gitg master - en to eu translation catalogue (472 entries)

en: Could not parse XML from stream
eu: Ezin izan da korronteko XMLa analizatu

en: Graphical user interface for git
eu: Git erabiltzeko erabiltzaile-interfaze grafikoa

en: gitg is a graphical user interface for git. It aims at being a small, fast and convenient tool to visualize the history of git repositories. Besides visualization, gitg also provides several utilities to manage your repository and commit your work.
eu: gitg git erabiltzeko erabiltzaile-interfaze grafikoa da. Tresna txikia, azkarra eta egokia izateko asmoz sortu zen, eta git biltegien historia bistaratzeko balio du. Bisualizazioaz gain, gitg-k zenbait tresna ditu zure biltegia kudeatzeko eta zure lana egikaritzeko.

en: Goals:
eu: Helburuak:

en: Browse local git repositories
eu: Arakatu git biltegi lokalak

en: Clone local and remote git repositories
eu: Klonatu git biltegi lokalak eta urrunekoak

en: Commit files
eu: Egikaritu fitxategiak

en: Retrieve patch from a commit
eu: Atzitu adabakia egikaritze batetik

en: Browse repository history
eu: Arakatu biltegiaren historia

en: Staging area to compose your commit
eu: Zure egikaritzea konposatzeko konfigurazio-area

en: Commit staged changes
eu: Egikaritu konfiguratutako aldaketak

en: Overview of recently used repositories
eu: Azken aldian erabilitzko biltegien ikuspegi orokorra

en: The Gitg Team
eu: Gitg taldea

en: @binary@
eu: @bitarra@

en: Git repository browser
eu: Git biltegi-arakatzailea

en: New Window
eu: Leiho berria

en: Default Clone Directory
eu: Direktorioaren klon lehenetsia

en: The default directory in which new repositories should be suggested to be cloned.
eu: Klonatzeko biltegi berriak iradokitzeko direktorio lehenetsia.

en: Orientation of the main interface (vertical or horizontal)
eu: Interfaze nagusiaren orientazioa (bertikala edo horizontala)

en: Setting that sets the orientation of the main interface.
eu: Interfaze nagusiaren orientazioa definitzen duen ezarpena.

en: Default Activity
eu: Jarduera lehenetsia

en: The activity which gitg activates by default when first launched.
eu: Gitg-k lehenetsi gisa aktibatzen duen jarduera aurreneko aldiz abiaraztean.

en: Use Default Font
eu: Erabili letra-tipo lehenetsia

en: Whether to use the system’s default fixed width font for widget's text instead of a font specific. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
eu: Sistemak lehenetsita duen zabalera finkoko letra-tipoa erabiliko den ala ez trepetaren testua editatzeko, letra-tipo espezifiko baten ordez. Aukera hau desaktibatuta badago, 'Editorearen letra-tipoa' aukeran izendatutako letra-tipoa erabiliko da, sistemaren letra-tipoa erabili ordez.

en: Editor Font
eu: Editorearen letra-tipoa

en: A custom font that will be used for the text widgets. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
eu: Testu-trepetetan erabiliko den letra-tipo pertsonalizatua. Hau indarrean egoteko, 'Erabili letra-tipo lehenetsia' aukerak desaktibatuta egon behar du.

en: Use Gravatar
eu: Erabili Gravatar

en: Enable the use of gravatar to display user avatars.
eu: Gaitu gravatar erabiltzea erabiltzaileen avatar-ak bistaratzeko.

en: Enable Monitoring
eu: Gaitu monitorizatzea

en: Automatically update when external changes to .git are detected
eu: Eguneratu automatikoki kanpoko .git biltegian aldaketak atzematean

en: Enable Diff Highlighting
eu: Gaitu Diff nabarmentzea

en: Setting that determines whether to enable syntax highlighting in diff views.
eu: Diff ikuspegietan sintaxia nabarmentzea gaituko  den edo ez zehazten duen ezarpena.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
eu: Sintaxia nabarmentzeko erabilitako kolore-eskema

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
eu: GtkSourceView funtzioak erabilitakoa sintaxia nabarmentzeko koloreak zehazteko

en: When to Collapse Inactive Lanes
eu: Noiz tolestu errei inaktiboak

en: Setting that indicates when an inactive lane should be collapsed. Valid values are 0 — 4, where 0 indicates “early” and 4 indicates “late”.
eu: Errei inaktibo bat noiz tolestu behar den adierazten duen ezarpena. Baliozko balioak 0-4 dira, 0 balioak “goiz” adierazten du eta 4 balioak “berandu“.

en: Setting that indicates whether to collapse history lanes which do not show activity. Enabling this can provide a cleaner history view when there is a lot of parallel development. See collapse-inactive-lanes to control when lanes should be collapsed.
eu: Jarduerarik erakusten ez duten erreiak noiz tolestu adierazten duen ezarpena. Hau gaituz historia-ikuspegi garbiagoa lortuko duzu garapen paralelo asko dagoenean. Ikusi ' collapse-inactive-lanes' (tolestu-errei-inaktiboak) zein errei tolestuko diren kontrolatzeko.

en: Show History in Topological Order
eu: Erakutsi Historia ordena topologikoan

en: Setting that indicates whether to show the history in topological order.
eu: Historia ordena topologikoan erakutsiko den edo ez adierazten duen ezarpena.

en: Show Stashed Changes
eu: Erakutsi pilako aldaketak

en: Setting that indicates whether to show items for the stash in the history.
eu: Pilako elementuak historian erakutsiko diren edo ez adierazten duen ezarpena.

en: Show Staged Changes
eu: Erakutsi gordailuko aldaketak

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently staged changes in the history.
eu: Unean gordailuko aldaketentzat elementu birtual bat historian erakutsiko den edo ez adierazten duen ezarpena.

en: Show Unstaged Changes
eu: Erakutsi gordailutik kanpoko aldaketak

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently unstaged changes in the history.
eu: Unean gordailuan ez dauden aldaketentzat elementu birtual bat historian erakutsiko den edo ez adierazten duen ezarpena.

en: Mainline Head
eu: Lerro nagusiaren goiburua

en: Setting that indicates whether to always preserve a mainline in the history for the current HEAD.
eu: Uneko HEAD adarraren historian lerro nagusia gordeko den edo ez adierazten du.

en: Default selection of the history activity
eu: Historiaren jardueren hautapen lehenetsia

en: Setting that determines the default selection on startup of the history activity.
eu: Ezarpenak hautapen lehenetsia zehazten du historiaren jardueren abioan.

en: Reference Sort Order
eu: Erreferentzien ordena

en: The order by which references in the history sidebar should be sorted.
eu: Erreferentziak historiaren alboko barran nola ordenatuko diren.

en: Show Upstream With Branch
eu: Erakutsi maisua adarrarekin

en: Determines whether to also show the upstream (remote) tracking branch when selecting a local branch in the history view.
eu: Historiaren ikuspegian lokaleko adarra hautatzean maisuaren (urrunekoa) arazte-adarra ere erakutsiko den ala ez zehazten du..

en: Switch to the new branch on creation
eu: Aldatu adar berrira hura sortzean

en: Setting that controls whether the newly created branch is checked out automatically.
eu: Adar sortu berria automatikoki erauziko den ala ez kontrolatzen duen ezarpena.

en: Show Right Margin in Commit Message View
eu: Erakutsi eskuineko marjina egikaritze-mezuaren ikuspegian

en: Show a right margin indicator in the commit message view. This can be used to easily see where to break the commit message at a particular column.
eu: Erakutsi eskuineko marjinaren adierazle bat egikaritze-mezuaren ikuspegian. Zutabe jakin batean egikaritze-mezua non moztuko den erraz ikusteko erabil daiteke.

en: Column at Which Right Margin is Shown
eu: Eskuineko marjina bistaratzeko zutabea

en: The column at which the right margin is shown if the show-right-margin preference is set to TRUE.
eu: Eskuineko marjinaren hobespena EGIAZKO gisa ezarrita badago, zutabe horretan erakutsiko da eskuineko marjina.

en: Show Subject Margin in Commit Message View
eu: Erakutsi gaiaren marjina Egikaritze-mezuaren ikuspegian

en: Highlight the subject text of the commit message when it passes the margin specified by subject-margin-position.
eu: Nabarmendu egikaritze-mezuaren gaiaren testua zehaztutako gaiaren marjinaren posizioa pasatzen duenean.

en: Column at Which Subject Margin is Shown
eu: Gaiaren marjina bistaratzeko zutabea

en: The column at which the subject margin is shown if the show-subject-margin preference is set to TRUE.
eu: Gaiaren marjinaren hobespena EGIAZKO gisa ezarrita badago, zutabe horretan erakutsiko da gaiaren marjina.

en: Enable Spell Checking
eu: Gaitu ortografia-egiaztapena

en: Setting which determines whether or not spell checking is enabled when writing a commit message.
eu: Egikaritze-mezua idaztean ortografia-egiaztapena gaituko den edo ez zehazten duen ezarpena.

en: Spell Checking Language
eu: Ortografia-egiaztapenaren hizkuntza

en: The language to use when spell checking is enabled for writing a commit message.
eu: Ortografia-egiaztapena gaituta dagoenean erabiliko den hizkuntza egikaritze-mezu bat idaztean.

en: Maximum number of previous commit messages
eu: Aurreko egikaritze-mezuen gehieneko kopurua

en: Maximum number of previous commit messages to store for commit message history.
eu: Egikaritze-mezuen historiako aurreko egikaritze-mezuen gehieneko kopurua.

en: Maximum number of days to store previous commit messages
eu: Aurreko egikaritze-mezuak gordeko diren gehieneko egun kopurua

en: Maximum number of days to store previous commit messages for commit message history.
eu: Egikaritze-mezuen historian aurreko egikaritze-mezuak gordeko diren gehieneko egun kopurua

en: Type of datetime format selected.
eu: Data eta ordurako hautatutako formatua.

en: Preferred datetime format of the user.
eu: Erabiltzaileak data eta ordurako hobetsi duen formatua.

en: The datetime format to be used in commit-diff.
eu: Commit-diff komandoan erabiliko den data eta ordua.

en: Custom datetime format.
eu: Data eta ordurako formatu pertsonalizatua.

en: Use patience algorithm to show diffs
eu: Erabili pazientziaren algoritmoa diff-ak erakusteko

en: Setting to use patience algorithm to show diffs of a commit.
eu: Egikaritze baten diff-ak erakustean pazientziaren algoritmoa erabiltzeko ezarpena

en: Ignore Whitespace Changes
eu: Ez ikusi egin zuriuneen aldaketei

en: Setting that indicates whether to ignore whitespace changes when showing the diff of a commit.
eu: Egikaritze baten diff erakustean zuriuneen aldaketei ez ikusi egingo zaien edo ez adierazten duen ezarpena.

en: Show Changes Inline
eu: Erakutsi aldaketak tartean

en: Setting that indicates whether changes within lines should be shown inline.
eu: Lerroen arteko aldaketak tartean erakutsiko diren edo ez adierazten duen ezarpena.

en: Wrap
eu: Egokitu

en: Wrap lines.
eu: Egokitu lerroak.

en: Number of Before/After Context Lines
eu: Aurreko/Ondorengo testuinguru-lerroen kopurua

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff of a commit.
eu: Egikaritze baten diff erakustean testuinguruko zenbat lerro (aurrekoak eta ondorengoak) erakutsiko diren zehazten duen ezarpena.

en: Rendered Width of a Tab Character
eu: Tabulazio-karaktere baten errendatze-zabalera

en: Setting that determines how much space a tab character should occupy when showing the diff of a commit.
eu: Egikaritze baten diff erakustean tabulazio-karaktere batek zenbat leku hartu beharko lukeen adierazten duen ezarpena.

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff to be staged/unstaged in the commit area.
eu: testuinguruko zenbat lerro (aurrekoak eta ondorengoak) erakutsiko diren zehazten duen ezarpena, egikaritze-arean gordailuan gordetzeko (edo gordailutik kentzeko) diff erakustean.

en: There are no changes to be committed
eu: Ez dago aldaketarik egikaritzeko

en: Use amend to change the commit message of the previous commit
eu: Erabili amend (aldatzea) aurreko egikaritzeko egikaritze-mezua aldatzeko

[ctx: Activity]
en: Commit
eu: Egikaritu

en: Create new commits and manage the staging area
eu: Sortu egikaritze berriak eta kudeatu konfigurazioko area

en: _Stage selection
eu: _Gorde hautapena gordailuan

en: Failed to stage the removal of submodule “%s”
eu: Huts egin du “%s” azpimoduluaren kentzea gordailua konfiguratzean

en: Failed to open the repository of submodule “%s” while trying to stage
eu: Huts egin du “%s” azpimoduluaren biltegia irekitzean (gordailua konfiguratzen saiatzean)

en: Failed to lookup the working directory commit of submodule “%s” while trying to stage
eu: Huts egin du “%s” azpimoduluaren egikaritzearen laneko direktorioa bilatzean (gordailua konfiguratzen saiatzean)

en: Failed to stage the submodule “%s”
eu: Huts egin du “%s” azpimodulua konfiguratzean

en: Failed to stage the removal of file “%s”
eu: Huts egin du “%s” fitxategia kentzea konfiguratzean

en: Failed to stage the file “%s”
eu: Huts egin du “%s” fitxategia konfiguratzean

en: _Unstage selection
eu: _Kendu hautapena gordailutik

en: Failed to unstage the removal of file “%s”
eu: Huts egin du “%s” fitxategia kentzea konfiguraziotik ezabatzean

en: Failed to unstage the file “%s”
eu: Huts egin du “%s” fitxategia konfiguraziotik ezabatzean

en: Failed to unstage the removal of submodule “%s”
eu: Huts egin du “%s” azpimodulua kentzea konfiguraziotik ezabatzean

en: Failed to unstage the submodule “%s”
eu: Huts egin du “%s” azpimodulua konfiguraziotik ezabatzean

note: Populate staged items
en: Staged
eu: Gordailuan gordea

en: No staged files
eu: Konfiguratutako fitxategirik ez

note: Populate unstaged items
en: Unstaged
eu: Konfiguraziotik ezabatuta

en: No unstaged files
eu: Konfiguraziotik ezabatutako fitxategirik ez

note: Populate untracked items
en: Untracked
eu: Markatu gabe

en: No untracked files
eu: Markatu gabeko fitxategiak

en: Submodule
eu: Azpimodulua

en: No dirty submodules
eu: Ez dago azpimodulu zikinik

en: Failed to commit
eu: Huts egin du egikaritzean

en: Failed to pass pre-commit
eu: Huts egin du aurre-egikaritzea pasatzean

en: Discard changes
eu: Baztertu aldaketak

en: Are you sure you want to permanently discard the selected changes?
eu: Ziur zaude betiko baztertu nahi dituzula hautatutako aldaketak?

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: Discard
eu: Baztertu

en: Failed to discard selection
eu: Huts egin du hautapena baztertzean

en: Failed to stage selection
eu: Huts egin du hautapena konfiguratzean

en: Failed to unstage selection
eu: Huts egin du hautapena konfiguraziotik ezabatzean

en: Failed to discard changes
eu: Huts egin du aldaketak baztertzean

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the file “%s”?
eu: Ziur zaude betiko baztertu nahi dituzula “%s” fitxategiari egindako aldaketa guztiak?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the files %s and “%s”?
eu: Ziur zaude betiko baztertu nahi dituzula %s eta “%s” fitxategiei egindako aldaketa guztiak?

en: Failed to delete files
eu: Huts egin du fitxategiak ezabatzean

en: Delete file | Delete files
eu[0]: Ezabatu fitxategia
eu[1]: Ezabatu fitxategiak

en: Are you sure you want to permanently delete the file “%s”?
eu: Ziur zaude “%s” fitxategia betiko ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete the files %s and “%s”?
eu: Ziur zaude %s eta “%s” fitxategiak betiko ezabatu nahi dituzula?

en: _Stage changes
eu: _Konfiguratu aldaketak

en: _Unstage changes
eu: _Ezabatu aldaketak konfiguraziotik

en: _Discard changes
eu: _Ez gorde

en: D_elete file | D_elete files
eu[0]: _Ezabatu fitxategia
eu[1]: _Ezabatu fitxategiak

en: _Edit file
eu: _Editatu fitxategia

en: Failed to stash changes: %s
eu: Huts egin du aldaketak pilan gordetzean: %s

en: Unstaged changes
eu: Konfiguraziotik ezabatutako aldaketak

en: You appear to have unstaged changes in your working directory. Would you like to stash the changes before the checkout?
eu: Badirudi konfiguraziotik kendutako aldaketak daudela zure laneko direktorioan. Nahi duzu aldaketak pilan gordetzea erauzi aurretik?

en: Cancel
eu: Utzi

en: Stash changes
eu: Jarri aldaketak pilan

en: Failed with conflicts
eu: Huts egin du gatazkekin

en: Failed to checkout conflicts: %s
eu: Huts egin du gatazkak erauztean: %s

en: Failed to obtain author details
eu: Huts egin du egilearen xehetasunak lortzean

en: Failed to lookup commit: %s
eu: Huts egin du egikaritua bilatzean: %s

en: Failed to create commit: %s
eu: Huts egin du egikariketa sortzean: %s

en: Failed to checkout index: %s
eu: Huts egin du indizea erauztean: %s

en: Add Remote
eu: Gehitu urrunekoa

en: Adds remote to the remotes list
eu: Urrunekoa gehitzen dio urrunekoen zerrendari

en: Fetching from %s
eu: '%s'(e)ndik eskuratzen

note: Translators: new refers to a new remote reference having been fetched,
en: new
eu: berria

en: Failed to fetch from %s: %s
eu: Huts egin du `%s'(e)ndik eskuratzean: %s

en: Failed to fetch added remote
eu: Huts egin du gehitutako urrunekoa atzitzeak

note: Translators: the first %s is the remote url to fetch from, * the second is a list of references that got updated.
en: Fetched from %s: %s
eu: '%s'(e)ndik eskuratuta: %s

en: Failed to add remote
eu: Huts egin du urrunekoa gehitzeak

en: Show the application’s version
eu: Erakutsi aplikazioaren bertsioa

en: Start gitg with a particular activity
eu: Abiarazi gitg jarduera jakin batekin

en: Start gitg with the commit activity (shorthand for --activity commit)
eu: Abiarazi gitg egikaritze-jarduerarekin (honen gakoa:  --activity commit)

en: Do not try to load a repository from the current working directory
eu: Ez saiatu biltegi bat kargatzen uneko laneko direktoriotik

en: Run gitg in standalone mode
eu: Exekutatu gitg modu bakunean

en: Put paths under git if needed
eu: Jarri bide-izenak git-en, beharrezkoa bada

en: — Git repository viewer
eu: — Git biltegi-ikustailea

en: gitg is a Git repository viewer for GTK+/GNOME
eu: gitg GTK+/GNOMErentzako Git biltegi-ikustaile bat da

en: gitg homepage
eu: gitg-ren orri nagusia

en: We are terribly sorry, but gitg requires libgit2 (a library on which gitg depends) to be compiled with threading support.
    
    If you manually compiled libgit2, then please configure libgit2 with -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Otherwise, report a bug in your distributions’ bug reporting system for providing libgit2 without threading support.
eu: Asko sentitzen dugu, baina gitg aplikazioak behar du libgit2 hari-euskarriarekin konpilatzea (gitg horren mendekoa da).
    
    Eskuz konpilatu baduzu libgit2, konfiguratu libgit2 honekin: -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Bestela, eman programazio-akatsaren berri banatzaileak akatask jakinarazteko duen sisteman libgit2 hari-euskarririk gabe jartzeko.

en: Author Details
eu: Egilearen xehetasunak

en: Enter default details used for all repositories:
eu: Sartu biltegi guztietan erabilitako xehetasun lehenetsiak:

note: Translators: %s is the repository name
en: Override global details for repository “%s”:
eu: Ez ikusi egin “%s” biltegiaren xehetasun globalei:

en: Failed to set Git user config.
eu: Huts egin du Git erabiltzailearen konfigurazioa ezartzean.

en: The URL introduced is not supported
eu: Sartutako URLa ez da onartzen

en: Cherry pick onto
eu: Aplikatu aldaketak (cherry pick) hemen:

en: Cherry pick this commit onto a branch
eu: Aplikatu egikaritza honen aldaketak adar batean

en: Failed to lookup the commit for branch “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” adarraren egikaritza bilatzeak: %s

en: Failed to cherry-pick the commit: %s
eu: Huts egin du egikaritzaren aldaketak aplikatzean (cherry pick): %s

en: Cherry pick has conflicts
eu: Aldaketak aplikatzeak gatazkak dauzka

en: The cherry pick of “%s” onto “%s” has caused conflicts, would you like to checkout branch “%s” with the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
eu: “%s”(e)ko aldaketak “%s”(e)n aplikatzeak gatazkak sortu ditu, nahi al duzu aldaketa duen “%s” adarra zure laneko direktorioan erauztea gatazkak konpontzeko?

en: The cherry-pick of “%s” onto “%s” has caused conflicts, would you like to checkout the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
eu: “%s”(e)ko aldaketak “%s”(e)n aplikatzeak gatazkak sortu ditu, nahi al duzu aldaketak zure laneko direktorioan erauztea gatazkak konpontzeko?

en: Checkout
eu: Erauzi

en: Cherry pick failed with conflicts
eu: Huts egin du aldaketak gatazkekin aplikatzean

en: Cherry pick finished with conflicts in working directory
eu: Aldaketak gatazkekin aplikatu dira laneko direktorioan

en: Cherry pick “%s” onto “%s”
eu: Aplikatu “%s”(e)ko aldaketak “%s”(e)n

en: Successfully cherry picked
eu: Aldaketak ongi aplikatu dira

en: Cherry pick onto “%s”
eu: Aplikatu aldaketak “%s”(e)n

en: Create branch
eu: Sortu adarra

en: Create a new branch at the selected commit
eu: Sortu adar berri bat hautatutako egikaritzean

en: Failed to create branch
eu: Huts egin du adarra sortzean

en: Create patch
eu: Sortu adabakia

en: Create a patch from the selected commit
eu: Sortu adabakia hautatutako egikaritzetik

en: Save Patch File
eu: Sortu adabaki-fitxategia

en: _Save Patch
eu: _Gorde adabakia

en: Failed to create patch
eu: Huts egin du adabakia sortzean

en: Create tag
eu: Sortu etiketa

en: Create a new tag at the selected commit
eu: Sortu etiketa berri bat hautatutako egikaritzean

en: Failed to create tag
eu: Huts egin du etiketa sortzean

en: Failed to lookup tag
eu: Huts egin du etiketa bilatzean

en: Provide a message to create an annotated tag
eu: Zehaztu mezu bat etiketa anotatu bat sortzeko

en: Select and manage projects
eu: Hautatu eta kudeatu proiektuak

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Delete sources
eu: _Ezabatu iturburuak

note: Translators: the two %s will be replaced to create a link to perform the scanning action.
en: We can also %sscan your home directory%s for git repositories.
eu: %szure direktorio nagusia ere eskanea%s dezakegu git biltegientzako.

note: Translators: the two %s will be used to create a link to the author dialog.
en: In the mean time, you may want to %sset up your git profile%s.
eu: Bitartean, %szure git profila konfiguratzea %s nahi izan dezakezu.

en: Failed to clone repository
eu: Huts egin du biltegia klonatzean

en: Failed to add repository
eu: Huts egin du biltegia gehitzean

en: Create new repository
eu: Sortu biltegi berria

note: Translators: %s is a file name
en: The location <i>%s</i> does not appear to be a valid git repository. Would you like to initialize a new git repository at this location?
eu: <i>%s</i> kokalekua ez dirudi baliozko git biltegi bat denik. Nahi duzu git biltegi berria kokaleku horretan hasieratzea?

en: Create repository
eu: Sortu biltegia

en: Failed to create repository
eu: Huts egin du biltegia sortzean

en: Scanning for repositories in %s
eu: Biltegiak bilatzen %s(e)n

en: Edit remote
eu: Editatu urrunekoa

en: Edits the remote from the remotes list
eu: Urruneko zerrendan dagoen urrunekoa editatzen du

en: Failed to edit remote
eu: Huts egin du urrunekoa editatzeak

en: Checkout the selected reference
eu: Erauzi hautatutako erreferentzia

en: Checkout “%s”
eu: Erauzi “%s”

en: Failed to checkout branch: %s
eu: Huts egin du adarra erauztean: %s

en: Failed to update HEAD: %s
eu: Huts egin du HEAD eguneratzean: %s

en: Successfully checked out branch to working directory
eu: Adarra laneko direktoriora ongi erauzi da

en: Failed to set the upstream branch %s for %s
eu: Huts egin du %s adar maisua ezartzeak %s(r)ako

en: Copy name
eu: Kopiatu izena

en: Copy the name of the reference to the clipboard
eu: Kopiatu erreferentziaren izena arbelean

en: Create a new branch at the selected reference
eu: Sortu adar berria hautatutako erreferentzian

en: Failed to lookup reference
eu: Huts egin du erreferentzia kontsultatzeak

en: Create a patch from the selected reference
eu: SOrtu adabakia hautatutako erreferentziatik

en: Create a new tag at the selected reference
eu: Sortu etiketa berri bat hautatutako erreferentzian

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete the selected reference
eu: Ezabatu hautatutako erreferentzia

en: Delete branch %s
eu: Ezabatu %s adarra

en: Are you sure that you want to permanently delete the branch %s?
eu: Ziur zaude %s adarra betiko ezabatu nahi duzula?

en: Delete tag %s
eu: Ezabatu %s etiketa

en: Are you sure that you want to permanently delete the tag %s?
eu: Ziur zaude betiko ezabatu nahi duzula %s etiketa?

en: Delete remote branch %s
eu: Ezabatu urruneko %s adarra

en: Are you sure that you want to permanently delete the remote branch %s?
eu: Ziur zaude betiko ezabatu nahi duzula urruneko %s etiketa?

note: Translators: %s is the name of the tag
en: Failed to delete tag %s
eu: Huts egin du %s etiketa ezabatzean

note: Translators: the first %s is the name of the tag, the second is an error message
en: The tag %s could not be deleted: %s
eu: Ezin izan da ezabatu %s etiketa: %s

note: Translators: %s is the name of the branch
en: Failed to delete branch %s
eu: Ezin izan da ezabatu %s adarra

note: Translators: the first %s is the name of the branch, the second is an error message
en: The branch %s could not be deleted: %s
eu: Ezin izan da ezabatu %s adarra: %s

en: Fetch from %s
eu: Hemendik eskuratu: %s

en: Fetch remote objects from %s
eu: Eskuratu urruneko objektuak hemendik: %s

note: Translators: updated refers to a remote reference having been updated,
en: updated
eu: eguneratuta

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Fetched from %s: everything is up to date
eu: %s(e)ndik eskuratuta: guztia eguneratuta dago

en: Merge into %s
eu: Batu %s(e)n

note: TODO
en: Merge another branch into branch %s
eu: Batu beste adarra '%s' adarrean

en: Failed to merge commits: %s
eu: Huts egin du egikaritzeak batzean: %s

en: Merge has conflicts
eu: Batzeak gatazkak dauzka

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout branch “%s” with the merge to your working directory to resolve the conflicts?
eu: '%s' aldaketa '%s'(e)kin batzeak gatazkak sortu ditu, nahi al duzu batuketa duen '%s' adarra zure laneko direktorioan erauztea gatazkak konpontzeko?

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout the merge to your working directory to resolve the conflicts?
eu: '%s' '%s'(e)n batzeak gatazkak sortu ditu, nahi al duzu batuketa zure laneko direktorioan erauztea gatazkak konpontzeko?

en: Merge failed with conflicts
eu: Huts egin du gatazkekin batzean

en: Finished merge with conflicts in working directory
eu: Batzea gatazkekin amaituta laneko direktorioan

en: Merge “%s” into “%s”
eu: Batu “%s” honekin: “%s”

en: Failed to lookup our commit: %s
eu: Huts egin du gure egikaritzeak bilatzean: %s

en: Failed to lookup their commit: %s
eu: Huts egin du haien egikariketak bilatzean: %s

en: Successfully merged “%s” into “%s”
eu: “%s” eta “%s” ondo batu dira

en: Merge “%s” into branch “%s”
eu: Batu “%s” aldaketa “%s” adarrarekin

en: Tags
eu: Etiketak

en: Push to %s
eu: Bultzatu %s gunera

en: Push branch to %s
eu: Bultzatu adarra %s gunera

en: Pushing to %s
eu: %s gunera bultzatzen

en: Failed to push to %s: %s
eu: Huts egin du %s gunera bultzatzeak: %s

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Pushed to %s
eu: %s gunera bultzatu da

en: Push branch %s
eu: Bultzatu %s adarra

en: Are you sure that you want to push the branch %s?
eu: Ziur zaude %s adarra bultzatu nahi duzula?

en: Push
eu: Bultzatu

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Rename the selected reference
eu: Aldatu izena hautatutako erreferentziari

en: The specified name “%s” match with existing branch “%s”
eu: Zehaztutako “%s“ izena bat dator “%s“ adarrarekin

en: Invalid name
eu: Izen baliogabea

en: The specified name “%s” contains invalid characters
eu: Zehaztutako “%s” izenak karaktere baliogabeak ditu

en: Failed to rename
eu: Huts egin du izena aldatzean

en: Close
eu: Itxi

en: Remove remote
eu: Kendu urrunekoa

en: Removes remote from the remotes list
eu: Urrunekoen zerrendan dagoen urrunekoa kentzen du

en: Delete remote %s
eu: Kedu %s urrunekoa

en: Are you sure that you want to remove the remote %s?
eu: Ziur zaude %s urrunekoa kendu nahi duzula?

en: Remove
eu: Kendu

en: Failed to remove remote
eu: Huts egin du urrunekoa kentzeak

en: Add Repository
eu: Gehitu biltegia

en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Scan for all git repositories from this directory
eu: _Eskaneatu direktorio honetako git biltegi guztiak

en: Projects
eu: Proiektuak

en: Open Repository
eu: Ireki biltegia

en: _Open
eu: _Ireki

en: Select items
eu: Hautatu elementuak

en: “%s” is not a Git repository.
eu: “%s” ez da Git biltegia.

en: Your user name and email are not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name and email.
eu: Zure erabiltzaile-izena eta helbide elektronikoa ez daude konfiguratuta oraindik. Joan erabiltzaile-konfiguraziora eta zehaztu izena eta helbide elektronikoa.

en: Your user name is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name.
eu: Zure erabiltzaile-izena ez dago konfiguratuta oraindik. Joan erabiltzaile-konfiguraziora eta zehaztu izena.

en: Your email is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your email.
eu: Zure helbide elektronikoa ez dago konfiguratuta oraindik. Joan erabiltzaile-konfiguraziora eta zehaztu helbide elektronikoa.

en: Missing author details
eu: Egilearen xehetasunak falta dira

en: Select all commits by default in the history activity
eu: Hautatu lehenetsi gisa egikariketa guztiak historiaren jardueretan

en: Select all branches by default in the history activity
eu: Hautatu lehenetsi gisa adar guztiak historiaren jardueretan

en: Select all remotes by default in the history activity
eu: Hautatu lehenetsi gisa urruneko guztiak historiaren jardueretan

en: Select all tags by default in the history activity
eu: Hautatu lehenetsi gisa etiketa guztiak historiaren jardueretan

en: Select the specified reference by default in the history activity
eu: Hautatu lehenetsi gisa zehaztutako erreferentzia guztiak historiaren jardueretan

en: REFERENCE
eu: ERREFERENTZIA

en: %zu ahead, %zu behind
eu: %zu aurrean, %zu atzean

en: %zu ahead
eu: %zu aurrean

en: %zu behind
eu: %zu atzean

en: All commits
eu: Egikaritze guztiak

en: Branches
eu: Adarrak

en: Remotes
eu: Urrunekoak

en: History
eu: Historia

en: Examine the history of the repository
eu: Aztertu biltegiaren historia

en: Mainline
eu: Lerro nagusia

[ctx: Preferences]
en: Commit
eu: Egikaritu

en: _Use the system fixed width font (%s)
eu: _Erabili sistemaren letra-zabalera (%s)

en: Interface
eu: Interfazea

en: Create Remote
eu: Sortu urrunekoa

en: Remote _name:
eu: Urrunekoaren _izena:

en: Remote _URL:
eu: Urruneko _URLa:

en: _Save
eu: _Gorde

en: Default details used for all repositories
eu: Biltegi guztietan erabilitako xehetasun lehenetsiak

en: E-mail:
eu: Helb. el.:

en: Name:
eu: Izena:

en: Checkout Remote Branch
eu: Erauzi urruneko adarra

en: C_heckout
eu: E_rauzi

en: Local branch _name:
eu: Adar lokalaren _izena:

en: _Remote branch:
eu: _Urruneko adarra:

en: _Track remote branch
eu: _Jarraitu urruneko adarra

en: Clone Repository
eu: Klonatu biltegia

en: Cl_one
eu: K_lonatu

en: _Local Folder:
eu: _Karpeta lokala:

en: Select location…
eu: Hautatu kokalekua…

en: Bare repository
eu: Biltegi hutsa

[ctx: Create Dialog]
en: Commit
eu: Egikaritu

en: C_ommit
eu: E_gikaritu

en: _Amend previous commit
eu: A_ldatu aurreko egikaritzea

en: Add _signed-off-by signature
eu: Gehitu _sinadura bidez amaitua

en: Add si_gnature
eu: Gehitu _sinadura

en: Filter Files
eu: Iragazi fitxateiak

en: Skip commit _hooks
eu: Saltatu egikaritze-ka_koak

en: S_tage selection
eu: _Gorde hautapena gordailuan

en: D_iscard selection
eu: _Baztertu hautapena

en: The submodule is in a dirty state and has staged and/or unstaged changes that are not yet committed as shown below.
eu: Azpimodulua egoera zikinean aurkitzen da, eta oraindik egikaritu gabeko aldaketak ditu gordailuan edo hortik kanpo, azpian erakusten den bezala.

en: Staged:
eu: Gordailuan:

en: Unstaged:
eu: Gordailutik kanpo:

en: Subject
eu: Gaia

en: Author
eu: Egilea

en: Committer
eu: Bidaltzailea

en: Date
eu: Data

en: Create Branch
eu: Sortu adarra

en: C_reate
eu: _Sortu

en: Branch _name:
eu: A_dar-izena:

en: _Checkout the created branch
eu: E_rauzi sortutako adarra

en: Create Tag
eu: Sortu etiketa

en: Tag _name:
eu: Etiketa-ize_na:

en: No repositories have been added yet. To get started, you can add an existing repository or clone a new one.
eu: Ez da biltegirik gehitu oraindik. Hasteko, existitzen biltegi bat gehi dezakezu, edo berri bat klonatu.

en: Edit Remote
eu: Editatu urrunekoa

en: _Reload
eu: Bir_kargatu

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Author Details
eu: Egilearen _xehetasunak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _About gitg
eu: Gitg aplikazioari _buruz

en: _New Window
eu: _Leiho berria

en: Show markup
eu: Erakutsi markak

en: Display _subject margin at column:
eu: Bistaratu _gaiaren marjina zutabean:

en: Display right _margin at column:
eu: Bistaratu eskuineko _marjina zutabean:

en: Maximum number of messages:
eu: Gehieneko mezu kopurua:

en: Maximum number of messages to keep for commit message history
eu: Egikaritze-mezuen historian gordeko den gehieneko mezu kopurua

en: Maximum number of days:
eu: Gehieneko egun kopurua:

en: Maximum number of days to keep for commit message history
eu: Egikaritze-mezuen historian gordeko den gehieneko egun kopurua

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Enable spell checking
eu: Gaitu ortografia-egiaztapena

en: Commit Message
eu: Egikaritze-mezua

en: Datetime format
eu: Data eta ordurako formatua

en: Predefined:
eu: Aurredefinitua:

en: Custom:
eu: Pertsonalizatua:

en: Check in vala documentation for datetime to write your own format.
eu: Begiratu vala lengoaiaren dokumentazioa data eta ordua zure formatuan nola idatzi jakiteko.

en: Default selection
eu: Hautapen lehenetsia

en: Current branch
eu: Uneko adarra

en: All branches
eu: Adar guztiak

en: References
eu: Erreferentziak

en: Sort references in the sidebar by latest activity
eu: Ordenatu erreferentziak alboko barran azken jardueren arabera

en: Show upstream (remote) branch when selecting a local branch
eu: Erakutsi adar nagusia (urrunekoa) lokaleko adarra hautatzean

en: Commits
eu: Egikaritzeak

en: Collapse inactive lanes
eu: Tolestu errei inaktiboak

en: Early
eu: Goiz

en: Late
eu: Berandu

en: Show history in topological order
eu: Erakutsi historia ordena topologikoan

en: Preserve mainline for currently checked out branch
eu: Mantendu unean darabilen adarraren lerro nagusia

en: Startup
eu: Abioa

en: Start with activity:
eu: Abiarazi jarduera honekin:

en: Commit
eu: Egikaritu

en: Layout
eu: Diseinua

en: Use horizontal layout
eu: Erabili diseinu horizontala

en: Avatars
eu: Avatar-ak

en: Use gravatar service to provide user avatars
eu: Erabili gravatar zerbitzua erabiltzaileen avatar-ak hornitzeko

en: Monitoring
eu: Monitorizatzea

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Editor _font:
eu: Editorearen _letra-tipoa:

en: Pick the editor font
eu: Aukeratu editorearen letra-tipoa

en: Enable syntax highlighting of source code in diff views
eu: Gaitu iturburuko kodearen sintaxia nabarmentzea diff ikuspegietan

en: Syntax highlighting color scheme:
eu: Sintaxia nabarmentzeko kolore-eskema:

en: Preferences
eu: Hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Windows
eu: Leihoak

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
eu: Ireki lasterbideen leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
eu: Ireki leiho berria

[ctx: shortcut window]
en: Reload the window
eu: Birkargatu leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Open the window menu
eu: Ireki leihoaren menua

[ctx: shortcut window]
en: Open a repository
eu: Ireki biltegia

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
eu: Ireki hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Find
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Close the active window
eu: Itxi leiho aktiboa

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
eu: Irten aplikaziotik

[ctx: shortcut window]
en: Change to Dash
eu: Aldatu panelera

[ctx: shortcut window]
en: Change to History View
eu: Aldatu historiaren bistara

[ctx: shortcut window]
en: Change to Commit View
eu: Aldatu egikaritzeen bistara

[ctx: shortcut window]
en: Change to activity
eu: Aldatu jarduerara

[ctx: shortcut window]
en: Commit Activity
eu: Egikaritze-jarduera

[ctx: shortcut window]
en: Select/Unselect
eu: Hautatu/desautatu

[ctx: shortcut window]
en: Open commit dialog
eu: Ireki egikaritzeetarako elkarrizketa-koadroa

[ctx: shortcut window]
en: Stage selection
eu: Konfiguratu hautapena

[ctx: shortcut window]
en: Unstage selection
eu: Atera hautapena konfiguraziotik

[ctx: shortcut window]
en: Discard selection
eu: Baztertu hautapena

[ctx: shortcut window]
en: Edit selection
eu: Editatu hautapena

[ctx: shortcut window]
en: Commit Dialog
eu: Egikaritzeetarako elkarrizketa-koadroa

[ctx: shortcut window]
en: Commit
eu: Egikaritu

[ctx: shortcut window]
en: Cancel Commit
eu: Utzi egikaritzea

[ctx: shortcut window]
en: Previous commit message
eu: Aurreko egikaritze-mezua

[ctx: shortcut window]
en: Next commit message
eu: Hurrengo egikaritze-mezua

[ctx: shortcut window]
en: History Activity
eu: Historia-jarduera

en: Show the list of recently used repositories
eu: Erakutsi biltegi erabili berrien zerrenda

en: Clone repository
eu: Klonatu biltegia

en: Add repository
eu: Gehitu biltegia

en: Find a word or phrase
eu: Bilatu hitz edo esaldi bat

en: General settings and options
eu: Ezarpen eta aukera orokorrak

en: _Close
eu: It_xi

note: Translators: %s will be replaced with a URL indicating the resource for which the authentication is required.
en: Password required for %s
eu: %s(e)k pasahitza eskatzen du

en: Now
eu: Orain

en: A minute ago | %d minutes ago
eu[0]: Duela minutu bat
eu[1]: duela %d minutu

en: Half an hour ago
eu: Duela ordu-erdi

en: An hour ago | %d hours ago
eu[0]: Duela ordubete
eu[1]: duela %d ordu

en: A day ago | %d days ago
eu[0]: Duela egun bat
eu[1]: duela %d egun

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: before (%s)
eu: aurretik (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: removed (%s)
eu: kenduta (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: after (%s)
eu: ondoren (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: added (%s)
eu: gehituta (%s)

en: Collapse all
eu: Tolestu denak

en: Expand all
eu: Zabaldu dena

en: Committed by %s
eu: Egikarituta: %s

note: Translators: Split stands for the noun
en: Split
eu: Zatitu

en: Binary
eu: Bitarra

en: Image
eu: Irudia

en: _Open file
eu: _Ireki fitxategia

en: Open containing _folder
eu: Ireki karpeta _edukitzailea

en: _Copy file path
eu: _Kopiatu fitxategiaren bide-izena

note: Translators: this is used to construct: "at <directory>", to indicate where the repository is at.
en: at %s
eu: '%s'(e)n

note: Translators: this is used to construct: "<branch-name> at <directory>"
en: %s at %s
eu: %s - %s

en: Cloning…
eu: Klonatzen…

en: Deleting repository source files “%s” will delete them from disk and cannot be undone. Are you sure?
eu: Biltegiaren  “%s” iturburu-fitxategiak ezabatzen badira, diskotik ere ezabatuko dira eta hori ezin da desegin. Jarraitu?

en: Move to trash
eu: Bota zakarrontzira

en: Delete permanently
eu: Ezabatu betiko

en: Could not read commit message after running commit-msg hook: %s
eu: Ezin izan da irakurri egikaritze-mezua egikaritze-mezuaren kakoa exekutatu ondoren: %s

en: setup “%s” to do a signed commit
eu: konfiguratu “%s” sinatutako egikaritze bat gauzatzeko

en: error signing the commit “%s”
eu: errorea “%s” egikaritzea sinatzean

en: error updating current ref “%s”
eu: errorea uneko “%s” erref eguneratzean

en: _Authenticate
eu: _Autentifikatu

en: The previous attempt to authenticate has failed, please provide your user name and password and try again.
eu: Aurreko autentifikazioaren saiakerak huts egin du. Eman zure erabiltzaile-izena eta pasahitza eta saiatu berriro.

en: _Username:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: Forget password _immediately
eu: Ahaztu pasahitza _berehala

en: Remember password until you _logout
eu: Gogoratu pasahitza saioa _amaitu arte

en: Remember _forever
eu: _Gogoratu beti

en: Parents
eu: Gurasoak

en: Unable to display changes for binary file
eu: Ezin dira fitxategi bitarraren aldaketak bistaratu

en: Side by side
eu: Alboz albo

en: Slider
eu: Graduatzailea

en: Overlay
eu: Gainjartzea

en: Difference
eu: Diferentzia

en: Tab width:
eu: Tabulazio-zabalera:

en: Wrap lines:
eu: Egokitu lerroak:

en: Ignore whitespace:
eu: Ez ikusi egin zuriuneei:

en: Context:
eu: Testuingurua:

en: Spacing
eu: Tartea

en: Remove the repository from the list (does not delete the repository from disk)
eu: Kendu biltegia zerrendatik (ez du biltegia ezabatzen diskotik)

en: Show the changes introduced by the selected commit
eu: Erakutsi hautatutako egikaritzeak sartutako aldaketak

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Show the files in the tree of the selected commit
eu: Erakutsi hautatutako egikaritzearen zuhaitzeko fitxategiak
