gitg master - en to fur translation catalogue (381 entries)

en: Could not parse XML from stream
fur: Impussibil analizâ XML dal flus

en: Graphical user interface for git
fur: Interface utent grafiche par git

en: gitg is a graphical user interface for git. It aims at being a small, fast and convenient tool to visualize the history of git repositories. Besides visualization, gitg also provides several utilities to manage your repository and commit your work.
fur: gitg al è une interface utent grafiche par git. Al ponte a jessi un piçul, svelt e util imprest par visualizâ la cronologjie dai dipuesits di git. Sore a dâ une visualizazion, gitg al furnìs ancje diviersis utilitâts par gjestî il to dipuesit e consegnâ il to lavôr.

en: Goals:
fur: Obietîfs:

en: Browse local git repositories
fur: Eplore i dipuesits git locâi

en: Clone local and remote git repositories
fur: Clone i dipuesits git locâi e lontans

en: Retrieve patch from a commit
fur: Cree un blec partint di une consegne

en: Browse repository history
fur: Esplore cronologjie dipuesits

en: Staging area to compose your commit
fur: Aree dal palc par componi la tô consegne

en: Commit staged changes
fur: Consegne modifichis sul palc

en: Overview of recently used repositories
fur: Panoramiche dai dipuesits doprâts di resint

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: Git repository browser
fur: Navigadôr di dipuesits Git

en: New Window
fur: Gnûf barcon

en: Default Clone Directory
fur: Cartele di clons predefinide

en: The default directory in which new repositories should be suggested to be cloned.
fur: La cartele predefinide dulà che e ven sugjeride la clonazion dai gnûfs dipuesits.

en: Orientation of the main interface (vertical or horizontal)
fur: Orientament de interface principâl (verticâl o orizontâl)

en: Setting that sets the orientation of the main interface.
fur: Stabilint chel si met l'orientament de interface principâl.

en: Default Activity
fur: Ativitât predefinide

en: The activity which gitg activates by default when first launched.
fur: La ativitât che gitg al ative in maniere predefinide la prive volte che al ven inviât.

en: Use Default Font
fur: Dopre il caratar predefinît

en: Whether to use the system’s default fixed width font for widget's text instead of a font specific. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
fur: Indiche se doprâ il caratar a largjece fisse predefinît dal sisteme pal test dal widget al puest di un specific caratar. Se cheste opzion e ven disativade, alore il caratar nomenât te opzion “Editôr di caratar” al vignarà doprât al puest dal caratars di sisteme.

en: Editor Font
fur: Caratar dal Editôr

en: A custom font that will be used for the text widgets. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
fur: Un caratar personalizât al vignarà doprât pai widget di test. Chest al varà efiets dome se la opzion “Dopre caratar predefinît” e je disativade.

en: Use Gravatar
fur: Dopre Gravatar

en: Enable the use of gravatar to display user avatars.
fur: Abilite l'ûs di gravatar par mostrâ i avatar dal utent.

en: Enable Monitoring
fur: Abilite il monitorâ

en: Automatically update when external changes to .git are detected
fur: Inzorne in automatic cuant che a vegnin rilevadis modifichis al .git

en: Enable Diff Highlighting
fur: Abilite evidenziazion Diff

en: Setting that determines whether to enable syntax highlighting in diff views.
fur: Stabilint chel al determine se abilitâ la evidenziazion de sintassi intes viodudis diff.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
fur: Scheme di colôrs di doprâ pe evidenziazion de sintassi

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
fur: Doprât di GtkSourceView par determinâ i colôrs pe evidenziazion de sintassi

en: When to Collapse Inactive Lanes
fur: Cuant strenzi lis corsiis inativis

en: Setting that indicates when an inactive lane should be collapsed. Valid values are 0 — 4, where 0 indicates “early” and 4 indicates “late”.
fur: Stabilint chel al ven indicât cuant che une corsie inative e ven strenzude. I valôrs valits a son 0 — 4, dulà che 0 al indiche “subite” e 4 al indiche “tart”.

en: Setting that indicates whether to collapse history lanes which do not show activity. Enabling this can provide a cleaner history view when there is a lot of parallel development. See collapse-inactive-lanes to control when lanes should be collapsed.
fur: Stabilint chel al ven indicât se strenzi lis corsiis de cronologjie che no mostrin ativitâts. Abilitant chest al è pussibil furnî une viodude de cronologjie plui clare cuant che si à une vore di disvilups paralêls. Viôt collapse-inactive-lanes par controlâ cuant che lis corsiis a varessin di sei strenzudis.

en: Show History in Topological Order
fur: Mostre la cronologjie intal ordin topologjic

en: Setting that indicates whether to show the history in topological order.
fur: Impostazion che e indiche se mostrâ la cronologjie in ordin topologjic.

en: Show Stashed Changes
fur: Mostre modifichis archiviadis

en: Setting that indicates whether to show items for the stash in the history.
fur: Stabilint chel si indiche di mostrâ te cronologjie elements par ce che al è stât archiviât.

en: Show Staged Changes
fur: Mostre modifichis sul palc

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently staged changes in the history.
fur: Stabilint chel si indiche di mostrâ un element virtuâl te cronologjie pes modifichis sul palc corintis.

en: Show Unstaged Changes
fur: Mostre modifichis fûr dal palc

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently unstaged changes in the history.
fur: Stabilint chel si indiche di mostrâ un element virtuâl te cronologjie pes modifichis fûr dal palc corintis.

en: Default selection of the history activity
fur: Selezion predefinide de ativitât cronologjiche

en: Setting that determines the default selection on startup of the history activity.
fur: Impostazion che e determine la selezion predefinide al inviament de ativitât cronologjiche.

en: Reference Sort Order
fur: Ordenament dai riferiments

en: The order by which references in the history sidebar should be sorted.
fur: L'ordin pai riferiments te sbare laterâl de cronologjie.

en: Switch to the new branch on creation
fur: Passe al gnûf ram ae creazion

en: Enable Spell Checking
fur: Abilitâ control ortografic

en: Setting which determines whether or not spell checking is enabled when writing a commit message.
fur: Impostazion che e determine se abilitâ o mancul il control ortografic cuant che si scrîf un messaç di consegne.

en: Spell Checking Language
fur: Lenghe pal control ortografic

en: The language to use when spell checking is enabled for writing a commit message.
fur: La lenghe di doprâ cuant che il control ortografic al è abilitât pe scriture dal messaç di consegne.

en: Maximum number of previous commit messages
fur: Numar massim di messaçs di consegne precedents

en: Maximum number of previous commit messages to store for commit message history.
fur: Numar massim di messaçs di consegne precedents di archiviâ pe cronologjie dai messaçs di consegne.

en: Maximum number of days to store previous commit messages
fur: Numar massim di dîs di archiviâ pai messaçs di consegne precedents

en: Maximum number of days to store previous commit messages for commit message history.
fur: Numar massim di dîs di archiviâ pai messaçs di consegne precedents pe cronologjie dai messaçs di consegne.

en: Ignore Whitespace Changes
fur: Ignore modifichis di spazis blancs

en: Setting that indicates whether to ignore whitespace changes when showing the diff of a commit.
fur: Impostazion che e indiche se ignorâ lis modifichis di spazis blancs cuant che si mostre il diff (diferencis) di une consegne.

en: Number of Before/After Context Lines
fur: Numar di riis di contest prime e dopo

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff of a commit.
fur: Impostazion che e determine tropis riis di contest (prime e dopo) e àn di jessi mostradis cuant che si mostre il diff (diferencis) di une consegne.

en: Rendered Width of a Tab Character
fur: Largjece rapresentade di un caratar di tabulazion

en: Setting that determines how much space a tab character should occupy when showing the diff of a commit.
fur: Stabilint chel si determine trop spazi che un caratar di tabulazion al à di ocupâ cuant che si mostre lis diferencis (diff) di une consegne.

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff to be staged/unstaged in the commit area.
fur: Stabilint chel si determine tropis riis di contest (prime e dopo) che si àn di viodi cuant che si mostre la diference (diff) di meti sul palc/fûr dal palc te aree di consegne.

en: There are no changes to be committed
fur: No'nd è nissune modifiche di consegnâ

en: Use amend to change the commit message of the previous commit
fur: Dopre amend par cambiâ il messaç di consegne de consegne precedente

[ctx: Activity]
en: Commit
fur: Consegne

en: Create new commits and manage the staging area
fur: Cree gnovis consegnis e gjestìs la aree dal palc

en: _Stage selection
fur: Met sul _palc la selezion

en: Failed to stage the removal of submodule “%s”
fur: Impussibil meti sul palc la rimozion dal sot-modul “%s”

en: Failed to open the repository of submodule “%s” while trying to stage
fur: Impussibil vierzi il dipuesit dal sot-modul “%s” intant che si cîr di meti sul palc

en: Failed to lookup the working directory commit of submodule “%s” while trying to stage
fur: Impussibil cirî la consegne de cartele di lavôr dal sot-modul “%s” intant che si cîr di meti sul palc

en: Failed to stage the submodule “%s”
fur: Impussibil meti sul palc il sot-modul “%s”

en: Failed to stage the removal of file “%s”
fur: Impussibil meti sul palc la rimozion dal file “%s”

en: Failed to stage the file “%s”
fur: Impussibil meti sul palc il file “%s”

en: _Unstage selection
fur: _Gjave dal palc la selezion

en: Failed to unstage the removal of file “%s”
fur: Impussibil meti fûr dal palc la rimozion dal file “%s”

en: Failed to unstage the file “%s”
fur: Impussibil meti fûr dal palc il file “%s”

en: Failed to unstage the removal of submodule “%s”
fur: Impussibil meti fûr palc la rimozion dal sot-modul “%s”

en: Failed to unstage the submodule “%s”
fur: Impussibil meti fûr palc il sot-modul “%s”

note: Populate staged items
en: Staged
fur: Sul palc

en: No staged files
fur: Nissun file sul palc

note: Populate unstaged items
en: Unstaged
fur: Fûr dal palc

en: No unstaged files
fur: Nissun file fûr dal palc

en: Submodule
fur: Sot-modul

en: No dirty submodules
fur: Nissun sot-modul sporc

en: Failed to commit
fur: No si è rivâts a consegnâ

en: Failed to pass pre-commit
fur: No si è rivâts a passâ la pre-consegne

en: Discard changes
fur: Scarte modifichis

en: Are you sure you want to permanently discard the selected changes?
fur: Scartâ pardabon par simpri lis modifichis selezionadis?

en: _Cancel
fur: _Anule

en: Discard
fur: Scarte

en: Failed to discard selection
fur: No si è rivâts a scartâ la selezion

en: Failed to stage selection
fur: Impussibil meti sul palc la selezion

en: Failed to unstage selection
fur: Impussibil meti fûr palc la selezion

en: Failed to discard changes
fur: No si è rivâts a scartâ lis modifichis

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the file “%s”?
fur: Scartâ pardabon par simpri dutis lis modifichis fatis al file “%s”?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the files %s and “%s”?
fur: Scartâ pardabon par simpri dutis lis modifichis fatis ai file %s e “%s”?

en: Failed to delete files
fur: No si è rivâts a eliminâ i file

en: Delete file | Delete files
fur[0]: Elimine file
fur[1]: Elimine i file

en: Are you sure you want to permanently delete the file “%s”?
fur: Eliminâ pardabon par simpri il file “%s”?

en: Are you sure you want to permanently delete the files %s and “%s”?
fur: Eliminâ pardabon par simpri i file %s e “%s”?

en: _Stage changes
fur: Met sul _palc lis modifichis

en: _Unstage changes
fur: _Gjave dal palc lis modifichis

en: _Discard changes
fur: _Scarte modifichis

en: D_elete file | D_elete files
fur[0]: _Elimine il file
fur[1]: _Elimine i file

en: _Edit file
fur: _Modifiche file

en: Failed to stash changes: %s
fur: Impussibil archiviâ lis modifichis: %s

en: Unstaged changes
fur: Modifichis fûr palc

en: You appear to have unstaged changes in your working directory. Would you like to stash the changes before the checkout?
fur: Al somee che tu vedis modifichis fûr dal palc te tô cartele di lavôr. Desideristu archiviâ lis modifichis prime dal control in jessude?

en: Cancel
fur: Anule

en: Stash changes
fur: Archivie lis modifichis

en: Failed with conflicts
fur: Falît cun conflits

en: Failed to checkout conflicts: %s
fur: Impussibil controlâ in jessude i conflits: %s

en: Failed to obtain author details
fur: No si è rivâts a otignî i detais dal autôr

en: Failed to lookup commit: %s
fur: Impussibil cirî la consegne: %s

en: Failed to create commit: %s
fur: No si è rivâts a creâ la consegne: %s

en: Failed to checkout index: %s
fur: Impussibil controlâ in jessude l'indiç: %s

en: Show the application’s version
fur: Mostre la version de aplicazion

en: Start gitg with a particular activity
fur: Fâs partî gitg cuntune ativitât particolâr

en: Start gitg with the commit activity (shorthand for --activity commit)
fur: Fâs partî gitg cuntune ativitât di consegne (scurtadure par --activity commit)

en: Do not try to load a repository from the current working directory
fur: No sta cirî di cjariâ un dipuesit de cartele di lavôr atuâl

en: — Git repository viewer
fur: — visualizadôr di dipuesits Git

en: gitg is a Git repository viewer for GTK+/GNOME
fur: gitg al è un visualizadôr di dipuesits Git par GTK+/GNOME

en: gitg homepage
fur: pagjine iniziâl di gitg

en: We are terribly sorry, but gitg requires libgit2 (a library on which gitg depends) to be compiled with threading support.
    
    If you manually compiled libgit2, then please configure libgit2 with -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Otherwise, report a bug in your distributions’ bug reporting system for providing libgit2 without threading support.
fur: Nus displâs une vore, ma gitg al à bisugne che libgit2 (une librarie che di chê gitg al dipent) al sedi compilât cul supuart pal threading.
    
    Se si à compilât a man libgit2, alore configure libgit2 cun -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    In câs contrari, segnale un erôr tal sisteme di segnalazion erôrs de distribuzion doprade, indicant che libgit2 al è cence supuart pal threading.

en: Author Details
fur: Detais autôr

en: Enter default details used for all repositories:
fur: Inserìs i detais predefinîts doprâts par ducj i dipuesits:

note: Translators: %s is the repository name
en: Override global details for repository “%s”:
fur: Passe sore ai detais globâi pal dipuesit “%s”:

en: Failed to set Git user config.
fur: No si è rivâts a stabilî la configurazion dal utent Git.

en: The URL introduced is not supported
fur: Il URL introdot nol è supuartât

en: Cherry pick onto
fur: Sielte seletive su

en: Cherry pick this commit onto a branch
fur: Cjape e mande in maniere seletive cheste consegne suntun ram

en: Failed to lookup the commit for branch %s: %s
fur: Impussibil cirî la consegne pal ram %s: %s

en: Failed to cherry-pick the commit: %s
fur: Impussibil sielzi in maniere seletive la consegne: %s

en: Cherry pick has conflicts
fur: La sielte seletive e à conflits

en: The cherry pick of %s onto %s has caused conflicts, would you like to checkout branch %s with the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
fur: La sielte seletive di %s su %s e à causât conflits, desideristu controlâ in jessude il ram %s cu la sielte seletive te tô cartele di lavôr par risolvi i conflits?

en: The cherry-pick of %s onto %s has caused conflicts, would you like to checkout the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
fur: La sielte seletive di %s su %s e à causât conflits, desideristu controlâ in jessude la sielte seletive te tô cartele di lavôr par risolvi i conflits?

en: Checkout
fur: Control in jessude

en: Cherry pick failed with conflicts
fur: Sielte seletive falide cun conflits

en: Cherry pick finished with conflicts in working directory
fur: La sielte seletive e je finide cun conflits te cartele di lavôr

en: Cherry pick %s onto %s
fur: Sielte seletive di %s su %s

en: Successfully cherry picked
fur: Sielte seletive lade ben

en: Cherry pick onto %s
fur: Sielte seletive su %s

en: Create branch
fur: Cree ram

en: Create a new branch at the selected commit
fur: Cree gnûf ram ae consegne selezionade

en: Failed to create branch
fur: No si è rivâts a creâ il ram

en: Create patch
fur: Cree patch

en: Create a patch from the selected commit
fur: Cree un blec partint de consegne selezionade

en: Save Patch File
fur: Salve file patch

en: _Save Patch
fur: _Salve patch

en: Failed to create patch
fur: No si è rivâts a creâ il blec

en: Create tag
fur: Cree etichete

en: Create a new tag at the selected commit
fur: Cree une gnove etichete ae consegne selezionade

en: Failed to create tag
fur: No si è rivâts a creâ la etichete

en: Failed to lookup tag
fur: No si è rivâts a cirî la etichete

en: Provide a message to create an annotated tag
fur: Indiche un messaç par creâ une etichete notade

en: Select and manage projects
fur: Selezione e gjestìs i progjets

en: _Remove
fur: _Gjave

note: Translators: the two %s will be replaced to create a link to perform the scanning action.
en: We can also %sscan your home directory%s for git repositories.
fur: O podin ancje %sanalizâ la tô cartele cjase%s par cjatâ dipuesits git.

note: Translators: the two %s will be used to create a link to the author dialog.
en: In the mean time, you may want to %sset up your git profile%s.
fur: Intant tu podaressis %sconfigurâ il to profîl git%s.

en: Failed to clone repository
fur: No si è rivâts a clonâ il dipuesit

en: Failed to add repository
fur: No si è rivâts a zontâ il dipuesit

en: Create new repository
fur: Cree gnûf dipuesit

note: Translators: %s is a file name
en: The location <i>%s</i> does not appear to be a valid git repository. Would you like to initialize a new git repository at this location?
fur: Al somee che la posizion <i>%s</i> no sedi un dipuesit git valit. Desideristu inizializâ un gnûf dipuesit git in cheste posizion?

en: Create repository
fur: Cree dipuesit

en: Failed to create repository
fur: No si è rivâts a creâ il dipuesit

en: Scanning for repositories in %s
fur: Scansion di dipuesits in %s

en: Checkout the selected reference
fur: Controle in jessude il riferiment selezionât

en: Checkout %s
fur: Controle in jessude %s

en: Failed to checkout branch: %s
fur: Impussibil controlâ in jessude il ram: %s

en: Successfully checked out branch to working directory
fur: Control in jessude dal ram te cartele di lavôr lât ben

en: Copy name
fur: Copie non

en: Copy the name of the reference to the clipboard
fur: Copie il non dal riferiment intes notis

en: Delete
fur: Elimine

en: Delete the selected reference
fur: Elimine il riferiment selezionât

en: Delete branch %s
fur: Elimine ram %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the branch %s?
fur: Eliminâ pardabon par simpri il ram %s?

en: Delete tag %s
fur: Elimine etichete %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the tag %s?
fur: Eliminâ pardabon par simpri la etichete %s?

en: Delete remote branch %s
fur: Elimine il ram lontan %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the remote branch %s?
fur: Eliminâ pardabon par simpri il ram lontan %s?

note: Translators: %s is the name of the tag
en: Failed to delete tag %s
fur: No si è rivâts a eliminâ la etichete %s

note: Translators: the first %s is the name of the tag, the second is an error message
en: The tag %s could not be deleted: %s
fur: Nol è stât pussibil eliminâ la etichete %s: %s

note: Translators: %s is the name of the branch
en: Failed to delete branch %s
fur: No si è rivâts a eliminâ il ram %s

note: Translators: the first %s is the name of the branch, the second is an error message
en: The branch %s could not be deleted: %s
fur: Nol è stât pussibil eliminâ il ram %s: %s

en: Fetch from %s
fur: Recupere di %s

en: Fetch remote objects from %s
fur: Recupere ogjets lontans di %s

en: Fetching from %s
fur: Daûr a recuperâ di %s

note: Translators: new refers to a new remote reference having been fetched,
en: new
fur: gnûf

note: Translators: updated refers to a remote reference having been updated,
en: updated
fur: inzornât

en: Failed to fetch from %s: %s
fur: No si è rivâts a recuperâ di %s: %s

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Fetched from %s: everything is up to date
fur: Recuperât di %s: dut al è inzornât

note: Translators: the first %s is the remote url to fetch from, * the second is a list of references that got updated.
en: Fetched from %s: %s
fur: Recuperât di %s: %s

en: Are you sure that you want to push the branch %s?
fur: Eliminâ pardabon par simpri il ram %s?

en: Merge into %s
fur: Unìs in %s

note: TODO
en: Merge another branch into branch %s
fur: Unìs un altri ram intal ram %s

en: Failed to merge commits: %s
fur: Impussibil incorporâ lis consegnis: %s

en: Merge has conflicts
fur: La union e à conflits

en: The merge of %s into %s has caused conflicts, would you like to checkout branch %s with the merge to your working directory to resolve the conflicts?
fur: La union di %s in %s e à causât conflits, controlaressistu in jessude il ram %s cu la union ae cartele di lavôr par risolvi i conflits?

en: The merge of %s into %s has caused conflicts, would you like to checkout the merge to your working directory to resolve the conflicts?
fur: La union di %s in %s e à causât conflits, controlaressistu in jessude la union ae cartele di lavôr par risolvi i conflits?

en: Merge failed with conflicts
fur: Union falide cun conflits

en: Finished merge with conflicts in working directory
fur: Union finide cun conflits te cartele di lavôr

en: Merge %s into %s
fur: Unìs %s in %s

en: Failed to lookup our commit: %s
fur: Impussibil cirî la nestre consegne: %s

en: Failed to lookup their commit: %s
fur: Impussibil cirî la lôr consegne: %s

en: Successfully merged %s into %s
fur: %s unît cun sucès in %s

en: Merge %s into branch %s
fur: Unìs %s intal ram %s

en: Tags
fur: Etichetis

en: Rename
fur: Cambie non

en: Rename the selected reference
fur: Cambie non al riferiment selezionât

en: The specified name “%s” contains invalid characters
fur: Il non specificât “%s” al conten caratars no valits

en: Invalid name
fur: Non no valit

en: Failed to rename
fur: No si è rivâts a cambiâ non

en: Close
fur: Siere

en: Add Repository
fur: Zonte dipuesit

en: _Add
fur: _Zonte

en: _Scan for all git repositories from this directory
fur: _Scansione ducj i dipuesits git di cheste cartele

en: Projects
fur: Progjets

en: Open Repository
fur: Vierç dipuesit

en: _Open
fur: _Vierç

en: Select items
fur: Selezione elements

en: “%s” is not a Git repository.
fur: “%s” nol è un dipuesit Git.

en: Your user name and email are not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name and email.
fur: Il to non utent e la e-mail no son ancjemò configurâts. Va ae configurazion dal utent e indiche il to non e la e-mail.

en: Your user name is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name.
fur: Il to non utent nol è ancjemò configurât. Va ae configurazion dal utent e indiche il to non.

en: Your email is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your email.
fur: La tô e-mail no je ancjemò configurade. Va ae configurazion dal utent e indiche la tô e-mail.

en: Missing author details
fur: A mancjin i detais dal autôr

en: Select all commits by default in the history activity
fur: Selezione dutis lis consegnis come predefinît te ativitât de cronologjie

en: Select all branches by default in the history activity
fur: Selezione ducj i rams come predefinît te ativitât de cronologjie

en: Select all tags by default in the history activity
fur: Selezione dutis lis etichetis come predefinît te ativitât de cronologjie

en: Select the specified reference by default in the history activity
fur: Selezione il riferiment specificât come predefinît te ativitât de cronologjie

en: REFERENCE
fur: RIFERIMENT

en: %zu ahead, %zu behind
fur: %zu indenant, %zu indaûr

en: %zu ahead
fur: %zu indenant

en: %zu behind
fur: %zu indaûr

en: All commits
fur: Dutis lis consegnis

en: Branches
fur: Rams

en: History
fur: Cronologjie

en: Examine the history of the repository
fur: Esamine la cronologjie dal dipuesit

[ctx: Preferences]
en: Commit
fur: Consegne

en: _Use the system fixed width font (%s)
fur: _Doprâ il caratar a spazis fis di sisteme (%s)

en: _Save
fur: _Salve

en: Default details used for all repositories
fur: Detais predefinîts doprâts par ducj i dipuesits

en: Name:
fur: Non:

en: Checkout Remote Branch
fur: Controle in jessude il ram lontan

en: C_heckout
fur: Controle in _jessude

en: Local branch _name:
fur: _Non ram locâl:

en: _Remote branch:
fur: Ram _lontan:

en: Clone Repository
fur: Clone il dipuesit

en: Remote _URL:
fur: _URL esterni:

en: _Local Folder:
fur: Cartele _locâl:

en: Select location…
fur: Selezione posizion…

[ctx: Create Dialog]
en: Commit
fur: Consegne

en: C_ommit
fur: C_onsegne

en: _Amend previous commit
fur: C_omede la consegne precedente

en: Skip commit _hooks
fur: Salte i _rimpins des consegnis

en: S_tage selection
fur: Selezion _palc

en: D_iscard selection
fur: _Scarte selezion

en: The submodule is in a dirty state and has staged and/or unstaged changes that are not yet committed as shown below.
fur: Il sot-modul al è intun stât sporc e al à modifichis sul palc e/o fûr dal palc che no son ancjemò consegnadis, come che si pues viodi chi sot.

en: Staged:
fur: Sul palc:

en: Unstaged:
fur: Fûr dal palc:

en: Subject
fur: Ogjet

en: Author
fur: Autôr

en: Create Branch
fur: Cree ram

en: C_reate
fur: C_ree

en: Branch _name:
fur: _Non ram:

en: _Checkout the created branch
fur: _Controle in jessude il ram creât

en: Create Tag
fur: Cree etichete

en: Tag _name:
fur: _Non etichete:

en: No repositories have been added yet. To get started, you can add an existing repository or clone a new one.
fur: Nol è stât ancjemò zontât nissun dipuesit. Par scomençâ tu puedis zontâ un dipuesit esistent o clonâ un gnûf.

en: _Reload
fur: _Torne cjarie

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Author Details
fur: Detais _autôr

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis tastiere

en: _New Window
fur: _Gnûf barcon

en: _About
fur: _Informazions

en: Show markup
fur: Mostre il markup

en: Display _subject margin at column:
fur: Mostre il _margjin dal ogjet ae colone:

en: Display right _margin at column:
fur: Mostre il _margjin di diestre ae colone:

en: Maximum number of messages:
fur: Numar massim di messaçs:

en: Maximum number of messages to keep for commit message history
fur: Numar massim di messaçs di conservâ pe cronologjie dai messaç di consegne

en: Maximum number of days:
fur: Numar massim di dîs:

en: Maximum number of days to keep for commit message history
fur: Numar massim di dîs di tignî pe cronologjie dai messaçs di consegne

en: Language:
fur: Lenghe:

en: Enable spell checking
fur: Abilite control ortografic

en: Commit Message
fur: Messaç de consegne

en: Default selection
fur: Selezion predefinide

en: Current branch
fur: Ram atuâl

en: All branches
fur: Ducj i rams

en: References
fur: Riferiments

en: Commits
fur: Consegnis

en: Collapse inactive lanes
fur: Strenç lis corsiis inativis

en: Early
fur: Subite

en: Late
fur: Tart

en: Show history in topological order
fur: Mostre cronologjie in ordin topologjic

en: Commit
fur: Consegne

en: Layout
fur: Disposizion

en: Use horizontal layout
fur: Dopre disposizion orizontâl

en: Use gravatar service to provide user avatars
fur: Dopre il servizi gravatar par furnî i avatars dai utents

en: Font
fur: Caratar

en: Editor _font:
fur: _Caratar dal editôr:

en: Pick the editor font
fur: Sielç il caratar dal editôr

en: Enable syntax highlighting of source code in diff views
fur: Abilite la evienziazion de sintassi dal codiç sorzint intes viodudis diff

en: Syntax highlighting color scheme:
fur: Scheme colôrs evidenziazion de sintassi:

en: Preferences
fur: Preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Windows
fur: Barcons

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
fur: Vierç barcon des scurtis

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
fur: Vierç un gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: Open the window menu
fur: Vierç il menù dal barcon

[ctx: shortcut window]
en: Open a repository
fur: Vierç un dipuesit

[ctx: shortcut window]
en: Open the help
fur: Vierç il jutori

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
fur: Vierç lis preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Find
fur: Cjate

[ctx: shortcut window]
en: Close the active window
fur: Siere il barcon atîf

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
fur: Jes de aplicazion

[ctx: shortcut window]
en: Change to History View
fur: Passe ae viodude cronologjie

[ctx: shortcut window]
en: Change to Commit View
fur: Passe ae viodude consegne

[ctx: shortcut window]
en: Change to activity
fur: Passe a ativitât

[ctx: shortcut window]
en: Select/Unselect
fur: Selezione/Deselezione

[ctx: shortcut window]
en: Open commit dialog
fur: Vierç il dialic di consegne

[ctx: shortcut window]
en: Stage selection
fur: Met sul palc la selezion

[ctx: shortcut window]
en: Unstage selection
fur: Gjave dal palc la selezion

[ctx: shortcut window]
en: Discard selection
fur: Scarte selezion

[ctx: shortcut window]
en: Edit selection
fur: Modifiche selezion

[ctx: shortcut window]
en: Commit Dialog
fur: Dialic di consegne

[ctx: shortcut window]
en: Commit
fur: Consegne

[ctx: shortcut window]
en: Cancel Commit
fur: Anule consegne

[ctx: shortcut window]
en: Previous commit message
fur: Messaç de consegne precedent

[ctx: shortcut window]
en: Next commit message
fur: Messaç di consegne sucessîf

[ctx: shortcut window]
en: History Activity
fur: Ativitât de cronologjie

en: Show the list of recently used repositories
fur: Mostre la liste dai dipuesits doprâts di resint

en: Clone repository
fur: Clone dipuesit

en: Add repository
fur: Zonte dipuesit

en: Find a word or phrase
fur: Cjate une peraule o frase

en: General settings and options
fur: Impostazions gjenerâls e opzions

en: _Close
fur: _Siere

note: Translators: %s will be replaced with a URL indicating the resource for which the authentication is required.
en: Password required for %s
fur: Password necessarie par %s

en: Now
fur: Cumò

en: A minute ago | %d minutes ago
fur[0]: Un minût indaûr
fur[1]: %d minûts indaûr

en: Half an hour ago
fur: Mieze ore indaûr

en: An hour ago | %d hours ago
fur[0]: Une ore indaûr
fur[1]: %d oris indaûr

en: A day ago | %d days ago
fur[0]: Une zornade indaûr
fur[1]: %d dîs indaûr

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e, %H∶%M
fur: %e di %b, %H:%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e, %I∶%M %p
fur: %e di %b, %I:%M %p

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e %Y, %H∶%M
fur: %e di %b dal %Y, %H:%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e %Y, %I∶%M %p
fur: %e di %b dal %Y, %I:%M %p

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: before (%s)
fur: prime (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: removed (%s)
fur: gjavât (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: after (%s)
fur: dopo (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: added (%s)
fur: zontât (%s)

en: Collapse all
fur: Strenç dut

en: Expand all
fur: Pant dut

en: Committed by %s
fur: Consegnât di %s

en: Binary
fur: Binari

en: Image
fur: Imagjin

en: _Open file
fur: _Vierç file

en: Open containing _folder
fur: Vierç carte_le che e conten

en: _Copy file path
fur: _Copie percors file

note: Translators: this is used to construct: "at <directory>", to indicate where the repository is at.
en: at %s
fur: in %s

note: Translators: this is used to construct: "<branch-name> at <directory>"
en: %s at %s
fur: %s in %s

en: Cloning…
fur: Daûr a clonâ…

en: Could not read commit message after running commit-msg hook: %s
fur: Impussibil lei i messaçs di consegne dopo la esecuzion dal rimpin (hook) pal messaç di consegne: %s

en: _Authenticate
fur: _Autentiche

en: The previous attempt to authenticate has failed, please provide your user name and password and try again.
fur: Il tentatîf precedent di autenticazion al è falît, furnìs il to non utent e la password e torne prove.

en: _Username:
fur: _Non utent:

en: Forget password _immediately
fur: Dismentee la password _subite

en: Remember password until you _logout
fur: Visâsi la password fintremai che no si _jes de session

en: Remember _forever
fur: Visâsi par _simpri

en: Parents
fur: Gjenitôrs

en: Unable to display changes for binary file
fur: Impussibil visualizâ lis modifichis pal file binari

en: Side by side
fur: A pâr

en: Slider
fur: Cursôr di scoriment

en: Overlay
fur: Soreposizion

en: Difference
fur: Diference

en: Tab width:
fur: Largjece schede:

en: Ignore whitespace:
fur: Ignore spazis blancs:

en: Context:
fur: Contest:

en: Spacing
fur: Spaziadure

en: Remove the repository from the list (does not delete the repository from disk)
fur: Gjave il dipuesit de liste (nol elimine il dipuesit dal disc)

en: Show the changes introduced by the selected commit
fur: Mostre lis modifichis introdotis cu la consegne selezionade

en: Files
fur: File

en: Show the files in the tree of the selected commit
fur: Mostre i files tal arbul de consegne selezionade
