gitg master - en to hr translation catalogue (375 entries)

en: Could not parse XML from stream
hr: Nemoguća XML obrada iz strujanja

en: Graphical user interface for git
hr: Grafičko korisničko sučelje za git

en: gitg is a graphical user interface for git. It aims at being a small, fast and convenient tool to visualize the history of git repositories. Besides visualization, gitg also provides several utilities to manage your repository and commit your work.
hr: gitg je grafičko korisničko sučelje za git. Cilj mu je biti mali, brz i praktičan alat za vizualizaciju povijesti git repozitorija. Osim vizualizacije, gitg još nudi nekoliko pomagala za upravljanje vašim repozitorijima i slanju vašeg rada.

en: Goals:
hr: Namjena:

en: Browse local git repositories
hr: Pregledavanje lokalnih git repozitorija

en: Clone local and remote git repositories
hr: Kloniranje lokalnih i udaljenih git repozitorija

en: Commit files
hr: Podnesak datoteka

en: Retrieve patch from a commit
hr: Preuzimanje zakrpa iz podneska

en: Browse repository history
hr: Pregledavanje povijesti repozitorija

en: Staging area to compose your commit
hr: Pripremno područje za sastavljanje vaših podnesaka

en: Commit staged changes
hr: Podnesi postupne promjene

en: Overview of recently used repositories
hr: Pregled nedavno korištenih repozitorija

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: Git repository browser
hr: Preglednik git repozitorija

en: New Window
hr: Novi prozor

en: Default Clone Directory
hr: Zadani direktorij kloniranja

en: The default directory in which new repositories should be suggested to be cloned.
hr: Zadani direktorij u koji se novi repozitoriji trebaju klonirati.

en: Orientation of the main interface (vertical or horizontal)
hr: Orijentacija glavnog sučelja (okomita ili vodoravna)

en: Setting that sets the orientation of the main interface.
hr: Postavka koja postavlja orijentaciju glavnog sučelja.

en: Default Activity
hr: Zadana aktivnost

en: The activity which gitg activates by default when first launched.
hr: Aktivnost koju gitg aktivira po zadanome pri prvom pokretanju.

en: Use Default Font
hr: Koristi uobičajena slova

en: Whether to use the system’s default fixed width font for widget's text instead of a font specific. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
hr: Treba li koristiti zadana slova sustavom nepromjenjive širine za tekst grafičkog objekta umjesto određenog slova. Ako je ova mogućnost isključena, koristit će se slova navedena u mogućnosti "Slova uređivača" umjesto slova sustava.

en: Editor Font
hr: Slova uređivača

en: A custom font that will be used for the text widgets. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
hr: Prilagođena slova koja će se koristiti za tekstne grafičke objekte. Ovo će imati samo učinka ako je mogućnost "Koristi zadana slova" isključena.

en: Use Gravatar
hr: Koristi Gravatar

en: Enable the use of gravatar to display user avatars.
hr: Omogući za korištenje gravatara za prikaz avatara korisnika.

en: Enable Monitoring
hr: Omogući nadgledanje

en: Automatically update when external changes to .git are detected
hr: Automatski nadopuni kada su vanjske promjene na .git otkrivene

en: Enable Diff Highlighting
hr: Omogući Diff isticanje

en: Setting that determines whether to enable syntax highlighting in diff views.
hr: Postavka koja određuje hoće li se omogućiti isticanje sintakse u diff prikazima razlika.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
hr: Shema boja koja se koristi za isticanje sintakse

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
hr: Koristi GtkSourceView za otkrivanje boja sintakse za isticanje

en: When to Collapse Inactive Lanes
hr: Kada skupit neaktivne trake

en: Setting that indicates when an inactive lane should be collapsed. Valid values are 0 — 4, where 0 indicates “early” and 4 indicates “late”.
hr: Postavka koja pokazuje kada se neaktivna traka treba skupiti. Valjane vrijednosti su 0 — 4, gdje 0 označava "rano", a 4 označava "kasno".

en: Setting that indicates whether to collapse history lanes which do not show activity. Enabling this can provide a cleaner history view when there is a lot of parallel development. See collapse-inactive-lanes to control when lanes should be collapsed.
hr: Postavka koja pokazuje treba li skupiti trake povijesti koje ne prikazuju aktivnost. Omogućavanjem ovoga može se dobiti čišći prikaz povijesti kada postoji mnogo paralelnog razvoja. Pogledajte collapse-inactive-lanes za upravljanje vremenom sakupljanja trake.

en: Show History in Topological Order
hr: Prikaži povijest u topološkom redoslijedu

en: Setting that indicates whether to show the history in topological order.
hr: Postavka koja pokazuje treba li prikazati povijest u topološkom redoslijedu.

en: Enable Spell Checking
hr: Omogući provjeru pravopisa

en: Spell Checking Language
hr: Jezik provjere pravopisa

en: Wrap
hr: Prijelom

en: Wrap lines.
hr: Prijelom teksta.

en: Number of Before/After Context Lines
hr: Broj prije/nakon redaka sadržaja

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff of a commit.
hr: Postavka koja određuje koliko redaka sadržaja (prije i nakon) treba prikazati pri prikazu razlike podneska.

en: Rendered Width of a Tab Character
hr: Prikazana širina znaka tabulatora

en: Setting that determines how much space a tab character should occupy when showing the diff of a commit.
hr: Postavka koja određuje koliko razmaka znak tabulatora treba sadržavati pri prikazu razlike podneska.

en: There are no changes to be committed
hr: Ne postoje promjene za podnesak

en: Use amend to change the commit message of the previous commit
hr: Koristi izmjenu za promjenu poruke podneska prijašnjeg podneska

[ctx: Activity]
en: Commit
hr: Podnesak

en: Create new commits and manage the staging area
hr: Stvori nove podneske i upravljaj pripremnim poručjem

note: Populate untracked items
en: Untracked
hr: Nepraćeno

en: No untracked files
hr: Nema nepraćenih datoteka

en: Submodule
hr: Podmodul

en: No dirty submodules
hr: Nema neurednih podmodula

en: Failed to commit
hr: Neuspjeli podnesak

en: Failed to pass pre-commit
hr: Neuspjelo prosljeđivanje predpodneska

en: Discard changes
hr: Odbaci promjene

en: Are you sure you want to permanently discard the selected changes?
hr: Sigurno želite trajno odbaciti odabrane promjene?

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Discard
hr: Odbaci

en: Failed to discard selection
hr: Neuspjelo odbacivanje odabira

en: Failed to discard changes
hr: Neuspjelo odbacivanje odabira

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the file “%s”?
hr: Sigurno želite trajno odbaciti sve učinjene promjene na datoteci “%s”?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the files %s and “%s”?
hr: Sigurno želite trajno odbaciti sve učinjene promjene na datoteci “%s” i “%s”?

en: Failed to delete files
hr: Neuspjelo brisanja datoteka

en: Delete file | Delete files
hr[0]: Obriši datoteku
hr[1]: Obriši datoteke
hr[2]: Obriši datoteke

en: Are you sure you want to permanently delete the file “%s”?
hr: Sigurno želite trajno obrisati datoteku “%s”?

en: Are you sure you want to permanently delete the files %s and “%s”?
hr: Sigurno želite trajno obrisati datoteku "%s" i “%s”?

en: _Discard changes
hr: _Odbaci promjene

en: D_elete file | D_elete files
hr[0]: O_briši datoteku
hr[1]: O_briši datoteke
hr[2]: O_briši datoteke

en: _Edit file
hr: _Uredi datoteku

en: Cancel
hr: Odustani

en: Failed with conflicts
hr: Neuspjelo zbog sukoba

en: Failed to checkout conflicts: %s
hr: Neuspjelo prebacivanje sukoba: %s

en: Failed to obtain author details
hr: Neuspjelo dobivanje pojedinosti autora

en: Failed to lookup commit: %s
hr: Neuspjela pretraga podneska: %s

en: Failed to create commit: %s
hr: Neuspjelo stvaranje podneska: %s

en: Failed to checkout index: %s
hr: Neuspjelo prebacivanje sadržaja: %s

en: Add Remote
hr: Dodaj udaljeni repozitorij

en: Adds remote to the remotes list
hr: Dodaje udaljene repozitorije na popisa udaljenih

en: Fetching from %s
hr: Preuzimanje s %s

note: Translators: new refers to a new remote reference having been fetched,
en: new
hr: novi

en: Failed to fetch from %s: %s
hr: Neuspjelo preuzimanje s %s: %s

en: Failed to fetch added remote
hr: Neuspjelo preuzimanje dodanog udaljenog repozitorija

note: Translators: the first %s is the remote url to fetch from, * the second is a list of references that got updated.
en: Fetched from %s: %s
hr: Preuzeto s %s: %s

en: Failed to add remote
hr: Neuspjelo dodavanje udaljenog repozitorija

en: Show the application’s version
hr: Prikaži inačicu aplikacije

en: Start gitg with a particular activity
hr: Pokreni gitg s određenom aktivnošću

en: Start gitg with the commit activity (shorthand for --activity commit)
hr: Pokrenite gitg s aktivnošću podneska (skraćenica za --activity commit)

en: Do not try to load a repository from the current working directory
hr: Ne pokušavaj učitati repozitorij iz trenutnog radnog direktorija

en: Run gitg in standalone mode
hr: Pokreni gitg u samostalnom načinu rada

en: Put paths under git if needed
hr: Postavi putanje ispod gita ako je podtrebno

en: — Git repository viewer
hr: — Preglednik Git repozitorija

en: gitg is a Git repository viewer for GTK+/GNOME
hr: gitg je preglednik Git repozitorija za GTK+/GNOME

en: gitg homepage
hr: gitg naslovnica

en: We are terribly sorry, but gitg requires libgit2 (a library on which gitg depends) to be compiled with threading support.
    
    If you manually compiled libgit2, then please configure libgit2 with -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Otherwise, report a bug in your distributions’ bug reporting system for providing libgit2 without threading support.
hr: Nažalost, gitg zahtijeva libgit2 (biblioteka o kojoj gitg zavisi) kako bi se kompilirao s podrškom za niti.
    
    Ako ste ručno kompilirali libgit2, tada podesite libgit2 sa -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    U suprotnome, prijavite grešku na sustavu prijave grešaka vaše distribucije za beznitnu libgit2 podršku.

en: Author Details
hr: Pojedinosti autora

en: Enter default details used for all repositories:
hr: Upišite zadane pojedinosti korištene za sve repozitorije:

note: Translators: %s is the repository name
en: Override global details for repository “%s”:
hr: Zaobiđi globalne pojedinosti za repozitorij “%s”:

en: Failed to set Git user config.
hr: Neuspjelo postavljanje podešavanja Git korisnika.

en: The URL introduced is not supported
hr: Uvedeni URL nije podržan

en: Failed to lookup the commit for branch “%s”: %s
hr: Neuspjela pretraga podneska za ogranak “%s”: %s

en: Checkout
hr: Prebaci

en: Create branch
hr: Stvori ogranak

en: Create a new branch at the selected commit
hr: Stvori novi ogranak iz odabranog podneska

en: Failed to create branch
hr: Neuspjelo stvaranje ogranka

en: Create patch
hr: Stvori zakrpu

en: Create a patch from the selected commit
hr: Stvori zakrpu iz odabranog podneska

en: Save Patch File
hr: Spremi datoteku zakrpe

en: _Save Patch
hr: _Spremi zakrpu

en: Failed to create patch
hr: Neuspjelo stvaranje zakrpe

en: Create tag
hr: Stvori oznaku

en: Create a new tag at the selected commit
hr: Stvori novu oznaku iz odabranog podneska

en: Failed to create tag
hr: Neuspjelo stvaranje oznake

en: Failed to lookup tag
hr: Neuspjela pretraga oznake

en: Provide a message to create an annotated tag
hr: Navedi poruku za stvaranje naznačene oznake

en: Select and manage projects
hr: Odaberi i upravljaj projektima

en: _Remove
hr: _Ukloni

note: Translators: the two %s will be replaced to create a link to perform the scanning action.
en: We can also %sscan your home directory%s for git repositories.
hr: Git repozitoriji se mogu %spretražiti u vašoj osobnoj mapi%s.

note: Translators: the two %s will be used to create a link to the author dialog.
en: In the mean time, you may want to %sset up your git profile%s.
hr: U međuvremenu, možda želite %spostaviti svoj git profil%s.

en: Failed to clone repository
hr: Neuspjelo kloniranje repozitorija

en: Failed to add repository
hr: Neuspjelo dodavanje repozitorija

en: Create new repository
hr: Stvori novi repozitorij

note: Translators: %s is a file name
en: The location <i>%s</i> does not appear to be a valid git repository. Would you like to initialize a new git repository at this location?
hr: Izgleda kako lokacija <i>%s</i> nije valjani git repozitorij. Želite li stvoriti novi git repozitorij na ovoj lokaciji?

en: Create repository
hr: Stvori repozitorij

en: Failed to create repository
hr: Neuspjelo stvaranje repozitorija

en: Scanning for repositories in %s
hr: Pretraživanje repozitorija u %s

en: Edit remote
hr: Uredi udaljeni repozitorij

en: Edits the remote from the remotes list
hr: Uredi udaljene repozitorije iz popisa udaljenih

en: Failed to edit remote
hr: Neuspjelo uređivanje udaljenog repozitorija

en: Checkout the selected reference
hr: Provjeri odabranu referencu

en: Checkout “%s”
hr: Prebaci na “%s”

en: Failed to checkout branch: %s
hr: Neuspjelo prebacivanje na ogranak: %s

en: Failed to update HEAD: %s
hr: Neuspjela nadopuna HEAD: %s

en: Successfully checked out branch to working directory
hr: Ogranak je uspješno prebačen u radnom direktoriju

en: Failed to set the upstream branch %s for %s
hr: Neuspjelo postavljanje upstream ogranka %s for %s

en: Copy name
hr: Kopiraj naziv

en: Copy the name of the reference to the clipboard
hr: Kopiraj naziv reference u međuspremnik

en: Create a new branch at the selected reference
hr: Stvori novi ogranak iz odabrane reference

en: Failed to lookup reference
hr: Neuspjela pretraga reference

en: Create a patch from the selected reference
hr: Stvori zakrpu iz odabrane reference

en: Create a new tag at the selected reference
hr: Stvori novu oznaku iz odabrane reference

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete the selected reference
hr: Obriši odabranu referencu

en: Delete branch %s
hr: Obriši ogranak %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the branch %s?
hr: Sigurno želite trajno obrisati ogranak %s?

en: Delete tag %s
hr: Obriši oznaku %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the tag %s?
hr: Sigurno želite trajno obrisati oznaku %s?

en: Delete remote branch %s
hr: Obriši udaljeni ogranak %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the remote branch %s?
hr: Sigurno želite trajno obrisati udaljeni ogranak %s?

note: Translators: %s is the name of the tag
en: Failed to delete tag %s
hr: Neuspjelo brisanje oznake %s

note: Translators: the first %s is the name of the tag, the second is an error message
en: The tag %s could not be deleted: %s
hr: Oznaka %s se ne može obrisati: %s

note: Translators: %s is the name of the branch
en: Failed to delete branch %s
hr: Neuspjelo brisanje ogranka %s

note: Translators: the first %s is the name of the branch, the second is an error message
en: The branch %s could not be deleted: %s
hr: Ogranak %s se ne može obrisati: %s

en: Fetch from %s
hr: Preuzimanje s %s

en: Fetch remote objects from %s
hr: Preuzimanje udaljenih objekata s %s

note: Translators: updated refers to a remote reference having been updated,
en: updated
hr: nadopunjeno

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Fetched from %s: everything is up to date
hr: Preuzimanje s %s: sve je nadopunjeno

en: Merge into %s
hr: Spoji u %s

note: TODO
en: Merge another branch into branch %s
hr: Spoji drugi ogranak u ogranak %s

en: Failed to merge commits: %s
hr: Neuspjelo spajanje ogranaka: %s

en: Merge has conflicts
hr: Spajanje je u sukobu

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout branch “%s” with the merge to your working directory to resolve the conflicts?
hr: Spajanje “%s” u “%s” je uzrokovalo sukobe, želite li prebaciti ogranak “%s” sa spajanjem u vaš radni direktorij kako bi razriješili sukob?

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout the merge to your working directory to resolve the conflicts?
hr: Spajanje “%s” u “%s” je uzrokovalo sukobe, želite li prebaciti spajanje u vaš radni direktorij kako bi razriješili sukob?

en: Merge failed with conflicts
hr: Spajanje nije uspjelo zbog sukoba

en: Finished merge with conflicts in working directory
hr: Spajanje je završeno sa sukobima u radnom direktoriju

en: Merge “%s” into “%s”
hr: Spoji “%s” u “%s”

en: Failed to lookup our commit: %s
hr: Neuspjela pretraga našeg podneska: %s

en: Failed to lookup their commit: %s
hr: Neuspjela pretraga njihova podneska: %s

en: Successfully merged “%s” into “%s”
hr: Uspješno spojen “%s” u “%s”

en: Merge “%s” into branch “%s”
hr: Spoji “%s” u ogranak “%s”

en: Tags
hr: Oznake

en: Push to %s
hr: Pošalji na %s

en: Push branch to %s
hr: Pošalji ogranak na %s

en: Pushing to %s
hr: Slanje na %s

en: Failed to push to %s: %s
hr: Neuspjelo slanje na %s: %s

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Pushed to %s
hr: Poslano na %s

en: Push branch %s
hr: Pošalji ogranak %s

en: Are you sure that you want to push the branch %s?
hr: Sigurno želite poslati ogranak %s?

en: Push
hr: Pošalji

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Rename the selected reference
hr: Preimenuj odabranu referencu

en: The specified name “%s” contains invalid characters
hr: Navedeni naziv “%s” sadrži nevaljane znakove

en: Invalid name
hr: Neispravan naziv

en: Failed to rename
hr: Neuspjelo preimenovanje

en: Close
hr: Zatvori

en: Remove remote
hr: Ukloni udaljeni repozitorij

en: Removes remote from the remotes list
hr: Uklanja udaljene repozitorije iz popisa udaljenih

en: Delete remote %s
hr: Obriši udaljeni repozitorij %s

en: Are you sure that you want to remove the remote %s?
hr: Sigurno želite obrisati udaljeni repozitroji %s?

en: Remove
hr: Ukloni

en: Failed to remove remote
hr: Neuspjelo uklanjanje udaljenog repozitorija

en: Add Repository
hr: Dodavanje repozitorija

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Scan for all git repositories from this directory
hr: _Pretraži sve git repozitorije u ovom direktoriju

en: Projects
hr: Projekti

en: Open Repository
hr: Otvori repozitorij

en: _Open
hr: _Otvori

en: Select items
hr: Odaberi stavke

en: “%s” is not a Git repository.
hr: “%s” nije Git repozitorij.

en: Your user name and email are not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name and email.
hr: Vaše korisničko ime i adresa e-pošte još nisu podešeni. Idite u Pojedinosti autora i navedite svoje ime i adresu e-pošte.

en: Your user name is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name.
hr: Vaše korisničko ime još nije podešeno. Idite u Pojedinosti autora i navedite svoje ime.

en: Your email is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your email.
hr: Vaša adresa e-pošte još nije podešena. Idite u Pojedinosti autora i navedite svoju adresu e-pošte.

en: Missing author details
hr: Nedostaju pojedinosti autora

en: Select all commits by default in the history activity
hr: Odaberi podneske po zadanome u povijesti aktivnosti

en: Select all branches by default in the history activity
hr: Odaberi sve ogranke po zadanome u povijesti aktivnosti

en: Select all remotes by default in the history activity
hr: Odaberi udaljene repozitorije po zadanome u povijesti aktivnosti

en: Select all tags by default in the history activity
hr: Odaberi oznake po zadanome u povijesti aktivnosti

en: Select the specified reference by default in the history activity
hr: Odaberi navedenu referencu po zadanome u povijesti aktivnosti

en: REFERENCE
hr: REFERENCA

en: %zu ahead, %zu behind
hr: %zu ispred, %zu iza

en: %zu ahead
hr: %zu ispred

en: %zu behind
hr: %zu iza

en: All commits
hr: Svi podnesci

en: Branches
hr: Ogranci

en: Remotes
hr: Udaljeni repozitoriji

en: History
hr: Povijest

en: Examine the history of the repository
hr: Pregledavanje povijesti repozitorija

[ctx: Preferences]
en: Commit
hr: Podnesak

en: _Use the system fixed width font (%s)
hr: _Koristi širinu slova određenu sustavom (%s)

en: Interface
hr: Sučelje

en: Create Remote
hr: Stvori udaljeni repozitorij

en: Remote _name:
hr: Nauiv _udaljenog repozitorija:

en: Remote _URL:
hr: URL _udaljenog repozitorija:

en: _Save
hr: _Spremi

en: Default details used for all repositories
hr: Zadana vrijednost korištena za sve repozitorije

en: E-mail:
hr: E-pošta:

en: Name:
hr: Naziv:

en: Checkout Remote Branch
hr: Prebacivanje udaljenog ogranka

en: C_heckout
hr: P_rebaci

en: Local branch _name:
hr: Naziv loklanog _ogranka:

en: _Remote branch:
hr: _Udaljeni ogranak:

en: _Track remote branch
hr: _Prati udaljeni ogranak

en: Clone Repository
hr: Kloniraj repozitorij

en: Cl_one
hr: Kl_oniraj

en: _Local Folder:
hr: _Lokalna mapa:

en: Select location…
hr: Odaberi lokaciju…

en: Bare repository
hr: Bare repozitorij

[ctx: Create Dialog]
en: Commit
hr: Podnesak

en: C_ommit
hr: P_odnesi

en: _Amend previous commit
hr: _Izmjeni prijašnji podnesak

en: Add _signed-off-by signature
hr: Dodaj _potpisani potpis

en: D_iscard selection
hr: O_dbaci odabir

en: Subject
hr: Predmet

en: Author
hr: Autor

en: Date
hr: Datum

en: Create Branch
hr: Stvori ogranak

en: C_reate
hr: S_tvori

en: Branch _name:
hr: Naziv _ogranka:

en: _Checkout the created branch
hr: _Prebaci na stvoreni ogranak

en: Create Tag
hr: Stvori oznaku

en: Tag _name:
hr: Naziv _oznake:

en: No repositories have been added yet. To get started, you can add an existing repository or clone a new one.
hr: Još nema dodanih repozitorija. Za početak, možete dodati postojeći repozitorij ili klonirati novi.

en: Edit Remote
hr: Uredi udaljeni repozitorij

en: _Reload
hr: _Učitaj ponovno

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Author Details
hr: _Pojedinosti autora

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _New Window
hr: _Novi prozor

en: _About
hr: _O programu

en: Show markup
hr: Prikaži označavanje

en: Display _subject margin at column:
hr: Prikaži _rub predmeta u stupcu:

en: Display right _margin at column:
hr: Prikaži desni _rub kod stupca:

en: Maximum number of messages:
hr: Najveći broj poruka:

en: Maximum number of messages to keep for commit message history
hr: Najveći broj poruka koje treba zadržati za povijest poruka podneska

en: Maximum number of days:
hr: Najveći broj dana:

en: Maximum number of days to keep for commit message history
hr: Najveći broj dana koliko treba zadržati povijest poruka podneska

en: Language:
hr: Jezik:

en: Enable spell checking
hr: Omogući provjeru pravopisa

en: Commit Message
hr: Poruka podneska

en: Default selection
hr: Zadani odabir

en: Current branch
hr: Trenutni ogranak

en: All branches
hr: Svi ogranci

en: References
hr: Reference

en: Sort references in the sidebar by latest activity
hr: Razvrstaj reference na bočnoj traci prema posljednjoj aktivnosti

en: Show upstream (remote) branch when selecting a local branch
hr: Prikaži upstream (udaljeni) ogranak pri odabiru lokalnog ogranka

en: Commits
hr: Podnesci

en: Collapse inactive lanes
hr: Skupi neaktivne trake

en: Early
hr: Rano

en: Late
hr: Kasno

en: Show history in topological order
hr: Prikaži povijest u topološkom redoslijedu

en: Preserve mainline for currently checked out branch
hr: Očuvaj mainline za trenutno prebačeni ogranak

en: Startup
hr: Pokretanje

en: Start with activity:
hr: Pokreni s aktivnosti:

en: Commit
hr: Podnesak

en: Layout
hr: Raspored

en: Use horizontal layout
hr: Koristi vodoravan raspored

en: Avatars
hr: Avatari

en: Use gravatar service to provide user avatars
hr: Koristi gravatar uslugu za pružanje korisničkih avatara

en: Monitoring
hr: Nadgledanje

en: Font
hr: Slova

en: Editor _font:
hr: Slova _uređivača:

en: Pick the editor font
hr: Odaberite slova uređivača

en: Enable syntax highlighting of source code in diff views
hr: Omogući isticanje sintakse izvornog kôda u diff pregledu

en: Syntax highlighting color scheme:
hr: Shema boje isticanja sintakse:

en: Preferences
hr: Osobitosti

[ctx: shortcut window]
en: Windows
hr: Prozori

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
hr: Otvori prozor prečaca

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
hr: Otvori novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: Open the window menu
hr: Otvori izbornik prozora

[ctx: shortcut window]
en: Open a repository
hr: Otvori repozitorij

[ctx: shortcut window]
en: Open the help
hr: Otvori priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
hr: Otvori osobitosti

[ctx: shortcut window]
en: Find
hr: Pretraži

[ctx: shortcut window]
en: Close the active window
hr: Zatvori aktivan prozor

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
hr: Zatvori aplikaciju

[ctx: shortcut window]
en: Change to Dash
hr: Promijeni na ploču

[ctx: shortcut window]
en: Change to History View
hr: Promijeni na pogled povijesti

[ctx: shortcut window]
en: Change to Commit View
hr: Promijeni na pogled podneska

[ctx: shortcut window]
en: Change to activity
hr: Promijeni na aktivnost

[ctx: shortcut window]
en: Commit Activity
hr: Podnesi aktivnost

[ctx: shortcut window]
en: Select/Unselect
hr: Odaberi/Ukloni odabir

[ctx: shortcut window]
en: Open commit dialog
hr: Otvori dijalog podneska

[ctx: shortcut window]
en: Discard selection
hr: Odbaci odabir

[ctx: shortcut window]
en: Edit selection
hr: Uredi odabir

[ctx: shortcut window]
en: Commit Dialog
hr: Dijalog podneska

[ctx: shortcut window]
en: Commit
hr: Podnesak

[ctx: shortcut window]
en: Cancel Commit
hr: Prekini podnesak

[ctx: shortcut window]
en: Previous commit message
hr: Prijašnja poruka podneska

[ctx: shortcut window]
en: Next commit message
hr: Sljedeća poruka podneska

[ctx: shortcut window]
en: History Activity
hr: Povijest aktivnosti

en: Show the list of recently used repositories
hr: Prikaži popis nedavno korištenih repozitorija

en: Clone repository
hr: Kloniraj repozitorij

en: Add repository
hr: Dodaj repozitorij

en: Find a word or phrase
hr: Pretraži riječ ili izraz

en: General settings and options
hr: Općenite postavke i mogućnosti

en: _Close
hr: _Zatvori

note: Translators: %s will be replaced with a URL indicating the resource for which the authentication is required.
en: Password required for %s
hr: Potrebna je lozinka za %s

en: Now
hr: Trenutno

en: A minute ago | %d minutes ago
hr[0]: Prije %d minute
hr[1]: Prije %d minute
hr[2]: Prije %d minuta

en: Half an hour ago
hr: Prije pola sata

en: An hour ago | %d hours ago
hr[0]: Prije %d sata
hr[1]: Prije %d sata
hr[2]: Prije %d sati

en: A day ago | %d days ago
hr[0]: Prije %d dana
hr[1]: Prije %d dana
hr[2]: Prije %d dana

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e, %H∶%M
hr: %-e %b, %H∶%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e, %I∶%M %p
hr: %-e %b %l:%M %p

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e %Y, %H∶%M
hr: %-e %b %Y, %H∶%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e %Y, %I∶%M %p
hr: %-e %b, %Y, %I∶%M %p

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: before (%s)
hr: prije (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: removed (%s)
hr: uklonjeno (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: after (%s)
hr: poslije (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: added (%s)
hr: dodano (%s)

en: Collapse all
hr: Skupi sve

en: Expand all
hr: Raširi sve

en: Committed by %s
hr: Podnesao %s

note: Translators: Unif stands for unified diff format
en: Unif
hr: Spoji

note: Translators: Split stands for the noun
en: Split
hr: Razdvoji

en: Binary
hr: Binarno

en: Image
hr: Slika

en: _Open file
hr: _Otvori datoteku

en: Open containing _folder
hr: Otvori sadržajnu _mapu

en: _Copy file path
hr: _Kopiraj putanju datoteke

note: Translators: this is used to construct: "at <directory>", to indicate where the repository is at.
en: at %s
hr: u %s

note: Translators: this is used to construct: "<branch-name> at <directory>"
en: %s at %s
hr: %s u %s

en: Cloning…
hr: Kloniranje…

en: _Authenticate
hr: _Ovjera

en: The previous attempt to authenticate has failed, please provide your user name and password and try again.
hr: Prijašnji pokušaj ovjere je neuspio, upišite svoje korisničko ime i lozinku te pokušajte ponovno.

en: _Username:
hr: _Korisničko ime:

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: Forget password _immediately
hr: _Zaboravi lozinku _odmah

en: Remember password until you _logout
hr: Zapamti lozinku do _odjave

en: Remember _forever
hr: Zapamti _zauvijek

en: Unable to display changes for binary file
hr: Nemoguć prikaz promjena binarne datoteke

en: Side by side
hr: Jedan uz drugog

en: Slider
hr: Klizač

en: Overlay
hr: Prevlaka

en: Difference
hr: Razlika

en: Tab width:
hr: Širina tabulatora:

en: Wrap lines:
hr: Prijelom teksta:

en: Ignore whitespace:
hr: Zanemari razmake:

en: Context:
hr: Sadržaj:

en: Spacing
hr: Razmak

en: Remove the repository from the list (does not delete the repository from disk)
hr: Ukloni repozitorij s popisa (ne briše repozitorij s diska)

en: Show the changes introduced by the selected commit
hr: Prikaži promjene predstavljene od strane odabranog podneska

en: Files
hr: Datoteke

en: Show the files in the tree of the selected commit
hr: Prikaži datoteke u stablu odabranog podneska
