gitg master - en to hu translation catalogue (475 entries)

en: Could not parse XML from stream
hu: Nem sikerült az XML feldolgozása a folyamból

en: Graphical user interface for git
hu: Grafikus felhasználói felület a Githez

en: gitg is a graphical user interface for git. It aims at being a small, fast and convenient tool to visualize the history of git repositories. Besides visualization, gitg also provides several utilities to manage your repository and commit your work.
hu: A gitg egy grafikus felhasználói felület a git verziókezelőhöz. Célja, hogy egy kicsi, gyors és kényelmes eszköz legyen a git tárolók előzményeinek megjelenítéséhez. A vizuális megjelenítés mellett a gitg számos segédprogramot is biztosít a tároló kezeléséhez és a munka véglegesítéséhez.

en: Goals:
hu: Célok:

en: Browse local git repositories
hu: Helyi git tárolók tallózása

en: Clone local and remote git repositories
hu: Helyi és távoli git tárolók klónozása

en: Commit files
hu: Fájlok véglegesítése

en: Retrieve patch from a commit
hu: Folt lekérése egy véglegesítésből

en: Browse repository history
hu: Tároló előzményeinek tallózása

en: Staging area to compose your commit
hu: Sorba állítási terület a véglegesítés összeállításához

en: Commit staged changes
hu: Sorba állított változtatások véglegesítése

en: Overview of recently used repositories
hu: A legutóbb használt tárolók áttekintése

en: The Gitg Team
hu: A Gitg csapat

en: @binary@
hu: @bináris@

en: Git repository browser
hu: Git tárolóböngésző

en: New Window
hu: Új ablak

en: Default Clone Directory
hu: Alapértelmezett klónozási könyvtár

en: The default directory in which new repositories should be suggested to be cloned.
hu: Az új tárolók klónozásakor alapértelmezésben felajánlott könyvtár.

en: Orientation of the main interface (vertical or horizontal)
hu: A fő felület tájolása (függőleges vagy vízszintes)

en: Setting that sets the orientation of the main interface.
hu: A fő felület tájolásának beállítása.

en: Default Activity
hu: Alapértelmezett tevékenység

en: The activity which gitg activates by default when first launched.
hu: A gitg által első indításkor alapértelmezésben aktiválandó tevékenység.

en: Use Default Font
hu: Alapértelmezett betűkészlet használata

en: Whether to use the system’s default fixed width font for widget's text instead of a font specific. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
hu: A rendszer alapértelmezett rögzített szélességű betűkészletét használja-e a felületi elem szövegéhez egy megadott helyett. Ha a beállítás ki van kapcsolva, akkor a „Szerkesztő betűkészlete” beállítás lesz használva a rendszer betűkészlete helyett.

en: Editor Font
hu: Szerkesztő betűkészlete

en: A custom font that will be used for the text widgets. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
hu: A szöveges felületi elemekhez használandó egyéni betűkészlet. Ennek csak akkor lesz hatása, ha az „Alapértelmezett betűkészlet használata” beállítás ki van kapcsolva.

en: Use Gravatar
hu: Gravatar használata

en: Enable the use of gravatar to display user avatars.
hu: A Gravatar használatának engedélyezése a felhasználói avatárok megjelenítéséhez.

en: Enable Monitoring
hu: Megfigyelés engedélyezése

en: Automatically update when external changes to .git are detected
hu: Automatikusan frissítse a külső változásokat, ha a .git megváltozik

en: Enable Diff Highlighting
hu: Diff kiemelés engedélyezése

en: Setting that determines whether to enable syntax highlighting in diff views.
hu: Megadja, hogy engedélyezve legyen-e a szintaxiskiemelés a diff nézetekben.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
hu: Szintaxiskiemeléshez használandó színséma

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
hu: A GtkSourceView használja a szintaxiskiemeléshez használandó színek meghatározásához

en: When to Collapse Inactive Lanes
hu: Mikor csukja össze az inaktív pályákat

en: Setting that indicates when an inactive lane should be collapsed. Valid values are 0 — 4, where 0 indicates “early” and 4 indicates “late”.
hu: Egy inaktív pálya mikor legyen összecsukva. A lehetséges értékek: 0 - 4, ahol a 0 jelentése „korán”, a 4 jelentése „későn”.

en: Setting that indicates whether to collapse history lanes which do not show activity. Enabling this can provide a cleaner history view when there is a lot of parallel development. See collapse-inactive-lanes to control when lanes should be collapsed.
hu: A tevékenységet nem mutató előzménypályák össze legyenek-e csukva. Ezt bekapcsolva az előzménynézet tisztább lehet, ha sok párhuzamos fejlesztés történik. A pályák összecsukásának szabályozásához lásd a collapse-inactive-lanes kulcsot.

en: Show History in Topological Order
hu: Előzmények megjelenítése topológiai sorrendben

en: Setting that indicates whether to show the history in topological order.
hu: Az előzmények topológiai sorrendben jelenjenek-e meg.

en: Show Stashed Changes
hu: Félretett változtatások megjelenítése

en: Setting that indicates whether to show items for the stash in the history.
hu: Megjelenjenek-e a stash elemei az előzményekben.

en: Show Staged Changes
hu: Sorba állított változtatások megjelenítése

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently staged changes in the history.
hu: Megjelenjen-e egy virtuális elem a jelenleg sorba állított változtatásokhoz az előzményekben.

en: Show Unstaged Changes
hu: Sorba nem állított változtatások megjelenítése

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently unstaged changes in the history.
hu: Megjelenjen-e egy virtuális elem a jelenleg sorba nem állított változtatásokhoz az előzményekben.

en: Setting that indicates whether to always preserve a mainline in the history for the current HEAD.
hu: Jelzi, hogy megmaradjon-e mindig egy mainline az aktuális HEAD előzményeiben.

en: Default selection of the history activity
hu: Az előzmények tevékenység alapértelmezett kiválasztása

en: Setting that determines the default selection on startup of the history activity.
hu: Az előzmények tevékenység indításakor alapértelmezésként használandó kiválasztás.

en: Reference Sort Order
hu: Hivatkozások rendezési sorrendje

en: The order by which references in the history sidebar should be sorted.
hu: Az előzmények oldalsávban milyen sorrendben jelenjenek meg a hivatkozások.

en: Show Upstream With Branch
hu: Upstream megjelenítése az ágak között

en: Determines whether to also show the upstream (remote) tracking branch when selecting a local branch in the history view.
hu: Meghatározza, hogy megjelenjen-e az upstream (távoli) ág, ha helyi ágat választ ki az előzménynézetben.

en: Switch to the new branch on creation
hu: Váltás az új ágra a létrehozásakor

en: Setting that controls whether the newly created branch is checked out automatically.
hu: Egy beállítás, amely azt vezérli, hogy automatikusan átváltson-e az újonnan létrehozott ágra.

en: Show Right Margin in Commit Message View
hu: Jobb margó megjelenítése a véglegesítési üzenet nézetben

en: Show a right margin indicator in the commit message view. This can be used to easily see where to break the commit message at a particular column.
hu: A jobb margó jelzésének megjelenítése a véglegesítési üzenet nézetben. Ezáltal egyszerűen látható, hogy a véglegesítés üzenetet hol kell eltörni adott oszlopnál.

en: Column at Which Right Margin is Shown
hu: Jobb margó megjelenítése ezen oszlopnál

en: The column at which the right margin is shown if the show-right-margin preference is set to TRUE.
hu: A jobb margó megjelenítése ezen oszlopnál, ha a show-right-margin be van állítva.

en: Show Subject Margin in Commit Message View
hu: Tárgy margó megjelenítése a véglegesítési üzenet nézetben

en: Highlight the subject text of the commit message when it passes the margin specified by subject-margin-position.
hu: A véglegesítési üzenet tárgyszövegének kiemelése, amikor átlépi a subject-margin-position kulcsban megadott margót.

en: Column at Which Subject Margin is Shown
hu: Tárgy margó megjelenítése ezen oszlopnál

en: The column at which the subject margin is shown if the show-subject-margin preference is set to TRUE.
hu: A tárgy margó megjelenítése ezen oszlopnál, ha a show-subject-margin be van állítva.

en: Enable Spell Checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés engedélyezése

en: Setting which determines whether or not spell checking is enabled when writing a commit message.
hu: Véglegesítési üzenet írásakor a helyesírás-ellenőrzés be van-e kapcsolva.

en: Spell Checking Language
hu: Helyesírás-ellenőrzés nyelve

en: The language to use when spell checking is enabled for writing a commit message.
hu: Véglegesítési üzenet írásakor a helyesírás-ellenőrzéshez használandó nyelv.

en: Maximum number of previous commit messages
hu: Az előző véglegesítési üzenetek legnagyobb száma

en: Maximum number of previous commit messages to store for commit message history.
hu: A véglegesítési üzenetek előzményei számára tárolandó előző véglegesítési üzenetek legnagyobb száma.

en: Maximum number of days to store previous commit messages
hu: A napok legnagyobb száma, ameddig az előző véglegesítési üzenetek tárolva vannak

en: Maximum number of days to store previous commit messages for commit message history.
hu: A napok legnagyobb száma, ameddig az előző véglegesítési üzenetek tárolva vannak a véglegesítési üzenetek előzményeihez.

en: Type of datetime format selected.
hu: A dátum- és időformátum típusa kiválasztva.

en: Preferred datetime format of the user.
hu: A felhasználó előnyben részesített dátum- és időformátuma.

en: The datetime format to be used in commit-diff.
hu: A véglegesítés eltérésében használandó dátum- és időformátum.

en: Custom datetime format.
hu: Egyéni dátum- és időformátum.

en: Use patience algorithm to show diffs
hu: Pasziánsz algoritmus használata a különbségek megjelenítéséhez

en: Setting to use patience algorithm to show diffs of a commit.
hu: A pasziánsz algoritmus használatának beállítása a véglegesítés különbségeinek megjelenítéséhez.

en: Ignore Whitespace Changes
hu: Üres helyek módosításainak figyelmen kívül hagyása

en: Setting that indicates whether to ignore whitespace changes when showing the diff of a commit.
hu: Egy beállítás, amely azt jelzi, hogy figyelmen kívül maradjanak-e a véglegesítés különbségében az üres helyek változásai.

en: Show Changes Inline
hu: Változások megjelenítése beágyazva

en: Setting that indicates whether changes within lines should be shown inline.
hu: Egy beállítása, amely azt jelzi, hogy a soron belüli változások beágyazva jelenjenek-e meg.

en: Wrap
hu: Tördelés

en: Wrap lines.
hu: Sorok tördelése.

en: Number of Before/After Context Lines
hu: Az előtte/utána kontextussorok száma

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff of a commit.
hu: Hány sornyi kontextus jelenjen meg (előtte és utána) egy véglegesítés különbségének megjelenítésekor.

en: Rendered Width of a Tab Character
hu: Tab karakter megjelenítési szélessége

en: Setting that determines how much space a tab character should occupy when showing the diff of a commit.
hu: Egy tab karakter mennyi helyet foglaljon egy véglegesítés különbségének megjelenítésekor.

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff to be staged/unstaged in the commit area.
hu: Hány sornyi környezet jelenjen meg (előtte és utána) egy sorba állítandó / sorból kiveendő különbség megjelenítésekor a véglegesítés területen.

en: There are no changes to be committed
hu: Nincsenek véglegesítendő változtatások

en: Use amend to change the commit message of the previous commit
hu: Javítás használata az előző véglegesítés véglegesítés üzenetének megváltoztatásához

[ctx: Activity]
en: Commit
hu: Véglegesítés

en: Create new commits and manage the staging area
hu: Új véglegesítések készítése és a sorba állítási terület kezelése

en: _Stage selection
hu: _Kijelölés sorba állítása

en: Failed to stage the removal of submodule “%s”
hu: „%s” részmodul eltávolításának sorba állítása sikertelen

en: Failed to open the repository of submodule “%s” while trying to stage
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” részmodul tárolóját a sorba állítás közben

en: Failed to lookup the working directory commit of submodule “%s” while trying to stage
hu: Nem sikerült kikeresni a(z) „%s” részmodul munkakönyvtár véglegesítését a sorba állítás közben

en: Failed to stage the submodule “%s”
hu: „%s” részmodul sorba állítása sikertelen

en: Failed to stage the removal of file “%s”
hu: „%s” fájl eltávolításának sorba állítása sikertelen

en: Failed to stage the file “%s”
hu: „%s” fájl sorba állítása sikertelen

en: _Unstage selection
hu: Kijelölés sorba állításának _törlése

en: Failed to unstage the removal of file “%s”
hu: „%s” fájl eltávolításának sorba állításának törlése sikertelen

en: Failed to unstage the file “%s”
hu: „%s” fájl sorba állításának törlése sikertelen

en: Failed to unstage the removal of submodule “%s”
hu: „%s” részmodul eltávolításának sorba állításának törlése sikertelen

en: Failed to unstage the submodule “%s”
hu: „%s” részmodul sorba állításának törlése sikertelen

note: Populate staged items
en: Staged
hu: Sorba állítva

en: No staged files
hu: Nincsenek sorba állított fájlok

note: Populate unstaged items
en: Unstaged
hu: Sorba állítás törölve

en: No unstaged files
hu: Nincsenek a sorból törölt fájlok

note: Populate untracked items
en: Untracked
hu: Követetlen

en: No untracked files
hu: Nincsenek követetlen fájlok

en: Submodule
hu: Részmodul

en: No dirty submodules
hu: Nincsenek piszkos részmodulok

en: Failed to commit
hu: Nem sikerült véglegesíteni

en: Failed to pass pre-commit
hu: Nem sikerült az elővéglegesítés átadása

en: Discard changes
hu: Módosítások elvetése

en: Are you sure you want to permanently discard the selected changes?
hu: Biztosan véglegesen el kívánja dobni a kijelölt változtatásokat?

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: Discard
hu: Eldobás

en: Failed to discard selection
hu: A kijelölés eldobása sikertelen

en: Failed to stage selection
hu: A kijelölés sorba állítása sikertelen

en: Failed to unstage selection
hu: A kijelölés sorba állításának törlése sikertelen

en: Failed to discard changes
hu: A változtatások eldobása sikertelen

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the file “%s”?
hu: Biztos, hogy véglegesen eldobja a(z) „%s” fájl változtatásait?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the files %s and “%s”?
hu: Biztos, hogy véglegesen eldobja a(z) „%s” és „%s” fájlok változtatásait?

en: Failed to delete files
hu: A fájlok törlése meghiúsult

en: Delete file | Delete files
hu[0]: Fájl törlése
hu[1]: Fájlok törlése

en: Are you sure you want to permanently delete the file “%s”?
hu: Biztos, hogy véglegesen törli a(z) „%s” fájlt?

en: Are you sure you want to permanently delete the files %s and “%s”?
hu: Biztos, hogy végleges törli a(z) „%s” és „%s” fájlokat?

en: _Stage changes
hu: _Változtatások sorba állítása

en: _Unstage changes
hu: Változtatások sorba állításának _törlése

en: _Discard changes
hu: _Változtatások eldobása

en: D_elete file | D_elete files
hu[0]: Fájl _törlése
hu[1]: Fájlok _törlése

en: _Edit file
hu: Fájl s_zerkesztése

en: Failed to stash changes: %s
hu: A változtatások félretétele sikertelen: %s

en: Unstaged changes
hu: Sorba nem állított változtatások

en: You appear to have unstaged changes in your working directory. Would you like to stash the changes before the checkout?
hu: Úgy tűnik, sorba nem állított változtatások vannak a munkakönyvtárban. Szeretné félretenni ezeket az átváltás előtt?

en: Cancel
hu: Mégse

en: Stash changes
hu: Változtatások félretétele

en: Failed with conflicts
hu: Ütközések miatt sikertelen

en: Failed to checkout conflicts: %s
hu: Az ütközések átváltása sikertelen: %s

en: Failed to obtain author details
hu: A szerző adatainak lekérése sikertelen

en: Failed to lookup commit: %s
hu: Nem sikerült megkeresni a véglegesítést: %s

en: Failed to create commit: %s
hu: A véglegesítés létrehozása sikertelen: %s

en: Failed to checkout index: %s
hu: Az index átváltása sikertelen: %s

en: Add Remote
hu: Távoli hozzáadása

en: Adds remote to the remotes list
hu: Távolit ad hozzá a távoliak listájához

en: Fetching from %s
hu: Letöltés innen: %s

note: Translators: new refers to a new remote reference having been fetched,
en: new
hu: új

en: Failed to fetch from %s: %s
hu: Sikertelen letöltés innen: %s: %s

en: Failed to fetch added remote
hu: Nem sikerült letölteni a hozzáadott távolit

note: Translators: the first %s is the remote url to fetch from, * the second is a list of references that got updated.
en: Fetched from %s: %s
hu: Letöltve innen: %s: %s

en: Failed to add remote
hu: Nem sikerült a távoli hozzáadása

en: Show the application’s version
hu: Az alkalmazás verziószámának megjelenítése

en: Start gitg with a particular activity
hu: A gitg indítása adott tevékenységgel

en: Start gitg with the commit activity (shorthand for --activity commit)
hu: A gitg indítása a commit tevékenységgel (a --activity commit röviden)

en: Do not try to load a repository from the current working directory
hu: Ne próbáljon tárolót betölteni az aktuális munkakönyvtárból

en: Run gitg in standalone mode
hu: A gitg futtatása önálló módban

en: Put paths under git if needed
hu: Útvonalak elhelyezése a git alá, ha szükséges

en: — Git repository viewer
hu: – Git tárolómegjelenítő

en: gitg is a Git repository viewer for GTK+/GNOME
hu: A gitg egy Git tárolómegjelenítő GTK+/GNOME-hoz

en: gitg homepage
hu: A gitg honlapja

en: We are terribly sorry, but gitg requires libgit2 (a library on which gitg depends) to be compiled with threading support.
    
    If you manually compiled libgit2, then please configure libgit2 with -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Otherwise, report a bug in your distributions’ bug reporting system for providing libgit2 without threading support.
hu: Rettentően sajnáljuk, de a gitg számára a libgit2 (egy programkönyvtár, amelyre a gitg épül) szálkezelési támogatással fordított verziója szükséges.
    
    Ha saját maga fordította a libgit2-t, akkor a libgit2 konfigurálásához használja a -DTHREADSAFE:BOOL=ON kapcsolót.
    
    Egyébként jelentsen hibát a disztribúciója hibakövető rendszerébe, mert a libgit2-t szálkezelési támogatás nélkül fordították.

en: Author Details
hu: Szerző adatai

en: Enter default details used for all repositories:
hu: Adja meg az összes tárolóhoz hasznát alapértelmezett adatokat:

note: Translators: %s is the repository name
en: Override global details for repository “%s”:
hu: Globális beállítások felülírása a(z) „%s” tárolónál:

en: Failed to set Git user config.
hu: A Git felhasználói beállítások megadása sikertelen.

en: The URL introduced is not supported
hu: A megadott URL nem támogatott

en: Cherry pick onto
hu: Mazsolázás ide

en: Cherry pick this commit onto a branch
hu: A véglegesítés mazsolázása egy ágba

en: Failed to lookup the commit for branch “%s”: %s
hu: Nem sikerült megtalálni a véglegesítést a(z) „%s” ághoz: %s

en: Failed to cherry-pick the commit: %s
hu: Nem sikerült a véglegesítés mazsolázása: %s

en: Cherry pick has conflicts
hu: A mazsolázásnak ütközései vannak

en: The cherry pick of “%s” onto “%s” has caused conflicts, would you like to checkout branch “%s” with the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
hu: A(z) „%s” mazsolázása a(z) „%s” ágba ütközéseket okozott, szeretne átváltani a(z) „%s” ágra a mazsolázással a munkakönyvtárában az ütközések feloldásához?

en: The cherry-pick of “%s” onto “%s” has caused conflicts, would you like to checkout the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
hu: A(z) „%s” mazsolázása a(z) „%s” ágba ütközéseket okozott, szeretne átváltani a mazsolázásra a munkakönyvtárában az ütközések feloldásához?

en: Checkout
hu: Átváltás

en: Cherry pick failed with conflicts
hu: A mazsolázás ütközések miatt sikertelen

en: Cherry pick finished with conflicts in working directory
hu: A mazsolázás ütközésekkel készült el a munkakönyvtárban

en: Cherry pick “%s” onto “%s”
hu: A(z) „%s” mazsolázása a(z) „%s” ágba

en: Successfully cherry picked
hu: Mazsolázás sikeres

en: Cherry pick onto “%s”
hu: Mazsolázás ide: „%s”

en: Create branch
hu: Ág létrehozása

en: Create a new branch at the selected commit
hu: Új ág létrehozása a kijelölt véglegesítésnél

en: Failed to create branch
hu: Nem sikerült az ágat létrehozni

en: Create patch
hu: Folt létrehozása

en: Create a patch from the selected commit
hu: Folt létrehozása a kijelölt véglegesítésből

en: Save Patch File
hu: Foltfájl mentése

en: _Save Patch
hu: _Foltfájl mentése

en: Failed to create patch
hu: Nem sikerült foltot létrehozni

en: Create tag
hu: Címke létrehozása

en: Create a new tag at the selected commit
hu: Új címke létrehozása a kijelölt véglegesítésnél

en: Failed to create tag
hu: Nem sikerült címkét létrehozni

en: Failed to lookup tag
hu: Nem sikerült megtalálni a címkét

en: Provide a message to create an annotated tag
hu: Adjon meg üzenetet nevesített címke létrehozásához

en: Select and manage projects
hu: Projektek kiválasztása és kezelése

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Delete sources
hu: Források _törlése

note: Translators: the two %s will be replaced to create a link to perform the scanning action.
en: We can also %sscan your home directory%s for git repositories.
hu: A gitg képes a %ssaját mappa átkutatására%s is git tárolók után.

note: Translators: the two %s will be used to create a link to the author dialog.
en: In the mean time, you may want to %sset up your git profile%s.
hu: Mindeközben beállíthatja a %ssaját git profilját%s.

en: Failed to clone repository
hu: Nem sikerült a tároló klónozása

en: Failed to add repository
hu: Nem sikerült a tároló hozzáadása

en: Create new repository
hu: Új tároló létrehozása

note: Translators: %s is a file name
en: The location <i>%s</i> does not appear to be a valid git repository. Would you like to initialize a new git repository at this location?
hu: A(z) <i>%s</i> hely nem tűnik érvényes git tárolónak. Szeretne egy új git tárolót létrehozni ezen a helyen?

en: Create repository
hu: Tároló létrehozása

en: Failed to create repository
hu: Nem sikerült tárolót létrehozni

en: Scanning for repositories in %s
hu: Tárolók keresése itt: %s

en: Edit remote
hu: Távoli szerkesztése

en: Edits the remote from the remotes list
hu: Szerkeszti a távolit a távoliak listájából

en: Failed to edit remote
hu: Nem sikerült szerkeszteni a távolit

en: Checkout the selected reference
hu: A kijelölt hivatkozás átváltása

en: Checkout “%s”
hu: Átváltás: „%s”

en: Failed to checkout branch: %s
hu: Az ág átváltása sikertelen: %s

en: Failed to update HEAD: %s
hu: Nem sikerült frissíteni a HEAD-et: %s

en: Successfully checked out branch to working directory
hu: Az ág sikeresen átváltva a munkakönyvtárba

en: Failed to set the upstream branch %s for %s
hu: A(z) %s upstream ág beállítása sikertelen erre: %s

en: Copy name
hu: Név másolása

en: Copy the name of the reference to the clipboard
hu: A hivatkozás nevének másolása a vágólapra

en: Create a new branch at the selected reference
hu: Új ág létrehozása a kijelölt hivatkozásnál

en: Failed to lookup reference
hu: Nem sikerült megtalálni a hivatkozást

en: Create a patch from the selected reference
hu: Folt létrehozása a kijelölt hivatkozásból

en: Create a new tag at the selected reference
hu: Új címke létrehozása a kijelölt hivatkozásnál

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete the selected reference
hu: A kijelölt hivatkozás törlése

en: Delete branch %s
hu: %s ág törlése

en: Are you sure that you want to permanently delete the branch %s?
hu: Biztosan véglegesen törölni akarja a kiválasztott %s ágat?

en: Delete tag %s
hu: %s címke törlése

en: Are you sure that you want to permanently delete the tag %s?
hu: Biztosan véglegesen törölni akarja a kiválasztott %s címkét?

en: Delete remote branch %s
hu: %s távoli ág törlése

en: Are you sure that you want to permanently delete the remote branch %s?
hu: Biztosan véglegesen törölni akarja a kiválasztott %s távoli ágat?

note: Translators: %s is the name of the tag
en: Failed to delete tag %s
hu: %s címke törlése meghiúsult

note: Translators: the first %s is the name of the tag, the second is an error message
en: The tag %s could not be deleted: %s
hu: %s címke nem törölhető: %s

note: Translators: %s is the name of the branch
en: Failed to delete branch %s
hu: A(z) %s ág törlése meghiúsult

note: Translators: the first %s is the name of the branch, the second is an error message
en: The branch %s could not be deleted: %s
hu: A(z) %s ág nem törölhető: %s

en: Fetch from %s
hu: Letöltés innen: %s

en: Fetch remote objects from %s
hu: Távoli objektumok letöltése innen: %s

note: Translators: updated refers to a remote reference having been updated,
en: updated
hu: frissített

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Fetched from %s: everything is up to date
hu: Letöltve innen: %s: minden naprakész

en: Merge into %s
hu: Egyesítés ide: %s

note: TODO
en: Merge another branch into branch %s
hu: Egy másik ág egyesítése a(z) %s ággal

en: Failed to merge commits: %s
hu: Nem sikerült a véglegesítések egyesítése: %s

en: Merge has conflicts
hu: Az egyesítésben ütközések vannak

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout branch “%s” with the merge to your working directory to resolve the conflicts?
hu: A(z) „%s” ág egyesítése a(z) „%s” ággal ütközéseket okozott, szeretne átváltani a(z) „%s” ágra a munkakönyvtárában lévő egyesítéssel az ütközések feloldásához?

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout the merge to your working directory to resolve the conflicts?
hu: A(z) „%s” ág egyesítése a(z) „%s” ággal ütközéseket okozott, szeretne átváltani a munkakönyvtárában lévő egyesítésre az ütközések feloldásához?

en: Merge failed with conflicts
hu: Az egyesítés ütközések miatt sikertelen

en: Finished merge with conflicts in working directory
hu: Az egyesítés ütközésekkel befejeződött a munkakönyvtárban

en: Merge “%s” into “%s”
hu: A(z) „%s” egyesítése ide: „%s”

en: Failed to lookup our commit: %s
hu: Nem sikerült megtalálni a mi véglegesítésünket: %s

en: Failed to lookup their commit: %s
hu: Nem sikerült megtalálni az ő véglegesítését: %s

en: Successfully merged “%s” into “%s”
hu: A(z) „%s” sikeresen egyesítve ide: „%s”

en: Merge “%s” into branch “%s”
hu: A(z) „%s” egyesítése a(z) „%s” ágba

en: Tags
hu: Címkék

en: Push to %s
hu: Beküldés ide: %s

en: Push branch to %s
hu: Ág beküldése ide: %s

en: Pushing to %s
hu: Beküldés ide: %s

en: Failed to push to %s: %s
hu: Sikertelen beküldés ide: %s: %s

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Pushed to %s
hu: Beküldve ide: %s

en: Push branch %s
hu: %s ág beküldése

en: Are you sure that you want to push the branch %s?
hu: Biztosan be szeretné küldeni a kiválasztott %s ágat?

en: Push
hu: Beküldés

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename the selected reference
hu: A kijelölt hivatkozás átnevezése

en: The specified name “%s” match with existing branch “%s”
hu: A megadott „%s” név megegyezik a meglévő „%s” ággal

en: Invalid name
hu: Érvénytelen név

en: The specified name “%s” contains invalid characters
hu: A megadott „%s” név érvénytelen karaktereket tartalmaz

en: Failed to rename
hu: Nem sikerült átnevezni

en: Close
hu: Bezárás

en: Remove remote
hu: Távoli eltávolítása

en: Removes remote from the remotes list
hu: Eltávolítja a távolit a távoliak listájából

en: Delete remote %s
hu: %s távoli törlése

en: Are you sure that you want to remove the remote %s?
hu: Biztosan el szeretné távolítani a(z) %s távolit?

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Failed to remove remote
hu: Nem sikerült eltávolítani a távolit

en: Add Repository
hu: Tároló hozzáadása

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: _Scan for all git repositories from this directory
hu: Minden git tároló _megkeresése ebben a könyvtárban

en: Projects
hu: Projektek

en: Open Repository
hu: Tároló megnyitása

en: _Open
hu: Me_gnyitás

en: Select items
hu: Elemek kiválasztása

en: “%s” is not a Git repository.
hu: „%s” nem Git tároló.

en: Your user name and email are not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name and email.
hu: A felhasználóneve és e-mail címe még nincs beállítva. Nyissa meg a felhasználói beállításokat, és adja meg nevét és e-mail címét.

en: Your user name is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name.
hu: A felhasználóneve még nincs beállítva. Nyissa meg a felhasználói beállításokat, és adja meg nevét.

en: Your email is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your email.
hu: Az e-mail címe még nincs beállítva. Nyissa meg a felhasználói beállításokat, és adja meg e-mail címét.

en: Missing author details
hu: Hiányzó szerzői adatok

en: Select all commits by default in the history activity
hu: Minden véglegesítés kiválasztása alapértelmezetten az előzmények tevékenységnél

en: Select all branches by default in the history activity
hu: Minden ág kiválasztása alapértelmezetten az előzmények tevékenységnél

en: Select all remotes by default in the history activity
hu: Minden távoli ág kiválasztása alapértelmezetten az előzmények tevékenységnél

en: Select all tags by default in the history activity
hu: Minden címke kiválasztása alapértelmezetten az előzmények tevékenységnél

en: Select the specified reference by default in the history activity
hu: A megadott hivatkozás kiválasztása alapértelmezetten az előzmények tevékenységnél

en: REFERENCE
hu: HIVATKOZÁS

en: %zu ahead, %zu behind
hu: előtte: %zu, mögötte: %zu

en: %zu ahead
hu: előtte: %zu

en: %zu behind
hu: mögötte: %zu

en: All commits
hu: Minden véglegesítés

en: Branches
hu: Ágak

en: Remotes
hu: Távoli ágak

en: History
hu: Előzmények

en: Examine the history of the repository
hu: A tároló előzményeinek vizsgálata

en: Mainline
hu: Fővonal

[ctx: Preferences]
en: Commit
hu: Véglegesítés

en: _Use the system fixed width font (%s)
hu: A rendszer rögzített szélességű betűkészletének _használata (%s)

en: Interface
hu: Felület

en: Create Remote
hu: Távoli létrehozása

en: Remote _name:
hu: Távoli _neve:

en: Remote _URL:
hu: Távoli _URL:

en: _Save
hu: Me_ntés

en: Default details used for all repositories
hu: Az összes tárolónál alapértelmezésként használt adatok

en: Name:
hu: Név:

en: Checkout Remote Branch
hu: Távoli ág átváltása

en: C_heckout
hu: Át_váltás

en: Local branch _name:
hu: Helyi ág _neve:

en: _Remote branch:
hu: _Távoli ág:

en: _Track remote branch
hu: Távoli ág _követése

en: Clone Repository
hu: Tároló klónozása

en: Cl_one
hu: _Klónozás

en: _Local Folder:
hu: _Helyi mappa:

en: Select location…
hu: Válasszon helyet…

en: Bare repository
hu: Üres tároló

[ctx: Create Dialog]
en: Commit
hu: Véglegesítés

en: C_ommit
hu: _Véglegesítés

en: _Amend previous commit
hu: _Előző véglegesítés javítása

en: Add _signed-off-by signature
hu: A _signed-off-by aláírás hozzáadása

en: Add si_gnature
hu: _Aláírás hozzáadása

en: Filter Files
hu: Fájlok szűrése

en: Skip commit _hooks
hu: Véglegesítési _horgok kihagyása

en: S_tage selection
hu: _Kijelölés sorba állítása

en: D_iscard selection
hu: Kijelölés _eldobása

en: The submodule is in a dirty state and has staged and/or unstaged changes that are not yet committed as shown below.
hu: A részmodul piszkos állapotban van, és az alább látható sorba állított és/vagy nem sorba állított, de még nem véglegesített változtatásokat tartalmazza.

en: Staged:
hu: Sorba állítva:

en: Unstaged:
hu: Sorba nem állított:

en: Subject
hu: Tárgy

en: Author
hu: Szerző

en: Committer
hu: Véglegesítő

en: Date
hu: Dátum

en: Create Branch
hu: Ág létrehozása

en: C_reate
hu: _Létrehozás

en: Branch _name:
hu: Ág _neve:

en: _Checkout the created branch
hu: Á_tváltás a létrehozott ágra

en: Create Tag
hu: Címke létrehozása

en: Tag _name:
hu: Címke _neve:

en: No repositories have been added yet. To get started, you can add an existing repository or clone a new one.
hu: Még nincs egyetlen tároló sem hozzáadva. A kezdéshez hozzáadhat egy meglévő tárolót, vagy klónozhat egy újat.

en: Edit Remote
hu: Távoli szerkesztése

en: _Reload
hu: _Frissítés

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Author Details
hu: S_zerző adatai

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _About gitg
hu: A gitg _névjegye

en: _New Window
hu: Új _ablak

en: Show markup
hu: Jelölés megjelenítése

en: Display _subject margin at column:
hu: _Tárgy margó ebben az oszlopban:

en: Display right _margin at column:
hu: _Jobb margó ebben az oszlopban:

en: Maximum number of messages:
hu: Az üzenetek legnagyobb száma:

en: Maximum number of messages to keep for commit message history
hu: A véglegesítési üzenetek előzményei számára megtartandó üzenetek legnagyobb száma

en: Maximum number of days:
hu: A napok legnagyobb száma:

en: Maximum number of days to keep for commit message history
hu: A véglegesítési üzenetek előzményei számára megtartandó napok legnagyobb száma

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Enable spell checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés bekapcsolása

en: Commit Message
hu: Véglegesítési üzenet

en: Datetime format
hu: Dátum- és időformátum

en: Predefined:
hu: Előre meghatározott:

en: Custom:
hu: Egyéni:

en: Check in vala documentation for datetime to write your own format.
hu: Nézze meg a dátum- és időformátumot a vala dokumentációban a saját formátum írásához.

en: Default selection
hu: Alapértelmezett kijelölés

en: Current branch
hu: Aktuális ág

en: All branches
hu: Minden ág

en: References
hu: Hivatkozások

en: Sort references in the sidebar by latest activity
hu: Hivatkozások rendezése az oldalsávon a legutóbbi tevékenység szerint

en: Show upstream (remote) branch when selecting a local branch
hu: Jelenítse meg az upstream (távoli) ágat a helyi ágak kiválasztásakor

en: Commits
hu: Véglegesítések

en: Collapse inactive lanes
hu: Inaktív pályák összecsukása

en: Early
hu: Korai

en: Late
hu: Kései

en: Show history in topological order
hu: Előzmények megjelenítése topológiai sorrendben

en: Preserve mainline for currently checked out branch
hu: Mainline megőrzése a jelenleg kiiktatott ághoz

en: Startup
hu: Indítás

en: Start with activity:
hu: Indítás ezen tevékenységgel:

en: Commit
hu: Véglegesítés

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Use horizontal layout
hu: Vízszintes elrendezés használata

en: Avatars
hu: Avatárok

en: Use gravatar service to provide user avatars
hu: A Gravatar szolgáltatás használata a felhasználói avatárokhoz

en: Monitoring
hu: Megfigyelés

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Editor _font:
hu: Szerkesztő _betűkészlete:

en: Pick the editor font
hu: Szerkesztő betűkészletének kiválasztása

en: Enable syntax highlighting of source code in diff views
hu: A forráskód szintaxiskiemelésének engedélyezése a diff nézetekben

en: Syntax highlighting color scheme:
hu: Szintaxiskiemelés színsémája:

en: Preferences
hu: Beállítások

[ctx: shortcut window]
en: Windows
hu: Ablakok

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
hu: Gyorsbillentyű ablak megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
hu: Új ablak megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Reload the window
hu: Az ablak újratöltése

[ctx: shortcut window]
en: Open the window menu
hu: Az ablak menü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Open a repository
hu: Tároló megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
hu: Beállítások megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Find
hu: Keresés

[ctx: shortcut window]
en: Close the active window
hu: Az aktív ablak bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
hu: Kilépés az alkalmazásból

[ctx: shortcut window]
en: Change to Dash
hu: Váltás a vezérlőpultra

[ctx: shortcut window]
en: Change to History View
hu: Váltás az előzmények nézetre

[ctx: shortcut window]
en: Change to Commit View
hu: Váltás a véglegesítési nézetre

[ctx: shortcut window]
en: Change to activity
hu: Váltás a tevékenységre

[ctx: shortcut window]
en: Commit Activity
hu: Véglegesítési tevékenység

[ctx: shortcut window]
en: Select/Unselect
hu: Kiválasztás/kiválasztás megszüntetése

[ctx: shortcut window]
en: Open commit dialog
hu: Véglegesítési párbeszédablak megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Stage selection
hu: Kijelölés sorba állítása

[ctx: shortcut window]
en: Unstage selection
hu: Kijelölés sorba állításának visszavonása

[ctx: shortcut window]
en: Discard selection
hu: Kijelölés megszüntetése

[ctx: shortcut window]
en: Edit selection
hu: Kijelölés szerkesztése

[ctx: shortcut window]
en: Commit Dialog
hu: Véglegesítési párbeszédablak

[ctx: shortcut window]
en: Commit
hu: Véglegesítés

[ctx: shortcut window]
en: Cancel Commit
hu: Véglegesítés megszakítása

[ctx: shortcut window]
en: Previous commit message
hu: Előző véglegesítési üzenet

[ctx: shortcut window]
en: Next commit message
hu: Következő véglegesítési üzenet

[ctx: shortcut window]
en: History Activity
hu: Előzmények tevékenység

en: Show the list of recently used repositories
hu: A legutóbb használt tárolók listájának megjelenítése

en: Clone repository
hu: Tároló klónozása

en: Add repository
hu: Tároló hozzáadása

en: Find a word or phrase
hu: Szó vagy kifejezés keresése

en: General settings and options
hu: Általános beállítások

en: _Close
hu: _Bezárás

note: Translators: %s will be replaced with a URL indicating the resource for which the authentication is required.
en: Password required for %s
hu: Jelszó szükséges a következőhöz: %s

en: Now
hu: Most

en: A minute ago | %d minutes ago
hu[0]: Egy perccel ezelőtt
hu[1]: %d perce

en: Half an hour ago
hu: Fél órája

en: An hour ago | %d hours ago
hu[0]: Egy órával ezelőtt
hu[1]: %d órája

en: A day ago | %d days ago
hu[0]: Egy napja
hu[1]: %d napja

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e, %H∶%M
hu: %b. %-e. %H:%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e, %I∶%M %p
hu: %b. %-e. %H:%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e %Y, %H∶%M
hu: %Y. %b. %-e. %H:%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e %Y, %I∶%M %p
hu: %Y. %b. %-e. %H:%M

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: before (%s)
hu: előtte (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: removed (%s)
hu: eltávolítva (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: after (%s)
hu: utána (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: added (%s)
hu: hozzáadva (%s)

en: Collapse all
hu: Összes összecsukása

en: Expand all
hu: Összes kinyitása

en: Committed by %s
hu: Véglegesítette: %s

note: Translators: Unif stands for unified diff format
en: Unif
hu: Egyesített

note: Translators: Split stands for the noun
en: Split
hu: Felosztott

en: Binary
hu: Bináris

en: Image
hu: Kép

en: _Open file
hu: Fájl _megnyitása

en: Open containing _folder
hu: _Tartalmazó mappa megnyitása

en: _Copy file path
hu: Fájlútvonal _másolása

note: Translators: this is used to construct: "at <directory>", to indicate where the repository is at.
en: at %s
hu: itt: %s

note: Translators: this is used to construct: "<branch-name> at <directory>"
en: %s at %s
hu: %s, itt: %s

en: Cloning…
hu: Klónozás…

en: Deleting repository source files “%s” will delete them from disk and cannot be undone. Are you sure?
hu: A tároló „%s” forrásfájljainak törlése törölni fogja azokat a lemezről, és ez nem vonható vissza. Biztos benne?

en: Move to trash
hu: Áthelyezés a kukába

en: Delete permanently
hu: Végleges törlés

en: Could not read commit message after running commit-msg hook: %s
hu: Nem olvasható a véglegesítés üzenet a commit-msg horog futtatása után: %s

en: setup “%s” to do a signed commit
hu: a(z) „%s” beállítása aláírt véglegesítés készítéséhez

en: error signing the commit “%s”
hu: hiba a(z) „%s” véglegesítés aláírásakor

en: error updating current ref “%s”
hu: hiba a jelenlegi „%s” hivatkozás frissítésekor

en: _Authenticate
hu: _Hitelesítés

en: The previous attempt to authenticate has failed, please provide your user name and password and try again.
hu: A korábbi hitelesítési kérés sikertelen, adja meg felhasználónevét és jelszavát, majd próbálja újra.

en: _Username:
hu: _Felhasználónév:

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: Forget password _immediately
hu: Jelszó a_zonnali elfelejtése

en: Remember password until you _logout
hu: Jelszó megjegyzése _kijelentkezésig

en: Remember _forever
hu: _Megjegyzés örökre

en: Parents
hu: Szülők

en: Unable to display changes for binary file
hu: Nem lehet megjeleníteni a bináris fájl változtatásait

en: Side by side
hu: Egymás mellett

en: Slider
hu: Csúszka

en: Overlay
hu: Rávetítés

en: Difference
hu: Különbség

en: Tab width:
hu: Tabulátorszélesség:

en: Wrap lines:
hu: Sorok tördelése:

en: Ignore whitespace:
hu: Üres hely karakterek figyelmen kívül hagyása:

en: Context:
hu: Környezet:

en: Spacing
hu: Térköz

en: Remove the repository from the list (does not delete the repository from disk)
hu: A tároló eltávolítása a listából (de nem a lemezről)

en: Show the changes introduced by the selected commit
hu: A kijelölt véglegesítés által bevezetett változások megjelenítése

en: Files
hu: Fájlok

en: Show the files in the tree of the selected commit
hu: Fájlok megjelenítése a kijelölt véglegesítés fájában
