gitg master - en to pa translation catalogue (107 entries)

en: Git repository browser
pa: Git ਰਿਪੋਜ਼ਟਰੀ ਬਰਾਊਜ਼ਰ

en: Filter Revisions When Searching
pa: ਜਦੋਂ ਖੋਜ ਹੋਵੇ ਤਾਂ ਰੀਵਿਜ਼ਨ ਫਿਲਟਰ ਕਰੋ

en: When to Collapse Inactive Lanes
pa: ਗ਼ੈਰ-ਸਰਗਰਮ ਲੇਨ ਸਮੇਟਣੀਆਂ ਕਦੋਂ ਹਨ

en: Branch <%s> could not be removed
pa: ਬਰਾਂਚ <%s> ਹਟਾਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦੀ ਹੈ

en: Force remove
pa: ਧੱਕੇ ਨਾਲ ਹਟਾਓ

en: Failed to remove remote branch <%s>.
pa: ਰਿਮੋਟ ਬਰਾਂਚ <%s> ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ।

en: Are you sure you want to remove the remote branch <%s>?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ <%s> ਰਿਮੋਟ ਬਰਾਂਚ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: This permanently removes the remote branch.
pa: ਇਹ ਰਿਮੋਟ ਬਰਾਂਚ ਨੂੰ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਉੱਤੇ ਹਟਾ ਦੇਵੇਗਾ।

en: Remove remote branch
pa: ਰਿਮੋਟ ਬਰਾਂਚ ਹਟਾਓ

en: Remove branch
pa: ਬਰਾਂਚ ਹਟਾਓ

en: Are you sure you want to remove the tag <%s>?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ <%s> ਟੈਗ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Remove tag
pa: ਟੈਗ ਹਟਾਓ

en: The tag <%s> could not be successfully removed
pa: ਟੈਗ <%s> ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਹਟਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: Failed to remove tag
pa: ਟੈਗ ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Force rename
pa: ਧੱਕੇ ਨਾਲ ਨਾਂ ਬਦਲੋ

en: Name:
pa: ਨਾਂ:

en: Failed to checkout local branch <%s>
pa: ਲੋਕਲ ਬਰਾਂਚ <%s> ਚੈੱਕ ਆਉਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: local
pa: ਲੋਕਲ

en: remote
pa: ਰਿਮੋਟ

en: Merge
pa: ਮਿਲਾਨ

en: Rebase
pa: ਰੀਬੇਸ

en: Unable to rebase
pa: ਰੀਬੇਸ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: Push
pa: ਪੁਸ਼

en: Failed to create tag
pa: ਟੈਗ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Format patch
pa: ਫਾਰਮੈਟ ਪੈਚ

en: Show the application's version
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਦਾ ਵਰਜਨ ਵੇਖੋ

en: Start gitg in commit mode
pa: gitg ਨੂੰ ਕਮਿਟ ਮੋਡ ਨਾਲ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: - git repository viewer
pa: - git ਰਿਪੋਜ਼ਟਰੀ ਦਰਸ਼ਕ

en: Cannot display file content as text
pa: ਫਾਇਲ ਕੰਟੈਕਸਟ ਟੈਕਸਟ ਵਾਂਗ ਨਹੀਂ ਵੇਖਾਏ ਜਾ ਸਕਦੇ

en: unstage
pa: ਅਣ-ਸਟੇਜ

en: stage
pa: ਸਟੇਜ

en: Please enter a commit message before committing
pa: ਕਮਿਟ ਕਰਨ ਤੋਂ ਪਹਿਲਾਂ ਕਮਿਟ ਸੁਨੇਹਾ ਦਿਓ ਜੀ

en: Something went wrong while trying to commit
pa: ਕਮਿਟ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਦੇ ਦੌਰਾਨ ਕੁਝ ਗਲਤ ਹੋ ਗਿਆ

en: Revert fail
pa: ਰੀਵਰਟ ਫੇਲ੍ਹ

en: Are you sure you want to revert these changes?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਹ ਬਦਲਾਅ ਵਾਪਸ ਲੈਣੇ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Reverting changes is permanent and cannot be undone
pa: ਬਦਲਾਅ ਰੀਵਰਟ ਕਰਨ ਪੱਕੇ ਹਨ ਅਤੇ ਵਾਪਸ ਨਹੀਂ ਕੀਤੇ ਜਾ ਸਕਦੇ

en: Fetch
pa: ਲਵੋ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: Changes
pa: ਬਦਲਾਅ

en: Details
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Files
pa: ਫਾਇਲਾਂ

en: (Empty)
pa: (ਖਾਲੀ)

en: Select branch
pa: ਬਰਾਂਚ ਚੁਣੋ

en: Loaded %d revisions in %.2fs
pa: %2$.2fs ਵਿੱਚ %1$d ਰੀਵਿਜ਼ਨ ਲੋਡ ਕੀਤੇ

en: Loading %d revisions...
pa: %d ਰੀਵਿਜ਼ਨ ਲੋਡ ਕੀਤੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ...

en: Local branches
pa: ਲੋਕਲ ਬਰਾਂਚ

en: All branches
pa: ਸਭ ਬਰਾਂਚ

en: Begin loading repository
pa: ਰਿਪੋਜ਼ਟਰੀ ਲੋਡ ਕਰਨੀ ਸ਼ੁਰੂ

en: Open git repository
pa: git ਰਿਪੋਜ਼ਟਰੀ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: new
pa: ਨਵਾਂ

en: New local branch <%s>
pa: ਨਵੀਂ ਲੋਕਲ ਬਰਾਂਚ <%s>

en: Checkout working copy
pa: ਵਰਕਿੰਗ ਕਾਪੀ ਚੈੱਕ-ਆਉਟ ਕਰੋ

en: Remove local branch
pa: ਲੋਕਲ ਬਰਾਂਚ ਹਟਾਓ

en: Rename local branch
pa: ਲੋਕਲ ਬਰਾਂਚ ਨਾਂ ਬਦਲੋ

note: Single one, pick filename
en: Save format patch
pa: ਫਾਰਮੈਟ ਪੈਚ ਸੰਭਾਲੋ

en: Staged changes
pa: ਸਟੈਗ ਕੀਤੇ ਬਦਲਾਅ

en: Unstaged changes
pa: ਬਿਨ-ਸਟੈਕ ਕੀਤੇ ਬਦਲਾਅ

en: Not a valid git repository
pa: ਕੋਈ ਢੁੱਕਵੀਂ git ਰਿਪੋਜ਼ਟਰੀ ਨਹੀਂ

en: Ignore
pa: ਅਣਡਿੱਠਾ

en: Revert
pa: ਰੀਵਰਟ

en: Stage
pa: ਸਟੇਜ

en: Unstage
pa: ਅਣ-ਸਟੇਜ

en: Checkout branch
pa: ਬਰਾਂਚ ਚੈੱਕਆਉਟ ਕਰੋ

en: Create branch
pa: ਬਰਾਂਚ ਬਣਾਓ

en: Create tag
pa: ਟੈਗ ਬਣਾਓ

en: Merge branch with...
pa: ...ਨਾਲ ਬਰਾਂਚ ਮਿਲਾਉ

en: Push branch to...
pa: ਬਰਾਂਚ ... ਉੱਤੇ ਪੁਸ਼ ਕਰੋ

en: Rebase branch onto...
pa: ਬਰਾਂਚ ਨੂੰ ... ਉਤੇ ਰੀਬੇਸ ਕਰੋ

en: Rename branch
pa: ਬਰਾਂਚ ਨਾਂ-ਬਦਲੋ

en: _Author
pa: ਲੇਖਕ(_A)

en: _Date
pa: ਮਿਤੀ(_D)

en: _Hash
pa: ਹੈਸ਼(_H)

en: _Subject
pa: ਵਿਸ਼ਾ(_S)

en: <b>Commit Message</b>
pa: <b>ਕਮਿਟ ਸੁਨੇਹਾ</b>

en: <b>Interface</b>
pa: <b>ਇੰਟਰਫੇਸ</b>

en: <b>Revisions</b>
pa: <b>ਰੀਵਿਜ਼ਨ</b>

en: <b>User</b>
pa: <b>ਯੂਜ਼ਰ</b>

en: Collapse inactive lanes
pa: ਸਭ ਗ਼ੈਰ-ਸਰਗਰਮ ਲੇਨ ਸਮੇਟੋ

en: Commit
pa: ਕਮਿਟ

en: Configuration
pa: ਸੰਰਚਨਾ

en: E-mail:
pa: ਈਮੇਲ:

en: Early
pa: ਪਹਿਲਾਂ

en: History
pa: ਅਤੀਤ

en: Late
pa: ਲੇਟ

en: Preferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ

en: Use vertical layout
pa: ਵਰਟੀਕਲ ਲੇਆਉਟ ਵਰਤੋਂ

en: _Right margin at column:
pa: ਕਾਲਮ ਉੱਤੇ ਸੱਜਾ ਹਾਸ਼ੀਆ(_R):

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Remotes
pa: ਰਿਮੋਟ

en: Author:
pa: ਲੇਖਕ:

en: Committer:
pa: ਕਮਿਟਰ:

en: Parent:
pa: ਪੇਰੈਂਟ:

en: Subject:
pa: ਸਬਜੈਕਟ:

en: Message:
pa: ਸੁਨੇਹਾ:

en: R_ecently Opened
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਖੋਲ੍ਹੇ(_e)

en: _Edit
pa: ਸੋਧ(_E)

en: _File
pa: ਫਾਇਲ(_F)

en: _Help
pa: ਮੱਦਦ(_H)

en: _Open...
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ(_O)...

en: _View
pa: ਵੇਖੋ(_V)

en: Branch:
pa: ਬਰਾਂਚ:

en: Co_mmit message
pa: ਕਮਿਟ ਸੁਨੇਹਾ(_m)

en: Context:
pa: ਕੰਟੈਕਸਟ:

en: _Changes
pa: ਬਦਲਾਅ(_C)

en: _Staged
pa: ਸਟੇਜ ਕੀਤੇ(_S)

en: _Unstaged
pa: ਬਿਨ-ਸਟੇਜ ਕੀਤੇ(_U)
