gitg master - en to sk translation catalogue (424 entries)

en: Could not parse XML from stream
sk: Nepodarilo sa analyzovať XML z prúdu

en: Graphical user interface for git
sk: Grafické používateľské rozhranie pre git

en: Goals:
sk: Ciele:

en: Browse local git repositories
sk: Prehliadanie miestnych git repozitárov

en: Clone local and remote git repositories
sk: Klonovanie miestnych a vzdialených repozitárov git

en: Commit files
sk: Začleňovanie súborov

en: Retrieve patch from a commit
sk: Získavanie záplat zo začlenení

en: Browse repository history
sk: Prehliadanie histórie repozitára

en: Staging area to compose your commit
sk: Oblasť prípravy na vytvorenie vášho začlenenia

en: Commit staged changes
sk: Začlenenie pripravených zmien

en: Overview of recently used repositories
sk: Prehľad nedávno použitých repozitárov

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Git repository browser
sk: Prehliadač repozitárov Git

en: Default Clone Directory
sk: Predvolený priečinok klonovania

en: The default directory in which new repositories should be suggested to be cloned.
sk: Predvolený priečinok, ktorý bude navrhnutý na ukladanie klonovaných repozitárov.

en: Orientation of the main interface (vertical or horizontal)
sk: Orientácia hlavného rozhrania (zvislá alebo vodorovná)

en: Setting that sets the orientation of the main interface.
sk: Nastavenie, ktoré nastavuje orientáciu hlavného rozhrania.

en: Default Activity
sk: Predvolená aktivita

en: The activity which gitg activates by default when first launched.
sk: Aktivita, ktorú aplikácia gitg predvolene aktivuje pri prvom spustení.

en: Use Default Font
sk: Použiť predvolené písmo

en: Editor Font
sk: Písmo editora

en: Use Gravatar
sk: Použiť poskytovateľa podobizní Gravatar

en: Enable the use of gravatar to display user avatars.
sk: Povoľte pre použitie služby gravatar na zobrazenie podobizní používateľov.

en: Enable Monitoring
sk: Povoliť sledovanie

en: Automatically update when external changes to .git are detected
sk: Automaticky aktualizovať, keď sa zistia externé zmeny v súbore .git

en: Enable Diff Highlighting
sk: Povoliť zvýrazňovanie rozdielov

en: Setting that determines whether to enable syntax highlighting in diff views.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, či sa má povoliť zvýrazňovanie syntaxe v zobrazeniach rozdielov.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
sk: Farebná schéma použitá na zvýraznenie syntaxe

en: When to Collapse Inactive Lanes
sk: Kedy zbaliť neaktívne cesty

en: Setting that indicates when an inactive lane should be collapsed. Valid values are 0 — 4, where 0 indicates “early” and 4 indicates “late”.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, kedy sa majú zbaliť neaktívne cesty. Platné hodnoty sú 0 — 4, kde 0 znamená „skôr“ a 4 znamená „neskôr“.

en: Setting that indicates whether to collapse history lanes which do not show activity. Enabling this can provide a cleaner history view when there is a lot of parallel development. See collapse-inactive-lanes to control when lanes should be collapsed.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, či sa majú zbaliť cesty histórie, ktoré nemajú známky aktivity. Zapnutím môžete sprehľadniť zobrazenie histórie, ak obsahuje veľa paralelného vývoja. Viď premennú collapse-inactive-lanes na nastavenie, kedy majú byť zbalené.

en: Show History in Topological Order
sk: Zobraziť históriu v topologickom usporiadaní

en: Setting that indicates whether to show the history in topological order.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, či sa má história zobrazovať v topologickom usporiadaní.

en: Show Stashed Changes
sk: Zobraziť skryté zmeny

en: Setting that indicates whether to show items for the stash in the history.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, či sa majú v histórii zobrazovať položky na skrytie do skrýše.

en: Show Staged Changes
sk: Zobraziť pripravené zmeny

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently staged changes in the history.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, či sa majú v histórii zobrazovať virtuálne položky pre aktuálne pripravené zmeny.

en: Show Unstaged Changes
sk: Zobraziť nepripravené zmeny

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently unstaged changes in the history.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, či sa majú v histórii zobrazovať virtuálne položky pre aktuálne nepripravené zmeny.

en: Mainline Head
sk: Hlava (HEAD) hlavnej línie

en: Setting that indicates whether to always preserve a mainline in the history for the current HEAD.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, či sa má vždy zachovať hlavná línia v histórii aktuálnej hlavy (HEAD).

en: Default selection of the history activity
sk: Predvolený výber pre aktivitu histórie

en: Setting that determines the default selection on startup of the history activity.
sk: Nastavenie, ktoré určuje predvolený výber po spustení aktivity histórie.

en: Reference Sort Order
sk: Poradie usporiadania odkazov

en: The order by which references in the history sidebar should be sorted.
sk: Poradie, podľa ktorého sa majú usporiadať odkazy v bočnom paneli s históriou.

en: Show Upstream With Branch
sk: Zobraziť upstream s vetvou

en: Determines whether to also show the upstream (remote) tracking branch when selecting a local branch in the history view.
sk: Určuje, či sa má tiež zobraziť upstream (vzdialená) sledovacia vetva pri výbere miestnej vetvy v zobrazení histórie.

en: Switch to the new branch on creation
sk: Prepnúť na novú vetvu po vytvorení

en: Setting that controls whether the newly created branch is checked out automatically.
sk: Nastavenie, ktoré ovláda, či sa má automaticky získať novo vytvorená vetva.

en: Show Right Margin in Commit Message View
sk: Zobraziť pravý okraj v zobrazení správy začlenenia

en: Show a right margin indicator in the commit message view. This can be used to easily see where to break the commit message at a particular column.
sk: Zobrazuje indikátor pravého okraja v zobrazení správy začlenenia. Tak ľahko uvidíte, kde je treba zalomiť správu v konkrétnom stĺpci.

en: Column at Which Right Margin is Shown
sk: Stĺpec, pri ktorom je zobrazený pravý okraj

en: The column at which the right margin is shown if the show-right-margin preference is set to TRUE.
sk: Stĺpec, pri ktorom je zobrazený pravý okraj, ak je hodnota premennej show-right-margin nastavená na TRUE.

en: Show Subject Margin in Commit Message View
sk: Zobraziť okraj predmetu v zobrazení správy začlenenia

en: Highlight the subject text of the commit message when it passes the margin specified by subject-margin-position.
sk: Zvýrazňuje text predmetu správy začlenenia, keď prekročí okraj určený pomocou premennej subject-margin-position.

en: Column at Which Subject Margin is Shown
sk: Stĺpec, pri ktorom je zobrazený okraj predmetu

en: The column at which the subject margin is shown if the show-subject-margin preference is set to TRUE.
sk: Stĺpec, pri ktorom je zobrazený okraj predmetu ak je hodnota premennej show-subject-margin nastavená na TRUE.

en: Enable Spell Checking
sk: Povoliť kontrolu pravopisu

en: Setting which determines whether or not spell checking is enabled when writing a commit message.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, či sa pri písaní správy začlenenia bude kontrolovať pravopis.

en: Spell Checking Language
sk: Jazyk kontroly pravopisu

en: The language to use when spell checking is enabled for writing a commit message.
sk: Jazyk, ktorý sa použije na kontrolu pravopisu počas písania správy začlenenia.

en: Maximum number of previous commit messages
sk: Maximálny počet predchádzajúcich správ začlenení

en: Maximum number of previous commit messages to store for commit message history.
sk: Maximálny počet predchádzajúcich správ začlenení na uloženie v histórii správ začlenení.

en: Maximum number of days to store previous commit messages
sk: Maximálny počet dní na uloženie predchádzajúcich správ začlenení

en: Maximum number of days to store previous commit messages for commit message history.
sk: Maximálny počet dní na uloženie predchádzajúcich správ začlenení v histórii správ začlenení.

en: Use patience algorithm to show diffs
sk: Použiť trpezlivý algoritmus na zobrazenie rozdielov

en: Setting to use patience algorithm to show diffs of a commit.
sk: Nastavenie na použitie trpezlivého algoritmu na zobrazenie rozdielov začlenenia.

en: Ignore Whitespace Changes
sk: Ignorovať zmeny pozostávajúce len z neviditeľných znakov

en: Setting that indicates whether to ignore whitespace changes when showing the diff of a commit.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, či sa majú počas zobrazenia rozdielu ignorovať zmeny pozostávajúce len z neviditeľných znakov.

en: Show Changes Inline
sk: Zobraziť vnorené zmeny

en: Setting that indicates whether changes within lines should be shown inline.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, či sa zmeny majú zobrazovať vnorené v texte riadku.

en: Wrap
sk: Zalamovať

en: Wrap lines.
sk: Zalamovať riadky.

en: Number of Before/After Context Lines
sk: Počet predchádzajúcich/nasledujúcich riadkov v kontexte

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff of a commit.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, koľko riadkov kontextu pridať pred/za v zobrazení rozdielu.

en: Rendered Width of a Tab Character
sk: Šírka tabulátora

en: Setting that determines how much space a tab character should occupy when showing the diff of a commit.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, koľko znakov obsadí tabulátor v zobrazení rozdielu začlenenia.

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff to be staged/unstaged in the commit area.
sk: Nastavenie, ktoré určuje, koľko riadkov kontextu pridať pred/za v zobrazení rozdielu pred vykonaním akcie do pripravených / do nepripravených.

en: There are no changes to be committed
sk: Nie sú žiadne zmeny na začlenenie

en: Use amend to change the commit message of the previous commit
sk: Na zmenu správy predchádzajúceho začlenenia použite Pozmeniť

[ctx: Activity]
en: Commit
sk: Začleniť

en: Create new commits and manage the staging area
sk: Vytvorí nové začlenenia a spravuje zoznam pripravených

en: _Stage selection
sk: Výber do _pripravených

en: Failed to stage the removal of submodule “%s”
sk: Zlyhala príprava odstránenia podmodulu „%s“

en: Failed to open the repository of submodule “%s” while trying to stage
sk: Zlyhalo otvorenie repozitára podmodulu „%s“ počas pokusu o prípravu

en: Failed to lookup the working directory commit of submodule “%s” while trying to stage
sk: Zlyhalo vyhľadanie pracovného adresára začlenenia podmodulu „%s“ počas pokusu o prípravu

en: Failed to stage the submodule “%s”
sk: Zlyhala príprava podmodulu „%s“

en: Failed to stage the removal of file “%s”
sk: Zlyhala príprava odstránenia súboru „%s“

en: Failed to stage the file “%s”
sk: Zlyhala príprava súboru „%s“

en: _Unstage selection
sk: Výber do _nepripravených

en: Failed to unstage the removal of file “%s”
sk: Zlyhalo zrušenie prípravy na odstránenie súboru „%s“

en: Failed to unstage the file “%s”
sk: Zlyhalo zrušenie prípravy súboru „%s“

en: Failed to unstage the removal of submodule “%s”
sk: Zlyhalo zrušenie prípravy odstránenia podmodulu „%s“

en: Failed to unstage the submodule “%s”
sk: Zlyhalo zrušenie prípravy podmodulu „%s“

note: Populate staged items
en: Staged
sk: Pripravené

en: No staged files
sk: Žiadne pripravené súbory

note: Populate unstaged items
en: Unstaged
sk: Nepripravené

en: No unstaged files
sk: Žiadne nepripravené súbory

note: Populate untracked items
en: Untracked
sk: Nesledované

en: No untracked files
sk: Žiadne nesledované súbory

en: Submodule
sk: Podmodul

en: No dirty submodules
sk: Žiadne podmoduly v nečistom stave

en: Failed to commit
sk: Začlenenie zlyhalo

en: Failed to pass pre-commit
sk: Nepodarilo sa postúpiť k začleneniu

en: Discard changes
sk: Zahodiť zmeny

en: Are you sure you want to permanently discard the selected changes?
sk: Naozaj chcete natrvalo zahodiť všetky označené zmeny?

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: Discard
sk: Zahodiť

en: Failed to discard selection
sk: Nepodarilo sa zahodiť vybraté súbory

en: Failed to stage selection
sk: Príprava vybratých súborov zlyhala

en: Failed to unstage selection
sk: Zrušenie prípravy vybratých súborov zlyhalo

en: Failed to discard changes
sk: Zahodenie zmien zlyhalo

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the file “%s”?
sk: Naozaj chcete natrvalo zahodiť všetky zmeny vykonané v súbore „%s“?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the files %s and “%s”?
sk: Naozaj chcete natrvalo zahodiť zmeny vykonané v súboroch %s a „%s“?

en: Failed to delete files
sk: Zlyhalo odstránenie súborov

en: Delete file | Delete files
sk[0]: Odstrániť súbory
sk[1]: Odstrániť súbor
sk[2]: Odstrániť súbory

en: Are you sure you want to permanently delete the file “%s”?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť súbor „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the files %s and “%s”?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť súbory %s a „%s“?

en: _Stage changes
sk: Zmeny do _pripravených

en: _Unstage changes
sk: Zmeny do _nepripravených

en: _Discard changes
sk: Zaho_diť zmeny

en: D_elete file | D_elete files
sk[0]: O_dstrániť súbory
sk[1]: O_dstrániť súbor
sk[2]: O_dstrániť súbory

en: _Edit file
sk: _Upraviť súbor

en: Failed to stash changes: %s
sk: Zlyhalo skrytie zmien: %s

en: Unstaged changes
sk: Nepripravené zmeny

en: You appear to have unstaged changes in your working directory. Would you like to stash the changes before the checkout?
sk: Zdá sa, že vo vašom pracovnom adresári máte nepripravené zmeny. Chcete tieto zmeny skryť pred získaním?

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Stash changes
sk: Skryť zmeny

en: Failed with conflicts
sk: Zlyhanie s konfliktami

en: Failed to checkout conflicts: %s
sk: Zlyhalo získanie konfliktov: %s

en: Failed to obtain author details
sk: Zlyhalo získanie podrobností o autorovi

en: Failed to lookup commit: %s
sk: Zlyhalo vyhľadanie začlenenia: %s

en: Failed to create commit: %s
sk: Zlyhalo vytvorenie začlenenia: %s

en: Failed to checkout index: %s
sk: Zlyhalo získanie indexu: %s

en: Show the application’s version
sk: Zobrazí verziu aplikácie

en: Start gitg with a particular activity
sk: Spustí gitg v okne s konkrétnou aktivitou

en: Start gitg with the commit activity (shorthand for --activity commit)
sk: Spustí gitg v okne začlenenia (skratka pre --activity commit)

en: Do not try to load a repository from the current working directory
sk: Pri spustení nenačíta repozitár z aktuálneho pracovného priečinka

en: Run gitg in standalone mode
sk: Spustí gitg v samostatnom režime

en: — Git repository viewer
sk: — Prehliadač repozitárov Git

en: gitg is a Git repository viewer for GTK+/GNOME
sk: gitg je prehliadač Git repozitárov pre GTK+/GNOME

en: gitg homepage
sk: Domovská stránka aplikácie gitg

en: We are terribly sorry, but gitg requires libgit2 (a library on which gitg depends) to be compiled with threading support.
    
    If you manually compiled libgit2, then please configure libgit2 with -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Otherwise, report a bug in your distributions’ bug reporting system for providing libgit2 without threading support.
sk: Je nám veľmi ľúto, ale gitg vyžaduje nainštalovanú knižnicu libgit2 aby podporoval viacero vlákien. 
    
    Ak knižnicu libgit2 kompilujete ručne, pri konfigurácii nastavte -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Inak nahláste chybu autorom vašej distribúcie, že poskytujú knižnicu libgit2 bez podpory viacerých vlákien.

en: Author Details
sk: Podrobnosti o autorovi

en: Enter default details used for all repositories:
sk: Zadajte predvolené podrobnosti, ktoré sa použijú pre všetky repozitáre:

note: Translators: %s is the repository name
en: Override global details for repository “%s”:
sk: Nahradiť globálne podrobnosti pre repozitár „%s“:

en: Failed to set Git user config.
sk: Nie je možné nastaviť predvoľby používatela Git

en: The URL introduced is not supported
sk: Uvedená URL adresa nie je podporovaná

en: Cherry pick onto
sk: Príkaz cherry pick na vetvu

en: Cherry pick this commit onto a branch
sk: Vykoná príkaz cherry pick na vetvu s týmto začlenením

en: Failed to lookup the commit for branch %s: %s
sk: Zlyhalo hľadanie začlenenia pre vetvu %s: %s

en: Failed to cherry-pick the commit: %s
sk: Zlyhalo vykonanie príkazu cherry-pick so začlenením: %s

en: Cherry pick has conflicts
sk: Príkaz cherry pick obsahuje konflikty

en: The cherry pick of %s onto %s has caused conflicts, would you like to checkout branch %s with the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
sk: Príkaz cherry pick vetvy %s na vetvu %s spôsobil konflikty. Chcete na vyriešenie konfliktov získať vetvu %s s vykonaným príkazom cherry pick do vášho pracovného adresára?

en: The cherry-pick of %s onto %s has caused conflicts, would you like to checkout the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
sk: Príkaz cherry pick vetvy %s na vetvu %s spôsobil konflikty. Chcete na vyriešenie konfliktov získať cherry pick do vášho pracovného adresára?

en: Checkout
sk: Získať

en: Cherry pick failed with conflicts
sk: Príkaz cherry pick zlyhal s konfliktami

en: Cherry pick finished with conflicts in working directory
sk: Príkaz cherry pick bol dokončený s konfliktami v pracovnom adresári

en: Cherry pick %s onto %s
sk: Príkaz cherry pick %s na %s

en: Successfully cherry picked
sk: Príkaz cherry pick úspešne vykonaný

en: Cherry pick onto %s
sk: Príkaz cherry pick na %s

en: Create branch
sk: Vytvoriť vetvu

en: Create a new branch at the selected commit
sk: Vytvorí novú vetvu na základe vybratého začlenenia

en: Failed to create branch
sk: Vytvorenie novej vetvy zlyhalo

en: Create patch
sk: Vytvoriť záplatu (patch)

en: Create a patch from the selected commit
sk: Vytvorí záplatu (patch) z vybratého začlenenia

en: Save Patch File
sk: Uložiť súbor záplaty vo formáte .patch

en: _Save Patch
sk: _Uložiť záplatu (patch)

en: Failed to create patch
sk: Vytvorenie záplaty (patch) zlyhalo

en: Create tag
sk: Vytvoriť značku

en: Create a new tag at the selected commit
sk: Vytvoriť novú značku na základe vybratého začlenenia

en: Failed to create tag
sk: Vytvorenie značky zlyhalo

en: Failed to lookup tag
sk: Vyhľadanie značky zlyhalo

en: Provide a message to create an annotated tag
sk: Zadajte správu pre vytvorenie značky s poznámkou

en: Select and manage projects
sk: Vyberie a spravuje projekty

en: _Remove
sk: O_dstrániť

note: Translators: the two %s will be replaced to create a link to perform the scanning action.
en: We can also %sscan your home directory%s for git repositories.
sk: Tiež je možné %sprehľadať váš domovský adresár%s a nájsť repozitáre git.

note: Translators: the two %s will be used to create a link to the author dialog.
en: In the mean time, you may want to %sset up your git profile%s.
sk: Medzitým možno budete chcieť %snastaviť váš profil git%s.

en: Failed to clone repository
sk: Zlyhalo klonovanie repozitára

en: Failed to add repository
sk: Zlyhalo pridanie repozitára

en: Create new repository
sk: vytvorenie nového repozitára

note: Translators: %s is a file name
en: The location <i>%s</i> does not appear to be a valid git repository. Would you like to initialize a new git repository at this location?
sk: Umiestnenie <i>%s</i> sa nezdá byť platným repozitárom git. Chcete inicializovať nový repozitár git v tomto umiestnení?

en: Create repository
sk: Vytvoriť repozitár

en: Failed to create repository
sk: Zlyhalo vytvorenie repozitára

en: Scanning for repositories in %s
sk: Preskúmavajú sa repozitáre v %s

en: Checkout the selected reference
sk: Získa vybratý odkaz

en: Checkout %s
sk: Získanie %s

en: Failed to checkout branch: %s
sk: Zlyhalo získanie vetvy: %s

en: Failed to update HEAD: %s
sk: Zlyhalo aktualizovanie hlavy (HEAD): %s

en: Successfully checked out branch to working directory
sk: Úspešne získaná vetva do pracovného adresára

en: Failed to set the upstream branch %s for %s
sk: Zlyhalo nastavenie upstream vetvy %s na %s

en: Copy name
sk: Kopírovať názov

en: Copy the name of the reference to the clipboard
sk: Skopíruje názov odkazu do schránky

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete the selected reference
sk: Odstráni vybratý odkaz

en: Delete branch %s
sk: Odstrániť vetvu %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the branch %s?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť vetvu %s?

en: Delete tag %s
sk: Odstrániť značku %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the tag %s?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť značku %s?

en: Delete remote branch %s
sk: Odstrániť vzdialenú vetvu %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the remote branch %s?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť vzdialenú vetvu %s?

note: Translators: %s is the name of the tag
en: Failed to delete tag %s
sk: Odstránenie značky %s zlyhalo

note: Translators: the first %s is the name of the tag, the second is an error message
en: The tag %s could not be deleted: %s
sk: Značka %s nie je možné odstrániť: %s

note: Translators: %s is the name of the branch
en: Failed to delete branch %s
sk: Odstránenie vetvy %s zlyhalo

note: Translators: the first %s is the name of the branch, the second is an error message
en: The branch %s could not be deleted: %s
sk: Vetvu %s nie je možné odstrániť: %s

en: Fetch from %s
sk: Získať z %s

en: Fetch remote objects from %s
sk: Získať vzdialené objekty z %s

en: Fetching from %s
sk: Získava sa z %s

note: Translators: new refers to a new remote reference having been fetched,
en: new
sk: nový

note: Translators: updated refers to a remote reference having been updated,
en: updated
sk: aktualizovaný

en: Failed to fetch from %s: %s
sk: Zlyhalo získanie z %s: %s

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Fetched from %s: everything is up to date
sk: Získané z %s: všetko je aktuálne

note: Translators: the first %s is the remote url to fetch from, * the second is a list of references that got updated.
en: Fetched from %s: %s
sk: Získané z %s: %s

en: Push to %s
sk: Odovzdať do %s

en: Push branch to %s
sk: Odovzdať vetvu do %s

en: Pushing to %s
sk: Odovzdáva sa do %s

en: Failed to push to %s: %s
sk: Zlyhalo odovzdanie do %s: %s

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Pushed to %s
sk: Odovzdané do %s

en: Push branch %s
sk: Odovzdať vetvu %s

en: Are you sure that you want to push the branch %s?
sk: Naozaj chcete odovzdať vetvu %s?

en: Push
sk: Odovzdať

en: Merge into %s
sk: Zlúčiť do %s

note: TODO
en: Merge another branch into branch %s
sk: Zlúči inú vetvu do vetvy %s

en: Failed to merge commits: %s
sk: Zlyhalo zlúčenie začlenení: %s

en: Merge has conflicts
sk: Zlúčenie obsahuje konflikty

en: The merge of %s into %s has caused conflicts, would you like to checkout branch %s with the merge to your working directory to resolve the conflicts?
sk: Zlúčenie vetvy %s do %s spôsobilo konflikty. Chcete získať vetvu %s so zlúčením do vášho pracovného adresára, aby ste mohli vyriešiť konflikty?

en: The merge of %s into %s has caused conflicts, would you like to checkout the merge to your working directory to resolve the conflicts?
sk: Zlúčenie vetvy %s do %s spôsobilo konflikty. Chcete získať zlúčenie do vášho pracovného adresára, aby ste mohli vyriešiť konflikty?

en: Merge failed with conflicts
sk: Zlúčenie zlyhalo s konfliktami

en: Finished merge with conflicts in working directory
sk: Zlúčenie dokončené s konfliktami v pracovnom adresári

en: Merge %s into %s
sk: Zlúčenie %s do %s

en: Failed to lookup our commit: %s
sk: Zlyhalo vyhľadanie našich začlenení: %s

en: Failed to lookup their commit: %s
sk: Zlyhalo vyhľadanie ich začlenení: %s

en: Successfully merged %s into %s
sk: Úspešne zlúčené %s do %s

en: Merge %s into branch %s
sk: Zlúčenie %s do vetvy %s

en: Tags
sk: Značky

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename the selected reference
sk: Premenuje vybratý odkaz

en: The specified name “%s” contains invalid characters
sk: Zadané meno „%s“ obsahuje neplatné znaky

en: Invalid name
sk: Neplatné meno

en: Failed to rename
sk: Premenovanie zlyhalo

en: Close
sk: Zavrieť

en: Add Repository
sk: Pridanie repozitára

en: _Add
sk: _Pridať

en: _Scan for all git repositories from this directory
sk: _Vyhľadať všetky repozitáre git z tohto adresára

en: Projects
sk: Projekty

en: Open Repository
sk: Otvorenie repozitára

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Select items
sk: Vyberie položky

en: “%s” is not a Git repository.
sk: „%s“ nie je Git repozitár.

en: Your user name and email are not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name and email.
sk: Nemáte nastavené používateľské meno a e-mail. Prosím nastavte si vaše meno a e-mail v používateľských nastaveniach.

en: Your user name is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name.
sk: Nemáte nastavené používateľské meno. Prosím nastavte si vaše meno v používateľských nastaveniach.

en: Your email is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your email.
sk: Nemáte nastavený e-mail. Prosím nastavte si váš e-mail v používateľských nastaveniach.

en: Missing author details
sk: Chýbajú podrobnosti o autorovi

en: Select all commits by default in the history activity
sk: Predvolene vyberie všetky začlenenia v aktivite histórie

en: Select all branches by default in the history activity
sk: Predvolene vyberie všetky vetvy v aktivite histórie

en: Select all remotes by default in the history activity
sk: Predvolene vyberie všetky vzdialené vetvy v aktivite histórie

en: Select all tags by default in the history activity
sk: Predvolene vyberie všetky značky v aktivite histórie

en: Select the specified reference by default in the history activity
sk: Predvolene vyberie určený odkaz v aktivite histórie

en: REFERENCE
sk: ODKAZ

en: %zu ahead, %zu behind
sk: %zu vpredu, %zu vzadu

en: %zu ahead
sk: %zu vpredu

en: %zu behind
sk: %zu vzadu

en: All commits
sk: Všetky začlenenia

en: Branches
sk: Vetvy

en: Remotes
sk: Vzdialené vetvy

en: History
sk: História

en: Examine the history of the repository
sk: Preskúma históriu repozitára

en: Mainline
sk: Hlavná línia

[ctx: Preferences]
en: Commit
sk: Začlenenie

en: _Use the system fixed width font (%s)
sk: Po_užívať systémové písmo s pevnou šírkou znakov (%s)

en: Interface
sk: Rozhranie

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Default details used for all repositories
sk: Predvolené podrobnosti použité pre všetky repozitáre

en: Name:
sk: Meno:

en: Checkout Remote Branch
sk: Získanie vzdialenej vetvy

en: C_heckout
sk: Zís_kať

en: Local branch _name:
sk: _Názov miestnej vetvy:

en: _Remote branch:
sk: Vz_dialená vetva:

en: _Track remote branch
sk: S_ledovať vzdialenú vetvu

en: Clone Repository
sk: Klonovanie repozitára

en: Cl_one
sk: Kl_onovať

en: Remote _URL:
sk: _URL vzdialenej adresy:

en: _Local Folder:
sk: _Miestny priečinok:

en: Select location…
sk: Vybrať umiestnenie…

en: Bare repository
sk: Prostý repozitár

[ctx: Create Dialog]
en: Commit
sk: Začlenenie

en: C_ommit
sk: _Začleniť

en: _Amend previous commit
sk: Pozmeniť predchádz_ajúce začlenenie

en: Add _signed-off-by signature
sk: Pridať podpis _signed-off-by

en: Skip commit _hooks
sk: Preskočiť začleňovacie háčiky

en: S_tage selection
sk: _Pripraviť vybraté

en: D_iscard selection
sk: Zahod_iť vybraté

en: The submodule is in a dirty state and has staged and/or unstaged changes that are not yet committed as shown below.
sk: Podmodul je v nečistom stave a obsahuje pripravené a/alebo nepripravené zmeny, ktoré zatiaľ nie sú začlenené, ako môžete vidieť nižšie.

en: Staged:
sk: Pripravené:

en: Unstaged:
sk: Nepripravené:

en: Subject
sk: Predmet

en: Author
sk: Autor

en: Date
sk: Dátum

en: Create Branch
sk: Vytvoriť vetvu

en: C_reate
sk: Vytvo_riť

en: Branch _name:
sk: _Názov vetvy:

en: _Checkout the created branch
sk: Zí_skať vytvorenú vetvu

en: Create Tag
sk: Vytvoriť značku

en: Tag _name:
sk: _Názov značky:

en: No repositories have been added yet. To get started, you can add an existing repository or clone a new one.
sk: Zatiaľ neboli pridané žiadne repozitáre. Na začiatok môžete pridať existujúci repozitár, alebo naklonovať nový.

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: _Author Details
sk: Podrobnosti o _autorovi

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _New Window
sk: _Nové okno

en: _About
sk: _O programe

en: Show markup
sk: Zobraziť kód

en: Display _subject margin at column:
sk: Zobraziť okraj _predmetu na stĺpci:

en: Display right _margin at column:
sk: Zobraziť pravý _okraj na stĺpci:

en: Maximum number of messages:
sk: Maximálny počet správ:

en: Maximum number of messages to keep for commit message history
sk: Maximálny počet správ uchovaných v histórii správ začlenení

en: Maximum number of days:
sk: Maximálny počet dní:

en: Maximum number of days to keep for commit message history
sk: Maximálny počet dní na uchovanie v histórii správ začlenení

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Enable spell checking
sk: Povoliť kontrolu pravopisu

en: Commit Message
sk: Správa začlenenia

en: Default selection
sk: Predvolený výber

en: Current branch
sk: Aktuálna vetva

en: All branches
sk: Všetky vetvy

en: References
sk: Odkazy

en: Sort references in the sidebar by latest activity
sk: Usporiadať odkazy v bočnom paneli podľa poslednej aktivity

en: Show upstream (remote) branch when selecting a local branch
sk: Zobraziť upstream (vzdialenú) vetvu pri výbere miestnej vetvy

en: Commits
sk: Začlenenia

en: Collapse inactive lanes
sk: Zbaliť neaktívne cesty

en: Early
sk: Skôr

en: Late
sk: Neskôr

en: Show history in topological order
sk: Zobraziť históriu v topologickom usporiadaní

en: Preserve mainline for currently checked out branch
sk: Zachovať hlavnú líniu pre vetvu, na ktorej sa momentálne pracuje

en: Startup
sk: Pri štarte

en: Start with activity:
sk: Spustiť s aktivitou:

en: Commit
sk: Začleniť

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Use horizontal layout
sk: Používať vodorovné rozloženie

en: Avatars
sk: Podobizne

en: Use gravatar service to provide user avatars
sk: Použiť službu gravatar na poskytnutie podobizní používateľov

en: Monitoring
sk: Sledovanie

en: Font
sk: Písmo

en: Editor _font:
sk: _Písmo editora:

en: Pick the editor font
sk: Vybrať písmo editora

en: Diff
sk: Rozdiel

en: Enable syntax highlighting of source code in diff views
sk: Povoliť zvýrazňovanie syntaxe zdrojového kódu v zobrazeniach rozdielov

en: Syntax highlighting color scheme:
sk: Farebná schéma zvýraznenia syntaxe:

en: Preferences
sk: Predvoľby

[ctx: shortcut window]
en: Windows
sk: Okná

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
sk: Otvorenie okna skratiek

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
sk: Otvorenie nového okna

[ctx: shortcut window]
en: Open the window menu
sk: Otvorenie ponuky okna

[ctx: shortcut window]
en: Open a repository
sk: Otvorenie repozitára

[ctx: shortcut window]
en: Open the help
sk: Otvorenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
sk: Otvorenie predvolieb

[ctx: shortcut window]
en: Find
sk: Nájdenie

[ctx: shortcut window]
en: Close the active window
sk: Zatvorenie aktívneho okna

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
sk: Ukončenie aplikácie

[ctx: shortcut window]
en: Change to History View
sk: Zmena zobrazenia na Históriu

[ctx: shortcut window]
en: Change to Commit View
sk: Zmena zobrazenie na Začlenenie

[ctx: shortcut window]
en: Change to activity
sk: Zmeniť na aktivitu

[ctx: shortcut window]
en: Select/Unselect
sk: Výber/Zrušenie výberu

[ctx: shortcut window]
en: Open commit dialog
sk: Otvorenie dialógového okna začlenenia

[ctx: shortcut window]
en: Stage selection
sk: Výber do pripravených

[ctx: shortcut window]
en: Unstage selection
sk: Výber do nepripravených

[ctx: shortcut window]
en: Discard selection
sk: Zahodenie výberu

[ctx: shortcut window]
en: Edit selection
sk: Úprava výberu

[ctx: shortcut window]
en: Commit Dialog
sk: Dialógové okno začlenenia

[ctx: shortcut window]
en: Commit
sk: Začlenenie

[ctx: shortcut window]
en: Cancel Commit
sk: Zrušenie začlenenia

[ctx: shortcut window]
en: Previous commit message
sk: Predchádzajúca správa začlenenia

[ctx: shortcut window]
en: Next commit message
sk: Nasledujúca správa začlenenia

en: Show the list of recently used repositories
sk: Zobrazí zoznam naposledy použitých repozitárov

en: Clone repository
sk: Naklonuje repozitár

en: Add repository
sk: Pridá repozitár

en: Find a word or phrase
sk: Vyhľadá slovo alebo frázu

en: General settings and options
sk: Všeobecné nastavenia a voľby

en: _Close
sk: _Zavrieť

note: Translators: %s will be replaced with a URL indicating the resource for which the authentication is required.
en: Password required for %s
sk: Vyžaduje sa heslo pre adresu %s

en: Now
sk: teraz

en: A minute ago | %d minutes ago
sk[0]: Pred %d minútami
sk[1]: Pred %d minútou
sk[2]: Pred %d minútami

en: Half an hour ago
sk: pred pol hodinou

en: An hour ago | %d hours ago
sk[0]: Pred %d hodinami
sk[1]: Pred %d hodinou
sk[2]: Pred %d hodinami

en: A day ago | %d days ago
sk[0]: Pred %d dňami
sk[1]: Pred %d dňom
sk[2]: Pred %d dňami

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e, %H∶%M
sk: %e. %b, %H:%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e, %I∶%M %p
sk: %e. %b, %I:%M %p

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e %Y, %H∶%M
sk: %e. %b %Y, %H:%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e %Y, %I∶%M %p
sk: %e. %b %Y, %I:%M %p

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: before (%s)
sk: predtým (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: removed (%s)
sk: odstránené (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: after (%s)
sk: potom (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: added (%s)
sk: pridané (%s)

en: Collapse all
sk: Zbaliť všetko

en: Expand all
sk: Rozbaliť všetko

en: Committed by %s
sk: Začlenil/-a %s

en: _Open file
sk: _Otvoriť súbor

en: Open containing _folder
sk: Otvo_riť priečinok s obsahom

en: _Copy file path
sk: _Kopírovať cestu k súboru

note: Translators: this is used to construct: "at <directory>", to indicate where the repository is at.
en: at %s
sk: do %s

note: Translators: this is used to construct: "<branch-name> at <directory>"
en: %s at %s
sk: %s v %s

en: Cloning…
sk: Klonuje sa…

en: Could not read commit message after running commit-msg hook: %s
sk: Nie je možné prečítať správu začlenenia po spustení háčika commit-msg: %s

en: _Authenticate
sk: _Overiť totožnosť

en: The previous attempt to authenticate has failed, please provide your user name and password and try again.
sk: Predošlý pokus o overenie totožnosti zlyhal. Prosím, poskytnite vaše používateľské meno a heslo a skúste to znovu.

en: _Username:
sk: Po_užívateľské meno:

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: Forget password _immediately
sk: _Zabudnúť heslo okamžite

en: Remember password until you _logout
sk: Zapamätať heslo do odh_lásenia

en: Remember _forever
sk: Zapamätať _navždy

en: Parents
sk: Rodičia

en: Unable to display changes for binary file
sk: Nie je možné zobraziť zmeny binárneho súboru

en: Side by side
sk: Vedľa seba

en: Slider
sk: Posuvník

en: Overlay
sk: Prekrytie

en: Difference
sk: Rozdiel

en: Tab width:
sk: Šírka tabulátora:

en: Wrap lines:
sk: Zalomiť riadky:

en: Ignore whitespace:
sk: Ignorovať neviditeľné znaky:

en: Context:
sk: Kontext:

en: Spacing
sk: Rozostupy

en: Remove the repository from the list (does not delete the repository from disk)
sk: Odstrániť repozitár zo zoznamu (neodstráni súbory z disku)

en: Show the changes introduced by the selected commit
sk: Zobrazí zmeny zavedené vybratým začlenením

en: Files
sk: Súbory

en: Show the files in the tree of the selected commit
sk: Zobrazí súbory v strome vybratého začlenenia
