gitg master - en to sl_SI translation catalogue (471 entries)

en: Could not parse XML from stream
sl_SI: Ni mogoče razčleniti zapisa XML iz pretoka

en: Graphical user interface for git
sl_SI: Grafični uporabniški vmesnik za git

en: gitg is a graphical user interface for git. It aims at being a small, fast and convenient tool to visualize the history of git repositories. Besides visualization, gitg also provides several utilities to manage your repository and commit your work.
sl_SI: Program gitg je uporabniški vmesnik za git. Zasnovan je z mislijo hitrega delovanja in priročnosti za pregled zgodovine skladišč git. Ob vizualizaciji program podpira tudi več pripomočkov z a upravljanje s skladišči in uveljavljanje kode.

en: Goals:
sl_SI: Cilji:

en: Browse local git repositories
sl_SI: Prebrskaj krajevna skladišča git

en: Clone local and remote git repositories
sl_SI: Kloniranje krajevnih in oddaljenih skladišč git

en: Commit files
sl_SI: Uveljavi datoteke

en: Retrieve patch from a commit
sl_SI: Pridobi popravek iz izbrane uveljavitve

en: Browse repository history
sl_SI: Prebrskaj zgodovino skladišča

en: Staging area to compose your commit
sl_SI: Območje pripravljenosti za skladanje uveljavitve

en: Commit staged changes
sl_SI: Uveljavi pripravljene spremembe

en: Overview of recently used repositories
sl_SI: Pregled nedavno uporabljenih skladišč

en: The Gitg Team
sl_SI: Ekipa gitg

en: Git repository browser
sl_SI: Brskalnik skladišč Git

en: New Window
sl_SI: Novo okno

en: Default Clone Directory
sl_SI: Privzeta mapa za kloniranje

en: The default directory in which new repositories should be suggested to be cloned.
sl_SI: Privzeta mapa v katero naj bo klonirano novo skladišče

en: Orientation of the main interface (vertical or horizontal)
sl_SI: Usmeritev glavnega vmesnika (vodoravno ali navpično)

en: Setting that sets the orientation of the main interface.
sl_SI: Nastavitev določi usmeritev glavnega pogleda.

en: Default Activity
sl_SI: Privzeta dejavnost

en: The activity which gitg activates by default when first launched.
sl_SI: Dejavnost, ki jo privzeto zažene program gitg ob prvem zagonu.

en: Use Default Font
sl_SI: Uporabi privzeto pisavo

en: Whether to use the system’s default fixed width font for widget's text instead of a font specific. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
sl_SI: Ali naj se uporabi privzeta sistemska pisava s stalno širino za besedilne gradnike namesto posebne pisave. Če možnost ni izbrana, bo namesto sistemske pisave uporabljena tista pisava, ki je imenovana kot možnost "Pisava urejevalnika".

note: Translators: This is a GSettings default value. Do NOT change or localize the quotation marks!
en: 'Monospace 12'
sl_SI: »Monospace 12«

en: Editor Font
sl_SI: Pisava urejevalnika

en: A custom font that will be used for the text widgets. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
sl_SI: Pisava po meri, ki bo uporabljena za gradnike besedila. Upoštevana bo le v primeru, če je možnost »Uporabi privzeto pisavo« onemogočena.

en: Use Gravatar
sl_SI: Uporabi Gravatar

en: Enable the use of gravatar to display user avatars.
sl_SI: Omogoči uporabo ikon gravatar za prikaz podob uporabnikov.

en: Enable Monitoring
sl_SI: Omogoči nadzor

en: Automatically update when external changes to .git are detected
sl_SI: Samodejno posodobi vejo, ko so zaznane zunanje spremembe v .git

en: Enable Diff Highlighting
sl_SI: Omogoči poudarjanje razlik z Diff

en: Setting that determines whether to enable syntax highlighting in diff views.
sl_SI: Nastavitev, ki določa, ali je poudarjanje skladnje omogočeno za pogled primerjave z diff.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
sl_SI: Barvna shema za poudarjanje skladnje

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
sl_SI: Barvna shema za poudarjanje skladnje GtkSourceView

en: When to Collapse Inactive Lanes
sl_SI: Kdaj naj se zložijo nedejavne vrstice

en: Setting that indicates when an inactive lane should be collapsed. Valid values are 0 — 4, where 0 indicates “early” and 4 indicates “late”.
sl_SI: Barvna shema za poudarjanje skladnje GtkSourceView

en: Setting that indicates whether to collapse history lanes which do not show activity. Enabling this can provide a cleaner history view when there is a lot of parallel development. See collapse-inactive-lanes to control when lanes should be collapsed.
sl_SI: Nastavitev določa, ali naj bodo zgodovinske vrstice, ki ne kažejo dejavnosti, strnjene. Če to omogočite, lahko zagotovite preglednejši pogled zgodovine, ko je veliko vzporednega razvoja. Poglejte collapse-inactive-lanes za nadzor, kdaj naj bodo vrstice strnjene.

en: Show History in Topological Order
sl_SI: Pokaži zgodovino v topološkem načinu razvrstitve

en: Setting that indicates whether to show the history in topological order.
sl_SI: Nastavitev določi ali naj bo zgodovina prikazana v topološkem načinu razvrstitve.

en: Show Stashed Changes
sl_SI: Pokaži spremembe zaloge

en: Setting that indicates whether to show items for the stash in the history.
sl_SI: Nastavitev določa, ali naj bodo prikazani predmeti za zalogo v zgodovini.

en: Show Staged Changes
sl_SI: Pokaži spremembe v pripravljenosti

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently staged changes in the history.
sl_SI: Nastavitev določa, ali naj bo prikazan navidezni predmet za trenutne spremembe v pripravljenosti.

en: Show Unstaged Changes
sl_SI: Pokaži spremembe počiščene pripravljenosti

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently unstaged changes in the history.
sl_SI: Nastavitev določa, ali naj bo prikazan navidezni predmet za trenutne spremembe počiščene pripravljenosti.

en: Mainline Head
sl_SI: Glava glavne vrstice

en: Setting that indicates whether to always preserve a mainline in the history for the current HEAD.
sl_SI: Nastavitev določa, ali naj se ohrani glavna vrstica v zgodovini trenutne glavne veje.

en: Default selection of the history activity
sl_SI: Privzet izbor opravila iz zgodovine

en: Setting that determines the default selection on startup of the history activity.
sl_SI: Nastavitev določa privzet izbor ob zagonu zgodovine dejanj.

en: Reference Sort Order
sl_SI: Sklicni način razvrščanja

en: The order by which references in the history sidebar should be sorted.
sl_SI: Način razvrščanja sklicev v bočnem oknu zgodovine.

en: Show Upstream With Branch
sl_SI: Pokaži izvorni projekt s krajevno vejo

en: Determines whether to also show the upstream (remote) tracking branch when selecting a local branch in the history view.
sl_SI: Določa ali naj bo pokažana tudi veja izvornega projekta (oddaljen strežnik) ob izbiri krajevne veje v pogledu zgodovine.

en: Switch to the new branch on creation
sl_SI: Preklopi na izbrano vejo ob ustvarjanju

en: Setting that controls whether the newly created branch is checked out automatically.
sl_SI: Nastavitev, ki nadzira, ali naj bo na novo ustvarjena veja samodejno prevzeta.

en: Show Right Margin in Commit Message View
sl_SI: Pokaži desni rob v pogledu sporočil uveljavitev

en: Show a right margin indicator in the commit message view. This can be used to easily see where to break the commit message at a particular column.
sl_SI: Prikaz določila desnega roba v pogledu sporočila uveljavitev. Možnost omogoča enostaven pogled za lažji prelom besedila sporočila uveljavitve v določenem stolpcu.

en: Column at Which Right Margin is Shown
sl_SI: Stolpec na katerem je prikazan desni rob

en: The column at which the right margin is shown if the show-right-margin preference is set to TRUE.
sl_SI: Stolpec, pri katerem je prikazan desni rob, kadar je izbrana možnost prikaza desnega robu.

en: Show Subject Margin in Commit Message View
sl_SI: Pokaži rob zadeve v pogledu sporočil uveljavitev

en: Highlight the subject text of the commit message when it passes the margin specified by subject-margin-position.
sl_SI: Poudari besedilo zadeve sporočila uveljavitve, ko preseže rob, ki ga določa nastavitev.

en: Column at Which Subject Margin is Shown
sl_SI: Stolpec, pri katerem je prikazan rob zadeve

en: The column at which the subject margin is shown if the show-subject-margin preference is set to TRUE.
sl_SI: Stolpec, pri katerem je prikazan rob zadeve, kadar je izbrana možnost prikaza robu zadeve.

en: Enable Spell Checking
sl_SI: Omogoči črkovanje

en: Setting which determines whether or not spell checking is enabled when writing a commit message.
sl_SI: Nastavitve, ki določajo ali je črkovanje sporočila uveljavitve omogočeno ali ne.

en: Spell Checking Language
sl_SI: Jezik črkovanja

en: The language to use when spell checking is enabled for writing a commit message.
sl_SI: Jezik, ki bo uporabljen za črkovanje, če je možnost omogočena za sporočila.

en: Maximum number of previous commit messages
sl_SI: Največje število sporočil predhodnih uveljavitev

en: Maximum number of previous commit messages to store for commit message history.
sl_SI: Največje število predhodnih sporočil uveljavitve za shranjevanje zgodovine.

en: Maximum number of days to store previous commit messages
sl_SI: Največje število dni za shranjevanje predhodnih sporočil

en: Maximum number of days to store previous commit messages for commit message history.
sl_SI: Največje število dni za shranjevanje predhodnih sporočil uveljavitve za zgodovino.

en: Type of datetime format selected.
sl_SI: Vrsta izbrane oblike datuma in časa.

en: Preferred datetime format of the user.
sl_SI: Želena oblika datuma in časa uporabnika.

en: The datetime format to be used in commit-diff.
sl_SI: Oblika datuma in časa, ki se uporablja v commit-diff.

en: Custom datetime format.
sl_SI: Oblika datuma in časa po meri.

en: Use patience algorithm to show diffs
sl_SI: Uporabi algoritem patience za prikaz razlik

en: Setting to use patience algorithm to show diffs of a commit.
sl_SI: Nastavitev omogoča uporabo algoritma patience za prikaz razlik v posameznih uveljavitvah.

en: Ignore Whitespace Changes
sl_SI: Prezri spremembe preslednih znakov

en: Setting that indicates whether to ignore whitespace changes when showing the diff of a commit.
sl_SI: Nastavitev določa, ali naj bodo prezrte spremembe preslednih z nakov med izpisovanjem ukaza diff med uveljavitvijo.

en: Show Changes Inline
sl_SI: Pokaži spremembe med besedilom

en: Setting that indicates whether changes within lines should be shown inline.
sl_SI: Nastavitev določa, ali naj bodo spremembe med vrsticami prikazane znotraj besedila.

en: Wrap
sl_SI: Prelom

en: Wrap lines.
sl_SI: Prelomi vrstice

en: Number of Before/After Context Lines
sl_SI: Število začetnih in končnih vsebinskih vrstic

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff of a commit.
sl_SI: Nastavitev, ki določa, koliko črt vsebine (pred in za nizom) naj bo prikazanih v izpisu ukaza diff med uveljavljanjem.

en: Rendered Width of a Tab Character
sl_SI: Izris širine tabulatorja

en: Setting that determines how much space a tab character should occupy when showing the diff of a commit.
sl_SI: Nastavitev, ki določa, koliko prostora zavzema znak tab v izpisu ukaza diff med uveljavljanjem.

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff to be staged/unstaged in the commit area.
sl_SI: Nastavitev, ki določa, koliko črt vsebine (pred in za nizom) naj bo prikazanih v izpisu pripravljenih predmetov za uveljavitev.

en: There are no changes to be committed
sl_SI: Ni sprememb za uveljavitev

en: Use amend to change the commit message of the previous commit
sl_SI: Uporabi dopolnitev za spremembo sporočila predhodne uveljavitve

[ctx: Activity]
en: Commit
sl_SI: Uveljavi

en: Create new commits and manage the staging area
sl_SI: Ustvari nove uveljavitve in upravljaj s spremembami v pripravljenosti

en: _Stage selection
sl_SI: _Izberi datoteke v pripravljenosti

en: Failed to stage the removal of submodule “%s”
sl_SI: Postavljanje v pripravljenost odstranjevanje podrejenega modula »%s« je spodletelo.

en: Failed to open the repository of submodule “%s” while trying to stage
sl_SI: Odpiranje skladišča podrejenega modula »%s« je med postavljanjem v pripravljenost spodletelo.

en: Failed to lookup the working directory commit of submodule “%s” while trying to stage
sl_SI: Pregled delovne mape uveljavitve podrejenega modula »%s« je med postavljanjem v pripravljenost spodletel.

en: Failed to stage the submodule “%s”
sl_SI: Dodajanje podrejenega modula v pripravljenost »%s« je spodletelo.

en: Failed to stage the removal of file “%s”
sl_SI: Postavljanje odstranitve datoteke »%s« v pripravljenost je spodletelo.

en: Failed to stage the file “%s”
sl_SI: Postavljanje datoteke »%s« v pripravljenost je spodletelo.

en: _Unstage selection
sl_SI: _Odstrani datotek iz pripravljenosti

en: Failed to unstage the removal of file “%s”
sl_SI: Postavljanje odstranitve datoteke »%s« iz pripravljenosti je spodletelo.

en: Failed to unstage the file “%s”
sl_SI: Postavljanje datoteke »%s« iz pripravljenosti je spodletelo.

en: Failed to unstage the removal of submodule “%s”
sl_SI: Odstranjevanje pripravljenosti podrejenega modula »%s« je spodletelo.

en: Failed to unstage the submodule “%s”
sl_SI: Odstranjevanje pripravljenosti podrejenega modula »%s« je spodletelo

note: Populate staged items
en: Staged
sl_SI: V pripravljenosti

en: No staged files
sl_SI: Ni datotek v pripravljenosti.

note: Populate unstaged items
en: Unstaged
sl_SI: Nepripravljeno

en: No unstaged files
sl_SI: Ni nepripravljenih datotek.

note: Populate untracked items
en: Untracked
sl_SI: Brez sledenja

en: No untracked files
sl_SI: Ni datotek brez sledenja.

en: Submodule
sl_SI: Podrejeni modul

en: No dirty submodules
sl_SI: Ni neveljavnih podrejenih modulov

en: Failed to commit
sl_SI: Uveljavitev je spodletela

en: Failed to pass pre-commit
sl_SI: Pred-uveljavitev je spodletela

en: Discard changes
sl_SI: Prezri spremembe

en: Are you sure you want to permanently discard the selected changes?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati izbrane spremembe?

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: Discard
sl_SI: Zavrzi

en: Failed to discard selection
sl_SI: Prezrtje izbire je spodletelo

en: Failed to stage selection
sl_SI: Postavljanje datotek v pripravljenost je spodletelo

en: Failed to unstage selection
sl_SI: Odstranitev postavljanja datotek iz pripravljenosti je spodletelo

en: Failed to discard changes
sl_SI: Prezrtje sprememb je spodletelo

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the file “%s”?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite trajno zavreči vse spremembe v datoteki %s?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the files %s and “%s”?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite trajno zavreči vse spremembe v datotekah %s in »%s«?

en: Failed to delete files
sl_SI: Brisanje datotek je spodletelo

en: Delete file | Delete files
sl_SI[0]: Izbriši datoteke
sl_SI[1]: Izbriši datoteko
sl_SI[2]: Izbriši datoteki
sl_SI[3]: Izbriši datoteke

en: Are you sure you want to permanently delete the file “%s”?
sl_SI: Ali zares želite trajno izbrisati datoteko »%s«?

en: Are you sure you want to permanently delete the files %s and “%s”?
sl_SI: Ali zares želite trajno izbrisati datoteki »%s« in »%s«?

en: _Stage changes
sl_SI: _Pripravi spremembe

en: _Unstage changes
sl_SI: _Počisti pripravljene spremembe

en: _Discard changes
sl_SI: _Zavrzi spremembe

en: D_elete file | D_elete files
sl_SI[0]: _Izbriši datoteke
sl_SI[1]: _Izbriši datoteko
sl_SI[2]: _Izbriši datoteki
sl_SI[3]: _Izbriši datoteke

en: _Edit file
sl_SI: _Uredi datoteko

en: Failed to stash changes: %s
sl_SI: Zalaganje sprememb je spodletelo: %s

en: Unstaged changes
sl_SI: Spremembe počiščene pripravljenosti

en: You appear to have unstaged changes in your working directory. Would you like to stash the changes before the checkout?
sl_SI: Videti je da so v delovni mapi spremembe počiščene pripravljenosti. Ali želite spremembe založiti pred prevzemanjem?

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Stash changes
sl_SI: Založi določene spremembe

en: Failed with conflicts
sl_SI: Opravilo je spodletelo zaradi sporov

en: Failed to checkout conflicts: %s
sl_SI: Prevzemanje sporov je spodletelo: %s

en: Failed to obtain author details
sl_SI: Pridobivanje podatkov avtorja je spodletelo

en: Failed to lookup commit: %s
sl_SI: Iskanje objave je spodletelo: %s

en: Failed to create commit: %s
sl_SI: Neuspešno ustvarjanje uveljavitve: %s

en: Failed to checkout index: %s
sl_SI: Prevzemanje kazala je spodletelo: %s

en: Add Remote
sl_SI: Dodaj oddaljeno mesto

en: Adds remote to the remotes list
sl_SI: Doda oddaljeno skladišče na seznam

en: Fetching from %s
sl_SI: Pridobivanje iz %s

note: Translators: new refers to a new remote reference having been fetched,
en: new
sl_SI: novo

en: Failed to fetch from %s: %s
sl_SI: Ni mogoče pridobiti iz %s: %s

en: Failed to fetch added remote
sl_SI: Pridobivanje oddaljenega skladišča je spodletelo

note: Translators: the first %s is the remote url to fetch from, * the second is a list of references that got updated.
en: Fetched from %s: %s
sl_SI: Pridobljeno iz %s: %s

en: Failed to add remote
sl_SI: Dodajanje oddaljenega skladišča je spodletelo

en: Show the application’s version
sl_SI: Pokaži različico programa

en: Start gitg with a particular activity
sl_SI: Zaženi gitg z določeno dejavnostjo

en: Start gitg with the commit activity (shorthand for --activity commit)
sl_SI: Zaženi gitg z dejavnostjo uveljavljanja (okrajšava za --activity commit)

en: Do not try to load a repository from the current working directory
sl_SI: Ne skušajte naložiti skladišča iz trenutne delovne mape

en: Run gitg in standalone mode
sl_SI: Zaženi gedit v samostojnem načinu

en: Put paths under git if needed
sl_SI: Postavi pot pod git, če je to zahtevano

en: — Git repository viewer
sl_SI: – Pregledovalnik skladišč Git

en: gitg is a Git repository viewer for GTK+/GNOME
sl_SI: Program gitg je pregledovalnik skladišč git GTK+/GNOME

en: gitg homepage
sl_SI: Spletna stran programa gitg

en: We are terribly sorry, but gitg requires libgit2 (a library on which gitg depends) to be compiled with threading support.
    
    If you manually compiled libgit2, then please configure libgit2 with -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Otherwise, report a bug in your distributions’ bug reporting system for providing libgit2 without threading support.
sl_SI: Program gitg zahteva namestitev libgit2 (knjižnica odvisnosti), ki je izgrajena s podporo za nitenje.
    
    Kadar je izgradnja knjižnice libgit2 izvedena ročno, mora biti uporabljena možnost -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Seveda se lahko zgodi, da je tudi sistemska knjižnica izgrajena brez ustrezne podpore. V tem primeru je treba poslati poročilo o hrošču.

en: Author Details
sl_SI: Podrobnosti avtorja

en: Enter default details used for all repositories:
sl_SI: Vnesite privzete podrobnosti za vsa skladišča:

note: Translators: %s is the repository name
en: Override global details for repository “%s”:
sl_SI: Prepiši splošne podrobnosti za skladišče »%s«:

en: Failed to set Git user config.
sl_SI: Nastavljanje uporabniških določil je spodletelo.

en: The URL introduced is not supported
sl_SI: Podan naslov URL ni podprt

en: Cherry pick onto
sl_SI: Odberi na

en: Cherry pick this commit onto a branch
sl_SI: Odberi uveljavitev na vejo

en: Failed to lookup the commit for branch “%s”: %s
sl_SI: Iskanje uveljavitve za vejo »%s« je spodletelo: %s

en: Failed to cherry-pick the commit: %s
sl_SI: Odbira uveljavitve je spodletela: %s

en: Cherry pick has conflicts
sl_SI: Odbira je izvedena s spori

en: The cherry pick of “%s” onto “%s” has caused conflicts, would you like to checkout branch “%s” with the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
sl_SI: Odbira »%s« na »%s« je povzročila spore. Ali želite prevzeti vejo »%s« z odbiro in jo sočasno združiti v vašo delovno mapo za razrešitev napak?

en: The cherry-pick of “%s” onto “%s” has caused conflicts, would you like to checkout the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
sl_SI: Odbira »%s« na »%s« je povzročila spore. Ali želite prevzeti odbiro v vašo delovno mapo za razrešitev napak?

en: Checkout
sl_SI: Prevzemi

en: Cherry pick failed with conflicts
sl_SI: Odbira je spodletela s spori

en: Cherry pick finished with conflicts in working directory
sl_SI: Odbira je zaključena s spori v delovni mapi

en: Cherry pick “%s” onto “%s”
sl_SI: Uveljavi z odbiro »%s« na »%s«

en: Successfully cherry picked
sl_SI: Uspešno uveljavljena odbira

en: Cherry pick onto “%s”
sl_SI: Uveljavi z odbiro na »%s«

en: Create branch
sl_SI: Ustvari vejo

en: Create a new branch at the selected commit
sl_SI: Ustvari novo vejo pri izbrani uveljavitvi

en: Failed to create branch
sl_SI: Ustvarjanje veje je spodletelo

en: Create patch
sl_SI: Ustvari popravek

en: Create a patch from the selected commit
sl_SI: Ustvari popravek iz izbrane uveljavitve

en: Save Patch File
sl_SI: Shrani datoteko popravka

en: _Save Patch
sl_SI: _Shrani popravek

en: Failed to create patch
sl_SI: Ustvarjanje popravka je spodletelo

en: Create tag
sl_SI: Ustvari oznako

en: Create a new tag at the selected commit
sl_SI: Ustvari novo oznako pri izbrani uveljavitvi

en: Failed to create tag
sl_SI: Ustvarjanje oznake je spodletelo

en: Failed to lookup tag
sl_SI: Iskanje oznake je spodletelo

en: Provide a message to create an annotated tag
sl_SI: Navedi sporočilo za ustvarjanje oznake

en: Select and manage projects
sl_SI: Izbor in upravljanje s projekti

en: _Remove
sl_SI: _Odstrani

en: _Delete sources
sl_SI: _Izbriši izvorno kodo

note: Translators: the two %s will be replaced to create a link to perform the scanning action.
en: We can also %sscan your home directory%s for git repositories.
sl_SI: Priporočljivo je začeti s pregledom %sosebne mape%s in poiskati obstoječa skladišča git.

note: Translators: the two %s will be used to create a link to the author dialog.
en: In the mean time, you may want to %sset up your git profile%s.
sl_SI: Dobro je tudi nastaviti %sprofil git%s.

en: Failed to clone repository
sl_SI: Kloniranje skladišča je spodletelo

en: Failed to add repository
sl_SI: Dodajanje skladišča je spodletelo

en: Create new repository
sl_SI: Ustvari novo skladišče

note: Translators: %s is a file name
en: The location <i>%s</i> does not appear to be a valid git repository. Would you like to initialize a new git repository at this location?
sl_SI: Mesto <i>%s</i> ni videti kot veljavno skladišče git. Ali želite skladišče na tem mestu vzpostaviti?

en: Create repository
sl_SI: Ustvari skladišče

en: Failed to create repository
sl_SI: Ustvarjanje skladišča je spodletelo

en: Scanning for repositories in %s
sl_SI: Preiskovanje skladišč v %s

en: Edit remote
sl_SI: Uedi oddaljeno mesto

en: Edits the remote from the remotes list
sl_SI: Uredi oddaljeno skladišče s seznama

en: Failed to edit remote
sl_SI: Urejanje oddaljenega skladišča je spodletelo

en: Checkout the selected reference
sl_SI: Prevzemi izbrane sklice

en: Checkout “%s”
sl_SI: Prevzemi »%s«

en: Failed to checkout branch: %s
sl_SI: Prevzemanje veje je spodletelo: %s

en: Failed to update HEAD: %s
sl_SI: Posodabljanje veje HEAD je spodletelo: %s

en: Successfully checked out branch to working directory
sl_SI: Uspešno prevzeta veja v delovno mapo

en: Failed to set the upstream branch %s for %s
sl_SI: Nastavljanje gornje veje %s za %s je spodletelo

en: Copy name
sl_SI: Kopiraj ime

en: Copy the name of the reference to the clipboard
sl_SI: Kopiraj ime sklica v odložišče

en: Create a new branch at the selected reference
sl_SI: Ustvari novo vejo pri izbranem sklicu

en: Failed to lookup reference
sl_SI: Poizvedovanje sklica je spodletelo

en: Create a patch from the selected reference
sl_SI: Ustvari popravek iz izbranega sklica

en: Create a new tag at the selected reference
sl_SI: Ustvari novo oznako pri izbranem sklicu

en: Delete the selected reference
sl_SI: Izbriši izbrane sklice

en: Delete branch %s
sl_SI: Izbriši vejo %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the branch %s?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati vejo %s?

en: Delete tag %s
sl_SI: Izbriši oznako %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the tag %s?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati oznako %s?

en: Delete remote branch %s
sl_SI: Odstrani oddaljeno vejo %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the remote branch %s?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati oddaljeno vejo %s?

note: Translators: %s is the name of the tag
en: Failed to delete tag %s
sl_SI: Odstranjevanje oznake %s je spodletelo

note: Translators: the first %s is the name of the tag, the second is an error message
en: The tag %s could not be deleted: %s
sl_SI: Oznake %s ni mogoče izbrisati: %s

note: Translators: %s is the name of the branch
en: Failed to delete branch %s
sl_SI: Brisanje veje %s je spodletelo

note: Translators: the first %s is the name of the branch, the second is an error message
en: The branch %s could not be deleted: %s
sl_SI: Veje %s ni mogoče izbrisati: %s

en: Fetch from %s
sl_SI: Pridobi preko %s

en: Fetch remote objects from %s
sl_SI: Pridobi oddaljeni predmet iz %s

note: Translators: updated refers to a remote reference having been updated,
en: updated
sl_SI: posodobljeno

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Fetched from %s: everything is up to date
sl_SI: Pridobljeno preko %s: vse je posodobljeno

en: Merge into %s
sl_SI: Združi v %s

note: TODO
en: Merge another branch into branch %s
sl_SI: Združi drugo vejo v vejo %s

en: Failed to merge commits: %s
sl_SI: Združevanje objav je spodletelo: %s

en: Merge has conflicts
sl_SI: Združevanje povzroča spore

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout branch “%s” with the merge to your working directory to resolve the conflicts?
sl_SI: Združevanje »%s« v »%s« je povzročilo spore. Ali želite prevzeti vejo »%s« in jo sočasno združiti v vašo delovno mapo za razrešitev napak?

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout the merge to your working directory to resolve the conflicts?
sl_SI: Združevanje »%s« v »%s« je povzročilo spore. Ali želite prevzeti vsebino v vašo delovno mapo za razrešitev napak?

en: Merge failed with conflicts
sl_SI: Združevanje je spodletelo zaradi sporov

en: Finished merge with conflicts in working directory
sl_SI: Združevanje sporov v delovni mapi je končano

en: Merge “%s” into “%s”
sl_SI: Združi »%s« v »%s«

en: Failed to lookup our commit: %s
sl_SI: Iskanje objave je spodletelo: %s

en: Failed to lookup their commit: %s
sl_SI: Iskanje objave je spodletelo: %s

en: Successfully merged “%s” into “%s”
sl_SI: Veja »%s« je uspešno združena v »%s«

en: Merge “%s” into branch “%s”
sl_SI: Združi »%s« v vejo »%s«

en: Tags
sl_SI: Oznake

en: Push to %s
sl_SI: Objavi na %s

en: Push branch to %s
sl_SI: Objavi vejo na %s

en: Pushing to %s
sl_SI: Poteka objavljanje na %s

en: Failed to push to %s: %s
sl_SI: Objavljanje na %s je spodletelo: %s

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Pushed to %s
sl_SI: Objavljeno na %s

en: Push branch %s
sl_SI: Objavi vejo %s

en: Are you sure that you want to push the branch %s?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite objaviti vejo %s?

en: Push
sl_SI: Objavi

en: Rename the selected reference
sl_SI: Preimenuj izbrani sklic

en: The specified name “%s” match with existing branch “%s”
sl_SI: Navedeno ime »%s« se ujema z obstoječo vejo »%s«

en: Invalid name
sl_SI: Neveljavno ime

en: The specified name “%s” contains invalid characters
sl_SI: Navedeno ime »%s« vsebuje neveljavne znake

en: Failed to rename
sl_SI: Preimenovanje je spodletelo

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Remove remote
sl_SI: Odstrani oddaljeno mesto

en: Removes remote from the remotes list
sl_SI: Odstrani oddaljeno skladišče s seznama

en: Delete remote %s
sl_SI: Odstrani oddaljeno mesto %s

en: Are you sure that you want to remove the remote %s?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite odstraniti oddaljeno skladišče %s?

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: Failed to remove remote
sl_SI: Odstranjevanje oddaljenega skladišča je spodletelo

en: Add Repository
sl_SI: Dodaj skladišče

en: _Add
sl_SI: _Dodaj

en: _Scan for all git repositories from this directory
sl_SI: _Preišči mapo za skladišča git

en: Projects
sl_SI: Projekti

en: Open Repository
sl_SI: Odpri skladišče

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: Select items
sl_SI: Izbor predmetov

en: “%s” is not a Git repository.
sl_SI: Mesto »%s« ni skladišče Git.

en: Your user name and email are not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name and email.
sl_SI: Uporabniško ime in elektronski naslov še nista nastavljena. Ta in druge podatke uporabnika je mogoče vpisati med nastavitvami uporabnika.

en: Your user name is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name.
sl_SI: Vaše ime še ni nastavljeno. Odprite nastavitve uporabnika in vnesite podatek.

en: Your email is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your email.
sl_SI: Vaš elektronski naslov še ni nastavljen. Odprite nastavitve uporabnika in vnesite podatek.

en: Missing author details
sl_SI: Manjkajo podrobnosti avtorja

en: Select all commits by default in the history activity
sl_SI: Privzeto izberi vse objave v zgodovini dejavnosti

en: Select all branches by default in the history activity
sl_SI: Privzeto izberi vse veje v zgodovini dejavnosti

en: Select all remotes by default in the history activity
sl_SI: Privzeto izberi vsa oddaljena mesta v zgodovini dejavnosti

en: Select all tags by default in the history activity
sl_SI: Privzeto izberi vse oznake v zgodovini dejavnosti

en: Select the specified reference by default in the history activity
sl_SI: Privzeto izberi določen sklic v zgodovini dejavnosti

en: REFERENCE
sl_SI: SKLICI

en: %zu ahead, %zu behind
sl_SI: %zu naprej, %zu nazaj

en: %zu ahead
sl_SI: %zu naprej

en: %zu behind
sl_SI: %zu zadaj

en: All commits
sl_SI: Vse uveljavitve

en: Branches
sl_SI: Veje

en: Remotes
sl_SI: Oddaljeno

en: History
sl_SI: Zgodovina

en: Examine the history of the repository
sl_SI: Preglej zgodovino skladišča

en: Mainline
sl_SI: Glavna veja

[ctx: Preferences]
en: Commit
sl_SI: Uveljavi

en: _Use the system fixed width font (%s)
sl_SI: _Uporabi sistemsko pisavo s stalno širino (%s)

en: Interface
sl_SI: Vmesnik

en: Create Remote
sl_SI: Ustvari oddaljeno mesto

en: Remote _name:
sl_SI: Ime oddaljenega _mesta:

en: Remote _URL:
sl_SI: Oddaljen naslov _URL:

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: Default details used for all repositories
sl_SI: Privzeti podatki za vsa skladišča

en: E-mail:
sl_SI: Elektronski naslov:

en: Name:
sl_SI: Ime:

en: Checkout Remote Branch
sl_SI: Prevzemanje oddaljene veje

en: C_heckout
sl_SI: _Prevzemi

en: Local branch _name:
sl_SI: _Krajevno ime veje:

en: _Remote branch:
sl_SI: _Oddaljena veja:

en: _Track remote branch
sl_SI: _Sledi oddaljeni veji

en: Clone Repository
sl_SI: Kloniraj skladišče

en: Cl_one
sl_SI: Kl_oniraj

en: _Local Folder:
sl_SI: _Krajevna mapa:

en: Select location…
sl_SI: Izbor mesta …

en: Bare repository
sl_SI: Golo skladišče

[ctx: Create Dialog]
en: Commit
sl_SI: Uveljavi

en: C_ommit
sl_SI: _Uveljavi

en: _Amend previous commit
sl_SI: _Dopolni predhodno uveljavitev

en: Add _signed-off-by signature
sl_SI: Dodaj podpis _podpisnika

en: Add si_gnature
sl_SI: Dodaj _podpis

en: Filter Files
sl_SI: Filtriraj datoteke

en: Skip commit _hooks
sl_SI: Preskoči skriptne _kljuke uveljavitev

en: S_tage selection
sl_SI: Izbor datotek v _pripravljenosti

en: D_iscard selection
sl_SI: _Počisti izbor

en: The submodule is in a dirty state and has staged and/or unstaged changes that are not yet committed as shown below.
sl_SI: Podrejeni modul je v neveljavnem stanju z več spremembami v pripravljenosti, ki še niso uveljavljene.

en: Staged:
sl_SI: V pripravljenosti:

en: Unstaged:
sl_SI: Nepripravljeno:

en: Subject
sl_SI: Zadeva

en: Author
sl_SI: Avtor

en: Committer
sl_SI: Uveljavitelj

en: Date
sl_SI: Datum

en: Create Branch
sl_SI: Ustvari vejo

en: C_reate
sl_SI: Ustva_ri

en: Branch _name:
sl_SI: Ime veje:

en: _Checkout the created branch
sl_SI: _Prevzemi ustvarjeno vejo

en: Create Tag
sl_SI: Ustvari oznako

en: Tag _name:
sl_SI: Ime _oznake:

en: No repositories have been added yet. To get started, you can add an existing repository or clone a new one.
sl_SI: Ni še nobenega dodanega skladišča. Dodati je mogoče obstoječe skladišče, ali pa ga na novo klonirati.

en: Edit Remote
sl_SI: Uredi oddaljeno mesto

en: _Reload
sl_SI: _Ponovno naloži

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Author Details
sl_SI: Podrobnosti _avtorja

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice‫

en: _About gitg
sl_SI: _O programu gitg

en: _New Window
sl_SI: _Novo okno

en: Show markup
sl_SI: Pokaži kodne oznake

en: Display _subject margin at column:
sl_SI: Prikaži _rob zadeve v stolpcu:

en: Display right _margin at column:
sl_SI: Prikaži desni _rob pri stolpcu:

en: Maximum number of messages:
sl_SI: Največje število sporočil:

en: Maximum number of messages to keep for commit message history
sl_SI: Največje število sporočil za shranjevanje zgodovine uveljavitve

en: Maximum number of days:
sl_SI: Največje število dni:

en: Maximum number of days to keep for commit message history
sl_SI: Največje število dni za shranjevanje zgodovine sporočil uveljavitve

en: Language:
sl_SI: Jezik:

en: Enable spell checking
sl_SI: Omogoči črkovanje

en: Commit Message
sl_SI: Sporočilo uveljavljanja

en: Datetime format
sl_SI: Oblika datuma in časa

en: Predefined:
sl_SI: Vnaprej določeno:

en: Custom:
sl_SI: Po meri:

en: Check in vala documentation for datetime to write your own format.
sl_SI: Preverite dokumentacijo vala za datum in čas, da zapišete svojo obliko.

en: Default selection
sl_SI: Privzet izbor

en: Current branch
sl_SI: Trenutna veja

en: All branches
sl_SI: Vse veje

en: References
sl_SI: Sklici

en: Sort references in the sidebar by latest activity
sl_SI: Razvrsti sklice v bočnem oknu po zadnji dejavnosti

en: Show upstream (remote) branch when selecting a local branch
sl_SI: Pokaži (oddaljeno) vejo izvornega projekta ob izbiri krajevne veje

en: Commits
sl_SI: Uveljavitve

en: Collapse inactive lanes
sl_SI: Zloži nedejavne vrstice

en: Early
sl_SI: Zgodnje

en: Late
sl_SI: Pozno

en: Show history in topological order
sl_SI: Pokaži zgodovino v topološkem zaporedju

en: Preserve mainline for currently checked out branch
sl_SI: Ohrani glavno vrstico v trenutno dejavni veji

en: Startup
sl_SI: Zagon

en: Start with activity:
sl_SI: Začni novo dejavnost:

en: Commit
sl_SI: Uveljavi

en: Layout
sl_SI: Razporeditev

en: Use horizontal layout
sl_SI: Uporabi vodoravno razporeditev

en: Avatars
sl_SI: Avatarji

en: Use gravatar service to provide user avatars
sl_SI: Uporabi storitev gravatar za prikaz podob uporabnikov

en: Monitoring
sl_SI: Nadziranje

en: Font
sl_SI: Pisava

en: Editor _font:
sl_SI: Pisava _urejevalnika:

en: Pick the editor font
sl_SI: Izbor pisave urejevalnika

en: Diff
sl_SI: Primerjava

en: Enable syntax highlighting of source code in diff views
sl_SI: Omogoči poudarjanje skladnje v pogledu razlik izvorne kode

en: Syntax highlighting color scheme:
sl_SI: Barvna shema poudarjanja skladnje:

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

[ctx: shortcut window]
en: Windows
sl_SI: Okna

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
sl_SI: Odpre okno tipkovnih bližnjic

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
sl_SI: Odpre novo okno

[ctx: shortcut window]
en: Reload the window
sl_SI: Ponovno naloži okno

[ctx: shortcut window]
en: Open the window menu
sl_SI: Odpre meni okna

[ctx: shortcut window]
en: Open a repository
sl_SI: Odpre skladišče

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
sl_SI: Odpre nastavitve

[ctx: shortcut window]
en: Find
sl_SI: Najdi

[ctx: shortcut window]
en: Close the active window
sl_SI: Zapre dejavno okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
sl_SI: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Change to Dash
sl_SI: Preklopi na nadzorni pogled

[ctx: shortcut window]
en: Change to History View
sl_SI: Preklopi na pogled zgodovine

[ctx: shortcut window]
en: Change to Commit View
sl_SI: Preklopi na pogled uveljavitve

[ctx: shortcut window]
en: Change to activity
sl_SI: Preklopi na dejavnosti

[ctx: shortcut window]
en: Commit Activity
sl_SI: Uveljavi dejavnost

[ctx: shortcut window]
en: Select/Unselect
sl_SI: Izbere/Odstrani izbor

[ctx: shortcut window]
en: Open commit dialog
sl_SI: Odpre pogovorno okno uveljavitve

[ctx: shortcut window]
en: Stage selection
sl_SI: Postavi izbor v pripravljenost

[ctx: shortcut window]
en: Unstage selection
sl_SI: Odstrani izbor iz pripravljenosti

[ctx: shortcut window]
en: Discard selection
sl_SI: Opusti izbor

[ctx: shortcut window]
en: Edit selection
sl_SI: Uredi izbor

[ctx: shortcut window]
en: Commit Dialog
sl_SI: Odpre pogovorno okno uveljavitve

[ctx: shortcut window]
en: Commit
sl_SI: Uveljavi

[ctx: shortcut window]
en: Cancel Commit
sl_SI: Prekliče uveljavitev

[ctx: shortcut window]
en: Previous commit message
sl_SI: Predhodno sporočilo uveljavljanja

[ctx: shortcut window]
en: Next commit message
sl_SI: Naslednje sporočilo uveljavljanja

[ctx: shortcut window]
en: History Activity
sl_SI: Zgodovina dejavnosti

en: Show the list of recently used repositories
sl_SI: Pokaži seznam nedavno uporabljenih skladišč

en: Clone repository
sl_SI: Kloniraj skladišče

en: Add repository
sl_SI: Dodaj skladišče

en: Find a word or phrase
sl_SI: Najdi besedo ali niz

en: General settings and options
sl_SI: Splošne nastavitve in možnosti

en: _Close
sl_SI: _Zapri

note: Translators: %s will be replaced with a URL indicating the resource for which the authentication is required.
en: Password required for %s
sl_SI: Za %s je zahtevano geslo

en: Now
sl_SI: Takoj

en: A minute ago | %d minutes ago
sl_SI[0]: Pred %d minutami
sl_SI[1]: Pred %d minuto
sl_SI[2]: Pred %d minutama
sl_SI[3]: Pred %d minutami

en: Half an hour ago
sl_SI: Pred pol ure

en: An hour ago | %d hours ago
sl_SI[0]: Pred %d urami
sl_SI[1]: Pred %d uro
sl_SI[2]: Pred %d urama
sl_SI[3]: Pred %d urami

en: A day ago | %d days ago
sl_SI[0]: Pred %d dnevi
sl_SI[1]: Pred %d dnevom
sl_SI[2]: Pred %d dnevoma
sl_SI[3]: Pred %d dnevi

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: before (%s)
sl_SI: pred (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: removed (%s)
sl_SI: odstranjeno (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: after (%s)
sl_SI: za (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: added (%s)
sl_SI: dodano (%s)

en: Collapse all
sl_SI: Zloži vse

en: Expand all
sl_SI: Razširi vse

en: Committed by %s
sl_SI: Uveljavil uporabnik %s

note: Translators: Split stands for the noun
en: Split
sl_SI: Razdeli

en: Binary
sl_SI: Dvojiško

en: Image
sl_SI: Slika

en: _Open file
sl_SI: _Odpri datoteko

en: Open containing _folder
sl_SI: Odpri _mapo z datoteko

en: _Copy file path
sl_SI: _Kopiraj pot datoteke

note: Translators: this is used to construct: "at <directory>", to indicate where the repository is at.
en: at %s
sl_SI: na %s

note: Translators: this is used to construct: "<branch-name> at <directory>"
en: %s at %s
sl_SI: %s na %s

en: Cloning…
sl_SI: Poteka kloniranje …

en: Deleting repository source files “%s” will delete them from disk and cannot be undone. Are you sure?
sl_SI: Brisanje izvornih datotek skladišča »%s« jih bo izbrisalo z diska in tega dejanja ni mogoče razveljaviti. Ali ste prepričani?

en: Move to trash
sl_SI: Premakni v smeti

en: Delete permanently
sl_SI: Trajno izbriši

en: Could not read commit message after running commit-msg hook: %s
sl_SI: Branje sporočila uveljavitve po zagonu skriptne kljuke commit-msg je spodletelo: %s

en: setup “%s” to do a signed commit
sl_SI: nastavitev »%s« za izvedbo podpisane objave

en: error signing the commit “%s”
sl_SI: napaka pri podpisovanju objave »%s«

en: error updating current ref “%s”
sl_SI: napaka pri posodabljanju trenutnega ref »%s«

en: _Authenticate
sl_SI: _Overi

en: The previous attempt to authenticate has failed, please provide your user name and password and try again.
sl_SI: Predhodni poskus overitve je spodletel. Vpišite ustrezno uporabniško ime in geslo ter poskusite znova.

en: _Username:
sl_SI: _Uporabniško ime:

en: _Password:
sl_SI: _Geslo:

en: Forget password _immediately
sl_SI: _Takoj pozabi geslo

en: Remember password until you _logout
sl_SI: Zapomni si geslo do _odjave

en: Remember _forever
sl_SI: _Zapomni si

en: Parents
sl_SI: Nadrejeni predmeti

en: Unable to display changes for binary file
sl_SI: Ni mogoče prikazati sprememb za dvojiške datoteke

en: Side by side
sl_SI: Stran ob strani

en: Slider
sl_SI: Drsnik

en: Overlay
sl_SI: Prekrivanje

en: Difference
sl_SI: Razlika

en: Tab width:
sl_SI: Širina _tabulatorja:

en: Wrap lines:
sl_SI: Prelomi vrstice:

en: Ignore whitespace:
sl_SI: Prezri presledne znake:

en: Context:
sl_SI: Vsebina:

en: Spacing
sl_SI: Razmik

en: Remove the repository from the list (does not delete the repository from disk)
sl_SI: Odstrani skladišče iz seznama (ne izbriši seznama z diska)

en: Show the changes introduced by the selected commit
sl_SI: Pokaži spremembe, ki so uvedene z izbrano uveljavitvijo

en: Files
sl_SI: Datoteke

en: Show the files in the tree of the selected commit
sl_SI: Pokaži datoteke v drevesni strukturi za izbrano uveljavitev
