gitg master - en to tr translation catalogue (534 entries)

en: Could not parse XML from stream
tr: Akıştan XML ayrıştırılamadı

en: Git repository browser
tr: Git deposu görüntüleyici

en: New Window
tr: Yeni Pencere

en: Default Clone Directory
tr: Öntanımlı Klon Dizini

en: The default directory in which new repositories should be suggested to be cloned.
tr: Yeni depoların klonlandığında yerleştirilmesi önerilen öntanımlı dizin.

en: Orientation of the main interface (vertical or horizontal)
tr: Ana arayüz düzeni (dikey ya da yatay)

en: Setting that sets the orientation of the main interface.
tr: Ana arayüzün yönelimini belirleyen ayar.

en: Default Activity
tr: Öntanımlı Etkinlik

en: The activity which gitg activates by default when first launched.
tr: İlk çalıştırıldığında gitgʼnin öntanımlı olarak etkinleştireceği etkinlik.

en: Use Default Font
tr: Öntanımlı Yazı Tipini Kullan

en: Whether to use the system’s default fixed width font for widget's text instead of a font specific. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
tr: Sistemin öntanımlı eş aralıklı yazı tipinin, belirtilen yazı tipi yerine, parçacık metni için kullanılıp kullanılmayacağı. Bu seçenek kapalı ise, sistem yazı tipi yerine “Düzenleyici Yazı Tipi” seçeneğinde belirlenmiş olan yazı tipi kullanılır.

en: Editor Font
tr: Düzenleyici Yazı Tipi

en: A custom font that will be used for the text widgets. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
tr: Metin parçacıkları için kullanılacak özel yazı tipi. Bu, yalnızca “Öntanımlı Yazı Tipini Kullan” seçeneği kapalı ise etki gösterir.

en: Use Gravatar
tr: Gravatar Kullan

en: Enable the use of gravatar to display user avatars.
tr: Kullanıcı profil resimlerini göstermek için gravatar kullan.

en: Enable Monitoring
tr: İzlemeyi Etkinleştir

en: Automatically update when external changes to .git are detected
tr: .git üzerinde harici değişiklikler algılandığında otomatik olarak güncelle

en: Enable Diff Highlighting
tr: Fark Vurgulamayı Etkinleştir

en: Setting that determines whether to enable syntax highlighting in diff views.
tr: Fark görünümlerinde söz dizimi vurgulamanın etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini belirleyen ayar.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
tr: Söz dizimi vurgulaması için kullanılacak renk şeması

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
tr: Söz dizimi vurgulamasının renklerini saptamak için GtkSourceView tarafından kullanıldı

en: Text Diff Mode
tr: Metin Fark Kipi

en: Text diff mode.
tr: Metin fark kipi.

en: Setting that indicates whether push dialog is configured figuring out expected values to push.
tr: Gönderilecek beklenen değerleri belirlemek için gönder iletişim kutusunun yapılandırılma durumunu gösteren ayar.

en: When to Collapse Inactive Lanes
tr: Etkin Olmayan Yolların Ne Zaman Daraltılacağı

en: Setting that indicates when an inactive lane should be collapsed. Valid values are 0 — 4, where 0 indicates “early” and 4 indicates “late”.
tr: Etkin olmayan yolun ne zaman daraltılacağını gösteren ayar. Geçerli değerler 0 — 4 arasındadır; burada 0 “erken” ve 4 “geç” anlamına gelir.

en: Setting that indicates whether to collapse history lanes which do not show activity. Enabling this can provide a cleaner history view when there is a lot of parallel development. See collapse-inactive-lanes to control when lanes should be collapsed.
tr: Etkinlik görülmeyen geçmiş yollarının daraltılıp daraltılmayacağını belirleyen ayar. Çok sayıda paralel geliştirme olduğunda bunun etkinleştirilmesi, temiz bir geçmiş görünümü sağlayabilir. Yolların ne zaman daraltılacağını denetlemek için collapse-inactive-lanesʼe (etkin-olmayan-yolları-daralt) bakınız.

en: Show History in Topological Order
tr: Geçmişi Topolojik Sırada Göster

en: Setting that indicates whether to show the history in topological order.
tr: Geçmişin topolojik sırada gösterilip gösterilmeyeceğini belirten ayar.

en: Show Stashed Changes
tr: Zulalanmış Değişiklikleri Göster

en: Setting that indicates whether to show items for the stash in the history.
tr: Zula ögelerinin geçmişte gösterilip gösterilmeyeceğini belirten ayar.

en: Show Staged Changes
tr: Hazır Değişiklikleri Göster

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently staged changes in the history.
tr: Şu anda hazır değişiklikler için geçmişte bir sanal öge gösterilip gösterilmeyeceğini belirten ayar.

en: Show Unstaged Changes
tr: Hazırlık Dışı Değişiklikleri Göster

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently unstaged changes in the history.
tr: Şu anda hazırlık dışı değişiklikler için geçmişte bir sanal öge gösterilip gösterilmeyeceğini belirten ayar.

en: Mainline Head
tr: Anahat Başlığı

en: Setting that indicates whether to always preserve a mainline in the history for the current HEAD.
tr: Geçerli HEAD için geçmişte sürekli bir anahat tutulup tutulmayacağını belirten ayar.

en: Default selection of the history activity
tr: Geçmiş etkinliğin öntanımlı seçimi

en: Setting that determines the default selection on startup of the history activity.
tr: Geçmiş etkinliğin başlangıçta öntanımlı seçimini belirleyen ayar.

en: Reference Sort Order
tr: Atıf Sıralama Düzeni

en: The order by which references in the history sidebar should be sorted.
tr: Geçmiş kenar çubuğundaki atıfların sıralama düzeni.

en: Show Upstream With Branch
tr: Dalla Birlikte Üst Akımı Göster

en: Determines whether to also show the upstream (remote) tracking branch when selecting a local branch in the history view.
tr: Geçmiş görünümünde yerel dalı seçerken üst akımda (uzak) izlenen dalın da gösterilip gösterilmeyeceğini belirler.

en: Filter unknown refs
tr: Bilinmeyen referansları süz

en: Hide any ref different from refs/heads and refs/remotes.
tr: Refs/heads ve refs/remotes dışındaki tüm referansları gizle.

en: Switch to the new branch on creation
tr: Oluşturma sırasında yeni dala geç

en: Setting that controls whether the newly created branch is checked out automatically.
tr: Yeni oluşturulan dalın kendiliğinden teslim alınmasını denetleyen ayar.

en: Show Right Margin in Commit Message View
tr: İşleme İletisi Görünümünde Sağ Kenar Boşluğunu Göster

en: Show a right margin indicator in the commit message view. This can be used to easily see where to break the commit message at a particular column.
tr: İşleme iletisi görünümünde bir sağ kenar boşluğu belirteci göster. Bu kullanılarak belirli bir sütunda işleme iletisinin nerede kesileceği kolayca görülebilir.

en: Column at Which Right Margin is Shown
tr: Sağ Kenar Boşluğunun Gösterileceği Sütun

en: The column at which the right margin is shown if the show-right-margin preference is set to TRUE.
tr: Eğer show-right-margin (sağ-kenar-boşluğunu-göster) tercihi DOĞRU olarak ayarlanmışsa sağ kenar boşluğunun gösterileceği sütun.

en: Show Subject Margin in Commit Message View
tr: İşleme İletisi Görünümünde Konu Kenar Boşluğunu Göster

en: Highlight the subject text of the commit message when it passes the margin specified by subject-margin-position.
tr: İşleme iletisinin konu metni subject-margin-position (konu-kenar-boşluğu-konumu) tarafından belirlenen sınırı geçtiğinde vurgula.

en: Column at Which Subject Margin is Shown
tr: Konu Kenar Boşluğunun Gösterileceği Sütun

en: The column at which the subject margin is shown if the show-subject-margin preference is set to TRUE.
tr: Eğer show-subject-margin (konu-kenar-boşluğunu-göster) tercihi DOĞRU olarak ayarlanmışsa konu kenar boşluğunun gösterileceği sütun.

en: Enable Spell Checking
tr: Yazım Denetimini Etkinleştir

en: Setting which determines whether or not spell checking is enabled when writing a commit message.
tr: Bir işleme iletisi yazıldığında yazım denetiminin etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini belirleyen ayar.

en: Spell Checking Language
tr: Yazım Denetimi Dili

en: The language to use when spell checking is enabled for writing a commit message.
tr: Bir işleme iletisi yazarken yazım denetimi etkinse kullanılacak dil.

en: Maximum number of previous commit messages
tr: Önceki işleme iletilerinin azamin sayısı

en: Maximum number of previous commit messages to store for commit message history.
tr: Önceki işleme iletilerinin işleme iletileri geçmişinde depolanacağı azami sayısı.

en: Maximum number of days to store previous commit messages
tr: Önceki işleme iletilerinin depolanacağı azami gün sayısı

en: Maximum number of days to store previous commit messages for commit message history.
tr: Önceki işleme iletilerinin işleme iletileri geçmişinde depolanacağı azami gün sayısı.

en: Type of datetime format selected.
tr: Seçilen tarih saat biçiminin türü.

en: Preferred datetime format of the user.
tr: Kullanıcının yeğlediği tarih saat biçimi.

en: The datetime format to be used in commit-diff.
tr: Gönderi farkında (commit-diff) kullanılacak tarih saat biçimi.

en: Custom datetime format.
tr: Özel tarih saat biçimi.

en: Use patience algorithm to show diffs
tr: Farkları göstermek için sabır algoritmasını kullan

en: Setting to use patience algorithm to show diffs of a commit.
tr: Bir işlemenin farklarını gösterirken sabır algoritmasını kullanmak için ayar.

en: Ignore Whitespace Changes
tr: Boşluk Değişikliklerini Yok Say

en: Setting that indicates whether to ignore whitespace changes when showing the diff of a commit.
tr: Bir işlemenin farkını gösterirken boşluk değişikliklerinin yok sayılma durumunu belirten ayar.

en: Show Changes Inline
tr: Değişiklikleri Satıriçinde Göster

en: Setting that indicates whether changes within lines should be shown inline.
tr: Satırlardaki değişikliklerin satıriçinde gösterilip gösterilmeyeceğini belirten ayar.

en: Wrap
tr: Sar

en: Wrap lines.
tr: Satırları sar.

en: Number of Before/After Context Lines
tr: Önceki/Sonraki Bağlam Satırları Sayısı

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff of a commit.
tr: Bir işlemenin farkını gösterirken bağlamda (önce ve sonra) kaç satır gösterileceğini belirleyen ayar.

en: Rendered Width of a Tab Character
tr: Sekme Karakterinin Ekranda Gösterilen Genişliği

en: Setting that determines how much space a tab character should occupy when showing the diff of a commit.
tr: Bir işlemenin farkını gösterirken bir sekme karakterinin ne kadar yer kaplayacağını belirleyen ayar.

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff to be staged/unstaged in the commit area.
tr: İşleme alanında hazır/hazırlık dışı farkını gösterirken bağlamda (önce ve sonra) kaç satır gösterileceğini belirleyen ayar.

en: Graphical user interface for git
tr: git için grafiksel kullanıcı arayüzü

en: Gitg is a graphical user interface for git. It aims at being a small, fast and convenient tool to visualize the history of git repositories. Besides visualization, gitg also provides several utilities to manage your repository and commit your work.
tr: Gitg, git için grafiksel kullanıcı arayüzüdür; depoların geçmişini görselleştirmeyi amaçlayan küçük, hızlı ve kullanışlı araçtır. Bunların yanı sıra deponuzu yönetmeniz ve çalışmanızı işlemeniz için birtakım yardımcı araçlar sunar.

en: Goals:
tr: Amaçlar:

en: Browse local git repositories
tr: Yerel git depolarına göz at

en: Clone local and remote git repositories
tr: Yerel ve uzak git depolarını klonla

en: Commit files
tr: Dosyaları işle

en: Retrieve patch from a commit
tr: Bir işlemeden yama al

en: Browse repository history
tr: Depo geçmişine göz at

en: Staging area to compose your commit
tr: İşlemenizi oluşturmak için hazırlama alanı

en: Commit staged changes
tr: Hazır değişiklikleri işle

en: Overview of recently used repositories
tr: Son kullanılan depolara genel bakış

en: The Gitg Team
tr: Gitg Takımı

en: There are no changes to be committed
tr: İşlenecek değişiklik yok

en: Use amend to change the commit message of the previous commit
tr: Önceki işlemenin işleme iletisini değiştirmek için düzeltme kullanın

[ctx: Activity]
en: Commit
tr: İşle

en: Create new commits and manage the staging area
tr: Yeni işlemeler oluştur ve hazırlık alanını yönet

en: _Stage selection
tr: _Seçimi hazırla

en: Failed to stage the removal of submodule “%s”
tr: “%s” alt modülünün kaldırılması hazırlanamadı

en: Failed to open the repository of submodule “%s” while trying to stage
tr: Hazırlamaya çalışırken “%s” alt modülünün deposunu açılamadı

en: Failed to lookup the working directory commit of submodule “%s” while trying to stage
tr: Hazırlamaya çalışırken “%s” alt modülünün çalışma dizini işlemesi aranamadı

en: Failed to stage the submodule “%s”
tr: “%s” alt modülü hazırlanamadı

en: Failed to stage the removal of file “%s”
tr: “%s” dosyasının kaldırılması hazırlanamadı

en: Failed to stage the file “%s”
tr: “%s” dosyası hazırlanamadı

en: _Unstage selection
tr: _Seçimi hazırlık dışı tut

en: Failed to unstage the removal of file “%s”
tr: “%s” dosyasının kaldırılması hazırlık dışı tutulamadı

en: Failed to unstage the file “%s”
tr: “%s” dosyası hazırlık dışı tutulamadı

en: Failed to unstage the removal of submodule “%s”
tr: “%s” alt modülünün kaldırılması hazırlık dışı tutulamadı

en: Failed to unstage the submodule “%s”
tr: “%s” alt modülü hazırlık dışı tutulamadı

note: Populate staged items
en: Staged
tr: Hazır

en: No staged files
tr: Hazır dosya yok

note: Populate unstaged items
en: Unstaged
tr: Hazırlık Dışı

en: No unstaged files
tr: Hazırlık dışı dosya yok

note: Populate untracked items
en: Untracked
tr: İzlenmeyen

en: No untracked files
tr: İzlenmeyen dosya yok

en: Submodule
tr: Alt modül

en: No dirty submodules
tr: Kirli alt modül yok

en: Failed to commit
tr: İşlenemedi

en: Failed to pass pre-commit
tr: Ön-işleme geçilemedi

en: Discard changes
tr: Değişiklikleri gözden çıkar

en: Are you sure you want to permanently discard the selected changes?
tr: Seçili değişiklikleri kalıcı olarak gözden çıkarmak istediğinize emin misiniz?

en: _Cancel
tr: İ_ptal

en: Discard
tr: Gözden Çıkar

en: Failed to discard selection
tr: Seçim gözden çıkarılamadı

en: Failed to stage selection
tr: Seçim hazırlanamadı

en: Failed to unstage selection
tr: Seçim hazırlık dışı tutulamadı

en: Failed to discard changes
tr: Değişiklikler gözden çıkarılamadı

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the file “%s”?
tr: “%s” dosyasına yapılan tüm değişiklikleri kalıcı olarak gözden çıkarmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the files %s and “%s”?
tr: %s ve “%s” dosyalarına yapılan tüm değişiklikleri kalıcı olarak gözden çıkarmak istediğinize emin misiniz?

en: Failed to delete files
tr: Dosyalar silinemedi

en: Delete file | Delete files
tr[0]: Dosyaları sil

en: Are you sure you want to permanently delete the file “%s”?
tr: “%s” dosyasını kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete the files %s and “%s”?
tr: %s ve “%s” dosyalarını kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: _Stage changes
tr: _Değişiklikleri hazırla

en: _Unstage changes
tr: Değişiklikleri hazırlık dışı _tut

en: _Discard changes
tr: Değişiklikleri _gözden çıkar

en: D_elete file | D_elete files
tr[0]: Dosyaları s_il

en: _Edit file
tr: D_osyayı düzenle

en: Failed to stash changes: %s
tr: Değişiklikler zulalanamadı: %s

en: Unstaged changes
tr: Hazırlık dışı değişiklikler

en: You appear to have unstaged changes in your working directory. Would you like to stash the changes before the checkout?
tr: Çalışma dizininizde hazırlık dışı değişiklikler var görünüyor. Teslim almadan önce bu değişiklikleri zulalamak ister misiniz?

en: Cancel
tr: İptal

en: Stash changes
tr: Değişiklikleri zulala

en: Failed with conflicts
tr: Çakışmalarla başarısız oldu

en: Failed to checkout conflicts: %s
tr: Çakışmalar teslim alınamadı: %s

en: Failed to obtain author details
tr: Yazar ayrıntıları alınamadı

en: Failed to lookup commit: %s
tr: İşleme aranamadı: %s

en: Failed to create commit: %s
tr: İşleme oluşturulamadı: %s

en: Failed to checkout index: %s
tr: Dizin teslim alınamadı: %s

en: Add a new remote…
tr: Yeni uzak ekle…

en: Configure a new remote to add to the remotes list
tr: Uzaklar listesine eklemek için yeni uzak yapılandır

en: Fetching from %s
tr: %sʼden getiriliyor

note: Translators: new refers to a new remote reference having been fetched,
en: new
tr: yeni

en: Failed to fetch from %s: %s
tr: %sʼden getirilemedi: %s

en: Failed to fetch added remote
tr: Eklenen uzak getirilemedi

note: Translators: the first %s is the remote url to fetch from, * the second is a list of references that got updated.
en: Fetched from %s: %s
tr: %sʼden getirildi: %s

en: Failed to add remote
tr: Uzak eklenemedi

en: Show the application’s version
tr: Uygulama sürümünü göster

en: Start gitg with a particular activity
tr: gitgʼyi belirli bir etkinlik ile başlat

en: Start gitg with the commit activity (shorthand for --activity commit)
tr: gitgʼyi işleme etkinliğiyle başlat (--activity işlemesi için kısayol)

en: Do not try to load a repository from the current working directory
tr: Çalışılmakta olan dizinden depoyu yüklemeyi deneme

en: Run gitg in standalone mode
tr: gitgʼyi bağımsız kipte çalıştır

en: Put paths under git if needed
tr: Gerekiyorsa yolları git altına koyar

en: — Git repository viewer
tr: — Git deposu görüntüleyici

en: gitg is a Git repository viewer for GTK+/GNOME
tr: gitg, GTK+/GNOME için bir Git deposu görüntüleyicidir

en: gitg homepage
tr: gitg ana sayfası

en: We are terribly sorry, but gitg requires libgit2 (a library on which gitg depends) to be compiled with threading support.
    
    If you manually compiled libgit2, then please configure libgit2 with -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Otherwise, report a bug in your distributions’ bug reporting system for providing libgit2 without threading support.
tr: Çok üzgünüz, ama gitg iş parçacığı desteği ile derlenmek için libgit2 (gitgʼnin bağımlı olduğu bir kütüphane) gerektirir.
    
    Eğer libgit2ʼyi elle derlediyseniz, lütfen libgit2ʼyi -DTHREADSAFE:BOOL=ON ile yapılandırın.
    
    Aksi halde, iş parçacığı desteği olmadan libgit2 sağlanması için dağıtımınızın hata bildirim sisteminde bir kayıt açın.

en: Author Details
tr: Yazar Ayrıntıları

en: Enter default details used for all repositories:
tr: Tüm depolar için kullanılan öntanımlı ayrıntıları girin:

note: Translators: %s is the repository name
en: Override global details for repository “%s”:
tr: “%s” deposu için genel ayrıntıları geçersiz kıl:

en: Disable override will clean existing local author details. Are you sure?
tr: Üzerine yazmayı devre dışı bırakmak geçerli yerel yazar ayrıntılarını temizleyecektir. Emin misiniz?

en: Failed to set Git user config.
tr: Git kullanıcı yapılandırması ayarlanamadı.

en: The URL introduced is not supported
tr: Verilen URL desteklenmiyor

en: Cherry pick onto
tr: Üzerine seçerek al

en: Cherry pick this commit onto a branch
tr: Bu işlemeyi seçerek bir dalın üzerine al

en: Failed to lookup the commit for branch “%s”: %s
tr: “%s” dalı için işleme aranamadı: %s

en: Failed to cherry-pick the commit: %s
tr: İşleme seçilerek alınamadı: %s

en: Cherry pick has conflicts
tr: Seçerek almada çakışmalar var

en: The cherry pick of “%s” onto “%s” has caused conflicts, would you like to checkout branch “%s” with the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
tr: “%s”, “%s” üstüne seçerek alınırken çakışmalar oldu. Çakışmaları çözmek için “%s” dalını seçerek alınanlarla birlikte çalışma dizininize teslim almak ister misiniz?

en: The cherry-pick of “%s” onto “%s” has caused conflicts, would you like to checkout the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
tr: “%s”, “%s” üstüne seçerek alınırken çakışmalar oldu. Çakışmaları çözmek için, seçerek alınanları çalışma dizininize teslim almak ister misiniz?

en: Checkout
tr: Teslim Al

en: Cherry pick failed with conflicts
tr: Seçerek alma, çakışmalarla başarısız oldu

en: Cherry pick finished with conflicts in working directory
tr: Seçerek alma, çalışma dizininde çakışmalarla bitti

en: Cherry pick “%s” onto “%s”
tr: “%s”i “%s” üstüne seçerek al

en: Successfully cherry picked
tr: Başarıyla seçerek alındı

en: Cherry pick onto “%s”
tr: “%s” üstüne seçerek al

en: Create branch…
tr: Dal oluştur…

en: Create a new branch at the selected commit
tr: Seçili işlemede yeni dal oluştur

en: Failed to create branch
tr: Dal oluşturulamadı

en: Create patch…
tr: Yama oluştur…

en: Create a patch from the selected commit
tr: Seçili işlemeden bir yama oluştur

en: Save Patch File
tr: Yama Dosyasını Kaydet

en: _Save Patch
tr: _Yamayı Kaydet

en: Failed to create patch
tr: Yama oluşturulamadı

en: Create tag…
tr: Etiket oluştur…

en: Create a new tag at the selected commit
tr: Seçili işlemede yeni bir etiket oluştur

en: Failed to create tag
tr: Etiket oluşturulamadı

en: Failed to lookup tag
tr: Etiket aranamadı

en: Provide a message to create an annotated tag
tr: Not eklenmiş bir etiket oluşturmak için bir ileti sağlayın

en: Select and manage projects
tr: Projeleri seçin ve yönetin

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: _Delete sources
tr: Kaynakları _sil

note: Translators: the two %s will be replaced to create a link to perform the scanning action.
en: We can also %sscan your home directory%s for git repositories.
tr: Git depoları için %sev dizininizi de tarayabiliriz%s.

note: Translators: the two %s will be used to create a link to the author dialog.
en: In the mean time, you may want to %sset up your git profile%s.
tr: Bu sırada, %sgit profilinizi ayarlamak%s isteyebilirsiniz.

en: Failed to clone repository
tr: Depo klonlanamadı

en: Failed to add repository
tr: Depo eklenemedi

en: Create new repository
tr: Yeni depo oluştur

note: Translators: %s is a file name
en: The location <i>%s</i> does not appear to be a valid git repository. Would you like to initialize a new git repository at this location?
tr: <i>%s</i> konumu, geçerli bir git deposu gibi görünmüyor. Bu konumda yeni bir git deposu ilklendirmek ister misiniz?

en: Create repository
tr: Depo oluştur

en: Failed to create repository
tr: Depo oluşturulamadı

en: Scanning for repositories in %s
tr: %s içindeki depolar taranıyor

en: Edit remote…
tr: Uzağı düzenle…

en: Reconfigure this remote's name or URL
tr: Bu uzağın adını ya da URLʼsini yeniden yapılandır

en: Failed to edit remote
tr: Uzak düzenlenemedi

en: Checkout the selected reference
tr: Seçilen atfı teslim al

en: Checkout “%s”
tr: Teslim al: “%s”

en: Failed to checkout branch: %s
tr: Dal teslim alınamadı: %s

en: Failed to update HEAD: %s
tr: HEAD güncellenemedi: %s

en: Successfully checked out branch to working directory
tr: Dal, çalışma dizinine başarıyla teslim alındı

en: Failed to set the upstream branch %s for %s
tr: %2$s için %1$s üst akım dalı belirlenemedi

en: Copy name
tr: Adı kopyala

en: Copy the name of the reference to the clipboard
tr: Atfın adını panoya kopyala

en: Create a new branch at the selected reference
tr: Seçili atıfta yeni dal oluştur

en: Failed to lookup reference
tr: Atıf aranamadı

en: Create a patch from the selected reference
tr: Seçili atıftan yama oluştur

en: Create a new tag at the selected reference
tr: Seçili atıftan yeni etiket oluştur

en: Delete…
tr: Sil…

en: Delete the selected reference
tr: Seçili atfı sil

en: Confirm branch deletion
tr: Dal silmeyi onayla

en: Are you sure that you want to permanently delete the branch <b><i>“%s”</i></b>?
tr: <b><i>“%s”</i></b> dalını kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Confirm tag deletion
tr: Etiket silmeyi onayla

en: Are you sure that you want to permanently delete the tag <b><i>“%s”</i></b>?
tr: <b><i>“%s”</i></b> etiketini kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Confirm remote branch deletion
tr: Uzak dal silmeyi onayla

en: Are you sure that you want to permanently delete the remote branch <b><i>“%s”</i></b>?
tr: <b><i>“%s”</i></b> uzak dalını kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Delete
tr: Sil

note: Translators: %s is the name of the tag
en: Failed to delete tag %s
tr: %s etiketi silinemedi

note: Translators: the first %s is the name of the tag, the second is an error message
en: The tag %s could not be deleted: %s
tr: %s etiketi silinemedi: %s

note: Translators: %s is the name of the branch
en: Failed to delete branch %s
tr: %s dalı silinemedi

note: Translators: the first %s is the name of the branch, the second is an error message
en: The branch %s could not be deleted: %s
tr: %s dalı silinemedi: %s

note: Translators: %s is the name of the branch
en: Failed to delete remote branch %s
tr: Uzak dal %s silinemedi

note: Translators: the first %s is the name of the branch, the second is an error message
en: The remote branch %s could not be deleted: %s
tr: Uzak dal %s silinemedi: %s

en: Deleting branch %s from %s
tr: %s dalı, %s'ten siliniyor

en: Failed to delete branch %s from %s: %s
tr: %s dalını %s'ten silme başarısız: %s

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Deleted from %s
tr: %s'ten silindi

en:  (without tags)
tr:  (etiketsiz)

en: Fetch from %s%s
tr: %s%sʼden getir

en: Fetch remote objects from %s (hold Shift to ignore tags)
tr: Uzak nesneleri %sʼden getir (etiketleri göz ardı etmek için Shift'e basılı tutun)

en: Fetching from <a href='%s'>%s</a>
tr: Şuradan getiriliyor: <a href='%s'>%s</a>

note: Translators: updated refers to a remote reference having been updated,
en: updated
tr: güncellendi

en: Failed to fetch from <a href='%s'>%s</a>: <b>%s</b>
tr: <a href='%s'>%s</a>ʼden getirilemedi: %s

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Fetched from <a href='%s'>%s</a>: <b>everything is up to date</b>
tr: <a href='%s'>%s</a>ʼden getirildi: her şey güncel

en: Merge into “%s”
tr: “%s” içine birleştir

en: Merge another branch into branch “%s”
tr: Başka bir dalı “%s” dalı içine birleştir

en: Failed to merge commits: %s
tr: İşlemeler birleştirilemedi: %s

en: Merge remote branch “%s”
tr: “%s” uzak dalını birleştir

en: Merge branch “%s”
tr: “%s” dalını birleştir

en: Conflicts:
tr: Çakışmalar:

en: Merge has conflicts
tr: Birleştirmede çakışmalar var

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout branch “%s” with the merge to your working directory to resolve the conflicts?
tr: “%s”in “%s” içine birleştirilmesi çakışmalara neden oldu. Çakışmaları çözmek için %s dalını birleştirme ile birlikte çalışma dizininize teslim almak ister misiniz?

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout the merge to your working directory to resolve the conflicts?
tr: “%s”in “%s” içine birleştirilmesi çakışmalara neden oldu. Çakışmaları çözmek için birleştirmeyi çalışma dizininize teslim almak ister misiniz?

en: Merge failed with conflicts
tr: Birleştirme, çakışmalarla başarısız oldu

en: Finished merge with conflicts in working directory
tr: Birleştirme, çalışma dizininde çakışmalarla bitti

en: Merge “%s” into “%s”
tr: “%s”i “%s” ile birleştir

en: Failed to lookup our commit: %s
tr: Kendi işlememiz aranamadı: %s

en: Failed to lookup their commit: %s
tr: Onların işlemesi aranamadı: %s

en: Successfully merged “%s” into “%s”
tr: “%s” başarıyla “%s” ile birleştirildi

en: Merge “%s” into branch “%s”
tr: “%s”i “%s” dalına birleştir

en: Tags
tr: Etiketler

en: Push ref to a remote
tr: Uzak depoya ref gönder

en: Rename…
tr: Yeniden adlandır…

en: Rename the selected reference
tr: Seçili atfı yeniden adlandır

en: The specified name “%s” match with existing branch “%s”
tr: Belirtilen “%s” adı var olan “%s” adıyla eşleşiyor

en: Invalid name
tr: Geçersiz ad

en: The specified name “%s” contains invalid characters
tr: Belirtilen “%s” adı geçersiz karakterler içeriyor

en: Failed to rename
tr: Yeniden adlandırılamadı

en: Show tag info
tr: Etiket bilgisini göster

en: Show info at selected tag
tr: Seçili etiket bilgisini göster

en: Close
tr: Kapat

en: Remove remote
tr: Uzağı kaldır

en: Removes remote from the remotes list
tr: Uzağı uzaklar listesinden kaldırır

en: Confirm remote deletion
tr: Uzak silmeyi onayla

en: Are you sure that you want to remove the remote <b><i>“%s”</i></b>?
tr: <b><i>“%s”</i></b> uzağını kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Remove
tr: Kaldır

en: Failed to remove remote
tr: Uzak kaldırılamadı

en: Add Repository
tr: Depo Ekle

en: _Add
tr: _Ekle

en: _Scan for all git repositories from this directory
tr: Bu dizindeki tüm git depolarını _tara

en: Projects
tr: Projeler

en: _Global Actions
tr: _Küresel Eylemler

en: Open Repository
tr: Depo Aç

en: _Open
tr: _Aç

en: Select items
tr: Ögeleri seçin

en: “%s” is not a Git repository.
tr: “%s” bir Git deposu değil.

en: Your user name and email are not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name and email.
tr: Kullanıcı adınız ve e-posta adresiniz henüz yapılandırılmamış. Lütfen kullanıcı yapılandırmasına giderek adınızı ve e-posta adresinizi girin.

en: Your user name is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name.
tr: Kullanıcı adınız henüz yapılandırılmamış. Lütfen kullanıcı yapılandırmasına giderek adınızı girin.

en: Your email is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your email.
tr: E-posta adresiniz henüz yapılandırılmamış. Lütfen kullanıcı yapılandırmasına giderek e-posta adresinizi girin.

en: Missing author details
tr: Yazar ayrıntıları eksik

en: Select all commits by default in the history activity
tr: Geçmiş etkinliğinde öntanımlı olarak tüm işlemeleri seç

en: Select all branches by default in the history activity
tr: Geçmiş etkinliğinde öntanımlı olarak tüm dalları seç

en: Select all remotes by default in the history activity
tr: Geçmiş etkinliğinde öntanımlı olarak uzakların tümünü seç

en: Select all tags by default in the history activity
tr: Geçmiş etkinliğinde öntanımlı olarak tüm etiketleri seç

en: Select the specified reference by default in the history activity
tr: Geçmiş etkinliğinde belirtilen atfı öntanımlı olarak seç

en: REFERENCE
tr: ATIF

en: %zu ahead, %zu behind
tr: %zu ilerde, %zu geride

en: %zu ahead
tr: %zu ilerde

en: %zu behind
tr: %zu geride

en: All commits
tr: Tüm işlemeler

en: Branches
tr: Dallar

en: Remotes
tr: Uzaklar

en: Stash
tr: Zula

en: History
tr: Geçmiş

en: Examine the history of the repository
tr: Deponun geçmişini incele

en: Mainline
tr: Anahat

en: Main remote
tr: Ana uzak

[ctx: Preferences]
en: Commit
tr: İşle

note: Translators: Unif stands for unified diff format
en: Unif
tr: Birleşik

note: Translators: Split stands for the noun
en: Split
tr: Ayrık

en: _Use the system fixed width font (%s)
tr: _Sistem eş aralıklı yazı tipini (%s) kullan

en: Interface
tr: Arayüz

en: Create Remote
tr: Uzak Oluştur

en: Remote _name:
tr: Uzak _adı:

en: Remote _URL:
tr: Uzak _URL:

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Default details used for all repositories
tr: Tüm depolar için kullanılan öntanımlı ayrıntılar

en: E-mail:
tr: E-posta:

en: Name:
tr: Ad:

en: Checkout Remote Branch
tr: Uzak Dalı Teslim Al

en: C_heckout
tr: _Teslim Al

en: Local branch _name:
tr: Yerel dal _adı:

en: _Remote branch:
tr: _Uzak dal:

en: _Track remote branch
tr: _Uzak dalı izle

en: Clone Repository
tr: Depoyu Klonla

en: Cl_one
tr: Kl_onla

en: _Local Folder:
tr: _Yerel Klasör:

en: Select location…
tr: Konum seç…

en: Bare repository
tr: Yalın depo

[ctx: Create Dialog]
en: Commit
tr: İşle

en: C_ommit
tr: _İşle

en: _Amend previous commit
tr: Önceki işlemeyi d_üzelt

en: Add _signed-off-by signature
tr: _signed-off-by imzası ekle

en: Add si_gnature
tr: İ_mza ekle

en: Filter Files
tr: Dosyaları Süz

en: Skip commit _hooks
tr: İşleme _kancalarını atla

en: S_tage selection
tr: Se_çimi hazırla

en: D_iscard selection
tr: Seçimi _gözden çıkar

en: The submodule is in a dirty state and has staged and/or unstaged changes that are not yet committed as shown below.
tr: Alt modül kirli bir durumda ve aşağıda gösterildiği gibi, hazır ya da hazırlık dışı ama henüz işlenmemiş değişiklikler bulunduruyor.

en: Staged:
tr: Hazır:

en: Unstaged:
tr: Hazırlık Dışı:

en: Subject
tr: Konu

en: Author
tr: Yazar

en: Committer
tr: İşleyen

en: Date
tr: Tarih

en: Create Branch
tr: Dal Oluştur

en: C_reate
tr: _Oluştur

en: Branch _name:
tr: Dal _adı:

en: _Checkout the created branch
tr: Oluşturulan dalı _teslim al

en: Create Tag
tr: Etiket Oluştur

en: Tag _name:
tr: Etiket _adı:

en: No repositories have been added yet. To get started, you can add an existing repository or clone a new one.
tr: Henüz hiçbir depo eklenmedi. Başlamak için var olan depoyu ekleyebilir ya da yeni bir tane klonlayabilirsiniz.

en: Edit Remote
tr: Uzak Düzenle

en: _Open externally
tr: _Dışarıda aç

en: _Reload
tr: Yeniden Y_ükle

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Author Details
tr: _Yazar Ayrıntıları

en: _Keyboard Shortcuts
tr: _Klavye Kısayolları

en: _About gitg
tr: gitg _Hakkında

en: _New Window
tr: Ye_ni Pencere

en: Show markup
tr: İşaretlemeyi göster

en: Display _subject margin at column:
tr: _Konu kenar boşluğunu sütunda göster:

en: Display right _margin at column:
tr: Sağ kenar boşluğunu sütunda _göster:

en: Maximum number of messages:
tr: Azami ileti sayısı:

en: Maximum number of messages to keep for commit message history
tr: İşleme iletileri geçmişinde tutulacak azami ileti sayısı

en: Maximum number of days:
tr: Azami gün sayısı:

en: Maximum number of days to keep for commit message history
tr: İşleme iletileri geçmişinin tutulacağı azami gün sayısı

en: Language:
tr: Dil:

en: Enable spell checking
tr: Yazım denetimini etkinleştir

en: Commit Message
tr: İşleme İletisi

en: Datetime format
tr: Tarih saat biçimi

en: Predefined:
tr: Öntanımlı:

en: Custom:
tr: Özel:

en: Check in vala documentation for datetime to write your own format.
tr: Kendi biçiminizi yazmak için vala datetime belgelerini denetleyin.

en: Push
tr: Gönder

en: Smart Push. Figure out parameters for push action
tr: Akıllı Gönder. Gönder için parametreleri çöz

en: Default selection
tr: Öntanımlı seçim

en: Current branch
tr: Geçerli dal

en: All branches
tr: Tüm dallar

en: References
tr: Atıflar

en: Sort references in the sidebar by latest activity
tr: Kenar çubuğundaki atıfları son etkinliğe göre sırala

en: Show upstream (remote) branch when selecting a local branch
tr: Yerel dal seçerken üst akım (uzak) dalını göster

en: Commits
tr: İşlemeler

en: Collapse inactive lanes
tr: Etkin olmayan yolları daralt

en: Early
tr: Erken

en: Late
tr: Geç

en: Show history in topological order
tr: Geçmişi topolojik sırada göster

en: Preserve mainline for currently checked out branch
tr: Şu anda alınmış olan dal için anahattı koru

en: Startup
tr: Başlangıç

en: Start with activity:
tr: Şu etkinlikle başla:

en: Commit
tr: İşle

en: Layout
tr: Düzen

en: Use horizontal layout
tr: Yatay düzen kullan

en: Avatars
tr: Profil Resimleri

en: Use gravatar service to provide user avatars
tr: Kullanıcı profil resimlerini sağlamak için gravatar hizmetini kullan

en: Monitoring
tr: İzleme

en: Font
tr: Yazı Tipi

en: Editor _font:
tr: _Düzenleyici yazı tipi:

en: Pick the editor font
tr: Düzenleyici yazı tipi seç

en: Diff
tr: Karşılaştır

en: Text mode:
tr: Metin kipi:

en: Enable syntax highlighting of source code in diff views
tr: Fark görünümlerinde kaynak kodların söz dizimi vurgulamasını etkinleştir

en: Syntax highlighting color scheme:
tr: Söz dizimi vurgulama renk şeması:

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Push Reference
tr: Atıf Gönder

en: _Push
tr: _Gönder

en: _Local ref:
tr: _Yerel atıf:

en: Local reference to push from
tr: Gönder işlemi için yerel referans

en: Branch
tr: Dal

en: Reference to push from is a branch
tr: Gönder işlemine yapılan referans bir dal

en: Tag
tr: Etiket

en: Reference to push from is a tag
tr: Gönder işlemine yapılan referans bir etiket

en: Reference to push from is a commit
tr: Gönder işlemine yapılan referans bir işleme

en: Re_mote:
tr: U_zak:

en: Remote to push to
tr: Gönderilecek uzak

en: Rem_ote ref:
tr: U_zak atıf:

en: Push to a remote branch
tr: Uzak dala gönder

en: Push to a remote tag
tr: Uzak etikete gönder

en: Custom
tr: Özel

en: Push to a custom remote ref
tr: Özel uzak atıfa gönder

en: _Smart
tr: _Akıllı

en: Fill form based on config
tr: Formu yapılandırmaya göre düzenle

en: _Set Upstream
tr: Üst Akım _Ayarla

en: Mark remote as upstream for branch
tr: Uzağı dal için üst akım olarak imle

en: _Force
tr: _Zorla

en: Override remote ref if already exists
tr: Zaten varsa uzak referansı geçersiz kıl

en: _Restart
tr: _Yeniden Başlat

en: Restart default remote reference to push to
tr: Gönderilecek öntanımlı uzak referansı yeniden başlat

en: _Close
tr: _Kapat

en: Result:
tr: Sonuç:

en: Remove ansi:
tr: Ansi kaldır:

en: Copy (Ctrl+Shift+C)
tr: Kopyala (Ctrl+Shift+C)

en: Set Upstream Branch
tr: Üst Akım Dalı Ayarla

en: Set U_pstream
tr: Üst _Akım Ayarla

[ctx: shortcut window]
en: Windows
tr: Pencereler

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
tr: Kısayollar penceresini aç

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
tr: Yeni pencere aç

[ctx: shortcut window]
en: Reload the window
tr: Pencereyi yeniden yükle

[ctx: shortcut window]
en: Open the window menu
tr: Pencere menüsünü aç

[ctx: shortcut window]
en: Open a repository
tr: Depo aç

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
tr: Tercihleri aç

[ctx: shortcut window]
en: Find
tr: Bul

[ctx: shortcut window]
en: Move to next search result
tr: Sonraki arama sonucuna git

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous search result
tr: Önceki arama sonucuna git

[ctx: shortcut window]
en: Close the active window
tr: Etkin pencereyi kapat

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
tr: Uygulamadan çık

[ctx: shortcut window]
en: Change to Dash
tr: Konsola değiştir

[ctx: shortcut window]
en: Change to History View
tr: Geçmiş Görünümüne değiştir

[ctx: shortcut window]
en: Change to Commit View
tr: İşleme Görünümüne değiştir

[ctx: shortcut window]
en: Change to activity
tr: Etkinliğe değiştir

[ctx: shortcut window]
en: Commit Activity
tr: İşleme Etkinliği

[ctx: shortcut window]
en: Select/Unselect
tr: Seç/Seçimi Kaldır

[ctx: shortcut window]
en: Open commit dialog
tr: İşleme iletişim kutusunu aç

[ctx: shortcut window]
en: Stage selection
tr: Seçimi hazırla

[ctx: shortcut window]
en: Unstage selection
tr: Seçimi hazırlık dışı tut

[ctx: shortcut window]
en: Discard selection
tr: Seçimi gözden çıkar

[ctx: shortcut window]
en: Edit selection
tr: Seçimi düzenle

[ctx: shortcut window]
en: Commit Dialog
tr: İşleme İletişim Kutusu

[ctx: shortcut window]
en: Commit
tr: İşle

[ctx: shortcut window]
en: Cancel Commit
tr: İşlemeyi iptal et

[ctx: shortcut window]
en: Previous commit message
tr: Önceki işleme iletisi

[ctx: shortcut window]
en: Next commit message
tr: Sonraki işleme iletisi

[ctx: shortcut window]
en: History Activity
tr: Geçmiş Etkinliği

[ctx: shortcut window]
en: Show global actions contextual menu. (If any defined)
tr: Genel eylemler bağlam menüsünü göster. (Tanımlanmışsa)

en: Show Tag info
tr: Etiket Bilgisini Göster

en: Show the list of recently used repositories
tr: Son kullanılan depoların listesini göster

en: Clone repository
tr: Depoyu klonla

en: Add repository
tr: Depo ekle

en: Find a word or phrase
tr: Sözcük veya ifade bul

en: General settings and options
tr: Genel ayarlar ve seçenekler

en: Previous result
tr: Önceki sonuç

en: Next result
tr: Sonraki sonuç

note: Translators: %s will be replaced with a URL indicating the resource for which the authentication is required.
en: Password required for %s
tr: %s için parola gerekli

en: Now
tr: Şimdi

en: A minute ago | %d minutes ago
tr[0]: %d dakika önce

en: Half an hour ago
tr: Yarım saat önce

en: An hour ago | %d hours ago
tr[0]: %d saat önce

en: A day ago | %d days ago
tr[0]: %d gün önce

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e, %H∶%M
tr: %e %b, %H:%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e, %I∶%M %p
tr: %e %b, %I:%M %p

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e %Y, %H∶%M
tr: %e %b %Y, %H:%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e %Y, %I∶%M %p
tr: %e %b %Y, %I:%M %p

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: before (%s)
tr: önce (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: removed (%s)
tr: kaldırıldı (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: after (%s)
tr: sonra (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: added (%s)
tr: eklendi (%s)

en: Collapse all
tr: Tümünü daralt

en: Expand all
tr: Tümünü genişlet

en: <small>Authored by</small> %s
tr: <small>Yazar</small> %s

en: <small>Committed by</small> %s
tr: <small>İşleyen</small> %s

en: Binary
tr: İkili

en: Image
tr: Resim

en: _Open file
tr: Dosyayı _aç

en: Open containing _folder
tr: _İçeren klasörü aç

en: _Copy file path
tr: Dosya yolunu _kopyala

note: Translators: this is used to construct: "at <directory>", to indicate where the repository is at.
en: at %s
tr: %sʼte

note: Translators: this is used to construct: "<branch-name> at <directory>"
en: %s at %s
tr: %2$s’te %1$s

en: Cloning…
tr: Klonlanıyor…

en: Deleting repository source files “%s” will delete them from disk and cannot be undone. Are you sure?
tr: “%s” depo kaynak dosyalarının silinmesi onları diskten tümüyle siler ve geri alınamaz. Emin misiniz?

en: Move to trash
tr: Çöpe taşı

en: Delete permanently
tr: Kalıcı olarak sil

en: Could not read commit message after running commit-msg hook: %s
tr: commit-msg kancası çalıştırıldıktan sonra işleme iletisi okunamadı: %s

en: setup “%s” to do a signed commit
tr: imzalı gönderi için “%s” kur

en: error signing the commit “%s”
tr: “%s” gönderisi imzalanamadı

en: error updating current ref “%s”
tr: geçerli ref “%s” güncellenemedi

en: _Authenticate
tr: _Kimlik Doğrula

en: The previous attempt to authenticate has failed, please provide your user name and password and try again.
tr: Önceki kimlik doğrulama girişimi başarısız oldu. Lütfen kullanıcı adınızı ve parolanızı girip yeniden deneyin.

en: _Username:
tr: K_ullanıcı adı:

en: _Password:
tr: _Parola:

en: Forget password _immediately
tr: _Parolayı hemen unut

en: Remember password until you _logout
tr: Çıkış yapana kadar parolayı hatır_la

en: Remember _forever
tr: _Her zaman hatırla

en: Parents
tr: Ebeveynler

en: Unable to display changes for binary file
tr: İkili dosya için değişiklikler gösterilemiyor

en: Side by side
tr: Yan yana

en: Slider
tr: Kaydırma çubuğu

en: Overlay
tr: Kaplama

en: Difference
tr: Fark

en: Tab width:
tr: Sekme genişliği:

en: Wrap lines:
tr: Satırları sar:

en: Ignore whitespace:
tr: Boşlukları yok say:

en: Context:
tr: Bağlam:

en: Spacing
tr: Aralık

en: Remove the repository from the list (does not delete the repository from disk)
tr: Depoyu listeden kaldır (depoyu diskten silmez)

en: Show the changes introduced by the selected commit
tr: Seçili işleme ile ortaya çıkan değişiklikleri göster

en: Files
tr: Dosyalar

en: Show the files in the tree of the selected commit
tr: Seçili işlemenin ağacındaki dosyaları göster

en: Open externally
tr: Dışarıda aç
