glabels - en to nb translation catalogue (340 entries)

en: Built-in
nb: Innebygget

en: POSTNET (any)
nb: POSTNET (alle)

en: Default Color
nb: Forvalgt farge

en: Dark Red
nb: Mørk rød

en: Brown
nb: Brun

en: Dark Goldenrod
nb: Mørk gyllenrød

en: Dark Green
nb: Mørk grønn

en: Navy Blue
nb: Marineblå

en: Dark Violet
nb: Mørk fiolett

en: Red
nb: Rød

en: Orange
nb: Oransje

en: Dark Yellow
nb: Mørk gul

en: Medium green
nb: Medium grønn

en: Turquoise
nb: Turkis

en: Blue
nb: Blå

en: Purple
nb: Lilla

en: Salmon
nb: Laks

en: Gold
nb: Gull

en: Yellow
nb: Gul

en: Green
nb: Grønn

en: SkyBlue
nb: Himmelblå

en: Violet
nb: Fiolett

en: Pink
nb: Rosa

en: Light Yellow
nb: Lys gul

en: Light Green
nb: Lys grønn

en: White
nb: Hvit

en: 10% Gray
nb: 10% grå

en: 25% Gray
nb: 25% grå

en: 40% Gray
nb: 40% grå

en: 50% Gray
nb: 50% grå

en: 60% Gray
nb: 60% grå

en: Black
nb: Sort

en: Custom Color
nb: Egendefinert farge

en: Custom Color #%u
nb: Egendefinert farge #%u

en: New Label or Card
nb: Ny etikett eller kort

en: Label properties
nb: Egenskaper for etikett

en: All files
nb: Alle filer

en: gLabels documents
nb: gLabels dokumenter

en: Please select a file or supply a valid file name
nb: Vennligst velg en fil eller oppgi et gyldig filnavn

en: File does not exist
nb: Filen eksisterer ikke

en: Could not open file "%s"
nb: Kunne ikke åpne fil «%s»

en: Not a supported file format
nb: Ikke et støttet filformat

en: Could not save file "%s"
nb: Kunne ikke lagre fil «%s»

en: Error encountered during save.  The file is still not saved.
nb: Feil under lagring. Filen er fremdeles ikke lagret.

en: Save "%s" as
nb: Lagre «%s» som

en: Please supply a valid file name
nb: Vennligst oppgi et gyldig filnavn

en: Overwrite file "%s"?
nb: Overskriv fil «%s»?

en: File already exists.
nb: Filen eksisterer allerede.

en: Save changes to document "%s" before closing?
nb: Lagre endringer til dokument «%s» før programmet lukkes?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
nb: Endringene dine vil gå tapt hvis du ikke lagrer dem.

en: Close without saving
nb: Lukk uten å lagre

en: Recent fonts
nb: Nylig brukte skrifter

en: Proportional fonts
nb: Proposjonale skrifter

en: Fixed-width fonts
nb: Skrifter med fast bredde

en: All fonts
nb: Alle skrifter

[ctx: Lower case sample text]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
nb: abcdefghijklmnopqrstuvwxyzæøå

[ctx: Upper case sample text]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
nb: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZÆØÅ

en: Sample text
nb: Eksempeltekst

en: filename
nb: filnavn

en: number of sheets (default=1)
nb: antall ark (forvalg=1)

en: sheets
nb: ark

en: number of copies (default=1)
nb: antall kopier (forvalg=1)

en: copies
nb: kopier

en: first
nb: første

en: Print files created with gLabels.
nb: Skriv ut filer laget med gLabels.

en: Barcode data
nb: Strekkodedata

en: Fill color
nb: Fyllfarge

en: Line color
nb: Linjefarge

en: Line width
nb: Linjebredde

en: Untitled
nb: Uten navn

en: Delete
nb: Slett

en: Bring to front
nb: Hent frem

en: Send to back
nb: Send til bakgrunnen

en: Rotate
nb: Roter

en: Rotate left
nb: Roter til venstre

en: Rotate right
nb: Roter til høyre

en: Flip horizontally
nb: Vend horisontalt

en: Flip vertically
nb: Vend vertikalt

en: Align left
nb: Juster til venstre

en: Align right
nb: Juster til høyre

en: Center vertically
nb: Sentrer vertikalt

en: Paste
nb: Lim inn

en: Create image object
nb: Lag bildeobjekt

en: Set image
nb: Sett bilde

en: Create line object
nb: Lag linjeobjekt

en: Move
nb: Flytt

en: Resize
nb: Endre størrelse

en: Shadow color
nb: Farge på skygge

en: Create text object
nb: Lag tekstobjekt

en: Font family
nb: Skriftfamilie

en: Font size
nb: Skriftstørrelse

en: Font weight
nb: Skriftvekt

en: Italic
nb: Kursiv

en: Align text
nb: Juster tekst

en: Line spacing
nb: Linjemellomrom

en: Text color
nb: Tekstfarge

en: Auto shrink
nb: Krymp automatisk

[ctx: Brand]
en: Any
nb: Alle

[ctx: Page size]
en: Any
nb: Enhver

[ctx: Category]
en: Any
nb: Alle

en: Delete template "%s"?
nb: Slett mal «%s»?

note: Translators: "No match" means that for the given template search criteria, there * were no matches found.
en: No match.
nb: Ingen treff.

en: No custom templates found.
nb: Ingen egendefinerte maler funnet.

note: Translators: "None" here means that no document-merge source or * method has been selected.
en: None
nb: Ingen

en: Text: Comma Separated Values (CSV)
nb: Tekst: kommaseparerte verdier (CSV)

en: Evolution Addressbook
nb: Evolution adressebok

en: VCards
nb: VCard

en: N/A
nb: I/T

en: Select
nb: Velg

en: Record/Field
nb: Post/felt

note: Translators: "Fixed" here means that for the given document-merge method, there are * no further choices to further define the source of data.  E.g. if you select the * evolution-data-server, there are no further choices -- the source is "Fixed."
en: Fixed
nb: Fast

note: Translators: "Up" refers to the direction towards the top of a label.
en: Up
nb: Opp

en: Select Product
nb: Velg produkt

en: Choose Orientation
nb: Velg orientering

en: Review
nb: Se gjennom

en: Default
nb: Forvalgt

en: Object properties
nb: Egenskaper for objekt

en: Box object properties
nb: Egenskaper for boksobjekt

en: Ellipse object properties
nb: Egenskaper for ellipseobjekt

en: Line object properties
nb: Egenskaper for linjeobjekt

en: Image object properties
nb: Egenskaper for bildeobjekt

en: Text object properties
nb: Egenskaper for tekstobjekt

en: Barcode object properties
nb: Egenskaper for strekkodeobjekt

en: All Files
nb: Alle filer

en: All Images
nb: Alle bilder

en: No Line
nb: Ingen linje

en: gLabels Preferences
nb: Brukervalg for gLabels

note: TODO: Is this the actual part #?
en: Labels
nb: Etiketter

en: Welcome
nb: Velkommen

en: Name and Description
nb: Navn og beskrivelse

en: Page Size
nb: Sidestørrelse

en: Label or Card Shape
nb: Form på etikett eller kort

en: Label or Card Size
nb: Størrelse på etikett eller kort

en: Label Size (round)
nb: Størrelse på etikett (rund)

en: Label Size (CD/DVD)
nb: Størrelse på etikett (CD/DVD)

en: Number of Layouts
nb: Antall utforminger

en: Layout(s)
nb: Utforming(er)

en: Design Completed
nb: Utforming fullført

en: Edit gLabels Template
nb: Rediger gLabels-mal

note: Menu entries.
en: _File
nb: _Fil

en: Open Recent _Files
nb: Åpne nylig brukte _filer

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _View
nb: _Vis

en: Customize Main Toolbar
nb: Tilpass hovedverktøylinjen

en: Customize Drawing Toolbar
nb: Tilpass tegneverktøylinjen

en: _Objects
nb: _Objekter

en: _Create
nb: _Lag

en: _Order
nb: Rekke_følge

en: _Rotate/Flip
nb: _Roter/vend

en: _Alignment
nb: _Justering

en: C_enter
nb: S_entrer

en: _Help
nb: _Hjelp

note: Popup entries.
en: Context Menu
nb: Kontekstmeny

en: _New
nb: _Ny

en: Create a new file
nb: Lag en fil

en: _Open...
nb: _Åpne …

en: Open a file
nb: Åpne en fil

en: _Save
nb: _Lagre

en: Save current file
nb: Lagre aktiv fil

en: Save _As...
nb: L_agre som …

en: Save the current file to a different name
nb: Lagre aktiv fil med et nytt navn

en: _Print...
nb: S_kriv ut …

en: Print the current file
nb: Skriv ut aktiv fil

en: Properties...
nb: Egenskaper …

en: Modify document properties
nb: Endre egenskaper for dokument

en: Template _Designer...
nb: Mal_utformer …

en: Create a custom template
nb: Lag en egendefinert mal

en: _Close
nb: L_ukk

en: Close the current file
nb: Lukk aktiv fil

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: Quit the program
nb: Avslutt programmet

en: Undo
nb: Angre

en: Redo
nb: Gjenopprett

en: Cut
nb: Klipp ut

en: Cut the selection
nb: Klipp ut utvalget

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy the selection
nb: Kopier utvalget

en: Paste the clipboard
nb: Lim inn utklippstavlen

en: Delete the selected objects
nb: Slett valgte objekter

en: Select All
nb: Velg alle

en: Select all objects
nb: Velg alle objekter

en: Un-select All
nb: Velg bort alle

en: Remove all selections
nb: Fjern alle utvalg

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: Configure the application
nb: Konfigurer programmet

en: Zoom in
nb: Zoom inn

en: Increase magnification
nb: Øk forstørrelse

en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: Decrease magnification
nb: Minsk forstørrelse

en: Zoom 1 to 1
nb: Zoom en til en

en: Restore scale to 100%
nb: Gjenopprett skalering til 100%

en: Zoom to fit
nb: Zoom tilpasset

en: Set scale to fit window
nb: Sett skalering til å passe i vinduet

en: Select Mode
nb: Velg modus

en: Select, move and modify objects
nb: Velg, flytt og endre objekter

en: Text
nb: Tekst

en: Box
nb: Boks

en: Line
nb: Linje

en: Image
nb: Bilde

en: Barcode
nb: Strekkode

en: Raise object to top
nb: Hev objekt til toppen

en: Lower object to bottom
nb: Senk objekt til bunnen

en: Flip object horizontally
nb: Vend objekt horisontalt

en: Flip object vertically
nb: Vend objekt vertikalt

en: Align objects to left edges
nb: Juster objekter til venstre kant

en: Align center
nb: Juster til senter

en: Align top
nb: Toppjuster

en: Align middle
nb: Midtjuster

en: Align bottom
nb: Juster nederst

en: Contents
nb: Innhold

en: Open glabels manual
nb: Åpne hjelp for gLabels

en: About...
nb: Om …

en: About glabels
nb: Om glabels

en: Property toolbar
nb: Verktøylinje for egenskaper

en: Grid
nb: Rutenett

en: Main toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Drawing toolbar
nb: Tegneverktøylinje

en: Glabels includes contributions from:
nb: Glabels inneholder bidrag fra:

en: See the file AUTHORS for additional credits,
nb: Se filen AUTHORS for flere bidragsytere,

en: or visit http://glabels.org/
nb: eller besøk http://glabels.org/

en: A label and business card creation program.
nb: Et program for å lage etikett og visittkort.

en: gLabels is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    gLabels is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
nb: gLabels er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endre programmet under betingelsene gitt i GNU General Public License som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 3 av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.
    
    gLabels distribueres i håp om at programmet er nyttig, men UTEN NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: gLabels Error!
nb: gLabels feil!

en: (none) - gLabels
nb: (ingen) - gLabels

en: (modified)
nb: (endret)

note: Create and append an "Other" entry. Translators: "Other" here means other page size.  Meaning a page size * other than the standard ones that libglabels knows about such as * "letter", "A4", etc.
en: Other
nb: Øvrige

note: Create and append a "User defined" entry.
en: User defined
nb: Brukerdefinert

note: Translators: %d is the total number of labels on a page (sheet).
en: %d per sheet
nb: %d per ark

note: The ids are identical to the absolute length units supported in the CSS2 Specification (Section 4.3.2) This table must be sorted exactly as the enumerations in lglUnits [LGL_UNITS_POINT]
en: points
nb: punkter

note: [LGL_UNITS_INCH]
en: inches
nb: tommer

en: Location:
nb: Lokasjon:

en: Select all
nb: Velg alle

en: Source
nb: Kilde

en: Unselect all
nb: Velg bort alle

en: Category:
nb: Kategori:

en: Custom
nb: Egendefinert

en: Page size:
nb: Sidestørrelse:

en: Recent
nb: Nylig

en: Search all
nb: Søk i alle

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Label size:
nb: Størrelse på etikett:

en: Layout:
nb: Utforming:

en: Part #:
nb: Del #:

en: Rotated
nb: Rotert

en: Select orientation of label content.
nb: Velg orientering for innhold i etikett.

en: Similar products:
nb: Lignende produkter:

en: Vendor:
nb: Forhandler:

en: Alignment:
nb: Justering:

en: Angle:
nb: Vinkel:

en: Backend:
nb: Motor:

en: Checksum
nb: Sjekksum

en: Color:
nb: Farge:

en: Enable shadow
nb: Slå på skygge

en: Family:
nb: Familie:

en: File:
nb: Fil:

en: Fill
nb: Fyll

en: Height:
nb: Høyde:

en: Key:
nb: Nøkkel:

en: Length:
nb: Lengde:

en: Position
nb: Posisjon

en: Reset image size
nb: Nullstill bildestørrelse

en: Shadow
nb: Skygge

en: Size
nb: Størrelse

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Style
nb: Stil

en: Style:
nb: Stil:

en: Width:
nb: Bredde:

en: X Offset:
nb: X-avstand:

en: Y Offset:
nb: Y-avstand:

en: degrees
nb: grader

en: digits:
nb: tall:

en: key:
nb: nøkkel:

en: Default page size
nb: Forvalgt sidestørrelse

en: Font:
nb: Skrift:

en: Inches
nb: Tommer

en: Locale
nb: Lokalitet

en: Millimeters
nb: Millimeter

en: Object defaults
nb: Forvalg for objekt

en: Points
nb: Punkter

en: Units
nb: Enheter

en: Bold
nb: Fet

en: 3. Margin
nb: 3. Marg

en: Elliptical
nb: Eliptisk

en: Print test sheet
nb: Skriv ut testark

en: Welcome to the gLabels Template Designer.
    
    This dialog will assist you in the creation of a custom gLabels template.
nb: Velkommen til gLabels malutforming.
    
    Denne dialogen vil hjelpe deg med å lage en egendefinert mal for gLabels.

en: Copies
nb: Kopier

en: Copies:
nb: Kopier:

en: Options
nb: Alternativer

en: Sheets:
nb: Ark:

en: Start on label
nb: Start på etikett

en: from:
nb: fra:

en: on 1st sheet
nb: på første ark

en: to:
nb: til:

en: Default fill color.
nb: Forvalgt fyllfarge.

en: Default font family.
nb: Forvalgt skriftfamilie.

en: Default font size.
nb: Forvalgt skriftstørrelse.

en: Default font weight.
nb: Forvalgt skriftvekt.

en: Default line color.
nb: Forvalgt linjefarge.

en: Default line width.
nb: Forvalgt linjebredde.

en: Default page size.
nb: Forvalgt sidestørrelse.

en: Default text alignment.
nb: Forvalgt tekstjustering.

en: Default text color.
nb: Forvalgt tekstfarge.

en: Units.
nb: Enheter.

en: Create labels, business cards and media covers
nb: Lag etiketter, visittkort og medieomslag

en: gLabels Label Designer 3
nb: gLabels etikettutforming 3

en: gLabels Project File
nb: gLabels prosjektfil

note: Envelopes
en: #10 Envelope
nb: #10 konvolutt

en: Monarch Envelope
nb: Monarch konvolutt

note: =================================================================== ====================================================================
en: Business cards
nb: Visittkort

en: CD/DVD or other media
nb: CD/DVD eller annet medie

note: ===================================================================
en: Elliptical labels
nb: Eliptiske etiketter

en: Foldable cards
nb: Brettbare kort

en: Photo products
nb: Fotoprodukter

note: =================================================================== ==================================================================== ********************************************************************
en: Rectangular labels
nb: Rektangulære etiketter

note: ==================================================================== ===================================================================
en: Round labels
nb: Runde etiketter

note: ====================================================================
en: Square labels
nb: Firkantete etiketter

note: TODO: Is this the real part #? ============================================================ =================================================================== ==================================================================== TODO: What is the actual part #?
en: Rectangular Labels
nb: Rektangulære etiketter

note: =================================================================== ********************************************************************
en: Address Labels
nb: Adresseetiketter

note: =================================================================== ============================================================ TODO: Is this the actual part #?
en: Business Cards
nb: Visittkort

note: ===================================================================
en: Large Round Labels
nb: Store runde etiketter

note: ===================================================================
en: Name Badge Labels
nb: Navneskiltetiketter

note: ===================================================================
en: Post cards
nb: Postkort

note: =================================================================== ********************************************************************
en: Return Address Labels
nb: Returadresseetiketter

note: ===================================================================
en: Round Labels
nb: Runde etiketter

note: ===================================================================
en: Small Round Labels
nb: Små runde etiketter

note: ===================================================================
en: Square Labels
nb: Firkantete etiketter

note: ===================================================================
en: Tent Cards
nb: Teltkort

note: ===================================================================
en: Address labels
nb: Adresseetiketter

note: ===============================================================
en: CD Booklet
nb: CD-bok

note: ===================================================================
en: CD Labels
nb: CD-etiketter

note: ===================================================================
en: Membership cards
nb: Medlemskort

note: ===================================================================
en: Passport photo labels
nb: Etiketter for passfoto

note: =================================================================== ====================================================================
en: Photo labels
nb: Fotoetiketter

note: ******************************************************************* ===================================================================
en: Labels A4
nb: Etiketter A4

note: ===================================================================
en: Bottle labels
nb: Flaskeetiketter

note: ===================================================================
en: Etiketten
nb: Etiketter

note: ===================================================================
en: General Labels
nb: Generelle etiketter

note: ===================================================================
en: Universal Labels
nb: Universelle etiketter

note: ===================================================================
en: Labels A6
nb: Etiketter A6

note: ===================================================================
en: Name plates
nb: Navneskilt
