glabels 2 - en to ca translation catalogue (482 entries)

en: POSTNET (any)
ca: POSTNET (qualsevol)

en: POSTNET-5 (ZIP only)
ca: POSTNET-5 (només codi postal ZIP)

en: POSTNET-9 (ZIP+4)
ca: POSTNET-9 (codi postal ZIP+4)

en: EAN (any)
ca: EAN (qualsevol)

en: UPC (UPC-A or UPC-E)
ca: UPC (UPC-A o UPC-E)

en: Code 39
ca: Codi 39

en: Code 128
ca: Codi 128

en: Code 128C
ca: Codi 128C

en: Code 128B
ca: Codi 128B

en: Interleaved 2 of 5
ca: Interfoliat 2 de 5

en: Default Color
ca: Color predeterminat

en: Dark Red
ca: Vermell fosc

en: Brown
ca: Marró

en: Dark Goldenrod
ca: Vara d'or (goldenrod) fosc

en: Dark Green
ca: Verd fosc

en: Dark Cyan
ca: Cian fosc

en: Navy Blue
ca: Blau ultramarí

en: Dark Violet
ca: Violeta fosc

en: Red
ca: Vermell

en: Orange
ca: Taronja

en: Dark Yellow
ca: Groc fosc

en: Medium green
ca: Verd mitjà

en: Turquoise
ca: Turquesa

en: Blue
ca: Blau

en: Purple
ca: Porpra

en: Salmon
ca: Salmó

en: Gold
ca: Daurat

en: Yellow
ca: Groc

en: Green
ca: Verd

en: Cyan
ca: Cian

en: SkyBlue
ca: Blau cel

en: Violet
ca: Violeta

en: Pink
ca: Rosa

en: Khaki
ca: Caqui

en: Light Yellow
ca: Groc clar

en: Light Green
ca: Verd clar

en: Light Cyan
ca: Cian clar

en: Slate Gray
ca: Gris de pissarra

en: Thistle
ca: Calcida

en: White
ca: Blanc

en: 10% Gray
ca: 10% Gris

en: 25% Gray
ca: 25% Gris

en: 40% Gray
ca: 40% Gris

en: 50% Gray
ca: 50% Gris

en: 60% Gray
ca: 60% Gris

en: Black
ca: Negre

en: Custom Color
ca: Color personalitzat

en: Custom Color #%u
ca: Color personalitzat núm. %u

en: gLabels Fatal Error!
ca: S'ha produït un error fatal del gLabels

en: New Label or Card
ca: Etiqueta o targeta nova

en: Label properties
ca: Propietats de l'etiqueta

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: gLabels documents
ca: Documents del gLabel

en: Empty file name selection
ca: Selecció d'un nom de fitxer buit

en: Please select a file or supply a valid file name
ca: Seleccioneu un fitxer o introduïu un nom de fitxer vàlid

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: Could not open file "%s"
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»

en: Not a supported file format
ca: No és un format de fitxer admès

en: Could not save file "%s"
ca: No s'ha pogut desar el fitxer «%s»

en: Error encountered during save.  The file is still not saved.
ca: S'ha produït un error en desar. El fitxer no s'ha desat encara.

en: Save "%s" as
ca: Desa «%s» com a

en: Please supply a valid file name
ca: Introduïu un nom de fitxer vàlid

en: Overwrite file "%s"?
ca: Voleu sobreescriure el fitxer «%s»?

en: File already exists.
ca: El fitxer ja existeix.

en: Save changes to document "%s" before closing?
ca: Voleu desar els canvis al document «%s» abans de tancar-lo?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
ca: Es perdran els vostres canvis si no els deseu.

en: Close without saving
ca: Tanca sense desar

en: set output filename (default="output.pdf")
ca: estableix el nom del fitxer de sortida (valor predeterminat = «output.pdf»)

en: filename
ca: nom de fitxer

en: number of sheets (default=1)
ca: nombre de fulls (valor predeterminat = 1)

en: sheets
ca: fulls

en: number of copies (default=1)
ca: nombre de còpies (valor predeterminat = 1)

en: copies
ca: còpies

en: first label on first sheet (default=1)
ca: la primera etiqueta al primer full

en: first
ca: primer

en: print outlines (to test printer alignment)
ca: imprimeix els contorns (per a comprovar l'alineació de la impressora)

en: print in reverse (i.e. a mirror image)
ca: imprimeix invertit (és a dir, com una imatge reflectida en un mirall)

en: print crop marks
ca: imprimeix les marques de tall

en: input file for merging
ca: fitxer d'entrada per a fusionar

en: [FILE...]
ca: [FITXER...]

en: cannot perform document merge with glabels file %s
ca: no es pot realitzar la fusió del document amb el fitxer %s del gLabels

en: cannot open glabels file %s
ca: no es pot obrir el fitxer del gLabels %s

en: Create barcode object
ca: Crea un objecte de codi de barres

en: Barcode data empty
ca: Les dades del codi de barres estan buides

en: Invalid barcode data
ca: Les dades del codi de barres no són vàlides

en: Fill color
ca: Color de l'emplenat

en: Line color
ca: Color de la línia

en: Line width
ca: Amplada de la línia

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Merge properties
ca: Propietats de fusió

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Bring to front
ca: Porta al primer pla

en: Send to back
ca: Porta al fons

en: Rotate left
ca: Gira a l'esquerra

en: Rotate right
ca: Gira a la dreta

en: Flip horizontally
ca: Capgira horitzontalment

en: Flip vertically
ca: Capgira verticalment

en: Align left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align right
ca: Alinea a la dreta

en: Align horizontal center
ca: Alinea al centre horitzontal

en: Align tops
ca: Alinea a les vores superiors

en: Align bottoms
ca: Alinea a les vores inferiors

en: Align vertical center
ca: Alinea al centre vertical

en: Center horizontally
ca: Centra horitzontalment

en: Center vertically
ca: Centra verticalment

en: Paste
ca: Enganxa

en: Create image object
ca: Crea un objecte d'imatge

en: Create line object
ca: Crea un objecte línia

en: Create text object
ca: Crea un objecte de text

en: Font family
ca: Família del tipus de lletra

en: Font size
ca: Mida del tipus de lletra

en: Italic
ca: Cursiva

en: No recent templates found.
ca: No s'ha trobat cap plantilla recent.

note: Translators: "No match" means that for the given template search criteria, there * were no matches found.
en: No match.
ca: No hi ha cap coincidència.

en: Try selecting a different brand, page size or category.
ca: Proveu de seleccionar una marca, mida de pàgina o categoria diferents.

note: Translators: "None" here means that no document-merge source or * method has been selected.
en: None
ca: Cap

en: Couldn't construct query
ca: No s'ha pogut crear la sol·licitud

en: Couldn't open addressbook.
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces

en: Couldn't list available fields.
ca: No s'ha pogut mostrar la llista dels camps disponibles.

en: Couldn't get contacts.
ca: No s'han pogut obtenir els contactes.

en: Merge Properties
ca: Propietats de la fusió

en: Select merge-database source
ca: Seleccioneu la font de la base de dades de la fusió

en: N/A
ca: No disponible

en: Select
ca: Seleccionat

en: Record/Field
ca: Registre/camp

en: Data
ca: Dades

note: Translators: "Fixed" here means that for the given document-merge method, there are * no further choices to further define the source of data.  E.g. if you select the * evolution-data-server, there are no further choices -- the source is "Fixed."
en: Fixed
ca: Fixe

en: Default
ca: Predeterminat

en: Object properties
ca: Propietats de l'objecte

en: Box object properties
ca: Propietats de l'objecte quadre

en: Ellipse object properties
ca: Propietats de l'objecte el·lipse

en: Line object properties
ca: Propietats de l'objecte línia

en: Image object properties
ca: Propietats de l'objecte imatge

en: Text object properties
ca: Propietats de l'objecte text

en: Barcode object properties
ca: Propietats de l'objecte codi de barres

en: Insert merge field
ca: Inseriu el camp de fusió

en: No Fill
ca: Sense emplenament

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: All Images
ca: Totes les imatges

en: No Line
ca: Sense línia

en: gLabels Preferences
ca: Preferències del gLabels

note: ===================================================================
en: Labels
ca: Etiquetes

en: _Select Mode
ca: Mode de _selecció

en: _Line
ca: _Línia

en: _Box
ca: _Quadre

en: _Ellipse
ca: _El·lipse

en: _Image
ca: _Imatge

en: Bar_code
ca: _Codi de barres

en: _Merge Properties
ca: Propietats de la _fusió

en: Object _Properties
ca: _Propietats de l'objecte

en: Bring to _Front
ca: Porta al p_rimer pla

en: Send to _Back
ca: Envia al _fons

en: Rotate _Left
ca: Gira a l'_esquerra

en: Rotate _Right
ca: Gira a la _dreta

en: Flip _Horizontally
ca: Capgira _horitzontalment

en: Flip _Vertically
ca: Capgira _verticalment

en: _Lefts
ca: _Esquerres

en: _Rights
ca: _Dretes

en: _Centers
ca: _Centres

en: _Tops
ca: Parts _superiors

en: Bottoms
ca: Parts inferiors

en: Centers
ca: Centres

en: Label Ce_nter
ca: Ce_ntre de l'etiqueta

en: Linked
ca: Enllaçat

en: Not Linked
ca: Sense enllaçar

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

en: Name and Description
ca: Nom i descripció

en: Page Size
ca: Mida de la pàgina

en: Label or Card Shape
ca: Forma de l'etiqueta o targeta

en: Label or Card Size
ca: Mida de l'etiqueta o targeta

en: Label Size (round)
ca: Mida de 'etiqueta (circular)

en: Label Size (CD/DVD)
ca: Mida de 'etiqueta (CD/DVD)

en: Number of Layouts
ca: Nombre de disposicions

en: Layout(s)
ca: Disposicions

en: Design Completed
ca: S'ha completat el disseny

note: Menu entries.
en: _File
ca: _Fitxer

en: Open Recent _Files
ca: Obre els fitxers _recents

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Visualitza

en: Customize Main Toolbar
ca: Personalitza la barra d'eines principal

en: Customize Drawing Toolbar
ca: Personalitza la barra d'eines de dibuix

en: Customize Properties Toolbar
ca: Personalitza la barra d'eines de les propietats

en: _Objects
ca: _Objectes

en: _Create
ca: _Crea

en: _Order
ca: _Ordena

en: _Rotate/Flip
ca: _Gira/Capgira

en: Align _Horizontal
ca: Alinea _horitzontalment

en: Align _Vertical
ca: Alinea _verticalment

en: _Help
ca: A_juda

note: Popup entries.
en: Context Menu
ca: Menú contextual

en: _New
ca: _Nou

en: Create a new file
ca: Crea un fitxer nou

en: _Open...
ca: _Obre...

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: _Save
ca: _Desa

en: Save current file
ca: Desa el fitxer actual

en: Save _As...
ca: _Anomena i desa...

en: Save the current file to a different name
ca: Desa el fitxer actual amb un nom diferent

en: _Print...
ca: _Imprimeix...

en: Print the current file
ca: Imprimeix el fitxer actual

en: Properties...
ca: Propietats...

en: Modify document properties
ca: Modifica les propietats del document

en: Template _Designer...
ca: Dissen_yador de plantilles...

en: Create a custom template
ca: Crea una plantilla personalitzada

en: _Close
ca: _Tanca

en: Close the current file
ca: Tanca el fitxer actual

en: _Quit
ca: _Surt

en: Quit the program
ca: Surt del programa

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut the selection
ca: Retalla la selecció

en: Copy
ca: Copia

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

en: Paste the clipboard
ca: Enganxa el contingut del porta-retalls

en: Delete the selected objects
ca: Suprimeix els objectes seleccionats

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select all objects
ca: Selecciona tots els objectes

en: Un-select All
ca: No seleccionis res

en: Remove all selections
ca: Desfés totes les seleccions

en: Preferences
ca: Preferències

en: Configure the application
ca: Configura l'aplicació

en: Zoom in
ca: Amplia

en: Increase magnification
ca: Incrementa l'ampliació

en: Zoom out
ca: Redueix

en: Decrease magnification
ca: Redueix l'ampliació

en: Zoom 1 to 1
ca: Amplia a 1:1

en: Restore scale to 100%
ca: Refés l'escala a 100%

en: Zoom to fit
ca: Millor ajust

en: Set scale to fit window
ca: Estableix l'escala per a encabir-ho a la finestra

en: Select Mode
ca: Mode de selecció

en: Select, move and modify objects
ca: Seleccioneu, moveu i modifiqueu objectes

en: Box
ca: Quadre

en: Create box/rectangle object
ca: Crea un objecte quadre/rectangle

en: Line
ca: Línia

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Create ellipse/circle object
ca: Crea un objecte el·lipse/cercle

en: Image
ca: Imatge

en: Barcode
ca: Codi de barres

en: Raise object to top
ca: Alça l'objecte fins al primer pla

en: Lower object to bottom
ca: Baixa l'objecte fins al fons

en: Rotate object 90 degrees counter-clockwise
ca: Gira l'objecte 90 graus en el sentit contrari a les agulles del rellotge

en: Rotate object 90 degrees clockwise
ca: Gira l'objecte 90 graus en el sentit de les agulles del rellotge

en: Flip object horizontally
ca: Capgira l'objecte horitzontalment

en: Flip object vertically
ca: Capgira l'objecte verticalment

en: Align objects to left edges
ca: Alinea els objectes a les vores esquerres

en: Align objects to right edges
ca: Alinea els objectes a les vores dretes

en: Align objects to horizontal centers
ca: Alinea els objectes als centres horitzontals

en: Align objects to top edges
ca: Alinea els objectes a les vores superiors

en: Align objects to bottom edges
ca: Alinea els objectes a les vores inferiors

en: Align objects to vertical centers
ca: Alinea els objectes als centres verticals

en: Center objects to horizontal label center
ca: Centra els objectes al centre horitzontal de l'etiqueta

en: Center objects to vertical label center
ca: Centra els objectes al centre vertical de l'etiqueta

en: Edit merge properties
ca: Edita les propietats de fusió

en: Contents
ca: Contingut

en: Open glabels manual
ca: Obre el manual del gLabels

en: About...
ca: Quant a...

en: About glabels
ca: Quant al gLabels

en: Property toolbar
ca: Barra d'eines de les propietats

en: Change the visibility of the property toolbar in the current window
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'eines de les propietats a la finestra actual

en: Grid
ca: Graella

en: Change the visibility of the grid in the current window
ca: Canvia la visibilitat de la graella a la finestra actual

en: Markup
ca: Marques

en: Change the visibility of markup lines in the current window
ca: Canvia la visibilitat de les línies de marca a la finestra actual

en: Main toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Change the visibility of the main toolbar in the current window
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'eines principal a la finestra actual

en: Drawing toolbar
ca: Barra d'eines de dibuix

en: Change the visibility of the drawing toolbar in the current window
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'eines de dibuix a la finestra actual

en: Glabels includes contributions from:
ca: El gLabels inclou col·laboracions de:

en: See the file AUTHORS for additional credits,
ca: Consulteu el fitxer AUTHORS per a veure els crèdits addicionals

en: A label and business card creation program.
ca: Un programa de creació d'etiquetes i de targetes de visita.

en: glabels
ca: gLabels

en: gLabels Error!
ca: S'ha produït un error del gLabels

en: (none) - gLabels
ca: (cap) - gLabels

en: (modified)
ca: (modificat)

en: Bad root node = "%s"
ca: Node arrel incorrecte = «%s»

en: bad node =  "%s"
ca: node incorrecte = «%s»

en: xmlParseFile error
ca: Error de la funció xmlParseFile

en: No document root
ca: No hi ha cap arrel del document

en: Importing from glabels 0.1 format
ca: S'està important del format del gLabels 0.1

en: Importing from glabels 0.4 format
ca: S'està important del format del gLabels 0.4

en: Unknown glabels Namespace -- Using %s
ca: Espai de noms del gLabels desconegut -- s'utilitzarà el %s

en: bad node in Document node =  "%s"
ca: node incorrecte en el node Document = «%s»

en: bad node in Data node =  "%s"
ca: node incorrecte en el node Data (dades) = «%s»

en: Utf8 conversion error.
ca: Error de conversió a l'UTF-8

en: Problem saving xml file.
ca: S'ha produït un problema en desar el fitxer

note: Create and append an "Other" entry. Translators: "Other" here means other page size.  Meaning a page size * other than the standard ones that libglabels knows about such as * "letter", "A4", etc.
en: Other
ca: Una altra

note: Create and append a "User defined" entry.
en: User defined
ca: Definit per l'usuari

en: Unable to locate paper size definitions.  Libglabels may not be installed correctly!
ca: No s'han trobat les definicions de les mides de paper. Pot ser que la libglables no s'hagi instal·lat correctament

en: Unable to locate category definitions.  Libglabels may not be installed correctly!
ca: No s'han trobat les definicions de les categories. Pot ser que la libglables no s'hagi instal·lat correctament

en: Unable to locate any template files.  Libglabels may not be installed correctly!
ca: No s'ha trobat cap plantilla. Pot ser que la libglables no s'hagi instal·lat correctament

note: Translators: %d is the total number of labels on a page (sheet).
en: %d per sheet
ca: %d per full

note: The ids are identical to the absolute length units supported in the CSS2 Specification (Section 4.3.2) This table must be sorted exactly as the enumerations in lglUnits [LGL_UNITS_POINT]
en: points
ca: punts

note: [LGL_UNITS_INCH]
en: inches
ca: polzades

en: Missing name or brand/part attributes.
ca: Manca el nom o bé els atributs de marca/model

note: This should always be an id, but just in case a name slips by!
en: Unknown page size id "%s", trying as name
ca: Es desconeix l'identificador de mida de pàgina «%s»; s'intentarà com a nom

en: Unknown page size id or name "%s"
ca: Es desconeix l'identificador de mida de pàgina o nom «%s»

en: Missing required "brand" or "part" attribute, trying deprecated name.
ca: Manca l'atribut requerit «brand» (marca) o «part» (model), s'intentarà amb el nom desaconsellat.

en: Name attribute also missing.
ca: També manca l'atribut del nom.

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Unselect all
ca: No seleccionis res

en: Brand:
ca: Marca:

en: Category:
ca: Categoria:

en: Page size:
ca: Mida de la pàgina:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Part #:
ca: Núm. de model:

en: Rotated
ca: Girat

en: Alignment:
ca: Alineació:

en: Allow merge to automatically shrink text
ca: Permet que la fusió encongeixi el text automàticament

en: Checksum
ca: Suma de verificació

en: Enable shadow
ca: Habilita l'ombra

en: Family:
ca: Família:

en: File:
ca: Fitxer:

en: Fill
ca: Emplenat

en: Height:
ca: Alçada:

en: Key:
ca: Clau:

en: Length:
ca: Llargada:

en: Line Spacing:
ca: Espaiat de línia:

en: Opacity:
ca: Opacitat:

en: Position
ca: Posició

en: Reset image size
ca: Reinicialitza la mida de la imatge

en: Shadow
ca: Ombra

en: Size
ca: Mida

en: Size:
ca: Mida:

en: Style
ca: Estil

en: Style:
ca: Estil:

en: Width:
ca: Amplada:

en: X Offset:
ca: Desplaçament X:

en: Y Offset:
ca: Desplaçament Y:

en: degrees
ca: graus

en: digits:
ca: dígits:

en: Font:
ca: Tipus de lletra

en: ISO A4
ca: A4 de l'ISO

en: Inches
ca: Polzades

en: Locale
ca: Localització

en: Millimeters
ca: Mil·límetres

en: Object defaults
ca: Valors predeterminats dels objectes

en: Points
ca: Punts

en: Select default properties for new objects.
ca: Seleccioneu els valors predeterminats dels objectes nous

en: Select locale specific behavior.
ca: Seleccioneu el comportament específic de la localització

en: US Letter
ca: Carta EUA

en: Bold
ca: Negreta

en: Center align
ca: Alineació al centre

en: Left align
ca: Alineació a l'esquerra

en: Right align
ca: Alineació a la dreta

en: (e.g., "Mailing Labels," "Business Cards," ...)
ca: (p. ex. «Etiquetes de correu», «Targetes de visita», etc.)

en: (e.g., 8163A)
ca: (p. ex. 8163A)

en: (e.g., Avery, Acme, ...)
ca: (p. ex. Avery, Acme, ...)

en: 1. Outer radius:
ca: 1. Radi exterior:

en: 1. Radius:
ca: 1. Radi:

en: 1. Width:
ca: 1. Amplada:

en: 2. Height:
ca: 2. Alçada:

en: 2. Inner radius:
ca: 2. Radi interior:

en: 2. Waste (overprint allowed):
ca: 2. Residu (es pot imprimir fora dels límits):

en: 3. Clipping width:
ca: 3. Amplada de retallada:

en: 3. Margin
ca: 3. Marge

en: 3. Round (radius of corner):
ca: 3. Corba (radi de la cantonada):

en: 4. Clipping height:
ca: 4. Alçada de retallada

en: 4. Horiz. waste (overprint allowed):
ca: 2. Residu horitz. (es pot imprimir fora dels límits):

en: 5. Vert. waste (overprint allowed):
ca: 5. Residu vert. (es pot imprimir fora dels límits):

en: 5. Waste (overprint allowed):
ca: 2. Residu (es pot imprimir fora dels límits):

en: 6. Margin
ca: 6. Marge

en: Brand/Manufacturer:
ca: Marca/fabricant:

en: CD/DVD (including credit card CDs)
ca: CD/DVD (també s'hi inclouen els CD de mida de targeta de crèdit)

en: Congratulations!
    
    You have completed the gLabels Template Designer.
    If you wish to accept and save your design, click "Apply."
    
    Otherwise, you may click "Cancel" to abandon your design
    or "Back" to continue editing this design.
ca: Enhorabona!
    
    Heu completat el dissenyador de plantilles del gLabels.
    Si voleu acceptar i desar el vostre disseny, premeu «Aplica».
    
    En cas contrari, podeu fer clic a «Cancel·la» per a abandonar-lo 
    o a «Enrere» per a continuar-lo editant.

en: Distance from left edge (x0):
ca: Distància des de la vora esquerra (x0):

en: Distance from top edge (y0):
ca: Distància des de la vora superior (y0):

en: Horizontal pitch (dx):
ca: Separació horitzontal (dx):

en: How many layouts will your template contain? 
    
    A layout is a set of labels or cards that can be arranged in a simple grid.
    Most templates only need one layout, as in the first example.
    The second example illustrates when two layouts are needed.
ca: Quantes disposicions contindrà la vostra plantilla?
    
    Una disposició és un conjunt d'etiquetes o targetes que es poden disposar 
    en una graella simple. La majoria de les plantilles només necessiten una 
    disposició, com podeu veure en el primer exemple.
    El segon exemple mostra en quins casos en calen dues.

en: Layout #1
ca: Disposició n. 1

en: Layout #2
ca: Disposició n. 2

en: Number across (nx):
ca: Nombre per amplada (nx):

en: Number down (ny):
ca: Nombre per alçada (ny):

en: Number of layouts:
ca: Nombre de disposicions:

en: Please enter the following identifying information about the template stationery.
ca: Introduïu la informació d'identificació següent sobre la papereria de la plantilla.

en: Please enter the following layout information.
ca: Introduïu la informació de disposició següent.

en: Please enter the following size parameters of a single label in your template.
ca: Introduïu els paràmetres de mida següents d'una etiqueta única a la vostra plantilla.

en: Please enter the following size parameters of a single label or card in your template.
ca: Introduïu els paràmetres de mida següents d'una etiqueta única o targeta a la vostra plantilla

en: Please select the basic shape of the labels or cards.
ca: Seleccioneu la forma bàsica de les etiquetes o targetes.

en: Please select the page size of the template stationery.
ca: Seleccioneu la mida de la pàgina de la papereria de la plantilla.

en: Print test sheet
ca: Imprimeix un full de mostra

en: Rectangular or square (can have rounded corners)
ca: Rectangular o quadrada (pot tenir cantonades arrodonides)

en: Round
ca: Circular

en: Templates needing
    two layouts.
ca: Plantilles que requereixen
    dues disposicions.

en: Templates needing only
    one layout.
ca: Plantilles que requereixen
    una disposició.

en: Vertical pitch (dy):
ca: Separació vertical (dy):

en: Welcome to the gLabels Template Designer.
    
    This dialog will assist you in the creation of a custom gLabels template.
ca: Us donem la benvinguda al dissenyador de plantilles del gLabels.
    
    Aquest diàleg us ajudarà a crear una plantilla personalitzada del 
    gLabels.

en: Collate
ca: Compagina

en: Copies:
ca: Còpies

en: Sheets:
ca: Fulls:

en: Start on label
ca: Comença a l'etiqueta

en: from:
ca: de:

en: on 1st sheet
ca: al primer full

en: to:
ca: a:

en: Create labels, business cards and media covers
ca: Crea etiquetes, targetes de visita i caràtules de suports multimèdia

en: gLabels Project File
ca: Fitxer de projecte del gLabels

en: US Executive
ca: Executiu EUA

note: Other US paper sizes
en: US Legal
ca: Legal EUA

en: Any card
ca: Qualsevol targeta

en: Any label
ca: Qualsevol etiqueta

note: ===================================================================
en: Business cards
ca: Targetes de visita

en: CD/DVD or other media
ca: CD/DVD o un altre suport

en: Mailing/shipping products
ca: Productes de correu/facturació

en: Rectangular labels
ca: Etiquetes rectangulars

note: ===================================================================
en: Round labels
ca: Etiquetes arrodonides

en: Square labels
ca: Etiquetes quadrades

note: =================================================================== ********************************************************************
en: Address Labels
ca: Etiquetes d'adreça

note: =================================================================== ============================================================ ********************************************************************
en: Business Cards
ca: Targetes de visita

note: =================================================================== ===============================================================
en: CD/DVD Labels
ca: Etiquetes de CD/DVD

note: ===================================================================
en: CD/DVD Labels (Disc Labels)
ca: Etiquetes de CD/DVD (etiquetes del disc)

note: ===================================================================
en: CD/DVD Labels (Spine Labels)
ca: Etiquetes de CD/DVD (etiquetes del llom)

note: ===================================================================
en: Diskette Labels
ca: Etiquetes de disquet

note: the LSK labels can be torn in half down the center
en: Divider Labels
ca: Etiquetes divisòries

note: ===================================================================
en: File Folder Labels
ca: Etiquetes d'arxivador

note: ===================================================================
en: Filing Labels
ca: Etiquetes d'arxivador

note: ===================================================================
en: Full Sheet Labels
ca: Etiquetes de full complet

note: ===================================================================
en: ID Labels
ca: Etiquetes d'identificació

note: ===================================================================
en: Index Cards
ca: Targetes d'índex

note: ===================================================================
en: Large Round Labels
ca: Etiquetes rodones grans

note: ===================================================================
en: Name Badge Labels
ca: Etiquetes d'acreditació

note: ===================================================================
en: Post cards
ca: Postals

note: =================================================================== ********************************************************************
en: Return Address Labels
ca: Etiquetes d'adreça de retorn

note: ===================================================================
en: Round Labels
ca: Etiquetes arrodonides

note: =================================================================== ********************************************************************
en: Shipping Labels
ca: Etiquetes de facturació

note: ===================================================================
en: Small Round Labels
ca: Etiquetes rodones petites

note: ===================================================================
en: Square Labels
ca: Etiquetes quadrades

note: ===================================================================
en: Tent Cards
ca: Targetes doblegades

note: ===================================================================
en: Video Tape Face Labels
ca: Etiquetes de caràtula de cinta de vídeo

note: ===================================================================
en: Video Tape Spine Labels
ca: Etiquetes de llom de cinta de vídeo

note: ===================================================================
en: Address labels
ca: Etiquetes d'adreça

note: ===================================================================
en: Allround labels
ca: Etiquetes d'ús general

note: ===============================================================
en: CD Booklet
ca: Llibret de CD

note: ===============================================================
en: CD Inlet
ca: Coberta interior de CD

note: ===================================================================
en: Diskette labels
ca: Etiquetes de disquet

note: =============================================================== ===================================================================
en: Mailing Labels
ca: Etiquetes de correu

note: ===================================================================
en: Mailing labels
ca: Etiquetes de correu

note: ===================================================================
en: Mini Address Labels
ca: Etiquetes d'adreça miniatura

note: ===================================================================
en: Shipping labels
ca: Etiquetes de facturació

en: Multi Purpose Labels 17mm x 54mm
ca: Etiquetes d'ús general 17 mm x 54 mm

en: Shipping Labels 62mm x 100mm
ca: Etiquetes de facturació 62 mm x 100 mm

note: ********************************************************************* Labels for the Brother QL-500/550/650 PC Label Printers These templates work with the Brother Linux Printer CUPS Driver.  It is unknown if these work correctly with the foomatic print driver for these printers. One difference from
en: Standard Address Labels 29mm x 90mm
ca: Etiquetes d'adreça estàndard 29 mm x 90 mm

note: ===================================================================
en: 3.5in Diskette
ca: Disquet de 3,5 polzades

note: ===================================================================
en: File Folder
ca: Arxivador

note: ===================================================================
en: Hanging Folder
ca: Carpeta penjant d'arxiu

note: ===================================================================
en: Large Address Labels
ca: Etiquetes d'adreça grans

note: ===================================================================
en: Shipping Address Labels
ca: Etiquetes d'adreça de facturació

note: ===================================================================
en: Business Card CD
ca: CD de targeta de visita

note: ===================================================================
en: CD Template Rectangles
ca: Rectangles de plantilla de CD

note: ===================================================================
en: CD/DVD Labels (Face Only)
ca: Etiquetes de CD/DVD (només la caràtula)

note: ===================================================================
en: CD/DVD Labels (face only)
ca: Etiquetes de CD/DVD (només la caràtula)

note: ===================================================================
en: Cassette Labels
ca: Etiquetes de casset

note: ===================================================================
en: DLT Labels
ca: Etiquetes per a cintes DLT

note: ===================================================================
en: Microtube labels
ca: Etiquetes de microtubs

note: ===================================================================
en: Mini-CD Labels
ca: Etiquetes de CD miniatura

en: PRO CD Labels 2-up (CD spine only)
ca: Etiquetes PRO CD (2, només el llom)

en: PRO CD Labels 2-up (Face only)
ca: Etiquetes PRO CD (2, només la caràtula)

note: ===================================================================
en: PRO CD Labels 2-up (face only)
ca: Etiquetes PRO CD (2, només la caràtula)

note: ===================================================================
en: Slimline CD Case (rightside up)
ca: Capsa de CD prima (cara amunt)

en: Slimline CD Case (upside down)
ca: Capsa de CD prima (cara avall)

note: ===================================================================
en: Allround Labels
ca: Etiquetes d'ús general

note: ===================================================================
en: Arch File Labels
ca: Etiquetes d'arxivador

note: ===================================================================
en: Arch File Labels (large)
ca: Etiquetes d'arxivador (grans)

note: ===================================================================
en: Arch File Labels (small)
ca: Etiquetes d'arxivador (petites)

note: ===================================================================
en: CD Labels
ca: Etiquetes de CD

note: ===================================================================
en: CD/DVD Labels Standard Format (face only)
ca: Etiquetes CD/DVD amb format estàndard (només la caràtula)

note: ===================================================================
en: Diskette Labels (face only)
ca: Etiquetes de disquet (només la caràtula)

note: ===================================================================
en: EPSON Photo Stickers 16
ca: Fotografies adhesives d'EPSON (16)

note: ===================================================================
en: Etiketten
ca: Etiquetes

note: ===================================================================
en: Fridge Magnet Stickers
ca: Adhesius d'imant de frigorífic

note: ===================================================================
en: General Labels
ca: Etiquetes generals

note: ===================================================================
en: Inkjet/Laser Labels 70x37mm
ca: Etiquetes per a impressió a raig de tinta/làser 70 x 37 mm

note: ===================================================================
en: Mailing Labels-2 columns
ca: Etiquetes de correu - 2 columnes

note: ===================================================================
en: Mailing Labels-3 columns
ca: Etiquetes de correu - 3 columnes

note: ===================================================================
en: Rectangular Labels
ca: Etiquetes rectangulars

note: ===================================================================
en: Video Labels (face only)
ca: Etiquetes de vídeo (només la caràtula)

note: ===================================================================
en: Multi-Purpose Labels
ca: Etiquetes d'ús general

note: ===================================================================
en: Correction and Cover-up Labels
ca: Etiquetes de correcció i cobertura

note: ===================================================================
en: File Back Labels
ca: Etiquetes de llom d'arxivador

note: ===================================================================
en: Lever Arch File Labels
ca: Etiquetes d'arxivador

note: ===================================================================
en: Multi-purpose Stick+Lift Labels
ca: Etiquetes d'ús general reenganxables «Stick+Lift»

note: ===================================================================
en: QSL-Karten Etiketten 70mm x 50,8mm
ca: Etiquetes de targeta QSL 70 mm x 50,8 mm

note: ===================================================================
en: Rectangular Copier Labels
ca: Etiquetes de copiadora rectangulars

note: ===================================================================
en: Video Labels (back)
ca: Etiquetes de vídeo (part posterior)
