Glade - en to ca translation catalogue (1689 entries)

en: Interface Designer
ca: Dissenyador d'interfícies

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
ca: Creeu o obriu dissenys d'interfície d'usuari per a aplicacions GTK+

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: GUI designer;user interface;ui builder;
ca: dissenyador d'interfícies d'usuari gràfiques;interfície d'usuari;constructor d'interfícies d'usuari;

note: To translators: AppData description first paragraph
en: Glade is a RAD tool to enable quick &amp; easy development of user interfaces for the GTK+ 3 toolkit and the GNOME desktop environment.
ca: El Glade és una eina RAD que facilita el desenvolupament d'interfícies d'usuari per al joc d'eines GTK+3 i l'entorn d'escriptori GNOME.

note: To translators: AppData description second paragraph
en: The user interfaces designed in Glade are saved as XML and these can be loaded by applications dynamically as needed by using GtkBuilder or used directly to define a new GtkWidget derived object class using GTK+ new template feature.
ca: Les interfícies d'usuari dissenyades al Glade es desen en format XML que les aplicacions poden carregar de forma dinàmica utilitzant el GtkBuilder o bé utilitzades directament per a definir una classe d'objecte derivat de GtkWidget utilitzant la característica nova de plantilla de la GTK+.

note: To translators: AppData description third paragraph
en: By using GtkBuilder, Glade XML files can be used in numerous programming languages including C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python, and others.
ca: En utilitzar el GtkBuilder, els fitxers XML del Glade es poden fer servir en molts llenguatges de programació entre els quals: C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python i d'altres.

en: [Read Only]
ca: [Només lectura]

en: User Interface Designer
ca: Dissenyador d'interfícies d'usuari

en: the last action
ca: l'última acció

en: Undo: %s
ca: Desfés: %s

en: Redo: %s
ca: Refés: %s

en: Autosaving '%s'
ca: S'està desant automàticament «%s»

en: Error autosaving '%s'
ca: S'ha produït un error en el desat automàtic de «%s»

en: Open…
ca: Obre...

en: Project %s is still loading.
ca: Encara s'està carregant el projecte «%s».

en: Failed to backup existing file, continue saving?
ca: No s'ha pogut fer una còpia de seguretat del fitxer existent, voleu continuar desant igualment?

en: Failed to save %s: %s
ca: No s'ha pogut desar %s: %s

en: The file %s has been modified since reading it
ca: S'ha modificat el fitxer %s des que s'ha llegit

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ca: Si el deseu, es perdran tots els canvis externs. Voleu fer-ho?

en: _Save Anyway
ca: De_sa'l igualment

en: _Don't Save
ca: No el _desis

en: Project '%s' saved
ca: S'ha desat el projecte «%s»

en: Save As…
ca: Anomena i desa...

en: Could not save the file %s
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %s

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
ca: No teniu els permisos per a poder desar el fitxer.

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %s. Hi ha un altre projecte obert amb aquest camí.

en: No open projects to save
ca: No hi ha projectes oberts per a desar

en: Save changes to project "%s" before closing?
ca: Voleu desar els canvis al projecte «%s» abans de tancar?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
ca: Es perdran els vostres canvis si no els deseu.

en: Close _without Saving
ca: _Tanca sense desar

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Save
ca: _Desa

en: Save…
ca: Desa...

en: Could not create a new project.
ca: No s'ha pogut crear un projecte nou.

en: The project %s has unsaved changes
ca: El projecte «%s» té canvis sense desar

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
ca: Si el torneu a carregar, es perdran tots els canvis que no estiguin desats. Tot i això el voleu tornar a carregar?

en: The project file %s has been externally modified
ca: El fitxer «%s» del projecte s'ha modificat des de l'exterior

en: Do you want to reload the project?
ca: Voleu tornar a carregar el projecte?

en: _Reload
ca: Torna a _carregar

en: Hello, I will show you what's new in Glade
ca: Hola, us ensenyaré les novetats del Glade

en: The menubar and toolbar were merged in the headerbar
ca: La barra de menús i la barra d'eines s'han fusionat a la barra de capçalera

en: You can open a project
ca: Podeu obrir un projecte

en: find recently used
ca: cerca utilitzada recentment

en: or create a new one
ca: o crea un de nou

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: Project switcher
ca: Commutador de projectes

en: and Save button are directly accessible in the headerbar
ca: i el botó Desa són directament accessibles a la barra de capçalera

en: just like Save As
ca: igual com Anomena i desa

en: project properties
ca: preferències del projecte

en: and less commonly used actions
ca: i accions menys utilitzades

en: The object inspector took the palette's place
ca: L'inspector d'objectes ha agafat el lloc de la paleta

en: To free up space for the property editor
ca: Per a alliberar espai per a l'editor de propietats

en: The palette was replaced with a new object chooser
ca: S'ha substituït la paleta per un nou selector d'objectes

en: Where you can search all supported classes
ca: On podeu cercar totes les classes suportades

en: investigate GTK+ object groups
ca: investiga els grups d'objectes GTK+

en: and find classes introduced by other libraries
ca: i troba les classes introduïdes per altres biblioteques

en: OK, now that we are done with the overview, let's start with the new workflow
ca: D'acord, ara que hem acabat amb el resum, començarem amb el nou flux de treball

en: First of all, create a new project
ca: Primer de tot, creeu un projecte nou

en: OK, now add a GtkWindow using the new widget chooser or by double clicking on the workspace
ca: D'acord, ara afegiu un GtkWindow usant el selector de ginys nou o fent doble clic a l'espai de treball

en: Excellent!
ca: Excel·lent!

en: BTW, did you know you can double click on any placeholder to create widgets?
ca: Per cert, sabíeu que podeu fer doble clic en qualsevol espai reservat per a crear ginys?

en: Try adding a grid
ca: Intenta afegir una graella

en: and a button
ca: i un botó

en: Quite easy! Isn't it?
ca: És fàcil, oi?

en: Enjoy!
ca: Gaudiu!

note: translators: Primary message of a dialog used to notify the user about the survey
en: We are conducting a user survey
     would you like to take it now?
ca: Estem fent una enquesta d'usuaris
     voleu participar-hi?

note: translators: Secondary text of a dialog used to notify the user about the survey
en: If not, you can always find it in the Help menu.
ca: Si ara mateix no voleu, sempre podeu fer-la des del menú d'ajuda.

en: _Do not show this dialog again
ca: _No tornis a mostrar més aquest diàleg

note: translators: Text to show in the statusbar if the user did not completed the survey and choose not to show the notification dialog again
en: Go to Help -> Registration & User Survey and complete our survey!
ca: Aneu a Ajuda -> Registre i enquesta d'usuari i completeu la nostra enquesta!

en: Output version information and exit
ca: Mostra la informació de la versió i surt

en: Disable Devhelp integration
ca: Inhabilita la integració amb el Devhelp

en: be verbose
ca: sigues detallat

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
ca: No es pot obrir «%s», no existeix el fitxer.

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
ca: No es troba disponible el gmodule. Cal que hi sigui perquè funcioni el glade

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
ca: Creeu o editeu dissenys d'interfície d'usuari per a aplicacions GTK+ o GNOME.

[ctx: This is to honor a professor that passed away last year and appears in a popover when you click on the button that says "RIP Guido"]
note: The last sentence in quotes is in spanish and does not need to be translated.
en: Guido was one of my professors at Rosario
    National University of Argentina.
    
    He introduced me to C, Linux, free software...
    
    He always had extra time to explain one more thing
    and help you figure out things by yourself.
    
    Always made a joke in the right moment keeping
    things interesting and fun.
    
    Master of intentionally misconstrued sayings.
    
    Always carried a stack of books under his arm.
    
    Loved Guinness beer.
    
    All he ever wanted was make you think!
    
    "Alégrate! Mañana sera peor."
    
    	Juan Pablo
ca: Guido era un dels meus professors a la Universitat
    Nacional de Rosario, Argentina.
    
    Ell em feu conèixer C, Linux, el programari lliure...
    
    Sempre tenia temps per a explicar una cosa més
    i ajudar-te a entendre les coses per tu mateix.
    
    Sempre explicava un acudit al moment oportú
    tot mantenint l'interès i la diversió de les coses.
    
    Mestre de dites intencionalment malinterpretades.
    
    Sempre portava una pila de llibres sota el braç.
    
    Li encantava la cervesa Guinness.
    
    L'únic que volia era fer-te pensar!
    
    «Alegra't! Demà serà pitjor.»
    
    	Juan Pablo

en: Close Project
ca: Tanca projecte

en: Registration & User Survey
ca: Registre i enquesta d'usuari

en: _Developer Reference
ca: _Referència per als desenvolupadors

en: Interactive Intro
ca: Introducció interactiva

en: Preferences
ca: Preferències

en: About Glade
ca: Quant al Glade

[ctx: Button label in the bottom of main window that triggers a popover]
en: <small>In memory of an extraordinary
    person and professor
    R.I.P Guido Macchi</small>
ca: <small>En memòria d'una persona i un
    professor extraordinari
    R.I.P. Guido Macchi</small>

en: _Open
ca: _Obre

en: Open a project
ca: Obre un projecte

en: Create a new project
ca: Crea un projecte nou

en: Edit project properties
ca: Edita les preferències del projecte

en: Save the current project
ca: Desa el projecte actual

en: Save the current project with a different name
ca: Desa el projecte actual amb un nom diferent

en: Start/resume interactive UI introduction
ca: Inicia/reprèn la introducció interactiva de la IU

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
ca: Un dissenyador d'interfícies d'usuari per a GTK+ i el GNOME.

en: Visit Glade web site
ca: Visita la pàgina web del Glade

en: Select a catalog search path
ca: Seleccioneu un camí de cerca del catàleg

en: Glade Preferences
ca: Preferències del Glade

en: Create backups
ca: Crea còpies de seguretat

en: Create a backup of the last version of the project every time the project is saved
ca: Crea una còpia de seguretat de l'última versió del projecte cada vegada que es desi el projecte

en: Automatically save the project to an alternate file whenever
    the project is modified and the specified timeout elapses
ca: Desa automàticament el projecte a un fitxer alternatiu cada
    vegada que es modifiqui el projecte i hagi passat el temps
    d'espera especificat

en: seconds
ca: segons

en: Automatically save project after
ca: Desa automàticament el projecte després de

en: Load and Save
ca: Càrrega i desat

en: Versioning errors
ca: Errors de versió

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets, properties
    or signals which are not available in the project's target version
ca: Informa a l'usuari, quan aquest desi, si el projecte utilitza algun
    giny, propietat o senyal que no està disponible en la versió objectiu
    del projecte

en: Deprecation warnings
ca: Avisos de desfasament

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets,
    properties or signals which are deprecated
ca: Informa a l'usuari, quan aquest desi, si el projecte utilitza algun
    giny, propietat o senyal que estigui desfasat

en: Unrecognized types
ca: Tipus desconeguts

en: Prompt the user at save time if the project
    contains any unrecognized types
ca: Informa a l'usuari, quan aquest desi, si el
    projecte conté tipus desconeguts

en: Show warnings when saving
ca: Mostra els avisos quan es desi

en: List of directories where to load widget catalogs and custom templates from.
    Needs to restart.
ca: Llista de directoris des d'on carregar catàlegs de ginys i plantilles personalitzades.
    S'ha de reiniciar.

en: column
ca: columna

en: Add a new search path
ca: Afegeix un camí de cerca nou

en: Remove the selected search path
ca: Suprimeix el camí de cerca seleccionat

en: Extra Catalog & Templates paths
ca: Camins de catàlegs i plantilles extres

en: Connecting to %s
ca: S'està connectant a %s

en: Sending data to %s
ca: S'estan enviant dades a %s

en: Waiting for %s
ca: S'està esperant %s

en: Receiving data from %s
ca: S'estan rebent dades de %s

en: Your subscription to the users list has been received!
    Check your email!
ca: S'ha rebut la vostra subscripció a la llista d'usuaris!
    Comproveu si teniu correus nous!

en: Thank you for taking the time to complete the survey, we appreciate it!
ca: Us estem agraïts per a prendre el temps per a completar l'enquesta!

en: Completed and submitted!
ca: Completat i enviat!

en: Glade Registration & User Survey
ca: Registre al Glade i enquesta d'usuari

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Submit
ca: _Envia

en: Information will be sent to https://survey.gnome.org
ca: La informació s'enviarà a https://survey.gnome.org

en: User Information
ca: Informació de l'usuari

en: <Your name or nickname is required>
ca: <Es requereix el vostre nom o sobrenom>

en: Name:
ca: Nom:

en: Email:
ca: Correu:

en: Tokens are processed manually in batches.
    Please be patient.
ca: Els testimonis es processen manualment en lots.
    Tingueu paciència.

en: <Required to send back registration token>
ca: <S'ha d'enviar el testimoni de registre>

en: Country:
ca: País:

en: City:
ca: Ciutat:

en: Company
ca: Empresa

en: Organization
ca: Organització

en: Website
ca: Lloc web

en: Subscribe me to the mailing list
ca: Subscriu-me a la llista de correu

en: Subscribe to Glade Users mailing list.
    You will be sent email requesting confirmation!
ca: Subscriviu-vos a la llista de correu d'usuaris del Glade.
    Us enviarem un correu demanant la confirmació!

en: Choose your country
ca: Trieu el vostre país

en: We care about privacy!
ca: Ens preocupem per la privacitat!

en: All the data will be stored in a private location and will not be shared with the public or any third party.
ca: Totes les dades es desen a una ubicació privada i no es compartiran públicament ni amb terceres parts.

en: Glade User Survey
ca: Enquesta d'usuari del Glade

en: How long have you been programming?
ca: Quant de temps heu programat?

en: years
ca: anys

en: months
ca: mesos

en: I am not a programmer
ca: No soc programador

en: Which programming languages do you prefer?
ca: Quins llenguatges de programació preferiu?

en: Other
ca: Altre

en: When did you start using Glade?
ca: Quan vau començar a utilitzar el Glade?

en: ago
ca: fa

en: Which version do you normally use?
ca: Quina versió utilitzeu normalment?

en: What is available in my OS
ca: La que hi hagi disponible al meu sistema operatiu

en: Latest stable from sources
ca: Darrera versió estable de les fonts

en: 3.8 for GTK+ 2
ca: 3.8 per la GTK+ 2

en: Master
ca: Màster

en: On what operating systems?
ca: Amb quins sistemes operatius?

en: distribution
ca: distribució

en: version
ca: versió

en: How often do you use it?
ca: Amb quina freqüència l'utilitzeu?

en: Every day
ca: Cada dia

en: Few days a week
ca: Alguns dies per setmana

en: Every week
ca: Cada setmana

en: A few times a month
ca: Alguns dies al mes

en: Once a month
ca: Una vegada al mes

en: A few times a year
ca: Alguns dies a l'any

en: What level of Glade user would you say you are?
ca: Quin nivell d'usuari del Glade diríeu que teniu?

en: Beginner
ca: Principiant

en: Intermediate
ca: Mitjà

en: Advanced
ca: Avançat

en: Under what kind of license(s) do you release the software you used Glade to create?
ca: Amb quina llicència o llicències allibereu el programari que heu creat amb el Glade?

en: Free software
ca: Programari lliure

en: Open source software
ca: Programari de codi obert

en: Commercial/Closed software
ca: Programari comercial/tancat

en: None - distributed internally
ca: Cap - distribuït internament

en: In what field(s) is the software you used Glade to create generally used?
ca: En quins camps s'inclou generalment el programari que heu creat amb el Glade?

en: Academic
ca: Acadèmic

en: Embedded applications
ca: Aplicacions incrustades

en: Accounting
ca: Comptabilitat

en: Desktop applications
ca: Aplicacions d'escriptori

en: Educational
ca: Educació

en: Medical
ca: Medicina

en: Industrial applications
ca: Aplicacions industrials

en: Scientific
ca: Científic

en: What aspect of the software needs the most improvement?
ca: Quin aspecte del programa necessita millorar-se més?

en: In your opinion what is the biggest problem with Glade?
ca: Quin és el problema més gran del Glade segons la vostra opinió?

en: Lack of documentation
ca: Manca de documentació

en: Lack of professional support
ca: Manca d'ajuda professional

en: Lack of professional training
ca: Manca de formació professional

en: Lack of publicity/exposure
ca: Manca de publicitat/exposició

en: Lack of official binary releases for other OS (Windows, Mac OS X)
ca: Manca de versions oficials per a altres sistemes operatius (Windows, Mac OS X)

en: Have you ever encountered a bug?
ca: Heu trobat mai cap errada?

en: Yes
ca: Sí

en: If so, did you file a bug report?
ca: Si és així, heu obert un informe d'errada?

en: Have you ever thought about contributing?
ca: Heu pensat alguna vegada en contribuir-hi?

en: Why not?
ca: Per què no?

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Privacy Note:
ca: Nota de privacitat:

en: The sole purpose of this survey is to better know our user base.
    Your email address will be used to uniquely identify you as a Glade user and send you back a modification token in case you want to modify something or add extra comments.
    Only statistics compiled from the whole dataset will be shared publicly.
    Individual data will be stored in a private database and it will not be shared with the public or any other third party.
ca: La finalitat d'aquesta enquesta és tenir un millor coneixement dels usuaris.
    La vostra adreça electrònica s'utilitzarà únicament per a identificar-vos com a usuari del Glade i enviar-vos el testimoni de modificació en el cas que vulgueu modificar alguna cosa o afegir comentaris.
    Només les estadístiques globals es compartiran públicament.
    Les dades individuals es desaran en una base de dades privada i no es compartiran públicament ni amb terceres parts.

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
ca: S'està intentant desar dades privades en el directori %s, però es tracta d'un fitxer de dades.
    No es desaran dades privades en aquesta sessió

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
ca: No s'ha pogut crear el directori %s per a desar dades privades.
    No es desaran dades privades en aquesta sessió

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
ca: S'ha produït un error en escriure dades privades a %s (%s).
    No es desaran dades privades en aquesta sessió

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
ca: S'ha produït un error en serialitzar les dades a desar (%s).
    No es desaran dades privades en aquesta sessió

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
ca: S'ha produït un error en obrir %s per a escriure-hi dades privades (%s).
    No es desaran dades privades en aquesta sessió

en: Setting object type on %s to %s
ca: S'està establint el tipus d'objecte a %s com a %s

en: Add a %s to %s
ca: Afegeix un %s a %s

en: Add %s
ca: Afegeix %s

en: Add child %s
ca: Afegeix un element fill %s

en: Delete %s child from %s
ca: Suprimeix el fill %s de %s

en: Reorder %s's children
ca: Reordena els fills de %s

en: Label
ca: Etiqueta

en: Type
ca: Tipus

en: Container
ca: Contenidor

en: The container object this editor is currently editing
ca: El contenidor que aquest editor està editant actualment

note: Type
en: Type:
ca: Tipus:

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
ca: <big><b>Consells:</b></big>
      * Feu clic amb el botó dret sobre la visualització d'arbre per a afegir-hi elements.
      * Premeu Suprimir per a suprimir l'element seleccionat.
      * Arrossegueu i deixeu anar per a reordenar.
      * El tipus de columna és editable.

note: GTK_STOCK_DIALOG_AUTHENTICATION
en: Authentication
ca: Autenticació

note: GTK_STOCK_DND
en: Drag and Drop
ca: Arrossega i deixa anar

note: GTK_STOCK_DND_MULTIPLE
en: Drag and Drop Multiple
ca: Arrossega i deixa anar múltiple

note: GTK_STOCK_COLOR_PICKER
en: Color Picker
ca: Seleccionador de color

note: GTK_STOCK_DIRECTORY
en: Directory
ca: Directori

note: GTK_STOCK_FILE
en: File
ca: Fitxer

note: GTK_STOCK_MISSING_IMAGE
en: Missing Image
ca: Manca una imatge

en: Stock
ca: Predeterminat

en: A builtin stock item
ca: Un element predeterminat

en: Stock Image
ca: Imatge predeterminada

en: A builtin stock image
ca: Una imatge predeterminada

en: Objects
ca: Objectes

en: A list of objects
ca: Una llista d'objectes

en: Image File Name
ca: Nom del fitxer de la imatge

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
ca: Introduïu un nom de fitxer amb un camí relatiu o complet per a carregar la imatge

en: A GDK color value
ca: Un valor de color GDK

en: String
ca: Cadena

en: An entry
ca: Una entrada

en: User templates
ca: Plantilles d'usuari

en: Enabling property %s on widget %s
ca: S'està habilitant la propietat %s al giny %s

en: Disabling property %s on widget %s
ca: S'està inhabilitant la propietat %s al giny %s

en: Setting multiple properties
ca: S'estan establint múltiples propietats

en: Setting %s of %s
ca: S'està establint %s de %s

en: Setting %s of %s to %s
ca: S'està establint %s de %s a %s

en: Renaming %s to %s
ca: Reanomena %s a %s

en: multiple
ca: múltiple

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
ca: No podeu suprimir un giny intern d'un giny compost.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
ca: %2$s està blocant %1$s. Hauríeu d'editar %3$s primer.

en: Remove %s
ca: Suprimeix %s

en: Remove multiple
ca: Suprimeix-ne múltiples

en: Create %s
ca: Crea %s

en: Delete %s
ca: Suprimeix %s

en: Cut %s
ca: Retalla %s

en: Paste %s
ca: Enganxa %s

en: Drag %s and Drop to %s
ca: Arrossega %s i deixa'l anar a %s

en: root
ca: arrel

en: Add signal handler %s
ca: Afegeix el gestor de senyals %s

en: Remove signal handler %s
ca: Suprimeix el gestor de senyals %s

en: Change signal handler %s
ca: Canvia el gestor de senyals %s

en: Setting i18n metadata
ca: S'estan establint les metadades d'i18n

en: Locking %s by widget %s
ca: S'està blocant %s a través del giny %s

en: Unlocking %s
ca: S'està desblocant %s

en: Setting target version of '%s' to %d.%d
ca: S'està establint la versió objectiu de «%s» a %d.%d

en: Setting project's %s property
ca: Estableix la propietat %s del projecte

en: Setting resource path to '%s'
ca: Estableix el camí al recurs com a «%s»

en: Setting translation domain to '%s'
ca: S'està establint el domini de traducció a «%s»

en: Unsetting widget '%s' as template
ca: S'ha deixat de considerar com a plantilla el giny «%s»

en: Setting widget '%s' as template
ca: S'està establint el giny «%s» com una plantilla

en: Unsetting template
ca: S'està deixant de considerar la plantilla

en: Unable to load image (%s)
ca: No es pot carregar la imatge (%s)

en: Editing alignments of %s
ca: S'estan editant les alineacions de %s

en: Editing margins of %s
ca: S'estan editant els marges de %s

en: Design View
ca: Visualització de disseny

en: The GladeDesignView that contains this layout
ca: La GladeDesignView que conté aquesta disposició

en: Show info
ca: Mostra informació

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
ca: Si s'ha de mostrar un botó informatiu per al giny carregat

en: Widget
ca: Giny

en: The currently loaded widget in this editor
ca: El giny actual carregat en aquest editor

en: Show Class Field
ca: Mostra el camp de classe

en: Whether to show the class field at the top
ca: Si s'ha de mostrar el camp de classe a la part superior

en: Class Field
ca: Camp de classe

en: The class field string
ca: La cadena del camp de classe

en: Show Border
ca: Mostra la vora

en: Whether the border should be shown
ca: Si s'ha de mostrar la vora

en: Signal Editor
ca: Editor de senyals

en: The signal editor used to edit signals
ca: L'editor de senyals utilitzat per a editar senyals

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) [%s(WidgetName)] * example: Window Properties - GtkWindow [window1]
en: %s Properties - %s [%s]
ca: Propietats de %s - %s [%s]

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) * example: Window Properties - GtkWindow
en: %s Properties - %s
ca: Propietats de %s -%s

en: Properties
ca: Propietats

en: Create a %s
ca: Crea un %s

en: Crea_te
ca: _Crea

en: Reset
ca: Reinicia

en: Property
ca: Propietat

en: Common
ca: Comú

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: (default)
ca: (predeterminat)

en: Select the properties that you want to reset to their default values
ca: Seleccioneu les propietats que voleu reiniciar als seus valors predeterminats

en: Reset Widget Properties
ca: Reinicia les propietats del giny

en: _OK
ca: _D'acord

note: Checklist
en: _Properties:
ca: _Propietats:

en: _Select All
ca: _Selecciona-ho tot

en: _Unselect All
ca: _No seleccionis res

note: Description
en: Property _Description:
ca: Descripció de la _propietat:

note: Translators: first %s is the project name, second is a widget name
en: %s - %s Properties
ca: %s - %s Propietats

en: Property Definition
ca: Definició de la propietat

en: The GladePropertyDef this GladeEditorProperty was created for
ca: La GladePropertyDef per a la qual s'ha creat aquesta GladeEditorProperty

en: Use Command
ca: Empra l'ordre

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
ca: Si s'ha de fer servir l'API d'ordres per a la pila de desfer/refer

en: Disable Check
ca: Inhabilita la selecció

en: Whether to explicitly disable the check button
ca: Si s'ha d'inhabilitar explícitament el botó de selecció

en: Custom Text
ca: Text personalitzat

en: Custom Text to display in the property label
ca: El text personalitzat que s'ha de mostrar en l'etiqueta de la propietat

en: Select Fields
ca: Seleccioneu els camps

en: _Select individual fields:
ca: _Seleccioneu camps individuals:

en: Select Named Icon
ca: Seleccioneu una icona amb nom

en: Edit Text
ca: Edita el text

note: Translatable
en: T_ranslatable
ca: T_raduïble

en: Whether this property is translatable
ca: Si aquesta propietat és traduïble

en: Conte_xt for translation:
ca: Conte_xt per a la traducció:

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
ca: Per a les cadenes curtes i ambigües: teclegeu una paraula aquí per a diferenciar el significat de la cadena respecte d'altres ocurrències de la mateixa cadena

en: Co_mments for translators:
ca: Co_mentaris per als traductors:

en: Select a file from the project resource directory
ca: Seleccioneu un fitxer del directori de recursos del projecte

en: Name
ca: Nom

en: Class
ca: Classe

en: Choose parentless %s type objects in this project
ca: Trieu els tipus d'objecte %s sense pare del projecte

en: Choose %s type objects in this project
ca: Trieu els tipus d'objecte %s del projecte

en: Choose a parentless %s in this project
ca: Trieu un %s sense pare en aquest projecte

en: Choose a %s in this project
ca: Trieu un %s en aquest projecte

en: C_lear
ca: _Neteja

note: Checklist
en: O_bjects:
ca: O_bjectes:

en: _New
ca: _Nou

note: translators: Creating 'a widget' for 'a property' of 'a widget'
en: Creating %s for %s of %s
ca: S'està creant un %s per a la %s de %s

note: Checklist
en: Objects:
ca: Objectes:

en: Page Type
ca: Tipus de pàgina

en: The editor page type to create this GladeEditorTable for
ca: El tipus de pàgina de l'editor pel qual s'ha de crear aquest GladeEditorTable

en: Class Name:
ca: Nom de la classe:

en: The object's unique identifier
ca: L'identificador únic de l'objecte

en: Composite
ca: Compost

en: Whether this widget is a composite template
ca: Si el giny és una plantilla de composició

en: Project
ca: Projecte

en: The project being inspected
ca: El projecte que s'inspecciona

en:  < Search Widgets >
ca:  < Cerca ginys >

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: All Contexts
ca: Tots els contextos

en: Named Icon Chooser
ca: Seleccionador d'icones amb nom

en: Icon _Name:
ca: _Nom de la icona:

en: Icon Na_mes:
ca: _Noms de la icona:

en: _List standard icons only
ca: _Mostra només les icones estàndard

en: Could not create directory: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori: %s

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete All
ca: Suprimeix-ho tot

en: Widget selector
ca: Seleccionador de ginys

en: _Add widget here
ca: _Afegeix el giny aquí

en: Add widget as _toplevel
ca: Afegeix el giny com a nivell _superior

en: _Select
ca: _Selecciona

en: Cu_t
ca: _Retalla

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Read _documentation
ca: Llegiu la _documentació

en: Set default value
ca: Estableix el valor predeterminat

en: Error launching previewer: %s
ca: S'ha produït un error en iniciar el previsualitzador: %s

en: Failed to launch preview: %s.
ca: No s'ha pogut iniciar el previsualitzador: %s.

en: Glade Previewer log
ca: Registre del previsualitzador del Glade

en: user_data
ca: dades d'usuari

note: translators: GConnectFlags values
en: Swapped | After
ca: Intercanviat | després

note: translators: GConnectFlags value
en: Swapped
ca: Intercanviat

note: translators: GConnectFlags value
en: After
ca: Després

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted one time
en: %s::%s emitted one time
ca: %s::%s emès una vegada

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted %d times
en: %s::%s emitted %d times
ca: %s::%s emès %d vegades

en: Run First
ca: Executa primer

en: Run Last
ca: Executa últim

en: Run Cleanup
ca: Executa la neteja

en: UI definition has no previewable widgets.
ca: La definició de la interfície gràfica no té cap giny previsualitzable.

en: Object %s not found in UI definition.
ca: No s'ha trobat l'objecte %s a la definició de la interfície gràfica.

en: Object is not previewable.
ca: L'objecte no és previsualitzable.

en: Couldn't load builder definition: %s
ca: No s'ha pogut carregar la definició del constructor: %s

en: Broken pipe!
ca: S'ha trencat el conducte

en: Name of the file to preview
ca: Nom del fitxer a previsualitzar

en: Creates dummy widget class to load a template
ca: Crea un giny buit per a carregar una plantilla

en: Name of the toplevel to preview
ca: Nom del nivell superior a previsualitzar

en: File name to save a screenshot
ca: Nom del fitxer on desar-hi una captura de pantalla

en: CSS file to use
ca: El fitxer CSS que s'ha d'utilitzar

en: Listen standard input
ca: Escolta l'entrada estàndard

en: make a slideshow of every toplevel widget by adding them in a GtkStack
ca: crea una presentació de diapositives per a cada giny de nivell superior afegint-los a un GtkStack

en: Print handlers signature on invocation
ca: Mostra la signatura dels gestors quan es cridin

en: Display previewer version
ca: Mostra la versió del previsualitzador

en: - previews a glade UI definition
ca: - previsualitza una definició d'interfície gràfica del Glade

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: %s
    Executeu «%s --help» per a veure el llistat de les opcions disponibles de la línia d'ordres.

en: Either --listen or --filename must be specified.
ca: S'ha d'especificar «--listen» o bé «--filename».

en: Whether project has been modified since it was last saved
ca: Si s'ha modificat el projecte des que s'ha desat per última vegada

en: Has Selection
ca: Té selecció

en: Whether project has a selection
ca: Si el projecte té una selecció

en: Path
ca: Camí

en: The filesystem path of the project
ca: El camí del sistema de fitxers al projecte

en: Read Only
ca: Només lectura

en: Whether project is read-only
ca: Si el projecte és només de lectura

en: Add Item
ca: Afegeix un element

en: The current item to add to the project
ca: L'element actual a afegir al projecte

en: Pointer Mode
ca: Mode de punter

en: The currently effective GladePointerMode
ca: El GladePointerMode efectiu actualment

en: Translation Domain
ca: Domini de la traducció

en: The project translation domain
ca: El domini de la traducció del projecte

en: Template
ca: Plantilla

en: The project's template widget, if any
ca: El giny de plantilla del projecte, si n'hi ha cap

en: Resource Path
ca: Camí al recurs

en: Path to load images and resources in Glade's runtime
ca: El camí des d'on carregar imatges i recursos en temps d'execució del Glade

en: License
ca: Llicència

en: License for this project, it will be added as a document level comment.
ca: Llicència d'aquest projecte. S'afegirà com a comentari a nivell de document.

en: CSS Provider Path
ca: Camí del proveïdor CSS

en: Path to use as the custom CSS provider for this project.
ca: Camí que s'utilitzarà com a proveïdor personalitzat de CSS per a aquest projecte.

en: (internal %s)
ca: (%s intern)

en: (%s child)
ca: (fill %s)

en: (template)
ca: (plantilla)

note: translators: refers to a property named '%s' of widget '%s'
en: (%s of %s)
ca: (%s de %s)

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
ca: No s'ha pogut carregar %s.
    Els catàlegs necessaris següents no es troben disponibles: %s

note: translators: refers to project name '%s' that targets gtk version '%d.%d'
en: %s targets Gtk+ %d.%d
ca: El projecte %s fou dissenyat per a GTK+ %d.%d

en: Especially because there is %d object that can not be built with type: %s | Especially because there are %d objects that can not be built with types: %s
ca[0]: Sobretot perquè hi ha %d objecte que no es pot construir amb el tipus: %s
ca[1]: Sobretot perquè hi ha %d objectes que no es poden construir amb els tipus: %s

en: But this version of Glade is for GTK+ 3 only.
    Make sure you can run this project with Glade 3.8 with no deprecated widgets first.
    %s
ca: Però aquesta versió del Glade només és per a la GTK+3.
    Assegureu-vos que aquest projecte es pot executar amb el Glade 3.8 i sense ginys en desús.
    %s

en: An automatically saved version of `%s' is more recent.
    
    Would you like to load the autosave version instead?
ca: Hi ha una versió desada automàticament de «%s» que és més recent.
    
    Voleu carregar la versió desada automàticament?

note: ****************************************************************** Verify code here (versioning, incompatibility checks) Defined here for pretty translator comments (bug in intl tools, for some reason * you can only comment about the line directly following, forcing you to write * ugly messy code wi
en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ca: Aquest giny fou introduït a la versió %2$d.%3$d del %1$s, però el projecte és per a la versió %5$d.%6$d del %4$s

note: translators: refers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
ca: [%s]
    	La classe d'objecte «<b>%s</b>» es va afegir en la versió %s %d.%d

en: This widget is deprecated
ca: No s'aconsella l'ús d'aquest giny

note: translators: refers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' from %s %d.%d is deprecated
ca: [%s]
    	La classe d'objecte «<b>%s</b>» de %s %d.%d és obsoleta

note: translators: refers to a property in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ca: Aquesta propietat fou introduïda a la versió %2$d.%3$d del %1$s però el projecte és per a la versió %5$d.%6$d del %4$s

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
ca: [%s]
    	La propietat «<b>%s</b>» de la classe d'objecte «<b>%s</b>» es va afegir a %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Packing property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
ca: [%s]
    	La propietat d'empaquetat «<b>%s</b>» de la classe d'objecte «<b>%s</b>» es va afegir a %s %d.%d

en: This property is deprecated
ca: Aquesta propietat està desfasada

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
ca: [%s]
    	La propietat «<b>%s</b>» de la classe d'objecte «<b>%s</b>» és obsoleta

note: translators: refers to a signal in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ca: Aquest senyal fou introduït a la versió %s %d.%d però el projecte és per a la versió %s %d.%d

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
ca: [%s]
    	El senyal «<b>%s</b>» de la classe d'objecte «<b>%s</b>» s'ha introduït a %s %d.%d

en: This signal is deprecated
ca: Aquest senyal està desfasat

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
ca: [%s]
    	El senyal «<b>%s</b>» de la classe d'objecte «<b>%s</b>» és obsolet

en: Details
ca: Detalls

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
ca: El projecte «%s» conté errors. Voleu desar-lo de totes maneres?

en: Object %s is a class template but this is not supported in gtk+ %d.%d
ca: L'objecte %s és una plantilla de classe però això no està implementat a la gtk+ %d.%d

en: Object %s has unrecognized type %s
ca: L'objecte %s és d'un tipus %s desconegut

en: Unsaved %i
ca: Sense desar %i

en: No widget selected.
ca: No s'ha seleccionat cap giny.

en: Unable to copy unrecognized widget type.
ca: No s'ha pogut copiar el tipus de giny desconegut.

en: Unable to cut unrecognized widget type
ca: No s'ha pogut retallar el tipus de giny desconegut

en: Unable to paste to the selected parent
ca: No es pot enganxar al pare seleccionat

en: Unable to paste to multiple widgets
ca: No es pot enganxar a més d'un giny

en: No widget on the clipboard
ca: No hi ha cap giny al porta-retalls

en: The project this properties dialog was created for
ca: El projecte pel qual s'ha creat aquest diàleg de propietats

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
ca: El projecte %s no té ginys desfasats o versions mal aparellades.

en: The GladePropertyDef for this property
ca: El GladePropertyDef per a aquesta propietat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: If the property is optional, this is its enabled state
ca: Si la propietat és opcional, aquest és el seu estat d'habilitació

en: Sensitive
ca: Sensible

en: This gives backends control to set property sensitivity
ca: Això dona control al rerefons per a establir la propietat de sensibilitat

en: Context for translation
ca: Context per a la traducció

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment for translators
ca: Comentari per als traductors

en: Translatable
ca: Traduïble

en: Visual State
ca: Estat visual

en: Priority information for the property editor to act on
ca: Informació de prioritat on ha d'actuar l'editor de propietats

en: Precision
ca: Precisió

en: Where applicable, precision to use on editors
ca: Quan sigui aplicable, la precisió a usar en editors

en: The GladeProperty to display a label for
ca: La GladeProperty de la qual mostrar-ne una etiqueta

en: Property Name
ca: Nom de la propietat

note: To Translators: the property name/id to use to get * the GladeProperty object from the GladeWidget the * property belongs to.
en: The property name to use when loading by widget
ca: El nom de la propietat que s'utilitza quan es carregui per giny

en: Append Colon
ca: Afegeix dos punts

en: Whether to append a colon ':' to the property name
ca: Si s'han d'afegir els dos punts «:» al nom de la propietat

en: Packing
ca: Empaquetat

note: To Translators: packing properties or child properties are * properties introduced by GtkContainer and they are not specific * to the container or child widget but to the relation. * For more information see GtkContainer docs.
en: Whether the property to load is a packing property or not
ca: Si la propietat que s'ha de carregar és una propietat empaquetada

en: Custom text to override the property name
ca: Text personalitzat que sobreescriu el nom de la propietat

en: Custom Tooltip
ca: Indicador de funció personalitzat

en: Custom tooltip to override the property description
ca: L'indicador de funció personalitzat que sobreescriu la descripció de la propietat

en: Whether to use the GladeCommand API when modifying properties
ca: Si s'ha de fer servir l'API GladeCommand quan es modifiquin propietats

en: Editor Property Type Name
ca: Nom del tipus d'editor de propietats

en: Specify the actual editor property type name to use for this shell
ca: Especifica el nom del tipus d'editor de propietats actual que es fa servir per a aquest entorn

en: The signal class of this signal
ca: La classe de senyal d'aquest senyal

en: Detail
ca: Detall

en: The detail for this signal
ca: El detall d'aquest senyal

en: Handler
ca: Gestor

en: The handler for this signal
ca: El gestor d'aquest senyal

en: User Data
ca: Dades d'usuari

en: The user data for this signal
ca: Les dades d'usuari per aquest senyal

en: Support Warning
ca: Avís de compatibilitat

en: The versioning support warning for this signal
ca: L'avís de compatibilitat de versió d'aquest senyal

en: Whether this signal is run after default handlers
ca: Si aquest senyal s'executa després dels gestors predeterminats

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
ca: Si les dades d'usuari s'han d'intercanviar amb la instància en el gestor

en: Select an object to pass to the handler
ca: Seleccioneu un objecte per a passar al gestor

en: Signal
ca: Senyal

en: User data
ca: Dades d'usuari

en: Swap
ca: Intercanvia

en: Glade Widget
ca: Giny del Glade

en: The glade widget to edit signals
ca: El giny del glade per l'edició de senyals

en: <Type here>
ca: <Escriviu aquí>

en: <Click here>
ca: <Feu clic aquí>

en: We could not find the symbol "%s"
ca: No s'ha pogut trobar el símbol «%s»

en: Could not get the type from "%s"
ca: No s'ha pogut obtenir el tipus de «%s»

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
ca: No es pot afegir el giny %s que no té desplaçament dins d'un %s.
    Afegiu primer un %s.

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Libglade Files
ca: Fitxers de la libglade

en: GtkBuilder Files
ca: Fitxers del GtkBuilder

en: All Glade Files
ca: Tots els fitxers del Glade

en: Could not show link:
ca: No s'ha pogut mostrar l'enllaç:

note: Reset the column
en: None
ca: Cap

en: Definition
ca: Definició

en: GladeWidgetActionDef structure pointer
ca: Punter a l'estructura GladeWidgetActionDef

en: Whether this action is sensitive
ca: Si aquesta acció ha de ser sensible

en: Whether this action is visible
ca: Si aquesta acció ha de ser visible

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
ca: Ja existeix un adaptador derivador (%s) de %s

en: %s does not support adding any children.
ca: %s no pot tenir cap fill.

en: Name of the class
ca: Nom de la classe

en: GType of the class
ca: GType de la classe

en: Title
ca: Títol

en: Translated title for the class used in the glade UI
ca: Títol traduït per a la classe utilitzada en la IU del glade

en: Generic Name
ca: Nom genèric

en: Used to generate names of new widgets
ca: Utilitzat per a generar els noms dels ginys nous

en: Icon Name
ca: Nom de la icona

en: The icon name
ca: El nom de la icona

en: Catalog
ca: Catàleg

en: The name of the widget catalog this class was declared by
ca: El nom del catàleg de ginys que va declarar aquesta classe

en: Book
ca: Llibre

en: DevHelp search namespace for this widget class
ca: Espai de noms de cerca del DevHelp per a aquesta classe de ginys

en: Special Child Type
ca: Tipus de fill especial

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
ca: Conté el nom de la propietat d'empaquetament per a especificar fills especials per a aquesta classe contenidora

en: A cursor for inserting widgets in the UI
ca: El cursor per a inserir ginys en la IU

en: Query
ca: Consulta

en: Whether the adaptor should query the use or not
ca: Si l'adaptador hauria de consultar l'ús o no

en: The name of the widget
ca: El nom del giny

en: Internal name
ca: Nom intern

en: The internal name of the widget
ca: El nom intern del giny

en: Anarchist
ca: Anarquista

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
ca: Si aquest fill compost és un fill amb pare o un fill anarquista

en: Object
ca: Objecte

en: The object associated
ca: L'objecte associat

en: Adaptor
ca: Adaptador

en: The class adaptor for the associated widget
ca: La classe adaptadora per al giny associat

en: The glade project that this widget belongs to
ca: El projecte glade al qual pertany aquest giny

en: A list of GladeProperties
ca: Una llista de GladeProperties

en: Parent
ca: Pare

en: A pointer to the parenting GladeWidget
ca: Un punter al GladeWidget pare

en: Internal Name
ca: Nom intern

en: A generic name prefix for internal widgets
ca: Un prefix de nom genèric per a ginys interns

en: A GladeWidget template to base a new widget on
ca: Una plantilla GladeWidget per a basar-hi un giny nou

en: Exact Template
ca: Plantilla exacta

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
ca: Si s'està creant un duplicat exacte en utilitzar una plantilla

en: Reason
ca: Raó

en: A GladeCreateReason for this creation
ca: Un GladeCreateReason per a aquesta creació

en: Toplevel Width
ca: Amplada superior

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
ca: L'amplada del giny quan estigui al capdamunt en el GladeDesignLayout

en: Toplevel Height
ca: Alçada superior

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
ca: L'alçada del giny al capdamunt en el GladeDesignLayout

en: A warning string about version mismatches
ca: Un text d'avís sobre la no concordança de versions

en: Whether the widget is visible or not
ca: Si el giny és visible o no

en: Whether this widget is the template for a composite widget
ca: Si aquest giny és una plantilla per un giny compost

en: Template classes are only usable in GTK+ 3.10 and later.
ca: Les classes de plantilla només es poden utilitzar en GTK+ 3.10 i posteriors.

en: Object has unrecognized type %s
ca: L'objecte és d'un tipus desconegut %s

en: Property has versioning problems:
ca: La propietat té problemes de versionat:

en: Some properties have versioning problems:
ca: Algunes propietats tenen problemes de versionat:

en: Signal has versioning problems:
ca: El senyal té problemes de versionat:

en: Some signals have versioning problems:
ca: Alguns senyals tenen problemes de versionat:

en: Actions
ca: Accions

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Devices
ca: Dispositius

en: Emblems
ca: Emblemes

en: Emoticons
ca: Emoticones

en: International
ca: Internacional

en: MIME Types
ca: Tipus MIME

en: Places
ca: Llocs

en: Status
ca: Estats

en: All available widgets and objects
ca: Tots els ginys i objectes disponibles

en: Click on a placeholder to create this class
    (use middle button to create more than one)
ca: Feu clic en un espai reservat per a crear aquesta classe
    (utilitzeu el botó central per a crear més d'un)

en: Non-GTK+ widgets and objects
ca: Ginys i objectes no-GTK+

en: Extra GTK+ objects
ca: Objectes extra GTK+

en: _Packing
ca: _Empaquetat

en: _Common
ca: _Comú

en: _Signals
ca: _Senyals

en: Translation domain:
ca: Domini de la traducció:

en: Composite template toplevel:
ca: Nivell superior de la plantilla de composició:

en: Select a CSS to use as custom style provider
ca: Seleccioneu un CSS que s'utilitzarà com a proveïdor d'estil personalitzat

en: Custom CSS style provider:
ca: Proveïdor d'estil CSS personalitzat:

en: From the project directory
ca: Des del directori del projecte

en: From a project relative directory
ca: Des d'un directori relatiu al projecte

en: From this directory
ca: Des d'aquest directori

en: Choose a path to load image resources
ca: Trieu un camí per a carregar els recursos d'imatge

en: Image resources are loaded locally:
ca: Els recursos d'imatge es carreguen localment:

en: Toolkit version required:
ca: Versió requerida del joc d'eines:

en: Verify objects, properties and signals deprecations
ca: Verifica si hi ha objectes, propietats i senyals obsolets

en: Warnings:
ca: Avisos:

en: program or library name
ca: nom del programa o de la biblioteca

en: Author(s):
ca: Autor(s):

en: License:
ca: Llicència:

en: Description:
ca: Descripció:

en: program or library short description
ca: descripció curta del programa o de la biblioteca

en: GNU GPL version 2
ca: GNU GPL versió 2

en: GNU GPL version 3
ca: GNU GPL versió 3

en: GNU LGPL version 2.1
ca: GNU LGPL versió 2.1

en: GNU LGPL version 3
ca: GNU LGPL versió 3

en: BSD 2-clause
ca: BSD de 2 clàusules

en: BSD 3-clause
ca: BSD de 3 clàusules

en: GNU All permissive
ca: GNU del tot permissiva

en: Setting License type of %s
ca: S'està establint el tipus de llicència de %s

en: Setting %s to use logo file
ca: S'està establint %s perquè utilitzi un fitxer de logotip

en: Setting %s to use a logo icon
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una icona de logotip

en: <choose a key>
ca: <trieu una clau>

en: Accelerator Key
ca: Tecla acceleradora

en: Choose accelerator keys...
ca: Trieu les tecles de l'accelerador...

en: Setting %s to use a center child
ca: S'està establint %s per a utilitzar un fill centrat

en: Setting %s to not use a center child
ca: S'està establint %s per a no utilitzar un fill centrat

[ctx: textattr]
en: Style
ca: Estil

[ctx: textattr]
en: Weight
ca: Pes

[ctx: textattr]
en: Stretch
ca: Amplada

[ctx: textattr]
en: Underline
ca: Subratllat

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
ca: Barrat

[ctx: textattr]
en: Gravity
ca: Gravetat

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
ca: Indicador de gravetat

[ctx: textattr]
en: Size
ca: Mida

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
ca: Mida absoluta

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
ca: Color de primer pla

[ctx: textattr]
en: Background Color
ca: Color de fons

[ctx: textattr]
en: Underline Color
ca: Color del subratllat

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
ca: Color del barrat

[ctx: textattr]
en: Scale
ca: Escala

[ctx: textattr]
en: Font Description
ca: Descripció del tipus de lletra

en: <Enter Value>
ca: <Introduïu el valor>

en: Unset
ca: Desconfigura

en: Select a color
ca: Seleccioneu un color

en: Select a font
ca: Seleccioneu un tipus de lletra

en: Attribute
ca: Atribut

en: Value
ca: Valor

en: Setup Text Attributes
ca: Configuració dels atributs de text

en: Edit Attributes
ca: Edita els atributs

en: Setting %s to use a custom child
ca: S'està establint %s perquè utilitzi un fill personalitzat

en: Setting %s to use standard configuration
ca: S'està establint la configuració estàndard a %s

en: Setting %s to use a stock button
ca: S'està establint %s perquè utilitzi un botó predeterminat

en: Setting %s to use a label and image
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una etiqueta i una imatge

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
ca: S'està establint %s perquè utilitzi la propietat %s com a atribut

en: Setting %s to use the %s property directly
ca: S'està establint %s perquè utilitzi la propietat %s directament

en: Retrieve %s from model (type %s)
ca: Recupera %s del model (tipus %s)

note: translators: the adjective not the verb
en: unset
ca: no establert

en: no model
ca: sense model

en: Setting columns on %s
ca: S'estan establint les columnes a %s

en: < define a new column >
ca: < defineix una columna nova >

en: Add and remove columns:
ca: Afegeix i suprimeix columnes:

en: Column type
ca: Tipus de columna

en: Column name
ca: Nom de columna

en: Setting %s to use static text
ca: S'està establint %s perquè utilitzi un text estàtic

en: Setting %s to use an external buffer
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una memòria intermèdia externa

en: Setting %s to use a primary icon from stock
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una icona primària del magatzem

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una icona primària del tema d'icones

en: Setting %s to use a primary icon from filename
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una icona primària a partir d'un nom de fitxer

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una icona secundària del magatzem

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una icona secundària del tema d'icones

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una icona secundària a partir d'un nom de fitxer

en: Setting primary icon of %s to use tooltip markup
ca: S'està establint la icona principal de %s perquè utilitzi el marcatge de l'indicador de funció

en: Setting secondary icon of %s to use tooltip markup
ca: S'està establint la icona secundària de %s perquè utilitzi el marcatge de l'indicador de funció

en: Setting primary icon of %s to not use tooltip markup
ca: S'està establint la icona principal de %s perquè no utilitzi el marcatge de l'indicador de funció

en: Setting secondary icon of %s to not use tooltip markup
ca: S'està establint la icona secundària de %s perquè no utilitzi el marcatge de l'indicador de funció

en: Placing %s inside %s
ca: S'està col·locant %s dintre de %s

en: X position property
ca: Propietat de posició X

en: The property used to set the X position of a child object
ca: La propietat utilitzada per a establir la posició X d'un objecte fill

en: Y position property
ca: Propietat de posició Y

en: The property used to set the Y position of a child object
ca: La propietat utilitzada per a establir la posició Y d'un objecte fill

en: Width property
ca: Propietat d'amplada

en: The property used to set the width of a child object
ca: La propietat utilitzada per a establir l'amplada d'un objecte fill

en: Height property
ca: Propietat d'alçada

en: The property used to set the height of a child object
ca: La propietat utilitzada per a establir l'alçada d'un objecte fill

en: Can resize
ca: Pot canviar de mida

en: Whether this container supports resizes of child widgets
ca: Si aquest contenidor permet canviar la mida dels ginys fills

en: Action
ca: Acció

en: Toggle
ca: Botó de commutació

en: Radio
ca: Opció

en: Recent
ca: Elements recents

en: Action Group Editor
ca: Editor de grup d'acció

en: Introduction page
ca: Pàgina d'introducció

en: Content page
ca: Pàgina de contingut

en: Confirmation page
ca: Pàgina de confirmació

en: Ordering children of %s
ca: S'estan ordenant els fills de %s

en: Tree View Column
ca: Columna de la visualització d'arbre

en: Cell Renderer
ca: Renderitzador de cel·la

en: Properties and Attributes
ca: Propietats i atributs

en: Common Properties and Attributes
ca: Propietats i atributs comuns

en: Accelerator
ca: Accelerador

en: Combo
ca: Quadre combinat

en: Spin
ca: Selector de valors

en: Progress
ca: Progrés

en: Spinner
ca: Indicador de progrés

en: Icon View Editor
ca: Editor de visualització d'icona

en: Combo Editor
ca: Editor combinat

en: Entry Completion Editor
ca: Editor de la compleció de l'entrada

en: %s is set to load %s from the model
ca: %s està establert per a carregar %s des del model

en: %s is set to manipulate %s directly
ca: %s està establert per a manipular %s directament

en: This combo box is not configured to have an entry
ca: El quadre combinat no està configurat perquè tingui una entrada

en: Tearoff menus are disabled
ca: Els menús amb separadors estan inhabilitats

en: Cannot add a toplevel window to a container.
ca: No es pot afegir una finestra de nivell superior a un contenidor.

en: Cannot add a popover to a container.
ca: No es pot afegir una finestra emergent a un contenidor.

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
ca: Els ginys de tipus %s només poden tenir ginys com a fills.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
    Increase its size or add a container if it only supports one child.
ca: Els ginys del tipus %s necessiten espais variables per a afegir-hi fills.
    Augmenteu-ne la mida o afegiu-hi un contenidor si només admet un fill.

en: This property is only available
    if the entry has a frame
ca: Aquesta propietat només està disponible
    si l'entrada té un marc

en: This property is only available
    if the entry characters are invisible
ca: Aquesta propietat només està disponible
    si els caràcters de l'entrada són invisibles

en: Insert Child on %s
ca: Insereix un fill a %s

en: Insert Row on %s
ca: Insereix una fila a %s

en: Insert Column on %s
ca: Insereix una columna a %s

en: Remove Column on %s
ca: Suprimeix la columna a %s

en: Remove Row on %s
ca: Suprimeix la fila a %s

note: --------------------------------- Constants ------------------------------
en: This property does not apply unless Use Underline is set.
ca: Aquesta propietat no s'aplica a menys que s'estableixi l'ús del subratllat.

en: Property not selected
ca: Propietat no seleccionada

en: This property is only for use in dialog action buttons
ca: Aquesta propietat només es pot utilitzar en botons d'acció de diàleg

en: This property is set to be controlled by an Action
ca: Aquesta propietat està establerta per a ser controlada per una acció

en: Only objects of type %s can be added to objects of type %s.
ca: Només els objectes de tipus %s poden ser afegits a objectes de tipus %s.

en: The accelerator can only be set when inside an Action Group.
ca: L'accelerador només es pot establir quan es troba dins d'un grup d'acció.

en: This property does not apply when a custom title is set
ca: Aquesta propietat no s'aplica quan s'estableix un títol personalitzat

en: Insert placeholder to %s
ca: Insereix un text variable a %s

en: Remove placeholder from %s
ca: Suprimeix el text variable de %s

en: The decoration layout does not apply to header bars which do no show window controls
ca: La disposició de la decoració no s'aplica a les barres de capçalera que no mostren controls de finestra

en: This property only applies to stock images or named icons
ca: Aquesta propietat només és aplicable a les imatges d'estoc o a les icones amb nom

en: This property only applies to named icons
ca: Aquesta propietat només és aplicable a les icones amb nom

en: This property only applies if ellipsize and wrapping are enabled
ca: Aquesta propietat només s'aplica si els punts suspensius i l'ajustament estan habilitats

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Visualització

en: _Help
ca: A_juda

en: Edit Menu Bar
ca: Barra del menú edita

en: Edit Menu
ca: Menú edita

en: An object of type %s cannot have any children.
ca: Un objecte de tipus %s no pot tenir cap fill.

en: <separator>
ca: <separador>

en: <custom>
ca: <personalitzat>

en: Children cannot be added to a separator.
ca: Uns separadors no pot tenir cap fill.

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
ca: Un menú d'elements recents no pot tenir cap fill.

en: %s already has a menu.
ca: %s ja té un menú.

en: %s item already has a submenu.
ca: %s ja té un submenú.

en: Normal item
ca: Element normal

en: Image item
ca: Element d'imatge

en: Check item
ca: Element de verificació

en: Radio item
ca: Element de ràdio

en: Separator item
ca: Element separador

en: Recent Menu
ca: Menú d'elements recents

en: Tool Item
ca: Element d'eina

en: Tool Item Group
ca: Grup d'element d'eina

en: Recent Chooser Menu
ca: Menú de selecció d'elements recents

en: Menu Item
ca: Element del menú

en: Remove page from %s
ca: Suprimeix la pàgina a %s

en: Insert page on %s
ca: Insereix una pàgina a %s

en: This progressbar does not show text
ca: Aquesta barra de progrés no mostra text

en: Scale is configured to not draw the value
ca: L'escala està configurada per no mostrar el valor

en: This property is disabled
ca: Aquesta propietat està inhabilitada

en: Search bar is already full
ca: La barra de cerca ja està plena

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Text Tag Table Editor
ca: Editor de taula d'etiquetes de text

en: Button
ca: Botó

en: Menu
ca: Menú

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Separator
ca: Separador

en: Image
ca: Imatge

en: Check
ca: Comprovació

en: Tool Bar Editor
ca: Editor de la barra d'eines

en: This property only applies when configuring the label with text
ca: Aquesta propietat només s'aplica quan es configura l'etiqueta amb text

en: Group
ca: Grup

en: Tool Palette Editor
ca: Editor de la paleta d'eina

en: Column
ca: Columna

en: Tree View Editor
ca: Editor de visualització d'arbre

note: XXX FIXME: We should hide the actual "fixed-height-mode" setting from * treeview editors and provide a custom control that sets all its columns * to fixed size and then control the column's sensitivity accordingly.
en: Columns must have a fixed size inside a treeview with fixed height mode set
ca: Les columnes han de tenir una mida fixa dins d'una vista d'arbre si s'ha establert el mode d'alçada fixa

en: Search is disabled
ca: La cerca està inhabilitada

en: Headers are invisible
ca: Les capçaleres són invisibles

en: Expanders are not shown
ca: No es mostren els expansors

en: Removing parent of %s
ca: S'està suprimint el pare de %s

en: Adding parent %s for %s
ca: S'està afegint el pare %s per a %s

en: (unnamed)
ca: (sense nom)

en: Adding %s to Size Group %s
ca: S'està afegint %s al grup de mida %s

en: Adding %s to a new Size Group
ca: S'està afegint %s a un nou grup de mida

note: Add trailing new... item
en: New Size Group
ca: Grup de mida nou

en: This property does not apply to client-side decorated windows
ca: Aquesta propietat no s'aplica a les finestres decorades de client

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use a custom title
en: Setting %s to use a custom title
ca: Configura %s per a utilitzar un títol personalitzat

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use the standard title
en: Setting %s to use the standard title
ca: Configura %s per a utilitzar el títol estàndard

en: Setting %s to show window controls
ca: Configura %s per a mostrar els controls de les finestres

en: Setting %s to not show window controls
ca: Configura %s per a no mostrar els controls de les finestres

note: Add descriptive label
en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
ca: Primer afegiu un nom predeterminat a l'entrada de sota, i després afegiu i definiu les fonts d'aquesta icona en la visualització d'arbre.

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
ca: Introduïu un nom de fitxer, un camí relatiu o el camí sencer per a aquesta font de «%s» (el Glade només el carregarà en temps d'execució des del directori del projecte).

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
ca: Establiu si voleu especificar la direcció del text per a aquesta font de «%s»

en: Set the text direction for this source of '%s'
ca: Estableix la direcció del text per a aquesta font de «%s»

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
ca: Establiu si voleu especificar la mida de la icona per a aquesta font de «%s»

en: Set the icon size for this source of '%s'
ca: Establiu la mida de la icona per a aquesta font de «%s»

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
ca: Establiu si voleu especificar l'estat d'aquesta font de «%s»

en: Set the state for this source of '%s'
ca: Establiu l'estat d'aquesta font de «%s»

en: File Name
ca: Nom del fitxer

en: Setting %s to use an image from stock
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una imatge predeterminada

en: Setting %s to use an image from the icon theme
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una imatge del tema d'icones

en: Setting %s to use a resource name
ca: S'està establint %s perquè utilitzi un nom de recurs

en: Setting %s to use an image from filename
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una imatge a partir del nom de fitxer

en: Setting %s to use a stock item
ca: S'està establint %s perquè utilitzi un element predeterminat

en: Stock Item:
ca: Element predeterminat:

en: Custom label and image:
ca: Etiqueta i imatge personalitzades:

note: Label area frame...
en: Edit Label
ca: Edita l'etiqueta

note: Internal Image area...
en: Edit Image
ca: Edita la imatge

en: Setting %s to use an attribute list
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una llista d'atributs

en: Setting %s to use a Pango markup string
ca: S'està establint %s per a utilitzar una cadena amb marcatge de la Pango

en: Setting %s to use a pattern string
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una cadena de patró

en: Setting %s to use normal line wrapping
ca: S'està establint %s perquè utilitzi l'ajustament de línia normal

en: Setting %s to use a single line
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una línia única

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
ca: S'està establint %s perquè utilitzi l'ajustament de línia de la Pango

en: <printable chars only>
ca: <només caràcters imprimibles>

en: Add and remove rows:
ca: Afegeix i suprimeix files:

en: Setting %s to have a start action
ca: Configura %s per a tenir una acció d'inici

en: Setting %s to have an end action
ca: Configura %s per a tenir una acció final

en: Setting %s to not have a start action
ca: Configura %s per no a tenir una acció inicial

en: Setting %s to not have an end action
ca: Configura %s per a no tenir zeros en l'acció final

note: Add descriptive label
en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
ca: Defineix les columnes per al magatzem de llistes. Si els doneu noms descriptius podreu accedir-hi més fàcilment quan establiu els atributs dels renderitzadors de cel·les (premeu la tecla Suprimeix per a suprimir la columna seleccionada)

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
ca: Afegiu, suprimiu i editeu files de dades (podeu utilitzar la combinació de tecles Control+N per a afegir files noves i la tecla Suprimeix per a suprimir la fila seleccionada)

en: <Type Here>
ca: <Escriviu aquí>

en: <Enter ID>
ca: <Introduïu l'identificador>

en: Setting %s to use standard label text
ca: S'està establint %s perquè utilitzi un text d'etiqueta predeterminat

en: Setting %s to use a custom label widget
ca: S'està establint %s perquè utilitzi un giny d'etiqueta personalitzat

en: Group Header
ca: Capçalera de grup

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
ca: Trieu el model de dades i
    definiu algunes columnes en el magatzem
    de dades primer

en: Setting %s to use a custom tooltip
ca: S'està establint %s perquè utilitzi un indicador de funció personalitzat

en: Setting %s to use tooltip markup
ca: S'està establint %s perquè utilitzi marcatge de l'indicador de funció

en: Setting %s to not use tooltip markup
ca: S'està establint %s perquè no utilitzi marcatge de l'indicador de funció

en: Setting %s to use a named icon
ca: S'està establint %s perquè utilitzi una icona amb nom

en: Setting %s to use an icon file
ca: S'està establint %s perquè utilitzi un fitxer d'icona

en: Setting %s to use a custom titlebar
ca: Configura %s per a utilitzar una barra de títol personalitzada

en: Setting %s to use a system provided titlebar
ca: Configura %s per a utilitzar una barra de títol proporcionada pel sistema

en: Page Setup Dialog
ca: Diàleg de configuració de pàgina

en: Print Dialog
ca: Diàleg d'impressió

en: Page Set
ca: Disposició de la pàgina

en: Copies
ca: Còpies

en: Collate
ca: Compagina

en: Reverse
ca: Al revés

en: Scale
ca: Escala

en: Generate PDF
ca: Genera PDF

en: Generate PS
ca: Genera PS

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Number Up
ca: Nombre amunt

en: Number Up Layout
ca: Disposició del nombre amunt

en: GTK+ Unix Print Toplevels
ca: Nivells superiors de la impressió GTK+ a Unix

en: Preview snapshot
ca: Previsualització instantània

en: Edit Separately
ca: Edita de manera separada

en: Remove Parent
ca: Suprimeix el pare

en: Add Parent
ca: Afegeix un pare

en: Alignment
ca: Alineació

en: Viewport
ca: Subàrea de visualització

en: Event Box
ca: Caixa d'esdeveniments

en: Frame
ca: Marc

en: Aspect Frame
ca: Marc d'aspecte

en: Scrolled Window
ca: Finestra amb desplaçament

en: Expander
ca: Expansor

en: Grid
ca: Graella

en: Box
ca: Caixa

en: Paned
ca: Amb subfinestres

en: Stack
ca: Pila

en: Add to Size Group
ca: Afegeix al grup de mida

en: Clear properties
ca: Neteja les propietats

en: Read documentation
ca: Llegiu la documentació

en: Style Classes
ca: Classes d'estil

en: A list of style class names to apply to this widget
ca: La llista de noms de classes d'estil per a aplicar al giny

en: Fill
ca: Omple

en: Start
ca: Inici

en: Center
ca: Centra

en: End
ca: Final

en: Baseline
ca: Línia base

en: Exposure
ca: Exposició

en: Pointer Motion
ca: Moviment del punter

en: Pointer Motion Hint
ca: Indicador del moviment del punter

en: Button Motion
ca: Moviment del botó

en: Button 1 Motion
ca: Moviment del botó 1

en: Button 2 Motion
ca: Moviment del botó 2

en: Button 3 Motion
ca: Moviment del botó 3

en: Button Press
ca: Botó premut

en: Button Release
ca: Botó alliberat

en: Key Press
ca: Tecla premuda

en: Key Release
ca: Tecla alliberada

en: Enter Notify
ca: Notificació d'entrada

en: Leave Notify
ca: Notificació en abandonar

en: Focus Change
ca: Canvi de focus

en: Structure
ca: Estructura

en: Property Change
ca: Canvi de propietat

en: Visibility Notify
ca: Notificació de visibilitat

en: Proximity In
ca: Més lluny

en: Proximity Out
ca: Més a prop

en: Substructure
ca: Subestructura

en: Scroll
ca: Desplaça

en: Touch
ca: Tàctil

en: Smooth scroll
ca: Desplaçament suau

en: Touchpad Gesture
ca: Gest del ratolí tàctil

en: Tablet Pad
ca: Teclat de tauleta

en: All Events
ca: Tots els esdeveniments

en: Accelerators
ca: Acceleradors

en: A list of accelerator keys
ca: Una llista de tecles d'acceleració

en: Accessible Name
ca: Nom accessible

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
ca: El nom de la instància de l'objecte, formatat per a l'accés a través de tecnologies assistives

en: Accessible Description
ca: Descripció accessible

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
ca: Descripció d'un objecte, formatat per a l'accés a través de tecnologies assistives

en: Role
ca: Rol

en: The accessible role of this object
ca: El rol d'accessibilitat d'aquest objecte

en: Invalid
ca: No vàlid

en: Accelerator Label
ca: Etiqueta acceleradora

en: Alert
ca: Alerta

en: Animation
ca: Animació

en: Arrow
ca: Fletxa

en: Calendar
ca: Calendari

en: Canvas
ca: Llenç

en: Check Box
ca: Casella de selecció

en: Check Menu Item
ca: Element de menú de comprovació

en: Color Chooser
ca: Selector de color

en: Column Header
ca: Capçalera de columna

en: Combo Box
ca: Quadre combinat

en: Date Editor
ca: Editor de la data

en: Desktop Icon
ca: Icona d'escriptori

en: Desktop Frame
ca: Marc d'escriptori

en: Dial
ca: Marcador

en: Dialog
ca: Diàleg

en: Directory Pane
ca: Subfinestra de directori

en: Drawing Area
ca: Àrea de dibuix

en: File Chooser
ca: Selector de fitxers

en: Filler
ca: Farcit

en: Font Chooser
ca: Selector de tipus de lletra

en: Glass Pane
ca: Subfinestra de vidre

en: HTML Container
ca: Contenidor HTML

en: Icon
ca: Icona

en: Internal Frame
ca: Marc intern

en: Layered Pane
ca: Subfinestra amb capes

en: List
ca: Llista

en: List Item
ca: Element de llista

en: Menu Bar
ca: Barra de menú

en: Option Pane
ca: Subfinestra d'opcions

en: Page Tab
ca: Pàgina en pestanya

en: Page Tab List
ca: Llista de pàgines en pestanyes

en: Panel
ca: Quadre

en: Password Text
ca: Text de la contrasenya

en: Popup Menu
ca: Menú emergent

en: Progress bar
ca: Barra de progrés

en: Push Button
ca: Botó d'empènyer

en: Radio Button
ca: Botó de grup

en: Radio Menu Item
ca: Element del menú d'opcions

en: Root Pane
ca: Subfinestra arrel

en: Row Header
ca: Capçalera de fila

en: Scroll Bar
ca: Barra de desplaçament

en: Scroll pane
ca: Subfinestra de desplaçament

en: Slider
ca: Lliscador

en: Split Pane
ca: Subfinestra partida

en: Spin Button
ca: Botó de selecció de valors

en: Status Bar
ca: Barra d'estat

en: Table
ca: Taula

en: Table Cell
ca: Cel·la d'una taula

en: Tear Off Menu Item
ca: Element de menú desacoblable

en: Toggle Button
ca: Botó de commutació

en: Tool Bar
ca: Barra d'eines

en: Tool Tip
ca: Indicador de funció

en: Tree
ca: Arbre

en: Tree Table
ca: Taula d'arbre

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Window
ca: Finestra

en: Header
ca: Capçalera

en: Footer
ca: Peu

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Ruler
ca: Regle

en: Application
ca: Aplicació

en: Autocomplete
ca: Autocompleció

en: Editbar
ca: Barra d'edició

en: Embedded
ca: Incrustat

en: Entry
ca: Entrada

en: Chart
ca: Diagrama

en: Caption
ca: Títol

en: Document Frame
ca: Marc del document

en: Heading
ca: Capçalera

en: Page
ca: Pàgina

en: Section
ca: Secció

en: Redundant Object
ca: Objecte redundant

en: Form
ca: Formulari

en: Link
ca: Enllaç

en: Input Method Window
ca: Finestra del mètode d'entrada

en: Table Row
ca: Fila de taula

en: Tree Item
ca: Element d'arbre

en: Document Spreadsheet
ca: Document de full de càlcul

en: Document Presentation
ca: Document de presentació

en: Document Text
ca: Document de text

en: Document Email
ca: Document de correu electrònic

en: List Box
ca: Caixa de llista

en: Grouping
ca: Agrupació

en: Image Map
ca: Mapa d'imatge

en: Notification
ca: Notificació

en: Info Bar
ca: Barra d'informació

en: Level Bar
ca: Barra de nivell

en: Title Bar
ca: Barra de títol

en: Block Quote
ca: Cita

en: Audio
ca: Àudio

en: Video
ca: Vídeo

en: Landmark
ca: Punt de referència

en: Log
ca: Registre

en: Marquee
ca: Marquesina

en: Math
ca: Matemàtiques

en: Rating
ca: Puntuació

en: Time
ca: Temps

en: Description List
ca: Llista de descripció

en: Description Term
ca: Terme descrit

en: Description Value
ca: Valor de la descripció

en: Generic object
ca: Objecte genèric

en: Mathematical fraction
ca: Fracció matemàtica

en: A radical expression (in math)
ca: Una expressió radical (en matemàtiques)

en: Subscript text
ca: Text del subíndex

en: Superscript text
ca: Text amb superíndex

en: Footnote text
ca: Text de la nota al peu

en: Content deletion
ca: Supressió del contingut

en: Content insertion
ca: Inserció de contingut

en: Marked content
ca: Contingut marcat

en: Change suggestion
ca: Canvia el suggeriment

en: Last Defined
ca: Definit per última vegada

en: Controlled By
ca: Controlat per

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
ca: Indica que un objecte és controlat per un o més objectes

en: Controller For
ca: Controlat per a

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
ca: Indica que un objecte és un controlador per a un o més objectes

en: Labeled By
ca: Etiquetat per

en: Indicates an object is labeled by one or more target objects
ca: Indica que un objecte està etiquetat per un o més objectes objectiu

en: Label For
ca: Etiquetat per a

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
ca: Indica que un objecte és una etiqueta per a un o més objectes

en: Member Of
ca: Membre de

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
ca: Indica que un objecte és membre d'un grup d'un o més objectes destí

en: Node Child Of
ca: Node fill de

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
ca: Indica que un objecte és una cel·la en una taula d'arbre que es mostra perquè una cel·la en la mateixa columna s'ha expandit i identifica aquella cel·la

en: Flows To
ca: Flota cap a

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
ca: Indica que l'objecte té contingut que flota lògicament cap a un altre AtkObject de forma seqüencial (per exemple un flux de text)

en: Flows From
ca: Flota des de

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
ca: Indica que l'objecte té contingut que flota lògicament des d'un altre AtkObject de forma seqüencial (per exemple un flux de text)

en: Subwindow Of
ca: Subfinestra de

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
ca: Indica una subfinestra adjunta a un component, però que no té cap altra connexió en la jerarquia de la UI del component

en: Embeds
ca: Incrusta

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
ca: Indica que un objecte incrusta visualment el contingut d'un altre, p. e. el contingut d'aquest objecte flota al voltant del contingut d'un altre

en: Embedded By
ca: Incrustat per

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
ca: El contrari d'«Incrusta», indica que el contingut d'aquest objecte està incrustat en un altre objecte

en: Popup For
ca: Menú emergent per a

en: Indicates that an object is a popup for another object
ca: Indica que un objecte és un menú emergent per a un altre objecte

en: Parent Window Of
ca: Finestra pare de

en: Indicates that an object is a parent window of another object
ca: Indica que un objecte és una finestra pare d'un altre objecte

en: Described By
ca: Descrit per

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
ca: Indica que un altre objecte proporciona informació descriptiva sobre aquest objecte; més explicatiu que l'«Etiqueta per»

en: Description For
ca: Descrit per a

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
ca: Indica que un objecte proporciona informació descriptiva sobre un altre objecte; més explicatiu que l'«Etiqueta per a»

en: Queue
ca: Cua

en: Immediate
ca: Immediat

en: Insert Before
ca: Insereix abans

en: Insert After
ca: Insereix després

en: Remove Slot
ca: Suprimeix la ranura

en: Number of items
ca: Nombre d'elements

en: The number of items in the box
ca: El nombre d'elements en la caixa

en: Top
ca: Superior

en: Bottom
ca: Inferior

en: Center Child
ca: Centra el fill

en: Horizontal Box
ca: Caixa horitzontal

en: Vertical Box
ca: Caixa vertical

en: Action Bar
ca: Barra d'accions

en: The number of items in the action bar
ca: El nombre d'elements a la barra d'acció

en: Accel Groups
ca: Grups d'acceleradors

en: A list of accel groups to be added to this window
ca: Una llista de grups d'acceleradors per a afegir a aquesta finestra

en: North West
ca: Nord-oest

en: North
ca: Nord

en: North East
ca: Nord-est

en: West
ca: Oest

en: East
ca: Est

en: South West
ca: Sud-oest

en: South
ca: Sud

en: South East
ca: Sud-est

en: Static
ca: Estàtic

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Splash Screen
ca: Pantalla flaix

en: Utility
ca: Utilitat

en: Dock
ca: Acobla

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Drop Down Menu
ca: Menú desplegable

en: Tooltip
ca: Indicador de funció

en: Toplevel
ca: Nivell superior

en: Popup
ca: Menú emergent

en: Offscreen
ca: Fora de pantalla

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Always Center
ca: Centra sempre

en: Center on Parent
ca: Centra en el pare

en: Offscreen Window
ca: Finestra fora de pantalla

en: Application Window
ca: Finestra d'aplicació

en: Overlay
ca: Superposició

en: Menu Shell
ca: Menú d'ordres

en: Position
ca: Posició

en: The position of the menu item in the menu shell
ca: La posició de l'element de menú en el menú d'ordres

en: Edit…
ca: Edita…

en: Use Underline
ca: Amb subratllat

en: Related Action
ca: Acció relacionada

en: Use Action Appearance
ca: Amb l'aparença de l'acció

en: Action Name
ca: Nom de l'acció

en: Action Target
ca: Destinació de l'acció

en: Click
ca: Clic

en: Set the description of the Click atk action
ca: Estableix la descripció de l'acció atk Click

en: Image Menu Item
ca: Element de menú d'imatge

en: Stock Item
ca: Element predeterminat

en: The stock item for this menu item
ca: L'element predeterminat per a aquest element de menú

en: Accel Group
ca: Grup d'accelerador

en: Separator Menu Item
ca: Element separador de menú

en: Left to Right
ca: D'esquerra a dreta

en: Right to Left
ca: De dreta a esquerra

en: Top to Bottom
ca: Superior a inferior

en: Bottom to Top
ca: De baix a dalt

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Icons only
ca: Només icones

en: Text only
ca: Només text

en: Text below icons
ca: Text sota les icones

en: Text beside icons
ca: Text al costat de les icones

en: A symbolic icon size for the stock icon
ca: Una mida simbòlica d'icona per a aquesta icona de l'estoc

en: Small Toolbar
ca: Barra d'eines petita

en: Large Toolbar
ca: Barra d'eines gran

en: Drag &amp; Drop
ca: Arrossega i deixa anar

en: The position of the tool item in the toolbar
ca: La posició de l'element d'eina en la barra d'eines

en: Tool Palette
ca: Paleta d'eina

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural width
ca: Si s'ha de començar el desplaçament a menys de l'amplada mínima o natural

en: Minimum
ca: Mínim

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural height
ca: Si s'ha de començar el desplaçament a menys de l'alçada mínima o natural

en: The position of the tool item group in the palette
ca: La posició del grup de l'element d'eina a la paleta

en: Middle
ca: Mitjà

en: Half
ca: Mig

en: Separator Tool Item
ca: Element separador d'eines

en: Tool Button
ca: Botó d'eina

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
ca: La icona predeterminada mostrada a l'element (trieu un element del magatzem de la GTK+ o d'una fàbrica d'icones)

en: Toggle Tool Button
ca: Botó de commutació d'eina

en: Radio Tool Button
ca: Barra de botons d'opcions

en: Menu Tool Button
ca: Botó de menú d'eina

en: Handle Box
ca: Nansa

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: In
ca: Dins

en: Out
ca: Fora

en: Etched In
ca: Gravat

en: Etched Out
ca: Relleu

en: Attributes
ca: Atributs

en: The pango attributes for this label
ca: Els atributs de la Pango per a aquesta etiqueta

en: Word
ca: Paraula

en: Character
ca: Caràcter

en: Word Character
ca: Paraula caràcter

en: Text Entry
ca: Entrada de text

en: Free Form
ca: Forma lliure

en: Alpha
ca: Alfa

en: Digits
ca: Dígits

en: Number
ca: Nombre

en: Phone
ca: Telèfon

en: Email
ca: Adreça electrònica

en: Password
ca: Contrasenya

en: Pin Code
ca: Codi PIN

en: Spellcheck
ca: Verificació ortogràfica

en: No Spellcheck
ca: Sense verificació ortogràfica

en: Word Completion
ca: Compleció de paraules

en: Lowercase
ca: Minúscules

en: Uppercase Chars
ca: Caràcters en majúscules

en: Uppercase Words
ca: Paraules en majúscules

en: Uppercase Sentences
ca: Frases en majúscules

en: Inhibit On-screen Keyboard
ca: Inhabilita el teclat en pantalla

en: Vertical Writing
ca: Escriptura vertical

en: Emoji Support
ca: Suport per a emoji

en: No Emoji Support
ca: Sense suport d'emoji

en: Primary Stock Icon
ca: Icona de l'estoc primària

en: Secondary Stock Icon
ca: Icona secundària de l'estoc

en: Primary Icon Pixbuf
ca: Memòria de píxels de la icona primària

en: Secondary Icon Pixbuf
ca: Memòria de píxels de la icona secundària

en: Primary Icon Name
ca: Nom de la icona primària

en: Secondary Icon Name
ca: Nom de la icona secundària

en: Primary Icon Activatable
ca: La icona primària és activable

en: Secondary Icon Activatable
ca: La icona secundària és activable

en: Primary Icon Sensitive
ca: Sensibilitat de la icona primària

en: Secondary Icon Sensitive
ca: Sensibilitat de la icona secundària

en: Progress Fraction
ca: Fracció del progrés

en: Progress Pulse Step
ca: Pas del pols de progrés

en: Primary Icon Tooltip Text
ca: Text de l'indicador de funció de la icona primària

en: Secondary Icon Tooltip Text
ca: Text de l'indicador de funció de la icona secundària

en: Primary Icon Tooltip Markup
ca: Marcatge de l'indicador de funció de la icona primària

en: Secondary Icon Tooltip Markup
ca: Marcatge de l'indicador de funció de la icona secundària

en: Activate
ca: Activa

en: Set the description of the Activate atk action
ca: Estableix la descripció de l'acció atk Activate (activa)

en: Search Entry
ca: Entrada de cerca

en: Text View
ca: Visualització de text

en: Search Bar
ca: Barra de cerca

en: Reject
ca: Rebutja

en: Accept
ca: Accepta

en: Delete Event
ca: Elimina l'esdeveniment

en: OK
ca: D'acord

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Close
ca: Tanca

en: Apply
ca: Aplica

en: Help
ca: Ajuda

en: Stock Button
ca: Botó predeterminat

en: The stock item for this button
ca: L'element predeterminat per a aquest botó

en: Response ID
ca: ID de resposta

en: The response ID of this button in a dialog
ca: L'identificador de resposta d'aquest botó en un diàleg

en: Press
ca: Prem

en: Set the description of the Press atk action
ca: Estableix la descripció de l'acció atk Press (prem)

en: Release
ca: Alliberament

en: Set the description of the Release atk action
ca: Estableix la descripció de l'acció atk Release (allibera)

en: Check Button
ca: Botó de comprovació

en: Always
ca: Sempre

en: If Valid
ca: Si és vàlid

en: Switch
ca: Commutador

en: File Chooser Button
ca: Botó de selecció de fitxers

en: Save
ca: Desa

en: Open
ca: Obre

en: Select Folder
ca: Seleccioneu la carpeta

en: Create Folder
ca: Crea una carpeta

en: Scale Button
ca: Botó d'escalat

en: The names of the icons to be used by the scale button. The first item in the array will be used in the button when the current value is the lowest value, the second item for the highest value. All the subsequent icons will be used for all the other values, spread evenly over the range of values
ca: Els noms de les icones que farà servir el botó d'escala. El primer element de la matriu es farà servir quan el valor actual sigui el valor més baix possible, el segon element serà pel valor més alt i la resta d'icones es faran servir per a la resta de valors, distribuint-les equitativament entre tot el rang de valors

en: Volume Button
ca: Botó de volum

en: File Chooser Widget
ca: Diàleg de selecció de ginys

en: Application Chooser Widget
ca: Giny de selecció d'aplicació

en: Places Sidebar
ca: Barra lateral de llocs

en: New Tab
ca: Pestanya nova

en: New Window
ca: Finestra nova

en: Color Button
ca: Botó de color

en: Font Button
ca: Botó de tipus de lletra

en: Automatic
ca: Automàtic

en: On
ca: Activat

en: Off
ca: Desactivat

en: Combo Box Text
ca: Text del quadre combinat

en: Items
ca: Elements

en: The list of items to show in the combo box
ca: La llista d'elements a mostrar en el quadre combinat

en: Application Chooser Button
ca: Botó de selecció d'aplicació

en: Progress Bar
ca: Barra de progrés

en: Continuous
ca: Continu

en: Discrete
ca: Discret

en: Resource Name
ca: Nom del recurs

en: Icon Size
ca: Mida de la icona

en: Dialog Box
ca: Quadre de diàleg

en: Insert Row
ca: Insereix una fila

en: Before
ca: Abans

en: Insert Column
ca: Insereix una columna

en: Remove Row
ca: Suprimeix la fila

en: Remove Column
ca: Suprimeix la columna

en: Expand
ca: Expandeix

en: Shrink
ca: Encongeix

en: Rows
ca: Files

en: The number of rows for this grid
ca: El nombre de files de la graella

en: Columns
ca: Columnes

en: The number of columns for this grid
ca: El nombre de columnes d'aquesta graella

en: Horizontal Panes
ca: Subfinestres horitzontals

en: Vertical Panes
ca: Subfinestres verticals

en: Notebook
ca: Bloc de notes

en: Insert Page Before
ca: Insereix una pàgina abans

en: Insert Page After
ca: Insereix una pàgina després

en: Remove Page
ca: Suprimeix la pàgina

en: Set the currently active page to edit, this property will not be saved
ca: Estableix la pàgina que està activa actualment per a editar-se, la propietat no es desarà

en: Number of pages
ca: Nombre de pàgines

en: The number of pages in the notebook
ca: El nombre de pàgines en la llibreta

en: Start Action
ca: Acció d'inici

en: End Action
ca: Acció final

en: HeaderBar
ca: Barra de capçalera

en: Reserve space for subtitle
ca: Reserva espai per als subtítols

en: Keep the headerbar height the same as the subtitle changes dynamically.
ca: Mantén l'alçada de la barra de capçalera igual que els canvis del subtítol dinàmicament.

en: Custom Title
ca: Títol personalitzat

en: The number of items in the header bar
ca: El nombre d'elements a la barra de capçalera

en: Add Slot
ca: Afegeix una ranura

en: The number of pages in the stack
ca: El nombre de pàgines de la pila

en: Edit page
ca: Edita la pàgina

en: Visible child
ca: Fill visible

en: Crossfade
ca: Atenuació

en: Slide Right
ca: Desplaça a la dreta

en: Slide Left
ca: Desplaça a l'esquerra

en: Slide Up
ca: Desplaça amunt

en: Slide Down
ca: Desplaça avall

en: Slide Left-Right
ca: Diapositiva esquerra-dreta

en: Slide Up-Down
ca: Llisca amunt-avall

en: Move Over Up
ca: Mou per damunt a dalt

en: Move Over Down
ca: Mou per damunt a baix

en: Move Over Left
ca: Mou per damunt a l'esquerra

en: Move Over Right
ca: Mou per damunt a la dreta

en: Move Over Up-Down
ca: Mou per damunt de dalt a avall

en: Move Over Down-Up
ca: Mou per damunt d'avall a dalt

en: Move Over Left-Right
ca: Mou per damunt d'esquerra a dreta

en: Move Over Right-Left
ca: Mou per damunt d'esquerra a dreta

en: Move Under Up
ca: Mou per sota cap a amunt

en: Move Under Down
ca: Mou per sota cap a avall

en: Move Under Left
ca: Mou per sota cap a l'esquerra

en: Move Under Right
ca: Mou per sota cap a la dreta

en: Stack Switcher
ca: Commutador de pila

en: Stack Sidebar
ca: Barra lateral de la pila

en: Revealer
ca: Revelador

en: Add Row
ca: Afegeix una fila

en: Single
ca: Únic

en: Browse
ca: Navega

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Placeholder
ca: Espai reservat

en: Whether this listbox should have a placeholder widget that is shown in the list when it doesn't display any visible children
ca: Si aquest quadre de llista hauria de tenir un giny amb espai reservat que es mostri a la llista quan no es mostri cap fill visible

en: The position of the row item in the listbox
ca: La posició de l'element de fila al quadre de llista

en: List Box Row
ca: Fila de caixa de llista

en: Flow Box
ca: Caixa reajustable

en: Add Child
ca: Afegeix un fill

en: The position of the child in the flowbox
ca: La posició del fill a la caixa reajustable

en: Flow Box Child
ca: Fill de caixa reajustable

en: Range
ca: Rang

en: Discontinuous
ca: Discontinu

en: Delayed
ca: Retardat

en: The number of digits to round the value to when the value changes
ca: El nombre de dígits per a arrodonir el valor quan aquest canviï

en: Whether to highlight the area of the trough from the bottom or left leading up to the knob
ca: Si s'ha de ressaltar l'àrea lliscant des de baix o l'esquerra fins al nus

en: Horizontal Scale
ca: Escala horitzontal

en: Vertical Scale
ca: Escala vertical

en: Flip Horizontally
ca: Capgira horitzontalment

en: Flip Vertically
ca: Capgira verticalment

en: Slide Horizontally
ca: Llisca horitzontalment

en: Slide Vertically
ca: Llisca verticalment

en: Resize Horizontally
ca: Redimensiona horitzontalment

en: Resize Vertically
ca: Redimensiona verticalment

en: Flip Both Sides
ca: Capgira ambdós costats

en: Slide Both Sides
ca: Llisca les dues cares

en: Resize Both Sides
ca: Redimensiona els dos costats

en: Scrollbar
ca: Barra de desplaçament

en: Horizontal Scrollbar
ca: Barra de desplaçament horitzontal

en: Vertical Scrollbar
ca: Barra de desplaçament vertical

en: Button Box
ca: Caixa de botons

en: Default
ca: Predeterminat

en: Spread
ca: Escampament

en: Edge
ca: Vora

en: Horizontal Button Box
ca: Caixa de botons horitzontal

en: Vertical Button Box
ca: Caixa vertical de botons

en: Horizontal Separator
ca: Separador horitzontal

en: Vertical Separator
ca: Separador vertical

en: Accel Label
ca: Etiqueta acceleradora

en: Up
ca: Amunt

en: Down
ca: Avall

en: Menu Button
ca: Botó de menú

en: Lock Button
ca: Botó de blocatge

en: Layout
ca: Disposició

en: Fixed
ca: Fixat

en: OpenGL Area
ca: Àrea OpenGL

en: Info
ca: Informació

en: Warning
ca: Avís

en: Question
ca: Pregunta

en: Never
ca: Mai

en: External
ca: Extern

en: Top Left
ca: A dalt a l'esquerra

en: Bottom Left
ca: Inferior esquerra

en: Top Right
ca: Superior dret

en: Bottom Right
ca: Inferior dreta

en: If overlay scrolling is enabled, scrollbars are only added as traditional widgets when a mouse is present
ca: Si el desplaçament de la superposició està habilitat, les barres de desplaçament només s'afegeixen com a ginys tradicionals quan hi ha un ratolí

en: About Dialog
ca: Diàleg «Quant a»

en: Artistic
ca: Artístic

en: GPL 2.0 Only
ca: Només GPL 2.0

en: GPL 3.0 Only
ca: Només GPL 3.0

en: LGPL 2.1 Only
ca: Només LGPL 2.1

en: LGPL 3.0 Only
ca: Només LGPL 3.0

en: AGPL 3.0 Only
ca: Només AGPL 3.0

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
ca: Marqueu-ho com a traduïble i establiu nom i adreça si voleu mostrar només un traductor. En cas contrari, llisteu tots els traductors i inhabiliteu la traducció d'aquesta cadena

en: Color Selection Dialog
ca: Diàleg de selecció de color

en: File Chooser Dialog
ca: Diàleg de selecció de fitxers

en: Font Selection Dialog
ca: Diàleg de selecció del tipus de lletra

en: Application Chooser Dialog
ca: Diàleg de selecció d'aplicació

en: Message Dialog
ca: Diàleg de missatges

en: Ok
ca: D'acord

en: Yes, No
ca: Sí, No

en: Ok, Cancel
ca: D'acord, Cancel·la

en: Color Selection
ca: Selecció de color

en: Color Chooser Widget
ca: Giny de selecció de color

en: Color Chooser Dialog
ca: Diàleg de selecció de color

en: Font Chooser Widget
ca: Giny de selecció de tipus de lletra

en: Font Chooser Dialog
ca: Diàleg de selecció de tipus de lletra

en: Font Selection
ca: Selecció del tipus de lletra

en: Assistant
ca: Auxiliar

en: Number of Pages
ca: Nombre de pàgines

en: Number of pages in this assistant
ca: El nombre de pàgines en aquest auxiliar

en: Initially Complete
ca: Completat ja d'entrada

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
ca: Si aquesta pàgina es marcarà com a completada faci el que faci l'usuari.

en: Content
ca: Contingut

en: Intro
ca: Introducció

en: Confirm
ca: Confirmació

en: Summary
ca: Resum

en: The page position in the Assistant
ca: La posició de la pàgina en l'auxiliar

en: Popover
ca: Finestra emergent

en: Popover Menu
ca: Menú de finestres emergents

en: Number of submenus
ca: Nombre de submenús

en: The number of submenus in the popover menu
ca: El nombre de submenús al menú emergent

en: Edit menu
ca: Edita el menú

en: Set the currently active submenu to edit, this property will not be saved
ca: Estableix el submenú actiu per a editar, aquesta propietat no es desarà

en: Model Button
ca: Model del botó

en: Link Button
ca: Botó d'enllaç

en: Recent Chooser
ca: Seleccionador d'elements recents

en: Most Recently Used first
ca: Primer els utilitzats més recentment

en: Least Recently Used first
ca: Primer els utilitzats menys recentment

en: Recent Chooser Dialog
ca: Diàleg de selecció dels elements recents

en: Size Group
ca: Grup de mida

en: Widgets
ca: Ginys

en: List of widgets in this group
ca: Llista dels ginys en aquest grup

en: Both
ca: Ambdós

en: Window Group
ca: Grup de finestres

en: Adjustment
ca: Ajustament

en: An accelerator key for this action
ca: Una clau acceleradora per a aquesta acció

en: Toggle Action
ca: Acció de commutació

en: Radio Action
ca: Acció de l'opció

en: Recent Action
ca: Acció recent

en: Action Group
ca: Grup d'acció

en: Entry Completion
ca: Compleció de l'entrada

en: Icon Factory
ca: Fàbrica d'icones

en: Icon Sources
ca: Fonts de la icona

en: A list of sources for this icon factory
ca: Una llista de fonts per a aquesta fàbrica d'icones

en: List Store
ca: Emmagatzematge de llista

en: Enter a list of column types for this data store
ca: Introduïu una llista de tipus de columna per a aquest magatzem de dades

en: Data
ca: Dades

en: Enter a list of values to be applied on each row
ca: Introduïu una llista de valors a aplicar a cada fila

en: Tree Store
ca: Emmagatzematge d'arbre

en: Tree Model Filter
ca: Filtre del model d'arbre

en: Tree Model Sort
ca: Ordenació del model d'arbre

en: Tree Selection
ca: Selecció d'arbre

en: Tree View
ca: Visualització d'arbre

en: Horizontal and Vertical
ca: Horitzontal i vertical

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Grow Only
ca: Només creix

en: Icon View
ca: Visualització d'icona

en: Cell Background Color name column
ca: Color de fons de la cel·la del nom de la columna

en: The column in the model to load the value from
ca: La columna del model de la qual s'ha de carregar el valor

en: Cell Background Color column
ca: Color de fons de la cel·la de la columna

en: Cell Background RGBA column
ca: Columna RGBA del fons de la cel·la

en: Width column
ca: Amplada de la columna

en: Height column
ca: Alçada de la columna

en: Horizontal Padding
ca: Farciment horitzontal

en: Horizontal Padding column
ca: Farciment horitzontal de la columna

en: Vertical Padding
ca: Separació vertical

en: Vertical Padding column
ca: Separació vertical de la columna

en: Horizontal Alignment
ca: Alineació horitzontal

en: Horizontal Alignment column
ca: Alineació horitzontal de la columna

en: Vertical Alignment
ca: Alineació vertical

en: Vertical Alignment column
ca: Alineació vertical de la columna

en: Sensitive column
ca: Columna de sensitivitat

en: Visible column
ca: Columna visible

en: Text Renderer
ca: Renderitzador de text

en: Alignment column
ca: Alineació de columna

en: Attributes column
ca: Atributs de columna

en: Background Color Name column
ca: Color de fons del nom de la columna

en: Background Color column
ca: Color de fons de la columna

en: Editable column
ca: Columna editable

en: Ellipsize column
ca: Columna de punts suspensius

en: Family column
ca: Columna de la família

en: Font column
ca: Columna del tipus de lletra

en: Font Description column
ca: Columna de la descripció del tipus de lletra

en: Foreground Color Name column
ca: Color de primer pla del nom de la columna

en: Foreground Color column
ca: Color de primer pla de la columna

en: Language column
ca: Columna de la llengua

en: Markup column
ca: Columna d'etiquetatge

en: Rise column
ca: Alçada de la columna

en: Scale column
ca: Escala la columna

en: Single Paragraph Mode column
ca: Columna del mode de paràgraf únic

en: Size column
ca: Mida de la mida

en: Data column
ca: Columna de les dades

en: Ultra Condensed
ca: Ultracondensat

en: Extra Condensed
ca: Extracondensat

en: Condensed
ca: Condensat

en: Semi Condensed
ca: Semi condensat

en: Semi Expanded
ca: Semi expandit

en: Expanded
ca: Expandit

en: Extra Expanded
ca: Extraexpandit

en: Ultra Expanded
ca: Ultraexpandit

en: Stretch column
ca: Amplada de la columna

en: Strikethrough column
ca: Columna del barrat

en: Oblique
ca: Oblic

en: Italic
ca: Cursiva

en: Style column
ca: Columna de l'estil

en: Text column
ca: Columna del text

en: Double
ca: Doble

en: Low
ca: Baix

en: Underline column
ca: Subratllat de columna

en: Small Capitals
ca: Versaletes

en: Variant column
ca: Variant de la columna

en: Weight column
ca: Pes de la columna

en: Width in Characters column
ca: Amplada en caràcters de la columna

en: Wrap Mode column
ca: Mode d'ajustament de la columna

en: Wrap Width column
ca: Amplada de l'ajustament de la columna

en: Background RGBA column
ca: Columna RGBA de fons

en: Foreground RGBA column
ca: Columna RGBA de primer pla

en: Maximum width in characters
ca: Amplada màxima, en caràcters

en: Placeholder text
ca: Text variable

en: Accelerator Renderer
ca: Renderitzador de l'accelerador

en: Gtk
ca: GTK

en: Accelerator Mode column
ca: Columna del mode d'accelerador

en: Shift Key
ca: Tecla de majúscules

en: Lock Key
ca: Tecla de blocat

en: Control Key
ca: Tecla de control

en: Alt Key
ca: Tecla d'alternativa

en: Fifth Key
ca: Cinquena clau

en: Sixth Key
ca: Sisena clau

en: Seventh Key
ca: Setena clau

en: Eighth Key
ca: Vuitena clau

en: First Mouse Button
ca: Primer botó del ratolí

en: Second Mouse Button
ca: Segon botó del ratolí

en: Third Mouse Button
ca: Tercer botó del ratolí

en: Fourth Mouse Button
ca: Quart botó del ratolí

en: Fifth Mouse Button
ca: Cinquè botó del ratolí

en: Super Modifier
ca: Modificador súper

en: Hyper Modifier
ca: Modificador híper

en: Meta Modifier
ca: Modificador meta

en: Release Modifier
ca: Modificador de l'alliberament

en: All Modifiers
ca: Tots els modificadors

en: Accelerator Modifiers column
ca: Columna dels modificadors de l'accelerador

en: Keycode column
ca: Codi de tecla de la columna

en: Combo Renderer
ca: Renderitzador del quadre combinat

en: Has Entry column
ca: Té columna d'entrada

en: Model column
ca: Columna del model

en: Text Column column
ca: Columna de columna de text

en: Spin Renderer
ca: Renderitzador de selecció de valors

en: Adjustment column
ca: Columna de l'ajustament

en: Climb Rate column
ca: Columna de ràtio de pujada

en: Digits column
ca: Columna dels dígits

en: Pixbuf Renderer
ca: Renderitzador de memòria de píxels

en: Follow State column
ca: Columna del seguiment d'estat

en: Icon Name column
ca: Columna del nom de la icona

en: Pixbuf column
ca: Columna de la memòria de píxels

en: GIcon column
ca: Columna de la GIcon

en: Pixbuf Expander Closed column
ca: Columna de l'expansor de memòria de píxels tancat

en: Pixbuf Expander Open column
ca: Columna de l'expansor de memòria de píxels obert

en: Stock Detail column
ca: Columna del detall predeterminada

en: Stock column
ca: Columna predeterminada

en: Stock Size column
ca: Columna de la mida predeterminada

en: Progress Renderer
ca: Renderitzador del progrés

en: Orientation column
ca: Orientació de la columna

en: Pulse column
ca: Columna del pols

en: Text Horizontal Alignment column
ca: Alineació horitzontal del text de la columna

en: Text Vertical Alignment column
ca: Alineació vertical del text de la columna

en: Value column
ca: Valor de la columna

en: Inverted column
ca: Columna invertida

en: Spinner Renderer
ca: Renderitzador de l'indicador de progrés

en: Active column
ca: Columna d'actiu

en: Toggle Renderer
ca: Renderitzador del commutador

en: Activatable column
ca: Columna d'activable

en: Inconsistent column
ca: Columna inconsistent

en: Indicator Size column
ca: Mida de l'indicador de la columna

en: Radio column
ca: Columna d'opció

en: Status Icon
ca: Icona de l'estat

en: Text Buffer
ca: Memòria intermèdia de text

en: Entry Buffer
ca: Memòria intermèdia de l'entrada

en: Text Tag
ca: Etiqueta de text

en: Text Tag Table
ca: Taula d'etiquetes de text

en: File Filter
ca: Filtre de fitxers

en: Mime Types
ca: Tipus MIME

en: The list of mime types to add to the filter
ca: La llista de tipus MIME per a afegir al filtre

en: Patterns
ca: Patrons

en: The list of file name patterns to add to the filter
ca: La llista de patrons de noms de fitxers per a afegir al filtre

en: Recent Filter
ca: Filtre d'elements recents

en: The list of application names to add to the filter
ca: La llista de noms d'aplicacions per a afegir al filtre

en: Recent Manager
ca: Gestor d'elements recents

en: Themed Icon
ca: Icona del tema

en: File Icon
ca: Icona de fitxer

en: Native File Chooser Dialog
ca: Diàleg de selecció de fitxers natiu

en: Toplevels
ca: Superiors

en: Containers
ca: Contenidors

en: Display
ca: Mostra

en: Composite Widgets
ca: Ginys de composició

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Deprecated
ca: Desaconsellat

en: Program Attributes
ca: Atributs del programa

en: License Text
ca: Text de la llicència

en: Version:
ca: Versió:

en: Authors
ca: Autors

en: Translators
ca: Traductors

en: Artists
ca: Artistes

en: Documenters
ca: Documentadors

en: Comments
ca: Comentaris

en: Logo:
ca: Logotip:

en: License and Copyright
ca: Llicència i copyright

en: Website:
ca: Pàgina web:

en: Credits
ca: Crèdits

en: Box Attributes
ca: Atributs de la caixa

en: Add center child
ca: Afegeix un fill centrat

en: Whether this action bar should include a centered child.
ca: Si aquesta barra d'acció hauria d'incloure un fill centrat.

en: Action Attributes
ca: Atributs de l'acció

en: Toolbar Proxies
ca: Intermediaris de barra d'eines

en: Toggle and Radio
ca: Commutació i opció

en: Value ID:
ca: Identificador del valor:

en: Radio proxies
ca: Intermediaris d'opció

en: Activatable / Actionable
ca: Activable / accionable

en: App Chooser Button Attributes
ca: Atributs del botó de selecció d'aplicació

en: App Chooser Widget Attributes
ca: Atributs del giny de selecció d'aplicació

en: Baseline:
ca: Línia base:

en: Whether this box should include a centered child.
ca: Si aquest quadre hauria d'incloure un fill centrat.

en: Child alignments:
ca: Alineació dels fills:

en: Horizontal:
ca: Horitzontal:

en: Button Attributes
ca: Atributs del botó

en: Button Content
ca: Contingut del botó

en: Add custom content
ca: Afegeix contingut personalitzat

en: Label with optional image
ca: Etiqueta amb una imatge opcional

en: Image:
ca: Imatge:

en: Position:
ca: Posició:

en: Combo Box Attributes
ca: Atributs del quadre combinat

en: Tree model:
ca: Model d'arbre:

en: Draw frame around entry
ca: Dibuixa el marc al voltant de l'entrada

en: Tearoff menus
ca: Menús separadors

en: Tabular Menus
ca: Menús tabulats

en: Combo Box Text Attributes
ca: Atributs del text del quadre combinat

en: List of items:
ca: Llista d'elements:

en: Input Hints:
ca: Consells d'entrada:

en: Primary Icon
ca: Icona primària

en: Tooltip:
ca: Indicador de funció:

en: Use markup
ca: Utilitza marcatge

en: Whether to use markup in the
    primary icon's tooltip
ca: Si s'utilitza marcatge per
    l'indicador de funció de la
    icona primària

en: Secondary Icon
ca: Icona secundària

en: Whether to use markup in the
    secondary icon's tooltip
ca: Si s'utilitza marcatge per
    l'indicador de funció de la
    icona secundària

en: Horizontal Alignment:
ca: Alineació horitzontal:

en: File Chooser Attributes
ca: Atributs del selector de fitxers

en: Font Button Attributes
ca: Atributs del botó de tipus de lletra

en: Font Chooser Attributes
ca: Atributs del selector de tipus de lletra

en: Grid Attributes
ca: Atributs de la graella

en: Spacing:
ca: Espaiament:

en: Homogeneous
ca: Homogeni

en: Count:
ca: Comptador:

en: Headerbar Attributes
ca: Atributs de la barra de capçalera

en: Custom title
ca: Títol personalitzat

en: Whether the headerbar should use a custom title widget.
ca: Si la barra de capçalera hauria d'utilitzar un giny de títol personalitzat.

en: Show window controls
ca: Mostra els controls de les finestres

en: Whether to show window controls, e.g. a close button.
ca: Si s'han de mostrar els controls de finestra p. ex. un botó de tancament.

en: Icon View Attributes
ca: Atributs de la vista d'icona

en: Single Click Activate
ca: Activa amb un sol clic

en: Columns:
ca: Columnes:

en: Cell Spacing:
ca: Espaiat de la cel·la:

en: Item Width:
ca: Amplada de l'element:

en: View Margin:
ca: Marge de la vista:

en: Item Size and Spacing
ca: Mida i espaiat de l'element

en: Size
ca: Mida

en: Appearance
ca: Aparença

en: Formatting
ca: Formatació

en: Label behaviour
ca: Comportament de l'etiqueta

en: Wrap only on new line
ca: Ajusta només en les línies noves

en: Never wrap
ca: No ajustis mai

en: Label Width
ca: Amplada de l'etiqueta

en: Automatically wrap
ca: Ajusta automàticament

en: Lines
ca: Línies

en: Level Bar Attributes
ca: Atributs de la barra de nivell

en: Indicator Mode:
ca: Mode de l'indicador:

en: Minimum:
ca: Mínim:

en: Maximum:
ca: Màxim:

en: Value:
ca: Valor:

en: Message Dialog Attributes
ca: Atributs del diàleg de missatges

en: Primary Text:
ca: Text primari:

en: Secondary Text:
ca: Text secundari:

en: Alignment and Padding
ca: Alineació i separació

en: Padding
ca: Separació

en: Model Button Attributes
ca: Atributs del botó del model

en: Notebook Attributes
ca: Atributs de la llibreta

note: Property used to choose which page of the notebook to edit
en: Edit page:
ca: Edita la pàgina:

en: Tab Attributes
ca: Atributs de la pestanya

en: Start Action:
ca: Acció d'inici:

en: End Action:
ca: Acció final:

en: Popover Attributes
ca: Atributs de la finestra emergent

en: Menu Attributes
ca: Atributs del menú

en: Progress Bar Attributes
ca: Atributs de la barra de progrés

en: Ellipsize Text:
ca: Punts suspensius al voltant del text:

en: Tree View Attributes
ca: Atributs de la vista d'arbre

en: Search Column:
ca: Columna de cerca:

en: Expander Column:
ca: Columna expansora:

en: Recent Chooser Attributes
ca: Atributs del selector d'elements recents

en: Scale Button Attributes
ca: Atributs del botó d'escala

en: Scale orientation:
ca: Orientació de l'escala:

en: Scale Attributes
ca: Atributs de l'escala

en: Stepper Sensitivity
ca: Sensibilitat del caminador

en: Lower:
ca: Inferior:

en: Upper:
ca: Superior:

en: Highlight Origin
ca: Origen del ressaltat

en: Scrolling Attributes
ca: Atributs de desplaçament

en: Policy:
ca: Política:

en: Scrollbar Attributes
ca: Atributs de la barra de desplaçament

en: Scrolled Window Attributes
ca: Atributs de la finestra amb desplaçament

en: Window Placement:
ca: Posicionament de la finestra:

en: Scrollbar Policy:
ca: Política de la barra de desplaçament:

en: Adjustment:
ca: Ajustament:

en: Height:
ca: Alçada:

en: Spin Button Attributes
ca: Atributs del botó de rotació

en: Button Orientation:
ca: Orientació del botó:

en: Stack Attributes
ca: Atributs de la pila

en: Homogeneous:
ca: Homogeni:

en: Stack Switcher Attributes
ca: Atributs del commutador de pila

en: Text View Attributes
ca: Atributs de la vista de text

note: Name for populate-all property
en: Populate for touch
ca: Emplena per tàctil

en: Text Formatting
ca: Formatació del text

en: Indentation:
ca: Sagnat:

en: Left:
ca: Esquerra:

en: Right:
ca: Dreta:

en: Margins
ca: Marges

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Above Lines:
ca: Sobre les línies:

en: Below Lines:
ca: Sota les línies:

en: Inside Wrap:
ca: Ajusta per dins:

en: Top:
ca: Superior:

en: Bottom:
ca: Inferior:

en: Widget:
ca: Giny:

en: Widget Attributes
ca: Atributs del giny

en: Whether to use markup in the tooltip
ca: Si s'utilitza marcatge en l'indicador de funció

en: Widget Flags
ca: Senyaladors del giny

en: Widget Spacing
ca: Espaiat del giny

en: Use the "query-tooltip" to present a tooltip
    instead of setting a literal tooltip
ca: Utilitzeu el «query-tooltip» per a mostrar un
    indicador de funció en comptes d'establir
    un text d'indicador de funció

en: Start:
ca: Inici:

en: End:
ca: Final:

en: Window Attributes
ca: Atributs de la finestra

en: Transient For:
ca: Transitiu per a:

en: Attached To:
ca: Adjuntat a:

en: Icon File
ca: Fitxer de la icona

en: Window Flags
ca: Senyaladors de la finestra

en: Hint:
ca: Pista:

en: Gravity:
ca: Gravetat:

en: Title:
ca: Títol:

en: Client side window decorations
ca: Decoració de les finestres laterals de client

en: Whether this window should include a custom titlebar.
ca: Si aquesta finestra hauria d'incloure una barra de títol personalitzada.

en: WebKit Web View
ca: Vista web del WebKit

en: The URL to load in Glade (this property will not be saved)
ca: L'URL a carregar al Glade (aquesta propietat no es desarà)

en: Tab
ca: Pestanya

en: WebKit Settings
ca: Paràmetres del WebKit

en: On Demand
ca: A demanda

en: WebKit2GTK+ Widgets
ca: Ginys del WebKit2GTK+
