glade - en to cs translation catalogue (1701 entries)

en: Interface Designer
cs: Návrhář rozhraní

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
cs: Vytvářejte a otevírejte návrhy uživatelského rozhraní pro aplikace používající GTK+

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: GUI designer;user interface;ui builder;
cs: návrhář gui;uživatelské rozhraní;tvorba ui;

note: To translators: AppData description first paragraph
en: Glade is a RAD tool to enable quick &amp; easy development of user interfaces for the GTK+ 3 toolkit and the GNOME desktop environment.
cs: Glade je nástroj pro rychlý vývoj aplikací (RAD), který vám umožní rychle a snadno vytvořit uživatelské rozhraní pro platformu GTK+ 3 a pracovní prostředí GNOME.

note: To translators: AppData description second paragraph
en: The user interfaces designed in Glade are saved as XML and these can be loaded by applications dynamically as needed by using GtkBuilder or used directly to define a new GtkWidget derived object class using GTK+ new template feature.
cs: Uživatelská rozhraní navržená v Glade se ukládají jako XML a mohou pak být dynamicky načtena aplikací podle potřeby pomocí GtkBuilder nebo použita přímo k definici nového třídy objektu odvozené od GtkWidget za pomocí podpory nových šablon GTK+.

note: To translators: AppData description third paragraph
en: By using GtkBuilder, Glade XML files can be used in numerous programming languages including C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python, and others.
cs: Díky použití GtkBuilder mohou být soubory XML z Glade využity v řadě programovacích jazyků, včetně C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python a dalších.

en: [Read Only]
cs: [Pouze pro čtení]

en: User Interface Designer
cs: Návrhář uživatelského rozhraní

en: the last action
cs: poslední akce

en: Undo: %s
cs: Zpět: %s

en: Redo: %s
cs: Znovu: %s

en: Autosaving '%s'
cs: Automaticky se ukládá „%s“

en: Error autosaving '%s'
cs: Chyba automatického ukládání „%s“

en: Open…
cs: Otevřít…

en: Project %s is still loading.
cs: Projekt „%s“ se doposud načítá.

en: Failed to backup existing file, continue saving?
cs: Selhalo zazálohování stávajícího souboru. Pokračovat v ukládání?

en: Failed to save %s: %s
cs: Nezdařilo se uložit %s: %s

en: The file %s has been modified since reading it
cs: Od svého načtení se soubor %s změnil

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
cs: Pokud jej uložíte, všechny externí změny budou přepsány. Přesto uložit?

en: _Save Anyway
cs: Pře_sto uložit

en: _Don't Save
cs: Neuklá_dat

en: Project '%s' saved
cs: Projekt „%s“ byl uložen

en: Save As…
cs: Uložit jako…

en: Could not save the file %s
cs: Nelze uložit soubor %s

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
cs: Nemáte dostatečná oprávnění nezbytná k uložení souboru.

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
cs: Nelze uložit soubor %s. Je otevřený jiný projekt s touto cestou.

en: No open projects to save
cs: Není otevřený žádný projekt, který by mohl být uložen

en: Save changes to project "%s" before closing?
cs: Uložit před zavření změny do projektu „%s“?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
cs: Pokud je neuložíte, budou všechny vaše změny navždy ztraceny.

en: Close _without Saving
cs: Za_vřít bez uložení

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Save
cs: _Uložit

en: Save…
cs: Uložit…

en: Could not create a new project.
cs: Nelze vytvořit nový projekt.

en: The project %s has unsaved changes
cs: Projekt %s obsahuje neuložené změny

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
cs: Pokud jej znovu načtete, všechny neuložené změny budou ztraceny. Přejete si přesto pokračovat?

en: The project file %s has been externally modified
cs: Soubor projektu %s byl externě změněn

en: Do you want to reload the project?
cs: Chcete projekt znovu načíst?

en: _Reload
cs: _Obnovit

en: Hello, I will show you what's new in Glade
cs: Vítejte, můžete se podívat, co je v Glade nového.

en: The menubar and toolbar were merged in the headerbar
cs: Nabídková a nástrojová lišty byly sloučeny do hlavičkové lišty

en: You can open a project
cs: Můžete otevřít projekt

en: find recently used
cs: vyhledat nedávno použité projekty

en: or create a new one
cs: nebo vytvořit nějaký nový

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo
cs: Znovu

en: Project switcher
cs: Přepínač projektů

en: and Save button are directly accessible in the headerbar
cs: a tlačítko Uložit jsou přímo přístupné z hlavičkové lišty

en: just like Save As
cs: stejně tak Uložit jako

en: project properties
cs: Vlastnosti projektu

en: and less commonly used actions
cs: a méně používané činnosti

en: The object inspector took the palette's place
cs: Inspektor objektů přebral místo palety

en: To free up space for the property editor
cs: aby uvolnil místo editoru vlastností

en: The palette was replaced with a new object chooser
cs: Paleta byla nahrazena novým výběrem objektů

en: Where you can search all supported classes
cs: ve kterém můžete vyhledávat napříč všemi podporovanými třídami

en: investigate GTK+ object groups
cs: procházet skupiny objektů GTK+

en: and find classes introduced by other libraries
cs: a hledat třídy doplněné z jiných knihoven

en: OK, now that we are done with the overview, let's start with the new workflow
cs: Tím jsme skončili základní přehled a podíváme se na nové pracovní postupy

en: First of all, create a new project
cs: Jako první věc, vytvořte nový projekt

en: OK, now add a GtkWindow using the new widget chooser or by double clicking on the workspace
cs: Dobře, a teď přidejte GtkWindow pomocí nového výběru widgetů nebo dvojitým kliknutím na pracovní místo

en: Excellent!
cs: Skvělé!

en: BTW, did you know you can double click on any placeholder to create widgets?
cs: Mimochodem, víte, že můžete vytvořit nový widget dvojitým kliknutím na kteroukoliv zástupnou plochu widgetu?

en: Try adding a grid
cs: Zkuste přidat mřížku

en: and a button
cs: a tlačítko

en: Quite easy! Isn't it?
cs: Je to jednoduché, že.

en: Enjoy!
cs: Užijte si to.

note: translators: Primary message of a dialog used to notify the user about the survey
en: We are conducting a user survey
     would you like to take it now?
cs: Provádíme průzkum mezi uživateli.
    Chtěli byste se jej nyní zúčastnit?

note: translators: Secondary text of a dialog used to notify the user about the survey
en: If not, you can always find it in the Help menu.
cs: Pokud ne, kdykoliv později jej najdete v nabídce Nápověda.

en: _Do not show this dialog again
cs: Toto _dialogové okno příště nezobrazovat

note: translators: Text to show in the statusbar if the user did not completed the survey and choose not to show the notification dialog again
en: Go to Help -> Registration & User Survey and complete our survey!
cs: Přejděte do „Nápověda“ -> „Registrace a dotazník“ a dokončete vyplňování!

en: Output version information and exit
cs: Vypsat informace o verzi a skončit

en: Disable Devhelp integration
cs: Vypnout integraci s Devhelp

en: be verbose
cs: uvádět podrobnosti

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
cs: Nelze otevřít „%s“, soubor neexistuje.

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
cs: Nenalezena podpora gmodule. Ta je vyžadována pro běh aplikace Glade

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
cs: Vytváření nebo úpravy uživatelského rozhraní aplikací pro GTK+ nebo GNOME.

[ctx: This is to honor a professor that passed away last year and appears in a popover when you click on the button that says "RIP Guido"]
note: The last sentence in quotes is in spanish and does not need to be translated.
en: Guido was one of my professors at Rosario
    National University of Argentina.
    
    He introduced me to C, Linux, free software...
    
    He always had extra time to explain one more thing
    and help you figure out things by yourself.
    
    Always made a joke in the right moment keeping
    things interesting and fun.
    
    Master of intentionally misconstrued sayings.
    
    Always carried a stack of books under his arm.
    
    Loved Guinness beer.
    
    All he ever wanted was make you think!
    
    "Alégrate! Mañana sera peor."
    
    	Juan Pablo
cs: Guido byl jedním z mých profesoré na Rosarijské
    národní univerzitě v Argentině.
    
    Přivedl mě k C, Linuxu, svobodnému softwaru…
    
    Vždy si udělal čas, aby vám vysvětlil jednu věc
    a pomohl vám tím přijít na řadu dalších věcí.
    
    Pokaždé dokázal ve správný okamžit odlehčít situaci
    vtipem a udělat ji tak zajímavější a zábavnější.
    
    Byl mistrem záměrně nesprávně vyložených výroků.
    
    Neustále měl pod paží hromadu knih.
    
    Miloval pivo Guinness.
    
    Jediné, co kdy chtěl, aby vás přiměl přemýšlet.
    
    Alégrate! Mañana sera peor.
    
    	Juan Pablo

en: Close Project
cs: Zavřít projekt

en: Registration & User Survey
cs: Registrace a dotazník

en: _Developer Reference
cs: Příručka pro _vývojáře

en: Interactive Intro
cs: Interaktivní úvod

en: Preferences
cs: Předvolby

en: About Glade
cs: O aplikaci Glade

[ctx: Button label in the bottom of main window that triggers a popover]
en: <small>In memory of an extraordinary
    person and professor
    R.I.P Guido Macchi</small>
cs: <small>Na památku mimořádného člověka
    a profesora R.I.P Guida Macchiho</small>

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Open a project
cs: Otevřít projekt

en: Create a new project
cs: Vytvořit nový projekt

en: Edit project properties
cs: Upravit vlastnosti projektu

en: Save the current project
cs: Uložit současný projekt

en: Save the current project with a different name
cs: Uložit současný projekt pod jiným názvem

en: Start/resume interactive UI introduction
cs: Spustit/pokračovat v interaktivním úvodu do uživatelského rozhraní

en: © 2018-2020 Juan Pablo Ugarte, et al.
    © 2004-2018 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al.
    © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al.
    © 2001-2006 Ximian, Inc.
cs: © 2018 – 2020 Juan Pablo Ugarte a kol.
    © 2004 – 2018 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte a kol.
    © 2001 – 2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli a kol.
    © 2001 – 2006 Ximian, Inc.

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
cs: Návrhář uživatelského rozhraní pro GTK+ a GNOME.

en: Visit Glade web site
cs: Navštivte WWW stránku projektu Glade

en: Select a catalog search path
cs: Vyberte umístění, kde katalog hledat

en: Glade Preferences
cs: Předvolby Glade

en: Create backups
cs: Vytvářet zálohy

en: Create a backup of the last version of the project every time the project is saved
cs: Vytvářet zálohu poslední verze projektu pokaždé, když je projekt ukládán

en: Automatically save the project to an alternate file whenever
    the project is modified and the specified timeout elapses
cs: Automaticky ukládat projekt do náhradního souboru, kdykoliv
    je v projektu provedena změna a uplyne zadaný časový limit

en: seconds
cs: sekundách

en: Automatically save project after
cs: Automaticky ukládat projekt po

en: Load and Save
cs: Načítání a ukládání

en: Versioning errors
cs: Chyby verze

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets, properties
    or signals which are not available in the project's target version
cs: Při ukládání upozornit uživatele, když projekt používá widgety, vlastnosti
    nebo signály, které nejsou dostupné v cílové verzi projektu

en: Deprecation warnings
cs: Upozornění na zavržené

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets,
    properties or signals which are deprecated
cs: Při ukládání upozornit uživatele, když projekt používá
    widgety, vlastnosti nebo signály, které byly zavrženy

en: Unrecognized types
cs: Nerozpoznané typy

en: Prompt the user at save time if the project
    contains any unrecognized types
cs: Při ukládání upozornit uživatele, když projekt
    obasahuje nějaké nerozpoznané typy

en: Show warnings when saving
cs: Při ukládání zobrazit varování

en: List of directories where to load widget catalogs and custom templates from.
    Needs to restart.
cs: Seznam složek, ze kterých se mají načítat katalogy widgetů a vlastní šablony.
    Vyžaduje restart.

en: column
cs: sloupec

en: Add a new search path
cs: Přidat novou cestu pro hledání

en: Remove the selected search path
cs: Odstranit vybranou cestu pro hledání

en: Extra Catalog & Templates paths
cs: Zvláštní cesty ke katalogům a šablonám

en: Connecting to %s
cs: Připojuje se k %s

en: Sending data to %s
cs: Odesílají se data na %s

en: Waiting for %s
cs: Čeká se na %s

en: Receiving data from %s
cs: Přijímají se data z %s

en: Your subscription to the users list has been received!
    Check your email!
cs: Byla obdržena vaše žádost o přihlášení do uživatelské konference.
    Podívejte se do svého e-mailu!

en: Thank you for taking the time to complete the survey, we appreciate it!
cs: Děkujeme, že jste si udělali čas na vyplnění dotazníku. Vážíme si toho!

en: Completed and submitted!
cs: Dokončeno a odesláno!

en: Glade Registration & User Survey
cs: Registrace a dotazník ke Glade

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Submit
cs: Ode_slat

en: Information will be sent to https://survey.gnome.org
cs: Informace budou odeslány na https://survey.gnome.org

en: User Information
cs: Údaje o uživateli

en: <Your name or nickname is required>
cs: <vaše jméno nebo přezdívka jsou nutné>

en: Name:
cs: Jméno:

en: Email:
cs: E-mail:

en: Tokens are processed manually in batches.
    Please be patient.
cs: Tikety jsou zpracovány ručně v dávkách
    Buďte trpěliví.

en: <Required to send back registration token>
cs: <vyžaduje zpětně zaslaný registrační tiket>

en: Country:
cs: Země:

en: City:
cs: Město:

en: Company
cs: Firma

en: Organization
cs: Organizace

en: Personal
cs: Soukromá osoba

en: Website
cs: Webové stránky

en: Subscribe me to the mailing list
cs: Přihlásit mě do poštovní konference

en: Subscribe to Glade Users mailing list.
    You will be sent email requesting confirmation!
cs: Přihlásit do poštovní konference uživatelů Glade.
    Bude vám zaslán e-mail s žádostí o potvrzení!

en: Choose your country
cs: vyberte svoji zemi

en: We care about privacy!
cs: Dbáme o soukromí!

en: All the data will be stored in a private location and will not be shared with the public or any third party.
cs: Všechna data budou uchována v soukromém úložišti a nebudou sdílena s veřejností nebo třetí stranou.

en: Glade User Survey
cs: Dotazník ke Glade

en: How long have you been programming?
cs: Jak dlouho se zabýváte programováním?

en: years
cs: roků

en: months
cs: měsíců

en: I am not a programmer
cs: Nejsem programátor

en: Which programming languages do you prefer?
cs: Kterému programovacímu jazyku dáváte přednost?

en: Other
cs: Jiný

en: When did you start using Glade?
cs: Kdy jste začali používat Glade?

en: ago
cs: před

en: Which version do you normally use?
cs: Kterou verzi normálně používáte?

en: What is available in my OS
cs: která je k dispozici v mém OS

en: Latest stable from sources
cs: nejnovější stabilní verzi ze zdrojového kódu

en: 3.8 for GTK+ 2
cs: 3.8 pro GTK+ 2

en: Master
cs: master

en: On what operating systems?
cs: V jakém operačním systému?

en: distribution
cs: distribuce

en: variant
cs: varianta

en: version
cs: verze

en: How often do you use it?
cs: Jak často jej používáte?

en: Every day
cs: každý den

en: Few days a week
cs: párkrát do týdne

en: Every week
cs: každý týden

en: A few times a month
cs: párkrát do měsíce

en: Once a month
cs: jednou za měsíc

en: A few times a year
cs: párkrát do roka

en: What level of Glade user would you say you are?
cs: Na jaké úrovni jako uživatel Glade byste řekli, že jste?

en: Beginner
cs: začátečník

en: Intermediate
cs: mírně pokročilý

en: Advanced
cs: pokročilý

en: Under what kind of license(s) do you release the software you used Glade to create?
cs: Pod jakým druhem licence (či licencí) vydáváte software, který v Glade vytvoříte?

en: Free software
cs: svobodný software

en: Open source software
cs: software s otevřeným kódem

en: Commercial/Closed software
cs: komerční/uzavřený software

en: None - distributed internally
cs: žádná – interní využití

en: In what field(s) is the software you used Glade to create generally used?
cs: V jaké oblasti je software, který v Glade vytvoříte, obvykle používán?

en: Academic
cs: akademická

en: Embedded applications
cs: vestavěné aplikace

en: Accounting
cs: účetnictví

en: Desktop applications
cs: desktopové aplikace

en: Educational
cs: vzdělávání

en: Medical
cs: zdravotnictví

en: Industrial applications
cs: průmyslové aplikace

en: Scientific
cs: věda

en: What aspect of the software needs the most improvement?
cs: Ve kterých ohledech vyžaduje software nejvíc zlepšit?

en: In your opinion what is the biggest problem with Glade?
cs: Co je podle vašeho názoru největším problémem Glade?

en: Lack of documentation
cs: Chybějící dokumentace

en: Lack of professional support
cs: Chybějící profesionální podpora

en: Lack of professional training
cs: Chybějící profesionální výuka

en: Lack of publicity/exposure
cs: Chybějící propagace/publicita

en: Lack of official binary releases for other OS (Windows, Mac OS X)
cs: Chybějící oficiální binární instalátory pro ostatní OS (Windows, OS X)

en: Have you ever encountered a bug?
cs: Už jste někdy narazili na chybu?

en: Yes
cs: ano

en: No
cs: ne

en: If so, did you file a bug report?
cs: Když ano, nahlásili jste ji?

en: Have you ever thought about contributing?
cs: Přemýšleli jste o tom, že byste přispěli k vývoji?

en: Why not?
cs: Proč ne?

en: Comments:
cs: Komentáře:

en: Privacy Note:
cs: Ochrana osobních údajů

en: The sole purpose of this survey is to better know our user base.
    Your email address will be used to uniquely identify you as a Glade user and send you back a modification token in case you want to modify something or add extra comments.
    Only statistics compiled from the whole dataset will be shared publicly.
    Individual data will be stored in a private database and it will not be shared with the public or any other third party.
cs: Jediným účelem tohoto dotazníku je lepší znalost naší uživatelské základny.
    Vaše e-mailová adresa slouží k vaší jedinečné identifikaci jako uživatele Glade a ke zpětnému zaslání tiketu v případě, že chcete něco změnit nebo doplnit.
    Veřejně budou sdíleny jen souhrnné statistiky vytvořené z databáze jako celku.
    Osobní údaje budou uchovány v soukromé databázi a nebudou sdíleny ani veřejně, ani se třetími stranami.

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
cs: Pokus o uložení soukromých dat do složky %s, ale jedná se o běžný soubor.
    V tomto sezení nebudou uložena žádná soukromá data.

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
cs: Selhalo vytvoření složky %s pro uložení soukromých dat.
    V tomto sezení nebudou uložena žádná soukromá data.

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
cs: Chyba při zapisování soukromých dat do %s (%s).
    V tomto sezení nebudou uložena žádná soukromá data.

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
cs: Chyba při serializaci dat nastavení, která se mají uložit (%s).
    V tomto sezení nebudou uložena žádná soukromá data.

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
cs: Chyba při otevírání %s pro zápis soukromých dat (%s).
    V tomto sezení nebudou uložena žádná soukromá data.

en: Setting object type on %s to %s
cs: Nastavení typu objektu pro %s na %s

en: Add a %s to %s
cs: Přidat %s do %s

en: Add %s
cs: Přidat %s

en: Add child %s
cs: Přidat potomka %s

en: Delete %s child from %s
cs: Smazat potomka %s z %s

en: Reorder %s's children
cs: Přeuspořádat potomky objektu %s

en: Label
cs: Popisek

en: Type
cs: Typ

en: Container
cs: Kontejner

en: The container object this editor is currently editing
cs: Kontejnerový objekt, který se v tomto editoru právě upravuje

note: Type
en: Type:
cs: Typ:

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
cs: <big><b>Tipy:</b></big>
      * Položky přidáte po kliknutí pravým tlačítkem na stromové zobrazení.
      * Zmáčknutím klávesy Delete odstraníte vybranou položku.
      * Uspořádání můžete upravit přetahováním položek.
      * Sloupec Typ lze upravovat.

note: GTK_STOCK_DIALOG_AUTHENTICATION
en: Authentication
cs: Ověření

note: GTK_STOCK_DND
en: Drag and Drop
cs: Přesun stylem „táhni a pusť“

note: GTK_STOCK_DND_MULTIPLE
en: Drag and Drop Multiple
cs: Vícenásobný přesun stylem „táhni a pusť“

note: GTK_STOCK_COLOR_PICKER
en: Color Picker
cs: Barevná pipeta

note: GTK_STOCK_DIRECTORY
en: Directory
cs: Složka

note: GTK_STOCK_FILE
en: File
cs: Soubor

note: GTK_STOCK_MISSING_IMAGE
en: Missing Image
cs: Chybějící obrázek

en: Stock
cs: Standardní

en: A builtin stock item
cs: Vestavěná standardní položka

en: Stock Image
cs: Standardní obrázek

en: A builtin stock image
cs: Vestavěný standardní obrázek

en: Objects
cs: Objekty

en: A list of objects
cs: Seznam objektů

en: Image File Name
cs: Název souboru s obrázkem

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
cs: Zadejte název souboru s relativní nebo s úplnou cestou pro načtení obrázku

en: Color
cs: Barva

en: A GDK color value
cs: Hodnota barvy GDK

en: String
cs: Řetězec

en: An entry
cs: Záznam

en: User templates
cs: Uživatelské šablony

en: Enabling property %s on widget %s
cs: Povolení vlastnosti „%s“ u widgetu „%s“

en: Disabling property %s on widget %s
cs: Zakázání vlastnosti „%s“ u widgetu „%s“

en: Setting multiple properties
cs: Nastavení více vlastností

en: Setting %s of %s
cs: Nastavení „%s“ pro „%s“

en: Setting %s of %s to %s
cs: Nastavení „%s“ pro „%s“ na %s

en: Renaming %s to %s
cs: Přejmenování „%s“ na „%s“

en: multiple
cs: vícero

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
cs: Nemůžete odstranit widget, který je interní součástí složeného widgetu

en: %s is locked by %s, edit %s first.
cs: %2s zamyká %1s, nejprve upravte %s.

en: Remove %s
cs: Odstranit %s

en: Remove multiple
cs: Odstranit více

en: Create %s
cs: Vytvoření %s

en: Delete %s
cs: Vymazání %s

en: Cut %s
cs: Vyjmutí %s

en: Paste %s
cs: Vložení %s

en: Drag %s and Drop to %s
cs: Přetažení „%s“ a upuštění do %s

en: root
cs: kořene

en: Add signal handler %s
cs: Přidat obslužnou rutinu signálu %s

en: Remove signal handler %s
cs: Odstranit obslužnou rutinu signálu %s

en: Change signal handler %s
cs: Změnit obslužnou rutinu signálu %s

en: Setting i18n metadata
cs: Nastavení popisných dat i18n

en: Locking %s by widget %s
cs: Uzamknutí %s widgetem %s

en: Unlocking %s
cs: Odemyká se %s

en: Setting target version of '%s' to %d.%d
cs: Nastavení cílové verze katalogu „%s“ na %d.%d

en: Setting project's %s property
cs: Nastavení vlastnosti projektu %s

en: Setting resource path to '%s'
cs: Nastavení cesty prostředku na „%s“

en: Setting translation domain to '%s'
cs: Nastavení domény překladu na „%s“

en: Unsetting widget '%s' as template
cs: Zrušení nastavení widgetu „%s“ jako šablony

en: Setting widget '%s' as template
cs: Nastavení widgetu „%s“ jako šablony

en: Unsetting template
cs: Zrušení nastavení šablony

en: Unable to load image (%s)
cs: Nelze načíst obrázek (%s)

en: Editing alignments of %s
cs: Úprava zarovnání pro %s

en: Editing margins of %s
cs: Úprava odsazení pro %s

en: Design View
cs: Zobrazení návrhu

en: The GladeDesignView that contains this layout
cs: Objekt GladeDesignView, který obsahuje toto rozvržení

en: Show info
cs: Zobrazit info

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
cs: Zda zobrazovat informační tlačítko pro načtený widget

en: The currently loaded widget in this editor
cs: Právě načtený widget v tomto editoru

en: Show Class Field
cs: Zobrazovat pole s třídou

en: Whether to show the class field at the top
cs: Zda nahoře zobrazovat pole s třídou

en: Class Field
cs: Pole s třídou

en: The class field string
cs: Řetězec v poli s třídou

en: Show Border
cs: Zobrazovat okraj

en: Whether the border should be shown
cs: Zda se má zobrazovat okraj

en: Signal Editor
cs: Editor signálu

en: The signal editor used to edit signals
cs: Editor signálu používaný pro úpravy signálů

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) [%s(WidgetName)] * example: Window Properties - GtkWindow [window1]
en: %s Properties - %s [%s]
cs: Vlastnosti pro %s – %s [%s]

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) * example: Window Properties - GtkWindow
en: %s Properties - %s
cs: Vlastnosti pro %s – %s

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Create a %s
cs: Vytváření %s

en: Crea_te
cs: Vytvoři_t

en: Reset
cs: Resetovat

en: Property
cs: Vlastnost

en: General
cs: Obecné

en: Common
cs: Běžné

en: Accessibility
cs: Zpřístupnění

en: (default)
cs: (výchozí)

en: Select the properties that you want to reset to their default values
cs: Vyberte vlastnosti, které chcete nastavit zpět na jejich výchozí hodnoty

en: Reset Widget Properties
cs: Nastavit vlastnosti widgetu na počáteční hodnoty

en: _OK
cs: _Budiž

note: Checklist
en: _Properties:
cs: _Vlastnosti:

en: _Select All
cs: Vybrat _vše

en: _Unselect All
cs: _Zrušit výběr všeho

note: Description
en: Property _Description:
cs: P_opis vlastnosti:

note: Translators: first %s is the project name, second is a widget name
en: %s - %s Properties
cs: %s - Vlastnosti %s

en: Property Definition
cs: Definice vlastnosti

en: The GladePropertyDef this GladeEditorProperty was created for
cs: GladePropertyDef, pro kterou byl tento GladeEditorProperty vytvořen

en: Use Command
cs: Použít příkaz

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
cs: Zda by se mělo použít příkazové API pro zásobník zpět/znovu

en: Disable Check
cs: Zakázat zaškrtávátko

en: Whether to explicitly disable the check button
cs: Zda výslovně zakázat zaškrtávací políčko

en: Custom Text
cs: Vlastní text

en: Custom Text to display in the property label
cs: Vlastní text pro zobrazení v popisku vlastnosti

en: Select Fields
cs: Výběr polí

en: _Select individual fields:
cs: _Označte jednotlivá pole:

en: Select Named Icon
cs: Výběr pojmenované ikony

en: Edit Text
cs: Úprava textu

note: Translatable
en: T_ranslatable
cs: _Přeložitelný

en: Whether this property is translatable
cs: Zda se má tato vlastnost překládat

en: Conte_xt for translation:
cs: Konte_xt pro překlad:

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
cs: Pro krátké a nejednoznačné řetězce: zadejte zde slovo, které odliší význam tohoto řetězce od významu dalšího výskytu téhož řetězce

en: Co_mments for translators:
cs: Pozná_mky pro překladatele:

en: Select a file from the project resource directory
cs: Vyberte soubor ze složky s prostředky projektu

en: Name
cs: Název

en: Class
cs: Třída

en: Choose parentless %s type objects in this project
cs: Výběr objektu typu %s bez rodičů v tomto projektu

en: Choose %s type objects in this project
cs: Výběr objektu typu %s v tomto projektu

en: Choose a parentless %s in this project
cs: Výběr objektu %s bez rodičů v tomto projektu

en: Choose a %s in this project
cs: Výběr objektu %s v tomto projektu

en: C_lear
cs: V_ymazat

note: Checklist
en: O_bjects:
cs: O_bjekty:

en: _New
cs: _Nový

note: translators: Creating 'a widget' for 'a property' of 'a widget'
en: Creating %s for %s of %s
cs: Vytvoření %s pro vlastnost %s widgetu %s

note: Checklist
en: Objects:
cs: Objekty:

en: Page Type
cs: Typ stránky

en: The editor page type to create this GladeEditorTable for
cs: Typ stránky editoru pro vytvoření tohoto GladeEditorTable

en: Class Name:
cs: Název třídy:

en: The object's unique identifier
cs: Jedinečný identifikátor objektu

en: Composite
cs: Složený

en: Whether this widget is a composite template
cs: Zda je widget složenou šablonou

en: Project
cs: Projekt

en: The project being inspected
cs: Projekt, který je prohlížen

en:  < Search Widgets >
cs:  < hledat widgety >

en: Expand all
cs: Rozbalit vše

en: All Contexts
cs: Všechny kontexty

en: Named Icon Chooser
cs: Výběr pojmenované ikony

en: Icon _Name:
cs: _Název ikony:

en: C_ontexts:
cs: K_ontexty:

en: Icon Na_mes:
cs: _Názvy ikon:

en: _List standard icons only
cs: _Vypsat pouze standardní ikony

en: Could not create directory: %s
cs: Nelze vytvořit složku: %s

en: Delete
cs: Vymazat

en: Delete All
cs: Vymazat vše

en: Widget selector
cs: Výběr widgetu

en: _Add widget here
cs: _Přidat widget sem

en: Add widget as _toplevel
cs: Přida_t widget jako nejvyšší úroveň

en: _Select
cs: _Vybrat

en: Cu_t
cs: Vyjmou_t

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Paste
cs: V_ložit

en: _Delete
cs: Vy_mazat

en: Read _documentation
cs: Číst _dokumentaci

en: Set default value
cs: Nastavit výchozí hodnotu

en: Error launching previewer: %s
cs: Chyba při spouštění zobrazovače náhledu: %s

en: Failed to launch preview: %s.
cs: Selhalo spuštění náhledu: %s

en: Glade Previewer log
cs: Záznam z náhledu v Glade

en: user_data
cs: Uživatelská _data

note: translators: GConnectFlags values
en: Swapped | After
cs: Uvolněna | Za

note: translators: GConnectFlags value
en: Swapped
cs: Uvolněna

note: translators: GConnectFlags value
en: After
cs: Za

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted one time
en: %s::%s emitted one time
cs: %s::%s vysláno jeden krát

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted %d times
en: %s::%s emitted %d times
cs: %s::%s vysláno %d krát

en: Run First
cs: Spustit první

en: Run Last
cs: Spustit poslední

en: Run Cleanup
cs: Spusti vyčištění

en: UI definition has no previewable widgets.
cs: Definice uživatelského rozhraní nemá žádné widgety, ke kterým je možné vytvořit náhled.

en: Object %s not found in UI definition.
cs: Objekt %s nebyl nalezen v definici uživatelského rozhraní.

en: Object is not previewable.
cs: K objektu nelze vytvořit náhled.

en: Couldn't load builder definition: %s
cs: Nelze načíst definici pro sestavení: %s

en: Error: %s.
cs: Chyba: %s.

en: Broken pipe!
cs: Přerušena roura!

en: Name of the file to preview
cs: Název souboru k náhledu

en: Creates dummy widget class to load a template
cs: Vytvořit falešnou třídu widgetu pro načtení šablony

en: Name of the toplevel to preview
cs: Název nejvyšší úrovně k náhledu

en: File name to save a screenshot
cs: Název souboru pro uložení snímku obrazovky

en: CSS file to use
cs: Soubor CSS, který se má použít

en: Listen standard input
cs: Naslouchat na standardním vstupu

en: make a slideshow of every toplevel widget by adding them in a GtkStack
cs: Vytvořit promítání ze všech widgetů nejvyšší úrovně jejich přidáním do GtkStack

en: Print handlers signature on invocation
cs: Vypsat identifikaci obslužných rutin při jejich vyvolání

en: Display previewer version
cs: Zobrazit verzi zobrazovače náhledu

en: - previews a glade UI definition
cs: – zobrazit náhled definice glade uživatelského rozhraní

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
cs: %s
    Spuštěním „%s --help“ si zobrazíte úplný seznam dostupných přepínačů příkazové řádky.

en: Either --listen or --filename must be specified.
cs: Musíte zadat --listen nebo --filename.

en: Whether project has been modified since it was last saved
cs: Zda byl projekt změněn od doby, kdy byl naposledy uložen

en: Has Selection
cs: Je něco vybráno

en: Whether project has a selection
cs: Zda je v projektu něco vybráno

en: Path
cs: Cesta

en: The filesystem path of the project
cs: Cesta k projektu v souborovém systému

en: Read Only
cs: Pouze ke čtení

en: Whether project is read-only
cs: Zda je projekt pouze ke čtení

en: Add Item
cs: Přidávaná položka

en: The current item to add to the project
cs: Aktuální položka, která se má přidat do projektu

en: Pointer Mode
cs: Režim ukazatele

en: The currently effective GladePointerMode
cs: Aktuálně platný režim GladePointerMode

en: Translation Domain
cs: Doména překladu

en: The project translation domain
cs: Doména jazykového překladu projektu

en: Template
cs: Šablona

en: The project's template widget, if any
cs: Widget sloužící jako šablona projektu (podkud existuje)

en: Resource Path
cs: Cesta k prostředku

en: Path to load images and resources in Glade's runtime
cs: Cesta pro načtení obrázků a prostředků v běhovém prostředí Glade

en: License
cs: Licence

en: License for this project, it will be added as a document level comment.
cs: Licence pro tento projekt, bude přidána jako komentář dokumentační úrovně.

en: CSS Provider Path
cs: Cesta k poskytovateli CSS

en: Path to use as the custom CSS provider for this project.
cs: Cesta použitá jako vlastní poskytovatel CSS pro tento projekt.

en: (internal %s)
cs: (interní %s)

en: (%s child)
cs: (potomek %s)

en: (template)
cs: (šablona)

note: translators: refers to a property named '%s' of widget '%s'
en: (%s of %s)
cs: (%s widgetu %s)

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
cs: Nezdařilo se načíst %s.
    Nejsou dostupné následující vyžadované katalogy: %s

note: translators: refers to project name '%s' that targets gtk version '%d.%d'
en: %s targets Gtk+ %d.%d
cs: %s používá Gtk+ %d.%d

en: Especially because there is %d object that can not be built with type: %s | Especially because there are %d objects that can not be built with types: %s
cs[0]: Zejména proto, že %d z objektů nemůže být sestaven s typy: %s
cs[1]: Zejména proto, že %d z objektů nemohou být sestaveny s typy: %s
cs[2]: Zejména proto, že %d objektů nemůže být sestaveno s typy: %s

en: But this version of Glade is for GTK+ 3 only.
    Make sure you can run this project with Glade 3.8 with no deprecated widgets first.
    %s
cs: Tato verze Glade je určena pouze pro Gtk+ 3.
    Nejdříve se ujistěte, že tento projekt neobsahuje žádné widgety, které jsou v Glade 3.8 zavržené.
    %s

en: An automatically saved version of `%s' is more recent.
    
    Would you like to load the autosave version instead?
cs: Automaticky uložená verze projektu „%s“ je novější.
    
    Přejete si místo toho načíst automaticky uloženou verzi?

note: ****************************************************************** Verify code here (versioning, incompatibility checks) Defined here for pretty translator comments (bug in intl tools, for some reason * you can only comment about the line directly following, forcing you to write * ugly messy code wi
en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
cs: Tento widget byl zaveden v %s %d.%d, ačkoliv byl v plánu projektu pro %s %d.%d

note: translators: refers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
cs: [%s]
    	Objektová třída „<b>%s</b>“ byla zavedena v %s %d.%d

en: This widget is deprecated
cs: Tento widget je zavržený

note: translators: refers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' from %s %d.%d is deprecated
cs: [%s]
    	Objektová třída „<b>%s</b>“ z %s %d.%d je zavržená

note: translators: refers to a property in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
cs: Tato vlastnost byla zavedena v %s %d.%d, ačkoliv byla v plánu projektu pro %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
cs: [%s]
    	Vlastnost „<b>%s</b>“ objektové třídy „<b>%s</b>“ byla zavedena v %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Packing property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
cs: [%s]
    	Vlastnost balení „<b>%s</b>“ objektové třídy „<b>%s</b>“ byla zavedena v %s %d.%d

en: This property is deprecated
cs: Tato vlastnost je zavržená

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
cs: [%s]
    	Vlastnost „<b>%s</b>“ objektové třídy „<b>%s</b>“ byla zavržena

note: translators: refers to a signal in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
cs: Tento signál byl zaveden v %s %d.%d, ačkoliv byl v plánu projektu pro %s %d.%d

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
cs: [%s]
    	Signál „<b>%s</b>“ objektové třídy „<b>%s</b>“ byl zaveden v %s %d.%d

en: This signal is deprecated
cs: Tento signál je zavržený

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
cs: [%s]
    	Signál „<b>%s</b>“ objektové třídy „<b>%s</b>“ byl zavržen

en: Details
cs: Detaily

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
cs: Projekt „%s“ obsahuje chyby. Přesto uložit?

en: Object %s is a class template but this is not supported in gtk+ %d.%d
cs: Objekt %s je šablona třídy, ale to není v gtk+ %d.%d podporováno

en: Object %s has unrecognized type %s
cs: Objekt %s má nerozpoznaný typ %s

en: Unsaved %i
cs: Neuložený %i

en: No widget selected.
cs: Není vybrán žádný widget.

en: Unable to copy unrecognized widget type.
cs: Nelze kopírovat widget nerozpoznaného typu

en: Unable to cut unrecognized widget type
cs: Nelze vyjmout widget nerozpoznaného typu

en: Unable to paste to the selected parent
cs: Do vybraného rodiče není možné vkládat

en: Unable to paste to multiple widgets
cs: Není možné vkládat do více widgetů

en: No widget on the clipboard
cs: Ve schránce není žádný widget

en: The project this properties dialog was created for
cs: Projekt, pro který bylo toto dialogové okno vlastností vytvořeno

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
cs: Projekt %s neobsahuje žádné zavržené widgety a/nebo nesprávné verze.

en: The GladePropertyDef for this property
cs: GladePropertyDef pro tuto vlastnost

en: Enabled
cs: Povoleno

en: If the property is optional, this is its enabled state
cs: Pokud je vlastnost volitelná, toto je její povolený stav

en: Sensitive
cs: Citlivost

en: This gives backends control to set property sensitivity
cs: Toto dává implementaci kontrolu nad nastavením vlastnosti citlivosti

en: Context
cs: Kontext

en: Context for translation
cs: Kontext pro překlad

en: Comment
cs: Komentář

en: Comment for translators
cs: Poznámka pro překladatele

en: Translatable
cs: Přeložitelný

en: Visual State
cs: Stav viditelnosti

en: Priority information for the property editor to act on
cs: Prioritní informace pro editor vlastností, jak se má chovat

en: Precision
cs: Přesnost

en: Where applicable, precision to use on editors
cs: Přesnost, která se má použít v editorech, kde to má význam.

en: The GladeProperty to display a label for
cs: GladeProperty, pro který se má popisek zobrazit

en: Property Name
cs: Název vlastnosti

note: To Translators: the property name/id to use to get * the GladeProperty object from the GladeWidget the * property belongs to.
en: The property name to use when loading by widget
cs: Název vlastnosti použitý k načtení widgetem

en: Append Colon
cs: Připojit dvojtečku

en: Whether to append a colon ':' to the property name
cs: Zda k názvu vlastnosti připojit dvojtečku „:“

en: Packing
cs: Balení

note: To Translators: packing properties or child properties are * properties introduced by GtkContainer and they are not specific * to the container or child widget but to the relation. * For more information see GtkContainer docs.
en: Whether the property to load is a packing property or not
cs: Zda vlastnost, která se má načíst, je či není vlastnost balení

en: Custom text to override the property name
cs: Vlastní text, který přepíše název vlastnosti

en: Custom Tooltip
cs: Vlastní vysvětlivka

en: Custom tooltip to override the property description
cs: Vlastní vysvětlivka, která nahradí popis vlastnosti

en: Whether to use the GladeCommand API when modifying properties
cs: Zda se má použít GladeCommand API pro změny vlastností

en: Editor Property Type Name
cs: Název typu editoru vlastností

en: Specify the actual editor property type name to use for this shell
cs: Určuje název typu aktuálního editoru vlastností, který s má použít pro tento shell

en: SignalClass
cs: Třída signálu

en: The signal class of this signal
cs: Třída signálu tohoto signálu

en: The detail for this signal
cs: Detail tohoto signálu

en: Handler
cs: Obslužná rutina

en: The handler for this signal
cs: Obslužná rutina pro tento signál

en: User Data
cs: Uživatelská data

en: The user data for this signal
cs: Uživatelská data pro tento signál

en: Support Warning
cs: Varování o podpoře

en: The versioning support warning for this signal
cs: Varování podpory pro tento signál v dané verzi

en: Whether this signal is run after default handlers
cs: Zda tento signál běží po obsloužení výchozí rutinou

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
cs: Zda se mají uživatelská data uvolnit z paměti s instancí pro obslužnou rutinu

en: Select an object to pass to the handler
cs: Výběr objektu pro předání do obslužné rutiny

en: Signal
cs: Signál

en: User data
cs: Uživatelská data

en: Swap
cs: Zaměnit

en: Glade Widget
cs: Widget Glade

en: The glade widget to edit signals
cs: Widget Glade pro úpravy signálů

en: <Type here>
cs: <zde pište>

en: <Click here>
cs: <zde klikněte>

en: We could not find the symbol "%s"
cs: Nelze nají symbol „%s“

en: Could not get the type from "%s"
cs: Nelze zjistit typ z „%s“

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
cs: Widget %s bez schopnosti posuvu nelze přidat do %s přímo.
    Nejdříve přidejte %s.

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Libglade Files
cs: Soubory Libglade

en: GtkBuilder Files
cs: Soubory GtkBuilder

en: All Glade Files
cs: Všechny soubory Glade

en: Could not show link:
cs: Nelze zobrazit odkaz:

note: Reset the column
en: None
cs: Nic

en: Definition
cs: Definice

en: GladeWidgetActionDef structure pointer
cs: Ukazatel na strukturu GladeWidgetActionDef

en: Whether this action is sensitive
cs: Zda je tato akce citlivá

en: Visible
cs: Viditelnost

en: Whether this action is visible
cs: Zda je tato akce viditelná

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
cs: Odvozený adaptér (%s) pro objekt %s již existuje!

en: %s does not support adding any children.
cs: %s nepodporuje přidávání žádných potomků.

en: Name of the class
cs: Název třídy

en: GType of the class
cs: GType třídy

en: Title
cs: Název

en: Translated title for the class used in the glade UI
cs: Přeložený název pro třídu použitou v uživatelském rozhraní glade

en: Generic Name
cs: Obecný název

en: Used to generate names of new widgets
cs: Použito ke generování názvů nových widgetů

en: Icon Name
cs: Název ikony

en: The icon name
cs: Název ikony

en: Catalog
cs: Katalog

en: The name of the widget catalog this class was declared by
cs: Název katalogu widgetů, který deklaroval tuto třídu

en: Book
cs: Kniha

en: DevHelp search namespace for this widget class
cs: Jmenný prostor prohledávaný v DevHelp pro tuto třídu widgetu

en: Special Child Type
cs: Speciální typ potomka

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
cs: Uchovává název vlastnosti balení z důvodu popisu speciálního potomka pro tuto třídu kontejneru

en: Cursor
cs: Kurzor

en: A cursor for inserting widgets in the UI
cs: Kurzor pro vkládání widgetů v uživatelském rozhraní

en: Query
cs: Dotaz

en: Whether the adaptor should query the use or not
cs: Zda se má adaptér dotazovat, jestli se má použít či nikoliv

en: The name of the widget
cs: Název widgetu

en: Internal name
cs: Interní název

en: The internal name of the widget
cs: Interní název widgetu

en: Anarchist
cs: Anarchistický

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
cs: Zda je složený potomek zděděným potomkem nebo anarchistickým potomkem

en: Object
cs: Objekt

en: The object associated
cs: Přidružený objekt

en: Adaptor
cs: Adaptér

en: The class adaptor for the associated widget
cs: Adaptér třídy pro přidružený widget

en: The glade project that this widget belongs to
cs: Projekt glade, ke kterému tento widget náleží

en: A list of GladeProperties
cs: Seznam GladeProperties

en: Parent
cs: Rodič

en: A pointer to the parenting GladeWidget
cs: Ukazatel na rodičovský GladeWidget

en: Internal Name
cs: Interní název

en: A generic name prefix for internal widgets
cs: Obecná předpona názvu pro interní widgety

en: A GladeWidget template to base a new widget on
cs: Šablona GladeWidget, ze které vycházejí nové widgety

en: Exact Template
cs: Přesná šablona

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
cs: Zda vytváříme přesnou kopii při použití šablony

en: Reason
cs: Důvod

en: A GladeCreateReason for this creation
cs: GladeCreateReason pro toto vytvoření

en: Toplevel Width
cs: Šířka nejvyšší úrovně

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
cs: Šířka widgetu, když je nejvyšší úrovní GladeDesignLayout

en: Toplevel Height
cs: Výška nejvyšší úrovně

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
cs: Výška widgetu, když je nejvyšší úrovní GladeDesignLayout

en: A warning string about version mismatches
cs: Varovný řetězec ohledně neodpovídajících verzí

en: Whether the widget is visible or not
cs: Zda je widget viditelný nebo ne

en: Whether this widget is the template for a composite widget
cs: Zda je tento widget šablona pro složený widget

en: Template classes are only usable in GTK+ 3.10 and later.
cs: Šablony tříd se dají použít jen v GTK+ 3.10 a novějším.

en: Object has unrecognized type %s
cs: Objekt je nerozpoznaného typu %s

en: Property has versioning problems:
cs: Vlastnost má problém s verzí:

en: Some properties have versioning problems:
cs: Některé vlastnosti mají problém s verzí:

en: Signal has versioning problems:
cs: Signál má problém s verzí:

en: Some signals have versioning problems:
cs: Některé signály mají problém s verzí:

en: Actions
cs: Akce

en: Applications
cs: Aplikace

en: Categories
cs: Kategorie

en: Devices
cs: Zařízení

en: Emblems
cs: Emblémy

en: Emoticons
cs: Emotikony

en: International
cs: Mezinárodní

en: MIME Types
cs: Typy MIME

en: Places
cs: Místa

en: Status
cs: Stav

en: All available widgets and objects
cs: Všechny dostupné widgety a objekty

en: Click on a placeholder to create this class
    (use middle button to create more than one)
cs: Kliknutím na zástupnou plochu vytvoříte tuto třídu
    (jestli ji chcete vícekrát, použijte prostřední tlačítko)

en: Non-GTK+ widgets and objects
cs: Widgety a objekty mimo GTK+

en: Extra GTK+ objects
cs: Dodatečné objekty GTK+

en: _General
cs: _Obecné

en: _Packing
cs: _Balení

en: _Common
cs: Běž_né

en: _Signals
cs: _Signály

en: Translation domain:
cs: Doména překladu:

en: Composite template toplevel:
cs: Složená šablona nejvyšší úrovně:

en: Select a CSS to use as custom style provider
cs: Vyberte CSS, které se má použít jako vlastní poskytovatel stylu

en: Custom CSS style provider:
cs: Vlastní poskytovatel stylu CSS:

en: From the project directory
cs: Ze složky projektu

en: From a project relative directory
cs: Ze složky relativní k projektu

en: From this directory
cs: Z této složky

en: Choose a path to load image resources
cs: Vyberte cestu pro načtení zdrojů obrázků

en: Image resources are loaded locally:
cs: Zdroje obrázků jsou lokálně načítané:

en: Toolkit version required:
cs: Vyžadovaná verze sady nástrojů:

en: Verify objects, properties and signals deprecations
cs: Kontrolovat použití zavržených objektů, vlastností a signálů

en: Warnings:
cs: Varování:

en: program or library name
cs: název programu nebo knihovny

en: Author(s):
cs: Autor či autoři:

en: License:
cs: Licence:

en: Description:
cs: Popis:

en: program or library short description
cs: krátký popis programu nebo knihovny

en: GNU GPL version 2
cs: GNU GPL verze 2

en: GNU GPL version 3
cs: GNU GPL verze 3

en: GNU LGPL version 2.1
cs: GNU LGPL verze 2.1

en: GNU LGPL version 3
cs: GNU LGPL verze 3

en: BSD 2-clause
cs: Klauzule BSD 2

en: BSD 3-clause
cs: Klauzule BSD 3

en: Setting License type of %s
cs: Nastavení typu licence pro %s

en: Setting %s to use logo file
cs: Nastavení %s pro použití souboru s logem

en: Setting %s to use a logo icon
cs: Nastavení %s pro použití ikony s logem

en: <choose a key>
cs: <vyberte klávesu>

en: Accelerator Key
cs: Klávesová zkratka

en: Choose accelerator keys...
cs: Výběr klávesových zkratek…

en: Setting %s to use a center child
cs: Nastavení %s, aby používal vystředěného potomka

en: Setting %s to not use a center child
cs: Nastavení %s, aby nepoužíval vystředěného potomka

[ctx: textattr]
en: Style
cs: Styl

[ctx: textattr]
en: Weight
cs: Tloušťka

[ctx: textattr]
en: Variant
cs: Varianta

[ctx: textattr]
en: Stretch
cs: Šířka

[ctx: textattr]
en: Underline
cs: Podtržení

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
cs: Přeškrtnutí

[ctx: textattr]
en: Gravity
cs: Přitažlivost

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
cs: Pokyn pro přitažlivost

[ctx: textattr]
en: Size
cs: Velikost

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
cs: Absolutní velikost

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
cs: Barva popředí

[ctx: textattr]
en: Background Color
cs: Barva pozadí

[ctx: textattr]
en: Underline Color
cs: Barva podtržení

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
cs: Barva přeškrtnutí

[ctx: textattr]
en: Scale
cs: Stupnice

[ctx: textattr]
en: Font Description
cs: Popis písma

en: <Enter Value>
cs: <zadejte hodnotu>

en: Unset
cs: Nenastaveno

en: Select a color
cs: Výběr barvy

en: Select a font
cs: Výběr písma

en: Attribute
cs: Atribut

en: Value
cs: Hodnota

en: Setup Text Attributes
cs: Nastavení atributů textu

en: Edit Attributes
cs: Upravit atributy

en: Setting %s to use a custom child
cs: Nastavení %s, aby použil ručně definovaného potomka

en: Setting %s to use standard configuration
cs: Nastavení %s, aby použil standardní nastavení

en: Setting %s to use a stock button
cs: Nastavení %s, aby použil standardní tlačítko

en: Setting %s to use a label and image
cs: Nastavení %s, aby použil popisek a obrázek

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
cs: Nastavení %s, aby použil vlastnost %s jako atribut

en: Setting %s to use the %s property directly
cs: Nastavení %s, aby použil přímo vlastnost %s

en: Retrieve %s from model (type %s)
cs: Získat %s z modelu (typu %s)

note: translators: the adjective not the verb
en: unset
cs: nenastaven

en: no model
cs: žádný model

en: Setting columns on %s
cs: Nastavení sloupců na %s

en: < define a new column >
cs: <definujte nový sloupec>

en: Add and remove columns:
cs: Přidat a odebrat sloupce:

en: Column type
cs: Typ sloupce

en: Column name
cs: Název sloupce

en: Setting %s to use static text
cs: Nastavení %s, aby použil statický text

en: Setting %s to use an external buffer
cs: Nastavení %s, aby použil externí vyrovnávací paměť

en: Setting %s to use a primary icon from stock
cs: Nastavení %s, aby použil primární ikonu ze standardních

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
cs: Nastavení %s, aby použil primární ikonu ze motivu ikon

en: Setting %s to use a primary icon from filename
cs: Nastavení %s, aby použil primární ikonu ze souboru

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
cs: Nastavení %s, aby použil sekundární ikonu ze standardních

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
cs: Nastavení %s, aby použil sekundární ikonu z motivu ikon

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
cs: Nastavení %s, aby použil sekundární ikonu ze souboru

en: Setting primary icon of %s to use tooltip markup
cs: Nastavení primární ikony pro %s, aby používala značky ve vysvětlivce

en: Setting secondary icon of %s to use tooltip markup
cs: Nastavení sekundární ikony pro %s, aby používala značky ve vysvětlivce

en: Setting primary icon of %s to not use tooltip markup
cs: Nastavení primární ikony pro %s, aby nepoužívala značky ve vysvětlivce

en: Setting secondary icon of %s to not use tooltip markup
cs: Nastavení sekundární ikony pro %s, aby nepoužívala značky ve vysvětlivce

en: Placing %s inside %s
cs: Umisťuje se %s do %s

en: X position property
cs: Vlastnost Poloha X

en: The property used to set the X position of a child object
cs: Vlastnost použitá k nastavení souřadnice X polohy objektu potomka

en: Y position property
cs: Vlastnost Poloha Y

en: The property used to set the Y position of a child object
cs: Vlastnost použitá k nastavení souřadnice Y polohy objektu potomka

en: Width property
cs: Vlastnost Šířka

en: The property used to set the width of a child object
cs: Vlastnost použitá k nastavení šířky objektu potomka

en: Height property
cs: Vlastnost Výška

en: The property used to set the height of a child object
cs: Vlastnost použitá k nastavení výšky objektu potomka

en: Can resize
cs: Může měnit velikost

en: Whether this container supports resizes of child widgets
cs: Zda tento kontejner podporuje změnu velikosti widgetů, kteří jsou potomky

en: Action
cs: Akce

en: Toggle
cs: Přepínač

en: Radio
cs: Skupinový přepínač

en: Recent
cs: Nedávné

en: Action Group Editor
cs: Editor skupin akcí

en: Introduction page
cs: Úvodní stránka

en: Content page
cs: Stránka s obsahem

en: Confirmation page
cs: Potvrzovací stránka

en: Ordering children of %s
cs: Uspořádání potomků objektu %s

en: Tree View Column
cs: Sloupec stromového zobrazení

en: Cell Renderer
cs: Vykreslování buňky

en: Properties and Attributes
cs: Vlastnosti a atributy

en: Common Properties and Attributes
cs: Společné vlastnosti a atributy

en: Accelerator
cs: Zkratka

en: Combo
cs: Výběrový seznam

en: Spin
cs: Číselník

en: Progress
cs: Průběh

en: Spinner
cs: Káča

en: Icon View Editor
cs: Editor zobrazení ikon

en: Combo Editor
cs: Kombinovaný editor

en: Entry Completion Editor
cs: Editor dokončování zadání

en: %s is set to load %s from the model
cs: %s je nastaven, aby načítal %s z modelu

en: %s is set to manipulate %s directly
cs: %s je nastaven, aby zacházel přímo s objektem %s

en: This combo box is not configured to have an entry
cs: Tento rozbalovací seznam není nastaven, aby měl vstupní pole

en: Tearoff menus are disabled
cs: Odpojitelné nabídky jsou zakázané

en: Cannot add a toplevel window to a container.
cs: Nelze přidat okno nejvyšší úrovně do kontejneru.

en: Cannot add a popover to a container.
cs: Nelze přidat rozbalovací dialog do kontejneru.

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
cs: Widgety typu %s mohou mít widgety jen jako potomky.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
    Increase its size or add a container if it only supports one child.
cs: Widget typu %s vyžaduje pro přidání potomka vyhrazené místo.
    Zvětšete jeho velikost nebo, pokud podporuje jen jednoho potomka, přidejte kontejner.

en: This property is only available
    if the entry has a frame
cs: Tato vlastnost je dostupná,
    jen když má vstup rámeček

en: This property is only available
    if the entry characters are invisible
cs: Tato vlastnost je dostupná,
    jen když jsou znaky vstupu viditelné

en: Insert Child on %s
cs: Vložit potomka do %s

en: Insert Row on %s
cs: Vložit řádek do %s

en: Insert Column on %s
cs: Vložit sloupec do %s

en: Remove Column on %s
cs: Odstranit sloupec z %s

en: Remove Row on %s
cs: Odstranit řádek z %s

note: --------------------------------- Constants ------------------------------
en: This property does not apply unless Use Underline is set.
cs: Tato vlastnost se nepoužije, pokud není zapnuté podržení.

en: Property not selected
cs: Vlastnost není vybraná

en: This property is only for use in dialog action buttons
cs: Tato vlastnost se používá jen u akčních tlačítek v dialogových oknech

en: This property is set to be controlled by an Action
cs: Tato vlastnost je nastavená na řízení pomocí Akce

en: Only objects of type %s can be added to objects of type %s.
cs: Do objektů typu %1$s je možné přidat jen objekty typu %2$s.

en: The accelerator can only be set when inside an Action Group.
cs: Klávesovou zkratku je možné nastavit jen uvnitř skupiny akcí.

en: This property does not apply when a custom title is set
cs: Tato vlastnost se nepoužije, když je nastaven vlastní název

en: Insert placeholder to %s
cs: Vložit vyhrazené místo do %s

en: Remove placeholder from %s
cs: Odstranit vyhrazené místo z %s

en: The decoration layout does not apply to header bars which do no show window controls
cs: Vzhled dekorace se nepoužije u hlavičkové lišty, která nezobrazuje ovládací prvky okna

en: This property only applies to stock images or named icons
cs: Tato vlastnost se používá jen u standardních obrázků nebo pojmenovaných ikon

en: This property only applies to named icons
cs: Tato vlastnost se používá jen u pojmenovaných ikon

en: This property only applies if ellipsize and wrapping are enabled
cs: Tato vlastnost se použije, jen když jsou povolené výpustky a zalamování

en: _File
cs: _Soubor

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Edit Menu Bar
cs: Upravit nabídkovou lištu

en: Edit Menu
cs: Úprava nabídky

en: An object of type %s cannot have any children.
cs: Objekt typu %s nemůže mít žádné potomky.

en: <separator>
cs: <oddělovač>

en: <custom>
cs: <vlastní>

en: Children cannot be added to a separator.
cs: Do oddělovače není možné přidávat potomka.

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
cs: Potomka nelze přidat do nabídky výběru nedávných.

en: %s already has a menu.
cs: %s již nabídku má.

en: %s item already has a submenu.
cs: %s již podnabídku má.

en: Normal item
cs: Normální položka

en: Image item
cs: Obrázková položka

en: Check item
cs: Zaškrtávací položka

en: Radio item
cs: Skupinová přepínací položka

en: Separator item
cs: Oddělovací položka

en: Recent Menu
cs: Nabídka nedávných

en: Tool Item
cs: Nástrojová položka

en: Tool Item Group
cs: Skupina nástrojových položek

en: Recent Chooser Menu
cs: Nabídka výběru nedávných

en: Menu Item
cs: Položka nabídky

en: Remove page from %s
cs: Odstranit stránku z %s

en: Insert page on %s
cs: Vložit stránku do %s

en: This progressbar does not show text
cs: Tento ukazatel průběhu nezobrazuje text

en: Scale is configured to not draw the value
cs: Stupnice je nastavena, aby nevykreslovala hodnoty

en: This property is disabled
cs: Tato vlastnost je zakázána

en: Search bar is already full
cs: Vyhledávací lišta je již plná

en: Tag
cs: Značka

en: Text Tag Table Editor
cs: Editor tabulek textových značek

en: Button
cs: Tlačítko

en: Menu
cs: Nabídka

en: Custom
cs: Vlastní

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Normal
cs: Normální

en: Image
cs: Obrázek

en: Check
cs: Zaškrtávací pole

en: Tool Bar Editor
cs: Editor panelu nástrojů

en: This property only applies when configuring the label with text
cs: Tato vlastnost se použije, jen když je nastaven popisek s textem

en: Group
cs: Skupina

en: Tool Palette Editor
cs: Editor palety nástrojů

en: Column
cs: Sloupec

en: Tree View Editor
cs: Editor stromového zobrazení

note: XXX FIXME: We should hide the actual "fixed-height-mode" setting from * treeview editors and provide a custom control that sets all its columns * to fixed size and then control the column's sensitivity accordingly.
en: Columns must have a fixed size inside a treeview with fixed height mode set
cs: Ve stromovém zobrazení s nastaveným režimem pevné výšky musí mít sloupce pevnou velikost

en: Search is disabled
cs: Hledání je zakázáno

en: Headers are invisible
cs: Záhlaví jsou neviditelná

en: Expanders are not shown
cs: Prvky pro rozbalování nejsou zobrazeny

en: Removing parent of %s
cs: Odstranění rodiče widgetu „%s“

en: Adding parent %s for %s
cs: Přidání rodiče „%s“ pro „%s“

en: (unnamed)
cs: (bez názvu)

en: Adding %s to Size Group %s
cs: Přidání „%s“ do sjednocené velikosti „%s“

en: Adding %s to a new Size Group
cs: Přidání „%s“ do nové sjednocené velikosti

note: Add trailing new... item
en: New Size Group
cs: Nová sjednocená velikost

en: This property does not apply to client-side decorated windows
cs: Tato vlastnost se nepoužívá u oken dekorovaných na straně klienta

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use a custom title
en: Setting %s to use a custom title
cs: Nastavení %s, aby používal vlastní název

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use the standard title
en: Setting %s to use the standard title
cs: Nastavení %s, aby používal standardní název

en: Setting %s to show window controls
cs: Nastavení %s, aby zobrazoval ovládací prvky okna

en: Setting %s to not show window controls
cs: Nastavení %s, aby nezobrazoval ovládací prvky okna

note: Add descriptive label
en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
cs: Nejdříve do následujícího kombinovaného seznamu přidejte standardní název a potom ve stromu přidávejte a definujte zdroje pro ikony.

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
cs: Zadejte název souboru nebo relativní či úplnou cestu k tomuto zdroji pro „%s“ (Glade jej načte jen jednou za běhu z vaší složky projektu).

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
cs: Nastavit, zda chcete určit směr textu tohoto zdroje pro „%s“

en: Set the text direction for this source of '%s'
cs: Nastavit směr textu tohoto zdroje pro „%s“

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
cs: Nastavit, zda chcete určit velikost ikony tohoto zdroje pro „%s“

en: Set the icon size for this source of '%s'
cs: Nastavit velikost ikony tohoto zdroje pro „%s“

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
cs: Nastavit, zda chcete určit stav tohoto zdroje pro „%s“

en: Set the state for this source of '%s'
cs: Nastavit stav tohoto zdroje pro „%s“

en: File Name
cs: Název souboru

en: Setting %s to use an image from stock
cs: Nastavení %s, aby použil obrázek ze standardních

en: Setting %s to use an image from the icon theme
cs: Nastavení %s, aby použil obrázek z motivu ikon

en: Setting %s to use a resource name
cs: Nastavení %s, aby použil název prostředku

en: Setting %s to use an image from filename
cs: Nastavení %s, aby použil obrázek ze souboru

en: Setting %s to use a stock item
cs: Nastavení %s, aby použil standardní položku

en: Stock Item:
cs: Standardní položka:

en: Custom label and image:
cs: Vlastní popisek a obrázek:

note: Label area frame...
en: Edit Label
cs: Upravit popisek

note: Internal Image area...
en: Edit Image
cs: Upravit obrázek

en: Setting %s to use an attribute list
cs: Nastavení %s, aby použil seznamu atributů

en: Setting %s to use a Pango markup string
cs: Nastavení %s, aby použil značkovacího řetězce Pango

en: Setting %s to use a pattern string
cs: Nastavení %s, aby použil řetězec se vzorem

en: Setting %s to use normal line wrapping
cs: Nastavení %s, aby použil normálního zalamování řádků

en: Setting %s to use a single line
cs: Nastavení %s, aby použil jeden řádek

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
cs: Nastavení %s, aby použil určeného zalamování slov Pango

en: <printable chars only>
cs: <jen tisknutelné znaky>

en: Add and remove rows:
cs: Přidat a odebrat řádky:

en: Setting %s to have a start action
cs: Nastavení %s, aby měl počáteční akci

en: Setting %s to have an end action
cs: Nastavení %s, aby měl koncovou akci

en: Setting %s to not have a start action
cs: Nastavení %s, aby neměl počáteční akci

en: Setting %s to not have an end action
cs: Nastavení %s, aby neměl koncovou akci

note: Add descriptive label
en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
cs: Definuje sloupce pro vaše úložiště seznamů, přičemž jim dává účelné názvy, které vám pomohou při rozlišování, když nastavujete atributy vykreslování buňky (stiskem Delete vybraný sloupec odstraníte)

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
cs: Přidat, odstranit a upravit řádky dat (případně můžete použít Ctrl+N pro přidání nového řádku a klávesu Delete pro odstranění vybraného řádku)

en: <Type Here>
cs: <zde pište>

en: <Enter ID>
cs: <zadejte ID>

en: Setting %s to use standard label text
cs: Nastavení %s, aby použil text standardního popisku

en: Setting %s to use a custom label widget
cs: Nastavení %s, aby použil widget uživatelského popisku

en: Group Header
cs: Hlavička skupiny

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
cs: Zvolte datový model a hned nadefinujte
    v datovém úložišti nějaké sloupce

en: Setting %s to use a custom tooltip
cs: Nastavení %s, aby používal vlastní vysvětlivky

en: Setting %s to use tooltip markup
cs: Nastavení %s, aby používal značky ve vysvětlivce

en: Setting %s to not use tooltip markup
cs: Nastavení %s, aby nepoužíval značky ve vysvětlivce

en: Setting %s to use a named icon
cs: Nastavení %s, aby používal pojmenovanou ikonu

en: Setting %s to use an icon file
cs: Nastavení %s, aby používal souboru s ikonou

en: Setting %s to use a custom titlebar
cs: Nastavení %s, aby používal vlastní záhlaví

en: Setting %s to use a system provided titlebar
cs: Nastavení %s, aby používal systémem poskytované záhlaví

en: Page Setup Dialog
cs: Dialogové okno nastavení stránky

en: Print Dialog
cs: Dialogové okno tisku

en: Page Set
cs: Rozsah

en: Copies
cs: Kopie

en: Collate
cs: Seřadit

en: Reverse
cs: Obrátit

en: Scale
cs: Stupnice

en: Generate PDF
cs: Vygenerovat PDF

en: Generate PS
cs: Vygenerovat PS

en: Preview
cs: Náhled

en: Number Up
cs: Propočítat

en: Number Up Layout
cs: Propočítat rozvržení

en: GTK+ Unix Print Toplevels
cs: Nejvyšší úrovně Unixového tisku GTK+

en: Preview snapshot
cs: Snímek náhledu

en: Edit Separately
cs: Upravit zvlášť

en: Remove Parent
cs: Odstranit rodiče

en: Add Parent
cs: Přidat rodiče

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Viewport
cs: Výřez

en: Event Box
cs: Schránka událostí

en: Frame
cs: Rám

en: Aspect Frame
cs: Rám s poměrem

en: Scrolled Window
cs: Okno s posuvníky

en: Expander
cs: Rozbalování

en: Grid
cs: Mřížka

en: Paned
cs: V panelu

en: Stack
cs: Zásobník

en: Add to Size Group
cs: Přidat do sjednocené velikosti

en: Clear properties
cs: Vymazat vlastnosti

en: Read documentation
cs: Číst dokumentaci

en: Style Classes
cs: Třídy stylu

en: A list of style class names to apply to this widget
cs: Seznam názvů tříd stylů k použití na tento widget

en: Fill
cs: Vyplnit

en: Start
cs: Začátek

en: Center
cs: Střed

en: End
cs: Konec

en: Baseline
cs: Účaří

en: Exposure
cs: Zveřejnění

en: Pointer Motion
cs: Pohyb ukazatele

en: Pointer Motion Hint
cs: Předzvěst pohybu ukazatele

en: Button Motion
cs: Pohyb tlačítkem

en: Button 1 Motion
cs: Pohyb tlačítkem 1

en: Button 2 Motion
cs: Pohyb tlačítkem 2

en: Button 3 Motion
cs: Pohyb tlačítkem 3

en: Button Press
cs: Stisknutí tlačítka

en: Button Release
cs: Uvolnění tlačítka

en: Key Press
cs: Zmáčknutí klávesy

en: Key Release
cs: Uvolnění klávesy

en: Enter Notify
cs: Oznámení o vstupu

en: Leave Notify
cs: Oznámení o opuštění

en: Focus Change
cs: Změna zaměření

en: Structure
cs: Struktura

en: Property Change
cs: Změna vlastnosti

en: Visibility Notify
cs: Oznámení o viditelnosti

en: Proximity In
cs: Přiblížení

en: Proximity Out
cs: Oddálení

en: Substructure
cs: Podřízená struktura

en: Scroll
cs: Posun

en: Touch
cs: Dotek

en: Smooth scroll
cs: Hladký posun

en: Touchpad Gesture
cs: Dotyková gesta

en: Tablet Pad
cs: Grafický tablet

en: All Events
cs: Všechny události

en: Accelerators
cs: Zkratky

en: A list of accelerator keys
cs: Seznam klávesových zkratek

en: Accessible Name
cs: Název pro zpřístupnění

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
cs: Název instance objektu formátovaný pro přístup pomocí technologie zpřístupnění

en: Accessible Description
cs: Popis pro zpřístupnění

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
cs: Popis objektu, formátovaný pro přístup pomocí technologie zpřístupnění

en: The accessible role of this object
cs: Přístupová role pro tento objekt

en: Invalid
cs: Neplatná

en: Accelerator Label
cs: Popisek zkratky

en: Alert
cs: Výstraha

en: Animation
cs: Animace

en: Arrow
cs: Šipka

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Canvas
cs: Plátno

en: Check Box
cs: Zaškrtávací pole

en: Check Menu Item
cs: Zaškrtávací položka nabídky

en: Color Chooser
cs: Výběr barvy

en: Column Header
cs: Záhlaví sloupce

en: Combo Box
cs: Rozbalovací seznam

en: Date Editor
cs: Editor data

en: Desktop Icon
cs: Ikona pracovní plochy

en: Desktop Frame
cs: Rámec pracovní plochy

en: Dial
cs: Kruhová stupnice

en: Dialog
cs: Dialogové okno

en: Directory Pane
cs: Panel se složkami

en: Drawing Area
cs: Kreslicí oblast

en: File Chooser
cs: Výběr souboru

en: Filler
cs: Výplň

en: Font Chooser
cs: Výběr písma

en: Glass Pane
cs: Průhledný panel

en: HTML Container
cs: Kontejner HTML

en: Icon
cs: Ikona

en: Internal Frame
cs: Interní rámec

en: Layered Pane
cs: Vrstvený panel

en: List
cs: Seznam

en: List Item
cs: Položka seznamu

en: Menu Bar
cs: Nabídková lišta

en: Option Pane
cs: Panel s volbami

en: Page Tab
cs: Karta

en: Page Tab List
cs: Seznam karet

en: Password Text
cs: Texta hesla

en: Popup Menu
cs: Vyskakovací nabídka

en: Progress bar
cs: Ukazatel průběhu

en: Push Button
cs: Mačkací tlačítko

en: Radio Button
cs: Skupinový přepínač

en: Radio Menu Item
cs: Přepínací položka nabídky

en: Root Pane
cs: Kořenový panel

en: Row Header
cs: Záhlaví řádku

en: Scroll Bar
cs: Posuvník

en: Scroll pane
cs: Panel s posuvníky

en: Slider
cs: Táhlo

en: Split Pane
cs: Rozdělený panel

en: Spin Button
cs: Číselník

en: Status Bar
cs: Stavová lišta

en: Table
cs: Tabulka

en: Table Cell
cs: Buňka tabulky

en: Tear Off Menu Item
cs: Odpojovací položka nabídky

en: Terminal
cs: Terminál

en: Toggle Button
cs: Přepínací tlačítko

en: Tool Bar
cs: Nástrojová lišta

en: Tool Tip
cs: Vysvětlivka

en: Tree
cs: Strom

en: Tree Table
cs: Stromová tabulka

en: Unknown
cs: Neznámá

en: Window
cs: Okno

en: Header
cs: Záhlaví

en: Footer
cs: Zápatí

en: Paragraph
cs: Odstavec

en: Ruler
cs: Pravítko

en: Application
cs: Aplikace

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Editbar
cs: Editační lišta

en: Embedded
cs: Vložené

en: Entry
cs: Vstup

en: Chart
cs: Graf

en: Caption
cs: Legenda

en: Document Frame
cs: Rámec dokumentu

en: Heading
cs: Nadpis

en: Page
cs: Strana

en: Section
cs: Oddíl

en: Redundant Object
cs: Přebytečný objekt

en: Form
cs: Formulář

en: Link
cs: Odkaz

en: Input Method Window
cs: Okno vstupní metody

en: Table Row
cs: Řádek tabulky

en: Tree Item
cs: Položka stromu

en: Document Spreadsheet
cs: Dokument s tabulkou

en: Document Presentation
cs: Dokument s prezentací

en: Document Text
cs: Dokument s textem

en: Document Web
cs: Dokument s webem

en: Document Email
cs: Dokument s e-mailem

en: List Box
cs: Seznam

en: Grouping
cs: Seskupení

en: Image Map
cs: Obrázková mapa

en: Notification
cs: Oznámení

en: Info Bar
cs: Informační lišta

en: Level Bar
cs: Ukazatel úrovně

en: Title Bar
cs: Lišta záhlaví

en: Block Quote
cs: Citace

en: Audio
cs: Zvuk

en: Article
cs: Článek

en: Landmark
cs: Záchytný bod

en: Log
cs: Záznam

en: Marquee
cs: Posouvající se text

en: Math
cs: Matematika

en: Rating
cs: Hodnocení

en: Time
cs: Čas

en: Description List
cs: Seznam popisů

en: Description Term
cs: Výraz v popisu

en: Description Value
cs: Význam v popisu

en: Generic object
cs: Obecný objekt

en: Mathematical fraction
cs: Matematický zlomek

en: A radical expression (in math)
cs: Odmocnina

en: Subscript text
cs: Dolní index

en: Superscript text
cs: Horní index

en: Footnote text
cs: Text zápatí

en: Content deletion
cs: Smazaný obsah

en: Content insertion
cs: Vložený obsah

en: Marked content
cs: Označený obsah

en: Change suggestion
cs: Doporučená změna

en: Last Defined
cs: Poslední definovaný

en: Controlled By
cs: Ovládáno prvkem

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
cs: Udává objekt řízený jedním nebo více cílovými objekty

en: Controller For
cs: Ovládací objekt pro

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
cs: Udává že objekt je ovládací pro jeden nebo více cílových objektů

en: Labeled By
cs: Popisek od

en: Indicates an object is labeled by one or more target objects
cs: Udává, že objekt má popisky od jednoho nebo více cílových objektů

en: Label For
cs: Popisek pro

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
cs: Udává, že objekt je popisek pro jeden nebo více cílových objektů

en: Member Of
cs: Členem

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
cs: Udává, že objekt je členem skupiny jednoho nebo více cílových objektů

en: Node Child Of
cs: Potomek uzlu od

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
cs: Udává, že objekt je buňkou ve stromové tabulce, který je zobrazený protože buňka ve stejném sloupci je roztažená, a identifikuje tuto buňku

en: Flows To
cs: Pokračuje do

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
cs: Udává, že objekt má obsah, který v návaznosti logicky pokračuje do jiného objektu AtkObject (pro instanci text-flow)

en: Flows From
cs: Pokračuje z

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
cs: Udává, že objekt má obsah, který v návaznosti logicky pokračuje z jiného objektu AtkObject (pro instanci text-flow)

en: Subwindow Of
cs: Podokno pro

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
cs: Udává podřízené okno připojené ke komponentě, ale na druhou stranu nemá žádné napojení k této komponentě v hierarchii uživatelského rozhraní

en: Embeds
cs: Vkládá

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
cs: Udává, že objekt vizuálně vkládá jako obsah jiný objekt, např. obsah tohoto objektu obtéká okolo jiného obsahu

en: Embedded By
cs: Vloženo do objektu

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
cs: Opak k „Vkládá“, udává, že obsah tohoto objektu je vizuálně vložen do jiného objektu

en: Popup For
cs: Vyskakuje pro

en: Indicates that an object is a popup for another object
cs: Udává, že objekt je vyskakovací pro jiný objekt

en: Parent Window Of
cs: Rodičovské okno pro

en: Indicates that an object is a parent window of another object
cs: Udává, že objekt je rodičovským oknem jiného objektu

en: Described By
cs: Popsáno kým

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
cs: Udává, že jiný objekt poskytuje popisné informace o tomto objektu; více podrobné než „Popisek od“

en: Description For
cs: Popis pro

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
cs: Udává, že objekt poskytuje popisné informace o jiném objektu; více podrobné než „Popisek pro“

en: Queue
cs: Fronta

en: Immediate
cs: Okamžitě

en: Bin
cs: Koš

en: Insert Before
cs: Vložit před

en: Insert After
cs: Vložit za

en: Remove Slot
cs: Odstranit pozici

en: Number of items
cs: Počet položek

en: The number of items in the box
cs: Počet položek v boxu

en: Top
cs: Nahoře

en: Bottom
cs: Dole

en: Center Child
cs: Vystředěný potomek

en: Horizontal Box
cs: Vodorovné boxy

en: Vertical Box
cs: Svislé boxy

en: Action Bar
cs: Akční lišta

en: The number of items in the action bar
cs: Počet položek v akční liště

en: Accel Groups
cs: Skupiny zkratek

en: A list of accel groups to be added to this window
cs: Seznam skupin zkratek k přidání do tohoto okna

en: CSD
cs: Dekorace na klientské straně

en: North West
cs: Severozápad

en: North
cs: Sever

en: North East
cs: Severovýchod

en: West
cs: Západ

en: East
cs: Východ

en: South West
cs: Jihozápad

en: South
cs: Jih

en: South East
cs: Jihovýchod

en: Static
cs: Staticky

en: Toolbar
cs: Nástrojová lišta

en: Splash Screen
cs: Úvodní obrazovka

en: Utility
cs: Pomůcka

en: Dock
cs: Dok

en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Drop Down Menu
cs: Rozbalovací nabídka

en: Tooltip
cs: Vysvětlivka

en: Toplevel
cs: Nejvyšší úroveň

en: Popup
cs: Vyskakovací

en: Offscreen
cs: V paměti

en: Mouse
cs: Myš

en: Always Center
cs: Vždy vystředit

en: Center on Parent
cs: Střed rodiče

en: Offscreen Window
cs: Okno v paměti

en: Application Window
cs: Okno aplikace

en: Overlay
cs: Vrstvy

en: Menu Shell
cs: Kostra nabídky

en: Position
cs: Pozice

en: The position of the menu item in the menu shell
cs: Pořadí položky nabídky v kostře nabídky

en: Edit…
cs: Upravit…

en: Use Underline
cs: Použít podtržítko

en: Related Action
cs: Odpovídající akce

en: Use Action Appearance
cs: Použít vzhled akce

en: Action Name
cs: Název akce

en: Action Target
cs: Cíl akce

en: Click
cs: Kliknutí

en: Set the description of the Click atk action
cs: Nastavit popis pro akci atk Kliknutí

en: Image Menu Item
cs: Obrázková položka nabídky

en: Stock Item
cs: Standardní položka

en: The stock item for this menu item
cs: Standardní položka pro tuto položku nabídky

en: Accel Group
cs: Skupina zkratek

en: Separator Menu Item
cs: Oddělovací položka nabídky

en: Left to Right
cs: Zleva doprava

en: Right to Left
cs: Zprava doleva

en: Top to Bottom
cs: Shora dolů

en: Bottom to Top
cs: Zdola nahoru

en: Horizontal
cs: Vodorovně

en: Vertical
cs: Svisle

en: Icons only
cs: Pouze ikony

en: Text only
cs: Pouze text

en: Text below icons
cs: Text pod ikonami

en: Text beside icons
cs: Text vedle ikon

en: A symbolic icon size for the stock icon
cs: Velikost symbolické ikony pro standardní ikonu

en: Small Toolbar
cs: Malá nástrojová lišta

en: Large Toolbar
cs: Velká nástrojová lišta

en: Drag &amp; Drop
cs: Přetáhnout

en: The position of the tool item in the toolbar
cs: Poloha nástrojové položky na liště nástrojů

en: Tool Palette
cs: Paleta nástrojů

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural width
cs: Jestli se má začít s posuvem při menší než minimální nebo přirozené šířce

en: Natural
cs: Přirozeně

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural height
cs: Jestli se má začít s posuvem při menší než minimální nebo přirozené výšce

en: The position of the tool item group in the palette
cs: Poloha skupiny nástrojových položek v paletě

en: Middle
cs: Uprostřed

en: Half
cs: Poloviční

en: GtkToolItem
cs: Nástrojová položka Gtk

en: Separator Tool Item
cs: Oddělovač položky nástrojů

en: Tool Button
cs: Nástrojové tlačítko

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
cs: Standardní ikona zobrazená u položky (zvolte položku ze standardních v GTK+ nebo z generátoru ikon)

en: Toggle Tool Button
cs: Přepínací nástrojové tlačítko

en: Radio Tool Button
cs: Nástrojové tlačítko skupinového přepínače

en: Menu Tool Button
cs: Nástrojové tlačítko s nabídkou

en: Handle Box
cs: Úchyt

en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: In
cs: Uvnitř

en: Out
cs: Vně

en: Etched In
cs: Utopený rámeček

en: Etched Out
cs: Vystouplý rámeček

en: Attributes
cs: Atributy

en: The pango attributes for this label
cs: Atributy Pango pro tento popisek

en: Word
cs: Slovo

en: Character
cs: Znak

en: Word Character
cs: Znak slova

en: Text Entry
cs: Textové pole

en: Free Form
cs: Volný formulář

en: Alpha
cs: Písmena

en: Digits
cs: Číslice

en: Number
cs: Číslo

en: Phone
cs: Telefonní číslo

en: Email
cs: E-mail

en: Password
cs: Heslo

en: Pin Code
cs: PIN kód

en: Spellcheck
cs: Kontrola pravopisu

en: No Spellcheck
cs: Bez kontroly pravopisu

en: Word Completion
cs: Dokončování slov

en: Lowercase
cs: Malá písmena

en: Uppercase Chars
cs: Velká písmena

en: Uppercase Words
cs: Začátek slova velkým

en: Uppercase Sentences
cs: Začátek věty velkým

en: Inhibit On-screen Keyboard
cs: Potlačit klávesnici na obrazovce

en: Vertical Writing
cs: Svislé psaní

en: Emoji Support
cs: Podpora emodži

en: No Emoji Support
cs: Bez podpory emodži

en: Primary Stock Icon
cs: Hlavní standardní ikona

en: Secondary Stock Icon
cs: Sekundární standardní ikona

en: Primary Icon Pixbuf
cs: Pixbuf hlavní ikony

en: Secondary Icon Pixbuf
cs: Pixbuf sekundární ikony

en: Primary Icon Name
cs: Název hlavní ikony

en: Secondary Icon Name
cs: Název sekundární ikony

en: Primary Icon Activatable
cs: Hlavní ikona aktivovatelná

en: Secondary Icon Activatable
cs: Podružná ikona aktivovatelná

en: Primary Icon Sensitive
cs: Hlavní ikona citlivá

en: Secondary Icon Sensitive
cs: Podružná ikona citlivá

en: Progress Fraction
cs: Rozdělení ukazatele průběhu

en: Progress Pulse Step
cs: Krok pulsu ukazatele průběhu

en: Primary Icon Tooltip Text
cs: Text hlavní ikony bublinové nápovědy

en: Secondary Icon Tooltip Text
cs: Text podružné ikony bublinové nápovědy

en: Primary Icon Tooltip Markup
cs: Značka hlavní ikony bublinové nápovědy

en: Secondary Icon Tooltip Markup
cs: Značka podružné ikony bublinové nápovědy

en: Activate
cs: Aktivace

en: Set the description of the Activate atk action
cs: Nastavit popis akce atk Aktivovat

en: Search Entry
cs: Vyhledávací pole

en: Text View
cs: Zobrazení textu

en: Search Bar
cs: Vyhledávací lišta

en: Reject
cs: Odmítnout

en: Accept
cs: Přijmout

en: Delete Event
cs: Smazat událost

en: OK
cs: Budiž

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Close
cs: Zavřít

en: Apply
cs: Použít

en: Help
cs: Nápověda

en: Stock Button
cs: Standardní tlačítko

en: The stock item for this button
cs: Standardní položka pro toto tlačítko

en: Response ID
cs: ID odpovědi

en: The response ID of this button in a dialog
cs: ID odpovědi tohoto tlačítka v dialogovém okně

en: Press
cs: Zmáčknutí

en: Set the description of the Press atk action
cs: Nastavit popis pro akci atk Zmáčknutí

en: Release
cs: Uvolnění

en: Set the description of the Release atk action
cs: Nastavit popis pro akci atk Uvolnění

en: Check Button
cs: Zaškrtávací pole

en: Always
cs: Vždy

en: If Valid
cs: Když je platné

en: Switch
cs: Vypínač

en: File Chooser Button
cs: Tlačítko pro výběr souborů

en: Save
cs: Uložit

en: Open
cs: Otevřít

en: Select Folder
cs: Vybrat složku

en: Create Folder
cs: Vytvořit složku

en: Scale Button
cs: Tlačítko se stupnicí

en: The names of the icons to be used by the scale button. The first item in the array will be used in the button when the current value is the lowest value, the second item for the highest value. All the subsequent icons will be used for all the other values, spread evenly over the range of values
cs: Název ikony, která se má použít pro tlačítko se stupnicí. První položka pole bude použita v tlačítku, když je aktuální hodnota nejnižší možná, druhá položka pro nevyšší hodnotu. Všechny další ikony se použijí pro všechny další hodnoty, přičemž budou rovnoměrně rozložené v celém rozsahu.

en: Volume Button
cs: Tlačítko pro nastavení hlasitosti

en: File Chooser Widget
cs: Výběr souboru

en: Application Chooser Widget
cs: Widget pro výběr aplikace

en: Places Sidebar
cs: Postranní panel umístění

en: New Tab
cs: Nová karta

en: New Window
cs: Nové okno

en: Color Button
cs: Tlačítko pro výběr barvy

en: Font Button
cs: Tlačítko pro výběr písma

en: Automatic
cs: Automaticky

en: On
cs: Zapnuto

en: Off
cs: Vypnuto

en: Combo Box Text
cs: Textový rozbalovací seznam

en: Items
cs: Položky

en: The list of items to show in the combo box
cs: Seznam položek pro zobrazení v rozbalovacím seznamu

en: Application Chooser Button
cs: Tlačítko pro výběr aplikace

en: Progress Bar
cs: Ukazatel průběhu

en: Continuous
cs: Plynule

en: Discrete
cs: Po krocích

en: Resource Name
cs: Název prostředku

en: Icon Size
cs: Velikost ikony

en: Dialog Box
cs: Dialogové okno

en: Insert Row
cs: Vložit řádek

en: Before
cs: Před

en: Insert Column
cs: Vložit sloupec

en: Remove Row
cs: Odstranit řádek

en: Remove Column
cs: Odstranit sloupec

en: Expand
cs: Roztáhnout

en: Shrink
cs: Srazit

en: Rows
cs: Řádků

en: The number of rows for this grid
cs: Počet řádků pro tuto mřížku

en: Columns
cs: Sloupců

en: The number of columns for this grid
cs: Počet sloupců pro tuto mřížku

en: Horizontal Panes
cs: Vodorovné panely

en: Vertical Panes
cs: Svislé panely

en: Notebook
cs: Sešit

en: Insert Page Before
cs: Vložit stránku před

en: Insert Page After
cs: Vložit stránku za

en: Remove Page
cs: Odstranit stránku

en: Set the currently active page to edit, this property will not be saved
cs: Nastavit aktuálně aktivní stránku, že se upravuje; tato vlastnost se neukládá

en: Number of pages
cs: Počet stránek

en: The number of pages in the notebook
cs: Počet stránek v sešitě

en: Start Action
cs: Počáteční akce

en: End Action
cs: Koncová akce

en: HeaderBar
cs: Hlavičková lišta

en: Reserve space for subtitle
cs: Rezervovat místo pro podnázev

en: Keep the headerbar height the same as the subtitle changes dynamically.
cs: Zachovat výšku hlavičkové lišty stejnou, jako má dynamicky měněný podnázev.

en: Custom Title
cs: Vlastní název

en: The number of items in the header bar
cs: Počet položek v hlavičkové liště

en: Add Slot
cs: Přidat pozici

en: The number of pages in the stack
cs: Počet stránek v zásobníku

en: Edit page
cs: Upravit stránku

en: Visible child
cs: Viditelný potomek

en: Crossfade
cs: Prolnutí

en: Slide Right
cs: Odsunutí vpravo

en: Slide Left
cs: Odsunutí vlevo

en: Slide Up
cs: Odsunutí nahoru

en: Slide Down
cs: Odsunutí dolů

en: Slide Left-Right
cs: Odsunutí zleva doprava

en: Slide Up-Down
cs: Odsunutí shora dolů

en: Move Over Up
cs: Posun nahoru přes

en: Move Over Down
cs: Posun dolů přes

en: Move Over Left
cs: Posun vlevo přes

en: Move Over Right
cs: Posun vpravo přes

en: Move Over Up-Down
cs: Posun zhora dolů přes

en: Move Over Down-Up
cs: Posun zdola nahoru přes

en: Move Over Left-Right
cs: Posun zleva doprava přes

en: Move Over Right-Left
cs: Posun zprava doleva přes

en: Move Under Up
cs: Posun nahoru pod

en: Move Under Down
cs: Posun dolů pod

en: Move Under Left
cs: Posun vlevo pod

en: Move Under Right
cs: Posun vpravo pod

en: Stack Switcher
cs: Přepínač zásobníku

en: Stack Sidebar
cs: Postranní panel zásobníku

en: Revealer
cs: Zjevení

en: Add Row
cs: Přidat řádek

en: Single
cs: Jednoduchý

en: Browse
cs: Procházení

en: Multiple
cs: Vícenásobný

en: Placeholder
cs: Zástupný obsah

en: Whether this listbox should have a placeholder widget that is shown in the list when it doesn't display any visible children
cs: Zda tento seznam má mít widget zástupného obsahu, který se v seznamu zobrazí, když není zobrazený žádný viditelný potomek.

en: The position of the row item in the listbox
cs: Pozice řádkové položky v seznamu

en: List Box Row
cs: Řádek seznamu

en: Flow Box
cs: Plovoucí box

en: Add Child
cs: Přidat potomka

en: The position of the child in the flowbox
cs: Pozice potomka v plovoucím boxu

en: Flow Box Child
cs: Potomek plovoucího boxu

en: Range
cs: Rozsah

en: Discontinuous
cs: Nesouvisle

en: Delayed
cs: Opožděná

en: The number of digits to round the value to when the value changes
cs: Počet číslic, na které se má hodnota zaokrouhlit, když je změněna

en: Whether to highlight the area of the trough from the bottom or left leading up to the knob
cs: Zda zvýraznit oblast vedoucí odspodu nebo zleva ke knoflíku

en: Horizontal Scale
cs: Vodorovná stupnice

en: Vertical Scale
cs: Svislá stupnice

en: Flip Horizontally
cs: Překlopit vodorovně

en: Flip Vertically
cs: Překlopit svisle

en: Slide Horizontally
cs: Posunout vodorovně

en: Slide Vertically
cs: Posunout svisle

en: Resize Horizontally
cs: Změnit velikost vodorovně

en: Resize Vertically
cs: Změnit velikost svisle

en: Flip Both Sides
cs: Překlopit obě strany

en: Slide Both Sides
cs: Posunout obě strany

en: Resize Both Sides
cs: Změnit velikost obou stran

en: Scrollbar
cs: Posuvník

en: Horizontal Scrollbar
cs: Vodorovný posuvník

en: Vertical Scrollbar
cs: Svislý posuvník

en: Button Box
cs: Boxy na tlačítka

en: Default
cs: Výchozí

en: Spread
cs: Rozprostřít

en: Edge
cs: Kraje

en: Horizontal Button Box
cs: Vodorovné boxy na tlačítka

en: Vertical Button Box
cs: Svislé boxy na tlačítka

en: Horizontal Separator
cs: Vodorovný oddělovač

en: Vertical Separator
cs: Svislý oddělovač

en: Accel Label
cs: Popisek se zkratkou

en: Up
cs: Nahoru

en: Down
cs: Dolů

en: Menu Button
cs: Tlačítko s nabídkou

en: Lock Button
cs: Zamykací tlačítko

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Fixed
cs: Napevno

en: OpenGL Area
cs: Oblast OpenGL

en: Info
cs: Informace

en: Warning
cs: Varování

en: Question
cs: Otázka

en: Error
cs: Chyba

en: Never
cs: Nikdy

en: External
cs: Externí

en: Top Left
cs: Vlevo nahoře

en: Bottom Left
cs: Vlevo dole

en: Top Right
cs: Vpravo nahoře

en: Bottom Right
cs: Vpravo dole

en: If overlay scrolling is enabled, scrollbars are only added as traditional widgets when a mouse is present
cs: Když je zapnutý překrývající posuv, jsou posuvníky přidány v podobě tradičního widgetu jen pokud je přítomna myš

en: About Dialog
cs: Dialogové okno O aplikaci

en: GPL 2.0 Only
cs: GPL 2.0 výhradně

en: GPL 3.0 Only
cs: GPL 3.0 výhradně

en: LGPL 2.1 Only
cs: LGPL 2.1 výhradně

en: LGPL 3.0 Only
cs: LGPL 3.0 výhradně

en: AGPL 3.0 Only
cs: AGPL 3.0 výhradně

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
cs: Můžete tuto vlastnost označit jako přeložitelnou a nastavit jedno jméno/adresu, pokud chcete zobrazit překlad konkrétního překladatele, a nebo byste měli uvést seznam všech překladatelů a tento řetězec neoznačovat k překladu

en: Color Selection Dialog
cs: Dialogové okno Výběr barvy

en: File Chooser Dialog
cs: Dialogové okno Výběr souboru

en: Font Selection Dialog
cs: Dialogové okno Výběr písma

en: Application Chooser Dialog
cs: Dialogové okno Výběr aplikace

en: Message Dialog
cs: Dialogové okno se zprávou

en: Ok
cs: Budiž

en: Yes, No
cs: Ano, Ne

en: Ok, Cancel
cs: Budiž, Zrušit

en: Color Selection
cs: Výběr barvy

en: Color Chooser Widget
cs: Widget pro výběr barvy

en: Color Chooser Dialog
cs: Dialogové okno pro výběr barvy

en: Font Chooser Widget
cs: Widget pro výběr písma

en: Font Chooser Dialog
cs: Dialogové okno pro výběr písma

en: Font Selection
cs: Výběr písma

en: Assistant
cs: Dialogové okno Průvodce

en: Number of Pages
cs: Počet stránek

en: Number of pages in this assistant
cs: Počet stránek v tomto průvodci

en: Initially Complete
cs: Od počátku dokončeno

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
cs: Zda tato stránka bude na počátku označena jako dokončená bez ohledu na uživatelský vstup.

en: Content
cs: Obsah

en: Intro
cs: Úvod

en: Confirm
cs: Potvrzení

en: Summary
cs: Souhrn

en: The page position in the Assistant
cs: Pořadí stránky v průvodci

en: Popover
cs: Rozbalovací dialog

en: Popover Menu
cs: Rozbalovací nabídka

en: Number of submenus
cs: Počet podnabídek

en: The number of submenus in the popover menu
cs: Počet položek v rozbalovací nabídce

en: Edit menu
cs: Úpravit nabídku

en: Set the currently active submenu to edit, this property will not be saved
cs: Nastavit aktuálně aktivní podnabídku, že se upravuje; tato vlastnost se neukládá

en: Model Button
cs: Tlačítko s modelem

en: Link Button
cs: Tlačítko s odkazem

en: Recent Chooser
cs: Výběr nedávných

en: Most Recently Used first
cs: Nejnovější jako první

en: Least Recently Used first
cs: Nejstarší jako první

en: Recent Chooser Dialog
cs: Dialogové okno Výběr nedávných

en: Size Group
cs: Sjednocená velikost

en: Widgets
cs: Widgety

en: List of widgets in this group
cs: Seznam widgetů v této skupině

en: Both
cs: Obojí

en: Window Group
cs: Skupina oken

en: Adjustment
cs: Přizpůsobení

en: An accelerator key for this action
cs: Klávesová zkratka pro tuto akci

en: Toggle Action
cs: Akce přepínače

en: Radio Action
cs: Akce skupinového přepínače

en: Recent Action
cs: Nedávná akce

en: Action Group
cs: Skupina akcí

en: Entry Completion
cs: Dokončování zadání

en: Icon Factory
cs: Generátor ikon

en: Icon Sources
cs: Zdroje ikon

en: A list of sources for this icon factory
cs: Seznam zdrojů pro tento generátor ikon

en: List Store
cs: Úložiště seznamu

en: Enter a list of column types for this data store
cs: Zadejte seznam typů sloupců pro toto datové úložiště

en: Enter a list of values to be applied on each row
cs: Zadejte seznam hodnot, které se mají použít na každý řádek

en: Tree Store
cs: Úložiště stromu

en: Tree Model Filter
cs: Filtr pro stromový model

en: Tree Model Sort
cs: Řazení pro stromový model

en: Tree Selection
cs: Výběr ve stromu

en: Tree View
cs: Stromové zobrazení

en: Horizontal and Vertical
cs: Vodorovně a svisle

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Grow Only
cs: Pouze zvětšovat

en: Icon View
cs: Zobrazení ikon

en: Cell Background Color name column
cs: Sloupec názvu barvy pozadí buňky

en: The column in the model to load the value from
cs: Sloupec v modelu, ze kterého se má načíst hodnota

en: Cell Background Color column
cs: Sloupec barvy pozadí buňky

en: Cell Background RGBA column
cs: Sloupec RGBA pozadí buňky

en: Width column
cs: Sloupec šířky

en: Height column
cs: Sloupec výšky

en: Horizontal Padding
cs: Vodorovné odsazení

en: Horizontal Padding column
cs: Sloupec vodorovného odsazení

en: Vertical Padding
cs: Svislé odsazení

en: Vertical Padding column
cs: Sloupec svislého odsazení

en: Horizontal Alignment
cs: Vodorovné zarovnání

en: Horizontal Alignment column
cs: Sloupec vodorovného zarovnání

en: Vertical Alignment
cs: Svislé zarovnání

en: Vertical Alignment column
cs: Sloupec svislého zarovnání

en: Sensitive column
cs: Sloupec citlivosti

en: Visible column
cs: Sloupec viditelnosti

en: Text Renderer
cs: Vykreslování textu

en: Alignment column
cs: Sloupec zarovnání

en: Attributes column
cs: Sloupec atributů

en: Background Color Name column
cs: Sloupec názvu barvy pozadí

en: Background Color column
cs: Sloupec barvy pozadí

en: Editable column
cs: Sloupec upravitelnosti

en: Ellipsize column
cs: Sloupec vypuštění textu

en: Family column
cs: Sloupec rodiny písma

en: Font column
cs: Sloupec písma

en: Font Description column
cs: Sloupec popisu písma

en: Foreground Color Name column
cs: Sloupec názvu barvy popředí

en: Foreground Color column
cs: Sloupec barvy popředí

en: Language column
cs: Sloupec jazyka

en: Markup column
cs: Sloupec značky

en: Rise column
cs: Sloupec zdvihu

en: Scale column
cs: Sloupec stupnice

en: Single Paragraph Mode column
cs: Sloupec režimu jednoho odstavce

en: Size column
cs: Sloupec velikosti

en: Data column
cs: Sloupec dat

en: Ultra Condensed
cs: Ultra zúžené

en: Extra Condensed
cs: Extra zúžené

en: Condensed
cs: Zúžené

en: Semi Condensed
cs: Polo zúžené

en: Semi Expanded
cs: Polo rozšířené

en: Expanded
cs: Roztažené

en: Extra Expanded
cs: Extra roztažené

en: Ultra Expanded
cs: Ultra rozšířené

en: Stretch column
cs: Sloupec šířky písma

en: Strikethrough column
cs: Sloupec přeškrtnutí

en: Oblique
cs: Skloněné

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Style column
cs: Sloupec stylu písma

en: Text column
cs: Sloupec textu

en: Double
cs: Dvojité

en: Low
cs: Dolní

en: Underline column
cs: Sloupec podtržení

en: Small Capitals
cs: Kapitálky

en: Variant column
cs: Sloupec varianty písma

en: Weight column
cs: Sloupec tloušťky písma

en: Width in Characters column
cs: Sloupec šířky ve znacích

en: Wrap Mode column
cs: Sloupec režimu zalamování

en: Wrap Width column
cs: Sloupec šířky zalamování

en: Background RGBA column
cs: Sloupec RGBA pozadí

en: Foreground RGBA column
cs: Sloupec RGBA popředí

en: Maximum width in characters
cs: Maximální šířka ve znacích

en: Placeholder text
cs: Zástupný text

en: Accelerator Renderer
cs: Vykreslování zkratky

en: Accelerator Mode column
cs: Sloupec režimu zkratky

en: Shift Key
cs: Klávesa Shift

en: Lock Key
cs: Klávesa Lock

en: Control Key
cs: Klávesa Control

en: Alt Key
cs: Klávesa Alt

en: Fifth Key
cs: Pátá klávesa

en: Sixth Key
cs: Šestá klávesa

en: Seventh Key
cs: Sedmá klávesa

en: Eighth Key
cs: Osmá klávesa

en: First Mouse Button
cs: První tlačítko myši

en: Second Mouse Button
cs: Druhé tlačítko myši

en: Third Mouse Button
cs: Třetí tlačítko myši

en: Fourth Mouse Button
cs: Čtvrté tlačítko myši

en: Fifth Mouse Button
cs: Páté tlačítko myši

en: Super Modifier
cs: Přeřazovač Super

en: Hyper Modifier
cs: Přeřazovač Hyper

en: Meta Modifier
cs: Přeřazovač Meta

en: Release Modifier
cs: Přeřazovač uvolněním

en: All Modifiers
cs: Všechny přeřazovače

en: Accelerator Modifiers column
cs: Sloupec přeřazovačů zkratek

en: Keycode column
cs: Sloupec kódu klávesy

en: Combo Renderer
cs: Vykreslování kombinovaného seznamu

en: Has Entry column
cs: Sloupec existence záznamu

en: Model column
cs: Sloupec modelu

en: Text Column column
cs: Sloupec textového sloupce

en: Spin Renderer
cs: Vykreslování číselníku

en: Adjustment column
cs: Sloupec přizpůsobení

en: Climb Rate column
cs: Sloupec rychlosti změny číselníku

en: Digits column
cs: Sloupec číslic

en: Pixbuf Renderer
cs: Vykreslování pixbuf

en: Follow State column
cs: Sloupec následujícího stavu

en: Icon Name column
cs: Sloupec názvu ikony

en: Pixbuf column
cs: Sloupec pixbuf

en: GIcon column
cs: Sloupec ikony GIcon

en: Pixbuf Expander Closed column
cs: Sloupec uzavření rozšíření pixbuf

en: Pixbuf Expander Open column
cs: Sloupec otevření rozšíření pixbuf

en: Stock Detail column
cs: Sloupec podrobností o standardních

en: Stock column
cs: Sloupec standardní

en: Stock Size column
cs: Sloupec velikosti standardních

en: Progress Renderer
cs: Vykreslování průběhu

en: Orientation column
cs: Sloupec otočení

en: Pulse column
cs: Sloupec pulsu průběhu

en: Text Horizontal Alignment column
cs: Sloupec vodorovného zarovnání textu

en: Text Vertical Alignment column
cs: Sloupec svislého zarovnání textu

en: Value column
cs: Sloupec hodnoty

en: Inverted column
cs: Sloupec inverze

en: Spinner Renderer
cs: Vykreslování káči

en: Active column
cs: Sloupec aktivace

en: Toggle Renderer
cs: Vykreslování přepínače

en: Activatable column
cs: Sloupec aktivovatelnosti

en: Inconsistent column
cs: Sloupec nekonzistence

en: Indicator Size column
cs: Sloupec velikosti indikátoru

en: Radio column
cs: Sloupec skupinového přepínače

en: Status Icon
cs: Stavová ikona

en: Text Buffer
cs: Textová vyrovnávací paměť

en: Entry Buffer
cs: Vyrovnávací paměť vstupu

en: Text Tag
cs: Textová značka

en: Text Tag Table
cs: Tabulka textových značek

en: File Filter
cs: Filtr souborů

en: Mime Types
cs: Typy MIME

en: The list of mime types to add to the filter
cs: Seznam typů MIME pro přidání do filtru

en: Patterns
cs: Vzory

en: The list of file name patterns to add to the filter
cs: Seznam vzorů názvů soborů pro přidání do filtru

en: Recent Filter
cs: Filtr nedávných

en: The list of application names to add to the filter
cs: Seznam názvů aplikací pro přidání do filtru

en: Recent Manager
cs: Správa nedávných

en: Themed Icon
cs: Tématická ikona

en: File Icon
cs: Ikona souboru

en: Native File Chooser Dialog
cs: Nativní dialogové okno pro výběr souboru

en: Toplevels
cs: Nejvyšší úrovně

en: Containers
cs: Kontejnery

en: Control
cs: Ovládání

en: Display
cs: Zobrazení

en: Composite Widgets
cs: Složené widgety

en: Miscellaneous
cs: Různorodé

en: Deprecated
cs: Zavrženo

en: Program Attributes
cs: Atributy programu

en: License Text
cs: Text licence

en: Version:
cs: Verze:

en: Authors
cs: Autoři

en: Translators
cs: Překlad

en: Artists
cs: Grafika

en: Documenters
cs: Dokumentace

en: Comments
cs: Komentáře

en: License and Copyright
cs: Licence a copyright

en: Website:
cs: Webové stránky:

en: Credits
cs: Zásluhy

en: Box Attributes
cs: Atributy boxu

en: Add center child
cs: Přidat vystředěného potomka

en: Whether this action bar should include a centered child.
cs: Zda by měl být součástí této akční lišty vystředěný potomek.

en: Action Attributes
cs: Atributy akce

en: Toolbar Proxies
cs: V zastoupení lišty nástrojů

en: Toggle and Radio
cs: Přepínač a skupinový přepínač

en: Value ID:
cs: ID hodnoty:

en: Radio proxies
cs: V zastoupení skupinového přepínače

en: Activatable / Actionable
cs: Schopen aktivace / akce

en: App Chooser Button Attributes
cs: Atributy tlačítka pro výběr aplikace

en: App Chooser Widget Attributes
cs: Atributy widgetu pro výběr aplikace

en: Baseline:
cs: Účaří:

en: Whether this box should include a centered child.
cs: Zda by měl být součástí tohoto boxu vystředěný potomek.

en: Child alignments:
cs: Zarovnání potomků:

en: Horizontal:
cs: Vodorovně:

en: Vertical:
cs: Svisle:

en: Button Attributes
cs: Atributy tlačítka

en: Button Content
cs: Obsah tlačítka

en: Add custom content
cs: Přidat vlastní obsah

en: Label with optional image
cs: Popisek s volitelným obrázkem

en: Image:
cs: Obrázek:

en: Position:
cs: Umístění:

en: Combo Box Attributes
cs: Atributy rozbalovacího seznamu

en: Tree model:
cs: Stromový model:

en: Draw frame around entry
cs: Vykreslit rámeček okolo vstupu

en: Tearoff menus
cs: Odpojitelné nabídky

en: Tabular Menus
cs: Tabulkové nabídky

en: Combo Box Text Attributes
cs: Atributy textového rozbalovacího seznamu

en: List of items:
cs: Seznam položek:

en: Input Hints:
cs: Vysvětlivky vstupu:

en: Primary Icon
cs: Primární ikona

en: Tooltip:
cs: Vysvětlivka:

en: Use markup
cs: Použít značky

en: Whether to use markup in the
    primary icon's tooltip
cs: Zda používat značkovací jazyk
    ve vysvětlivce primární ikony

en: Secondary Icon
cs: Podružná ikona

en: Whether to use markup in the
    secondary icon's tooltip
cs: Zda používat značkovací jazyk
    ve vysvětlivce podružné ikony

en: Horizontal Alignment:
cs: Vodorovné zarovnání:

en: File Chooser Attributes
cs: Atributy výběru souborů

en: Font Button Attributes
cs: Atributy tlačítka písma

en: Font Chooser Attributes
cs: Atributy výběru písma

en: Grid Attributes
cs: Atributy mřížky

en: Spacing:
cs: Rozestup:

en: Homogeneous
cs: Homogenní

en: Count:
cs: Počet:

en: Headerbar Attributes
cs: Atributy hlavičkové lišty

en: Custom title
cs: Vlastní název

en: Whether the headerbar should use a custom title widget.
cs: Zda má hlavičková lišta používat widget s vlastním názvem

en: Show window controls
cs: Zobrazovat ovládací prvky okna

en: Whether to show window controls, e.g. a close button.
cs: Zda zobrazovat ovládací prvky okna, např. zavírací tlačítko

en: Icon View Attributes
cs: Atributy zobrazení ikon

en: Single Click Activate
cs: Aktivace jednoduchým kliknutím

en: Columns:
cs: Sloupce:

en: Cell Spacing:
cs: Rozestup buněk:

en: Item Width:
cs: Šířka položky:

en: View Margin:
cs: Okraj zobrazení:

en: Item Size and Spacing
cs: Velikost a rozestup položek

en: Size
cs: Velikost

en: Appearance
cs: Podoba

en: Formatting
cs: Formátování

en: Label behaviour
cs: Chování popisků

en: Wrap only on new line
cs: Zalamovat u nových řádků

en: Never wrap
cs: Nikdy nezalamovat

en: Label Width
cs: Šířka popisku

en: Automatically wrap
cs: Zlamovat automaticky

en: Lines
cs: Řádků

en: Level Bar Attributes
cs: Atributy ukazatele úrovně

en: Indicator Mode:
cs: Režim indikátoru

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Message Dialog Attributes
cs: Atributy dialogového okna se zprávou

en: Primary Text:
cs: Hlavní text:

en: Secondary Text:
cs: Doplňující text:

en: Alignment and Padding
cs: Zarovnání a odsazení

en: Padding
cs: Odsazení

en: Model Button Attributes
cs: Atributy tlačítka s modelem

en: Notebook Attributes
cs: Atributy sešitu

note: Property used to choose which page of the notebook to edit
en: Edit page:
cs: Upravit stránku:

en: Tab Attributes
cs: Atributy karty

en: Start Action:
cs: Počáteční akce:

en: End Action:
cs: Koncová akce:

en: Popover Attributes
cs: Atributy rozbalovacího dialogu

en: Menu Attributes
cs: Atributy nabídky

en: Progress Bar Attributes
cs: Atributy ukazatele průběhu

en: Ellipsize Text:
cs: Vypuštění textu:

en: Tree View Attributes
cs: Atributy stromového zobrazení

en: Search Column:
cs: Sloupec hledání:

en: Expander Column:
cs: Sloupec rozbalování:

en: Recent Chooser Attributes
cs: Atributy výběru nedávných

en: Scale Button Attributes
cs: Atributy tlačítka se stupnicí

en: Scale orientation:
cs: Otočení stupnice:

en: Scale Attributes
cs: Atributy stupnice

en: Stepper Sensitivity
cs: Citlivost krokování

en: Lower:
cs: Dolní:

en: Upper:
cs: Horní:

en: Highlight Origin
cs: Zvýraznit počátek

en: Scrolling Attributes
cs: Atributy posouvání

en: Policy:
cs: Pravidlo:

en: Scrollbar Attributes
cs: Atributy posuvníků

en: Scrolled Window Attributes
cs: Atributy okna s posuvníky

en: Window Placement:
cs: Umístění v okně:

en: Scrollbar Policy:
cs: Pravidla posuvníků:

en: Adjustment:
cs: Přizpůsobení:

en: Height:
cs: Výška:

en: Spin Button Attributes
cs: Atributy číselníku

en: Button Orientation:
cs: Otočení tlačítka:

en: Stack Attributes
cs: Atributy zásobníku

en: Homogeneous:
cs: Homogenní:

en: Stack Switcher Attributes
cs: Atributy přepínače zásobníku

en: Text View Attributes
cs: Atributy zobrazení textu

note: Name for populate-all property
en: Populate for touch
cs: Signál „populate“ při doteku

en: Text Formatting
cs: Formátování textu

en: Indentation:
cs: Odsazení:

en: Left:
cs: Vlevo:

en: Right:
cs: Vpravo:

en: Margins
cs: Okraje

en: Spacing
cs: Mezera

en: Above Lines:
cs: Nad řádky:

en: Below Lines:
cs: Pod řádky:

en: Inside Wrap:
cs: V zalomení:

en: Top:
cs: Nahoře:

en: Bottom:
cs: Dole:

en: Widget Attributes
cs: Atributy widgetu

en: Whether to use markup in the tooltip
cs: Zda používat značkovací jazyk ve vysvětlivkách

en: Widget Flags
cs: Příznaky widgetu

en: Widget Spacing
cs: Prostor widgetu

en: Use the "query-tooltip" to present a tooltip
    instead of setting a literal tooltip
cs: K zobrazení vysvětlivek použít „query-tooltip“
    namísto nastavení doslovné vysvětlivky

en: Start:
cs: Začátek:

en: End:
cs: Konec:

en: Window Attributes
cs: Atributy okna

en: Transient For:
cs: Přechodné pro:

en: Attached To:
cs: Napojeno k:

en: Icon File
cs: Soubor s ikonou

en: Window Flags
cs: Příznaky okna

en: Hint:
cs: Vysvětlivka:

en: Gravity:
cs: Přitažlivost:

en: Title:
cs: Záhlaví:

en: Client side window decorations
cs: Dekorování okna na straně klienta

en: Whether this window should include a custom titlebar.
cs: Zda má být součástí tohoto okna vlastní záhlaví

en: WebKit Web View
cs: Webové zobrazení WebKit

en: The URL to load in Glade (this property will not be saved)
cs: Adresa URL, která se má načíst v Glade (tato vlastnost se neukládá)

en: Tab
cs: Karta

en: WebKit Settings
cs: Nastavení WebKit

en: On Demand
cs: Na vyžádání

en: WebKit2GTK+ Widgets
cs: Widgety WebKit2GTK+
