glade3 - en to fi translation catalogue (1009 entries)

en: Interface Designer
fi: Käyttöliittymäkehitin

en: Glade Interface Designer
fi: Glade-käyttöliittymäkehitin

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
fi: Luo tai avaa GTK+ -ja Gnome-sovellusten käyttöliittymäsuunnitelmia

en: [Read Only]
fi: [Vain luku]

en: User Interface Designer
fi: Käyttöliittymäkehitin

note: translators: referring to the action of activating a file named '%s'. *              we also indicate to users that the file may be read-only with *              the second '%s'
en: Activate '%s' %s
fi: Aktivoi "%s" %s

note: translators: referring to the action of activating a file named '%s' FIXME add hint for translators
en: Activate '%s'
fi: Aktivoi "%s"

note: Name
en: Name:
fi: Nimi:

en: Requires:
fi: Vaatii:

en: _Undo
fi: _Peru

en: Undo: %s
fi: Peru: %s

en: the last action
fi: viimeisin toiminto

en: _Redo
fi: _Tee uudestaan

en: Redo: %s
fi: Tee uudestaan: %s

en: Autosaving '%s'
fi: Tallennetaan automaatisesti '%s'

en: Error autosaving '%s'
fi: Virhe tallennettaessa automaattisesti '%s'

en: Open…
fi: Avaa...

en: Project %s is still loading.
fi: Projektin %s lataaminen jatkuu edelleen.

en: Failed to backup existing file, continue saving?
fi: Varmuuskopion ottaminen olemassa olevasta tiedostosta epäonnistui, jatketaanko tallennusta?

en: Failed to save %s: %s
fi: Tiedoston %s tallennus epäonnistui: %s

en: The file %s has been modified since reading it
fi: Tiedostoa %s on muokattu lukemisen jälkeen

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
fi: Jos tallennat sen, hukataan levylle muualta tehdyt muutokset. Tallennetaanko joka tapauksessa?

en: _Save Anyway
fi: _Tallenna silti

en: _Don't Save
fi: Ä_lä tallenna

en: Project '%s' saved
fi: Projekti "%s" tallennettu

en: Save As…
fi: Tallenna nimellä...

en: Could not save the file %s
fi: Tiedostoa %s ei voitu tallentaa

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
fi: Oikeutesi eivät riitä tiedoston tallentamiseen.

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
fi: Tiedostoa %s ei voitu tallentaa. Toinen projekti on auki samassa polussa.

en: No open projects to save
fi: Ei avoimia projekteja tallennettavaksi

en: Save changes to project "%s" before closing?
fi: Tallennetaanko muutokset projektiin "%s" ennen sulkemista?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
fi: Muutokset hukataan, jos et tallenna niitä.

en: Close _without Saving
fi: Sulje _tallentamatta

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Save
fi: _Tallenna

en: Save…
fi: Tallenna...

en: Close document
fi: Sulje asiakirja

en: Could not create a new project.
fi: Uutta projektia ei voitu luoda.

en: The project %s has unsaved changes
fi: Projektissa %s on tallentamattomia muutoksia

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
fi: Jos lataat sen uudestaan, hukataan kaikki tallentamattomat muutokset. Ladataanko tiedosti silti uudestaan?

en: The project file %s has been externally modified
fi: Projektitiedostoa %s on muokattu lukemisen jälkeen

en: Do you want to reload the project?
fi: Haluatko ladata projektin uudestaan?

en: _Reload
fi: _Lataa uudestaan

en: Palette
fi: Paletti

en: Inspector
fi: Rakenne

en: Properties
fi: Ominaisuudet

note: translators: Primary message of a dialog used to notify the user about the survey
en: We are conducting a user survey
     would you like to take it now?
fi: Teemme käyttäjätutkimusta,
     haluatko vastata siihen nyt?

note: translators: Secondary text of a dialog used to notify the user about the survey
en: If not, you can always find it in the Help menu.
fi: Jos et, löydät tutkimuksen ohjevalikosta.

en: _Do not show this dialog again
fi: _Älä näytä tätä ikkunaa udelleen

en: Output version information and exit
fi: Näytä versiotiedot ja lopeta

en: Disable Devhelp integration
fi: Poista devhelp-integrointi käytöstä

en: [FILE...]
fi: [TIEDOSTO...]

en: be verbose
fi: näytä yksityiskohdat

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
fi: Luo tai muokkaa GTK+ -ja Gnome-sovellusten käyttöliittymäsuunnitelmia

en: Glade options
fi: Gladen valinnat

en: Glade debug options
fi: Gladen vianetsintävalinnat

en: Show Glade debug options
fi: Näytä Gladen vianetsintävalinnat

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
fi: gmodule-tukea ei löydy. Gladen toiminta vaatii gmodule-tuen

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
fi: Tiedostoa "%s" ei voi avata, sitä ei ole olemassa.

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
fi: Käyttöliittymien suunnittelutyökalu GTK+ -ja Gnome-sovelluksille

en: Visit Glade web site
fi: Käy Gladen verkkosivustolla

en: Select
fi: Valitse

en: Select widgets in the workspace
fi: Näytä ikkunaelementit työpöydällä

en: Drag Resize
fi: Raahaus ja koon muutos

en: Drag and resize widgets in the workspace
fi: Raahaa kohteita ja muuta niiden kokoa työtilassa

note: GtkFileChooserAction enumeration value
en: Save
fi: Tallenna

en: Save the current project
fi: Tallenna nykyinen projekti

en: Save _As
fi: Tallenna _nimellä

en: Save the current project with a different name
fi: Tallenna nykyine nprojekti toisella nimellä

en: Edit project properties
fi: Muokkaa projektin ominaisuuksia

note: GtkButtonsType enumeration value
en: Close
fi: Sulje

en: Close the current project
fi: Sulje nykyinen projekti

en: Undo
fi: Kumoa

en: Undo the last action
fi: Peru edellinen toiminto

en: Redo
fi: Tee uudestaan

en: Redo the last action
fi: Tee edellinen toiminto uudestaan

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Cut the selection
fi: Leikkaa valinta

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy the selection
fi: Kopioi valinta

en: Paste
fi: Liitä

en: Paste the clipboard
fi: Liitä leikepöydältä

en: Delete
fi: Poista

en: Delete the selection
fi: Poista valinta

en: _Previous Project
fi: _Edellinen projekti

en: Activate previous project
fi: Aktivoi edellinen projekti

en: _Next Project
fi: _Seuraava projekti

en: Activate next project
fi: Aktivoi seuraava projekti

en: _Use Small Icons
fi: _Käytä pieniä kuvakkeita

en: Show items using small icons
fi: Näytä kohdat pieninä kuvakkeina

en: Dock _Palette
fi: Kiinnitä _paletti

en: Dock the palette into the main window
fi: Kiinnitä paletti pääikkunaan

en: Dock _Inspector
fi: Kiinnitä _rakenne

en: Dock the inspector into the main window
fi: Kiinnitä rakenne pääikkunaan

en: Dock Prop_erties
fi: Telakan _ominaisuudet

en: Dock the editor into the main window
fi: Kiinnitä muokkain pääikkunaan

en: _Statusbar
fi: Tila_palkki

en: Show the statusbar
fi: Näytä tilapalkki

en: Tool_bar
fi: T_yökalupalkki

en: Show the toolbar
fi: Näytä työkalupalkki

en: Text _beside icons
fi: T_eksti kuvakkeiden vieressä

en: Display items as text beside icons
fi: Näytä kohdat kuvakkeina ja tekstinä

en: _Icons only
fi: Va_in kuvakkeet

en: Display items as icons only
fi: Näytä kohdat pelkkinä kuvakkeina

en: _Text only
fi: Vain _teksti

en: Display items as text only
fi: Näytä kohdat pelkkänä tekstinä

en: New
fi: Uusi

en: Create a new project
fi: Luo uusi projekti

note: GtkFileChooserAction enumeration value
en: Open
fi: Avaa

en: Open a project
fi: Avaa projekti

en: Quit
fi: Lopeta

en: Quit the program
fi: Lopeta sovellus

en: About
fi: Tietoja

en: About this application
fi: Tietoja sovelluksesta

en: _Developer Reference
fi: _Kehittäjän referenssi

en: Display the developer reference manual
fi: Näytä kehittäjän manuaali

en: Preferences
fi: Ominaisuudet

en: Edit Glade preferences
fi: Muokkaa Gladen ominaisuuksia

en: Open _Recent
fi: Avaa _viimeaikainen

en: Registration & User Survey
fi: Rekisteröinti ja käyttäjätutkimus

en: Help us improve Glade by registering and completing the user survey!
fi: Auta parantamaan Gladea rekisteröitymällä ja täyttämällä käyttäjätutkimus!

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _View
fi: _Näytä

en: Palette _Appearance
fi: Paletin _ulkoasu

en: _Projects
fi: _Projektit

en: _Help
fi: O_hje

en: Glade Preferences
fi: Gladen ominaisuudet

en: Create backups
fi: Luo varmuuskopiot

en: Load and Save
fi: Lataus ja tallennus

en: Versioning errors
fi: Versiointivirheet

en: Deprecation warnings
fi: Vanhennusvaroitukset

en: Unrecognized types
fi: Tunnistamattomat tyypit

en: Show warnings when saving
fi: Näytä varoitukset tallennettaessa

note: translators: Email subject sent to the user after completing the survey
en: Glade User Survey
fi: Gladen käyttäjätutkimus

en: Internal server error
fi: Sisäinen palvelinvirhe

en: Thank you for taking the time to complete the survey, we appreciate it!
fi: Kiitos käyttäjätutkimukseen vastaamisesta, arvostamme sitä todella!

en: Name and Email fields are required
fi: Nimi- ja sähköposti-kentät vaaditaan

en: Glade Registration & User Survey
fi: Gladen rekisteröityminen ja käyttäjätutkimus

en: User Information
fi: Käyttäjätiedot

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Country:
fi: Maa:

en: City:
fi: Kaupunki:

en: Website
fi: Verkkosivusto

en: Choose your country
fi: Valitse maa

en: We care about privacy!
fi: Välitämme yksityisyydestä!

en: How long have you been programming?
fi: Kuinka monta vuotta olet ohjelmoinut?

en: years
fi: vuotta

en: months
fi: kuukautta

en: I am not a programmer
fi: En ole ohjelmoija

en: Which programming languages do you prefer?
fi: Mitä ohjelmointikieliä suosit?

note: GtkCellRendererAccelMode enumeration value
en: Other
fi: Muu

en: When did you start using Glade?
fi: Milloin aloitit Gladen käyttämisen?

en: Which version do you normally use?
fi: Mitä versiota käytät tavallisesti?

en: On what operating systems?
fi: Millä käyttöjärjestelmällä?

en: How often do you use it?
fi: Kuinka usein käytät sitä?

en: Every day
fi: Päivittäin

en: Few days a week
fi: Muutaman kerran viikossa

en: Every week
fi: Viikoittain

en: A few times a month
fi: Muutaman kerran kuussa

en: Once a month
fi: Kerran kuussa

en: A few times a year
fi: Muutaman kerran vuodessa

en: What level of Glade user would you say you are?
fi: Millä tasolla pidät itseäsi Gladen käytön suhteen?

en: Beginner
fi: Aloittelija

en: Intermediate
fi: Keskiverto

en: Advanced
fi: Edistynyt

en: In your opinion what is the biggest problem with Glade?
fi: Mikä on mielestäsi Gladen suurin ongelma?

en: Lack of documentation
fi: Dokumentaation puute

en: Lack of professional support
fi: Ammattimaisen tuen puute

en: Lack of professional training
fi: Ammattimaisen koulutuksen puute

en: Lack of publicity/exposure
fi: Tunnettuuden puute

en: Have you ever encountered a bug?
fi: Oletko koskaan kohdannut bugia?

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: If so, did you file a bug report?
fi: Jos kyllä, teitkö bugiraportin?

en: Why not?
fi: Miksi et?

en: Comments:
fi: Kommentit:

note: GtkButtonsType enumeration value
en: Cancel
fi: Peru

en: Submit
fi: Lähetä

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
fi: Yksityisiä tietoja yritettiin tallentaa kansioon %s, joka onkin tavallinen tiedosto.
    Tässä istunnossa ei tallenneta mitään yksityisiä tietoja.

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
fi: Kansiota %s ei voitu luoda yksityisen tiedon tallennusta varten.
    Tässä istunnossa ei tallenneta mitään yksityisiä tietoja.

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
fi: Virhe kirjoitettaessa yksityisiä tietoja tiedostoon %s (%s).
    Tässä istunnossa ei tallenneta mitään yksityisiä tietoja.

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
fi: Virhe sarjallistettaessa asetustietoja tallennusta varten (%s).
    Tässä istunnossa ei tallenneta mitään yksityisiä tietoja.

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
fi: Virhe avattaessa %s yksityisten tietojen tallennusta varten (%s).
    Tässä istunnossa ei tallenneta mitään yksityisiä tietoja.

en: Setting object type on %s to %s
fi: Asetetaan kohteen tyyppi sijainnissa %s arvoon %s

en: Add a %s to %s
fi: Lisää %s kohtaan %s

en: Add %s
fi: Lisää %s

en: Delete %s child from %s
fi: Poista %s-lapsi lähteestä %s

en: Reorder %s's children
fi: Järjestä kohteen %s lapset uudestaan

en: Container
fi: Säilö

en: The container object this editor is currently editing
fi: Säilöolio, jota tämä muokkain muokkaa tällä hetkellä

note: translators: refers to a tab name used to group all the relevant widget's properties
en: General
fi: Yleinen

note: translators: refers to a tab name used to show the widget hierarchy
en: Hierarchy
fi: Hierarkia

note: AtkRole enumeration value
en: Label
fi: Nimike

en: Type
fi: Tyyppi

note: GTK_STOCK_DIALOG_AUTHENTICATION
en: Authentication
fi: Todentaminen

note: GTK_STOCK_DND GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Drag and Drop
fi: Raahaa ja tiputa

note: GTK_STOCK_COLOR_PICKER
en: Color Picker
fi: Värivalitsin

note: GTK_STOCK_DIRECTORY
en: Directory
fi: Kansio

note: GTK_STOCK_FILE
en: File
fi: Tiedosto

note: GTK_STOCK_MISSING_IMAGE
en: Missing Image
fi: Kuva puuttuu

en: Stock
fi: Vakio

en: A builtin stock item
fi: Sisäänrakennettu vakiokohta

en: Stock Image
fi: Vakiokuva

en: A builtin stock image
fi: Sisäänrakennettu vakiokuva

en: Objects
fi: Oliot

en: A list of objects
fi: Kohdeluettelo

en: Image File Name
fi: Kuvan tiedostonimi

en: Color
fi: Väri

en: String
fi: Merkkijono

en: An entry
fi: Syöttökenttä

en: Setting multiple properties
fi: Asetetaan useita ominaisuuksia

en: Setting %s of %s
fi: Asetetaan %s / %s

en: Setting %s of %s to %s
fi: Asetetaan %s / %s arvoon %s

en: Renaming %s to %s
fi: Nimetään %s uudestaan nimelle %s

en: multiple
fi: useita

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
fi: Yhdistetyn ikkunaelementin sisäistä elementtiä ei voi poistaa.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
fi: %s on lukittu (%s), muokkaa %s ensin.

en: Remove %s
fi: Poista %s

en: Remove multiple
fi: Poista useita

en: Create %s
fi: Luo %s

en: Delete %s
fi: Poista %s

en: Cut %s
fi: Leikkaa %s

en: Paste %s
fi: Liitä %s

en: Add signal handler %s
fi: Lisää signaalikäsittelijä %s

en: Remove signal handler %s
fi: Poista signaalikäsittelijä %s

en: Change signal handler %s
fi: Muuta signaalikäsittelijää %s

en: Setting i18n metadata
fi: Asetetaan i18n-metatietoja

en: Locking %s by widget %s
fi: Lukitaan %s elementtiin %s

en: Unlocking %s
fi: Avataan %s lukitus

en: Unable to load image (%s)
fi: Kuvaa ei voitu ladata (%s)

en: Show info
fi: Näytä tietopainike

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
fi: Näytetäänkö ladatun ikkunaelementin tietopainike

en: Widget
fi: Ikkunaelementti

en: The currently loaded widget in this editor
fi: Nyt ladattu elementti tässä muokkaimessa

note: translators: referring to the properties of a widget named '%s [%s]'
en: %s Properties - %s [%s]
fi: %s-ominaisuudet - %s (%s)

en: Create a %s
fi: Luo %s

en: Crea_te
fi: Lu_o

en: Reset
fi: Nollaa

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Common
fi: Yhteinen

en: Accessibility
fi: Esteettömyys

en: (default)
fi: (oletus)

en: Select the properties that you want to reset to their default values
fi: Valitse ominaisuudet, jotka haluat palauttaa oletusarvoihin

en: Reset Widget Properties
fi: Palauta ikkunaelementin ominaisuudet

note: Checklist
en: _Properties:
fi: _Ominaisuudet:

en: _Select All
fi: Valitse k_aikki

en: _Unselect All
fi: Per_u kaikki valinnat

note: Description
en: Property _Description:
fi: Ominaisuuden _kuvaus:

en: Property Class
fi: Ominaisuusluokka

en: The GladePropertyClass this GladeEditorProperty was created for
fi: GladePropertyClass, jolle tämä GladeEditorProperty luotiin

en: Use Command
fi: Käytä komentoa

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
fi: Käytetäänkö komentorajapintaa toimintojen kumoamispinolle

en: Select Fields
fi: Valitse kentät

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Select individual fields:
fi: _Valitse yksittäisiä kenttiä:

en: Edit Text
fi: Muokkaa tekstiä

note: Text
en: _Text:
fi: _Teksti:

note: Translatable
en: T_ranslatable
fi: _Käännettävissä

en: Conte_xt for translation:
fi: Konteksti _kääntäjille:

en: Co_mments for translators:
fi: Ko_mmentit kääntäjille:

en: Select a file from the project resource directory
fi: Valitse tiedosto projektin resurssikansiosta

en: _Open
fi: _Avaa

note: GtkInputPurpose enumeration value
en: Name
fi: Nimi

en: Class
fi: Luokka

en: Choose a parentless %s in this project
fi: Valitse ilman vanhempaa oleva %s tästä projektista

en: Choose a %s in this project
fi: Valitse %s tästä projektista

note: Checklist
en: O_bjects:
fi: O_liot:

en: _New
fi: _Uusi

note: translators: Creating 'a widget' for 'a property' of 'a widget'
en: Creating %s for %s of %s
fi: Asetetaan %s / %s arvoon %s

note: Checklist
en: Objects:
fi: Oliot:

en: Project
fi: Projekti

en: The project being inspected
fi: Tutkittava projekti

en: All Contexts
fi: Kaikki kontekstit

en: Named Icon Chooser
fi: Nimetyn kuvakkeen valitsin

en: Icon _Name:
fi: Kuvakkeen _nimi:

en: _List standard icons only
fi: _Näytä vain vakiokuvakkeet

en: Could not create directory: %s
fi: Kansiota ei voitu luoda: %s

en: Delete All
fi: Poista kaikki

en: Widget selector
fi: Ikkunaelementin valitsin

en: _Add widget here
fi: _Lisää elementti tähän

en: Add widget as _toplevel
fi: Lisää elementti _päätasoksi

en: _Select
fi: _Valitse

en: Cu_t
fi: _Leikkaa

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Paste
fi: Liit_ä

en: _Delete
fi: _Poista

en: Read _documentation
fi: Lue _dokumentaatiota

en: Set default value
fi: Aseta oletusarvo

en: Error: %s.
fi: Virhe: %s.

en: CSS file to use
fi: Käytettävä CSS-tiedosto

note: translators: GConnectFlags value
en: After
fi: Seuraava

en: Whether project has been modified since it was last saved
fi: Onko projektia muokattu viimeisen tallennuksen jälkeen

en: Has Selection
fi: Sisältää valinnan

en: Whether project has a selection
fi: Onko projektissa määritelty valinta

en: Path
fi: Polku

en: The filesystem path of the project
fi: Projektin polku tiedostojärjestelmässä

en: Read Only
fi: Vain luku

en: Pointer Mode
fi: Kohdistimen tila

en: Template
fi: Malli

en: License
fi: Lisenssi

en: (internal %s)
fi: (sisäinen %s)

en: (%s child)
fi: (%s-lapsi)

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
fi: Tiedostoa %s ei voitu ladata.
    Seuraavat vaaditut luettelot eivät ole käytettävissä: %s

note: ****************************************************************** Verify code here (versioning, incompatability checks) Defined here for pretty translator comments (bug in intl tools, for some reason * you can only comment about the line directly following, forcing you to write * ugly messy code wi
en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
fi: Tämä ikkunaelementti lisättiin versioon %s %d.%d, mutta projektin kohde on %s %d.%d

note: translators: refers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' was introduced in %s %d.%d
fi: [%s] Olioluokka "%s" esiteltiin versiossa %s %d.%d

en: This widget is deprecated
fi: Tämä ikkunaelementti on vanhentunut

note: translators: refers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' from %s %d.%d is deprecated
fi: [%s] Olioluokka "%s" lähteestä %s %d.%d on vanhentunut

note: translators: refers to a property in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
fi: Tämä ominaisuus lisättiin versioon %s %d.%d, mutta projektin kohde on %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
fi: [%s] Ominaisuus "%s" olioluokassa "%s" esiteltiin versiossa %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
fi: [%s] Pakkauksen ominaisuus "%s" olioluokassa "%s" esiteltiin versiossa %s %d.%d

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Signal '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
fi: [%s] Signaali "%s" olioluokassa "%s" esiteltiin versiossa %s %d.%d

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Unsaved %i
fi: Tallentamaton %i

en: No widget selected.
fi: Ikkunaelementtiä ei ole valittu.

en: Unable to paste to the selected parent
fi: Valittuun emoelementtiin ei voi liittää

en: Unable to paste to multiple widgets
fi: Useisiin ikkunaelementteihin ei voi liittää

en: Only one widget can be pasted at a time to this container
fi: Tähän säilöön voi liittää vain yhden elementin kerrallaan

en: Insufficient amount of placeholders in target container
fi: Kohdesäilössä ei ole tarpeeksi vapaita paikkoja

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
fi: Projektissa %s ei ole vanhentuneita ikkunaelementtejä tai versioristiriitoja.

en: The GladePropertyClass for this property
fi: Tämän ominaisuuden GladePropertyClass

en: Enabled
fi: Käytössä

en: If the property is optional, this is its enabled state
fi: Jos ominaisuus on valinnainen, tämä ilmaisee sen olevan käytössä

en: Sensitive
fi: Herkkyys

en: This gives backends control to set property sensitivity
fi: Tämä antaa järjestelmälle mahdollisuuden asettaa ominaisuuden herkkyys

en: Context
fi: Kohteksti

en: Context for translation
fi: Konteksti kääntäjille

note: AtkRole enumeration value
en: Comment
fi: Kommentti

en: Comment for translators
fi: Kommentti kääntäjille

en: Translatable
fi: Käännettävissä

en: Visual State
fi: Näkyvä tila

en: Priority information for the property editor to act on
fi: Tiedot tärkeydestä, joiden perusteella ominaisuusmuokkain toimii

en: Packing
fi: _Pakkaus

en: Handler
fi: Käsittelijä

en: Support Warning
fi: Varoitus tuesta

en: Signal
fi: Signaali

en: User data
fi: Käyttäjän tiedot

en: We could not find the symbol "%s"
fi: Symbolia "%s" ei löytynyt

en: Could not get the type from "%s"
fi: Tyyppiä ei saatu lähteestä "%s"

en: All Files
fi: Kaikki tiedostot

en: Libglade Files
fi: Libglade-tiedostot

en: GtkBuilder Files
fi: GtkBuilder-tiedostot

en: All Glade Files
fi: Kaikki glade-tiedostot

note: Reset the column GtkTextDirection enumeration value
en: None
fi: Ei mitään

en: class
fi: luokka

en: GladeWidgetActionClass structure pointer
fi: GladeWidgetActionClass-rakenteen osoitin

en: Visible
fi: Näkyvyys

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
fi: Johdettu adapteri (%s) luokasta %s on jo olemassa!

en: Name of the class
fi: Luokan nimi

en: GType of the class
fi: Luokan GType

en: Title
fi: Otsikko

en: Translated title for the class used in the glade UI
fi: Käännetty luokan otsikko, jota käytetään glade-käyttöliittymässä

en: Generic Name
fi: Yleinen nimi

en: Used to generate names of new widgets
fi: Käytetään uusien ikkunaelementtien luonnissa

en: Icon Name
fi: Kuvakkeen nimi

en: The icon name
fi: Kuvakkeen nimi

en: Catalog
fi: Luettelo

en: The name of the widget catalog this class was declared by
fi: Tämän luokan esitelleen ikkunaelementtiluettelon nimi

en: Book
fi: Kirja

en: DevHelp search namespace for this widget class
fi: Tämän ikkunaelementtiluokan DevHelp-hakujen nimiavaruus

en: Special Child Type
fi: Erityinen lapsityyppi

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
fi: Sisälää pakkausominaisuuden nimen, jolla erityiset lapsityypit voidaan selvittää tälle säilöluokalle

en: Cursor
fi: Kohdistin

en: A cursor for inserting widgets in the UI
fi: Kohdistin ikkunaelementtien lisäämiseksi käyttöliittymään

en: The name of the widget
fi: Ikkunaelementin nimi

en: Internal name
fi: Sisäinen nimi

en: The internal name of the widget
fi: Ikkunaelementin sisäinen nimi

en: Anarchist
fi: Anarkisti

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
fi: Onko tämä yhdistelmälapsi peritynyt vai anarkistinen lapsi

en: Object
fi: Olio

en: The object associated
fi: Liittyvä kohde

en: Adaptor
fi: Adapteri

en: The class adaptor for the associated widget
fi: Luokan adapteri siihen liittyvälle elementille

en: The glade project that this widget belongs to
fi: Glade-projekti, johon tämä elementti kuuluu

en: A list of GladeProperties
fi: GladeProperties-luettelo

note: GtkResizeMode enumeration value
en: Parent
fi: Emoelementti

en: A pointer to the parenting GladeWidget
fi: Osoitin GladeWidget-emoelementtiin

en: Internal Name
fi: Sisäinen nimi

en: A generic name prefix for internal widgets
fi: Yleinen nimien etuliite sisäisille elementeille

en: A GladeWidget template to base a new widget on
fi: Uusien elementtien mallina käytettävä GladeWidget-malli

en: Exact Template
fi: Tarkka malli

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
fi: Luodaanko täydellinen kopio käytettäessä mallia

en: Reason
fi: Syy

en: A GladeCreateReason for this creation
fi: Tämän luonnille asetettu GladeCreateReason

en: Toplevel Width
fi: Ylimmän tason leveys

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
fi: Elementin leveys, kun ylin taso on GladeDesignLayout

en: Toplevel Height
fi: Ylimmän tason korkeus

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
fi: Elementin korkeus, kun ylin taso on GladeDesignLayout

en: A warning string about version mismatches
fi: Varoitusviesti versioiden yhteensopimattomuudesta

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Applications
fi: Sovellukset

en: Categories
fi: Luokat

en: Devices
fi: Laitteet

en: Emblems
fi: Tunnusmerkit

en: International
fi: Kansainväliset

en: MIME Types
fi: MIME-tyypit

en: Places
fi: Sijainnit

en: Status
fi: Tila

en: _General
fi: _Yleiset

en: _Packing
fi: _Pakkaus

en: _Common
fi: _Yhteiset

en: _Signals
fi: _Signaalit

en: From the project directory
fi: Projektikansiosta

en: From a project relative directory
fi: Projektin suhteellisesta kansiosta

en: From this directory
fi: Tästä kansiosta

en: Choose a path to load image resources
fi: Valitse polku, josta kuvaresurssit ladataan

en: Image resources are loaded locally:
fi: Kuvaresurssit ladataan paikallisesti:

en: Copyright:
fi: Tekijänoikeus:

en: program or library name
fi: ohjelman tai kirjaston nimi

en: Author(s):
fi: Tekijät:

en: License:
fi: Lisenssi:

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: program or library short description
fi: ohjelman tai kirjaston lyhyt kuvaus

en: GNU GPL version 2
fi: GNU GPL, versio 2

en: GNU GPL version 3
fi: GNU GPL, versio 3

en: GNU LGPL version 2.1
fi: GNU LGPL, versio 2.1

en: GNU LGPL version 3
fi: GNU LGPL, versio 3

en: <choose a key>
fi: <valitse avain>

en: Accelerator Key
fi: Näppäinoikotie

en: Choose accelerator keys...
fi: Valitse näppäinoikotiet...

[ctx: textattr]
en: Style
fi: Tyyli

[ctx: textattr]
en: Weight
fi: Paino

[ctx: textattr]
en: Variant
fi: Muunnos

[ctx: textattr]
en: Stretch
fi: Venytys

[ctx: textattr]
en: Underline
fi: Alleviivaus

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
fi: Yliviivaus

[ctx: textattr]
en: Gravity
fi: Painovoima

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
fi: Painovoimavihje

[ctx: textattr]
en: Size
fi: Koko

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
fi: Absoluuttinen koko

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
fi: Edustaväri

[ctx: textattr]
en: Background Color
fi: Taustaväri

[ctx: textattr]
en: Underline Color
fi: Alleviivausväri

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
fi: Yliviivausväri

[ctx: textattr]
en: Scale
fi: Asteikko

[ctx: textattr]
en: Font Description
fi: Fontin kuvaus

en: <Enter Value>
fi: <syötä arvo>

en: Unset
fi: Peru asetus

en: Select a color
fi: Valitse väri

en: Select a font
fi: Valitse fontti

en: Attribute
fi: Määre

en: Value
fi: Arvo

en: Setup Text Attributes
fi: Aseta tekstin määreet

en: Setting %s to use a custom child
fi: Asetetaan %s käyttämään omaa lasta

en: Setting %s to use standard configuration
fi: Asetetaan %s käyttämään oletusmäärittelyä

en: Setting %s to use a stock button
fi: Asetetaan %s käyttämään vakionappia

en: Setting %s to use a label and image
fi: Asetetaan %s käyttämään otsaketta ja kuvaa

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
fi: Asetetaan %s käyttämään ominaisuutta %s määreenä

en: Setting %s to use the %s property directly
fi: Asetetaan %s käyttämään ominaisuutat %s suoraan

en: Retrieve %s from model (type %s)
fi: Nouda %s mallista (tyyppi %s)

note: translators: the adjective not the verb
en: unset
fi: peru asetus

en: no model
fi: ei mallia

en: Setting columns on %s
fi: Asetetaan sarake kohteessa %s

en: < define a new column >
fi: < määritä uusi sarake >

en: Add and remove columns:
fi: Lisää ja poista sarakkeita:

en: Column type
fi: Sarakkeen tyyppi

en: Column name
fi: Sarakkeen nimi

en: Setting %s to use a primary icon from stock
fi: Asetetaan %s käyttämään ensisijaista vakiokuvaketta

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
fi: Asetetaan %s käyttämään ensisijaista kuvaketeeman kuvaketta

en: Setting %s to use a primary icon from filename
fi: Asetetaan %s käyttämään ensisijaista kuvaketta tiedostonimestä

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
fi: Asetetaan %s käyttämään toissijaista vakiokuvaketta

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
fi: Asetetaan %s käyttämään toissijaista kuvaketeeman kuvaketta

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
fi: Asetetaan %s käyttämään toissijaista kuvaketta tiedostonimestä

en: Placing %s inside %s
fi: Sijoitetaan %s kohdan %s sisään

en: X position property
fi: X-sijainnin ominaisuus

en: The property used to set the X position of a child object
fi: Lapsiolion X-sijainnin asetuksessa käytetty ominaisuus

en: Y position property
fi: Y-sijainnin ominaisuus

en: The property used to set the Y position of a child object
fi: Lapsiolion Y-sijainnin asetuksessa käytetty ominaisuus

en: Width property
fi: Leveyden ominaisuus

en: The property used to set the width of a child object
fi: Lapsiolion leveyden asetuksessa käytetty ominaisuus

en: Height property
fi: Korkeuden ominaisuus

en: The property used to set the height of a child object
fi: Lapsiolion leveyden asetuksessa käytetty ominaisuus

en: Can resize
fi: Kokoa voi muuttaa

en: Whether this container supports resizes of child widgets
fi: Tukeeko tämä säilö lapsielementtien koon muuttamista

en: Action
fi: Toiminto

en: Toggle
fi: Vipu

en: Radio
fi: Vaihtoehto

en: Introduction page
fi: Esittelysivu

en: Content page
fi: Sisältösivu

en: Confirmation page
fi: Vahvistussivu

en: Insert placeholder to %s
fi: Lisää säilö kohtaan %s

en: Remove placeholder from %s
fi: Poista säilö kohdasta %s

en: Ordering children of %s
fi: Järjestetään kohdan %s lapset

en: Tree View Column
fi: Puunäkymän sarake

en: Cell Renderer
fi: Solunpiirto

en: Properties and Attributes
fi: Ominaisuudet ja määreet

en: Common Properties and Attributes
fi: Yhteiset omanaisuudet ja määreet

note: AtkRole enumeration value
en: Text
fi: Teksti

note: Accelerator
en: Accelerator
fi: Näppäinoikotie

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Combo
fi: Yhdistelmä

en: Spin
fi: Kiertopainike

note: GtkAssistantPageType enumeration value
en: Progress
fi: Edistymispalkki

en: Icon View Editor
fi: Kuvakenäkymämuokkain

en: Combo Editor
fi: Kiinnitä _muokkain

en: %s is set to load %s from the model
fi: %s on asetettu lataamaan %s mallista

en: %s is set to manipulate %s directly
fi: %s on asetettu muokkaamaan kohdetta %s suoraan

en: Insert Row on %s
fi: Lisää rivi kohtaan %s

en: Insert Column on %s
fi: Lisää sarake kohtaan %s

en: Remove Column on %s
fi: Poista sarake kohdasta %s

en: Remove Row on %s
fi: Poista rivi kohdasta %s

en: This property only applies to named icons
fi: Tämä ominaisuus koskee vain nimettyjä kuvakkeita

en: Edit Menu Bar
fi: Muokkaa valikkopalkkia

en: Edit Menu
fi: Muokkaa valikkoa

en: <separator>
fi: <erotin>

en: <custom>
fi: <oma>

en: Normal item
fi: Tavallinen

en: Image item
fi: Kuva

en: Check item
fi: Valinta

en: Radio item
fi: Vaihtoehto

en: Separator item
fi: Erotin

en: Tool Item
fi: Työkalukohde

note: AtkRole enumeration value
en: Menu Item
fi: Valikon kohta

en: Insert page on %s
fi: Lisää sivu kohtaan %s

en: Remove page from %s
fi: Poista sivu kohdasta %s

note: GtkIconSize enumeration value
en: Button
fi: Painike

note: GtkIconSize enumeration value
en: Menu
fi: Valikko

note: GtkRecentSortType enumeration value
en: Custom
fi: Muu

note: AtkRole enumeration value
en: Separator
fi: Erotin

note: PangoVariant enumeration value
en: Normal
fi: Tavallinen

note: AtkRole enumeration value
en: Image
fi: Kuva

en: Check
fi: Valinta

en: Tool Bar Editor
fi: Työkalupalkin muokkain

en: Group
fi: Ryhmä

en: Column
fi: Sarake

en: Tree View Editor
fi: Puunäkymämuokkain

en: Removing parent of %s
fi: Poistetaan kohdan %s emoelementti

en: Adding parent %s for %s
fi: Lisätään emoelementti %s kohdalle %s

en: Adding %s to Size Group %s
fi: Lisätään %s kokoryhmään %s

en: Adding %s to a new Size Group
fi: Lisätään %s uuteen kokoryhmään

note: Add trailing new... item
en: New Size Group
fi: Uusi kokoryhmä

note: Add descriptive label
en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
fi: Lisää ensin vakionimi alla olevaan kenttään ja sen jälkeen lisää ja määritä tämän kuvakkeen lähteet puunäkymässä.

en: File Name
fi: Tiedostonimi

en: Setting %s to use an image from stock
fi: Asetetaan %s käyttämään kuvaa vakiovalinnoista

en: Setting %s to use an image from the icon theme
fi: Asetetaan %s käyttämään kuvaketta kuvaketeemasta

en: Setting %s to use an image from filename
fi: Asetetaan %s käyttämään kuvaa tiedostonimestä

en: Setting %s to use a stock item
fi: Asetetaan %s käyttämään vakiokohtaa

en: Stock Item:
fi: Vakiokohta:

en: Custom label and image:
fi: Oma nimike ja kuva:

note: Label area frame...
en: Edit Label
fi: Muokkaa nimikettä

note: Internal Image area...
en: Edit Image
fi: Muokkaa kuvaa

en: Setting %s to use an attribute list
fi: Asetetaan %s käyttämään määreluetteloa

en: Setting %s to use a pattern string
fi: Asetetaan %s mallimerkkijonoa

en: Setting %s to use normal line wrapping
fi: Asetetaan %s käyttämään normaalia rivitystä

en: Setting %s to use a single line
fi: Asetetaan %s käyttämään yhtä riviä

en: Add and remove rows:
fi: Lisää ja poista rivejä:

en: Setting %s to use standard label text
fi: Asetetaan %s käyttämään vakio-otsaketta

en: Setting %s to use a custom label widget
fi: Asetetan %s käyttämään omaa otsake-elementtiä

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
fi: Valitse tietomalli ja määrittele
    ensin sarakkeen tietovarastoon

en: Page Setup Dialog
fi: Sivuasetusikkuna

en: Print Dialog
fi: Tulostusikkuna

en: Generate PDF
fi: Luo PDF

en: Generate PS
fi: Luo PS

en: GTK+ Unix Print Toplevels
fi: GTK+ UNIX-tulostuksen päätasot

en: Edit Separately
fi: Muokkaa erikseen

en: Remove Parent
fi: Poista emoelementti

en: Add Parent
fi: Lisää emoelementti

en: Alignment
fi: Tasaus

note: AtkRole enumeration value
en: Viewport
fi: Näkymä

en: Event Box
fi: Tapahtumalaatikko

note: AtkRole enumeration value
en: Frame
fi: Kehys

en: Aspect Frame
fi: Sivusuhdekehys

en: Scrolled Window
fi: Vieritysikkuna

en: Expander
fi: Laajennin

en: Box
fi: Laatikko

en: Paned
fi: Paneelina

en: Add to Size Group
fi: Lisää kokoryhmään

note: GtkAttachOptions enumeration value
en: Fill
fi: Täytä

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: Start
fi: Alku

note: PangoAlignment enumeration value
en: Center
fi: Keskitä

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: End
fi: Loppu

note: GdkEventMask enumeration value
en: Exposure
fi: Paljastaminen

note: GdkEventMask enumeration value
en: Pointer Motion
fi: Kohdistimen liike

note: GdkEventMask enumeration value
en: Pointer Motion Hint
fi: Kohdistimen liikevihje

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button Motion
fi: Painikkeen liike

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button 1 Motion
fi: Painikkeen 1 liike

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button 2 Motion
fi: Painikkeen 2 liike

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button 3 Motion
fi: Painikkeen 3 liike

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button Press
fi: Painikkeen painallus

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button Release
fi: Painikkeen vapautus

note: GdkEventMask enumeration value
en: Key Press
fi: Näppäimen painallus

note: GdkEventMask enumeration value
en: Key Release
fi: Näppäimen vapautus

note: GdkEventMask enumeration value
en: Enter Notify
fi: Saapumishuomautus

note: GdkEventMask enumeration value
en: Leave Notify
fi: Poistumishuomautus

note: GdkEventMask enumeration value
en: Focus Change
fi: Kohdistusmuutos

note: GdkEventMask enumeration value
en: Structure
fi: Rakenne

note: GdkEventMask enumeration value
en: Property Change
fi: Ominaisuuden muutos

note: GdkEventMask enumeration value
en: Visibility Notify
fi: Näkyvyyshuomautus

note: GdkEventMask enumeration value
en: Proximity In
fi: Läheisyys lähenee

note: GdkEventMask enumeration value
en: Proximity  Out
fi: Läheisyys loittonee

note: GdkEventMask enumeration value
en: Substructure
fi: Alirakenne

note: GdkEventMask enumeration value
en: Scroll
fi: Vieritin

note: GdkEventMask enumeration value
en: All Events
fi: Kaikki tapahtumat

note: Accelerators
en: Accelerators
fi: Näppäinoikotiet

note: Atk name and description properties
en: Accessible Name
fi: Estettömyysnimi

en: Accessible Description
fi: Estettömyyskuvaus

note: GtkIconSize enumeration value
en: Invalid
fi: Epäkelpo

note: AtkRole enumeration value
en: Arrow
fi: Nuoli

note: AtkRole enumeration value
en: Calendar
fi: Kalenteri

note: AtkRole enumeration value
en: Check Menu Item
fi: Valikon valintakohta

note: AtkRole enumeration value
en: Combo Box
fi: Yhdistelmäruutu

note: GtkIconSize enumeration value
en: Dialog
fi: Valintaikkuna

note: AtkRole enumeration value
en: Drawing Area
fi: Piirtoalue

note: AtkRole enumeration value
en: Menu Bar
fi: Valikkopalkki

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Popup Menu
fi: Ponnahdusvalikko

note: AtkRole enumeration value
en: Radio Button
fi: Vaihtoehtopainike

note: AtkRole enumeration value
en: Radio Menu Item
fi: Valikon vaihtoehtokohta

note: AtkRole enumeration value
en: Spin Button
fi: Pyöröpainike

note: AtkRole enumeration value
en: Status Bar
fi: Tilarivi

note: AtkRole enumeration value
en: Table
fi: Taulukko

note: AtkRole enumeration value
en: Toggle Button
fi: Vipupainike

note: AtkRole enumeration value
en: Tool Bar
fi: Työkalupalkki

note: GtkLicense enumeration value
en: Unknown
fi: Tuntematon

note: AtkRole enumeration value
en: Window
fi: Ikkuna

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Notification
fi: Huomautus

note: Atk relationset properties
en: Controlled By
fi: Kohteen ohjain

en: Controller For
fi: Ohjain kohteelle

en: Label For
fi: Nimikoi

en: Member Of
fi: Kuuluu ryhmään

en: Node Child Of
fi: Lapsisolmu kohteelle

en: Flows To
fi: Virtaa kohtaan

en: Flows From
fi: Virtaa kohdasta

en: Subwindow Of
fi: Ali-ikkuna

en: Embeds
fi: Upottaa

en: Embedded By
fi: Upottanut

en: Popup For
fi: Ponnahdusikkuna toiselle

en: Parent Window Of
fi: Toisen kohteen emoelementti

en: Described By
fi: Kuvattu

en: Description For
fi: Kuvaaja

en: A list of accelerator keys
fi: Lista näppäinoikoteistä

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
fi: Kohteen esiintymän nimi esteettömyystukea varten

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
fi: Kohteen kuvaus, muotoiltu esteettömyysohjelmistoja varten

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
fi: Esittää kohdetta, jota ohjaa yksi tai useampi muu kohde

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
fi: Esittää kohdetta, joka ohjaa yhtä tai useampia muuta kohdetta

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
fi: Ilmaisee, että kohde on yhden tai useamman muun kohteen nimike

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
fi: Ilmaisee, että kohde on yhden tai useamman kohderyhmän jäsen

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
fi: Ilmaisee, että kohde on solu puutaulussa, joka näytetään, koska solu samassa sarakkeessa laajennettiin ja määrittää solun

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
fi: Ilmaisee, että kohde sisältää tietoa, joka virtaa loogisesti toiseen AtkObject-olioon perättäisessä järjestyksessä, esimerkiksi tekstivirta

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
fi: Ilmaisee, että kohde sisältää tietoa, joka virtaa loogisesti toisesta AtkObject-oliosta perättäisessä järjestyksessä, esimerkiksi tekstivirta

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
fi: Ilmaisee, että komponenttiin oon liitetty ali-ikkuna, muttei muuten ole yhteydessä komponentin käyttöliittymärakenteeseen

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
fi: Ilmaisee, että kohteeseen on upotettu toisen kohteen sisältö, eli tämän kohteen sisältö piirretään toisen kohteen ympärille

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
fi: Valinnan "Upottaa" vastakohta ja ilmaisee, että tämän kohteen sisältö on upotettu toisen kohteen sisään

en: Indicates that an object is a popup for another object
fi: Ilmaisee, että kohde on ponnahdusikkuna toiselle kohteelle

en: Indicates that an object is a parent window of another object
fi: Ilmaisee, että kohde on toisen kohteen emoelementti

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
fi: Ilmaisee, että muu kohde sisältää lisätietoja tietoa tästä kohteesta. Tämä kertoo enemmän kuin "Nimikkeet"

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
fi: Ilmaisee, että kohde sisältää kuvaavaa lisätietoja toisesta kohteesta. Tämä kertoo enemmän kuin "Nimiköi"

note: GtkResizeMode enumeration value
en: Queue
fi: Jono

note: GtkResizeMode enumeration value
en: Immediate
fi: Välitön

en: Insert Before
fi: Lisää ennen

en: Insert After
fi: Lisää jälkeen

en: Remove Slot
fi: Poista rako

en: Number of items
fi: Kohtien lukumäärä

note: GtkPositionType enumeration value
en: Top
fi: Ylä

note: GtkPositionType enumeration value
en: Bottom
fi: Ala

en: The number of items in the box
fi: Laatikossa olevien kohtien lukumäärä

en: Horizontal Box
fi: Vaakasuuntainen laatikko

en: Vertical Box
fi: Pystylaatikko

note: GdkGravity enumeration value
en: North West
fi: Luode

note: GdkGravity enumeration value
en: North
fi: Pohjoinen

note: GdkGravity enumeration value
en: North East
fi: Koillinen

note: GdkGravity enumeration value
en: West
fi: Länsi

note: GdkGravity enumeration value
en: East
fi: Itä

note: GdkGravity enumeration value
en: South West
fi: Lounas

note: GdkGravity enumeration value
en: South
fi: Etelä

note: GdkGravity enumeration value
en: South East
fi: Kaakko

note: GdkGravity enumeration value
en: Static
fi: Kiinteä

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Splash Screen
fi: Käynnistyskuva

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Utility
fi: Apuohjelma

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Dock
fi: Telakka

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Desktop
fi: Työpöytä

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Drop Down Menu
fi: Pudotusvalikko

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Tooltip
fi: Vinkki

note: GtkWindowType enumeration value
en: Top Level
fi: Ylin taso

note: GtkWindowType enumeration value
en: Popup
fi: Ponnahdusvalikko

note: GtkWindowPosition enumeration value
en: Mouse
fi: Hiiri

note: GtkWindowPosition enumeration value
en: Always Center
fi: Keskitä aina

note: GtkWindowPosition enumeration value
en: Center on Parent
fi: Keskitä emoelementtiin

en: Menu Shell
fi: Valikkokuori

en: Position
fi: Sijainti

en: The position of the menu item in the menu shell
fi: Valikon kohdan sijainti valikossa

en: Edit&#8230;
fi: Muokkaa&#8230;

en: Use Underline
fi: Käytä alleviivausta

note: GtkActivatable
en: Related Action
fi: Liittyvä toiminto

en: Use Action Appearance
fi: Käytä toiminnon ulkoasua

note: Atk click property
en: Click
fi: Napsauta

en: Set the description of the Click atk action
fi: Aseta atk-toiminnon "Napsauta" kuvaus

en: Image Menu Item
fi: Valikon kuvakohta

en: Stock Item
fi: Vakiokohta

en: Accel Group
fi: Oikotieryhmä

en: The stock item for this menu item
fi: Tämän valikonkohdan vakiokohta

en: Separator Menu Item
fi: Valikon kohtien erotin

note: GtkTextDirection enumeration value
en: Left to Right
fi: Vasemmalta oikealle

note: GtkTextDirection enumeration value
en: Right to Left
fi: Oikealta vasemmalle

note: GtkPackDirection enumeration value
en: Top to Bottom
fi: Ylhäältä alas

note: GtkPackDirection enumeration value
en: Bottom to Top
fi: Alhaalta ylös

note: GtkTreeViewGridLines enumeration value
en: Horizontal
fi: Vaaka

note: GtkTreeViewGridLines enumeration value
en: Vertical
fi: Pysty

note: GtkToolbarStyle enumeration value
en: Icons only
fi: Vain kuvakkeet

note: GtkToolbarStyle enumeration value
en: Text only
fi: Vain teksti

note: GtkToolbarStyle enumeration value
en: Text below icons
fi: Teksti kuvakkeiden alla

note: GtkToolbarStyle enumeration value
en: Text beside icons
fi: Teksti kuvakkeiden vieressä

note: GtkIconSize enumeration value
en: Small Toolbar
fi: Pieni työkalupalkki

note: GtkIconSize enumeration value
en: Large Toolbar
fi: Suuri työkalupalkki

note: GtkIconSize enumeration value
en: Drag & Drop
fi: Raahaa & tiputa

en: A symbolic icon size for the stock icon
fi: Symbolinen vakiokuvakkeen kuvakekoko

en: The position of the tool item in the toolbar
fi: Työkalun sijainti työkalupalkissa

note: PangoEllipsizeMode enumeration value
en: Middle
fi: Keskellä

note: GtkReliefStyle enumeration value
en: Half
fi: Puolikas

en: Separator Tool Item
fi: Työkalujen erotin

en: Tool Button
fi: Työkalupalkin painike

en: Toggle Tool Button
fi: Työkaluvipupainike

en: Radio Tool Button
fi: Vaihtoehtopainike

en: Menu Tool Button
fi: Valikkotyökalun painike

en: Handle Box
fi: Kahvalaatikko

note: PangoAlignment enumeration value
en: Left
fi: Vasen

note: PangoAlignment enumeration value
en: Right
fi: Oikea

note: GtkShadowType enumeration value
en: In
fi: Kohdassa

note: GtkShadowType enumeration value
en: Out
fi: Ulos

note: GtkShadowType enumeration value
en: Etched In
fi: Upotettu

note: GtkShadowType enumeration value
en: Etched Out
fi: Kohotettu

en: Attributes
fi: Määreet

note: GtkWrapMode enumeration value
en: Word
fi: Sana

note: GtkWrapMode enumeration value
en: Character
fi: Merkki

note: GtkWrapMode enumeration value
en: Word Character
fi: Sanan merkki

en: The pango attributes for this label
fi: Nimiön pango-määreet

en: Text Entry
fi: Tekstikenttä

note: GtkInputPurpose enumeration value
en: Password
fi: Salasana

note: GtkInputPurpose enumeration value
en: Pin Code
fi: PIN-koodi

en: Primary Stock Icon
fi: Ensisijainen vakiokuvake

en: Secondary Stock Icon
fi: Toissijainen vakiokuvake

en: Primary Icon Pixbuf
fi: Ensisijaisen kuvakkeen pixbuf

en: Secondary Icon Pixbuf
fi: Toissijaisen kuvakkeen pixbuf

en: Primary Icon Name
fi: Ensisijaisen kuvakkeen nimi

en: Secondary Icon Name
fi: Toissijaisen kuvakkeen nimi

en: Primary Icon Activatable
fi: Ensisijaisen kuvake aktivoitavissa

en: Secondary Icon Activatable
fi: Toissijainen kuvake aktivoitavissa

en: Primary Icon Sensitive
fi: Ensisijaisen kuvakkeen herkkyys

en: Secondary Icon Sensitive
fi: Toissijaisen kuvakkeen herkkyys

en: Progress Fraction
fi: Edistymisen osa

en: Progress Pulse Step
fi: Edistymisen pulssiaskel

en: Primary Icon Tooltip Text
fi: Ensisijaisen kuvakkeen vihjeteksti

en: Secondary Icon Tooltip Text
fi: Toissijaisen kuvakkeen vihjeteksti

en: Primary Icon Tooltip Markup
fi: Ensisijaisen kuvakkeen vihjemerkintä

en: Secondary Icon Tooltip Markup
fi: Toissijaisen kuvakkeen vihjemerkintä

note: Atk activate property
en: Activate
fi: Aktivoi

en: Set the description of the Activate atk action
fi: Aseta atk-toiminnon "Aktivoi" kuvaus

en: Text View
fi: Tekstinäkymä

en: Stock Button
fi: Vakiopainike

en: Response ID
fi: Vastetunniste

note: Atk press property
en: Press
fi: Paina

note: Atk release property
en: Release
fi: Vapauta

en: The stock item for this button
fi: Painikkeen vakiokohta

en: The response ID of this button in a dialog
fi: Tämän painikkeen vastetunniste valintaikkunassa

en: Set the description of the Press atk action
fi: Aseta atk-toiminnon "Paina" kuvaus

en: Set the description of the Release atk action
fi: Aseta atk-toiminnon "Vapauta" kuvaus

en: Check Button
fi: Valintapainike

note: GtkPolicyType enumeration value
en: Always
fi: Aina

note: GtkSpinButtonUpdatePolicy enumeration value
en: If Valid
fi: Jos kelvollinen

en: File Chooser Button
fi: Tiedostonvalintapainike

note: GtkFileChooserAction enumeration value
en: Select Folder
fi: Valitse kansio

note: GtkFileChooserAction enumeration value
en: Create Folder
fi: Luo kansio

en: Scale Button
fi: Venytyspainike

en: Volume Button
fi: Äänenvoimakkuuspainike

en: File Chooser Widget
fi: Tiedostonvalintaelementti

note: GtkPlacesOpenFlags enumeration value
en: New Tab
fi: Uusi välilehti

note: GtkPlacesOpenFlags enumeration value
en: New Window
fi: Uusi ikkuna

en: Color Button
fi: Väripainike

en: Font Button
fi: Fonttipainike

note: GtkTreeViewColumnSizing enumeration value
en: Automatic
fi: Automaattinen

note: GtkSensitivityType enumeration value
en: On
fi: Käytössä

note: GtkSensitivityType enumeration value
en: Off
fi: Ei käytössä

en: Items
fi: Kohdat

en: Progress Bar
fi: Edistymispalkki

note: GtkUpdateType enumeration value
en: Continuous
fi: Jatkuva

note: GtkLevelBarMode enumeration value
en: Discrete
fi: Erillinen

note: We have to save/load icon-size as int, and fake the enum
en: Icon Size
fi: Kuvakkeen koko

en: Dialog Box
fi: Valintaruutu

en: Insert Row
fi: Lisää rivi

en: Before
fi: Ennen

en: Insert Column
fi: Lisää sarake

en: Remove Row
fi: Poista rivi

en: Remove Column
fi: Poista sarake

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: Expand
fi: Laajenna

note: GtkAttachOptions enumeration value
en: Shrink
fi: Kutistus

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Horizontal Panes
fi: Vaakapaneelit

en: Vertical Panes
fi: Pystypaneelit

en: Notebook
fi: Muistio

en: Insert Page Before
fi: Lisää sivu ennen

en: Insert Page After
fi: Lisää sivu jälkeen

en: Remove Page
fi: Poista sivu

en: Number of pages
fi: Sivujen lukumäärä

en: The number of pages in the notebook
fi: Muistion sivujen lukumäärä

note: PangoUnderline enumeration value
en: Single
fi: Yksi

note: GtkSelectionMode enumeration value
en: Browse
fi: Selaa

note: GtkSelectionMode enumeration value
en: Multiple
fi: Useita

en: Range
fi: Alue

note: GtkUpdateType enumeration value
en: Discontinuous
fi: Epäjatkuva

note: GtkUpdateType enumeration value
en: Delayed
fi: Viivästetty

en: Horizontal Scale
fi: Vaaka-asteikko

en: Vertical Scale
fi: Pystyasteikko

en: Horizontal Scrollbar
fi: Vaakasuuntainen vierityspalkki

en: Vertical Scrollbar
fi: Pystyvierityspalkki

en: Button Box
fi: Painikelaatikko

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: Default
fi: Oletus

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: Spread
fi: Levitä

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: Edge
fi: Reuna

en: Horizontal Button Box
fi: Vaakasuuntainen painikelaatikko

en: Vertical Button Box
fi: Pystysuuntainen painikelaatikko

en: Horizontal Separator
fi: Vaakaerotin

en: Vertical Separator
fi: Pystyerotin

en: Accel Label
fi: Oikotien otsake

note: GtkArrowType enumeration value
en: Up
fi: Ylös

note: GtkArrowType enumeration value
en: Down
fi: Alas

en: Layout
fi: Asettelu

note: GtkTreeViewColumnSizing enumeration value
en: Fixed
fi: Kiinteä

note: GtkMessageType enumeration value
en: Info
fi: Tiedot

note: GtkMessageType enumeration value
en: Warning
fi: Varoitus

note: GtkMessageType enumeration value
en: Question
fi: Kysymys

note: PangoUnderline enumeration value
en: Error
fi: Virhe

note: GtkPolicyType enumeration value
en: Never
fi: Ei koskaan

note: GtkCornerType enumeration value
en: Top Left
fi: Ylävasemmalla

note: GtkCornerType enumeration value
en: Bottom Left
fi: Alavasen

note: GtkCornerType enumeration value
en: Top Right
fi: Yläoikealla

note: GtkCornerType enumeration value
en: Bottom Right
fi: Alaoikea

note: NOT AVAILABLES ON WIN32 <glade-widget-class name="GtkPlug" generic-name="plug" _title="Plug"/> <glade-widget-class name="GtkSocket" generic-name="socket" _title="Socket"/>
en: About Dialog
fi: Tietoja-ikkuna

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
fi: Voit merkitä tämän käännettäväksi ja asettaa nimen tai osoitteen, jos haluat näyttää käännöksestä riippuvan kääntäjän. Muussa tapauksessa tulisi listata kaikki kääntäjät ja poistaa tämä merkkijono käännettävien joukosta

en: Color Selection Dialog
fi: Värinvalintaikkuna

en: File Chooser Dialog
fi: Tiedostonvalintaikkuna

en: Font Selection Dialog
fi: Fontin valintaikkuna

en: Message Dialog
fi: Viesti-ikkuna

note: GtkButtonsType enumeration value
en: Yes, No
fi: Kyllä, Ei

note: GtkButtonsType enumeration value
en: Ok, Cancel
fi: Ok, Peru

en: Color Selection
fi: Värinvalinta

en: Font Selection
fi: Fontin valinta

en: Assistant
fi: Ohjattu toiminto

en: Number of Pages
fi: Sivujen lukumäärä

note: GtkAssistantPageType enumeration value
en: Content
fi: Sisältö

note: GtkAssistantPageType enumeration value
en: Intro
fi: Esittely

note: GtkAssistantPageType enumeration value
en: Confirm
fi: Vahvista

note: GtkAssistantPageType enumeration value
en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Number of pages in this assistant
fi: Tämän apulaisen sivujen lukumäärä

en: The page position in the Assistant
fi: Sivun sijainti ohjatussa toiminnossa

en: Link Button
fi: Linkkipainike

en: Recent Chooser
fi: Viimeisimpien valitsin

note: GtkRecentSortType enumeration value
en: Most Recently Used first
fi: Viimeisimmin käytetyt viimeisiksi

note: GtkRecentSortType enumeration value
en: Least Recently Used first
fi: Viimeisimmin käytetyt ensimmäiseksi

en: Recent Chooser Dialog
fi: Viimeisimpien tiedostojen valintaikkuna

en: Size Group
fi: Kokoryhmä

en: Widgets
fi: Ikkunaelementit

note: GtkSizeGroupMode enumeration value
en: Both
fi: Molemmat

en: List of widgets in this group
fi: Luettelo elementeistä tässä ryhmässä

en: Window Group
fi: Ikkunaryhmä

en: Adjustment
fi: Säätö

en: Toggle Action
fi: Viputoiminto

en: Radio Action
fi: Vaihtoehtopainike

en: Recent Action
fi: Äskettäinen toiminto

en: Action Group
fi: Toimintoryhmä

en: Entry Completion
fi: Syötteen täydennys

en: Icon Factory
fi: Kuvaketehdas

en: Icon Sources
fi: Kuvakelähteet

en: A list of sources for this icon factory
fi: Luettelo tämän kuvaketehtaan lähteistä

en: List Store
fi: Luettelosäilö

en: Data
fi: Tieto

en: Enter a list of column types for this data store
fi: Syötä luettelo tämän tietosäilön saraketyypeistä

en: Enter a list of values to be applied on each row
fi: Syötä luettelo kuhunkin riviin sovellettavista arvoista

en: Tree Store
fi: Puusäilö

en: Tree Model Filter
fi: Puumallin suodatin

en: Tree Model Sort
fi: Puumallin järjestys

en: Tree Selection
fi: Puuvalinta

en: Tree View
fi: Puunäkymä

note: GtkTreeViewGridLines enumeration value
en: Horizontal and Vertical
fi: Vaaka- ja pystysuuntaiset

note: GtkSortType enumeration value
en: Ascending
fi: Kasvava

note: GtkSortType enumeration value
en: Descending
fi: Laskeva

note: GtkTreeViewColumnSizing enumeration value
en: Grow Only
fi: Vain kasvatus

en: Icon View
fi: Kuvakenäkymä

en: Cell Background Color name column
fi: Solun tautavärin nimisarake

en: Cell Background Color column
fi: Solun taustavärisarake

en: Width column
fi: Leveys-sarake

en: Height column
fi: Korkeus-sarake

en: Horizontal Padding
fi: Vaakatäyttö

en: Horizontal Padding column
fi: Vaakatäyttösarake

en: Vertical Padding
fi: Pystytäyttö

en: Vertical Padding column
fi: Pystytäyttösarake

en: Horizontal Alignment
fi: Vaakatasaus

en: Horizontal Alignment column
fi: Vaakatasaus-sarake

en: Vertical Alignment
fi: Pystyasemointi

en: Vertical Alignment column
fi: Pystyasemointisarake

en: Sensitive column
fi: Herkkä sarake

en: Visible column
fi: Näkyvyys-sarake

en: The column in the model to load the value from
fi: Mallin sarake, josta arvo ladataan

en: Text Renderer
fi: Tekstirenderöinti

en: Alignment column
fi: Tasaus-sarake

en: Attributes column
fi: Määresarake

en: Background Color Name column
fi: Taustavärin nimi-sarake

en: Background Color column
fi: Taustavärisarake

en: Editable column
fi: Muokattava sarake

en: Ellipsize column
fi: Ellipsoi sarake

en: Family column
fi: Perhesarake

en: Font column
fi: Fonttisarake

en: Font Description column
fi: Fontin kuvaus-sarake

en: Foreground Color Name column
fi: Edustavärin nimisarake

en: Foreground Color column
fi: Edustavärin sarake

en: Language column
fi: Kielikuvake

en: Markup column
fi: Merkintäsarake

en: Rise column
fi: Nostosarake

en: Scale column
fi: Venytys-sarake

en: Single Paragraph Mode column
fi: Yhden kappaleen tila-sarake

en: Size column
fi: Kokosarake

en: Data column
fi: Tietosarake

note: PangoStretch enumeration value
en: Ultra Condensed
fi: Erityisen tiivistetty

note: PangoStretch enumeration value
en: Extra Condensed
fi: Hyvin tiivistetty

note: PangoStretch enumeration value
en: Condensed
fi: Tiivistetty

note: PangoStretch enumeration value
en: Semi Condensed
fi: Hieman tiivistetty

note: PangoStretch enumeration value
en: Semi Expanded
fi: Hieman laajennettu

note: PangoStretch enumeration value
en: Expanded
fi: Laajennettu

note: PangoStretch enumeration value
en: Extra Expanded
fi: Hyvin laajennettu

note: PangoStretch enumeration value
en: Ultra Expanded
fi: Erityisen laajennettu

en: Stretch column
fi: Venytys-sarake

en: Strikethrough column
fi: Yliviivaus-sarake

note: PangoStyle enumeration value
en: Italic
fi: Kursiivi

en: Style column
fi: Tyylisarake

en: Text column
fi: Tekstisarake

note: PangoUnderline enumeration value
en: Double
fi: Kahdenna

note: PangoUnderline enumeration value
en: Low
fi: Matala

en: Underline column
fi: Alleviivaus-sarake

note: PangoVariant enumeration value
en: Small Capitals
fi: Pienemmät isot kirjaimet

en: Variant column
fi: Muuttuva sarake

en: Weight column
fi: Painosarake

en: Width in Characters column
fi: Leveys merkkeinä -sarake

en: Wrap Mode column
fi: Rivitystila -sarake

en: Wrap Width column
fi: Rivitysleveys -sarake

en: Accelerator Renderer
fi: Oikotien piirto -sarake

en: Accelerator Mode column
fi: Oikotien tila -sarake

note: GdkModifierType enumeration value
en: Shift Key
fi: Vaihtonäppäin

note: GdkModifierType enumeration value
en: Lock Key
fi: Lukitusavain

note: GdkModifierType enumeration value
en: Control Key
fi: Control-näppäin

note: GdkModifierType enumeration value
en: Alt Key
fi: Alt-näppäin

note: GdkModifierType enumeration value
en: Fifth Key
fi: Viides avain

note: GdkModifierType enumeration value
en: Sixth Key
fi: Kuudes avain

note: GdkModifierType enumeration value
en: Seventh Key
fi: Seitsemäs avain

note: GdkModifierType enumeration value
en: Eighth Key
fi: Kahdeksas avain

note: GdkModifierType enumeration value
en: First Mouse Button
fi: Ensimmäinen hiiren nappi

note: GdkModifierType enumeration value
en: Second Mouse Button
fi: Toinen hiiren nappi

note: GdkModifierType enumeration value
en: Third Mouse Button
fi: Kolmas hiiren nappi

note: GdkModifierType enumeration value
en: Forth Mouse Button
fi: Neljäs hiiren nappi

note: GdkModifierType enumeration value
en: Fifth Mouse Button
fi: Viides hiiren nappi

note: GdkModifierType enumeration value
en: Super Modifier
fi: Super-näppäin

note: GdkModifierType enumeration value
en: Hyper Modifier
fi: Hyper-muokkain

note: GdkModifierType enumeration value
en: Meta Modifier
fi: Meta-muokkain

note: GdkModifierType enumeration value
en: Release Modifier
fi: Vapautusmuokkain

note: GdkModifierType enumeration value
en: All Modifiers
fi: Kaikki muokkaimet

en: Accelerator Modifiers column
fi: Oikotien muokkaimet -sarake

en: Keycode column
fi: Näppäinkoodisarake

en: Combo Renderer
fi: Yhdistelmävalinnan piirtäjä

en: Has Entry column
fi: Sisältää syötteen -sarake

en: Model column
fi: Mallin sarake

en: Text Column column
fi: Tekstisarake-sarake

en: Spin Renderer
fi: Pyörönapin piirto

en: Adjustment column
fi: Säätösarake

en: Climb Rate column
fi: Kasvunopeus-sarake

en: Digits column
fi: Numerosarake

en: Pixbuf Renderer
fi: Pixbuf-piirto

en: Follow State column
fi: Seuraa tilaa -sarake

en: Icon Name column
fi: Kuvakkeen nimi -sarake

en: Pixbuf column
fi: Pixbuf-sarake

en: Pixbuf Expander Closed column
fi: Pixbuf-laajentimen suljettu-sarake

en: Pixbuf Expander Open column
fi: Pixbuf-laajentimen auki-sarake

en: Stock Detail column
fi: Vakiokuvaus-sarake

en: Stock column
fi: Vakiosarake

en: Stock Size column
fi: Vakiokokosarake

en: Progress Renderer
fi: Edistymisen piirto

en: Orientation column
fi: Suuntasarake

en: Pulse column
fi: Pulssisarake

en: Text Horizontal Alignment column
fi: Tekstin vaakatasauksen sarake

en: Text Vertical Alignment column
fi: Tekstin pystytasauksen sarake

en: Value column
fi: Arvosarake

en: Active column
fi: Aktiivinen sarake

en: Toggle Renderer
fi: Vipupainikkeen piirtäjä

en: Activatable column
fi: Aktivoitavissa oleva sarake

en: Inconsistent column
fi: Epäkonsistentti sarake

en: Indicator Size column
fi: Ilmaisimen koko-sarake

en: Radio column
fi: Vaihtoehtosarake

en: Status Icon
fi: Tilakuvake

en: Text Buffer
fi: Tekstipuskuri

en: Text Tag
fi: Tekstin merkintä

en: Text Tag Table
fi: Teksti merkintätaulu

en: File Filter
fi: Tiedostosuodin

en: Mime Types
fi: MIME-tyypit

en: Toplevels
fi: Ylätasot

en: Containers
fi: Säilöt

en: Control and Display
fi: Säätimet ja näkymät

en: Composite Widgets
fi: Yhdistelmäelementit

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: License Text
fi: Lisenssiteksti

en: Version:
fi: Versio:

en: Authors
fi: Tekijät

en: Translators
fi: Kääntäjät

en: Documenters
fi: Dokumentoijat

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Comments
fi: Kommentit

en: License and Copyright
fi: Lisenssi ja tekijänoikeus

en: Website:
fi: Verkkosivusto:

en: Label with optional image
fi: Otsake ja valinnainen kuva

en: Image:
fi: Kuva:

en: Position:
fi: Sijainti:

en: Size
fi: Koko

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Value:
fi: Arvo:
