glade3-master-po-gl-27110 - en to gl translation catalogue (1697 entries)

en: Interface Designer
gl: Deseñador de interfaces

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
gl: Crear ou abrir deseños de interface de usuario para aplicación GTK+

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: GUI designer;user interface;ui builder;
gl: Deseñador de GUI;interface de usuario;construtor de ui;

note: To translators: AppData description first paragraph
en: Glade is a RAD tool to enable quick &amp; easy development of user interfaces for the GTK+ 3 toolkit and the GNOME desktop environment.
gl: Glade é unha ferramenta RAD para activar o desenvolvemento rápido e doado de interfaces de usuario para o conxunto de ferramentas GTK+3 e o ambiente de escritorio GNOME.

note: To translators: AppData description second paragraph
en: The user interfaces designed in Glade are saved as XML and these can be loaded by applications dynamically as needed by using GtkBuilder or used directly to define a new GtkWidget derived object class using GTK+ new template feature.
gl: As interfaces de usuario deseñadas por Glade gárdanse en XML e s aplicacións poden lelas dinamicamente tan pronto as precisen as precisen usando GtkBuilder ou usadas directamente para definir un novo GtkWidget derivado da clase de obxecto usando a nova característica de modelos GTK+.

note: To translators: AppData description third paragraph
en: By using GtkBuilder, Glade XML files can be used in numerous programming languages including C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python, and others.
gl: Usando GtkBuilder, os ficheiros XML de Glade poden usarse en varios linguaxes de programación entre os que están C, C++, C#, Java, Perl e Python.

en: [Read Only]
gl: [Só de lectura]

en: User Interface Designer
gl: Deseñador de interfaces de usuario

en: the last action
gl: a última acción

en: Undo: %s
gl: Desfacer: %s

en: Redo: %s
gl: Refacer: %s

en: Autosaving '%s'
gl: Autogardando «%s»

en: Error autosaving '%s'
gl: Erro ao autogardar «%s»

en: Open…
gl: Abrir…

en: Project %s is still loading.
gl: Aínda se está cargando o proxecto «%s».

en: Failed to backup existing file, continue saving?
gl: Produciuse un fallo ao facer un respaldo do ficheiro existente, continuar o gardado?

en: Failed to save %s: %s
gl: Produciuse un erro ao gardar %s: %s

en: The file %s has been modified since reading it
gl: O ficheiro %s modificouse desde que se leu

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
gl: Se o garda, todos os cambios externos poderían perderse. Quere gardalo de todos os modos?

en: _Save Anyway
gl: _Gardar de todos os modos

en: _Don't Save
gl: _Non gardar

en: Project '%s' saved
gl: Gardouse o proxecto '%s'

en: Save As…
gl: Gardar como…

en: Could not save the file %s
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %s

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
gl: Non ten os permisos necesarios para gardar o ficheiro.

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %s. Está aberto outro proxecto con esa ruta.

en: No open projects to save
gl: Non hai proxectos abertos que gardar

en: Save changes to project "%s" before closing?
gl: Quere gardar os cambios no proxecto «%s» antes de pechar?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
gl: Os seus cambios perderanse se non os garda.

en: Close _without Saving
gl: _Pechar sen gardar

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Save
gl: _Gardar

en: Save…
gl: Gardar…

en: Could not create a new project.
gl: Non foi posíbel crear un proxecto novo.

en: The project %s has unsaved changes
gl: O proxecto %s ten cambios sen gardar

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
gl: Se o recarga, podería perder todos os cambios sen gardar. Quere recargalo de todos modos?

en: The project file %s has been externally modified
gl: O ficheiro de proxecto %s modificouse externamente

en: Do you want to reload the project?
gl: Quere recargar o proxecto?

en: _Reload
gl: _Recargar

en: Hello, I will show you what's new in Glade
gl: Ola, vou a mostrarlle as novidades en Glade

en: The menubar and toolbar were merged in the headerbar
gl: A barra de menú e a barra de ferramentas uníronse na barra de cabeceira

en: You can open a project
gl: Pode abrir un proxecto

en: find recently used
gl: buscar os máis usados

en: or create a new one
gl: ou crear un novo

en: Undo
gl: Desfacer

en: Redo
gl: Refacer

en: Project switcher
gl: Trocador de proxectos

en: and Save button are directly accessible in the headerbar
gl: e o botón de Gardar son directamente accesíbeis desde a barra de cabeceira

en: just like Save As
gl: así como Gardar como

en: project properties
gl: propiedades do proxecto

en: and less commonly used actions
gl: e as accións menos usadas

en: The object inspector took the palette's place
gl: O inspector de obxectos tomou o lugar da paleta

en: To free up space for the property editor
gl: Para liberar espazo do editor de propiedades

en: The palette was replaced with a new object chooser
gl: A paleta foi substituída polo novo selector de obxectos

en: Where you can search all supported classes
gl: Onde pode buscar por todas as clases admitidas

en: investigate GTK+ object groups
gl: investigar grupos de obxectos GTK+

en: and find classes introduced by other libraries
gl: e atopar clases introducidas noutras bibliotecas

en: OK, now that we are done with the overview, let's start with the new workflow
gl: Perfecto, rematamos coa vista xeral, comecemos co seu novo fluxo de traballo

en: First of all, create a new project
gl: Primeiro de todo, cree un novo proxecto

en: OK, now add a GtkWindow using the new widget chooser or by double clicking on the workspace
gl: Ben, agora engada un GtkWindow usando o novo selector de trebellos ou prema dúas veces no espazo de traballo

en: Excellent!
gl: Excelente!

en: BTW, did you know you can double click on any placeholder to create widgets?
gl: Por certo, sabía que pode premer dúas veces en calquera posición para crear trebellos?

en: Try adding a grid
gl: Tente engadir unha grella

en: and a button
gl: e un botón

en: Quite easy! Isn't it?
gl: Doado! Non?

en: Enjoy!
gl: Desfrute!

note: translators: Primary message of a dialog used to notify the user about the survey
en: We are conducting a user survey
     would you like to take it now?
gl: Estamos levando a cabo unha enquisa de usuarios
    Desexa participar?

note: translators: Secondary text of a dialog used to notify the user about the survey
en: If not, you can always find it in the Help menu.
gl: Se non, pode atopala en calquera momento desde o menú de axuda.

en: _Do not show this dialog again
gl: _Non mostrar este diálogo de novo

note: translators: Text to show in the statusbar if the user did not completed the survey and choose not to show the notification dialog again
en: Go to Help -> Registration & User Survey and complete our survey!
gl: Vaia a Axuda -> Rexistro e enquisa de usuarios e complete a enquisa!

en: Output version information and exit
gl: Mostrar a información de versión e saír

en: Disable Devhelp integration
gl: Desactivar a integración co Devhelp

en: be verbose
gl: pormenorizar os detalles

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
gl: Non é posíbel abrir '%s', o ficheiro non existe.

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
gl: Non se atopou a compatibilidade para o gmodule. O gmodule é necesario para que o Glade funcione

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
gl: Crear ou editar deseños de interface de usuario para aplicacións GTK+ ou GNOME.

[ctx: This is to honor a professor that passed away last year and appears in a popover when you click on the button that says "RIP Guido"]
note: The last sentence in quotes is in spanish and does not need to be translated.
en: Guido was one of my professors at Rosario
    National University of Argentina.
    
    He introduced me to C, Linux, free software...
    
    He always had extra time to explain one more thing
    and help you figure out things by yourself.
    
    Always made a joke in the right moment keeping
    things interesting and fun.
    
    Master of intentionally misconstrued sayings.
    
    Always carried a stack of books under his arm.
    
    Loved Guinness beer.
    
    All he ever wanted was make you think!
    
    "Alégrate! Mañana sera peor."
    
    	Juan Pablo
gl: Guido foi un dos profesores na Universidade
    Nacional de Rosario en Arxentina.
    
    El introduciume a C, Linux, o software libre…
    
    El sempre ten tempo libre para explicarme unha
    cousa máis e axudarme como facer as cousas por 
    min mesmo.
    
    Sempre me fixo unha broma no preciso momento 
    mantendo as cousas interesantes e divertidas.
    
    Mestre de dichos intencionalmente malinterpretados.
    
    Sempre levaba unha pila de libros baixo o brazo.
    
    Encantoume a cervexa Guinness.
    
    Todo o que sempre quixo foi facerme pensar!
    
    "¡Alégrate! Mañá será peor".
    
    Juan Pablo

en: Close Project
gl: Pechar proxecto

en: Registration & User Survey
gl: Rexistro e enquisa de usuarios

en: _Developer Reference
gl: Referencia do _desenvolvedor

en: Interactive Intro
gl: Introdución interactiva

en: Preferences
gl: Preferencias

en: About Glade
gl: Sobre Glade

[ctx: Button label in the bottom of main window that triggers a popover]
en: <small>In memory of an extraordinary
    person and professor
    R.I.P Guido Macchi</small>
gl: <small>En memoria dunha persoa
    e profesor extraordinario
    R.I.P Guido Macchi</small>

en: _Open
gl: _Abrir

en: Open a project
gl: Abrir un proxecto

en: Create a new project
gl: Crear un proxecto novo

en: Edit project properties
gl: Editar as propiedades do proxecto

en: Save the current project
gl: Gardar o proxecto actual

en: Save the current project with a different name
gl: Gardar o proxecto actual cun nome diferente

en: Start/resume interactive UI introduction
gl: Iniciar/reiniciar a introdución interactiva á interface

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
gl: Un deseñador de interfaces de usuario para o GTK+ e o GNOME.

en: Visit Glade web site
gl: Visitar a páxina web de Glade

en: Select a catalog search path
gl: Seleccione unha ruta de busca de catálogos

en: Glade Preferences
gl: Preferencias de Glade

en: Create backups
gl: Crear copias de seguranza

en: Create a backup of the last version of the project every time the project is saved
gl: Crear un backup da última versión do proxecto cada vez que se garda

en: Automatically save the project to an alternate file whenever
    the project is modified and the specified timeout elapses
gl: Gardar automaticamente o proxecto a un ficheiro alternativo no
    momento que o proxecto se modifique e pase o tempo especificado

en: seconds
gl: segundos

en: Automatically save project after
gl: Gardar o proxecto automaticamente despois de

en: Load and Save
gl: Cargar e gardar

en: Versioning errors
gl: Erros de versionado

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets, properties
    or signals which are not available in the project's target version
gl: Preguntarlle ao usuario cada vez que o proxecto use calquera widget,
    propiedades ou sinais que non están dispoñíbeis na versión obxectivo do proxecto

en: Deprecation warnings
gl: Avisos de obsoleto

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets,
    properties or signals which are deprecated
gl: Preguntarlle ao usuario cada vez que o proxecto use calquera widget,
    propiedade ou sinal que sexa obsoleta

en: Unrecognized types
gl: Tipos non recoñecidos

en: Prompt the user at save time if the project
    contains any unrecognized types
gl: Preguntarlle ao usuario ao gardar se o proxecto
    contén calquera tipo non recoñecido

en: Show warnings when saving
gl: Mostrar avisos ao gardar

en: List of directories where to load widget catalogs and custom templates from.
    Needs to restart.
gl: Mostra os directorios onde cargar os catálogos de trebellos e os modelos 
    personalizados. Precisa reiniciar

en: column
gl: columna

en: Add a new search path
gl: Engadir unha nova ruta de busca

en: Remove the selected search path
gl: Retirar a ruta de busca seleccionada

en: Extra Catalog & Templates paths
gl: Rutas de catálogos e modelos adicionais

en: Connecting to %s
gl: Conectándose a %s

en: Sending data to %s
gl: Enviando datos a %s

en: Waiting for %s
gl: Agardando por %s

en: Receiving data from %s
gl: Recibindo datos desde %s

en: Your subscription to the users list has been received!
    Check your email!
gl: A súa subscrición á lista de usuarios foi recibida!
    Comprobe o seu correo electrónico!

en: Thank you for taking the time to complete the survey, we appreciate it!
gl: Grazas polo tempo de completar a nosa enquisa, agradecémosllo!

en: Completed and submitted!
gl: Completado e enviado!

en: Glade Registration & User Survey
gl: Rexistro e enquisa de usuarios de Glade

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Submit
gl: _Enviar

en: Information will be sent to https://survey.gnome.org
gl: A información enviarase a https://survey.gnome.org

en: User Information
gl: Información do usuario

en: <Your name or nickname is required>
gl: <Requírese o teu nome ou alcume>

en: Name:
gl: Nome:

en: Email:
gl: Correo:

en: Tokens are processed manually in batches.
    Please be patient.
gl: Os tokens procésanse manualmente en lotes.
    Por favor agarda.

en: <Required to send back registration token>
gl: <Requírese enviar de volta un token de rexistro>

en: Country:
gl: País:

en: City:
gl: Cidade:

en: Company
gl: Empresa

en: Organization
gl: Organización

en: Personal
gl: Persoal

en: Website
gl: Sitio web

en: Subscribe me to the mailing list
gl: Subscribirme á rolda de correo

en: Subscribe to Glade Users mailing list.
    You will be sent email requesting confirmation!
gl: Subscribirme á rolda de correo de Usuarios de Glade.
    Enviarémoslle un correo de confirmación!

en: Choose your country
gl: Seleccione o seu país

en: We care about privacy!
gl: Impórtanos a privacidade!

en: All the data will be stored in a private location and will not be shared with the public or any third party.
gl: Todos os datos gardaranse nunha localización privada e non se compartirán con ningún terceiro.

en: Glade User Survey
gl: Enquisa de usuarios de Glade

en: How long have you been programming?
gl: Canto tempo leva programando?

en: years
gl: anos

en: months
gl: meses

en: I am not a programmer
gl: Non son un programador

en: Which programming languages do you prefer?
gl: Que linguaxes de programación prefire?

en: Other
gl: Outros

en: When did you start using Glade?
gl: Cando comezou a usar Glade?

en: ago
gl: hai

en: Which version do you normally use?
gl: Que versión emprega normalmente?

en: What is available in my OS
gl: Cal está dispoñíbel no seu SO

en: Latest stable from sources
gl: Última versión estábel desde as fontes

en: 3.8 for GTK+ 2
gl: 3.8 para GTK+ 2

en: On what operating systems?
gl: En que sistema operativo?

en: distribution
gl: distribución

en: variant
gl: variante

en: version
gl: versión

en: How often do you use it?
gl: Cada canto tempo o usa?

en: Every day
gl: Todos os días

en: Few days a week
gl: Varios días á semana

en: Every week
gl: Cada semana

en: A few times a month
gl: Poucas veces ao mes

en: Once a month
gl: Unha vez ao mes

en: A few times a year
gl: Varias veces ao ano

en: What level of Glade user would you say you are?
gl: Que nivel de usuario de Glade cree que ten vostede?

en: Beginner
gl: Principiante

en: Intermediate
gl: Intermedio

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Under what kind of license(s) do you release the software you used Glade to create?
gl: Baixo que licenza(s) publica o seu software usando Glade para crealo?

en: Free software
gl: Software libre

en: Open source software
gl: Software de fontes abertas

en: Commercial/Closed software
gl: Software comercial/pechado

en: None - distributed internally
gl: Ningún - distribuído internamente

en: In what field(s) is the software you used Glade to create generally used?
gl: En que campo(s) se usa o seu software creado con Glade xeralmente?

en: Academic
gl: Académico

en: Embedded applications
gl: Aplicacións incrustadas

en: Accounting
gl: Contabilidade

en: Desktop applications
gl: Aplicacións de escritorio

en: Educational
gl: Educativo

en: Medical
gl: Médico

en: Industrial applications
gl: Aplicacións industriais

en: Scientific
gl: Científico

en: What aspect of the software needs the most improvement?
gl: Que aspecto do software precisa a maioría das melloras?

en: In your opinion what is the biggest problem with Glade?
gl: Na súa opinión cal é o problema máis grande de Glade?

en: Lack of documentation
gl: Falta de documentación

en: Lack of professional support
gl: Falta de asistencia profesional

en: Lack of professional training
gl: Falta de formación profesional

en: Lack of publicity/exposure
gl: Falta de publicidade/exposición

en: Lack of official binary releases for other OS (Windows, Mac OS X)
gl: Falta de publicacións binarias oficiais para outros SO (Windows, Mac OS X)

en: Have you ever encountered a bug?
gl: Encontrou un error?

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: If so, did you file a bug report?
gl: Se o fixo, enviou un informe de erro?

en: Have you ever thought about contributing?
gl: Pensou algunha vez en colaborar connosco?

en: Why not?
gl: Por que non?

en: Comments:
gl: Comentarios:

en: Privacy Note:
gl: Nota de privacidade:

en: The sole purpose of this survey is to better know our user base.
    Your email address will be used to uniquely identify you as a Glade user and send you back a modification token in case you want to modify something or add extra comments.
    Only statistics compiled from the whole dataset will be shared publicly.
    Individual data will be stored in a private database and it will not be shared with the public or any other third party.
gl: O único propósito desta enquisa é coñecer mellor a base de usuarios.
    O seu correo electrónico usarase simplemente para identificalo como un usuario de Glade e enviarlle un token de modificación en caso de que queira modificar algo ou engadir máis comentarios.
    Só as estatísticas recompiladas de todo o conxunto de datos se publicará publicamente.
    Os datos individuais gardaranse nunha base de datos privada e non se compartirán co público ou calquera outro empresa.

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
gl: Estase tentando gardar os datos privados no directorio %s mais é un ficheiro normal.
    Non se gardará ningún dato privado nesta sesión

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
gl: Produciuse un erro ao crear o directorio %s para datos privados.
    Non se gardará ningún dato privado nesta sesión

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
gl: Produciuse un erro ao escribir os datos privados en %s (%s).
    Non se gardará ningún dato privado nesta sesión

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
gl: Produciuse un erro ao seriar os datos de configuración en (%s).
    Non se gardará ningún dato privado nesta sesión

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
gl: Produciuse un erro ao abrir %s para escribir datos privados (%s).
    Non se gardará ningún dato privado nesta sesión

en: Setting object type on %s to %s
gl: Definindo o tipo de obxecto en %s como %s

en: Add a %s to %s
gl: Engadir un %s a %s

en: Add %s
gl: Engadir %s

en: Add child %s
gl: Engadir fillo %s

en: Delete %s child from %s
gl: Eliminar %s fillo de %s

en: Reorder %s's children
gl: Reordenar os fillos de %s

en: Label
gl: Etiqueta

en: Type
gl: Tipo

en: Container
gl: Contedor

en: The container object this editor is currently editing
gl: O obxecto contedor que este editor está a editar actualmente

note: Type
en: Type:
gl: Tipo:

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
gl: <big><b>Suxestións:</b></big>
      * Prema co botón dereito sobre a visualización en árbore parar engadir elementos.
      * Prema en Eliminar para retirar o elemento seleccionado.
      * Arrastrar e soltar para reordenar.
      * O tipo de columna é editábel.

note: GTK_STOCK_DIALOG_AUTHENTICATION
en: Authentication
gl: Autenticación

note: GTK_STOCK_DND
en: Drag and Drop
gl: Arrastrar e soltar

note: GTK_STOCK_DND_MULTIPLE
en: Drag and Drop Multiple
gl: Arrastrar e soltar múltiple

note: GTK_STOCK_COLOR_PICKER
en: Color Picker
gl: Selector de cor

note: GTK_STOCK_DIRECTORY
en: Directory
gl: Directorio

note: GTK_STOCK_FILE
en: File
gl: Ficheiro

note: GTK_STOCK_MISSING_IMAGE
en: Missing Image
gl: Falta unha imaxe

en: Stock
gl: Inventario

en: A builtin stock item
gl: Un elemento incorporado de inventario

en: Stock Image
gl: Imaxe de inventario

en: A builtin stock image
gl: Unha imaxe incorporada de inventario

en: Objects
gl: Obxectos

en: A list of objects
gl: Unha lista de obxectos

en: Image File Name
gl: Nome do ficheiro de imaxe

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
gl: Introduza un nome de ficheiro, coa ruta relativa ou absoluta para cargar a imaxe

en: Color
gl: Cor

en: A GDK color value
gl: Un valor de cor GDK

en: String
gl: Cadea

en: An entry
gl: Unha entrada

en: User templates
gl: Modelos do usuario

en: Enabling property %s on widget %s
gl: Activando a propiedade %s no widget %s

en: Disabling property %s on widget %s
gl: Desactivando a propiedade %s no widget %s

en: Setting multiple properties
gl: Definindo múltiples propiedades

en: Setting %s of %s
gl: Definindo %s de %s

en: Setting %s of %s to %s
gl: Definindo %s de %s a %s

en: Renaming %s to %s
gl: Renomeando %s como %s

en: multiple
gl: múltiple

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
gl: Non é posíbel retirar un widget interno dun widget composto.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
gl: %s está bloqueado por %s, edite primeiro %s.

en: Remove %s
gl: Retirar %s

en: Remove multiple
gl: Retirar varios

en: Create %s
gl: Crear %s

en: Delete %s
gl: Eliminar %s

en: Cut %s
gl: Cortar %s

en: Paste %s
gl: Pegar %s

en: Drag %s and Drop to %s
gl: Arrastrar %s e soltar en %s

en: root
gl: raíz

en: Add signal handler %s
gl: Engadir un manipulador de sinal %s

en: Remove signal handler %s
gl: Retirar o manipulador de sinal %s

en: Change signal handler %s
gl: Cambiar o manipulador de sinal %s

en: Setting i18n metadata
gl: Definindo os metadatos i18n

en: Locking %s by widget %s
gl: Bloqueando %s polo widget %s

en: Unlocking %s
gl: Desbloqueando %s

en: Setting target version of '%s' to %d.%d
gl: Estabelecendo a versión obxectivo de «%s» a %d.%d

en: Setting project's %s property
gl: Estabelecendo a propiedade %s do proxecto

en: Setting resource path to '%s'
gl: Estabelecendo a ruta do recurso a «%s»

en: Setting translation domain to '%s'
gl: Estabelecendo o dominio de tradución a «%s»

en: Unsetting widget '%s' as template
gl: Desestabelecendo o widget «%s» como modelo

en: Setting widget '%s' as template
gl: Estabelecendo o widget «%s» como modelo

en: Unsetting template
gl: Desconfigurando o modelo

en: Unable to load image (%s)
gl: Non foi posíbel cargar a imaxe (%s)

en: Editing alignments of %s
gl: Editando aliñamentos de %s

en: Editing margins of %s
gl: Editar marxes de %s

en: Design View
gl: Visualización de deseño

en: The GladeDesignView that contains this layout
gl: O GladeDesignView que contén esta disposición

en: Show info
gl: Mostrar información

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
gl: Indica se se mostra un botón de información para o widget cargado

en: The currently loaded widget in this editor
gl: O widget cargado actualmente neste editor

en: Show Class Field
gl: Mostrar o campo de clase

en: Whether to show the class field at the top
gl: Indica se mostrar ou non os campos de clase na parte superior

en: Class Field
gl: Clase do campo

en: The class field string
gl: A cadea da clase do campo

en: Show Border
gl: Mostrar borde

en: Whether the border should be shown
gl: Indica se mostrar o borde

en: Signal Editor
gl: Editor de sinal

en: The signal editor used to edit signals
gl: O editor de sinal usado para editar sinais

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) [%s(WidgetName)] * example: Window Properties - GtkWindow [window1]
en: %s Properties - %s [%s]
gl: %s Propiedades - %s [%s]

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) * example: Window Properties - GtkWindow
en: %s Properties - %s
gl: %s Propiedades - %s

en: Properties
gl: Propiedades

en: Create a %s
gl: Crear un %s

en: Crea_te
gl: Cre_ar

en: Reset
gl: Restaurar

en: Property
gl: Propiedade

en: General
gl: Xeral

en: Common
gl: Común

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: (default)
gl: (predeterminado)

en: Select the properties that you want to reset to their default values
gl: Seleccione as propiedades que quere restabelecer aos seus valores predeterminados

en: Reset Widget Properties
gl: Restabelecer as propiedades do widget

en: _OK
gl: _Aceptar

note: Checklist
en: _Properties:
gl: _Propiedades:

en: _Select All
gl: _Seleccionar todo

en: _Unselect All
gl: D_eseleccionar todo

note: Description
en: Property _Description:
gl: _Descrición da propiedade:

note: Translators: first %s is the project name, second is a widget name
en: %s - %s Properties
gl: Propiedades %s - %s

en: Property Definition
gl: Descrición da propiedade

en: The GladePropertyDef this GladeEditorProperty was created for
gl: A clase GladePropertyDef para a que se creou este GladeEditorProperty

en: Use Command
gl: Usar orde

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
gl: Indica se se debería usar a API de ordes para a pila de desfacer/refacer

en: Disable Check
gl: Desactivar comprobación

en: Whether to explicitly disable the check button
gl: Indica se desactivar explicitamente o botón de comprobación

en: Custom Text
gl: Texto personalizado

en: Custom Text to display in the property label
gl: Texto personalizado que mostrar na etiqueta da propiedade

en: Select Fields
gl: Seleccionar campos

en: _Select individual fields:
gl: _Seleccionar campos individuais:

en: Select Named Icon
gl: Seleccione unha icona con nome

en: Edit Text
gl: Editar texto

note: Text
en: _Text:
gl: _Texto:

note: Translatable
en: T_ranslatable
gl: T_raducíbel

en: Whether this property is translatable
gl: Indica se esta propiedade é traducíbel ou non

en: Conte_xt for translation:
gl: Conte_xto para a tradución:

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
gl: Para cadeas curtas ou ambiguas: escriba aquí unha palabra para diferenciar o significado desta cadea de significado de outras ocorrencias da mesma cadea

en: Co_mments for translators:
gl: Co_mentarios para os tradutores:

en: Select a file from the project resource directory
gl: Seleccione un ficheiro do directorio de recursos do proxecto

en: Name
gl: Nome

en: Class
gl: Clase

en: Choose parentless %s type objects in this project
gl: Seleccione os obxectos de tipo %s sen parénteses neste proxecto

en: Choose %s type objects in this project
gl: Seleccione os obxectos de tipo %s neste proxecto

en: Choose a parentless %s in this project
gl: Seleccione un %s sen parénteses neste proxecto

en: Choose a %s in this project
gl: Seleccionar un %s neste proxecto

en: C_lear
gl: _Limpar

note: Checklist
en: O_bjects:
gl: O_bxectos:

en: _New
gl: _Novo

note: translators: Creating 'a widget' for 'a property' of 'a widget'
en: Creating %s for %s of %s
gl: Creando %s para %s dun %s

note: Checklist
en: Objects:
gl: Obxectos:

en: Page Type
gl: Tipo de páxina

en: The editor page type to create this GladeEditorTable for
gl: O tipo de páxina do editor para o que crear este GladeEditorTable

en: Class Name:
gl: Nome da clase:

en: The object's unique identifier
gl: O identificador único do obxecto

en: Composite
gl: Composto

en: Whether this widget is a composite template
gl: Indica se este widget é un modelo composto

en: Project
gl: Proxecto

en: The project being inspected
gl: O proxecto que está sendo inspeccionado

en:  < Search Widgets >
gl:  < Buscar widgets >

en: Expand all
gl: Expandir todo

en: All Contexts
gl: Todos os contextos

en: Named Icon Chooser
gl: Selector de iconas con nome

en: Icon _Name:
gl: _Nome da icona:

en: C_ontexts:
gl: C_ontextos:

en: Icon Na_mes:
gl: _Nomes de icona:

en: _List standard icons only
gl: _Listar só iconas estándar

en: Could not create directory: %s
gl: Non foi posíbel crear o directorio: %s

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete All
gl: Eliminar todo

en: Widget selector
gl: Selector de widgets

en: _Add widget here
gl: Eng_adir un widget aquí

en: Add widget as _toplevel
gl: Engadir un widget como ni_vel superior

en: _Select
gl: _Seleccionar

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Read _documentation
gl: Ler a _documentación

en: Set default value
gl: Estabelecer o valor predeterminado

en: Error launching previewer: %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar o previsualizador: %s

en: Failed to launch preview: %s.
gl: Produciuse un erro ao iniciar o previsualizador: %s

en: Glade Previewer log
gl: Rexistro do previsualizador de Glade

en: user_data
gl: datos_usuario

note: translators: GConnectFlags values
en: Swapped | After
gl: Intercambiado | Despois

note: translators: GConnectFlags value
en: Swapped
gl: Intercambiado

note: translators: GConnectFlags value
en: After
gl: Despois

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted one time
en: %s::%s emitted one time
gl: %s::%s emitido unha vez

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted %d times
en: %s::%s emitted %d times
gl: %s::%s emitido %d veces

en: Run First
gl: Executar primeiro

en: Run Last
gl: Executar último

en: Run Cleanup
gl: Executar limpeza

en: UI definition has no previewable widgets.
gl: A definición da UI non ten vista previda de ningún widget.

en: Object %s not found in UI definition.
gl: Non se atopou o obxecto %s na definición da UI.

en: Object is not previewable.
gl: O obxecto non permite a vista previa.

en: Couldn't load builder definition: %s
gl: Non foi posíbel cargar a definición do construtor: %s

en: Error: %s.
gl: Erro: %s.

en: Broken pipe!
gl: Tubería rota!

en: Name of the file to preview
gl: Nome do ficheiro para a vista previa

en: Creates dummy widget class to load a template
gl: Crea unha clase de widget de exemplo para cargar un modelo

en: Name of the toplevel to preview
gl: Nome do nivel superior para a vista previa

en: File name to save a screenshot
gl: Nome do ficheiro para gardar a captura de pantalla

en: CSS file to use
gl: Ficheiro CSS a usar

en: Listen standard input
gl: Escoitar a entrada estándar

en: make a slideshow of every toplevel widget by adding them in a GtkStack
gl: crear un diaporama de cada widget de primeiro nivel engadíndoos nun GtkStack

en: Print handlers signature on invocation
gl: Imprime a firma dos manexadores ao invocalos

en: Display previewer version
gl: Mostrar a versión da vista previa

en: - previews a glade UI definition
gl: - vista previa dunha definición de UI glade

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gl: %s
    Execute «%s --help» para ver unha lista completa de todas as opcións dispoñíbeis da liña de ordes.

en: Either --listen or --filename must be specified.
gl: Débese especificar --listen ou --filename.

en: Whether project has been modified since it was last saved
gl: Indica se se modificou o proxecto desde a última vez que se gardou

en: Has Selection
gl: Ten selección

en: Whether project has a selection
gl: Indica se o proxecto ten unha selección

en: Path
gl: Ruta

en: The filesystem path of the project
gl: A ruta do proxecto no sistema de ficheiros

en: Read Only
gl: Só de lectura

en: Whether project is read-only
gl: Indica se o proxecto é só de lectura ou non

en: Add Item
gl: Engadir o elemento

en: The current item to add to the project
gl: O elemento actual que engadir ao proxecto

en: Pointer Mode
gl: Modo do punteiro

en: The currently effective GladePointerMode
gl: O GladePointerMode actual efectivo

en: Translation Domain
gl: Dominio de tradución

en: The project translation domain
gl: O dominio de tradución do proxecto

en: Template
gl: Modelo

en: The project's template widget, if any
gl: O widget modelo do proxecto, se o hai

en: Resource Path
gl: Ruta do recurso

en: Path to load images and resources in Glade's runtime
gl: Ruta para cargar imaxes e recursos no tempo de execución de Glade

en: License
gl: Licenza

en: License for this project, it will be added as a document level comment.
gl: A licenza deste proxecto, engadirase como un comentario a nivel do documento.

en: CSS Provider Path
gl: Ruta do fornecedor CSS

en: Path to use as the custom CSS provider for this project.
gl: Ruta a usar para o fornecedor CSS personalizado para este proxecto.

en: (internal %s)
gl: (interno %s)

en: (%s child)
gl: (fillo de %s)

en: (template)
gl: (modelo)

note: translators: refers to a property named '%s' of widget '%s'
en: (%s of %s)
gl: (%s de %s)

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
gl: Produciuse un erro ao cargar %s.
    Os seguintes catálogos requiridos non están dispoñíbeis: %s

note: translators: refers to project name '%s' that targets gtk version '%d.%d'
en: %s targets Gtk+ %d.%d
gl: %s con obxectivo Gtk+ %d.%d

en: Especially because there is %d object that can not be built with type: %s | Especially because there are %d objects that can not be built with types: %s
gl[0]: Especialmente porque hai %d obxecto que non poden construírse co tipo: %s
gl[1]: Especialmente porque hai %d obxectos que non poden construírse co tipo: %s

en: But this version of Glade is for GTK+ 3 only.
    Make sure you can run this project with Glade 3.8 with no deprecated widgets first.
    %s
gl: Pero esta versión de Glade é só para GTK+3.
    Primeiro asegúrese que pode executar este proxecto con Glade 3.8 sen ningún widgets obsoletos.
    %s

en: An automatically saved version of `%s' is more recent.
    
    Would you like to load the autosave version instead?
gl: Existe unha versión de «%s» gardada automaticamente que é máis recente
    
    Desexa cargar a versión gardada?

note: ****************************************************************** Verify code here (versioning, incompatibility checks) Defined here for pretty translator comments (bug in intl tools, for some reason * you can only comment about the line directly following, forcing you to write * ugly messy code wi
en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
gl: Este widget foi introducido en %s %d.%d mentres que o proxecto apunta á %s %d.%d

note: translators: refers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
gl: [%s] 
    	A clase de obxecto «<b>%s</b>» foi introducida en %s %d.%d

en: This widget is deprecated
gl: Este widget está obsoleto

note: translators: refers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' from %s %d.%d is deprecated
gl: [%s] 
    	A clase de obxecto «<b>%s</b>» de %s %d.%d está obsoleta

note: translators: refers to a property in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
gl: Esta propiedade foi introducida en %s %d.%d mentres que o proxecto apunta á %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
gl: [%s] 
    	A propiedade «<b>%s</b>» da clase de obxecto «<b>%s</b>» foi introducida en %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Packing property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
gl: [%s] 
    	A propiedade de empaquetado «<b>%s</b>» da clase de obxecto «<b>%s</b>» foi introducida en %s %d.%d

en: This property is deprecated
gl: Esta propiedade é obsoleta

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
gl: [%s] 
    	A propiedade «<b>%s</b>» da clase de obxecto «<b>%s</b>» é obsoleta

note: translators: refers to a signal in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
gl: Este sinal foi introducido en %s %d.%d mentres que o proxecto apunta á %s %d.%d

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
gl: [%s] 
    	O sinal «<b>%s</b>» da clase de obxecto «<b>%s</b>» foi introducida en %s %d.%d

en: This signal is deprecated
gl: Este sinal é obsoleto

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
gl: [%s] 
    	O sinal «<b>%s</b>» da clase de obxecto «<b>%s</b>» é obsoleto

en: Details
gl: Detalles

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
gl: O proxecto ten «%s» erros. Quere gardalo de todos os modos?

en: Object %s is a class template but this is not supported in gtk+ %d.%d
gl: O obxecto %s é un modelo de clase pero non é compatíbel con gtk+ %d.%d

en: Object %s has unrecognized type %s
gl: O obxecto %s ten un tipo %s non recoñecido

en: Unsaved %i
gl: Non gardados %i

en: No widget selected.
gl: Non hai ningún widget seleccionado.

en: Unable to copy unrecognized widget type.
gl: Non foi posíbel copiar o tipo de widget non recoñecido.

en: Unable to cut unrecognized widget type
gl: Non foi posíbel cortar o tipo de widget non recoñecido

en: Unable to paste to the selected parent
gl: Non é posíbel pegar no pai seleccionado

en: Unable to paste to multiple widgets
gl: Non é posíbel pegar en múltiples widgets

en: No widget on the clipboard
gl: Non hai ningún widget no portaretallos

en: The project this properties dialog was created for
gl: O proxecto para o que se creou este diálogo de propiedades

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
gl: O proxecto %s non ten widgets obsoletos ou erros de coincidencia entre versións.

en: The GladePropertyDef for this property
gl: A GladePropertyDef para esta propiedade

en: Enabled
gl: Activado

en: If the property is optional, this is its enabled state
gl: Se a propiedade é opcional, este é o seu estado activado

en: Sensitive
gl: Sensíbel

en: This gives backends control to set property sensitivity
gl: Isto proporciona ás infraestruturas o control para definir a propiedade de sensibilidade

en: Context
gl: Contexto

en: Context for translation
gl: Contexto para a tradución

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment for translators
gl: Comentario para os tradutores

en: Translatable
gl: Traducíbel

en: Visual State
gl: Estado visual

en: Priority information for the property editor to act on
gl: A información de prioridade para o editor de propiedades sobre o que actuar

en: Precision
gl: Precisión

en: Where applicable, precision to use on editors
gl: Onde sexa aplicábel, precisión a usar nos editores

en: The GladeProperty to display a label for
gl: O GladeProperty para o que mostrar unha etiqueta

en: Property Name
gl: Nome da propiedade

note: To Translators: the property name/id to use to get * the GladeProperty object from the GladeWidget the * property belongs to.
en: The property name to use when loading by widget
gl: O nome da propiedade usada ao cargalo polo widget

en: Append Colon
gl: Engadir dous puntos

en: Whether to append a colon ':' to the property name
gl: Indica se engadir dous puntos «:» ao nome da propiedade

en: Packing
gl: Empaquetado

note: To Translators: packing properties or child properties are * properties introduced by GtkContainer and they are not specific * to the container or child widget but to the relation. * For more information see GtkContainer docs.
en: Whether the property to load is a packing property or not
gl: Indica se a propiedade a cargar é unha propiedade de empaquetado

en: Custom text to override the property name
gl: Texto personalizado para sobrescribir o nome da propiedade

en: Custom Tooltip
gl: Tooltip personalizado

en: Custom tooltip to override the property description
gl: Tooltip personalizado para sobrescribir a descrición da propiedade

en: Whether to use the GladeCommand API when modifying properties
gl: Indica se usar o API GladeCommand ao modificar propiedades

en: Editor Property Type Name
gl: Nome do tipo de propiedade do editor

en: Specify the actual editor property type name to use for this shell
gl: Especifica o nome de tipo de propiedade do editor actual que usar neste shell

en: SignalClass
gl: Clase de sinal

en: The signal class of this signal
gl: A clase de sinal deste sinal

en: Detail
gl: Detalle

en: The detail for this signal
gl: O detalle para esta sinal

en: Handler
gl: Manipulador

en: The handler for this signal
gl: O manexador deste sinal

en: User Data
gl: Datos de usuario

en: The user data for this signal
gl: Os datos de usuario para esta sinal

en: Support Warning
gl: Aviso de asistencia

en: The versioning support warning for this signal
gl: O aviso de compatibilidade de versión deste sinal

en: Whether this signal is run after default handlers
gl: Indica se esta sinal se executa despois dos manexadores predeterminados

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
gl: Indica se os datos de usuario foron intercambiados por unha instancia do manexador

en: Select an object to pass to the handler
gl: Seleccionar un obxecto que pasa ao manexador

en: Signal
gl: Sinal

en: User data
gl: Datos de usuario

en: Swap
gl: Cambiar

en: Glade Widget
gl: Widget de Glade

en: The glade widget to edit signals
gl: O widget de Glade para editar sinais

en: <Type here>
gl: <Escriba aquí>

en: We could not find the symbol "%s"
gl: Non se atopou o símbolo «%s»

en: Could not get the type from "%s"
gl: Non foi posíbel obter o tipo de «%s»

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
gl: Non é posíbel engadir un widget %s con desprazamento a un %s directamente.
    Engada un %s primeiro.

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Libglade Files
gl: Ficheiros libglade

en: GtkBuilder Files
gl: Ficheiros GtkBuilder

en: All Glade Files
gl: Todos os ficheiros Glade

en: Could not show link:
gl: Non foi posíbel mostrar a ligazón:

note: Reset the column
en: None
gl: Ningún

en: Definition
gl: Definición

en: GladeWidgetActionDef structure pointer
gl: Punteiro de estrutura GladeWidgetActionDef

en: Whether this action is sensitive
gl: Indica se esta acción é sensíbel ou non

en: Visible
gl: Visíbel

en: Whether this action is visible
gl: Indica se esta acción é visíbel ou non

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
gl: Xa existe un adaptador derivado (%s) de %s!

en: %s does not support adding any children.
gl: %s non é compatíbel coa adición de ningún fillo.

en: Name of the class
gl: Nome da clase

en: GType of the class
gl: GType da clase

en: Title
gl: Título

en: Translated title for the class used in the glade UI
gl: Título traducido da clase utilizada na interface de usuario do Glade

en: Generic Name
gl: Nome xenérico

en: Used to generate names of new widgets
gl: Úsase para xerar nomes para novos widgets

en: Icon Name
gl: Nome da icona

en: The icon name
gl: O nome da icona

en: Catalog
gl: Catálogo

en: The name of the widget catalog this class was declared by
gl: Nome do catálogo de widgets en que se declarou esta clase

en: Book
gl: Libro

en: DevHelp search namespace for this widget class
gl: Espazo de nomes de busca en DevHelp para esta clase de widget

en: Special Child Type
gl: Tipo de fillo especial

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
gl: Contén o nome da propiedade de empaquetado para representar os fillos especiais desta clase de contedor

en: A cursor for inserting widgets in the UI
gl: Un cursor para inserir widgets na interface de usuario

en: Query
gl: Consulta

en: Whether the adaptor should query the use or not
gl: Indica se o adaptador debería consultar o uso ou non

en: The name of the widget
gl: O nome do widget

en: Internal name
gl: Nome interno

en: The internal name of the widget
gl: O nome interno do widget

en: Anarchist
gl: Anarquista

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
gl: Indica se este fillo composto é un fillo ancestral ou un fillo anarquista

en: Object
gl: Obxecto

en: The object associated
gl: O obxecto asociado

en: Adaptor
gl: Adaptador

en: The class adaptor for the associated widget
gl: A clase adaptador para o widget asociado

en: The glade project that this widget belongs to
gl: O proxecto glade ao que pertence este widget

en: A list of GladeProperties
gl: Unha lista de GladeProperties

en: Parent
gl: Pai

en: A pointer to the parenting GladeWidget
gl: Un punteiro ao GladeWidget pai

en: Internal Name
gl: Nome interno

en: A generic name prefix for internal widgets
gl: Un prefixo de nome xenérico para os widgets internos

en: A GladeWidget template to base a new widget on
gl: Un modelo GladeWidget en que basear un novo widget

en: Exact Template
gl: Modelo exacto

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
gl: Indica se se está creando un duplicado exacto cando se use un modelo

en: Reason
gl: Motivo

en: A GladeCreateReason for this creation
gl: Unha GladeCreateReason para esta creación

en: Toplevel Width
gl: Largura de nivel superior

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
gl: A largura do widget cando está no nivel superior do GladeDesignLayout

en: Toplevel Height
gl: Altura de nivel superior

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
gl: A altura do widget cando está no nivel superior do GladeDesignLayout

en: A warning string about version mismatches
gl: Unha cadea de aviso sobre as inconsistencias entre versións

en: Whether the widget is visible or not
gl: Indica se o trebello é visíbel ou non

en: Whether this widget is the template for a composite widget
gl: Indica se este trebello é un modelo para un trebella composto

en: Template classes are only usable in GTK+ 3.10 and later.
gl: As clases modelo só se poden usar en GTK+ 3.10 ou posterior.

en: Object has unrecognized type %s
gl: O obxecto ten un tipo %s non recoñecido

en: Property has versioning problems:
gl: A propiedade ten problemas de versionado:

en: Some properties have versioning problems:
gl: Algunhas propiedades teñen problemas de versionado:

en: Signal has versioning problems:
gl: O sinal en problemas de versionado:

en: Some signals have versioning problems:
gl: Algúns sinais teñen problemas de versionado:

en: Actions
gl: Accións

en: Applications
gl: Aplicacións

en: Categories
gl: Categorías

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Emblems
gl: Emblemas

en: Emoticons
gl: Emoticonas

en: International
gl: Internacional

en: MIME Types
gl: Tipos MIME

en: Places
gl: Lugares

en: Status
gl: Estado

en: All available widgets and objects
gl: Todos os trebellos e obxectos dispoñíbeis

en: Click on a placeholder to create this class
    (use middle button to create more than one)
gl: Prema nun lugar para crear esta clase
    (use o botón medio para crear máis dunha)

en: Non-GTK+ widgets and objects
gl: Trebellos e obxectos non GTK+

en: Extra GTK+ objects
gl: Obxectos GTK+ adicionais

en: _General
gl: _Xeral

en: _Packing
gl: _Empaquetado

en: _Common
gl: _Común

en: _Signals
gl: _Sinais

en: Translation domain:
gl: Dominio de tradución:

en: Composite template toplevel:
gl: Nivel superior do modelo composto:

en: Select a CSS to use as custom style provider
gl: Seleccione un CSS para usar un fornecedor de estilo personalizado

en: Custom CSS style provider:
gl: Fornecedor de estilo CSS personalizado:

en: From the project directory
gl: Desde o directorio de proxecto

en: From a project relative directory
gl: Desde un directorio relativo de proxecto

en: From this directory
gl: Desde este directorio

en: Choose a path to load image resources
gl: Escolla a ruta para cargar os recursos de imaxe

en: Image resources are loaded locally:
gl: Os recursos de imaxe están cargados localmente:

en: Toolkit version required:
gl: Versión do Toolkit requirido:

en: Verify objects, properties and signals deprecations
gl: Verificar obxectos, propiedades e sinais obsoletas

en: Warnings:
gl: Avisos:

en: program or library name
gl: nome do programa ou biblioteca

en: Author(s):
gl: Autor(es):

en: License:
gl: Licenza:

en: Description:
gl: Descrición:

en: program or library short description
gl: descrición curta do programa ou biblioteca

en: GNU GPL version 2
gl: GNU GPL versión 2

en: GNU GPL version 3
gl: GNU GPL versión 3

en: GNU LGPL version 2.1
gl: GNU LGPL versión 2.1

en: GNU LGPL version 3
gl: GNU LGPL versión 3

en: BSD 2-clause
gl: BSD cláusula 2

en: BSD 3-clause
gl: BSD cláusula 3

en: GNU All permissive
gl: GNU Todo permisivo

en: Setting License type of %s
gl: Estabelecendo o tipo de licenza de %s

en: Setting %s to use logo file
gl: Estabelecendo %s para usar unha imaxe de logotipo

en: Setting %s to use a logo icon
gl: Estabelecendo %s para usar unha icona de logotipo

en: <choose a key>
gl: <escoller unha tecla>

en: Accelerator Key
gl: Tecla rápida

en: Choose accelerator keys...
gl: Seleccionar as teclas rápidas…

en: Setting %s to use a center child
gl: Configurando %s para usar un fillo centrado

en: Setting %s to not use a center child
gl: Configurando %s para usar un fillo centrado

[ctx: textattr]
en: Style
gl: Estilo

[ctx: textattr]
en: Weight
gl: Grosor

[ctx: textattr]
en: Variant
gl: Variante

[ctx: textattr]
en: Stretch
gl: Alongamento

[ctx: textattr]
en: Underline
gl: Subliñado

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
gl: Riscado

[ctx: textattr]
en: Gravity
gl: Gravidade

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
gl: Indicación de gravidade

[ctx: textattr]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
gl: Tamaño absoluto

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
gl: Cor de primeiro plano

[ctx: textattr]
en: Background Color
gl: Cor do fondo

[ctx: textattr]
en: Underline Color
gl: Cor de subliñado

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
gl: Cor de riscado

[ctx: textattr]
en: Scale
gl: Escala

[ctx: textattr]
en: Font Description
gl: Descrición do tipo de letra

en: <Enter Value>
gl: <Introducir valor>

en: Unset
gl: Desconfigurar

en: Select a color
gl: Seleccione unha cor

en: Select a font
gl: Seleccione unha fonte

en: Attribute
gl: Atributo

en: Value
gl: Valor

en: Setup Text Attributes
gl: Definir os atributos de texto

en: Edit Attributes
gl: Editar atributos

en: Setting %s to use a custom child
gl: Configurando %s para usar un fillo personalizado

en: Setting %s to use standard configuration
gl: Configurando %s para usar unha configuración estándar

en: Setting %s to use a stock button
gl: Configurando %s para usar un botón de inventario

en: Setting %s to use a label and image
gl: Configurando %s para usar unha etiqueta e unha imaxe

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
gl: Configurando %s para usar a propiedade %s como un atributo

en: Setting %s to use the %s property directly
gl: Configurando %s para usar a propiedade %s directamente

en: Retrieve %s from model (type %s)
gl: Obter %s do modelo (tipo %s)

note: translators: the adjective not the verb
en: unset
gl: sen configurar

en: no model
gl: sen modelo

en: Setting columns on %s
gl: Configurando as columnas en %s

en: < define a new column >
gl: < definir unha columna nova >

en: Add and remove columns:
gl: Engadir e retirar columnas:

en: Column type
gl: Tipo de columna

en: Column name
gl: Nome da columna

en: Setting %s to use static text
gl: Axustando %s para que use un texto estático

en: Setting %s to use an external buffer
gl: Axustando %s para que use un búfer externo

en: Setting %s to use a primary icon from stock
gl: Configurando %s para usar unha icona primaria dun inventario

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
gl: Configurando %s para usar unha icona primaria do tema de iconas

en: Setting %s to use a primary icon from filename
gl: Configurando %s para usar unha icona primaria do nome de ficheiro

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
gl: Configurando %s para usar unha icona secundaria dun inventario

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
gl: Configurando %s para usar unha icona secundaria do tema de iconas

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
gl: Configurando %s para usar unha icona secundaria do nome de ficheiro

en: Setting primary icon of %s to use tooltip markup
gl: Estabelecendo a icona principal de %s para usar o marcado de tooltip

en: Setting secondary icon of %s to use tooltip markup
gl: Estabelecendo a icona secundaria de %s para usar o marcado de tooltip

en: Setting primary icon of %s to not use tooltip markup
gl: Estabelecendo a icona principal de %s para non usar o marcado de tooltip

en: Setting secondary icon of %s to not use tooltip markup
gl: Estabelecendo a icona secundaria de %s para non usar o marcado de tooltip

en: Placing %s inside %s
gl: Colocando %s dentro de %s

en: X position property
gl: Propiedade da posición X

en: The property used to set the X position of a child object
gl: A propiedade usada para definir a posición X dun obxecto fillo

en: Y position property
gl: Propiedade da posición Y

en: The property used to set the Y position of a child object
gl: A propiedade usada para definir a posición Y dun obxecto fillo

en: Width property
gl: Propiedade de largura

en: The property used to set the width of a child object
gl: A propiedade usada para definir a largura dun obxecto fillo

en: Height property
gl: Propiedade de altura

en: The property used to set the height of a child object
gl: A propiedade usada para definir a altura do obxecto fillo

en: Can resize
gl: Pódese redimensionar

en: Whether this container supports resizes of child widgets
gl: Indica se este contedor permite o redimensionamento dos widgets fillos

en: Action
gl: Acción

en: Toggle
gl: Estado

en: Recent
gl: Recentes

en: Action Group Editor
gl: Editor do grupo de acción

en: Introduction page
gl: Páxina de introdución

en: Content page
gl: Páxina de contido

en: Confirmation page
gl: Páxina de confirmación

en: Ordering children of %s
gl: Ordenando os fillos de %s

en: Tree View Column
gl: Columna de visualización en árbore

en: Cell Renderer
gl: Renderizador de cela

en: Properties and Attributes
gl: Propiedades e atributos

en: Common Properties and Attributes
gl: Propiedades e atributos comúns

en: Text
gl: Texto

en: Accelerator
gl: Tecla rápida

en: Combo
gl: Caixa de combinación

en: Spin
gl: Axuste

en: Progress
gl: Progreso

en: Spinner
gl: Indicador de progreso

en: Icon View Editor
gl: Editor de visualización de icona

en: Combo Editor
gl: Editor de combinación

en: Entry Completion Editor
gl: Completado de entrada do editor

en: %s is set to load %s from the model
gl: %s está definido para cargar %s desde o modelo

en: %s is set to manipulate %s directly
gl: %s está definido para manipular %s directamente

en: This combo box is not configured to have an entry
gl: Esta caixa de verificación non está configurada para ter unha entrada

en: Tearoff menus are disabled
gl: Os menús desancorabeis están desactivados

en: Cannot add a toplevel window to a container.
gl: Non é posíbel engadir unha xanela de nivel superior a un contedor.

en: Cannot add a popover to a container.
gl: Non é posíbel engadir unha xanela emerxente a un contedor.

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
gl: Os widgets de tipo %s só poden ter widgets como fillos.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
    Increase its size or add a container if it only supports one child.
gl: Os trebellos de tipo %s precisan un lugar dispoñíbel para engadir fillos.
    Incrementa o seu tamaño ou engadir un contedor se só admite un fillo.

en: This property is only available
    if the entry has a frame
gl: Esta propiedade só se aplica
    nas imaxes de inventario

en: This property is only available
    if the entry characters are invisible
gl: Esta propiedade está só dispoñíbel
    se os caracteres de entrada son invisíbeis

en: Insert Child on %s
gl: Inserir fillo en %s

en: Insert Row on %s
gl: Inserir fila en %s

en: Insert Column on %s
gl: Inserir columna en %s

en: Remove Column on %s
gl: Retirar columna en %s

en: Remove Row on %s
gl: Retirar fila en %s

note: --------------------------------- Constants ------------------------------
en: This property does not apply unless Use Underline is set.
gl: Esta propiedade non se aplica a non ser que «Usar subliñado» está activado.

en: Property not selected
gl: Propiedade non seleccionada

en: This property is only for use in dialog action buttons
gl: Esta propiedade só se usa en botóns de acción de diálogo

en: This property is set to be controlled by an Action
gl: Esta propiedade está estabelecida para ser controlar por unha Acción

en: Only objects of type %s can be added to objects of type %s.
gl: Só se poden engadir os obxectos do tipo %s aos obxectos do tipo %s.

en: The accelerator can only be set when inside an Action Group.
gl: O acelerador tamén pode estabelecerse cando está dentro dun Grupo de acción.

en: This property does not apply when a custom title is set
gl: Esta propiedade só se aplica ao configurar unha etiqueta personalizada

en: Insert placeholder to %s
gl: Inserir un marcador de posición para %s

en: Remove placeholder from %s
gl: Retirar marcador de posición de %s

en: The decoration layout does not apply to header bars which do no show window controls
gl: A disposición da decoración non se aplica ás barras de cabeceira que non mostran controis de xanela

en: This property only applies to stock images or named icons
gl: Esta propiedade só se aplica nas imaxes de inventario ou iconas con nome

en: This property only applies to named icons
gl: Esta propiedade só se aplica a iconas con nome

en: This property only applies if ellipsize and wrapping are enabled
gl: Esta propiedade só se aplica se as opcións de elipse e axuste están activados

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _View
gl: _Ver

en: _Help
gl: _Axuda

en: Edit Menu Bar
gl: Editar barra de menú

en: Edit Menu
gl: Editar o menú

en: An object of type %s cannot have any children.
gl: Un obxecto de tipo %s non pode ter ningún fillo.

en: <separator>
gl: <separador>

en: <custom>
gl: <personalizado>

en: Children cannot be added to a separator.
gl: Non é posíbel engadir fillos a un separador.

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
gl: Non é posíbel engadir fillos a un menú selector de ficheiros recentes.

en: %s already has a menu.
gl: %s xa ten un menú.

en: %s item already has a submenu.
gl: O elemento %s xa ten un submenú.

en: Normal item
gl: Elemento normal

en: Image item
gl: Elemento de imaxe

en: Check item
gl: Elemento seleccionábel

en: Radio item
gl: Elemento de opción

en: Separator item
gl: Elemento separador

en: Recent Menu
gl: Menú de ficheiros recentes

en: Tool Item
gl: Elemento de ferramenta

en: Tool Item Group
gl: Grupo de elementos de ferramenta

en: Recent Chooser Menu
gl: Menú selector de ficheiros recentes

en: Menu Item
gl: Elemento de menú

en: Remove page from %s
gl: Retirar páxina de %s

en: Insert page on %s
gl: Inserir páxina en %s

en: This progressbar does not show text
gl: Esta barra de progreso non mostra texto

en: Scale is configured to not draw the value
gl: A escala está configurada para non debuxar o valor

en: This property is disabled
gl: Esta propiedade está desactivada

en: Search bar is already full
gl: A barra de busca xa está completa

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Text Tag Table Editor
gl: Editor da táboa de etiquetas de texto

en: Button
gl: Botón

en: Menu
gl: Menú

en: Custom
gl: Personalizado

en: Separator
gl: Separador

en: Image
gl: Imaxe

en: Check
gl: Caixa de verificación

en: Tool Bar Editor
gl: Editor da barra de ferramentas

en: This property only applies when configuring the label with text
gl: Esta propiedade só se aplica ao configurar a etiqueta con texto

en: Group
gl: Grupo

en: Tool Palette Editor
gl: Editor da paleta de ferramentas

en: Column
gl: Columna

en: Tree View Editor
gl: Editor de visualización en árbore

note: XXX FIXME: We should hide the actual "fixed-height-mode" setting from * treeview editors and provide a custom control that sets all its columns * to fixed size and then control the column's sensitivity accordingly.
en: Columns must have a fixed size inside a treeview with fixed height mode set
gl: As columnas deben ter un tamaño fixo dentro dunha vista de árbore con un conxunto de modo de altura fixa

en: Search is disabled
gl: Busca desactivada

en: Headers are invisible
gl: As cabeceiras están invisíbeis

en: Expanders are not shown
gl: Os expansores non se mostran

en: Removing parent of %s
gl: Retirando o pai de %s

en: Adding parent %s for %s
gl: Engadindo o pai %s para %s

en: (unnamed)
gl: (sen nome)

en: Adding %s to Size Group %s
gl: Engadindo %s ao grupo de tamaño %s

en: Adding %s to a new Size Group
gl: Engadindo %s a un grupo de tamaño novo

note: Add trailing new... item
en: New Size Group
gl: Grupo de tamaño novo

en: This property does not apply to client-side decorated windows
gl: Esta propiedade non se aplica para xanelas decoradas polo cliente

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use a custom title
en: Setting %s to use a custom title
gl: Configurando %s para usar un título personalizado

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use the standard title
en: Setting %s to use the standard title
gl: Configurando %s para usar un título estándar

en: Setting %s to show window controls
gl: Configurando %s para mostrar os controis de xanela

en: Setting %s to not show window controls
gl: Configurando %s para non mostrar os controis de xanela

note: Add descriptive label
en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
gl: Engada primeiro un nome de inventario na entrada de abaixo e despois defina as orixes para esa icona na visualización en árbore.

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
gl: Introduza un nome de ficheiro ou unha ruta absoluta ou relativa para esta orixe de '%s' (Glade só os cargará na execución desde o seu cartafol de proxecto).

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
gl: Define se quere especificar unha dirección de texto para esta orixe de '%s'

en: Set the text direction for this source of '%s'
gl: Definir a dirección de texto para esta orixe de '%s'

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
gl: Define se quere especificar un tamaño de icona para esta orixe de '%s'

en: Set the icon size for this source of '%s'
gl: Definir un tamaño de icona para esta orixe de '%s'

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
gl: Define se quere un estado para esta orixe de '%s'

en: Set the state for this source of '%s'
gl: Definir o estado para esta orixe de '%s'

en: File Name
gl: Nome de ficheiro

en: Setting %s to use an image from stock
gl: Configurando %s para usar unha imaxe dun inventario

en: Setting %s to use an image from the icon theme
gl: Configurando %s para usar unha imaxe do tema de iconas

en: Setting %s to use a resource name
gl: Configurando %s para usar un nome de recurso

en: Setting %s to use an image from filename
gl: Configurando %s para usar unha imaxe dun nome de ficheiro

en: Setting %s to use a stock item
gl: Configurando %s para usar unha imaxe de inventario

en: Stock Item:
gl: Elemento de inventario:

en: Custom label and image:
gl: Imaxe e etiqueta personalizadas:

note: Label area frame...
en: Edit Label
gl: Editar etiqueta

note: Internal Image area...
en: Edit Image
gl: Editar imaxe

en: Setting %s to use an attribute list
gl: Configurando %s para usar unha lista de atributos

en: Setting %s to use a Pango markup string
gl: Configurando %s para usar unha cadea de marcación Pango

en: Setting %s to use a pattern string
gl: Configurando %s para usar unha cadea de patrón

en: Setting %s to use normal line wrapping
gl: Configurando %s para usar un axuste de liña normal

en: Setting %s to use a single line
gl: Configurando %s para usar unha única liña

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
gl: Configurando %s para usar o axuste de palabras Pango específico

en: <printable chars only>
gl: <só caracteres imprimíbeis>

en: Add and remove rows:
gl: Engadir e retirar filas:

en: Setting %s to have a start action
gl: Configurando %s para ter unha acción de inicio

en: Setting %s to have an end action
gl: Configurando %s para ter unha acción de fin

en: Setting %s to not have a start action
gl: Configurando %s para non ter unha acción ao iniciar

en: Setting %s to not have an end action
gl: Configurando %s para non ter unha acción de final

note: Add descriptive label
en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
gl: Defina as columnas para o seu "liststore"; se lles dá nomes significativos axudará a recoñecelas cando se estabelezan os atributos de renderización de cela (prema a tecla Supr para retirar a columna seleccionada)

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
gl: Engadir, eliminar e editar filas de datos (pode, opcionalmente, usar Ctrl-N para engadir filas novas e a tecla Supr para retirar a fila seleccionada)

en: <Type Here>
gl: <Escriba aquí>

en: <Enter ID>
gl: <Introducir ID>

en: Setting %s to use standard label text
gl: Configurando %s para usar unha etiqueta de texto estándar

en: Setting %s to use a custom label widget
gl: Configurando %s para usar un widget de etiqueta personalizado

en: Group Header
gl: Cabeceira de grupo

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
gl: Escolla un Modelo de datos e defina primeiro algunhas
    columnas no almacenamento de datos

en: Setting %s to use a custom tooltip
gl: Configurando %s para usar unha suxestión personalizada

en: Setting %s to use tooltip markup
gl: Configurando %s para usar marcado nas suxestións

en: Setting %s to not use tooltip markup
gl: Configurando %s para non usar marcado nas suxestións

en: Setting %s to use a named icon
gl: Configurando %s para usar unha icona con nome

en: Setting %s to use an icon file
gl: Configurando %s para usar un ficheiro de icona

en: Setting %s to use a custom titlebar
gl: Configurando %s para usar unha barra de título personalizada

en: Setting %s to use a system provided titlebar
gl: Configurando %s para usar unha barra de título fornecida polo sistema

en: Page Setup Dialog
gl: Diálogo de configuración de páxina

en: Print Dialog
gl: Diálogo de impresión

en: Page Set
gl: Conxunto de páxina

en: Copies
gl: Copias

en: Collate
gl: Cotexar

en: Reverse
gl: Inverso

en: Scale
gl: Escala

en: Generate PDF
gl: Xerar PDF

en: Generate PS
gl: Xerar PS

en: Preview
gl: Previsualización

en: Number Up
gl: Número arriba

en: Number Up Layout
gl: Disposición de número arriba

en: GTK+ Unix Print Toplevels
gl: Niveis superiores Unix de impresión GTK+

en: Preview snapshot
gl: Previsualizar instantánea

en: Edit Separately
gl: Editar separadamente

en: Remove Parent
gl: Retirar pai

en: Add Parent
gl: Engadir pai

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Viewport
gl: Área de visualización

en: Event Box
gl: Caixa de eventos

en: Frame
gl: Marco

en: Aspect Frame
gl: Marco de proporción

en: Scrolled Window
gl: Xanela con barras de desprazamento

en: Expander
gl: Expansor

en: Grid
gl: Grade

en: Box
gl: Caixa

en: Paned
gl: Dividido en seccións

en: Stack
gl: Rima

en: Add to Size Group
gl: Engadir a grupo de tamaño

en: Clear properties
gl: Limpar propiedades

en: Read documentation
gl: Ler a documentación

en: Style Classes
gl: Clases de estilo

en: A list of style class names to apply to this widget
gl: Unha lista de nomes de clases de estilo para aplicarlle a este widget

en: Fill
gl: Encher

en: Start
gl: Comezar

en: Center
gl: Centrar

en: End
gl: Finalizar

en: Baseline
gl: Liña de base

en: Exposure
gl: Exposición

en: Pointer Motion
gl: Movemento do punteiro

en: Pointer Motion Hint
gl: Indicación de movemento do punteiro

en: Button Motion
gl: Movemento do botón

en: Button 1 Motion
gl: Movemento do botón 1

en: Button 2 Motion
gl: Movemento do botón 2

en: Button 3 Motion
gl: Movemento do botón 3

en: Button Press
gl: Pulsación do botón

en: Button Release
gl: Liberación do botón

en: Key Press
gl: Pulsación de tecla

en: Key Release
gl: Liberación de tecla

en: Enter Notify
gl: Notificación de entrada

en: Leave Notify
gl: Saír de Notify

en: Focus Change
gl: Cambio de foco

en: Structure
gl: Estrutura

en: Property Change
gl: Cambio de propiedade

en: Visibility Notify
gl: Notificación de visibilidade

en: Proximity In
gl: Aumentar a proximidade

en: Proximity Out
gl: Reducir a proximidade

en: Substructure
gl: Subestrutura

en: Scroll
gl: Desprazamento

en: Touch
gl: Tocar

en: Smooth scroll
gl: Desprazamento suave

en: Touchpad Gesture
gl: Xesto da área táctil

en: Tablet Pad
gl: Espazado da táboa

en: All Events
gl: Todos os eventos

en: Accelerators
gl: Teclas rápidas

en: A list of accelerator keys
gl: Unha lista de teclas rápidas

en: Accessible Name
gl: Nome accesíbel

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
gl: O nome da instancia do obxecto formatado para o acceso a tecnoloxías adaptadas

en: Accessible Description
gl: Descrición accesíbel

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
gl: Descrición dun obxecto formatado para o acceso a tecnoloxías adaptadas

en: Role
gl: Rol

en: The accessible role of this object
gl: O rol accesíbel deste obxecto

en: Invalid
gl: Non válido

en: Accelerator Label
gl: Etiqueta da tecla rápida

en: Alert
gl: Alerta

en: Animation
gl: Animación

en: Arrow
gl: Frecha

en: Calendar
gl: Calendario

en: Canvas
gl: Lenzo

en: Check Box
gl: Caixa de verificación

en: Check Menu Item
gl: Elemento de menú de verificación

en: Color Chooser
gl: Selector de cor

en: Column Header
gl: Cabeceira da columna

en: Combo Box
gl: Caixa de combinación

en: Date Editor
gl: Editor de data

en: Desktop Icon
gl: Icona de escritorio

en: Desktop Frame
gl: Marco do escritorio

en: Dial
gl: Marcador

en: Dialog
gl: Diálogo

en: Directory Pane
gl: Panel de directorio

en: Drawing Area
gl: Área de debuxo

en: File Chooser
gl: Selector de ficheiros

en: Filler
gl: Recheo

en: Font Chooser
gl: Selector de tipo de letra

en: Glass Pane
gl: Panel transparente

en: HTML Container
gl: Contedor HTML

en: Icon
gl: Icona

en: Internal Frame
gl: Marco interno

en: Layered Pane
gl: Panel en capas

en: List
gl: Lista

en: List Item
gl: Elemento de lista

en: Menu Bar
gl: Barra de menú

en: Option Pane
gl: Panel de opcións

en: Page Tab
gl: Lapela de páxina

en: Page Tab List
gl: Lista de lapelas de páxina

en: Password Text
gl: Texto de contrasinal

en: Popup Menu
gl: Menú emerxente

en: Progress bar
gl: Barra de progreso

en: Push Button
gl: Botón premíbel

en: Radio Button
gl: Botón de opción

en: Radio Menu Item
gl: Elemento do menú de opción

en: Root Pane
gl: Panel raíz

en: Row Header
gl: Cabeceira de fila

en: Scroll Bar
gl: Barra de desprazamento

en: Scroll pane
gl: Panel de desprazamento

en: Slider
gl: Barra deslizante

en: Split Pane
gl: Panel dividido

en: Spin Button
gl: Botón de axuste

en: Status Bar
gl: Barra de estado

en: Table
gl: Táboa

en: Table Cell
gl: Cela de táboa

en: Tear Off Menu Item
gl: Elemento de menú desprazábel

en: Toggle Button
gl: Botón de estado

en: Tool Bar
gl: Barra de ferramentas

en: Tool Tip
gl: Indicación

en: Tree
gl: Árbore

en: Tree Table
gl: Táboa en árbore

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Window
gl: Xanela

en: Header
gl: Cabeceira

en: Footer
gl: Pé

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Ruler
gl: Regra

en: Application
gl: Aplicación

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Editbar
gl: Barra de edición

en: Embedded
gl: Incorporado

en: Entry
gl: Entrada

en: Chart
gl: Gráfica

en: Caption
gl: Lenda

en: Document Frame
gl: Marco de documento

en: Heading
gl: Cabeceira

en: Page
gl: Páxina

en: Section
gl: Sección

en: Redundant Object
gl: Obxecto redundante

en: Form
gl: Formulario

en: Link
gl: Ligazón

en: Input Method Window
gl: Xanela de método de entrada

en: Table Row
gl: Filas da táboa

en: Tree Item
gl: Elemento de árbore

en: Document Spreadsheet
gl: Documento de folla de cálculo

en: Document Presentation
gl: Documento de presentación

en: Document Text
gl: Documento de texto

en: Document Web
gl: Documento web

en: Document Email
gl: Documento de correo electrónico

en: List Box
gl: Caixa de lista

en: Grouping
gl: Agrupación

en: Image Map
gl: Mapa da imaxe

en: Notification
gl: Notificación

en: Info Bar
gl: Barra de información

en: Level Bar
gl: Barra de nivel

en: Title Bar
gl: Barra de título

en: Block Quote
gl: Bloque de cita

en: Audio
gl: Son

en: Video
gl: Vídeo

en: Article
gl: Artigo

en: Landmark
gl: Punto de referencia

en: Log
gl: Rexistro

en: Marquee
gl: Marquesiña

en: Math
gl: Matemática

en: Rating
gl: Puntuación

en: Time
gl: Hora

en: Description List
gl: Lista de descricións

en: Description Term
gl: Termo de descrición

en: Description Value
gl: Valor de descrición

en: Generic object
gl: Obxecto xenérico

en: Mathematical fraction
gl: Fracción matemática

en: A radical expression (in math)
gl: Unha expresión radical (en matemáticas)

en: Subscript text
gl: Texto subescrito

en: Superscript text
gl: Texto superescrito

en: Footnote text
gl: Texto de nota ao pé

en: Content deletion
gl: Eliminación de contido

en: Content insertion
gl: Inserción de contido

en: Marked content
gl: Contido marcado

en: Change suggestion
gl: Suxestión de cambio

en: Last Defined
gl: Última definición

en: Controlled By
gl: Controlado por

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
gl: Indica un obxecto controlado por un ou máis obxectos de destino

en: Controller For
gl: Controlador para

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
gl: Indica que un obxecto é un controlador para un ou máis obxectos de destino

en: Labeled By
gl: Etiquetado por

en: Indicates an object is labeled by one or more target objects
gl: Indica que un obxecto está etiquetado por un ou máis obxectos de destino

en: Label For
gl: Etiqueta para

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
gl: Indica que un obxecto é unha etiqueta para un ou máis obxectos de destino

en: Member Of
gl: Integrante de

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
gl: Indica que un obxecto é un integrante dun grupo dun ou máis obxectos de destino

en: Node Child Of
gl: Nó fillo de

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
gl: Indica que un obxecto é unha cela nunha táboa en árbore que se mostra porque unha cela na mesma columna está expandida e identifica esa cela

en: Flows To
gl: Flúe a

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
gl: Indica que o obxecto ten un contido que flúe loxicamente a outro obxecto AtkObject dunha forma secuencial (por exemplo un fluxo de texto)

en: Flows From
gl: Flúe desde

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
gl: Indica que o obxecto ten un contido que flúe loxicamente desde outro obxecto AtkObject dunha forma secuencial (por exemplo un fluxo de texto)

en: Subwindow Of
gl: Subxanela de

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
gl: Indica unha subxanela anexa a un compoñente mais que de outra maneira non ten conexión na xerarquía da IU a ese compoñente

en: Embeds
gl: Incorpora

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
gl: Indica que o obxecto incorpora visualmente o contido doutro obxecto, por exemplo, o contido deste obxecto flúe ao redor doutro contido

en: Embedded By
gl: Incorporado por

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
gl: Ao contrario que Incorpora, indica que o contido deste obxecto está visualmente incorporado noutro obxecto

en: Popup For
gl: Emerxente para

en: Indicates that an object is a popup for another object
gl: Indica que un obxecto é un emerxente para outro obxecto

en: Parent Window Of
gl: Xanela nai de

en: Indicates that an object is a parent window of another object
gl: Indica que un obxecto é unha xanela nai doutro obxecto

en: Described By
gl: Descrito por

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
gl: Indica que un obxecto proporciona unha información descritiva sobre outro obxecto; mais detallado do que Etiquetado por

en: Description For
gl: Descrición para

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
gl: Indica que un obxecto proporciona unha información descritiva sobre outro obxecto; mais detallado do que Etiqueta para

en: Queue
gl: Fila

en: Immediate
gl: Inmediato

en: Insert Before
gl: Inserir antes

en: Insert After
gl: Inserir despois

en: Remove Slot
gl: Retirar espazo

en: Number of items
gl: Número de elementos

en: The number of items in the box
gl: O número de elementos na caixa

en: Top
gl: Superior

en: Bottom
gl: Inferior

en: Center Child
gl: Fillo centrado

en: Horizontal Box
gl: Caixa horizontal

en: Vertical Box
gl: Caixa vertical

en: Action Bar
gl: Barra de accións

en: The number of items in the action bar
gl: O número de elementos na barra de accións

en: Accel Groups
gl: Grupos de aceleración

en: A list of accel groups to be added to this window
gl: Unha lista de grupos de aceleración que engadirlle a este widget

en: North West
gl: Noroeste

en: North
gl: Norte

en: North East
gl: Nordeste

en: West
gl: Oeste

en: East
gl: Leste

en: South West
gl: Suroeste

en: South
gl: Sur

en: South East
gl: Sueste

en: Static
gl: Estático

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Splash Screen
gl: Pantalla de inicio

en: Utility
gl: Utilidade

en: Dock
gl: Ancorar

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Drop Down Menu
gl: Menú despregábel

en: Tooltip
gl: Indicación

en: Toplevel
gl: Nivel superior

en: Popup
gl: Emerxente

en: Offscreen
gl: Fora de pantalla

en: Mouse
gl: Rato

en: Always Center
gl: Sempre centrado

en: Center on Parent
gl: Centrar no pai

en: Offscreen Window
gl: Xanela fora da pantalla

en: Application Window
gl: Xanela de aplicación

en: Overlay
gl: Superposición de capas

en: Menu Shell
gl: Estrutura de menú

en: Position
gl: Posición

en: The position of the menu item in the menu shell
gl: A posición do elemento na estrutura do menú

en: Edit…
gl: Editar…

en: Use Underline
gl: Usar subliñado

en: Related Action
gl: Acción relacionada

en: Use Action Appearance
gl: Usar a aparencia da acción

en: Action Name
gl: Nome da acción

en: Action Target
gl: Obxectivo da acción

en: Click
gl: Clic

en: Set the description of the Click atk action
gl: Definir a descrición da acción atk Click

en: Image Menu Item
gl: Elemento de imaxe do menú

en: Stock Item
gl: Elemento de inventario

en: The stock item for this menu item
gl: O elemento de inventario para este elemento de menú

en: Accel Group
gl: Grupo de tecla rápida

en: Separator Menu Item
gl: Elemento separador de menú

en: Left to Right
gl: Esquerda a dereita

en: Right to Left
gl: Dereita a esquerda

en: Top to Bottom
gl: De arriba a abaixo

en: Bottom to Top
gl: De abaixo a arriba

en: Icons only
gl: Só iconas

en: Text only
gl: Só texto

en: Text below icons
gl: Texto debaixo das iconas

en: Text beside icons
gl: Texto ao lado das iconas

en: A symbolic icon size for the stock icon
gl: Un tamaño simbólico de icona para a icona de inventario

en: Small Toolbar
gl: Barra de ferramentas pequena

en: Large Toolbar
gl: Barra de ferramentas grande

en: Drag &amp; Drop
gl: Arrastrar e soltar

en: The position of the tool item in the toolbar
gl: A posición do elemento na barra de ferramentas

en: Tool Palette
gl: Paleta de ferramentas

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural width
gl: Indica se se debe iniciar o desprazamento a menos da anchura mínima ou natural

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural height
gl: Indica se se debe iniciar o desprazamento a menos da altura mínima ou natural

en: The position of the tool item group in the palette
gl: A posición do grupo de elementos de ferramenta na paleta

en: Middle
gl: Medio

en: Half
gl: Metade

en: Separator Tool Item
gl: Elemento separador de ferramenta

en: Tool Button
gl: Botón de ferramenta

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
gl: A icona de inventario que se mostra no elemento (seleccione un elemento desde o inventario de GTK+ ou desde unha factoría de iconas)

en: Toggle Tool Button
gl: Botón de ferramenta de estado

en: Radio Tool Button
gl: Botón de ferramenta de opción

en: Menu Tool Button
gl: Botón de ferramenta de menú

en: Handle Box
gl: Caixa con tirador

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: In
gl: Ampliar

en: Out
gl: Fóra

en: Etched In
gl: Gravado

en: Etched Out
gl: Gravado con relevo

en: Attributes
gl: Atributos

en: The pango attributes for this label
gl: Os atributos Pango para esta etiqueta

en: Word
gl: Palabra

en: Character
gl: Carácter

en: Word Character
gl: Carácter de palabra

en: Text Entry
gl: Entrada de texto

en: Free Form
gl: Forma libre

en: Alpha
gl: Alfa

en: Digits
gl: Díxitos

en: Number
gl: Número

en: Phone
gl: Teléfono

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Password
gl: Contrasinais

en: Pin Code
gl: Código PIN

en: Spellcheck
gl: Corrección ortográfica

en: No Spellcheck
gl: Sen corrección ortográfica

en: Word Completion
gl: Completado de palabras

en: Lowercase
gl: Minúsculas

en: Uppercase Chars
gl: Caracteres en maiúsculas

en: Uppercase Words
gl: Palabras en maiúsculas

en: Uppercase Sentences
gl: Sentenzas en maiúsculas

en: Inhibit On-screen Keyboard
gl: Inhibir o teclado en pantalla

en: Vertical Writing
gl: Escritura vertical

en: Emoji Support
gl: Compatibilidade de Emoji

en: No Emoji Support
gl: No hai compatibilidade de Emoticonas

en: Primary Stock Icon
gl: Icona do inventario primario

en: Secondary Stock Icon
gl: Icona de inventario secundario

en: Primary Icon Pixbuf
gl: Pixbuf da icona primaria

en: Secondary Icon Pixbuf
gl: Pixbuf da icona secundaria

en: Primary Icon Name
gl: Nome da icona primaria

en: Secondary Icon Name
gl: Nome da icona secundaria

en: Primary Icon Activatable
gl: Activábel da icona primaria

en: Secondary Icon Activatable
gl: Activábel da icona secundaria

en: Primary Icon Sensitive
gl: Sensibilidade da icona primaria

en: Secondary Icon Sensitive
gl: Sensibilidade da icona secundaria

en: Progress Fraction
gl: Fracción de progreso

en: Progress Pulse Step
gl: Paso do pulso de progreso

en: Primary Icon Tooltip Text
gl: Texto da indicación da icona primaria

en: Secondary Icon Tooltip Text
gl: Texto da indicación da icona secundaria

en: Primary Icon Tooltip Markup
gl: Marcación da indicación da icona primaria

en: Secondary Icon Tooltip Markup
gl: Marcación da indicación da icona secundaria

en: Activate
gl: Activar

en: Set the description of the Activate atk action
gl: Definir a descrición da acción atk Activate

en: Search Entry
gl: Entrada de busca

en: Text View
gl: Visualización de texto

en: Search Bar
gl: Barra de busca

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Accept
gl: Aceptar

en: Delete Event
gl: Eliminar evento

en: OK
gl: Aceptar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Close
gl: Pechar

en: Apply
gl: Aplicar

en: Help
gl: Axuda

en: Stock Button
gl: Botón de inventario

en: The stock item for this button
gl: O elemento de inventario para este botón

en: Response ID
gl: ID de resposta

en: The response ID of this button in a dialog
gl: O ID de resposta deste botón nun diálogo

en: Press
gl: Premer

en: Set the description of the Press atk action
gl: Definir a descrición da acción atk Press

en: Release
gl: Soltar

en: Set the description of the Release atk action
gl: Definir a descrición da acción atk Release

en: Check Button
gl: Botón de verificación

en: Always
gl: Sempre

en: If Valid
gl: Se é válido

en: Switch
gl: Conmutador

en: File Chooser Button
gl: Botón do selector de ficheiros

en: Save
gl: Gardar

en: Open
gl: Abrir

en: Select Folder
gl: Seleccionar cartafol

en: Create Folder
gl: Crear cartafol

en: Scale Button
gl: Botón de escala

en: The names of the icons to be used by the scale button. The first item in the array will be used in the button when the current value is the lowest value, the second item for the highest value. All the subsequent icons will be used for all the other values, spread evenly over the range of values
gl: Os nomes das iconas a usar polo botón de escala. O primeiro elemento do vector usarase no botón cando o valor actual sexa o valor máis baixo, o segundo elemento usarase para o valor máis alto. Todos as demais iconas usaranse para o resto de valores, distribuídos sobre un rango de valores

en: Volume Button
gl: Botón de volume

en: File Chooser Widget
gl: Widget do selector de ficheiros

en: Application Chooser Widget
gl: Widget do selector de aplicación

en: Places Sidebar
gl: Posiciona a barra lateral

en: New Tab
gl: Nova lapela

en: New Window
gl: Nova xanela

en: Color Button
gl: Botón de cor

en: Font Button
gl: Botón de tipo de letra

en: Automatic
gl: Automático

en: On
gl: Activado

en: Off
gl: Desactivado

en: Combo Box Text
gl: Texto da caixa de combinación

en: Items
gl: Elementos

en: The list of items to show in the combo box
gl: A lista de elementos que mostrar na caixa combo

en: Application Chooser Button
gl: Botón do selector de aplicación

en: Progress Bar
gl: Barra de progreso

en: Continuous
gl: Continuo

en: Discrete
gl: Diferenciado

en: Resource Name
gl: Nome do recurso

en: Icon Size
gl: Tamaño da icona

en: Dialog Box
gl: Caixa de diálogo

en: Insert Row
gl: Inserir fila

en: Before
gl: Antes

en: Insert Column
gl: Inserir columna

en: Remove Row
gl: Retirar fila

en: Remove Column
gl: Retirar columna

en: Expand
gl: Expandir

en: Shrink
gl: Reducir

en: Rows
gl: Filas

en: The number of rows for this grid
gl: O número de filas para esta grade

en: Columns
gl: Columnas

en: The number of columns for this grid
gl: O número de columnas para esta grade

en: Horizontal Panes
gl: Paneis horizontais

en: Vertical Panes
gl: Paneis verticais

en: Notebook
gl: Caderno

en: Insert Page Before
gl: Inserir páxina antes de

en: Insert Page After
gl: Inserir páxina despois de

en: Remove Page
gl: Retirar páxina

en: Set the currently active page to edit, this property will not be saved
gl: Estabelecer a páxina activa actualmente para editar, esta propiedade non se gardará

en: Number of pages
gl: Número de páxinas

en: The number of pages in the notebook
gl: O número de páxinas no caderno

en: Start Action
gl: Acción ao iniciar

en: End Action
gl: Acción ao rematar

en: Reserve space for subtitle
gl: Reservar espazo para subtítulos

en: Keep the headerbar height the same as the subtitle changes dynamically.
gl: Manter a altura da barra de cabeceira igual cos cambios dinámicos de subtítulo.

en: Custom Title
gl: Título personalizado

en: The number of items in the header bar
gl: O número de elementos na barra de cabeceira

en: Add Slot
gl: Engadir espazo

en: The number of pages in the stack
gl: O número de páxinas na rima

en: Edit page
gl: Editar páxina

en: Visible child
gl: Fillo visíbel

en: Crossfade
gl: Transición por esvaecemento

en: Slide Right
gl: Deslizar á dereita

en: Slide Left
gl: Deslizar á esquerda

en: Slide Up
gl: Deslizar cara arriba

en: Slide Down
gl: Deslizar cara abaixo

en: Slide Left-Right
gl: Deslizar de esquerda a dereita

en: Slide Up-Down
gl: Deslizar de arriba a abaixo

en: Move Over Up
gl: Mover cara arriba

en: Move Over Down
gl: Mover cara abaixo

en: Move Over Left
gl: Mover á esquerda

en: Move Over Right
gl: Mover á dereita

en: Move Over Up-Down
gl: Mover de arriba cara abaixo

en: Move Over Down-Up
gl: Mover de abaixo cara arriba

en: Move Over Left-Right
gl: Mover de esquerda a dereita

en: Move Over Right-Left
gl: Mover de dereita a esquerda

en: Move Under Up
gl: Mover cara arriba por baixo

en: Move Under Down
gl: Mover cara abaixo por baixo

en: Move Under Left
gl: Mover á esquerda por baixo

en: Move Under Right
gl: Mover á dereita por baixo

en: Stack Switcher
gl: Trocador de rima

en: Stack Sidebar
gl: Barra lateral da rima

en: Revealer
gl: Revelador

en: Add Row
gl: Engadir fila

en: Single
gl: Único

en: Browse
gl: Examinar

en: Multiple
gl: Múltiple

en: Placeholder
gl: Texto de substitución

en: Whether this listbox should have a placeholder widget that is shown in the list when it doesn't display any visible children
gl: Indica se esta caixa de lista debería ter un trebello de texto de substitución que se mostra na lista cando non se mostra ningún fillo visíbel

en: The position of the row item in the listbox
gl: A posición do elemento da fila na lista de caixas

en: List Box Row
gl: Fila da lista de caixas

en: Flow Box
gl: Caixa flotante

en: Add Child
gl: Engadir fillo

en: The position of the child in the flowbox
gl: A posición do fillo na caixa flotante

en: Flow Box Child
gl: Fillo de caixa flotante

en: Range
gl: Intervalo

en: Discontinuous
gl: Descontinuo

en: Delayed
gl: Atrasado

en: The number of digits to round the value to when the value changes
gl: O número de díxitos cos que redondear o valor cando os valores cambian

en: Whether to highlight the area of the trough from the bottom or left leading up to the knob
gl: Indica se se debe realzar a área do trazado desde a parte inferior ou esquerda até o control

en: Horizontal Scale
gl: Escala horizontal

en: Vertical Scale
gl: Escala vertical

en: Flip Horizontally
gl: Voltear horizontalmente

en: Flip Vertically
gl: Voltear verticalmente

en: Slide Horizontally
gl: Desprazar horizontalmente

en: Slide Vertically
gl: Desprazar verticalmente

en: Resize Horizontally
gl: Redimensionar horizontalmente

en: Resize Vertically
gl: Redimensionar verticalmente

en: Flip Both Sides
gl: Darlle a volta a ambos lados

en: Slide Both Sides
gl: Desprazar ambos lados

en: Resize Both Sides
gl: Redimensionar ambos lados

en: Scrollbar
gl: Barra de desprazamento

en: Horizontal Scrollbar
gl: Barra de desprazamento horizontal

en: Vertical Scrollbar
gl: Barra de desprazamento vertical

en: Button Box
gl: Caixa de botóns

en: Default
gl: Predeterminado

en: Spread
gl: Afastados

en: Edge
gl: Bordo

en: Horizontal Button Box
gl: Caixa de botóns horizontal

en: Vertical Button Box
gl: Caixa de botón vertical

en: Horizontal Separator
gl: Separador horizontal

en: Vertical Separator
gl: Separador vertical

en: Accel Label
gl: Etiqueta de tecla rápida

en: Up
gl: Arriba

en: Down
gl: Abaixo

en: Menu Button
gl: Botón de menú

en: Lock Button
gl: Botón de bloqueo

en: Layout
gl: Disposición

en: Fixed
gl: Fixo

en: OpenGL Area
gl: Área OpenGL

en: Info
gl: Información

en: Warning
gl: Aviso

en: Question
gl: Pregunta

en: Error
gl: Erro

en: Never
gl: Nunca

en: External
gl: Externo

en: Top Left
gl: Arriba á esquerda

en: Bottom Left
gl: Abaixo á esquerda

en: Top Right
gl: Arriba á dereita

en: Bottom Right
gl: Abaixo á dereita

en: If overlay scrolling is enabled, scrollbars are only added as traditional widgets when a mouse is present
gl: Se a barra de desprazamento superposta está activada, as barras de desprazamento só se engaden como widgets tradicionais cando un rato está presente

en: About Dialog
gl: Diálogo Sobre

en: Artistic
gl: Artístico

en: GPL 2.0 Only
gl: Só GPL 2.0

en: GPL 3.0 Only
gl: Só GPL 3.0

en: LGPL 2.1 Only
gl: Só LGPL 2.1

en: LGPL 3.0 Only
gl: Só LGPL 3.0

en: AGPL 3.0 Only
gl: Só AGPL 3.0

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
gl: Pode marcar isto como traducíbel e definir un nome ou enderezo se quere mostrar un tradutor específico da tradución. En caso contrario, debería listar todos os tradutores e desmarcar esta cadea da tradución

en: Color Selection Dialog
gl: Diálogo de selección de cor

en: File Chooser Dialog
gl: Diálogo do selector de ficheiros

en: Font Selection Dialog
gl: Diálogo de selección de tipo de letra

en: Application Chooser Dialog
gl: Diálogo de selección de aplicación

en: Message Dialog
gl: Diálogo de mensaxe

en: Ok
gl: Aceptar

en: Yes, No
gl: Si, Non

en: Ok, Cancel
gl: Aceptar, Cancelar

en: Color Selection
gl: Selección de cor

en: Color Chooser Widget
gl: Widget do selector de cor

en: Color Chooser Dialog
gl: Diálogo do selector de cor

en: Font Chooser Widget
gl: Widget do selector de tipo de letra

en: Font Chooser Dialog
gl: Diálogo do selector de tipo de letra

en: Font Selection
gl: Selección do tipo de letra

en: Assistant
gl: Axudante

en: Number of Pages
gl: Número de páxinas

en: Number of pages in this assistant
gl: O número de páxinas deste asistente

en: Initially Complete
gl: Completar inicialmente

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
gl: Indica se esta páxina debe marcarse inicialmente como completada sen importar a entrada do usuario.

en: Content
gl: Contido

en: Intro
gl: Introdución

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Summary
gl: Resumo

en: The page position in the Assistant
gl: A posición da páxina no asistente

en: Popover
gl: Diálogo superposto

en: Popover Menu
gl: Menú emerxente

en: Number of submenus
gl: Número de submenús

en: The number of submenus in the popover menu
gl: O número de elementos no menú emerxente

en: Edit menu
gl: Editar menú

en: Set the currently active submenu to edit, this property will not be saved
gl: Estabelecer o submenú activo actualmente para editar, esta propiedade non se gardará

en: Model Button
gl: Botón de modelo

en: Link Button
gl: Botón de ligazón

en: Recent Chooser
gl: Selector de ficheiros recentes

en: Most Recently Used first
gl: Os máis usados recentemente primeiro

en: Least Recently Used first
gl: Os menos usados recentemente primeiro

en: Recent Chooser Dialog
gl: Diálogo do selector de ficheiros recentes

en: Size Group
gl: Grupo de tamaño

en: List of widgets in this group
gl: Lista dos widgets deste grupo

en: Both
gl: Ambos

en: Window Group
gl: Grupo de xanela

en: Adjustment
gl: Axuste

en: An accelerator key for this action
gl: Un acelerador de teclado para esta acción

en: Toggle Action
gl: Acción de estado

en: Radio Action
gl: Acción de opción

en: Recent Action
gl: Acción recente

en: Action Group
gl: Grupo de acción

en: Entry Completion
gl: Completado de entrada

en: Icon Factory
gl: Factoría de icona

en: Icon Sources
gl: Orixes de icona

en: A list of sources for this icon factory
gl: Unha lista de orixes para esta icona de factoría

en: List Store
gl: Almacenamento de lista

en: Enter a list of column types for this data store
gl: Introduza unha lista de tipos de columnas para este almacenamento de datos

en: Data
gl: Datos

en: Enter a list of values to be applied on each row
gl: Introduza unha lista de valores para aplicar en cada columna

en: Tree Store
gl: Almacenamento de árbore

en: Tree Model Filter
gl: Filtro de modelo de árbore

en: Tree Model Sort
gl: Ordenación de modelo de árbore

en: Tree Selection
gl: Selección de árbore

en: Tree View
gl: Visualización en árbore

en: Horizontal and Vertical
gl: Horizontal e vertical

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Grow Only
gl: Só agrandar

en: Icon View
gl: Visualización de iconas

en: Cell Background Color name column
gl: Columna de nome de cor de fondo da cela

en: The column in the model to load the value from
gl: A columna no modelo desde a que cargar o valor

en: Cell Background Color column
gl: Columna de cor de fondo da cela

en: Cell Background RGBA column
gl: Columna RGBA de fondo da cela

en: Width column
gl: Columna de largura

en: Height column
gl: Columna de altura

en: Horizontal Padding
gl: Recheo horizontal

en: Horizontal Padding column
gl: Columna de recheo horizontal

en: Vertical Padding
gl: Recheo vertical

en: Vertical Padding column
gl: Columna de recheo vertical

en: Horizontal Alignment
gl: Aliñamento horizontal

en: Horizontal Alignment column
gl: Columna de aliñamento horizontal

en: Vertical Alignment
gl: Aliñamento vertical

en: Vertical Alignment column
gl: Columna de aliñamento vertical

en: Sensitive column
gl: Columna de sensibilidade

en: Visible column
gl: Columna de visibilidade

en: Text Renderer
gl: Renderizador de texto

en: Alignment column
gl: Columna de aliñamento

en: Attributes column
gl: Columna de atributos

en: Background Color Name column
gl: Columna de nome de cor de fondo

en: Background Color column
gl: Columna de cor de fondo

en: Editable column
gl: Columna editábel

en: Ellipsize column
gl: Columna de elisión

en: Family column
gl: Columna de familia

en: Font column
gl: Columna de tipo de letra

en: Font Description column
gl: Columna de descrición de tipo de letra

en: Foreground Color Name column
gl: Columna de nome de cor de primeiro plano

en: Foreground Color column
gl: Columna de cor de primeiro plano

en: Language column
gl: Columna de idioma

en: Markup column
gl: Columna de marcación

en: Rise column
gl: Columna de incremento

en: Scale column
gl: Columna de escala

en: Single Paragraph Mode column
gl: Columna de modo de parágrafo único

en: Size column
gl: Columna de tamaño

en: Data column
gl: Columna de datos

en: Ultra Condensed
gl: Ultracondensado

en: Extra Condensed
gl: Condensado extra

en: Condensed
gl: Condensado

en: Semi Condensed
gl: Semicondensado

en: Semi Expanded
gl: Semiexpandido

en: Expanded
gl: Expandido

en: Extra Expanded
gl: Expansión extra

en: Ultra Expanded
gl: Ultraexpandido

en: Stretch column
gl: Columna de alongamento

en: Strikethrough column
gl: Columna de riscado

en: Oblique
gl: Oblicua

en: Italic
gl: Cursiva

en: Style column
gl: Columna de estilo

en: Text column
gl: Columna de texto

en: Double
gl: Dobrar

en: Low
gl: Baixo

en: Underline column
gl: Columna de subliñado

en: Small Capitals
gl: Maiúsculas pequenas

en: Variant column
gl: Columna de variante

en: Weight column
gl: Columna de grosor

en: Width in Characters column
gl: Columna de largura en caracteres

en: Wrap Mode column
gl: Columna de modo de axuste

en: Wrap Width column
gl: Columna de axuste de largura

en: Background RGBA column
gl: Columna RGBA de fondo

en: Foreground RGBA column
gl: Columna RGBA de primeiro plano

en: Maximum width in characters
gl: Anchura máxima en caracteres

en: Placeholder text
gl: Texto de substitución

en: Accelerator Renderer
gl: Renderizador de tecla rápida

en: Accelerator Mode column
gl: Columna de modo de tecla rápida

en: Shift Key
gl: Tecla Maiús

en: Lock Key
gl: Tecla Bloq

en: Control Key
gl: Tecla de control

en: Alt Key
gl: Tecla Alt

en: Fifth Key
gl: Quinta tecla

en: Sixth Key
gl: Sexta tecla

en: Seventh Key
gl: Sétima tecla

en: Eighth Key
gl: Oitava tecla

en: First Mouse Button
gl: Primeiro botón do rato

en: Second Mouse Button
gl: Segundo botón do rato

en: Third Mouse Button
gl: Terceiro botón do rato

en: Fourth Mouse Button
gl: Cuarto botón do rato

en: Fifth Mouse Button
gl: Quinto botón do rato

en: Super Modifier
gl: Modificador súper

en: Hyper Modifier
gl: Modificador hiper

en: Meta Modifier
gl: Modificador meta

en: Release Modifier
gl: Modificador de liberación

en: All Modifiers
gl: Todos os modificadores

en: Accelerator Modifiers column
gl: Columna de modificadores de teclas rápidas

en: Keycode column
gl: Columna de código de tecla

en: Combo Renderer
gl: Renderizador de combinación

en: Has Entry column
gl: Ten entrada de columna

en: Model column
gl: Columna de modelo

en: Text Column column
gl: Columna de columna de texto

en: Spin Renderer
gl: Renderizador de axuste

en: Adjustment column
gl: Columna de axuste

en: Climb Rate column
gl: Columna de taxa de incremento

en: Digits column
gl: Columna de díxitos

en: Pixbuf Renderer
gl: Renderizador de pixbuf

en: Follow State column
gl: Columna de seguimento de estado

en: Icon Name column
gl: Columna de nome de icona

en: Pixbuf column
gl: Columna de pixbuf

en: GIcon column
gl: Columna GIcon

en: Pixbuf Expander Closed column
gl: Columna de pixbuf de expansor pechado

en: Pixbuf Expander Open column
gl: Columna de pixbuf de expansor aberto

en: Stock Detail column
gl: Columna de detalle de inventario

en: Stock column
gl: Columna de inventario

en: Stock Size column
gl: Columna de tamaño de inventario

en: Progress Renderer
gl: Renderizador de progreso

en: Orientation column
gl: Columna de orientación

en: Pulse column
gl: Columna de pulso

en: Text Horizontal Alignment column
gl: Columna de aliñamento horizontal de texto

en: Text Vertical Alignment column
gl: Columna de aliñamento vertical de texto

en: Value column
gl: Columna de valor

en: Inverted column
gl: Columna invertida

en: Spinner Renderer
gl: Renderizador del indicador de progreso

en: Active column
gl: Columna activa

en: Toggle Renderer
gl: Renderizador de estado

en: Activatable column
gl: Columna activábel

en: Inconsistent column
gl: Columna inconsistente

en: Indicator Size column
gl: Columna de indicador de tamaño

en: Radio column
gl: Columna de opción

en: Status Icon
gl: Icona de estado

en: Text Buffer
gl: Búfer de texto

en: Entry Buffer
gl: Búfer de entrada

en: Text Tag
gl: Etiqueta de texto

en: Text Tag Table
gl: Táboa de etiquetas de texto

en: File Filter
gl: Filtro de ficheiros

en: Mime Types
gl: Tipos MIME

en: The list of mime types to add to the filter
gl: A lista de tipos MIME que engadir ao filtro

en: Patterns
gl: Patróns

en: The list of file name patterns to add to the filter
gl: A lista de patróns de nomes que engadir ao filtro

en: Recent Filter
gl: Filtro recente

en: The list of application names to add to the filter
gl: A lista de nomes de aplicacións que engadir ao filtro

en: Recent Manager
gl: Xestor recente

en: Themed Icon
gl: Icona con tema

en: File Icon
gl: Icona de ficheiro

en: Native File Chooser Dialog
gl: Diálogo do selector de ficheiros nativo

en: Toplevels
gl: Niveis superiores

en: Containers
gl: Contedores

en: Display
gl: Pantalla

en: Composite Widgets
gl: Widgets compostos

en: Miscellaneous
gl: Varios

en: Deprecated
gl: Obsoleto

en: Program Attributes
gl: Atributos do programa

en: License Text
gl: Texto da licenza

en: Version:
gl: Versión:

en: Authors
gl: Autores

en: Translators
gl: Tradutores

en: Artists
gl: Artistas

en: Documenters
gl: Documentadores

en: Comments
gl: Comentarios

en: Logo:
gl: Logotipo:

en: License and Copyright
gl: Licenza e copyright

en: Website:
gl: Sitio web:

en: Credits
gl: Créditos

en: Box Attributes
gl: Atributos da caixa

en: Add center child
gl: Engadir un fillo centrado

en: Whether this action bar should include a centered child.
gl: Indica se esta barra de acción debe incluír un fillo centrado.

en: Action Attributes
gl: Atributos da acción

en: Toolbar Proxies
gl: Proxies da barra de ferramentas

en: Toggle and Radio
gl: Trocador e radio

en: Value ID:
gl: ID do valor:

en: Radio proxies
gl: Proxies de radio

en: Activatable / Actionable
gl: Activábel / Accionábel

en: App Chooser Button Attributes
gl: Atributos do botón selector de aplicacións

en: App Chooser Widget Attributes
gl: Atributos do widget selector de aplicacións

en: Baseline:
gl: Liña de base:

en: Whether this box should include a centered child.
gl: Indica se esta caixa debe incluír un fillo centrado.

en: Child alignments:
gl: Aliñamento do fillo:

en: Button Attributes
gl: Atributos do botón

en: Button Content
gl: Contido do botón

en: Add custom content
gl: Engadir contido personalizado

en: Label with optional image
gl: Etiqueta cunha imaxe opcional

en: Image:
gl: Imaxe:

en: Position:
gl: Posición:

en: Combo Box Attributes
gl: Atributos da caixa de verificación

en: Tree model:
gl: Modelo de árbore:

en: Draw frame around entry
gl: Debuxar marco ao redor da entrada

en: Tearoff menus
gl: Menús desancorabeis

en: Tabular Menus
gl: Menús tabulares

en: Combo Box Text Attributes
gl: Atributos da caixa de verificación de texto

en: List of items:
gl: Lista dos elementos:

en: Input Hints:
gl: Axudas da entrada:

en: Primary Icon
gl: Icona primaria

en: Tooltip:
gl: Texto de axuda:

en: Use markup
gl: Usar marcado

en: Whether to use markup in the
    primary icon's tooltip
gl: Indica se se debe usar marcado
    na suxestión principal da icona

en: Secondary Icon
gl: Icona secundaria

en: Whether to use markup in the
    secondary icon's tooltip
gl: Indica se usar o marcado
    na suxestión secundaria da icona

en: Horizontal Alignment:
gl: Aliñamento horizontal:

en: File Chooser Attributes
gl: Atributos do selector de ficheiros

en: Font Button Attributes
gl: Atributos do tipo de letra do botón

en: Font Chooser Attributes
gl: Atributos do selector de tipo de letra

en: Grid Attributes
gl: Atributos da grella

en: Spacing:
gl: Separación:

en: Homogeneous
gl: Homoxénea

en: Count:
gl: Contía:

en: Headerbar Attributes
gl: Atributos da barra de cabeceira

en: Custom title
gl: Título personalizado

en: Whether the headerbar should use a custom title widget.
gl: Indica se a barra de cabeceira debería usar un widget de título personalizado.

en: Show window controls
gl: Mostrar controis de xanela

en: Whether to show window controls, e.g. a close button.
gl: Indica se mostrar os controis de xanela, p.ex. un botón de pechar.

en: Icon View Attributes
gl: Atributos da vista de iconas

en: Single Click Activate
gl: Activar cunha única pulsación

en: Columns:
gl: Columnas:

en: Cell Spacing:
gl: Separación da cela:

en: Item Width:
gl: Ancho do elemento:

en: View Margin:
gl: Marxe da vista:

en: Item Size and Spacing
gl: Tamaño e espazado do elemento

en: Size
gl: Tamaño

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Formatting
gl: Formatado

en: Label behaviour
gl: Comportamento da etiqueta

en: Wrap only on new line
gl: Axustar só nunha liña nova

en: Never wrap
gl: Non axustar nunca

en: Label Width
gl: Ancho da etiqueta

en: Automatically wrap
gl: Axustar automaticamente

en: Lines
gl: Liñas

en: Level Bar Attributes
gl: Atributos da barra de nivel

en: Indicator Mode:
gl: Modo de indicador:

en: Minimum:
gl: Mínimo:

en: Maximum:
gl: Máximo:

en: Value:
gl: Valor:

en: Message Dialog Attributes
gl: Atributos do diálogo de mensaxe

en: Primary Text:
gl: Texto primario:

en: Secondary Text:
gl: Texto secundario:

en: Alignment and Padding
gl: Aliñamento e recheo

en: Padding
gl: Recheo

en: Model Button Attributes
gl: Atributos do botón do modelo

en: Notebook Attributes
gl: Atributos do caderno

note: Property used to choose which page of the notebook to edit
en: Edit page:
gl: Editar páxina:

en: Tab Attributes
gl: Atributos da lapela

en: Start Action:
gl: Acción ao inicio:

en: End Action:
gl: Acción ao rematar:

en: Popover Attributes
gl: Atributos da xanela emerxente

en: Menu Attributes
gl: Atributos do menú

en: Progress Bar Attributes
gl: Atributos da barra de progreso

en: Ellipsize Text:
gl: Texto da elipse:

en: Tree View Attributes
gl: Atributos da vista de texto

en: Search Column:
gl: Columna de busca:

en: Expander Column:
gl: Columna expansora:

en: Recent Chooser Attributes
gl: Atributos do selector de recentes

en: Scale Button Attributes
gl: Atributos do botón de escala

en: Scale orientation:
gl: Orientación da escala:

en: Scale Attributes
gl: Atributos da escala

en: Stepper Sensitivity
gl: Sensibilidade do paso a paso

en: Lower:
gl: Inferior:

en: Upper:
gl: Máximo:

en: Highlight Origin
gl: Realzar orixe

en: Scrolling Attributes
gl: Atributos do desprazamento

en: Policy:
gl: Normativa:

en: Scrollbar Attributes
gl: Atributos da barra de desprazamento

en: Scrolled Window Attributes
gl: Atributos da xanela con desprazamento

en: Window Placement:
gl: Colocación da xanela:

en: Scrollbar Policy:
gl: Normativa da barra de desprazamento:

en: Adjustment:
gl: Axuste:

en: Height:
gl: Altura:

en: Spin Button Attributes
gl: Atributos do botón incremental

en: Button Orientation:
gl: Orientación do botón:

en: Stack Attributes
gl: Atributos da rima

en: Homogeneous:
gl: Homoxénea:

en: Stack Switcher Attributes
gl: Atributos do trocador da rima

en: Text View Attributes
gl: Atributos da vista de texto

note: Name for populate-all property
en: Populate for touch
gl: Encher para tocar

en: Text Formatting
gl: Formatado de texto

en: Indentation:
gl: Sangrado:

en: Left:
gl: Esquerda:

en: Right:
gl: Dereita:

en: Margins
gl: Marxes

en: Spacing
gl: Espazado

en: Above Lines:
gl: Sobre as liñas:

en: Below Lines:
gl: Baixo as liñas:

en: Inside Wrap:
gl: Dentro do axuste:

en: Top:
gl: Arriba:

en: Bottom:
gl: Abaixo:

en: Text:
gl: Texto:

en: Widget Attributes
gl: Atributos do widget

en: Whether to use markup in the tooltip
gl: Indica se usar o marcado nos tooltip

en: Widget Flags
gl: Bandeiras do widget

en: Widget Spacing
gl: Espazado do widget

en: Use the "query-tooltip" to present a tooltip
    instead of setting a literal tooltip
gl: Usar o «query-tooltip» para mostrar unha suxestión
    no lugar de configurar unha suxestión literal

en: Start:
gl: Inicio:

en: End:
gl: Fin:

en: Window Attributes
gl: Atributos da xanela

en: Transient For:
gl: Transitoria para:

en: Attached To:
gl: Anexada a:

en: Icon File
gl: Ficheiro da icona

en: Window Flags
gl: Bandeiras da xanela

en: Hint:
gl: Suxestión:

en: Gravity:
gl: Gravidade:

en: Title:
gl: Título:

en: Client side window decorations
gl: Decoracións de xanelas no lado do cliente

en: Whether this window should include a custom titlebar.
gl: Indica se esta xanela debería incluír unha barra de título personalizado.

en: WebKit Web View
gl: Vista Web de Webkit

en: The URL to load in Glade (this property will not be saved)
gl: A URL a cargar en Glade (esta propiedade non se gardará)

en: Tab
gl: Tabulación

en: WebKit Settings
gl: Preferencias de WebKit

en: On Demand
gl: Baixo demanda

en: WebKit2GTK+ Widgets
gl: Trebellos de WebKit2GTK+
