glade3 - en to hy translation catalogue (1097 entries)

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
hy: Ստեղծել կամ բացել օգտագործողի ինտերֆեյսի նախագծեր GTK+ աշխատածրագրերի համար

en: Glade Interface Designer
hy: Glade-ի Ինտերֆեյսի Խմբագիր

en: Interface Designer
hy: Ինտերֆեյսի Խմբագիր

en: Output version information and exit
hy: Արտածել ծրագրի տարբերակի մասին ինֆորմացիա և դուրս գալ

en: Disable Devhelp integration
hy: Անջատել Devhelp-ի հետ համագործակցությունը

en: [FILE...]
hy: [ՖԱՅԼ...]

en: be verbose
hy: Մանրամասն

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
hy: Ստեղծել կամ խմբագրել օգտագործողի ինտերֆեյսի նախագծեր GTK+ կամ GNOME աշխատածրագրերի համար։

en: Glade options
hy: Glade-ի ընտրանքներ

en: Glade debug options
hy: Glade-ի վրիպազերծման ընտրանքներ

en: Show Glade debug options
hy: Ցույց տալ Glade-ի վրիպազերծման ընտրանքները

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
hy: gmodule ապահովումը բացակայում է։ glade-ի աշխատանքի համար պահանջվում է gmodule ապահովում

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
hy: Չի հաջողվել բացել'%s' ֆայլը, այն գոյություն չունի.

en: [Read Only]
hy: [Միայն Կարդալու Համար]

en: User Interface Designer
hy: Օգտագործողի Ինտերֆեյսի Խմբագիր

note: translators: referring to the action of activating a file named '%s'. *              we also indicate to users that the file may be read-only with *              the second '%s'
en: Activate '%s' %s
hy: Ակտիվացնել '%s' %s

note: translators: referring to the action of activating a file named '%s' FIXME add hint for translators
en: Activate '%s'
hy: Ակտիվացնել '%s'

note: Name
en: Name:
hy: Անուն․

en: Format:
hy: Ֆորմատ.

en: Requires:
hy: Պահանջվում է․

en: Open…
hy: Բացել․․․

en: The file %s has been modified since reading it
hy: Վերջին անգամ կարդալուց հետո %s ֆայլը փոփոխվել է

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
hy: Եթե դուք պահպանեք այն, բոլոր արտաքին փոփոխությունները կարող են կորել։ Ցանկանու՞մ եք ամեն դեպքում պահպանել այն։

en: _Save Anyway
hy: Ամեն դեպքում _Պահպանել

en: _Don't Save
hy: _Չպահպանել

en: Failed to save %s: %s
hy: Չի հաջողվել պահպանել %s: %s

en: Project '%s' saved
hy: '%s' ծրագիրը պահպանված է

en: Save As…
hy: Պահպանել որպես․․․

en: Could not save the file %s
hy: Չի հաջողվել պահպանել %s ֆայլը

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
hy: Դուք չունեք ֆայլը պահպանելու համար անհրաժեշտ թույլտվություն։

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
hy: Չի հաջողվել պահպանել %s ֆայլը։ Այդ կատալոգից մեկ այլ պրոյեկտ արդեն բացված է։

en: No open projects to save
hy: Պահպանման ենթակա բացված պրոյեկտներ չկան

en: Save changes to project "%s" before closing?
hy: Պահպանե՞լ "%s" պրոյեկտում կատարված փոփոխությունները նախքան փակելը։

en: Your changes will be lost if you don't save them.
hy: Ձեր փոփոխությունները կկորեն, եթե դուք դրանք չպահպանեք։

en: Close _without Saving
hy: Փակել _առանց Պահպանելու

en: Failed to save %s to %s: %s
hy: Չհաջողվեց պահպանել %s -ը %s: %s -ում

en: Save…
hy: Պահպանել․․․

en: Glade is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    Glade is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with Glade; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
hy: Glade-ը ազատ ծրագրակազմ է; դուք կարող եք տարածել կամ փոփոխել այն Free Software Foundation-ի կողմից հրատարակված GNU General Public License-ի ցուցանիշներին համաձայն; կամ արտոնագրի 2-րդ տարբերակին համաձայն, կամ (ձեր հայեցողությամբ) ցանկացած ավելի թարմ տարբերակին համաձայն։
    Glade-ը տարածվում է այն հույսով, որ այն կլինի օգտակար, սակայն ԱՌԱՆՑ ՈՐԵՎԷ ԵՐԱՇԽԻՔԻ; չի երաշխավորվում նույնիսկ նրա պիտանելիությունը կամ ՈՐԵՎԷ ՊԱՀԱՆՋՆԵՐԻՆ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ։ Լրացուցիչ ինֆորմացիա ստանալու համար ծանոթացեք GNU General Public License -ին։
    Դուք պետք է ստանաք GNU General Public License-ի պատճեն Glade-ի հետ; եթե դուք այն չեք ստացել, գրեք Free Software Foundation-ին հետևյալ հասցեով՝ Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
hy: Օգտագործողի ինտերֆեյսերի խմբագրիչ GTK+-ի և GNOME -ի համար։

note: File
en: _File
hy: _Ֆայլ

note: Edit
en: _Edit
hy: _Խմբագրել

note: View
en: _View
hy: _Տեսք

en: _Projects
hy: _Պրոյեկտներ

note: Help
en: _Help
hy: _Օգնություն

en: Create a new project
hy: Ստեղծել նոր պրոյեկտ

en: _Open…
hy: _Բացել

en: Open a project
hy: Բացել պրոյեկտ

en: Open _Recent
hy: Բացել _վերջին պրոյեկտները

en: Quit the program
hy: Դուրս գալ ծրագրից

note: ViewMenu
en: Palette _Appearance
hy: Ներկապնակի _Արտաքին տեսքը

en: About this application
hy: Այս աշխատածրագրի մասին

en: _Contents
hy: _Բովանդակություն

en: Display the user manual
hy: Ցույց տալ օգտագործողի ձեռնարկը

en: _Developer Reference
hy: _Նախագծողի ուղեցույց

en: Display the developer reference manual
hy: _Ցույց տալ նախագծողի ուղեցույցը

en: Save the current project
hy: Պահպանել ընթացիկ պրոյեկտը

en: Save _As…
hy: Պահպանել _Ինչպես․․․

en: Save the current project with a different name
hy: Պահպանել ընթացիկ պրոյեկտը այլ անունով

en: Close the current project
hy: Փակել ընթացիկ պրոյեկտը

en: Undo the last action
hy: Ետարկել վերջին գործողությունը

en: Redo the last action
hy: Վերարկել վերջին գործողությանը

en: Cut the selection
hy: Կտրել նշվածը

en: Copy the selection
hy: Կրկնօրինակել նշվածը

en: Paste the clipboard
hy: Տեղադրել փոխանամկման բուֆերի պարունակությունը

en: Delete the selection
hy: Ջնջել նշվածը

en: Modify project preferences
hy: Փոփոխել պրոյեկտի նախընտրությունները

note: ProjectsMenu
en: _Previous Project
hy: _Նախորդ Պրոյեկտ

en: Activate previous project
hy: Ակտիվացնել նախորդ պրոյեկտը

en: _Next Project
hy: _Հաջորդ Պրոյեկտ

en: Activate next project
hy: Ակտիվացնել հաջորդ պրոյեկտը

en: _Use Small Icons
hy: _Օգտագորխել փոքր պատկերակներ

en: Show items using small icons
hy: Փոքրացնել տարրերի պատկերակները

en: Dock _Palette
hy: Ամրացնել _Ներկապնակը

en: Dock the palette into the main window
hy: Ամրացնել ներկապնակը հիմնական պատուհանին

en: Dock _Inspector
hy: Ամրացնել _Պրոյեկտի կառուցվածքը

en: Dock the inspector into the main window
hy: Ամրացնել _Պրոյեկտի կառուցվածքը հիմնական պատուհանին

en: Dock Prop_erties
hy: Ամրացնել _Հատկությունները

en: Dock the editor into the main window
hy: Ամրացնել խմբագրիչը հիմնական պատուհանին

en: Tool_bar
hy: Գործիքների _վահանակ

en: Show the toolbar
hy: Ցուցադրել գործիքների վահանակը

en: _Statusbar
hy: _Աշխատավիճակի տող

en: Show the statusbar
hy: Ցուցադրել վիճակների տողը

en: Project _Tabs
hy: _Պրոյեկտների ներդիրնեեր

en: Show notebook tabs for loaded projects
hy: Բեռնված նախագծի համար ցուցադրել գրանցատետրի ներդիրները

en: Text beside icons
hy: Պատկերակների կողքի տեքստերը

en: Display items as text beside icons
hy: Ցույց տալ տարրերի տեքստերը պատկերակների կողքին

en: _Icons only
hy: Միայն _Պատկերակներ

en: Display items as icons only
hy: Ցույց տալ միայն տարրերի պատկերակները

en: _Text only
hy: Միայն _Տեքստ

en: Display items as text only
hy: Ցույց տալ տարրերի միայն տեքստային նկարագրությունները

en: Select
hy: Ընտրել

en: Select widgets in the workspace
hy: Ընտրել աշխատատիրույթի վիջեթները

en: Drag Resize
hy: Փոխել չափը տեղափոխման ժամանակ

en: Drag and resize widgets in the workspace
hy: Տեղափոխել աշխատատիրույթի վիջեթները և փոխել նրանց չափը

en: Close document
hy: Փակել փաստաթուղթը

en: Could not create a new project.
hy: Չի հաջողվել ստեղծել նոր պրոյեկտ։

en: The project %s has unsaved changes
hy: %s պրոյեկտում կան չպահպանված փոփոխություններ

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
hy: Եթե դուք վերաբեռնեք այն, բոլոր չպահպանված փոփոխությունները կարող են կորել։ Վերաբեռնե՞լ այն ամեն դեպքում։

en: The project file %s has been externally modified
hy: Վերջին անգամ կարդալուց հետո %s պրոյեկտի ֆայլը փոփոխվել է դիսկի վրա

en: Do you want to reload the project?
hy: Ուզու՞մ եք վերաբեռնել պրոյեկտը։

en: _Reload
hy: _Վերբեռնել

en: _Undo
hy: _Ետարկել

note: Change tooltips
en: Undo: %s
hy: Ետարկել․ %s

en: the last action
hy: վերջին գործողություն

en: _Redo
hy: _Վերարկել

en: Redo: %s
hy: Վերարկել․ %s

en: Go back in undo history
hy: Վերադառնալ ետարկման պատմության միջոցով

en: Go forward in undo history
hy: Առաջ գնալ ետարկման պատմության միջոցով

en: Palette
hy: Ներկապնակ

en: Inspector
hy: Պրոյեկտի կառուցվածք

en: Properties
hy: Հատկություններ

en: Clipboard
hy: Փոխանակման բուֆեր

en: Active Project
hy: Ակտիվ Պրոյեկտ

en: The active project
hy: Ակտիվ պրոյեկտը

en: Pointer Mode
hy: Ցուցիչի Ռեժիմ

en: Current mode for the pointer in the workspace
hy: Աշխատատիրույթում ցուցիչի ընթացիկ ռեժիմ

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
hy: Չհաջողվեց պահպանել տվյալները %s պանակում, քանի որ դա սովորական ֆայլ է։
    Այս սեսիայում մասնավոր տվյալները չեն պահպանվի

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
hy: Չհաջողվեց ստեղծել %s պանակը մասնավոր տվյալներ պահապանելու համար։
    Այս սեսիայում մասնավոր տվյալները չեն պահպանվի

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
hy:  %s (%s) -ում մասնավոր տվյալներ գրելու սխալ .
    Այս սեսիայում մասնավոր տվյալները չեն պահպանվի

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
hy: (%s) սխալը ծագել է տվյալները պահպանելու համար կոնֆիգուրացիայի փաթեթավորման ժամանակ։
    Այս սեսիայում մասնավոր տվյալները չեն պահպանվի

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
hy: Չի հաջողվել բացել %s -ը (%s) մասնավոր տվյալները գրելու համար .
    Այս սեսիայում մասնավոր տվյալները չեն պահպանվի

en: No widget selected.
hy: Չկան նշված վիջեթներ։

en: Unable to paste to the selected parent
hy: Չի կարող տեղադրել նշված տեղում

en: Unable to paste to multiple widgets
hy: Չի կարող տեղադրել մի քանի վիջեթներում

en: No widget selected on the clipboard
hy: Փոխանակման բուֆերում չկան վիջեթներ

en: Only one widget can be pasted at a time to this container
hy: Միաժամանակ միայն մեկ վիջեթ կարող է տեղադրվել կոնտեյներում

en: Insufficient amount of placeholders in target container
hy: Կոնտեյներում բջիջների քանակը բավարար չէ

en: Authentication
hy: Վավերացում

note: GTK_STOCK_DIALOG_AUTHENTICATION
en: DnD
hy: Տվյալի տեղափոխում

note: GTK_STOCK_DND
en: DnD Multiple
hy: Տվյալների տեղափոխում

note: GTK_STOCK_DND_MULTIPLE
en: Color Picker
hy: Գույնի ընտրություն

note: GTK_STOCK_COLOR_PICKER
en: Directory
hy: Պանակ

note: GTK_STOCK_DIRECTORY
en: File
hy: Ֆայլ

note: GTK_STOCK_FILE
en: Missing Image
hy: Բացակայող Նկար

en: Stock
hy: Պահեստ

en: A builtin stock item
hy: Ներդրված պահեստային տարր

en: Stock Image
hy: Պահեստի Նկար

en: A builtin stock image
hy: Ներդրված պահեստի նկար

en: Objects
hy: Օբյեկտներ

en: A list of objects
hy: Օբյեկտների ցուցակ

en: Image File Name
hy: Նկարի Ֆայլի Անուն

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
hy: Նկարը բեռնելու համար ներմուծեք ֆայլի անունը, հարաբերական կամ բացարձակ ճանապարհը

en: A GDK color value
hy: GDK color-ի արժեքը

en: Integer
hy: Ամբողջ թիվ

en: An integer value
hy: Ամբողջ թվի արժեք

en: Unsigned Integer
hy: Առանց նշանի ամբողջ թիվ

en: An unsigned integer value
hy: Առանց նշանի ամբողջ թվի արժեք

en: String
hy: Տող

en: An entry
hy: Մուտքատեղ

en: Strv
hy: Տողերի մասիվ

en: String array
hy: Տողերի մասիվ

en: Float
hy: Սահող ստորակետով թիվ

en: A floating point entry
hy: Մուտքատեղ սահող ստորակետով թվի համար

en: Boolean
hy: Բուլյան

en: A boolean value
hy: Բուլյան արժեք

en: Setting object type on %s to %s
hy: %s օբյեկտի տիպի սահմանում %s - ում

en: Add a %s to %s
hy: Ավելացնել %s %s -ում

en: Add %s item
hy: Ավելացնել %s տարրը

en: Add child %s item
hy: Ավելացնել %s զավակ

en: Delete %s child from %s
hy: Ջնջել %s զավակը %s -ից

en: Reorder %s's children
hy: Վերադասավորել %s -ի զավակները

en: Container
hy: Կոնտեյներ

en: The container object this editor is currently editing
hy: Ներկա պահին խմբագրվող կոնտեյներ

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Hierarchy
hy: Հիերարխիա

en: Label
hy: Պիտակ

en: Type
hy: Տիպ

note: Type
en: Type:
hy: Տիպ.

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
hy: <big><b>Ակնարկներ․</b></big>
      * Ծառում էլեմենտ ավելացնելու համար մկնիկի աջ կոճակով կտտացրեք ծառի վրա։
      * Նշված էլեմենտը ջնջելու համար սեղմել Delete.
      * Էլեմենտների դասավորությունը փոփոխելու համար տեղափոխել դրանք մկնիկով.
      * Տիպի սյունը կարելի է խմբագրել.

en: Widget
hy: Վիջեթ

en: Setting multiple properties
hy: Մի քանի հատկությունների սահմանում

en: Setting %s of %s
hy: Սահմանել %s -ը %s -ից

en: Setting %s of %s to %s
hy: Սահմանել %s -ը %s -ից %s -ում

en: Renaming %s to %s
hy: %s -ը վերանվանել %s -ով

en: Add %s
hy: Ավելացնել %s -ը

en: multiple
hy: մի քանի

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
hy: Դուք չեք կարող հեռացնել բաղադրյալ վիջեթի ներքին վիջեթը

en: %s is locked by %s, edit %s first.
hy: %s - ը արգելափակված է %s - ով, սզբում խմբագրեք %s - ը։

en: Remove %s
hy: Հեռացնել %s -ը

en: Remove multiple
hy: Հեռացնել մի քանիսը

en: Clipboard add %s
hy: Ավելացնել %s փոխանակման բուֆերին

en: Clipboard add multiple
hy: Ավելացնել մի քանի էլեմենտ փոխանակման բուֆերին

en: Clipboard remove %s
hy: Հեռացնել %s -ը փոխանակման բուֆերից

en: Clipboard remove multiple
hy: Հեռացնել մի քանի էլեմենտ փոխանակման բուֆերից

en: Create %s
hy: Ստեղծել %s

en: Delete %s
hy: Ջնջել %s -ը

en: Cut %s
hy: Կտրել %s -ը

en: Copy %s
hy: Կրկնօրինակել %s -ը

en: Paste %s
hy: Տեղադրել %s -ը

en: Drag-n-Drop from %s to %s
hy: Տեղափոխում %s -ից %s

en: Add signal handler %s
hy: Ավելացնել %s ազդանշանի մշակման ծրագիր

en: Remove signal handler %s
hy: Հեռացնել %s ազդանշանի մշակման ծրագիրը

en: Change signal handler %s
hy: Փոփոխել %s ազդանշանի մշակման ծրագիրը

en: Setting i18n metadata
hy: Մետատվյալների տեղայնացման սահմանում

en: Converting %s to %s format
hy: %s -ը փոխարկել %s ֆորմատի

en: Setting %s to use a %s naming policy
hy: %s - ի սահմանում %s անվանումների կանոննները օգտագործելու համար

en: Locking %s by widget %s
hy: Արգելափակել %s -ը %s վիջեթով

en: Unlocking %s
hy: %s -ի ապաարգելափակում

en: Unable to load image (%s)
hy: Չհաջողվեց բեռնել նկար (%s)

en: Property Class
hy: Հատկությունների դաս

en: The GladePropertyClass this GladeEditorProperty was created for
hy: GladeEditorProperty, որն ստեղծված է GladePropertyClass-ի աշխատանքի համար

en: Use Command
hy: Օգտագործել Հրամանը

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
hy: Օգտագործել արդյոք API հրամանը ետարկման/վերարկման ստեկի համար

en: Select Fields
hy: Նշել Դաշտերը

en: _Select individual fields:
hy: _Նշել առանձին դաշտերը․

en: Select Named Icon
hy: Ընտրեք Անվանված Պատկերակ

en: Edit Text
hy: Խմբագրել Տեքստը

note: Text
en: _Text:
hy: _Տեքստ․

note: Translatable
en: T_ranslatable
hy: Թ_արգմանվող

en: Whether this property is translatable
hy: Այս հատկությունը արդյո՞ք թարգմանվող է

note: Has Context
en: _Has context prefix
hy: _Ունի՞ կոնտեքստային նախածանց

en: Whether the translatable string has a context prefix
hy: Թարգմանվեղ տողն ունի արդյո՞ք կոնտեքստային նախածանց

en: Conte_xt for translation:
hy: Կոնտե_քստ թարգմանիչների համար․

en: Co_mments for translators:
hy: Մե_կնաբանություններ թարգմանիչների համար․

en: Select a file from the project resource directory
hy: Ընտրեք ֆայլ պրոյեկտի ռեսուրսների պանակից

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Name
hy: Անուն

en: Class
hy: Դաս

en: Choose parentless %s type objects in this project
hy: Այս պրոյեկտում ընտրեք առանց ծնողի %s օբյեկտի տիպը

en: Choose a parentless %s in this project
hy: Այս պրոյեկտում ընտրեք առանց ծնողի %s

en: Choose %s type objects in this project
hy: Այս պրոյեկտում ընտրեք %s տիպի օբյեկտներ

en: Choose a %s in this project
hy: Այս պրոյեկտում ընտրեք %s - ը

note: Checklist
en: O_bjects:
hy: Օ_բյեկներ․

en: _New
hy: _Նոր

note: translators: Creating 'a widget' for 'a property' of 'a widget'
en: Creating %s for %s of %s
hy: Ստեղծել %s %s -ի %s -ի համար

note: Checklist
en: Objects:
hy: Օբյեկներ․

en: Value:
hy: Արժեք․

en: The current value
hy: Ընթացիկ արժեք

en: Lower:
hy: Ընթացիկ արժեք

en: The minimum value
hy: Նվազագույն արժեք

en: Upper:
hy: Վերին սահման․

en: The maximum value
hy: Առավելագույն արժեք

en: Step inc:
hy: Փոփոխման քայլ․

en: The increment to use to make minor changes to the value
hy: Մեծացման քայլի արժեքը շատ փոքր չափով փոփոխման համար

en: Page inc:
hy: Էջի մեծացում․

en: The increment to use to make major changes to the value
hy: Մեծացման քայլի արժեքը զգալի չափով փոփոխելու համար

en: Page size:
hy: Էջի չափ․

en: The page size (in a GtkScrollbar this is the size of the area which is currently visible)
hy: Էջի չափը (GtkScrollbar-ում տեսանելի տարածքի չափն է)

en: The Object's name
hy: Օբյեկտի անունը

en: Show info
hy: Ցույց տալ ինֆորմացիան

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
hy: Ցույց տա՞լ ինֆորմացիոն կոճակը բեռնվող վիջեթի համար

en: The currently loaded widget in this editor
hy: Այս խմբագրիչում բեռնվող վիջեթը

note: construct tab label widget
en: Accessibility
hy: Հասանելիություն

note: configure page container
en: _Signals
hy: _Ազդանշաններ

en: View documentation for the selected widget
hy: Դիտել փաստաթուղթը նշված վիջեթի համար

en: Reset widget properties to their defaults
hy: Ետ բերել վիջեթի հատկությունների լռելյայն արժեքները

note: translators: referring to the properties of a widget named '%s [%s]'
en: %s Properties - %s [%s]
hy: %s Հատկություններ - %s [%s]

en: _General
hy: _Հիմնական

en: _Packing
hy: _Փաթեթավորում

en: _Common
hy: _Ընդհանուր

en: Create a %s
hy: Ստեղծել %s

en: Reset
hy: Ետ բերել

en: Property
hy: Հատկություն

en: Common
hy: Ընդհանուր

en: (default)
hy: (լռելյայն)

en: Select the properties that you want to reset to their default values
hy: Ընտրեք այն հատկությունները, որոնց համար ուզում եք ետ բերել լռելյայն արժեքները

en: Reset Widget Properties
hy: Ետ բերել Վիջեթների հատկությունները

note: Checklist
en: _Properties:
hy: _Հատկություններ․

en: _Select All
hy: _Նշել Բոլորը

en: _Unselect All
hy: _Հանել Նշվածը

note: Description
en: Property _Description:
hy: Հատկության _Նկարագրություն․

note: Translators: first %s is the project name, second is a widget name
en: %s - %s Properties
hy: %s - %s Հատկություններ

en: Placing %s inside %s
hy: Տեղադրել %s -ը %s -ի ներսում

en: X position property
hy: X դիրքի հատկություն

en: The property used to set the X position of a child object
hy: Ենթաօբյեկտի X դիրքը դնելու համար օգտագործվող հատկություն

en: Y position property
hy: Y դիրքի հատկություն

en: The property used to set the Y position of a child object
hy: Ենթաօբյեկտի Y դիրքը դնելու համար օգտագործվող հատկություն

en: Width property
hy: Լայնություն

en: The property used to set the width of a child object
hy: Ենթաօբյեկտի լայնությունը դնելու համար օգտագործվող հատկություն

en: Height property
hy: Բարձրություն

en: The property used to set the height of a child object
hy: Ենթաօբյեկտի բարձրությունը դնելու համար օգտագործվող հատկություն

en: Can resize
hy: Կարող է փոփոխել չափը

en: Whether this container supports resizes of child widgets
hy: Թուլատրու՞մ է կոնտեյները փոփոխել ենթավիջեթների չափը

en: Widget selector
hy: Վիջեթների նշում

en: Create root widget
hy: Ստեղծել արմատային վիջեթ

en: _Add widget here
hy: _Ավելացնել վիջեթ այստեղ

en: Add widget as _toplevel
hy: Ավելացնել վիջեթ որպես _վերին սահման

en: _Select
hy: _Նշել

en: Read _documentation
hy: Կարդալ _փաստաթուղթ

en: Set default value
hy: Սահմանել լռելյայն արժեք

en: Whether project has been modified since it was last saved
hy: Պրոյեկտը փոփոխվել է արդյո՞ք վերջին անգամ պահպանելուց հետո

en: Has Selection
hy: Նշումը ակտիվ է

en: Whether project has a selection
hy: Պրոյեկտն ունի արդյո՞ք նշում

en: Path
hy: Ուղի

en: The filesystem path of the project
hy: Ֆայլային համակարգում պրոյեկտի ուղին

en: Read Only
hy: Միայն Կարդալու Համար

en: Whether project is read-only
hy: Պրոյեկտը միայն կարդալու համա՞ր է

en: Format
hy: Ֆորմատ

en: The project file format
hy: Պրոյեկտի ֆայլի ֆորմատ

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
hy: Չի հաջողվել բեռնել %s.
    Հետևյալ անհրաժեշտ կատալոգներն անհասանելի են․ %s

en: %s preferences
hy: %s նախընտրություններ

note: ****************************************************************** Verify code here (versioning, incompatability checks) translators: reffers to a widget in toolkit version '%s %d.%d' and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
hy: Այս վիջեթը ներկայացված է %s %d.%d -ում, այն դեպքում, երբ պրոյեկտը օգտագործում է %s %d.%d

note: translators: reffers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' was introduced in %s %d.%d
hy: [%s] '%s' դասի օբյեկները ներկայացված են %s %d․%d -ում

note: translators: reffers to a widget in toolkit version '%s %d.%d' and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This widget was made available in GtkBuilder format in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
hy: Վիջեթը հասանելի է GtkBuilder ֆորմատում %s %d.%d տարբերակից ակսած, այն դեպքում երբ պրոյեկտը օգտագործում է %s %d.%d

note: translators: reffers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' was made available in GtkBuilder format in %s %d.%d
hy: [%s] '%s' դասի օբյեկները հասանելի են GtkBuilder ֆորմատում %s %d․%d -ում

en: This widget is only supported in libglade format
hy: Այս վիջեթը ապահովվում է միայն libglade ֆորմատում

note: translators: reffers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' from %s %d.%d is only supported in libglade format
hy: '%s' դասի [%s] օբյեկները %s %d․%d -ից ապահովվում են միայն libglade ֆորմատում

en: This widget is not supported in libglade format
hy: Այս վիջեթը չի ապահովվում libglade ֆորմատում

note: translators: reffers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' from %s %d.%d is not supported in libglade format
hy: '%s' դասի [%s] օբյեկները %s %d․%d -ից չի ապահովվում libglade ֆորմատում

en: This widget is deprecated
hy: Այս վիջեթը հնացած է

note: translators: reffers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' from %s %d.%d is deprecated
hy: '%s' դասի [%s] օբյեկները %s %d․%d -ից հնացած են

note: Defined here for pretty translator comments (bug in intl tools, for some reason * you can only comment about the line directly following, forcing you to write * ugly messy code with comments in line breaks inside function calls).
en: This property is not supported in libglade format
hy: Այս հատկությունը չի ապահովվում libglade ֆորմատում

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s] Property '%s' of object class '%s' is not supported in libglade format
hy: «%s» օբյեկտների «%s» դասի [%s] հատկությունը չի ապահովվում libglade-ում

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' is not supported in libglade format
hy: [%s] '%s' փաթեթավորման հատկությունը '%s' օբյեկտների դասի համար չի ապահովվում libglade ֆորմատում

en: This property is only supported in libglade format
hy: Այս հատկությունը ապահովվում է միայն libglade ֆորմատում

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s] Property '%s' of object class '%s' is only supported in libglade format
hy: [%s] '%s' հատկությունը օբյեկտների '%s' դասի համար ապահովվում է միայն libglade ֆորմատում

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' is only supported in libglade format
hy: [%s] '%s' փաթեթավորման հատկությունը '%s' օբյեկտների դասի համար ապահովվում է միայն libglade ֆորմատում

note: translators: reffers to a property in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
hy: Այս հատկությունը ներկայացված է %s %d․%d -ում, այն դեպքում, երբ պրոյեկտը օգտագործում է %s %d.%d

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
hy: [%s] '%s' հատկությունը '%s' օբյեկտների դասի համար ներկայացված է %s %d․%d -ում

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
hy: [%s] '%s' փաթեթավորման հատկությունը '%s' օբյեկտների դասի համար ներկայացված է %s %d․%d -ում

note: translators: reffers to a property in toolkit version '%s %d.%d' and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was made available in GtkBuilder format in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
hy: Այս հատկությունը հասանելի է GtkBuilder ֆորմատում %s %d․%d -ում, այն դեպքում երբ պրոյեկտը օգտագործում է %s %d.%d

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Property '%s' of object class '%s' was made available in GtkBuilder format in %s %d.%d
hy: [%s] '%s' հատկությունը '%s' օբյեկտների դասի համար հասանելի է GtkBuilder ֆորմատում %s %d․%d -ում

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' was made available in GtkBuilder format in %s %d.%d
hy: [%s] '%s' փաթեթավորման հատկությունը '%s' օբյեկտների դասի համար հասանելի է GtkBuilder ֆորմատում %s %d․%d -ում

note: translators: reffers to a signal '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Signal '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
hy: [%s] '%s' ազդանշանը '%s' օբյեկտների դասի համար ներկայացված է %s %d․%d -ում

note: translators: reffers to a signal in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
hy: Այս վիջեթը ներկայացված է %s %d.%d -ում, այն դեպքում, երբ պրոյեկտը օգտագործում է %s %d.%d

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
hy: "%s" պրոյեկտն ունի սխալներ։ Պահպանե՞լ ամեն դեպքում

en: Project "%s" has deprecated widgets and/or version mismatches.
hy: "%s" պրոյեկտն ունի հնացած վիջեթներ և/կամ տարբերակի անհամապատասխանություն։

en: Unsaved %i
hy: Չպահպանված %i

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
hy: "%s" պրոյեկտը չունի հնացված վիջեթներ կամ տարբերակի անհամապատասխանություն։

en: Set options in your project
hy: Սահմանեք ընտրանքներ ձեր պրոյեկտում

note: Project format
en: Project file format:
hy: Պրոյեկտի ֆայլի ֆորմատ․

note: Naming policy format
en: Object names are unique:
hy: Օբյեկտների անունները եզակի են․

en: within the project
hy: Պրոյեկտում

en: inside toplevels
hy: յուրաքանչյուր պատուհանի համար

note: Resource path
en: Image resources are loaded locally:
hy: Նկարները բեռնվում են տեղային․

note: Project directory...
en: From the project directory
hy: Պրոյեկտի պանակից

en: From a project relative directory
hy: Պրոյեկտի պանակից ըստ հարաբերական ճանապարհի

en: From this directory
hy: Այս պանակից

en: Choose a path to load image resources
hy: Ընտրեք նկարները բեռնելու ուղին

note: Target versions
en: Toolkit versions required:
hy: Գրադարանի պահանջվող տարբերակներ․

en: Verify versions and deprecations:
hy: Ստուգել տարբերակները և գտնել հնացված վիջեթները․

en: (internal %s)
hy: (ներքին %s)

en: (%s child)
hy: (%s ենթավիջեթ)

en: The GladePropertyClass for this property
hy: Այս հատկության համար սեղծված GladePropertyClass դաս

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: If the property is optional, this is its enabled state
hy: Եթե հատկությունը պարտադիր չէ, սա նրա ատկիվացված վիճակն է

en: Sensitive
hy: Զգայուն

en: This gives backends control to set property sensitivity
hy: Սա տալիս է ղեկավարման մուտք զգայունության հատկության սահմանման համար

en: Context
hy: Կոնտեքստ

en: Context for translation
hy: Կոնտեքստ թարգմանիչների համար

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Comment for translators
hy: Մեկնաբանություն թարգմանիչների համար

en: Translatable
hy: Թարգմանվող

en: Has Context
hy: Ունի կոնտեքստ

en: Visual State
hy: Տեսանելի վիճակ

en: Priority information for the property editor to act on
hy: Ինֆորմացիա օբյեկտի վիճակի մասին հատկությունների խմբագրիչի համար

en: <Type here>
hy: <Լրացրեք>

en: <Object>
hy: <Օբյեկտ>

en: Select an object to pass to the handler
hy: Ընտրեք օբյեկտ մշակող ծրագրին փոխանցելու համար

en: Signal
hy: Ազդանշան

en: The name of the signal to connect to
hy: Ազդանշանի անունը, որին պետք է միանալ

en: Handler
hy: Մշակող ծրագիր

en: Enter the handler to run for this signal
hy: Ներմուծել մշակող ծրագիրը, որը պետք է գործարկվի այս ազդանշանի համար

en: Object
hy: Օբյեկտ

en: An object to pass to the handler
hy: Չի կարող փոխանցել մշակող ծրագրին

en: Swap
hy: Փոխանակել

en: Whether the instance and object should be swapped when calling the handler
hy: Արդյոք օրինակը և օբյեկտը պետք է փոխանակվեն, երբ կանչվում է մշակողծրագիրը

en: After
hy: Հետո

en: Whether the handler should be called before or after the default handler of the signal
hy: Մշակող ծրագիրը պետք է արդյոք կանչվի ազդանշանի լռելյայն մշակող ծրագրից առաջ կամ հետո

en: We could not find the symbol "%s"
hy: Չի հաջողվել գտնել "%s" սիմվոլը

en: Could not get the type from "%s"
hy: Չի հաջողվել գտնել տիպը "%s" - ից

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
hy: Չհաջողվեց ավելացնել չոլորվող %s վիջեթ %s պանակին։
    Սկզբում ավելացրեք %s -ը։

en: File format
hy: Ֆայլի ֆորմատ

en: All Files
hy: Բոլոր ֆայլերը

en: Libglade Files
hy: Libglade - ի Ֆայլերը

en: GtkBuilder Files
hy: GtkBuilder - ի Ֆայլերը

en: All Glade Files
hy: Glade - ի Բոլոր Ֆայլերը

en: %s exists.
    Do you want to replace it?
hy: %s -ը գոյություն ունի։
    Ուզու՞մ եք փոխարինել այն։

en: Error writing to %s: %s
hy: %s - ում գրելու սխալ․ %s

en: Error reading %s: %s
hy: %s - ից կարդալու սխալ․ %s

en: Error shutting down I/O channel %s: %s
hy: %s մուտք-ելքի կապուղու աշխատանքի ավարտման սխալ․ %s

en: Failed to open %s for writing: %s
hy: Չհաջողվեց բացել %s - ը գրելու համար․ %s

en: Failed to open %s for reading: %s
hy: Չհաջողվեց բացել %s - ը կարդալու համար․ %s

en: Could not show link:
hy: Չի հաջողվել ցուցադրել հղումը

note: Reset the column Objects
en: None
hy: Ոչինչ

en: The name of the widget
hy: Վիջեթի անունը

en: Internal name
hy: Ներքին անուն

en: The internal name of the widget
hy: Վիջեթի ներքին անունը

en: Anarchist
hy: Ինքնուրույն

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
hy: Այս ներդրված ենթավիջեթը հանդիսանում է արդյո՞ք ժառանգ կամ ինքնուրույն վիջեթ

en: The object associated
hy: Այս օբյեկտը ասոցացված է

en: Adaptor
hy: Ադապտոր

en: The class adaptor for the associated widget
hy: Ադապտոր դաս ասոցացված վիջեթների համար

en: Project
hy: Պրոյեկտ

en: The glade project that this widget belongs to
hy: Glade պրոյեկտը, ոին պատկանում է այս վիջեթը

en: A list of GladeProperties
hy: GladeProperties - ի ցուցակ

en: Parent
hy: Ծնող

en: A pointer to the parenting GladeWidget
hy: Ցուցիչ՝ ծնող GladeWidget - ի վրա

en: Internal Name
hy: Ներքին Անուն

en: A generic name prefix for internal widgets
hy: Ներքին վիջեթների համար ընդհանուր անվան նախածանց

en: Template
hy: Ձևանմուշ

en: A GladeWidget template to base a new widget on
hy: GladeWidget - ի ձևանմուշ նոր վիջեթներ ստեղծելու համար

en: Exact Template
hy: Ճշգրիտ Ձևանմուշ

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
hy: Մենք ստեղծու՞մ ենք ճշգրիտ կրկնօրինակ երբ օգտագործում ենք ձևանմուշ

en: Reason
hy: Պատճառ

en: A GladeCreateReason for this creation
hy: Ստեղծման համար GladeCreateReason օբյեկտ

en: Toplevel Width
hy: Գլխավոր պատուհանի Լայնություն

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
hy: Վիջեթի լայնությունը, երբ գլխավոր պատուհանը պատկանում է GladeDesignLayout - ին

en: Toplevel Height
hy: Գլխավոր պատուհանի Բարձրություն

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
hy: Վիջեթի բարձրությունը, երբ գլխավոր պատուհանը պատկանում է GladeDesignLayout - ին

en: Support Warning
hy: Զգուշացման Ապահովում

en: A warning string about version mismatches
hy: Զգուշացում տարբերակների անհամապատասխանության մասին

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
hy: %s էլեմենտի համար ստացված ադապտորը (%s) արդեն գոյություն ունի։

en: Name of the class
hy: Դասի անունը

en: GType of the class
hy: Դասի GType - ը

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Translated title for the class used in the glade UI
hy: Դասի թարգմանված անվանումը օգտագործվում է glade - ի ինտերֆեյսում

en: Generic Name
hy: Ընդհանուր Անուն

en: Used to generate names of new widgets
hy: Օգտագործվում է նոր վիջեթների անուններ գեներացնելու համար

en: Icon Name
hy: Պատկերակի Անուն

en: The icon name
hy: Պատկերակի անունը

en: Catalog
hy: Կատալոգ

en: The name of the widget catalog this class was declared by
hy: Վիջեթների կատալոգի անունը, որը սահմանում է այս դասը

en: Book
hy: Գիրք

en: DevHelp search namespace for this widget class
hy: Անվանումների տարածք DevHelp այս վիջեթների դասի համար

en: Special Child Type
hy: Հատուկ Տիպ Ենթաէլեմենտի Համար

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
hy: Պարունակում է փաթեթավորման հատկության անվանումը, կոնտեյներ դասի հատուկ ենթաէլեմենտների պատկերման համար

en: Cursor
hy: Կուրսոր

en: A cursor for inserting widgets in the UI
hy: Կուսոր ինտերֆեյսում վիջեթներ ավելացնելու համար

en: The project being inspected
hy: Ոսումնասիրվող պրոյեկտ

en: < search widgets >
hy: < փնտրել վիջեթներ >

en: class
hy: Դաս

en: GladeWidgetActionClass structure pointer
hy: Ցուցիչ GladeWidgetActionClass դասի ստրուկտուրայի վրա

en: Whether this action is sensitive
hy: Գործողությունը զգայու՞ն է

en: All Contexts
hy: Բոլոր կոնտեքստները

en: Named Icon Chooser
hy: Պատկերակների անվանական ընտրություն

en: Icon _Name:
hy: Պատկերակի _Անունը․

en: C_ontexts:
hy: Կոնտեքստներ

en: Icon Na_mes:
hy: Պատկերակի _Անուններ․

en: _List standard icons only
hy: _Ցուցադրել միայն ստանդարտ պատկերակները

en: Could not create directory: %s
hy: Չհաջողվեց ստեղծել պանակ․ %s

en: Actions
hy: Գործողությունենր

en: Applications
hy: Աշխատածրագրեր

en: Categories
hy: Կատեգորիաներ

en: Devices
hy: Սարքեր

en: Emblems
hy: Խորհրդանիշեր

en: Emotes
hy: Հույզեր

en: International
hy: Միջազգային

en: MIME Types
hy: MIME Տիպեր

en: Places
hy: Տեղեր

en: Status
hy: Կարգավիճակ

[ctx: textattr]
en: Style
hy: Ոճ

[ctx: textattr]
en: Weight
hy: Քաշ

[ctx: textattr]
en: Variant
hy: Տարբերակ

[ctx: textattr]
en: Stretch
hy: Ձգում

[ctx: textattr]
en: Underline
hy: Ընդգծում

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
hy: Վրագծված

[ctx: textattr]
en: Gravity
hy: Ձգողություն

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
hy: Ձգողությն հուշում

[ctx: textattr]
en: Size
hy: Չափը

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
hy: Բացարձալ Չափը

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
hy: Տեքստի Գույնը

[ctx: textattr]
en: Background Color
hy: Ֆոնային Գույնը

[ctx: textattr]
en: Underline Color
hy: Ընդգծման Գույնը

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
hy: Վրագծման Գույնը

[ctx: textattr]
en: Scale
hy: Մասշտաբ

note: XXX Interesting... can we get the defaults ? what can we do to let the user * unset the value ??
en: <Enter Value>
hy: <Ներմուծել արժեք>

en: Unset
hy: Չի սահմանված

en: Select a color
hy: Ընտրեք գույն

en: Attribute
hy: Ատրիբուտ

en: Value
hy: Արժեք

en: Setup Text Attributes
hy: Ասհմանել Տեքստի Ատրիբուտները

en: This property does not apply unless Use Underline is set.
hy: Այս հատկությունը չի կիրառվի քանի սահմանված չի Օգտագործել ընդգծումը հատկանիշը

en: Property not selected
hy: Հատկությունը ընտրված չէ

en: This property is only for use in dialog action buttons
hy: Այս հատկությունը միայն երկխոսության մեջ գործողությունների կոճակ համար է

en: This property is set to be controlled by an Action
hy: Այս հատկությունը ղեկավարվում է գործողությամբ

en: Choose the GnomeUIInfo stock item
hy: Ընտրեք GnomeUIInfo պատկերային տարր

note: We have to save/load icon-size as int, and fake the enum
en: Icon Size
hy: Պատկերակի Չափը

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
hy: Պատկերային տարրի, պատկերակների բազմության կամ թեմայի պատկերակների չափ

en: Removing parent of %s
hy: Հեռացնել %s - ի ծնող էլեմենտին

en: Adding parent %s for %s
hy: Ավելացնել %s ծնող էլեմենտ %s - ի համար

en: Adding %s to Size Group %s
hy: Ավելացնել %s -ը %s Չափերի Խմբին

en: Adding %s to a new Size Group
hy: Ավելացնել %s -ը նոր Չափերի Խմբին

note: Add trailing new... item
en: New Size Group
hy: Նոր Չափերի Խումբ

en: Ordering children of %s
hy: Կարգավորել %s - ի ենթաէլեմենտները

en: Insert placeholder to %s
hy: Տեղադրել տեղապահ %s - ում

en: Remove placeholder from %s
hy: Հեռացնել տեղապահ %s - ից

en: Insert Row on %s
hy: Տեղադրել տող %s - ում

en: Insert Column on %s
hy: Տեղադրել Սյուն %s - ում

en: Remove Column on %s
hy: Հեռացնել Սյուն %s - ից

en: Remove Row on %s
hy: Հեռացնել Տող %s - ից

en: Insert page on %s
hy: Տեղադրել էջ %s - ում

en: Remove page from %s
hy: Հեռացնել էջ %s - ից

en: This property only applies to stock images
hy: Այս հակտությունը միայն պակերային նկարների համար է

en: This property only applies to named icons
hy: Այս հակտությունը միայն պատկերակների թեմաների համար է

en: <separator>
hy: <բաժանիչ>

en: <custom>
hy: <այլ>

en: Tool Item
hy: Գործիքներ Վահանակի Էլեմենտ

en: Packing
hy: Փաթեթավորում

en: Menu Item
hy: Մենյուների Վահանակի Էլեմենտ

en: Normal item
hy: Սովորական Էլեմենտ

en: Image item
hy: Նկար

en: Check item
hy: Նշումով Կոճակ

en: Radio item
hy: Կոճակ ընտրությամբ

en: Separator item
hy: Բաժանիչ տարր

en: Edit Menu Bar
hy: Մենյուների Վահանակի Խմբագրում

en: Edit Menu
hy: Խմբագիր Մենյու

en: Print S_etup
hy: Էջի Պ_արամետրեր

en: Find Ne_xt
hy: Գտնել Հա_ջորդը

en: _Undo Move
hy: _Ետարկել Տեղափոխումը

en: _Redo Move
hy: _Վերարկել Տեղափոխումը

en: Select _All
hy: Նշել _Բոլորը

en: _New Game
hy: _Նոր Խաղ

en: _Pause game
hy: _Դադար

en: _Restart Game
hy: _Վերագործարկել Խաղը

en: _Hint
hy: _Հուշում

en: _Scores...
hy: _Արագությունները․․․

en: _End Game
hy: _Վերջացնել Խաղը

en: Create New _Window
hy: Ստեղծել Նոր _Պատուհան

en: _Close This Window
hy: _Փակել Այս Պատուհանը

en: _Settings
hy: _Պարամետրեր

en: Fi_les
hy: Ֆայ_լեր

en: _Windows
hy: _Պատուհաններ

en: _Game
hy: _Խաղ

en: Button
hy: Կոճակ

en: Toggle
hy: Կոճակ-փոխանջատիչ

en: Radio
hy: Ռադիո

en: Menu
hy: Մենյու

en: Custom
hy: Լրացուցիչ

en: Separator
hy: Բաժանիչ

en: Normal
hy: Նորմալ

en: Image
hy: Նկար

en: Check
hy: Նշում

en: Tool Bar Editor
hy: Գործքների Վահանակի Խմբագիր

en: This property does not apply when Ellipsize is set.
hy: Այս հատկությունը չի կիրառվում, երբ սահմանված է բազմակետերի օգտագործումը

en: This property does not apply when Angle is set.
hy: Այս հատկությունը չի կիրառվում, երբ անկյունը սահմանված չէ

en: Introduction page
hy: Ներածության էջ

en: Content page
hy: Բովանդակության էջ

en: Confirmation page
hy: Հաստատման էջ

en: %s is set to load %s from the model
hy: %s - ը սահմանված է մոդելից %s - ը բեռնելու համար

en: %s is set to manipulate %s directly
hy: %s - ը աշխատում է ուղիղ %s - ի հետ

en: Tree View Column
hy: Ծառի Սյուն

en: Cell Renderer
hy: Բջջի Վերարտադրում

en: Properties and Attributes
hy: Հատկություններ և Ատրիբուտներ

en: Common Properties and Attributes
hy: Ընդհանուր Հատկություններ և Ատրիբուտներ

note: Text of the textview Text...
en: Text
hy: Տեքստ

note: Accelerator
en: Accelerator
hy: Արագացուցիչ

en: Combo
hy: Համակցված Պատուհան

en: Spin
hy: Պտտեցուցիչ

en: Pixbuf
hy: Պատկեր

note: Progress...
en: Progress
hy: Կատարման ինդիկատոր

en: Spinner
hy: Պտտատուփ

en: Icon View Editor
hy: Պատկերակների Խմբագիր

en: Combo Editor
hy: Համակցված Պատուհանի Խմբագիր

en: Column
hy: Սյուն

en: Tree View Editor
hy: Ծառի Խմբագիր

note: Dont really add/remove actions (because name conflicts inside groups)
en: The accelerator can only be set when inside an Action Group.
hy: Արագացուցիչը կարող է տեղադրվել միայն Գործողությունների Խմբի ներսում։

en: <choose a key>
hy: <ընտրեք ստեղնը>

en: Accelerator Key
hy: Արագացուցչի ստեղնվ

en: Choose accelerator keys...
hy: Ընտրեք արագացուցչի ստեղներ․․․

en: A file name, full or relative path to load an icon for this toolbutton
hy: Ֆայլի անուն, լրիվ կամ հարաբերական ճանապարհ այս գործիքների վահանակի կոճակի պատկերակ բեռնելու համար

en: A list of accelerator keys
hy: Արագացուցչի ստեղների ցուցակ

en: A list of sources for this icon factory
hy: Աղբյուրների ցուցակ այս պատկերակների ֆաբրիկայի համար

en: A symbolic icon size for the stock icon
hy: Պահեստային պատկերակի սիմվոլիկ չափ

en: A tooltip text for this widget
hy: Հուշող տեքստ այս վիջեթի համար

note: NOT AVAILABLES ON WIN32 <glade-widget-class name="GtkPlug" generic-name="plug" _title="Plug"/> <glade-widget-class name="GtkSocket" generic-name="socket" _title="Socket"/>
en: About Dialog
hy: «Ծրագրի Մասին» երկխոսություն

en: Accel Group
hy: Արագացուցիչների Խումբ

en: Accel Label
hy: Արագացուցիչների Պիտակ

en: Accelerator Mode column
hy: Արագացուցչի Ռեժիմի սյուն

en: Accelerator Modifiers column
hy: Արագացուցչի Ձևափոխչի սյուն

en: Accelerator Renderer
hy: Արագացուցչի Պատկերում

note: Accelerators
en: Accelerators
hy: Արագացուցիչներ

en: Accessible Description
hy: Հասանելիության Նկարագրություն

note: Atk name and description properties
en: Accessible Name
hy: Հասանելիության տեխնոլոգիայի անվանում

en: Action
hy: Գործողություն

en: Action Group
hy: Գործողությունների Խումբ

en: Activatable column
hy: Ակտիվացվող սյուն

note: Atk activate property
en: Activate
hy: Ակտիվացնել

en: Active column
hy: Ակտիվ սյուն

en: Add Parent
hy: Ավելացնել Ծնող Էլեմենտ

en: Add to Size Group
hy: Ավելացնել Չափերի Խմբին

en: Adjustment
hy: Կարգավորում

en: Adjustment column
hy: Կարգավորման սյուն

en: Alignment
hy: Հավասարեցում

en: Alignment column
hy: Հավասարեցման սյուն

en: All
hy: Բոլորը

en: All Events
hy: Բոլոր Պատահարները

en: All Modifiers
hy: Բոլոր Ձևափոխիչները

en: Alt Key
hy: Բոլոր Բանալիները

en: Always
hy: Միշտ

en: Always Center
hy: Միշտ Ըստ Կենտրոնի

en: An accelerator key for this action
hy: Արագացուցչի ստեղն այս գործողության համար

en: Arrow
hy: Սլաք

en: Aspect Frame
hy: Հարաբերության Շրջանակ

en: Assistant
hy: Օգնական

en: Attributes
hy: Ատրիբուտներ

en: Attributes column
hy: Ատրիբուտների սյուն

en: Automatic
hy: Ավտոմատ

en: Background Color Name column
hy: Ֆոնային Գույնի Անվան սյուն

en: Background Color column
hy: Ֆոնային Գույնի սյուն

en: Before
hy: Առաջ

note: Objects
en: Both
hy: Երկուսն էլ

en: Bottom
hy: Ստորին

en: Bottom Left
hy: Ստորին ձախ

en: Bottom Right
hy: Ստորին աջ

en: Bottom to Top
hy: Ներքևից Վերև

en: Box
hy: Խումբ

en: Button 1 Motion
hy: Շարժում՝ մկնիկի 1-ին կոճակը սեղմած

en: Button 2 Motion
hy: Շարժում՝ մկնիկի 2-րդ կոճակը սեղմած

en: Button 3 Motion
hy: Շարժում՝ մկնիկի 3-րդ կոճակը սեղմած

en: Button Box
hy: Կոճակների Խումբ

en: Button Motion
hy: Շարժում սեղմած կոճակով

en: Button Press
hy: Սեղմել Կոճակը

en: Button Release
hy: Բաց թողնել Կոճակը

en: Calendar
hy: Օրացույց

en: Cancel
hy: Չեղյալ համարել

en: Cell Background Color column
hy: Բջջի Ֆոնային Գույնի սյուն

en: Cell Background Color name column
hy: Բջջի Ֆոնային Գույնի անունի սյուն

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Center on Parent
hy: Ծնող էլեմենտի Կենտրոն

en: Centimeters
hy: Սանտիմետրեր

en: Character
hy: Սիմվոլ

en: Check Button
hy: Նշումով Կոճակ

en: Check Menu Item
hy: Նշումով Մենյուի էլեմենտ

note: Atk click property
en: Click
hy: Կտտացնել

en: Climb Rate column
hy: Արագության սյուն

en: Close
hy: Փակել

en: Color Button
hy: Գույն Ընտրության Կոճակ

en: Color Selection
hy: Գույնի Ընտրություն

en: Color Selection Dialog
hy: Գույնի Ընտրության երկխոսություն

en: Columns
hy: Սյուներ

en: Combo Box
hy: Համակցված Պատուհան

en: Combo Box Entry
hy: Համակցված Պատուհանի Մուտքատեղ

en: Combo Renderer
hy: Համակցված Պատուհանի Պատկերում

en: Composite Widgets
hy: Բաղադրյալ Վիջեթներ

en: Condensed
hy: Խտացրած

en: Confirm
hy: Հաստատել

en: Containers
hy: Կոնտեյներներ

en: Content
hy: Բովանդակություն

en: Continuous
hy: Անընդհատ

en: Control Key
hy: Control Ստեղն

en: Control and Display
hy: Ղեկավարել և Ցույց Տալ

note: Atk relationset properties
en: Controlled By
hy: Ղեկավարված է

en: Controller For
hy: Ղեկավարող

en: Create Folder
hy: Ստեղծել Պանակ

en: Data
hy: Տվյալ

en: Data column
hy: Տվյալների սյուն

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Delayed
hy: Հետաձգված

en: Described By
hy: Նկարագրված է

en: Description For
hy: Նկարագրություն

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
hy: Օբյեկտի նկարագրություն, ֆորմատավորված օգնական տեխնոլոգիաների հասանելիության համար

en: Desktop
hy: Աշխատասեղան

en: Dialog
hy: Երկխոսություն

en: Dialog Box
hy: Երկխոսության պատուհան

en: Digits column
hy: Թվերի սյուն

en: Discontinuous
hy: Ընդհատվող

en: Discrete
hy: Դիսկրետ

en: Dock
hy: Ամրացնել

en: Double
hy: Կրկնապատկել

en: Down
hy: Ներքև

en: Drag & Drop
hy: Տեղափոխում մկնիկով

en: Drag and Drop
hy: Տեղափոխում մկնիկով

en: Drawing Area
hy: Տարածք Նկարելու համար

en: Drop Down Menu
hy: Իջնող Մենյու

en: East
hy: Արևելք

en: Edge
hy: Եզր

en: Edit Separately
hy: Խմբագրել Առանձին

en: Edit&#8230;
hy: Խմբագրել&#8230;

en: Editable column
hy: Խմբագրվող սյուն

en: Eighth Key
hy: Ութերորդ ստեղն

en: Ellipsize column
hy: Կլորացման սյուն

en: Embedded By
hy: Ներդրված է

en: Embeds
hy: Պարունակում է օբյեկտներ

en: End
hy: Վերջ

en: Enter Notify
hy: Մուտքագրել Ծանուցումը

en: Enter a list of column types for this data store
hy: Մուտքագրեք սյուների տիպերի ցուցակը այս տվյաների համար

en: Enter a list of values to be applied on each row
hy: Մուտքագրեք արժեքների ցուցակը՝ կիրառված յուրաքանչյուր տողի վրա

en: Entry Buffer
hy: Մուտքային Բուֆեր

en: Entry Completion
hy: Մուտքատեղի ավտոմատ լրացում

en: Error
hy: Սխալ

en: Etched In
hy: Փորագրված է ներսում

en: Etched Out
hy: Փորագրված է դրսում

en: Event Box
hy: Պատահարների տարածք

en: Expand
hy: Ընդարձակել

en: Expanded
hy: Ընդարձակված

en: Expander
hy: Ընդարձակող

en: Exposure
hy: Պահում

en: Extra Condensed
hy: Բավականաչափ խտացված

en: Extra Expanded
hy: Բավականաչափ ընդարձակված

en: Family column
hy: Տառատեսակների սյուն

en: Fifth Key
hy: Հիգերորդ ստեղն

en: Fifth Mouse Button
hy: Մկնիկի Հիգերորդ Կոճակը

en: File Chooser Button
hy: Ֆայլի Ընտրության Կոճակ

en: File Chooser Dialog
hy: Ֆայլի Ընտրության երկխոսություն

en: File Chooser Widget
hy: Ֆայլի Ընտրության Վիջեթ

en: File Filter
hy: Ֆայլերի Զտիչ

en: File Name
hy: Ֆայլի Անուն

en: Fill
hy: Լրացում

en: First Mouse Button
hy: Մկնիկի Առաջին Կոճակը

en: Fixed
hy: Ֆիքսված

en: Flows From
hy: Հետևում է սկսած

en: Flows To
hy: Հետևում է ետևից

en: Focus Change
hy: Ֆոկուսի Փոփոխում

en: Follow State column
hy: Վիճակի վերահսկողության սյուն

en: Font Button
hy: Տառատեսակի Կոճակ

en: Font Description column
hy: Տառատեսակի Նկարագրության սյուն

en: Font Selection
hy: Տառատեսակի Ընտրություն

en: Font Selection Dialog
hy: Տառատեսակի Ընտրության Երկխոսություն

en: Font column
hy: Տառատեսակի սյուն

en: Foreground Color Name column
hy: Տեքստի Գույնի Անվանման սյուն

en: Foreground Color column
hy: Տեքստի Գույնի սյուն

en: Forth Mouse Button
hy: Մկնիկի Չորրորդ Կոճակ

en: Frame
hy: Շրջանակ

en: Grow Only
hy: Միայն Մեծացնել

en: Half
hy: Կես

en: Handle Box
hy: Մշակման Տարածք

en: Has Entry column
hy: Ունի Մուտքատեղի սյուն

en: Height column
hy: Բարձրության սյուն

note: Objects
en: Horizontal
hy: Հորիզոնական

en: Horizontal Alignment
hy: Հորիզոնական Հավասարեցում

en: Horizontal Alignment column
hy: Հորիզոնական Հավասարեցման սյուն

en: Horizontal Box
hy: Հորիզոնական արկղ

en: Horizontal Button Box
hy: Կոճակների Հորիզոնական Խումբ

en: Horizontal Padding
hy: Հորիզոնական Լրացում

en: Horizontal Padding column
hy: Հորիզոնական Լրացման սյուն

en: Horizontal Panes
hy: Հորիզոնական Վահանակներ

en: Horizontal Ruler
hy: Հորիզոնական Քանոն

en: Horizontal Scale
hy: Հորիզոնական Սանդղակ

en: Horizontal Scrollbar
hy: Հորիզոնական Ոլորվող Վահանակ

en: Horizontal Separator
hy: Հորիզոնական Բաժանիչ

en: Horizontal and Vertical
hy: Հորիզոնական և Ուղղահայաց

en: Hyper Modifier
hy: Hyper Ձևափոխիչ

en: Icon
hy: Պատկերակ

en: Icon Factory
hy: Պատկերակների Ֆաբրիկա

en: Icon Name column
hy: Պատկերակի անունի սյուն

en: Icon Sources
hy: Պատկերակների Աղբյուրներ

en: Icon View
hy: Պատկերակներ

en: Icons only
hy: Միայն Պատկերակներ

en: If Valid
hy: Եթե Վավերական է

en: Image Menu Item
hy: Նկարների Մենյուի տարր

en: Immediate
hy: Անմիջապես

en: In
hy: Մեջ

en: Inches
hy: Դյույմ

en: Inconsistent column
hy: Անհամապատասխան սյուն

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
hy: Ցույց է տալիս, որ ենթապատուհանը ամրացված է ինչ-որ բաղադրիչի, բայց օգտագործողի ինտերֆեյսի հիերարխիայում չկա ոչ մի կապ այդ բաղադրիչի հետ

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտը ղեկավարվում է մեկ կամ մի քանի օբյեկների կողմից

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտը բջիջ է աղյուսակում, որը ցուցադրված է այն պատճառով, որ մեկ այլ էլեմենտ այդ սյան մեջ ընդարձակված է և հղվում է այս բջջին

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտը ղեկավարում է մեկ կամ մի քանի օբյեկտներ

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտը պիտակ է մեկ կամ մի քանի օբյեկտների համար

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտը մեկ կամ մի քանի օբյեկտների խմբի անդամ է

en: Indicates an object is labelled by one or more target objects
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտը պիտակավորված է մեկ կամ մի քանի օբյեկտների կողմից

en: Indicates that an object is a parent window of another object
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտը այլ օբյեկտի ծնող պատուհան է

en: Indicates that an object is a popup for another object
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտը այլ օբյեկտի համար ելնող պատուհան է

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտը նկարագրում է մեկ այլ օբյեկտ; այդ նկարագությունը ավելի մանրամասն է, քան պիտակ հանդիսացող օբյեկտինը

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
hy: Ցույց է տալիս, որ մեկ այլ օբյեկտ նկարագրում է այս օբյեկտը; այդ նկարագությունը ավելի ընդարձակ է, քան պիտակավորված օբյեկտինը

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտի պարունակությունը տրամաբանորեն հետևում է մեկ այլ AtkObject օբյեկտից հաջորդական ճանապարհով, օրինակ տեքստի կարդալու կարգը

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտի պարունակությունը տրամաբանորեն հետևում է մեկ այլ AtkObject օբյեկտից հաջորդական ճանապարհով, օրինակ տեքստի կարդալու կարգը

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
hy: Ցույց է տալիս, որ օբյեկտը տեսողական պարունակում է այլ օբյեկներ, օրինակ այս օբյեկտի պարունակությունը պարուրում է այլ օբյեկտի պարունակությունը

en: Indicator Size column
hy: Ինդիակատորի Չափի սյուն

en: Info
hy: Ինֆորմացիա

en: Initially Complete
hy: Սկզբնական լրացում

en: Insert After
hy: Ավելացնել Հետո

en: Insert Before
hy: Ավելացնել Առաջ

en: Insert Column
hy: Ավելացնել Սյուն

en: Insert Page After
hy: Ավելացնել Էջ Հետո

en: Insert Page Before
hy: Ավելացնել Էջ Առաջ

en: Insert Row
hy: Ավելացնել Տող

en: Intro
hy: Ներածություն

en: Invalid
hy: Անվավեր

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
hy: «Պարունակում է» -ի հակառակ հասկացողությունը ցույց է տալիս, որ այս օբյեկտի պարունակությունը տեսողական ներդրված է մեկ այլ օբյեկտում

en: Invisible Char Set
hy: Անտեսանելի Սիվոլների Բազմություն

en: Italic
hy: Շեղագիր

en: Items
hy: Տարրեր

en: Key Press
hy: Ստեղնի Սեղմում

en: Key Release
hy: Ստեղնի Բաց Թողնում

en: Keycode column
hy: Ստեղնի Կոդի սյուն

en: Label For
hy: Պիտակ

en: Labelled By
hy: Պիտակավորված

en: Language column
hy: Լեզվի սյուն

en: Large Toolbar
hy: Գործիքների Մեծ Վահանակ

en: Layout
hy: Դասավորություն

en: Least Recently Used first
hy: Սկզբում ամենավաղ օգտագործվածը

en: Leave Notify
hy: Թողնել Ծանուցումը

en: Left
hy: Ձախ

en: Left to Right
hy: Ձախից Աջ

en: Link Button
hy: Հղման Կոճակ

en: List Store
hy: Ցուցակի Մոդել

en: List of widgets in this group
hy: Այս խմբի վիջեթների ցուցակ

en: Lock Key
hy: Արգելափակման բանալի

en: Low
hy: Ցածր

en: Markup column
hy: Նշման սյուն

en: Member Of
hy: Անդամ

en: Menu Bar
hy: Մենյուի Վահանակ

en: Menu Shell
hy: Մենյու

en: Menu Tool Button
hy: Գործիք-Կոճակ

en: Message Dialog
hy: Հաղորդագրության Երկխոսություն

en: Meta Modifier
hy: Մետա Ձևափոխիչ

en: Middle
hy: Միջին

en: Miscellaneous
hy: Տարբեր Վիջեթներ

en: Model column
hy: Մոդելի սյուն

en: Most Recently Used first
hy: Սկզբում ամենավաղ օգտագործվածը

en: Mouse
hy: Մկնիկ

en: Never
hy: Երբեք

en: Node Child Of
hy: Ենթաէլեմենտ

en: North
hy: Հյուսիս

en: North East
hy: Հյուսիս Արևելք

en: North West
hy: Հյուսիս Արևմուտք

en: Notebook
hy: Գրանցատետր

en: Notification
hy: Ծանուցում

en: Number of Pages
hy: Էջերի Քանակ

en: Number of items
hy: Տարրերի քանակ

en: Number of pages
hy: Էջերի քանակ

en: Number of pages in this assistant
hy: Էջերի քանակ այս օգնական ծրագրում

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
hy: Օբյեկտի նմուշի անունը ֆորմատավորված օգնական տեխնոլոգիաների հասանելիության համար

en: Oblique
hy: Շեղված

en: Off
hy: Անջատված է

en: Ok, Cancel
hy: Ok, Չեղյալ համարել

en: On
hy: Միացված է

en: Open
hy: Բացել

en: Orientation column
hy: Ուղղության սյուն

en: Other
hy: Այլ

en: Out
hy: Ելք

en: Paned
hy: Բաժանող պատուհան

en: Parent Window Of
hy: Ծնող Պատուհան

en: Pixbuf Expander Closed column
hy: Պատկերի Ընդարձակման Փակված սյուն

en: Pixbuf Expander Open column
hy: Պատկերի Ընդարձակման Բաց սյուն

en: Pixbuf Renderer
hy: Պատկերի Պատկերում

en: Pixbuf column
hy: Պատկերի սյուն

en: Pixels
hy: Պիքսելներ

en: Pointer Motion
hy: Ցուցչի շարժում

en: Pointer Motion Hint
hy: Ցուցչի շարժման հուշում

en: Popup
hy: Ելնող պատուհան

en: Popup For
hy: Ելնող պատուհան

en: Popup Menu
hy: Ելնող Պատուհանի Մենյու

en: Position
hy: Դիրք

note: Atk press property
en: Press
hy: Սեղմել

en: Primary Icon Activatable
hy: Առաջնային Պատկերակը Ակտիվ է

en: Primary Icon Name
hy: Առաջնային Պատկերակի Անունը

en: Primary Icon Pixbuf
hy: Առաջնային Պատկերակի Pixbuf

en: Primary Icon Sensitive
hy: Առաջնային Պատկերակը Զգայուն է

en: Primary Icon Tooltip Markup
hy: Առաջնային Պատկերակի Հուշող Տեքստի Նշում

en: Primary Icon Tooltip Text
hy: Առաջնային Պատկերակի Հուշող Տեքստ

en: Primary Stock Icon
hy: Առաջնային Պատկերային Տարր

en: Progress Bar
hy: Կատարման ինդիկատոր

en: Progress Fraction
hy: Կատարման Աստիճան

en: Progress Pulse Step
hy: Կատարման ինդիկատորի Իմպուլսացիա

en: Progress Renderer
hy: Կատարման ինդիկատորի Պատկերում

en: Property Change
hy: Հատկության Փոփոխում

en: Proximity  Out
hy: Մոտ

en: Proximity In
hy: Շատ մոտ

en: Pulse column
hy: Իմպուլսի սյուն

en: Question
hy: Հարց

en: Queue
hy: Հերթ

en: Radio Action
hy: Ընտրման Գործողություն

en: Radio Button
hy: Ընտրման Կոճակ

en: Radio Menu Item
hy: Ընտրման Մենյուի Տարր

en: Radio Tool Button
hy: Գործիքների Վահանակի Ընտրման Կոճակ

en: Radio column
hy: Ընտրման Կոճակների սյուն

en: Range
hy: Միջակայք

en: Recent Action
hy: Վերջին Գործողություն

en: Recent Chooser
hy: Վերջին Ֆայլեր

en: Recent Chooser Dialog
hy: Վերջին Ֆայլերի Ընտրման Երկխոսություն

note: GtkActivatable
en: Related Action
hy: Կապակցված Գործողություն

note: Atk release property
en: Release
hy: Բաց թողնում

en: Release Modifier
hy: Ձևափոխիչի Բաց Թողնում

en: Remove Column
hy: Հեռացնել Սյուն

en: Remove Page
hy: Հեռացնել Էջ

en: Remove Parent
hy: Հեռացնել Ծնող Էլեմենտ

en: Remove Row
hy: Հեռացնել Տող

en: Remove Slot
hy: Հեռացնել Slot

en: Response ID
hy: Պատասխանի իդենտիֆիկատոր

en: Right
hy: Աջ

en: Right to Left
hy: Աջից Ձախ

en: Rise column
hy: Բարձրացման սյուն

en: Ruler
hy: Քանոն

en: Save
hy: Պահպանել

en: Scale Button
hy: Մասշտաբավորման Կոճակ

en: Scale column
hy: Մասշտաբավորման սյուն

en: Scroll
hy: Ոլորում

en: Scrolled Window
hy: Ոլորվող Պատուհան

en: Second Mouse Button
hy: Մկնիկի Երկրորդ Կոճակ

en: Secondary Icon Activatable
hy: Երկրորդային Պատկերակը Ակտիվ է

en: Secondary Icon Name
hy: Երկրորդային Պատկերակի Անուն

en: Secondary Icon Pixbuf
hy: Երկրորդային Պատկերակի Pixbuf

en: Secondary Icon Sensitive
hy: Երկրորդային Պատկերակը Զգայուն է

en: Secondary Icon Tooltip Markup
hy: Երկրորդային Պատկերակի Հուշող Տեքստի Նշում

en: Secondary Icon Tooltip Text
hy: Երկրորդային Պատկերակի Հուշող Տեքստ

en: Secondary Stock Icon
hy: Երկրորդային Պատկերային Տարր

en: Select Folder
hy: Ընտրել Պանակ

en: Semi Condensed
hy: Կիսասեղմված

en: Semi Expanded
hy: Կիսաընդարձակված

en: Sensitive column
hy: Զգայուն սյուն

en: Separator Menu Item
hy: Մենյուի Տարրերի Բաժանիչ

en: Separator Tool Item
hy: Գործիքների Վահանակի Տարրերի Բաժանիչ

en: Set the current page (strictly for editing purposes)
hy: Սահմանել ընթացիկ էջը (միայն խմբագրելու համար)

en: Set the description of the Activate atk action
hy: Սահմանել atk -ի գործողության ակտիվացման նկարագրություն

en: Set the description of the Click atk action
hy: Սահմանել atk - ի կտտացնելու գործողության նկարագրություն

en: Set the description of the Press atk action
hy: Սահմանել atk - ի սեղմման գործողության նկարագրություն

en: Set the description of the Release atk action
hy: Սահմանել atk - ի բաց թողնելու գործողության նկարագրություն

en: Set the text in the view's text buffer
hy: Տեղադրել տեքստ տեքստային բուֆերի վիջեթում

en: Seventh Key
hy: Յոթերորդ Ստեղն

en: Shift Key
hy: Shift Ստեղն

en: Shrink
hy: Սեղմվող

en: Single
hy: Միակ

en: Single Paragraph Mode column
hy: Մեկ Պարբերության Օգտագործման սյուն

en: Sixth Key
hy: Վեցերորդ Ստեղն

note: Objects
en: Size Group
hy: Հավասարեցում ըստ Չափի

en: Size column
hy: Չափի սյուն

en: Small Capitals
hy: Փոքր Մեծատառեր

en: Small Toolbar
hy: Փոքր Գործիքների Վահանակ

en: South
hy: Հարավ

en: South East
hy: Հարավ Արևելք

en: South West
hy: Հարավ Արևմուտք

en: Specialized Widgets
hy: Հատկորոշած Վիջեթներ

en: Spin Button
hy: Պտտեցման Կոճակ

en: Spin Renderer
hy: Պտտեցման Պատկերում

en: Spinner Renderer
hy: Պտտման Վերարտադրում

en: Splash Screen
hy: Էկրան

en: Spread
hy: Երկարություն

en: Start
hy: Սկսել

en: Static
hy: Ստատիկ

en: Status Bar
hy: Կարգավիճակի տող

en: Status Icon
hy: Կարգավիճակի Պատկերակ

en: Stock Button
hy: Պահեստային Կոճակ

en: Stock Detail column
hy: Պատկերային Էլեմենտների Մանրամասների սյուն

en: Stock Item
hy: Պատկերային Տարր

en: Stock Size column
hy: Պատկերային տարրերի չափերի սյուն

en: Stock column
hy: Պատկերային տարրերի սյուն

en: Stretch column
hy: Ձգման սյուն

en: Strikethrough column
hy: Վրագծման սյուն

en: Structure
hy: Կառուցվածք

en: Style column
hy: Ոճի սյուն

en: Substructure
hy: Ենթակառուցվածք

en: Subwindow Of
hy: Ենթապատուհան

en: Summary
hy: Նկարագրություն

en: Super Modifier
hy: Super Ձևափոխիչ

en: Table
hy: Աղյուսակ

en: Text Buffer
hy: Տեքստային Բուֆեր

en: Text Buffers
hy: Տեքստային Բուֆերներ

en: Text Column column
hy: Տեքստի Սյուն

en: Text Entry
hy: Տեքստի Մուտքատեղի

en: Text Horizontal Alignment column
hy: Տեքստի Հորիզոնական Հավասարեցման սյուն

en: Text Renderer
hy: Տեքստի Պատկերում

en: Text Tag
hy: Տեքստի Միջանցքներ

en: Text Tag Table
hy: Տեքստի Միջանցքների Աղյուսակ

en: Text Vertical Alignment column
hy: Տեքստի Ուղղահայաց Հավասարեցման սյուն

en: Text View
hy: Տեքստի Տարածք

en: Text below icons
hy: Պատկերակի Տեքստ

en: Text column
hy: Տեքստի սյուն

en: Text only
hy: Միայն Տեքստ

en: The column in the model to load the value from
hy: Մոդելում արժեք բեռնելու սյուն

en: The items in this combo box
hy: Համակցված պատուհանի տարրեր

en: The number of items in the box
hy: Կոնտեյներում տարրերի քանակը

en: The number of pages in the notebook
hy: Գրանցատետրում էջերի քանակը

en: The page position in the Assistant
hy: Օգնական ծրագրում էջի դիրքը

en: The pango attributes for this label
hy: pango ատրիբուտներ այս պիտակի համար

en: The position of the menu item in the menu shell
hy: Մենյուի տարրի դիրքը մենյուի մեջ

en: The position of the tool item in the toolbar
hy: Գործիքների վահանակի տարրի դիրքը գործիքների վահանակում

en: The response ID of this button in a dialog
hy: Դիալոգում այս կոճակի պատասխանի իդենտիֆիկատորը

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
hy: Տարրի վրա ցուցադրվող պահեստային պատկերակը (ընտրեք տարր GTK+ - ի պահեստից կամ պատկերակների ֆաբրիկայից)

en: The stock item for this button
hy: Պատկերային տարր այս կոճակի համար

en: The stock item for this menu item
hy: Պատկերային տարր այս մենյուի տարրի համար

en: Third Mouse Button
hy: Մկնիկի Երրորդ Կոճակ

en: Toggle Action
hy: Փոխանջատիչ Գործողություն

en: Toggle Button
hy: Փոխանջատիչ Կոճակ

en: Toggle Renderer
hy: Փոխանջատչի Պատկերում

en: Toggle Tool Button
hy: Գործիքների Վահանակի Կոճակ Փոխանջատիչ

en: Tool Bar
hy: Գործիքների Վահանակ

en: Tool Button
hy: Գործիքների Վահանակի Կոճակ

en: Toolbar
hy: Գործիքների _վահանակ

en: Tooltip
hy: Հուշող տեքստ

en: Top
hy: Վերին մաս

en: Top Left
hy: Վերին Ձախ

en: Top Level
hy: Վերին Սահման

en: Top Right
hy: Վերին Աջ

en: Top to Bottom
hy: Վերևից Ներքև

en: Toplevels
hy: Գլխավոր պատուհաններ

en: Tree Model
hy: Ծառի Մոդել

en: Tree Model Filter
hy: Ծառի Մոդելի Ֆիլտր

en: Tree Model Sort
hy: Ծառի Մոդելի տեսակավորում

en: Tree Selection
hy: Ծառում Ընտրություն

en: Tree Store
hy: Ծառ

en: Tree View
hy: Ծառ

en: Ultra Condensed
hy: Գերխտացված

en: Ultra Expanded
hy: Գերընդարձակված

en: Underline column
hy: Ընդգծման սյուն

en: Up
hy: Վերև

en: Use Action Appearance
hy: Օգտագործել Գործողության Արտաքին Տեսքը

en: Use Underline
hy: Օգտագործել Ընդգծում

en: Utility
hy: Օգնական Գործիքներ

en: Value column
hy: Արժեքի սյուն

en: Variant column
hy: Տարբերակի սյուն

note: Objects
en: Vertical
hy: Ուղղահայաց

en: Vertical Alignment
hy: Ուղղահայաց Հավասարեցում

en: Vertical Alignment column
hy: Ուղղահայաց Հավասարեցման սյուն

en: Vertical Box
hy: Ուղղահայաց Արկղ

en: Vertical Button Box
hy: Կոճակների Ուղղահայաց Խումբ

en: Vertical Padding
hy: Ուղղահայաց Լրացում

en: Vertical Padding column
hy: Ուղղահայաց Լրացման սյուն

en: Vertical Panes
hy: Ուղղահայաց Վահանակ

en: Vertical Ruler
hy: Ուղղահայաց Քանոն

en: Vertical Scale
hy: Ուղղահայաց Սանդղակ

en: Vertical Scrollbar
hy: Ուղղահայաց Ոլորվող Վահանակ

en: Vertical Separator
hy: Ուղղահայաց Բաժանիչ

en: Viewport
hy: Նայելու Պատուհան

en: Visibility Notify
hy: Տեսանելիության Ծանուցում

en: Visible
hy: Տեսանելի

en: Visible column
hy: Տեսանելի սյուն

en: Volume Button
hy: Ձայնի բարձրության կոճակ

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: Weight column
hy: Հաստության սյուն

en: West
hy: Արևմուտք

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
hy: Այս էջը հենց սկզբից կնշվի արդյոք որպես ավարտված, անկախ օգտագործողի մուտքից։

note: Objects
en: Widgets
hy: Վիջեթներ

en: Width column
hy: Լայնության սյուն

en: Width in Characters column
hy: Լայնության սյուն սիմվոլներով

en: Window
hy: Պատուհան

en: Window Group
hy: Պատուհանների Խումբ

en: Word
hy: Բառ

en: Word Character
hy: Բառի սիմվոլ

en: Wrap Mode column
hy: Տողադարձի Ռեժիմի սյուն

en: Wrap Width column
hy: Տողադարձի Լայնության սյուն

en: Yes, No
hy: Այո, Ոչ

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
hy: Դուք կարող եք նշել սա որպես թարգմանվող և սահմանել անուն/հասցե, եթե դուք ուզում եք նշեք թարգմանչի անունը, հակառակ դեպքում պետք է թերթեք բոլոր թարգմանիչների ցանկը և հանեք թարգմանելու համար նշումը

en: Collate
hy: Համադրել

en: Copies
hy: Կրկնօրինակներ

en: GTK+ Unix Print Toplevels
hy: Unix - ի տպագրման համակարգի վերին մակարդակի GTK+ պատուհաններ

en: Generate PDF
hy: Գեներացնել PDF

en: Generate PS
hy: Գեներացնել PS

en: Number Up
hy: Մի կողմում էջերի քանակը

en: Number Up Layout
hy: Էջերի դասավորությունը մի կողմի վրա

en: Page Set
hy: Էջի չափ

en: Page Setup Dialog
hy: Էջի Պարամետրերի Երկխոսություն

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: Print Dialog
hy: Տպելու Երկխոսություն

en: Reverse
hy: Հակառակ կարգով

en: Scale
hy: Մասշտաբ

en: Setting columns on %s
hy: Սյուների պարամետրերի օգտագործում %s - ում

en: < define a new column >
hy: < սահմանել նոր սյուն >

en: Add and remove columns:
hy: Ավելացնել և ջնջել սյուներ․

en: Column type
hy: Սյան տիպը

en: Column name
hy: Սյան անվանում

en: Add and remove rows:
hy: Ավելացնել և ջնջել տողեր․

en: Sequential editing:
hy: Հաջորդական խմբագրում․

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
hy: Ներմուծեք ֆայլի անունը կամ հարբերական կամ լրիվ ուղին '%s' - ի սկզբնակետի համար (Glade-ը դրանք բեռնում է միայն կատարման ժամանակ ձեր նախագծի պանակից)

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
hy: Ոզու՞մ եք նշել տեքստի ուղղությունը '%s' - ի այս սկզբնակետի համար

en: Set the text direction for this source of '%s'
hy: Սահմանեք տեքստի ուղղությունը '%s' - ի այս սկզբնակետի համար

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
hy: Ոզու՞մ եք նշել պատկերակի չափը '%s' - ի այս սկզբնակետի համար

en: Set the icon size for this source of '%s'
hy: Սահմանեք պատկերակի չափը '%s' - ի այս սկզբնակետի համար

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
hy: Ոզու՞մ եք նշել '%s' - ի այս սկզբնակետի վիճակը

en: Set the state for this source of '%s'
hy: Սահմանեք '%s' - ի այս սկզբնակետի համար վիճակ

en: Setting %s to use standard configuration
hy: Սահմանեք %s ստանդարտ կոնֆիգուրացիա օգտագործելու համար

en: Setting %s to use a custom child
hy: Սահմանեք %s լրացուցիչ ենթաէլեմենտ օգտագործելու համար

en: Setting %s to use a stock button
hy: Սահմանեք %s պահեստային կոճակի օգտագործման համար

en: Setting %s to use a label and image
hy: Սահմանեք %s պիտակի և նկարի օգտագործման համար

en: Configure button content
hy: Կոնֆիգուրացնել կոճակի պարունակությունը

en: Add custom button content
hy: Կոճակին ավելացնել լրացուցիչ ինֆորմացիա

en: Stock button
hy: Պահեստային կոճակ

en: Label with optional image
hy: Պիտակ, նկարի ընտրանքով

en: Setting %s to use standard label text
hy: Սահմանել %s ստանդարտ պիտակի տեքստի օգտագործման համար

en: Setting %s to use a custom label widget
hy: Սահմանել %s լրացուցիչ պիտակ վիջեթի օգտագործման համար

en: Setting %s to use an image from stock
hy: Սահմանել %s պահեստից նկարի օգտագործման համար

en: Setting %s to use an image from the icon theme
hy: Սահմանել %s պատկերակների թեմայից նկարի օգտագործման համար

note: Label area frame...
en: Edit Label
hy: Պիտակի Խմբագրում

note: Image area frame... Image content frame... Internal Image area...
en: Edit Image
hy: Նկարի Խմբագրում

en: Setting %s to use an image from filename
hy: Սահմանել %s ֆայլից նկարի օգտագործման համար

note: Image size frame...
en: Set Image Size
hy: Սահմանել նկարի չափը

en: Setting %s to use a stock item
hy: Սահմանել %s պահեստային տարրի օգտագործման համար

en: Stock Item:
hy: Պահեստային տարր․

en: Custom label and image:
hy: Լրացուցիչ պիտակ և նկար․

note: Add descriptive label
en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
hy: Սկզբում մուտքատեղում ավելացրեք տարրի անունը, այնուհետեև ավելացրեք և սահմանեք տարրի աղբյուրը ծառում

note: Add descriptive label
en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
hy: Սահմանեք սյուներ ձեր ցուցակի համար; դրանց իմաստալից անուններ տալը կօգնի վերստանալ դրանք բջջի ատրիբուտների սահմանման ժամանակ (սեղմեք Delete ստեղնը նշված սյունը հեռացնելու համար)

note: Add descriptive label
en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
hy: Ավելացնեք, հեռացրեք և խմբագրեք տվյաների տողերը (դուք կարող եք օգտագործել Ctrl+N ավելացնելու համար նոր տողեր և Delete ստեղնը նշված տողը հեռացնելու համար)

en: Setting %s to use an attribute list
hy: Սահմանեք %s ատրիբուտների ցուցակի օգտագործման համար

en: Setting %s to use a Pango markup string
hy: Սահմանեք %s Pango նշման տողերի օգտագործման համար

en: Setting %s to use a pattern string
hy: Սահմանեք %s նմուշ տողերի օգտագործման համար

en: Setting %s to set desired width in characters
hy: %s պարամետրը նախընտրելի լայնությունը սիմվոլներով սահմանելու համար է

en: Setting %s to set maximum width in characters
hy: %s պարամետրը առավելագույն լայնությունը սիմվոլներով սահմանելու համար է

en: Setting %s to use normal line wrapping
hy:  %s պարամետրը տողադարձի օգտագործման համար է

en: Setting %s to use a single line
hy: %s պարամետրը մեկ տողի օգտագործման համար է

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
hy: Սահմանեք %s յուրահատուկ Pango բառի տողադարձի օգտագործման համար

note: Label appearance...
en: Edit label appearance
hy: Պիտակի արտաքին տեսքի խմբագիր

note: Label formatting...
en: Format label
hy: Պիտակի ֆորմատ

note: Line Wrapping...
en: Text line wrapping
hy: Տողադարձ

en: Text wraps normally
hy: Տեքստը տողադարձվել է նորմալ

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
hy: Սահմանել %s %s հատկությունը որպես ատրիբուտ օգտագործելու համար

en: Setting %s to use the %s property directly
hy: Սահմանել %s %s հատկությունը անմիջականորեն օգտագործելու համար

en: Retrieve %s from model (type %s)
hy: %s -ի վերստացումը մոդելից (%s տիպ)

note: translators: the adjective not the verb
en: unset
hy: Սահմանված չէ

en: no model
hy: Մոդել չկա

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
hy: Ընտրեք Տվյալների Մոդել և սահմանեք որոշ
    սյուներ սկզբում տվյալների պահեստում

en: Setting %s to use static text
hy: Սահմանել %s ստատիկ տեքստի օգտագործման համար

en: Setting %s to use an external buffer
hy: Սահմանեք %s արտաքին բուֆերի օգտագործման համար

en: Setting %s to use a primary icon from stock
hy: Սահմանեք %s պահեստից առաջնային պատկերակի օգտագործման համար

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
hy: Սահմանեք %s ֆայլից առաջնային պատկերակի օգտագործման համար

en: Setting %s to use a primary icon from filename
hy: Սահմանեք %s պատկերակների թեմայից առաջնային պատկերակի օգտագործման համար

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
hy: Սահմանեք %s պահեստից երկրորդային պատկերակի օգտագործման համար

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
hy: Սահմանեք %s պատկերակների թեմայից երկրորդային պատկերակի օգտագործման համար

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
hy: Սահմանեք %s պատկերակների թեմայից երկրորդային պատկերակի օգտագործման համար

note: Primary icon...
en: Primary icon
hy: Առաջնային պատկերակ

note: Secondary icon...
en: Secondary icon
hy: Երկրորդային պատկերակ

en: Setting %s action
hy: %s գործողության օգտագործում

en: Setting %s to use action appearance
hy: Օգտագործել %s գործողության արտաքին տեսքը

en: Setting %s to not use action appearance
hy: Չօգտագործել %s գործողության արտաքին տեսքը
