glade 0.6.2 - en to nn translation catalogue (35 entries)

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: General
nn: Generelt

note: Add the special 'New' item to create a new group.
en: New
nn: Ny

note: If the user selects the 'None' item from the combo, we reset the text to "" and return. This callback will be called again. Add a "None" item first, so it is easy to reset the pixmap.
en: None
nn: Ingen

en: Check
nn: Sjekk

en: Name
nn: Namn

en: Active
nn: Aktivt

en: Group
nn: Gruppe

en: Icon
nn: Ikon

en: Label:
nn: Etikett:

en: Group:
nn: Gruppe:

en: Normal
nn: Vanleg

en: After
nn: Etter

en: Alignment
nn: Justering

en: Arrow
nn: Pil

en: Bottom
nn: Botn

en: Calendar
nn: Kalender

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Close
nn: Lukk

en: Curve
nn: Kurve

en: Down
nn: Ned

en: Error
nn: Feil

en: Image
nn: Bilete

en: Layout
nn: Stil

en: Left
nn: Venstre

en: Open
nn: Opna

en: Radio Button
nn: Radioknapp

en: Right
nn: Høgre

en: Save
nn: Lagra

en: Status Bar
nn: Statuslinje

en: Toolbar
nn: Verktøylinje

en: Top
nn: Topp

en: Up
nn: Opp
