glade - en to pl translation catalogue (1711 entries)

en: Interface Designer
pl: Narzędzie do projektowania interfejsów użytkownika

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
pl: Tworzenie lub otwieranie projektów interfejsów dla programów GTK

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: GUI designer;user interface;ui builder;
pl: gui;projektowanie graficznego interfejsu użytkownika;interfejs użytkownika;

note: To translators: AppData description first paragraph
en: Glade is a RAD tool to enable quick &amp; easy development of user interfaces for the GTK+ 3 toolkit and the GNOME desktop environment.
pl: Glade jest narzędziem RAD do szybkiego i łatwego rozwijania interfejsów użytkownika dla zestawu narzędzie GTK 3 i środowiska GNOME.

note: To translators: AppData description second paragraph
en: The user interfaces designed in Glade are saved as XML and these can be loaded by applications dynamically as needed by using GtkBuilder or used directly to define a new GtkWidget derived object class using GTK+ new template feature.
pl: Interfejsy użytkownika zaprojektowane w programie Glade są zapisywane jako pliki XML, które mogą być dynamicznie wczytywane przez programy w razie potrzeby za pomocą mechanizmu GtkBuilder lub używane bezpośrednio do określania nowych klas obiektów wyprowadzonych z GtkWidget za pomocą nowej funkcji szablonów biblioteki GTK.

note: To translators: AppData description third paragraph
en: By using GtkBuilder, Glade XML files can be used in numerous programming languages including C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python, and others.
pl: Dzięki mechanizmowi GtkBuilder, pliki XML programu Glade mogą być używane w wielu językach programowania, w tym C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python i innych.

en: [Read Only]
pl: [Tylko do odczytu]

en: User Interface Designer
pl: Narzędzie do projektowania interfejsów użytkownika

en: the last action
pl: ostatnie działanie

en: Undo: %s
pl: Cofa: %s

en: Redo: %s
pl: Ponawia: %s

en: Autosaving '%s'
pl: Automatyczne zapisywanie „%s”

en: Error autosaving '%s'
pl: Błąd podczas automatycznego zapisywania „%s”

en: Open…
pl: Otwórz…

en: Project %s is still loading.
pl: Projekt „%s” jest wczytywany.

en: Failed to backup existing file, continue saving?
pl: Utworzenie kopii zapasowej istniejącego pliku się nie powiodło, kontynuować zapisywanie?

en: Failed to save %s: %s
pl: Zapisanie %s się nie powiodło: %s

en: The file %s has been modified since reading it
pl: Plik %s został zmodyfikowany od czasu ostatniego odczytu

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
pl: Zapisanie go może spowodować utratę wszystkich zewnętrznych zmian. Zapisać go mimo to?

en: _Save Anyway
pl: Zapi_sz mimo to

en: _Don't Save
pl: _Nie zapisuj

en: Project '%s' saved
pl: Zapisano projekt „%s”

en: Save As…
pl: Zapisz jako…

en: Could not save the file %s
pl: Nie można zapisać pliku %s

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
pl: Brak uprawnień wymaganych do zapisania pliku.

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
pl: Nie można zapisać pliku %s. Inny projekt o tej samej ścieżce jest otwarty.

en: No open projects to save
pl: Brak otwartych projektów do zapisu

en: Save changes to project "%s" before closing?
pl: Zapisać zmiany w projekcie „%s” przed zamknięciem?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
pl: Zmiany zostaną utracone, jeśli nie zostanie zapisane.

en: Close _without Saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save…
pl: Zapisz…

en: Could not create a new project.
pl: Nie można utworzyć nowego projektu.

en: The project %s has unsaved changes
pl: Projekt %s ma niezapisane zmiany

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
pl: Ponowne wczytanie spowoduje utratę wszystkich niezapisanych zmian. Wczytać ponownie mimo to?

en: The project file %s has been externally modified
pl: Plik %s został zmodyfikowany w innym programie

en: Do you want to reload the project?
pl: Wczytać projekt ponownie?

en: _Reload
pl: _Wczytaj ponownie

en: Hello, I will show you what's new in Glade
pl: Witamy we wprowadzeniu do nowości w programie Glade

en: The menubar and toolbar were merged in the headerbar
pl: Pasek menu i pasek narzędziowy zostały połączone w pasek nagłówka

en: You can open a project
pl: Można otworzyć projekt

en: find recently used
pl: znaleźć ostatnio używany

en: or create a new one
pl: lub utworzyć nowy

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: Project switcher
pl: Przełącznik projektów

en: and Save button are directly accessible in the headerbar
pl: i przycisk Zapisz są dostępne bezpośrednio na pasku nagłówka

en: just like Save As
pl: podobnie jak Zapisz jako

en: project properties
pl: właściwości projektu

en: and less commonly used actions
pl: i rzadziej używane działania

en: The object inspector took the palette's place
pl: Inspektor obiektów zastąpił paletę

en: To free up space for the property editor
pl: aby zwolnić miejsce na edytor właściwości

en: The palette was replaced with a new object chooser
pl: Paleta została zastąpiona nowym elementem wyboru obiektu

en: Where you can search all supported classes
pl: gdzie można wyszukiwać wszystkie obsługiwane klasy

en: investigate GTK+ object groups
pl: badać grupy obiektów GTK

en: and find classes introduced by other libraries
pl: i wyszukiwać klasy wprowadzone przez inne biblioteki

en: OK, now that we are done with the overview, let's start with the new workflow
pl: Przejdźmy teraz do opisu nowego sposobu działania programu

en: First of all, create a new project
pl: Najpierw należy utworzyć nowy projekt

en: OK, now add a GtkWindow using the new widget chooser or by double clicking on the workspace
pl: Teraz można dodać widżet GtkWindow za pomocą nowego elementu wyboru widżetu lub podwójnie klikając na obszarze roboczym

en: Excellent!
pl: Wyśmienicie!

en: BTW, did you know you can double click on any placeholder to create widgets?
pl: Czy wiesz, że można podwójnie kliknąć dowolny element zastępowalny, aby tworzyć widżety?

en: Try adding a grid
pl: Proszę spróbować dodać siatkę

en: and a button
pl: i przycisk

en: Quite easy! Isn't it?
pl: Całkiem łatwe, co nie?

en: Enjoy!
pl: Powodzenia!

note: translators: Primary message of a dialog used to notify the user about the survey
en: We are conducting a user survey
     would you like to take it now?
pl: Przeprowadzamy ankietę wśród użytkowników.
     Wyświetlić ją teraz?

note: translators: Secondary text of a dialog used to notify the user about the survey
en: If not, you can always find it in the Help menu.
pl: Jeśli nie, to zawsze można ją znaleźć w menu Pomocy.

en: _Do not show this dialog again
pl: _Bez wyświetlania tego okna ponownie

note: translators: Text to show in the statusbar if the user did not completed the survey and choose not to show the notification dialog again
en: Go to Help -> Registration & User Survey and complete our survey!
pl: Prosimy kliknąć Pomoc → Rejestracja i ankieta użytkownika i wypełnić naszą ankietę.

en: Output version information and exit
pl: Wyświetla informacje o wersji i kończy działanie

en: Disable Devhelp integration
pl: Wyłącza integrację z programem Devhelp

en: be verbose
pl: więcej komunikatów

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
pl: Nie można otworzyć „%s”, plik nie istnieje.

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
pl: Nie odnaleziono obsługi GModule. Do uruchomienia programu Glade wymagana jest obsługa GModule.

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
pl: Tworzenie lub modyfikowanie projektów interfejsów użytkownika dla programów GTK i GNOME.

[ctx: This is to honor a professor that passed away last year and appears in a popover when you click on the button that says "RIP Guido"]
note: The last sentence in quotes is in spanish and does not need to be translated.
en: Guido was one of my professors at Rosario
    National University of Argentina.
    
    He introduced me to C, Linux, free software...
    
    He always had extra time to explain one more thing
    and help you figure out things by yourself.
    
    Always made a joke in the right moment keeping
    things interesting and fun.
    
    Master of intentionally misconstrued sayings.
    
    Always carried a stack of books under his arm.
    
    Loved Guinness beer.
    
    All he ever wanted was make you think!
    
    "Alégrate! Mañana sera peor."
    
    	Juan Pablo
pl: Guido był moim profesorem na Universidad
    Nacional de Rosario w Argentynie.
    
    Wprowadził mnie w świat C, Linuksa, wolnego oprogramowania…
    
    Zawsze miał czas, żeby wyjaśnić jeszcze jedną rzecz
    i pomóc rozgryźć problem samodzielnie.
    
    Zawsze wiedział, kiedy rzucić żartem, żeby
    zainteresować i rozbawić.
    
    Mistrz celowego przekręcania powiedzeń.
    
    Zawsze miał pod ręką stosik książek.
    
    Kochał dobrego guinnessa.
    
    Jedyne, czego chciał, to skłonić nas do myślenia.
    
    „Alégrate! Mañana sera peor.”
    
    	Juan Pablo

en: Close Project
pl: Zamknij projekt

en: Registration & User Survey
pl: Rejestracja i ankieta użytkownika

en: _Developer Reference
pl: _Podręcznik programistyczny

en: Interactive Intro
pl: Interaktywne wprowadzenie

en: Preferences
pl: Preferencje

en: User Manual
pl: Podręcznik użytkownika

en: About Glade
pl: O programie

[ctx: Button label in the bottom of main window that triggers a popover]
en: <small>In memory of an extraordinary
    person and professor
    R.I.P Guido Macchi</small>
pl: <small>Ku pamięci wyjątkowego
    człowieka i profesora
    R.I.P. Guido Macchi</small>

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Open a project
pl: Otwiera projekt

en: Create a new project
pl: Tworzy nowy projekt

en: Edit project properties
pl: Modyfikuje preferencje projektu

en: Save the current project
pl: Zapisuje bieżący projekt

en: Save the current project with a different name
pl: Zapisuje bieżący projekt pod inną nazwą

en: Start/resume interactive UI introduction
pl: Rozpoczyna/wznawia interaktywne wprowadzenie do interfejsu użytkownika

en: © 2018-2020 Juan Pablo Ugarte, et al.
    © 2004-2018 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al.
    © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al.
    © 2001-2006 Ximian, Inc.
pl: © 2018-2020 Juan Pablo Ugarte i inni
    © 2004-2018 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte i inni
    © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli i inni
    © 2001-2006 Ximian, Inc.

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
pl: Projektowanie interfejsów użytkownika dla biblioteki GTK i środowiska GNOME.

en: Visit Glade web site
pl: Witryna programu Glade

en: Select a catalog search path
pl: Wybór ścieżki wyszukiwania katalogów

en: Glade Preferences
pl: Preferencje programu Glade

en: Create backups
pl: Tworzenie kopii zapasowych

en: Create a backup of the last version of the project every time the project is saved
pl: Tworzenie kopii zapasowej ostatniej wersji projektu za każdym razem, gdy projekt jest zapisywany

en: Automatically save the project to an alternate file whenever
    the project is modified and the specified timeout elapses
pl: Automatyczne zapisywanie projektu w oddzielnym pliku za każdym
    razem, kiedy projekt jest modyfikowany oraz minął podany czas

en: seconds
pl: s

en: Automatically save project after
pl: Automatyczne zapisywanie projektu po

en: Load and Save
pl: Wczytywanie i zapisywanie

en: Versioning errors
pl: Błędy wersji

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets, properties
    or signals which are not available in the project's target version
pl: Pytanie użytkownika podczas zapisywania, czy projekt używa widżetów,
    właściwości lub sygnałów, które nie są dostępne w docelowej wersji projektu

en: Deprecation warnings
pl: Ostrzeżenia o przestarzałych funkcjach

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets,
    properties or signals which are deprecated
pl: Pytanie użytkownika podczas zapisywania, czy projekt używa
    widżetów, właściwości lub sygnałów, które są przestarzałe

en: Unrecognized types
pl: Nierozpoznane typy

en: Prompt the user at save time if the project
    contains any unrecognized types
pl: Pytanie użytkownika podczas zapisywania, czy
    projekt zawiera nierozpoznane typy

en: Show warnings when saving
pl: Wyświetlanie ostrzeżeń podczas zapisywania

en: List of directories where to load widget catalogs and custom templates from.
    Needs to restart.
pl: Lista katalogów, z których wczytywać katalogi widżetów i niestandardowe szablony.
    Wymaga ponownego uruchomienia.

en: column
pl: kolumna

en: Add a new search path
pl: Dodaje nową ścieżkę wyszukiwania

en: Remove the selected search path
pl: Usuwa zaznaczoną ścieżkę wyszukiwania

en: Extra Catalog & Templates paths
pl: Dodatkowe ścieżki katalogów i szablonów

en: Connecting to %s
pl: Łączenie z %s

en: Sending data to %s
pl: Wysyłanie danych do %s

en: Waiting for %s
pl: Oczekiwanie na %s

en: Receiving data from %s
pl: Pobieranie danych z %s

en: Your subscription to the users list has been received!
    Check your email!
pl: Odebrano subskrypcję listy użytkowników.
    Proszę sprawdzić swoją skrzynkę.

en: Thank you for taking the time to complete the survey, we appreciate it!
pl: Dziękujemy za wypełnienie ankiety!

en: Completed and submitted!
pl: Ukończono i wysłano.

en: Glade Registration & User Survey
pl: Rejestracja i ankieta użytkownika programu Glade

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Submit
pl: _Wyślij

en: Information will be sent to https://survey.gnome.org
pl: Informacje zostaną wysłane na adres https://survey.gnome.org

en: User Information
pl: Informacje o użytkowniku

en: <Your name or nickname is required>
pl: <Wymagane jest podanie nazwiska lub pseudonimu>

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Email:
pl: Adres e-mail:

en: Tokens are processed manually in batches.
    Please be patient.
pl: Tokeny są przetwarzane partiami.
    Prosimy o chwilę cierpliwości.

en: <Required to send back registration token>
pl: <Wymagane jest wysłanie tokenu rejestracji z powrotem>

en: Country:
pl: Kraj:

en: City:
pl: Miasto:

en: Company
pl: Firma

en: Organization
pl: Organizacja

en: Personal
pl: Osobiste

en: Website
pl: Witryna

en: Subscribe me to the mailing list
pl: Subskrybuj listę mailingową

en: Subscribe to Glade Users mailing list.
    You will be sent email requesting confirmation!
pl: Subskrypcja listy mailingowej użytkowników programu Glade.
    Zostanie wysłana prośba o potwierdzenie.

en: Choose your country
pl: Proszę wybrać swój kraj

en: We care about privacy!
pl: Zależy nam na ochronie prywatności.

en: All the data will be stored in a private location and will not be shared with the public or any third party.
pl: Wszystkie dane będą przechowywane w prywatnym położeniu i nie będą udostępniane innym osobom.

en: Glade User Survey
pl: Ankieta użytkownika programu Glade

en: How long have you been programming?
pl: Jak długo zajmujesz się programowaniem?

en: years
pl: lata

en: months
pl: miesiące

en: I am not a programmer
pl: Nie jestem programistą

en: Which programming languages do you prefer?
pl: Których języków programowania wolisz używać?

en: Other
pl: Inne

en: When did you start using Glade?
pl: Kiedy zacząłeś używać programu Glade?

en: ago
pl: temu

en: Which version do you normally use?
pl: Której wersji zwykle używasz?

en: What is available in my OS
pl: Dostępnej w moim systemie operacyjnym

en: Latest stable from sources
pl: Najnowszej stabilnej zbudowanej z kodu źródłowego

en: 3.8 for GTK+ 2
pl: 3.8 dla biblioteki GTK 2

en: On what operating systems?
pl: Na jakich systemach operacyjnych?

en: distribution
pl: dystrybucja

en: variant
pl: wariant

en: version
pl: wersja

en: How often do you use it?
pl: Jak często go używasz?

en: Every day
pl: Codziennie

en: Few days a week
pl: Kilka dni w tygodniu

en: Every week
pl: Co tydzień

en: A few times a month
pl: Kilka razy w miesiącu

en: Once a month
pl: Raz w miesiącu

en: A few times a year
pl: Kilka razy w roku

en: What level of Glade user would you say you are?
pl: Jak określiłbyś swój poziom znajomości programu Glade?

en: Beginner
pl: Początkujący

en: Intermediate
pl: Średniozaawansowany

en: Advanced
pl: Zaawansowany

en: Under what kind of license(s) do you release the software you used Glade to create?
pl: Na warunkach jakich licencji udostępniasz oprogramowanie, do którego tworzenia używasz programu Glade?

en: Free software
pl: Wolne oprogramowanie

en: Open source software
pl: Oprogramowanie open source

en: Commercial/Closed software
pl: Komercyjne/o zamkniętym kodzie źródłowym

en: None - distributed internally
pl: Na żadnej — nierozpowszechniane na zewnątrz

en: In what field(s) is the software you used Glade to create generally used?
pl: W jakich obszarach głównie używane jest oprogramowanie, do którego tworzenia używasz programu Glade?

en: Academic
pl: Uniwersytecki

en: Embedded applications
pl: Osadzone programy

en: Accounting
pl: Księgowość

en: Desktop applications
pl: Programy desktopowe

en: Educational
pl: Edukacyjne

en: Medical
pl: Medyczne

en: Industrial applications
pl: Programy przemysłowe

en: Scientific
pl: Naukowe

en: What aspect of the software needs the most improvement?
pl: Która część programu wymaga najwięcej usprawnień?

en: In your opinion what is the biggest problem with Glade?
pl: Jaki jest twoim zdaniem największy problem programu Glade?

en: Lack of documentation
pl: Brak dokumentacji

en: Lack of professional support
pl: Brak profesjonalnego wsparcia

en: Lack of professional training
pl: Brak profesjonalnych szkoleń

en: Lack of publicity/exposure
pl: Brak rozgłosu/reklamy

en: Lack of official binary releases for other OS (Windows, Mac OS X)
pl: Brak oficjalnych skompilowanych wydań dla innych systemów operacyjnych (Windows, Mac OS X)

en: Have you ever encountered a bug?
pl: Czy kiedykolwiek napotkałeś na błąd?

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: If so, did you file a bug report?
pl: Jeśli tak, to czy go zgłosiłeś?

en: Have you ever thought about contributing?
pl: Czy kiedykolwiek myślałeś o wzięciu udziału w rozwijaniu programu Glade?

en: Why not?
pl: Dlaczego nie?

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Privacy Note:
pl: Informacje o ochronie prywatności:

en: The sole purpose of this survey is to better know our user base.
    Your email address will be used to uniquely identify you as a Glade user and send you back a modification token in case you want to modify something or add extra comments.
    Only statistics compiled from the whole dataset will be shared publicly.
    Individual data will be stored in a private database and it will not be shared with the public or any other third party.
pl: Jedynym celem tej ankiety jest lepsze poznanie naszych użytkowników.
    Adres e-mail będzie używany do rozpoznawania poszczególnych użytkowników programu Glade i wysłania tokenu modyfikacji, jeśli będzie potrzeba coś zmienić lub dodać dodatkowe komentarze.
    Tylko statystyki powstałe z całego zestawu danych będą udostępniane publicznie.
    Dane poszczególnych użytkowników będą przechowywane w prywatnej bazie danych i nie będą udostępniane innym osobom.

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
pl: Nie można zapisać danych prywatnych do katalogu %s, ponieważ jest on zwykłym plikiem.
    Dane prywatne nie będą zapisywane w tej sesji

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
pl: Utworzenie katalogu %s w celu zapisu danych prywatnych się nie powiodło.
    Dane prywatne nie będą zapisywane w tej sesji

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
pl: Błąd podczas zapisywania danych prywatnych do %s (%s).
    Dane prywatne nie będą zapisywane w tej sesji

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
pl: Błąd podczas szeregowania danych konfiguracji do zapisu (%s).
    Dane prywatne nie będą zapisywane w tej sesji

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
pl: Błąd podczas otwierania %s do zapisu danych prywatnych (%s).
    Dane prywatne nie będą zapisywane w tej sesji

en: Setting object type on %s to %s
pl: Ustawianie typu obiektu %s na %s

en: Add a %s to %s
pl: Dodanie %s do %s

en: Add %s
pl: Dodanie %s

en: Add child %s
pl: Dodanie elementu potomnego %s

en: Delete %s child from %s
pl: Usunięcie elementu potomnego %s z %s

en: Reorder %s's children
pl: Zmiana kolejności elementów potomnych %s

en: Label
pl: Etykieta

en: Type
pl: Typ

en: Container
pl: Kontener

en: The container object this editor is currently editing
pl: Obiekt kontenera obecnie używany przez edytora

note: Name translators: The unique identifier of an object in the project
en: ID:
pl: Identyfikator:

note: Type
en: Type:
pl: Typ:

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
pl: <big><b>Wskazówki:</b></big>
      • Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na widoku listy dodaje elementy.
      • Naciśnięcie klawisza Delete usuwa zaznaczony element.
      • Przeciągnięcie i upuszczenie zmienia kolejność.
      • Kolumna typu jest modyfikowalna.

note: GTK_STOCK_DIALOG_AUTHENTICATION
en: Authentication
pl: Uwierzytelnienie

note: GTK_STOCK_DND
en: Drag and Drop
pl: Przeciągnięcie i upuszczenie

note: GTK_STOCK_DND_MULTIPLE
en: Drag and Drop Multiple
pl: Wielokrotne przeciągnięcie i upuszczenie

note: GTK_STOCK_COLOR_PICKER
en: Color Picker
pl: Wybór koloru

note: GTK_STOCK_DIRECTORY
en: Directory
pl: Katalog

note: GTK_STOCK_FILE
en: File
pl: Plik

note: GTK_STOCK_MISSING_IMAGE
en: Missing Image
pl: Brak obrazu

en: Stock
pl: Standardowy

en: A builtin stock item
pl: Wbudowany element standardowy

en: Stock Image
pl: Standardowy obraz

en: A builtin stock image
pl: Wbudowany obraz standardowy

en: Objects
pl: Obiekty

en: A list of objects
pl: Lista obiektów

en: Image File Name
pl: Nazwa pliku obrazu

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
pl: Proszę wprowadzić nazwę pliku albo względną lub pełną ścieżkę, aby wczytać obraz

en: Color
pl: Kolor

en: A GDK color value
pl: Wartość koloru GDK

en: String
pl: Ciąg

en: An entry
pl: Wejście

en: User templates
pl: Szablony użytkownika

en: Enabling property %s on widget %s
pl: Włączanie właściwości %s na widżecie %s

en: Disabling property %s on widget %s
pl: Wyłączanie właściwości %s na widżecie %s

en: Setting multiple properties
pl: Ustawienie wielu właściwości

en: Setting %s of %s
pl: Ustawienie %s dla %s

en: Setting %s of %s to %s
pl: Ustawienie %s dla %s na %s

en: Renaming %s to %s
pl: Zmienianie nazwy %s na %s

en: multiple
pl: wielu

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
pl: Nie można usunąć widżetu będącego częścią widżetu złożonego.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
pl: %s jest zablokowane przez %s, należy najpierw zmodyfikować %s.

en: Remove %s
pl: Usunięcie „%s”

en: Remove multiple
pl: Usunięcie wielu

en: Create %s
pl: Utworzenie „%s”

en: Delete %s
pl: Usunięcie „%s”

en: Cut %s
pl: Wycięcie „%s”

en: Paste %s
pl: Wklejenie „%s”

en: Drag %s and Drop to %s
pl: Przeciągnięcie „%s” i upuszczenie do %s

en: root
pl: element główny

en: Add signal handler %s
pl: Dodanie uchwytu sygnału %s

en: Remove signal handler %s
pl: Usunięcie uchwytu sygnału %s

en: Change signal handler %s
pl: Zmiana uchwytu sygnału %s

en: Setting i18n metadata
pl: Ustawienie metadanych lokalizacji

en: Locking %s by widget %s
pl: Blokowanie „%s” widżetem %s

en: Unlocking %s
pl: Odblokowywanie „%s”

en: Setting target version of '%s' to %d.%d
pl: Ustawienie wersji docelowej dla „%s” na %d.%d

en: Setting project's %s property
pl: Ustawianie własności %s projektu

en: Setting resource path to '%s'
pl: Ustawianie ścieżki zasobu na „%s”

en: Setting translation domain to '%s'
pl: Ustawianie domeny tłumaczenia na „%s”

en: Unsetting widget '%s' as template
pl: Usuwanie ustawienia widżetu „%s” jako szablonu

en: Setting widget '%s' as template
pl: Ustawienie widżetu „%s” jako szablonu

en: Unsetting template
pl: Usuwanie ustawienia szablonu

en: Unable to load image (%s)
pl: Nie można wczytać obrazu (%s)

en: Editing alignments of %s
pl: Modyfikowanie wyrównań %s

en: Editing margins of %s
pl: Modyfikowanie marginesów %s

en: Design View
pl: Widok projektu

en: The GladeDesignView that contains this layout
pl: GladeDesignView zawierający ten układ

en: Show info
pl: Wyświetlanie informacji

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
pl: Określa, czy wyświetlać przycisk informacyjny dla wczytanego widżetu

en: Widget
pl: Widżet

en: The currently loaded widget in this editor
pl: Obecnie wczytany widżet w tym edytorze

en: Show Class Field
pl: Wyświetlanie pola klasy

en: Whether to show the class field at the top
pl: Określa, czy wyświetlać pole klasy na wierzchu

en: Class Field
pl: Pole klasy

en: The class field string
pl: Ciąg pola klasy

en: Show Border
pl: Wyświetlanie krawędzi

en: Whether the border should be shown
pl: Określa, czy wyświetlać krawędź

en: Signal Editor
pl: Edytor sygnałów

en: The signal editor used to edit signals
pl: Edytor sygnałów używany do modyfikowania sygnałów

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) [%s(WidgetName)] * example: Window Properties - GtkWindow [window1]
en: %s Properties - %s [%s]
pl: Właściwości „%s” — %s [%s]

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) * example: Window Properties - GtkWindow
en: %s Properties - %s
pl: Właściwości „%s” — %s

en: Properties
pl: Właściwości

en: Create a %s
pl: Tworzenie „%s”

en: Crea_te
pl: _Utwórz

en: Reset
pl: Przywróć

en: Property
pl: Właściwość

en: General
pl: Ogólne

en: Common
pl: Wspólne

en: Accessibility
pl: Dostępność

en: (default)
pl: (domyślne)

en: Select the properties that you want to reset to their default values
pl: Wybór właściwości, którym mają zostać przywrócone domyślne wartości

en: Reset Widget Properties
pl: Przywrócenie domyślnych właściwości widżetu

note: Checklist
en: _Properties:
pl: _Właściwości:

en: _Select All
pl: Zaznacz _wszystko

en: _Unselect All
pl: Odznacz w_szystko

note: Description
en: Property _Description:
pl: _Opis właściwości:

note: Translators: first %s is the project name, second is a widget name
en: %s - %s Properties
pl: Właściwości „%s” — %s

en: Property Definition
pl: Definicja właściwości

en: The GladePropertyDef this GladeEditorProperty was created for
pl: GladePropertyDef, dla której utworzony został GladeEditorProperty

en: Use Command
pl: Użycie polecenia

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
pl: Określa, czy będzie używane API poleceń dla stosu cofnij/ponów

en: Disable Check
pl: Wyłączenie przycisku wyboru

en: Whether to explicitly disable the check button
pl: Określa, czy wyłączyć przycisk wyboru

en: Custom Text
pl: Niestandardowy tekst

en: Custom Text to display in the property label
pl: Niestandardowy tekst wyświetlany na etykiecie właściwości

en: Select Fields
pl: Wybór pól

en: _Select individual fields:
pl: Pro_szę wybrać poszczególne pola:

en: Select Named Icon
pl: Wybór nazwanej ikony

en: Edit Text
pl: Modyfikowanie tekstu

note: Text
en: _Text:
pl: _Tekst:

note: Translatable
en: T_ranslatable
pl: _Możliwość tłumaczenia

en: Whether this property is translatable
pl: Określa, czy właściwość może być tłumaczona

en: Conte_xt for translation:
pl: _Kontekst dla tłumaczenia:

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
pl: Dla krótkich i niejednoznacznych ciągów: należy tu wpisać słowo, aby rozróżnić znaczenie tego ciągu od znaczeń innych wystąpień tego samego ciągu

en: Co_mments for translators:
pl: Ko_mentarze dla tłumaczy:

en: Select a file from the project resource directory
pl: Wybór pliku z katalogu zasobów projektu

en: Name
pl: Nazwa

en: Class
pl: Klasa

en: Choose parentless %s type objects in this project
pl: Wybór braku nadrzędności obiektów typu %s w tym projekcie

en: Choose %s type objects in this project
pl: Wybór obiektów typu %s w tym projekcie

en: Choose a parentless %s in this project
pl: Wybór braku nadrzędności %s w tym projekcie

en: Choose a %s in this project
pl: Wybór %s w tym projekcie

en: C_lear
pl: Wy_czyść

note: Checklist
en: O_bjects:
pl: _Obiekty:

en: _New
pl: _Nowy

note: translators: Creating 'a widget' for 'a property' of 'a widget'
en: Creating %s for %s of %s
pl: Tworzenie %s dla %s na %s

note: Checklist
en: Objects:
pl: Obiekty:

en: Page Type
pl: Typ strony

en: The editor page type to create this GladeEditorTable for
pl: Typ strony edytora, dla którego utworzyć ten GladeEditorTable

en: Class Name:
pl: Nazwa klasy:

en: The object's unique identifier
pl: Unikalny identyfikator obiektu

en: Composite
pl: Składanie

en: Whether this widget is a composite template
pl: Określa, czy ten widżet jest szablonem składania

en: Project
pl: Projekt

en: The project being inspected
pl: Sprawdzany projekt

en:  < Search Widgets >
pl:  < Wyszukiwanie widżetów >

en: Expand all
pl: Rozwiń wszystko

en: All Contexts
pl: Wszystkie konteksty

en: Named Icon Chooser
pl: Wybór nazwanych ikon

en: Icon _Name:
pl: _Nazwa ikony:

en: C_ontexts:
pl: K_onteksty:

en: Icon Na_mes:
pl: _Nazwy ikon:

en: _List standard icons only
pl: _Wyświetlanie tylko standardowych ikon

en: Could not create directory: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu: %s

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete All
pl: Usuń wszystko

en: Widget selector
pl: Wybór widżetów

en: _Add widget here
pl: _Dodaj widżet tutaj

en: Add widget as _toplevel
pl: Dodaj widżet jako _najwyższy poziom

en: _Select
pl: _Zaznacz

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Read _documentation
pl: Odczytaj _dokumentację

en: Set default value
pl: Ustawienie domyślnej wartości

en: Error launching previewer: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania wczesnego podglądu: %s

en: Failed to launch preview: %s.
pl: Uruchomienie podglądu się nie powiodło: %s.

en: Glade Previewer log
pl: Dziennik podglądu programu Glade

en: user_data
pl: dane_użytkownika

note: translators: GConnectFlags values
en: Swapped | After
pl: Wymieniony | Po

note: translators: GConnectFlags value
en: Swapped
pl: Wymieniony

note: translators: GConnectFlags value
en: After
pl: Po

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted one time
en: %s::%s emitted one time
pl: %s::%s zostało wysłane raz

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted %d times
en: %s::%s emitted %d times
pl: %s::%s zostało wysłane %d raz(y)

en: Run First
pl: Uruchom pierwsze

en: Run Last
pl: Uruchom ostatnie

en: Run Cleanup
pl: Wykonaj czyszczenie

en: UI definition has no previewable widgets.
pl: Definicja interfejsu użytkownika nie ma widżetów, których podgląd można wyświetlić.

en: Object %s not found in UI definition.
pl: Nie odnaleziono obiektu %s w definicji interfejsu użytkownika.

en: Object is not previewable.
pl: Nie można wyświetlić podglądu widżetu.

en: Couldn't load builder definition: %s
pl: Nie można zbudować definicji programu budującego: %s

en: Error: %s.
pl: Błąd: %s.

en: Broken pipe!
pl: Uszkodzony potok.

en: Name of the file to preview
pl: Nazwa pliku do wyświetlenia

en: Creates dummy widget class to load a template
pl: Tworzy pustą klasę widżetów, aby wczytać szablon

en: Name of the toplevel to preview
pl: Nazwa najwyższego poziomu do wyświetlenia

en: File name to save a screenshot
pl: Nazwa pliku do zapisania jako zrzut ekranu

en: CSS file to use
pl: Używany plik CSS

en: Listen standard input
pl: Nasłuchiwanie na standardowym wejściu

en: make a slideshow of every toplevel widget by adding them in a GtkStack
pl: tworzy pokaz slajdów dla każdego widżetu najwyższego poziomu przez dodanie ich do GtkStack

en: Print handlers signature on invocation
pl: Wyświetlanie podpisu programu obsługującego podczas wywołania

en: Display previewer version
pl: Wyświetlanie wersji podglądowej

en: - previews a glade UI definition
pl: — podgląd definicji interfejsu użytkownika Glade

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: %s
    Polecenie „%s --help” wyświetli pełną listę dostępnych opcji wiersza poleceń.

en: Either --listen or --filename must be specified.
pl: Należy podać opcję --listen lub --filename.

en: Whether project has been modified since it was last saved
pl: Określa, czy projekt został zmodyfikowany od czasu ostatniego zapisu

en: Has Selection
pl: Ma zaznaczenie

en: Whether project has a selection
pl: Określa, czy projekt ma zaznaczenie

en: Path
pl: Ścieżka

en: The filesystem path of the project
pl: Ścieżka do pliku projektu

en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

en: Whether project is read-only
pl: Określa, czy projekt jest tylko do odczytu

en: Add Item
pl: Dodanie elementu

en: The current item to add to the project
pl: Bieżący element do dodania do projektu

en: Pointer Mode
pl: Tryb kursora

en: The currently effective GladePointerMode
pl: Obecnie działający GladePointerMode

en: Translation Domain
pl: Domena tłumaczenia

en: The project translation domain
pl: Domena tłumaczenia projektu

en: Template
pl: Szablon

en: The project's template widget, if any
pl: Szablon widżetu projektu, jeśli jakiś jest

en: Resource Path
pl: Ścieżka do zasobu

en: Path to load images and resources in Glade's runtime
pl: Ścieżka do wczytywania obrazów i zasobów podczas uruchamiania programu Glade

en: License
pl: Licencja

en: License for this project, it will be added as a document level comment.
pl: Licencja tego projektu. Zostanie dodana jako komentarz na poziomie dokumentu.

en: CSS Provider Path
pl: Ścieżka dostawcy CSS

en: Path to use as the custom CSS provider for this project.
pl: Ścieżka do użycia jako niestandardowy dostawca CSS dla tego projektu.

en: (internal %s)
pl: (wewnętrzna %s)

en: (%s child)
pl: (element potomny %s)

en: (template)
pl: (szablon)

note: translators: refers to a property named '%s' of widget '%s'
en: (%s of %s)
pl: (właściwość %s widżetu %s)

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
pl: Wczytanie %s się nie powiodło.
    Następujące wymagane katalogi są niedostępne: %s

note: translators: refers to project name '%s' that targets gtk version '%d.%d'
en: %s targets Gtk+ %d.%d
pl: %s używa biblioteki GTK %d.%d

en: Especially because there is %d object that can not be built with type: %s | Especially because there are %d objects that can not be built with types: %s
pl[0]: Ponieważ istnieje %d obiekt, który nie może zostać zbudowany za pomocą typu: %s
pl[1]: Ponieważ istnieją %d obiekty, które nie mogą zostać zbudowane za pomocą typów: %s
pl[2]: Ponieważ istnieje %d obiektów, które nie mogą zostać zbudowane za pomocą typów: %s

en: But this version of Glade is for GTK+ 3 only.
    Make sure you can run this project with Glade 3.8 with no deprecated widgets first.
    %s
pl: Ta wersja programu Glade jest przeznaczona tylko dla biblioteki GTK 3.
    Proszę się najpierw upewnić, że ten projekt można uruchomić za pomocą programu Glade 3.8 bez żadnych przestarzałych widżetów.
    %s

en: An automatically saved version of `%s' is more recent.
    
    Would you like to load the autosave version instead?
pl: Automatycznie zapisana wersja „%s” jest nowsza.
    
    Wczytać automatycznie zapisaną wersję zamiast tego?

note: ****************************************************************** Verify code here (versioning, incompatibility checks) Defined here for pretty translator comments (bug in intl tools, for some reason * you can only comment about the line directly following, forcing you to write * ugly messy code wi
en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
pl: Ten widżet został wprowadzony w bibliotece %s %d.%d, a ten projekt używa biblioteki %s %d.%d

note: translators: refers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
pl: [%s]
    	Klasa obiektów „<b>%s</b>” została wprowadzona w bibliotece %s %d.%d

en: This widget is deprecated
pl: Ten widżet jest przestarzały

note: translators: refers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' from %s %d.%d is deprecated
pl: [%s]
    	Klasa obiektów „<b>%s</b>” z biblioteki %s %d.%d jest przestarzała

note: translators: refers to a property in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
pl: Ta właściwość została wprowadzona w bibliotece %s %d.%d, a projekt używa biblioteki %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
pl: [%s]
    	Właściwość „<b>%s</b>” klasy obiektów „<b>%s</b>” została wprowadzona w bibliotece %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Packing property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
pl: [%s]
    	Właściwość pakująca „<b>%s</b>” klasy obiektów „<b>%s</b>” została wprowadzona w bibliotece %s %d.%d

en: This property is deprecated
pl: Ta właściwość jest przestarzała

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
pl: [%s]
    	Właściwość „<b>%s</b>” klasy obiektów „<b>%s</b>” jest przestarzała

note: translators: refers to a signal in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
pl: Ten sygnał został wprowadzony w bibliotece %s %d.%d, a ten projekt używa biblioteki %s %d.%d

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
pl: [%s]
    	Sygnał „<b>%s</b>” klasy obiektów „<b>%s</b>” został wprowadzony w bibliotece %s %d.%d

en: This signal is deprecated
pl: Ten sygnał jest przestarzały

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
pl: [%s]
    	Sygnał „<b>%s</b>” klasy obiektów „<b>%s</b>” jest przestarzały

en: Details
pl: Szczegóły

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
pl: Projekt „%s” ma błędy. Zapisać mimo to?

en: Object %s is a class template but this is not supported in gtk+ %d.%d
pl: Obiekt %s jest szablonem klasy, ale nie jest obsługiwany w GTK %d.%d

en: Object %s has unrecognized type %s
pl: Obiekt %s ma nierozpoznany typ %s

en: Unsaved %i
pl: Niezapisany %i

en: No widget selected.
pl: Nie zaznaczono widżetu.

en: Unable to copy unrecognized widget type.
pl: Nie można skopiować nierozpoznanego typu widżetu.

en: Unable to cut unrecognized widget type
pl: Nie można wyciąć nierozpoznanego typu widżetu

en: Unable to paste to the selected parent
pl: Nie można wkleić do zaznaczonego elementu nadrzędnego

en: Unable to paste to multiple widgets
pl: Nie można wkleić do wielu widżetów

en: No widget on the clipboard
pl: Brak widżetu w schowku

en: The project this properties dialog was created for
pl: Projekt, dla którego utworzono to okno dialogowe właściwości

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
pl: Projekt %s nie ma przestarzałych widżetów lub niezgodności wersji.

en: The GladePropertyDef for this property
pl: GladePropertyDef dla tej właściwości

en: Enabled
pl: Włączone

en: If the property is optional, this is its enabled state
pl: Stan włączony w przypadku, gdy właściwość jest opcjonalna

en: Sensitive
pl: Aktywny

en: This gives backends control to set property sensitivity
pl: Zapewnia możliwość ustalania właściwości aktywności z poziomu mechanizmu

en: Context
pl: Kontekst

en: Context for translation
pl: Kontekst dla tłumaczenia

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment for translators
pl: Komentarz dla tłumaczy

en: Translatable
pl: Możliwe do tłumaczenia

en: Visual State
pl: Stan wizualny

en: Priority information for the property editor to act on
pl: Informacja o priorytecie, na której ma opierać się edytor właściwości

en: Precision
pl: Dokładność

en: Where applicable, precision to use on editors
pl: Gdzie to możliwe, dokładność używana w edytorach

en: The GladeProperty to display a label for
pl: GladeProperty, dla którego wyświetlić etykietę

en: Property Name
pl: Nazwa właściwości

note: To Translators: the property name/id to use to get * the GladeProperty object from the GladeWidget the * property belongs to.
en: The property name to use when loading by widget
pl: Nazwa właściwość używana podczas wczytywania według widżetu

en: Append Colon
pl: Dołączenie dwukropka

en: Whether to append a colon ':' to the property name
pl: Określa, czy dołączać dwukropek („:”) do nazwy właściwości

en: Packing
pl: Pakowanie

note: To Translators: packing properties or child properties are * properties introduced by GtkContainer and they are not specific * to the container or child widget but to the relation. * For more information see GtkContainer docs.
en: Whether the property to load is a packing property or not
pl: Określa, czy wczytywana właściwość jest właściwością pakowania

en: Custom text to override the property name
pl: Niestandardowy tekst zastępujący nazwę właściwości

en: Custom Tooltip
pl: Niestandardowa podpowiedź

en: Custom tooltip to override the property description
pl: Niestandardowa podpowiedź zastępująca opis właściwości

en: Whether to use the GladeCommand API when modifying properties
pl: Określa, czy będzie używane API GladeCommand podczas modyfikowania właściwości

en: Editor Property Type Name
pl: Nazwa typu właściwości edytora

en: Specify the actual editor property type name to use for this shell
pl: Określa właściwą nazwę typu właściwości edytora do użycia dla tej powłoki

en: SignalClass
pl: Klasa sygnałów

en: The signal class of this signal
pl: Klasa tego sygnału

en: Detail
pl: Szczegół

en: The detail for this signal
pl: Szczegół dla tego sygnału

en: Handler
pl: Program obsługujący

en: The handler for this signal
pl: Program obsługujący dla tego sygnału

en: User Data
pl: Dane użytkownika

en: The user data for this signal
pl: Dane użytkownika dla tego sygnału

en: Support Warning
pl: Ostrzeżenie obsługi

en: The versioning support warning for this signal
pl: Ostrzeżenie obsługi wersji dla tego sygnału

en: Whether this signal is run after default handlers
pl: Określa, czy ten sygnał jest wykonywany po domyślnych programach obsługujących

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
pl: Określa, czy dane użytkownika są wymienione z instancją dla programu obsługującego

en: Select an object to pass to the handler
pl: Wybór obiektu do przekazania programowi obsługującemu

en: Signal
pl: Sygnał

en: User data
pl: Dane użytkownika

en: Swap
pl: Wymiana

en: Glade Widget
pl: Widżet programu Glade

en: The glade widget to edit signals
pl: Widżet programu Glade do modyfikowania sygnałów

en: <Type here>
pl: <Tutaj można pisać>

en: <Click here>
pl: <Tutaj można kliknąć>

en: We could not find the symbol "%s"
pl: Nie można odnaleźć symbolu „%s”

en: Could not get the type from "%s"
pl: Nie można pobrać typu z „%s”

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
pl: Nie można dodać nieprzewijalnego widżetu %s bezpośrednio do %s.
    Należy najpierw dodać %s.

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Libglade Files
pl: Pliki libglade

en: GtkBuilder Files
pl: Pliki GtkBuilder

en: All Glade Files
pl: Wszystkie pliki Glade

en: Could not show link:
pl: Nie można wyświetlić odnośnika:

note: Reset the column
en: None
pl: Brak

en: Definition
pl: Definicja

en: GladeWidgetActionDef structure pointer
pl: Wskaźnik do struktury GladeWidgetActionDef

en: Whether this action is sensitive
pl: Określa, czy to działanie jest aktywne

en: Visible
pl: Widoczność

en: Whether this action is visible
pl: Określa, czy to działanie jest widoczne

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
pl: Adapter wyprowadzony (%s) z %s już istnieje.

en: %s does not support adding any children.
pl: %s nie obsługuje dodawania elementów potomnych.

en: Name of the class
pl: Nazwa klasy

en: GType of the class
pl: Typ GType klasy

en: Title
pl: Tytuł

en: Translated title for the class used in the glade UI
pl: Przetłumaczony tytuł klasy używanej w interfejsie Glade

en: Generic Name
pl: Nazwa ogólna

en: Used to generate names of new widgets
pl: Używane do tworzenia nazw nowych widżetów

en: Icon Name
pl: Nazwa ikony

en: The icon name
pl: Nazwa ikony

en: Catalog
pl: Katalog

en: The name of the widget catalog this class was declared by
pl: Nazwa katalogu widżetów deklarująca tę klasę

en: Book
pl: Książka

en: DevHelp search namespace for this widget class
pl: Przestrzeń nazw Devhelp dla tej klasy widżetów

en: Special Child Type
pl: Specjalny typ elementu potomnego

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
pl: Przechowuje nazwę właściwości pakującej, w celu zobrazowania specjalnego elementu potomnego dla tej klasy kontenerów

en: Cursor
pl: Kursor

en: A cursor for inserting widgets in the UI
pl: Kursor do wstawiania widżetów do interfejsu użytkownika

en: Query
pl: Odpytywanie

en: Whether the adaptor should query the use or not
pl: Określa, czy adapter ma odpytywać użycie

en: The name of the widget
pl: Nazwa widżetu

en: Internal name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: The internal name of the widget
pl: Nazwa wewnętrzna widżetu

en: Anarchist
pl: Anarchista

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
pl: Określa, czy złożony element potomny jest dziedziczny, czy anarchistyczny

en: Object
pl: Obiekt

en: The object associated
pl: Obiekt powiązany

en: Adaptor
pl: Adapter

en: The class adaptor for the associated widget
pl: Adapter klasy dla powiązanego widżetu

en: The glade project that this widget belongs to
pl: Projekt Glade, do którego ten widżet należy

en: A list of GladeProperties
pl: Lista właściwości Glade

en: Parent
pl: Rodzic

en: A pointer to the parenting GladeWidget
pl: Wskaźnik do rodzicielskiego obiektu GladeWidget

en: Internal Name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: A generic name prefix for internal widgets
pl: Ogólny przedrostek nazwy dla widżetów wewnętrznych

en: A GladeWidget template to base a new widget on
pl: Szablon GladeWidget, na którym opierać nowe widżety

en: Exact Template
pl: Dokładny szablon

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
pl: Określa, czy tworzyć dokładny duplikat podczas używania szablonu

en: Reason
pl: Przyczyna

en: A GladeCreateReason for this creation
pl: GladeCreateReason dla tego utworzenia

en: Toplevel Width
pl: Szerokość najwyższego poziomu

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
pl: Szerokość widżetu, gdy jest elementem najwyższego poziomu w GladeDesignLayout

en: Toplevel Height
pl: Wysokość najwyższego poziomu

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
pl: Wysokość widżetu, gdy jest elementem najwyższego poziomu w GladeDesignLayout

en: A warning string about version mismatches
pl: Ciąg ostrzeżenia o niezgodności wersji

en: Whether the widget is visible or not
pl: Określa, czy widżet jest widoczny

en: Whether this widget is the template for a composite widget
pl: Określa, czy ten widżet jest szablonem dla złożonego widżetu

en: Template classes are only usable in GTK+ 3.10 and later.
pl: Klas szablonu można używać tylko w GTK 3.10 i nowszych.

en: Object has unrecognized type %s
pl: Obiekt ma nierozpoznany typ %s

en: Property has versioning problems:
pl: Właściwość ma błąd wersji:

en: Some properties have versioning problems:
pl: Niektóre właściwości mają błędy wersji:

en: Signal has versioning problems:
pl: Sygnał ma błąd wersji:

en: Some signals have versioning problems:
pl: Niektóre sygnały mają błędy wersji:

en: Actions
pl: Działania

en: Applications
pl: Programy

en: Categories
pl: Kategorie

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Emblems
pl: Symbole

en: Emoticons
pl: Emotikony

en: International
pl: Międzynarodowy

en: MIME Types
pl: Typy MIME

en: Places
pl: Miejsca

en: Status
pl: Stan

en: All available widgets and objects
pl: Wszystkie dostępne widżety i obiekty

en: Click on a placeholder to create this class
    (use middle button to create more than one)
pl: Kliknięcie elementu zastępowalnego utworzy tę klasę
    (kliknięcie środkowym przyciskiem myszy utworzy więcej niż jedną)

en: Non-GTK+ widgets and objects
pl: Widżety i obiekty spoza biblioteki GTK

en: Extra GTK+ objects
pl: Dodatkowe obiekty biblioteki GTK

en: _General
pl: _Ogólne

en: _Packing
pl: _Pakowanie

en: _Common
pl: _Wspólne

en: _Signals
pl: _Sygnały

en: Translation domain:
pl: Domena tłumaczenia:

en: Composite template toplevel:
pl: Najwyższy poziom szablonu składania:

en: Select a CSS to use as custom style provider
pl: Wybór pliku CSS do używania jako niestandardowy dostawca stylu

en: Custom CSS style provider:
pl: Niestandardowy dostawca stylu CSS:

en: From the project directory
pl: Z katalogu projektu

en: From a project relative directory
pl: Z katalogu względnego projektu

en: From this directory
pl: Z tego katalogu

en: Choose a path to load image resources
pl: Wybór ścieżki do wczytywania zasobów obrazów

en: Image resources are loaded locally:
pl: Zasoby obrazów są wczytywane lokalnie:

en: Toolkit version required:
pl: Wymagana wersja zestawu narzędzi:

en: Verify objects, properties and signals deprecations
pl: Sprawdź przestarzałe obiekty, właściwości i sygnały

en: Warnings:
pl: Ostrzeżenia:

en: Copyright:
pl: Prawa autorskie:

en: program or library name
pl: nazwa programu lub biblioteki

en: Author(s):
pl: Autorzy:

en: License:
pl: Licencja:

en: Description:
pl: Opis:

en: program or library short description
pl: krótki opis programu lub biblioteki

en: GNU GPL version 2
pl: GNU GPL, wersja 2

en: GNU GPL version 3
pl: GNU GPL, wersja 3

en: GNU LGPL version 2.1
pl: GNU LGPL, wersja 2.1

en: GNU LGPL version 3
pl: GNU LGPL, wersja 3

en: BSD 2-clause
pl: 2-klauzulowa licencja BSD

en: BSD 3-clause
pl: 3-klauzulowa licencja BSD

en: GNU All permissive
pl: Liberalna licencja GNU

en: Setting License type of %s
pl: Ustawienie typu licencji dla %s

en: Setting %s to use logo file
pl: Ustawianie %s na pliku logo

en: Setting %s to use a logo icon
pl: Ustawianie %s na używanie ikony jako logo

en: <choose a key>
pl: <wybór klawisza>

en: Accelerator Key
pl: Klawisz skrótu

en: Choose accelerator keys...
pl: Wybierz klawisze skrótów…

en: Setting %s to use a center child
pl: Ustawianie %s na używanie wyśrodkowanego elementu potomnego

en: Setting %s to not use a center child
pl: Ustawianie %s na nieużywanie wyśrodkowanego elementu potomnego

[ctx: textattr]
en: Style
pl: Styl

[ctx: textattr]
en: Weight
pl: Szerokość

[ctx: textattr]
en: Variant
pl: Wariant

[ctx: textattr]
en: Stretch
pl: Rozciągnięcie

[ctx: textattr]
en: Underline
pl: Podkreślenie

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

[ctx: textattr]
en: Gravity
pl: Grawitacja

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
pl: Podpowiedź grawitacji

[ctx: textattr]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
pl: Rozmiar bezwzględny

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
pl: Kolor tekstu

[ctx: textattr]
en: Background Color
pl: Kolor tła

[ctx: textattr]
en: Underline Color
pl: Kolor podkreślenia

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
pl: Kolor przekreślenia

[ctx: textattr]
en: Scale
pl: Skala

[ctx: textattr]
en: Font Description
pl: Opis czcionki

en: <Enter Value>
pl: <Tutaj należy wprowadzić wartość>

en: Unset
pl: Nieustawione

en: Select a color
pl: Wybór koloru

en: Select a font
pl: Wybór czcionki

en: Attribute
pl: Atrybut

en: Value
pl: Wartość

en: Setup Text Attributes
pl: Ustawienia atrybutów tekstu

en: Edit Attributes
pl: Modyfikuj atrybuty

en: Setting %s to use a custom child
pl: Ustawianie %s na używanie niestandardowego elementu potomnego

en: Setting %s to use standard configuration
pl: Ustawianie %s na używanie standardowej konfiguracji

en: Setting %s to use a stock button
pl: Ustawianie %s na używanie standardowego przycisku

en: Setting %s to use a label and image
pl: Ustawianie %s na używanie etykiety i obrazu

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
pl: Ustawianie %s na używanie właściwości %s jako atrybutu

en: Setting %s to use the %s property directly
pl: Ustawianie %s na bezpośrednie używanie właściwości %s

en: Retrieve %s from model (type %s)
pl: Pobranie %s z modelu (typ %s)

note: translators: the adjective not the verb
en: unset
pl: nieustawione

en: no model
pl: brak modelu

en: Setting columns on %s
pl: Ustawienie kolumn dla %s

en: < define a new column >
pl: < określenie nowej kolumny >

en: Add and remove columns:
pl: Dodanie lub usunięcie kolumn:

en: Column type
pl: Typ kolumny

en: Column name
pl: Nazwa kolumny

en: Setting %s to use static text
pl: Ustawianie %s na używanie statycznego tekstu

en: Setting %s to use an external buffer
pl: Ustawianie %s na używanie zewnętrznego bufora

en: Setting %s to use a primary icon from stock
pl: Ustawianie %s na używanie głównej ikony z zestawu standardowego

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
pl: Ustawianie %s na używanie głównej ikony z motywu ikon

en: Setting %s to use a primary icon from filename
pl: Ustawianie %s na używanie głównej ikony z pliku

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
pl: Ustawianie %s na używanie drugorzędnej ikony z zestawu standardowego

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
pl: Ustawianie %s na używanie drugorzędnej ikony z motywu ikon

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
pl: Ustawianie %s na używanie drugorzędnej ikony z pliku

en: Setting primary icon of %s to use tooltip markup
pl: Ustawianie głównej ikony %s na używanie znaczników w podpowiedzi

en: Setting secondary icon of %s to use tooltip markup
pl: Ustawianie drugorzędnej ikony %s na używanie znaczników w podpowiedzi

en: Setting primary icon of %s to not use tooltip markup
pl: Ustawianie głównej ikony %s na nieużywanie znaczników w podpowiedzi

en: Setting secondary icon of %s to not use tooltip markup
pl: Ustawianie drugorzędnej ikony %s na nieużywanie znaczników w podpowiedzi

en: Placing %s inside %s
pl: Umieszczanie %s wewnątrz %s

en: X position property
pl: Właściwość pozycji X

en: The property used to set the X position of a child object
pl: Właściwość używana do ustawienia pozycji X obiektu potomnego

en: Y position property
pl: Właściwość pozycji Y

en: The property used to set the Y position of a child object
pl: Właściwość używana do ustawienia pozycji Y obiektu potomnego

en: Width property
pl: Właściwość szerokości

en: The property used to set the width of a child object
pl: Właściwość używana do ustawienia szerokości obiektu potomnego

en: Height property
pl: Właściwość wysokości

en: The property used to set the height of a child object
pl: Właściwość używana do ustawienia wysokości obiektu potomnego

en: Can resize
pl: Można zmieniać rozmiar

en: Whether this container supports resizes of child widgets
pl: Określa, czy ten kontener obsługuje zmienianie rozmiarów widżetów potomnych

en: Action
pl: Działanie

en: Toggle
pl: Przełącznik

en: Radio
pl: Przycisk radiowy

en: Recent
pl: Ostatnie

en: Action Group Editor
pl: Edytor grupy działań

en: Introduction page
pl: Strona wprowadzenia

en: Content page
pl: Strona treści

en: Confirmation page
pl: Strona potwierdzenia

en: Ordering children of %s
pl: Ustawianie kolejności elementów potomnych dla %s

en: Tree View Column
pl: Kolumna widoku drzewa

en: Cell Renderer
pl: Wyświetlanie komórek

en: Properties and Attributes
pl: Właściwości i atrybuty

en: Common Properties and Attributes
pl: Wspólne właściwości i atrybuty

en: Text
pl: Tekst

en: Accelerator
pl: Klawisz skrótu

en: Combo
pl: Pole kombinowane

en: Spin
pl: Krzywa

en: Pixbuf
pl: Bufor pikseli

en: Progress
pl: Postęp

en: Icon View Editor
pl: Edytor widoku ikon

en: Combo Editor
pl: Edytor pola kombinowanego

en: Entry Completion Editor
pl: Edytor uzupełniania wprowadzania

en: %s is set to load %s from the model
pl: %s jest ustawione na wczytanie %s z modelu

en: %s is set to manipulate %s directly
pl: %s jest ustawione, aby modyfikować %s bezpośrednio

en: This combo box is not configured to have an entry
pl: To pole kombinowane nie jest skonfigurowane, aby miało wejście

en: Tearoff menus are disabled
pl: Menu odrywane są wyłączone

en: Cannot add a toplevel window to a container.
pl: Nie można dodać okna najwyższego poziomu do kontenera.

en: Cannot add a popover to a container.
pl: Nie można dodać widżetu popover do kontenera.

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
pl: Widżety typu %s mogą mieć widżety tylko jako elementy potomne.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
    Increase its size or add a container if it only supports one child.
pl: Widżety typu %s wymagają elementów zastępowalnych, aby dodać elementy potomne.
    Należy zwiększyć jego rozmiar lub dodać kontener, jeśli obsługuje tylko jeden element potomny.

en: This property is only available
    if the entry has a frame
pl: Ta właściwość jest dostępna tylko,
    jeśli wejście ma ramkę

en: This property is only available
    if the entry characters are invisible
pl: Ta właściwość jest dostępna tylko,
    jeśli wprowadzane znaki są niewidoczne

en: Insert Child on %s
pl: Wstawienie elementu potomnego w %s

en: Insert Row on %s
pl: Wstawienie rzędu w %s

en: Insert Column on %s
pl: Wstawienie kolumny w %s

en: Remove Column on %s
pl: Usunięcie kolumny w %s

en: Remove Row on %s
pl: Usunięcie wiersza w %s

note: --------------------------------- Constants ------------------------------
en: This property does not apply unless Use Underline is set.
pl: Ta właściwość nie ma zastosowania, chyba że ustawiono użycie podkreślenia.

en: Property not selected
pl: Niewybrana właściwość

en: This property is only for use in dialog action buttons
pl: Ta właściwość jest przeznaczona tylko dla przycisków działań okna

en: This property is set to be controlled by an Action
pl: Ta właściwość jest ustawiona na sterowanie przez działanie

en: Only objects of type %s can be added to objects of type %s.
pl: Tylko obiekty typu %s mogą być dodawane do obiektów typu %s.

en: The accelerator can only be set when inside an Action Group.
pl: Skrót może być ustawiany tylko w grupie działań.

en: This property does not apply when a custom title is set
pl: Ta właściwość nie ma zastosowania, kiedy ustawiony jest niestandardowy tytuł

en: Insert placeholder to %s
pl: Wstawienie elementu zastępowalnego do %s

en: Remove placeholder from %s
pl: Usunięcie elementu zastępowalnego z %s

en: The decoration layout does not apply to header bars which do no show window controls
pl: Układ dekoracji nie ma zastosowania do pasków nagłówków, które nie wyświetlają ikon kontroli okna

en: This property only applies to stock images or named icons
pl: Ta właściwość ma zastosowanie wyłącznie w standardowych obrazach lub nazwanych ikonach

en: This property only applies to named icons
pl: Ta właściwość ma zastosowanie wyłącznie w nazwanych ikonach

en: This property only applies if ellipsize and wrapping are enabled
pl: Ta właściwość ma zastosowanie tylko, kiedy włączone jest skracanie i zawijanie

en: _File
pl: _Plik

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Help
pl: Pomo_c

en: Edit Menu Bar
pl: Modyfikowanie paska menu

en: Edit Menu
pl: Modyfikowanie menu

en: An object of type %s cannot have any children.
pl: Obiekt typu %s nie może mieć żadnych elementów potomnych.

en: <custom>
pl: <niestandardowy>

en: Children cannot be added to a separator.
pl: Elementy potomne nie mogą być dodawane do separatora.

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
pl: Elementy potomne nie mogą być dodawane do menu ostatnio otwieranych.

en: %s already has a menu.
pl: %s już ma menu.

en: %s item already has a submenu.
pl: Element %s już ma podmenu.

en: Normal item
pl: Zwykły element

en: Image item
pl: Element obrazu

en: Check item
pl: Element menu wyboru

en: Radio item
pl: Element menu radiowego

en: Separator item
pl: Element separatora

en: Recent Menu
pl: Menu ostatnio otwieranych

en: Tool Item
pl: Element narzędziowy

en: Tool Item Group
pl: Grupa elementów narzędziowych

en: Recent Chooser Menu
pl: Menu ostatnio otwieranych

en: Menu Item
pl: Element menu

en: Remove page from %s
pl: Usunięcie strony w %s

en: Insert page on %s
pl: Wstawienie strony w %s

en: This progressbar does not show text
pl: Ten pasek postępu nie wyświetla tekstu

en: Scale is configured to not draw the value
pl: Skala jest skonfigurowana tak, aby nie rysować wartości

en: This property is disabled
pl: Ta właściwość jest wyłączona

en: Search bar is already full
pl: Pasek wyszukiwania jest już pełny

en: Tag
pl: Znacznik

en: Text Tag Table Editor
pl: Edytor tabeli znaczników tekstu

en: Button
pl: Przycisk

en: Custom
pl: Niestandardowy

en: Normal
pl: Zwykły

en: Image
pl: Obraz

en: Check
pl: Przycisk wyboru

en: Tool Bar Editor
pl: Edytor paska narzędziowego

en: This property only applies when configuring the label with text
pl: Ta właściwość ma zastosowanie tylko, kiedy konfigurowana jest etykieta z tekstem

en: Group
pl: Grupa

en: Tool Palette Editor
pl: Edytor palety narzędziowej

en: Column
pl: Kolumna

en: Tree View Editor
pl: Edytor widoku drzewa

note: XXX FIXME: We should hide the actual "fixed-height-mode" setting from * treeview editors and provide a custom control that sets all its columns * to fixed size and then control the column's sensitivity accordingly.
en: Columns must have a fixed size inside a treeview with fixed height mode set
pl: Kolumny muszą mieć stały rozmiar wewnątrz widoku drzewa z ustawionym trybem stałej wysokości

en: Search is disabled
pl: Wyszukiwanie jest wyłączone

en: Headers are invisible
pl: Nagłówki są niewidoczne

en: Expanders are not shown
pl: Rozwijanie nie jest wyświetlane

en: Removing parent of %s
pl: Usuwanie rodzica %s

en: Adding parent %s for %s
pl: Dodawanie rodzica %s dla %s

en: (unnamed)
pl: (bez nazwy)

en: Adding %s to Size Group %s
pl: Dodawanie %s do grupy rozmiaru %s

en: Adding %s to a new Size Group
pl: Dodawania %s do nowej grupy rozmiaru

note: Add trailing new... item
en: New Size Group
pl: Nowa grupa rozmiaru

en: This property does not apply to client-side decorated windows
pl: Ta właściwość nie ma zastosowania do okien dekorowanych po stronie klienta

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use a custom title
en: Setting %s to use a custom title
pl: Ustawianie %s na używanie niestandardowego tytułu

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use the standard title
en: Setting %s to use the standard title
pl: Ustawianie %s na używanie standardowego tytułu

en: Setting %s to show window controls
pl: Ustawianie %s na wyświetlanie ikon kontroli okna

en: Setting %s to not show window controls
pl: Ustawianie %s na niewyświetlanie ikon kontroli okna

note: Add descriptive label
en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
pl: Najpierw należy dodać nazwę standardową do poniższego wpisu, a następnie dodać i określić źródła na tej ikony w widoku drzewa.

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
pl: Proszę wprowadzić nazwę pliku albo względną lub pełną ścieżkę dla tego źródła „%s” (program Glade będzie wczytywał je tylko w czasie wykonywania z katalogu projektu).

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
pl: Należy ustawić, aby określić kierunek tekstu dla tego źródła „%s”

en: Set the text direction for this source of '%s'
pl: Ustawienie kierunku tekstu dla tego źródła „%s”

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
pl: Należy ustawić, aby określić rozmiar ikony dla tego źródła „%s”

en: Set the icon size for this source of '%s'
pl: Ustawienie rozmiaru ikony dla tego źródła „%s”

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
pl: Należy ustawić, aby określić stan dla tego źródła „%s”

en: Set the state for this source of '%s'
pl: Ustawienie stanu dla tego źródła „%s”

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: Setting %s to use an image from stock
pl: Ustawianie %s na używanie obrazu ze standardowego zestawu

en: Setting %s to use an image from the icon theme
pl: Ustawianie %s na używanie obrazu z motywu ikon

en: Setting %s to use a resource name
pl: Ustawianie %s na używanie nazwy zasobu

en: Setting %s to use an image from filename
pl: Ustawianie %s na używanie obrazu z pliku

en: Setting %s to use a stock item
pl: Ustawianie %s na używanie standardowego elementu

en: Stock Item:
pl: Standardowy element:

en: Custom label and image:
pl: Niestandardowa etykieta i obraz:

note: Label area frame...
en: Edit Label
pl: Modyfikacja etykiety

note: Internal Image area...
en: Edit Image
pl: Modyfikacja obrazu

en: Setting %s to use an attribute list
pl: Ustawianie %s na używanie listy atrybutów

en: Setting %s to use a Pango markup string
pl: Ustawianie %s na używanie ciągów znaczników biblioteki Pango

en: Setting %s to use a pattern string
pl: Ustawianie %s na używanie ciągu wzorów

en: Setting %s to use normal line wrapping
pl: Ustawianie %s na używanie zwykłego zawijania wierszy

en: Setting %s to use a single line
pl: Ustawianie %s na używanie pojedynczego wiersza

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
pl: Ustawianie %s na używanie zawijania słów biblioteki Pango

en: <printable chars only>
pl: <tylko widoczne znaki>

en: Add and remove rows:
pl: Dodanie lub usunięcie wierszy:

en: Setting %s to have a start action
pl: Ustawianie %s na używanie działania początkowego

en: Setting %s to have an end action
pl: Ustawianie %s na używanie działania końcowego

en: Setting %s to not have a start action
pl: Ustawianie %s na nieużywanie działania początkowego

en: Setting %s to not have an end action
pl: Ustawianie %s na nieużywanie działania końcowego

note: Add descriptive label
en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
pl: Należy określić kolumny w przechowalni listy. Nadanie im znaczących nazwa pomaga pobierać je podczas ustawiania atrybutów wyświetlania komórki (naciśnięcie klawisza Delete usuwa zaznaczoną kolumnę)

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
pl: Dodanie, usunięcie i modyfikacja wierszy danych (można opcjonalnie użyć klawiszy Ctrl+N lub dodać nowe rzędy i użyć klawisza Delete do usunięcia zaznaczonego rzędu)

en: <Type Here>
pl: <Tutaj można pisać>

en: <Enter ID>
pl: <Tutaj należy wprowadzić identyfikator>

en: Setting %s to use standard label text
pl: Ustawianie %s na używanie standardowej etykiety tekstowej

en: Setting %s to use a custom label widget
pl: Ustawianie %s na używanie niestandardowego widżetu etykiety

en: Group Header
pl: Nagłówek grupy

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
pl: Proszę najpierw wybrać model danych i
    określić kilka kolumn w przechowalni danych

en: Setting %s to use a custom tooltip
pl: Ustawianie %s na używanie niestandardowej podpowiedzi

en: Setting %s to use tooltip markup
pl: Ustawianie %s na używanie znaczników w podpowiedzi

en: Setting %s to not use tooltip markup
pl: Ustawianie %s na nieużywanie znaczników w podpowiedzi

en: Setting %s to use a named icon
pl: Ustawianie %s na używanie nazwanej ikony

en: Setting %s to use an icon file
pl: Ustawianie %s na używanie pliku ikony

en: Setting %s to use a custom titlebar
pl: Ustawianie %s na używanie niestandardowego paska tytułowego

en: Setting %s to use a system provided titlebar
pl: Ustawianie %s na używanie paska tytułowego dostarczanego przez system

en: Page Setup Dialog
pl: Okno ustawienia strony

en: Print Dialog
pl: Okno wydruku

en: Page Set
pl: Ustawienie strony

en: Copies
pl: Kopie

en: Collate
pl: Porównanie

en: Reverse
pl: Odwrócenie

en: Scale
pl: Skalowanie

en: Generate PDF
pl: Utworzenie pliku PDF

en: Generate PS
pl: Utworzenie pliku PostScript

en: Preview
pl: Podgląd

en: Number Up
pl: Liczba do góry

en: Number Up Layout
pl: Układ liczb do góry

en: GTK+ Unix Print Toplevels
pl: Najwyższe poziomy wydruku GTK dla systemów UNIX

en: Preview snapshot
pl: Migawka podglądu

en: Edit Separately
pl: Modyfikowanie oddzielne

en: Remove Parent
pl: Usunięcie rodzica

en: Add Parent
pl: Dodanie rodzica

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Viewport
pl: Obszar wyświetlania

en: Event Box
pl: Pole zdarzeń

en: Frame
pl: Ramka

en: Aspect Frame
pl: Ramka proporcji

en: Scrolled Window
pl: Przewijane okno

en: Expander
pl: Element rozwijający

en: Grid
pl: Siatka

en: Box
pl: Skrzynka

en: Paned
pl: W kratkę

en: Stack
pl: Stos

en: Add to Size Group
pl: Dodanie do grupy rozmiaru

en: Clear properties
pl: Wyczyść właściwości

en: Read documentation
pl: Odczytaj dokumentację

en: Style Classes
pl: Klasy stylów

en: A list of style class names to apply to this widget
pl: Lista nazw klas stylów do zastosowania do tego widżetu

en: Fill
pl: Wypełnienie

en: Start
pl: Rozpoczęcie

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: End
pl: Koniec

en: Baseline
pl: Podstawa

en: Exposure
pl: Odsłonięcie

en: Pointer Motion
pl: Ruch kursora

en: Pointer Motion Hint
pl: Podpowiedź ruchu kursora

en: Button Motion
pl: Ruch z przyciskiem

en: Button 1 Motion
pl: 1. ruch z przyciskiem

en: Button 2 Motion
pl: 2. ruch z przyciskiem

en: Button 3 Motion
pl: 3. ruch z przyciskiem

en: Button Press
pl: Wciśnięcie przycisku

en: Button Release
pl: Zwolnienie przycisku

en: Key Press
pl: Wciśnięcie klawisza

en: Key Release
pl: Zwolnienie klawisza

en: Enter Notify
pl: Powiadomienie o wejściu

en: Leave Notify
pl: Powiadomienie o opuszczeniu

en: Focus Change
pl: Zmiana skupienia

en: Structure
pl: Struktura

en: Property Change
pl: Zmiana właściwości

en: Visibility Notify
pl: Powiadomienie o widoczności

en: Proximity In
pl: Bliskość wewnątrz

en: Proximity Out
pl: Bliskość na zewnątrz

en: Substructure
pl: Podstruktura

en: Scroll
pl: Przewijanie

en: Touch
pl: Dotyk

en: Smooth scroll
pl: Płynne przewijanie

en: Touchpad Gesture
pl: Gesty panelu dotykowego

en: Tablet Pad
pl: Tablet

en: All Events
pl: Wszystkie zdarzenia

en: Accelerators
pl: Klawisze skrótów

en: A list of accelerator keys
pl: Lista klawiszy skrótów

en: Accessible Name
pl: Nazwa dla technologii wspierających

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
pl: Nazwa instancji obiektu sformatowanego dla dostępu technologii wspierających

en: Accessible Description
pl: Opis dla technologii wspierających

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
pl: Opis obiektu sformatowany dla dostępu technologii wspierających

en: Role
pl: Rola

en: The accessible role of this object
pl: Rola dostępności dla tego obiektu

en: Invalid
pl: Nieprawidłowe

en: Accelerator Label
pl: Etykieta skrótu

en: Alert
pl: Alarm

en: Animation
pl: Animacja

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Canvas
pl: Płótno

en: Check Box
pl: Pole wyboru

en: Check Menu Item
pl: Element menu wyboru

en: Color Chooser
pl: Wybór koloru

en: Column Header
pl: Nagłówek kolumny

en: Combo Box
pl: Pole kombinowane

en: Date Editor
pl: Edytor daty

en: Desktop Icon
pl: Ikona pulpitu

en: Desktop Frame
pl: Ramka pulpitu

en: Dial
pl: Dialog

en: Dialog
pl: Okno dialogowe

en: Directory Pane
pl: Panel katalogów

en: Drawing Area
pl: Obszar rysowania

en: File Chooser
pl: Wybór pliku

en: Filler
pl: Wypełnienie

en: Font Chooser
pl: Wybór czcionki

en: Glass Pane
pl: Szklany panel

en: HTML Container
pl: Kontener HTML

en: Icon
pl: Ikona

en: Internal Frame
pl: Wewnętrzna ramka

en: Layered Pane
pl: Warstwowy panel

en: List
pl: Lista

en: List Item
pl: Element listy

en: Menu Bar
pl: Pasek menu

en: Option Pane
pl: Panel opcji

en: Page Tab
pl: Karta strony

en: Page Tab List
pl: Lista kart strony

en: Password Text
pl: Tekst hasła

en: Popup Menu
pl: Menu podręczne

en: Progress bar
pl: Pasek postępu

en: Push Button
pl: Przycisk „push”

en: Radio Button
pl: Przycisk radiowy

en: Radio Menu Item
pl: Element menu radiowego

en: Root Pane
pl: Główny panel

en: Row Header
pl: Nagłówek rzędu

en: Scroll Bar
pl: Pasek przewijania

en: Scroll pane
pl: Panel przewijania

en: Slider
pl: Suwak

en: Split Pane
pl: Rozdzielony panel

en: Spin Button
pl: Przycisk krzywej

en: Status Bar
pl: Pasek stanu

en: Table
pl: Tabela

en: Table Cell
pl: Komórka tabeli

en: Tear Off Menu Item
pl: Element menu odrywanego

en: Toggle Button
pl: Przycisk przełączenia

en: Tool Bar
pl: Pasek narzędziowy

en: Tool Tip
pl: Podpowiedź

en: Tree
pl: Drzewo

en: Tree Table
pl: Tabela drzewa

en: Unknown
pl: Nieznana

en: Window
pl: Okno

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Ruler
pl: Linijka

en: Application
pl: Program

en: Autocomplete
pl: Automatyczne uzupełnianie

en: Editbar
pl: Pasek edycji

en: Embedded
pl: Osadzone

en: Entry
pl: Wejście

en: Chart
pl: Wykres

en: Caption
pl: Podpis

en: Document Frame
pl: Ramka dokumentu

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Page
pl: Strona

en: Section
pl: Sekcja

en: Redundant Object
pl: Zbędny obiekt

en: Form
pl: Formularz

en: Link
pl: Odnośnik

en: Input Method Window
pl: Okno metody wprowadzania

en: Table Row
pl: Rząd tabeli

en: Tree Item
pl: Element drzewa

en: Document Spreadsheet
pl: Dokument arkusza kalkulacyjnego

en: Document Presentation
pl: Dokument prezentacji

en: Document Text
pl: Dokument tekstowy

en: Document Web
pl: Dokument sieciowy

en: Document Email
pl: Dokument e-maila

en: List Box
pl: Lista

en: Grouping
pl: Grupowanie

en: Image Map
pl: Mapa obrazu

en: Notification
pl: Powiadomienie

en: Info Bar
pl: Pasek informacji

en: Level Bar
pl: Pasek poziomu

en: Title Bar
pl: Pasek tytułu

en: Block Quote
pl: Cytat blokowy

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Video
pl: Wideo

en: Article
pl: Artykuł

en: Landmark
pl: Punkt orientacyjny

en: Log
pl: Dziennik

en: Marquee
pl: Pływający tekst

en: Math
pl: Matematyka

en: Rating
pl: Ocena

en: Time
pl: Czas

en: Description List
pl: Lista opisu

en: Description Term
pl: Termin opisu

en: Description Value
pl: Wartość opisu

en: Generic object
pl: Ogólny obiekt

en: Mathematical fraction
pl: Ułamek matematyczny

en: A radical expression (in math)
pl: Wyrażenie pierwiastkowe (w matematyce)

en: Subscript text
pl: Tekst w indeksie dolnym

en: Superscript text
pl: Tekst w indeksie górnym

en: Footnote text
pl: Tekst przypisu

en: Content deletion
pl: Usuwanie treści

en: Content insertion
pl: Wstawianie treści

en: Marked content
pl: Oznaczona treść

en: Change suggestion
pl: Sugestia zmiany

en: Last Defined
pl: Ostatnio określone

en: Controlled By
pl: Sterowany przez

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
pl: Określa, czy obiekt jest sterowany przez jeden lub więcej obiektów docelowych

en: Controller For
pl: Będący sterującym dla

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
pl: Określa, czy obiekt jest sterującym dla jednego lub więcej obiektów docelowych

en: Labeled By
pl: Etykietowany przez

en: Indicates an object is labeled by one or more target objects
pl: Określa, czy obiekt jest etykietowany przez jeden lub więcej obiektów docelowych

en: Label For
pl: Będący etykietą dla

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
pl: Określa, czy obiekt jest etykietą dla jednego lub więcej obiektów docelowych

en: Member Of
pl: Element

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
pl: Określa, czy obiekt jest elementem grupy jednego lub więcej obiektów docelowych

en: Node Child Of
pl: Węzeł potomny wobec

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
pl: Określa, czy obiekt jest komórką w widoku drzewa i jest wyświetlany, ponieważ inna komórka w tej samej kolumnie została rozwinięta i wskazuje na ten obiekt

en: Flows To
pl: Przepływa do

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
pl: Określa, czy obiekt ma treść przepływającą sekwencyjnie do kolejnego obiektu AtkObject (np. text-flow)

en: Flows From
pl: Przepływa z

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
pl: Określa, czy obiekt ma treść przepływającą sekwencyjnie z kolejnego obiektu AtkObject (np. text-flow)

en: Subwindow Of
pl: Okno podrzędne dla

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
pl: Wskazuje na okno podrzędne dołączone do składnika, ale niemające żadnych innych powiązań do tego składnika w hierarchii interfejsu użytkownika

en: Embeds
pl: Osadza

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
pl: Określa, czy obiekt osadza wizualnie treść innego obiektu, tzn. treść obiektu przepływa wokół innej treści

en: Embedded By
pl: Osadzane przez

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
pl: Odwrotność „Osadza”. Określa, czy treść tego obiektu jest wizualnie osadzona w innym obiekcie

en: Popup For
pl: Menu podręczne dla

en: Indicates that an object is a popup for another object
pl: Określa, czy obiekt jest elementem podręcznym innego obiektu

en: Parent Window Of
pl: Okno rodzicielskie

en: Indicates that an object is a parent window of another object
pl: Określa, czy obiekt jest oknem rodzicielskim innego obiektu

en: Described By
pl: Opisywane przez

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
pl: Określa, czy inny obiekt dostarcza informacje opisujące ten obiekt; bardziej szczegółowe niż „Etykietowany przez”

en: Description For
pl: Opis dla

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
pl: Określa, czy obiekt dostarcza informacje opisujące inny obiekt; bardziej szczegółowe niż „Etykieta dla”

en: Queue
pl: Kolejka

en: Immediate
pl: Bezpośredni

en: Bin
pl: Pudełko

en: Insert Before
pl: Wstawienie po

en: Insert After
pl: Wstawienie przed

en: Remove Slot
pl: Usunięcie gniazda

en: Number of items
pl: Liczba elementów

en: The number of items in the box
pl: Liczba elementów w polu

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Dół

en: Center Child
pl: Wyśrodkowany element potomny

en: Horizontal Box
pl: Pole poziome

en: Vertical Box
pl: Pole pionowe

en: Action Bar
pl: Pasek działań

en: The number of items in the action bar
pl: Liczba elementów na pasku działań

en: Accel Groups
pl: Grupy skrótów

en: A list of accel groups to be added to this window
pl: Lista grup skrótów do dodania do tego okna

en: North West
pl: Północny zachód

en: North
pl: Północ

en: North East
pl: Północny wschód

en: West
pl: Zachód

en: East
pl: Wschód

en: South West
pl: Południowy zachód

en: South
pl: Południe

en: South East
pl: Południowy wschód

en: Static
pl: Statyczne

en: Toolbar
pl: Pasek narzędziowy

en: Splash Screen
pl: Ekran powitalny

en: Utility
pl: Narzędzie

en: Dock
pl: Dok

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Drop Down Menu
pl: Menu rozwijane

en: Tooltip
pl: Podpowiedź

en: Toplevel
pl: Najwyższy poziom

en: Popup
pl: Menu podręczne

en: Offscreen
pl: Poza ekranem

en: Mouse
pl: Mysz

en: Always Center
pl: Zawsze na środku

en: Center on Parent
pl: Wyśrodkowane na rodzicu

en: Offscreen Window
pl: Okno poza ekranem

en: Application Window
pl: Okno programu

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Menu Shell
pl: Powłoka menu

en: Position
pl: Położenie

en: The position of the menu item in the menu shell
pl: Położenie elementu menu w powłoce menu

en: Edit…
pl: Modyfikuj…

en: Use Underline
pl: Użycie podkreślenia

en: Related Action
pl: Powiązane działanie

en: Use Action Appearance
pl: Użycie wyglądu działania

en: Action Name
pl: Nazwa działania

en: Action Target
pl: Cel działania

en: Click
pl: Kliknięcie

en: Set the description of the Click atk action
pl: Ustawienie opisu działania kliknięcia, przekazywany technologiom wspierającym

en: Image Menu Item
pl: Graficzny element menu

en: Stock Item
pl: Standardowy element

en: The stock item for this menu item
pl: Standardowy element dla tego elementu menu

en: Accel Group
pl: Grupa ze skrótem

en: Separator Menu Item
pl: Element menu separatora

en: Left to Right
pl: Od lewej do prawej

en: Right to Left
pl: Od prawej do lewej

en: Top to Bottom
pl: Z góry do dołu

en: Bottom to Top
pl: Z dołu do góry

en: Horizontal
pl: Poziome

en: Vertical
pl: Pionowe

en: Icons only
pl: Tylko ikony

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: Text below icons
pl: Tekst pod ikonami

en: Text beside icons
pl: Tekst obok ikon

en: A symbolic icon size for the stock icon
pl: Symboliczny rozmiar ikony dla ikony standardowej

en: Small Toolbar
pl: Mały pasek narzędziowy

en: Large Toolbar
pl: Duży pasek narzędziowy

en: Drag &amp; Drop
pl: Przeciągnięcie i upuszczenie

en: The position of the tool item in the toolbar
pl: Położenie elementu narzędziowego na pasku narzędziowym

en: Tool Palette
pl: Paleta narzędziowa

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural width
pl: Określa, czy rozpoczynać przewijanie przy mniejszej szerokości niż minimalna lub naturalna

en: Minimum
pl: Minimalnie

en: Natural
pl: Naturalnie

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural height
pl: Określa, czy rozpoczynać przewijanie przy mniejszej wysokości niż minimalna lub naturalna

en: The position of the tool item group in the palette
pl: Położenie grupy elementów narzędziowych w palecie

en: Middle
pl: Środek

en: Half
pl: Połowa

en: Separator Tool Item
pl: Element narzędziowego separatora

en: Tool Button
pl: Przycisk narzędziowy

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
pl: Standardowa ikona wyświetlana na elemencie (należy wybrać element standardowy biblioteki GTK lub z generatora ikon)

en: Toggle Tool Button
pl: Przycisk narzędziowy przełączenia

en: Radio Tool Button
pl: Narzędziowy przełącznik radiowy

en: Menu Tool Button
pl: Przycisk narzędziowy menu

en: Handle Box
pl: Pole z uchwytem

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: In
pl: Wewnątrz

en: Out
pl: Na zewnątrz

en: Etched In
pl: Wklęsłe

en: Etched Out
pl: Wypukłe

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: The pango attributes for this label
pl: Atrybuty biblioteki Pango dla tej etykiety

en: Word
pl: Słowo

en: Character
pl: Znak

en: Word Character
pl: Znak słowa

en: Text Entry
pl: Wejście tekstowe

en: Free Form
pl: Wolny formularz

en: Alpha
pl: Alfa

en: Digits
pl: Cyfry

en: Number
pl: Liczba

en: Phone
pl: Telefon

en: URL
pl: Adres URL

en: Email
pl: E-mail

en: Password
pl: Hasło

en: Pin Code
pl: Kod PIN

en: Spellcheck
pl: Sprawdzanie pisowni

en: No Spellcheck
pl: Bez sprawdzania pisowni

en: Word Completion
pl: Uzupełnienie wyrazów

en: Lowercase
pl: Małe znaki

en: Uppercase Chars
pl: Wielkie znaki

en: Uppercase Words
pl: Wyrazy wielkimi znakami

en: Uppercase Sentences
pl: Zdania wielkimi znakami

en: Inhibit On-screen Keyboard
pl: Wstrzymywanie klawiatury ekranowej

en: Vertical Writing
pl: Pismo pionowe

en: Emoji Support
pl: Obsługa emoji

en: No Emoji Support
pl: Brak obsługi emoji

en: Primary Stock Icon
pl: Główna ikona standardowa

en: Secondary Stock Icon
pl: Drugorzędna ikona standardowa

en: Primary Icon Pixbuf
pl: Bufor pikseli głównej ikony

en: Secondary Icon Pixbuf
pl: Bufor pikseli drugorzędnej ikony

en: Primary Icon Name
pl: Nazwa głównej ikony

en: Secondary Icon Name
pl: Nazwa drugorzędnej ikony

en: Primary Icon Activatable
pl: Aktywność głównej ikony

en: Secondary Icon Activatable
pl: Aktywność drugorzędnej ikony

en: Primary Icon Sensitive
pl: Aktywność głównej ikony

en: Secondary Icon Sensitive
pl: Aktywność drugorzędnej ikony

en: Progress Fraction
pl: Ułamek postępu

en: Progress Pulse Step
pl: Pulsowanie postępu

en: Primary Icon Tooltip Text
pl: Tekst podpowiedzi głównej ikony

en: Secondary Icon Tooltip Text
pl: Tekst podpowiedzi drugorzędnej ikony

en: Primary Icon Tooltip Markup
pl: Znaczniki podpowiedzi głównej ikony

en: Secondary Icon Tooltip Markup
pl: Znaczniki podpowiedzi drugorzędnej ikony

en: Activate
pl: Aktywacja

en: Set the description of the Activate atk action
pl: Ustawienie opisu działania aktywowania, przekazywany technologiom wspierającym

en: Search Entry
pl: Wejście wyszukiwania

en: Text View
pl: Widok tekstowy

en: Search Bar
pl: Pasek wyszukiwania

en: Reject
pl: Odrzuć

en: Accept
pl: Przyjmij

en: Delete Event
pl: Usunięcie wydarzenia

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Close
pl: Zamknij

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Help
pl: Pomoc

en: Stock Button
pl: Standardowy przycisk

en: The stock item for this button
pl: Standardowy element dla tego przycisku

en: Response ID
pl: Identyfikator odpowiedzi

en: The response ID of this button in a dialog
pl: Identyfikator odpowiedzi tego przycisku w oknie dialogowym

en: Press
pl: Wciśnięcie

en: Set the description of the Press atk action
pl: Ustawienie opisu działania wciśnięcia, przekazywany technologiom wspierającym

en: Release
pl: Zwolnienie

en: Set the description of the Release atk action
pl: Ustawienie opisu działania zwolnienia, przekazywany technologiom wspierającym

en: Check Button
pl: Przycisk wyboru

en: Always
pl: Zawsze

en: If Valid
pl: Jeżeli prawidłowe

en: Switch
pl: Przełącznik

en: File Chooser Button
pl: Przycisk wyboru pliku

en: Save
pl: Zapisz

en: Open
pl: Otwórz

en: Select Folder
pl: Wybór katalogu

en: Create Folder
pl: Utworzenie katalogu

en: Scale Button
pl: Przycisk skalowania

en: The names of the icons to be used by the scale button. The first item in the array will be used in the button when the current value is the lowest value, the second item for the highest value. All the subsequent icons will be used for all the other values, spread evenly over the range of values
pl: Nazwy ikon używanych przez przycisk skalowania. Pierwszy element w macierzy będzie używany na przycisku, jeśli bieżąca wartość jest wartością najniższą, a drugi element dla wartości najwyższej. Wszystkie kolejne ikony będą używane dla wszystkich innych wartości, rozmieszczone równo między zakres wartości

en: Volume Button
pl: Przycisk głośności

en: File Chooser Widget
pl: Widżet wyboru pliku

en: Application Chooser Widget
pl: Widżet wyboru programu

en: Places Sidebar
pl: Panel boczny miejsc

en: New Tab
pl: Nowa karta

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Color Button
pl: Przycisk wyboru koloru

en: Font Button
pl: Przycisk wyboru czcionki

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: On
pl: Włączone

en: Off
pl: Wyłączone

en: Combo Box Text
pl: Tekst pola kombinowanego

en: Items
pl: Elementy

en: The list of items to show in the combo box
pl: Lista elementów do wyświetlenia w polu kombinowanym

en: Application Chooser Button
pl: Przycisk wyboru programu

en: Progress Bar
pl: Pasek postępu

en: Continuous
pl: Ciągłe

en: Discrete
pl: Dyskretne

en: Resource Name
pl: Nazwa zasobu

en: Icon Size
pl: Rozmiar ikony

en: Dialog Box
pl: Pole dialogowe

en: Insert Row
pl: Wstawienie wiersza

en: Before
pl: Przed

en: Insert Column
pl: Wstawienie kolumny

en: Remove Row
pl: Usunięcie wiersza

en: Remove Column
pl: Usunięcie kolumny

en: Expand
pl: Rozwinięcie

en: Shrink
pl: Zmniejszanie

en: Rows
pl: Rzędy

en: The number of rows for this grid
pl: Liczba rzędów dla tej siatki

en: Columns
pl: Kolumny

en: The number of columns for this grid
pl: Liczba kolumn dla tej siatki

en: Horizontal Panes
pl: Podział poziomy

en: Vertical Panes
pl: Podział pionowy

en: Notebook
pl: Karty

en: Insert Page Before
pl: Wstawienie strony przed

en: Insert Page After
pl: Wstawienie strony po

en: Remove Page
pl: Usunięcie strony

en: Set the currently active page to edit, this property will not be saved
pl: Ustawia obecnie aktywną stronę do modyfikacji, ta właściwość nie zostanie zapisana

en: Number of pages
pl: Liczba stron

en: The number of pages in the notebook
pl: Liczba stron w notatniku

en: Start Action
pl: Działanie początkowe

en: End Action
pl: Działanie końcowe

en: HeaderBar
pl: Pasek nagłówka

en: Reserve space for subtitle
pl: Zachowanie miejsca na podtytuł

en: Keep the headerbar height the same as the subtitle changes dynamically.
pl: Utrzymywanie takiej samej wysokości paska nagłówka podczas dynamicznej zmiany podtytułu.

en: Custom Title
pl: Niestandardowy tytuł

en: The number of items in the header bar
pl: Liczba elementów na pasku nagłówka

en: Add Slot
pl: Dodanie gniazda

en: The number of pages in the stack
pl: Liczba stron na stosie

en: Edit page
pl: Modyfikacja strony

en: Visible child
pl: Widoczny element potomny

en: Crossfade
pl: Przechodzenie

en: Slide Right
pl: Przewijanie w prawo

en: Slide Left
pl: Przewijanie w lewo

en: Slide Up
pl: Przewijanie w górę

en: Slide Down
pl: Przewijanie w dół

en: Slide Left-Right
pl: Przewijanie w lewo i w prawo

en: Slide Up-Down
pl: Przewijanie w górę i w dół

en: Move Over Up
pl: Przenoszenie na wierzchu w górę

en: Move Over Down
pl: Przenoszenie na wierzchu w dół

en: Move Over Left
pl: Przenoszenie na wierzchu w lewo

en: Move Over Right
pl: Przenoszenie na wierzchu w prawo

en: Move Over Up-Down
pl: Przenoszenie na wierzchu w górę i w dół

en: Move Over Down-Up
pl: Przenoszenie na wierzchu w dół i w górę

en: Move Over Left-Right
pl: Przenoszenie na wierzchu w lewo i w prawo

en: Move Over Right-Left
pl: Przenoszenie na wierzchu w prawo i w lewo

en: Move Under Up
pl: Przenoszenie pod spodem w górę

en: Move Under Down
pl: Przenoszenie pod spodem w dół

en: Move Under Left
pl: Przenoszenie pod spodem w lewo

en: Move Under Right
pl: Przenoszenie pod spodem w prawo

en: Stack Switcher
pl: Przełącznik stosu

en: Stack Sidebar
pl: Panel boczny stosu

en: Revealer
pl: Ujawnianie

en: Add Row
pl: Dodaj rząd

en: Single
pl: Pojedyncze

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Multiple
pl: Wiele

en: Placeholder
pl: Zastępowalny widżet

en: Whether this listbox should have a placeholder widget that is shown in the list when it doesn't display any visible children
pl: Określa, czy ta lista ma mieć zastępowalny widżet wyświetlany na liście, kiedy nie wyświetla ona żadnych widocznych elementów potomnych

en: The position of the row item in the listbox
pl: Położenie elementu rzędu na liście

en: List Box Row
pl: Rząd listy

en: Flow Box
pl: Pole przepływowe

en: Add Child
pl: Dodanie elementu potomnego

en: The position of the child in the flowbox
pl: Położenie elementu potomnego w polu przepływowym

en: Flow Box Child
pl: Element potomny pola przepływowego

en: Range
pl: Zakres

en: Discontinuous
pl: Nieciągłe

en: Delayed
pl: Opóźnione

en: The number of digits to round the value to when the value changes
pl: Liczba cyfr, do ilu zaokrąglić wartość podczas jej zmiany

en: Whether to highlight the area of the trough from the bottom or left leading up to the knob
pl: Określa, czy wyróżniać obszar przejścia z dołu lub lewej do góry do gałki

en: Horizontal Scale
pl: Pozioma skala

en: Vertical Scale
pl: Pionowa skala

en: Flip Horizontally
pl: Odbicie poziome

en: Flip Vertically
pl: Odbicie pionowe

en: Slide Horizontally
pl: Przesunięcie poziome

en: Slide Vertically
pl: Przesunięcie pionowe

en: Resize Horizontally
pl: Pozioma zmiana rozmiaru

en: Resize Vertically
pl: Pionowa zmiana rozmiaru

en: Flip Both Sides
pl: Odbicie obu stron

en: Slide Both Sides
pl: Przesunięcie obu stron

en: Resize Both Sides
pl: Zmiana rozmiaru obu stron

en: Scrollbar
pl: Pasek przewijania

en: Horizontal Scrollbar
pl: Poziomy pasek przewijania

en: Vertical Scrollbar
pl: Pionowy pasek przewijania

en: Button Box
pl: Skrzynka z przyciskami

en: Default
pl: Domyślne

en: Spread
pl: Rozpiętość

en: Edge
pl: Krawędź

en: Horizontal Button Box
pl: Poziome pole przycisków

en: Vertical Button Box
pl: Pole przycisku pionowego

en: Horizontal Separator
pl: Poziomy separator

en: Vertical Separator
pl: Pionowy separator

en: Accel Label
pl: Etykieta ze skrótem

en: Up
pl: Góra

en: Down
pl: Dół

en: Menu Button
pl: Przycisk menu

en: Lock Button
pl: Przycisk blokady

en: Layout
pl: Układ

en: Fixed
pl: Stałe

en: OpenGL Area
pl: Obszar OpenGL

en: Info
pl: Informacje

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Question
pl: Pytanie

en: Error
pl: Błąd

en: Never
pl: Nigdy

en: External
pl: Zewnętrzne

en: Top Left
pl: Lewy górny

en: Bottom Left
pl: Lewy dolny

en: Top Right
pl: Prawy górny

en: Bottom Right
pl: Prawy dolny

en: If overlay scrolling is enabled, scrollbars are only added as traditional widgets when a mouse is present
pl: Jeśli znikające paski przewijania są włączone, to pojawiają się one jako tradycyjne widżety tylko wtedy, kiedy podłączona jest mysz

en: About Dialog
pl: Okno informacyjne

en: Artistic
pl: Twórcza

en: GPL 2.0 Only
pl: GPL tylko w wersji 2.0

en: GPL 3.0 Only
pl: GPL tylko w wersji 3.0

en: LGPL 2.1 Only
pl: LGPL tylko w wersji 2.1

en: LGPL 3.0 Only
pl: LGPL tylko w wersji 3.0

en: AGPL 3.0 Only
pl: AGPL tylko w wersji 3.0

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
pl: Aby wskazać konkretnego tłumacza, można zaznaczyć właściwość jako możliwą do tłumaczenia i wpisać jedno nazwisko/adres. W pozostałych przypadkach należy wymienić wszystkich tłumaczy i pozostawić właściwość „możliwe do tłumaczenia” niezaznaczoną

en: Color Selection Dialog
pl: Okno wyboru koloru

en: File Chooser Dialog
pl: Okno wyboru pliku

en: Font Selection Dialog
pl: Okno wyboru czcionki

en: Application Chooser Dialog
pl: Okno wyboru programu

en: Message Dialog
pl: Okno komunikatu

en: Ok
pl: OK

en: Yes, No
pl: Tak, nie

en: Ok, Cancel
pl: OK, anuluj

en: Color Selection
pl: Wybór koloru

en: Color Chooser Widget
pl: Widżet wyboru koloru

en: Color Chooser Dialog
pl: Okno wyboru koloru

en: Font Chooser Widget
pl: Widżet wyboru czcionki

en: Font Chooser Dialog
pl: Okno wyboru czcionki

en: Font Selection
pl: Wybór czcionki

en: Assistant
pl: Asystent

en: Number of Pages
pl: Liczba stron

en: Number of pages in this assistant
pl: Liczba stron w tym asystencie

en: Initially Complete
pl: Początkowo pełne

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
pl: Określa, czy ta strona ma zostać początkowo oznaczona jako pełna, niezależnie od tego, co wprowadził użytkownik.

en: Content
pl: Treść

en: Intro
pl: Wprowadzenie

en: Confirm
pl: Potwierdzenie

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: The page position in the Assistant
pl: Położenie strony w asystencie

en: Popover Menu
pl: Menu popover

en: Number of submenus
pl: Liczba podmenu

en: The number of submenus in the popover menu
pl: Liczba podmenu w menu popover

en: Edit menu
pl: Modyfikowanie menu

en: Set the currently active submenu to edit, this property will not be saved
pl: Ustawia obecnie aktywne podmenu do modyfikacji, ta właściwość nie zostanie zapisana

en: Model Button
pl: Przycisk modelu

en: Link Button
pl: Przycisk odnośnika

en: Recent Chooser
pl: Ostatnio otwierane

en: Most Recently Used first
pl: Ostatnio otwierane na początku

en: Least Recently Used first
pl: Ostatnio otwierane na końcu

en: Recent Chooser Dialog
pl: Okno ostatnio otwieranych

en: Size Group
pl: Grupa rozmiaru

en: Widgets
pl: Widżety

en: List of widgets in this group
pl: Lista widżetów w tej grupie

en: Both
pl: Oba

en: Window Group
pl: Grupa okna

en: Adjustment
pl: Dopasowanie

en: An accelerator key for this action
pl: Klawisz skrótu dla tego działania

en: Toggle Action
pl: Działanie przełączenia

en: Radio Action
pl: Działanie pola radiowego

en: Recent Action
pl: Ostatnie działanie

en: Action Group
pl: Grupa działań

en: Entry Completion
pl: Uzupełnienie wprowadzania

en: Icon Factory
pl: Generator ikon

en: Icon Sources
pl: Źródła ikon

en: A list of sources for this icon factory
pl: Lista źródeł dla tego generatora ikon

en: List Store
pl: Lista przechowalni

en: Enter a list of column types for this data store
pl: Proszę wprowadzić typy kolumn dla tej przechowalni danych

en: Data
pl: Dane

en: Enter a list of values to be applied on each row
pl: Proszę wprowadzić listę wartości do zastosowania dla każdego wiersza

en: Tree Store
pl: Przechowalnia drzewa

en: Tree Model Filter
pl: Filtr modelu drzewa

en: Tree Model Sort
pl: Porządkowanie modelu drzewa

en: Tree Selection
pl: Wybór drzewa

en: Tree View
pl: Widok drzewa

en: Horizontal and Vertical
pl: Poziome i pionowe

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Grow Only
pl: Tylko rośnięcie

en: Icon View
pl: Widok ikon

en: Cell Background Color name column
pl: Kolumna nazwy koloru tła komórki

en: The column in the model to load the value from
pl: Kolumna w modelu, z której wczytać wartość

en: Cell Background Color column
pl: Kolumna koloru tła komórki

en: Cell Background RGBA column
pl: Kolumna koloru RGBA tła komórki

en: Width column
pl: Kolumna szerokości

en: Height column
pl: Kolumna wysokości

en: Horizontal Padding
pl: Wypełnienie poziome

en: Horizontal Padding column
pl: Kolumna wypełnienia poziomego

en: Vertical Padding
pl: Wypełnienie pionowe

en: Vertical Padding column
pl: Kolumna wypełnienia pionowego

en: Horizontal Alignment
pl: Wyrównanie poziome

en: Horizontal Alignment column
pl: Kolumna wyrównania poziomego

en: Vertical Alignment
pl: Wyrównanie pionowe

en: Vertical Alignment column
pl: Kolumna wyrównania pionowego

en: Sensitive column
pl: Kolumna aktywności

en: Visible column
pl: Kolumna widoczności

en: Text Renderer
pl: Wyświetlanie tekstu

en: Alignment column
pl: Kolumna wyrównania

en: Attributes column
pl: Kolumna atrybutów

en: Background Color Name column
pl: Kolumna nazwy koloru tła

en: Background Color column
pl: Kolumna koloru tła

en: Editable column
pl: Kolumna modyfikowalna

en: Ellipsize column
pl: Kolumna „Ellipsize”

en: Family column
pl: Kolumna rodziny

en: Font column
pl: Kolumna czcionki

en: Font Description column
pl: Kolumna opisu czcionki

en: Foreground Color Name column
pl: Kolumna nazwy koloru tekstu

en: Foreground Color column
pl: Kolumna koloru tekstu

en: Language column
pl: Kolumna języka

en: Markup column
pl: Kolumna znaczników

en: Rise column
pl: Kolumna podniesienia

en: Scale column
pl: Kolumna skalowania

en: Single Paragraph Mode column
pl: Kolumna trybu pojedynczego akapitu

en: Size column
pl: Kolumna rozmiaru

en: Data column
pl: Kolumna danych

en: Ultra Condensed
pl: Znacznie zmniejszone

en: Extra Condensed
pl: Dodatkowo zmniejszone

en: Condensed
pl: Zmniejszone

en: Semi Condensed
pl: W połowie zmniejszone

en: Semi Expanded
pl: W połowie rozszerzone

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Extra Expanded
pl: Dodatkowo rozwinięte

en: Ultra Expanded
pl: Znacznie rozwinięte

en: Stretch column
pl: Kolumna rozciągnięcia

en: Strikethrough column
pl: Kolumna przekreślenia

en: Oblique
pl: Nachylenie

en: Italic
pl: Pochylenie

en: Style column
pl: Kolumna stylu

en: Text column
pl: Kolumna tekstu

en: Double
pl: Podwójne

en: Low
pl: Nisko

en: Underline column
pl: Kolumna podkreślenia

en: Small Capitals
pl: Małe kapitaliki

en: Variant column
pl: Kolumna wariantu

en: Weight column
pl: Kolumna wagi

en: Width in Characters column
pl: Szerokość w kolumnie znaków

en: Wrap Mode column
pl: Kolumna trybu zwinięcia

en: Wrap Width column
pl: Kolumna szerokości zwinięcia

en: Background RGBA column
pl: Kolumna koloru RGBA tła

en: Foreground RGBA column
pl: Kolumna koloru RGBA tekstu

en: Maximum width in characters
pl: Maksymalna szerokość w znakach

en: Placeholder text
pl: Zastępowalny tekst

en: Accelerator Renderer
pl: Wyświetlanie skrótów

en: Gtk
pl: GTK

en: Accelerator Mode column
pl: Kolumna trybu skrótu

en: Shift Key
pl: Klawisz Shift

en: Lock Key
pl: Klawisz blokady

en: Control Key
pl: Klawisz Ctrl

en: Alt Key
pl: Klawisz Alt

en: Fifth Key
pl: Piąty klawisz

en: Sixth Key
pl: Szósty klawisz

en: Seventh Key
pl: Siódmy klawisz

en: Eighth Key
pl: Ósmy klawisz

en: First Mouse Button
pl: Pierwszy przycisk myszy

en: Second Mouse Button
pl: Drugi przycisk myszy

en: Third Mouse Button
pl: Trzeci przycisk myszy

en: Fourth Mouse Button
pl: Czwarty przycisk myszy

en: Fifth Mouse Button
pl: Piąty przycisk myszy

en: Super Modifier
pl: Klawisz Super

en: Hyper Modifier
pl: Klawisz Hiper

en: Meta Modifier
pl: Klawisz Meta

en: Release Modifier
pl: Modyfikator zwolnienia

en: All Modifiers
pl: Wszystkie modyfikatory

en: Accelerator Modifiers column
pl: Kolumna modyfikatorów skrótu

en: Keycode column
pl: Kolumna kodu klawiszy

en: Combo Renderer
pl: Wyświetlanie pola kombinowanego

en: Has Entry column
pl: Kolumna wpisu

en: Model column
pl: Kolumna modelu

en: Text Column column
pl: Kolumna kolumny tekstu

en: Spin Renderer
pl: Wyświetlanie krzywej

en: Adjustment column
pl: Kolumna dopasowania

en: Climb Rate column
pl: Kolumna oceny pięcia

en: Digits column
pl: Kolumna cyfr

en: Pixbuf Renderer
pl: Wyświetlanie bufora pikseli

en: Follow State column
pl: Kolumna stanu podążania

en: Icon Name column
pl: Kolumna nazwy ikony

en: Pixbuf column
pl: Kolumna bufora pikseli

en: GIcon column
pl: Kolumna GIcon

en: Pixbuf Expander Closed column
pl: Kolumna zamkniętego rozwinięcia bufora pikseli

en: Pixbuf Expander Open column
pl: Kolumna otwartego rozwinięcia bufora pikseli

en: Stock Detail column
pl: Kolumna szczegółów standardowych

en: Stock column
pl: Kolumna standardowa

en: Stock Size column
pl: Kolumna rozmiaru standardowego

en: Progress Renderer
pl: Wyświetlanie postępu

en: Orientation column
pl: Kolumna położenia

en: Pulse column
pl: Kolumna pulsowania

en: Text Horizontal Alignment column
pl: Kolumna wyrównania poziomego tekstu

en: Text Vertical Alignment column
pl: Kolumna wyrównania pionowego tekstu

en: Value column
pl: Kolumna wartości

en: Inverted column
pl: Odwrotna kolumna

en: Spinner Renderer
pl: Wyświetlanie spinnera

en: Active column
pl: Aktywna kolumna

en: Toggle Renderer
pl: Wyświetlanie przełączenia

en: Activatable column
pl: Kolumna aktywacji

en: Inconsistent column
pl: Kolumna sprzeczności

en: Indicator Size column
pl: Kolumna rozmiaru wskaźnika

en: Radio column
pl: Kolumna pola radiowego

en: Status Icon
pl: Ikona stanu

en: Text Buffer
pl: Bufor tekstowy

en: Entry Buffer
pl: Bufor wprowadzania

en: Text Tag
pl: Znacznik tekstu

en: Text Tag Table
pl: Tabela znacznika tekstu

en: File Filter
pl: Filtr plików

en: Mime Types
pl: Typy MIME

en: The list of mime types to add to the filter
pl: Lista typów MIME do dodania do filtru

en: Patterns
pl: Wzory

en: The list of file name patterns to add to the filter
pl: Lista wzorów nazw plików do dodania do filtru

en: Recent Filter
pl: Ostatni filtr

en: The list of application names to add to the filter
pl: Lista nazw programów do dodania do filtru

en: Recent Manager
pl: Menedżer ostatnio otwieranych

en: Themed Icon
pl: Ikona z motywu

en: File Icon
pl: Ikona z pliku

en: Native File Chooser Dialog
pl: Rdzenne okno wyboru pliku

en: Toplevels
pl: Najwyższe poziomy

en: Containers
pl: Kontenery

en: Control
pl: Sterowanie

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Composite Widgets
pl: Złożone widżety

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Deprecated
pl: Przestarzałe

en: Program Attributes
pl: Atrybuty programu

en: License Text
pl: Tekst licencji

en: Version:
pl: Wersja:

en: Authors
pl: Autorzy

en: Translators
pl: Tłumacze

en: Artists
pl: Artyści

en: Documenters
pl: Autorzy dokumentacji

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Comments
pl: Komentarze

en: License and Copyright
pl: Licencja i prawa autorskie

en: Website:
pl: Witryna:

en: Credits
pl: Zasługi

en: Box Attributes
pl: Atrybuty pola

en: Add center child
pl: Dodaj wyśrodkowany element potomny

en: Whether this action bar should include a centered child.
pl: Określa, czy ten pasek działania ma zawierać wyśrodkowany element potomny.

en: Action Attributes
pl: Atrybuty działania

en: Toolbar Proxies
pl: Pośrednicy paska narzędziowego

en: Toggle and Radio
pl: Przełączenie i menu radiowe

en: Value ID:
pl: Identyfikator wartości:

en: Radio proxies
pl: Pośrednicy menu radiowego

en: Activatable / Actionable
pl: Możliwe do aktywacji/działania

en: App Chooser Button Attributes
pl: Atrybuty przycisku wyboru programu

en: App Chooser Widget Attributes
pl: Atrybuty widżetu wyboru programu

en: Baseline:
pl: Podstawa:

en: Whether this box should include a centered child.
pl: Określa, czy to pole ma zawierać wyśrodkowany element potomny.

en: Child alignments:
pl: Wyrównanie elementu potomnego:

en: Horizontal:
pl: Poziome:

en: Vertical:
pl: Pionowe:

en: Button Attributes
pl: Atrybuty przycisku

en: Button Content
pl: Treść przycisku

en: Add custom content
pl: Dodanie niestandardowej treści

en: Label with optional image
pl: Etykieta z opcjonalnym obrazem

en: Image:
pl: Obraz:

en: Position:
pl: Położenie:

en: Combo Box Attributes
pl: Atrybuty pola kombinowanego

en: Tree model:
pl: Model drzewa:

en: Draw frame around entry
pl: Wyświetlanie ramki wokół wejścia

en: Tearoff menus
pl: Menu odrywane

en: Tabular Menus
pl: Menu tablicowe

en: Combo Box Text Attributes
pl: Atrybuty tekstu pola kombinowanego

en: List of items:
pl: Lista elementów:

en: Input Hints:
pl: Wskazówki wprowadzania:

en: Primary Icon
pl: Główna ikona

en: Tooltip:
pl: Podpowiedź:

en: Use markup
pl: Używanie znaczników

en: Whether to use markup in the
    primary icon's tooltip
pl: Określa, czy używać znaczników w
    podpowiedzi głównej ikony

en: Secondary Icon
pl: Drugorzędna ikona

en: Whether to use markup in the
    secondary icon's tooltip
pl: Określa, czy używać znaczników w
    podpowiedzi drugorzędnej ikony

en: Horizontal Alignment:
pl: Wyrównanie poziome:

en: File Chooser Attributes
pl: Atrybuty wyboru pliku

en: Font Button Attributes
pl: Atrybuty przycisku czcionki

en: Font Chooser Attributes
pl: Atrybuty wyboru czcionki

en: Grid Attributes
pl: Atrybuty siatki

en: Spacing:
pl: Odstępy:

en: Homogeneous
pl: Jednorodne

en: Count:
pl: Liczba:

en: Headerbar Attributes
pl: Atrybuty paska nagłówka

en: Custom title
pl: Niestandardowy tytuł

en: Whether the headerbar should use a custom title widget.
pl: Określa, czy pasek nagłówka ma używać niestandardowego widżetu tytułu.

en: Show window controls
pl: Wyświetlanie ikon kontroli okna

en: Whether to show window controls, e.g. a close button.
pl: Określa, czy wyświetlać ikony kontroli okna, np. przycisk zamykania.

en: Icon View Attributes
pl: Atrybuty widoku ikon

en: Single Click Activate
pl: Aktywacja pojedynczym kliknięciem

en: Columns:
pl: Kolumny:

en: Cell Spacing:
pl: Odstępy komórki:

en: Item Width:
pl: Szerokość elementu:

en: View Margin:
pl: Margines widoku:

en: Item Size and Spacing
pl: Rozmiar i odstępy elementu

en: Size
pl: Rozmiar

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Label behaviour
pl: Zachowanie etykiety

en: Wrap only on new line
pl: Zawijanie tylko na nowym wierszu

en: Never wrap
pl: Bez zawijania

en: Label Width
pl: Szerokość etykiety

en: Automatically wrap
pl: Zawijanie automatyczne

en: Lines
pl: Wiersze

en: Level Bar Attributes
pl: Atrybuty pasku poziomu

en: Indicator Mode:
pl: Tryb wskaźnika:

en: Minimum:
pl: Minimalnie:

en: Maximum:
pl: Maksymalnie:

en: Value:
pl: Wartość:

en: Message Dialog Attributes
pl: Atrybuty okna komunikatu

en: Primary Text:
pl: Główny tekst:

en: Secondary Text:
pl: Drugorzędny tekst:

en: Alignment and Padding
pl: Wyrównanie i wypełnienie

en: Padding
pl: Wypełnienie

en: Model Button Attributes
pl: Atrybuty przycisku modelu

en: Notebook Attributes
pl: Atrybuty notatnika

note: Property used to choose which page of the notebook to edit
en: Edit page:
pl: Modyfikacja strony:

en: Tab Attributes
pl: Atrybuty karty

en: Start Action:
pl: Działanie początkowe:

en: End Action:
pl: Działanie końcowe:

en: Popover Attributes
pl: Atrybuty widżetu popover

en: Menu Attributes
pl: Atrybuty menu

en: Progress Bar Attributes
pl: Atrybuty paska postępu

en: Ellipsize Text:
pl: Przycinanie tekstu:

en: Tree View Attributes
pl: Atrybuty widoku drzewa

en: Search Column:
pl: Kolumna wyszukiwania:

en: Expander Column:
pl: Rozwijanie kolumny:

en: Recent Chooser Attributes
pl: Atrybuty wyboru ostatnio otwieranych

en: Scale Button Attributes
pl: Atrybuty przycisku skalowania

en: Scale orientation:
pl: Orientacja skalowania:

en: Scale Attributes
pl: Atrybuty skalowania

en: Stepper Sensitivity
pl: Czułość przycisku kroku

en: Lower:
pl: Niższa:

en: Upper:
pl: Wyższa:

en: Highlight Origin
pl: Wyróżnianie pochodzenia

en: Scrolling Attributes
pl: Atrybuty przewijania

en: Policy:
pl: Polityka:

en: Scrollbar Attributes
pl: Atrybuty paska przewijania

en: Scrolled Window Attributes
pl: Atrybuty przewijanego okna

en: Window Placement:
pl: Rozmieszczanie okien:

en: Scrollbar Policy:
pl: Polityka paska przewijania:

en: Adjustment:
pl: Dopasowanie:

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Spin Button Attributes
pl: Atrybutów przycisku krzywej

en: Button Orientation:
pl: Orientacja przycisku:

en: Stack Attributes
pl: Atrybuty stosu

en: Homogeneous:
pl: Jednorodne:

en: Stack Switcher Attributes
pl: Atrybuty przełącznika stosu

en: Text View Attributes
pl: Atrybuty widoku tekstu

note: Name for populate-all property
en: Populate for touch
pl: Rozmieszczanie dla dotyku

en: Text Formatting
pl: Formatowanie tekstu

en: Indentation:
pl: Wcięcia:

en: Left:
pl: Lewo:

en: Right:
pl: Prawo:

en: Margins
pl: Marginesy

en: Spacing
pl: Odstępy

en: Above Lines:
pl: Ponad wierszami:

en: Below Lines:
pl: Poniżej wierszy:

en: Inside Wrap:
pl: Zawijanie wewnętrzne:

en: Top:
pl: Góra:

en: Bottom:
pl: Dół:

en: Text:
pl: Tekst:

en: Widget:
pl: Widżet:

en: Widget Attributes
pl: Atrybuty widżetu

en: Whether to use markup in the tooltip
pl: Określa, czy używać znaczników w podpowiedzi

en: Widget Flags
pl: Flagi widżetu

en: Widget Spacing
pl: Odstępy widżetu

en: Use the "query-tooltip" to present a tooltip
    instead of setting a literal tooltip
pl: Użycie „query-tooltip” przedstawia podpowiedź
    zamiast ustawiania podpowiedzi dosłownej

en: Start:
pl: Początek:

en: End:
pl: Koniec:

en: Window Attributes
pl: Atrybuty okna

en: Transient For:
pl: Potomne dla:

en: Attached To:
pl: Dołączone do:

en: Icon File
pl: Plik ikony

en: Window Flags
pl: Flagi okna

en: Hint:
pl: Wskazówka:

en: Gravity:
pl: Grawitacja:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Client side window decorations
pl: Dekoracje okna po stronie klienta

en: Whether this window should include a custom titlebar.
pl: Czy to okno ma zawierać niestandardowy pasek tytułowy.

en: The URL to load in Glade (this property will not be saved)
pl: Adres URL do wczytania w programie Glade (ta właściwość nie zostanie zapisana)

en: Tab
pl: Karta

en: WebKit Settings
pl: Ustawienia WebKit

en: On Demand
pl: Na żądanie

en: WebKit2GTK+ Widgets
pl: Widżety WebKit2GTK
