glade - en to sk translation catalogue (1692 entries)

en: Interface Designer
sk: Program na návrh rozhrania

en: Glade Interface Designer
sk: Glade - program na návrh rozhrania

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
sk: Vytvára alebo otvára návrhy rozhraní pre aplikácie GTK+.

en: GUI designer;user interface;ui builder;
sk: návrh;GUI;rozhranie;vizuál;vzhľad;grafické;

note: To translators: AppData description first paragraph
en: Glade is a RAD tool to enable quick &amp; easy development of user interfaces for the GTK+ 3 toolkit and the GNOME desktop environment.
sk: Glade je nástroj pre rýchly vývoj aplikácií, ktorý umožňuje rýchlo a jednoducho vyvíjať používateľské rozhrania pre sadu nástrojov GTK+ 3 a pracovné prostredie GNOME.

note: To translators: AppData description second paragraph
en: The user interfaces designed in Glade are saved as XML and these can be loaded by applications dynamically as needed by using GtkBuilder or used directly to define a new GtkWidget derived object class using GTK+ new template feature.
sk: Používateľské rozhrania navrhnuté v programe Glade sa uložia ako XML súbory a tie sa potom dynamicky podľa potreby načítavajú aplikáciami pomocou prvku GtkBuilder alebo priamo ako nový objekt triedy GtkWidget, ktorá používa novú funkcionalitu GTK+ na prácu so šablónami.

note: To translators: AppData description third paragraph
en: By using GtkBuilder, Glade XML files can be used in numerous programming languages including C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python, and others.
sk: Pomocou prvku GtkBuilder, XML súbory programu Glade môžu byť použité v mnohých programovacích jazykoch vrátane jazykov C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python, a iných.

en: [Read Only]
sk: [Len na čítanie]

en: User Interface Designer
sk: Návrh používateľského rozhrania

note: translators: referring to the action of activating a file named '%s'. *              we also indicate to users that the file may be read-only with *              the second '%s'
en: Activate '%s' %s
sk: Aktivuje „%s“ %s

note: translators: referring to the action of activating a file named '%s' FIXME add hint for translators
en: Activate '%s'
sk: Aktivuje „%s“

en: Name:
sk: Názov:

en: Requires:
sk: Vyžaduje:

en: _Undo
sk: _Vrátiť späť

en: Undo: %s
sk: Vráti späť: %s

en: the last action
sk: poslednú operáciu

en: _Redo
sk: Z_opakovať vrátené

en: Redo: %s
sk: Zopakuje: %s

en: Autosaving '%s'
sk: Automatické ukladanie „%s“

en: Error autosaving '%s'
sk: Chyba pri automatickom ukladaní „%s“

en: Open…
sk: Otvoriť…

en: Project %s is still loading.
sk: Projekt %s sa ešte načítava.

en: Failed to backup existing file, continue saving?
sk: Vytvorenie zálohy existujúceho súboru zlyhalo, pokračovať v ukladaní?

en: Failed to save %s: %s
sk: Nepodarilo sa uložiť %s: %s

en: The file %s has been modified since reading it
sk: Súbor %s bol od načítania zmenený

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sk: Ak ho uložíte, akékoľvek zmeny vykonané mimo tejto aplikácie sa môžu stratiť. Chcete ho napriek tomu uložiť?

en: _Save Anyway
sk: _Uložiť napriek tomu

en: _Don't Save
sk: _Neukladať

en: Project '%s' saved
sk: Projekt „%s“ uložený

en: Save As…
sk: Uložiť ako…

en: Could not save the file %s
sk: Nebolo možné uložiť súbor %s

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na uloženie súboru.

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
sk: Nebolo možné uložiť súbor %s. Iný projekt s danou cestou je už otvorený.

en: No open projects to save
sk: Nemožno uložiť projekty, pretože žiadne nie sú otvorené

en: Save changes to project "%s" before closing?
sk: Uložiť zmeny v projekte „%s“ pred zatvorením?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
sk: Vaše zmeny sa stratia ak ich neuložíte.

en: Close _without Saving
sk: Zatvoriť _bez uloženia

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Save…
sk: Uložiť…

en: Close document
sk: Zatvorí dokument

en: Could not create a new project.
sk: Nie je možné vytvoriť nový projekt.

en: The project %s has unsaved changes
sk: Projekt %s obsahuje neuložené zmeny

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
sk: Ak ho znovu načítate, akékoľvek neuložené zmeny sa stratia. Chcete ho napriek tomu načítať?

en: The project file %s has been externally modified
sk: Súbor projektu %s bol zmenený mimo tejto aplikácie

en: Do you want to reload the project?
sk: Chcete napriek tomu načítať tento projekt?

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: Palette
sk: Paleta

en: Inspector
sk: Inšpektor

en: Properties
sk: Vlastnosti

note: translators: Primary message of a dialog used to notify the user about the survey
en: We are conducting a user survey
     would you like to take it now?
sk: Pripravili sme používateľský dotazník
     chcete sa ho teraz vyplniť?

note: translators: Secondary text of a dialog used to notify the user about the survey
en: If not, you can always find it in the Help menu.
sk: Ak nie, môžete ho neskôr nájsť v ponuke Pomocník.

en: _Do not show this dialog again
sk: _nezobrazovať toto dialógové okno znovu

note: translators: Text to show in the statusbar if the user did not completed the survey and choose not to show the notification dialog again
en: Go to Help -> Registration & User Survey and complete our survey!
sk: Otvorte Pomocník -> Registrácia a dotazník a vyplňte náš dotazník!

en: Output version information and exit
sk: Vypíše informácie o verzii a skončí

en: Disable Devhelp integration
sk: Zakáže integráciu s programom Devhelp

en: [FILE...]
sk: [SÚBOR...]

en: be verbose
sk: zapne zobrazovanie podrobností

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
sk: Vytvára alebo úpravuje návrhy používateľského rozhrania pre aplikácie GTK+ alebo GNOME.

en: Glade options
sk: Voľby Glade

en: Glade debug options
sk: Ladiace voľby Glade

en: Show Glade debug options
sk: Zobrazí voľby ladenia Glade

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
sk: Podpora gmodule nenájdená. Podpora gmodule je vyžadovaná na fungovanie aplikácie glade.

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
sk: Nebolo možné otvoriť „%s“, súbor neexistuje.

en: Copyright © 2001-2006 Ximian, Inc.
    Copyright © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al.
    Copyright © 2004-2015 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al.
sk: Autorské práva © 2001-2006 Ximian, Inc.
    Autorské práva © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al.
    Autorské práva © 2004-2015 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al.

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
sk: Program na návrh používateľského rozhrania pre GTK+ a GNOME.

en: Visit Glade web site
sk: Navštíviť stránku programu Glade

en: Glade is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as 
    published by the Free Software Foundation; either version 2 of the 
    License, or (at your option) any later version.
    
    Glade is distributed in the hope that it will be useful
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of 
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the 
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License 
    along with Glade; if not, write to the Free Software 
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, 
    MA 02110-1301, USA.
sk: Glade je slobodný softvér; môžete ho ďalej šíriť a/alebo upravovať
    podľa ustanovení GNU General Public License  (Všeobecná
     zverejňovacia licencia) tak, ako ju vydala organizácia Free Software
     Foundation, a to buď podľa verzie 2 tejto licencie alebo (podľa
     vášho uváženia) ktorejkoľvek neskoršej verzie.
    
    Glade je rozširovaný v nádeji, že bude užitočný, avšak BEZ
    AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Neposkytujú sa ani vyplývajúce záruky
    OBCHODOVATEĽNOSTI alebo VHODNOSTI NA URČITÝ ÚČEL.
    Ďalšie podrobnosti hľadajte v GNU General Public License.
    
    Kópiu GNU General Public License ste mali obdržať spolu
     s programom. Ak sa tak nestalo, napíšte na Free Software
     Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, 
    MA 02110-1301, USA

en: Select
sk: Vybrať

en: Select widgets in the workspace
sk: Vyberie ovládacie prvky v pracovnom priestore

en: Drag Resize
sk: Zmeniť veľkosť ťahaním

en: Drag and resize widgets in the workspace
sk: Ťahaním zmení veľkosť ovládacích prvkov na pracovnej ploche

en: Margin Edit
sk: Upraviť okraje

en: Edit widget margins
sk: Úpraví okraje ovládacieho prvku

en: Alignment Edit
sk: Upraviť zarovnanie

en: Edit widget alignment
sk: Upraví zarovnanie ovládacieho prvku

note: GtkFileChooserAction enumeration value
en: Save
sk: Uložiť

en: Save the current project
sk: Uloží aktuálny projekt

en: Save _As
sk: Uložiť _ako

en: Save the current project with a different name
sk: Uloží aktuálny projekt pod iným názvom

en: Edit project properties
sk: Upraví vlastnosti projektu

note: GtkButtonsType enumeration value
en: Close
sk: Zatvoriť

en: Close the current project
sk: Zatvorí aktuálny projekt

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Undo the last action
sk: Vráti späť poslednú operáciu

en: Redo
sk: Opakovať vrátené

en: Redo the last action
sk: Zopakuje poslednú vrátenú operáciu

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut the selection
sk: Vystrihne výber

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy the selection
sk: Skopíruje výber

en: Paste
sk: Prilepiť

en: Paste the clipboard
sk: Vloží obsah schránky

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete the selection
sk: Odstráni výber

en: _Previous Project
sk: _Predchádzajúci projekt

en: Activate previous project
sk: Aktivuje predchádzajúci projekt

en: _Next Project
sk: _Nasledujúci projekt

en: Activate next project
sk: Aktivuje nasledujúci projekt

en: _Use Small Icons
sk: Použiť _malé ikony

en: Show items using small icons
sk: Zobrazí položky ako malé ikony

en: Dock _Palette
sk: Dokovať _paletu

en: Dock the palette into the main window
sk: Ukotví paletu v hlavnom okne

en: Dock _Inspector
sk: Dokovať _inšpektora

en: Dock the inspector into the main window
sk: Ukotví inšpektora v hlavnom okne

en: Dock Prop_erties
sk: Dokovať _vlastnosti

en: Dock the editor into the main window
sk: Ukotví editor v hlavnom okne

en: _Statusbar
sk: _Stavový panel

en: Show the statusbar
sk: Zobrazí stavový panel

en: Tool_bar
sk: Panel _nástrojov

en: Show the toolbar
sk: Zobrazí panel nástrojov

en: Project _Tabs
sk: Kar_ty projektu

en: Show notebook tabs for loaded projects
sk: Zobrazí záložky kariet načítaných projektov

en: Text _beside icons
sk: Text _vedľa ikon

en: Display items as text beside icons
sk: Zobrazí položky ako text vedľa ikon

en: _Icons only
sk: Iba _ikony

en: Display items as icons only
sk: Zobrazí položky len ako ikony

en: _Text only
sk: Iba _text

en: Display items as text only
sk: Zobrazí položky len ako text

en: _Editor Header
sk: _Záhlavie editora

en: Show the header in the property editor
sk: Zobrazí záhlavie v editore vlatností

en: New
sk: Nový

en: Create a new project
sk: Vytvorí nový projekt

note: GtkFileChooserAction enumeration value
en: Open
sk: Otvoriť

en: Open a project
sk: Otvorí projekt

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Quit the program
sk: Ukončí program

en: About
sk: O programe

en: About this application
sk: O tejto aplikácii

en: _Developer Reference
sk: Príručka pre _vývojárov

en: Display the developer reference manual
sk: Zobrazí referenčnú príručku pre vývojárov

en: Preferences
sk: Natavenia

en: Edit Glade preferences
sk: Upraví nastavenia programu Glade

en: Open _Recent
sk: Otvoriť n_edávne

en: Registration & User Survey
sk: Registrácia a dotazník

en: Help us improve Glade by registering and completing the user survey!
sk: Pomôžte nám vylepšiť Glade zaregistrovaním sa a vyplnením dotazníka!

en: _File
sk: _Súbor

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _View
sk: _Zobraziť

en: Palette _Appearance
sk: Vz_hľad palety

en: _Projects
sk: P_rojekty

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Glade Preferences
sk: Natavenia programu Glade

en: Create backups
sk: Vytvárať zálohy

en: Create a backup of the last version of the project every time the project is saved
sk: Vytvorí zálohu poslednej verzie projektu pri každom uložení projektu

en: Automatically save the project to an alternate file whenever
    the project is modified and the specified timeout elapses
sk: Automaticky uloží projekt do alternatívneho súboru vždy,
    keď je projekt zmenený a uplynie určený čas

en: seconds
sk: sekundách

en: Automatically save project after
sk: Automaticky uložiť projekt po

en: Load and Save
sk: Načítanie a uloženie

en: Versioning errors
sk: Chyby vo verziách

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets, properties
    or signals which are not available in the project's target version
sk: Upozorní používateľa pri ukladaní, ak projekt používa nejaký prvky,
    vlastnosti alebo signály, ktoré nie sú dostupné pre cieľovú verziu projektu

en: Deprecation warnings
sk: Upozornenie na zavrhnutie

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets,
    properties or signals which are deprecated
sk: Upozorní používateľa pri ukladaní, ak projekt používa nejaké prvky,
    vlastnosti alebo signály, ktoré sú zavrhnuté

en: Unrecognized types
sk: Nerozpoznané typy

en: Prompt the user at save time if the project
    contains any unrecognized types
sk: Upozorní používateľa pri ukladaní, ak projekt
    obsahuje nejaké nerozpoznané typy

en: Show warnings when saving
sk: Zobrazovanie upozornení pri ukladaní

en: column
sk: stĺpec

en: Remove the selected catalog search path
sk: Odstráni vybranú vyhľadávaciu cestu ku katalógom

en: Add a new catalog search path
sk: Pridá novú vyhľadávaciu cestu ku katalógom

en: Extra catalog paths
sk: Dodatočné cesty ku katalógom

en: Select a catalog search path
sk: Výber cesty pre hľadanie katalógov

note: translators: Email subject sent to the user after completing the survey
en: Glade User Survey
sk: Dotazník aplikácie Glade

note: translators: Email body sent to the user after completing the survey
en: Thank you for taking Glade Users survey, we appreciate it!
    
    To validate this email address open the folowing link
    
    https://people.gnome.org/~jpu/glade/registration.php?email=$email&validation_token=$new_validation_token
    
    In case you want to change or update the survey, your current update token is:
    $new_token
    
    Cheers
    
    	The Glade team
sk: Ďakujeme za vyplnenie dotazníka, vážime si to!
    
    E-mailovú adresu overíte otvorením nasledujúceho odkazu
    
    https://people.gnome.org/~jpu/glade/registration.php?email=$email&validation_token=$new_validation_token
    
    V prípade, že chcete zmeniť alebo aktualizovať dotazník, aktuálny aktualizačný žetón je:
    $new_token
    
    s pozdravom
    
    	Tím aplikácie Glade

note: translators: Email subject sent to the user after updating the survey
en: Glade User Survey (update)
sk: Dotazník aplikácie Glade (aktualizácia)

note: translators: Email body sent to the user after updating the survey
en: Thank you for updating your Glade Users survey data, we appreciate it!
    
    In case you want to change something again, your current update token is:
    $new_token
    
    Cheers
    
    	The Glade team
sk: Ďakujeme za aktualizovanie údajov dotazníka, vážime si to!
    
    V prípade, že chcete znova niečo zmeniť, aktuálny aktualizačný žetón je:
    $new_token
    
    s pozdravom
    
    	Tím aplikácie Glade

en: Connecting to %s
sk: Pripája sa k %s

en: Sending data to %s
sk: Odosielajú sa údaje do %s

en: Waiting for %s
sk: Čaká sa na %s

en: Receiving data from %s
sk: Prijímajú sa údaje z %s

en: Sorry, automatic subscription to Glade Users mailing list failed
sk: Prepáčte, automatické prihlásenie na odber mailovej konferencie používateľ Glade zlyhalo

en: Internal server error
sk: Vnútorná chyba servera

en: Thank you for taking the time to complete the survey, we appreciate it!
sk: Ďakujeme, že ste si našli čas na vyplnenie dotazníka, vážime si to!

en: Name and Email fields are required
sk: Polia Meno a E-mail sú povinné

en: Oops! Email address is already in use!
    To update information you need to provide the token that was sent to your inbox.
sk: Ups! E-mailová adresa je už používaná
    Na aktualizovanie informácií je potrebné zadať príznak, ktorý bol odoslaný do vašej schránky.

en: Oops! Error saving user information: %s
sk: Ups! Chyba pri ukladaní informácií o používateľovi: %s

en: Oops! Error saving survey data: %s
sk: Ups! Chyba pri ukladaní údajov dotazníka: %s

en: Oops! Error accessing DB: %s
sk: Ups! Chyba prístupu do databázy: %s

en: Glade Registration & User Survey
sk: Registrácia a dotazník aplikácie Glade

note: GtkButtonsType enumeration value
en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Information will be sent to https://people.gnome.org/~jpu
sk: Informácie budú odoslané na adresu https://people.gnome.org/~jpu

en: User Information
sk: Informácie o používateľovi

en: <Your name or nickname is required>
sk: <Požaduje sa meno alebo prezývka>

en: Tokens are processed manually in batches.
    Please be patient.
sk: Žetóny sú spracovávané ručne v dávkach.
    Buďte prosím trpezlivý.

en: <Required to send back registration token>
sk: <Požaduje sa pre spätné zaslanie registračného žetónu>

en: Country:
sk: Krajina:

en: City:
sk: Mesto:

en: Company
sk: Spoločnosť

en: Organization
sk: Organizácia

en: Personal
sk: Osoba

en: Website
sk: Webová stránka

en: Subscribe me to the mailing list
sk: Prihlásiť ma na odber z emailovej konferencie

en: Subscribe to Glade Users mailing list.
    You will be sent email requesting confirmation!
sk: Prihlásenie na odber z emailovej konferencie používateľov Glade.
    Bude doručený email požadujúci potvrdenie!

en: Choose your country
sk: Zvoľte svoju krajinu

en: We care about privacy!
sk: Chránime osobné údaje!

en: All the data will be stored in a private location and will not be shared with the public or any third party.
sk: Všetky údaje budú uložené v chránenom umiestnení a nebudú zverejnené ani poskytované tretím stranám.

en: Update Info
sk: Aktualizovať údaje

en: <Insert update token, if you want to update previously sent data>
sk: <Vložte aktualizačný žetón, ak chcete aktualizovať údaje odoslané v minulosti>

en: How long have you been programming?
sk: Ako dlho programujete?

en: years
sk: rokov

en: months
sk: mesiacov

en: I am not a programmer
sk: Nie som programátor

en: Which programming languages do you prefer?
sk: Ktoré programovacie jazyky uprednostňujete?

note: GtkCellRendererAccelMode enumeration value
en: Other
sk: Iné

en: When did you start using Glade?
sk: Kedy ste začali používať Glade?

en: ago
sk: dozadu

en: Which version do you normally use?
sk: Ktorú verziu bežne používate?

en: What is available in my OS
sk: Tú, ktorá je dostupná v mojom systéme

en: Latest stable from sources
sk: Poslednú stabilnú zo zdrojového kódu

en: 3.8 for GTK+ 2
sk: 3.8 pre GTK+ 2

en: Master
sk: Vývojovú z vetvy Master

en: On what operating systems?
sk: V ktorom operačnom systéme?

en: distribution
sk: distribúcia

en: version
sk: verzia

en: How often do you use it?
sk: Ako často ho používate?

en: Every day
sk: Každý deň

en: Few days a week
sk: Párkrát za týždeň

en: Every week
sk: Každý týždeň

en: A few times a month
sk: Párkrát za mesiac

en: Once a month
sk: Raz zamesiac

en: A few times a year
sk: Párkrát do roka

en: What level of Glade user would you say you are?
sk: Akú úroveň používania aplikácie Glade ste dosiahli?

en: Beginner
sk: Začiatočník

en: Intermediate
sk: Stredne pokročílý

en: Advanced
sk: Pokročilý

en: Under what kind of license(s) do you release the software you used Glade to create?
sk: S akým druhom licencovania vydávate softvér, ktorý ste vytvorili pomocou aplikácie Glade?

en: Free software
sk: Slobodný softvér

en: Open source software
sk: Softvér s otvoreným zdrojovým kódom

en: Commercial/Closed software
sk: Komerčný uzatvorený softvér

en: None - distributed internally
sk: Žiadne - šírený vnútorne

en: In what field(s) is the software you used Glade to create generally used?
sk: V ktorej oblasti je používaný softvér, ktorý ste vytvorili pomocou aplikácie Glade?

en: Academic
sk: Akademická

en: Embedded applications
sk: Vstavané aplikácie

en: Accounting
sk: Účtovnícka

en: Desktop applications
sk: Samostatné aplikácie

en: Educational
sk: Vzdelávacia

en: Medical
sk: Zdravotnícka

en: Industrial applications
sk: Priemyselné aplikácie

en: Scientific
sk: Vedecká

en: What aspect of the software needs the most improvement?
sk: Čo je na tomto softvéri potrebné najviac zlepšiť?

en: In your opinion what is the biggest problem with Glade?
sk: Čo je podľa vášho názoru najväčším problémom aplikácie Glade?

en: Lack of documentation
sk: Nedostatok dokumentácie

en: Lack of professional support
sk: Nedostatok profesionálnej podpory

en: Lack of professional training
sk: Nedostatok profesionálnych školení

en: Lack of publicity/exposure
sk: Nedostatok publicity a propagácie

en: Lack of official binary releases for other OS (Windows, Mac OS X)
sk: Nedostatok oficiálnych binárnych vydaní pre iné systémy (Windows, Mac OS X)

en: Have you ever encountered a bug?
sk: Narazili ste už na chybu v aplikácii?

note: GtkResponseType enumeration value
en: Yes
sk: Áno

note: GtkResponseType enumeration value
en: No
sk: Nie

en: If so, did you file a bug report?
sk: Ak áno, nahlásili ste ju?

en: Have you ever thought about contributing?
sk: Rozmýšľali ste, že by ste sa zapojili do vývoja aplikácie?

en: Why not?
sk: Prečo nie?

en: Comments:
sk: Komentáre:

en: Privacy Note:
sk: Ochrana súkromia:

en: The sole purpose of this survey is to better know our user base.
    Your email address will be used to uniquely identify you as a Glade user and send you back a modification token in case you want to modify something or add extra comments.
    Only statistics compiled from the whole dataset will be shared publicly.
    Individual data will be stored in a private database and it will not be shared with the public or any other third party.
sk: Účelom tohto dotazníka je lepšie spoznať základňu používateľov.
    Vaša emailová adresa bude použitá na vaše jednoznačné identifikovanie a bude vám na ňu zaslaný aktualizačný žetón, pre prípad, že budete chcieť niečo zmeniť alebo doplniť ďalšie komentáre.
    Zverejnené budú iba štatistiky zostavené z celej množiny údajov.
    Jednotlivé údaje budú uložené v chránenej databáze, ktorá nebude zverejnená ani poskytnutá tretím stranám.

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
sk: Pokúšate sa uložiť súkromné údaje do adresára %s, ale je to obyčajný súbor.
    V tejto relácii sa neuložia žiadne súkromné údaje

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár %s na uloženie súkromných údajov.
    V tejto relácii sa neuložia žiadne súkromné údaje

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
sk: Chyba pri zapisovaní súkromných údajov do %s (%s).
    V tejto relácii sa neuložia žiadne súkromné údaje

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
sk: Chyba pri serializácii konfiguračných údajov na uloženie (%s).
    V tejto relácii sa neuložia žiadne súkromné údaje

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
sk: Chyba pri otváraní %s na zápis súkromných údajov (%s).
    V tejto relácii sa neuložia žiadne súkromné údaje

en: Setting object type on %s to %s
sk: Nastavenie typu objektu %s na %s

en: Add a %s to %s
sk: Pridať %s do %s

en: Add %s
sk: Pridať %s

en: Add child %s
sk: Pridanie podradeného prvku %s

en: Delete %s child from %s
sk: Zmazanie podradeného prvku %s z %s

en: Reorder %s's children
sk: Zmenu poradia prvkov podradených %s

en: Container
sk: Kontajner

en: The container object this editor is currently editing
sk: Objekt kontajnera, ktorý tento editor práve upravuje

note: translators: refers to a tab name used to group all the relevant widget's properties
en: General
sk: Všeobecné

note: translators: refers to a tab name used to show the widget hierarchy
en: Hierarchy
sk: Hierarchia

note: AtkRole enumeration value
en: Label
sk: Označenie

en: Type
sk: Typ

note: Name translators: The unique identifier of an object in the project
en: ID:
sk: Identifikátor:

note: Type
en: Type:
sk: Typ:

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
sk: <big><b>Tipy:</b></big>
     * Položky pridáte po kliknutí pravým tlačidlom na stromové zobrazenie.
     * Vybranú položku odstránite stlačením Delete.
     * Položky preusporiadate pomocou Ťahaj a pusť.
     * Stĺpec typ je možné upraviť.

note: GTK_STOCK_DIALOG_AUTHENTICATION
en: Authentication
sk: Overenie totožnosti

note: GTK_STOCK_DND GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Drag and Drop
sk: Ťahaj a pusť

note: GTK_STOCK_DND_MULTIPLE
en: Drag and Drop Multiple
sk: Ťahaj a pusť viaceré

note: GTK_STOCK_COLOR_PICKER
en: Color Picker
sk: Výber farby

note: GTK_STOCK_DIRECTORY
en: Directory
sk: Adresár

note: GTK_STOCK_FILE
en: File
sk: Súbor

note: GTK_STOCK_MISSING_IMAGE
en: Missing Image
sk: Chýbajúci obrázok

en: Stock
sk: Z palety

en: A builtin stock item
sk: Položka zo zabudovanej palety

en: Stock Image
sk: Obrázok z palety

en: A builtin stock image
sk: Obrázok zo zabudovanej palety

en: Objects
sk: Objekty

en: A list of objects
sk: Zoznam objektov

en: Image File Name
sk: Názov súboru obrázka

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
sk: Zadajte názov súboru, relatívnu alebo úplnú cestu k obrázku na načítanie

en: Color
sk: Farba

en: A GDK color value
sk: Hodnota farby GDK

en: String
sk: Reťazec

en: An entry
sk: Záznam

en: Enabling property %s on widget %s
sk: Nastavenie vlastnosi %s na prvku %s

en: Disabling property %s on widget %s
sk: Zakázanie vlastnosti %s na prvku %s

en: Setting multiple properties
sk: Nastavenie viacerých vlastností

en: Setting %s of %s
sk: Nastavenie %s prvku %s

en: Setting %s of %s to %s
sk: Nastavenie %s prvku %s na %s

en: Renaming %s to %s
sk: Premenovanie %s na %s

en: multiple
sk: viacero

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
sk: Nemôžete odstrániť vnútorný ovládací prvok zloženého ovládacieho prvku.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
sk: Prvok %s uzamknutý prvkom %s, najprv upravte %s.

en: Remove %s
sk: Odstránenie %s

en: Remove multiple
sk: Odstránenie viacerých

en: Create %s
sk: Vytvorenie %s

en: Delete %s
sk: Odstránenie %s

en: Cut %s
sk: Vystrihnutie %s

en: Paste %s
sk: Vloženie %s

en: Drag %s and Drop to %s
sk: Pretiahnite %s a pusťte do %s

en: root
sk: koreňového prvku

en: Add signal handler %s
sk: Pridanie obsluhy signálu %s

en: Remove signal handler %s
sk: Odstránenie obsluhy signálu %s

en: Change signal handler %s
sk: Zmena obsluhy signálu %s

en: Setting i18n metadata
sk: Nastavenie internacionalizačných metadát

en: Locking %s by widget %s
sk: Zamknutie %s ovládacím prvkom %s

en: Unlocking %s
sk: Odomnutie %s

en: Setting target version of '%s' to %d.%d
sk: Nastavenie cieľovej verzie „%s“ na %d.%d

en: Setting project's %s property
sk: Nastavenie vlastnosti %s projektu

en: Setting resource path to '%s'
sk: Nastavenie cesty k zdrojom na „%s“

en: Setting translation domain to '%s'
sk: Nastavenie domény prekladu na „%s“

en: Unsetting widget '%s' as template
sk: Zrušenie prvku „%s“ ako šablóny

en: Setting widget '%s' as template
sk: Nastavenie prvku „%s“ ako šablóny

en: Unsetting template
sk: Zrušenie šablóny

en: Unable to load image (%s)
sk: Nie je možné načítať obrázok (%s)

en: Editing alignments of %s
sk: Úprava zarovnania prvku %s

en: Editing margins of %s
sk: Úprava okrajov prvku %s

en: Design View
sk: Zobrazenie návrhu

en: The GladeDesignView that contains this layout
sk: GladeDesignView, ktorý obsahuje toto rozloženie

en: Show info
sk: Zobraziť informácie

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
sk: Či zobraziť informačné tlačidlo načítaného ovládacieho prvku

en: Widget
sk: Prvok

en: The currently loaded widget in this editor
sk: Momentálne načítaný ovládací prvok v tomto editore

en: Show Class Field
sk: Zobraziť pole triedy

en: Whether to show the class field at the top
sk: Určuje, či sa má navrchu zobraziť pole triedy

en: Class Field
sk: Pole triedy

en: The class field string
sk: Reťazec poľa triedy

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) [%s(WidgetName)] * example: Window Properties - GtkWindow [window1]
en: %s Properties - %s [%s]
sk: Vlastnosti %s - %s [%s]

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) * example: Window Properties - GtkWindow
en: %s Properties - %s
sk: Vlastnosti %s - %s

en: Create a %s
sk: Vytvorenie %s

en: Crea_te
sk: Vy_tvoriť

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Common
sk: Bežné

en: Accessibility
sk: Bezbariérový prístup

en: (default)
sk: (predvolené)

en: Select the properties that you want to reset to their default values
sk: Vyberte vlastnosti, ktorých predvolené hodnoty chcete obnoviť.

en: Reset Widget Properties
sk: Obnovenie vlastností ovládacieho prvku

note: Checklist
en: _Properties:
sk: V_lastnosti:

en: _Select All
sk: Vybr_ať všetky

en: _Unselect All
sk: _Zrušiť výber všetkých

note: Description
en: Property _Description:
sk: _Popis vlastnosti:

note: Translators: first %s is the project name, second is a widget name
en: %s - %s Properties
sk: %s - Vlastnosti %s

en: Property Class
sk: Trieda vlastnosti

en: The GladePropertyClass this GladeEditorProperty was created for
sk: GladePropertyClass, pre ktorú bol tento GladeEditorProperty vytvorený

en: Use Command
sk: Použiť príkaz

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
sk: Či sa má použiť API príkazov na zásobník histórie

en: Disable Check
sk: Zakázať zašrtnutie

en: Whether to explicitly disable the check button
sk: Či sa má explicitne zakázať zaškrtávacie tlačidlo

en: Custom Text
sk: Vlastný text

en: Custom Text to display in the property label
sk: Vlastný text, ktorý sa zobrazí v označení vlastnosti

en: Select Fields
sk: Výber polí

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Select individual fields:
sk: _Vyberte jednotlivé polia:

en: Select Named Icon
sk: Výber pomenovanej ikony

en: Edit Text
sk: Úprava textu

note: Translatable
en: T_ranslatable
sk: _Preložiteľné

en: Whether this property is translatable
sk: Či je túto položku možné preložiť

en: Conte_xt for translation:
sk: _Kontext k prekladu:

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
sk: Pri krátkych a nejednoznačných reťazcoch sem napíšte slovo, ktoré odlíši význam tohto reťazca od významu iného výskytu rovnakého reťazca.

en: Co_mments for translators:
sk: Ko_mentáre pre prekladateľov:

en: Select a file from the project resource directory
sk: Výber súboru z adresára zdrojov projektu

en: _Open
sk: _Otvoriť

note: GtkInputPurpose enumeration value
en: Name
sk: Názov

en: Class
sk: Trieda

en: Choose parentless %s type objects in this project
sk: Výber objektov bez nadradeného prvku typu %s v tomto projekte

en: Choose %s type objects in this project
sk: Výber objektov typu %s v tomto projekte

en: Choose a parentless %s in this project
sk: Výber objektov bez nadradeného prvku %s v tomto projekte

en: Choose a %s in this project
sk: Výber %s v tomto projekte

en: C_lear
sk: Vy_mazať

note: Checklist
en: O_bjects:
sk: O_bjekty:

en: _New
sk: _Nový

note: translators: Creating 'a widget' for 'a property' of 'a widget'
en: Creating %s for %s of %s
sk: Vytvorenie %s pre %s prvku %s

note: Checklist
en: Objects:
sk: Objekty:

en: Page Type
sk: Typ stránky

en: The editor page type to create this GladeEditorTable for
sk: Typ stránky editora, pre ktorú sa vytvára tento objekt GladeEditorTable

en: Class Name:
sk: Názov triedy:

en: The object's unique identifier
sk: Jedinečný identifikátor objektu

en: Composite
sk: Zložené

en: Whether this widget is a composite template
sk: Či je tento prvok zloženou šablónou

en: Project
sk: Projekt

en: The project being inspected
sk: Skúmaný projekt

en:  < Search Widgets >
sk: < Hľadať ovládacie prvky >

en: Expand all
sk: Rozbaliť všetky

en: All Contexts
sk: Všetky kontexty

en: Named Icon Chooser
sk: Výber pomenovanej ikony

en: Icon _Name:
sk: _Názov ikony:

en: C_ontexts:
sk: _Kontexty:

en: Icon Na_mes:
sk: Názvy _ikon:

en: _List standard icons only
sk: Zobraziť _len štandardné ikony

en: Could not create directory: %s
sk: Nebolo možné vytvoriť adresár: %s

en: Delete All
sk: Odstrániť všetky

en: Widget selector
sk: Výber ovládacieho prvku

en: _Add widget here
sk: Prid_ať sem ovládací prvok

en: Add widget as _toplevel
sk: Pridať ovládací prvok _najvyššej úrovne

en: _Select
sk: _Vybrať

en: Cu_t
sk: V_ystrihnúť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Read _documentation
sk: Prečítať _dokumentáciu

en: Set default value
sk: Nastaviť na predvolenú hodnotu

en: Error launching previewer: %s
sk: Chyba pri spúšťaní náhľadu: %s

en: Failed to launch preview: %s.
sk: Nepodarilo sa spustiť náhľad: %s.

en: Glade Previewer log
sk: Záznam náhľadu

en: user_data
sk: Používateľské_údaje

note: translators: GConnectFlags values
en: Swapped | After
sk: Vymenené | Za

note: translators: GConnectFlags value
en: Swapped
sk: Vymenené

note: translators: GConnectFlags value
en: After
sk: Za

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emited one time
en: %s::%s emitted one time
sk: %s::%s vyslaný raz

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emited %d times
en: %s::%s emitted %d times
sk: %s::%s vyslaný %d krát

en: Run First
sk: Spúšťané najskôr

en: Run Last
sk: Spúšťané nakoniec

en: Run Cleanup
sk: Spúšťané na čistenie

en: UI definition has no previewable widgets.
sk: Definícia používateľského rozhrania nemá žiadne ovládacie prvky, ktorých náhľad by bolo možné zobraziť.

en: Object %s not found in UI definition.
sk: Objekt %s nebol nájdený v definícii používateľského rozhrania.

en: Object is not previewable.
sk: Objekt nie je typu, ktorého náhľad by bolo možné zobraziť.

en: Couldn't load builder definition: %s
sk: Nie je možné načítať definíciu zostavovača: %s

en: Error: %s.
sk: Chyba: %s.

en: Broken pipe!
sk: Prerušená rúra!

en: Name of the file to preview
sk: Názov súboru, ktorého náhľad sa má zobraziť

en: Creates dummy widget class to load a template
sk: Vytvorí fiktívnu triedu prvkov na načítanie šablóny

en: Name of the toplevel to preview
sk: Názov najvyššej úrovne, ktorej náhľad zobraziť

en: File name to save a screenshot
sk: Názov súboru na uloženie snímky obrazovky

en: CSS file to use
sk: Súbor CSS, ktorý sa použije

en: Listen standard input
sk: Počúva na štandardnom vstupe

en: make a slideshow of every toplevel widget by adding them in a GtkStack
sk: Vytvorí prezentáciu z každého prvku vrchnej úrovne pridaním do prvku GtkStack

en: Print handlers signature on invocation
sk: Vypíše podpis obsluhy pri volaní

en: Display previewer version
sk: Zobrazí verziu programu na náhľad

en: - previews a glade UI definition
sk: - náhľad definície používateľského rozhrania glade

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sk: %s
    Úplný zoznam volieb príkazového riadka zobrazíte spustením „%s --help“.

en: Either --listen or --filename must be specified.
sk: Musíte uviesť buď --listen alebo --filename.

en: Whether project has been modified since it was last saved
sk: Či bol tento projekt od posledného uloženia zmenený

en: Has Selection
sk: Obsahuje výber

en: Whether project has a selection
sk: Či projekt obsahuje výber

en: Path
sk: Cesta

en: The filesystem path of the project
sk: Cesta k projektu v súborovom systéme

en: Read Only
sk: Len na čítanie

en: Whether project is read-only
sk: Či je projekt len na čítanie

en: Add Item
sk: Pridať položku

en: The current item to add to the project
sk: Aktuálna položka, ktorá sa pridá do projektu

en: Pointer Mode
sk: Režim kurzora

en: The currently effective GladePointerMode
sk: Práve účinný režim GladePointerMode

en: Translation Domain
sk: Doména prekladu

en: The project translation domain
sk: Doména pre preklad projektu

en: Template
sk: Šablóna

en: The project's template widget, if any
sk: Prvok šablóny projektu, ak je

en: Resource Path
sk: Cesta k zdrojom

en: Path to load images and resources in Glade's runtime
sk: Cesta, z ktorej sa za behu načítajú obrázky a zdroje

en: License
sk: Licencia

en: License for this project, it will be added as a document level comment.
sk: Licencia pre tento projekt, bude pridaná do komentár dokumentačnej úrovne.

en: CSS Provider Path
sk: Cesta k poskytovateľu CSS

en: Path to use as the custom CSS provider for this project.
sk: Cesta, ktorá sa použije ako vlastný poskytovateľ CSS pre tento projekt.

en: (internal %s)
sk: (vnútorný %s)

en: (%s child)
sk: (podradený %s)

en: (template)
sk: (šablóna)

note: translators: refers to a property named '%s' of widget '%s'
en: (%s of %s)
sk: (%s prvku %s)

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
sk: Nepodarilo sa načítať %s.
    Nasledovné povinné katalógy nie sú dostupné: %s

note: translators: refers to project name '%s' that targets gtk version '%d.%d'
en: %s targets Gtk+ %d.%d
sk: %s cielený na Gtk+ %d.%d

en: Specially because there is an object that can not be build with type
sk: Špeciálne preto, lebo existuje objekt, ktorý nemožno zostaviť s typom

en: Specially because there are %d objects that can not be build with types
sk: Špeciálne preto, lebo existuje %d objektov, ktoré nemožno zostaviť s typmi

en:  and
sk:  a

en: But this version of Glade is for GTK+ 3 only.
    Make sure you can run this project with Glade 3.8 with no deprecated widgets first.
    %s
sk: Ale táto verzia Glade je len pre GTK+ 3.
    Najskôr sa uistite, že tento projekt môžete spúšťať s Glade 3.8 bez zavrhovaných ovládacích prvkov.
    %s

en: An automatically saved version of `%s' is more recent.
    
    Would you like to load the autosave version instead?
sk: Automaticky uložená verzia „%s“ je novšia.
    
    Chceli by ste načítať radšej automaticky uloženú verziu?

en: %s document properties
sk: Vlastnosti dokumentu %s

note: ****************************************************************** Verify code here (versioning, incompatability checks) Defined here for pretty translator comments (bug in intl tools, for some reason * you can only comment about the line directly following, forcing you to write * ugly messy code wi
en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sk: Tento ovládací prvok bol zavedený v %s %d.%d, pričom projekt je určený pre %s %d.%d

note: translators: refers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' was introduced in %s %d.%d
sk: [%s] Trieda objektu „%s“ bola zavedená v %s %d.%d

en: This widget is deprecated
sk: Tento ovládací prvok je zavrhovaný

note: translators: refers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' from %s %d.%d is deprecated
sk: [%s] Trieda objektu „%s“ z %s %d.%d je zavrhnutá

note: translators: refers to a property in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sk: Táto vlastnosť bola zavedená v %s %d.%d, pričom projekt je cielený na %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
sk: [%s] Vlastnosť „%s“ triedy objektu „%s“ bola zavedená v %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
sk: [%s] Vlastnosť balenia „%s“ triedy objektu „%s“ bola zavedená v %s %d.%d

en: This property is deprecated
sk: Táto vlastnosť je zavrhnutá

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s] Property '%s' of object class '%s' is deprecated
sk: [%s] Vlastnosť „%s“ triedy objektu „%s“ je zavrhnutá

note: translators: refers to a signal in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sk: Tento signál bol zavedený v %s %d.%d, pričom projekt je cielený na %s %d.%d

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Signal '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
sk: [%s] Signál „%s“ triedy objektu „%s“ bol zavedený v %s %d.%d

en: This signal is deprecated
sk: Tento signál je zavrhovaný

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]'
en: [%s] Signal '%s' of object class '%s' is deprecated
sk: [%s] Signál „%s“ triedy objektu „%s“ je zavrhovaný

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
sk: Projekt „%s“ obsahuje chyby. Uložiť ho napriek tomu?

en: Project "%s" has deprecated widgets and/or version mismatches.
sk: Projekt „%s“ obsahuje zavrhované ovládacie prvky a/alebo nezhodu verzií.

en: Object %s is a class template but this is not supported in gtk+ %d.%d
sk: Objekt %s je šablónou triedy, no toto nie je v gtk+ %d.%d podporované

en: Object %s has unrecognized type %s
sk: Objekt %s má nerozpoznaný typ %s

en: Unsaved %i
sk: Neuložený č.%i

en: No widget selected.
sk: Nie je vybraný žiaden ovládací prvok.

en: Unable to copy unrecognized widget type.
sk: Nepodarilo sa kopírovať nerozpoznaný typ ovládacieho prvku.

en: Unable to cut unrecognized widget type
sk: Nepodarilo sa vystrihnúť nerozoznaný typ ovládacieho prvku

en: Unable to paste to the selected parent
sk: Nepodarilo sa vložiť do vybraného nadradeného prvku

en: Unable to paste to multiple widgets
sk: Nepodarilo sa vložiť do viacerých ovládacích prvkov

en: No widget on the clipboard
sk: V schránke nie je žiadny ovládací prvok

en: Only one widget can be pasted at a time to this container
sk: Do tohto kontajnera je možné naraz vložiť iba jeden ovládací prvok

en: Insufficient amount of placeholders in target container
sk: Nedostatočný počet vyhradených miest v cieľovom kontajneri

en: The project this properties dialog was created for
sk: Projekt, pre ktorý bolo vytvorené toto dialógové okno

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
sk: Projekt %s nemá žiadne ovládacie prvky, ktoré by boli zavrhované alebo nezodpovedali cieľovej verzii.

en: The GladePropertyClass for this property
sk: GladePropertyClass tejto vlastnosti

en: Enabled
sk: Povolená

en: If the property is optional, this is its enabled state
sk: Ak je vlastnosť nepovinná, toto je jej povolený stav

en: Sensitive
sk: Citlivá

en: This gives backends control to set property sensitivity
sk: Toto dáva backendom kontrolu nad nastavením citlivosti vlastnosti

en: Context
sk: Kontext

en: Context for translation
sk: Kontext k prekladu

note: AtkRole enumeration value
en: Comment
sk: Komentár

en: Comment for translators
sk: Komentár pre prekladateľov

en: Translatable
sk: Preložiteľná

en: Visual State
sk: Vizuálny stav

en: Priority information for the property editor to act on
sk: Informácie o priorite, s ktorými pracuje editor vlastností

en: The GladeProperty to display a label for
sk: Rozhranie GladeProperty, pre ktoré sa má zobraziť označenie

en: Property Name
sk: Názov vlastnosti

note: To Translators: the property name/id to use to get * the GladeProperty object from the GladeWidget the * property belongs to.
en: The property name to use when loading by widget
sk: Názov vlastnosť ktorú použiť pri načítaní ovládacím prvkom

en: Append Colon
sk: Pripojiť dvojbodku

en: Whether to append a colon ':' to the property name
sk: Či sa má k názvu vlastnosti pripojiť dvojbodka „:“

en: Packing
sk: Zoskupovanie

note: To Translators: packing properties or child properties are * properties introduced by GtkContainer and they are not specific * to the container or child widget but to the relation. * For more information see GtkContainer docs.
en: Whether the property to load is a packing property or not
sk: Či je vlastnosť , ktorá sa má načítať, zoskupenou vlastnosťou alebo nie

en: Custom text to override the property name
sk: Vlastný text pre nahradenie názvu vlastnosti

en: Custom Tooltip
sk: Vlastný bublinový tip

en: Custom tooltip to override the property description
sk: Vlastný bublinový tip, ktorým sa nahradí popis vlastnosti

en: Whether to use the GladeCommand API when modifying properties
sk: Či sa má použiť API GladeCommand pri úprave vlastností

en: Editor Property Type Name
sk: Editor názvu typu vlastnosti

en: Specify the actual editor property type name to use for this shell
sk: Určuje aktuálny editor názvu typu vlastnosti, ktorý sa použije pre túto škrupinu

en: SignalClass
sk: TriedaSignálu

en: The signal class of this signal
sk: Trieda tohto signálu

en: Detail
sk: Podrobnosť

en: The detail for this signal
sk: Podrobnosti tohto signálu

en: Handler
sk: Obsluha

en: The handler for this signal
sk: Obsluha tohto signálu

en: User Data
sk: Používateľské údaje

en: The user data for this signal
sk: Používateľské údaje tohto signálu

en: Support Warning
sk: Upozornenie o podpore

en: The versioning support warning for this signal
sk: Upozornenie o podpore verzií tohto signálu

en: Whether this signal is run after default handlers
sk: Či sa tento signál spustí po štandardných obsluhách

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
sk: Či sú používateľské údaje vymenené s inštanciou obsluhy

en: Select an object to pass to the handler
sk: Vybrať objekt, ktorý sa má odovzdať obsluhe

en: Signal
sk: Signál

en: User data
sk: Používateľské údaje

en: Swap
sk: Vymeniť

en: Glade Widget
sk: Prvok Glade

en: The glade widget to edit signals
sk: Ovládací prvok na úpravu signálov

en: We could not find the symbol "%s"
sk: Nebolo možné nájsť symbol „%s“

en: Could not get the type from "%s"
sk: Nebolo možné získať typ z „%s“

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
sk: Nie je možné pridať nerolovateľný ovládací prvok %s priamo do %s.
    Najprv pridajte %s.

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Libglade Files
sk: Súbory libglade

en: GtkBuilder Files
sk: Súbory GtkBuilder

en: All Glade Files
sk: Všetky súbory Glade

en: Could not show link:
sk: Nebolo možné zobraziť odkaz:

note: Reset the column GtkTextDirection enumeration value
en: None
sk: Žiadne

en: class
sk: trieda

en: GladeWidgetActionClass structure pointer
sk: Ukazovateľ na štruktúru GladeWidgetActionClass

en: Whether this action is sensitive
sk: Či je táto akcia citlivá

en: Visible
sk: Viditeľný

en: Whether this action is visible
sk: Či je táto operácia viditeľná

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
sk: Odvodený adaptér (%s) prvku %s už existuje!

en: %s does not support adding any children.
sk: %s nepodporuje pridávanie žiadnych podradených prvkov.

en: Name of the class
sk: Názov triedy

en: GType of the class
sk: GType triedy

en: Title
sk: Titulok

en: Translated title for the class used in the glade UI
sk: Preložený titulok triedy použitý v používateľskom rozhraní Glade

en: Generic Name
sk: Všeobecný názov

en: Used to generate names of new widgets
sk: Používa sa na vytvorenie názvov nových ovládacích prvkov

en: Icon Name
sk: Názov ikony

en: The icon name
sk: Názov ikony

en: Catalog
sk: Katalóg

en: The name of the widget catalog this class was declared by
sk: Názov katalógu ovládacích prvkov, ktorý deklaroval túto triedu

en: Book
sk: Kniha

en: DevHelp search namespace for this widget class
sk: Menný priestor hľadania DevHelp pre túto triedu prvku

en: Special Child Type
sk: Špeciálny typ potomka

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
sk: Obsahuje názov zoskupovacej vlastnosti, ktorá zobrazuje špeciálne podradené prvky tejto kontajnerovej triedy

en: Cursor
sk: Kurzor

en: A cursor for inserting widgets in the UI
sk: Kurzor na vkladanie ovládacích prvkov do rozhrania

en: The name of the widget
sk: Názov ovládacieho prvku

en: Internal name
sk: Vnútorný názov

en: The internal name of the widget
sk: Vnútorný názov ovládacieho prvku

en: Anarchist
sk: Anarchista

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
sk: Či je tento zložený podradený prvok potomkom alebo anarchistom

en: Object
sk: Objekt

en: The object associated
sk: Priradený objekt

en: Adaptor
sk: Adaptér

en: The class adaptor for the associated widget
sk: Adaptér triedy priradeného ovládacieho prvku

en: The glade project that this widget belongs to
sk: Projekt glade, ktorému patrí tento ovládací prvok

en: A list of GladeProperties
sk: Zoznam GladeProperties

note: GtkResizeMode enumeration value
en: Parent
sk: Nadradený

en: A pointer to the parenting GladeWidget
sk: Odkaz na nadradený GladeWidget

en: Internal Name
sk: Vnútorný názov

en: A generic name prefix for internal widgets
sk: Všeobecná predpona názvov vnútorných ovládacích prvkov

en: A GladeWidget template to base a new widget on
sk: Šablóna GladeWidget, podľa ktorej sa zakladá nový ovládací prvok

en: Exact Template
sk: Presná šablóna

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
sk: Či sa použitím šablóny vytvorí presný duplikát

en: Reason
sk: Dôvod

en: A GladeCreateReason for this creation
sk: GladeCreateReason tohto vytvorenia

en: Toplevel Width
sk: Šírka na najvyššej úrovni

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
sk: Šírka ovládacieho prvku, keď je na najvyššej úrovni v GladeDesignLayout

en: Toplevel Height
sk: Výška na najvyššej úrovni

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
sk: Výška ovládacieho prvku, keď je na najvyššej úrovni v GladeDesignLayout

en: A warning string about version mismatches
sk: Reťazec upozornenia na nezhodu verzií

en: Wether the widget is visible or not
sk: Či je ovládací prvok viditeľný alebo nie

en: Whether this widget is the template for a composite widget
sk: Či je tento ovládací prvok  šablónou pre zložený prvok

en: (unnamed)
sk: (bez názvu)

en: Template classes are not supported in gtk+ %d.%d
sk: Šablóny tried nie sú podporované v gtk+ %d.%d

en: Object has unrecognized type %s
sk: Objekt má nerozpoznaný typ %s

en: Property has versioning problems:
sk: Vlastnosť má problémy s verziami:

en: Some properties have versioning problems:
sk: Niektoré vlastnosti majú problémy s verziami:

en: Signal has versioning problems:
sk: Signál má problémy s verziami:

en: Some signals have versioning problems:
sk: Niektoré signály majú problémy s verziami:

en: Actions
sk: Akcie

en: Applications
sk: Aplikácie

en: Categories
sk: Kategórie

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Emblems
sk: Emblémy

en: Emoticons
sk: Emotikony

en: International
sk: Medzinárodné

en: MIME Types
sk: Typy MIME

en: Places
sk: Miesta

en: Status
sk: Stav

en: _General
sk: _Všeobecné

en: _Packing
sk: _Zoskupovanie

en: _Common
sk: _Bežné

en: _Signals
sk: _Signály

en: Translation domain:
sk: Doména prekladu:

en: Composite template toplevel:
sk: Vrchná úroveň zloženej šablóny:

en: Select a CSS to use as custom style provider
sk: Výber CSS na poskytnutie vlastných štýlov

en: Custom CSS style provider:
sk: Poskytovateľ vlastných štýlov CSS:

en: From the project directory
sk: Z adresára projektu

en: From a project relative directory
sk: Z adresára relatívneho k projektu

en: From this directory
sk: Z tohto adresára

en: Choose a path to load image resources
sk: Výber cesty na načítanie zdrojov obrázka

en: Image resources are loaded locally:
sk: Zdroje obrázkov sú načítané lokálne:

en: Toolkit version required:
sk: Požadovaná verzia sady nástrojov:

en: Copyright:
sk: Autorské práva:

en: program or library name
sk: program alebo názov knižnice

en: Author(s):
sk: Autor/-i:

en: License:
sk: Licencia:

en: Description:
sk: Popis:

en: program or library short description
sk: krátky popis programu alebo knižnice

en: GNU GPL version 2
sk: GNU GPL verzia 2

en: GNU GPL version 3
sk: GNU GPL verzia 3

en: GNU LGPL version 2.1
sk: GNU LGPL verzia 2.1

en: GNU LGPL version 3
sk: GNU LGPL verzia 3

en: BSD 2-clause
sk: BSD 2 bodová

en: BSD 3-clause
sk: BSD 3 bodová

en: GNU All permissive
sk: GNU všetko umožňujúca

en: Verify that the project does not use any properties,
    signals or widgets which are not available in the target version
sk: Preverí, či projekt nepoužíva nejaké vlastnosti, signály
    alebo prvky, ktoré nie sú dostupné v cieľovej verzii

en: Setting License type of %s
sk: Nastavenie typu licencie prvku %s

en: Setting %s to use logo file
sk: Nastavenie, aby %s používal súbor s logom

en: Setting %s to use a logo icon
sk: Nastavenie, aby %s používal ikonu s logom

en: <choose a key>
sk: <zvoľte kláves>

en: Accelerator Key
sk: Akcelerátor

en: Choose accelerator keys...
sk: Zvoľte akcelerátory…

en: Setting %s to use a center child
sk: Nastavenie, aby %s používal vystredené podradené prvky

en: Setting %s to not use a center child
sk: Nastavenie, aby %s nepoužíval vystredené podradené prvky

[ctx: textattr]
en: Style
sk: Štýl

[ctx: textattr]
en: Weight
sk: Váha

[ctx: textattr]
en: Stretch
sk: Roztiahnuť

[ctx: textattr]
en: Underline
sk: Podčiarknuť

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
sk: Preškrtnúť

[ctx: textattr]
en: Gravity
sk: Príťažlivosť

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
sk: Naznačenie príťažlivosti

[ctx: textattr]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
sk: Absolútna veľkosť

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
sk: Farba popredia

[ctx: textattr]
en: Background Color
sk: Farba pozadia

[ctx: textattr]
en: Underline Color
sk: Farba podčiarknutia

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
sk: Farba preškrtnutia

[ctx: textattr]
en: Scale
sk: Mierka

[ctx: textattr]
en: Font Description
sk: Popis písma

en: <Enter Value>
sk: <zadajte hodnotu>

en: Unset
sk: Nenastavené

en: Select a color
sk: Výber farby

en: Select a font
sk: Výber písma

en: Attribute
sk: Atribút

en: Value
sk: Hodnota

en: Setup Text Attributes
sk: Nastavenia atribútov textu

en: Edit Attributes
sk: Upraviť atribúty

en: Setting %s to use a custom child
sk: Nastavenie, aby %s používal vlastný podradený prvok

en: Setting %s to use standard configuration
sk: Nastavenie, aby %s používal štandardnú konfiguráciu

en: Setting %s to use a stock button
sk: Nastavenie, aby %s používal tlačidlo z palety

en: Setting %s to use a label and image
sk: Nastavenie, aby %s používal označenie a obrázok

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
sk: Nastavenie, aby %s používal vlastnosť %s ako atribút

en: Setting %s to use the %s property directly
sk: Nastavenie, aby %s používal vlastnosť %s priamo

en: Retrieve %s from model (type %s)
sk: Získa %s z modelu (typ %s)

note: translators: the adjective not the verb
en: unset
sk: nenastavené

en: no model
sk: bez modelu

en: Setting columns on %s
sk: Nastavenie stĺpcov na %s

en: < define a new column >
sk: <definovať nový stĺpec>

en: Add and remove columns:
sk: Pridať alebo odstrániť stĺpce:

en: Column type
sk: Typ stĺpca

en: Column name
sk: Názov stĺpca

en: Setting %s to use static text
sk: Nastavenie, aby %s používal statický text

en: Setting %s to use an external buffer
sk: Nastavenie, aby %s používal externý buffer

en: Setting %s to use a primary icon from stock
sk: Nastavenie, aby %s používal primárnu ikonu z palety

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
sk: Nastavenue, aby %s používal primárnu ikonu z témy ikon

en: Setting %s to use a primary icon from filename
sk: Nastavenie, aby %s používal primárnu ikonu zo súboru

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
sk: Nastavenie, aby %s používal sekundárnu ikonu z palety

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
sk: Nastavenie, aby %s používal sekundárnu ikonu z témy ikon

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
sk: Nastavenie, aby %s používal sekundárnu ikonu zo súboru

en: Setting primary icon of %s to use tooltip markup
sk: Nastavenie, aby hlavná ikona %s používala bublinový tip so značkami

en: Setting secondary icon of %s to use tooltip markup
sk: Nastavenie, aby sekundárna ikona %s používala bublinový tip so značkami

en: Setting primary icon of %s to not use tooltip markup
sk: Nastavenie, aby hlavná ikona %s nepoužívala bublinový tip so značkami

en: Setting secondary icon of %s to not use tooltip markup
sk: Nastavenie, aby sekundárna ikona %s používala bublinový tip so značkami

en: Placing %s inside %s
sk: Vloženie %s dovnútra %s

en: X position property
sk: Vlastnosť poloha X

en: The property used to set the X position of a child object
sk: Vlastnosť, ktorá sa používa na nastavenie polohy X podradeného objektu

en: Y position property
sk: Vlastnosť poloha X

en: The property used to set the Y position of a child object
sk: Vlastnosť, ktorá sa používa na nastavenie polohy Y podradeného objektu

en: Width property
sk: Vlastnosť Šírka

en: The property used to set the width of a child object
sk: Vlastnosť, ktorá sa používa na nastavenie šírky podradeného objektu

en: Height property
sk: Vlastnosť Výška

en: The property used to set the height of a child object
sk: Vlastnosť, ktorá sa používa na nastavenie výšky podradeného objektu

en: Can resize
sk: Meniteľná veľkosť

en: Whether this container supports resizes of child widgets
sk: Či tento kontajner podporuje zmeny veľkostí podradených ovládacích prvkov

en: Action
sk: Akcia

en: Toggle
sk: Prepínacie

en: Radio
sk: Výberové

en: Recent
sk: Nedávne

en: Action Group Editor
sk: Editor skupiny akcií

en: Introduction page
sk: Úvodná stránka

en: Content page
sk: Stránka s obsahom

en: Confirmation page
sk: Stránka potvrdenia

en: Ordering children of %s
sk: Zoradenie podradených prvkov %s

en: Tree View Column
sk: Stĺpec stromového zobrazenia

en: Cell Renderer
sk: Vykresľovač bunky

en: Properties and Attributes
sk: Vlastnosti a atribúty

en: Common Properties and Attributes
sk: Bežné vlastnosti a atribúty

note: Accelerator
en: Accelerator
sk: Akcelerátor

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Combo
sk: Roletový zoznam

en: Spin
sk: Rolovač

note: GtkAssistantPageType enumeration value
en: Progress
sk: Priebeh

en: Spinner
sk: Rotujúci indikátor

en: Icon View Editor
sk: Editor ikonového zobrazenia

en: Combo Editor
sk: Editor roletového zoznamu

en: Entry Completion Editor
sk: Editor dopĺňania vstupu

en: %s is set to load %s from the model
sk: Prvok %s má nastavené, aby načítal %s z modelu

en: %s is set to manipulate %s directly
sk: Prvok %s má nastavené, aby pracoval s %s priamo

en: This combo box is not configured to have an entry
sk: Toto kombinované pole nie je nastavené aby malo vstup

en: Tearoff menus are disabled
sk: Odpojiteľné ponuky sú zakázané

en: Cannot add a toplevel window to a container.
sk: Do kontajnera nie je možné pridať okno najvyššej úrovne.

en: Cannot add a popover to a container.
sk: Do kontajnera nie je možné pridať bublinové okno.

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
sk: Ovládacie prvky typu %s môžu mať ovládacie prvky iba ako podradené.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
sk: Ovládacie prvky typu %s vyžadujú na pridanie podradených prvkov vyhradené miesta.

en: This property is only available
    if the entry has a frame
sk: Táto vlastnosť je dostupná
    iba ak má vstup rám

en: This property is only available
    if the entry characters are invisible
sk: Táto vlastnosť je dostupná
    iba ak sú znaky vstupu neviditeľné

en: Insert Child on %s
sk: Vloženie potomka do %s

en: Insert Row on %s
sk: Vloženie riadka na %s

en: Insert Column on %s
sk: Vloženie stĺpca na %s

en: Remove Column on %s
sk: Odstránenie stĺpca z %s

en: Remove Row on %s
sk: Odstránenie riadka z %s

en: This property does not apply when a custom title is set
sk: Táto vlastnosť nie je relevantná keď je nastavený vlastný titulok

en: Insert placeholder to %s
sk: Vloženie vyhradenia do %s

en: Remove placeholder from %s
sk: Odstránenie vyhradenia z %s

en: The decoration layout does not apply to header bars which do no show window controls
sk: Rozloženie dekorácií a nepoužije na hlavičkové panely, ktoré nezobrazujú ovládače okna

en: This property only applies to stock images or named icons
sk: Táto vlastnosť sa týka iba štandardných obrázkov a pomenovaných ikon

en: This property only applies to named icons
sk: Táto vlastnosť sa týka iba pomenovaných ikon

en: This property only applies if ellipsize and wrapping are enabled
sk: Táto vlastnosť je relevantná iba ak je povolené skracovanie alebo zalamovanie

en: Edit Menu Bar
sk: Upraviť panel ponuky

en: Edit Menu
sk: Upraviť ponuku

en: An object of type %s cannot have any children.
sk: Objekt typu %s nemôže mať žiadne podradené prvky.

en: <separator>
sk: <oddeľovač>

en: <custom>
sk: <vlastný>

en: Children cannot be added to a separator.
sk: Podradené prvky nemožno pridať do oddeľovača.

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
sk: Podradené prvky nemožno pridať do ponuky výberu nedávneho.

en: %s already has a menu.
sk: Prvok %s už má ponuku.

en: %s item already has a submenu.
sk: Prvok %s už má podponuku.

en: Normal item
sk: Bežná položka

en: Image item
sk: Položka Obrázok

en: Check item
sk: Položka Zaškrtávacie pole

en: Radio item
sk: Položka Výberové pole

en: Separator item
sk: Položka Oddeľovač

en: Recent Menu
sk: Ponuka nedávneho

en: Tool Item
sk: Nástrojová položka

en: Tool Item Group
sk: Skupina nástrojových položiek

en: Recent Chooser Menu
sk: Ponuka výberu nedávneho

note: AtkRole enumeration value
en: Menu Item
sk: Položka ponuky

en: Remove page from %s
sk: Odstránenie stránky z %s

en: Insert page on %s
sk: Vloženie stránky do %s

en: This progressbar does not show text
sk: Tento ukazovateľ priebehu nezobrazuje text.

en: Scale is configured to not draw the value
sk: Škála je nastavená, aby nezobrazovala hodnotu

en: This property is disabled
sk: Táto vlastnosť je zakázaná

en: Search bar is already full
sk: Panel vyhľadávania je už plný

en: Tag
sk: Značka

en: Text Tag Table Editor
sk: Editor Tabuľky textových značiek

note: GtkIconSize enumeration value
en: Button
sk: Tlačidlo

note: GtkIconSize enumeration value
en: Menu
sk: Ponuka

note: GtkRecentSortType enumeration value
en: Custom
sk: Vlastné

note: AtkRole enumeration value
en: Separator
sk: Oddeľovač

note: PangoVariant enumeration value
en: Normal
sk: Normálne

note: AtkRole enumeration value
en: Image
sk: Obrázok

en: Check
sk: Zaškrtávacie

en: Tool Bar Editor
sk: Editor panelu nástrojov

en: This property only applies when configuring the label with text
sk: Táto vlastnosť je relevantná len pri nastavovaní označenia s textom

en: Group
sk: Skupina

en: Tool Palette Editor
sk: Editor palety nástrojov

en: Column
sk: Stĺpec

en: Tree View Editor
sk: Editor stromového zobrazenia

note: XXX FIXME: We should hide the actual "fixed-height-mode" setting from * treeview editors and provide a custom control that sets all its columns * to fixed size and then control the column's sensitivity accordingly.
en: Columns must have a fixed size inside a treeview with fixed height mode set
sk: Stĺpce musia mať pevnú šírku, ak sú v stromovom zobrazení s nastavenou pevnou šírkou

en: Search is disabled
sk: Vyhľadávanie je zakázané

en: Headers are invisible
sk: Záhlavia sú neviditeľné

en: Expanders are not shown
sk: Rozbaľovače nie sú zobrazené

en: Removing parent of %s
sk: Odstránenie nadradeného prvku prvku %s

en: Adding parent %s for %s
sk: Pridanie nadradeného prvku %s prvku %s

en: Adding %s to Size Group %s
sk: Pridanie %s do skupiny veľkostí %s

en: Adding %s to a new Size Group
sk: Pridanie %s do novej kupiny veľkostí

note: Add trailing new... item
en: New Size Group
sk: Nová kupina veľkostí

en: This property does not apply to client-side decorated windows
sk: Táto vlastnosť sa nevzťahuje na okná dekorované na strane klienta

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use a custom title
en: Setting %s to use a custom title
sk: Nastavenie, aby %s používal vlastný titulok

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use the standard title
en: Setting %s to use the standard title
sk: Nastavenie, aby %s používal štandardný titulok

en: Setting %s to show window controls
sk: Nastavenie, aby %s používal ovládače okna

en: Setting %s to not show window controls
sk: Nastavenie, aby %s nezobrazoval ovládače okna

note: Add descriptive label
en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
sk: Najprv pridajte názov z palety do poľa dolu, potom pridajte a definujte zdroje danej ikony v stromovom zobrazení.

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
sk: Zadajte názov súboru, alebo relatívnu či plnú cestu tohto zdroja pre „%s“ (Glade ich načíta výlučne dynamicky z adresára vášho projektu).

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
sk: Nastavte, či chcete uviesť smer textu tohto zdroja pre „%s“

en: Set the text direction for this source of '%s'
sk: Nastavte smer textu tohto zdroja pre „%s“

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
sk: Nastavte, či chcete uviesť veľkosť ikon tohto zdroja pre „%s“

en: Set the icon size for this source of '%s'
sk: Nastavte veľkosť ikon tohto zdroja pre „%s“

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
sk: Zadajte, či chcete uviesť stav tohto zdroja pre „%s“

en: Set the state for this source of '%s'
sk: Nastavte stav tohto zdroja pre „%s“

en: File Name
sk: Názov súboru

en: Setting %s to use an image from stock
sk: Nastavenie, aby %s používal obrázok z palety

en: Setting %s to use an image from the icon theme
sk: Nastavenie, aby %s používal obrázok z témy ikon

en: Setting %s to use a resource name
sk: Nastavenie, aby %s používal názov zdroja

en: Setting %s to use an image from filename
sk: Nastavenie, aby %s používal obrázok zo súboru

en: Setting %s to use a stock item
sk: Nastavenie, aby %s používal položku z palety

en: Stock Item:
sk: Položka z palety:

en: Custom label and image:
sk: Vlastné označenie a obrázok:

note: Label area frame...
en: Edit Label
sk: Upraviť označenie

note: Internal Image area...
en: Edit Image
sk: Upraviť obrázok

en: Setting %s to use an attribute list
sk: Nastavenie, aby %s používal zoznam atribútov

en: Setting %s to use a Pango markup string
sk: Nastavenie, aby %s používal značkovací reťazec Pango

en: Setting %s to use a pattern string
sk: Nastavenie, aby %s používal reťazec so vzorom

en: Setting %s to use normal line wrapping
sk: Nastavenie, aby %s používal bežné zalamovanie riadkov

en: Setting %s to use a single line
sk: Nastavenie, aby %s používal jediný riadok

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
sk: Nastavenie, aby %s používal zalamovanie riadkov špecifické pre Pango

en: Add and remove rows:
sk: Pridať alebo odstrániť riadky:

en: Setting %s to have a start action
sk: Nastavenie, aby %s mal úvodnú akciu

en: Setting %s to have an end action
sk: Nastavenie, aby %s mal koncovú akciu

en: Setting %s to not have a start action
sk: Nastavenie, aby %s nemal úvodnú akciu

en: Setting %s to not have an end action
sk: Nastavenie, aby %s nemal koncovú akciu

note: Add descriptive label
en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
sk: Definujte stĺpce vášho úložiska zoznamu. Ak ich zmysluplne pomenujete, pomôže vám to pri ich získaní pri nastavovaní atribútov vykresľovača bunky (stlačením klávesu Delete odstránite vybraný stĺpec)

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
sk: Pridať alebo odstrániť riadky dát (nepovinne môžete pomocou Ctrl+N pridávať nové riadky a klávesom Delete odstrániť vybraný riadok)

en: <Type Here>
sk: <píšte sem>

en: <Enter ID>
sk: <zadajte identifikátor>

en: Setting %s to use standard label text
sk: Nastavenie, aby %s používal štandardný text označenia

en: Setting %s to use a custom label widget
sk: Nastavenie, aby %s používal vlastný ovládací prvok označenia

en: Group Header
sk: Hlavička skupiny

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
sk: Najprv vyberte Model dát a definujte
    nejaké stĺpce v úložisku dát

en: Setting %s to use a custom tooltip
sk: Nastavenie, aby %s používal vlastný bublinový tip

en: Setting %s to use tooltip markup
sk: Nastavenie, aby %s používal bublinový tip so značkami

en: Setting %s to not use tooltip markup
sk: Nastavenie, aby %s nepoužíval bublinový tip so značkami

en: Setting %s to use a named icon
sk: Nastavenie, aby %s používal pomenovanú ikonu

en: Setting %s to use an icon file
sk: Nastavenie, aby %s používal ikonu zo súboru

en: Setting %s to use a custom titlebar
sk: Nastavenie, aby %s používal vlastný panel pre titulok

en: Setting %s to use a system provided titlebar
sk: Nastavenie, aby %s používal systémový panel pre titulok

en: Page Setup Dialog
sk: Dialógové okno nastavenia strany

en: Print Dialog
sk: Dialógové okno tlače

en: Page Set
sk: Sady stránok

en: Copies
sk: Kópie

en: Collate
sk: Zoradenie

en: Reverse
sk: Obrátené poradie

en: Scale
sk: Škála

en: Generate PDF
sk: Vytvorenie PDF

en: Generate PS
sk: Vytvorenie PS

en: Preview
sk: Náhľad

en: Number Up
sk: Viac stránok

en: Number Up Layout
sk: Rozloženie viacerých stránok

en: GTK+ Unix Print Toplevels
sk: Prvky najvyššej úrovne unixového tlačenia GTK+

en: Preview snapshot
sk: Náhľad snímky

en: Edit Separately
sk: Upraviť oddelene

en: Remove Parent
sk: Odstrániť nadradené

en: Add Parent
sk: Pridať nadradený

en: Alignment
sk: Zarovnanie

note: AtkRole enumeration value
en: Viewport
sk: Prehliadacie miesto

en: Event Box
sk: Box udalosti

note: AtkRole enumeration value
en: Frame
sk: Rámec

en: Aspect Frame
sk: Rámec pomeru strán

en: Scrolled Window
sk: Rolujúce okno

en: Expander
sk: Rozbaľovač

en: Grid
sk: Mriežka

en: Paned
sk: Predelený

en: Stack
sk: Stoh

en: Add to Size Group
sk: Pridať do Skupiny veľkostí

en: Clear properties
sk: Vymazať vlastnosti

en: Read documentation
sk: Prečítať dokumentáciu

en: Style Classes
sk: Triedy štýlov

note: GtkAttachOptions enumeration value
en: Fill
sk: Výplň

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: Start
sk: Začiatok

note: PangoAlignment enumeration value
en: Center
sk: Stred

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: End
sk: Koniec

note: GtkAlign enumeration value
en: Baseline
sk: Základná čiara

note: GdkEventMask enumeration value
en: Exposure
sk: Expozícia

note: GdkEventMask enumeration value
en: Pointer Motion
sk: Pohyb kurzora

note: GdkEventMask enumeration value
en: Pointer Motion Hint
sk: Náznak Pohybu ukazovateľa

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button Motion
sk: Pohyb tlačidla

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button 1 Motion
sk: Pohyb tlačidla 1

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button 2 Motion
sk: Pohyb tlačidla 2

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button 3 Motion
sk: Pohyb tlačidla 3

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button Press
sk: Stlačenie tlačidla

note: GdkEventMask enumeration value
en: Button Release
sk: Uvoľnenie tlačidla

note: GdkEventMask enumeration value
en: Key Press
sk: Stlačenie klávesu

note: GdkEventMask enumeration value
en: Key Release
sk: Uvoľnenie klávesu

note: GdkEventMask enumeration value
en: Enter Notify
sk: Upozornenie na vstup

note: GdkEventMask enumeration value
en: Leave Notify
sk: Upozornenie na opustenie

note: GdkEventMask enumeration value
en: Focus Change
sk: Zmena aktivovaného prvku

note: GdkEventMask enumeration value
en: Structure
sk: Štruktúra

note: GdkEventMask enumeration value
en: Property Change
sk: Zmena vlastnosti

note: GdkEventMask enumeration value
en: Visibility Notify
sk: Upozornenie na viditeľnosť

note: GdkEventMask enumeration value
en: Proximity In
sk: Začiatok kontaktu

note: GdkEventMask enumeration value
en: Proximity  Out
sk: Koniec kontaktu

note: GdkEventMask enumeration value
en: Substructure
sk: Subštruktúra

note: GdkEventMask enumeration value
en: Scroll
sk: Rolovanie

note: GdkEventMask enumeration value
en: Touch
sk: Dotknutie

note: GdkEventMask enumeration value
en: Smooth scroll
sk: Jemné rolovanie

note: GdkEventMask enumeration value
en: Touchpad Gesture
sk: Gesto touchpadu

note: GdkEventMask enumeration value
en: All Events
sk: Všetky udalosti

note: Accelerators
en: Accelerators
sk: Akcelerátory

note: Atk name and description properties
en: Accessible Name
sk: Prístupný názov

en: Accessible Description
sk: Prístupný popis

en: Role
sk: Rola

note: GtkIconSize enumeration value
en: Invalid
sk: Neplatná

note: AtkRole enumeration value
en: Accelerator Label
sk: Akcelerátor označenia

note: AtkRole enumeration value
en: Alert
sk: Varovanie

note: AtkRole enumeration value
en: Animation
sk: Animácia

note: AtkRole enumeration value
en: Arrow
sk: Šípka

note: AtkRole enumeration value
en: Calendar
sk: Kalendár

note: AtkRole enumeration value
en: Canvas
sk: Plátno

note: AtkRole enumeration value
en: Check Box
sk: Zaškrtávacie pole

note: AtkRole enumeration value
en: Check Menu Item
sk: Zaškrtávacia položka ponuky

note: AtkRole enumeration value
en: Color Chooser
sk: Výber farby

note: AtkRole enumeration value
en: Column Header
sk: Hlavička stĺpca

note: AtkRole enumeration value
en: Combo Box
sk: Kombinované pole

note: AtkRole enumeration value
en: Date Editor
sk: Editor dátumu

note: AtkRole enumeration value
en: Desktop Icon
sk: Ikona pracovnej plochy

note: AtkRole enumeration value
en: Desktop Frame
sk: Rámec pracovnej plochy

note: AtkRole enumeration value
en: Dial
sk: Číselník

note: GtkIconSize enumeration value
en: Dialog
sk: Dialógové okno

note: AtkRole enumeration value
en: Directory Name
sk: Názov adresára

note: AtkRole enumeration value
en: Drawing Area
sk: Oblasť kreslenia

note: AtkRole enumeration value
en: File Chooser
sk: Výber súboru

note: AtkRole enumeration value
en: Filler
sk: Vyplňovač

note: AtkRole enumeration value
en: Font Chooser
sk: Výber písma

note: AtkRole enumeration value
en: Glass Pane
sk: Sklenná plocha

note: AtkRole enumeration value
en: HTML Container
sk: Kontajner HTML

note: AtkRole enumeration value
en: Icon
sk: Ikona

note: AtkRole enumeration value
en: Internal Frame
sk: Vnútorný rámec

note: AtkRole enumeration value
en: Layered Pane
sk: Vrstvená plocha

note: AtkRole enumeration value
en: List
sk: Zoznam

note: AtkRole enumeration value
en: List Item
sk: Položka zoznamu

note: AtkRole enumeration value
en: Menu Bar
sk: Panel ponuky

note: AtkRole enumeration value
en: Option Pane
sk: Plát s voľbami

note: AtkRole enumeration value
en: Page Tab
sk: Karta

note: AtkRole enumeration value
en: Page Tab List
sk: Zoznam kariet

note: AtkRole enumeration value
en: Panel
sk: Lišta

note: AtkRole enumeration value
en: Password Text
sk: Text hesla

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Popup Menu
sk: Rozbaľovacia ponuka

note: AtkRole enumeration value
en: Progress bar
sk: Ukazovateľ priebehu

note: AtkRole enumeration value
en: Push Button
sk: Zatláčacie tlačidlo

note: AtkRole enumeration value
en: Radio Button
sk: Rádiové tlačidlo

note: AtkRole enumeration value
en: Radio Menu Item
sk: Rádiová položka ponuky

note: AtkRole enumeration value
en: Root Pane
sk: Základný plocha

note: AtkRole enumeration value
en: Row Header
sk: Hlavička riadka

note: AtkRole enumeration value
en: Scroll Bar
sk: Lišta s posuvníkom

note: AtkRole enumeration value
en: Scroll pane
sk: Rolovaná plocha

note: AtkRole enumeration value
en: Slider
sk: Posuvník

note: AtkRole enumeration value
en: Split Pane
sk: Rozdelená plocha

note: AtkRole enumeration value
en: Spin Button
sk: Rolovacie tlačidlo

note: AtkRole enumeration value
en: Status Bar
sk: Stavový panel

note: AtkRole enumeration value
en: Table
sk: Tabuľka

note: AtkRole enumeration value
en: Table Cell
sk: Bunka tabuľky

note: AtkRole enumeration value
en: Tear Off Menu Item
sk: Oddeliteľná položka ponuky

note: AtkRole enumeration value
en: Terminal
sk: Terminál

note: AtkRole enumeration value
en: Toggle Button
sk: Prepínacie tlačidlo

note: AtkRole enumeration value
en: Tool Bar
sk: Panel nástrojov

note: AtkRole enumeration value
en: Tool Tip
sk: Bublinový popis

note: AtkRole enumeration value
en: Tree
sk: Strom

note: AtkRole enumeration value
en: Tree Table
sk: Stromová tabuľka

note: GtkLicense enumeration value
en: Unknown
sk: Neznáma

note: GtkPopoverConstraint enumeration value
en: Window
sk: Okno

note: AtkRole enumeration value
en: Header
sk: Hlavička

note: AtkRole enumeration value
en: Footer
sk: Pätička

note: AtkRole enumeration value
en: Paragraph
sk: Odsek

note: AtkRole enumeration value
en: Ruler
sk: Pravítko

note: AtkRole enumeration value
en: Application
sk: Aplikácia

note: AtkRole enumeration value
en: Autocomplete
sk: Automatické doplňovanie

note: AtkRole enumeration value
en: Editbar
sk: Upraviteľný text panelu

note: AtkRole enumeration value
en: Embedded
sk: Vložený obsah

note: AtkRole enumeration value
en: Entry
sk: Vstup

note: AtkRole enumeration value
en: Chart
sk: Graf

note: AtkRole enumeration value
en: Caption
sk: Nápis

note: AtkRole enumeration value
en: Document Frame
sk: Rámec dokumentu

note: AtkRole enumeration value
en: Heading
sk: Nadpis

note: AtkRole enumeration value
en: Page
sk: Stránka

note: AtkRole enumeration value
en: Section
sk: Oddiel

note: AtkRole enumeration value
en: Redundant Object
sk: Nadbytočný objekt

note: AtkRole enumeration value
en: Form
sk: Formulár

note: AtkRole enumeration value
en: Link
sk: Odkaz

note: AtkRole enumeration value
en: Input Method Window
sk: Okno metódy vstupu

note: AtkRole enumeration value
en: Table Row
sk: Riadok tabuľky

note: AtkRole enumeration value
en: Tree Item
sk: Položka stromu

note: AtkRole enumeration value
en: Document Spreadsheet
sk: Dokument s tabuľkovým zošitom

note: AtkRole enumeration value
en: Document Presentation
sk: Dokument s prezentáciou

note: AtkRole enumeration value
en: Document Text
sk: Dokument s textom

note: AtkRole enumeration value
en: Document Web
sk: Dokument webu

note: AtkRole enumeration value
en: Document Email
sk: Dokument emailu

note: AtkRole enumeration value
en: List Box
sk: Pole zoznamu

note: AtkRole enumeration value
en: Grouping
sk: Zoskupovanie

note: AtkRole enumeration value
en: Image Map
sk: Mapa obrázka

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Notification
sk: Oznámenie

note: AtkRole enumeration value
en: Info Bar
sk: Infopanel

note: AtkRole enumeration value
en: Level Bar
sk: Indikátor úrovne

note: AtkRole enumeration value
en: Title Bar
sk: Panel titulku

note: AtkRole enumeration value
en: Block Quote
sk: Úrivok

note: AtkRole enumeration value
en: Audio
sk: Zvuk

note: AtkRole enumeration value
en: Definition
sk: Definícia

note: AtkRole enumeration value
en: Article
sk: Článok

note: AtkRole enumeration value
en: Landmark
sk: Orientačný bod

note: AtkRole enumeration value
en: Log
sk: Záznam

note: AtkRole enumeration value
en: Marquee
sk: Pohyblivý pútač

note: AtkRole enumeration value
en: Math
sk: Vzorec

note: AtkRole enumeration value
en: Rating
sk: Hodnotenie

note: AtkRole enumeration value
en: Time
sk: Čas

note: AtkRole enumeration value
en: Description List
sk: Zoznam pojmov

note: AtkRole enumeration value
en: Description Term
sk: Pojem

note: AtkRole enumeration value
en: Description Value
sk: Vysvetlenie pojmu

note: AtkRole enumeration value
en: Generic object
sk: Všeobecný objekt

note: AtkRole enumeration value
en: Mathematical fraction
sk: Matematický zlomok

note: AtkRole enumeration value
en: A radical expression (in math)
sk: Zložený výraz (v matematike)

note: AtkRole enumeration value
en: Subscript text
sk: Text dolného indexu

note: AtkRole enumeration value
en: Superscript text
sk: Text horného indexu

note: Atk role enumeration value
en: Last Defined
sk: Naposledy definovaná

note: Atk relationset properties
en: Controlled By
sk: Ovláda ho

en: Controller For
sk: Je ovládačom

en: Labeled By
sk: Označuje ho

en: Label For
sk: Označuje

en: Member Of
sk: Je členom

en: Node Child Of
sk: Podradeným uzlom

en: Flows To
sk: Tečie do

en: Flows From
sk: Tečie z

en: Subwindow Of
sk: Podokno

en: Embeds
sk: Vkladá

en: Embedded By
sk: Vkladá ho

en: Popup For
sk: Vyskakovacie pre

en: Parent Window Of
sk: Nadradeným oknom

en: Described By
sk: Popisuje ho

en: Description For
sk: Je popisom

en: A list of style class names to apply to this widget
sk: Zoznam názvov tried štýlov, ktoré sa použijú na tento ovládací prvok

en: A list of accelerator keys
sk: Zoznam akcelerátorov

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
sk: Názov inštancie objektu vo formáte prístupnom pre asistívne technológie

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
sk: Popis objektu vo formáte prístupnom pre asistenčné technológie

en: The accessible role of this object
sk: Rola prístupnosti tohto objektu

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
sk: Indikuje, že je objekt ovládaný jedným alebo viacerými cieľovými objektmi

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
sk: Indikuje, že objekt ovláda jeden alebo viacero cieľových objektov

en: Indicates an object is labeled by one or more target objects
sk: Indikuje, že je objekt označovaný jedným alebo viacerými cieľovými objektmi

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
sk: Indikuje, že je objekt objekt označením pre jeden alebo viacero cieľových objektov

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
sk: Indikuje, že je objekt členom skupiny jedného alebo viacerých cieľových objektov

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
sk: Indikuje, že je objekt bunkou v stromotabuľke, ktorá je zobrazená, lebo bunka v rovnakom stĺpci je rozbalená a určuje túto bunku

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
sk: Indikuje, že objekt má obsah, ktorý tečie logicky do iného AtkObject sekvenčným spôsobom (napr. tok_textu)

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
sk: Indikuje, že objekt má obsah, ktorý tečie logicky z iného AtkObject sekvenčným spôsobom (napr. tok_textu)

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
sk: Indikuje, že je podokno pripojené ku komponentu ale inak bez spojenia k danému komponentu v hierarchii používateľského rozhrania

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
sk: Indikuje, že objekt vizuálne vkladá obsah iného objektu, napr. obsah tohto objektu tečie okolo obsahu iného

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
sk: Opak „Vkladá“; indikuje, že obsah tohto objektu je vizuálne vložený v inom objekte

en: Indicates that an object is a popup for another object
sk: Indikuje, že je objekt rozbaľovacím oknom iného objektu

en: Indicates that an object is a parent window of another object
sk: Indikuje, že je objekt nadradeným oknom iného objektu

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
sk: Indikuje, že iný objekt poskytuje popisné informácie o tomto objekte; podrobnejšie ako „Označuje ho“

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
sk: Indikuje, že objekt poskytuje popisné informácie o inom objekte; podrobnejšie ako „Označuje“

note: GtkResizeMode enumeration value
en: Queue
sk: V rade

note: GtkResizeMode enumeration value
en: Immediate
sk: Okamžitý

en: Insert Before
sk: Vložiť pred

en: Insert After
sk: Vložiť za

en: Remove Slot
sk: Odstrániť miesto

en: Number of items
sk: Počet položiek

note: GtkPositionType enumeration value
en: Top
sk: Hore

note: GtkPositionType enumeration value
en: Bottom
sk: Dolu

en: Center Child
sk: Vystrediť potomkov

en: The number of items in the box
sk: Počet položiek v boxe

en: Horizontal Box
sk: Vodorovný panel

en: Vertical Box
sk: Zvislý panel

en: Action Bar
sk: Panel akcií

en: The number of items in the action bar
sk: Počet položiek na lište akcií

note: GdkGravity enumeration value
en: North West
sk: Severozápad

note: GdkGravity enumeration value
en: North
sk: Sever

note: GdkGravity enumeration value
en: North East
sk: Severovýchod

note: GdkGravity enumeration value
en: West
sk: Západ

note: GdkGravity enumeration value
en: East
sk: Východ

note: GdkGravity enumeration value
en: South West
sk: Juhozápad

note: GdkGravity enumeration value
en: South
sk: Juh

note: GdkGravity enumeration value
en: South East
sk: Juhovýchod

note: GdkGravity enumeration value
en: Static
sk: Statická

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Splash Screen
sk: Štartovacia obrazovka

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Utility
sk: Nástroj

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Dock
sk: Dok

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Desktop
sk: Pracovná plocha

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Drop Down Menu
sk: Roletová ponuka

note: GdkWindowTypeHint enumeration value
en: Tooltip
sk: Bublinový tip

note: GtkWindowType enumeration value
en: Top Level
sk: Najvyššia úroveň

note: GtkWindowType enumeration value
en: Popup
sk: Vyskakovacie okno

note: GtkWindowType enumeration value
en: Offscreen
sk: Mimo obrazovky

note: GtkWindowPosition enumeration value
en: Mouse
sk: Podľa myši

note: GtkWindowPosition enumeration value
en: Always Center
sk: Vždy v strede

note: GtkWindowPosition enumeration value
en: Center on Parent
sk: Vycentrovať na nadradenom

en: A list of accel groups to be added to this window
sk: Zoznam skupín akcelerátorov, ktoré sa majú pridať do tohto okna

en: Offscreen Window
sk: Okno mimo obrazovky

en: Application Window
sk: Okno aplikácie

en: Overlay
sk: Prekrytie

en: Menu Shell
sk: Škrupina ponuky

en: Position
sk: Poloha

en: The position of the menu item in the menu shell
sk: Pozícia položky ponuky v škrupine ponuky

en: Edit&#8230;
sk: Upraviť&#8230;

en: Use Underline
sk: Použiť podčiarknutie

note: GtkActivatable
en: Related Action
sk: Súvisiaca akcia

en: Use Action Appearance
sk: Použiť vzhľad akcie

note: GtkActionable
en: Action Name
sk: Názov akcie

note: Atk click property
en: Click
sk: Kliknutie

en: Set the description of the Click atk action
sk: Nastaviť popis akcie atk Kliknúť

en: Image Menu Item
sk: Položky ponuky s obrázkom

en: Stock Item
sk: Položka z palety

en: Accel Group
sk: Skupina akcelerátorov

en: The stock item for this menu item
sk: Položka z palety tejto položky ponuky

en: Separator Menu Item
sk: Oddeľujúca položka ponuky

note: GtkTextDirection enumeration value
en: Left to Right
sk: Zľava doprava

note: GtkTextDirection enumeration value
en: Right to Left
sk: Sprava doľava

note: GtkPackDirection enumeration value
en: Top to Bottom
sk: Zhora nadol

note: GtkPackDirection enumeration value
en: Bottom to Top
sk: Zdola nahor

note: GtkTreeViewGridLines enumeration value
en: Horizontal
sk: Vodorovné

note: GtkTreeViewGridLines enumeration value
en: Vertical
sk: Zvislé

note: GtkToolbarStyle enumeration value
en: Icons only
sk: Iba ikony

note: GtkToolbarStyle enumeration value
en: Text only
sk: Iba text

note: GtkToolbarStyle enumeration value
en: Text below icons
sk: Text pod ikonami

note: GtkToolbarStyle enumeration value
en: Text beside icons
sk: Text vedľa ikon

note: GtkIconSize enumeration value
en: Small Toolbar
sk: Malý panel nástrojov

note: GtkIconSize enumeration value
en: Large Toolbar
sk: Veľký panel nástrojov

note: GtkIconSize enumeration value
en: Drag & Drop
sk: Ťahaj a pusť

en: A symbolic icon size for the stock icon
sk: Veľkosť symbolickej ikony z palety

en: The position of the tool item in the toolbar
sk: Pozícia nástrojovej položky v palete

en: Tool Palette
sk: Paleta nástrojov

note: GtkScrollablePolicy enumeration value
en: Natural
sk: Prirodzené

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural width
sk: Či sa má rolovanie začať pri prekročení minimálnej alebo prirodzenej šírky

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural height
sk: Či sa má rolovanie začať pri prekročení minimálnej alebo prirodzenej výšky

en: The position of the tool item group in the palette
sk: Pozícia skupiny nástrojových položiek v palete

note: PangoEllipsizeMode enumeration value
en: Middle
sk: Stred

note: GtkReliefStyle enumeration value
en: Half
sk: Polovica

en: Separator Tool Item
sk: Oddeľovač nástrojových položiek

en: Tool Button
sk: Nástrojové tlačidlo

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
sk: Ikona z palety zobrazená na položke (vyberte položku z palety GTK+ alebo z vytváracieho rozhrania ikon)

en: Toggle Tool Button
sk: Nástrojové prepínacie tlačidlo

en: Radio Tool Button
sk: Nástrojové rádiové tlačidlo

en: Menu Tool Button
sk: Nástrojové tlačidlo ponuky

en: Handle Box
sk: Uchopiteľný box

note: PangoAlignment enumeration value
en: Left
sk: Vľavo

note: PangoAlignment enumeration value
en: Right
sk: Vpravo

note: GtkShadowType enumeration value
en: In
sk: Dnu

note: GtkShadowType enumeration value
en: Out
sk: Von

note: GtkShadowType enumeration value
en: Etched In
sk: Vryté

note: GtkShadowType enumeration value
en: Etched Out
sk: Vystúpené

en: Attributes
sk: Atribúty

note: GtkWrapMode enumeration value
en: Word
sk: Slovo

note: GtkWrapMode enumeration value
en: Character
sk: Znak

note: GtkWrapMode enumeration value
en: Word Character
sk: Znak slova

en: The pango attributes for this label
sk: Atribúty Pango tohto označenia

en: Text Entry
sk: Textový vstup

note: GtkInputPurpose enumeration value
en: Free Form
sk: Voľná forma

note: GtkInputPurpose enumeration value
en: Alpha
sk: Alfa

note: GtkInputPurpose enumeration value
en: Digits
sk: Číslice

note: GtkInputPurpose enumeration value
en: Number
sk: Číslo

note: GtkInputPurpose enumeration value
en: Phone
sk: Telefón

note: GtkInputPurpose enumeration value
en: Password
sk: Heslo

note: GtkInputPurpose enumeration value
en: Pin Code
sk: Pin kód

note: GtkInputHints enumeration value
en: Spellcheck
sk: Kontrola preklepov

note: GtkInputHints enumeration value
en: No Spellcheck
sk: Žiadna kontrola preklepov

note: GtkInputHints enumeration value
en: Word Completion
sk: Dopĺňanie slov

note: GtkInputHints enumeration value
en: Lowercase
sk: Malé písmená

note: GtkInputHints enumeration value
en: Uppercase Chars
sk: Znaky veľkým

note: GtkInputHints enumeration value
en: Uppercase Words
sk: Slová veľkým

note: GtkInputHints enumeration value
en: Uppercase Sentences
sk: Vety veľkým

note: GtkInputHints enumeration value
en: Inhibit On-screen Keyboard
sk: Potlačenie klávesnice na obrazovke

note: GtkInputHints enumeration value
en: Vertical Writing
sk: Zvislé písanie

en: Primary Stock Icon
sk: Hlavná ikona z palety

en: Secondary Stock Icon
sk: Vedľajšia ikona z palety

en: Primary Icon Pixbuf
sk: Pixbuf hlavnej ikony

en: Secondary Icon Pixbuf
sk: Pixbuf vedľajšej ikony

en: Primary Icon Name
sk: Názov hlavnej ikony

en: Secondary Icon Name
sk: Názov vedľajšej ikony

en: Primary Icon Activatable
sk: Hlavná ikona aktivovateľná

en: Secondary Icon Activatable
sk: Vedľajšia ikona aktivovateľná

en: Primary Icon Sensitive
sk: Hlavná ikona citlivá

en: Secondary Icon Sensitive
sk: Vedľajšia ikona citlivá

en: Progress Fraction
sk: Zlomok priebehu

en: Progress Pulse Step
sk: Krok pulzu priebehu

en: Primary Icon Tooltip Text
sk: Text bublinového popisu hlavnej ikony

en: Secondary Icon Tooltip Text
sk: Text bublinového popisu vedľajšej ikony

en: Primary Icon Tooltip Markup
sk: Značkovanie bublinového popisu hlavnej ikony

en: Secondary Icon Tooltip Markup
sk: Značkovanie bublinového popisu vedľajšej ikony

note: Atk activate property
en: Activate
sk: Aktivovať

en: Set the description of the Activate atk action
sk: Nastaviť popis akcie atk Aktivovať

en: Search Entry
sk: Vstup vyhľadávania

en: Text View
sk: Zobrazenie textu

en: Search Bar
sk: Panel vyhľadávania

note: GtkResponseType enumeration value
en: Reject
sk: Odmietnuť

note: GtkResponseType enumeration value
en: Accept
sk: Prijať

note: GtkResponseType enumeration value
en: Delete Event
sk: Odstrániť udalosť

note: GtkResponseType enumeration value
en: Apply
sk: Použiť

note: GtkResponseType enumeration value
en: Help
sk: Pomocník

en: Stock Button
sk: Tlačidlo z palety

en: Response ID
sk: Identifikátor odpovede

note: Atk press property
en: Press
sk: Stlačenie

note: Atk release property
en: Release
sk: Uvoľnenie

en: The stock item for this button
sk: Položka z palety tohto tlačidla

en: The response ID of this button in a dialog
sk: Identifikátor odpovede tohto tlačidla v dialógu

en: Set the description of the Press atk action
sk: Nastaviť popis akcie atk Stlačiť

en: Set the description of the Release atk action
sk: Nastaviť popis akcie atk Uvoľniť

en: Check Button
sk: Zaškrtávacie pole

note: GtkPolicyType enumeration value
en: Always
sk: Vždy

note: GtkSpinButtonUpdatePolicy enumeration value
en: If Valid
sk: Ak platí

en: Switch
sk: Prepínač

en: File Chooser Button
sk: Tlačidlo výberu súboru

note: GtkFileChooserAction enumeration value
en: Select Folder
sk: Vybrať priečinok

note: GtkFileChooserAction enumeration value
en: Create Folder
sk: Vytvoriť priečinok

en: Scale Button
sk: Tlačidlo škály

en: The names of the icons to be used by the scale button. The first item in the array will be used in the button when the current value is the lowest value, the second item for the highest value. All the subsequent icons will be used for all the other values, spread evenly over the range of values
sk: Názvy ikon, ktoré sa použijú tlačidlom škály. Prvá položka v poli bude použitá v tlačidle pri najnižšej hodnote, druhá pri najvyššej hodnote. Všetky ďalšie ikony budú použité pre ostatné hodnoty rovnomerne v celom rozsahu hodnôt.

en: Volume Button
sk: Tlačidlo hlasitosti

en: File Chooser Widget
sk: Ovládací prvok výberu súboru

en: Application Chooser Widget
sk: Ovládací prvok výberu aplikácie

note: GtkPlacesOpenFlags enumeration value
en: New Tab
sk: Nová karta

note: GtkPlacesOpenFlags enumeration value
en: New Window
sk: Nové okno

en: Color Button
sk: Tlačidlo farby

en: Font Button
sk: Tlačidlo písma

note: GtkTreeViewColumnSizing enumeration value
en: Automatic
sk: Automaticky

note: GtkSensitivityType enumeration value
en: On
sk: Zapnuté

note: GtkSensitivityType enumeration value
en: Off
sk: Vypnuté

en: Combo Box Text
sk: Text kombinovaného poľa

en: Items
sk: Položky

en: The list of items to show in the combo box
sk: Zoznam položiek, ktoré sa zobrazia v roletovom zozname

en: Application Chooser Button
sk: Tlačidlo výberu aplikácie

en: Progress Bar
sk: Ukazovateľ priebehu

note: GtkUpdateType enumeration value
en: Continuous
sk: Spojité

note: GtkLevelBarMode enumeration value
en: Discrete
sk: Diskrétne

en: Resource Name
sk: Názov zdroja

note: We have to save/load icon-size as int, and fake the enum
en: Icon Size
sk: Veľkosť ikony

en: Dialog Box
sk: Dialógové okno

en: Insert Row
sk: Vložiť riadok

en: Before
sk: Pred

en: Insert Column
sk: Vložiť stĺpec

en: Remove Row
sk: Odstrániť riadok

en: Remove Column
sk: Odstrániť stĺpec

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: Expand
sk: Rozbaliť

note: GtkAttachOptions enumeration value
en: Shrink
sk: Zmenšiť

en: Rows
sk: Riadky

en: Columns
sk: Stĺpce

en: The number of rows for this grid
sk: Počet riadkov tejto mriežky

en: The number of columns for this grid
sk: Počet stĺpcov tejto mriežky

en: Horizontal Panes
sk: Vodorovné panely

en: Vertical Panes
sk: Zvislé panely

en: Notebook
sk: Poznámkový blok

en: Insert Page Before
sk: Vložiť stránku pred

en: Insert Page After
sk: Vložiť stránku za

en: Remove Page
sk: Odstrániť stránku

en: Number of pages
sk: Počet strán

en: Start Action
sk: Úvodná akcia

en: End Action
sk: Koncová akcia

en: Set the currently active page to edit, this property will not be saved
sk: Nastavením aktuálnej aktívnej stránky na úpravu sa táto vlastnosť neuloží

en: The number of pages in the notebook
sk: Počet stránok v poznámkovom bloku

en: HeaderBar
sk: Hlavičkový panel

en: Reserve space for subtitle
sk: Rezervovať miesto pre podtitulok

en: Custom Title
sk: Vlastný titulok

en: Add Slot
sk: Pridať miesto

en: Keep the headerbar height the same as the subtitle changes dynamically.
sk: Ponechá výšku hlavičkového panelu rovnakú aby sa podtitulok mohol dynamicky meniť.

en: The number of items in the header bar
sk: Počet položiek v hlavičkovom paneli

en: Edit page
sk: Upraviť stránku

en: Visible child
sk: Viditeľný podradený

note: GtkRevealerTransitionType enumeration value
en: Crossfade
sk: Prelínanie

note: GtkRevealerTransitionType enumeration value
en: Slide Right
sk: Vkĺznutie doprava

note: GtkRevealerTransitionType enumeration value
en: Slide Left
sk: Vkĺznutie doľava

note: GtkRevealerTransitionType enumeration value
en: Slide Up
sk: Vkĺznutie hore

note: GtkRevealerTransitionType enumeration value
en: Slide Down
sk: Vkĺznutie dole

en: Slide Left-Right
sk: Kĺzanie vľavo vpravo

en: Slide Up-Down
sk: Kĺzanie hore dolu

en: Move Over Up
sk: Presun nad hore

en: Move Over Down
sk: Presun nad dole

en: Move Over Left
sk: Presun nad vľavo

en: Move Over Right
sk: Presun nad vpravo

en: Move Over Up-Down
sk: Presun nad hore dole

en: Move Over Down-Up
sk: Presun nad dole hore

en: Move Over Left-Right
sk: Presun nad vľavo vpravo

en: Move Over Right-Left
sk: Presun nad vpravo vľavo

en: Move Under Up
sk: Presun pod hore

en: Move Under Down
sk: Presun pod dole

en: Move Under Left
sk: Presun pod vľavo

en: Move Under Right
sk: Presun pod vpravo

en: The number of pages in the stack
sk: Počet stránok v stohu

en: Stack Switcher
sk: Prepínač stohu

en: Stack Sidebar
sk: Bočný panel stohu

en: Revealer
sk: Animovaný odkrývač

en: Add Row
sk: Pridať riadok

note: PangoUnderline enumeration value
en: Single
sk: Jeden

note: GtkSelectionMode enumeration value
en: Browse
sk: Prehliadať

note: GtkSelectionMode enumeration value
en: Multiple
sk: Viacero

en: The position of the row item in the listbox
sk: Pozícia riadkovej položky v zozname

en: List Box Row
sk: Riadok boxu zoznamu

en: Flow Box
sk: Tečúci box

en: Add Child
sk: Pridať potomka

en: The position of the child in the flowbox
sk: Pozícia podriadeného prvku v tečúcom boxe

en: Flow Box Child
sk: Potomok tečúceho boxu

en: Range
sk: Rozsah

note: GtkUpdateType enumeration value
en: Discontinuous
sk: Nespojité

note: GtkUpdateType enumeration value
en: Delayed
sk: Oneskorené

en: The number of digits to round the value to when the value changes
sk: Počet zaokrúhľovaných číslic pri zmene hodnoty

en: Whether to highlight the area of the trough from the bottom or left leading up to the knob
sk: Či sa má zvýrazniť oblasť zdola alebo zľava vedúca ku gombíku

en: Horizontal Scale
sk: Vodorovná škála

en: Vertical Scale
sk: Zvislá škála

en: Scrollbar
sk: Posuvník

en: Horizontal Scrollbar
sk: Vodorovný posuvník

en: Vertical Scrollbar
sk: Zvislý posuvník

en: Button Box
sk: Box tlačidiel

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: Default
sk: Predvolené

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: Spread
sk: Rozprestrenie

note: GtkButtonBoxStyle enumeration value
en: Edge
sk: Hrana

en: Horizontal Button Box
sk: Vodorovný panel s tlačidlami

en: Vertical Button Box
sk: Zvislý panel s tlačidlami

en: Horizontal Separator
sk: Vodorovný oddeľovač

en: Vertical Separator
sk: Zvislý oddeľovač

en: Accel Label
sk: Označenie akcel.

note: GtkArrowType enumeration value
en: Up
sk: Hore

note: GtkArrowType enumeration value
en: Down
sk: Dolu

note: Declare menu button here because the arrow-type values already exist
en: Menu Button
sk: Tlačidlo ponuky

en: Lock Button
sk: Tlačidlo uzamknutia

en: Layout
sk: Rozloženie

note: GtkTreeViewColumnSizing enumeration value
en: Fixed
sk: Pevný

en: OpenGL Area
sk: Oblasť OpenGL

note: GtkMessageType enumeration value
en: Info
sk: Informácia

note: GtkMessageType enumeration value
en: Warning
sk: Upozornenie

note: GtkMessageType enumeration value
en: Question
sk: Otázka

note: PangoUnderline enumeration value
en: Error
sk: Chyba

note: GtkPolicyType enumeration value
en: Never
sk: Nikdy

note: GtkPolicyType enumeration value
en: External
sk: Externe

note: GtkCornerType enumeration value
en: Top Left
sk: Vľavo hore

note: GtkCornerType enumeration value
en: Bottom Left
sk: Vľavo dolu

note: GtkCornerType enumeration value
en: Top Right
sk: Vpravo hore

note: GtkCornerType enumeration value
en: Bottom Right
sk: Vpravo dolu

en: If overlay scrolling is enabled, scrollbars are only added as traditional widgets when a mouse is present
sk: Ak je  povolené

note: NOT AVAILABLES ON WIN32 <glade-widget-class name="GtkPlug" generic-name="plug" _title="Plug"/> <glade-widget-class name="GtkSocket" generic-name="socket" _title="Socket"/>
en: About Dialog
sk: Dialógové okno O aplikácii

note: GtkLicense enumeration value
en: Artistic
sk: Umelecká

note: GtkLicense enumeration value
en: GPL 2.0 Only
sk: Len GPL 2.0

note: GtkLicense enumeration value
en: GPL 3.0 Only
sk: Len GPL 3.0

note: GtkLicense enumeration value
en: LGPL 2.1 Only
sk: Len LGPL 2.1

note: GtkLicense enumeration value
en: LGPL 3.0 Only
sk: Len LGPL 3.0

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
sk: Môžete tento reťazec označiť ako preložiteľný a nastaviť jedno meno/adresu ak chcete zobraziť prekladateľa špecifického pre preklad, inak by ste mali uviesť všetkých prekladateľov a zrušiť označenie tohto reťazca na preklad

en: Color Selection Dialog
sk: Dialógové okno Výber farby

en: File Chooser Dialog
sk: Dialógové okno výberu súboru

en: Font Selection Dialog
sk: Dialógové okno výberu písma

en: Application Chooser Dialog
sk: Dialógové okno výberu aplikácie

en: Message Dialog
sk: Dialógové okno správy

note: GtkButtonsType enumeration value
en: Yes, No
sk: Áno, Nie

note: GtkButtonsType enumeration value
en: Ok, Cancel
sk: Ok, Zrušiť

en: Color Selection
sk: Výber farby

en: Color Chooser Widget
sk: Ovládací prvok výberu farby

en: Color Chooser Dialog
sk: Dialógové okno výberu farby

en: Font Chooser Widget
sk: Ovládací prvok výberu písma

en: Font Chooser Dialog
sk: Dialógové okno výberu písma

en: Font Selection
sk: Výber písma

en: Assistant
sk: Asistent

en: Number of Pages
sk: Počet strán

en: Initially Complete
sk: Pôvodne dokončené

note: GtkAssistantPageType enumeration value
en: Content
sk: Obsah

note: GtkAssistantPageType enumeration value
en: Intro
sk: Úvod

note: GtkAssistantPageType enumeration value
en: Confirm
sk: Potvrdiť

note: GtkAssistantPageType enumeration value
en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Number of pages in this assistant
sk: Počet strán v tomto asistentovi

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
sk: Či má táto stránka byť prvotne označená ako hotová bez ohľadu na vstup od používateľa.

en: The page position in the Assistant
sk: Pozícia stránky v asistentovi

en: Popover
sk: Bublinové okno

en: Popover Menu
sk: Bublinová ponuka

en: Number of submenus
sk: Počet podponúk

en: Edit menu
sk: Upraviť ponuku

en: The number of submenus in the popover menu
sk: Počet podponúk v bublinovej ponuke

en: Set the currently active submenu to edit, this property will not be saved
sk: Nastaví aktuálne aktívnu podponuku na úpravu, táto vlastnosť nebude uložená

en: Model Button
sk: Modelové tlačidlo

en: Link Button
sk: Tlačidlo odkazu

en: Recent Chooser
sk: Rozhranie výberu nedávneho

note: GtkRecentSortType enumeration value
en: Most Recently Used first
sk: Najprv posledné použité

note: GtkRecentSortType enumeration value
en: Least Recently Used first
sk: Najprv najskôr použité

en: Recent Chooser Dialog
sk: Dialógové okno výberu nedávneho

en: Size Group
sk: Skupina veľkostí

en: Widgets
sk: Ovládacie prvky

note: GtkSizeGroupMode enumeration value
en: Both
sk: V oboch smeroch

en: List of widgets in this group
sk: Zoznam ovládacích prvkov v tejto skupine

en: Window Group
sk: Skupina Okien

en: Adjustment
sk: Prispôsobenie

en: An accelerator key for this action
sk: Akcelerátor tejto akcie

en: Toggle Action
sk: Prepínacia akcia

en: Radio Action
sk: Rádiová akcia

en: Recent Action
sk: Nedávna akcia

en: Action Group
sk: Skupina akcií

en: Entry Completion
sk: Dopĺňanie vstupu

en: Icon Factory
sk: Vytváracie rozhranie ikon

en: Icon Sources
sk: Zdroje ikon

en: A list of sources for this icon factory
sk: Zoznam zdrojov tohto vytváracieho rozhrania ikon

en: List Store
sk: Úložisko zoznamu

en: Data
sk: Dáta

en: Enter a list of column types for this data store
sk: Zadajte zoznam typov stĺpca tohto úložiska údajov

en: Enter a list of values to be applied on each row
sk: Zadajte zoznam hodnôt, ktoré sa aplikujú na každý riadok

en: Tree Store
sk: Úložisko stromu

en: Tree Model Filter
sk: Filter stromoveho modelu

en: Tree Model Sort
sk: Zoradenie stromového modelu

en: Tree Selection
sk: Výber stromu

en: Tree View
sk: Stromové zobrazenie

note: GtkTreeViewGridLines enumeration value
en: Horizontal and Vertical
sk: Vodorovné a zvislé

note: GtkSortType enumeration value
en: Ascending
sk: Vzostupne

note: GtkSortType enumeration value
en: Descending
sk: Zostupne

note: GtkTreeViewColumnSizing enumeration value
en: Grow Only
sk: Iba zväčšovať

en: Icon View
sk: Ikonové zobrazenie

en: Cell Background Color name column
sk: Stĺpec Názov farby pozadia bunky

en: Cell Background Color column
sk: Stĺpec Farba pozadia bunky

en: Cell Background RGBA column
sk: Stĺpec RGBA pozadia bunky

en: Width column
sk: Stĺpec Šírka

en: Height column
sk: Stĺpec Výška

en: Horizontal Padding
sk: Vodorovná výplň

en: Horizontal Padding column
sk: Stĺpec Vodorovná výplň

en: Vertical Padding
sk: Zvislá výplň

en: Vertical Padding column
sk: Stĺpec Zvislá výplň

en: Horizontal Alignment
sk: Vodorovné zarovnanie

en: Horizontal Alignment column
sk: Stĺpec Vodorovné zarovnanie

en: Vertical Alignment
sk: Zvislé zarovnanie

en: Vertical Alignment column
sk: Stĺpec Zvislé zarovnanie

en: Sensitive column
sk: Stĺpec Citlivý

en: Visible column
sk: Stĺpec Viditeľný

en: The column in the model to load the value from
sk: Stĺpec v modeli, z ktorého sa načítajú hodnoty

en: Text Renderer
sk: Vykresľovač textu

en: Alignment column
sk: Stĺpec Zarovnanie

en: Attributes column
sk: Stĺpec Atribúty

en: Background Color Name column
sk: Stĺpec Názov farby pozadia

en: Background Color column
sk: Stĺpec Farba pozadia

en: Editable column
sk: Upraviteľný stĺpec

en: Ellipsize column
sk: Vypustenie stĺpca

en: Family column
sk: Stĺpec Rodina

en: Font column
sk: Stĺpec Písmo

en: Font Description column
sk: Stĺpec Popis písma

en: Foreground Color Name column
sk: Stĺpec Názov farby popredia

en: Foreground Color column
sk: Stĺpec Farba popredia

en: Language column
sk: Stĺpec Jazyk

en: Markup column
sk: Stĺpec Značkovanie

en: Rise column
sk: Zdvihnúť stĺpec

en: Scale column
sk: Mierka stĺpca

en: Single Paragraph Mode column
sk: Stĺpec Režim jediného odstavca

en: Size column
sk: Stĺpec Veľkosť

en: Data column
sk: Stĺpec Dáta

note: PangoStretch enumeration value
en: Ultra Condensed
sk: Ultra zhustené

note: PangoStretch enumeration value
en: Extra Condensed
sk: Extra zhustené

note: PangoStretch enumeration value
en: Condensed
sk: Zhustené

note: PangoStretch enumeration value
en: Semi Condensed
sk: Čiastočne zhustené

note: PangoStretch enumeration value
en: Semi Expanded
sk: Čiastočne rozbalené

note: PangoStretch enumeration value
en: Expanded
sk: Rozbalené

note: PangoStretch enumeration value
en: Extra Expanded
sk: Extra rozbalené

note: PangoStretch enumeration value
en: Ultra Expanded
sk: Ultra rozšírené

en: Stretch column
sk: Stĺpec Roztiahnuť

en: Strikethrough column
sk: Stĺpec Preškrtnúť

note: PangoStyle enumeration value
en: Oblique
sk: Šikmé

note: PangoStyle enumeration value
en: Italic
sk: Kurzíva

en: Style column
sk: Stĺpec Štýl

en: Text column
sk: Stĺpec Text

note: PangoUnderline enumeration value
en: Double
sk: Dvojité

note: PangoUnderline enumeration value
en: Low
sk: Nízko

en: Underline column
sk: Stĺpec Podčiarknuť

note: PangoVariant enumeration value
en: Small Capitals
sk: Malé kapitálky

en: Variant column
sk: Stĺpec Variant

en: Weight column
sk: Stĺpec Váha

en: Width in Characters column
sk: Stĺpec Šírka v znakoch

en: Wrap Mode column
sk: Stĺpec Režim zalamovania

en: Wrap Width column
sk: Stĺpec Šírka zalamovania

en: Background RGBA column
sk: Stĺpec RGBA pozadia

en: Foreground RGBA column
sk: Stĺpec RGBA popredia

en: Maximum width in characters
sk: Maximálna šírka v znakoch

en: Placeholder text
sk: Text vyhradenia

en: Accelerator Renderer
sk: Vykresľovač akcelerátora

en: Accelerator Mode column
sk: Stĺpec Režim akcelerátora

note: GdkModifierType enumeration value
en: Shift Key
sk: Kláves Shift

note: GdkModifierType enumeration value
en: Lock Key
sk: Kláves Zamknúť

note: GdkModifierType enumeration value
en: Control Key
sk: Kláves Ctrl

note: GdkModifierType enumeration value
en: Alt Key
sk: Kláves Alt

note: GdkModifierType enumeration value
en: Fifth Key
sk: Piaty kláves

note: GdkModifierType enumeration value
en: Sixth Key
sk: Šiesty kláves

note: GdkModifierType enumeration value
en: Seventh Key
sk: Siedmy kláves

note: GdkModifierType enumeration value
en: Eighth Key
sk: Ôsmy kláves

note: GdkModifierType enumeration value
en: First Mouse Button
sk: Prvé tlačidlo myši

note: GdkModifierType enumeration value
en: Second Mouse Button
sk: Druhé tlačidlo myši

note: GdkModifierType enumeration value
en: Third Mouse Button
sk: Tretie tlačidlo myši

note: GdkModifierType enumeration value
en: Fourth Mouse Button
sk: Štvrté tlačidlo myši

note: GdkModifierType enumeration value
en: Fifth Mouse Button
sk: Piate tlačidlo myši

note: GdkModifierType enumeration value
en: Super Modifier
sk: Modifikátor Super

note: GdkModifierType enumeration value
en: Hyper Modifier
sk: Modifikátor Hyper

note: GdkModifierType enumeration value
en: Meta Modifier
sk: Modifikátor Meta

note: GdkModifierType enumeration value
en: Release Modifier
sk: Modifikátor uvoľnenia

note: GdkModifierType enumeration value
en: All Modifiers
sk: Všetky modifikátory

en: Accelerator Modifiers column
sk: Stĺpec Modifikátory akcelerátora

en: Keycode column
sk: Stĺpec Kód klávesu

en: Combo Renderer
sk: Vykresľovač roletového zoznamu

en: Has Entry column
sk: Má stĺpec Záznam

en: Model column
sk: Stĺpec Model

en: Text Column column
sk: Stĺpec Stĺpec textu

en: Spin Renderer
sk: Vykresľovač Rolovacieho tlačidla

en: Adjustment column
sk: Stĺpec Prispôsobenie

en: Climb Rate column
sk: Stĺpec Rýchlosť rastu

en: Digits column
sk: Stĺpec Číslice

en: Pixbuf Renderer
sk: Vykresľovač pixbuf

en: Follow State column
sk: Stĺpec Sledovať stav

en: Icon Name column
sk: Stĺpec Názov ikony

en: Pixbuf column
sk: Stĺpec pixbuf

en: GIcon column
sk: Stĺpec GIcon

en: Pixbuf Expander Closed column
sk: Stĺpec Rozbaľovač pixbuf zatvorený

en: Pixbuf Expander Open column
sk: Stĺpec Rozbaľovač pixbuf otvorený

en: Stock Detail column
sk: Stĺpec Podrobnosti z palety

en: Stock column
sk: Stĺpec Z palety

en: Stock Size column
sk: Stĺpec Veľkosť z palety

en: Progress Renderer
sk: Vykresľovač priebehu

en: Orientation column
sk: Stĺpec Orientácia

en: Pulse column
sk: Stĺpec pulz

en: Text Horizontal Alignment column
sk: Stĺpec Vodorovné zarovnanie textu

en: Text Vertical Alignment column
sk: Stĺpec Zvislé zarovnanie textu

en: Value column
sk: Stĺpec Hodnota

en: Inverted column
sk: Stĺpec Invertovaný

en: Spinner Renderer
sk: Vykresľovač Rotujúceho indikátora

en: Active column
sk: Aktívny stĺpec

en: Toggle Renderer
sk: Vykresľovač prepínača

en: Activatable column
sk: Aktivovateľný stĺpec

en: Inconsistent column
sk: Nekonzistentný stĺpec

en: Indicator Size column
sk: Stĺpec Veľkosť indikátora

en: Radio column
sk: Stĺpec Pole výberu

en: Status Icon
sk: Stavová ikona

en: Text Buffer
sk: Schránka textu

en: Entry Buffer
sk: Schránka vstupu

en: Text Tag
sk: Textová značka

en: Text Tag Table
sk: Tabuľka textových značiek

en: File Filter
sk: Filter súborov

en: Mime Types
sk: Typy MIME

en: Patterns
sk: Vzory

en: The list of mime types to add to the filter
sk: Zoznam typov MIME, ktoré sa pridajú do filtra

en: The list of file name patterns to add to the filter
sk: Zoznam vzorov názvov súborov, ktoré sa pridajú do filtra

en: Recent Filter
sk: Filter nedávnych

en: The list of application names to add to the filter
sk: Zoznam názvov aplikácií, ktoré sa pridajú do filtra

en: Recent Manager
sk: Správca nedávnych

en: Themed Icon
sk: Ikona témy

en: Toplevels
sk: Prvky najvyššej úrovne

en: Containers
sk: Kontajnery

en: Control and Display
sk: Ovládanie a zobrazenie

en: Composite Widgets
sk: Zložené ovládacie prvky

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Deprecated
sk: Príznaky okna

en: Program Attributes
sk: Atribúty programu

en: License Text
sk: Text licencie

en: Version:
sk: Verzia:

en: Authors
sk: Autori

en: Translators
sk: Prekladatelia

en: Artists
sk: Umelci

en: Documenters
sk: Dokumentátori

en: Copyright
sk: Autorské právo

en: Comments
sk: Komentáre

en: License and Copyright
sk: Licencia a autorské právo

en: Website:
sk: Webová stránka:

en: Credits
sk: Zásluhy

en: Box Attributes
sk: Atribúty boxu

en: Add center child
sk: Pridať vycentrovaných potomkov

en: Whether this action bar should include a centered child.
sk: Či má tento panel akcií obsahovať vycentrovaných potomkov.

en: Action Attributes
sk: Atribúty akcie

en: Toolbar Proxies
sk: Sprostredkovatelia panela nástrojov

en: Toggle and Radio
sk: Prepínacie a rádio akcie

en: Value ID:
sk: Identifikátor hodnoty:

en: Radio proxies
sk: Sprotredkovatelia rádio akcií

en: Activatable / Actionable
sk: Aktivovateľný / akciovateľný

en: App Chooser Button Attributes
sk: Atribúty tlačidla výberu aplikácie

en: App Chooser Widget Attributes
sk: Atribúty prvku výberu aplikácie

en: Baseline:
sk: Základná čiara:

en: Whether this box should include a centered child.
sk: Či má tento box obsahovať vycentrovaných potomkov.

en: Child alignments:
sk: Zarovnanie potomkov:

en: Horizontal:
sk: Vodorovné:

en: Vertical:
sk: Zvislé:

en: Button Attributes
sk: Atribúty tlačidla

en: Button Content
sk: Obsah tlačidla

en: Add custom content
sk: Pridať vlastný obsah

en: Label with optional image
sk: Označenie s nepovinným obrázkom

en: Image:
sk: Obrázok:

en: Position:
sk: Poloha:

en: Combo Box Attributes
sk: Atribúty kombinovaného poľa

en: Tree model:
sk: Stromový model:

en: Draw frame around entry
sk: Nakresliť rám okolo vstupu

en: Tearoff menus
sk: Odpojiteľné ponuky

en: Tabular Menus
sk: Tabuľkové ponuky

en: Combo Box Text Attributes
sk: Atribúty textu kombinovaného poľa

en: List of items:
sk: Zoznam položiek:

en: Input Hints:
sk: Doladenie vstupu:

en: Primary Icon
sk: Hlavná ikona

en: Tooltip:
sk: Bublinový popis:

en: Use markup
sk: Použiť značky

en: Whether to use markup in the
    primary icon's tooltip
sk: Či sa majú použiť značky v bublinovom 
    popise primárnej ikony

en: Secondary Icon
sk: Vedľajšia ikona

en: Whether to use markup in the
    secondary icon's tooltip
sk: Či sa majú použiť značky v bublinovom 
    popise sekundárnej ikony

en: Horizontal Alignment:
sk: Vodorovné zarovnanie:

en: File Chooser Attributes
sk: Atribúty výberu súboru

en: Font Button Attributes
sk: Atribúty tlačidla písma

en: Font Chooser Attributes
sk: Atribúty výberu písma

en: Grid Attributes
sk: Atribúty mriežky

en: Spacing:
sk: Rozostupy:

en: Homogeneous
sk: Rovnomerné

en: Count:
sk: Počet:

en: Headerbar Attributes
sk: Atribúty hlavičkového panelu

en: Custom title
sk: Vlastný titulok

en: Whether the headerbar should use a custom title widget.
sk: Či má hlavičkový panel používať vlastný ovládací prvok ako titulok

en: Show window controls
sk: Zobraziť ovládače okna

en: Whether to show window controls, e.g. a close button.
sk: Či sa majú zobraziť ovládače okna ako napr. tlačidlo na zatvorenie.

en: Icon View Attributes
sk: Atribúty ikonového zobrazenia

en: Columns:
sk: Stĺpce:

en: Cell Spacing:
sk: Rozostupy medzi bunkami:

en: Item Width:
sk: Šírka položky:

en: View Margin:
sk: Okraje zobrazenia:

en: Item Size and Spacing
sk: Veľkosť a rozostzupy položky

en: Size
sk: Veľkosť

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Formatting
sk: Formátovanie

en: Label behaviour
sk: Správanie označenia

en: Wrap only on new line
sk: Zalomiť len na novom riadku

en: Never wrap
sk: Nikdy nezalomiť

en: Label Width
sk: Šírka označenia

en: Automatically wrap
sk: Automaticky zalomiť

en: Lines
sk: Riadky

en: Level Bar Attributes
sk: Atribúty indikátora úrovne

en: Indicator Mode:
sk: Režim indikátora:

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Message Dialog Attributes
sk: Atribúty dialógového okna správy

en: Primary Text:
sk: Hlavný text:

en: Secondary Text:
sk: Vedľajší text:

en: Alignment and Padding
sk: Zarovnanie a vnútorný okraj

en: Padding
sk: Výplň

en: Model Button Attributes
sk: Atribúty modelového tlačidla

en: Notebook Attributes
sk: Atribúty zápisníka

note: Property used to choose which page of the notebook to edit
en: Edit page:
sk: Upraviť stránku:

en: Tab Attributes
sk: Atribúty karty

en: Start Action:
sk: Úvodná akcia:

en: End Action:
sk: Koncová akcia:

en: Popover Attributes
sk: Atribúty bublinového okna

en: Menu Attributes
sk: Atribúty ponuky

en: Progress Bar Attributes
sk: Atribúty ukazovateľa priebehu

en: Ellipsize Text:
sk: Skrátený text:

en: Tree View Attributes
sk: Atribúty stromového zobrazenia

en: Recent Chooser Attributes
sk: Atribúty výberu nedávneho

en: Scale Button Attributes
sk: Atribúty tlačidla mierky

en: Scale orientation:
sk: Orientácia škály:

en: Scale Attributes
sk: Atribúty škály

en: Stepper Sensitivity
sk: Citlivosť krokovača

en: Scrolling Attributes
sk: Atribúty rolovania

en: Policy:
sk: Správanie:

en: Scrollbar Attributes
sk: Atribúty posuvníka

en: Scrolled Window Attributes
sk: Atribúty rolujúceho okna

en: Window Placement:
sk: Umiestnenie okna:

en: Scrollbar Policy:
sk: Správanie posuvníka:

en: Adjustment:
sk: Prispôsobenie:

en: Spin Button Attributes
sk: Atribúty rolovacieho tlačidla

en: Button Orientation:
sk: Orientácia tlačidla:

en: Stack Attributes
sk: Atribúty stohu

en: Homogeneous:
sk: Rovnorodé:

en: Stack Switcher Attributes
sk: Atribúty prepínača stohu

en: Text View Attributes
sk: Atribúty textového zobrazenia

en: Text Formatting
sk: Formátovanie textu

en: Indentation:
sk: Odsadenie:

en: Left:
sk: Vľavo:

en: Right:
sk: Vpravo:

en: Margins
sk: Okraje

en: Spacing
sk: Rozostupy

en: Above Lines:
sk: Nad riadkami:

en: Below Lines:
sk: Pod riadkami:

en: Inside Wrap:
sk: V zalomení:

en: Top:
sk: Hore:

en: Bottom:
sk: Dolu:

en: Widget:
sk: Prvok:

en: Widget Attributes
sk: Atribúty prvku

en: Whether to use markup in the tooltip
sk: Určuje, či sa má použiť bublinový tip so značkami

en: Widget Flags
sk: Príznaky prvku

en: Widget Spacing
sk: Rozostupy prvku

en: Window Attributes
sk: Atribúty okna

en: Transient For:
sk: Prechodný pre:

en: Attached To:
sk: Pripojené do:

en: Icon File
sk: Súbor ikony

en: Window Flags
sk: Príznaky okna

en: Hint:
sk: Náznak:

en: Gravity:
sk: Príťažlivosť:

en: Title:
sk: Titulok:

en: Client side window decorations
sk: Dekorácie okna na strane klienta

en: Whether this window should include a custom titlebar.
sk: Či by malo okno obsahovať vlastný panel pre titulok.
