glade3 master - en to sl_SI translation catalogue (1715 entries)

en: Interface Designer
sl_SI: Snovalnik vmesnika

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
sl_SI: Oblikovanje in odpiranje uporabniških vmesnikov za GTK+ aplikacije

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: GUI designer;user interface;ui builder;
sl_SI: Oblikovalnik vmesnika;uporabniški vmesnik;GUI;GUV;

note: To translators: AppData description first paragraph
en: Glade is a RAD tool to enable quick &amp; easy development of user interfaces for the GTK+ 3 toolkit and the GNOME desktop environment.
sl_SI: Glade je orodje za hitro in enostavno razvijanje uporabniškega vmesnika za okolje GTK+ 3in namizno okolje GNOME.

note: To translators: AppData description second paragraph
en: The user interfaces designed in Glade are saved as XML and these can be loaded by applications dynamically as needed by using GtkBuilder or used directly to define a new GtkWidget derived object class using GTK+ new template feature.
sl_SI: Uporabniški vmesniki, zasnovani v okolju Glade, so shranjeni v zapisu XML, zato je mogoče zapis naložiti dinamično z uporabo ukazov GtkBuilder oziroma je mogoče določiti neposredno nov GtkGradnik, ki je izveden iz razreda predmetov, določenih za nove zmožnosti predloge vmesnika.

note: To translators: AppData description third paragraph
en: By using GtkBuilder, Glade XML files can be used in numerous programming languages including C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python, and others.
sl_SI: Z uporabo programa GtkBuilder so lahko datoteke Glade XML uporabljene v različnih programskih jezikih, vključno s C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python in drugih.

en: [Read Only]
sl_SI: [samo za branje]

en: User Interface Designer
sl_SI: Snovalnik uporabniškega vmesnika

en: the last action
sl_SI: zadnje dejanje

en: Undo: %s
sl_SI: Razveljavi: %s

en: Redo: %s
sl_SI: Ponovi: %s

en: Autosaving '%s'
sl_SI: Samodejno shranjevanje »%s«

en: Error autosaving '%s'
sl_SI: Napaka med samodejnim shranjevanjem: »%s«

en: Open…
sl_SI: Odpri …

en: Project %s is still loading.
sl_SI: Projekt %s se še vedno nalaga.

en: Failed to backup existing file, continue saving?
sl_SI: Ustvarjanje varnostne kopije obstoječe datoteke je spodletelo. Ali naj se shranjevanje vseeno nadaljuje?

en: Failed to save %s: %s
sl_SI: Napaka med shranjevanjem %s: %s

en: The file %s has been modified since reading it
sl_SI: Datoteka %s je bila spremenjena po zadnjem branju.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sl_SI: V primeru, da datoteko shranite, bodo vse zunanje spremembe izgubljene. Ali jo želite vseeno shraniti?

en: _Save Anyway
sl_SI: _Vseeno shrani

en: _Don't Save
sl_SI: _Ne shrani

en: Project '%s' saved
sl_SI: Projekt »%s« je shranjen

en: Save As…
sl_SI: Shrani kot …

en: Could not save the file %s
sl_SI: Ni mogoče shraniti datoteke %s

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
sl_SI: Ni ustreznih dovoljenj za shranjevanje datoteke.

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
sl_SI: Ni mogoče shraniti datoteke %s. Projekt na tej poti je že odprt.

en: No open projects to save
sl_SI: Ni odprtega projekta za shranjevanje

en: Save changes to project "%s" before closing?
sl_SI: Ali želite shraniti spremembe projekta "%s" pred zapiranjem?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
sl_SI: V primeru, da sprememb na shranite, bodo te trajno izgubljene.

en: Close _without Saving
sl_SI: Zapri _brez shranjevanja

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: Save…
sl_SI: Shrani …

en: Could not create a new project.
sl_SI: Ni mogoče ustvariti novega projekta.

en: The project %s has unsaved changes
sl_SI: V projektu %s so spremembe, ki še niso shranjene

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
sl_SI: Če ponovno naložite, bodo izgubljene vse neshranjene spremembe. Ali naj se ponovno naloži?

en: The project file %s has been externally modified
sl_SI: Projektna datoteka %s je bila spremenjena od zunaj

en: Do you want to reload the project?
sl_SI: Ali želite ponovno naložiti projekt?

en: _Reload
sl_SI: _Ponovno naloži

en: Hello, I will show you what's new in Glade
sl_SI: Dobrodošli v predstavitvi novosti programa Glade.

en: The menubar and toolbar were merged in the headerbar
sl_SI: Menijska vrstica in orodna vrstica sta združeni v naslovno vrstico.

en: You can open a project
sl_SI: Odpreti je mogoče projekt,

en: find recently used
sl_SI: poiskati nedavno uporabljenega,

en: or create a new one
sl_SI: ali pa ustvariti nov projekt.

en: Undo
sl_SI: Gumb Razveljavi,

en: Redo
sl_SI: Ponovno uveljavi

en: Project switcher
sl_SI: Preklopnik projekta

en: and Save button are directly accessible in the headerbar
sl_SI: in gumb za shranjevanje so zbrani v naslovni vrstici.

en: just like Save As
sl_SI: Podobno kot gumb Shrani kot,

en: project properties
sl_SI: lastnosti projekta in

en: and less commonly used actions
sl_SI: redkeje uporabljena dejanja.

en: The object inspector took the palette's place
sl_SI: Lastnosti predmeta so sedaj na mestu palete.

en: To free up space for the property editor
sl_SI: S tem se sprosti prostor za urejevalnik lastnosti.

en: The palette was replaced with a new object chooser
sl_SI: Paleta je zamenjana z novim izbirnikom predmetov.

en: Where you can search all supported classes
sl_SI: Tu je mogoče iskati med podprtimi predmeti,

en: investigate GTK+ object groups
sl_SI: preučiti skupine predmetov GTK+ in

en: and find classes introduced by other libraries
sl_SI: poiskati predmete, vključene prek zunanjih knjižnic.

en: OK, now that we are done with the overview, let's start with the new workflow
sl_SI: Splošni pregled je končan, sedaj lahko začnemo s predstavitvijo posodobitve načina dela.

en: First of all, create a new project
sl_SI: Najprej je treba ustvariti nov projekt.

en: OK, now add a GtkWindow using the new widget chooser or by double clicking on the workspace
sl_SI: Sledi dodajanje predmeta GtkWindow z uporabo izbirnika, ali z dvojnim klikom na delovno površino.

en: Excellent!
sl_SI: Odlično!

en: BTW, did you know you can double click on any placeholder to create widgets?
sl_SI: Z dvojnim klikom na katerikoli ročnik se ustvarijo gradniki.

en: Try adding a grid
sl_SI: Začnite z dodajanjem mreže

en: and a button
sl_SI: in gumba.

en: Quite easy! Isn't it?
sl_SI: Enostavno, kajne!

en: Enjoy!
sl_SI: Upamo, da boste uživali pri delu!

note: translators: Primary message of a dialog used to notify the user about the survey
en: We are conducting a user survey
     would you like to take it now?
sl_SI: Izvajamo anketo med uporabniki programa.
    Ali bi želeli sodelovati?

note: translators: Secondary text of a dialog used to notify the user about the survey
en: If not, you can always find it in the Help menu.
sl_SI: Če bi želeli anketo izpolniti kasneje, bo dostopna prek povezave v meniju pomoči.

en: _Do not show this dialog again
sl_SI: Tega okna _ne pokaži več

note: translators: Text to show in the statusbar if the user did not completed the survey and choose not to show the notification dialog again
en: Go to Help -> Registration & User Survey and complete our survey!
sl_SI: Pojdite v meni Pomoč -> Vpis in anketni vprašalnik in izpolnite anketo!

en: Output version information and exit
sl_SI: Izpiši podrobnosti različice iz končaj program

en: Disable Devhelp integration
sl_SI: Onemogoči podporo DevHelp

en: be verbose
sl_SI: podroben izpis

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
sl_SI: Ni mogoče odpreti »%s«. Datoteka ne obstaja.

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
sl_SI: podpora za gmodule ni na voljo. Podpora je obvezna za pravilno delovanje okolja glade.

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
sl_SI: Ustvarjanje in urejanje uporabniškega vmesnika za GTK+ in GNOME programe.

[ctx: This is to honor a professor that passed away last year and appears in a popover when you click on the button that says "RIP Guido"]
note: The last sentence in quotes is in spanish and does not need to be translated.
en: Guido was one of my professors at Rosario
    National University of Argentina.
    
    He introduced me to C, Linux, free software...
    
    He always had extra time to explain one more thing
    and help you figure out things by yourself.
    
    Always made a joke in the right moment keeping
    things interesting and fun.
    
    Master of intentionally misconstrued sayings.
    
    Always carried a stack of books under his arm.
    
    Loved Guinness beer.
    
    All he ever wanted was make you think!
    
    "Alégrate! Mañana sera peor."
    
    	Juan Pablo
sl_SI: Professor Macchi je bil eden izmed profesorjev
    na Državni univerzi Rosario v Argentini.
    
    Uvajal nas je v C, Linux, odprtokodno programsko opremo...
    
    Vedno si je vzel čas za dodatno razlago česarkoli
    in nam pomagal odkrivati programerski svet.
    
    Rad se je šalil, in to je znal narediti ravno v pravih trenutkih,
    da je učenje ostalo zanimivo in zabavno.
    
    Bil je mojster namenoma prirejenih pregovorov in rekov.
    
    Vedno s paketom knjig pod pazduho.
    
    Oboževal je pivo Guinness.
    
    Želel je le, da razmišljamo!
    
    »Alégrate! Mañana sera peor.«
    
    	Juan Pablo

en: Close Project
sl_SI: Zapri projekt

en: Registration & User Survey
sl_SI: Prijava in anketa

en: _Developer Reference
sl_SI: Napotki _razvijalcem

en: Interactive Intro
sl_SI: Uvodna predstavitev

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: About Glade
sl_SI: O programu

[ctx: Button label in the bottom of main window that triggers a popover]
en: <small>In memory of an extraordinary
    person and professor
    R.I.P Guido Macchi</small>
sl_SI: <small>V spomin izjemnemu
    profesorju
    Guidu Macchi</small>

en: _Open
sl_SI: _Odpri↓

en: Open a project
sl_SI: Odpri projekt

en: Create a new project
sl_SI: Ustvari nov projekt

en: Edit project properties
sl_SI: Urejanje lastnosti projekta

en: Save the current project
sl_SI: Shrani trenutni projekt

en: Save the current project with a different name
sl_SI: Shrani trenutni projekt z drugim imenom

en: Start/resume interactive UI introduction
sl_SI: Začni/Nadaljuj z uvodno predstavitvijo novosti vmesnika

en: © 2018-2020 Juan Pablo Ugarte, et al.
    © 2004-2018 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al.
    © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al.
    © 2001-2006 Ximian, Inc.
sl_SI: © 2018–2020 Juan Pablo Ugarte in drugi
    © 2004–2018 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte in drugi
    © 2001–2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli in drugi
    © 2001–2006 Ximian, Inc.

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
sl_SI: Programsko oblikovanje vmesnikov za GTK+ in GNOME.

en: Visit Glade web site
sl_SI: Obišči spletišče Glade

en: Select a catalog search path
sl_SI: Izbor poti iskanja kataloga

en: Glade Preferences
sl_SI: Možnosti Glade

en: Create backups
sl_SI: Ustvari varnostne kopije

en: Create a backup of the last version of the project every time the project is saved
sl_SI: Ustvari varnostno kopijo zadnje različice projekta vsakič, ko je projekt shranjen

en: Automatically save the project to an alternate file whenever
    the project is modified and the specified timeout elapses
sl_SI: Samodejno shrani projekt v novo datoteko, kadar je
    projekt spremenjen in na določene časovne razmike.

en: seconds
sl_SI: sekund

en: Automatically save project after
sl_SI: Samodejno shrani projekt po

en: Load and Save
sl_SI: Naloži in shrani

en: Versioning errors
sl_SI: Napake določanja različic

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets, properties
    or signals which are not available in the project's target version
sl_SI: Ob shranjevanju opozori uporabnika, če projekt uporablja gradnike,
    lastnosti ali signale, ki niso na voljo v ciljni različici projekta

en: Deprecation warnings
sl_SI: Opozorila opuščenosti

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets,
    properties or signals which are deprecated
sl_SI: Ob shranjevanju opozori uporabnika, če projekt uporablja gradnike,
    lastnosti ali signale, ki so opuščeni

en: Unrecognized types
sl_SI: Neprepoznane vrste

en: Prompt the user at save time if the project
    contains any unrecognized types
sl_SI: Ob shranjevanju povprašaj uporabnika,
    ali projekt vsebuje neprepoznane vrste

en: Show warnings when saving
sl_SI: Pokaži opozorila med shranjevanjem

en: List of directories where to load widget catalogs and custom templates from.
    Needs to restart.
sl_SI: Seznam map, iz katerih se nalagajo katalogi gradnikov in predloge po meri.
    Sprememba zahteva ponovni zagon.

en: column
sl_SI: stolpec

en: Add a new search path
sl_SI: Dodaj novo pot iskanja

en: Remove the selected search path
sl_SI: Odstrani izbrane poti iskanja

en: Extra Catalog & Templates paths
sl_SI: Dodatne poti do katalogov in predlog

en: Connecting to %s
sl_SI: Povezovanje z virom %s

en: Sending data to %s
sl_SI: Pošiljanje podatkov na %s

en: Waiting for %s
sl_SI: Čakanje na %s

en: Receiving data from %s
sl_SI: Prejemanje podatkov s strežnika %s

en: Your subscription to the users list has been received!
    Check your email!
sl_SI: Naročnina na uporabniški seznam je prejeta!
    Preverite elektronsko pošto.

en: Thank you for taking the time to complete the survey, we appreciate it!
sl_SI: Zahvaljujemo se vam za izpolnjevanje ankete. Z vašim doprinosom bo program nedvomno boljši.

en: Completed and submitted!
sl_SI: Končano in uveljavljeno!

en: Glade Registration & User Survey
sl_SI: Vpis uporabnikov Glade in anketa

en: _Close
sl_SI: _Zapri↓

en: _Submit
sl_SI: _Uveljavi

en: Information will be sent to https://survey.gnome.org
sl_SI: Podrobnosti bodo poslane na https://survey.gnome.org

en: User Information
sl_SI: Podrobnosti o uporabniku

en: <Your name or nickname is required>
sl_SI: <Ime ali vzdevek je obvezno polje>

en: Name:
sl_SI: Ime:

en: Email:
sl_SI: Elektronska pošta:

en: Tokens are processed manually in batches.
    Please be patient.
sl_SI: Žetoni so obdelano ročno v setih.
    Postopek je lahko dolgotrajen.

en: <Required to send back registration token>
sl_SI: <Vrednost je zahtevana za vrnitev žetona registracije.>

en: Country:
sl_SI: Država:

en: City:
sl_SI: Mesto:

en: Company
sl_SI: Podjetje

en: Organization
sl_SI: Ustanova

en: Personal
sl_SI: Osebno

en: Website
sl_SI: Spletišče

en: Subscribe me to the mailing list
sl_SI: Naroči se na dopisni seznam

en: Subscribe to Glade Users mailing list.
    You will be sent email requesting confirmation!
sl_SI: Naročite se na dopisni seznam uporabnikov Glade.
    Na elektronski naslov bo poslan zahteva po potrditvi računa.

en: Choose your country
sl_SI: Izbor države

en: We care about privacy!
sl_SI: Zasebnost je zelo pomembna!

en: All the data will be stored in a private location and will not be shared with the public or any third party.
sl_SI: Vsi podatki bodo varno shranjeni in ne bodo na voljo zunanjim deležnikom.

en: Glade User Survey
sl_SI: Anketa med uporabniki Glade

en: How long have you been programming?
sl_SI: Koliko časa že programirate?

en: years
sl_SI: let

en: months
sl_SI: mesecev

en: I am not a programmer
sl_SI: Nisem programer

en: Which programming languages do you prefer?
sl_SI: V katerem programskem jeziku najraje programirate?

en: Other
sl_SI: Ostalo

en: When did you start using Glade?
sl_SI: Kdaj ste začeli uporabljati Glade?

en: ago
sl_SI: nazaj

en: Which version do you normally use?
sl_SI: Katero različico običajno uporabljate?

en: What is available in my OS
sl_SI: Kaj je na voljo za moj OS?

en: Latest stable from sources
sl_SI: Zadnja stabilna različica iz virov

en: 3.8 for GTK+ 2
sl_SI: 3.8 za GTK+ 2

en: Master
sl_SI: Razvojna veja

en: On what operating systems?
sl_SI: Na katerem operacijskem sistemu?

en: distribution
sl_SI: Distribucija

en: elementary OS
sl_SI: Elementary OS

en: variant
sl_SI: različica

en: version
sl_SI: različica

en: Mountain Lion
sl_SI: Gorski lev

en: Snow Leopard
sl_SI: Snežni leopard

en: How often do you use it?
sl_SI: Kako pogosto uporabljate to programsko opremo?

en: Every day
sl_SI: Vsak dan

en: Few days a week
sl_SI: Nekajkrat tedensko

en: Every week
sl_SI: Vsak teden

en: A few times a month
sl_SI: Nekajkrat mesečno

en: Once a month
sl_SI: Enkrat na mesec

en: A few times a year
sl_SI: Nekajkrat letno

en: What level of Glade user would you say you are?
sl_SI: Kako bi opredelili svojo uporabniško raven v sistemu Glade?

en: Beginner
sl_SI: Začetnik

en: Intermediate
sl_SI: Naprednejši uporabnik

en: Advanced
sl_SI: Napredno

en: Under what kind of license(s) do you release the software you used Glade to create?
sl_SI: S kakšnimi dovoljenji objavljate programsko opremo, ustvarjeno z okoljem Glade?

en: Free software
sl_SI: Prosta programska oprema

en: Open source software
sl_SI: Odprtokodna programska oprema

en: Commercial/Closed software
sl_SI: Prodajna/Zaprtokodna programska oprema

en: None - distributed internally
sl_SI: Brez - interno razširjanje

en: In what field(s) is the software you used Glade to create generally used?
sl_SI: Kako in kje je uporabljena programska oprema, ki ste jo razvijali z orodjem Glade?

en: Academic
sl_SI: Akademska

en: Embedded applications
sl_SI: Vstavljeni programi

en: Accounting
sl_SI: Računovodstvo

en: Desktop applications
sl_SI: Namizni programi

en: Educational
sl_SI: Izobraževanje

en: Medical
sl_SI: Zdravstvo

en: Industrial applications
sl_SI: Industrijski programi

en: Scientific
sl_SI: Znanstveni

en: What aspect of the software needs the most improvement?
sl_SI: Kateri vidik programa zahteva največ pozornosti in razvoja?

en: In your opinion what is the biggest problem with Glade?
sl_SI: Kateri je po vašem mnenju največji problem okolja Glade?

en: Lack of documentation
sl_SI: Manjka dokumentacija

en: Lack of professional support
sl_SI: Manjka profesionalna podpora

en: Lack of professional training
sl_SI: Manjka profesionalno pomoč

en: Lack of publicity/exposure
sl_SI: Manjka javno prepoznanje

en: Lack of official binary releases for other OS (Windows, Mac OS X)
sl_SI: Pomanjkanje programskih objav za druge operacijske sisteme (Windows, Mac OS X)

en: Have you ever encountered a bug?
sl_SI: Ali ste kadarkoli naleteli na hrošča?

en: Yes
sl_SI: Da

en: No
sl_SI: Ne

en: If so, did you file a bug report?
sl_SI: Če da, ali ste poslali poročilo o hrošču?

en: Have you ever thought about contributing?
sl_SI: Ali ste kdaj razmišljali o sodelovanju pri podpori projekta?

en: Why not?
sl_SI: Zakaj ne?

en: Comments:
sl_SI: Opombe:

en: Privacy Note:
sl_SI: Opombe o zasebnosti:

en: The sole purpose of this survey is to better know our user base.
    Your email address will be used to uniquely identify you as a Glade user and send you back a modification token in case you want to modify something or add extra comments.
    Only statistics compiled from the whole dataset will be shared publicly.
    Individual data will be stored in a private database and it will not be shared with the public or any other third party.
sl_SI: Namen ankete je spoznati uporabnike programskega okolja.
    Elektronski naslov bo uporabljen kot enoznačno določilo istovetnosti uporabnika in za pošiljanje žetona za spreminjanje poslanih podatkov ali objavljanje dodatnih opomb.
    Objavljena bo le statistika, ki bo zbrana na osnovi celotnega podatkovnega nabora in bo dostopna javno.
    Podatki posameznega uporabnika bodo shranjeni v zasebni podatkovni zbirki in ne bodo javni, niti ne bodo deljeni s tretjimi osebami.

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
sl_SI: Poskus shranjevanja osebnih podatkov v mapo %s, ki pa je običajna datoteka.
    V tej seji ne bo shranjenih osebnih podatkov

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
sl_SI: Napaka med ustvarjanjem mape %s za shranjevanje osebnih podatkov.
    Podatki to sejo ne bodo shranjeni!

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
sl_SI: Napaka med zapisovanjem osebnih podatkov v %s (%s).
    V tej seji ne bo shranjenih osebnih podatkov

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
sl_SI: Napaka uvrščanja podatkov nastavitev za shranjevanje (%s).
    V tej seji ne bo shranjenih osebnih podatkov

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
sl_SI: Napaka med odpiranjem %s za zapis osebnih podatkov (%s).
    V tej seji ne bo shranjenih osebnih podatkov

en: Setting object type on %s to %s
sl_SI: Določanje vrste predmete iz %s na %s

en: Add a %s to %s
sl_SI: Dodaj %s na %s

en: Add %s
sl_SI: Dodaj %s

en: Add child %s
sl_SI: Dodaj podrejen predmet %s

en: Delete %s child from %s
sl_SI: Izbriši podrejeni predmet %s iz %s

en: Reorder %s's children
sl_SI: Razvrstitev podrejenih procesov %s

en: Label
sl_SI: Oznaka

en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Container
sl_SI: Vsebovalnik

en: The container object this editor is currently editing
sl_SI: Zabojnik, ki ga urejevalnik trenutno ureja

note: Type
en: Type:
sl_SI: Vrsta:

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
sl_SI: <big><b>Namig:</b></big>
      * Desni klik nad drevesnim pogledom za dodajanje predmetov.
      * S tipko izbriši odstranimo predmet.
      * S potegom in in izpustitvijo tipke miške preurejamo.
      * Stolpec vrste je mogoče urejati.

note: GTK_STOCK_DIALOG_AUTHENTICATION
en: Authentication
sl_SI: Overitev

note: GTK_STOCK_DND
en: Drag and Drop
sl_SI: Povleci in spusti

note: GTK_STOCK_DND_MULTIPLE
en: Drag and Drop Multiple
sl_SI: Povleci in spusti več datotek

note: GTK_STOCK_COLOR_PICKER
en: Color Picker
sl_SI: Izbirnik barv

note: GTK_STOCK_DIRECTORY
en: Directory
sl_SI: Mapa

note: GTK_STOCK_FILE
en: File
sl_SI: Datoteka

note: GTK_STOCK_MISSING_IMAGE
en: Missing Image
sl_SI: Manjkajoča slika

en: Stock
sl_SI: Sklad

en: A builtin stock item
sl_SI: Vgrajen predmet sklada

en: Stock Image
sl_SI: Slika sklada

en: A builtin stock image
sl_SI: Vgrajena slika sklada

en: Objects
sl_SI: Predmeti

en: A list of objects
sl_SI: Spisek predmetov

en: Image File Name
sl_SI: Ime slikovne datoteke

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
sl_SI: Vnesite ime datoteke in relativno oziroma polno pot do slike

en: Color
sl_SI: Barva

en: A GDK color value
sl_SI: Gdk vrednosti barv

en: String
sl_SI: Niz

en: An entry
sl_SI: Vnos

en: User templates
sl_SI: Uporabniške predloge

en: Enabling property %s on widget %s
sl_SI: Omogočanje lastnosti %s na gradniku %s

en: Disabling property %s on widget %s
sl_SI: Onemogočanje lastnosti %s na gradniku %s

en: Setting multiple properties
sl_SI: Nastavljanje več lastnosti

en: Setting %s of %s
sl_SI: Nastavljanje %s od %s

en: Setting %s of %s to %s
sl_SI: Določanje %s od %s v %s

en: Renaming %s to %s
sl_SI: Preimenovanje %s v %s

en: multiple
sl_SI: večkratno

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
sl_SI: Ni mogoče odstraniti notranjega gradnika v združeni gradnik

en: %s is locked by %s, edit %s first.
sl_SI: %s je zaklenil %s, najprej uredite %s.

en: Remove %s
sl_SI: Odstrani %s

en: Remove multiple
sl_SI: Odstrani več

en: Create %s
sl_SI: Ustvari %s

en: Delete %s
sl_SI: Izbriši %s

en: Cut %s
sl_SI: Izreži %s

en: Paste %s
sl_SI: Prilepi %s

en: Drag %s and Drop to %s
sl_SI: Potegni %s in spusti na %s

en: root
sl_SI: koren

en: Add signal handler %s
sl_SI: Dodaj upravljalnik signalov %s

en: Remove signal handler %s
sl_SI: Odstrani upravljalnik signalov %s

en: Change signal handler %s
sl_SI: Spremeni upravljalnik signalov %s

en: Setting i18n metadata
sl_SI: Nastavitev i18 metapodatkov

en: Locking %s by widget %s
sl_SI: Zaklepanje %s z gradnikom %s

en: Unlocking %s
sl_SI: Odklepanje %s

en: Setting target version of '%s' to %d.%d
sl_SI: Nastavljanje ciljne različice »%s« na %d.%d

en: Setting project's %s property
sl_SI: Nastavljanje lastnosti projekta %s

en: Setting resource path to '%s'
sl_SI: Nastavljanje poti vira na »%s«

en: Setting translation domain to '%s'
sl_SI: Nastavljanje domene prevajanja na »%s«

en: Unsetting widget '%s' as template
sl_SI: Odstranjevanje nastavitve gradnika »%s« kot predloge

en: Setting widget '%s' as template
sl_SI: Nastavljanje gradnika »%s« kot predloge

en: Unsetting template
sl_SI: Odstranjevanje predloge

en: Unable to load image (%s)
sl_SI: Ni mogoče naložiti slike (%s)

en: Editing alignments of %s
sl_SI: Urejanje poravnav predmeta %s

en: Editing margins of %s
sl_SI: Urejanje robov predmeta %s

en: Design View
sl_SI: Pogled zasnove

en: The GladeDesignView that contains this layout
sl_SI: Gradnik GladeDesignView, ki vsebuje to razporeditev

en: Show info
sl_SI: Pokaži podrobnosti

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
sl_SI: Ali naj bo prikazan gumb podrobnosti za naložen gradnik

en: Widget
sl_SI: Gradnik

en: The currently loaded widget in this editor
sl_SI: Trenutno naložen gradnik v urejevalniku

en: Show Class Field
sl_SI: Pokaži polje razreda

en: Whether to show the class field at the top
sl_SI: Ali naj bo polje razreda prikazano na vrhu

en: Class Field
sl_SI: Polje razreda

en: The class field string
sl_SI: Niz polja razreda

en: Show Border
sl_SI: Pokaži obrobo

en: Whether the border should be shown
sl_SI: Ali naj bo obroba prikazana

en: Signal Editor
sl_SI: Urejevalnik signalov

en: The signal editor used to edit signals
sl_SI: Urejevalnik signalov za urejanje vhodnih podatkov

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) [%s(WidgetName)] * example: Window Properties - GtkWindow [window1]
en: %s Properties - %s [%s]
sl_SI: %s lastnosti - %s [%s]

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) * example: Window Properties - GtkWindow
en: %s Properties - %s
sl_SI: %s lastnosti – %s

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: Create a %s
sl_SI: Ustvari %s

en: Crea_te
sl_SI: Us_tvari

en: Reset
sl_SI: Ponastavi

en: Property
sl_SI: Lastnost

en: General
sl_SI: Splošno

en: Common
sl_SI: Splošno

en: Accessibility
sl_SI: Dostopnost

en: (default)
sl_SI: (privzeto)

en: Select the properties that you want to reset to their default values
sl_SI: Izberite lastnosti, ki jih želite povrniti na privzete vrednosti

en: Reset Widget Properties
sl_SI: Počisti lastnosti gradnika

en: _OK
sl_SI: _V redu↓

note: Checklist
en: _Properties:
sl_SI: _Lastnosti:

en: _Select All
sl_SI: Izberi _vse

en: _Unselect All
sl_SI: P_očisti vse

note: Description
en: Property _Description:
sl_SI: Opis _lastnosti:

note: Translators: first %s is the project name, second is a widget name
en: %s - %s Properties
sl_SI: %s - %s lastnosti

en: Property Definition
sl_SI: Določilo lastnosti

en: The GladePropertyDef this GladeEditorProperty was created for
sl_SI: GladePropertyDef za katerega je bil ustvarjen ta GladeEditorProperty

en: Use Command
sl_SI: Uporabi ukaz

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
sl_SI: Ali naj se uporabi ukaz API za sklad razveljavitev in ponovnih uveljavitev

en: Disable Check
sl_SI: Onemogoči preverjanje

en: Whether to explicitly disable the check button
sl_SI: Ali naj bo gumb za preverjanje onemogočen

en: Custom Text
sl_SI: Besedilo po meri

en: Custom Text to display in the property label
sl_SI: Besedilo po meri, ki naj se izpiše v oznaki lastnosti

en: Select Fields
sl_SI: Izbor polj

en: _Select individual fields:
sl_SI: _Izbor posameznih polj:

en: Select Named Icon
sl_SI: Izbor imenovane ikone

en: Edit Text
sl_SI: Uredi besedilo

note: Text
en: _Text:
sl_SI: _Besedilo:

note: Translatable
en: T_ranslatable
sl_SI: P_revedljivo

en: Whether this property is translatable
sl_SI: Ali je to lastnost mogoče prevesti

en: Conte_xt for translation:
sl_SI: Vsebinski opis za _prevod:

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
sl_SI: Za kratke in dvoumne nize: vtipkajte besedo sem za razločevanje med pomenom tega niza in pomenom drugih pojavljanj istega niza

en: Co_mments for translators:
sl_SI: Opombe prevajalcem:

en: Select a file from the project resource directory
sl_SI: Izbor datoteke iz mape virov projekta

en: Name
sl_SI: Ime

en: Class
sl_SI: Razred

en: Choose parentless %s type objects in this project
sl_SI: Izbor osnovne %s vrste predmetov v projektu

en: Choose %s type objects in this project
sl_SI: Izbor %s vrste predmetov v tem projektu

en: Choose a parentless %s in this project
sl_SI: Izbor osnovnih %s v projektu

en: Choose a %s in this project
sl_SI: Izberite %s v tem projektu

en: C_lear
sl_SI: Po_čisti↓

note: Checklist
en: O_bjects:
sl_SI: _Predmeti:

en: _New
sl_SI: _Novo

note: translators: Creating 'a widget' for 'a property' of 'a widget'
en: Creating %s for %s of %s
sl_SI: Ustvarjanje %s za %s od %s

note: Checklist
en: Objects:
sl_SI: Predmeti:

en: Page Type
sl_SI: Vrsta strani

en: The editor page type to create this GladeEditorTable for
sl_SI: Vrsta strani urejevalnika, za katero ustvari ta GladeEditorTable

en: Class Name:
sl_SI: Ime razreda:

en: The object's unique identifier
sl_SI: Edinstveno določilo predmeta

en: Composite
sl_SI: Združena

en: Whether this widget is a composite template
sl_SI: Ali je predmet združena predloga

en: Project
sl_SI: Projekt

en: The project being inspected
sl_SI: Nadzorovan projekt

en:  < Search Widgets >
sl_SI: < iskanje gradnikov >

en: Expand all
sl_SI: Razširi vse

en: All Contexts
sl_SI: Vse vebine

en: Named Icon Chooser
sl_SI: Izbirnik imen ikon

en: Icon _Name:
sl_SI: Ime _ikone:

en: C_ontexts:
sl_SI: _Vsebina:

en: Icon Na_mes:
sl_SI: Imena _ikone:

en: _List standard icons only
sl_SI: _Pokaži običajne ikone

en: Could not create directory: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti imenika: %s

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Delete All
sl_SI: Izbriši vse

en: Widget selector
sl_SI: Izbor gradnikov

en: _Add widget here
sl_SI: Tukaj _dodaj gradnik

en: Add widget as _toplevel
sl_SI: Dodaj gradnik kot vrhnjo _raven

en: _Select
sl_SI: _Izberi

en: Cu_t
sl_SI: I_zreži↓

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj↓

en: _Paste
sl_SI: _Prilepi↓

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši↓

en: Read _documentation
sl_SI: Preberi _dokumentacijo

en: Set default value
sl_SI: Določi privzeto vrednost

en: Error launching previewer: %s
sl_SI: Napaka med zaganjanjem pregledovalnika: %s

en: Failed to launch preview: %s.
sl_SI: Napaka med zaganjanjem predogleda: %s.

en: Glade Previewer log
sl_SI: Predogled dnevnika Glade

en: user_data
sl_SI: uporabniški_podatki

note: translators: GConnectFlags values
en: Swapped | After
sl_SI: Zamenjano | Po preteku

note: translators: GConnectFlags value
en: Swapped
sl_SI: Zamenjano

note: translators: GConnectFlags value
en: After
sl_SI: Po

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted one time
en: %s::%s emitted one time
sl_SI: %s::%s objavljeno enkrat

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted %d times
en: %s::%s emitted %d times
sl_SI: %s::%s objavljeno %d-krat

en: Run First
sl_SI: Zaženi najprej

en: Run Last
sl_SI: Zaženi zadnje

en: Run Cleanup
sl_SI: Zaženi čiščenje

en: UI definition has no previewable widgets.
sl_SI: Določilo uporabniškega vmesnika nima gradnikov s predogledi.

en: Object %s not found in UI definition.
sl_SI: Predmeta %s ni mogoče najti v določilu uporabniškega vmesnika.

en: Object is not previewable.
sl_SI: Predogleda predmeta ni mogoče narediti.

en: Couldn't load builder definition: %s
sl_SI: Določila izgrajevalnika ni mogoče naložiti: %s

en: Error: %s.
sl_SI: Napaka: %s.

en: Broken pipe!
sl_SI: Pokvarjena cev!

en: Name of the file to preview
sl_SI: Ime datoteke za predogled

en: Creates dummy widget class to load a template
sl_SI: Ustvari navidezni razred gradnika za nalaganje predloge

en: Name of the toplevel to preview
sl_SI: Ime vrhnje ravni za predogled

en: File name to save a screenshot
sl_SI: Ime datoteke za shranjevanje zaslonske slike

en: CSS file to use
sl_SI: Datoteka CSS za uporabo

en: Listen standard input
sl_SI: Poslušaj na standardnem vhodu

en: make a slideshow of every toplevel widget by adding them in a GtkStack
sl_SI: Pripravi predstavitev za vsako raven gradnikov z dodajanjem v GtkStack

en: Print handlers signature on invocation
sl_SI: Ob zagonu izpiši podpise upravljalnikov

en: Display previewer version
sl_SI: Prikaži različico programa za predoglede

en: - previews a glade UI definition
sl_SI: - predogled določila uporabniškega vmesnika glade

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl_SI: %s
    Zaženite '%s --help' za podroben pregled celotnega seznama možnosti ukazne vrstice.

en: Either --listen or --filename must be specified.
sl_SI: Določen mora biti --listen ali --filename.

en: Whether project has been modified since it was last saved
sl_SI: Ali je bil projekt spremenjen oz zadnjega shranjevanja

en: Has Selection
sl_SI: Vsebuje izbrano

en: Whether project has a selection
sl_SI: Ali so v projektu izbori

en: Path
sl_SI: Pot

en: The filesystem path of the project
sl_SI: Datotečna sistemska pot do projekta

en: Read Only
sl_SI: Le za branje

en: Whether project is read-only
sl_SI: Ali je projekt le za branje

en: Add Item
sl_SI: Dodaj predmet

en: The current item to add to the project
sl_SI: Trenutni predmet za dodajanje projektu

en: Pointer Mode
sl_SI: Način kazalnika

en: The currently effective GladePointerMode
sl_SI: Trenutno dejavni GladePointerMode

en: Translation Domain
sl_SI: Domena prevajanja

en: The project translation domain
sl_SI: Domena prevajanja projekta

en: Template
sl_SI: Predloga

en: The project's template widget, if any
sl_SI: Gradnik predloge projekta, če obstaja

en: Resource Path
sl_SI: Pot vira

en: Path to load images and resources in Glade's runtime
sl_SI: Pot za nalaganje slik in virov v izvajalni datoteki Glade

en: License
sl_SI: Dovoljenje

en: License for this project, it will be added as a document level comment.
sl_SI: Dovoljenje za uporabo tega projekta bo dodano kot opomba k dokumentu.

en: CSS Provider Path
sl_SI: Pot ponudnika CSS

en: Path to use as the custom CSS provider for this project.
sl_SI: Pot za ponudnika CSS po meri za ta projekt.

en: (internal %s)
sl_SI: (notranji %s)

en: (%s child)
sl_SI: (%s podrejeni)

en: (template)
sl_SI: (predloga)

note: translators: refers to a property named '%s' of widget '%s'
en: (%s of %s)
sl_SI: (%s od %s)

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
sl_SI: Napaka med nalaganjem %s.
    Zahtevani katalogi niso na voljo: %s

note: translators: refers to project name '%s' that targets gtk version '%d.%d'
en: %s targets Gtk+ %d.%d
sl_SI: %s zahteva Gtk+ %d.%d

en: Especially because there is %d object that can not be built with type: %s | Especially because there are %d objects that can not be built with types: %s
sl_SI[0]: Posebej zato, ker obstaja %d predmetov, ki jih ni mogoče izgraditi z vrsto: %s
sl_SI[1]: Posebej zato, ker obstaja %d predmet, ki ga ni mogoče izgraditi z vrsto: %s
sl_SI[2]: Posebej zato, ker obstajata %d predmeta, ki ju ni mogoče izgraditi z vrsto: %s
sl_SI[3]: Posebej zato, ker obstajajo %d predmeti, ki jih ni mogoče izgraditi z vrsto: %s

en: But this version of Glade is for GTK+ 3 only.
    Make sure you can run this project with Glade 3.8 with no deprecated widgets first.
    %s
sl_SI: Vendar pa je ta različica Glade le za GTK+ 3.
    Prepričajte se, da je mogoče zagnati projekt tudi z Glade 3.8 najprej brez opuščenih gradnikov.
    %s

en: An automatically saved version of `%s' is more recent.
    
    Would you like to load the autosave version instead?
sl_SI: Samodejno shranjena različica `%s' je novejša.
    
    Ali želite raje naložiti samodejno shranjeno različico?

note: ****************************************************************** Verify code here (versioning, incompatibility checks) Defined here for pretty translator comments (bug in intl tools, for some reason * you can only comment about the line directly following, forcing you to write * ugly messy code wi
en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sl_SI: Gradnik je bil dodan %s %d.%d, ciljna različica projekta pa je %s %d.%d

note: translators: refers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sl_SI: [%s]
    	Razred predmeta »<b>%s</b>« je bil vpeljan %s %d.%d

en: This widget is deprecated
sl_SI: Gradnik je opuščen.

note: translators: refers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' from %s %d.%d is deprecated
sl_SI: [%s]
    	Razred predmeta <b>%s</b> od %s %d.%d je opuščen

note: translators: refers to a property in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sl_SI: Lastnost je bila vključena v %s %d.%d, ciljna različica projekta pa je %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sl_SI: [%s]
    	Lastnost »<b>%s</b>« predmeta razreda »%s« je bila vključena %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Packing property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sl_SI: [%s]
    	Lastnost pakiranja »<b>%s</b>« razreda predmeta »%s« je bila vpeljan %s %d.%d

en: This property is deprecated
sl_SI: Ta možnost je opuščena.

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
sl_SI: [%s]
    	Lastnost »%s« razreda predmetov »%s« je opuščena

note: translators: refers to a signal in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sl_SI: Signal je bil dodan %s %d.%d, ciljna različica projekta pa je %s %d.%d

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sl_SI: [%s]
    	Signal »<b>%s</b>« razreda predmeta »%s« je bil vpeljan %s %d.%d

en: This signal is deprecated
sl_SI: Signal je opuščen

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
sl_SI: [%s]
    	Signal »<b>%s</b>« razreda predmetov »<b>%s</b>« je opuščen

en: Details
sl_SI: Podrobnosti

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
sl_SI: V projektu "%s" so napake. Ali naj se projekt vseeno shrani?

en: Object %s is a class template but this is not supported in gtk+ %d.%d
sl_SI: Predmet %s je predloga razreda, vendar ni podprta v različici gtk+ %d.%d

en: Object %s has unrecognized type %s
sl_SI: Predmet %s je neprepoznane vrste %s

en: Unsaved %i
sl_SI: Neshranjeno %i

en: No widget selected.
sl_SI: Ni izbranega gradnika.

en: Unable to copy unrecognized widget type.
sl_SI: Ni mogoče kopirati neprepoznane vrste gradnika.

en: Unable to cut unrecognized widget type
sl_SI: Ni mogoče izrezati neprepoznane vrste gradnika.

en: Unable to paste to the selected parent
sl_SI: ni mogoče prilepiti v izbrani nadrejeni proces

en: Unable to paste to multiple widgets
sl_SI: Ni mogoče prilepiti gradnikov

en: No widget on the clipboard
sl_SI: Ni gradnikov na odložišču

en: The project this properties dialog was created for
sl_SI: Projekt, za katerega je bilo ustvarjeno to pogovorno okno

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
sl_SI: Projekt %s nima opuščenih gradnikov ali neskladnosti različic

en: The GladePropertyDef for this property
sl_SI: GladePropertyDef za to lastnost

en: Enabled
sl_SI: Omogočeno

en: If the property is optional, this is its enabled state
sl_SI: V primeru, da je možnost izbirna, predstavlja to njeno omogočeno stanje.

en: Sensitive
sl_SI: Občutljivo

en: This gives backends control to set property sensitivity
sl_SI: Poda nadzor hrbtenice za določitev občutljivosti lastnosti

en: Context
sl_SI: Vsebina

en: Context for translation
sl_SI: Vsebina za prevod

en: Comment
sl_SI: Opomba

en: Comment for translators
sl_SI: Opomba prevajalcem

en: Translatable
sl_SI: Prevedljivo

en: Visual State
sl_SI: Vidno stanje

en: Priority information for the property editor to act on
sl_SI: Prednostne podrobnosti za dejanja urejevalnika lastnosti

en: Precision
sl_SI: Natančnost

en: Where applicable, precision to use on editors
sl_SI: Uporaba natančnosti v urejevalnikih, kjer je le mogoče

en: The GladeProperty to display a label for
sl_SI: Lastnost GladeProperty, za katero naj bo prikazana oznaka.

en: Property Name
sl_SI: Ime lastnosti

note: To Translators: the property name/id to use to get * the GladeProperty object from the GladeWidget the * property belongs to.
en: The property name to use when loading by widget
sl_SI: Ime lastnosti za uporabo med nalaganjem gradnika

en: Append Colon
sl_SI: Pripni podpičje

en: Whether to append a colon ':' to the property name
sl_SI: Ali naj bo imenu lastnosti dodano dvopičje (:).

en: Packing
sl_SI: Stiskanje

note: To Translators: packing properties or child properties are * properties introduced by GtkContainer and they are not specific * to the container or child widget but to the relation. * For more information see GtkContainer docs.
en: Whether the property to load is a packing property or not
sl_SI: Ali je lastnost za nalaganje lastnost stiskanja ali ne

en: Custom text to override the property name
sl_SI: Besedilo po meri, ki prepiše ime lastnosti.

en: Custom Tooltip
sl_SI: Orodni namig po meri

en: Custom tooltip to override the property description
sl_SI: Orodni namig po meri, ki prepiše opis lastnosti

en: Whether to use the GladeCommand API when modifying properties
sl_SI: Ali naj se uporabi API GladeCommand za spreminjanje lastnosti

en: Editor Property Type Name
sl_SI: Ime vrste lastnosti v urejevalniku

en: Specify the actual editor property type name to use for this shell
sl_SI: Določi dejansko ime vrste lastnosti urejevalnika, ki naj se uporabi za to lupino

en: SignalClass
sl_SI: RazredSignala

en: The signal class of this signal
sl_SI: Razred signala tega signala

en: Detail
sl_SI: Podrobnost

en: The detail for this signal
sl_SI: Podrobnosti signala

en: Handler
sl_SI: Upravljalnik

en: The handler for this signal
sl_SI: Ročni za ta signal

en: User Data
sl_SI: Uporabniški podatki

en: The user data for this signal
sl_SI: Uporabniški podatki za ta signal

en: Support Warning
sl_SI: Opozorilo podpore

en: The versioning support warning for this signal
sl_SI: Opozorilo podpore oštevilčenja različic za ta signal

en: Whether this signal is run after default handlers
sl_SI: Ali je signal pognan za privzetimi ročniki

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
sl_SI: Ali naj se uporabniški podatki zamenjajo z primerkom za ročnik

en: Select an object to pass to the handler
sl_SI: Izberite predmet, ki naj bo podan ročniku.

en: User data
sl_SI: Uporabniški podatki

en: Swap
sl_SI: Zamenjaj

en: Glade Widget
sl_SI: Gradnik Glade

en: The glade widget to edit signals
sl_SI: Gradnik Glade za urejanje signalov

en: <Type here>
sl_SI: <Tipkajte tukaj>

en: <Click here>
sl_SI: <Kliknite tukaj>

en: We could not find the symbol "%s"
sl_SI: Ni mogoče najti simbola "%s"

en: Could not get the type from "%s"
sl_SI: Ni mogoče določiti vrste "%s"

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
sl_SI: Gradnika %s, ki ne omogoča drsenja, ni mogoče dodati naravnost v %s.
    Najprej je treba dodati %s.

en: All Files
sl_SI: Vse datoteke

en: Libglade Files
sl_SI: Datoteke LibGlade

en: GtkBuilder Files
sl_SI: Datoteke GtkBuilder

en: All Glade Files
sl_SI: Vse datoteke Glade

en: Could not show link:
sl_SI: Ni mogoče pokazati povezave:

note: Reset the column
en: None
sl_SI: Brez

en: Definition
sl_SI: Definicija

en: GladeWidgetActionDef structure pointer
sl_SI: Struktura kazalnika GladeWidgetActionClass

en: Whether this action is sensitive
sl_SI: Ali je to dejanje občutljivo

en: Visible
sl_SI: Vidno

en: Whether this action is visible
sl_SI: Ali je to dejanje vidno

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
sl_SI: Privzet vmesnik (%s) predmeta %s že obstaja!

en: %s does not support adding any children.
sl_SI: %s ne podpira dodajanje podrejenih predmetov.

en: Name of the class
sl_SI: Ime razreda

en: GType of the class
sl_SI: Vrsta razreda

en: Title
sl_SI: Naslov

en: Translated title for the class used in the glade UI
sl_SI: Preveden naslov razreda, ki je uporabljen v uporabniškem vmesniku glade

en: Generic Name
sl_SI: Privzeto ime

en: Used to generate names of new widgets
sl_SI: Uporabno pri ustvarjanju imen novih gradnikov

en: Icon Name
sl_SI: Ime ikone

en: The icon name
sl_SI: Ime ikone

en: Catalog
sl_SI: Katalog

en: The name of the widget catalog this class was declared by
sl_SI: Ime kataloga gradnika, ki določa ta razred

en: Book
sl_SI: Knjiga

en: DevHelp search namespace for this widget class
sl_SI: Imenski prostor iskalnika DevHelp za razred gradnika

en: Special Child Type
sl_SI: Posebna podrejena vrsta

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
sl_SI: Vsebuje ime lastnosti pakiranja za prevzem posebnih podrejenih procesov razreda

en: Cursor
sl_SI: Kazalec miške

en: A cursor for inserting widgets in the UI
sl_SI: Kazalnik za vstavljanje gradnikov v uporabniški vmesnik

en: Query
sl_SI: Poizvedba

en: Whether the adaptor should query the use or not
sl_SI: Ali naj prilagodilnik poizve o uporabi ali ne meri

en: The name of the widget
sl_SI: Ime gradnika

en: Internal name
sl_SI: Notranje ime

en: The internal name of the widget
sl_SI: Notranje ime gradnika

en: Anarchist
sl_SI: Anarhist

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
sl_SI: Ali je podrejen predmet soroden ali ne.

en: Object
sl_SI: Predmet

en: The object associated
sl_SI: Povezani predmet

en: Adaptor
sl_SI: Vmesnik

en: The class adaptor for the associated widget
sl_SI: Vmesnik razreda za povezljive gradnike

en: The glade project that this widget belongs to
sl_SI: Projekt glade kateremu pripada gradnik

en: A list of GladeProperties
sl_SI: Seznam lastnosti Glade

en: Parent
sl_SI: Nadrejeni predmet

en: A pointer to the parenting GladeWidget
sl_SI: Kazalo na nadrejeni Glade gradnik

en: Internal Name
sl_SI: Notranje ime

en: A generic name prefix for internal widgets
sl_SI: Privzeto ime predpone notranjega gradnika

en: A GladeWidget template to base a new widget on
sl_SI: Predloga GladeWidget za osnovo novega gradnika

en: Exact Template
sl_SI: Natančna predloga

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
sl_SI: Ali ne bo ustvarjena natančna kopija predmeta ob uporabi predloge

en: Reason
sl_SI: Vzrok

en: A GladeCreateReason for this creation
sl_SI: GladeCreateReason za to stvaritev

en: Toplevel Width
sl_SI: Širina vrhnji ravni

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
sl_SI: Širina gradnika na vrhnji ravni v GladeDesignLayout

en: Toplevel Height
sl_SI: Višina vrhnji ravni

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
sl_SI: Višina gradnika na vrhnji ravni v GladeDesignLayout

en: A warning string about version mismatches
sl_SI: Opozorilni niz o neustreznosti različic

en: Whether the widget is visible or not
sl_SI: Ali je ta gradnik viden ali ne

en: Whether this widget is the template for a composite widget
sl_SI: Ali je ta gradnik predloga za združeni gradnik

en: Template classes are only usable in GTK+ 3.10 and later.
sl_SI: Razredi predlog so podprti le v različicah GTK+ 3.10 ali novejših.

en: Object has unrecognized type %s
sl_SI: Predmet je neprepoznane vrste %s

en: Property has versioning problems:
sl_SI: Pri lastnosti so težave različice:

en: Some properties have versioning problems:
sl_SI: Nekatere lastnosti imajo težave z različico:

en: Signal has versioning problems:
sl_SI: Signal ima težave z različico:

en: Some signals have versioning problems:
sl_SI: Nekateri signali imajo težave z različico:

en: Actions
sl_SI: Dejanja

en: Applications
sl_SI: Programi

en: Categories
sl_SI: Kategorije

en: Devices
sl_SI: Naprave

en: Emblems
sl_SI: Značke

en: Emoticons
sl_SI: Izrazne ikone

en: International
sl_SI: Mednarodno

en: MIME Types
sl_SI: MIME vrste

en: Places
sl_SI: Mesta

en: Status
sl_SI: Stanje

en: All available widgets and objects
sl_SI: Vsi razpoložljivi gradniki in predmeti

en: Click on a placeholder to create this class
    (use middle button to create more than one)
sl_SI: Kliknite na ročnik za ustvarjanje tega razreda
    (uporabite srednji gumb za ustvarjanje več kot enega)

en: Non-GTK+ widgets and objects
sl_SI: Zunanji gradniki in predmeti

en: Extra GTK+ objects
sl_SI: Dodatni predmeti GTK+

en: _General
sl_SI: _Splošno

en: _Packing
sl_SI: _Stiskanje

en: _Common
sl_SI: _Splošno

en: _Signals
sl_SI: _Signali

en: Translation domain:
sl_SI: Domena prevajanja:

en: Composite template toplevel:
sl_SI: Vrhnja raven združene predloge:

en: Select a CSS to use as custom style provider
sl_SI: Izbor CSS za oblikovanje po meri

en: Custom CSS style provider:
sl_SI: Oblikovanje CSS po meri:

en: From the project directory
sl_SI: Iz projektne mape

en: From a project relative directory
sl_SI: Relativno od projektne mape

en: From this directory
sl_SI: Od te mape

en: Choose a path to load image resources
sl_SI: Izbor poti za nalaganje virov slik

en: Image resources are loaded locally:
sl_SI: Viri krajevno naloženih slik:

en: Toolkit version required:
sl_SI: Zahtevana različica zbirke orodij:

en: Verify objects, properties and signals deprecations
sl_SI: Overi predmete, lastnosti in signale opuščanja

en: Warnings:
sl_SI: Opozorila:

en: Copyright:
sl_SI: Avtorske pravice:

en: program or library name
sl_SI: ime programa ali knjižnice

en: Author(s):
sl_SI: Avtorji:

en: License:
sl_SI: Dovoljenje:

en: Description:
sl_SI: Opis:

en: program or library short description
sl_SI: kratek opis programa ali knjižnice

en: GNU GPL version 3
sl_SI: GNU GPL različice 3

en: GNU LGPL version 2.1
sl_SI: GNU LGPL različice 2.1

en: GNU LGPL version 3
sl_SI: GNU LGPL različice 3

en: BSD 2-clause
sl_SI: Člen BSD 2

en: BSD 3-clause
sl_SI: Člen BSD 3

en: GNU All permissive
sl_SI: GNU Splošno dovoljenje

en: Setting License type of %s
sl_SI: Nastavljanje vrsta dovoljenja za program %s

en: Setting %s to use logo file
sl_SI: Nastavljanje %s za uporabo datoteke logotipa

en: Setting %s to use a logo icon
sl_SI: Nastavljanje %s za uporabo ikone logotipa

en: <choose a key>
sl_SI: <izbor tipke>

en: Accelerator Key
sl_SI: Črka pospeševalnika

en: Choose accelerator keys...
sl_SI: Izberi tipkovne bližnjice ...

en: Setting %s to use a center child
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo podrejenega okna

en: Setting %s to not use a center child
sl_SI: Nastavitev %s za onemogočanje uporabe podrejenega okna

[ctx: textattr]
en: Style
sl_SI: Slog

[ctx: textattr]
en: Weight
sl_SI: Teža

[ctx: textattr]
en: Variant
sl_SI: velikost pisave

[ctx: textattr]
en: Stretch
sl_SI: Raztegni

[ctx: textattr]
en: Underline
sl_SI: Podčrtano

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
sl_SI: Prečrtano

[ctx: textattr]
en: Gravity
sl_SI: Težnost

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
sl_SI: Namig težnosti

[ctx: textattr]
en: Size
sl_SI: Velikost

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
sl_SI: Absolutna velikost

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
sl_SI: Barva pisave

[ctx: textattr]
en: Background Color
sl_SI: Barva ozadja

[ctx: textattr]
en: Underline Color
sl_SI: Barva podčrtanega

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
sl_SI: Barva prečrtanega

[ctx: textattr]
en: Scale
sl_SI: Spremeni velikost

[ctx: textattr]
en: Font Description
sl_SI: Opis pisave

en: <Enter Value>
sl_SI: <Vnesite vrednost>

en: Unset
sl_SI: Nedoločeno

en: Select a color
sl_SI: Izbor barve

en: Select a font
sl_SI: Izbor pisave

en: Attribute
sl_SI: Atribut

en: Value
sl_SI: Vrednost

en: Setup Text Attributes
sl_SI: Nastavi atribute besedila

en: Edit Attributes
sl_SI: Urejanje atributov

en: Setting %s to use a custom child
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo podrejenega procesa po meri

en: Setting %s to use standard configuration
sl_SI: Nastavitev %s na običajne nastavitve

en: Setting %s to use a stock button
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo gumba sklada

en: Setting %s to use a label and image
sl_SI: Nastavitev %s z ikono in oznako

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
sl_SI: Setting %s na uporabo %s lastnosti kot atributa

en: Setting %s to use the %s property directly
sl_SI: Nastavitev %s na neposredno uporabo lastnosti %s

en: Retrieve %s from model (type %s)
sl_SI: Pridobivanje %s iz modela (vrsta %s)

note: translators: the adjective not the verb
en: unset
sl_SI: nedoločeno

en: no model
sl_SI: brez modela

en: Setting columns on %s
sl_SI: Nastavitev stolpcev na %s

en: < define a new column >
sl_SI: < določi nov stolpec >

en: Add and remove columns:
sl_SI: Dodajte ali odstranite stolpce:

en: Column type
sl_SI: Vrsta stolpca

en: Column name
sl_SI: Ime stolpca

en: Setting %s to use static text
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo običajnega besedila

en: Setting %s to use an external buffer
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo zunanjega medpomnilnika

en: Setting %s to use a primary icon from stock
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo osnovne ikone iz sklada

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo osnovne ikone iz ikonske teme

en: Setting %s to use a primary icon from filename
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo osnovne ikone iz imena datoteke

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo dodatne ikone iz sklada

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo dodatne ikone iz ikonske teme

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo dodatne ikone iz imena datoteke

en: Setting primary icon of %s to use tooltip markup
sl_SI: Nastavitev osnovne ikone %s za uporabo oblikovanja v orodnem namigu

en: Setting secondary icon of %s to use tooltip markup
sl_SI: Nastavitev dodatne ikone %s za uporabo oblikovanja v orodnem namigu

en: Setting primary icon of %s to not use tooltip markup
sl_SI: Nastavljanje osnovne ikone %s na prikaz orodnega namiga brez oblikovanja

en: Setting secondary icon of %s to not use tooltip markup
sl_SI: Nastavitev dodatne ikone %s za prikaz orodnega namiga brez oblikovanja

en: Placing %s inside %s
sl_SI: Postavitev %s znotraj %s

en: X position property
sl_SI: Lastnost X lege

en: The property used to set the X position of a child object
sl_SI: Določilo za nastavitev X lege podrejenega predmeta

en: Y position property
sl_SI: Lastnost Y lege

en: The property used to set the Y position of a child object
sl_SI: Določilo za nastavitev Y lege podrejenega predmeta

en: Width property
sl_SI: Lastnost širine

en: The property used to set the width of a child object
sl_SI: Določilo za nastavitev širine podrejenega predmeta

en: Height property
sl_SI: Lastnost višine

en: The property used to set the height of a child object
sl_SI: Določilo za nastavitev višine podrejenega predmeta

en: Can resize
sl_SI: Spreminjanje velikosti

en: Whether this container supports resizes of child widgets
sl_SI: Ali glavno okno dovoli spreminjanje velikosti podrejenih gradnikov

en: Action
sl_SI: Dejanje

en: Toggle
sl_SI: Preklopi

en: Radio
sl_SI: Radijski gumb

en: Recent
sl_SI: Nedavno

en: Action Group Editor
sl_SI: Urejevalnik skupine dejanj

en: Introduction page
sl_SI: Uvodna stran

en: Content page
sl_SI: Stran vsebine

en: Confirmation page
sl_SI: Potrditvena stran

en: Ordering children of %s
sl_SI: Ukazovanje podrejenim predmetom %s

en: Tree View Column
sl_SI: Stolpec drevesnega pogleda

en: Cell Renderer
sl_SI: Izrisovalnik celic

en: Properties and Attributes
sl_SI: Lastnosti in atributi

en: Common Properties and Attributes
sl_SI: Običajne lastnosti in atributi

en: Text
sl_SI: Besedilo

en: Accelerator
sl_SI: Pospeševalnik ...

en: Combo
sl_SI: Spustno polje

en: Spin
sl_SI: Zavrti

en: Pixbuf
sl_SI: Sličica

en: Progress
sl_SI: Napredek

en: Spinner
sl_SI: Vrtavka

en: Icon View Editor
sl_SI: Urejevalnik pogleda ikon

en: Combo Editor
sl_SI: Urejevalnik spustnih polj

en: Entry Completion Editor
sl_SI: Urejevalnik zapolnjevanja vnosov

en: %s is set to load %s from the model
sl_SI: %s je nastavljen za nalaganje %s iz modela

en: %s is set to manipulate %s directly
sl_SI: %s je določen za neposredno delovanje na %s

en: This combo box is not configured to have an entry
sl_SI: To spustno polje ne podpira možnosti vnosov

en: Tearoff menus are disabled
sl_SI: Odpenjalni meniji so onemogočeni.

en: Cannot add a toplevel window to a container.
sl_SI: Vsebniku ni mogoče dodati okna vrhnje ravni.

en: Cannot add a popover to a container.
sl_SI: Vsebniku ni mogoče dodati pojavnega menija.

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
sl_SI: Gradniki vrste %s imajo lahko kot podrejene predmete le gradnike.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
    Increase its size or add a container if it only supports one child.
sl_SI: Gradniki vrste %s potrebujejo za dodajanje podrejenih predmetov vsebnike.
    Povečati je treba velikost ali pa dodati vsebnik, če je podprt le en podrejen predmet.

en: This property is only available
    if the entry has a frame
sl_SI: Lastnost je na voljo le,
    če ima vnos okvir

en: This property is only available
    if the entry characters are invisible
sl_SI: Lastnost je na voljo le,
    če so znaki vpisa nevidni

en: Insert Child on %s
sl_SI: Vstavi podrejeni predmet na %s

en: Insert Row on %s
sl_SI: Vstavi vrstico na %s

en: Insert Column on %s
sl_SI: Vstavi stolpec na %s

en: Remove Column on %s
sl_SI: Odstrani stolpec na %s

en: Remove Row on %s
sl_SI: Odstrani vrstico na %s

note: --------------------------------- Constants ------------------------------
en: This property does not apply unless Use Underline is set.
sl_SI: Lastnosti ni mogoče uporabiti, če ni nastavljena tudi možnost Uporabi podčrtavanje.

en: Property not selected
sl_SI: Lastnosti ni izbrana

en: This property is only for use in dialog action buttons
sl_SI: Možnost je uporabljena le v pogovornem oknu gumbov dejanj

en: This property is set to be controlled by an Action
sl_SI: Lastnost je določena za izvajanje z Dejanjem

en: Only objects of type %s can be added to objects of type %s.
sl_SI: Le predmete vrste %s je mogoče dodati k predmetom vrste %s.

en: The accelerator can only be set when inside an Action Group.
sl_SI: Pospeševalna tipka je lahko nastavljena le znotraj skupine dejanj.

en: This property does not apply when a custom title is set
sl_SI: Lastnosti ni mogoče uporabiti sočasno z uporabo nastavitve naslova po meri

en: Insert placeholder to %s
sl_SI: Vstavi vsebnik za %s

en: Remove placeholder from %s
sl_SI: Odstrani vsebnik iz %s

en: The decoration layout does not apply to header bars which do no show window controls
sl_SI: Razporeditev okrasov se ne uveljavi za vrstice naslovov, ki so brez gumbov okna.

en: This property only applies to stock images or named icons
sl_SI: Lastnost se uporablja samo pri slikah iz skladov ali poimenovanih ikonah.

en: This property only applies to named icons
sl_SI: Možnost je uporabljena le s poimenovanimi ikonami

en: This property only applies if ellipsize and wrapping are enabled
sl_SI: Možnost se uporablja le pri uporabi možnosti okrajševanja besedila in prelamljanja vrstic.

en: _File
sl_SI: _Datoteka

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

en: _View
sl_SI: _Pogled

en: _Help
sl_SI: _Pomoč

en: Edit Menu Bar
sl_SI: Uredi menijsko vrstico

en: Edit Menu
sl_SI: Uredi meni

en: An object of type %s cannot have any children.
sl_SI: Predmet vrste %s ne more imeti podrejenega predmeta.

en: <separator>
sl_SI: Ločilna črta

en: <custom>
sl_SI: <po meri>

en: Children cannot be added to a separator.
sl_SI: Podrejenega predmeta ni mogoče dodati v ločnico

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
sl_SI: Podrejenih predmetov ni mogoče dodatni v meni nedavnega izbirnika

en: %s already has a menu.
sl_SI: %s je že v meniju.

en: %s item already has a submenu.
sl_SI: %s je že v podrejenem meniju.

en: Normal item
sl_SI: Običajni predmet

en: Image item
sl_SI: Predmet slike

en: Check item
sl_SI: Potrditveno polje

en: Radio item
sl_SI: Radijski gumb

en: Separator item
sl_SI: Ločnik menija

en: Recent Menu
sl_SI: Nedavni meni

en: Tool Item
sl_SI: Predmet orodja

en: Tool Item Group
sl_SI: Skupine predmetov orodij

en: Recent Chooser Menu
sl_SI: Meni izbirnika nedavnih datotek

en: Menu Item
sl_SI: Predmet menija

en: Remove page from %s
sl_SI: Odstrani stran iz %s

en: Insert page on %s
sl_SI: Vstavi stan na %s

en: This progressbar does not show text
sl_SI: Vrstica napredka ne kaže besedila

en: Scale is configured to not draw the value
sl_SI: Merilnik je nastavljen, da ne izriše vrednsti

en: This property is disabled
sl_SI: Lastnost je onemogočena

en: Search bar is already full
sl_SI: Iskalna vrstica je že polna

en: Tag
sl_SI: Oznaka

en: Text Tag Table Editor
sl_SI: Urejevalnik preglednice oznak besedila

en: Button
sl_SI: Gumb

en: Menu
sl_SI: Meni

en: Custom
sl_SI: Po meni

en: Separator
sl_SI: Ločilnik

en: Normal
sl_SI: Običajno

en: Image
sl_SI: Slika

en: Check
sl_SI: Preveri

en: Tool Bar Editor
sl_SI: Urejevalnik orodne vrstice

en: This property only applies when configuring the label with text
sl_SI: Lastnost se uporablja samo pri prilagajanju oznake z besedilom.

en: Group
sl_SI: Skupina

en: Tool Palette Editor
sl_SI: Urejevalnik orodij palete

en: Column
sl_SI: Stolpec

en: Tree View Editor
sl_SI: Urejevalnik drevesnega pogleda

en: Search is disabled
sl_SI: Iskanje je onemogočeno

en: Headers are invisible
sl_SI: Glave so nevidne

en: Expanders are not shown
sl_SI: Razširjavalniki niso prikazani

en: Removing parent of %s
sl_SI: Odstrani nadrejeni predmet %s

en: Adding parent %s for %s
sl_SI: Dodaj nadrejeno %s na %s

en: (unnamed)
sl_SI: (neimenovano)

en: Adding %s to Size Group %s
sl_SI: Dodajanje %s k skupin velikosti %s

en: Adding %s to a new Size Group
sl_SI: Dodajanje %s k novi skupini velikosti

note: Add trailing new... item
en: New Size Group
sl_SI: Nova skupina velikosti ...

en: This property does not apply to client-side decorated windows
sl_SI: Lastnost se ne uveljavi na okraskih okna odjamalca.

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use a custom title
en: Setting %s to use a custom title
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo naslova po meri

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use the standard title
en: Setting %s to use the standard title
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo standardnega naslova

en: Setting %s to show window controls
sl_SI: Nastavljanje %s za prikaz gumbov okna

en: Setting %s to not show window controls
sl_SI: Nastavitev %s za skrivanje gumbov okna

note: Add descriptive label
en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
sl_SI: Najprej je treba dodati ime sklada v spodni vnos, nato dodati in določiti vire za ikono v drevesnem pogledu.

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
sl_SI: Vnesite ime datoteke ali relativno oziroma polno pot do vira »%s« (Okolje glade jih naloži med delovanjem iz mape projekta)

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
sl_SI: Izbrana možnost omogoča določitev smeri besedila za vir »%s«

en: Set the text direction for this source of '%s'
sl_SI: Določitev smeri besedila za vir »%s«

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
sl_SI: Izbrana možnost omogoča določitev velikosti ikone za vir »%s«

en: Set the icon size for this source of '%s'
sl_SI: Določitev velikosti ikone za vir »%s«

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
sl_SI: Izbrana možnost omogoča določitev stanja za vir »%s«

en: Set the state for this source of '%s'
sl_SI: Določitev stanja vira »%s«?

en: File Name
sl_SI: Ime datoteke

en: Setting %s to use an image from stock
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo slike iz sklada

en: Setting %s to use an image from the icon theme
sl_SI: Nastavitev %s ikone iz namizne teme

en: Setting %s to use a resource name
sl_SI: Nastavljanje %s za uporabo imena vira

en: Setting %s to use an image from filename
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo slike iz imena datoteke

en: Setting %s to use a stock item
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo predmeta sklada

en: Stock Item:
sl_SI: Predmet sklada:

en: Custom label and image:
sl_SI: Oznaka in slika po meri:

note: Label area frame...
en: Edit Label
sl_SI: Uredi oznako

note: Internal Image area...
en: Edit Image
sl_SI: Uredi sliko

en: Setting %s to use an attribute list
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo seznama atributov

en: Setting %s to use a Pango markup string
sl_SI: Nastavitev %s na uporabo pango označevalnega niza

en: Setting %s to use a pattern string
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo vzorčnega niza

en: Setting %s to use normal line wrapping
sl_SI: Nastavitev %s na običajni prelom vrstic

en: Setting %s to use a single line
sl_SI: Nastavitev %s na uporabo ene vrstice

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
sl_SI: Nastavitev %s na uporabo posebnega pango preloma besed

en: <printable chars only>
sl_SI: <le natisljivi znaki>

en: Add and remove rows:
sl_SI: Dodaj ali odstrani vrstice:

en: Setting %s to have a start action
sl_SI: Nastavitev %s mora imeti začetno dejanje

en: Setting %s to have an end action
sl_SI: Nastavitev %s mora imeti končno dejanje

en: Setting %s to not have a start action
sl_SI: Nastavitev %s je brez začetnega dejanja

en: Setting %s to not have an end action
sl_SI: Nastavitev %s je brez končnega dejanja

note: Add descriptive label
en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
sl_SI: Določitev stolpcov za sezname s pomenskimi imeni omogoča hitro pridobivanje podatkov med določanjem atributov izrisovalnika celice (s pritiskom na izbriši, bo stolpec odstranjen)

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
sl_SI: Dodaj možnost odstranjevanja in urejanja podatkov (uporabiti je mogoče ctrl-N za dodajanje vrstic in gumb za brisanje za odstranitev vrstice)

en: <Type Here>
sl_SI: <Tipkajte tukah>

en: <Enter ID>
sl_SI: <Vnos ID>

en: Setting %s to use standard label text
sl_SI: Nastavitev %s z običajnim besedilom oznake

en: Setting %s to use a custom label widget
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo gradnika oznake po meri

en: Group Header
sl_SI: Glava skupine

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
sl_SI: najprej izberite model podatkov in določite
    stolpce za hranjenje podatkov

en: Setting %s to use a custom tooltip
sl_SI: Nastavljanje %s za uporabo orodnega namiga po meri

en: Setting %s to use tooltip markup
sl_SI: Nastavljanje %s za uporabo oblikovanja v orodnih namigih

en: Setting %s to not use tooltip markup
sl_SI: Nastavitev %s za neuporabo označenega besedila namigov.

en: Setting %s to use a named icon
sl_SI: Nastavljanje %s za uporabo poimenovane ikone

en: Setting %s to use an icon file
sl_SI: Nastavljanje %s za uporabo datoteke ikone

en: Setting %s to use a custom titlebar
sl_SI: Nastavljanje %s za uporabo nazivne vrstice po meri

en: Setting %s to use a system provided titlebar
sl_SI: Nastavitev %s za uporabo sistemsko določene naslovne vrstice

en: Page Setup Dialog
sl_SI: Okno nastavitve strani

en: Print Dialog
sl_SI: Okno tiskanja

en: Page Set
sl_SI: Nastavitev strani

en: Copies
sl_SI: Kopije

en: Collate
sl_SI: Zberi

en: Reverse
sl_SI: Obrnjeno

en: Scale
sl_SI: Spremeni velikost

en: Generate PDF
sl_SI: Ustvari dokument PDF

en: Generate PS
sl_SI: Ustvari dokument PS)

en: Preview
sl_SI: Predogled

en: Number Up
sl_SI: Številka navzgor

en: Number Up Layout
sl_SI: Številka navzgor razporeditev

en: GTK+ Unix Print Toplevels
sl_SI: GTK+ Unix vrhnje ravni tiskanja

en: Preview snapshot
sl_SI: Predogled posnetka stanja

en: Edit Separately
sl_SI: Uredi ločeno

en: Remove Parent
sl_SI: Odstrani nadrejeno

en: Add Parent
sl_SI: Dodaj nadrejeno

en: Alignment
sl_SI: Poravnava

en: Viewport
sl_SI: Vidno polje

en: Event Box
sl_SI: Okno dogodkov

en: Frame
sl_SI: Okvir

en: Aspect Frame
sl_SI: Okvir pogleda

en: Scrolled Window
sl_SI: Drsno okno

en: Expander
sl_SI: Razširitveni gumb

en: Grid
sl_SI: Mreža

en: Box
sl_SI: Predal

en: Paned
sl_SI: Pladenj

en: Stack
sl_SI: Sklad↓

en: Add to Size Group
sl_SI: Dodaj skupini velikosti

en: Clear properties
sl_SI: Počisti lastnosti

en: Read documentation
sl_SI: Preberi dokumentacijo

en: Style Classes
sl_SI: Razredi slogov

en: A list of style class names to apply to this widget
sl_SI: Seznam imen razredov slogov za dodajanje gradniku

en: Fill
sl_SI: Polnilo

en: Start
sl_SI: Začetek

en: Center
sl_SI: Sredinsko

en: End
sl_SI: Konec

en: Baseline
sl_SI: Osnovnica besedila

en: Exposure
sl_SI: Osvetljenost

en: Pointer Motion
sl_SI: Gibanje kazalnika

en: Pointer Motion Hint
sl_SI: Namig gibanja kazalnika

en: Button Motion
sl_SI: Gumb gibanje

en: Button 1 Motion
sl_SI: Gumb gibanje 1

en: Button 2 Motion
sl_SI: Gumb gibanje 2

en: Button 3 Motion
sl_SI: Gumb gibanje 3

en: Button Press
sl_SI: Gump pritisni

en: Button Release
sl_SI: Gumb sprosti

en: Key Press
sl_SI: Pritisk tipke

en: Key Release
sl_SI: Sprostitev tipke

en: Enter Notify
sl_SI: Opomba vnosa

en: Leave Notify
sl_SI: Opomba zapuščanja

en: Focus Change
sl_SI: Sprememba fokusa

en: Structure
sl_SI: Zgradba

en: Property Change
sl_SI: Sprememba lastnosti

en: Visibility Notify
sl_SI: Opomba vidljivosti

en: Proximity In
sl_SI: Proti predmetu

en: Proximity Out
sl_SI: Oddaljenost

en: Substructure
sl_SI: Podrejena zgradba

en: Scroll
sl_SI: Drsnik

en: Touch
sl_SI: Dotik

en: Smooth scroll
sl_SI: Gladko drsenje

en: Touchpad Gesture
sl_SI: Poteze po sledilni ploščici

en: Tablet Pad
sl_SI: Tablični računalniki

en: All Events
sl_SI: Vsi dogodki

en: Accelerators
sl_SI: Pospeševalniki

en: A list of accelerator keys
sl_SI: Seznam tipkovnih bližnjic

en: Accessible Name
sl_SI: Dostopno ime

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
sl_SI: Ime primerka predmeta v obliki pomožnih tehnologij

en: Accessible Description
sl_SI: Dostopni opis

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
sl_SI: Opis predmeta v obliki pomožnih tehnologij

en: Role
sl_SI: Vloga

en: The accessible role of this object
sl_SI: Dostopna vloga tega predmeta

en: Invalid
sl_SI: Neveljavno

en: Accelerator Label
sl_SI: Oznaka pospeševalnika

en: Alert
sl_SI: opozorilo

en: Animation
sl_SI: animacija

en: Arrow
sl_SI: Puščica

en: Calendar
sl_SI: Koledar

en: Canvas
sl_SI: platno

en: Check Box
sl_SI: potrditveno polje

en: Check Menu Item
sl_SI: Potrditveno polje menija

en: Color Chooser
sl_SI: izbirnik barv

en: Column Header
sl_SI: glava stolpca

en: Combo Box
sl_SI: Spustno polje

en: Date Editor
sl_SI: urejevalnik datuma

en: Desktop Icon
sl_SI: ikona namizja

en: Desktop Frame
sl_SI: okvir namizja

en: Dial
sl_SI: Kliči

en: Dialog
sl_SI: Pogovorno okno

en: Directory Pane
sl_SI: Okno mape

en: Drawing Area
sl_SI: Risalna površina

en: File Chooser
sl_SI: izbirnik datotek

en: Filler
sl_SI: Polnilnik

en: Font Chooser
sl_SI: izbirnik pisav

en: Glass Pane
sl_SI: steklen pladenj

en: HTML Container
sl_SI: vsebovalnik kode HTML

en: Icon
sl_SI: Ikona

en: Internal Frame
sl_SI: notranji okvir

en: Layered Pane
sl_SI: ravninski pladenj

en: List
sl_SI: seznam

en: List Item
sl_SI: predmet seznama

en: Menu Bar
sl_SI: Menijska vrstica

en: Option Pane
sl_SI: pladenj možnosti

en: Page Tab
sl_SI: zavihek strani

en: Page Tab List
sl_SI: seznam zavihkov strani

en: Panel
sl_SI: pult

en: Password Text
sl_SI: besedilo gesla

en: Popup Menu
sl_SI: Pojavni meni

en: Progress bar
sl_SI: vrstica napredka

en: Push Button
sl_SI: gumb

en: Radio Button
sl_SI: Radijski gumb

en: Radio Menu Item
sl_SI: Radijski predmet menija

en: Root Pane
sl_SI: korenski pladenj

en: Row Header
sl_SI: glava vrstice

en: Scroll Bar
sl_SI: drsnik

en: Scroll pane
sl_SI: drsni pladenj

en: Slider
sl_SI: drsnik

en: Split Pane
sl_SI: delilni pladenj

en: Spin Button
sl_SI: Vrtljivi gumb

en: Status Bar
sl_SI: Vrstica stanja

en: Table
sl_SI: Razpredelnica

en: Table Cell
sl_SI: celica razpredelnice

en: Tear Off Menu Item
sl_SI: predmet odtrgljivega menija

en: Terminal
sl_SI: terminal

en: Toggle Button
sl_SI: Preklopni gumb

en: Tool Bar
sl_SI: Orodna vrstica

en: Tool Tip
sl_SI: orodni namig

en: Tree
sl_SI: drevo

en: Tree Table
sl_SI: drevo razpredelnice

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Window
sl_SI: Okno

en: Header
sl_SI: glava

en: Footer
sl_SI: noga

en: Paragraph
sl_SI: odstavek

en: Ruler
sl_SI: merilo

en: Application
sl_SI: program

en: Autocomplete
sl_SI: Samodejno dopolnjevanje

en: Editbar
sl_SI: vrstica urejanja

en: Embedded
sl_SI: vgrajeno

en: Entry
sl_SI: Vnos

en: Chart
sl_SI: diagram

en: Caption
sl_SI: naslov

en: Document Frame
sl_SI: okvir dokumenta

en: Heading
sl_SI: naslov

en: Page
sl_SI: stran

en: Section
sl_SI: odsek

en: Redundant Object
sl_SI: odvečni predmet

en: Form
sl_SI: obrazec

en: Link
sl_SI: povezava

en: Input Method Window
sl_SI: okno načina vnosa

en: Table Row
sl_SI: vrstica preglednice

en: Tree Item
sl_SI: predmet drevesa

en: Document Spreadsheet
sl_SI: preglednica dokumenta

en: Document Presentation
sl_SI: predstavitev dokumenta

en: Document Text
sl_SI: besedilo dokumenta

en: Document Web
sl_SI: spletni naslov dokumenta

en: Document Email
sl_SI: elektronski naslov dokumenta

en: List Box
sl_SI: seznam

en: Grouping
sl_SI: združevanje

en: Image Map
sl_SI: kartiranje slike

en: Notification
sl_SI: Obvestilo

en: Info Bar
sl_SI: Vrstica podrobnosti

en: Level Bar
sl_SI: Vrstica ravni

en: Title Bar
sl_SI: Nazivna vrstica

en: Block Quote
sl_SI: Blokovni navedek

en: Audio
sl_SI: Zvok

en: Article
sl_SI: Članek

en: Landmark
sl_SI: Mestna oznaka

en: Log
sl_SI: Dnevnik

en: Marquee
sl_SI: Markiza

en: Math
sl_SI: Matematika

en: Rating
sl_SI: Ocena

en: Time
sl_SI: Čas

en: Description List
sl_SI: Seznam opisov

en: Description Term
sl_SI: Opisni pojem

en: Description Value
sl_SI: Trenutna vrednost

en: Generic object
sl_SI: Privzeti predmet

en: Mathematical fraction
sl_SI: Matematični operator

en: A radical expression (in math)
sl_SI: Korenski izraz (v matematiki)

en: Subscript text
sl_SI: Podpisano besedilo

en: Superscript text
sl_SI: Nadpisano besedilo

en: Footnote text
sl_SI: Besedilo sprotne opombe

en: Content deletion
sl_SI: Brisanje vsebine

en: Content insertion
sl_SI: Vstavljanje vsebine

en: Marked content
sl_SI: Označena vsebina

en: Change suggestion
sl_SI: Spremeni predlog

en: Last Defined
sl_SI: nazadnje določeno

en: Controlled By
sl_SI: Nadzorovan preko

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
sl_SI: Določa predmet nadzorovan preko enega ali več ciljnih predmetov

en: Controller For
sl_SI: Nadzorovan za

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
sl_SI: Določa predmet nadzorovan za enega ali več ciljnih predmetov

en: Labeled By
sl_SI: Označil uporabnik

en: Indicates an object is labeled by one or more target objects
sl_SI: Določa, da je predmet označen preko enega ali več ciljnih predmetov

en: Label For
sl_SI: Oznaka za

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
sl_SI: Določa predmet ki je oznaka za enega ali več ciljnih predmetov

en: Member Of
sl_SI: Član

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
sl_SI: Določa predmet, ki je del skupine enega ali več ciljnih predmetov

en: Node Child Of
sl_SI: Podrejeno vozlišče

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
sl_SI: Določa predmet kot celico v drevesni razpredelnici, ki je prikazan ker je celica v istem stolpcu razširjena in določa to celico

en: Flows To
sl_SI: Plava k

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
sl_SI: Določa, da ima predmet vsebino, ki logično teče k predmetu AtkObject v zaporedju (na primer: pretok besedila).

en: Flows From
sl_SI: Plava od

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
sl_SI: Določa, da ima predmet vsebino, ki logično sledi od predmeta AtkObject v zaporedju (na primer: pretok besedila).

en: Subwindow Of
sl_SI: Podokno

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
sl_SI: Določa podrejeno okno priklopljeno na enoto, ki sicer ni povezana v hierarhijo uporabniškega vmesnika danega predmeta

en: Embeds
sl_SI: Vstavki

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
sl_SI: Določa, da je predmet vidno vstavljen znotraj vsebine drugega predmeta (predmet plava okoli drugega predmeta)

en: Embedded By
sl_SI: Vstavil

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
sl_SI: Obratno 'Vstavkom' določa da je vsebina predmeta vidno vstavljena v drug predmet

en: Popup For
sl_SI: Pojavitveno okno za

en: Indicates that an object is a popup for another object
sl_SI: Določa, da je predmet pojavno okno drugega predmeta

en: Parent Window Of
sl_SI: Nadrejeno okno

en: Indicates that an object is a parent window of another object
sl_SI: Določa, da je predmet nadrejeno okno drugega predmeta

en: Described By
sl_SI: Opisal

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
sl_SI: Določa, da drug predmet vsebuje opisne podrobnosti o tem predmetu. Podrobnejši opis kot 'Označen preko'

en: Description For
sl_SI: Opis za

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
sl_SI: Določa, da predmet vsebuje opisne podrobnosti o drugem predmetu. Podrobnejši opis 'Oznaka za'

en: Queue
sl_SI: Daj v vrsto

en: Immediate
sl_SI: Takojšnje

en: Insert Before
sl_SI: Vstavi pred

en: Insert After
sl_SI: Vstavi po

en: Remove Slot
sl_SI: Odstrani režo

en: Number of items
sl_SI: Število predmetov

en: The number of items in the box
sl_SI: Število predmetov v oknu

en: Top
sl_SI: Na vrhu

en: Bottom
sl_SI: Dno

en: Center Child
sl_SI: Sredini podrejeno okno

en: Horizontal Box
sl_SI: Vodoravno okno

en: Vertical Box
sl_SI: Navpična okna

en: Action Bar
sl_SI: Vrstica dejanj

en: The number of items in the action bar
sl_SI: Število predmetov v vrstici dejanj

en: Accel Groups
sl_SI: Skupine tipk

en: A list of accel groups to be added to this window
sl_SI: Seznam imen razredov slogov za dodajanje gradniku

en: North West
sl_SI: Severozahod

en: North
sl_SI: Sever

en: North East
sl_SI: Severovzhod

en: West
sl_SI: Zahod

en: East
sl_SI: Vzhod

en: South West
sl_SI: Jugozahod

en: South
sl_SI: Jug

en: South East
sl_SI: Jugovzhod

en: Static
sl_SI: Statično

en: Toolbar
sl_SI: Orodna vrstica

en: Splash Screen
sl_SI: Pozdravno okno

en: Utility
sl_SI: Pripomoček

en: Dock
sl_SI: Zasidraj

en: Desktop
sl_SI: Namizje

en: Drop Down Menu
sl_SI: Meni spustnega polja

en: Tooltip
sl_SI: Orodni namig

en: Toplevel
sl_SI: Vrhnja raven

en: Popup
sl_SI: Pojavno okno

en: Offscreen
sl_SI: Okno izven zaslona

en: Mouse
sl_SI: Miška

en: Always Center
sl_SI: Vedno na sredini

en: Center on Parent
sl_SI: Na sredini nadrejenega

en: Offscreen Window
sl_SI: Okno izven robov zaslona

en: Application Window
sl_SI: Okno programa

en: Overlay
sl_SI: Prekrivanje

en: Menu Shell
sl_SI: Lupina menija

en: Position
sl_SI: Položaj

en: The position of the menu item in the menu shell
sl_SI: Mesto predmeta menija v menijski lupini

en: Edit…
sl_SI: Uredi …

en: Use Underline
sl_SI: Uporabi podčrtano

en: Related Action
sl_SI: Povezano dejanje

en: Use Action Appearance
sl_SI: Uporabi videz dejanj

en: Action Name
sl_SI: Ime dejanja

en: Action Target
sl_SI: Cilj dejanja

en: Click
sl_SI: Klik

en: Set the description of the Click atk action
sl_SI: Določi opis dejanja klik-atk

en: Image Menu Item
sl_SI: Predmet slike menija

en: Stock Item
sl_SI: Predmet sklada

en: The stock item for this menu item
sl_SI: Predmet sklada za izbrani predmet menija

en: Accel Group
sl_SI: Bližnjična skupina

en: Separator Menu Item
sl_SI: Ločnik menija

en: Left to Right
sl_SI: Z leve proti desni

en: Right to Left
sl_SI: Z desne proti levi

en: Top to Bottom
sl_SI: Z vrha proti dnu

en: Bottom to Top
sl_SI: Z dna proti vrhu.

en: Horizontal
sl_SI: Vodoravno

en: Vertical
sl_SI: Navpično

en: Icons only
sl_SI: Le ikone

en: Text only
sl_SI: Le besedilo

en: Text below icons
sl_SI: Besedilo pod ikonami

en: Text beside icons
sl_SI: Besedilo ob ikonah

en: A symbolic icon size for the stock icon
sl_SI: Velikost simbilne ikone za ikono sklada

en: Small Toolbar
sl_SI: Mala orodna vrstica

en: Large Toolbar
sl_SI: Velika orodna vrstica

en: Drag &amp; Drop
sl_SI: Povleci in spusti

en: The position of the tool item in the toolbar
sl_SI: Lega predmeta orodja v orodni vrstici

en: Tool Palette
sl_SI: Paleta orodij

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural width
sl_SI: Ali naj se drsenje začne pri najmanjši ali naravni širini

en: Minimum
sl_SI: Najmanjša širina

en: Natural
sl_SI: Naravna širina

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural height
sl_SI: Ali naj se drsenje začne pri najmanjši ali naravni višini

en: The position of the tool item group in the palette
sl_SI: Položaj skupine predmetov orodij v paleti

en: Middle
sl_SI: Srednji

en: Half
sl_SI: Polovica

en: Separator Tool Item
sl_SI: Ločnik orodij

en: Tool Button
sl_SI: Gumb orodja

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
sl_SI: Prikazana ikona sklada na predmetu (izberite predmet iz gtk+ sklada ali iz tovarn ikon)

en: Toggle Tool Button
sl_SI: Gumb preklopa orodij

en: Radio Tool Button
sl_SI: Gumb Radijskih orodij

en: Menu Tool Button
sl_SI: Gumb orodij menija

en: Handle Box
sl_SI: Okno uprabljanja

en: Left
sl_SI: Levo

en: Right
sl_SI: Desno

en: In
sl_SI: Povečaj

en: Out
sl_SI: Pomanjšaj

en: Etched In
sl_SI: Vdrto

en: Etched Out
sl_SI: Izbočeno

en: Attributes
sl_SI: Atributi

en: The pango attributes for this label
sl_SI: Pango atributi oznake

en: Word
sl_SI: Beseda

en: Character
sl_SI: Znak

en: Word Character
sl_SI: Besedni znak

en: Text Entry
sl_SI: Vnos besedila

en: Free Form
sl_SI: Prosta oblika

en: Alpha
sl_SI: Alfa

en: Digits
sl_SI: Števke

en: Number
sl_SI: Številka

en: Phone
sl_SI: Telefon

en: URL
sl_SI: Naslov URL

en: Email
sl_SI: Elektronski naslov

en: Password
sl_SI: Geslo

en: Pin Code
sl_SI: Koda PIN

en: Spellcheck
sl_SI: Črkovanje

en: No Spellcheck
sl_SI: Brez črkovanja

en: Word Completion
sl_SI: Dopolnjevanje besed

en: Lowercase
sl_SI: Male črke

en: Uppercase Chars
sl_SI: Velike črke

en: Uppercase Words
sl_SI: Besede z velikimi črkami

en: Uppercase Sentences
sl_SI: Stavki z velikimi črkami

en: Inhibit On-screen Keyboard
sl_SI: Zaviraj prikaz zaslonske tipkovnice

en: Vertical Writing
sl_SI: Navpično pisanje

en: Emoji Support
sl_SI: Podpora za izrazne ikone

en: No Emoji Support
sl_SI: Brez podpore za izrazne ikone

en: Primary Stock Icon
sl_SI: Osnovna ikona sklada

en: Secondary Stock Icon
sl_SI: Dodatna ikona sklada

en: Primary Icon Pixbuf
sl_SI: Sličica osnovne ikone

en: Secondary Icon Pixbuf
sl_SI: Sličica dodatne ikone

en: Primary Icon Name
sl_SI: Ime osnovne ikone

en: Secondary Icon Name
sl_SI: Ime dodatne ikone

en: Primary Icon Activatable
sl_SI: Udejanjanje osnovne ikone

en: Secondary Icon Activatable
sl_SI: Udejanjanje dodatne ikone

en: Primary Icon Sensitive
sl_SI: Občutljivost osnovne ikone

en: Secondary Icon Sensitive
sl_SI: Občutljivost dodatne ikone

en: Progress Fraction
sl_SI: Del napredka

en: Progress Pulse Step
sl_SI: Korak prikaza napredka

en: Primary Icon Tooltip Text
sl_SI: Besedilo namiga osnovne ikone

en: Secondary Icon Tooltip Text
sl_SI: Besedilo namiga dodatne ikone

en: Primary Icon Tooltip Markup
sl_SI: Oblika namiga osnovne ikone

en: Secondary Icon Tooltip Markup
sl_SI: Oblika namiga dodatne ikone

en: Activate
sl_SI: Pokaži

en: Set the description of the Activate atk action
sl_SI: Določi opis dejanja activate-atk

en: Search Entry
sl_SI: Vnos iskanja

en: Text View
sl_SI: Besedilni pogled

en: Search Bar
sl_SI: Iskalna vrstica

en: Reject
sl_SI: Zavrni

en: Accept
sl_SI: Sprejmi

en: Delete Event
sl_SI: Izbriši dogodek

en: OK
sl_SI: V redu

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Apply
sl_SI: Uveljavi

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: Stock Button
sl_SI: Gumb sklada

en: The stock item for this button
sl_SI: Predmet sklada za izbran gumb

en: Response ID
sl_SI: ID odgovora

en: The response ID of this button in a dialog
sl_SI: ID odgovora tega gumba v pogovornem oknu

en: Press
sl_SI: Pritisk

en: Set the description of the Press atk action
sl_SI: Določi opis dejanja press-atk

en: Release
sl_SI: Objava

en: Set the description of the Release atk action
sl_SI: Določi opis dejanja release-atk

en: Check Button
sl_SI: Gumb potrditvenega polja

en: Always
sl_SI: Vedno

en: If Valid
sl_SI: Če je veljavno

en: Switch
sl_SI: Preklop

en: File Chooser Button
sl_SI: Gumb izbire datotek

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Open
sl_SI: Odpri

en: Select Folder
sl_SI: Izbor mape

en: Create Folder
sl_SI: Ustvari mapo

en: Scale Button
sl_SI: Prilagodi velikost gumba

en: The names of the icons to be used by the scale button. The first item in the array will be used in the button when the current value is the lowest value, the second item for the highest value. All the subsequent icons will be used for all the other values, spread evenly over the range of values
sl_SI: Imena ikon, ki naj jih uporabi gumb spreminjanja velikosti. Prvi predmet, določen z matriko bo uporabljen v gumbu, ko je trenutna vrednost najnižja vrednost, drugi bo za najvišjo vrednost. Vse nadaljnje ikone se uporabijo za vse druge vrednosti, enakomerno razporejene po obsegu vrednosti.

en: Volume Button
sl_SI: Gumb glasnosti

en: File Chooser Widget
sl_SI: Okno izbire datotek

en: Application Chooser Widget
sl_SI: Gradnik izbirnika programov

en: Places Sidebar
sl_SI: Stransko okno Mest

en: New Tab
sl_SI: Nov zavihek

en: New Window
sl_SI: Novo okno

en: Color Button
sl_SI: Gumb barve

en: Font Button
sl_SI: Gumb pisave

en: Automatic
sl_SI: Samodejno

en: On
sl_SI: Vklopljeno

en: Off
sl_SI: Izključeno

en: Combo Box Text
sl_SI: Spustno polje besedila

en: Items
sl_SI: Predmeti

en: The list of items to show in the combo box
sl_SI: Seznam predmetov za prikaz v spustnem polju

en: Application Chooser Button
sl_SI: Gumb izbirnika programov

en: Progress Bar
sl_SI: Kazalnik napredka

en: Continuous
sl_SI: Neprekinjen

en: Discrete
sl_SI: Diskretno

en: Resource Name
sl_SI: Ime vira

en: Icon Size
sl_SI: Velikost ikone

en: Dialog Box
sl_SI: Pogovorno okno

en: Insert Row
sl_SI: Vstavi vrstico

en: Before
sl_SI: Pred

en: Insert Column
sl_SI: Vstavi stolpec

en: Remove Row
sl_SI: Odstrani vrsto

en: Remove Column
sl_SI: Odstrani stolpec

en: Expand
sl_SI: Razširi

en: Shrink
sl_SI: Skrči

en: Rows
sl_SI: Vrsttice

en: The number of rows for this grid
sl_SI: Število vrstic za to mrežo

en: Columns
sl_SI: Stolpci

en: The number of columns for this grid
sl_SI: Število stolpcev za to mrežo

en: Horizontal Panes
sl_SI: Vodoravna okna

en: Vertical Panes
sl_SI: Navpični pladnji

en: Notebook
sl_SI: Beležnica

en: Insert Page Before
sl_SI: Vstavi stran pred

en: Insert Page After
sl_SI: Vstavi stran po

en: Remove Page
sl_SI: Odstrani stran

en: Set the currently active page to edit, this property will not be saved
sl_SI: Nastavi trenutno dejavno stran za urejanje. Možnost ne bo shranjena.

en: Number of pages
sl_SI: Število strani

en: The number of pages in the notebook
sl_SI: Število strani v beležnici

en: Start Action
sl_SI: Začetno dejanje

en: End Action
sl_SI: Končno dejanje

en: HeaderBar
sl_SI: Nazivna vrstica

en: Reserve space for subtitle
sl_SI: Prihrani prostor za podnapis

en: Keep the headerbar height the same as the subtitle changes dynamically.
sl_SI: Ohrani višino vrstice naslova enako ko se podnaslov dinamično spreminja.

en: Custom Title
sl_SI: Naslov po meri

en: The number of items in the header bar
sl_SI: Število predmetov v vrstici naslova

en: Add Slot
sl_SI: Dodaj režo

en: The number of pages in the stack
sl_SI: Število strani v skladu

en: Edit page
sl_SI: Uredi stran

en: Visible child
sl_SI: Vidni podrejeni predmet

en: Crossfade
sl_SI: Navzkrižni preliv

en: Slide Right
sl_SI: Zdrsni z desne

en: Slide Left
sl_SI: Zdrsni z leve

en: Slide Up
sl_SI: Zdrsni navzgor

en: Slide Down
sl_SI: Zdrsni navzdol

en: Slide Left-Right
sl_SI: Zdrsni levo-desne

en: Slide Up-Down
sl_SI: Zdrsni navzgor-navzdol

en: Move Over Up
sl_SI: Premakni nad zgornjo

en: Move Over Down
sl_SI: Premakni nad spodnjo

en: Move Over Left
sl_SI: Premakni nad levo

en: Move Over Right
sl_SI: Premakni nad desno

en: Move Over Up-Down
sl_SI: Premakni nad zgornjo-spodnjo

en: Move Over Down-Up
sl_SI: Premakni nad spodnjo-zgornjo

en: Move Over Left-Right
sl_SI: Premakni nad levo-desno

en: Move Over Right-Left
sl_SI: Premakni nad desno-levo

en: Move Under Up
sl_SI: Premakni nad spodnje

en: Move Under Down
sl_SI: Premakni pod spodnje

en: Move Under Left
sl_SI: Premakni pod levo

en: Move Under Right
sl_SI: Premakni pod desno

en: Stack Switcher
sl_SI: Preklopnik sklada

en: Stack Sidebar
sl_SI: Stransko okno sklada

en: Revealer
sl_SI: Razkrivalnik

en: Add Row
sl_SI: Dodaj vrstico

en: Single
sl_SI: Enojno

en: Browse
sl_SI: Prebrskaj

en: Multiple
sl_SI: Večkratno

en: Placeholder
sl_SI: Vsebnik

en: Whether this listbox should have a placeholder widget that is shown in the list when it doesn't display any visible children
sl_SI: Ali naj ima polje seznama gradnik vsebnika, ki je prikazan v seznamu, ko ni prikazanega nobenega podrejenega predmeta

en: The position of the row item in the listbox
sl_SI: položaj predmeta vrstice v polju seznama

en: List Box Row
sl_SI: Vrstica polja seznama

en: Flow Box
sl_SI: Plavajoče okno

en: Add Child
sl_SI: Dodaj podrejen predmet

en: The position of the child in the flowbox
sl_SI: Položaj podrejenega predmeta plavajočem oknu

en: Flow Box Child
sl_SI: Podrejeno plavajoče okno

en: Range
sl_SI: Območje

en: Discontinuous
sl_SI: zaustavljeno

en: Delayed
sl_SI: Zadržano

en: The number of digits to round the value to when the value changes
sl_SI: Število števk za zaokroževanje vrednosti, ko se ta spreminja

en: Whether to highlight the area of the trough from the bottom or left leading up to the knob
sl_SI: Ali naj bo vdolbeno območje od spodaj ali z leve do gumba poudarjeno.

en: Horizontal Scale
sl_SI: Vodoravna velikost

en: Vertical Scale
sl_SI: Navpična povečava

en: Flip Horizontally
sl_SI: Prevrni vodoravno

en: Flip Vertically
sl_SI: Prevrni navpično

en: Slide Horizontally
sl_SI: Poteg vodoravno

en: Slide Vertically
sl_SI: Poteg navpično

en: Resize Horizontally
sl_SI: Prilagodi velikost vodoravno

en: Resize Vertically
sl_SI: Prilagodi velikost navpično

en: Flip Both Sides
sl_SI: Obrni obe strani

en: Slide Both Sides
sl_SI: Poteg v obeh smereh

en: Resize Both Sides
sl_SI: Spremeni velikost obeh strani

en: Scrollbar
sl_SI: Drsnik

en: Horizontal Scrollbar
sl_SI: Vodoravni drsnik

en: Vertical Scrollbar
sl_SI: Navpični drsnik

en: Button Box
sl_SI: Okno gumba

en: Default
sl_SI: Privzeto

en: Spread
sl_SI: Razširi

en: Edge
sl_SI: Rob

en: Horizontal Button Box
sl_SI: Vodoravne orodne vrstice

en: Vertical Button Box
sl_SI: Navpične orodne vrstice

en: Horizontal Separator
sl_SI: Vodoravni ločniki

en: Vertical Separator
sl_SI: Navpični ločniki

en: Accel Label
sl_SI: Accel oznaka

en: Up
sl_SI: Gor

en: Down
sl_SI: Dol

en: Menu Button
sl_SI: Gumb menija

en: Lock Button
sl_SI: Gumb za zaklep

en: Layout
sl_SI: Razporeditev

en: Fixed
sl_SI: Določeno

en: Info
sl_SI: Podrobnosti

en: Warning
sl_SI: Opozorilo

en: Question
sl_SI: Vprašanje

en: Error
sl_SI: Napaka

en: Never
sl_SI: Nikoli

en: External
sl_SI: Zunanje

en: Top Left
sl_SI: Zgoraj levo

en: Bottom Left
sl_SI: Spodaj levo

en: Top Right
sl_SI: Zgoraj desno

en: Bottom Right
sl_SI: Spodaj desno

en: If overlay scrolling is enabled, scrollbars are only added as traditional widgets when a mouse is present
sl_SI: Kadar je omogočeno prekrivno drsenje, so drsniki dodani kot običajni gradniki, kadar je priklopljena miška.

en: About Dialog
sl_SI: Okno o programu

en: Artistic
sl_SI: Umetnostno

en: GPL 2.0 Only
sl_SI: Le GPL 2.0

en: GPL 3.0 Only
sl_SI: Le GPL 3.0

en: LGPL 2.1 Only
sl_SI: Le LGPL 2.1

en: LGPL 3.0 Only
sl_SI: Le LGPL 3.0

en: AGPL 3.0 Only
sl_SI: Le AGPL 3.0

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
sl_SI: To lahko označite kot prevedljivo in določite ime/naslov, kadar želite prikazati prevajalca posebnega prevoda, sicer navedite vse prevajalce in odstranite oznako niza za prevod

en: Color Selection Dialog
sl_SI: Okno izbire barv

en: File Chooser Dialog
sl_SI: Okno izbire datotek

en: Font Selection Dialog
sl_SI: Okno izbire pisave

en: Application Chooser Dialog
sl_SI: Pogovorno okno izbirnika programov

en: Message Dialog
sl_SI: Sporočilno okno

en: Ok
sl_SI: V redu

en: Yes, No
sl_SI: Da, Ne

en: Ok, Cancel
sl_SI: OK, Prekliči

en: Color Selection
sl_SI: Izbira barve

en: Color Chooser Widget
sl_SI: Gradnik izbirnika barv

en: Color Chooser Dialog
sl_SI: Pogovorno okno izbirnika barv

en: Font Chooser Widget
sl_SI: Gradnik izbirnika pisave

en: Font Chooser Dialog
sl_SI: Pogovorno okno izbora pisave

en: Font Selection
sl_SI: Izbor pisave

en: Assistant
sl_SI: Pomočnik

en: Number of Pages
sl_SI: Število strani

en: Number of pages in this assistant
sl_SI: Število strani pomočnika

en: Initially Complete
sl_SI: Začetno končano

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
sl_SI: Ali bo ta stran na začetku označena kot končana ne glede na uporabnikov vnos.

en: Content
sl_SI: Vsebina

en: Intro
sl_SI: Uvod

en: Confirm
sl_SI: Potrdi

en: Summary
sl_SI: Povzetek

en: The page position in the Assistant
sl_SI: Lega strani v pomočniku

en: Popover
sl_SI: Pojavni meni

en: Popover Menu
sl_SI: Pojavni meni

en: Number of submenus
sl_SI: Število podmenijev

en: The number of submenus in the popover menu
sl_SI: Število predmetov podrejenih menijev v pojavnem meniju

en: Edit menu
sl_SI: Uredi meni

en: Set the currently active submenu to edit, this property will not be saved
sl_SI: Nastavi trenutno dejaven podrejeni meni za urejanje. Ta izbira ne bo shranjena.

en: Model Button
sl_SI: Gumb orodja

en: Link Button
sl_SI: Gumb povezave

en: Recent Chooser
sl_SI: Nedavni izbirnik

en: Most Recently Used first
sl_SI: Najprej razvrsti nazadnje uporabljene

en: Least Recently Used first
sl_SI: Najprej razvrsti prve uporabljene

en: Recent Chooser Dialog
sl_SI: Okno nedavnega izbirnika

en: Size Group
sl_SI: Skupina velikosti

en: Widgets
sl_SI: Gradniki

en: List of widgets in this group
sl_SI: Seznam gradnikov izbrane skupine

en: Both
sl_SI: Oba

en: Window Group
sl_SI: Skupina oken

en: Adjustment
sl_SI: Prilagoditev

en: An accelerator key for this action
sl_SI: Pospeševalna tipka za ta ukaz

en: Toggle Action
sl_SI: Preklopi dejanja

en: Radio Action
sl_SI: Radijsko dejanje

en: Recent Action
sl_SI: Nedavno dejanje

en: Action Group
sl_SI: Skupina dejanj

en: Entry Completion
sl_SI: Dopolnjevanje vnosa

en: Icon Factory
sl_SI: Tovarna ikon

en: Icon Sources
sl_SI: Viri ikon

en: A list of sources for this icon factory
sl_SI: Seznam virov za tovarno ikon

en: List Store
sl_SI: Ohrani seznam

en: Enter a list of column types for this data store
sl_SI: Vnos seznama vrst stolpcev za podatke

en: Data
sl_SI: Podatki

en: Enter a list of values to be applied on each row
sl_SI: Vnos seznama vrednosti za vsako vrstico

en: Tree Store
sl_SI: Ohranjanje drevesa

en: Tree Model Filter
sl_SI: Maska razvrščanja drevesnega pogleda

en: Tree Model Sort
sl_SI: Način razvrščanja drevesnega pogleda

en: Tree Selection
sl_SI: _Izbor drevesa

en: Tree View
sl_SI: Drevesni pogled

en: Horizontal and Vertical
sl_SI: Vodoravno in navpično

en: Ascending
sl_SI: Naraščajoče

en: Descending
sl_SI: Padajoče

en: Grow Only
sl_SI: Le povečevanje

en: Icon View
sl_SI: Ikonski pogled

en: Cell Background Color name column
sl_SI: Stolpec imena barve ozadja celice

en: The column in the model to load the value from
sl_SI: Stolpec podatkovnega vira, iz katerega naj bodo naloženi nizi

en: Cell Background Color column
sl_SI: Stolpec barve ozadja celice

en: Cell Background RGBA column
sl_SI: Stolpec ozadja celice RGBA

en: Width column
sl_SI: Stolpec širine

en: Height column
sl_SI: Stolpec višine

en: Horizontal Padding
sl_SI: Vodoravno blazinjenje

en: Horizontal Padding column
sl_SI: Stolpec vodoravnega blazinjenja

en: Vertical Padding
sl_SI: Navpično blazinjenje

en: Vertical Padding column
sl_SI: Stolpec navpičnega blazinjenja

en: Horizontal Alignment
sl_SI: Vodoravna poravnava

en: Horizontal Alignment column
sl_SI: Stolpec vodoravneporavnave

en: Vertical Alignment
sl_SI: Navpična poravnava

en: Vertical Alignment column
sl_SI: Stolpec navpične poravnave

en: Sensitive column
sl_SI: Stolpec občutljivosti

en: Visible column
sl_SI: Vidni stolpec

en: Text Renderer
sl_SI: Izrisovalnik besedila

en: Alignment column
sl_SI: Stolpec poravnave

en: Attributes column
sl_SI: Stolpec atributov

en: Background Color Name column
sl_SI: Stolpec imena barve ozadja

en: Background Color column
sl_SI: Stolpec barve ozadja

en: Editable column
sl_SI: Uredljivi stolpec

en: Ellipsize column
sl_SI: Stolpec okrajševanja

en: Family column
sl_SI: Stolpec družine

en: Font column
sl_SI: Stolpec pisave

en: Font Description column
sl_SI: Stolpec opisa pisave

en: Foreground Color Name column
sl_SI: Stolpec imena barve pisave

en: Foreground Color column
sl_SI: Stolpec barve pisave

en: Language column
sl_SI: Stolpec jezika

en: Markup column
sl_SI: Stolpec oblikovanja

en: Rise column
sl_SI: Stolpec dvigovanja

en: Scale column
sl_SI: Stolpec prilagajanja velikosti

en: Single Paragraph Mode column
sl_SI: Stolpec enojnega načina odstavkov

en: Size column
sl_SI: Stolpec velikosti

en: Data column
sl_SI: Podatkovni stolpec

en: Ultra Condensed
sl_SI: Najbolj skrčeno

en: Extra Condensed
sl_SI: Bolj skrčeno

en: Condensed
sl_SI: Skrčeno

en: Semi Condensed
sl_SI: Malo skrčeno

en: Semi Expanded
sl_SI: Malo razširjeno

en: Expanded
sl_SI: Razširjeno

en: Extra Expanded
sl_SI: Bolj razširjeno

en: Ultra Expanded
sl_SI: Najbolj razširjeno

en: Stretch column
sl_SI: Stolpec razširnjanja

en: Strikethrough column
sl_SI: Stolpec prečrtanosti

en: Oblique
sl_SI: Poševno

en: Italic
sl_SI: Ležeče

en: Style column
sl_SI: Stolpec sloga

en: Text column
sl_SI: Stolpec besedila

en: Double
sl_SI: Dvojno

en: Low
sl_SI: Nizko

en: Underline column
sl_SI: Stolpec podčrtanja

en: Small Capitals
sl_SI: Manjše velike črke

en: Variant column
sl_SI: Stolpec različice

en: Weight column
sl_SI: Stolpec teže

en: Width in Characters column
sl_SI: Stolpec širine v znakih

en: Wrap Mode column
sl_SI: Stolpec načina preloma

en: Wrap Width column
sl_SI: Stolpec širine preloma

en: Background RGBA column
sl_SI: Stolpec ozadja RGBA

en: Foreground RGBA column
sl_SI: Stolpec ospredja RGBA

en: Maximum width in characters
sl_SI: Največja širina v znakih

en: Placeholder text
sl_SI: Besedilo držala

en: Accelerator Renderer
sl_SI: Izrisovalnik tipkovnih bližnjic

en: Accelerator Mode column
sl_SI: Stolpec načina tipkovnih bližnjic

en: Shift Key
sl_SI: Tipka Shift

en: Lock Key
sl_SI: Tipka zaklepanja

en: Control Key
sl_SI: Ctrl tipke

en: Alt Key
sl_SI: Tipka Alt

en: Fifth Key
sl_SI: Peta tipka

en: Sixth Key
sl_SI: Šesta tipka

en: Seventh Key
sl_SI: Sedma tipka

en: Eighth Key
sl_SI: Osma tipka

en: First Mouse Button
sl_SI: Prva tipka miške

en: Second Mouse Button
sl_SI: Druga tipka miške

en: Third Mouse Button
sl_SI: Tretja tipka miške

en: Fourth Mouse Button
sl_SI: Četrta tipka miške

en: Fifth Mouse Button
sl_SI: Peta tipka miške

en: Super Modifier
sl_SI: Super spremenilnik

en: Hyper Modifier
sl_SI: Hiper spremenilnik

en: Meta Modifier
sl_SI: Meta spremenilnik

en: Release Modifier
sl_SI: Spremenilnik sproščanja

en: All Modifiers
sl_SI: Vsi spremenilniki

en: Accelerator Modifiers column
sl_SI: Stolpec spremenilnikov tipkovnih bližnjic

en: Keycode column
sl_SI: Stolpec tipkovne kode

en: Combo Renderer
sl_SI: Izrisovalnik spustnih polj

en: Has Entry column
sl_SI: Stolpec vnosa

en: Model column
sl_SI: Stolpec modela

en: Text Column column
sl_SI: Stolpec stolpca besedila

en: Spin Renderer
sl_SI: Izrisovalnik vrtenja

en: Adjustment column
sl_SI: Stolpec prilagajanja

en: Climb Rate column
sl_SI: Stolpec ravni naraščanja

en: Digits column
sl_SI: Številčni stolpec

en: Pixbuf Renderer
sl_SI: Izrisovalnik sličic

en: Follow State column
sl_SI: Sledi stolpecu stanja

en: Icon Name column
sl_SI: Stolpec imena ikone

en: Pixbuf column
sl_SI: Stolpec sličice

en: GIcon column
sl_SI: Stolpec GIcon

en: Pixbuf Expander Closed column
sl_SI: Stolpec zaprtega razširjanja sličice

en: Pixbuf Expander Open column
sl_SI: Stolpec odprtega razširjanja sličice

en: Stock Detail column
sl_SI: Stolpec podrobnosti sklada

en: Stock column
sl_SI: Stolpec sklada

en: Stock Size column
sl_SI: Stolpec velikosti sklada

en: Progress Renderer
sl_SI: Izrisovalnik napredka

en: Orientation column
sl_SI: Stolpec usmerjenosti

en: Pulse column
sl_SI: Stolpec pulza

en: Text Horizontal Alignment column
sl_SI: Stolpec vodoravne poravnave besedila

en: Text Vertical Alignment column
sl_SI: Stolpec navpične poravnave besedila

en: Value column
sl_SI: Stolpec vrednosti

en: Inverted column
sl_SI: Obrnjen stolpec

en: Spinner Renderer
sl_SI: Izrisovalnik vrtavke

en: Active column
sl_SI: Stolpec dejavnosti

en: Toggle Renderer
sl_SI: Preklopi izrisovalnik

en: Activatable column
sl_SI: Stolpec udejanjanja

en: Inconsistent column
sl_SI: Stolpec neskladnosti

en: Indicator Size column
sl_SI: Stolpec velikosti določila

en: Radio column
sl_SI: Radijski stolpec

en: Status Icon
sl_SI: Ikona stanja

en: Text Buffer
sl_SI: Medpomnilnik besedila

en: Entry Buffer
sl_SI: Medpomnilnik vnosa

en: Text Tag
sl_SI: Oznaka besedila

en: Text Tag Table
sl_SI: Razpredelnica oznak besedila

en: File Filter
sl_SI: Filter datotek

en: Mime Types
sl_SI: Vrste Mime

en: The list of mime types to add to the filter
sl_SI: Seznam vrst mime za dodajanje filtru

en: Patterns
sl_SI: Vzorci

en: The list of file name patterns to add to the filter
sl_SI: Seznam vzorcev imen datotek za dodajanje filtru

en: Recent Filter
sl_SI: Filter nedavnih datotek

en: The list of application names to add to the filter
sl_SI: Seznam imen programov za dodajanje filtru

en: Recent Manager
sl_SI: Upravljalnik nedavnih datotek

en: Themed Icon
sl_SI: Tematska ikona

en: File Icon
sl_SI: Ikona datoteke

en: Native File Chooser Dialog
sl_SI: Osnovno okno izbire datotek

en: Toplevels
sl_SI: Vrhnje ravni

en: Containers
sl_SI: Zabojniki

en: Control
sl_SI: Krmilka

en: Display
sl_SI: Pokaži

en: Composite Widgets
sl_SI: Združeni gradniki

en: Miscellaneous
sl_SI: Razno

en: Deprecated
sl_SI: Opuščeno

en: Program Attributes
sl_SI: Atributi programa

en: License Text
sl_SI: Besedilo dovoljenja

en: Version:
sl_SI: Različica:

en: Authors
sl_SI: Avtorji

en: Translators
sl_SI: Prevajalci

en: Artists
sl_SI: Izvajalci

en: Documenters
sl_SI: Pisci dokumentacije

en: Copyright
sl_SI: Avtorske pravice

en: Comments
sl_SI: Opombe

en: License and Copyright
sl_SI: Dovoljenje in avtorske pravice

en: Website:
sl_SI: Spletišče:

en: Credits
sl_SI: Zasluge

en: Box Attributes
sl_SI: Atributi okvirjev

en: Add center child
sl_SI: Dodaj središčen podrejen predmet

en: Whether this action bar should include a centered child.
sl_SI: Ali naj vrstica dejanj vsebuje tudi podrejeno okno.

en: Action Attributes
sl_SI: Atributi dejanj

en: Toolbar Proxies
sl_SI: Posredniške orodne vrstice

en: Toggle and Radio
sl_SI: Preklopni in izbirni gumb

en: Value ID:
sl_SI: ID vrednosti:

en: Radio proxies
sl_SI: Posredniški radijski gumbi

en: Activatable / Actionable
sl_SI: Pokazljivo / udejanjljivo

en: App Chooser Button Attributes
sl_SI: Lastnosti gumba za izbor programa

en: App Chooser Widget Attributes
sl_SI: Lastnosti gradnika za izbor programa

en: Baseline:
sl_SI: Osnovnica:

en: Whether this box should include a centered child.
sl_SI: Ali naj okno vsebuje tudi podrejeno okno.

en: Child alignments:
sl_SI: Poravnava podrejenega predmeta:

en: Horizontal:
sl_SI: Vodoravno:

en: Vertical:
sl_SI: Navpično:

en: Button Attributes
sl_SI: Atributi gumba

en: Button Content
sl_SI: Vsebina gumba

en: Add custom content
sl_SI: Dodaj vsebino po meri

en: Label with optional image
sl_SI: Označi z namensko sliko

en: Image:
sl_SI: Slika:

en: Position:
sl_SI: Položaj:

en: Combo Box Attributes
sl_SI: Atributi spustnega polja

en: Tree model:
sl_SI: Model drevesa:

en: Draw frame around entry
sl_SI: Izriši okvir okoli vnosa

en: Tearoff menus
sl_SI: Odpenjalni meni

en: Tabular Menus
sl_SI: Meniji na zavihke

en: Combo Box Text Attributes
sl_SI: Atributi besedila spustnega polja

en: List of items:
sl_SI: Seznam predmetov:

en: Input Hints:
sl_SI: Namigi vnosov:

en: Primary Icon
sl_SI: Osnovna ikona

en: Tooltip:
sl_SI: Orodni namig:

en: Use markup
sl_SI: Uporabi označevanje

en: Whether to use markup in the
    primary icon's tooltip
sl_SI: Ali naj bo uporabljeno oblikovanje
    v orodnem namigu osnovne okone.

en: Secondary Icon
sl_SI: Dodatna ikona

en: Whether to use markup in the
    secondary icon's tooltip
sl_SI: Ali naj bo za prikaz besedila dodatne
    ikon uporabljeno tudi oblikovanje

en: Horizontal Alignment:
sl_SI: Vodoravna poravnava:

en: File Chooser Attributes
sl_SI: Atributi izbirnika datotek

en: Font Button Attributes
sl_SI: Atributi gumbov pisav

en: Font Chooser Attributes
sl_SI: Atributi izbirnika pisave

en: Grid Attributes
sl_SI: Atributi mreže

en: Spacing:
sl_SI: Razmik:

en: Homogeneous
sl_SI: Homogeno

en: Count:
sl_SI: Števec:

en: Headerbar Attributes
sl_SI: Atributi nazivne vrstice

en: Custom title
sl_SI: Naslov po meri

en: Whether the headerbar should use a custom title widget.
sl_SI: Ali naj nazivna vrstica uporabi gradnik naslova po meri

en: Show window controls
sl_SI: Pokaži gumbe okna

en: Whether to show window controls, e.g. a close button.
sl_SI: Ali naj bodo pokazani gumbi okna, na primer gumb za ugašanje

en: Icon View Attributes
sl_SI: Atributi pogleda ikon

en: Single Click Activate
sl_SI: Omogočanje z enim klikom

en: Columns:
sl_SI: Stolpci:

en: Cell Spacing:
sl_SI: Razmik med celicami:

en: Item Width:
sl_SI: Širina predmeta:

en: View Margin:
sl_SI: Rob pogleda:

en: Item Size and Spacing
sl_SI: Velikost predmeta in razmikov

en: Size
sl_SI: Velikost

en: Appearance
sl_SI: Videz

en: Formatting
sl_SI: Oblikovanje

en: Label behaviour
sl_SI: Obnašanje oznake

en: Wrap only on new line
sl_SI: Prelomi le na novi vrstici

en: Never wrap
sl_SI: Nikoli ne prelomi vrstic

en: Label Width
sl_SI: Širina oznake

en: Automatically wrap
sl_SI: Samodejno prelomi vrstice

en: Lines
sl_SI: Črte

en: Level Bar Attributes
sl_SI: Atributi vrstice ravni

en: Indicator Mode:
sl_SI: Način kazalnika:

en: Minimum:
sl_SI: Najmanj:

en: Maximum:
sl_SI: Največ:

en: Value:
sl_SI: Vrednost:

en: Message Dialog Attributes
sl_SI: Atributi pogovornega okna sporočila

en: Primary Text:
sl_SI: Osnovno besedilo:

en: Secondary Text:
sl_SI: Dodatno besedilo:

en: Alignment and Padding
sl_SI: Poravnava in blazinjenje

en: Padding
sl_SI: Blazinjenje

en: Model Button Attributes
sl_SI: Atributi gumba orodja

en: Notebook Attributes
sl_SI: Atributi beležke

note: Property used to choose which page of the notebook to edit
en: Edit page:
sl_SI: Uredi stran:

en: Tab Attributes
sl_SI: Atributi zavihka

en: Start Action:
sl_SI: Začetno dejanje:

en: End Action:
sl_SI: Končno dejanje:

en: Popover Attributes
sl_SI: Atributi ppojavnega menija

en: Menu Attributes
sl_SI: Atributi menija

en: Progress Bar Attributes
sl_SI: Atributi vrstice napredka

en: Ellipsize Text:
sl_SI: Okrajševanje besedila:

en: Tree View Attributes
sl_SI: Atributi drevesnega pogleda

en: Search Column:
sl_SI: Stolpec iskanja:

en: Expander Column:
sl_SI: Stolpec razširilnika:

en: Recent Chooser Attributes
sl_SI: Atributi nedavnega izbirnika

en: Scale Button Attributes
sl_SI: Atributi merilnega gumba

en: Scale orientation:
sl_SI: Usmerjenost merila

en: Scale Attributes
sl_SI: Atributi merila

en: Stepper Sensitivity
sl_SI: Občutljivost koračnika

en: Lower:
sl_SI: Spodnje:

en: Upper:
sl_SI: Zgorne:

en: Highlight Origin
sl_SI: Vir poudarjanja

en: Scrolling Attributes
sl_SI: Atributi drsenja

en: Policy:
sl_SI: Pravila:

en: Scrollbar Attributes
sl_SI: Atributi drsnika

en: Scrolled Window Attributes
sl_SI: Atributi drsečega okna

en: Window Placement:
sl_SI: Postavitev okna:

en: Scrollbar Policy:
sl_SI: Pravila drsnika

en: Adjustment:
sl_SI: Prilagoditev:

en: Height:
sl_SI: Višina:

en: Spin Button Attributes
sl_SI: Atributi vrtilnega gumba

en: Button Orientation:
sl_SI: Usmerjenost gumbov:

en: Stack Attributes
sl_SI: Atributi sklada

en: Homogeneous:
sl_SI: Homogeno:

en: Stack Switcher Attributes
sl_SI: Atributi preklopnika sklada

en: Text View Attributes
sl_SI: Atributi pogleda besedila

note: Name for populate-all property
en: Populate for touch
sl_SI: Zapolni za dotik

en: Text Formatting
sl_SI: Oblikovanje besedila

en: Indentation:
sl_SI: Zamikanje:

en: Left:
sl_SI: Levo:

en: Right:
sl_SI: Desno:

en: Margins
sl_SI: Robovi

en: Spacing
sl_SI: Razmik

en: Above Lines:
sl_SI: Nad vrsticami:

en: Below Lines:
sl_SI: Pod vrsticami:

en: Inside Wrap:
sl_SI: Notranji prelom:

en: Top:
sl_SI: Zgoraj:

en: Bottom:
sl_SI: Spodaj:

en: Text:
sl_SI: Besedilo:

en: Widget:
sl_SI: Gradnik:

en: Widget Attributes
sl_SI: Atributi gradnika

en: Whether to use markup in the tooltip
sl_SI: Ali naj se v orodnih namigih uporabi oblikovano besedilo

en: Widget Flags
sl_SI: Zastavice gradnika

en: Widget Spacing
sl_SI: Razmik gradnika

en: Use the "query-tooltip" to present a tooltip
    instead of setting a literal tooltip
sl_SI: Uporabite "query-tooltip" za predstavitev namiga
    namesto nastavljanja dobesednega namiga.

en: Start:
sl_SI: Začetek:

en: End:
sl_SI: Konec:

en: Window Attributes
sl_SI: Atributi okna

en: Transient For:
sl_SI: Začasno opravilo za:

en: Attached To:
sl_SI: Pripeto k:

en: Icon File
sl_SI: Datoteka ikone

en: Window Flags
sl_SI: Zastavice okna

en: Hint:
sl_SI: Namig:

en: Gravity:
sl_SI: Težnost:

en: Title:
sl_SI: Naslov:

en: Client side window decorations
sl_SI: Okraski okna odjemalca

en: Whether this window should include a custom titlebar.
sl_SI: Ali naj okno vključuje tudi nazivno vrstico po meri.

en: WebKit Web View
sl_SI: Spletni pogled WebKit

en: The URL to load in Glade (this property will not be saved)
sl_SI: Naslov URL, ki naj bo naloženo v program Glade (Lastnost ne bo shranjena).

en: WebKit Settings
sl_SI: Nastavitve WebKit

en: On Demand
sl_SI: Na zahtevo

en: WebKit2GTK+ Widgets
sl_SI: Gradniki WebKit2GTK+
