glade3 - en to sr translation catalogue (1799 entries)

en: Glade
sr: Глејд

en: Interface Designer
sr: Израда сучеља

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
sr: Направите или отворите цртеже корисничког сучеља ГТК+ програма

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: GUI designer;user interface;ui builder;
sr: ГКС дизајнер;корисничко сучеље;кс градилац;ГУИ дизајнер;кориснички интерфејс;уи;GKS dizajner;korisničko sučelje;ks gradilac;GUI dizajner;korisnički interfejs;GUI designer;user interface;ui builder;

note: To translators: AppData description first paragraph
en: Glade is a RAD tool to enable quick &amp; easy development of user interfaces for the GTK+ 3 toolkit and the GNOME desktop environment.
sr: Глејд је РАД алат за укључивање брзог и лаког развоја корисничких сучеља за комплет алата ГТК+ 3 и за Гномово окружење радне површи.

note: To translators: AppData description second paragraph
en: The user interfaces designed in Glade are saved as XML and these can be loaded by applications dynamically as needed by using GtkBuilder or used directly to define a new GtkWidget derived object class using GTK+ new template feature.
sr: Корисничка сучеља осмишљена у Глејду се чувају као ИксМЛ и могу бити учитавана програмима по потреби користећи Гтк градитеља или коришћена непосредно за одређивање новог разреда предмета произашлог из Гтк елемента употребом функције новог шаблона ГТК+.

note: To translators: AppData description third paragraph
en: By using GtkBuilder, Glade XML files can be used in numerous programming languages including C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python, and others.
sr: Употребом Гтк градитеља, Глејдове ИксМЛ датотеке могу бити коришћене у многобројним језицима програмирања укључујући Ц, Ц++, Ц#, Валу, Јаву, Перл, Питона и друге.

en: [Read Only]
sr: [Само за читање]

en: User Interface Designer
sr: Израда корисничког сучеља

en: the last action
sr: последњу радњу

en: Undo: %s
sr: Опозови: %s

en: Redo: %s
sr: Понови: %s

en: Autosaving '%s'
sr: Сам чувам „%s“

en: Error autosaving '%s'
sr: Грешка самочувања „%s“

en: Open…
sr: Отвори…

en: Project %s is still loading.
sr: Пројекат „%s“ се још увек учитава.

en: Failed to backup existing file, continue saving?
sr: Нисам успео да направим резерву постојеће датотеке, да наставим са чувањем?

en: Failed to save %s: %s
sr: Не могу да сачувам „%s“: %s

en: The file %s has been modified since reading it
sr: Датотека „%s“ је промењена од последњег читања

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sr: Ако је сачувате, све спољне измене могу бити изгубљене. Да је ипак сачувам?

en: _Save Anyway
sr: Ипак _сачувај

en: _Don't Save
sr: _Не чувај

en: Project '%s' saved
sr: Пројекат „%s“ је сачуван

en: Save As…
sr: Сачувај као…

en: Could not save the file %s
sr: Не могу да сачувам датотеку „%s“

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
sr: Немате потребна овлашћења да сачувате датотеку.

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
sr: Не могу да сачувам датотеку „%s“. Други пројекат са том путањом је отворен.

en: No open projects to save
sr: Нема отворених пројеката за чување

en: Save changes to project "%s" before closing?
sr: Да сачувам измене у пројекту „%s“ пре затварања?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
sr: Ваше измене ће бити изгубљене ако их не сачувате.

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Save…
sr: Сачувај…

en: Could not create a new project.
sr: Не могу да направим нови пројекат.

en: The project %s has unsaved changes
sr: Пројекат %s има несачуваних измена

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
sr: Ако га поново учитате, све несачуване измене ће бити изгубљене. Да га ипак поново учитам?

en: The project file %s has been externally modified
sr: Датотека пројекта „%s“ је измењена споља

en: Do you want to reload the project?
sr: Да ли желите да поново учитате пројекат?

en: _Reload
sr: _Поново учитај

en: Hello, I will show you what's new in Glade
sr: Здраво, ја ћу вам показати шта је ново у Глејду

en: The menubar and toolbar were merged in the headerbar
sr: Трака изборника и алатна трака су спојене у траку заглавља

en: You can open a project
sr: Можете отворити пројекат

en: find recently used
sr: нађите скоро коришћено

en: or create a new one
sr: или направити нови

en: Undo
sr: Опозови

en: Redo
sr: Поврати

en: Project switcher
sr: Измењивач пројеката

en: and Save button are directly accessible in the headerbar
sr: и дугме „Сачувај“ је непосредно доступно у траци заглавља

en: just like Save As
sr: као и дугме „Сачувај као“

en: project properties
sr: својства пројекта

en: and less commonly used actions
sr: и друге мање коришћене радње

en: The object inspector took the palette's place
sr: На место палете је дошао испитивач објеката

en: To free up space for the property editor
sr: Да би се створио простор за уређивача својстава

en: The palette was replaced with a new object chooser
sr: Палету је заменио нови бирач објеката

en: Where you can search all supported classes
sr: Где можете претражити све подржане класе

en: investigate GTK+ object groups
sr: истражити групе ГТК+ објеката

en: and find classes introduced by other libraries
sr: и наћи уведене класе из других библиотека

en: OK, now that we are done with the overview, let's start with the new workflow
sr: Добро, пошто смо завршили са уводом, хајмо кренути са новим начином рада

en: First of all, create a new project
sr: Прво и прво, направите нови пројекат

en: OK, now add a GtkWindow using the new widget chooser or by double clicking on the workspace
sr: У реду, додајте нови GtkWindow уз помоћ бирача виџета или тако што ћете начинити дупли клик на радни простор

en: Excellent!
sr: Одлично!

en: BTW, did you know you can double click on any placeholder to create widgets?
sr: Узгред, да ли сте знали да можете кликнути двапут на било који држач простора да бисте направили виџете?

en: Try adding a grid
sr: Пробајте додати мрежу

en: and a button
sr: и додајте дугме

en: Quite easy! Isn't it?
sr: Веома лако, зар не?

en: Enjoy!
sr: Уживајте!

note: translators: Primary message of a dialog used to notify the user about the survey
en: We are conducting a user survey
     would you like to take it now?
sr: Спроводимо испитивање корисника
     да ли желите сада да га обавите?

note: translators: Secondary text of a dialog used to notify the user about the survey
en: If not, you can always find it in the Help menu.
sr: Ако не, увек га можете наћи у изборнику помоћи.

en: _Do not show this dialog again
sr: _Не приказуј више ово прозорче

note: translators: Text to show in the statusbar if the user did not completed the survey and choose not to show the notification dialog again
en: Go to Help -> Registration & User Survey and complete our survey!
sr: Идите на Помоћ —> Регистрација и испитивање корисника и попуните наш упитник!

en: Output version information and exit
sr: Исписује податке о издању и излази

en: Disable Devhelp integration
sr: Искључује обједињавање са Девхелпом

en: be verbose
sr: Опширнији испис

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
sr: Не могу да отворим „%s“, датотека не постоји.

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
sr: Подршка гмодула није нађена. Она је неопходна да би Глејд радио

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
sr: Направите или мењајте дизајне корисничког сучеља ГТК+ и Гном програма.

[ctx: This is to honor a professor that passed away last year and appears in a popover when you click on the button that says "RIP Guido"]
note: The last sentence in quotes is in spanish and does not need to be translated.
en: Guido was one of my professors at Rosario
    National University of Argentina.
    
    He introduced me to C, Linux, free software...
    
    He always had extra time to explain one more thing
    and help you figure out things by yourself.
    
    Always made a joke in the right moment keeping
    things interesting and fun.
    
    Master of intentionally misconstrued sayings.
    
    Always carried a stack of books under his arm.
    
    Loved Guinness beer.
    
    All he ever wanted was make you think!
    
    "Alégrate! Mañana sera peor."
    
    	Juan Pablo
sr: Гвидо је био један од мојих професора на Розари
    Националном Универзитету у Аргентини.
    
    Упознао ме са Ц-ом, Линуксом, бесплатним софтвером...
    
    Увек је имао вишка времена да објасни још једну ствар
    и да вам помогне да сами схватите ствари.
    
    Увек би се нашалио у правом тренутку задржавајући
    ствари занимљивим и забавним.
    
    Мајстор намерно погрешно изречених изрека.
    
    Увек је под руком носио хрпу књига.
    
    Волео је Гиннис пиво.
    
    Све што је икада желео било је да те натера на размишљање!
    
    "Будите срећни! Јутро ће бити горе."
    
            Хуан Пабло

en: Close Project
sr: Затвори пројекат

en: Registration & User Survey
sr: Регистровање и кориснички упитник

en: _Developer Reference
sr: _Програмерске референце

en: Interactive Intro
sr: Интерактиван увод

en: Preferences
sr: Поставке

en: User Manual
sr: Корисничко упутство

en: About Glade
sr: О Глејду

[ctx: Button label in the bottom of main window that triggers a popover]
en: <small>In memory of an extraordinary
    person and professor
    R.I.P Guido Macchi</small>
sr: <small>У сећање на изванредну
    особу и професора
    П.У.М Гвидо Маки</small>

en: _Open
sr: _Отвори

en: Open a project
sr: Отворите пројекат

en: Create a new project
sr: Направите нови пројекат

en: Edit project properties
sr: Уредите својства пројекта

en: Save the current project
sr: Сачувајте текући пројекат

en: Save the current project with a different name
sr: Сачувајте текући пројекат под другим називом

en: Start/resume interactive UI introduction
sr: Покрените или наставите интерактивни увод у корисничко сучеље

en: © 2018-2020 Juan Pablo Ugarte, et al.
    © 2004-2018 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al.
    © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al.
    © 2001-2006 Ximian, Inc.
sr: © 2018-2020 Хуан Пабло Угарте, и др.
    © 2004-2018 Тристан Ван Берком, Хуан Пабло Угарте, и др.
    © 2001-2006 Хоакин Кенка Абела, Паоло Борели, и др.
    © 2001-2006 Ximian, Inc.

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
sr: Израда корисниког сучеља за Гтк+ и Гном.

en: Visit Glade web site
sr: Посетите веб страницу Глејда

en: Select a catalog search path
sr: Изаберите путању прњтраге каталога

en: Glade Preferences
sr: Поставке Глејда

en: Create backups
sr: Направи резерве

en: Create a backup of the last version of the project every time the project is saved
sr: Направи резерву последњег издања пројекта при сваком чувању пројекта

en: Automatically save the project to an alternate file whenever
    the project is modified and the specified timeout elapses
sr: Сам сачувај пројекат у заменској датотеци кад год се
    пројекат измени и када истекне наведени временски период

en: seconds
sr: секунде

en: Automatically save project after
sr: Сам сачувај пројекат након

en: Load and Save
sr: Учитај и сачувај

en: Versioning errors
sr: Грешке прегледања

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets, properties
    or signals which are not available in the project's target version
sr: Поставља упит кориснику у време чувања ако пројекат користи неке елементе,
    својства или сигнале који нису доступни у циљном издању пројекта

en: Deprecation warnings
sr: Упозорења о застарелости

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets,
    properties or signals which are deprecated
sr: Поставља упит кориснику у време чувања ако пројекат користи
    неке елементе, својства или сигнале који су застарели

en: Unrecognized types
sr: Непознате врсте

en: Prompt the user at save time if the project
    contains any unrecognized types
sr: Поставља упит кориснику у време чувања ако
    пројекат садржи неку непознату врсту

en: Show warnings when saving
sr: Прикажи упозорења приликом чувања

en: List of directories where to load widget catalogs and custom templates from.
    Needs to restart.
sr: Исписује директоријуме из којих ће се учитавати каталози справица и произвољних шаблона.
    Потребно је поновно покретање.

en: column
sr: стубац

en: Add a new search path
sr: Додаје нову путању претраге

en: Remove the selected search path
sr: Уклања изабрану путању претраге

en: Extra Catalog & Templates paths
sr: Посебне путање каталога и шаблона

en: Connecting to %s
sr: Повезујем се са „%s“

en: Sending data to %s
sr: Шаљем податке на „%s“

en: Waiting for %s
sr: Чекам на „%s“

en: Receiving data from %s
sr: Примам податке са „%s“

en: Your subscription to the users list has been received!
    Check your email!
sr: Ваше пријављивање на листу корисника је примљено!
    Проверите вашу е-пошту!

en: Thank you for taking the time to complete the survey, we appreciate it!
sr: Хвала вам на утрошеном времену за попуњавање упитника, ценимо то!

en: Completed and submitted!
sr: Завршено је и предато!

en: Glade Registration & User Survey
sr: Регистровање и кориснички упитник Глејда

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Submit
sr: _Пошаљи

en: Information will be sent to https://survey.gnome.org
sr: Подаци ће бити послати на „https://survey.gnome.org“

en: User Information
sr: Кориснички подаци

en: <Your name or nickname is required>
sr: <Потребно је ваше име или надимак>

en: Name:
sr: Назив:

en: Email:
sr: Ел. пошта:

en: Tokens are processed manually in batches.
    Please be patient.
sr: Модули се ручно обрађују у групама.
    Будите стрпљиви.

en: <Required to send back registration token>
sr: <Потребно је да пошаљете назад модул регистровања>

en: Country:
sr: Држава:

en: City:
sr: Град:

en: Company
sr: Предузеће

en: Organization
sr: Организација

en: Personal
sr: Лично

en: Website
sr: Веб страница

en: Subscribe me to the mailing list
sr: Пријави ме на дописну листу

en: Subscribe to Glade Users mailing list.
    You will be sent email requesting confirmation!
sr: Пријавите се на дописну листу корисника Глејда.
    Биће вам послата порука са захтевом за потврђивањем!

en: Choose your country
sr: Изаберите вашу државу

en: We care about privacy!
sr: Нама је стало до приватности!

en: All the data will be stored in a private location and will not be shared with the public or any third party.
sr: Сви подаци ће бити смештени на личном месту и неће бити дељени у јавности или са било каквим трећим лицима.

en: Glade User Survey
sr: Упитник корисника Глејда

en: How long have you been programming?
sr: Колико дуго се бавите програмирањем?

en: years
sr: годину/е/а

en: months
sr: месец/а/и

en: I am not a programmer
sr: Ја нисам програмер

en: Which programming languages do you prefer?
sr: Који језици програмирања су вам омиљени?

en: C
sr: Ц

en: C++
sr: Ц++

en: C#
sr: Ц#

en: Java
sr: Јава

en: Python
sr: Питон

en: JavaScript
sr: Јава скрипт

en: Vala
sr: Вала

en: Perl
sr: Перл

en: Rust
sr: Раст

en: Other
sr: Остали

en: When did you start using Glade?
sr: Када сте почели да користите Глејд?

en: ago
sr: пре

en: Which version do you normally use?
sr: Које издање обично користите?

en: What is available in my OS
sr: Шта је доступно у мом ОС-у

en: Latest stable from sources
sr: Последње стабилно са извора

en: 3.8 for GTK+ 2
sr: 3.8 за Гтк+ 2

en: Master
sr: Главно

en: On what operating systems?
sr: На ком оперативном систему?

en: distribution
sr: дистрибуција

en: Alpine
sr: Алпајн

en: Arch Linux
sr: Арч Линукс

en: Ataraxia Linux
sr: Атараксија Линукс

en: CentOS
sr: ЦентОС

en: Chrome OS
sr: Хром ОС

en: Clear Linux
sr: Клир Линукс

en: Debian
sr: Дебијан

en: elementary OS
sr: елементари ОС

en: Endless OS
sr: Ендлес ОС

en: Fedora
sr: Федора

en: Gentoo
sr: Џенту

en: Kubuntu
sr: Кубунту

en: Linux Mint
sr: Линукс Минт

en: Mageia
sr: Магеја

en: Mandriva
sr: Мандрива

en: Nix OS
sr: Никс ОС

en: openSUSE
sr: опенСУСЕ

en: Oracle
sr: Оракл

en: Pop!_OS
sr: Поп!_ОС

en: PureOS
sr: ПјурОС

en: Raspbian
sr: Распбиан

en: Red Hat
sr: Ред Хет

en: Solus
sr: Солус

en: SulinOS
sr: СулинОС

en: Turbolinux
sr: Турболинукс

en: Ubuntu
sr: Убунту

en: Void Linux
sr: Воид Линукс

en: Xandros
sr: Ксандрос

en: variant
sr: варијанта

en: FreeBSD
sr: ФриБСД

en: OpenBSD
sr: ОпенБСД

en: NetBSD
sr: НетБСД

en: Oracle Solaris
sr: Оракл Соларис

en: OpenSolaris
sr: ОпенСоларис

en: illumos
sr: илумос

en: version
sr: издање

en: Vista
sr: Виста

en: XP
sr: ИксПе

en: Catalina
sr: Каталина

en: Mojave
sr: Мојаве

en: High Sierra
sr: Хај Сјера

en: Sierra
sr: Сјера

en: El Capitan
sr: Ел Капитан

en: Yosemite
sr: Јоземит

en: Mavericks
sr: Маверикс

en: Mountain Lion
sr: Планински Лав

en: Lion
sr: Лав

en: Snow Leopard
sr: Снежни Леопард

en: Leopard
sr: Леопард

en: Tiger
sr: Тигар

en: GNU/Linux
sr: ГНУ/Линукс

en: BSD
sr: БСД

en: Windows
sr: Виндоуз

en: Mac OS X
sr: Мек ОС Икс

en: Solaris
sr: Соларис

en: How often do you use it?
sr: Колико често га користите?

en: Every day
sr: Сваког дана

en: Few days a week
sr: Неколико дана у недељи

en: Every week
sr: Сваке недеље

en: A few times a month
sr: Неколико пута месечно

en: Once a month
sr: Једном месечно

en: A few times a year
sr: Неколико пута годишње

en: What level of Glade user would you say you are?
sr: Искрено речено који је ваш ниво коришћења Глејда?

en: Beginner
sr: Почетнички

en: Intermediate
sr: Осредњи

en: Advanced
sr: Напредан

en: Under what kind of license(s) do you release the software you used Glade to create?
sr: Под којом врстом дозволе(а) издајете софтвер за чије стварање користите Глејд?

en: Free software
sr: Слободни софтвер

en: Open source software
sr: Софтвер Отвореног кôда

en: Commercial/Closed software
sr: Комерцијални/Затворени софтвер

en: None - distributed internally
sr: Ништа — за унутрашњу расподелу

en: In what field(s) is the software you used Glade to create generally used?
sr: На ком пољу се софтвер за чије стварање користите Глејд обично користи?

en: Academic
sr: Академски

en: Embedded applications
sr: Уграђени програми

en: Accounting
sr: Рачуноводство

en: Desktop applications
sr: Програми радне површи

en: Educational
sr: Образовање

en: Medical
sr: Медицина

en: Industrial applications
sr: Индустријски програми

en: Scientific
sr: Наука

en: What aspect of the software needs the most improvement?
sr: Ком изгледу софтвера треба највише побољшања?

en: In your opinion what is the biggest problem with Glade?
sr: По вашем мишљењу који је највећи проблем Глејда?

en: Lack of documentation
sr: Недостатак документације

en: Lack of professional support
sr: Недостатак професионалне подршке

en: Lack of professional training
sr: Недостатак професионалне обуке

en: Lack of publicity/exposure
sr: Недостатак оглашавања/излагања

en: Lack of official binary releases for other OS (Windows, Mac OS X)
sr: Недостатак издавања званичних извршних за друге системе (Виндоуз, Мек ОС Икс)

en: Have you ever encountered a bug?
sr: Да ли сте икада наишли на грешку?

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: If so, did you file a bug report?
sr: Ако јесте, да ли сте попунили извештај?

en: Have you ever thought about contributing?
sr: Да ли сте икада помислили о доприношењу?

en: Why not?
sr: Зашто не?

en: Comments:
sr: Напомене:

en: Privacy Note:
sr: Белешка приватности:

en: The sole purpose of this survey is to better know our user base.
    Your email address will be used to uniquely identify you as a Glade user and send you back a modification token in case you want to modify something or add extra comments.
    Only statistics compiled from the whole dataset will be shared publicly.
    Individual data will be stored in a private database and it will not be shared with the public or any other third party.
sr: Једина сврха овог упитника је боље познавање основе нашег корисника.
    Адреса ваше ел. поште ће бити коришћена за ваше јединствено препознавање као корисника Глејда и за слање модула измена у случају ако пожелите нешто да измените или да додате још неку напомену.
    Само статистика извучена из читавог скупа података ће бити јавно доступна.
    Појединачни подаци ће бити смештени у личној бази података и неће бити дељени у јавности или са неким трећим лицима.

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
sr: Покушавам да сачувам приватне податке у „%s“ фасциклу, али је то обична датотека.
    Никакви приватни подаци неће бити сачувани у овој сесији

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
sr: Не могу да направим фасциклу „%s“ за чување приватних података.
    Никакви приватни подаци неће бити сачувани у овој сесији

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
sr: Грешка при писању приватних података у „%s“ (%s).
    Никакви приватни подаци неће бити сачувани у овој сесији

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
sr: Грешка при серијализацији конфигурационих података за чување (%s).
    Никакви приватни подаци неће бити сачувани у овој сесији

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
sr: Грешка при отварању „%s“ за писање приватних података (%s).
    Никакви приватни подаци неће бити сачувани у овој сесији

en: Setting object type on %s to %s
sr: Постављам врсту објекта „%s“ на „%s“

en: Add a %s to %s
sr: Додај „%s“ у „%s“

en: Add %s
sr: Додај „%s“

en: Add child %s
sr: Додај садржаног „%s“

en: Delete %s child from %s
sr: Обриши „%s“ садржаног из „%s“

en: Reorder %s's children
sr: Поново поређај садржане „%s“

en: Label
sr: Натпис

en: Type
sr: Врста

en: Container
sr: Садржалац

en: The container object this editor is currently editing
sr: Објекат контејнера који се тренутно уређује

note: Name translators: The unique identifier of an object in the project
en: ID:
sr: ИБ:

note: Type
en: Type:
sr: Врста:

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
sr: <big><b>Савети:</b></big>
      * Десни клик на приказ стабла да додате ставке.
      * Притисните „Обриши“ да уклоните одабрану ставку.
      * Превуците и убаците да промените редослед ставки.
      * Колоне врсте се могу уређивати.

note: GTK_STOCK_DIALOG_AUTHENTICATION
en: Authentication
sr: Потврђивање идентитета

note: GTK_STOCK_DND
en: Drag and Drop
sr: Превуци и спусти

note: GTK_STOCK_DND_MULTIPLE
en: Drag and Drop Multiple
sr: Превуци и спусти вишеструко

note: GTK_STOCK_COLOR_PICKER
en: Color Picker
sr: Бирач боја

note: GTK_STOCK_DIRECTORY
en: Directory
sr: Фасцикла

note: GTK_STOCK_FILE
en: File
sr: Датотека

note: GTK_STOCK_MISSING_IMAGE
en: Missing Image
sr: Недостаје слика

en: Stock
sr: Типско

en: A builtin stock item
sr: Уграђена типска ставка

en: Stock Image
sr: Типска слика

en: A builtin stock image
sr: Уграђена типска слика

en: Objects
sr: Објекти

en: A list of objects
sr: Списак објеката

en: Image File Name
sr: Назив датотеке слике

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
sr: Унесите назив датотеке, релативну или пуну путању за учитавање слике

en: Color
sr: Боја

en: A GDK color value
sr: Вредност ГДК боје

en: String
sr: Ниска

en: An entry
sr: Унос

en: User templates
sr: Кориснички шаблони

en: Enabling property %s on widget %s
sr: Укључујем својство „%s“ на елементу „%s“

en: Disabling property %s on widget %s
sr: Искључујем својство „%s“ на елементу „%s“

en: Setting multiple properties
sr: Подешавам више својстава

en: Setting %s of %s
sr: Подешавам %s од %s

en: Setting %s of %s to %s
sr: Подешавам %s од %s на %s

en: Renaming %s to %s
sr: Преименујем %s на %s

en: multiple
sr: више

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
sr: Не можете да уклоните елемент који је интеран композитном елементу.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
sr: %s је закључан од стране %s, прво измените %s.

en: Remove %s
sr: Уклони %s

en: Remove multiple
sr: Уклони више

en: Create %s
sr: Направи %s

en: Delete %s
sr: Обриши %s

en: Cut %s
sr: Исеци %s

en: Paste %s
sr: Убаци %s

en: Drag %s and Drop to %s
sr: Превуци „%s“ и спусти у „%s“

en: root
sr: корен

en: Add signal handler %s
sr: Додај управљач сигнала %s

en: Remove signal handler %s
sr: Уклони управљач сигнала %s

en: Change signal handler %s
sr: Измени управљач сигнала %s

en: Setting i18n metadata
sr: Постављам i18n метаподатке

en: Locking %s by widget %s
sr: Закључам %s од стране елемента %s

en: Unlocking %s
sr: Откључавам %s

en: Setting target version of '%s' to %d.%d
sr: Подешавам издање мете за „%s“ на %d.%d

en: Setting project's %s property
sr: Подешавам својство „%s“ пројекта

en: Setting resource path to '%s'
sr: Подешавам путању изворишта на „%s“

en: Setting translation domain to '%s'
sr: Подешавам домен превода на „%s“

en: Unsetting widget '%s' as template
sr: Расподешавам елемент „%s“ као шаблон

en: Setting widget '%s' as template
sr: Подешавам елемент „%s“ као шаблон

en: Unsetting template
sr: Расподешавам шаблон

en: Unable to load image (%s)
sr: Не могу да учитам слику (%s)

en: Editing alignments of %s
sr: Уређивање поравнања за %s

en: Editing margins of %s
sr: Уређивање маргина за %s

en: Design View
sr: Приказ дизајна

en: The GladeDesignView that contains this layout
sr: Глејдов преглед дизајна који садржи овај распоред

en: Show info
sr: Прикажи податке

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
sr: Да ли приказивати дугме са информацијама за учитани елемент

en: Widget
sr: Елемент

en: The currently loaded widget in this editor
sr: Тренутно учитани елемент у овом уређивачу

en: Show Class Field
sr: Приказује поље разреда

en: Whether to show the class field at the top
sr: Да ли ће да прикаже поље разреда на врху

en: Class Field
sr: Поље разреда

en: The class field string
sr: Ниска поља разреда

en: Show Border
sr: Прикажи границу

en: Whether the border should be shown
sr: Да ли треба приказивати границу

en: Signal Editor
sr: Уређивач сигнала

en: The signal editor used to edit signals
sr: Уређивач сигнала коришћен за уређивање сигнала

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) [%s(WidgetName)] * example: Window Properties - GtkWindow [window1]
en: %s Properties - %s [%s]
sr: %s својства — %s [%s]

note: translators: %s(Class Title) Properties - %s (ClassName) * example: Window Properties - GtkWindow
en: %s Properties - %s
sr: %s својства — %s

en: Properties
sr: Својства

en: Create a %s
sr: Направи %s

en: Crea_te
sr: _Направи

en: Reset
sr: Поврати

en: Property
sr: Својство

en: General
sr: Опште

en: Common
sr: Заједничко

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: (default)
sr: (основно)

en: Select the properties that you want to reset to their default values
sr: Одаберите својства која желите да ресетујете на подразумеване вредности

en: Reset Widget Properties
sr: Ресетуј својства елемента

en: _OK
sr: У _реду

note: Checklist
en: _Properties:
sr: _Поставке:

en: _Select All
sr: _Изабери све

en: _Unselect All
sr: _Поништи изабрано

note: Description
en: Property _Description:
sr: _Опис својства:

note: Translators: first %s is the project name, second is a widget name
en: %s - %s Properties
sr: %s — својства за „%s“

en: Property Definition
sr: Дефиниција својства

en: The GladePropertyDef this GladeEditorProperty was created for
sr: Дефиниција својства Глејда за који је направљено ово својство уређивача Глејда

en: Use Command
sr: Користи наредбу

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
sr: Да ли да користимо АПИ наредбе за спремник опозивања/понављања

en: Disable Check
sr: Искључи проверу

en: Whether to explicitly disable the check button
sr: Да ли ће изричито да искључи дугме провере

en: Custom Text
sr: Произвољни текст

en: Custom Text to display in the property label
sr: Произвољни текст за приказивање у натпису својства

en: Select Fields
sr: Одабери поља

en: _Select individual fields:
sr: _Одабери појединачна поља:

en: Select Named Icon
sr: Одаберите именовану иконицу

en: Edit Text
sr: Измени текст

note: Text
en: _Text:
sr: _Текст:

note: Translatable
en: T_ranslatable
sr: _Преводиво

en: Whether this property is translatable
sr: Да ли је ово својство преводиво

en: Conte_xt for translation:
sr: _Контекст за превођење:

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
sr: За кратке и двосмислене ниске: упишите реч овде да раздвојите значење ове ниске од значења осталих појављивања исте ниске

en: Co_mments for translators:
sr: _Напомене за преводиоце:

en: Select a file from the project resource directory
sr: Одаберите датотеку из пројектне фасцикле са ресурсима

en: Name
sr: Назив

en: Class
sr: Разред

en: Choose parentless %s type objects in this project
sr: Одаберите %s врсте објеката без родитеља у овом пројекту

en: Choose %s type objects in this project
sr: Одаберите %s врсте објеката у овом пројекту

en: Choose a parentless %s in this project
sr: Одаберите %s без родитеља у овом пројекту

en: Choose a %s in this project
sr: Одаберите %s у овом пројекту

en: C_lear
sr: _Очисти

note: Checklist
en: O_bjects:
sr: О_бјекти:

en: _New
sr: _Нови

note: translators: Creating 'a widget' for 'a property' of 'a widget'
en: Creating %s for %s of %s
sr: Правим %s за %s од %s

note: Checklist
en: Objects:
sr: Објекти:

en: Page Type
sr: Врста странице

en: The editor page type to create this GladeEditorTable for
sr: Врста странице уређивача за коју направити ову табелу уређивача Глејда

en: Class Name:
sr: Назив разреда:

en: The object's unique identifier
sr: Јединствени одредник предмета

en: Composite
sr: Састављање

en: Whether this widget is a composite template
sr: Да ли је овај елемент шаблон састављања

en: Project
sr: Пројекат

en: The project being inspected
sr: Пројекат који се испитује

en:  < Search Widgets >
sr:  < претражи елементе >

en: Expand all
sr: Рашири све

en: All Contexts
sr: Сви контексти

en: Named Icon Chooser
sr: Одабирач иконице по називу

en: Icon _Name:
sr: Назив ико_нице:

en: C_ontexts:
sr: К_онтекст:

en: Icon Na_mes:
sr: _Назив иконице:

en: _List standard icons only
sr: Из_листај само стандардне иконице

en: Could not create directory: %s
sr: Не могу да направим фасциклу: %s

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete All
sr: Обриши све

en: Widget selector
sr: Одабирач елемента

en: _Add widget here
sr: Дод_ај елемент овде

en: Add widget as _toplevel
sr: Додај елемен_т као елемент највишег нивоа

en: _Select
sr: _Изабери

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: _Copy
sr: У_множи

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Read _documentation
sr: Прочитај _документацију

en: Set default value
sr: Постави подразумевану вредност

en: Error launching previewer: %s
sr: Грешка приликом покретања прегледача: %s

en: Failed to launch preview: %s.
sr: Не могу да покренем прегледач: %s.

en: Glade Previewer log
sr: Дневник прегледника Глејда

en: user_data
sr: кориснички_подаци

note: translators: GConnectFlags values
en: Swapped | After
sr: Замена | Након

note: translators: GConnectFlags value
en: Swapped
sr: Замена

note: translators: GConnectFlags value
en: After
sr: После

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted one time
en: %s::%s emitted one time
sr: „%s::%s“ је емитован једном

note: translators: this will be shown in glade previewer when a signal %s::%s is emitted %d times
en: %s::%s emitted %d times
sr: „%s::%s“ је емитован %d пута

en: Run First
sr: Покрени прво

en: Run Last
sr: Покрени последње

en: Run Cleanup
sr: Покрени чишћење

en: UI definition has no previewable widgets.
sr: УИ дефиниција нема прегледљиве елементе.

en: Object %s not found in UI definition.
sr: Нисам пронашао објекат „%s“ у УИ дефиницији.

en: Object is not previewable.
sr: Објекат није прегледљив.

en: Couldn't load builder definition: %s
sr: Не могу да учитам дефиницију градитеља: %s

en: Error: %s.
sr: Грешка: %s.

en: Broken pipe!
sr: Прекинута спојка!

en: Name of the file to preview
sr: Назив датотеке за прегледање

en: Creates dummy widget class to load a template
sr: Ствара привидан разред елемента за учитавање шаблона

en: Name of the toplevel to preview
sr: Назив највишег нивоа за прегледање

en: File name to save a screenshot
sr: Назив датотеке за чување снимка екрана

en: CSS file to use
sr: ЦСС датотека за коришћење

en: Listen standard input
sr: Слушај стандардни улаз

en: make a slideshow of every toplevel widget by adding them in a GtkStack
sr: прави покретни приказ сваког елемента највишег нивоа њиховим додавањем у Гтк спремник

en: Print handlers signature on invocation
sr: Испиши потпис руковалаца при призивању

en: Display previewer version
sr: Прикажи издање претпрегледача

en: - previews a glade UI definition
sr: — прегледајте одреднице КС-а глејда

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Покрените „%s --help“ да ​​видите потпун списак доступних опција линије наредби.

en: Either --listen or --filename must be specified.
sr: Или „--listen“ или „--filename“ мора бити наведено.

en: Whether project has been modified since it was last saved
sr: Да ли је пројекат мењан од последњег чувања

en: Has Selection
sr: Има избор

en: Whether project has a selection
sr: Да ли овај пројекат има одабир

en: Path
sr: Путања

en: The filesystem path of the project
sr: Путања на систему датотека до пројекта

en: Read Only
sr: Само за читање

en: Whether project is read-only
sr: Да ли је овај пројекат само за читање

en: Add Item
sr: Додај ставку

en: The current item to add to the project
sr: Тренутна ставка за додавање у пројекат

en: Pointer Mode
sr: Начин рада показивача

en: The currently effective GladePointerMode
sr: Тренутно радни режим указивача Глејда

en: Translation Domain
sr: Домен превода

en: The project translation domain
sr: Домен превода пројкета

en: Template
sr: Шаблон

en: The project's template widget, if any
sr: Елемент шаблона пројекта, ако постоји

en: Resource Path
sr: Путања изворишта

en: Path to load images and resources in Glade's runtime
sr: Путања за учитавање слика и изворишта у радном времену Глејда

en: License
sr: Дозвола

en: License for this project, it will be added as a document level comment.
sr: Дозвола овог пројекта, биће додата као напомена нивоа документа.

en: CSS Provider Path
sr: Путања ЦСС достављача

en: Path to use as the custom CSS provider for this project.
sr: Путања за коришћење као произвољан ЦСС достављач за овај пројекат.

en: (internal %s)
sr: (унутрашње „%s“)

en: (%s child)
sr: („%s“ садржани)

en: (template)
sr: (шаблон)

note: translators: refers to a property named '%s' of widget '%s'
en: (%s of %s)
sr: („%s“ за „%s“)

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
sr: Не могу да учитам %s.
    Следећи захтевани каталози су недоступни: %s

note: translators: refers to project name '%s' that targets gtk version '%d.%d'
en: %s targets Gtk+ %d.%d
sr: „%s“ погађа Гтк+ %d.%d

en: Especially because there is %d object that can not be built with type: %s | Especially because there are %d objects that can not be built with types: %s
sr[0]: Нарочито зато што постоји %d објекат који не може бити изграђен са врстом: %s
sr[1]: Нарочито зато што постоје %d објекта који не могу бити изграђени са врстом: %s
sr[2]: Нарочито зато што постоји %d објеката који не могу бити изграђени са врстом: %s
sr[3]: Нарочито зато што постоји %d објекат који не може бити изграђен са врстом: %s

en: But this version of Glade is for GTK+ 3 only.
    Make sure you can run this project with Glade 3.8 with no deprecated widgets first.
    %s
sr: Али ово издање Глејда је само за ГТК+ 3.
    Уверите се прво да ли можете да покренете овај пројекат са Глејдом 3.8 са непревазиђеним елементима.
    %s

en: An automatically saved version of `%s' is more recent.
    
    Would you like to load the autosave version instead?
sr: Самостално сачувано издање „%s“ је новије.
    
    Да ли бисте желели да учитате издање самочувања?

note: ****************************************************************** Verify code here (versioning, incompatibility checks) Defined here for pretty translator comments (bug in intl tools, for some reason * you can only comment about the line directly following, forcing you to write * ugly messy code wi
en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sr: Овај елемент је уведен у %s %d.%d док је овај пројекат за %s%d.%d

note: translators: refers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sr: [%s] 
    	Класа објекта „<b>%s</b>“ је уведена у издању %s %d.%d

en: This widget is deprecated
sr: Овај елемент је застарео

note: translators: refers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Object class '<b>%s</b>' from %s %d.%d is deprecated
sr: [%s]
    	Класа објекта „<b>%s</b>“ из издања %s %d.%d је застарела

note: translators: refers to a property in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sr: Ово својство је уведено у %s %d.%d док је овај пројекат за %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sr: [%s]
    	Својство „<b>%s</b>“ класе објекта „<b>%s</b>“ је уведено у издању %s %d.%d

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Packing property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sr: [%s]
    	Својство паковања „<b>%s</b>“ класе објекта „<b>%s</b>“ је уведено у издању %s %d.%d

en: This property is deprecated
sr: Ово својство је застарело

note: translators: refers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
sr: [%s]
    	Својство „<b>%s</b>“ класе објекта „<b>%s</b>“ је застарело

note: translators: refers to a signal in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sr: Овај сигнал је уведен у %s %d.%d док је овај пројекат за %s%d.%d

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sr: [%s]
    	Сигнал „<b>%s</b>“ класе објекта „<b>%s</b>“ је уведен у издању %s %d.%d

en: This signal is deprecated
sr: Овај сигнал је застарео

note: translators: refers to a signal '%s' of widget '[%s]'
en: [%s]
    	Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
sr: [%s]
    	Сигнал „<b>%s</b>“ класе објекта „<b>%s</b>“ је застарео

en: Details
sr: Појединости

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
sr: У пројекту „%s“ постоје грешке. Да сачувам ипак?

en: Object %s is a class template but this is not supported in gtk+ %d.%d
sr: Објекат „%s“ је шаблон разреда али то није подржано у „gtk+ %d.%d“

en: Object %s has unrecognized type %s
sr: Објекат „%s“ има непознату врсту „%s“

en: Unsaved %i
sr: Несачуван „%i“

en: No widget selected.
sr: Није одабран ниједан елемент.

en: Unable to copy unrecognized widget type.
sr: Не могу да умножим непознату врсту елемента.

en: Unable to cut unrecognized widget type
sr: Не могу да исечем непознату врсту елемента

en: Unable to paste to the selected parent
sr: Не могу да убацим у изабраног родитеља

en: Unable to paste to multiple widgets
sr: Не могу да убацим у више елемената

en: No widget on the clipboard
sr: Нема елемента у остави

en: The project this properties dialog was created for
sr: Пројекат за који је направљено ово прозорче својстава

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
sr: Пројекат „%s“ нема застарелих елемената или се издања не подударају.

en: The GladePropertyDef for this property
sr: Дефиниција својства Глејда за ово својство

en: Enabled
sr: Укључен

en: If the property is optional, this is its enabled state
sr: Ако својство није обавезно, ово је његово омогућено стање

en: Sensitive
sr: Осетљиво

en: This gives backends control to set property sensitivity
sr: Ово даје контролу мотору у позадини да постави својство осетљивости

en: Context
sr: Садржај

en: Context for translation
sr: Контекст за превођење

en: Comment
sr: Напомена

en: Comment for translators
sr: Коментар за преводиоце

en: Translatable
sr: Преводиво

en: Visual State
sr: Видљиво стање

en: Priority information for the property editor to act on
sr: Подаци о приоритету на које уређивач овог својства делује

en: Precision
sr: Тачност

en: Where applicable, precision to use on editors
sr: Где се може применити, тачност за коришћење на уређивачима

en: The GladeProperty to display a label for
sr: Својство Глејда за које приказати натпис

en: Property Name
sr: Назив својства

note: To Translators: the property name/id to use to get * the GladeProperty object from the GladeWidget the * property belongs to.
en: The property name to use when loading by widget
sr: Назив својства за коришћење приликом учитавања елементом

en: Append Colon
sr: Додаје двотачку

en: Whether to append a colon ':' to the property name
sr: Да ли да дода двотачку „:“ на назив својства

en: Packing
sr: Паковање

note: To Translators: packing properties or child properties are * properties introduced by GtkContainer and they are not specific * to the container or child widget but to the relation. * For more information see GtkContainer docs.
en: Whether the property to load is a packing property or not
sr: Да ли је својство за учитавање својство паковања или није

en: Custom text to override the property name
sr: Произвољан текст за преписивање назива својства

en: Custom Tooltip
sr: Произвољни облачић

en: Custom tooltip to override the property description
sr: Произвољни облачић за преписивање описа својства

en: Whether to use the GladeCommand API when modifying properties
sr: Да ли да се користи АПИ наредбе Глејда приликом мењања својстава

en: Editor Property Type Name
sr: Назив врсте својства уређивача

en: Specify the actual editor property type name to use for this shell
sr: Наводи назив врсте својства тренутног уређивача за коришћење за ову шкољку

en: SignalClass
sr: Разред сигнала

en: The signal class of this signal
sr: Разред сигнала за овај сигнал

en: Detail
sr: Појединост

en: The detail for this signal
sr: Појединости за овај сигнал

en: Handler
sr: Руковалац

en: The handler for this signal
sr: Руковалац за овај сигнал

en: User Data
sr: Кориснички подаци

en: The user data for this signal
sr: Кориснички подаци за овај сигнал

en: Support Warning
sr: Подржава упозорења

en: The versioning support warning for this signal
sr: Упозорење подршке верзионисања за овај сигнал

en: Whether this signal is run after default handlers
sr: Да ли је овај сигнал покренут након основног руковаоца

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
sr: Да ли је корисников податак замењен примером за руковаоца

en: Select an object to pass to the handler
sr: Одаберите објекат за прослеђивање управљачу

en: Signal
sr: Сигнал

en: User data
sr: Кориснички подаци

en: Swap
sr: Замени

en: Glade Widget
sr: Елемент Глејда

en: The glade widget to edit signals
sr: Елемент глејда за уређивање сигнала

en: <Type here>
sr: <Унеси овде>

en: <Click here>
sr: <Кликни овде>

en: We could not find the symbol "%s"
sr: Не могу да пронађем симбол „%s“

en: Could not get the type from "%s"
sr: Не могу да нађем врсту из „%s“

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
sr: Не могу да додам неклизајући %s елемент директно у %s.
    Прво додајте %s.

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Libglade Files
sr: Либглејд датотеке

en: GtkBuilder Files
sr: Гтк билдер датотеке

en: All Glade Files
sr: Све Глејд датотеке

en: Could not show link:
sr: Не могу да прикажем везу:

note: Reset the column
en: None
sr: Ништа

en: Definition
sr: Одредница

en: GladeWidgetActionDef structure pointer
sr: Показивач структуре дефиниције радње елемента Глејда

en: Whether this action is sensitive
sr: Да ли је ова акција осетљива

en: Visible
sr: Видљиво

en: Whether this action is visible
sr: Да ли је ова акција видљива

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
sr: Изведени прилагођивач (%s) за %s већ постоји!

en: %s does not support adding any children.
sr: „%s“ не подржава додавање никаквих садржаних.

en: Name of the class
sr: Назив разреда

en: GType of the class
sr: Гврста разреда

en: Title
sr: Наслов

en: Translated title for the class used in the glade UI
sr: Преведни наслов разреда коришћен у глејдовом корисничком сучељу

en: Generic Name
sr: Генерички назив

en: Used to generate names of new widgets
sr: Користи се да генерише називе нових елемената

en: Icon Name
sr: Назив иконице

en: The icon name
sr: Назив иконице

en: Catalog
sr: Каталог

en: The name of the widget catalog this class was declared by
sr: Назив каталога елемента по коме је овај разред објављен

en: Book
sr: Књига

en: DevHelp search namespace for this widget class
sr: ДевХелп именски простор претраге за разред овог елемента

en: Special Child Type
sr: Специјална врста садржаног

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
sr: Чува назив својства паковања да би се одредио посебан садржани за разред овог контејнера

en: Cursor
sr: Курсор

en: A cursor for inserting widgets in the UI
sr: Курсор за уметање елемената у сучеље

en: Query
sr: Упит

en: Whether the adaptor should query the use or not
sr: Да ли прилагођавач треба да пита за употребу или не

en: The name of the widget
sr: Назив елемента

en: Internal name
sr: Унутрашњи назив

en: The internal name of the widget
sr: Унутрашњи назив елемента

en: Anarchist
sr: Анархиста

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
sr: Да ли је овај саставни садржани потомак или је анархиста

en: Object
sr: Објекат

en: The object associated
sr: Повезани објекат

en: Adaptor
sr: Адаптер

en: The class adaptor for the associated widget
sr: Прилагођивач разреда за повезани елемент

en: The glade project that this widget belongs to
sr: Глејд пројекат коме припада овај елемент

en: A list of GladeProperties
sr: Списак својстава Глејда

en: Parent
sr: Родитељ

en: A pointer to the parenting GladeWidget
sr: Показивач на родитељски елемент Глејда

en: Internal Name
sr: Унутрашњи назив

en: A generic name prefix for internal widgets
sr: Генерички префикс назива за интерне елементе

en: A GladeWidget template to base a new widget on
sr: Шаблон елемента Глејда на основу кога направити нови елемент

en: Exact Template
sr: Копија шаблона

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
sr: Да ли да се прави истоветна копија када се користи шаблон

en: Reason
sr: Разлог

en: A GladeCreateReason for this creation
sr: Разлог стварања Глејда за ово прављење

en: Toplevel Width
sr: Ширина највишег нивоа

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
sr: Ширина елемента када је он највишег нивоа у распореду изгледа Глејда

en: Toplevel Height
sr: Висина највишег нивоа

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
sr: Висина елемента када је он највишег нивоа у распореду изгледа Глејда

en: A warning string about version mismatches
sr: Упозорење о непоклапању издања

en: Whether the widget is visible or not
sr: Да ли је елемент видљив или не

en: Whether this widget is the template for a composite widget
sr: Да ли је овај елемент шаблон сложеног елемента

en: Template classes are only usable in GTK+ 3.10 and later.
sr: Разреди шаблона су употребљиви само у ГТК+ 3.10 и новијем.

en: Object has unrecognized type %s
sr: Објекат има непознату врсту „%s“

en: Property has versioning problems:
sr: Својство има проблеме прегледања:

en: Some properties have versioning problems:
sr: Нека својства имају проблеме прегледања:

en: Signal has versioning problems:
sr: Сигнал има проблеме прегледања:

en: Some signals have versioning problems:
sr: Неки сигнали имају проблеме прегледања:

en: Actions
sr: Радње

en: Applications
sr: Програми

en: Categories
sr: Категорије

en: Devices
sr: Уређаји

en: Emblems
sr: Обележја

en: Emoticons
sr: Смајлићи

en: International
sr: Међународна

en: MIME Types
sr: МИМЕ врсте

en: Places
sr: Места

en: Status
sr: Стање

en: All available widgets and objects
sr: Сви доступни виџети и објекти

en: Click on a placeholder to create this class
    (use middle button to create more than one)
sr: Кликните на држач простора да бисте направили ову класу
    (користите средњи тастер да направите више од једне)

en: Non-GTK+ widgets and objects
sr: Виџети и објекти ван ГТК+-а

en: Extra GTK+ objects
sr: Додатни ГТК+ објекти

en: _General
sr: _Опште

en: _Packing
sr: _Паковање

en: _Common
sr: _Заједничко

en: _Signals
sr: _Сигнали

en: Translation domain:
sr: Домен превода:

en: Composite template toplevel:
sr: Највиши ниво сложеног шаблона:

en: Select a CSS to use as custom style provider
sr: Бира ЦСС за коришћење као достављача произвољног стила

en: Custom CSS style provider:
sr: Достављач произвољног ЦСС стила:

en: From the project directory
sr: Из фасцикле пројекта

en: From a project relative directory
sr: Из фасцикле релативне на пројекат

en: From this directory
sr: Из ове фасцикле

en: Choose a path to load image resources
sr: Одаберите путању за чување ресурса слика

en: Image resources are loaded locally:
sr: Слике се локално учитавају:

en: Toolkit version required:
sr: Захтевано издање скупа алата:

en: Verify objects, properties and signals deprecations
sr: Проверите објекте, својства и застарелости сигнала

en: Warnings:
sr: Упозорења:

en: Copyright:
sr: Ауторска права:

en: program or library name
sr: назив програма или библиотеке

en: Author(s):
sr: Аутор(и):

en: License:
sr: Дозвола:

en: Description:
sr: Опис:

en: program or library short description
sr: кратак опис програма или библиотеке

en: GNU GPL version 2
sr: ГНУ ОЈЛ издање 2

en: GNU GPL version 3
sr: ГНУ ОЈЛ издање 3

en: GNU LGPL version 2.1
sr: ГНУ МОЈЛ издање 2.1

en: GNU LGPL version 3
sr: ГНУ МОЈЛ издање 3

en: BSD 2-clause
sr: БСД 2-услов

en: BSD 3-clause
sr: БСД 3-услов

en: Apache 2
sr: Апач 2

en: MIT
sr: МИТ

en: GNU All permissive
sr: Гнуова све одобравајућа

en: Setting License type of %s
sr: Подешавам врсту дозволе за „%s“

en: Setting %s to use logo file
sr: Постављам „%s“ да користи датотеку логотипа

en: Setting %s to use a logo icon
sr: Постављам „%s“ да користи иконицу логотипа

en: <choose a key>
sr: <одаберите тастер>

en: Accelerator Key
sr: Тастер пречице

en: Choose accelerator keys...
sr: Одаберите тастер пречице...

en: Setting %s to use a center child
sr: Постављам „%s“ да користи средишњег садржаног

en: Setting %s to not use a center child
sr: Постављам „%s“ да не користи средишњег садржаног

[ctx: textattr]
en: Style
sr: Стил

[ctx: textattr]
en: Weight
sr: Ширина

[ctx: textattr]
en: Variant
sr: Варијанта

[ctx: textattr]
en: Stretch
sr: Развуци

[ctx: textattr]
en: Underline
sr: Подвучено

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
sr: Прецртано

[ctx: textattr]
en: Gravity
sr: Гравитација

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
sr: Савет за гравитацију

[ctx: textattr]
en: Size
sr: Величина

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
sr: Апсолутна величина

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
sr: Боја првог плана

[ctx: textattr]
en: Background Color
sr: Боја позадине

[ctx: textattr]
en: Underline Color
sr: Боја за подвучено

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
sr: Боја за прецртано

[ctx: textattr]
en: Scale
sr: Размера

[ctx: textattr]
en: Font Description
sr: Опис фонта

en: <Enter Value>
sr: <Унесите вредност>

en: Unset
sr: Уклони

en: Select a color
sr: Одаберите боју

en: Select a font
sr: Изаберите словни лик

en: Attribute
sr: Особина

en: Value
sr: Вредност

en: Setup Text Attributes
sr: Подеси особине текста

en: Edit Attributes
sr: Уредите особине

en: Setting %s to use a custom child
sr: Постављам „%s“ да користи произвољног садржаног

en: Setting %s to use standard configuration
sr: Постављам „%s“ да користи стандардно подешавање

en: Setting %s to use a stock button
sr: Постављам „%s“ да користи типско дугме

en: Setting %s to use a label and image
sr: Постављам „%s“ да користи ознаку и слику

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
sr: Постављам „%s“ да користи %s својство као особину

en: Setting %s to use the %s property directly
sr: Постављам „%s“ да директно користи %s својство

en: Retrieve %s from model (type %s)
sr: Извуци %s из модела (врста %s)

note: translators: the adjective not the verb
en: unset
sr: непостављено

en: no model
sr: нема модела

en: Setting columns on %s
sr: Подешавам колоне на %s

en: < define a new column >
sr: < дефинишите нову колону >

en: Add and remove columns:
sr: Додајте и уклоните колоне:

en: Column type
sr: Тип колоне

en: Column name
sr: Назив колоне

en: Setting %s to use static text
sr: Постављам „%s“ да користи статички текст

en: Setting %s to use an external buffer
sr: Постављам „%s“ да користи спољну међумеморију

en: Setting %s to use a primary icon from stock
sr: Постављам „%s“ да користи типску главну иконицу

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
sr: Постављам „%s“ да користи главну иконицу из теме иконица

en: Setting %s to use a primary icon from filename
sr: Постављам „%s“ да користи главну иконицу из датотеке

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
sr: Постављам „%s“ да користи типску помоћну иконицу

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
sr: Постављам „%s“ да користи помоћну иконицу из теме иконица

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
sr: Постављам „%s“ да користи помоћну иконицу из датотеке

en: Setting primary icon of %s to use tooltip markup
sr: Постављам главну иконцу за „%s“ да користи означавање облачића

en: Setting secondary icon of %s to use tooltip markup
sr: Постављам споредну иконцу за „%s“ да користи означавање облачића

en: Setting primary icon of %s to not use tooltip markup
sr: Постављам главну иконцу за „%s“ да не користи означавање облачића

en: Setting secondary icon of %s to not use tooltip markup
sr: Постављам споредну иконцу за „%s“ да не користи означавање облачића

en: Placing %s inside %s
sr: Стављам „%s“ унутар „%s“

en: X position property
sr: X положај

en: The property used to set the X position of a child object
sr: Својство које се користи да се постави X положај објекта садржаног

en: Y position property
sr: Y положај

en: The property used to set the Y position of a child object
sr: Својство које се користи да се постави Y положај објекта садржаног

en: Width property
sr: Ширина

en: The property used to set the width of a child object
sr: Свосјтво које се користи да се постави ширина објекта садржаног

en: Height property
sr: Висина

en: The property used to set the height of a child object
sr: Свосјтво које се користи да се постави висина објекта садржаног

en: Can resize
sr: Може да мења величину

en: Whether this container supports resizes of child widgets
sr: Да ли овај контејнер подржава промену величине елемената садржаног

en: Action
sr: Радња

en: Toggle
sr: Прекидачко

en: Radio
sr: Радио

en: Recent
sr: Скорашњи

en: Action Group Editor
sr: Уређивач групе акција

en: Introduction page
sr: Уводна страна

en: Content page
sr: Страна садржаја

en: Confirmation page
sr: Страна потврде

en: Ordering children of %s
sr: Уређујем садржане за „%s“

en: Tree View Column
sr: Стубац приказа стабла

en: Cell Renderer
sr: Исцртавач ћелије

en: Properties and Attributes
sr: Својства и особине

en: Common Properties and Attributes
sr: Заједничка својства и особине

en: Text
sr: Текст

en: Accelerator
sr: Пречица

en: Combo
sr: Прозор за избор

en: Spin
sr: Заврти

en: Pixbuf
sr: Сличица

en: Progress
sr: Напредак

en: Spinner
sr: Вртешка

en: Icon View Editor
sr: Уређивач приказа иконица

en: Combo Editor
sr: Уређивач падајуће листе

en: Entry Completion Editor
sr: Уређивач допуне уноса

en: %s is set to load %s from the model
sr: %s је постављено да учитава %s из модела

en: %s is set to manipulate %s directly
sr: %s је постављено да директно управља са %s

en: This combo box is not configured to have an entry
sr: Ово прозорче за избор није подешено да има унос

en: Tearoff menus are disabled
sr: Откачињући изборници су искључени

en: Cannot add a toplevel window to a container.
sr: Не могу да додам прозор највишег нивоа у контејнер.

en: Cannot add a popover to a container.
sr: Не могу да додам искок у контејнер.

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
sr: Елементи врсте „%s“ могу да имају елементе само као садржане.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
    Increase its size or add a container if it only supports one child.
sr: Елементима врсте „%s“ су потребни местодржачи за додавање садржаног.
    Повећајте њихову величину или додајте контејнер ако подржавају само једног садржаног.

en: This property is only available
    if the entry has a frame
sr: Ово својство је доступно једино
    ако унос има оквир

en: This property is only available
    if the entry characters are invisible
sr: Ово својство је доступно једино
    ако су знаци уноса невидљиви

en: Insert Child on %s
sr: Уметни садржаног у „%s“

en: Insert Row on %s
sr: Уметни ред у %s

en: Insert Column on %s
sr: Уметни колону у %s

en: Remove Column on %s
sr: Уклони колону из %s

en: Remove Row on %s
sr: Уклони ред из %s

note: --------------------------------- Constants ------------------------------
en: This property does not apply unless Use Underline is set.
sr: Ово својство се не примењује уколико „користи подвучено“ није подешено.

en: Property not selected
sr: Својство није изабрано

en: This property is only for use in dialog action buttons
sr: Ово својство се треба употребљавати само у дугмадима радњи прозорчића

en: This property is set to be controlled by an Action
sr: Подешено је управљање преко радње за ово својство

en: Only objects of type %s can be added to objects of type %s.
sr: Само објекти врсте „%s“ се могу додати у објекте врсте „%s“.

en: The accelerator can only be set when inside an Action Group.
sr: Пречица се може поставити само када је унутар Групе акција.

en: This property does not apply when a custom title is set
sr: Ово својство се не примењује када је постављен произвољни наслов

en: Insert placeholder to %s
sr: Уметни држач места за %s

en: Remove placeholder from %s
sr: Уклони држач места у %s

en: The decoration layout does not apply to header bars which do no show window controls
sr: Украси се не примењују на траке заглавља које не приказују управљачку дугмад прозора

en: This property only applies to stock images or named icons
sr: Ово својство се може применити само на типске слике или на именоване иконице

en: This property only applies to named icons
sr: Својство се може применити само на именоване иконице

en: This property only applies if ellipsize and wrapping are enabled
sr: Ово својство се примењује само када се је укључено скраћивање и преламање

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: Пре_глед

en: _Help
sr: По_моћ

en: Edit Menu Bar
sr: Измени траку изборника

en: Edit Menu
sr: Измени изборник

en: An object of type %s cannot have any children.
sr: Објекат врсте „%s“ не може имати садржане.

en: <separator>
sr: <раздвојник>

en: <custom>
sr: <произвољно>

en: Children cannot be added to a separator.
sr: Садржани не могу бити додати раздвојнику.

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
sr: Садржани не могу бити додати изборнику бирања скорашњих датотека.

en: %s already has a menu.
sr: „%s“ већ има изборник.

en: %s item already has a submenu.
sr: Ставка „%s“ већ има подизборник.

en: Normal item
sr: Обична ставка

en: Image item
sr: Ставка са сликом

en: Check item
sr: Ставка са штиклирањем

en: Radio item
sr: Ставка са радио дугметом

en: Separator item
sr: Ставка раздвојника

en: Recent Menu
sr: Скорашњи изборник

en: Tool Item
sr: Ставка алата

en: Tool Item Group
sr: Група ставке алата

en: Recent Chooser Menu
sr: Изборник за бирање скорашњих датотека

en: Menu Item
sr: Ставка изборника

en: Remove page from %s
sr: Уклони страну из %s

en: Insert page on %s
sr: Уметни страну у %s

en: This progressbar does not show text
sr: Ова трака напретка не приказује текст

en: Scale is configured to not draw the value
sr: Сразмера је подешена да не исцртава вредност

en: This property is disabled
sr: Ово својство је искључено

en: Search bar is already full
sr: Трака претраге је већ пуна

en: Tag
sr: Ознака

en: Text Tag Table Editor
sr: Уређивач табеле текстуалних ознака

en: Button
sr: Дугме

en: Menu
sr: Изборник

en: Custom
sr: Произвољно

en: Separator
sr: Раздвојник

en: Normal
sr: Обично

en: Image
sr: Слика

en: Check
sr: Провери

en: Tool Bar Editor
sr: Уређивач траке са алатима

en: This property only applies when configuring the label with text
sr: Ово својство се примењује само када се подешава натпис са текстом

en: Group
sr: Група

en: Tool Palette Editor
sr: Уређивач палете алата

en: Column
sr: Стубац

en: Tree View Editor
sr: Уређивач приказа стабла

note: XXX FIXME: We should hide the actual "fixed-height-mode" setting from * treeview editors and provide a custom control that sets all its columns * to fixed size and then control the column's sensitivity accordingly.
en: Columns must have a fixed size inside a treeview with fixed height mode set
sr: Колоне морају имати сталну величину у прегледу стаблом са подешеним режимом сталне висине

en: Search is disabled
sr: Претрага је искључена

en: Headers are invisible
sr: Заглавља су невидљива

en: Expanders are not shown
sr: Раширивачи нису приказани

en: Removing parent of %s
sr: Уклањам родитеља %s

en: Adding parent %s for %s
sr: Додајем родитеља %s за %s

en: (unnamed)
sr: (без назива)

en: Adding %s to Size Group %s
sr: Додајем %s груписаним величинама %s

en: Adding %s to a new Size Group
sr: Додајем %s новим груписаним величинама

note: Add trailing new... item
en: New Size Group
sr: Нове груписане величине

en: This property does not apply to client-side decorated windows
sr: Ово својство се не примењује на украшене прозоре на страни клијента

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use a custom title
en: Setting %s to use a custom title
sr: Постављам „%s“ да користи произвољни наслов

note: Translators: %s is the name of a widget here, the sentence means: * Make the widget use the standard title
en: Setting %s to use the standard title
sr: Постављам „%s“ да користи стандардни наслов

en: Setting %s to show window controls
sr: Постављам „%s“ да прикаже управљачку дугмад прозора

en: Setting %s to not show window controls
sr: Постављам „%s“ да не прикаже управљачку дугмад прозора

note: Add descriptive label
en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
sr: Прво додајте назив врсте у унос испод, а онда додајте и дефинишете изворе за ову иконицу у приказу стабла.

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
sr: Унесите путању датотеке или релативну или пуну путању за извор овог „%s“ (Глејд ће га учитати само током извршавања из фасцикле вашег пројекта).

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
sr: Поставите уколико желите да одредите смер текста за „%s“ овог извора

en: Set the text direction for this source of '%s'
sr: Поставите смер текста за „%s“ овог извора

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
sr: Поставите уколико желите да одредите величину иконица за „%s“ овог извора

en: Set the icon size for this source of '%s'
sr: Поставите величину иконица за „%s“ овог извора

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
sr: Поставите ако желите да одредите стање за „%s“ овог извора

en: Set the state for this source of '%s'
sr: Поставите стање за „%s“ овог извора

en: File Name
sr: Назив датотеке

en: Setting %s to use an image from stock
sr: Постављам „%s“ да користи типску слику

en: Setting %s to use an image from the icon theme
sr: Постављам „%s“ да користи слику из теме иконица

en: Setting %s to use a resource name
sr: Постављам „%s“ да користи назив изворишта

en: Setting %s to use an image from filename
sr: Постављам „%s“ да користи слику из датотеке

en: Setting %s to use a stock item
sr: Постављам „%s“ да користи типску ставку

en: Stock Item:
sr: Типска ставка:

en: Custom label and image:
sr: Произвољна ознака и слика:

note: Label area frame...
en: Edit Label
sr: Уредите натпис

note: Internal Image area...
en: Edit Image
sr: Уредите слику

en: Setting %s to use an attribute list
sr: Постављам „%s“ да користи списак особина

en: Setting %s to use a Pango markup string
sr: Постављам „%s“ да користи ниску са Панго ознакама

en: Setting %s to use a pattern string
sr: Постављам „%s“ да користи шаблонску нису

en: Setting %s to use normal line wrapping
sr: Постављам „%s“ да користи обично преламање

en: Setting %s to use a single line
sr: Постављам „%s“ да користи само једну линију

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
sr: Постављам „%s“ да користи специфично Панго преламање речи

en: <printable chars only>
sr: <само исписиви знаци>

en: Add and remove rows:
sr: Додајте и уклоните редове:

en: Setting %s to have a start action
sr: Постављам „%s“ да има радњу почетка

en: Setting %s to have an end action
sr: Постављам „%s“ да има радњу краја

en: Setting %s to not have a start action
sr: Постављам „%s“ да нема радњу почетка

en: Setting %s to not have an end action
sr: Постављам „%s“ да нема радњу краја

note: Add descriptive label
en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
sr: Дефинишите колоне складишта ваше листе; дајући им смислена називе која ће вам помоћи да их довучете кад постављате особине рендерера ћелије (притисните Delete тастер да уклоните изабрану колону)

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
sr: Додајте, уклањајте и мењајте редове података (можете опционо користити Ctrl+N да додате нове редове и тастер Delete да уклоните означени ред)

en: <Type Here>
sr: <Унеси овде>

en: <Enter ID>
sr: <Унесите ИБ>

en: Setting %s to use standard label text
sr: Постављам „%s“ да користи стандардни текст ознаке

en: Setting %s to use a custom label widget
sr: Постављам „%s“ да користи произвољни елемент ознаке

en: Group Header
sr: Заглавље групе

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
sr: Одаберите модел података и прво дефинишите
    неке колоне у складишту података

en: Setting %s to use a custom tooltip
sr: Постављам „%s“ да користи произвољни облачић

en: Setting %s to use tooltip markup
sr: Постављам „%s“ да користи означавање облачића

en: Setting %s to not use tooltip markup
sr: Постављам „%s“ да не користи означавање облачића

en: Setting %s to use a named icon
sr: Постављам „%s“ да користи именовану иконицу

en: Setting %s to use an icon file
sr: Постављам „%s“ да користи датотеку иконице

en: Setting %s to use a custom titlebar
sr: Постављам „%s“ да користи произвољну траку наслова

en: Setting %s to use a system provided titlebar
sr: Постављам „%s“ да користи системску траку наслова

en: Page Setup Dialog
sr: Прозорче за подешавање штампе

en: Print Dialog
sr: Прозорче за штампу

en: Page Set
sr: Скуп страна

en: Copies
sr: Примерака

en: Collate
sr: Сложи

en: Reverse
sr: Обрнуто

en: Scale
sr: Размера

en: Generate PDF
sr: Направи ПДФ

en: Generate PS
sr: Направи ПС

en: Preview
sr: Преглед

en: Number Up
sr: Број горе

en: Number Up Layout
sr: Распоред броја горе

en: GTK+ Unix Print Toplevels
sr: ГТК+ Јуникс штампа највишег нивоа

en: Preview snapshot
sr: Снимак прегледа

en: Edit Separately
sr: Измени засебно

en: Remove Parent
sr: Уклони родитеља

en: Add Parent
sr: Додај родитеља

en: Alignment
sr: Поравнање

en: Viewport
sr: Прегледни простор

en: Event Box
sr: Кутија за догађаје

en: Frame
sr: Оквир

en: Aspect Frame
sr: Оквир са размером

en: Scrolled Window
sr: Прозор са клизачима

en: Expander
sr: Проширивач

en: Grid
sr: Мрежа

en: Box
sr: Кутија

en: Paned
sr: У панелу

en: Stack
sr: Спремник

en: Add to Size Group
sr: Додај груписаним величинама

en: Clear properties
sr: Очисти својства

en: Read documentation
sr: Прочитај документацију

en: Style Classes
sr: Разреди стила

en: A list of style class names to apply to this widget
sr: Списак назива разреда стила који се примењују на овом елементу

en: Fill
sr: Попуни

en: Start
sr: Почетак

en: Center
sr: Средиште

en: End
sr: Крај

en: Baseline
sr: Подножје

en: Exposure
sr: Изложеност

en: Pointer Motion
sr: Покрет курсора

en: Pointer Motion Hint
sr: Наговештај покрета курсора

en: Button Motion
sr: Покрет дугметом миша

en: Button 1 Motion
sr: Покрет дугметом миша 1

en: Button 2 Motion
sr: Покрет дугметом миша 2

en: Button 3 Motion
sr: Покрет дугметом миша 3

en: Button Press
sr: Притисак дугмета

en: Button Release
sr: Отпуштање дугмета

en: Key Press
sr: Притисак тастера

en: Key Release
sr: Отпуштање тастера

en: Enter Notify
sr: Обавештење о уласку

en: Leave Notify
sr: Обавештење о изласку

en: Focus Change
sr: Промена фокуса

en: Structure
sr: Структура

en: Property Change
sr: Промена својства

en: Visibility Notify
sr: Обавештење о видљивости

en: Proximity In
sr: Блискост изнутра

en: Proximity Out
sr: Блискост споља

en: Substructure
sr: Подструктура

en: Scroll
sr: Клизач

en: Touch
sr: Додир

en: Smooth scroll
sr: Глатко листање

en: Touchpad Gesture
sr: Покрети додирне табле

en: Tablet Pad
sr: Падиљон таблета

en: All Events
sr: Сви догађаји

en: Accelerators
sr: Пречице

en: A list of accelerator keys
sr: Списак тастера пречице

en: Accessible Name
sr: Назив приступачности

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
sr: Назив примерка објекта прилагођеног за приступ технологијама за испомоћ

en: Accessible Description
sr: Опис приступачности

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
sr: Опис објекта, прилагођен за приступ технологијама за испомоћ

en: Role
sr: Улога

en: The accessible role of this object
sr: Приступачна улога овог објекта

en: Invalid
sr: Неисправно

en: Accelerator Label
sr: Натпис пречице

en: Alert
sr: Упозорење

en: Animation
sr: Анимација

en: Arrow
sr: Стрелица

en: Calendar
sr: Календар

en: Canvas
sr: Платно

en: Check Box
sr: Поље за потврду

en: Check Menu Item
sr: Ставка изборника са штиклирањем

en: Color Chooser
sr: Бирач боја

en: Column Header
sr: Заглавље колоне

en: Combo Box
sr: Падајућа листа

en: Date Editor
sr: Уређивач датума

en: Desktop Icon
sr: Иконица радне површи

en: Desktop Frame
sr: Оквир радне површи

en: Dial
sr: Позови

en: Dialog
sr: Прозорче

en: Directory Pane
sr: Површ директоријума

en: Drawing Area
sr: Област за цртање

en: File Chooser
sr: Бирач датотеке

en: Filler
sr: Попуњавач

en: Font Chooser
sr: Бирач словног лика

en: Glass Pane
sr: Стаклена површ

en: HTML Container
sr: ХТМЛ садржалац

en: Icon
sr: Иконица

en: Internal Frame
sr: Унутрашњи оквир

en: Layered Pane
sr: Наслагана површ

en: List
sr: Списак

en: List Item
sr: Ставка списка

en: Menu Bar
sr: Трака изборника

en: Option Pane
sr: Површ опције

en: Page Tab
sr: Језичак странице

en: Page Tab List
sr: Списак језичка странице

en: Panel
sr: Панел

en: Password Text
sr: Текст лозинке

en: Popup Menu
sr: Искачући изборник

en: Progress bar
sr: Трака напретка

en: Push Button
sr: Гурајуће дугме

en: Radio Button
sr: Радио дугме

en: Radio Menu Item
sr: Радио ставка у изборнику

en: Root Pane
sr: Површ корена

en: Row Header
sr: Заглавље реда

en: Scroll Bar
sr: Трака клизача

en: Scroll pane
sr: Површ клизача

en: Slider
sr: Клизач

en: Split Pane
sr: Површ раздвајања

en: Spin Button
sr: Вртеће дугме

en: Status Bar
sr: Трака стања

en: Table
sr: Табела

en: Table Cell
sr: Поље табеле

en: Tear Off Menu Item
sr: Ставка одвојивог изборника

en: Terminal
sr: Терминал

en: Toggle Button
sr: Прекидачко дугме

en: Tool Bar
sr: Трака са алатима

en: Tool Tip
sr: Облачић

en: Tree
sr: Стабло

en: Tree Table
sr: Табела стабла

en: Unknown
sr: Непознато

en: Window
sr: Прозор

en: Header
sr: Заглавље

en: Footer
sr: Подножје

en: Paragraph
sr: Пасус

en: Ruler
sr: Лењир

en: Application
sr: Програм

en: Autocomplete
sr: Самодовршавање

en: Editbar
sr: Трака уређивања

en: Embedded
sr: Угњеждено

en: Entry
sr: Унос

en: Chart
sr: График

en: Caption
sr: Наслов

en: Document Frame
sr: Оквир документа

en: Heading
sr: Наслов

en: Page
sr: Страница

en: Section
sr: Одељак

en: Redundant Object
sr: Поновљени објекат

en: Form
sr: Образац

en: Link
sr: Веза

en: Input Method Window
sr: Прозор начина уноса

en: Table Row
sr: Ред табеле

en: Tree Item
sr: Ставка стабла

en: Document Spreadsheet
sr: Таблица документа

en: Document Presentation
sr: Презентација документа

en: Document Text
sr: Текст документа

en: Document Web
sr: Веб документа

en: Document Email
sr: Ел. пошта документа

en: List Box
sr: Списак

en: Grouping
sr: Груписање

en: Image Map
sr: Мапа слике

en: Notification
sr: Обавештење

en: Info Bar
sr: Трака података

en: Level Bar
sr: Трака нивоа

en: Title Bar
sr: Трака наслова

en: Block Quote
sr: Блок цитата

en: Audio
sr: Аудио

en: Video
sr: Видео

en: Article
sr: Чланак

en: Landmark
sr: Орјентир

en: Log
sr: Дневник

en: Marquee
sr: Рекламна порука

en: Math
sr: Математика

en: Rating
sr: Пласман

en: Time
sr: Време

en: Description List
sr: Списак описа

en: Description Term
sr: Израз описа

en: Description Value
sr: Вредност описа

en: Generic object
sr: Општи објекат

en: Mathematical fraction
sr: Математички разломак

en: A radical expression (in math)
sr: Корени израз (у математици)

en: Subscript text
sr: Текст индекса

en: Superscript text
sr: Текст експонента

en: Footnote text
sr: Текст фусноте

en: Content deletion
sr: Брисање садржаја

en: Content insertion
sr: Уметање садржаја

en: Marked content
sr: Означени садржај

en: Change suggestion
sr: Промени предлог

en: Last Defined
sr: Последњи одређен

en: Controlled By
sr: Контролисан од

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
sr: Указује да је објекат контролисан од једног или више циљних објеката

en: Controller For
sr: Контролисан за

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
sr: Указује да објекат контролише једног или више циљних објеката

en: Labeled By
sr: Означено

en: Indicates an object is labeled by one or more target objects
sr: Указује да је објекат означен од једног или више циљних објеката

en: Label For
sr: Означено за

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
sr: Указује да је објекат ознака једног или више циљних објеката

en: Member Of
sr: Члан од

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
sr: Указује да је објекат члан групе једног или више циљних објеката

en: Node Child Of
sr: Садржани чвора од

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
sr: Указује да је објекат ћелија у табели стабла које је приказано јер је ћелија у истој колони проширена и препознаје ту ћелију

en: Flows To
sr: Плута до

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
sr: Указује да објекат има садржај који логично плута ка другом Атк објекту на секвенцијални начин (нпр. ток текста)

en: Flows From
sr: Плута од

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
sr: Указује да објекат има садржај који логично плута од другог Атк објекта на секвенцијални начин (нпр. ток текста)

en: Subwindow Of
sr: Потпрозор од

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
sr: Указује да је потпрозор прикачен на компоненту, али иначе нема везе у хијерархији сучеља ка тој компоненти

en: Embeds
sr: Угњежђује

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
sr: Указује да објекат визуелно угњеждава садржај другог објекта, тј. садржај овог објекта плута око садржаја другог објекта

en: Embedded By
sr: Угњежден од

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
sr: Супротно од „угњеждује“, означава да је садржај овог објекта визуелно угњежден у другом објекту

en: Popup For
sr: Искаче за

en: Indicates that an object is a popup for another object
sr: Указује да је објекат искачући другом објекту

en: Parent Window Of
sr: Родитељски прозор од

en: Indicates that an object is a parent window of another object
sr: Указује да је објекат прозор-родитељ другом објекту

en: Described By
sr: Описан од

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
sr: Указује да други објекат пружа описне податке о овом објекту; опширније него „Означен од“

en: Description For
sr: Опис за

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
sr: Указује да овај објекат пружа описне податке о другом објекту; опширније од „Означено за“

en: Queue
sr: Ред

en: Immediate
sr: Одмах

en: Bin
sr: Бин

en: Insert Before
sr: Унеси после

en: Insert After
sr: Унеси пре

en: Remove Slot
sr: Уклони жлеб

en: Number of items
sr: Број ставки

en: The number of items in the box
sr: Број ставки у прозорчету

en: Top
sr: Горе

en: Bottom
sr: Доле

en: Center Child
sr: Средишњи садржани

en: Horizontal Box
sr: Водоравна кутија

en: Vertical Box
sr: Усправна кутија

en: Action Bar
sr: Трака радње

en: The number of items in the action bar
sr: Број ставки у траци радње

en: Accel Groups
sr: Групe пречица

en: A list of accel groups to be added to this window
sr: Списак група пречица које ће бити додате овом прозору

en: CSD
sr: ЦСД

en: North West
sr: Северозапад

en: North
sr: Север

en: North East
sr: Североисток

en: West
sr: Запад

en: East
sr: Исток

en: South West
sr: Југозапад

en: South
sr: Југ

en: South East
sr: Југоисток

en: Static
sr: Статично

en: Toolbar
sr: Трака алата

en: Splash Screen
sr: Уводни екран

en: Utility
sr: Алати

en: Dock
sr: Лука

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Drop Down Menu
sr: Падајући изборник

en: Tooltip
sr: Облачић

en: Toplevel
sr: Највиши ниво

en: Popup
sr: Искачуће

en: Offscreen
sr: Ван екрана

en: Mouse
sr: Миш

en: Always Center
sr: Увек центрирано

en: Center on Parent
sr: Центар према родитељу

en: Offscreen Window
sr: Прозор ван екрана

en: Application Window
sr: Прозор програма

en: Overlay
sr: Преклапање

en: Menu Shell
sr: Шкољка изборника

en: Position
sr: Положај

en: The position of the menu item in the menu shell
sr: Позиција ставке изборника у шкољци изборника

en: Edit…
sr: Уреди…

en: Use Underline
sr: Користи подвучено

en: Related Action
sr: Повезана акција

en: Use Action Appearance
sr: Користи изглед акције

en: Action Name
sr: Назив радње

en: Action Target
sr: Мета радње

en: Click
sr: Клик

en: Set the description of the Click atk action
sr: Поставите опис атк акције кликтања

en: Image Menu Item
sr: Ставка изборника са иконицом

en: Stock Item
sr: Типска ставка

en: The stock item for this menu item
sr: Типска ставка за ову ставку изборника

en: Accel Group
sr: Група пречица

en: Separator Menu Item
sr: Раздвојник у изборнику

en: Left to Right
sr: Са лева на десно

en: Right to Left
sr: Са десна на лево

en: Top to Bottom
sr: Од врха ка дну

en: Bottom to Top
sr: Од дна ка врху

en: Horizontal
sr: Водоравнo

en: Vertical
sr: Усправно

en: Icons only
sr: Само иконице

en: Text only
sr: Само текст

en: Text below icons
sr: Текст испод иконица

en: Text beside icons
sr: Текст поред иконица

en: A symbolic icon size for the stock icon
sr: Симболична величина иконице за ову типску иконицу

en: Small Toolbar
sr: Мала трака алата

en: Large Toolbar
sr: Велика трака са алатима

en: Drag &amp; Drop
sr: Превуци и убаци

en: The position of the tool item in the toolbar
sr: Позиција ставке у траци алата

en: Tool Palette
sr: Палета алата

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural width
sr: Да ли да започне премицање на мање од најмање или уобичајене ширине

en: Minimum
sr: Најмање

en: Natural
sr: Природно

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural height
sr: Да ли да започне премицање на мање од најмање или уобичајене висине

en: The position of the tool item group in the palette
sr: Позиција групе ставке алата у палети

en: Middle
sr: Средина

en: Half
sr: Пола

en: GtkToolItem
sr: Ставка Гтк алата

en: Separator Tool Item
sr: Раздвојник у траци алата

en: Tool Button
sr: Дугме у траци алата

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
sr: Типска иконица која се приказује на ставци (одаберите типску ставку из ГТК+ или из фабрике иконица)

en: Toggle Tool Button
sr: Прекидачко дугме у траци алата

en: Radio Tool Button
sr: Радио дугме у траци са алатима

en: Menu Tool Button
sr: Дугме алатке изборника

en: Handle Box
sr: Кућица са ручком

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: In
sr: Унутра

en: Out
sr: Изван

en: Etched In
sr: Унутрашња гравура

en: Etched Out
sr: Спољашња гравура

en: Attributes
sr: Особине

en: The pango attributes for this label
sr: Панго особине ове ознаке

en: Word
sr: Реч

en: Character
sr: Знак

en: Word Character
sr: Карактер речи

en: Text Entry
sr: Унос текста

en: Free Form
sr: Слободан облик

en: Alpha
sr: Провидност

en: Digits
sr: Цифре

en: Number
sr: Број

en: Phone
sr: Телефон

en: URL
sr: Адреса

en: Email
sr: Ел. пошта

en: Password
sr: Лозинка

en: Pin Code
sr: Пин код

en: Spellcheck
sr: Провера писања

en: No Spellcheck
sr: Без провере писања

en: Word Completion
sr: Довршавање речи

en: Lowercase
sr: Мала слова

en: Uppercase Chars
sr: Знаци великим словима

en: Uppercase Words
sr: Речи великим словима

en: Uppercase Sentences
sr: Реченице великим словима

en: Inhibit On-screen Keyboard
sr: Забрањује тастатуру на екрану

en: Vertical Writing
sr: Усправно писање

en: Emoji Support
sr: Подршка емоџија

en: No Emoji Support
sr: Бет подршке емоџија

en: Primary Stock Icon
sr: Главна типска иконица

en: Secondary Stock Icon
sr: Помоћна типска иконица

en: Primary Icon Pixbuf
sr: Сличица главне иконице

en: Secondary Icon Pixbuf
sr: Сличица помоћне иконице

en: Primary Icon Name
sr: Назив главне иконице

en: Secondary Icon Name
sr: Назив помоћне иконице

en: Primary Icon Activatable
sr: Главна иконица се може активирати

en: Secondary Icon Activatable
sr: Помоћна иконица се може активирати

en: Primary Icon Sensitive
sr: Осетљивост главне иконице

en: Secondary Icon Sensitive
sr: Осетљивост помоћне иконице

en: Progress Fraction
sr: Део напретка

en: Progress Pulse Step
sr: Корак импулса напретка

en: Primary Icon Tooltip Text
sr: Текст савета главне иконице

en: Secondary Icon Tooltip Text
sr: Текст савета помоћне иконице

en: Primary Icon Tooltip Markup
sr: Обележавање савета главне иконице

en: Secondary Icon Tooltip Markup
sr: Обележавање савета помоћне иконице

en: Activate
sr: Покрени

en: Set the description of the Activate atk action
sr: Поставите опис атк акције активирања

en: Search Entry
sr: Унос претраге

en: Text View
sr: Приказ текста

en: Search Bar
sr: Трака претраге

en: Reject
sr: Одбиј

en: Accept
sr: Прихвати

en: Delete Event
sr: Обриши догађај

en: OK
sr: У реду

en: Cancel
sr: Откажи

en: Close
sr: Затвори

en: Apply
sr: Примени

en: Help
sr: Помоћ

en: Stock Button
sr: Типско дугме

en: The stock item for this button
sr: Типска ставка за ово дугме

en: Response ID
sr: ИД одговора

en: The response ID of this button in a dialog
sr: Идентификација одговора овог дугмета у дијалогу

en: Press
sr: Притискање

en: Set the description of the Press atk action
sr: Поставите опис атк акције притискања

en: Release
sr: Отпуштање

en: Set the description of the Release atk action
sr: Поставите опис за атк акцију отпуштања

en: Check Button
sr: Дугме штиклирања

en: Always
sr: Увек

en: If Valid
sr: Ако је исправно

en: Switch
sr: Пребаци

en: File Chooser Button
sr: Дугме за одабир датотеке

en: Save
sr: Сачувај

en: Open
sr: Отвори

en: Select Folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Create Folder
sr: Направи фасциклу

en: Scale Button
sr: Дугме са скалом

en: The names of the icons to be used by the scale button. The first item in the array will be used in the button when the current value is the lowest value, the second item for the highest value. All the subsequent icons will be used for all the other values, spread evenly over the range of values
sr: Називи иконица које ће бити коришћене дугметом размере. Прва ставка у низу биће коришћена у дугмету када је тренутна вредност нижа вредност, друга ставка за вишу вредност. Све наредне иконице биће коришћене за све остале вредности, распоређене преко опсега вредности.

en: Volume Button
sr: Дугме за јачину звука

en: File Chooser Widget
sr: Одабир датотеке

en: Application Chooser Widget
sr: Елемент за бирање програма

en: Places Sidebar
sr: Бочна површ места

en: New Tab
sr: Нови језичак

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Color Button
sr: Дугме за одабир боје

en: Font Button
sr: Дугме за одабир фонта

en: Automatic
sr: Самостално

en: On
sr: Укључено

en: Off
sr: Искључено

en: Combo Box Text
sr: Текст прозорчета за избор

en: Items
sr: Ставке

en: The list of items to show in the combo box
sr: Списак ставки за приказивање у прозорче за избор

en: Application Chooser Button
sr: Дугме бирача програма

en: Progress Bar
sr: Напредак

en: Continuous
sr: Непрекидно

en: Discrete
sr: Дискретно

en: Resource Name
sr: Назив изворишта

en: Icon Size
sr: Величина иконице

en: Dialog Box
sr: Прозорче

en: Insert Row
sr: Уметни ред

en: Before
sr: Пре

en: Insert Column
sr: Стубац уноса

en: Remove Row
sr: Уклони ред

en: Remove Column
sr: Уклони колону

en: Expand
sr: Рашири

en: Shrink
sr: Скупи

en: Rows
sr: Редови

en: The number of rows for this grid
sr: Број редова за ову мрежу

en: Columns
sr: Колоне

en: The number of columns for this grid
sr: Број колона за ову мрежу

en: Horizontal Panes
sr: Водоравни панели

en: Vertical Panes
sr: Усправни панели

en: Notebook
sr: Бележница

en: Insert Page Before
sr: Уметни страну пре

en: Insert Page After
sr: Уметни страну после

en: Remove Page
sr: Уклони страницу

en: Set the currently active page to edit, this property will not be saved
sr: Поставите тренутно радну страницу за уређивање, ово својство неће бити сачувано

en: Number of pages
sr: Број страница

en: The number of pages in the notebook
sr: Број страна у бележници

en: Start Action
sr: Радња почетка

en: End Action
sr: Радња краја

en: HeaderBar
sr: Трака заглавља

en: Reserve space for subtitle
sr: Резервиши простор за поднаслов

en: Keep the headerbar height the same as the subtitle changes dynamically.
sr: Задржи траку заглавља високо као што се поднаслов мења динамички.

en: Custom Title
sr: Произвољни наслов

en: The number of items in the header bar
sr: Број ставки у траци заглавља

en: Add Slot
sr: Додај жлеб

en: The number of pages in the stack
sr: Број страна у спремнику

en: Edit page
sr: Уреди страницу

en: Visible child
sr: Видљиви садржани

en: Crossfade
sr: Постепеност

en: Slide Right
sr: Премакни десно

en: Slide Left
sr: Премакни лево

en: Slide Up
sr: Премакни горе

en: Slide Down
sr: Премакни доле

en: Slide Left-Right
sr: Премакни лево-десно

en: Slide Up-Down
sr: Премакни горе-доле

en: Move Over Up
sr: Премести преко горе

en: Move Over Down
sr: Премести преко доле

en: Move Over Left
sr: Премести преко лево

en: Move Over Right
sr: Премести преко десно

en: Move Over Up-Down
sr: Премести преко горе-доле

en: Move Over Down-Up
sr: Премести преко доле-горе

en: Move Over Left-Right
sr: Премести преко лево-десно

en: Move Over Right-Left
sr: Премести преко десно-лево

en: Move Under Up
sr: Премести испод горе

en: Move Under Down
sr: Премести испод доле

en: Move Under Left
sr: Премести испод лево

en: Move Under Right
sr: Премести испод десно

en: Stack Switcher
sr: Пребацивач спремника

en: Stack Sidebar
sr: Бочна површ спремника

en: Revealer
sr: Откривач

en: Add Row
sr: Додај ред

en: Single
sr: Једноструко

en: Browse
sr: Разгледај

en: Multiple
sr: Вишеструко

en: Placeholder
sr: Чувар места

en: Whether this listbox should have a placeholder widget that is shown in the list when it doesn't display any visible children
sr: Да ли ово поље списка треба да има елемент чувара места који је приказан на списку када не приказује никаквог видљивог садржаног

en: The position of the row item in the listbox
sr: Положај ставке реда на списку

en: List Box Row
sr: Ред списка

en: Flow Box
sr: Поље протока

en: Add Child
sr: Додај садржаног

en: The position of the child in the flowbox
sr: Положај садржаног у пољу протока

en: Flow Box Child
sr: Садржани поља протока

en: Range
sr: Опсег

en: Discontinuous
sr: Испрекидано

en: Delayed
sr: Одложено

en: The number of digits to round the value to when the value changes
sr: На који број цифара да се заокружи вредност приликом измене исте

en: Whether to highlight the area of the trough from the bottom or left leading up to the knob
sr: Да ли да истакне подручје увале са дна или с лева које води до дугмета

en: Horizontal Scale
sr: Водоравна скала

en: Vertical Scale
sr: Усправна скала

en: Flip Horizontally
sr: Изврни водоравно

en: Flip Vertically
sr: Изврни усправно

en: Slide Horizontally
sr: Помери водоравно

en: Slide Vertically
sr: Помери усправно

en: Resize Horizontally
sr: Промени величину водоравно

en: Resize Vertically
sr: Промени величину усправно

en: Flip Both Sides
sr: Изврни обе стране

en: Slide Both Sides
sr: Помери обе стране

en: Resize Both Sides
sr: Промени величину обе стране

en: Scrollbar
sr: Трака клизача

en: Horizontal Scrollbar
sr: Водоравни клизач

en: Vertical Scrollbar
sr: Усправни клизач

en: Button Box
sr: Кутија са дугмадима

en: Default
sr: Основно

en: Spread
sr: Ширење

en: Edge
sr: Ивица

en: Horizontal Button Box
sr: Водоравна кутија са дугмадима

en: Vertical Button Box
sr: Усправна кутија са дугмадима

en: Horizontal Separator
sr: Водоравни раздвојник

en: Vertical Separator
sr: Усправни раздвојник

en: Accel Label
sr: Ознака са пречицом

en: Up
sr: Горе

en: Down
sr: Доле

en: Menu Button
sr: Дугме изборника

en: Lock Button
sr: Дугме закључавања

en: Layout
sr: Распоред

en: Fixed
sr: Стално

en: OpenGL Area
sr: Област ОпенГЛ-а

en: Info
sr: Подаци

en: Warning
sr: Упозорење

en: Question
sr: Питање

en: Error
sr: Грешка

en: Never
sr: Никад

en: External
sr: Спољно

en: Top Left
sr: Горе лево

en: Bottom Left
sr: Доле лево

en: Top Right
sr: Горе десно

en: Bottom Right
sr: Доле десно

en: If overlay scrolling is enabled, scrollbars are only added as traditional widgets when a mouse is present
sr: Ако је укључено прекривајуће клизање, клизачи се додају само као традиционални елементи када је миш присутан

en: About Dialog
sr: Прозорче о програму

en: GPL 2.0
sr: ОЈЛ 2.0

en: GPL 3.0
sr: ОЈЛ 3.0

en: LGPL 2.1
sr: МОЈЛ 2.1

en: LGPL 3.0
sr: МОЈЛ 3.0

en: MIT X11
sr: МИТ Х11

en: Artistic
sr: Уметнички

en: GPL 2.0 Only
sr: Само ОЈЛ 2.0

en: GPL 3.0 Only
sr: Само ОЈЛ 3.0

en: LGPL 2.1 Only
sr: Само МОЈЛ 2.1

en: LGPL 3.0 Only
sr: Само МОЈЛ 3.0

en: AGPL 3.0
sr: АОЈЛ 3.0

en: AGPL 3.0 Only
sr: Само АОЈЛ 3.0

en: BSD 3
sr: БСД 3

en: Apache 2.0
sr: Апач 2.0

en: MPL 2.0
sr: МПЛ 2.0

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
sr: Можете ово означити као преводиво и поставити нечије име/адресу ако желите да прикажете конкретног преводиоца овог превода, у супротном треба да излистате све преводиоце и да ставите да ова ниска није за превођење

en: Color Selection Dialog
sr: Прозорче за избор боје

en: File Chooser Dialog
sr: Дијалог за одабир датотеке

en: Font Selection Dialog
sr: Дијалог одабира фонта

en: Application Chooser Dialog
sr: Прозорче за бирање програма

en: Message Dialog
sr: Прозорче поруке

en: Ok
sr: У реду

en: Yes, No
sr: Да, не

en: Ok, Cancel
sr: У реду, поништи

en: Color Selection
sr: Избор боје

en: Color Chooser Widget
sr: Елемент бирача боје

en: Color Chooser Dialog
sr: Прозорче бирача боје

en: Font Chooser Widget
sr: Елемент бирача словног лика

en: Font Chooser Dialog
sr: Прозорче бирача словног лика

en: Font Selection
sr: Избор словног лика

en: Assistant
sr: Помоћник

en: Number of Pages
sr: Број страна

en: Number of pages in this assistant
sr: Број страна помоћника

en: Initially Complete
sr: Почетно комплетан

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
sr: Да ли ће ова страница у почетку бити означена као потпуна, без обзира на унос корисника.

en: Content
sr: Садржај

en: Intro
sr: Увод

en: Confirm
sr: Потврди

en: Summary
sr: Извештај

en: The page position in the Assistant
sr: Позиција стране у асистенту

en: Popover
sr: Искок

en: Popover Menu
sr: Искачући изборник

en: Number of submenus
sr: Број подизборника

en: The number of submenus in the popover menu
sr: Број подизборника у искачућем изборнику

en: Edit menu
sr: Измени изборник

en: Set the currently active submenu to edit, this property will not be saved
sr: Поставите тренутни радни подизборник за уређивање, ово својство неће бити сачувано

en: Model Button
sr: Дугме модела

en: Link Button
sr: Дугме са везом

en: Recent Chooser
sr: Бирач скорашњих датотека

en: Most Recently Used first
sr: Прво најчешће коришћени

en: Least Recently Used first
sr: Прво најређе коришћени

en: Recent Chooser Dialog
sr: Прозорче за бирање скорашњих датотека

en: Size Group
sr: Груписане величине

en: Widgets
sr: Елементи

en: List of widgets in this group
sr: Списак елемената ове групе

en: Both
sr: Оба

en: Window Group
sr: Група прозора

en: Adjustment
sr: Подешавање

en: An accelerator key for this action
sr: Тастер пречице за ову акцију

en: Toggle Action
sr: Прекидачка акција

en: Radio Action
sr: Радио акција

en: Recent Action
sr: Скорашња радња

en: Action Group
sr: Група акција

en: Entry Completion
sr: Допуна уноса текста

en: Icon Factory
sr: Фабрика иконица

en: Icon Sources
sr: Извори иконица

en: A list of sources for this icon factory
sr: Списак извора за ову фабрику иконица

en: List Store
sr: Складиште листе

en: Enter a list of column types for this data store
sr: Унесите листу типова колона за ово складиште података

en: Data
sr: Подаци

en: Enter a list of values to be applied on each row
sr: Унесите листу вредности која ће се примењивати на сваки ред

en: Tree Store
sr: Складиште стабла

en: Tree Model Filter
sr: Филтрирање модела стабла

en: Tree Model Sort
sr: Ређање модела стабла

en: Tree Selection
sr: Избор у стаблу

en: Tree View
sr: Приказ стабла

en: Horizontal and Vertical
sr: Водоравнo и усправнo

en: Ascending
sr: Растуће

en: Descending
sr: Опадајуће

en: Grow Only
sr: Само ширење

en: Icon View
sr: Приказ иконица

en: Cell Background Color name column
sr: Стубац назива боје позадине ћелије

en: The column in the model to load the value from
sr: Колоне модела одакле се учитавају вредности

en: Cell Background Color column
sr: Стубац боје позадине ћелије

en: Cell Background RGBA column
sr: РГБА колона боје позадине ћелије

en: Width column
sr: Стубац ширине

en: Height column
sr: Стубац висине

en: Horizontal Padding
sr: Водоравна попуна

en: Horizontal Padding column
sr: Стубац водоравне попуне

en: Vertical Padding
sr: Усправна попуна

en: Vertical Padding column
sr: Стубац усправне попуне

en: Horizontal Alignment
sr: Водоравно поравнање

en: Horizontal Alignment column
sr: Стубац водоравног поравњања

en: Vertical Alignment
sr: Усправно поравнање

en: Vertical Alignment column
sr: Стубац вертикалног поравњања

en: Sensitive column
sr: Стубац осетљивости

en: Visible column
sr: Стубац видљивости

en: Text Renderer
sr: Рендерер текста

en: Alignment column
sr: Стубац за поравњање

en: Attributes column
sr: Колоне особина

en: Background Color Name column
sr: Стубац имена боје позадине

en: Background Color column
sr: Стубац боје позадине

en: Editable column
sr: Стубац која се може мењати

en: Ellipsize column
sr: Стубац скраћивања текста

en: Family column
sr: Стубац фамилије

en: Font column
sr: Стубац фонта

en: Font Description column
sr: Стубац описа фонта

en: Foreground Color Name column
sr: Стубац имена боје исписа

en: Foreground Color column
sr: Стубац боје исписа

en: Language column
sr: Стубац језика

en: Markup column
sr: Стубац ознаке

en: Rise column
sr: Издигни колону

en: Scale column
sr: Стубац скале

en: Single Paragraph Mode column
sr: Стубац начина рада једноструког пасуса

en: Size column
sr: Стубац величине

en: Data column
sr: Стубац података

en: Ultra Condensed
sr: Веома згуснуто

en: Extra Condensed
sr: Врло згуснуто

en: Condensed
sr: Згуснуто

en: Semi Condensed
sr: Полузгуснуто

en: Semi Expanded
sr: Полупроширено

en: Expanded
sr: Проширено

en: Extra Expanded
sr: Врло проширено

en: Ultra Expanded
sr: Веома проширено

en: Stretch column
sr: Стубац развучености

en: Strikethrough column
sr: Стубац прецртаности

en: Oblique
sr: Искошено

en: Italic
sr: Писано

en: Style column
sr: Стубац стила

en: Text column
sr: Стубац текста

en: Double
sr: Двоструко

en: Low
sr: Ниско

en: Underline column
sr: Стубац подвучености

en: Small Capitals
sr: Умањена „велика слова“

en: Variant column
sr: Стубац варијанте

en: Weight column
sr: Стубац тежине

en: Width in Characters column
sr: Стубац ширине у броју карактера

en: Wrap Mode column
sr: Стубац начина прелома

en: Wrap Width column
sr: Стубац ширине прелома

en: Background RGBA column
sr: РГБА колона позадине

en: Foreground RGBA column
sr: РГБА колона боје исписа

en: Maximum width in characters
sr: Највећа ширина у знаковима

en: Placeholder text
sr: Текст чувара места

en: Accelerator Renderer
sr: Исцртавач пречице

en: Gtk
sr: Гтк

en: Accelerator Mode column
sr: Стубац начина рада пречице

en: Shift Key
sr: Shift тастер

en: Lock Key
sr: Тастер закључавања

en: Control Key
sr: Контролни тастер

en: Alt Key
sr: Alt тастер

en: Fifth Key
sr: Пети тастер

en: Sixth Key
sr: Шести тастер

en: Seventh Key
sr: Седми тастер

en: Eighth Key
sr: Осми тастер

en: First Mouse Button
sr: Прво дугме миша

en: Second Mouse Button
sr: Друго дугме миша

en: Third Mouse Button
sr: Треће дугме миша

en: Fourth Mouse Button
sr: Четврто дугме миша

en: Fifth Mouse Button
sr: Пето дугме миша

en: Super Modifier
sr: Супер модификатор

en: Hyper Modifier
sr: Хипер модификатор

en: Meta Modifier
sr: Мета измењивач

en: Release Modifier
sr: Измењивач отпуштања

en: All Modifiers
sr: Сви модификатори

en: Accelerator Modifiers column
sr: Стубац модификатора пречице

en: Keycode column
sr: Стубац шифре тастера

en: Combo Renderer
sr: Исцртавач прозорчета за избор

en: Has Entry column
sr: Има колону за унос

en: Model column
sr: Стубац модела

en: Text Column column
sr: Стубац колоне текста

en: Spin Renderer
sr: Рендерер вртећег дугмета

en: Adjustment column
sr: Стубац подешавања

en: Climb Rate column
sr: Стубац степена успона

en: Digits column
sr: Стубац са цифрама

en: Pixbuf Renderer
sr: Рендерер сличице

en: Follow State column
sr: Стубац праћења стања

en: Icon Name column
sr: Стубац назива иконица

en: Pixbuf column
sr: Стубац сличице

en: GIcon column
sr: Стубац Гиконице

en: Pixbuf Expander Closed column
sr: Стубац сличице за затворени проширивач

en: Pixbuf Expander Open column
sr: Стубац сличице за отворени проширивач

en: Stock Detail column
sr: Стубац детаља типског дугмета

en: Stock column
sr: Стубац типа

en: Stock Size column
sr: Стубац величине типске ставке

en: Progress Renderer
sr: Рендерер напретка

en: Orientation column
sr: Стубац оријентисаности

en: Pulse column
sr: Стубац импулса

en: Text Horizontal Alignment column
sr: Стубац водоравног поравњања текста

en: Text Vertical Alignment column
sr: Стубац усправног поравњања текста

en: Value column
sr: Стубац вредности

en: Inverted column
sr: Окренута колона

en: Spinner Renderer
sr: Рендерер вртећег дугмета

en: Active column
sr: Активна колона

en: Toggle Renderer
sr: Рендерер прекидачког дугмета

en: Activatable column
sr: Стубац која се може активирати

en: Inconsistent column
sr: Неодређена колона

en: Indicator Size column
sr: Стубац показивача величине

en: Radio column
sr: Радио колона

en: Status Icon
sr: Иконица стања

en: Text Buffer
sr: Међумеморија текста

en: Entry Buffer
sr: Меумеморија уноса

en: Text Tag
sr: Текстуалне ознаке

en: Text Tag Table
sr: Табела ознака текста

en: File Filter
sr: Филтер датотеке

en: Mime Types
sr: МИМЕ врсте

en: The list of mime types to add to the filter
sr: Списак миме врста за додавање филтеру

en: Patterns
sr: Обрасци

en: The list of file name patterns to add to the filter
sr: Списак назива образаца за додавање филтеру

en: Recent Filter
sr: Скорашњи филтер

en: The list of application names to add to the filter
sr: Списак назива програма за додавање филтеру

en: Recent Manager
sr: Управник скорашњих ставки

en: Themed Icon
sr: Темска иконица

en: File Icon
sr: Иконица датотеке

en: Native File Chooser Dialog
sr: Изворно прозорче за избор датотеке

en: Toplevels
sr: Елементи највишег нивоа

en: Containers
sr: Садржаоци

en: Control
sr: Ctrl

en: Display
sr: Приказ

en: Composite Widgets
sr: Елементи састављања

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Deprecated
sr: Застарело

en: Program Attributes
sr: Особине програма

en: License Text
sr: Текст дозволе

en: Version:
sr: Издање:

en: Authors
sr: Аутори

en: Translators
sr: Преводиоци

en: Artists
sr: Графика

en: Documenters
sr: Документација

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: Comments
sr: Напомене

en: Logo:
sr: Логотип:

en: License and Copyright
sr: Дозвола и ауторска права

en: Website:
sr: Веб страница:

en: Credits
sr: Заслуге

en: Box Attributes
sr: Особине кућице

en: Add center child
sr: Додај средишњег садржаног

en: Whether this action bar should include a centered child.
sr: Да ли ова трака радње треба да укључи усредиштеног садржаног.

en: Action Attributes
sr: Особине радње

en: Toolbar Proxies
sr: Посредници траке алата

en: Toggle and Radio
sr: Прекидач и радио

en: Value ID:
sr: ИБ вредности:

en: Radio proxies
sr: Посредници радио дугмета

en: Activatable / Actionable
sr: Покретљив / Радан

en: App Chooser Button Attributes
sr: Особине дугмета бирача програма

en: App Chooser Widget Attributes
sr: Особине елемента бирача програма

en: Baseline:
sr: Подножје:

en: Whether this box should include a centered child.
sr: Да ли ово поље треба да укључи усредиштеног садржаног.

en: Child alignments:
sr: Поравнање садржаног:

en: Horizontal:
sr: Водоравнo:

en: Vertical:
sr: Усправно:

en: Button Attributes
sr: Особине дугмета

en: Button Content
sr: Садржај дугмета

en: Add custom content
sr: Додај произвољни садржај

en: Label with optional image
sr: Ознака са опционом сликом

en: Image:
sr: Слика:

en: Position:
sr: Положај:

en: Combo Box Attributes
sr: Особине кућице за избор

en: Tree model:
sr: Модел стабла:

en: Draw frame around entry
sr: Исцртај оквир око уноса

en: Tearoff menus
sr: Откачиви изборници

en: Tabular Menus
sr: Изборници са језичцима

en: Combo Box Text Attributes
sr: Особине текста кућице за избор

en: List of items:
sr: Списак ставки:

en: Input Hints:
sr: Покушаји уноса:

en: Primary Icon
sr: Главна иконица

en: Tooltip:
sr: Облачић:

en: Use markup
sr: Користи означавање

en: Whether to use markup in the
    primary icon's tooltip
sr: Да ли да користи означавање у
    облачићу главне иконице

en: Secondary Icon
sr: Помоћна иконица

en: Whether to use markup in the
    secondary icon's tooltip
sr: Да ли да користи означавање у
    облачићу помоћне иконице

en: Horizontal Alignment:
sr: Водоравно поравнање:

en: File Chooser Attributes
sr: Особине бирача датотеке

en: Font Button Attributes
sr: Особине дугмета словног лика

en: Font Chooser Attributes
sr: Особине бирача словног лика

en: Grid Attributes
sr: Особине мреже

en: Spacing:
sr: Размак:

en: Homogeneous
sr: Истородно

en: Count:
sr: Укупно:

en: Headerbar Attributes
sr: Особине траке заглавља

en: Custom title
sr: Произвољни наслов

en: Whether the headerbar should use a custom title widget.
sr: Да ли трака заглавља треба да користи елемент произвољног наслова.

en: Show window controls
sr: Прикажи управљачку дугмад прозора

en: Whether to show window controls, e.g. a close button.
sr: Да ли да прикаже управљачку дугмад прозора, нпр. дугме за затварање.

en: Icon View Attributes
sr: Особине прегледа иконице

en: Single Click Activate
sr: Један притисак покреће

en: Columns:
sr: Ступци:

en: Cell Spacing:
sr: Размак поља:

en: Item Width:
sr: Ширина ставке:

en: View Margin:
sr: Ивица прегледа:

en: Item Size and Spacing
sr: Величина ставке и размак

en: Size
sr: Величина

en: Appearance
sr: Изглед

en: Formatting
sr: Обликовање

en: Label behaviour
sr: Понашање натписа

en: Wrap only on new line
sr: Преламај само на новом реду

en: Never wrap
sr: Никада не преламај

en: Label Width
sr: Ширина натписа

en: Automatically wrap
sr: Самостално преламај

en: Lines
sr: Редови

en: Level Bar Attributes
sr: Особине траке нивоа

en: Indicator Mode:
sr: Режим указивача:

en: Minimum:
sr: Најмање:

en: Maximum:
sr: Највише:

en: Value:
sr: Вредност:

en: Message Dialog Attributes
sr: Особине прозорчета поруке

en: Primary Text:
sr: Главни текст:

en: Secondary Text:
sr: Помоћни текст:

en: Alignment and Padding
sr: Поравнавање и попуњавање

en: Padding
sr: Попуна

en: Model Button Attributes
sr: Особине дугмета модела

en: Notebook Attributes
sr: Особине бележнице

note: Property used to choose which page of the notebook to edit
en: Edit page:
sr: Уреди страницу:

en: Tab Attributes
sr: Особине језичка

en: Start Action:
sr: Радња почетка:

en: End Action:
sr: Радња краја:

en: Popover Attributes
sr: Особине искока

en: Menu Attributes
sr: Особине изборника

en: Progress Bar Attributes
sr: Особине траке напретка

en: Ellipsize Text:
sr: Скраћивање текста:

en: Tree View Attributes
sr: Особине прегледа стаблом

en: Search Column:
sr: Стубац претраге:

en: Expander Column:
sr: Стубац гранања:

en: Recent Chooser Attributes
sr: Особине бирача скорашњих

en: Scale Button Attributes
sr: Особине дугмета размере

en: Scale orientation:
sr: Усмерење размере:

en: Scale Attributes
sr: Особине размере

en: Stepper Sensitivity
sr: Осетљивост корачника

en: Lower:
sr: Ниже:

en: Upper:
sr: Више:

en: Highlight Origin
sr: Порекло истицања

en: Scrolling Attributes
sr: Особине премицања

en: Policy:
sr: Политика:

en: Scrollbar Attributes
sr: Особине клизача

en: Scrolled Window Attributes
sr: Особине премакнутог прозора

en: Window Placement:
sr: Постављање прозора:

en: Scrollbar Policy:
sr: Политика клизача:

en: Adjustment:
sr: Подешавање:

en: Height:
sr: Висина:

en: Spin Button Attributes
sr: Особине дугмета вртешке

en: Button Orientation:
sr: Усмерење дугмета:

en: Stack Attributes
sr: Особине спремника

en: Homogeneous:
sr: Истородно:

en: Stack Switcher Attributes
sr: Особинне пребацивача спремника

en: Text View Attributes
sr: Особине прегледа текста

note: Name for populate-all property
en: Populate for touch
sr: Испуни за додир

en: Text Formatting
sr: Обликовање текста

en: Indentation:
sr: Увлачење:

en: Left:
sr: Лево:

en: Right:
sr: Десно:

en: Margins
sr: Ивице

en: Spacing
sr: Размак

en: Above Lines:
sr: Изнад линија:

en: Below Lines:
sr: Испод линија:

en: Inside Wrap:
sr: Унутар преламања:

en: Top:
sr: Врх:

en: Bottom:
sr: Дно:

en: Text:
sr: Текст:

en: Widget:
sr: Елемент:

en: Widget Attributes
sr: Особине елемента

en: Whether to use markup in the tooltip
sr: Да ли да користи означавање у облачићу

en: Widget Flags
sr: Заставице елемента

en: Widget Spacing
sr: Размак елемента

en: Use the "query-tooltip" to present a tooltip
    instead of setting a literal tooltip
sr: Користи „query-tooltip“ да представи облачић
    уместо да подеси дословни облачић

en: Start:
sr: Почетак:

en: End:
sr: Крај:

en: Window Attributes
sr: Особине прозора

en: Transient For:
sr: Прелазан за:

en: Attached To:
sr: Прикачен на:

en: Icon File
sr: Датотека иконице

en: Window Flags
sr: Заставице прозора

en: Hint:
sr: Савет:

en: Gravity:
sr: Привлачење:

en: Title:
sr: Наслов:

en: Client side window decorations
sr: Украси прозора на страни клијента

en: Whether this window should include a custom titlebar.
sr: Да ли овајпрозор треб ада укључи произвољну траку наслова.

en: WebKit Web View
sr: Веб преглед ВебКит-а

en: The URL to load in Glade (this property will not be saved)
sr: Адреса за учитавање у Глејд (ово својство неће бити сачувано)

en: Tab
sr: Језичак

en: WebKit Settings
sr: Поставке ВебКит-а

en: On Demand
sr: На упит

en: WebKit2GTK+ Widgets
sr: Справице за ВебКит2Гтк+
