glib-networking - en to bs translation catalogue (27 entries)

en: Proxy resolver internal error.
bs: Interna greška bliskog razrješivača.

en: Could not parse DER certificate: %s
bs: Ne mogu analizirati DER certifikate: %s

en: Could not parse PEM certificate: %s
bs: Ne mogu analizirati PEM certifikate:: %s

en: Could not parse DER private key: %s
bs: Ne mogu analizirati DER privatni ključ:: %s

en: Could not parse PEM private key: %s
bs: Ne mogu analizirati PEM privatni ključ: %s

en: No certificate data provided
bs: Nema datih certifikacijskih podataka

en: Server required TLS certificate
bs: Server zahtijeva TLS certifikat

en: Could not create TLS connection: %s
bs: Ne mogu kreirati TLS vezu: %s

en: Connection is closed
bs: Veza je zatvorena

en: Operation would block
bs: Operacija bi se blokirala

en: Peer failed to perform TLS handshake
bs: Saradnik neuspio da obavi TLS usaglašavanje

en: Peer requested illegal TLS rehandshake
bs: Saradnik zahtijevao neispravno TLS ponovno usaglašavanje

en: TLS connection closed unexpectedly
bs: TLS veza neočekivano zatvorena

en: TLS connection peer did not send a certificate
bs: Saradnik u TLS konekciji nije poslao certifikat

en: Error performing TLS handshake: %s
bs: Greška u TLS usaglašavanju: %s

en: Server did not return a valid TLS certificate
bs: Server nije vratio važeći TLS certifikat

en: Unacceptable TLS certificate
bs: Neprihvatljiv TLS certifikat

en: Error reading data from TLS socket: %s
bs: Greška u čitanju podataka iz TLS soketa: %s

en: Error writing data to TLS socket: %s
bs: Greška u pisnju podataka u TLS soket: %s

en: Error performing TLS close: %s
bs: Greška u obavljanju TLS zatvaranja: %s

en: Certificate has no private key
bs: Certifikat nema privatnog ključa

en: This is the last chance to enter the PIN correctly before the token is locked.
bs: Ovo je zadnja šansa da pravilno unesete PIN prije nego se token zaključa.

en: Several PIN attempts have been incorrect, and the token will be locked after further failures.
bs: Nekoliko PIN pokušaja je bilo netačni, a token će biti zaključan nakon daljih grešaka.

en: The PIN entered is incorrect.
bs: Uneseni PIN je neispravan.

en: Module
bs: Modul

en: Slot ID
bs: IB slota

en: PKCS#11 Slot Identifier
bs: PKCS#11 Identifikator slota
