glib-networking master - en to el translation catalogue (43 entries)

en: Proxy resolver internal error.
el: Εσωτερικό σφάλμα επίλυσης διαμεσολαβητή.

en: Connection is closed
el: Η σύνδεση έκλεισε

note: Cannot perform a blocking operation during a handshake on the * same thread that triggered the handshake. The only way this can * occur is if the application is doing something weird in its * accept-certificate callback. Allowing a blocking op would stall * the handshake (forever, if there's no time
en: Cannot perform blocking operation during TLS handshake
el: Δεν μπορεί να εκτελεστεί λειτουργία φραγής κατά τη διάρκεια της χειραψίας TLS

en: Socket I/O timed out
el: Λήξη χρονικού ορίου επικοινωνίας στο Socket I/O

en: Server required TLS certificate
el: Ο διακομιστής απαίτησε πιστοποιητικό TLS

en: Handshake is not finished, no channel binding information yet
el: Η χειραψία δεν έχει ολοκληρωθεί, καμία πληροφορία σύνδεσης καναλιού ακόμη

en: Peer does not support safe renegotiation
el: Ο ομότιμος δεν υποστηρίζει ασφαλή ανανέωση

en: Unacceptable TLS certificate
el: Μη αποδεκτό πιστοποιητικό TLS

en: Receive flags are not supported
el: Οι σημαίες λήψης δεν υποστηρίζονται

en: Send flags are not supported
el: Οι σημαίες αποστολής δεν υποστηρίζονται

en: Failed to import PKCS #12: %s
el: Αποτυχία εισαγωγής του PKCS #12: %s

en: Could not parse DER certificate: %s
el: Αδυναμία ανάλυσης πιστοποιητικού DER: %s

en: Could not parse PEM certificate: %s
el: Αδυναμία ανάλυσης πιστοποιητικού PEM: %s

en: Could not parse DER private key: %s
el: Αδυναμία ανάλυσης ιδιωτικού κλειδιού DER: %s

en: Could not parse PEM private key: %s
el: Αδυναμία ανάλυσης ιδιωτικού κλειδιού PEM: %s

en: Could not import PKCS #11 certificate URI: %s
el: Αδυναμία εισαγωγής της URI του πιστοποιητικού PKCS #11: %s

en: No certificate data provided
el: Δεν παρέχονται δεδομένα πιστοποιητικού

en: Cannot verify peer identity of unexpected type %s
el: Αδυναμία επαλήθευσης της ταυτότητας ομότιμου απροσδόκητου τύπου %s

en: Could not create TLS connection:
el: Αδύνατη η δημιουργία σύνδεσης TLS:

en: Could not create TLS connection: %s
el: Αδύνατη η δημιουργία σύνδεσης TLS: %s

en: Peer failed to perform TLS handshake: %s
el: Ο ομότιμος απέτυχε να εκτελέσει χειραψία TLS: %s

en: TLS connection closed unexpectedly
el: Η σύνδεση TLS τερματίστηκε απρόσμενα

en: TLS connection peer did not send a certificate
el: Η ομότιμη σύνδεση TLS δεν έστειλε πιστοποιητικό

en: Peer sent fatal TLS alert: %s
el: Ο ομότιμος έστειλε ειδοποίηση μοιραίου σφάλματος TLS: %s

en: Protocol version downgrade attack detected
el: Ανιχνεύθηκε επίθεση μείωσης έκδοσης πρωτοκόλλου

en: Message is too large for DTLS connection; maximum is %u byte | Message is too large for DTLS connection; maximum is %u bytes
el[0]: Το μήνυμα είναι πολύ μεγάλο για τη σύνδεση DTLS, το μέγιστο είναι %u byte
el[1]: Το μήνυμα είναι πολύ μεγάλο για τη σύνδεση DTLS, το μέγιστο είναι %u bytes

en: The operation timed out
el: Έληξε ο χρόνος της λειτουργίας

en: Error performing TLS handshake: %s
el: Σφάλμα κατά τη «χειραψία» TLS: %s

en: Error performing TLS handshake
el: Σφάλμα κατά τη «χειραψία» TLS

en: Empty channel binding data indicates a bug in the TLS library implementation
el: Κενά δεδομένα σύνδεσης καναλιού υποδηλώνουν σφάλμα στην υλοποίηση της βιβλιοθήκης TLS

en: Channel binding type is not implemented in the TLS library
el: Ο τύπος σύνδεσης καναλιού δεν είναι υλοποιημένος στη βιβλιοθήκη TLS

en: Channel binding data is not yet available
el: Τα δεδομένα σύνδεσης καναλιού δεν είναι ακόμη διαθέσιμα

en: Requested channel binding type is not implemented
el: Ο ζητούμενος τύπος σύνδεσης καναλιού δεν είναι υλοποιημένος

en: Error reading data from TLS socket
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση δεδομένων από την υποδοχή TLS

note: flags
en: Error writing data to TLS socket
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή δεδομένων στην υποδοχή TLS

en: Message of size %lu byte is too large for DTLS connection | Message of size %lu bytes is too large for DTLS connection
el[0]: Το μήνυμα μεγέθους %lu byte είναι πολύ μεγάλο για τη σύνδεση DTLS
el[1]: Το μήνυμα μεγέθους %lu bytes είναι πολύ μεγάλο για τη σύνδεση DTLS

en: (maximum is %u byte) | (maximum is %u bytes)
el[0]: (το μέγιστο είναι %u byte)
el[1]: (το μέγιστο είναι %u bytes)

en: Error performing TLS close: %s
el: Σφάλμα κατά το κλείσιμο TLS: %s

en: Failed to load system trust store: GnuTLS was not configured with a system trust
el: Απέτυχε να φορτώσει τον χώρο αποθήκευσης εμπιστοσύνης του συστήματος: Το GnuTLS δεν έχει ρυθμιστεί με εμπιστοσύνη συστήματος

en: Failed to load system trust store: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης χώρου αποθήκευσης εμπιστοσύνης του συστήματος: %s

en: Failed to populate trust list from %s: %s
el: Αποτυχία συμπλήρωσης λίστας εμπιστοσύνης από το %s: %s

en: Certificate has no private key
el: Το πιστοποιητικό δεν έχει ιδιωτικό κλειδί

en: Could not set TLS cipher list: %s
el: Αδύνατη η ρύθμιση της λίστας κρυπτογράφησης TLS: %s
