glib-networking - en to fi translation catalogue (48 entries)

en: Proxy resolver internal error.
fi: Väliselvityspalvelimen sisäinen virhe.

en: Connection is closed
fi: Yhteys on suljettu

en: Server required TLS certificate
fi: Palvelin vaatii TLS-varmenteen

en: Handshake is not finished, no channel binding information yet
fi: Kättely ei ole valmistunut, kanavasidonnan tietoja ei vielä ole

en: Unacceptable TLS certificate
fi: TLS-varmenne ei ole hyväksyttävä

en: Failed to import PKCS #12: %s
fi: PKCS #12:n tuominen epäonnistui: %s

en: Could not parse DER certificate: %s
fi: DER-varmennetta ei voitu jäsentää: %s

en: Could not parse PEM certificate: %s
fi: PEM-varmennetta ei voitu jäsentää: %s

en: Could not parse DER private key: %s
fi: DER-yksityisavainta ei voitu jäsentää: %s

en: Could not parse PEM private key: %s
fi: PEM-yksityisavainta ei voitu jäsentää: %s

en: No certificate data provided
fi: Varmennetietoja ei tarjottu

en: Could not create TLS connection:
fi: Ei voitu luoda TLS-yhteyttä:

en: Could not create TLS connection: %s
fi: Ei voitu luoda TLS-yhteyttä: %s

en: Peer failed to perform TLS handshake: %s
fi: Vastapuoli ei kyennyt suoriutumaan TLS-kättelystä: %s

en: TLS connection closed unexpectedly
fi: TLS-yhteys katkesi yllättäen

en: TLS connection peer did not send a certificate
fi: TLS-yhteyden vertainen ei lähettänyt varmennetta

en: Peer sent fatal TLS alert: %s
fi: Vertainen lähetti kohtalokkaan TLS-hälytyksen: %s

en: Protocol version downgrade attack detected
fi: Havaittiin yhteyskäytännön version alentamishyökkäys

en: Message is too large for DTLS connection; maximum is %u byte | Message is too large for DTLS connection; maximum is %u bytes
fi[0]: Viesti on liian suuri DTLS-yhteydelle; enimmäismäärä on %u tavu
fi[1]: Viesti on liian suuri DTLS-yhteydelle; enimmäismäärä on %u tavua

en: The operation timed out
fi: Toimenpide aikakatkaistiin

en: Error performing TLS handshake: %s
fi: Virhe suoritettaessa TLS-kättelyä: %s

en: Error performing TLS handshake
fi: Virhe suoritettaessa TLS-kättelyä

en: Empty channel binding data indicates a bug in the TLS library implementation
fi: Tyhjä kanavasidontadata viittaa, että TLS-kirjaston toteutuksessa on ohjelmistovirhe

en: Channel binding type is not implemented in the TLS library
fi: Kanavasidontatyyppiä ei ole toteutettu TLS-kirjastoon

en: Channel binding data is not yet available
fi: Kanavasidontadataa ei ole vielä saatavilla

en: Requested channel binding type is not implemented
fi: Pyydettä kanavasidontatyyppiä ei ole toteutettu

en: Error reading data from TLS socket
fi: Virhe luettaessa tietoa TLS-pistokkeesta

note: flags
en: Error writing data to TLS socket
fi: Virhe kirjoitettaessa tietoa TLS-pistokkeeseen

en: Message of size %lu byte is too large for DTLS connection | Message of size %lu bytes is too large for DTLS connection
fi[0]: Viesti kokoa %lu tavu on liian suuri DTLS-yhteydelle
fi[1]: Viesti kokoa %lu tavua on liian suuri DTLS-yhteydelle

en: (maximum is %u byte) | (maximum is %u bytes)
fi[0]: (enimmäismäärä on %u tavu)
fi[1]: (enimmäismäärä on %u tavua)

en: Error performing TLS close: %s
fi: Virhe suoritettaessa TLS-sulkemista: %s

en: Failed to load system trust store: GnuTLS was not configured with a system trust
fi: Järjestelmän luottamussäilön lataaminen epäonnistui: GnuTLS:ää ei ole määritetty toimimaan järjestelmän luottamuksen kanssa

en: Failed to load system trust store: %s
fi: Järjestelmän luottamussäilön lataaminen epäonnistui: %s

en: Certificate has no private key
fi: Varmenteella ei ole yksityistä avainta

en: Could not create TLS context: %s
fi: Ei voitu luoda TLS-kontekstia: %s

en: Unacceptable TLS certificate authority
fi: TLS-varmenteen myöntäjä ei ole hyväksyttävä

en: %s: The connection is broken
fi: %s: Yhteys on rikki

en: The request is invalid.
fi: Virheellinen pyyntö.

en: X.509 Certificate is not available on the connection
fi: X.509-varmenne ei ole saatavilla tälle yhteydelle

en: Unable to obtain certificate signature algorithm
fi: Varmenteen allekirjoituksen algoritmia ei ollut mahdollista saada

en: Current X.509 certificate uses unknown or unsupported signature algorithm
fi: Nykyinen X.509-varmenne käyttää tuntematonta tai ei-tuettua allekirjoitusalgoritmia

en: TLS Connection does not support TLS-Exporter feature
fi: TLS-yhteys ei vaikuta tukevan TLS-Exporter-ominaisuutta

en: Error performing TLS close
fi: Virhe suoritettaessa TLS-sulkemista

en: Could not get trust settings for certificate
fi: Varmenteen luottamusasetuksia ei saatu

en: Could not retrieve certificates
fi: Varmenteita ei voitu noutaa

en: Could not create CA store
fi: CA-varmennesäilöä ei voitu luoda

en: There is a problem with the certificate: %s
fi: Varmenteen kanssa on ongelma: %s

en: There is a problem with the certificate private key: %s
fi: Varmenteen yksityisen avaimen kanssa on ongelma: %s
