glib-networking - en to he translation catalogue (68 entries)

en: Proxy resolver internal error.
he: שגיאה פנימית בפתרון המתווך.

en: Connection is closed
he: החיבור סגור

note: Cannot perform a blocking operation during a handshake on the * same thread that triggered the handshake. The only way this can * occur is if the application is doing something weird in its * accept-certificate callback. Allowing a blocking op would stall * the handshake (forever, if there's no time
en: Cannot perform blocking operation during TLS handshake
he: לא ניתן לבצע פעולת חסימה במהלך לחיצת ידיים של TLS

en: Socket I/O timed out
he: אזל הזמן שהוקצב לקריאה/כתיבה לשקע

en: Server required TLS certificate
he: השרת דורש תעודת TLS

en: Handshake is not finished, no channel binding information yet
he: לחיצת היד לא הסתיימת, אין פרטי איגוד ערוצים עדיין

en: Peer does not support safe renegotiation
he: העמית לא תומך במשא ומתן מחודש בטוח

en: Unacceptable TLS certificate
he: אישור ה־TLS אינו מקובל

en: Receive flags are not supported
he: קבלת דגלים לא נתמכת

en: Send flags are not supported
he: שליחת דגלים אינה נתמכת

en: Failed to import PKCS #12: %s
he: לא ניתן לייבא את PKCS #12‏: %s

en: Could not parse DER certificate: %s
he: לא ניתן לפענח את אישור ה־DER:‏ %s

en: Could not parse PEM certificate: %s
he: לא ניתן לפענח את אישור ה־PEM:‏ %s

en: Could not parse DER private key: %s
he: לא ניתן לפענח את מפתח ה־DER הפרטי: %s

en: Could not parse PEM private key: %s
he: לא ניתן לפענח את מפתח ה־PEM הפרטי: %s

en: Could not import PKCS #11 certificate URI: %s
he: לא ניתן לייבא כתובת אישור PKCS #11‏: %s

en: No certificate data provided
he: לא סופקו נתוני אישור

en: Cannot verify peer identity of unexpected type %s
he: לא ניתן לאמת את זהות העמית מסוג לא צפוי %s

en: Could not create TLS connection:
he: לא ניתן ליצור חיבור TLS:

en: Could not create TLS connection: %s
he: לא ניתן ליצור חיבור TLS:‏ %s

en: Peer failed to perform TLS handshake: %s
he: העמית נכשל בלחיצת היד מסוג TLS‏: %s

en: TLS connection closed unexpectedly
he: החיבור ל־TLS נסגר באופן בלתי צפוי

en: TLS connection peer did not send a certificate
he: הצד השני בחיבור ה־TLS לא החזיר תעודה

en: Peer sent fatal TLS alert: %s
he: העמית שלח התראה על TLS קטלני: %s

en: Protocol version downgrade attack detected
he: זוהתה מתקפת שנמוך גרסת פרוטוקול

en: Message is too large for DTLS connection; maximum is %u byte | Message is too large for DTLS connection; maximum is %u bytes
he[0]: ההודעה גדולה מדי לחיבור DTLS, בית אחד לכל היותר
he[1]: ההודעה גדולה מדי לחיבור DTLS, שני בתים לכל היותר
he[2]: ההודעה גדולה מדי לחיבור DTLS,‏ %u בתים לכל היותר
he[3]: ההודעה גדולה מדי לחיבור DTLS,‏ %u בתים לכל היותר

en: The operation timed out
he: הזמן שהוקצב לפעולה תם

en: Error performing TLS handshake: %s
he: שגיאה בביצוע לחיצת יד מסוג TLS‏: %s

en: Error performing TLS handshake
he: שגיאה בביצוע לחיצת יד מסוג TLS

en: Empty channel binding data indicates a bug in the TLS library implementation
he: נתוני איגוד ערוץ ריקים מעידים על תקלה במימוש של ספריית ה־TLS

en: Channel binding type is not implemented in the TLS library
he: סוג איגוד הערוצים עדיין לא מוטמע בספריית ה־TLS

en: Channel binding data is not yet available
he: נתוני איגוד הערוצים עדיין לא זמינים

en: Requested channel binding type is not implemented
he: סוג איגוד הערוצים שמבוקש לא הוטמע

en: Error reading data from TLS socket
he: שגיאה בקריאת הנתונים משקע ה־TLS

note: flags
en: Error writing data to TLS socket
he: שגיאה בכתיבת נתונים אל שקע ה־TLS

en: Message of size %lu byte is too large for DTLS connection | Message of size %lu bytes is too large for DTLS connection
he[0]: הודעה בגודל בית אחד היא גדולה מדי לחיבור DTLS
he[1]: הודעה בגודל שני בתים היא גדולה מדי לחיבור DTLS
he[2]: הודעה בגודל %lu בתים היא גדולה מדי לחיבור DTLS
he[3]: הודעה בגודל %lu בתים היא גדולה מדי לחיבור DTLS

en: (maximum is %u byte) | (maximum is %u bytes)
he[0]: (בית אחד לכל היותר)
he[1]: (שני בתים לכל היותר)
he[2]: ‫(%u בתים לכל היותר)
he[3]: ‫(%u בתים לכל היותר)

en: Error performing TLS close: %s
he: שגיאה בביצוע סגירת TLS‏: %s

en: Failed to load system trust store: GnuTLS was not configured with a system trust
he: טעינת אחסון המהימנות של המערכת נכשלה: GnuTLS לא הוגדר עם מהימנות מערכת

en: Failed to load system trust store: %s
he: טעינת אחסון המהימנות של המערכת נכשלה: %s

en: System trust contains zero trusted certificates; please investigate your GnuTLS configuration
he: אמון המערכת מכיל אפס אישורים מהימנים, נא לבדוק שהגדרות ה־GnuTLS שלך תקינות

en: Failed to initialize trust list: %s
he: אתחול רשימת האמון נכשל: %s

en: Failed to allocate credentials: %s
he: הקצאת פרטי הגישה נכשלה: %s

en: Failed to populate trust list from %s: %s
he: אכלוס רשימת המהימנות מתוך %s נכשלה: %s

en: Certificate has no private key
he: לאישור אין מפתח פרטי

en: Could not set TLS cipher list: %s
he: לא ניתן להגדיר רשימת צפנים ל־TLS‏: %s

en: Could not set MAX protocol to %d: %s
he: לא ניתן להגדיר פרוטוקול MAX לכדי %d‏: %s

en: Could not create TLS context: %s
he: לא ניתן ליצור הקשר TLS‏: %s

en: Unacceptable TLS certificate authority
he: רשות האישורים ב־TLS אינה מקובלת

en: Digest too big for RSA key
he: התמצית גדולה מדי למפתח RSA

en: Secure renegotiation is disabled
he: משא ומתן מחודש מאובטח מושבת

en: %s: The connection is broken
he: ‫%s: החיבור פגום

en: The request is invalid.
he: הבקשה שגויה.

en: Channel binding data tls-unique is not available
he: נתוני איגוד הערוץ tls-unique אינם זמינים

en: X.509 Certificate is not available on the connection
he: אישור X.509 אינו זמין בחיבור

en: Unable to obtain certificate signature algorithm
he: לא ניתן לקבל את אלגוריתם חתימת האישור

en: Current X.509 certificate uses unknown or unsupported signature algorithm
he: אישור ה־X.509 הנוכחי משתמש באלגוריתם חתימה בלתי ידוע או בלתי נתמך

en: Failed to generate X.509 certificate digest
he: יצירת תמצית אישור X.509 נכשלה

en: TLS Connection does not support TLS-Exporter feature
he: חיבור ה־TLS לא תומך ביכולת מייצא TLS

en: Unexpected error while exporting keying data
he: שגיאה בלתי צפויה בעת ייצוא נתוני סידורי המפתחות

en: Error performing TLS close
he: שגיאה בביצוע סגירת TLS

en: Could not get trust settings for certificate
he: לא ניתן לקבל הגדרות מהימנות לאישור

en: Could not retrieve certificates
he: לא ניתן לקבל אישורים

en: Could not get root certificate store
he: לא ניתן לקבל את אחסון אישור העל

en: Could not get CA certificate store
he: לא ניתן לקבל את אחסון אישור רשות האישורים

en: Could not create CA store
he: לא ניתן ליצור אחסון רשות אישורים

en: There is a problem with the certificate: %s
he: יש בעיה עם האישור: %s

en: There is a problem with the certificate private key: %s
he: יש בעיה עם המפתח הפרטי של האישור: %s
