glib-networking master - en to ro translation catalogue (65 entries)

en: Proxy resolver internal error.
ro: Eroare internă la rezolvatorul proxy.

en: Connection is closed
ro: Conexiunea este închisă

note: Cannot perform a blocking operation during a handshake on the * same thread that triggered the handshake. The only way this can * occur is if the application is doing something weird in its * accept-certificate callback. Allowing a blocking op would stall * the handshake (forever, if there's no time
en: Cannot perform blocking operation during TLS handshake
ro: Nu se poate efectua operația de blocare în timpul handshake-ului TLS

en: Socket I/O timed out
ro: I/O de soclu a depășit limita de timp

en: Server required TLS certificate
ro: Serverul necesită certificat TLS

en: Handshake is not finished, no channel binding information yet
ro: Strângerea de mână nu este terminată, nu există încă informații de legătură de canal

en: Peer does not support safe renegotiation
ro: Partenerul nu suportă renegociere în siguranță

en: Unacceptable TLS certificate
ro: Certificat TLS inacceptabil

en: Receive flags are not supported
ro: Fanioanele de primire nu sunt suportate

en: Send flags are not supported
ro: Trimite fanioanele care nu sunt suportate

en: Failed to import PKCS #12: %s
ro: Nu s-a putut importa PKCS #12: %s

en: Could not parse DER certificate: %s
ro: Nu s-a putut parsa certificatul DER: %s

en: Could not parse PEM certificate: %s
ro: Nu s-a putut parsa certificatul PEM: %s

en: Could not parse DER private key: %s
ro: Nu s-a putut parsa cheia privată DER: %s

en: Could not parse PEM private key: %s
ro: Nu s-a putut parsa cheia privată PEM: %s

en: Could not import PKCS #11 certificate URI: %s
ro: Nu s-a putut importa URI-ul certificatului PKCS #11: %s

en: No certificate data provided
ro: Nu s-au furnizat date de certificat

en: Cannot verify peer identity of unexpected type %s
ro: Nu se poate verifica identitatea partenerului de conexiune de tipul neașteptat %s

en: Could not create TLS connection:
ro: Nu s-a putut crea conexiunea TLS:

en: Could not create TLS connection: %s
ro: Nu s-a putut crea conexiunea TLS: %s

en: Peer failed to perform TLS handshake: %s
ro: Celălalt capăt al conexiunii nu a reușit să efectueze handshake-ul TLS: %s

en: TLS connection closed unexpectedly
ro: Conexiunea TLS a fost închisă în mod neașteptat

en: TLS connection peer did not send a certificate
ro: Partenerul conexiunii TLS nu a trimis un certificat

en: Peer sent fatal TLS alert: %s
ro: Partenerul a trimis o alertă TLS fatală: %s

en: Protocol version downgrade attack detected
ro: Atac de retrogradare a versiunii protocolului detectat

en: Message is too large for DTLS connection; maximum is %u byte | Message is too large for DTLS connection; maximum is %u bytes
ro[0]: Mesajul este prea mare pentru conexiunea DTLS; maxim este %u octet
ro[1]: Mesajul este prea mare pentru conexiunea DTLS; maxim este %u octeți
ro[2]: Mesajul este prea mare pentru conexiunea DTLS; maxim este %u de octeți

en: The operation timed out
ro: Operația a depășit limita de timp

en: Error performing TLS handshake: %s
ro: Eroare la executarea handshake-ului TLS: %s

en: Error performing TLS handshake
ro: Eroare la executarea handshake-ului TLS

en: Empty channel binding data indicates a bug in the TLS library implementation
ro: Un tip de legare a canalului gol indică o eroare în implementarea bibliotecii TLS

en: Channel binding type is not implemented in the TLS library
ro: Tipul de legare a canalului nu este implementat în biblioteca TLS

en: Channel binding data is not yet available
ro: Datele de legare a canalului nu sunt disponibile încă

en: Requested channel binding type is not implemented
ro: Tipul de legătură de canal cerut nu este implementat

en: Error reading data from TLS socket
ro: Eroare la citirea datelor de la soclul TLS

note: flags
en: Error writing data to TLS socket
ro: Eroare la scrierea datelor la soclul TLS

en: Message of size %lu byte is too large for DTLS connection | Message of size %lu bytes is too large for DTLS connection
ro[0]: Mesajul de dimensiunea %lu octet este prea mare pentru conexiunea DTLS
ro[1]: Mesajul de dimensiunea %lu octeți este prea mare pentru conexiunea DTLS
ro[2]: Mesajul de dimensiunea %lu de octeți este prea mare pentru conexiunea DTLS

en: (maximum is %u byte) | (maximum is %u bytes)
ro[0]: (maxim este %u octet)
ro[1]: (maxim este %u octeți)
ro[2]: (maxim este %u de octeți)

en: Error performing TLS close: %s
ro: Eroare la executarea închiderii TLS: %s

en: Failed to load system trust store: GnuTLS was not configured with a system trust
ro: Nu s-a putut încărca stocarea de încredere a sistemului: GnuTLS nu a fost configurat cu o încredere de sistem

en: Failed to load system trust store: %s
ro: Nu s-a putut încărca stocarea de încredere a sistemului: %s

en: Failed to populate trust list from %s: %s
ro: Nu s-a putut umple lista de încredere de la %s: %s

en: Certificate has no private key
ro: Certificatul nu are nicio cheie privată

en: Could not set TLS cipher list: %s
ro: Nu s-a putut stabili lista de cifru TLS: %s

en: Could not set MAX protocol to %d: %s
ro: Nu s-a putut stabili protocolul MAX la %d: %s

en: Could not create TLS context: %s
ro: Nu s-a putut crea contextul TLS: %s

en: Unacceptable TLS certificate authority
ro: Autoritate de certificat TLS inacceptabilă

en: Digest too big for RSA key
ro: Extras prea mare pentru cheia RSA

en: Secure renegotiation is disabled
ro: Renegocierea sigură este dezactivată

en: %s: The connection is broken
ro: %s: Conexiunea este deteriorată

en: The request is invalid.
ro: Cererea nu este validă.

en: Channel binding data tls-unique is not available
ro: Datele de legătură de canal tls-unique nu sunt disponibile

en: X.509 Certificate is not available on the connection
ro: Certificatul X.509 nu este disponibil pe conexiune

en: Unable to obtain certificate signature algorithm
ro: Nu s-a putut obține algoritmul de semnătură de certificat

en: Current X.509 certificate uses unknown or unsupported signature algorithm
ro: Certificatul X.509 curent utilizează un algoritm de semnătură necunoscut sau nesuportat

en: Failed to generate X.509 certificate digest
ro: Nu s-a putut genera rezumatul certificatului X.509

en: TLS Connection does not support TLS-Exporter feature
ro: Conexiunea TLS nu suportă funcționalitatea TLS-Exporter

en: Unexpected error while exporting keying data
ro: Eroare neașteptată în timpul exportării datelor de tastare

en: Error performing TLS close
ro: Eroare la executarea închiderii TLS

en: Could not get trust settings for certificate
ro: Nu s-au putut obține configurările de încredere pentru certificat

en: Could not retrieve certificates
ro: Nu s-au putut prelua certificatele

en: Could not get root certificate store
ro: Nu s-a putut obține depozitul rădăcină de certificate

en: Could not get CA certificate store
ro: Nu s-a putut obține depozitul de certificate CA

en: Could not create CA store
ro: Nu s-a putut crea spațiul de stocare CA

en: There is a problem with the certificate: %s
ro: Este o problemă la certificatul: %s

en: There is a problem with the certificate private key: %s
ro: Este o problemă la cheia privată a certificatului: %s
