glib-networking master - en to th translation catalogue (29 entries)

en: Proxy resolver internal error.
th: เกิดข้อผิดพลาดภายในของบริการเปิดหาพร็อกซี

en: Could not parse DER certificate: %s
th: ไม่สามารถแจงใบรับรอง DER: %s

en: Could not parse PEM certificate: %s
th: ไม่สามารถแจงใบรับรอง PEM: %s

en: Could not parse DER private key: %s
th: ไม่สามารถแจงกุญแจส่วนตัว DER: %s

en: Could not parse PEM private key: %s
th: ไม่สามารถแจงกุญแจส่วนตัว PEM: %s

en: No certificate data provided
th: ไม่มีข้อมูลใบรับรอง

en: Server required TLS certificate
th: เซิร์ฟเวอร์ต้องการใบรับรอง TLS

en: Could not create TLS connection: %s
th: ไม่สามารถสร้างการเชื่อมต่อ TLS: %s

en: Connection is closed
th: การเชื่อมต่อถูกปิดไปแล้ว

en: Operation would block
th: ปฏิบัติการจะบล็อค

en: Peer failed to perform TLS handshake
th: อีกฝ่ายหนึ่งดำเนินการ TLS handshake ไม่สำเร็จ

en: Peer requested illegal TLS rehandshake
th: อีกฝ่ายหนึ่งร้องขอ TLS rehandshake ไม่ถูกต้อง

en: TLS connection closed unexpectedly
th: การเชื่อมต่อ TLS ปิดอย่างกะทันหัน

en: TLS connection peer did not send a certificate
th: คู่สายการเชื่อมต่อ TLS ไม่ส่งใบรับรองมา

en: Error performing TLS handshake: %s
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะดำเนินการ TLS handshake: %s

en: Unacceptable TLS certificate
th: ใบรับรอง TLS ไม่เป็นที่ยอมรับ

en: Server did not return a valid TLS certificate
th: เซิร์ฟเวอร์ไม่คืนใบรับรอง TLS ที่ถูกต้อง

en: Error reading data from TLS socket: %s
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะอ่านข้อมูลจากซ็อกเก็ต TLS: %s

en: Error writing data to TLS socket: %s
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะเขียนข้อมูลลงซ็อกเก็ต TLS: %s

en: Connection is already closed
th: การเชื่อมต่อถูกปิดไปเรียบร้อยแล้ว

en: Error performing TLS close: %s
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะดำเนินการปิด TLS: %s

en: Certificate has no private key
th: ใบรับรองไม่มีกุญแจส่วนตัว

en: This is the last chance to enter the PIN correctly before the token is locked.
th: นี่เป็นโอกาสสุดท้ายที่จะป้อน PIN ให้ถูกต้อง ก่อนโทเค็นจะถูกล็อค

en: Several PIN attempts have been incorrect, and the token will be locked after further failures.
th: ป้อน PIN ผิดมาแล้วหลายครั้ง และโทเค็นจะถูกล็อคถ้ายังป้อนผิดอีก

en: The PIN entered is incorrect.
th: PIN ที่ป้อนไม่ถูกต้อง

en: Module
th: มอดูล

en: PKCS#11 Module Pointer
th: ตัวชี้มอดูล PKCS#11

en: Slot ID
th: หมายเลข Slot

en: PKCS#11 Slot Identifier
th: ตัวระบุ Slot PKCS#11
