glib - en to ug translation catalogue (846 entries)

en: Too large count value passed to %s
ug: %s ئۇزاتقان ساناق سان قىممەت بەك چوڭ

en: Seek not supported on base stream
ug: ئاساسىي ئېقىم يۆتكىلىش(Seek) نى قوللىمايدۇ

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
ug: ئېقىم GBufferedInputStream نى قىسقارتقىلى بولمىدى

en: Stream is already closed
ug: ئېقىم ئاللىقاچان تاقالغان

en: Truncate not supported on base stream
ug: ئاساسىي ئېقىم قىسقارتىش(Truncate) نى قوللىمايدۇ

en: Operation was cancelled
ug: مەشغۇلات بىكار قىلىندى

en: Invalid object, not initialized
ug: ئىناۋەتسىز نەڭ. دەسلەپلەشتۈرۈلمىگەن

en: Incomplete multibyte sequence in input
ug: كىرگۈزۈشتە تاماملانمىغان كۆپ بايتلىق ھەرپ قاتارى بار

en: Not enough space in destination
ug: نىشاندا يېتەرلىك بوشلۇق يوق

en: Invalid byte sequence in conversion input
ug: ئايلاندۇرۇپ كىرگۈزۈشتە ئىناۋەتسىز بايت قاتارى كۆرۈلدى

en: Error during conversion: %s
ug: ئايلاندۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Cancellable initialization not supported
ug: فورماتلاشنى ئىناۋەتسىز قىلىشقا بولمايدۇ

en: Conversion from character set '%s' to '%s' is not supported
ug: ھەرپ بەلگە توپلىمى ‹%s› دىن ‹%s› غا ئايلاندۇرۇشنى قوللىمايدۇ

en: Could not open converter from '%s' to '%s'
ug: ‹%s› دىن ‹%s› غا ئايلاندۇرغۇچنى ئاچالمايدۇ

en: %s type
ug: %s تىپ

en: Unknown type
ug: نامەلۇم تىپ

en: %s filetype
ug: %s ھۆججەت تىپى

en: GCredentials is not implemented on this OS
ug: GCredentials نى بۇ مەشغۇلات سىستېمىسىدا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: There is no GCredentials support for your platform
ug: سىستېمىڭىز GCredentials نى قوللىمايدۇ

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
ug: مەزكۇر مەشغۇلات سىستېمىسىدا GCredentials نىڭ ئىجرا كىملىكى يوق

en: Unexpected early end-of-stream
ug: ئويلىشىلمىغان بالدۇرلا ئاخىرلاشقان ئېقىم بەلگىسى

en: Unsupported key '%s' in address entry '%s'
ug: «%2$s» ئادرېس تۈرىدىكى قوللىمايدىغان كۇنۇپكا «%1$s»

en: Address '%s' is invalid (need exactly one of path, tmpdir or abstract keys)
ug: '%s' ئادرېس ئىناۋەتسىز (بەلگىلەش زۆرۈر بولغان بىر يول، ۋاقىتلىق مۇندەرىجە ياكى ئابستراكت كۇنۇپكا)

en: Meaningless key/value pair combination in address entry '%s'
ug: ئادرېس تۈرى '%s' دىكى مەنىسى يوق كۇنۇپكا قىممەت جۈپىنىڭ بىرىكمىسى

en: Error in address '%s' - the port attribute is malformed
ug: '%s' ئادرېستا خاتالىق بار - ئېغىز خاسلىق فورماتىدا خاتالىق بار

en: Error in address '%s' - the family attribute is malformed
ug: '%s' ئادرېستا خاتالىق بار - ئائىلە (family) خاسلىق فورماتىدا خاتالىق بار

en: Address element '%s' does not contain a colon (:)
ug: ئادرېس ئېلېمېنتى '%s' قوش چېكىت (:) نى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: Key/Value pair %d, '%s', in address element '%s' does not contain an equal sign
ug: ئادرېس ئېلېمېنتى «%3$s» دىكى %1$d - كۇنۇپكا/قىممەت جۈپى «%2$s»، تەڭلىك بەلگىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, '%s', in address element '%s'
ug: كۇنۇپكا/قىممەت جۈپى %d، '%s'ئادرېس ئېلېمېنتى '%s' دىن مەنە ئۆزگەرتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error in address '%s' - the unix transport requires exactly one of the keys 'path' or 'abstract' to be set
ug: '%s' ئادرېستا خاتالىق بار - unix يوللاشتا 'path' ياكى 'abstract' دىن بىرىنىڭ كۇنۇپكىسى تەڭشىلىشى لازىم.

en: Error in address '%s' - the host attribute is missing or malformed
ug: '%s' ئادرېستا خاتالىق بار - ماشىنا خاسلىقى يوقالغان ياكى فورماتىدا خاتالىق بار

en: Error in address '%s' - the port attribute is missing or malformed
ug: '%s' ئادرېستا خاتالىق بار - ئېغىز خاسلىقى يوقالغان ياكى فورماتىدا خاتالىق بار

en: Error in address '%s' - the noncefile attribute is missing or malformed
ug: '%s' ئادرېستا خاتالىق بار - noncefile خاسلىقى يوقالغان ياكى فورماتىدا خاتالىق بار

en: Error auto-launching:
ug: ئاپتوماتىك ئىجرا قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Unknown or unsupported transport '%s' for address '%s'
ug: «%2$s» ئادرېسقا نىسبەتەن نامەلۇم ياكى قوللىمايدىغان يوللاش «%1$s»

en: Error opening nonce file '%s': %s
ug: ۋاقتىنچە ھۆججەت '%s' نى ئاچقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading from nonce file '%s': %s
ug: ۋاقتىنچە ھۆججەت '%s' نى ئوقۇغاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading from nonce file '%s', expected 16 bytes, got %d
ug: ۋاقتىنچە ھۆججەت '%s' نى ئوقۇغاندا خاتالىق كۆرۈلدى، 16 بايتلىقنى ئويلىغان، %d غا ئېرىشتى

en: Error writing contents of nonce file '%s' to stream:
ug: ۋاقتىنچە ھۆججەت '%s' نىڭ مەزمۇنىنى ئېقىمغا يازغاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: The given address is empty
ug: بېرىلگەن ئادرېس بوش

en: Cannot spawn a message bus when setuid
ug: setuid ۋاقتىدا ئۇچۇر باش لىنىيىسىنى پەيدا قىلغىلى بولمايدۇ

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
ug: ماشىنا كىملىكى يوق ئەھۋالدا ئۇچۇر غول لىنىيىسىدىن بىرنى قوزغىتالمايدۇ:

en: Error spawning command line '%s':
ug: بۇيرۇق قۇرى '%s' نى قوزغاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: (Type any character to close this window)
ug: بۇ كۆزنەكنى ئېتىش ئۈچۈن خالىغان بىر ھەرپنى بېسىڭ.

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
ug: ئەڭگىمە dbus ئىجرا بولمىغان ۋە ئاپتوماتىك قوزغىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
ug: ئەڭگىمە غول لىنىيە ئادرېسىنى جەزملىيەلمىدى (بۇ مەشغۇلات سىستېمىسىدا تېخى ئەمەلگە ئاشۇرۇلمىغان)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable - unknown value '%s'
ug: DBUS_STARTER_BUS_TYPE مۇھىت ئۆزگەرگۈچى مىقداردىن غول لىنىيە ئادرېسىنى جەزملىيەلمىدى - نامەلۇم قىممەت '%s'

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
ug: غول لىنىيە ئادرېسىنى جەزملىيەلمىدى چۈنكى DBUS_STARTER_BUS_TYPE مۇھىت ئۆزگەرگۈچى مىقدار تەڭشەلمىگەن

en: Unknown bus type %d
ug: نامەلۇم غول لىنىيە تىپى %d

en: Unexpected lack of content trying to read a line
ug: بىر قۇرنى ئوقۇشنى سىنىغاندا ئويلىشىلمىغان كەم مەزمۇن

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
ug: بىر قۇرنى (بىخەتەر) ئوقۇشنى سىنىغاندا ئويلىشىلمىغان كەم مەزمۇن

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان ھەممە دەلىللەش مېخانىزمىنى ئىشلىتىپ بولدى(سىنالغان قېتىم سانى: %s) (ئىشلىتىلىشچان: %s)

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
ug: GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer ئارقىلىق بىكار قىلىندى

en: Error when getting information for directory '%s': %s
ug: مۇندەرىجە ‹%s› نىڭ ئۇچۇرىنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Permissions on directory '%s' are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
ug: '%s' مۇندەرىجە ئىمتىيازى خاتالىقى. 0700 نى ئۈمىد قىلىدۇ ئەمما 0%o ئېرىشتى

en: Error creating directory '%s': %s
ug: مۇندەرىجە '%s' نى قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error opening keyring '%s' for reading:
ug: ئاچقۇچ ھالقىسى '%s' نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Line %d of the keyring at '%s' with content '%s' is malformed
ug: %2$s دىكى ئاچقۇچ ھالقىسىنىڭ %1$d قۇرىدا فورماتقا ماس كەلمەيدىغان %3$s مەزمۇن بار

en: First token of line %d of the keyring at '%s' with content '%s' is malformed
ug: %2$s دىكى ئاچقۇچ ھالقىسىنىڭ %1$d قۇرىدىكى بىرىنچى بۇيرۇق تاختىسىدا فورماتقا ماس كەلمەيدىغان %3$s مەزمۇن بار

en: Second token of line %d of the keyring at '%s' with content '%s' is malformed
ug: %2$s دىكى ئاچقۇچ ھالقىسىنىڭ %1$d قۇرىدىكى ئىككىنچى بۇيرۇق تاختىسىدا فورماتقا ماس كەلمەيدىغان %3$s مەزمۇن بار

en: Didn't find cookie with id %d in the keyring at '%s'
ug: '%2$s' دىكى ئاچقۇچ ھالقىسىدىن كىملىكى %1$d بولغان cookie نى تاپالمىدى

en: Error deleting stale lock file '%s': %s
ug: ئۈنۈمىنى يوقاتقان قۇلۇپ ھۆججىتى '%s' نى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error creating lock file '%s': %s
ug: قۇلۇپ ھۆججىتى '%s' نى قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error closing (unlinked) lock file '%s': %s
ug: قۇلۇپ ھۆججىتى '%s' نى يېپىۋاتقاندا (ئۇلانمىغان) خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error unlinking lock file '%s': %s
ug: قۇلۇپ ھۆججەت '%s' نى ئۇلىنىشىنى بىكار قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error opening keyring '%s' for writing:
ug: ئاچقۇچ ھالقىسى '%s' نى ئېچىپ يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: (Additionally, releasing the lock for '%s' also failed: %s)
ug: (ئۇندىن باشقا، '%s' نىڭ قۇلۇپىنى بوشىتىش مەغلۇپ بولدى: %s)

en: The connection is closed
ug: باغلىنىش تاقالدى

en: Timeout was reached
ug: مۆھلەتكە يەتتى

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
ug: خېرىدار تەرەپ باغلىنىشى قۇرغاندا قوللىمايدىغان بەلگىگە يولۇقتى

en: No such interface 'org.freedesktop.DBus.Properties' on object at path %s
ug: %s يولدىكى نەڭدە 'org.freedesktop.DBus.Properties' ئېغىزى يوق

en: Error setting property '%s': Expected type '%s' but got '%s'
ug: '%s' خاسلىق تەڭشەشتە خاتالىق كۆرۈلدى: '%s' ئۈمىد قىلىنغان ئەمما '%s' غا ئېرىشتى

en: No such property '%s'
ug: '%s' بۇنداق خاسلىق يوق

en: Property '%s' is not readable
ug: '%s' خاسلىقنى ئوقۇغىلى بولمايدۇ

en: Property '%s' is not writable
ug: '%s' خاسلىقنى يازغىلى بولمايدۇ

en: No such interface '%s'
ug: '%s' بۇنداق ئارايۈز يوق

en: No such interface
ug: بۇنداق ئارايۈز يوق

en: No such interface '%s' on object at path %s
ug: %2$s يولدىكى  نەڭدە  «%1$s» غا ئوخشاش ئارايۈز يوق

en: No such method '%s'
ug: بۇنداق ئۇسۇل يوق '%s'

en: Type of message, '%s', does not match expected type '%s'
ug: ئۇچۇر تىپى، '%s'، ئۈمىد قىلغان تىپ '%s' بىلەن ماس كەلمىدى

en: An object is already exported for the interface %s at %s
ug: %2$s دىكى %1$s ئېغىز نەڭدىن بىرنى چىقاردى

en: Method '%s' returned type '%s', but expected '%s'
ug: '%s' ئۇسۇل  '%s' تىپنى قايتۇردى ئەمما ئۈمىد قىلىنغىنى '%s'

en: Method '%s' on interface '%s' with signature '%s' does not exist
ug: %3$s ئىمزالىق  ئېغىز %2$s دا %1$s ئۇسۇل مەۋجۇت ئەمەس

en: A subtree is already exported for %s
ug: %s ئۈچۈن تارماق شاخچىدىن بىرنى چىقاردى

en: type is INVALID
ug: تىپى ئىناۋەتسىز

en: METHOD_CALL message: PATH or MEMBER header field is missing
ug: METHOD_CALL ئۇچۇرى: PATH ياكى MEMBER بېشى سۆز بۆلىكى كەم

en: METHOD_RETURN message: REPLY_SERIAL header field is missing
ug: METHOD_RETURN ئۇچۇرى: REPLY_SERIAL  بېشى سۆز بۆلىكى كەم

en: ERROR message: REPLY_SERIAL or ERROR_NAME header field is missing
ug: خاتالىق ئۇچۇرى: REPLY_SERIAL ياكى ERROR_NAME بېشى سۆز بۆلىكى كەم

en: SIGNAL message: PATH, INTERFACE or MEMBER header field is missing
ug: سىگنال ئۇچۇرى: PATH ، INTERFACE ياكى MEMBER بېشى سۆز بۆلىكى كەم

en: SIGNAL message: The PATH header field is using the reserved value /org/freedesktop/DBus/Local
ug: سىگنال ئۇچۇرى: PATH بېشى سۆز بۆلىكى قالدۇرۇلغان قىممەتنى ئىشلىتىۋاتىدۇ/org/freedesktop/DBus/Local

en: SIGNAL message: The INTERFACE header field is using the reserved value org.freedesktop.DBus.Local
ug: سىگنال ئۇچۇرى: INTERFACE بېشى سۆز بۆلىكى قالدۇرۇلغان قىممەتنى ئىشلىتىۋاتىدۇ org.freedesktop.DBus.Local

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
ug[0]: %lu بايتنى ئوقۇشنى ئۈمىد قىلغان ئەمما %lu نىلا ئوقۇدى

en: Expected NUL byte after the string '%s' but found byte %d
ug: '%s' نىڭ كەينىدىن ئۈمىد قىلىنغىنى NUL بايت ئەمما ئېرىشكىنى بايت %d

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was '%s'
ug: ئىناۋەتلىك UTF-8 تېكىستىنى ئۈمىد قىلغان ئەمما ھەرپ ئېغىشنىڭ %d ئورنىدا (ھەرپ تېكىستنىڭ ئۇزۇنلۇقى %d) ئىناۋەتسىز تېكىستكە يولۇقتى. بۇ نۇقتىنىڭ ئىناۋەتلىك UTF-8 تېكىستى ئەسلىدە '%s'

en: Parsed value '%s' is not a valid D-Bus object path
ug: تەھلىل قىلغان قىممەت '%s' ئىناۋەتلىك D-Bus نەڭ يولى ئەمەس

en: Parsed value '%s' is not a valid D-Bus signature
ug: تەھلىل قىلغان قىممەت '%s' ئىناۋەتلىك D-Bus ئىمزاسى ئەمەس

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
ug[0]: ئۇزۇنلۇقى %u بايت بولغان سانلار قاتارىغا يولۇقتى، ئەڭ ئۇزۇن ئۇزۇنلۇقى 2<<26 بايت (64 مېگابايت)

en: Parsed value '%s' for variant is not a valid D-Bus signature
ug: تەھلىل قىلغان شالغۇت خاسلىق قىممەت '%s' ئىناۋەتلىك D-Bus ئىمزاسى ئەمەس

en: Error deserializing GVariant with type string '%s' from the D-Bus wire format
ug: D-Bus سىزىق فورماتىدا تىپ تېكىستى '%s' نى ئىشلىتىپ قارشى تەرتىپلەشتۈرۈشتە GVariant قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c ('l') or 0x42 ('B') but found value 0x%02x
ug: ئىناۋەتسىز  تەرتىپ قىممىتى. 0x6c ('l') ياكى 0x42 ('B') نىڭ ئورنىغا 0x%02x قىممەت بايقالدى

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
ug: ئىناۋەتسىز ئاساسىي كېلىشىم نەشرى. 1 ئۈمىد قىلىنغان ئەمما %d بايقالدى

en: Signature header with signature '%s' found but message body is empty
ug: بېشىدا '%s' ئىمزاسى بار ئەمما ئۇچۇر گەۋدىسى بوش

en: Parsed value '%s' is not a valid D-Bus signature (for body)
ug: '%s' يەشكەن قىممەت D-Bus ئىمزاسىنىڭ ئىناۋەتلىك قىممىتى ئەمەس (ئۇچۇر گەۋدىسىگە نىسبەتەن)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
ug[0]: ئۇچۇردا ئىمزا بېشى يوق ئەمما ئۇچۇر گەۋدىسى %u بايت

en: Cannot deserialize message:
ug: ئۇچۇرنى يېشەلمىدى:

en: Error serializing GVariant with type string '%s' to the D-Bus wire format
ug: D-Bus سىزىق فورماتىدا تىپ تېكىستى '%s' نى ئىشلىتىپ GVariant تەرتىپلەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Message has %d file descriptors but the header field indicates %d file descriptors
ug: ئۇچۇردا %d ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسى بار ئەمما باش قىسمى %d ھۆججەت چۈشەندۈرۈشىنى كۆرسەتتى

en: Cannot serialize message:
ug: ئۇچۇرنى تەرتىپلەشتۈرەلمىدى:

en: Message body has signature '%s' but there is no signature header
ug: ئۇچۇر گەۋدىسىدە ئىمزا '%s' بار ئەمما بېشىدا ئىمزا يوق

en: Message body has type signature '%s' but signature in the header field is '%s'
ug: ئۇچۇر گەۋدىسىدە تىپ ئىمزا '%s'بار ئەمما بېشىدىكى ئىمزا '%s'

en: Message body is empty but signature in the header field is '(%s)'
ug: ئۇچۇر گەۋدىسى بوش ئەمما بېشىدىكى سۆز بۆلىكىدىكى ئىمزا '%s'

en: Error return with body of type '%s'
ug: گەۋدە تىپى  '%s' غا قايتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error return with empty body
ug: بوش گەۋدىگە قايتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Unable to get Hardware profile: %s
ug: قاتتىق دېتال سەپلىكى(profile) نى ئالغىلى بولمىدى: %s

en: Unable to load /var/lib/dbus/machine-id or /etc/machine-id:
ug: /var/lib/dbus/machine-id ياكى /etc/machine-id نى ئوقۇغىلى بولمىدى:

en: Error calling StartServiceByName for %s:
ug: %s ئۈچۈن StartServiceByName نى چاقىرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
ug: StartServiceByName("%2$s") ئۇسۇلىدىن تاسادىپىي جاۋاب %1$d غا ئېرىشتى

en: Cannot invoke method; proxy is for a well-known name without an owner and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
ug: ئۇسۇلنى چاقىرالمايدۇ؛ ۋاكالەتچى كۆپ ئۇچرايدىغان ئىگىدارى يوق ئات، ئەمما ۋاكالەتچى G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START بەلگىسىنى ئىشلىتىپ قۇرىدۇ

en: Abstract name space not supported
ug: ئابستراكت ئات بوشلۇقىنى قوللىمايدۇ

en: Cannot specify nonce file when creating a server
ug: مۇلازىمەت قۇرغاندا ۋاقتىنچە ھۆججەتنى بەلگىلىيەلمەيدۇ

en: Error writing nonce file at '%s': %s
ug: '%s' دىكى ۋاقتىنچە ھۆججەتنى يازغاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: The string '%s' is not a valid D-Bus GUID
ug: '%s' تېكىستى ئىناۋەتلىك D-Bus GUID ئەمەس

en: Cannot listen on unsupported transport '%s'
ug: قوللىمايدىغان يوللاش '%s' نى تىڭشىيالمايدۇ

en: COMMAND
ug: بۇيرۇق

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
    
    Use "%s COMMAND --help" to get help on each command.
ug: بۇيرۇقلار:
      help         مەزكۇر ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ
      introspect   يىراقتىكى بىر نەڭ
      monitor      يىراقتىكى بىر نەڭنى كۆزىتىدۇ
      call         يىراقتىكى نەڭنىڭ بىر ئۇسۇلىنى چاقىرىدۇ
      emit         سىگنال تارقىتىدۇ
    
     "%s COMMAND --help" نى ئىشلىتىپ ھەر بىر بۇيرۇقنىڭ ياردىمىگە ئېرىشىدۇ.

en: Error: %s
ug: خاتالىق: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
ug: introspection XML نى  يېشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Connect to the system bus
ug: سىستېما باش لىنىيىسىگە باغلىنىدۇ

en: Connect to the session bus
ug: ئەڭگىمە باش لىنىيىسىگە باغلىنىدۇ

en: Connect to given D-Bus address
ug: بېرىلگەن D-Bus ئادرېسقا باغلىنىدۇ

en: Connection Endpoint Options:
ug: باغلىنىشنىڭ ئاخىرقى نۇقتا تاللانمىسى:

en: Options specifying the connection endpoint
ug: باغلىنىش ئاخىرقى نۇقتىسىنىڭ تاللانمىسى بەلگىلىنىدۇ

en: No connection endpoint specified
ug: باغلىنىش ئاخىرقى نۇقتىسى بەلگىلەنمىگەن

en: Multiple connection endpoints specified
ug: كۆپ باغلىنىش ئاخىرقى نۇقتىسى بەلگىلەندى

en: Warning: According to introspection data, interface '%s' does not exist
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: ئۆزىنى تەكشۈرۈش سانلىق-مەلۇماتىغا ئاساسەن '%s' ئېغىز مەۋجۇت ئەمەس

en: Warning: According to introspection data, method '%s' does not exist on interface '%s'
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: ئۆزىنى تەكشۈرۈش سانلىق-مەلۇماتىغا ئاساسەن '%2$s' ئېغىزدا  %1$s ئۇسۇل مەۋجۇت ئەمەس

en: Optional destination for signal (unique name)
ug: سىگنالنىڭ ئىختىيارى نىشانى(ئۆزگىچە ئات)

en: Object path to emit signal on
ug: سىگنال تارقىتىدىغان نەڭنىڭ يولى

en: Signal and interface name
ug: سىگنال ۋە ئارايۈزنىڭ ئاتى

en: Emit a signal.
ug: سىگنال تارقىتىدۇ.

en: Error connecting: %s
ug: باغلىنىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error: object path not specified.
ug: خاتالىق: نەڭ يولى بەلگىلەنمىگەن.

en: Error: %s is not a valid object path
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك نەڭ يولى ئەمەس

en: Error: signal not specified.
ug: خاتالىق: سىگنال بەلگىلەنمىگەن.

en: Error: signal must be the fully-qualified name.
ug: خاتالىق: سىگنال ئاتى چوقۇم تولۇق ئۆلچەملىك بولۇشى كېرەك.

en: Error: %s is not a valid interface name
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك ئارايۈز ئاتى ئەمەس

en: Error: %s is not a valid member name
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك ئەزا ئاتى ئەمەس

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك ئۆزگىچە باش لىنىيە ئاتى ئەمەس

en: Error parsing parameter %d: %s
ug: پارامېتىر %d تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error flushing connection: %s
ug: باغلىنىشنى ئاقتۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Destination name to invoke method on
ug: ئۇسۇلنىڭ نىشان ئاتىنى چاقىرىدۇ

en: Object path to invoke method on
ug: ئۇسۇلنىڭ نەڭ يولىنى چاقىرىدۇ

en: Method and interface name
ug: ئۇسۇل ۋە ئېغىزنىڭ ئاتى

en: Timeout in seconds
ug: سېكۇنتتا مۆھلەت توشىدۇ

en: Invoke a method on a remote object.
ug: يىراقتىكى نەڭدە ئۇسۇلدىن بىرنى چاقىرىدۇ.

en: Error: Destination is not specified
ug: خاتالىق: نىشان بەلگىلەنمىگەن

en: Error: Object path is not specified
ug: خاتالىق: نەڭ يولى بەلگىلەنمىگەن

en: Error: Method name is not specified
ug: خاتالىق: Method ئاتى بەلگىلەنمىگەن

en: Error: Method name '%s' is invalid
ug: خاتالىق: ئۇسۇل ئاتى '%s' ئىناۋەتسىز

en: Error parsing parameter %d of type '%s': %s
ug: %2$s تىپنىڭ پارامېتىرى %1$d نى تەھلىل قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى:  %3$s

en: Destination name to introspect
ug: ئۆزىنى تەكشۈرىدىغان نىشان ئات

en: Object path to introspect
ug: ئۆزىنى تەكشۈرىدىغان نەڭ يولى

en: Print XML
ug: XML باس

en: Introspect children
ug: ئۆزىنى تەكشۈرىدىغان بالا

en: Only print properties
ug: بېسىش خاسلىقلىرىلا

en: Introspect a remote object.
ug: ئۆزىنى تەكشۈرىدىغان يىراقتىكى نەڭ.

en: Destination name to monitor
ug: كۆزىتىدىغان نىشاننىڭ ئاتى

en: Object path to monitor
ug: كۆزىتىدىغان نەڭنىڭ يولى

en: Monitor a remote object.
ug: يىراقتىكى نەڭنى كۆزىتىدۇ.

en: Unnamed
ug: ئاتسىز

en: Desktop file didn't specify Exec field
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججىتى Exec سۆز بۆلىكىنى بەلگىلىمىگەن

en: Unable to find terminal required for application
ug: قوللىنىشچان پروگرامما ئېھتىياجلىق تېرمىنالنى تاپالمايدۇ

en: Can't create user application configuration folder %s: %s
ug: ئىشلەتكۈچى قوللىنىشچان پروگرامما قىسقۇچى %s نى قۇرالمايدۇ: %s

en: Can't create user MIME configuration folder %s: %s
ug: ئىشلەتكۈچى MIME سەپلىمە قىسقۇچى %s نى قۇرالمايدۇ: %s

en: Application information lacks an identifier
ug: پروگرامما ئۇچۇرىدا كىملىك يوق

en: Can't create user desktop file %s
ug: ئىشلەتكۈچى ئۈستەلئۈستى ھۆججەت %s نى قۇرالمايدۇ

en: Custom definition for %s
ug: %s ئۈچۈن ئۆزلەشتۈرۈلگەن بەلگىلەش

en: drive doesn't implement eject
ug: قوزغاتقۇچ قاڭقىتىش مەشغۇلاتىنى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn't implement eject or eject_with_operation
ug: قوزغاتقۇچ eject ياكى eject_with_operation نى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

en: drive doesn't implement polling for media
ug: قوزغاتقۇچ ۋاسىتە نۆۋەتلەشتۈرۈشنى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

en: drive doesn't implement start
ug: قوزغاتقۇچ start نى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

en: drive doesn't implement stop
ug: قوزغاتقۇچ stop نى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

en: TLS support is not available
ug: TLS نى قوللاشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Can't handle version %d of GEmblem encoding
ug: GEmblem كودلاشنىڭ %d نەشرىنى بىر تەرەپ قىلالمىدى

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
ug: GEmblem كودلاشتا ناتوغرا بەلگە سانى مەۋجۇت (%d)

en: Can't handle version %d of GEmblemedIcon encoding
ug: GEmblemedIcon كودلاشنىڭ %d نەشرىنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
ug: GEmblemedIcon كودلاشتا ناتوغرا بەلگە سانى (%d)

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
ug: GEmblemedIcon ئۈچۈن بىر GEmblem ئۈمىد قىلىندى

en: Operation not supported
ug: مەشغۇلاتنى قوللىمايدۇ

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists. Translators: This is an error message when trying to * find the enclosing (user visible) mount of a file, but * none exists. Translators: This is an error message when trying 
en: Containing mount does not exist
ug: ئۆز ئىچىگە ئالغان ئېگەرلەش مەۋجۇت ئەمەس

en: Can't copy over directory
ug: مۇندەرىجە ھالقىپ كۆچۈرەلمەيدۇ

en: Can't copy directory over directory
ug: مۇندەرىجىنى مۇندەرىجىگە كۆچۈرەلمىدى

en: Target file exists
ug: نىشان ھۆججەت مەۋجۇت

en: Can't recursively copy directory
ug: مۇندەرىجىنى قايتىلانما كۆچۈرەلمەيدۇ

en: Splice not supported
ug: جىپسىلاشنى قوللىمايدۇ

en: Error splicing file: %s
ug: ھۆججەت جىپسىلىغاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
ug: ئېگەرلەشلەر ئارىسىدا كۆچۈرۈش(reflink/clone) نى قوللىمايدۇ

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
ug: كۆچۈرۈش(reflink/clone) نى قوللىمايدۇ ياكى ئىناۋەتسىز

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn't work
ug: كۆچۈرۈش(reflink/clone) نى قوللىمايدۇ ياكى ئىشلىمىدى

en: Can't copy special file
ug: ئالاھىدە ھۆججەتنى كۆچۈرەلمەيدۇ

en: Invalid symlink value given
ug: بېرىلگەن بەلگە ئۇلىنىش قىممىتى ئىناۋەتسىز

en: Trash not supported
ug: ئەخلەتخانىنى قوللىمايدۇ

en: File names cannot contain '%c'
ug: ھۆججەت ئاتىدا '%c' بولسا بولمايدۇ

en: volume doesn't implement mount
ug: دىسكىنى ئېگەرلىگىلى بولمايدۇ

en: No application is registered as handling this file
ug: بۇ خىل ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلىش ئۈچۈن ئۈچۈن خەتلىگەن مۇناسىپ قوللىنىشچان پروگرامما يوق

en: Enumerator is closed
ug: سانىغۇچ تاقالغان

en: File enumerator has outstanding operation
ug: ھۆججەت سانىغۇچتا بىنورمال مەشغۇلات بار

en: File enumerator is already closed
ug: ھۆججەت سانىغۇچ تاقالغان

en: Can't handle version %d of GFileIcon encoding
ug: GFileIcon كودلاشنىڭ نەشرى %d نى بىر تەرەپ قىلالمىدى

en: Malformed input data for GFileIcon
ug: GFileIcon غا كىرگۈزگەن سانلىق-مەلۇمات فورماتى خاتا

en: Stream doesn't support query_info
ug: ئېقىم query_info نى قوللىمايدۇ

en: Seek not supported on stream
ug: ئېقىم ئىزدەشنى قوللىمايدۇ

en: Truncate not allowed on input stream
ug: كىرگۈزۈش ئېقىمى ئۈزۈشنى قوللىمايدۇ

en: Truncate not supported on stream
ug: ئېقىم ئۈزۈشنى قوللىمايدۇ

en: Wrong number of tokens (%d)
ug: خاتا بەلگە سانى (%d)

en: No type for class name %s
ug: خىل ئاتى %s نىڭ تىپى يوق

en: Type %s does not implement the GIcon interface
ug: %s تىپ GIcon ئېغىزنى ئەمەلگە ئاشۇرالمىدى

en: Type %s is not classed
ug: %s تىپ خىل ئەمەس

en: Malformed version number: %s
ug: خاتا نەشر نومۇرى: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
ug: %s تىپ GIcon ئېغىزنىڭ from_tokens() ئۇسۇلىنى ئەمەلگە ئاشۇرالمىدى

en: Can't handle the supplied version of the icon encoding
ug: تەمىنلەنگەن سىنبەلگە كودلاش نەشرىنى بىر تەرەپ قىلالمىدى

en: No address specified
ug: ئادرېس كۆرسىتىلمىگەن

en: Length %u is too long for address
ug: ئادرېس ئۈچۈن %u بەك ئۇزۇن

en: Address has bits set beyond prefix length
ug: ئادرېستا ئالدى قوشۇلغۇچىنىڭ ئۇزۇنلۇقىدىن ئېشىپ كەتكەن بىت بار

en: Could not parse '%s' as IP address mask
ug: ‹%s› نى IP ئادرېس ماسكىسى دەپ قاراپ تەھلىل قىلغىلى بولمىدى

en: Not enough space for socket address
ug: ئوقۇر ئادرېسى ئۈچۈن يېتەرلىك بوشلۇق يوق

en: Unsupported socket address
ug: قوللىمايدىغان ئوقۇر ئادرېسى

en: Input stream doesn't implement read
ug: كىرگۈزۈش ئېقىمىنى ئوقۇشنى ئەمەلگە ئاشۇرالمىدى

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
ug: ئېقىمدا ھەل بولمىغان مەشغۇلات بار

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
ug: ئېلېمېنت <%s> نى <%s> نىڭ ئىچىدە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Element <%s> not allowed at toplevel
ug: ئۈستى قەۋەتتە <%s> ئېلېمېنتقا يول قويۇلمايدۇ

en: File %s appears multiple times in the resource
ug: مەنبەنىڭ ئىچىدە ھۆججەت %s  بىر قانچە يەردە بار ئىكەن

en: Failed to locate '%s' in any source directory
ug: خالىغان بىر ئەسلى مۇندەرىجىدىكى ‹%s› نىڭ ئورنىنى بەلگىلەش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to locate '%s' in current directory
ug: نۆۋەتتىكى مۇندەرىجىدىكى ‹%s› نىڭ ئورنىنى بەلگىلەش مەغلۇپ بولدى

en: Unknown processing option "%s"
ug: نامەلۇم بىر تەرەپ قىلىش تاللانمىسى «%s»

en: Failed to create temp file: %s
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت قۇرۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Error processing input file with xmllint:
    %s
ug: كىرىش ھۆججىتىنى xmllint ئارقىلىق بىر تەرەپ قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى:
    %s

en: Error processing input file with to-pixdata:
    %s
ug: كىرىش ھۆججىتىنى to-pixdata ئارقىلىق بىر تەرەپ قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى:
    %s

en: Error reading file %s: %s
ug: ھۆججەت %s ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى:  %s

en: Error compressing file %s
ug: ھۆججەت %s نى پرېسلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: text may not appear inside <%s>
ug: <%s> ئىچىدە تېكىست كۆرۈلمەسلىكى لازىم

en: name of the output file
ug: چىقىرىش ھۆججىتىنىڭ ئاتى

en: The directories where files are to be read from (default to current directory)
ug: ھۆججەتلەرنى ئوقۇيدىغان مۇندەرىجىلەر (ئادەتتە نۆۋەتتىكى مۇندەرىجە كۆڭۈلدىكى قىلىپ ئىشلىتىلىدۇ)

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
ug: تاللانغان نىشان ھۆججەتنىڭ كېڭەيتىلمە ئاتىغا ئاساسەن چىقىرىش پىچىمىنى ھاسىل قىلىدۇ

en: Generate source header
ug: مەنبە ماۋزۇسىنى ھاسىللاش

en: Generate sourcecode used to link in the resource file into your code
ug: كود ئىچىگە بايلىق ھۆججىتىنىڭ ئۇلانمىسىنى ئىپادىلەيدىغان مەنبە كودى ھاسىللاش

en: Generate dependency list
ug: بېقىنىش تىزىمىنى ھاسىللاش

en: Don't automatically create and register resource
ug: مەنبەنى ئاپتوماتىك ھاسىللىمىسۇن ۋە خەتلەتمىسۇن

en: Don't export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
ug: فۇنكسىيىلەرنى ئېكسپورت قىلمىسۇن؛ ئۇنى G_GNUC_INTERNAL قىلىپ جاكارلىسۇن

en: C identifier name used for the generated source code
ug: ھاسىل قىلىنغان مەنبە كودى ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان C كىملىك(identifier) ئاتى

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
ug: بايلىق بەلگىلىمىسىنى(specification) بايلىق ھۆججىتىگە يۇغۇرىدۇ.
    بايلىق بەلگىلىمىسى ھۆججىتىنىڭ كېڭەيتىلمە ئاتى .gresource.xml بولۇپ، 
    بايلىق ھۆججىتىنىڭ كېڭەيتىلمە ئاتى .gresource بولىدۇ.

en: You should give exactly one file name
ug: سىز پەقەت ۋە پەقەت بىرلا ھۆججەت ئاتى بېرىشىڭىز لازىم

en: empty names are not permitted
ug: بوش ئاتقا يول قويۇلمايدۇ

en: invalid name '%s': names must begin with a lowercase letter
ug: ئىناۋەتسىز ئات ‹%s›: ئات چوقۇم كىچىك ھەرپتىن باشلىنىدۇ

en: invalid name '%s': invalid character '%c'; only lowercase letters, numbers and hyphen ('-') are permitted.
ug: ئىناۋەتسىز ئات '%s': ئىناۋەتسىز ھەرپ ب'%c'؛ پەقەت كىچىك ھەرپ، رەقەم ۋە سىزىق('-') نىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: invalid name '%s': two successive hyphens ('--') are not permitted.
ug: ئىناۋەتسىز ئات ‹%s›:  ئىككى تۇتاش سىزىق ('--')نى ئىشلىتىشكە يول قويمايدۇ.

en: invalid name '%s': the last character may not be a hyphen ('-').
ug: ئىناۋەتسىز ئات ‹%s›:  ئەڭ ئاخىرقى ھەرپ سىزىق ('-') بولماسلىقى لازىم.

en: invalid name '%s': maximum length is 1024
ug: ئىناۋەتسىز ئات ‹%s›: ئەڭ چوڭ ئۇزۇنلۇقى 1024

en: <child name='%s'> already specified
ug: <child name='%s'> ئاللىقاچان بېكىتىلگەن

en: cannot add keys to a 'list-of' schema
ug: 'list-of' لايىھىگە كۇنۇپكا قوشالمىدى

en: <key name='%s'> already specified
ug: <key name='%s'> ئاللىقاچان بېكىتىلگەن

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
ug: <schema id='%3$s'> دىكى <key name='%2$s'> بىلەن <key name='%1$s'> نىڭ سايىسى؛ <override> نى ئىشلىتىپ قىممىتى ئۆزگەرتىلىدۇ

en: exactly one of 'type', 'enum' or 'flags' must be specified as an attribute to <key>
ug: 'type'، 'enum' ياكى 'flags' تە چوقۇم <key> دەپ بەلگىلەنگەن خاسلىق بولۇشى لازىم

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
ug: <%s id='%s'> تېخى بەلگىلەنمىگەن

en: invalid GVariant type string '%s'
ug: ئىناۋەتسىز GVariant تىپلىق تېكىست ‹%s›

en: <override> given but schema isn't extending anything
ug: <override> بېرىلدى ئەمما لايىھە كېڭەيتىلمىدى

en: no <key name='%s'> to override
ug: قاپلايدىغان <key name='%s'> يوق

en: <override name='%s'> already specified
ug: <override name='%s'> ئاللىقاچان بېكىتىلگەن

en: <schema id='%s'> already specified
ug: <schema id='%s'>ئاللىقاچان بېكىتىلگەن

en: <schema id='%s'> extends not-yet-existing schema '%s'
ug: <schema id='%s'> مەۋجۇت بولمىغان لايىھە '%s' نى كېڭەيتتى

en: <schema id='%s'> is list of not-yet-existing schema '%s'
ug: <schema id='%s'> تېخى مەۋجۇت بولمىغان لايىھە  '%s' نىڭ تىزىمى

en: Can not be a list of a schema with a path
ug: بىر تۈركۈم يولى بار  لايىھە بولسا بولمايدۇ

en: Can not extend a schema with a path
ug: يول كېڭەيتىلگەن لايىھىنى ئىشلىتەلمەيدۇ

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
ug: <schema id='%s'> تىزىم، كېڭەيتىلگەن <schema id='%s'> تىزىم ئەمەس

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but '%s' does not extend '%s'
ug: <schema id='%s' list-of='%s'> كېڭەيتىلمە <schema id='%s' list-of='%s'> ئەمما ‹%s› بولسا ‹%s› نى كېڭەيتمەيدۇ

en: a path, if given, must begin and end with a slash
ug: بىر يول، ئەگەر بېرىلسە ئۇنداقتا يانتۇ سىزىق (/) بىلەن باشلىنىپ ئاخىرلىشىدۇ

en: the path of a list must end with ':/'
ug: بىر تىزىمنىڭ يولى چوقۇم ':/' بىلەن ئاخىرلىشىدۇ

en: <%s id='%s'> already specified
ug: <%s id='%s'> ئاللىقاچان بەلگىلەنگەن

en: Element <%s> not allowed at the top level
ug: يۇقىرى قەۋەتتە <%s> ئېلېمېنتقا يول قويۇلمايدۇ

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
ug: --strict بەلگىلەندى؛ چېكىنىۋاتىدۇ.

en: This entire file has been ignored.
ug: پۈتكۈل ھۆججەتكە پەرۋا قىلمىدى.

en: Ignoring this file.
ug: بۇ ھۆججەتكە پەرۋا قىلمايدۇ.

en: No such key '%s' in schema '%s' as specified in override file '%s'
ug: %3$s قاپلاش ھۆججىتىدە بەلگىلەنگەن لايىھە '%2$s' دا %1$s كۇنۇپكا يوق

en: ; ignoring override for this key.
ug: ؛ بۇ كۇنۇپكىنى قاپلاشقا پەرۋا قىلمايدۇ.

en:  and --strict was specified; exiting.
ug:  ھەمدە --strict بەلگىلەندى؛ چېكىنىۋاتىدۇ.

en: error parsing key '%s' in schema '%s' as specified in override file '%s': %s.
ug: %3$s قاپلاش ھۆججىتىدە بەلگىلەنگەن  '%2$s' دىكى %1$s كۇنۇپكىنى تەھلىل قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %4$s

en: Ignoring override for this key.
ug: بۇ كۇنۇپكىنى قاپلاشقا پەرۋا قىلمايدۇ.

en: override for key '%s' in schema '%s' in override file '%s' is outside the range given in the schema
ug: %3$s قاپلاش ھۆججىتىدىكى لايىھە  '%2$s' دىكى %1$s ئاچقۇچىنى قاپلاش لايىھىدە بېرىلگەن دائىرىدىن چىقىپ كەتكەن

en: override for key '%s' in schema '%s' in override file '%s' is not in the list of valid choices
ug: %3$s قاپلاش ھۆججىتىدىكى لايىھە  '%2$s' دىكى %1$s كۇنۇپكىنىڭ قاپلىغان قىممىتى ئىناۋەتلىك قىممەت دائىرىسى ئىچىدە

en: where to store the gschemas.compiled file
ug: gschemas.compiled ھۆججەت نەگە ساقلىنىدۇ

en: Abort on any errors in schemas
ug: لايىھىدە ھەر قانداق خاتالىق كۆرۈلسە ئۈزىدۇ

en: Do not write the gschema.compiled file
ug: gschema.compiled ھۆججەتكە يازمايدۇ

en: Do not enforce key name restrictions
ug: كۇنۇپكا ئاتىنىڭ چەكلىمىسىنى مەجبۇرلىمايدۇ

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
ug: بارلىق GSettings لايىھە ھۆججەتنى لايىھە غەملەككە تەرجىمە-تەھرىرلەيدۇ.
    كېڭەيتىلگەن .gschema.xml نى ئىشلىتىشتە، لايىھە ھۆججىتى بولۇشى لازىم، غەملەك ھۆججىتى gschemas.compiled دەپ ئاتىلىدۇ.

en: You should give exactly one directory name
ug: سىز پەقەت ۋە پەقەت بىرلا مۇندەرىجە ئاتى بېرىشىڭىز لازىم

en: No schema files found:
ug: لايىھە ھۆججىتى تېپىلمىدى:

en: doing nothing.
ug: ھېچنېمە قىلما.

en: removed existing output file.
ug: مەۋجۇت چىقارغان ھۆججەت چىقىرىۋېتىلدى.

en: Unable to find default local directory monitor type
ug: كۆڭۈلدىكى يەرلىك مۇندەرىجە كۆزەتكۈچ تىپىنى تاپالمىدى

en: Invalid filename %s
ug: ئىناۋەتسىز ھۆججەت ئاتى %s

en: Error getting filesystem info: %s
ug: ھۆججەت سىستېمىسى ئۇچۇرلىرىنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Can't rename root directory
ug: غول مۇندەرىجە ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Error renaming file: %s
ug: ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Can't rename file, filename already exists
ug: ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى، ھۆججەت مەۋجۇت ئىكەن

en: Invalid filename
ug: ئىناۋەتسىز ھۆججەت ئاتى

en: Can't open directory
ug: مۇندەرىجە ئاچالمىدى

en: Error opening file: %s
ug: ھۆججەت ئېچىش خاتالىقى: %s

en: Error removing file: %s
ug: ھۆججەتنى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error trashing file: %s
ug: ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەش خاتالىقى: %s

en: Unable to create trash dir %s: %s
ug: ئەخلەتخانا مۇندەرىجىسى %s نى قۇرالمايدۇ: %s

en: Unable to find toplevel directory for trash
ug: ئەخلەتخانىنىڭ ئەڭ يۇقىرى دەرىجىدىكى مۇندەرىجىنى تاپالمايدۇ

en: Unable to find or create trash directory
ug: ئەخلەتخانا مۇندەرىجىسى قۇرالمايدۇ ياكى تاپالمايدۇ

en: Unable to create trashing info file: %s
ug: ئەخلەتخانا ئۇچۇر ھۆججىتىنى قۇرالمايدۇ: %s

en: Unable to trash file: %s
ug: ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكىيەلمەيدۇ: %s

en: internal error
ug: ئىچكى خاتالىق

en: Error creating directory: %s
ug: مۇندەرىجە قۇرۇش خاتالىقى: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
ug: ھۆججەت سىستېمىسى بەلگە ئۇلانمىسىنى قوللىمايدۇ

en: Error making symbolic link: %s
ug: بەلگە ئۇلانما قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error moving file: %s
ug: ھۆججەت يۆتكەش خاتالىقى: %s

en: Can't move directory over directory
ug: مۇندەرىجىنى مۇندەرىجىگە يۆتكىيەلمەيدۇ

en: Backup file creation failed
ug: زاپاس ھۆججەت قۇرالمىدى

en: Error removing target file: %s
ug: نىشان ھۆججەت يۆتكەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Move between mounts not supported
ug: ئېگەرلەشلەر ئارىسىدا يۆتكەشنى قوللىمايدۇ

en: Attribute value must be non-NULL
ug: خاسلىق قىممىتى NULL بولمىسۇن

en: Invalid attribute type (string expected)
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تىپى (تېكىست «string»بولۇشى لازىم)

en: Invalid extended attribute name
ug: ئىناۋەتسىز كېڭەيتىلگەن خاسلىق ئاتى

en: Error setting extended attribute '%s': %s
ug: كېڭەيتىلگەن خاسلىق ‹%s›نى تەڭشەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en:  (invalid encoding)
ug:  (ئىناۋەتسىز كودلاش)

en: Error when getting information for file '%s': %s
ug: ھۆججەت ‹%s› نىڭ ئۇچۇرىنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچ ئۇچۇرىنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تىپى (uint32 بولۇشى لازىم)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تىپى (uint64 بولۇشى لازىم)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تىپى (بايتلىق تېكىست «byte string»بولۇشى لازىم)

en: Cannot set permissions on symlinks
ug: بەلگە ئۇلانمىنىڭ ئىمتىيازىنى بەلگىلىگىلى بولمايدۇ

en: Error setting permissions: %s
ug: ئىمتىيازلارنى بېكىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error setting owner: %s
ug: ئىگىسىنى  بېكىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: symlink must be non-NULL
ug: بەلگە ئۇلانما چوقۇم NULL بولمىسۇن

en: Error setting symlink: %s
ug: symlink نى  بېكىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
ug: symlink نى  بېكىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: ھۆججەت symlink ئەمەس

en: Error setting modification or access time: %s
ug: زىيارەت ۋاقتى ياكى تەڭشەكنى ئۆزگەرتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: SELinux context must be non-NULL
ug: SELinux تىل مۇھىتى NULL بولمىسۇن

en: Error setting SELinux context: %s
ug: SELinux تىل مۇھىتى تەڭشەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: SELinux is not enabled on this system
ug: بۇ سىستېمىدا SELinux قوزغىتىلمىغان

en: Setting attribute %s not supported
ug: %s خاسلىقنى تەڭشەشنى قوللىمايدۇ

en: Error reading from file: %s
ug: ھۆججەتتىن ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error seeking in file: %s
ug: ھۆججەتتە ئورۇن بەلگىلەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error closing file: %s
ug: ھۆججەتنى يېپىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Unable to find default local file monitor type
ug: كۆڭۈلدىكى يەرلىك ھۆججەت كۆزەتكۈچ تىپىنى تاپالمايدۇ

en: Error writing to file: %s
ug: ھۆججەتكە يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error removing old backup link: %s
ug: كونا زاپاسنىڭ ئۇلانمىسىنى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error creating backup copy: %s
ug: زاپاس نۇسخا قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error renaming temporary file: %s
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error truncating file: %s
ug: ھۆججەت ئۈزۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error opening file '%s': %s
ug: ھۆججەت ‹%s› نى ئېچىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Target file is a directory
ug: نىشان ھۆججەت مۇندەرىجە

en: Target file is not a regular file
ug: نىشان ھۆججەت ئادەتتىكى ھۆججەت ئەمەس

en: The file was externally modified
ug: ھۆججەتنى باشقا پروگرامما ئۆزگەرتكەن

en: Error removing old file: %s
ug: كونا ھۆججەتنى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Invalid GSeekType supplied
ug: تەمىنلەنگەن GSeekType ئىناۋەتسىز

en: Invalid seek request
ug: ئىناۋەتسىز ئىزدەش ئىلتىماسى

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
ug: GMemoryInputStream ئۈزەلمەيدۇ

en: Memory output stream not resizable
ug: ئەسلەك چىقىرىش ئېقىمىنىڭ چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Failed to resize memory output stream
ug: ئەسلەك چىقىرىش ئېقىم چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتەلمىدى

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
ug: يېزىشقا ئېھتىياجلىق ئەسلەكنى بىر تەرەپ قىلىشتا ئىشلىتىلىشچان بوشلۇقتىن ھالقىپ كەتتى

en: Requested seek before the beginning of the stream
ug: ئىلتىماس قىلغان ئورۇن بېكىتىش قىممىتى ئېقىم باشلىنىشىدىن ئىلگىرى

en: Requested seek beyond the end of the stream
ug: ئىلتىماس قىلغان ئورۇن بېكىتىش قىممىتى ئېقىم ئاخىرلىشىشتىن كېيىن

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn't implement "unmount"
ug: ئېگەرلەش "unmount" نى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn't implement "eject"
ug: ئېگەرلەش "eject" مەشغۇلاتىنى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn't implement "unmount" or "unmount_with_operation"
ug: ئېگەرلەش "unmount" ياكى "unmount_with_operation" نى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn't implement "eject" or "eject_with_operation"
ug: ئېگەرلەش "eject" ياكى "eject_with_operation" نى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn't implement "remount"
ug: ئېگەرلەش "remount" نى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn't implement content type guessing
ug: ئېگەرلەش مەزمۇن تىپى مۆلچەرلەشنى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn't implement synchronous content type guessing
ug: ئېگەرلەش قەدەمداش مەزمۇن تىپى مۆلچەرلەشنى ئىشقا ئاشۇرالمىدى

en: Hostname '%s' contains '[' but not ']'
ug: ماشىنا ئاتى ‹%s› دا '[' بار ئەمما ']' يوق

en: Network unreachable
ug: تورغا يېتەلمەيدۇ

en: Host unreachable
ug: ماشىنىغا يېتەلمەيدۇ

en: Could not create network monitor: %s
ug: تور كۆزەتكۈچ قۇرغىلى بولمىدى: %s

en: Could not create network monitor:
ug: تور كۆزەتكۈچ قۇرغىلى بولمىدى:

en: Could not get network status:
ug: تور ھالىتىنى ئالغىلى بولمىدى:

en: Output stream doesn't implement write
ug: چىقىرىش ئېقىمىدا يېزىشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Source stream is already closed
ug: مەنبە ئېقىم ئاللىبۇرۇن يېپىلغان

en: The resource at '%s' does not exist
ug: ‹%s'› يەردىكى مەنبە مەۋجۇت ئەمەس

en: The resource at '%s' failed to decompress
ug: ‹%s'› يەردىكى مەنبەنى يېيىش مەغلۇپ بولدى

en: The resource at '%s' is not a directory
ug: ‹%s'› يەردىكى مەنبە مۇندەرىجە ئەمەس

en: Input stream doesn't implement seek
ug: كىرگۈزۈش ئېقىمىدا ئىزدەشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Print help
ug: بېسىش ياردىمى

en: List sections containing resources in an elf FILE
ug: بىر elf FILE(ھۆججەت) ئىچىدىكى مەنبەلەرنىڭ بۆلەكلىرىنى تىزىپ كۆرسىتىدۇ

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
ug: مەنبەلەر تىزىمى
    ئەگەر SECTION بېرىلگەن بولسا، مۇشۇ بۆلەك ئىچىدىكى مەنبەلەر تىزىمىنىلا كۆرسىتىدۇ
    ئەگەر PATH بېرىلگەن بولسا، ماس كەلگەن مەنبەلەر تىزىمىنىلا كۆرسىتىدۇ

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
ug: مەنبەلەر تىزىمىنى تەپسىلىي كۆرسىتىش
    ئەگەر SECTION بېرىلگەن بولسا، مۇشۇ بۆلەك ئىچىدىكى مەنبەلەر تىزىمىنىلا كۆرسىتىدۇ
    ئەگەر PATH بېرىلگەن بولسا، ماس كەلگەن مەنبەلەر تىزىمىنىلا كۆرسىتىدۇ
    تەپسىلاتلار ئىچىدە بۆلەك، چوڭلۇق، ۋە پرېسلاش بار

en: Extract a resource file to stdout
ug: مەنبە ھۆججىتىنى ئۆلچەملىك چىقىرىشقا يايسۇن

en: Unknown command %s
ug: نامەلۇم بۇيرۇق %s

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS...]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use 'gresource help COMMAND' to get detailed help.
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS...]
    
    بۇيرۇقلار:
      help                      مەزكۇر ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ
      sections                  مەنبەلەرنىڭ بۆلەكلىرىنى كۆرسىتىدۇ
      list                      مەنبەلەرنى كۆرسىتىدۇ
      details                   مەنبەلەرنى تەپسىلاتى بىلەن قوشۇپ كۆرسىتىدۇ
      extract                   مەنبەلەرنى يايىدۇ
    
    تەپسىلىي ياردەم ئۈچۈن 'gresource help COMMAND' نى ئىشلىتىڭ.

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:
    gresource %s%s%s %s
    
    %s

en: Arguments:
ug: ئەركىن ئۆزگەرگۈچى:

en:   SECTION   An (optional) elf section name
ug:   SECTION   بولسا (ئىختىيارىي) elf بۆلىكىنىڭ ئاتى

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
ug:   COMMAND   بۇيرۇقتا چۈشەندۈرۈلىدۇ(تاللاشچان)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
ug:   FILE      بولسا بىر elf ھۆججىتى (بىر ئىجرا بولىدىغان پروگرامما ياكى ھەمبەھىرلەنگەن ئامبار)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
ug:   FILE      بولسا بىر elf ھۆججىتى (بىر ئىجرا بولىدىغان پروگرامما ياكى ھەمبەھىرلەنگەن ئامبار)
                ياكى يۇغۇرۇلغان مەنبە ھۆججىتى

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
ug:   PATH      بولسا (ئىختىيارىي) مەنبەنىڭ يولى (قىسمى يول بولسىمۇ بولىدۇ)

en:   PATH      A resource path
ug:   PATH      مەنبەنىڭ يولى

en: No such schema '%s'
ug: ‹%s› دەك لايىھە يوق

en: Schema '%s' is not relocatable (path must not be specified)
ug: ‹%s› لايىھىنى قايتا نىشان بەلگىلىگىلى بولمايدۇ (چوقۇم يول بەلگىلىنىشى لازىم)

en: Schema '%s' is relocatable (path must be specified)
ug: ‹%s› لايىھىنى قايتا نىشان بەلگىلىگىلى بولىدۇ (چوقۇم يول بەلگىلىنىشى لازىم)

en: Empty path given.
ug: بېرىلگەن يول قۇرۇق.

en: Path must begin with a slash (/)
ug: يول چوقۇم يانتۇ سىزىق '/' بىلەن باشلىنىشى لازىم

en: Path must end with a slash (/)
ug: يول چوقۇم يانتۇ سىزىق '/' بىلەن ئاخىرلىشىشى لازىم

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
ug: ئاتتا ئارقىمۇ ئارقا ئىككى يانتۇ سىزىق (//) بولماسلىقى لازىم

en: No such key '%s'
ug: ‹%s› دەك كۇنۇپكا يوق

en: The provided value is outside of the valid range
ug: تەمىنلەنگەن قىممەت ئىناۋەتلىك دائىرىدە ئەمەس

en: List the installed (non-relocatable) schemas
ug: ئورنىتىلغان (قايتا نىشان بەلگىلىگىلى بولمايدىغان) لايىھە تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: List the installed relocatable schemas
ug: ئورنىتىلغان قايتا نىشان بەلگىلىگىلى بولىدىغان لايىھە تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: List the keys in SCHEMA
ug: SCHEMA دىكى كۇنۇپكا تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: List the children of SCHEMA
ug: SCHEMA دىكى تارماق نەڭنى كۆرسىتىدۇ

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
ug: ئاچقۇچ ۋە قىممەتنى چوڭقۇرلاپ كۆرسىتىدۇ
    ئەگەر SCHEMA بېرىلمىگەن بولسا بارلىق ئاچقۇچلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Get the value of KEY
ug: كۇنۇپكا قىممىتىگە ئېرىشىدۇ

en: Query the range of valid values for KEY
ug: KEY نىڭ ئىناۋەتلىك قىممەت دائىرىسىنى سۈرۈشتۈرىدۇ

en: Set the value of KEY to VALUE
ug: KEY نىڭ قىممىتىنى VALUE قىلىپ تەڭشەيدۇ

en: Reset KEY to its default value
ug: KEY نى كۆڭۈلدىكى قىممەتكە ئەسلىگە قايتۇرىدۇ

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
ug: SCHEMA دىكى ھەممە كۇنۇپكا قىممىتىنى كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر

en: Check if KEY is writable
ug: KEY نىڭ يېزىشچان ياكى ئەمەسلىكىنى تەكشۈرىدۇ

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
ug: KEY ئۆزگىرىشىنى كۆزىتىدۇ.
    ئەگەر KEY بەلگىلەنمىگەن بولسا ئۇنداقتا SCHEMA دىكى ھەممە كۇنۇپكىنى كۆزىتىدۇ. 
    ^C دا كۆزىتىشنى توختىتىدۇ.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS...]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use 'gsettings help COMMAND' to get detailed help.
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS...]
    
    بۇيرۇقلار:
      help                      بۇ ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ
      list-schemas              ئورنىتىلغان لايىھىلەرنى كۆرسىتىدۇ
      list-relocatable-schemas  قايتا ئورۇنلاشتۇرۇشقا بولىدىغان لايىھىلەرنى كۆرسىتىدۇ
      list-keys                 لايىھە ئىچىدىكى ئاچقۇچلارنى كۆرسىتىدۇ
      list-children             لايىھىنىڭ باللىرىنى كۆرسىتىدۇ
      list-recursively          ئاچقۇچ ۋە قىممىتىنى چوڭقۇرلاپ(recursively) كۆرسىتىدۇ
      range                     ئاچقۇچنىڭ دائىرىسىنى سۈرۈشتۈرىدۇ
      get                       ئاچقۇچنىڭ قىممىتىنى ئالىدۇ
      set                       ئاچقۇچقا قىممەت بېرىدۇ
      reset                     ئاچقۇچنىڭ قىممىتىنى ئەسلىگە قايتۇرىدۇ
      reset-recursively         لايىھە ئىچىدىكى بارلىق قىممەتلەرنى ئەسلىگە قايتۇرىدۇ
      writable                  ئاچقۇچقا يازغىلى بولامدۇ تەكشۈرىدۇ
      monitor                   ئۆزگىرىشلەرنى كۆزىتىدۇ
    
    تەپسىلىي ياردەم ئۈچۈن 'gsettings help COMMAND' نى ئىشلىتىڭ..

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:
    gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
ug:   SCHEMADIR قوشۇمچە لايىھىلەرنى ئىزدەيدىغان مۇندەرىجە

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
ug:   SCHEMA    لايىھىنىڭ ئاتى
      PATH      قايتا نىشان بەلگىلىگىلى بولىدىغان يول

en:   KEY       The (optional) key within the schema
ug:   KEY       لايىھە(تاللاشچان)دىكى كۇنۇپكا

en:   KEY       The key within the schema
ug:   KEY       لايىھىدىكى كۇنۇپكا

en:   VALUE     The value to set
ug:   VALUE     تەڭشەيدىغان قىممەت

en: Could not load schemas from %s: %s
ug: %s نىڭدىن لايىھىلەرنى ئوقۇغىلى بولمىدى: %s

en: Empty schema name given
ug: بېرىلگەن لايىھە ئاتى بوش

en: Invalid socket, not initialized
ug: socket ئىناۋەتسىز، دەسلەپلەشتۈرۈلمىگەن

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
ug: ئىناۋەتسىز ئوقۇر، دەسلەپلەشتۈرەلمىگەنلىكنىڭ سەۋەبى: %s

en: Socket is already closed
ug: ئوقۇر تاقالغان

en: Socket I/O timed out
ug: ئوقۇر I/O مۆھلىتى ئۆتتى

en: creating GSocket from fd: %s
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسىدىن GSocket قۇرۇۋاتىدۇ: %s

en: Unable to create socket: %s
ug: ئوقۇر قۇرالمايدۇ: %s

en: Unknown family was specified
ug: كۆرسىتىلگەن ئائىلە ناتونۇش

en: Unknown protocol was specified
ug: نامەلۇم كېلىشىم بەلگىلەندى

en: could not get local address: %s
ug: يەرلىك ئادرېسقا ئېرىشەلمىدى: %s

en: could not get remote address: %s
ug: يىراقتىكى ئادرېسقا ئېرىشەلمىدى: %s

en: could not listen: %s
ug: تىڭشىيالمىدى: %s

en: Error binding to address: %s
ug: ئادرېسقا باغلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error joining multicast group: %s
ug: multicast گۇرۇپپىسىغا قوشۇلۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error leaving multicast group: %s
ug: multicast گۇرۇپپىسىدىن ئايرىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: No support for source-specific multicast
ug: مەنبەسى-كۆرسىتىلگەن(source-specific) multicast نى قوللىمايدۇ

en: Error accepting connection: %s
ug: باغلىنىشنى قوبۇل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Connection in progress
ug: باغلىنىۋاتىدۇ

en: Unable to get pending error:
ug: ھەل بولمىغان خاتالىققا ئېرىشكىلى بولمىدى: %s

en: Error receiving data: %s
ug: سانلىق-مەلۇمات قوبۇل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error sending data: %s
ug: سانلىق-مەلۇمات يوللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
ug: ئوقۇرنى تاقىغىلى بولمىدى: %s

en: Error closing socket: %s
ug: سوكېتنى يېپىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Waiting for socket condition: %s
ug: ئوقۇر ھالىتىنى كۈتۈۋاتىدۇ: %s

en: Error sending message: %s
ug: ئۇچۇر يوللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
ug: windows تا GSocketControlMessage نى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Error receiving message: %s
ug: ئۇچۇر قوبۇل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Unable to get pending error: %s
ug: ھەل بولمىغان خاتالىققا ئېرىشەلمەيدۇ: %s

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
ug: بۇ مەشغۇلات سىستېمىسىدا g_socket_get_credentials ئەمەلگە ئاشمىغان

en: Could not connect to proxy server %s:
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىرى %s غا باغلىنالمىدى:

en: Could not connect to %s:
ug: %s غا باغلانغىلى بولمىدى:

en: Could not connect:
ug: باغلانغىلى بولمىدى:

en: Unknown error on connect
ug: باغلانغاندا نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
ug: TCP باشلىنىشتىن باشقىلىرىدا ۋاكالەتچىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Proxy protocol '%s' is not supported.
ug: ‹%s› ۋاكالەتچى كېلىشىمىنى قوللىمايدۇ.

en: Listener is already closed
ug: تىڭشىغۇچ تاقالغان

en: Added socket is closed
ug: قوشۇلغان ئوقۇر يېپىلدى

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address '%s'
ug: IPv6 ئادرېس ‹%s› نى SOCKSv4 قوللىمايدۇ

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى SOCKSv4 كېلىشىمىگە نىسبەتەن بەك ئۇزۇن

en: Hostname '%s' is too long for SOCKSv4 protocol
ug: كومپيۇتېر ئاتى ‹%s› كېلىشىم SOCKSv4 غا نىسبەتەن بەك ئۇزۇن

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
ug: بۇ مۇلازىمېتىر SOCKSv4 ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر ئەمەس.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
ug: SOCKSv4 مۇلازىمېتىرى ئارقىلىق باغلىنىش رەت قىلىندى

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
ug: بۇ مۇلازىمېتىر SOCKSv5 ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر ئەمەس.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
ug: SOCKSv5 ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر دەلىللەشكە ئېھتىياجلىق.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
ug: بۇ SOCKSv5 باغلىنىشقا GLib قوللىمايدىغان دەلىللەش ئۇسۇلىغا ئېھتىياجلىق.

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى ياكى ئىم SOCKSv5 كېلىشىمىگە نىسبەتەن بەك ئۇزۇن.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
ug: SOCKSv5 دەلىللىيەلمىدى ئىشلەتكۈچى ئاتى ياكى ئىم خاتا.

en: Hostname '%s' is too long for SOCKSv5 protocol
ug: كومپيۇتېر ئاتى ‹%s› كېلىشىم SOCKSv5 غا نىسبەتەن بەك ئۇزۇن

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
ug: SOCKSv5 ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر نامەلۇم ئادرېس تىپى ئىشلەتكەن.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
ug: ئىچكى SOCKSv5 ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر خاتا.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
ug: قائىدە SOCKSv5 باغلىنىشى ئىشلىتىشكە يول قويمايدۇ.

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
ug: SOCKSv5 مۇلازىمېتىرىدىن باش ئاپپاراتنى كۆرگىلى بولمايدۇ

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
ug: SOCKSv5 ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىرىدىن تور كۆرۈنمىدى.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
ug: SOCKSv5 ئارقىلىق باغلىنىش رەت قىلىندى.

en: SOCKSv5 proxy does not support 'connect' command.
ug: SOCKSv5 ۋاكالەتچى 'connect' بۇيرۇقىنى قوللىمايدۇ.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
ug: SOCKSv5 ۋاكالەتچى تەمىنلەنگەن ئادرېس تىپىنى قوللىمايدۇ.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
ug: نامەلۇم SOCKSv5 ۋاكالەتچى خاتالىقى.

en: Can't handle version %d of GThemedIcon encoding
ug: GThemedIcon كودلاشنىڭ %d نەشرىنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Error resolving '%s': %s
ug: ‹%s› خاتا تەھلىلى: %s

en: Error reverse-resolving '%s': %s
ug: ‹%s› ئەكسى تەھلىل خاتالىقى: %s

en: No DNS record of the requested type for '%s'
ug: ئىلتىماس قىلىنغان تىپ ‹%s› غا ماس كېلىدىغان DNS خاتىرىسى يوق

en: Temporarily unable to resolve '%s'
ug: ‹%s› ۋاقىتلىق تەھلىل قىلالمايدۇ

en: Error resolving '%s'
ug: ‹%s› تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
ug: PEM بىلەن كودلانغان شەخسىي ئاچقۇچنى شىفىرسىزلىغىلى بولمىدى

en: No PEM-encoded private key found
ug: PEM بىلەن كودلانغان شەخسىي ئاچقۇچ تېپىلمىدى

en: Could not parse PEM-encoded private key
ug: PEM بىلەن كودلانغان شەخسىي ئاچقۇچنى يېشەلمىدى

en: No PEM-encoded certificate found
ug: PEM بىلەن كودلانغان گۇۋاھنامە تېپىلمىدى

en: Could not parse PEM-encoded certificate
ug: PEM بىلەن كودلانغان گۇۋاھنامىنى يېشەلمىدى

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
ug: بۇ سىزنىڭ ئەڭ ئاخىرقى پۇرسىتىڭىز. يەنە خاتالاشسىڭىز قۇلۇپلىنىپ قالىدۇ.

en: Several password entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
ug: بىر قانچە قېتىم خاتالاشتىڭىز. يەنە خاتالاشسىڭىز قۇلۇپلىنىپ قالىدۇ.

en: The password entered is incorrect.
ug: كىرگۈزگەن ئىم توغرا ئەمەس.

en: Expecting 1 control message, got %d
ug: تىزگىن ئۇچۇرىدىن بىرنى ئۈمىد قىلغان ئەمما %d غا ئېرىشتى

en: Unexpected type of ancillary data
ug: ئويلىشىلمىغان قوشۇمچە سانلىق-مەلۇمات تىپى

en: Expecting one fd, but got %d
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسىدىن بىرنى ئۈمىد قىلغان ئەمما %d غا ئېرىشتى

en: Received invalid fd
ug: ئىناۋەتسىز ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسى تاپشۇرۇۋالدى

en: Error sending credentials:
ug: ئىسپاتنامە يوللاش خاتالىقى:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
ug: ئوقۇر SO_PASSCRED نى قوزغاتقان ياكى قوزغاتمىغانلىقىنى تەكشۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
ug: SO_PASSCRED نى قوزغىتىۋاتقاندا(ئىناۋەتلىك قىلىۋاتقاندا)خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
ug: قوبۇللىغان ئىسپاتنامىگە بىر بايت ئوقۇشنى ئۈمىد قىلغان ئەمما 0 بايت ئوقۇدى

en: Not expecting control message, but got %d
ug: تىزگىن ئۇچۇرىنى ئۈمىد قىلمىغان ئىدى، ئەمما %d غا ئېرىشتى

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
ug: SO_PASSCRED نى چەكلەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچتىن ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error closing file descriptor: %s
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچنى يېپىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Filesystem root
ug: ھۆججەت سىستېمىسى غولى

en: Error writing to file descriptor: %s
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچكە يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
ug: بۇ سىستېما ئابستراكت unix دائىرە ئوقۇر ئادرېسىنى قوللىمايدۇ

en: volume doesn't implement eject
ug: دىسكىنى قاڭقىتالمىدى

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn't implement eject or eject_with_operation
ug: دىسكىغا eject ياكى eject_with_operation نى ئىجرا قىلالمىدى

en: Can't find application
ug: پروگراممىنى تاپقىلى بولمىدى

en: Error launching application: %s
ug: پروگراممىنى ئىجرا قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: URIs not supported
ug: URI نى قوللىمايدۇ

en: association changes not supported on win32
ug: win32 باغلىنىشلىق ئۆزگەرتىشنى قوللىمايدۇ

en: Association creation not supported on win32
ug: win32 باغلىنىشلىق قۇرۇشنى قوللىمايدۇ

en: Error reading from handle: %s
ug: handle دىن ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error closing handle: %s
ug: تۇتقا يېپىش خاتالىقى: %s

en: Error writing to handle: %s
ug: تۇتقا يېزىش خاتالىقى: %s

en: Not enough memory
ug: يېتەرلىك  ئەسلەك يوق

en: Internal error: %s
ug: ئىچكى خاتالىق: %s

en: Need more input
ug: تېخىمۇ كۆپ كىرگۈزۈشكە ئېھتىياجلىق

en: Invalid compressed data
ug: ئىناۋەتسىز پرېسلانغان سانلىق-مەلۇمات

en: Address to listen on
ug: تىڭشايدىغان ئادرېس

en: Print address
ug: ئادرېسىنى بېسىش

en: Print address in shell mode
ug: ئادرېسىنى shell ھالەتتە باسىدۇ

en: Run a dbus service
ug: بىر دانە dbus مۇلازىمىتىنى ئىجرا قىلىدۇ

en: Wrong args
ug: خاتا پارامېتىرلار

en: Unexpected attribute '%s' for element '%s'
ug: «%2$s» ئېلېمېنتنىڭ ئويلىشىلمىغان خاسلىقى «%1$s»

en: Attribute '%s' of element '%s' not found
ug: «%2$s» ئېلېمېنتنىڭ خاسلىقى «%1$s» تېپىلمىدى

en: Unexpected tag '%s', tag '%s' expected
ug: ئويلىشىلمىغان بەلگە ‹%s›، بەلگە ‹%s› زۆرۈر

en: Unexpected tag '%s' inside '%s'
ug: «%2$s» دىكى ئويلىشىلمىغان بەلگە «%1$s»

en: No valid bookmark file found in data dirs
ug: سانلىق-مەلۇمات مۇندەرىجىسىدە ئىناۋەتلىك خەتكۈش ھۆججىتى تېپىلمىدى

en: A bookmark for URI '%s' already exists
ug: URI ‹%s› نىڭ خەتكۈچى مەۋجۇت

en: No bookmark found for URI '%s'
ug: URI ‹%s› نىڭ خەتكۈچى تېپىلمىدى

en: No MIME type defined in the bookmark for URI '%s'
ug: URI ‹%s› نىڭ خەتكۈچى MIME تىپىنى بەلگىلىمىگەن

en: No private flag has been defined in bookmark for URI '%s'
ug: URI ‹%s› نىڭ خەتكۈچى شەخسىي تۇغنى بەلگىلىمىگەن

en: No groups set in bookmark for URI '%s'
ug: URI ‹%s› نىڭ خەتكۈچى گۇرۇپپا بەلگىلىمىگەن

en: No application with name '%s' registered a bookmark for '%s'
ug: ‹%s› ئاتلىق پروگرامما ‹%s› غا خەتكۈش خەتلەتمىگەن

en: Failed to expand exec line '%s' with URI '%s'
ug: URI '%2$s' ئارقىلىق exec قۇر '%1$s' نى يايالمىدى

en: Partial character sequence at end of input
ug: كىرگۈزۈشنىڭ ئاخىرىدا تاماملانمىغان ھەرپ قاتارى كۆرۈلدى

en: Cannot convert fallback '%s' to codeset '%s'
ug: زاپاس ھەرپ بەلگە توپلىمى ‹%s›نى ‹%s› غا ئايلاندۇرالمايدۇ

en: The URI '%s' is not an absolute URI using the "file" scheme
ug: URI ‹%s› بولسا "file" فورماتىدىكى مۇتلەق URI ئەمەس

en: The local file URI '%s' may not include a '#'
ug: يەرلىك ھۆججەت URI ‹%s› دا '#' نى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: The URI '%s' is invalid
ug: بۇ URI ‹%s› ئىناۋەتسىز

en: The hostname of the URI '%s' is invalid
ug: URI دىكى ماشىنا ئاتى ‹%s› ئىناۋەتسىز

en: The URI '%s' contains invalidly escaped characters
ug: URI ‹%s› دا ئىناۋەتسىز بولغان كۆچمە مەنىدىكى ھەرپ بار

en: The pathname '%s' is not an absolute path
ug: ‹%s› يول ئىسمى مۇتلەق يول ئەمەس

en: Invalid hostname
ug: باش ماشىنا ئاتى ئىناۋەتسىز

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'before midday' indicator
en: AM
ug: چ ب

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'after midday' indicator
en: PM
ug: چ ك

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
ug: %Y-%m-%dT%T %Z

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
ug: %d-%m-%y

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing 12 hour time
en: %I:%M:%S %p
ug: %-I:%M:%S %p

[ctx: full month name]
en: January
ug: قەھرىتان

[ctx: full month name]
en: February
ug: ھۇت

[ctx: full month name]
en: March
ug: نەۋرۇز

[ctx: full month name]
en: April
ug: ئۈمىد

[ctx: full month name]
en: May
ug: باھار

[ctx: full month name]
en: June
ug: سەپەر

[ctx: full month name]
en: July
ug: چىللە

[ctx: full month name]
en: August
ug: تومۇز

[ctx: full month name]
en: September
ug: مىزان

[ctx: full month name]
en: October
ug: ئوغۇز

[ctx: full month name]
en: November
ug: ئوغلاق

[ctx: full month name]
en: December
ug: كۆنەك

[ctx: abbreviated month name]
en: Jan
ug: قەھرىتان

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
ug: ھۇت

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
ug: نەۋرۇز

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
ug: ئومۇت

[ctx: abbreviated month name]
en: May
ug: باھار

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
ug: سەپەر

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
ug: چىللە

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
ug: تومۇز

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
ug: مىزان

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
ug: ئوغۇز

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
ug: ئوغلاق

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
ug: كۆنەك

[ctx: full weekday name]
en: Monday
ug: دۈشەنبە

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
ug: سەيشەنبە

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
ug: چارشەنبە

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
ug: پەيشەنبە

[ctx: full weekday name]
en: Friday
ug: جۈمە

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
ug: شەنبە

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
ug: يەكشەنبە

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
ug: د

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
ug: س

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
ug: چ

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
ug: پ

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
ug: ج

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
ug: ش

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
ug: ي

en: Error opening directory '%s': %s
ug: مۇندەرىجە ‹%s› نى ئېچىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Could not allocate %lu byte to read file "%s" | Could not allocate %lu bytes to read file "%s"
ug[0]: %lu بايت تەقسىملىيەلمىدى(ھۆججەت «%s» نى ئوقۇش ئۈچۈن)

en: Error reading file '%s': %s
ug: ھۆججەت ‹%s› ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى:  %s

en: File "%s" is too large
ug: ھۆججەت «%s» بەك چوڭ

en: Failed to read from file '%s': %s
ug: ھۆججەت ‹%s› دىن ئوقۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to open file '%s': %s
ug: ھۆججەت «%s» نى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to get attributes of file '%s': fstat() failed: %s
ug: ھۆججەت ‹%s› نىڭ خاسلىقلىرىغا ئېرىشىش مەغلۇپ بولدى:fstat() مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to open file '%s': fdopen() failed: %s
ug: ھۆججەت ‹%s› نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى: fdopen() مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to rename file '%s' to '%s': g_rename() failed: %s
ug: ئاتىنى ‹%s› دىن ‹%s› غا ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بولدى: g_rename()  مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to create file '%s': %s
ug: ھۆججەت ‹%s› قۇرۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to open file '%s' for writing: fdopen() failed: %s
ug: ‹%s› ھۆججەتنى ئېچىپ يازالمىدى: fdopen() مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
ug: ھۆججەت ‹%s› نى يېزىش مەغلۇپ بولدى: fwrite() مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to write file '%s': fflush() failed: %s
ug: ھۆججەت ‹%s› نى يېزىش مەغلۇپ بولدى: fflush() مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to write file '%s': fsync() failed: %s
ug: ھۆججەت ‹%s› نى يېزىش مەغلۇپ بولدى: fsync() مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
ug: ھۆججەت ‹%s› نى يېپىش مەغلۇپ بولدى: fclose() مەغلۇپ بولدى: %s

en: Existing file '%s' could not be removed: g_unlink() failed: %s
ug: ‹%s› مەۋجۇت ھۆججەتنى چىقىرىۋېتەلمەيدۇ: g_unlink() مەغلۇپ بولدى: %s

en: Template '%s' invalid, should not contain a '%s'
ug: ‹%s› قېلىپ ئىناۋەتسىز، ‹%s› نى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ.

en: Template '%s' doesn't contain XXXXXX
ug: ‹%s› قېلىپ XXXXXX نى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: Failed to read the symbolic link '%s': %s
ug: بەلگە ئۇلانمىسى ‹%s› نى ئوقۇيالمىدى: %s

en: Symbolic links not supported
ug: بەلگە ئۇلانمىسىنى قوللىمايدۇ

en: Could not open converter from '%s' to '%s': %s
ug: ‹%s› دىن ‹%s› غا ئايلاندۇرغۇچنى ئاچالمايدۇ: %s

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_line_string
ug: g_io_channel_read_line_string فۇنكسىيىسى ئەسلى پېتى ئوقۇيالمىدى

en: Leftover unconverted data in read buffer
ug: يىغلەكتە ساقلىنىپ قالغان ئايلاندۇرۇلمىغان سانلىق-مەلۇماتنى ئوقۇۋاتىدۇ

en: Channel terminates in a partial character
ug: قانال ئاخىرلاشمىغان ھەرپتە توختىدى

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_to_end
ug: g_io_channel_read_to_end فۇنكسىيىسى ئەسلى پېتى ئوقۇيالمىدى

en: Valid key file could not be found in search dirs
ug: ئىزدەش مۇندەرىجىسىدە ئىناۋەتلىك ئاچقۇچ ھۆججىتىنى تاپالمىدى

en: Not a regular file
ug: ئادەتتىكى ھۆججەت ئەمەس

en: Key file contains line '%s' which is not a key-value pair, group, or comment
ug: ئاچقۇچ ھۆججەتتىكى قۇر ‹%s› ئاچقۇچ-قىممەت جۈپى، گۇرۇپپا ياكى ئىزاھات ئەمەس

en: Invalid group name: %s
ug: ئىناۋەتسىز گۇرۇپپا ئاتى: %s

en: Key file does not start with a group
ug: ئاچقۇچ ھۆججەت گۇرۇپپىدىن باشلانمايدۇ

en: Invalid key name: %s
ug: ئاچقۇچ ئاتى ئىناۋەتسىز: %s

en: Key file contains unsupported encoding '%s'
ug: ئاچقۇچ ھۆججەت قوللىمايدىغان كودلاش ‹%s› نى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: Key file does not have group '%s'
ug: ئاچقۇچ ھۆججەتنىڭ گۇرۇپپا ‹%s› سى يوق

en: Key file does not have key '%s'
ug: ئاچقۇچ ھۆججەتتە ‹%s› ئاچقۇچ يوق

en: Key file contains key '%s' with value '%s' which is not UTF-8
ug: ئاچقۇچ ھۆججەت ‹%s› ئاچقۇچىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان، ئۇنىڭ قىممىتى ‹%s› بولسا UTF-8 ئەمەس

en: Key file contains key '%s' which has a value that cannot be interpreted.
ug: ئاچقۇچ ھۆججەت ‹%s› ئاچقۇچىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان، ئۇنىڭ قىممىتىنى ئىزاھلىيالمىدى.

en: Key file contains key '%s' in group '%s' which has a value that cannot be interpreted.
ug: ئاچقۇچ ھۆججەتنىڭ «%2$s» گۇرۇپپىسىدىكى ئاچقۇچ «%1$s» نىڭ قىممىتىنى ئىزاھلىغىلى بولمىدى

en: Key '%s' in group '%s' has value '%s' where %s was expected
ug: ئاچقۇچ ‹%s› (گۇرۇپپا ‹%s› دىكى)  نىڭ قىممىتى ‹%s› ئىكەن، ‹%s› بولسا بولاتتى

en: Key file does not have key '%s' in group '%s'
ug: ئاچقۇچ ھۆججەتنىڭ «%2$s» گۇرۇپپىسىدا «%1$s» ئاچقۇچىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: Key file contains escape character at end of line
ug: ئاچقۇچ ھۆججەت قۇر ئاخىرىدا كۆچمە مەنىدىكى ھەرپ بار

en: Key file contains invalid escape sequence '%s'
ug: ئاچقۇچ ھۆججەتتە ئىناۋەتسىز كۆچمە مەنىدىكى تەرتىپ ‹%s› نى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: Value '%s' cannot be interpreted as a number.
ug: ‹%s› قىممەتنى سان دەپ ئىزاھلىيالمىدى.

en: Integer value '%s' out of range
ug: پۈتۈن سان قىممىتى ‹%s› چەكتىن ئېشىپ كەتتى

en: Value '%s' cannot be interpreted as a float number.
ug: ‹%s› قىممەتنى لەيلىمە سان دەپ ئىزاھلىيالمىدى.

en: Value '%s' cannot be interpreted as a boolean.
ug: ‹%s› قىممەتنى بۇلىئان قىممىتى دەپ ئىزاھلىيالمىدى.

en: Failed to get attributes of file '%s%s%s%s': fstat() failed: %s
ug: ھۆججەت ‹%s%s%s%s› نىڭ خاسلىقلىرىغا ئېرىشىش مەغلۇپ بولدى:fstat() مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
ug: %s%s%s%s  غا خەرىتىلىيەلمىدى: mmap() مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to open file '%s': open() failed: %s
ug: ھۆججەت ‹%s› نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى: open() مەغلۇپ بولدى: %s

en: Error on line %d char %d:
ug: قۇر %d ھەرپ %d دىكى خاتالىق:

en: Invalid UTF-8 encoded text in name - not valid '%s'
ug: ئىناۋەتسىز UTF-8 بىلەن كودلانغان تېكىست ئاتىدا - ‹%s› ئىناۋەتسىز

en: '%s' is not a valid name
ug: ‹%s› ئىناۋەتلىك ئات ئەمەس

en: '%s' is not a valid name: '%c'
ug: ‹%s› ئىناۋەتلىك ئات ئەمەس: '%c'

en: Error on line %d: %s
ug: قۇر %d دىكى خاتالىق:%s

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
ug: '%-.*s' نى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى، ئۇ ھەرپ نەقىلىدىكى سان (مەسىلەن، &#234;) - بەلكىم ئۇ سان بەك چوڭ بولۇپ كەتكەن بولۇشى مۇمكىن

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
ug: ھەرپ نەقىلى چېكىتلىك پەش بىلەن ئاخىرلاشمىغان؛ بەلكىم ئەمەلىي گەۋدە ئىشلەتمەي & بەلگىسى ئىشلەتكەن بولۇشىڭىز ئېھتىمالغا بەك يېقىن - بۇ &amp; غا ئۆزگىرىدۇ

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
ug: ھەرپ نەقىلى '%-.*s' يول قويۇلغان كودلاش ئەمەس

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
ug: بوش ئەمەلىي گەۋدە '&;' بايقالدى. ئىناۋەتلىك ئەمەلىي گەۋدە: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name '%-.*s' is not known
ug: نامەلۇم ئەمەلىي گەۋدە ئاتى '%-.*s'

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
ug: ئەمەلىي گەۋدە چېكىتلىك پەش بىلەن ئاخىرلاشمىغان. سىز ئەمەلىي گەۋدە ئىشلەتمەي & بەلگىسى ئىشلەتكەن بولۇشىڭىز ئېھتىمالغا يېقىن - & بۇ &amp; غا ئۆزگىرىدۇ

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
ug: پۈتۈك چوقۇم بىر ئېلېمېنت بىلەن باشلىنىشى كېرەك(مەسىلەن <book> دېگەندەك)

en: '%s' is not a valid character following a '<' character; it may not begin an element name
ug: ‹%s› ھەرپ '<' نىڭ ئارقىسىدا كۆرۈلسە ئىناۋەتسىز ھەرپ؛ ئۇ ئېلېمېنتنىڭ بېشى بولالمايدۇ

en: Odd character '%s', expected a '>' character to end the empty-element tag '%s'
ug: ‹%s› ھەرپ ئىناۋەتسىز، '>' بەلگىسى بىلەن بوش ئېلېمېنت بەلگىسى ‹%s› نى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: Odd character '%s', expected a '=' after attribute name '%s' of element '%s'
ug: ‹%s› ھەرپ ئىناۋەتسىز، خاسلىق ئاتى‹%s› (ئېلېمېنت ‹%s›) نىڭ كەينىدە '=' ھەرپ بولىدۇ

en: Odd character '%s', expected a '>' or '/' character to end the start tag of element '%s', or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
ug: ‹%s› ھەرپ ئىناۋەتسىز، باشلىنىش بەلگىسى ‹%s› ئېلېمېنت  '>' ياكى '/' بىلەن ئاخىرلىشىدۇ ياكى شۇ ئېلېمېنتنىڭ خاسلىقى ئەگىشىپ كېلىدۇ؛ بەلكىم خاسلىق ئاتىدا ئىناۋەتسىز  ھەرپ ئىشلەتكەن بولۇشىڭىز مۇمكىن

en: Odd character '%s', expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute '%s' of element '%s'
ug: ‹%s› ھەرپ ئىناۋەتسىز، خاسلىق ‹%s› (ئېلېمېنت ‹%s›)قا قىممەت بەرگەندە، تەڭلىك بەلگىسىنىڭ ئارقىسىدا قوش پەش كېلىدۇ

en: '%s' is not a valid character following the characters '</'; '%s' may not begin an element name
ug: '</' ھەرپىنىڭ كەينىدە ‹%s› كۆرۈلسە ئىناۋەتسىز؛ ‹%s› نى ئېلېمېنت بېشى قىلىشقا بولمايدۇ

en: '%s' is not a valid character following the close element name '%s'; the allowed character is '>'
ug: ‹%s›  ئاخىرلاشقان ئېلېمېنت ئاتى ‹%s› نىڭ كەينىدە كۆرۈلسە ئىناۋەتسىز؛ يول قويىدىغان ھەرپ '>'

en: Element '%s' was closed, no element is currently open
ug: ئېلېمېنت ‹%s› يېپىلدى، بىراق ھازىر ھېچقانداق ئېلېمېنت ئېچىلمىغان

en: Element '%s' was closed, but the currently open element is '%s'
ug: ئېلېمېنت ‹%s› يېپىلدى، بىراق ھازىر ئېلېمېنت ‹%s› ئېچىلغان ئىدى

en: Document was empty or contained only whitespace
ug: پۈتۈك بوش ياكى ئۇنىڭدا بوشلۇق بەلگىلىرىلا بار

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket '<'
ug: پۈتۈك ئېچىلغان تىرناق '<' تىن كېيىن تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly with elements still open - '%s' was the last element opened
ug: پۈتۈك تېخى ئاخىرلاشمىغان ئېلېمېنت مەۋجۇت ئەھۋالدا تاسادىپىي ئاخىرلاشتى - ئەڭ ئاخىرقى ئاخىرلاشمىغان ئېلېمېنت ‹%s›

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
ug: پۈتۈك تاسادىپىي ئاخىرلاشتى، ئوڭ تىرناق بىلەن بەلگە<%s/> ئاخىرلىشىشى كېرەك ئىدى

en: Document ended unexpectedly inside an element name
ug: پۈتۈك ئېلېمېنت ئاتىدا تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
ug: پۈتۈك خاسلىق ئاتىدا تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
ug: پۈتۈك ئېلېمېنت باشلاش بەلگىسىدە تاسادىپىي ئاخىرلاشتى.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
ug: پۈتۈك خاسلىق ئاتىنىڭ ئارقىسىغا ئەگەشكەن تەڭلىك بەلگىسىدىن كېيىن تاسادىپىي ئاخىرلاشتى؛ خاسلىق قىممىتى يوق

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
ug: پۈتۈك خاسلىق قىممىتىدە تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element '%s'
ug: پۈتۈك ئېلېمېنت ‹%s› نىڭ ئاخىرلىشىش بەلگىسىدە تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
ug: پۈتۈك ئىزاھات ياكى بۇيرۇقنى بىر تەرەپ قىلىۋاتقاندا تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Usage:
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:

en: [OPTION...]
ug: [تاللانما…]

en: Help Options:
ug: ياردەم تاللانمىسى:

en: Show help options
ug: ياردەم تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Show all help options
ug: ھەممە ياردەم تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Application Options:
ug: پروگرامما تاللانمىلىرى:

en: Cannot parse integer value '%s' for %s
ug: %2$s ئىشلىتىدىغان پۈتۈن سان '%1$s' نى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Integer value '%s' for %s out of range
ug: %2$s ئىشلىتىدىغان پۈتۈن سان '%1$s' دائىرىدىن ھالقىپ كەتتى

en: Cannot parse double value '%s' for %s
ug: %2$s ئىشلىتىدىغان قوش ئېنىقلىقتىكى قىممەت '%1$s' نى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Double value '%s' for %s out of range
ug: %2$s ئىشلىتىدىغان قوش ئېنىقلىقتىكى قىممەت '%1$s' دائىرىدىن ھالقىپ كەتتى

en: Error parsing option %s
ug: تاللانما %s نى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Missing argument for %s
ug: %s نىڭ ئەركىن ئۆزگەرگۈچىسى كەم

en: Unknown option %s
ug: نامەلۇم تاللانما %s

en: corrupted object
ug: ئىناۋەتسىز نەڭ

en: internal error or corrupted object
ug: ئىچكى خاتالىق ياكى ئىناۋەتسىز نەڭ

en: out of memory
ug: ئەسلەك يېتىشمىدى

en: backtracking limit reached
ug: ئەسلىگە قايتىش چېكىگە يەتتى

en: the pattern contains items not supported for partial matching
ug: ئىپادە قىسمەن ماس كەلمەيدىغان قوللاش تۈرىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: back references as conditions are not supported for partial matching
ug: تولۇق ماس كەلمىگەندە شەرتنىڭ ئەسلىگە قايتىش نەقىلى سۈپىتىدە قوللىمايدۇ.

en: recursion limit reached
ug: قايتىلانما جەريان چېكىگە يەتتى

en: invalid combination of newline flags
ug: ئىناۋەتسىز بولغان يېڭى قۇر بەلگىسىنىڭ بىرىكمىسى

en: bad offset
ug: خاتا ئېغىش

en: short utf8
ug: قىسقا utf8

en: recursion loop
ug: چوڭقۇرلاپ تەكرارلاش

en: unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: \ at end of pattern
ug: \ ئىپادە ئاخىرىدا

en: \c at end of pattern
ug: \c ئىپادە ئاخىرىدا

en: unrecognized character following \
ug: \ نىڭ كەينىدىكى ھەرپنى تونۇغىلى بولمىدى

en: numbers out of order in {} quantifier
ug: {} نىڭ ئىچىدىكى سانلارنىڭ تەرتىپى ئالمىشىپ قېلىپتۇ

en: number too big in {} quantifier
ug: {} ئىچىدىكى سان بەك چوڭ

en: missing terminating ] for character class
ug: ] ھەرپ خىلىنىڭ تاماملىنىشى كەم

en: invalid escape sequence in character class
ug: ھەرپ خىلىدا ئىناۋەتسىز كۆچمە مەنىدىكى قاتار بار

en: range out of order in character class
ug: ھەرپ خىلىنىڭ دائىرە تەرتىپى ئالمىشىپ قېلىپتۇ

en: nothing to repeat
ug: تەكرارلايدىغان ھېچنېمە يوق

en: unexpected repeat
ug: تاسادىپىي تەكرارلىق

en: unrecognized character after (? or (?-
ug: (? نىڭ ياكى (?- كەينىدە تونۇيالمايدىغان ھەرپ بار

en: POSIX named classes are supported only within a class
ug: پەقەت خىلدا POSIX ئاتاشتىكى خىلنىلا قوللايدۇ

en: missing terminating )
ug: ئاخىرلىشىدىغان ) كەم

en: reference to non-existent subpattern
ug: مەۋجۇت بولمىغان تارماق ئىپادە نەقىل قىلىندى

en: missing ) after comment
ug: ئىزاھاتتىن كېيىن ) كەم

en: regular expression is too large
ug: مۇنتىزىم ئىپادە بەك چوڭ

en: failed to get memory
ug: ئەسلەككە ئېرىشەلمىدى

en: ) without opening (
ug: ) ئېچىلغان ( كەم

en: code overflow
ug: كود ھالقىشى

en: unrecognized character after (?<
ug: (?< نىڭ كەينىدە تونۇيالمايدىغان ھەرپ بار

en: lookbehind assertion is not fixed length
ug: lookbehind ھۆكۈم مۇقىم ئۇزۇنلۇقتا ئەمەس

en: malformed number or name after (?(
ug: (?( كەينىدە شەكلى خاتا بولغان سان ياكى ئات بار

en: conditional group contains more than two branches
ug: شەرت گۇرۇپپىسى ئىككىدىن ئارتۇق تارماقنى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: assertion expected after (?(
ug: (?( كەينىدە ھۆكۈم بولۇشى لازىم

note: translators: '(?R' and '(?[+-]digits' are both meant as (groups of) * sequences here, '(?-54' would be an example for the second group.
en: (?R or (?[+-]digits must be followed by )
ug: (?R or (?[+-]سان چوقۇم ؟ غا ئەگىشىدۇ)

en: unknown POSIX class name
ug: نامەلۇم ناتونۇش POSIX خىل ئاتى

en: POSIX collating elements are not supported
ug: POSIX توپلانما ئېلېمېنتنى قوللىمايدۇ

en: character value in \x{...} sequence is too large
ug: \x{...} قاتاردىكى ھەرپنىڭ قىممىتى بەك چوڭ

en: invalid condition (?(0)
ug: ئىناۋەتسىز شەرت (?(0)

en: \C not allowed in lookbehind assertion
ug: lookbehind ھۆكۈمدە \C ئىشلىتىشكە يول قويۇلمايدۇ

en: escapes \L, \l, \N{name}, \U, and \u are not supported
ug: بۇ \L، \l، \N{name}، \U، ۋە \u لارنى قاچۇرۇشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: recursive call could loop indefinitely
ug: قايتىلانما چاقىرىش چەكسىز دەۋرىيلىكنى كەلتۈرۈپ چىقارغان بولۇشى مۇمكىن

en: unrecognized character after (?P
ug: (?P نىڭ كەينىدە تونۇيالمايدىغان ھەرپ بار

en: missing terminator in subpattern name
ug: تارماق ئىپادە ئاتىدا ئاخىرلاشتۇرۇش بەلگىسى كەم

en: two named subpatterns have the same name
ug: ئاتى بار ئىككى ئىپادە ئوخشاش ئاتلىق

en: malformed \P or \p sequence
ug: شەكلى خاتا \P ياكى \p قاتار

en: unknown property name after \P or \p
ug: \P ياكى \p نىڭ كەينىدە نامەلۇم خاسلىق ئاتى بار

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
ug: تارماق ئىپادە ئاتى بەك ئۇزۇن (ئەڭ كۆپ بولغاندا 32 ھەرپ)

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
ug: ئات بار ئىپادە بەك كۆپ(ئەڭ كۆپ بولغاندا 10,000)

en: octal value is greater than \377
ug: سەككىزلىك سىستېمىدىكى قىممىتى \377 دىن چوڭ

en: overran compiling workspace
ug: تەرجىمە خىزمەت رايونى دائىرىدىن ھالقىپ كەتتى

en: previously-checked referenced subpattern not found
ug: ئىلگىرى تەكشۈرگەن نەقىل ئالغان تارماق ئىپادىنى تاپالمىدى

en: DEFINE group contains more than one branch
ug: DEFINE گۇرۇپپا بىردىن كۆپ تارماقنى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: inconsistent NEWLINE options
ug: زىددىيەتلىك NEWLINE تاللانما

en: a numbered reference must not be zero
ug: رەقەملىك پايدىلانما نۆل بولسا بولمايدۇ

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
ug: ئادەتتە (*ACCEPT)، (*FAIL)، (*COMMIT) لارغا پارامېتىر كېرەك ئەمەس

en: (*VERB) not recognized
ug: (*VERB)  نى تونۇمايدۇ

en: number is too big
ug: سان بەك چوڭ

en: missing subpattern name after (?&
ug: (?& نىڭ كەينىدىكى بالا ئەندىزە يوق

en: digit expected after (?+
ug: (?+ نىڭ كەينىدە رەقەم بولۇشى كېرەك

en: ] is an invalid data character in JavaScript compatibility mode
ug: JavaScript بىلەن ماسلىشىشچان ھالەتتە ] بولسا ئىناۋەتسىز ھەرپ

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
ug: ئوخشاش سانلارنىڭ قوشۇمچە ئەندىزىلىرىنىڭ ئاتلىرىنىڭ ھەر خىل بولۇشىغا يول قويۇلمايدۇ

en: (*MARK) must have an argument
ug: ئادەتتە (*MARK)  نىڭ چوقۇم پارامېتىرى بولۇشى كېرەك

en: \c must be followed by an ASCII character
ug: ئادەتتە \c  چوقۇم ASCII ھەرپىنىڭ كەينىگە كېلىشى كېرەك

en: \N is not supported in a class
ug: تىپ(class) تا \N نى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
ug: (*MARK)، (*PRUNE)، (*SKIP)، (*THEN) نىڭدىكى ئات بەك ئۇزۇن

en: character value in \u.... sequence is too large
ug: \u.... قاتارىدىكى ھەرپنىڭ قىممىتى بەك چوڭ

en: Error while matching regular expression %s: %s
ug: مۇنتىزىم ئىپادە %s بىلەن ماسلىشىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
ug: PCRE ئامبار تەرجىمە قىلغاندا UTF8 قوللاشنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان

en: PCRE library is compiled without UTF8 properties support
ug: PCRE ئامبار تەرجىمە قىلغاندا UTF8 خاسلىق قوللاشنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان

en: PCRE library is compiled with incompatible options
ug: بۇ PCRE ئامبىرى نۇرغۇن زىت(incompatible) تاللانمىلار بىلەن يۇغۇرۇلغان

en: Error while compiling regular expression %s at char %d: %s
ug: %2$d ھەرپتىكى مۇنتىزىم ئىپادە %1$s نى تەرجىمە قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %3$s

en: Error while optimizing regular expression %s: %s
ug: مۇنتىزىم ئىپادە %s نى ئەلالاشتۇرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: hexadecimal digit or '}' expected
ug: ئون ئالتىلىك سىستېمىدىكى سان ياكى '}' تەلەپ قىلىدۇ

en: hexadecimal digit expected
ug: ئون ئالتىلىك سىستېمىدىكى ساننى تەلەپ قىلىدۇ

en: missing '<' in symbolic reference
ug: بەلگە نەقىلىدە '<' كەم

en: unfinished symbolic reference
ug: تاماملانمىغان بەلگە نەقىل

en: zero-length symbolic reference
ug: نۆل كەڭلىكتىكى بەلگە نەقىل

en: digit expected
ug: رەقەم تەلەپ قىلىنىدۇ

en: illegal symbolic reference
ug: قانۇنسىز بەلگە نەقىلى

en: stray final '\'
ug: ئەڭ ئاخىرقى '\' يوقالغان

en: unknown escape sequence
ug: نامەلۇم كۆچمە مەنىلىك تەرتىپ

en: Error while parsing replacement text "%s" at char %lu: %s
ug: ئالماشتۇرىدىغان تېكىست «%s» نى تەھلىل قىلغاندا %lu ھەرپتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Quoted text doesn't begin with a quotation mark
ug: نەقىل ئالغان تېكىست نەقىل بەلگىسىدىن باشلانمىغان

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
ug: بۇيرۇق قۇرى ياكى باشقا shell نەقىل تېكىستىدە ماسلاشمىغان نەقىل كۆرۈلدى

en: Text ended just after a '\' character. (The text was '%s')
ug: تېكىست '\' ھەرپتىن كېيىن ئاخىرلىشىدۇ.(تېكىست ‹%s›)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was '%s')
ug: تېكىست %c بىلەن ماسلىشىدىغان نەقىل بەلگىسىنى تېپىشتىن ئىلگىرى ئاخىرلىشىدۇ.(تېكىست ‹%s›)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
ug: تېكىست بوش (ياكى بوش ھەرپنىلا ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ)

en: Failed to read data from child process (%s)
ug: (%s) تارماق ئىجرادىن سانلىق-مەلۇمات ئوقۇيالمىدى

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
ug: ئىجرا (%s) دىن سانلىق-مەلۇمات ئوقۇۋاتقاندا select() دا تاسادىپىي خاتالىق كۆرۈلدى

en: Child process exited with code %ld
ug: بالا ئىجرا %ld دېگەن كود بىلەن چېكىنىپ كەتتى

en: Child process killed by signal %ld
ug: بالا ئىجرانى سىگنال %ld ئۆلتۈردى

en: Child process stopped by signal %ld
ug: بالا ئىجرانى سىگنال %ld توختاتتى

en: Child process exited abnormally
ug: بالا ئىجرا بىنورمال چېكىنىپ كەتتى.

en: Failed to read from child pipe (%s)
ug: تارماق تۇرۇبىدىن ئوقۇيالمىدى (%s)

en: Failed to fork (%s)
ug: (%s) نى ئاچىلاش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
ug: مۇندەرىجە ‹%s› (%s)ئى ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to execute child process "%s" (%s)
ug: تارماق ئىجرا  «%s» نى ئىجرا قىلالمىدى (%s)

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
ug: قايتا نىشانلانغان تارماق ئىجرا (%s)نىڭ كىرگۈزۈش ياكى چىقىرىشىدا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Failed to fork child process (%s)
ug: تارماق ئىجرا  (%s) نى ئاچىلاش مەغلۇپ بولدى

en: Unknown error executing child process "%s"
ug: تارماق ئىجرا «%s» نى ئىجرا قىلغاندا نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
ug: تارماق تۇرۇبا (%s) دىن يېتەرلىك سانلىق-مەلۇمات ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
ug: تارماق ئىجرا بىلەن ئالاقە قىلىدىغان تۇرۇبا قۇرالمىدى (%s)

en: Failed to read data from child process
ug: تارماق ئىجرادىن سانلىق-مەلۇمات ئوقۇيالمىدى

en: Failed to execute child process (%s)
ug: تارماق ئىجرانى ئىجرا قىلالمىدى (%s)

en: Invalid program name: %s
ug: پروگرامما ئاتى ئىناۋەتسىز: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
ug: %d دىكى پارامېتىردا ئىناۋەتسىز تېكىست بار: %s

en: Invalid string in environment: %s
ug: مۇھىتتىكى تېكىست ئىناۋەتسىز: %s

en: Invalid working directory: %s
ug: ئىناۋەتسىز خىزمەت مۇندەرىجىسى: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
ug: ياردەمچى پروگرامما (%s) نى ئىجرا قىلالمىدى

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
ug: g_io_channel_win32_poll() تارماق ئىجرادىن سانلىق-مەلۇمات ئوقۇۋاتقاندا تاسادىپىي خاتالىق كۆرۈلدى

en: Character out of range for UTF-8
ug: ھەرپ UTF-8 دائىرىسىدىن ھالقىپ كەتتى

en: Invalid sequence in conversion input
ug: ئايلاندۇرۇپ كىرگۈزۈشتە ئىناۋەتسىز تەرتىپ كۆرۈلدى

en: Character out of range for UTF-16
ug: ھەرپ UTF-16 دائىرىسىدىن ھالقىپ كەتتى

en: %u byte | %u bytes
ug[0]: %u بايت

en: %.1f KiB
ug: %.1f كىلوبايت

en: %.1f MiB
ug: %.1f مېگابايت

en: %.1f GiB
ug: %.1f گىگابايت

en: %.1f TiB
ug: %.1f تېرابايت

en: %.1f PiB
ug: %.1f پېتابايت

en: %.1f EiB
ug: %.1f ئېكسابايت

en: %.1f kB
ug: %.1f كىلوبايت

en: %.1f MB
ug: %.1f مېگابايت

en: %.1f GB
ug: %.1f گىگابايت

en: %.1f TB
ug: %.1f تېرابايت

en: %.1f PB
ug: %.1f پېتابايت

en: %.1f EB
ug: %.1f ئېكسابايت

note: Translators: the %s in "%s bytes" will always be replaced by a number.
en: %s byte | %s bytes
ug[0]: %s بايت

note: Translators: this is from the deprecated function g_format_size_for_display() which uses 'KB' to * mean 1024 bytes.  I am aware that 'KB' is not correct, but it has been preserved for reasons of * compatibility.  Users will not see this string unless a program is using this deprecated function. * Pl
en: %.1f KB
ug: %.1f كىلوبايت

[ctx: full month name with day]
en: January
ug: قەھرىتان

[ctx: full month name with day]
en: February
ug: ھۇت

[ctx: full month name with day]
en: March
ug: نەۋرۇز

[ctx: full month name with day]
en: April
ug: ئۈمىد

[ctx: full month name with day]
en: May
ug: باھار

[ctx: full month name with day]
en: June
ug: سەپەر

[ctx: full month name with day]
en: July
ug: چىللە

[ctx: full month name with day]
en: August
ug: تومۇز

[ctx: full month name with day]
en: September
ug: مىزان

[ctx: full month name with day]
en: October
ug: ئوغۇز

[ctx: full month name with day]
en: November
ug: ئوغلاق

[ctx: full month name with day]
en: December
ug: كۆنەك

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jan
ug: قەھرىتان

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
ug: ھۇت

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
ug: نەۋرۇز

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
ug: ئومۇت

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
ug: باھار

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
ug: سەپەر

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
ug: چىللە

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
ug: تومۇز

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
ug: مىزان

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
ug: ئوغۇز

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
ug: ئوغلاق

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
ug: كۆنەك
