glib - en to tr translation catalogue (1208 entries)

en: Setting default applications not supported yet
tr: Öntanımlı uygulama belirleme henüz desteklenmiyor

en: Setting application as last used for type not supported yet
tr: Uygulamayı tür için son kullanılan olarak belirleme henüz desteklenmiyor

en: Failed to find default application for content type ‘%s’
tr: ‘%s’ içerik türü için öntanımlı uygulama bulunamadı

en: Failed to find default application for URI Scheme ‘%s’
tr: ‘%s’ URI Şeması için öntanımlı uygulama bulunamadı

en: GApplication Options:
tr: GApplication Seçenekleri:

en: Show GApplication options
tr: GApplication seçeneklerini göster

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
tr: GApplication hizmet kipi girin (D-Bus hizmet dosyalarından kullan)

en: Override the application’s ID
tr: Uygulama kimliğini çiğne

en: Print the application version
tr: Uygulama sürümünü yazdır

en: Replace the running instance
tr: Çalışan örneği değiştir

en: Print help
tr: Yardımı yazdır

en: [COMMAND]
tr: [KOMUT]

en: Print version
tr: Sürüm yazdır

en: Print version information and exit
tr: Sürüm bilgisini yazdır ve çık

en: List applications
tr: Uygulamaları listele

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
tr: Yüklü D-Bus aktive edilebilir uygulamaları listele (.desktop dosyaları ile)

en: Launch an application
tr: Uygulama başlat

en: Launch the application (with optional files to open)
tr: Uygulamayı başlat (açılacak isteğe bağlı dosyalarla)

en: APPID [FILE…]
tr: APPID [DOSYA…]

en: Activate an action
tr: Eylemi etkinleştir

en: Invoke an action on the application
tr: Uygulama üzerinde eylem çalıştır

en: APPID ACTION [PARAMETER]
tr: APPID EYLEM [PARAMETRE]

en: List available actions
tr: Kullanılabilir eylemleri listele

en: List static actions for an application (from .desktop file)
tr: Uygulama için değişmeyen eylemleri listele (.desktop dosyalarından)

en: COMMAND
tr: KOMUT

en: The command to print detailed help for
tr: Ayrıntılı yardım yazdırmak için komut

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
tr: D-Bus biçiminde uygulama tanımlayıcı (örneğin: org.example.viewer)

note: Translators: commandline placeholder
en: FILE
tr: DOSYA

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
tr: Açılacak isteğe bağlı göreli ya da mutlak dosya adları veya URI’ler

en: ACTION
tr: EYLEM

en: The action name to invoke
tr: Çalıştırılacak eylem adı

en: PARAMETER
tr: PARAMETRE

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
tr: GVariant biçiminde başlatma eylemi için isteğe bağlı parametre

en: Unknown command %s
tr: Bilinmeyen komut %s

en: Usage:
tr: Kullanım:

en: Arguments:
tr: Argümanlar:

en: [ARGS…]
tr: [ARGÜMANLAR…]

en: Commands:
tr: Komutlar:

note: Translators: do not translate 'help', but please translate 'COMMAND'.
en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
tr: Ayrıntılı yardım almak için “%s help KOMUT” kullanın.

en: %s command requires an application id to directly follow
tr: %s komutu doğrudan takip için uygulama kimliği gerektirir

en: invalid application id: “%s”
tr: geçersiz uygulama kimliği: “%s”

note: Translators: %s is replaced with a command name like 'list-actions'
en: “%s” takes no arguments
tr: “%s” hiçbir argüman almaz

en: unable to connect to D-Bus: %s
tr: D-Bus veri yoluna bağlanılamıyor: %s

en: error sending %s message to application: %s
tr: uygulamaya %s iletisi gönderilirken hata: %s

en: action name must be given after application id
tr: uygulama kimliğinden sonra eylem adı verilmelidir

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
tr: geçersiz eylem adı: “%s”
    eylem adları yalnızca “-”, “.”, harfler ve sayılardan oluşmalıdır

en: error parsing action parameter: %s
tr: eylem parametresi ayrıştırılırken hata: %s

en: actions accept a maximum of one parameter
tr: eylemler maksimum bir parametre kabul eder

en: list-actions command takes only the application id
tr: list-actions komutu yalnızca uygulama kimliği değişkenini alır

en: unable to find desktop file for application %s
tr: %s uygulaması için masaüstü dosyası bulunamıyor

en: unrecognized command: %s
tr: bilinmeyen komut: %s

en: Too large count value passed to %s
tr: %s için çok büyük sayaç değeri geçildi

en: Seek not supported on base stream
tr: Taban akış üzerinde arama desteklenmez

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
tr: GBufferedInputStreamsonu kesilemiyor

en: Stream is already closed
tr: Akış zaten kapalı

en: Truncate not supported on base stream
tr: Taban akış üzerinde sonunun kesilmesi desteklenmiyor

en: Operation was cancelled
tr: İşlem iptal edildi

en: Invalid object, not initialized
tr: Geçersiz nesne, ilklendirilmemiş

en: Incomplete multibyte sequence in input
tr: Girdide tamamlanmamış çokbaytlı dizi

en: Not enough space in destination
tr: Hedefte yeterli alan yok

en: Invalid byte sequence in conversion input
tr: Dönüşüm girdisinde geçersiz bayt dizisi

en: Error during conversion: %s
tr: Dönüşüm sırasında hata oluştu: %s

en: Cancellable initialization not supported
tr: İptal edilebilir başlatma desteklenmiyor

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
tr: “%s” karakter kümesinden “%s” karakter kümesine dönüşüm desteklenmiyor

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
tr: “%s”den “%s”e dönüştürücü açılamıyor

en: %s type
tr: %s türü

en: Unknown type
tr: Bilinmeyen tür

en: %s filetype
tr: %s dosya türü

en: Unexpected data after end of conversion
tr: Dönüşüm bittikten sonra beklenmeyen veri

en: GCredentials contains invalid data
tr: GCredentials geçersiz veri içeriyor

en: GCredentials is not implemented on this OS
tr: Bu işletim sisteminde GCredentials sağlanmamış

en: There is no GCredentials support for your platform
tr: Platformunuz için GCredentials desteği yok

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
tr: GCredentials bu işletim sisteminde süreç kimliği içermez

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
tr: Bu işletim sisteminde kimlik sızdırma olanaksızdır

en: Unexpected early end-of-stream
tr: Beklenmeyen erken akış-sonu

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
tr: “%2$s” adres girdisinde desteklenmeyen anahtar “%1$s”

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
tr: “%s” adres girdisinde anlamsız anahtar/değer çifti birleşimi

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
tr: “%s” adresi geçersiz (tam bir yol, dir, tmpdir veya soyut anahtarlar gerekir)

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
tr: “%s” adresinde hata — “%s” özniteliği hatalı oluşturulmuş

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
tr: “%2$s” adresi için bilinmeyen ya da desteklenmeyen aktarım “%1$s”

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
tr: Adres ögesi “%s” iki nokta üst üste (:) içermez

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
tr: “%s” adres ögesindeki aktarım adı boş olmamalı

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
tr: “%3$s” adres ögesi içindeki, Anahtar/Değer çifti %1$d, “%2$s” eşittir imi içermiyor

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
tr: “%3$s” adres ögesi içindeki, Anahtar/Değer çifti %1$d, “%2$s” boş anahtar olmamalıdır

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
tr: “%3$s” adres ögesindeki, Anahtar/Değer çifti %1$d, “%2$s” içinde ters kaçış tuşu veya değeri hatası

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
tr: “%s” adresinde hata — unix aktarımı, “path” veya “abstract” anahtarlarından bir tanesinin kesinlikle ayarlanmış olmasını gerektirir

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus connection address, * the second is the literal name of an attribute in the address.
en: Error in address “%s” — the %s attribute is missing or malformed
tr: “%s” adresinde hata — %s özniteliği eksik ya da hatalı oluşturulmuş

en: Error auto-launching:
tr: Kendiliğinden başlatmada hata:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
tr: Tek seferlik dosya “%s” açılırken hata: %s

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
tr: Tek seferlik dosya “%s” okunurken hata: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
tr: Tek seferlik dosya “%s” okunurken hata, beklenen 16 bayt, alınan %d

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
tr: “%s” tek seferlik dosyasının akış için içeriklerini yazmada hata:

en: The given address is empty
tr: Verilen adres boş

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
tr: AT_SECURE belirtildiğinde ileti veri yolu oluşturulamaz

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
tr: machine-id olmadan ileti veri yolu oluşturulamıyor:

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
tr: X11 $DISPLAY olmadan D-BUS kendiliğinden başlatılamaz

en: Error spawning command line “%s”:
tr: “%s” komut satırı oluşturulurken hata:

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
tr: Oturum veri yolu adresi saptanamıyor (bu işletim sistemi için uygulanmadı)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
tr: DBUS_STARTER_BUS_TYPE ortam değişkeninden veri yolu adresi saptanamıyor — bilinmeyen değer “%s”

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
tr: DBUS_STARTER_BUS_TYPE ortam değişkenine değer atanmadığından dolayı veri yolu adresi belirlenemiyor

en: Unknown bus type %d
tr: Bilinmeyen veri yolu türü %d

en: Unexpected lack of content trying to read a line
tr: Satır okunmaya çalışılırken beklenmeyen içerik eksikliği

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
tr: Satır okunmaya çalışılırken (güvenli) beklenmeyen içerik eksikliği

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
tr: Tüm olası kimlik doğrulama yöntemleri tükendi (denenen: %s) (kullanılabilir: %s)

en: Unexpected lack of content trying to read a byte
tr: Bayt okunmaya çalışılırken beklenmeyen içerik eksikliği

en: User IDs must be the same for peer and server
tr: Kullanıcı kimlikleri eş ve sunucu için aynı olmalıdır

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
tr: GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer yolu ile iptal edildi

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
tr: “%s” dizini için bilgi alınırken hata: %s

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
tr: “%s” dizini üzerindeki izinler bozulmuştur. 0700 kipi beklenmiştir, ama 0%o alınmıştır

en: Error creating directory “%s”: %s
tr: “%s” dizini oluşturulurken hata: %s

en: Operation not supported
tr: İşlem desteklenmiyor

en: Error opening keyring “%s” for reading:
tr: “%s” anahtarlığı okumak için açılırken hata:

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
tr: “%3$s” içerikli “%2$s” konumundaki anahtarlığın %1$d. satırı bozulmuş

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
tr: “%3$s” içerikli “%2$s” konumundaki anahtarlığın %1$d. satırının ilk jetonu bozulmuş

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
tr: “%3$s” içerikli “%2$s” konumundaki anahtarlığın %1$d. satırının ikinci jetonu bozulmuş

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
tr: “%2$s” konumundaki anahtarlıkta %1$d kimlikli çerez bulunamadı

en: Error creating lock file “%s”: %s
tr: Kilit dosyası “%s” oluşturulurken hata: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
tr: Eski kilit dosyası “%s” silinirken hata: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
tr: (Bağlantısı olmayan) kilit dosyası “%s” kapatılırken hata: %s

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
tr: “%s” kilit dosyasının bağlantısı kaldırılırken hata: %s

en: Error opening keyring “%s” for writing:
tr: “%s” anahtarlığı yazma için açılırken hata:

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
tr: (Ayrıca, “%s” için kilit açılamadı: %s)

en: The connection is closed
tr: Bağlantı kapalı

en: Timeout was reached
tr: Zaman aşımı gerçekleşti

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
tr: İstemci taraflı bağlantı kurulurken desteklenmeyen etiketlerle karşılaşıldı

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus interface, * the second is the path of an object.
en: No such interface “%s” on object at path %s
tr: %2$s yolundaki nesnede “%1$s” gibi bir arayüz yok

en: No such property “%s”
tr: “%s” gibi bir özellik yok

en: Property “%s” is not readable
tr: “%s” özelliği okunabilir değil

en: Property “%s” is not writable
tr: “%s” özelliği yazılabilir değil

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
tr: “%s” özelliği ayarlanırken hata: “%s” türü beklendi, “%s” elde edildi

en: No such interface “%s”
tr: “%s” gibi bir arabirim yok

en: No such method “%s”
tr: “%s” gibi bir anahtar yok

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
tr: “%s” iletisinin türü, beklenen “%s” türü ile örtüşmüyor

en: An object is already exported for the interface %s at %s
tr: %2$s konumundaki %1$s arayüzü için bir nesne zaten dışa aktarıldı

en: Unable to retrieve property %s.%s
tr: %s.%s özelliği alınamadı

en: Unable to set property %s.%s
tr: %s.%s özelliği ayarlanamadı

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
tr: “%s” yöntemi “%s” türü döndürdü, ancak “%s” bekleniyordu

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
tr: “%3$s” imzalı “%2$s” arayüzü üzerinde “%1$s” yöntemi yok

en: A subtree is already exported for %s
tr: %s için bir alt ağaç zaten dışa aktarılmış

en: Object does not exist at path “%s”
tr: Nesne, “%s” yolunda yok

en: %s message: %s header field is invalid; expected a value of type ‘%s’
tr: %s iletisi: %s başlık alanı geçersiz; ‘%s’ türünde bir değer bekleniyor

en: %s message: %s header field is missing or invalid
tr: %s iletisi: %s başlık alanı eksik veya geçersiz

en: %s message: INVALID header field supplied
tr: %s iletisi: INVALID başlık alanı sağlandı

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus message type, * the second is the name of a header field and the third is * a value that is reserved for the given field.
en: %s message: %s header field is using the reserved value %s
tr: %s iletisi: %s başlık alanı, ayrılmış olan %s değerini kullanıyor

en: %s message: INTERFACE header field does not contain a valid interface name
tr: %s iletisi: INTERFACE başlık alanı geçerli bir arayüz içermiyor

en: %s message: MEMBER header field does not contain a valid member name
tr: %s iletisi: MEMBER başlık alanı geçerli bir üye adı içermiyor

en: %s message: ERROR_NAME header field does not contain a valid error name
tr: %s iletisi: ERROR_NAME başlık alanı geçerli bir hata adı içermiyor

en: type is INVALID
tr: tür GEÇERSİZ

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
tr[0]: %lu bayt okumak istendi ancak yalnızca %lu var

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
tr: “%s” dizgesinden sonra NUL baytı beklendi, ama %d baytı bulundu

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
tr: Geçerli bir UTF-8 dizgesi beklendi ama %d bayt konumunda geçersiz baytlar bulundu (dizge uzunluğu %d). Bu noktaya kadar geçerli olan dizge şudur: “%s”

en: Value nested too deeply
tr: Değer çok derine yuvalanmış

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
tr: Ayrıştırılan değer “%s”, geçerli bir D-Bus nesne yolu değil

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
tr: Ayrıştırılan değer “%s”, geçerli bir D-Bus imzası değil

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
tr[0]: %u bayt uzunluğunda dizi ile karşılaşıldı. Olabilecek en çok uzunluk 2<<26 bayt (64 MiB).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
tr: “a%c” türünde dizi ile karşılaşıldı, birden çok %u bayt uzunluğu beklenmektedir ancak %u bayt uzunluk bulundu

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
tr: D-Bus’ta boş yapılara (demetler) izin verilmez

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
tr: Varyant için ayrıştırılmış “%s” değeri geçeriz bir D-Bus imzasıdır

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
tr: GVariant, D-Bus tel biçiminden “%s” dizge türüyle geri dönüştürülürken hata

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
tr: Geçersiz endian değeri. 0x6c (“l”) veya 0x42 (“B”) bekleniyordu ancak 0x%02x değeri bulundu

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
tr: Geçersiz önemli iletişim kuralı sürümü. 1 beklendi, %d bulundu

en: Signature header found but is not of type signature
tr: İmza başlığı bulundu, ancak tür imzası değil

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
tr: “%s” imzalı bir imza başlığı bulundu ama ileti gövdesi boş

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
tr: Ayrıştırılan değer “%s” geçerli bir D-Bus imzası değil (gövde için)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
tr[0]: İletide imza başlığı yok ancak ileti gövdesi %u bayt

en: Cannot deserialize message:
tr: İleti geri dönüştürülemiyor:

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
tr: GVariant, D-Bus tel biçimine “%s” dizge türüyle dönüştürülürken hata

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
tr: İletideki dosya açıklayıcı sayısı (%d) başlık alanından (%d) farklı

en: Cannot serialize message:
tr: İleti dönüştürülemiyor:

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
tr: İleti gövdesi “%s” imzasına sahip ancak imza başlığı yok

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
tr: İleti gövdesi “%s” tür imzasına sahip ancak başlık alanındaki imza “%s”

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
tr: İleti gövdesi boş, ancak başlık alanındaki imza “(%s)”

en: Error return with body of type “%s”
tr: “%s” türünden bir gövdeyle dönüş hatası

en: Error return with empty body
tr: Boş gövdeyle dönüş hatası

en: (Type any character to close this window)
tr: (Pencereyi kapatmak için herhangi bir karakter girin)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
tr: Dbus oturumu çalışmıyor ve kendiliğinden başlatılamadı

en: Unable to get Hardware profile: %s
tr: Donanım profili alınamıyor: %s

note: Translators: Both placeholders are file paths
en: Unable to load %s or %s:
tr: %s ya da %s yüklenemedi:

en: Error calling StartServiceByName for %s:
tr: %s için StartServiceByName çağrısında hata:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
tr: StartServiceByName %d yönteminden beklenmeyen yanıt ("%s")

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
tr: Yöntem çağrılamıyor; vekil sunucu, sahibi olmayan bilindik %s adı için ve G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START bayrağı ile oluşturuldu

en: Abstract namespace not supported
tr: Soyut ad alanı desteklenmiyor

en: Cannot specify nonce file when creating a server
tr: Bir sunucu oluşturulurken nonce dosyası belirtilemez

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
tr: “%s” konumundaki tek seferlik dosyaya yazma hatası: %s

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
tr: “%s” dizgesi, geçerli bir D-Bus GUID değil

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
tr: Desteklenmeyen aktarım “%s” üzerinde dinlenemiyor

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
tr: Komutlar:
      help         Bu bilgiyi gösterir
      introspect   Uzak nesneye iç gözlem yap
      monitor      Uzak nesneyi gözlemle
      call         Uzak nesne üzerinde yöntem çağır
      emit         Sinyal yay
      wait         Veri yolu adının belirmesini bekle
    
    Her komutla ilgili yardım almak için “%s KOMUT --help” kullan.

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
tr: İç gözlem XML’ini ayrıştırmada hata: %s

en: Error: %s is not a valid name
tr: Hata: %s geçerli bir ad değil

en: Error: %s is not a valid object path
tr: Hata: %s geçerli bir nesne yolu değil

en: Connect to the system bus
tr: Sistem veri yoluna bağlan

en: Connect to the session bus
tr: Oturum veri yoluna bağlan

en: Connect to given D-Bus address
tr: Verilen D-Bus adresine bağlan

en: ADDRESS
tr: ADRES

en: Connection Endpoint Options:
tr: Bağlantı Uç Noktası Seçenekleri:

en: Options specifying the connection endpoint
tr: Bağlantı uç noktasını belirleyen seçenekler

en: No connection endpoint specified
tr: Bağlantı uç noktası belirtilmedi

en: Multiple connection endpoints specified
tr: Birden çok bağlantı uç noktası belirtildi

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
tr: Uyarı: İç gözlem verilerine göre, “%s” arayüzü yok

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
tr: Uyarı: İç gözlem verilerine göre, “%s” yöntemi “%s” arayüzünde yok

en: Optional destination for signal (unique name)
tr: Sinyal için isteğe bağlı hedef nokta (eşsiz ad)

en: Object path to emit signal on
tr: Üzerinde sinyal yaymak için nesne yolu

en: Signal and interface name
tr: Sinyal ve arayüz adı

en: Emit a signal.
tr: Bir sinyal yayınla.

en: Error connecting: %s
tr: Bağlanırken hata: %s

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
tr: Hata: %s geçerli bir özgün veri yolu adı değil

en: Error: Object path is not specified
tr: Hata: Nesne yolu belirtilmedi

en: Error: Signal name is not specified
tr: Hata: Sinyal adı belirtilmedi

en: Error: Signal name “%s” is invalid
tr: Hata: Sinyal adı “%s” geçersiz

en: Error: %s is not a valid interface name
tr: Hata: %s geçerli bir arayüz adı değil

en: Error: %s is not a valid member name
tr: Hata: %s geçerli bir üye adı değil

note: Use the original non-"parse-me-harder" error
en: Error parsing parameter %d: %s
tr: %d parametresini ayrıştırırken hata oluştu: %s

en: Error flushing connection: %s
tr: Bağlantı boşaltılırken hata: %s

en: Destination name to invoke method on
tr: Üzerinde yöntem çalıştırılacak hedef nokta adı

en: Object path to invoke method on
tr: Yöntemin üzerinde çalıştırılacağı nesne yolu

en: Method and interface name
tr: Yöntem ve arayüz adı

en: Timeout in seconds
tr: Saniye cinsinden zaman aşımı

en: Allow interactive authorization
tr: Etkileşimli yetkilendirmeye izin ver

en: Invoke a method on a remote object.
tr: Uzak bir nesne üzerinde yöntem çalıştır.

en: Error: Destination is not specified
tr: Hata: Hedef belirtilmedi

en: Error: %s is not a valid bus name
tr: Hata: %s geçerli bir veri yolu adı değil

en: Error: Method name is not specified
tr: Hata: Yöntem adı belirtilmedi

en: Error: Method name “%s” is invalid
tr: Hata: Yöntem adı “%s” geçersiz

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
tr: “%2$s” türünün %1$d parametresi ayrıştırılırken hata: %3$s

en: Error adding handle %d: %s
tr: %d işleyici eklenemedi: %s

en: Destination name to introspect
tr: İç gözlem için hedef nokta adı

en: Object path to introspect
tr: İç gözlem yapılacak nesne yolu

en: Print XML
tr: XML yazdır

en: Introspect children
tr: Alt iç gözlemi

en: Only print properties
tr: Yalnızca özellikleri yazdır

en: Introspect a remote object.
tr: Uzak nesneye iç gözlem yap.

en: Destination name to monitor
tr: Gözlemlenecek hedefin adı

en: Object path to monitor
tr: Gözlemlenecek nesne yolu

en: Monitor a remote object.
tr: Uzak nesneyi gözlemle.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
tr: Hata: non-message-bus gözlemlenemiyor

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
tr: Bir diğeri (tanınmış ad) için beklemeden önce aktifleştirilecek hizmet

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
tr: Bir hatayla çıkılmadan önce beklenecek zaman aşımı süresi (saniye); zaman aşımı olmaması için 0 (öntanımlı)

en: [OPTION…] BUS-NAME
tr: [SEÇENEK…] VERİYOLU-ADI

en: Wait for a bus name to appear.
tr: Veri yolu adının belirmesini bekle.

en: Error: A service to activate for must be specified.
tr: Hata: Aktifleştirilecek hizmet belirtilmelidir.

en: Error: A service to wait for must be specified.
tr: Hata: Beklenecek hizmet belirtilmelidir.

en: Error: Too many arguments.
tr: Hata: Çok fazla argüman.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
tr: Hata: %s geçerli bilinen bir veri yolu adı değil.

en: Not authorized to change debug settings
tr: Hata ayıklama ayarlarını değiştirmeye yetkili değil

en: Unnamed
tr: Adlandırılmamış

en: Desktop file didn’t specify Exec field
tr: Desktop dosyası Exec alanı belirtmemiş

en: Unable to find terminal required for application
tr: Uygulama için gerekli uçbirim bulunamadı

en: Program ‘%s’ not found in $PATH
tr: ‘%s’ programı $PATH içinde bulunamadı

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
tr: Kullanıcı uygulaması yapılandırma klasörü %s oluşturulamıyor: %s

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
tr: Kullanıcı MIME yapılandırma klasörü %s oluşturulamıyor: %s

en: Application information lacks an identifier
tr: Uygulama bilgisinde tanımlayıcı eksik

en: Can’t create user desktop file %s
tr: Kullanıcı masaüstü dosyası %s oluşturulamıyor

en: Custom definition for %s
tr: %s için özel tanım

en: drive doesn’t implement eject
tr: sürücü çıkartmayı uygulamıyor

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
tr: sürücü eject veya eject_with_operation uygulamıyor

en: drive doesn’t implement polling for media
tr: sürücü ortam için yoklamayı uygulamıyor

en: drive doesn’t implement start
tr: sürücü start uygulamıyor

en: drive doesn’t implement stop
tr: sürücü stop uygulamıyor

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
tr: TLS arka yüzü, TLS bağlanım geri alımı gerçeklemiyor

en: TLS support is not available
tr: TLS desteği kullanılabilir değil

en: DTLS support is not available
tr: DTLS desteği kullanılabilir değil

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
tr: GEmblem kodlamasının %d sürümü işlenemiyor

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
tr: GEmblem kodlaması içerisinde bozuk jeton sayısı (%d)

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
tr: GEmblemedIcon kodlamasının %d sürümü işlenemiyor

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
tr: GEmblemedIcon kodlaması içerisinde bozuk jeton sayısı (%d)

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
tr: GEmblemedIcon için bir Gemblem beklendi

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists.
en: Containing mount does not exist
tr: Bağlama yok

en: Can’t copy over directory
tr: Dizin üzerine kopyalanamıyor

en: Can’t copy directory over directory
tr: Dizin dizin üzerine kopyalanamıyor

en: Target file exists
tr: Hedef dosya var

en: Can’t recursively copy directory
tr: Dizin iç içe kopyalanamıyor

en: Copy file range not supported
tr: Dosya kopyalama kapsamı desteklenmiyor

en: Error splicing file: %s
tr: Dosya uç uca eklenirken hata: %s

en: Splice not supported
tr: Splice desteklenmiyor

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
tr: Bağlı sistemler arasında kopyalama (referans bağlantı/çoğaltmak) desteklenmiyor

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
tr: Kopyalama desteklenmiyor ya da geçersiz

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
tr: Kopyalama (bağlama/klonlama) destenlenmiyor ya da çalışmadı

en: Cannot retrieve attribute %s
tr: %s özniteliği alınamıyor

en: Can’t copy special file
tr: Özel dosya kopyalanamıyor

en: Invalid symlink value given
tr: Geçersiz simgesel bağ değeri verildi

en: Symbolic links not supported
tr: Simgesel bağlar desteklenmiyor

en: Trash not supported
tr: Çöp desteklenmiyor

en: File names cannot contain “%c”
tr: Dosya adları “%c” içeremez

en: Failed to create a temporary directory for template “%s”: %s
tr: “%s” şablonu için geçici dizin oluşturulamadı: %s

en: volume doesn’t implement mount
tr: bölüm, bağlamayı yerine getirmiyor

en: No application is registered as handling this file
tr: Bu dosyayı işleme amacıyla kayıtlı uygulama yok

en: Enumerator is closed
tr: Enumerator kapalı

en: File enumerator has outstanding operation
tr: Dosya numaralandırıcı sıra dışı işleme sahip

en: File enumerator is already closed
tr: Dosya numaralandırıcı zaten kapalı

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
tr: GFileIcon kodlamasının %d sürümü işlenemiyor

en: Malformed input data for GFileIcon
tr: GFileIcon için bozuk girdi verisi

en: Stream doesn’t support query_info
tr: Akış query_info desteklemiyor

en: Seek not supported on stream
tr: Atlama akışta desteklenmiyor

en: Truncate not allowed on input stream
tr: Sonunu kesmeye giriş akışında izin verilmiyor

en: Truncate not supported on stream
tr: Akış üzerinde sonunun kesilmesi desteklenmiyor

en: Invalid hostname
tr: Geçersiz makine adı

en: Bad HTTP proxy reply
tr: Bozuk HTTP vekil sunucu yanıtı

en: HTTP proxy connection not allowed
tr: HTTP vekil sunucu bağlantısına izin verilmiyor

en: HTTP proxy authentication failed
tr: HTTP vekil sunucu kimlik doğrulaması başarısız

en: HTTP proxy authentication required
tr: HTTP vekil sunucu kimlik doğrulaması gerekli

en: HTTP proxy connection failed: %i
tr: HTTP vekil sunucu bağlantısı başarısız: %i

en: HTTP proxy response too big
tr: HTTP vekil sunucu yanıtı çok büyük

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
tr: HTTP vekil sunucusu bağlantıyı beklenmedik biçimde kesti.

en: Wrong number of tokens (%d)
tr: Yanlış jeton sayısı (%d)

en: No type for class name %s
tr: Sınıf adı %s için tür yok

en: Type %s does not implement the GIcon interface
tr: %s türü GIcon arayüzü uygulamıyor

en: Type %s is not classed
tr: %s türü sınıflandırılmış değil

en: Malformed version number: %s
tr: Bozuk sürüm numarası: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
tr: %s türü GIcon arayüzü üzerinde from_tokens() uygulamıyor

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
tr: Simge kodlamasının verilen sürümü işlenemiyor

en: No address specified
tr: Belirtilen hiçbir adres yok

en: Length %u is too long for address
tr: Adres için %u uzunluğu çok uzun

en: Address has bits set beyond prefix length
tr: Adres önek uzunluğundan daha çok bite sahiptir

en: Could not parse “%s” as IP address mask
tr: “%s”, IP adresi maskesi olarak ayrıştırılamadı

en: Not enough space for socket address
tr: Yuva adresi için yeterli alan yok

en: Unsupported socket address
tr: Desteklenmeyen yuva adresi

en: Input stream doesn’t implement read
tr: Giriş akımı okumayı uygulamıyor

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
tr: Akışın sıra dışı işlemi var

en: Copy with file
tr: Dosyayla kopyala

en: Keep with file when moved
tr: Taşındığında dosyayla tut

en: “version” takes no arguments
tr: “version” hiçbir argüman almaz

en: Usage:
tr: Kullanım:

en: Print version information and exit.
tr: Sürüm bilgisini yazdır ve çık.

en: Concatenate files to standard output
tr: Dosyaları standart çıktıya bitiştir

en: Copy one or more files
tr: Bir veya daha çok dosya kopyala

en: Show information about locations
tr: Konumlar hakkında bilgi göster

en: Launch an application from a desktop file
tr: Masaüstü dosyasından uygulama başlat

en: List the contents of locations
tr: Konumların içeriklerini listele

en: Get or set the handler for a mimetype
tr: MIME türü için işleyici belirle veya al

en: Create directories
tr: Dizinler oluştur

en: Monitor files and directories for changes
tr: Dosyaları ve dizinleri değişiklikler için gözlemle

en: Mount or unmount the locations
tr: Konumları bağla veya ayır

en: Move one or more files
tr: Bir veya daha çok dosya taşı

en: Open files with the default application
tr: Dosyaları öntanımlı uygulamayla aç

en: Rename a file
tr: Dosyayı yeniden adlandır

en: Delete one or more files
tr: Bir veya daha çok dosya sil

en: Read from standard input and save
tr: Standart girdiden oku ve kaydet

en: Set a file attribute
tr: Dosya özniteliği belirle

en: Move files or directories to the trash
tr: Dosyaları veya dizinleri çöpe taşı

en: Lists the contents of locations in a tree
tr: Konumların içeriklerini ağaçta listele

en: Commands:
tr: Komutlar:

en: Use %s to get detailed help.
tr: Ayrıntılı yardım almak için %s kullan.

en: Error writing to stdout
tr: stdout’a yazılırken hata

note: Translators: commandline placeholder
en: LOCATION
tr: KONUM

en: Concatenate files and print to standard output.
tr: Dosyaları bitiştir ve standart çıktıya yazdır.

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
tr: gio cat geleneksel cat aracı gibi çalışır, ancak yerel dosyalar
    yerine GIO konumlarını kullanır: örneğin, smb://sunucu/kaynak/dosya.txt
    gibi bir şeyi konum olarak kullanabilirsiniz.

en: No locations given
tr: Konum verilmedi

en: No target directory
tr: Hedef dizin yok

en: Show progress
tr: İlerlemeyi göster

en: Prompt before overwrite
tr: Üzerine yazmadan önce onay iste

en: Preserve all attributes
tr: Tüm öznitelikleri koru

en: Backup existing destination files
tr: Var olan hedef dosyaları yedekle

en: Never follow symbolic links
tr: Simgesel bağlantıları asla takip etme

en: Use default permissions for the destination
tr: Hedef için öntanımlı izinleri kullan

en: Use default file modification timestamps for the destination
tr: Hedef için öntanımlı dosya değişiklik zaman damgalarını kullan

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
tr: %s/%s aktarıldı (%s/s)

note: Translators: commandline placeholder
en: SOURCE
tr: KAYNAK

note: Translators: commandline placeholder
en: DESTINATION
tr: HEDEF

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
tr: Bir veya daha çok dosyayı KAYNAK’tan HEDEF’e taşı.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
tr: gio copy geleneksel cp aracı gibi çalışır, ancak yerel dosyalar
    yerine GIO konumlarını kullanır: örneğin, smb://sunucu/kaynak/dosya.txt
    gibi bir şeyi konum olarak kullanabilirsiniz.

en: Destination %s is not a directory
tr: %s konumu bir dizin değildir

en: %s: overwrite “%s”?
tr: %s: “%s” üzerine yazılsın mı?

en: List writable attributes
tr: Yazılabilir öznitelikleri listele

en: Get file system info
tr: Dosya sistemi bilgisi al

en: The attributes to get
tr: Alınacak öznitelikler

en: ATTRIBUTES
tr: ÖZNİTELİKLER

en: Don’t follow symbolic links
tr: Simgesel bağlantıları takip etme

en: attributes:
tr: öznitelikler:

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: display name: %s
tr: gösterme adı: %s

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: edit name: %s
tr: adı düzenle: %s

en: name: %s
tr: ad: %s

en: type: %s
tr: tür: %s

en: size:
tr: boyut:

en: hidden
tr: gizli

en: local path: %s
tr: yerel yol: %s

en: unix mount: %s%s %s %s %s
tr: unix bağlaması: %s%s %s %s %s

en: Settable attributes:
tr: Belirlenebilir öznitelikler:

en: Writable attribute namespaces:
tr: Yazılabilir öznitelik ad boşlukları:

en: Show information about locations.
tr: Konumlar hakkında bilgi göster.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
tr: gio info geleneksel ls aracı gibi çalışır, ancak yerel dosyalar
    yerine GIO konumlarını kullanır: örneğin, smb://sunucu/kaynak/dosya.txt
    gibi bir şeyi konum olarak kullanabilirsiniz. Dosya öznitelikleri
    GIO adıyla birlikte belirtilebilir, örneğin standard::icon; veya yalnızca
    ad boşluğu, örneğin unix; veya tüm öznitelikleri eşleyen “*” gibi

note: Translators: commandline placeholder
en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
tr: MASAUSTU-DOSYASI [DOSYA-ARG …]

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
tr: Masaüstü dosyasından uygulama başlat, isteğe bağlı dosya adı argümanları geçir.

en: No desktop file given
tr: Verilen masaüstü dosyası yok

en: The launch command is not currently supported on this platform
tr: Başlatma komutu, şu anda bu platformda desteklenmiyor

en: Unable to load ‘%s‘: %s
tr: ‘%s‘ yüklenemedi: %s

en: Unable to load application information for ‘%s‘
tr: ‘%s‘ için uygulama bilgisi yüklenemedi

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ uygulaması başlatılamadı: %s

en: Show hidden files
tr: Gizli dosyaları göster

en: Use a long listing format
tr: Uzun listeleme biçimini kullan

en: Print display names
tr: Gösterme adlarını yazdır

en: Print full URIs
tr: Tam URI’leri yazdır

en: List the contents of the locations.
tr: Konumların içeriklerini listele.

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
tr: gio list geleneksel ls aracı gibi çalışır, ancak yerel dosyalar
    yerine GIO konumlarını kullanır: örneğin, smb://sunucu/kaynak/dosya.txt
    gibi bir şeyi konum olarak kullanabilirsiniz. Dosya öznitelikleri
    GIO adıyla birlikte belirtilebilir, örneğin standard::icon

note: Translators: commandline placeholder
en: MIMETYPE
tr: MIMETÜRÜ

en: HANDLER
tr: İŞLEYİCİ

en: Get or set the handler for a mimetype.
tr: Bir MIME türü için işleyici belirle veya al.

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
tr: Eğer işleyici verilmemişse, MIME türü için kaydedilen ve önerilen
    uygulamaları listeler. Eğer işleyici verildiyse, onu MIME türü için
    öntanımlı olarak belirler.

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
tr: Bir MIME türünü belirtmelidir, ve belki bir işleyiciyi

en: No default applications for “%s”
tr: “%s” için öntanımlı uygulama yok

en: Default application for “%s”: %s
tr: “%s” için öntanımlı uygulama: %s

en: Registered applications:
tr: Kayıtlı uygulamalar:

en: No registered applications
tr: Kayıtlı uygulama yok

en: Recommended applications:
tr: Önerilen uygulamalar:

en: No recommended applications
tr: Önerilen uygulama yok

en: Failed to load info for handler “%s”
tr: “%s” işleyicisinin bilgileri yüklenemedi

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
tr: “%s”, “%s” için öntanımlı işleyici olarak belirlenemedi: %s

en: Create parent directories
tr: Üst dizinler oluştur

en: Create directories.
tr: Dizinler oluştur.

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
tr: gio mkdir geleneksel mkdir aracı gibi çalışır, ancak yerel dosyalar
    yerine GIO konumlarını kullanır: örneğin, smb://sunucu/kaynak/dizinim
    gibi bir şeyi konum olarak kullanabilirsiniz.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
tr: Bir dizini gözlemle (öntanımlı: türe bağlıdır)

en: Monitor a file (default: depends on type)
tr: Bir dosyayı gözlemle (öntanımlı: türe bağlıdır)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
tr: Bir dosyayı doğrudan gözlemle (hard link’ler aracılığıyla yapılan değişiklikleri bildirir)

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
tr: Bir dosyayı doğrudan gözlemler ama değişiklikleri bildirmez

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
tr: Taşımaları ve yeniden adlandırmaları, basit silindi/oluşturuldu eylemleri olarak bildir

en: Watch for mount events
tr: Bağlama eylemlerini gözlemle

en: Monitor files or directories for changes.
tr: Dosyaları ve dizinleri değişiklikler için gözlemle.

en: Mount as mountable
tr: Bağlanabilir olarak bağla

en: Mount volume with device file, or other identifier
tr: Aygıt dosyasıyla veya başka tanımlayıcıyla bölümü bağla

en: ID
tr: Kimlik

en: Unmount
tr: Ayır

en: Eject
tr: Çıkart

en: Stop drive with device file
tr: Aygıt dosyasıyla sürücüyü durdur

en: DEVICE
tr: AYGIT

en: Unmount all mounts with the given scheme
tr: Verilen şemayla birlikte tüm bağları ayır

en: SCHEME
tr: ŞEMA

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
tr: Ayırırken veya çıkarırken tamamlanmamış dosya eylemlerini görmezden gel

en: Use an anonymous user when authenticating
tr: Kimlik doğrularken anonim kullanıcı kullan

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List user-interesting volumes, drives and mounts
tr: Kullanıyı ilgilendiren birimleri, sürücüleri ve bağları listele

en: Monitor user-interesting volume, drive and mount events
tr: Kullanıcıyı ilgilendiren birim, sürücü ve bağlama olaylarını izle

en: Show extra information
tr: Ek bilgi göster

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
tr: VeraCrypt bölümünün kilidini kaldırırkenki sayısal PIM

en: Mount a TCRYPT hidden volume
tr: TCRYPT gizli bölümü bağla

en: Mount a TCRYPT system volume
tr: TCRYPT sistem bölümü bağla

en: Anonymous access denied
tr: Anonim erişim engellendi

en: No drive for device file
tr: Aygıt dosyası için sürücü yok

en: No volume for given ID
tr: Bu kimlik için bölüm yok

en: Mount or unmount the locations.
tr: Konumları bağla veya ayır.

en: Don’t use copy and delete fallback
tr: Kopyayı kullanma ve geridönüşü sil

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
tr: Bir veya daha çok dosyayı KAYNAK’tan HEDEF’e taşı.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
tr: gio move geleneksel mv aracı gibi çalışır, ancak yerel dosyalar
    yerine GIO konumlarını kullanır: örneğin, smb://sunucu/kaynak/dosya.txt
    gibi bir şeyi konum olarak kullanabilirsiniz

en: Target %s is not a directory
tr: %s hedefi bir dizin değil

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
tr: Dosyaları, bu türden dosyaları işlemek için
    kaydedilen öntanımlı uygulama ile aç.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
tr: Var olmayan dosyaları yok say, asla onay isteme

en: Delete the given files.
tr: Verilen dosyaları sil.

en: NAME
tr: AD

en: Rename a file.
tr: Bir dosyayı yeniden adlandır.

en: Missing argument
tr: Eksik argüman

en: Too many arguments
tr: Fazla argüman

en: Rename successful. New uri: %s
tr: Yeniden adlandırma başarılı. Yeni uri: %s

en: Only create if not existing
tr: Yalnızca yoksa oluştur

en: Append to end of file
tr: Dosyanın sonuna iliştir

en: When creating, restrict access to the current user
tr: Oluştururken, erişimi şimdiki kullanıcıya kısıtla

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
tr: Yerine koyarken, hedef yokmuşçasına yerine koy

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
tr: Sonda yeni bir etag yazdır

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
tr: Dosyanın etag’inin üzerine yazılıyor

en: Error reading from standard input
tr: Standart girdiden okuma hatası

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
tr: Etag kullanılabilir değil

en: Read from standard input and save to DEST.
tr: Standart girdiden oku ve HEDEF’e kaydet.

en: No destination given
tr: Verilen hedef yok

en: Type of the attribute
tr: Özniteliğin türü

en: TYPE
tr: TÜR

en: Unset given attribute
tr: Verilen özniteliği kaldır

en: ATTRIBUTE
tr: ÖZNİTELİK

en: VALUE
tr: DEĞER

en: Set a file attribute of LOCATION.
tr: KONUM’un bir dosya özniteliğini belirle.

en: Location not specified
tr: Konum belirtilmedi

en: Attribute not specified
tr: Öznitelik belirtilmedi

en: Value not specified
tr: Değer belirtilmedi

en: Invalid attribute type “%s”
tr: Geçersiz öznitelik türü “%s”

en: Empty the trash
tr: Çöpü temizle

en: List files in the trash with their original locations
tr: Çöpteki dosyaları kendi özgün konumlarıyla listele

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
tr: Bir dosyayı çöpten kendi özgün konumuna geri yükle (büyük olasılıkla dizini yeniden oluşturacak)

en: Unable to find original path
tr: Özgün yol bulunamadı

en: Unable to recreate original location:
tr: Özgün konum yeniden oluşturulamadı:

en: Unable to move file to its original location:
tr: Dosya kendi özgün konumuna taşınamadı:

en: Move/Restore files or directories to the trash.
tr: Dosyaları veya dizinleri çöpe Taşı/Geri Yükle.

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
tr: Anımsatma: --restore için, eğer çöpe atılmış dosyanın özgün konumu
    halihazırda varsa, --force belirtilmedikçe üzerine yazılmayacaktır.

en: Location given doesn't start with trash:///
tr: Verilen konum trash:/// ile başlamıyor

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
tr: Simgesel bağlantıları, bağları ve kısayolları takip et

en: List contents of directories in a tree-like format.
tr: Dizinlerin içeriklerini ağaç benzeri biçimde listele.

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
tr: <%2$s> içinde <%1$s> ögesine izin verilmiyor

en: Element <%s> not allowed at toplevel
tr: <%s> ögesine en üst seviyede izin verilmiyor

en: File %s appears multiple times in the resource
tr: Dosya %s kaynakta birden çok kez görünüyor

en: Failed to locate “%s” in any source directory
tr: Herhangi bir kaynak dizinde “%s” konumlanamadı

en: Failed to locate “%s” in current directory
tr: Geçerli dizinde “%s” konumlanamadı

en: Unknown processing option “%s”
tr: Bilinmeyen işleme seçeneği “%s”

note: Translators: the first %s is a gresource XML attribute, * the second %s is an environment variable, and the third * %s is a command line tool
en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
tr: %s ön işleme istendi, ancak %s belirtilmedi ve %s PATH içinde değil

en: Error reading file %s: %s
tr: %s dosyası okuma hatası: %s

en: Error compressing file %s
tr: %s dosyası sıkıştırma hatası

en: text may not appear inside <%s>
tr: <%s> içinde metin bulunamaz

en: Show program version and exit
tr: Programın sürümünü göster ve çık

en: Name of the output file
tr: Çıktı dosyasının adı

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
tr: DOSYAʼda belirtilen dosyaların yükleneceği dizinler (öntanımlı: geçerli dizin)

en: DIRECTORY
tr: DİZİN

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
tr: Hedef dosya adı uzantısı tarafından seçilen biçimde çıktı oluştur

en: Generate source header
tr: Kaynak başlığı oluştur

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
tr: Kodunuz içinde kaynak dosyasına bağlanmak için kullanılacak kaynak kodu oluşturun

en: Generate dependency list
tr: Bağımlılık listesi oluştur

en: Name of the dependency file to generate
tr: Oluşturulacak bağımlılık dosyasının adı

en: Include phony targets in the generated dependency file
tr: Oluşturulan bağımlılık dosyasında sahte hedefleri içer

en: Don’t automatically create and register resource
tr: Kaynağı kendiliğinden oluşturma ve kaydetme

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
tr: İşlevleri dışarı aktarma; onları G_GNUC_INTERNAL beyan et

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
tr: Kaynak verileri C dosyasına gömme; bunun yerine harici olarak bağlandığını varsay

en: C identifier name used for the generated source code
tr: C oluşturulan kaynak kod için kullanılan tanımlayıcı ad

en: IDENTIFIER
tr: TANIMLAYICI

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
tr: Hedef C derleyici (öntanımlı: CC ortam değişkeni)

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
tr: Bir kaynak dosyasına kaynak özelliklerini derle.
    Kaynak özellikleri dosyaları .gresource.xml uzantısına sahiptir
    ve kaynak dosyaları uzantısı .gresource.

en: You should give exactly one file name
tr: Tam olarak bir adet dosya adı vermelisiniz

en: nick must be a minimum of 2 characters
tr: takma ad en az 2 karakterden oluşmalıdır

en: Invalid numeric value
tr: Geçersiz sayısal değer

en: <value nick='%s'/> already specified
tr: <value nick='%s'/> zaten belirtilmiş

en: value='%s' already specified
tr: value='%s' zaten belirtilmiş

en: flags values must have at most 1 bit set
tr: bayrak değerlerinin en çok 1 bit seti olmalıdır

en: <%s> must contain at least one <value>
tr: <%s> en az bir <value> içermelidir

en: <%s> is not contained in the specified range
tr: <%s>, belirlenen aralık içinde değil

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
tr: <%s>, belirtilen numaralandırılmış türün geçerli bir üyesi değildir

en: <%s> contains string not in the specified flags type
tr: <%s> belirtilen bayrak türlerinden olmayan dizge içeriyor

en: <%s> contains a string not in <choices>
tr: <%s>, <choices> içinde olmayan bir dizge içeriyor

en: <range/> already specified for this key
tr: <range/> bu anahtar için zaten belirtilmiş

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
tr: “%s” türünün anahtarları için <range> izin verilmiyor

en: <range> specified minimum is greater than maximum
tr: <range> belirlenen asgari, azamiden büyük

en: unsupported l10n category: %s
tr: desteklenmeyen l10n kategorisi: %s

en: l10n requested, but no gettext domain given
tr: l10n istendi, ama verilen gettext alanı yok

en: translation context given for value without l10n enabled
tr: l10n etkinleştirilmeden değer için verilen çeviri bağlamı

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
tr: “%s” türünün <default> değeri ayrıştırılamadı:

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
tr: <choices>, numaralandırılmış türü olan olarak etiketlenmiş anahatarlar için belirtilemez

en: <choices> already specified for this key
tr: <choices> bu anahtar için zaten belirtilmiş

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
tr: “%s” türünün anahtarları için <choices> izin verilmemektedir

en: <choice value='%s'/> already given
tr: <choice value='%s'/> zaten verilmiş

en: <choices> must contain at least one <choice>
tr: <choices>, en az bir <choice> içermelidir

en: <aliases> already specified for this key
tr: <aliases> bu anahtar için zaten belirtilmiş

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
tr: <aliases> yalnızca numaralandırılmış anahtarlar için veya bayrak türleri veya <choices> ardında belirtilebilir

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
tr: “%2$s” zaten numaralandırılmış türün bir üyesiyken <alias value='%1$s'/> verildi

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
tr: <choice value='%2$s'/> zaten verildiğinde <alias value='%1$s'/> verildi

en: <alias value='%s'/> already specified
tr: <alias value='%s'/> zaten belirtilmiş

en: alias target “%s” is not in enumerated type
tr: takma ad hedefi “%s”, numaralandırılmış tür içinde değil

en: alias target “%s” is not in <choices>
tr: takma ad hedefi “%s”, <choices> içinde değil

en: <aliases> must contain at least one <alias>
tr: <aliases> en az bir <alias> içermelidir

en: Empty names are not permitted
tr: Boş adlara izin verilmiyor

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
tr: Geçersiz ad “%s”: adlar küçük harf ile başlamalıdır

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
tr: Geçesiz ad “%s”: geçersiz karakter “%c”; yalnızca küçük harfler, sayılar ve tire (“-”) imi kullanılabilir

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
tr: Geçesiz ad “%s”: birbirini izleyen iki tire (“--”) kullanılamaz

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
tr: Geçesiz ad “%s”: son karakter tire (“-”) olamaz.

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
tr: Geçesiz ad “%s”: olabilecek azami uzunluk 1024

en: <child name='%s'> already specified
tr: <child name='%s'> zaten belirtilmiş

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
tr: “list-of” şemasına anahtarlar eklenemiyor

en: <key name='%s'> already specified
tr: <key name='%s'> zaten belirtilmiş

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
tr: <key name='%1$s'> dizgesi <schema id='%3$s'> içindeki <key name='%2$s'> dizgesini gölgeler; değerleri değiştirmek için <override> kullanın

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
tr: <key>’e “type”, “enum”, ya da “flags” özniteliklerinden bir tanesi kesinlikle belirtilmelidir

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
tr: <%s id='%s'> (henüz) tanımlanmamış.

en: Invalid GVariant type string “%s”
tr: Geçersiz GVariant tür dizgesi “%s”

en: <override> given but schema isn’t extending anything
tr: <override> verildi, ancak şema hiçbir şeyi genişletmiyor

en: No <key name='%s'> to override
tr: Üzerine yazılacak hiçbir <key name='%s'> yok

en: <override name='%s'> already specified
tr: <override name='%s'> zaten belirtilmiş

en: <schema id='%s'> already specified
tr: <schema id='%s'> zaten belirtilmiş

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
tr: <schema id='%s'> henüz var olmayan “%s” şemasını genişletir

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
tr: <schema id='%s'> henüz var olmayan “%s” şemasının bir listesidir

en: Cannot be a list of a schema with a path
tr: Yolu olan bir şemanın listesi olamaz

en: Cannot extend a schema with a path
tr: Şema bir yol ile genişletilemez

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
tr: <schema id='%s'>, liste olmayan <schema id='%s'> 'i genişleten bir listedir

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
tr: <schema id='%s' list-of='%s'>, <schema id='%s' list-of='%s'> ’i genişletir; ancak “%s”, “%s”i genişletemez

en: A path, if given, must begin and end with a slash
tr: Eğer verilmişse, yol, mutlaka bir taksim ile başlayıp bitmeli

en: The path of a list must end with “:/”
tr: Listenin yolu mutlaka “:/” ile bitmelidir

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
tr: Uyarı: “%s” şeması “%s” yoluna sahip.  “/apps/”, “/desktop/” veya “/system/” ile başlayan yollar artık kullanılmamaktadır.

en: <%s id='%s'> already specified
tr: <%s id='%s'> zaten belirtilmiş

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
tr: <%s> içinde yalnızca bir <%s> ögesi bulunabilir

en: Element <%s> not allowed at the top level
tr: <%s> ögesine en üst düzeyde izin verilmez

en: Element <default> is required in <key>
tr: <default> ögesi <key> içinde zorunludur

en: Text may not appear inside <%s>
tr: <%s> içinde metin bulunamayabilir

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
tr: Uyarı: <schema id='%s'/> ’e tanımlanmamış referans

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
tr: --strict belirtildi; çıkılıyor.

en: This entire file has been ignored.
tr: Bu dosyanın tümü görmezden gelindi.

en: Ignoring this file.
tr: Bu dosya görmezden geliniyor.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
tr: “%3$s” dosyasında üzerine yazılacağı belirtilen “%2$s” şemasında “%1$s” gibi bir anahtar yok; bu anahtar için üstüne yazma görmezden geliniyor.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
tr: “%3$s” dosyasında üzerine yazılacağı belirtilen “%2$s” şemasında “%1$s” gibi bir anahtar yok ve --strict belirtildi; çıkılıyor.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
tr: “%s” şemasında “%s” yerleşik anahtarı için masaüstü başına üstüne yazma sağlanamıyor (üstüne yazma dosyası “%s”); bu anahtar için üstüne yazma göz ardı ediliyor.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
tr: “%s” şemasında “%s” yerleşik anahtarı için masaüstü başına üstüne yazma sağlanamıyor (üstüne yazma dosyası “%s”) ve --strict belirtildi; çıkılıyor.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
tr: “%3$s” dosyasında üzerine yazılacağı belirtilen “%2$s” şemasında “%1$s” anahtarı ayrıştırmada hata: %4$s. Bu anahtar için üzerine yazma görmezden geliniyor.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
tr: “%3$s” dosyasında üzerine yazılacağı belirtilen “%2$s” şemasında “%1$s” anahtarı ayrıştırmada hata: %4$s. --strict belirtildi; çıkılıyor.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
tr: “%3$s” üzerine yazma dosyasındaki “%2$s” şemasının “%1$s” anahtarının üzerine yazma, şemada verilen aralığın dışındadır; bu anahtar için üstüne yazma görmezden geliniyor.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
tr: “%3$s” üzerine yazma dosyasındaki “%2$s” şemasının “%1$s” anahtarının üzerine yazma, şemada verilen aralığın dışındadır ve --strict belirtildi; çıkılıyor.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
tr: “%3$s” dosyasındaki “%2$s” şemasının “%1$s” anahtarının üzerine yazma, geçerli seçenekler listesinde değildir; bu anahtar için üstüne yazma göz ardı ediliyor.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
tr: “%3$s” dosyasındaki “%2$s” şemasının “%1$s” anahtarının üzerine yazma, geçerli seçenekler listesinde değildir ve --strict belirtildi; çıkılıyor.

en: Where to store the gschemas.compiled file
tr: gschemas.compiled dosyasının saklanacağı yer

en: Abort on any errors in schemas
tr: Şemalardaki herhangi bir hatada iptal et

en: Do not write the gschema.compiled file
tr: gschema.compiled dosyasını yazma

en: Do not enforce key name restrictions
tr: Anahtar adı kısıtlamalarını zorlama

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
tr: Tüm GSettings şema dosyalarını bir şema önbelleği içerisine derle.
    Şema dosyalarının .gschema.xml uzantısına sahip olmaları gerekir,
    ve önbellek dosyası gschemas.compiled olarak anılır.

en: You should give exactly one directory name
tr: Tam olarak bir adet dizin adı vermelisiniz

en: No schema files found: doing nothing.
tr: Hiç şema dosyası bulunamadı: hiçbir şey yapılmıyor.

en: No schema files found: removed existing output file.
tr: Hiç şema dosyası bulunamadı: var olan çıktı dosyası kaldırıldı.

en: Invalid filename %s
tr: Geçersiz dosya adı %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
tr: %s için dosya sistemi bilgisi alınırken hata: %s

note: Translators: This is an error message when trying to find * the enclosing (user visible) mount of a file, but none * exists.
en: Containing mount for file %s not found
tr: %s dosyası için bağlama bulunamadı

en: Can’t rename root directory
tr: Kök dizini yeniden adlandırılamaz

en: Error renaming file %s: %s
tr: %s dosyası yeniden adlandırılırken hata: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
tr: Dosya yeniden adlandırılamıyor, dosya adı zaten var

en: Invalid filename
tr: Geçersiz dosya adı

en: Error opening file %s: %s
tr: %s dosyası açılırken hata: %s

en: Error removing file %s: %s
tr: %s dosyası silinirken hata: %s

en: Error trashing file %s: %s
tr: %s dosyası çöpe atılırken hata: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
tr: Çöp dizini %s oluşturulamadı: %s

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
tr: %s çöpe atmak için en üst seviye dizin bulunamıyor

en: Trashing on system internal mounts is not supported
tr: Sistem iç bağlarına çöpleme desteklenmiyor

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
tr: %2$s çöpe atılırken %1$s çöp dizini bulunamıyor ya da oluşturulamıyor

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
tr: %s için çöp bilgi dosyası oluşturulamıyor: %s

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
tr: %s dosyası, dosya sistemi sınırları dışına, çöpe atılamıyor

en: Unable to trash file %s: %s
tr: %s dosyası çöpe atılamıyor: %s

en: Unable to trash file %s
tr: %s dosyası çöpe atılamıyor

en: Error creating directory %s: %s
tr: %s dizini oluşturulurken hata: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
tr: Dosya sistemi simgesel bağları desteklemiyor

en: Error making symbolic link %s: %s
tr: %s simgesel bağlantısı yapılırken hata: %s

en: Error moving file %s: %s
tr: %s dosyası taşınırken hata: %s

en: Can’t move directory over directory
tr: Dizin dizin üzerine taşınamıyor

en: Backup file creation failed
tr: Yedek dosyası oluşturulamadı

en: Error removing target file: %s
tr: Hedef dosya silerken hata: %s

en: Move between mounts not supported
tr: Bağlı sistemler arasında taşıma desteklenmiyor

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
tr: %s’in disk kullanımı saptanamadı: %s

en: Attribute value must be non-NULL
tr: Öznitelik değeri NULL olmamalı

en: Invalid attribute type (string or invalid expected)
tr: Geçersiz öznitelik türü (dizge veya geçersiz beklendi)

en: Invalid extended attribute name
tr: Geçersiz genişletilmiş öznitelik adı

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
tr: “%s” genişletilmiş özniteliği atanırken hata: %s

en:  (invalid encoding)
tr:  (geçersiz kodlama)

en: Error when getting information for file “%s”: %s
tr: “%s” dosyası için bilgi alınırken hata: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
tr: Dosya tanımlayıcı için bilgi alındığında hata: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
tr: Geçersiz öznitelik türü (uint32 beklendi)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
tr: Geçersiz öznitelik türü (uint64 beklendi)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
tr: Geçersiz öznitelik türü (byte dizisi beklendi)

en: Cannot set permissions on symlinks
tr: Simgesel bağlar üzerindeki yetkiler ayarlanamıyor

en: Error setting permissions: %s
tr: İzinler atanırken hata: %s

en: Error setting owner: %s
tr: Sahip atanırken hata: %s

en: symlink must be non-NULL
tr: simgesel bağ NULL olmamalı

en: Error setting symlink: %s
tr: Simgesel bağ atanırken hata: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
tr: Simgesel bağ atanırken hata: dosya bir simgesel bağ değil

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
tr: UNIX zaman damgası %2$lld için %1$d ek nanosaniye negatif

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
tr: UNIX zaman damgası %2$lld için %1$d ek nano saniye 1 saniyeye ulaştı

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
tr: UNIX zaman damgası %lld 64 bit’e sığmıyor

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
tr: UNIX zaman damgası %lld Windows tarafından desteklenen aralığın dışında

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
tr: “%s” dosya adı UTF-16’ya dönüştürülemedi

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
tr: “%s” dosyası açılamadı: Windows Hatası %lu

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
tr: “%s” dosyasına değiştirme veya erişim süresi atanırken hata: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
tr: Değiştirme veya erişim süresi atanırken hata: %s

en: SELinux context must be non-NULL
tr: SELinux bağlamı NULL olmamalı

en: SELinux is not enabled on this system
tr: SELinux bu sistede etkin değil

en: Error setting SELinux context: %s
tr: SELinux bağlamı atanırken hata: %s

en: Setting attribute %s not supported
tr: Öznitelik %s ataması desteklenmiyor

en: Error reading from file: %s
tr: Dosyadan okunurken hata: %s

en: Error closing file: %s
tr: Dosya kapatılırken hata: %s

en: Error seeking in file: %s
tr: Dosya içinde atlama yapılırken hata: %s

en: Unable to find default local file monitor type
tr: Öntanımlı yerel dosya izleme türü bulunamadı

en: Error writing to file: %s
tr: Dosyaya yazılırken hata: %s

en: Error removing old backup link: %s
tr: Eski yedek bağı silinirken hata: %s

en: Error creating backup copy: %s
tr: Yedek kopyası oluşturulurken hata: %s

en: Error renaming temporary file: %s
tr: Geçici dosya yeniden adlandırılırken hata: %s

en: Error truncating file: %s
tr: Dosyanın sonu kesilirken hata: %s

en: Error opening file “%s”: %s
tr: “%s” dosyası açılırken hata: %s

en: Target file is a directory
tr: Hedef dosya bir dizin

en: Target file is not a regular file
tr: Hedef dosya normal dosya değil

en: The file was externally modified
tr: Dosya dışarıdan değiştirilmiş

en: Error removing old file: %s
tr: Eski dosya silinirken hata: %s

en: Invalid GSeekType supplied
tr: Geçersiz GSeekType sağlandı

en: Invalid seek request
tr: Geçersiz atlama isteği

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
tr: GMemoryInputStream sonu silinemiyor

en: Memory output stream not resizable
tr: Bellek çıktı akışı yeniden boyutlandırılamaz

en: Failed to resize memory output stream
tr: Bellek çıktı akışı yeniden boyutlandırılamadı

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
tr: Yazma işlemi için gereken bellek miktarı, kullanılabilir adres uzayından daha büyük

en: Requested seek before the beginning of the stream
tr: Akış başlamadan önce arama istendi

en: Requested seek beyond the end of the stream
tr: Akışın sonu dışında arama istendi

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn’t implement “unmount”
tr: bağlama, “ayır” işlemini yerine getirmiyor

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn’t implement “eject”
tr: bağlama, “çıkar” işlemini yerine getirmiyor

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
tr: bağlama, “ayır” veya “unmount_with_operation” işlemini yerine getirmiyor

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
tr: bağlama, “çıkar” veya “eject_with_operation” işlemini yerine getirmiyor

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn’t implement “remount”
tr: bağlama, “remount” işlemini yerine getirmiyor

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement content type guessing
tr: bağlama, içerik türü tahminini yerine getirmiyor

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
tr: bağlama, eş zamanlı içerik türü tahminini yerine getirmiyor

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
tr: “%s” ana makine adı “[” içeriyor ama “]” içermiyor

en: Network unreachable
tr: Ağa erişilemiyor

en: Host unreachable
tr: Makineye erişilemiyor

en: Could not create network monitor: %s
tr: Ağ izleme oluşturulamadı: %s

en: Could not create network monitor:
tr: Ağ izleme oluşturulamadı:

en: Could not get network status:
tr: Ağ durumu alınamadı:

en: NetworkManager not running
tr: NetworkManager çalışmıyor

en: NetworkManager version too old
tr: NetworkManager sürümü çok eski

en: Output stream doesn’t implement write
tr: Çıktı akışı yazmayı yerine getirmiyor

en: Sum of vectors passed to %s too large
tr: %s için geçilen vektörlerin toplamı çok büyük

en: Source stream is already closed
tr: Kaynak akışı zaten kapalı

en: Unspecified proxy lookup failure
tr: Belirtilmemiş vekil bakış başarısızlığı

note: Translators: the first placeholder is a domain name, the * second is an error message
en: Error resolving “%s”: %s
tr: “%s” çözülürken hata: %s

note: Translators: The placeholder is for a function name.
en: %s not implemented
tr: %s uygulanmadı

en: Invalid domain
tr: Geçersiz alan adı

en: The resource at “%s” does not exist
tr: “%s” konumundaki kaynak yok

en: The resource at “%s” failed to decompress
tr: “%s” konumundaki kaynak açılamadı

en: Resource files cannot be renamed
tr: Kaynak dosyalar yeniden adlandırılamaz

en: The resource at “%s” is not a directory
tr: “%s” konumundaki kaynak bir dizin değildir

en: Input stream doesn’t implement seek
tr: Girdi akışı aramayı yerine getirmiyor

en: List sections containing resources in an elf FILE
tr: Kaynakları içeren bölümleri bir elf DOSYASINDA listele

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
tr: Kaynakları listele
    Eğer BÖLÜM verilirse, yalnızca bu bölümün kaynaklarını listele
    Eğer YOL verilirse, yalnızca eşleşen kaynakları listele

en: FILE [PATH]
tr: DOSYA [YOL]

en: SECTION
tr: [BÖLÜM]

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
tr: Kaynakları ayrıntılarıyla listele
    Eğer BÖLÜM verilirse, yalnızca bu bölümdeki kaynakları listele
    Eğer YOL verilirse, yalnızca eşleşen kaynakları listele
    Ayrıntılar bölüm, boyut, sıkıştırma bilgilerini içerir

en: Extract a resource file to stdout
tr: Bir kaynak dosyasını stdout konumuna çıkar

en: FILE PATH
tr: DOSYA YOLU

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
tr: Kullanım:
      gresource [--section BÖLÜM] KOMUT [DEĞİŞKENLER…]
    
    Komutlar:
      help                      Bu bilgileri gösterir
      sections                  Kaynak bölümlerini listeler
      list                      Kaynakları listeler
      details                   Ayrıntılarıyla kaynakları listeler
      extract                   Bir kaynağı çıkarır
    
    Ayrıntılı yardım almak için “gresource help KOMUT” komutunu kullan.

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
tr: Kullanım:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en:   SECTION   An (optional) elf section name
tr:   BÖLÜM   (İsteğe bağlı) bir elf bölüm adı

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
tr:   KOMUT   (İsteğe bağlı) açıklanacak komut

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
tr:   DOSYA      Bir elf dosyası (ikili ya da paylaşımlı bir kütüphane)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
tr:   DOSYA      Bir elf dosyası (ikili ya da paylaşımlı bir kütüphane)
                ya da derlenmiş bir kaynak dosyası

en: [PATH]
tr: [YOL]

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
tr:   YOL      (İsteğe bağlı) kaynak yolu (kısmi olabilir)

en: PATH
tr: YOL

en:   PATH      A resource path
tr:   YOL      Kaynak yolu

en: No such schema “%s”
tr: “%s” gibi bir şema yok

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
tr: “%s” şeması yeniden konumlandırılabilir değildir (yol belirtilmemelidir)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
tr: “%s” şeması yer değiştirebilirdir (yol mutlaka belirtilmiş olmalıdır)

en: Empty path given.
tr: Boş bir yol girildi.

en: Path must begin with a slash (/)
tr: Yol, mutlaka taksim (/) ile başlamalıdır

en: Path must end with a slash (/)
tr: Yol, mutlaka bir taksim (/) ile bitmelidir

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
tr: Yol, ardışık olan iki taksim (//) içeremez

en: The provided value is outside of the valid range
tr: Sağlanan değer, geçerli aralığın dışında

en: The key is not writable
tr: Anahtar yazılabilir değildir

en: List the installed (non-relocatable) schemas
tr: Yüklü (yeniden konumlandırılamaz) şemaları listele

en: List the installed relocatable schemas
tr: Yeniden yer değiştirebilir şemaları listele

en: List the keys in SCHEMA
tr: ŞEMA içindeki anahtarları listele

en: SCHEMA[:PATH]
tr: ŞEMA[:YOL]

en: List the children of SCHEMA
tr: Alt ŞEMALARI listele

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
tr: Özyinelemeli biçimde anahtar ve değerleri listele
    Eğer hiçbir ŞEMA verilmediyse, tüm anahtarları listele

en: [SCHEMA[:PATH]]
tr: [ŞEMA[:YOL]]

en: Get the value of KEY
tr: ANAHTAR değerini al

en: SCHEMA[:PATH] KEY
tr: ŞEMA[:YOL] ANAHTAR

en: Query the range of valid values for KEY
tr: ANAHTAR için geçerli değerler aralığını sorgula

en: Query the description for KEY
tr: ANAHTAR için açıklamayı sorgula

en: Set the value of KEY to VALUE
tr: ANAHTAR’ın değerini DEĞER’e ata

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
tr: ŞEMA[:YOL] ANAHTAR DEĞER

en: Reset KEY to its default value
tr: ANAHTAR’ı öntanımlı değerine döndür

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
tr: ŞEMA içindeki tüm anahtarları öntanımlı değerlerine döndür

en: Check if KEY is writable
tr: ANAHTAR’ın yazılabilir olup olmadığını denetle

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
tr: Değişiklikleri için ANAHTAR izleyin.
    Eğer hiçbir ANAHTAR belirtilmemişse, ŞEMA’daki tüm anahtarları izleyin.
    İzlemeyi durdurmak için ^C kullanın.

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
tr: ŞEMA[:YOL] [ANAHTAR]

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
tr: Kullanım:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir ŞEMA_DİZİNİ] KOMUT [DEĞİŞKENLER…]
    
    Komutlar:
      help                      Bu bilgiyi gösterir
      list-schemas              Yüklü şemaları listeler
      list-relocatable-schemas  Yer değişebilen şemaları listeler
      list-keys                 Şemadaki anahtarları listeler
      list-children             Şemanın alt şemalarını listeler
      list-recursively          Özyinelemeli olarak anahtarlar ve değerleri listeler
      range                     Anahtarın uzunluğunu sorgular
      get                       Anahtarın değerini getirir
      set                       Anahtarın değerini ayarlar
      reset                     Anahtarın değerini sıfırlar
      reset-recursively         Verilen şemadaki tüm değerleri sıfırlar
      writable                  Anahtarın yazılabilirliğini denetler
      monitor                   Değişiklikleri görüntüler
    
    Ayrıntılı yardım için “gsettings help KOMUT” komutunu çalıştırın.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
tr: Kullanım:
      gsettings [--schemadir ŞEMADİZİNİ] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
tr:   ŞEMADİZİNİ Ek şemaları aramak için bir dizin

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
tr:   ŞEMA    Şemanın adı
      YOL     Yol, yeniden konumlandırılabilir şemalar için

en:   KEY       The (optional) key within the schema
tr:   ANAHTAR       Şema içinde (isteğe bağlı) anahtar

en:   KEY       The key within the schema
tr:   ANAHTAR       Şema içindeki anahtar

en:   VALUE     The value to set
tr:   DEĞER     Ayarlanacak değer

en: Could not load schemas from %s: %s
tr: %s’den şemalar yüklenemedi: %s

en: No schemas installed
tr: Hiçbir şema kurulmadı

en: Empty schema name given
tr: Boş şema adı verildi

en: No such key “%s”
tr: “%s” gibi bir anahtar yok

en: Invalid socket, not initialized
tr: Geçersiz yuva, başlatılmadı

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
tr: Geçersiz yuva, başlatılamadı: %s

en: Socket is already closed
tr: Yuva zaten kapalı

en: Socket I/O timed out
tr: Yuva G/Ç zaman aşımı

en: creating GSocket from fd: %s
tr: fd’den GSocket oluşturuluyor: %s

en: Unable to create socket: %s
tr: Yuva oluşturulamadı: %s

en: Unknown family was specified
tr: Bilinmeyen küme belirtildi

en: Unknown protocol was specified
tr: Bilinmeyen iletişim kuralı belirtildi

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
tr: Datagram olmayan bir yuva üzerinde datagram işlemleri kullanılamaz.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
tr: Zamanaşımı ayarlanmış bir yuva üzerinde datagram işlemleri kullanılamaz.

en: could not get local address: %s
tr: yerel adres alınamadı: %s

en: could not get remote address: %s
tr: uzaktaki adres alınamadı: %s

en: could not listen: %s
tr: dinlenemedi: %s

en: Error binding to address %s: %s
tr: %s adresine bağlanırken hata: %s

en: Interface name too long
tr: Arayüz adı çok uzun

en: Interface not found: %s
tr: Arayüz bulunamadı: %s

en: Error joining multicast group: %s
tr: Çok yöne yayın kümesine katılırken hata: %s

en: Error leaving multicast group: %s
tr: Çok yöne yayın kümesinden ayrılırken hata: %s

en: No support for source-specific multicast
tr: Kaynağa-özgü çok yöne yayın desteklenmiyor

en: Unsupported socket family
tr: Desteklenmeyen yuva ailesi

en: source-specific not an IPv4 address
tr: kaynağa-özgü bir IPv4 adresi değil

en: No support for IPv4 source-specific multicast
tr: IPv4 kaynağa-özgü çok yöne yayın desteklenmiyor

en: No support for IPv6 source-specific multicast
tr: IPv6 kaynağa-özgü çok yöne yayın desteklenmiyor

en: Error accepting connection: %s
tr: Bağlantı kabul edilirken hata: %s

en: Connection in progress
tr: Bağlantı sürüyor

en: Unable to get pending error:
tr: Bekleyen hata alınamadı:

en: Error receiving data: %s
tr: Veri alırken hata: %s

en: Error sending data: %s
tr: Veri gönderirken hata: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
tr: Yuva kapatılamadı: %s

en: Error closing socket: %s
tr: Yuva kapatılırken hata: %s

en: Waiting for socket condition: %s
tr: Yuva durumu bekleniyor: %s

en: Unable to send message: %s
tr: İleti gönderilemedi: %s

en: Message vectors too large
tr: İleti vektörleri çok geniş

en: Error sending message: %s
tr: İleti gönderme hatası: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
tr: GSocketControlMessage Windows işletim sisteminde desteklenmiyor

en: Error receiving message: %s
tr: İleti alma hatası: %s

en: Unable to read socket credentials: %s
tr: Yuva kimliği okunamadı : %s

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
tr: bu işletim sistemi için g_socket_get_credentials uygulanmadı

en: Could not connect to proxy server %s:
tr: %s vekil sunucusuna bağlanılamadı:

en: Could not connect to %s:
tr: %s bağlantısı gerçekleştirilemedi:

en: Could not connect:
tr: Bağlanılamadı:

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
tr: TCP olmayan bağlantılar üzerinden vekil sunucusu desteklenmiyor.

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
tr: “%s” vekil iletişim kuralı desteklenmiyor.

en: Listener is already closed
tr: Dinleyici zaten kapalı

en: Added socket is closed
tr: Eklenen yuva kapalı

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
tr: SOCKSv4, “%s” IPv6 adresini desteklemiyor

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
tr: Kullanıcı adı SOCKSv4 iletişim kuralı için çok uzun

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
tr: “%s” makine adı SOCKSv4 iletişim kuralı için çok uzun

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
tr: Bu sunucu bir SOCKSv4 vekil sunucusu değil.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
tr: SOCKSv4 sunucusu ile bağlantı, reddedildi

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
tr: Sunucu, bir SOCKSv5 vekil sunucusu değil.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu kimlik doğrulaması gerektiriyor.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu, Glib tarafından desteklenmeyen bir kimlik doğrulama yöntemi istiyor.

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
tr: Kullanıcı adı ya da parola SOCKSv5 iletişim kuralı için çok uzun.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
tr: Yanlış kullanıcı adı ya da paroladan dolayı SOCKSv5 kimlik doğrulanamadı.

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
tr: “%s” makine adı SOCKSv5 iletişim kuralı için çok uzun

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu, bilinmeyen bir adres türü kullanıyor.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
tr: İç SOCKSv5 vekil sunucu hatası.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
tr: Kural kümesi tarafından SOCKSv5 bağlantısına izin verilmiyor.

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
tr: SOCKSv5 sunucusu üzerinden makineye ulaşılamıyor.

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu üzerinden ağa ulaşılamıyor.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu üzerinden bağlantı reddedildi.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu “connect” komutunu desteklemiyor.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu verilen adres türünü desteklemiyor.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
tr: Bilinmeyen SOCKSv5 vekil hatası.

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
tr: Alt süreçle haberleşme için boru oluşturulamadı (%s)

en: Pipes are not supported in this platform
tr: Borular bu platformda desteklenmiyor

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
tr: GThemedIcon kodlaması %d sürümü işlenemiyor

en: No valid addresses were found
tr: Geçersiz adresler bulundu

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
tr: “%s” tersine çözülürken hata: %s

note: Translators: the placeholder is a DNS record type, such as ‘MX’ or ‘SRV’
en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
tr: DNS %s kaydı ayrıştırılırken hata: kusurlu DNS paketi

en: No DNS record of the requested type for “%s”
tr: “%s” için istenen türün DNS kaydı yok

en: Temporarily unable to resolve “%s”
tr: Geçici olarak “%s” çözülemiyor

en: Error resolving “%s”
tr: “%s” çözerken hata

en: Malformed DNS packet
tr: Kusurlu DNS paketi

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
tr: “%s” için DNS yanıtı ayrıştırılamadı:

en: No PEM-encoded private key found
tr: Hiçbir PEM-kodlamalı özel anahtar bulunamadı

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
tr: PEM-kodlamalı özel anahtar şifresi çözülemiyor

en: Could not parse PEM-encoded private key
tr: PEM-kodlamalı özel anahtar ayrıştırılamadı

en: No PEM-encoded certificate found
tr: PEM-kodlamalı sertifika bulunamadı

en: Could not parse PEM-encoded certificate
tr: PEM-kodlamalı sertifika ayrıştırılamadı

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
tr: Var olan TLS arka ucu PKCS #12 desteklemiyor

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
tr: GTlsBackend, PKCS #11 sertifikası oluşturmayı desteklemiyor

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
tr: Bu, erişiminiz kilitlenmeden önce parolanızı doğru girmeniz için son şanstır.

note: Translators: This is not the 'This is the last chance' string. It is * displayed when more than one attempt is allowed.
en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
tr: Girilen birkaç parola hatalı olmuştur ve daha çok hatalı girişten sonra erişiminiz kilitlenecektir.

en: The password entered is incorrect.
tr: Girilen parola hatalı.

en: Sending FD is not supported
tr: FD gönderimi desteklenmiyor

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
tr[0]: Beklenen 1 denetim iletisi, alınan %d

en: Unexpected type of ancillary data
tr: Yardımcı verinin beklenmeyen türü

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
tr[0]: Beklenen bir fd, ancak alınan %d

en: Received invalid fd
tr: Geçersiz fd alındı

en: Receiving FD is not supported
tr: FD alımı desteklenmiyor

en: Error sending credentials:
tr: Kimlik bilgileri gönderilirken hata oluştu:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
tr: Yuva için SO_PASSCRED’in etkin olup olmadığını denetleme hatası: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
tr: SO_PASSCRED etkinleştirmede hata: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
tr: Kimlik bilgileri almak için bir bayt okunması bekleniyordu, sıfır bayt okundu

en: Not expecting control message, but got %d
tr: Beklenen denetim iletisi yok ancak %d alındı

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
tr: SO_PASSCRED devre dışı bırakılırken hata: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
tr: Dosya tanımlayıcıdan okuma hatası: %s

en: Error closing file descriptor: %s
tr: Dosya tanımlayıcı kapatılırken hata: %s

en: Filesystem root
tr: Dosya sistemi kök dizini

en: Error writing to file descriptor: %s
tr: Dosya tanımlayıcıya yazmada hata: %s

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
tr: Soyut UNIX alan yuvası adresleri bu sistemde desteklenmiyor

en: volume doesn’t implement eject
tr: bölüm, çıkartmayı yerine getirmiyor

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
tr: bölüm, çıkartmayı veya eject_with_operation’ı yerine getirmiyor

en: The app ‘%s’ in the application object has no verbs
tr: Uygulama nesnesindeki ‘%s’ uygulamasının eylemi yok

en: The app ‘%s’ and the handler ‘%s’ in the application object have no verbs
tr: Uygulama nesnesindeki ‘%s’ uygulamasının ve ‘%s’ işleyicisinin eylemi yok

en: Error reading from handle: %s
tr: İşleyiciden okumada hata: %s

en: Error closing handle: %s
tr: İşleyici kapatılırken hata: %s

en: Error writing to handle: %s
tr: İşleyiciye yazmada hata: %s

en: Not enough memory
tr: Yeterli bellek yok

en: Internal error: %s
tr: İç hata: %s

en: Need more input
tr: Daha çok girdi gerekli

en: Invalid compressed data
tr: Geçersiz sıkıştırılmış veri

en: Address to listen on
tr: Dinlemek için adres

en: Ignored, for compat with GTestDbus
tr: Yok sayılmış, GTestDBUS ile compat için

en: Print address
tr: Adres yazdır

en: Print address in shell mode
tr: Kabuk kipinde adres yazdır

en: Run a dbus service
tr: Bir dbus hizmeti çalıştır

en: Wrong args
tr: Yanlış değişkenler

en: Failed to open ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ açılamadı: %s

en: Error: Could not write the whole output: %s
tr: Hata: Çıktının tümü yazılamadı: %s

en: Error: Failed to rename ‘%s’ to ‘%s’: %s
tr: Hata: ‘%s’, ‘%s’ olarak yeniden adlandırılamadı: %s

en: Include directories in GIR search path
tr: Dizinleri GIR arama yolunda içer

en: Output file
tr: Çıktı dosyası

en: Shared library
tr: Paylaşılan kütüphane

en: Show debug messages
tr: Hata ayıklama iletilerini göster

en: Show verbose messages
tr: Ayrıntılı iletileri göster

en: Show program’s version number and exit
tr: Programın sürüm numarasını göster ve çık

en: Error parsing arguments: %s
tr: Argümanlar ayrıştırılırken hata: %s

en: Please specify exactly one input file
tr: Lütfen yalnızca bir girdi dosyası belirtin

en: Error parsing file ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ dosyası ayrıştırılırken hata: %s

en: Failed to build typelib for module ‘%s’
tr: ‘%s’ modülü için typelib inşa edilemedi

en: Invalid typelib for module ‘%s’: %s
tr: ‘%s‘ yüklenemedi: %s

en: Show all available information
tr: Tüm bilgileri göster

en: Failed to parse: %s
tr: Ayrıştırılamadı: %s

en: No input files
tr: Girdi dosyaları yok

en: Failed to read ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ okunamadı: %s

en: Failed to create typelib ‘%s’: %s
tr: ‘%s’ typelib oluşturulamadı: %s

en: Failed to load typelib: %s
tr: Typelib yüklenemedi: %s

en: Warning: %u modules omitted
tr: Uyarı: %u modül dışlandı

en: Typelib version to inspect
tr: İncelenecek typelib sürümü

en: VERSION
tr: SÜRÜM

en: List the shared libraries the typelib requires
tr: Typelib’in gereksindiği paylaşılan kütüphaneleri listele

en: List other typelibs the inspected typelib requires
tr: Denetlenen typelib’in gereksindiği diğer typelib’leri listele

en: The typelib to inspect
tr: İncelenecek typelib

en: NAMESPACE
tr: AD ALANI

en: - Inspect GI typelib
tr: - GI typelib’i incele

en: Failed to parse command line options: %s
tr: Komut satırı seçenekleri ayrıştırılamadı: %s

en: Please specify exactly one namespace
tr: Lütfen yalnızca bir ad alanı belirtin

en: Please specify --print-shlibs, --print-typelibs or both
tr: Lütfen --print-shlibs, --print-typelibs ya da her ikisini belirtin

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
tr: “%2$s” ögesi için beklenmeyen “%1$s” özniteliği

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
tr: “%2$s” ögesinde “%1$s” özniteliği bulunamadı

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
tr: Beklenmeyen etiket “%s”, “%s” bekleniyordu

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
tr: “%2$s” içinde beklenmeyen etiket “%1$s”

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
tr: Yer imi dosyasında geçersiz tarih/saat ‘%s’

en: No valid bookmark file found in data dirs
tr: Veri dizinlerinde geçerli bir yer imi dosyası bulunamadı

en: A bookmark for URI “%s” already exists
tr: “%s” URI’si için bir yer imi zaten var

en: No bookmark found for URI “%s”
tr: “%s” URI’si için bir yer imi bulunamadı

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
tr: “%s” URI’si için yer iminde hiçbir MIME türü belirtilmedi

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
tr: “%s” URI’si için yer iminde özel bayrak tanımlanmadı

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
tr: “%s” URI’si için yer iminde küme tanımlanmadı

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
tr: “%s” adında hiçbir uygulama “%s” için yer imi kaydetmedi

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
tr: Exec satırı “%s”, “%s” URI’si ile genişletilemedi

en: Unrepresentable character in conversion input
tr: Dönüşüm girdisi içinde temsil edilemez karakter

en: Partial character sequence at end of input
tr: Girdinin sonunda parçalı karakter dizisi

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
tr: Geridönüş karakter kümesi “%s”, “%s” karakter kümesine dönüştürülemiyor

en: Embedded NUL byte in conversion input
tr: Dönüşüm girdisinde gömülü NUL baytı

en: Embedded NUL byte in conversion output
tr: Dönüşüm çıktısında gömülü NUL baytı

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
tr: “%s” URI’si, “file” şemasını kullanan kesin bir URI değil

en: The URI “%s” is invalid
tr: “%s” URI’si geçersiz

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
tr: “%s” URI’sinin ana makine adı geçersiz

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
tr: “%s” URI’si geçersiz olarak çıkış yapılmış karakterler içeriyor

en: The pathname “%s” is not an absolute path
tr: Yol adı “%s”, kesin bir yol değil

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
tr: %a %d %b %Y %T %Z

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
tr: %d/%m/%y

[ctx: full month name]
note: Translators: Some languages (Baltic, Slavic, Greek, and some more) * need different grammatical forms of month names depending on whether * they are standalone or in a complete date context, with the day * number.  Some other languages may prefer starting with uppercase when * they are standalone an
en: January
tr: Ocak

[ctx: full month name]
en: February
tr: Şubat

[ctx: full month name]
en: March
tr: Mart

[ctx: full month name]
en: April
tr: Nisan

[ctx: full month name]
en: May
tr: Mayıs

[ctx: full month name]
en: June
tr: Haziran

[ctx: full month name]
en: July
tr: Temmuz

[ctx: full month name]
en: August
tr: Ağustos

[ctx: full month name]
en: September
tr: Eylül

[ctx: full month name]
en: October
tr: Ekim

[ctx: full month name]
en: November
tr: Kasım

[ctx: full month name]
en: December
tr: Aralık

[ctx: abbreviated month name]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a complete * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context. 
en: Jan
tr: Oca

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
tr: Şub

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
tr: Nis

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
tr: Haz

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
tr: Tem

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
tr: Ağu

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
tr: Eyl

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
tr: Eki

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
tr: Kas

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
tr: Ara

[ctx: full weekday name]
en: Monday
tr: Pazartesi

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
tr: Salı

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
tr: Çarşamba

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
tr: Perşembe

[ctx: full weekday name]
en: Friday
tr: Cuma

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
tr: Cumartesi

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
tr: Pazar

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
tr: Pzt

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
tr: Sal

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
tr: Çar

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
tr: Per

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
tr: Cum

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
tr: Cmt

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
tr: Paz

[ctx: full month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: January
tr: Ocak

[ctx: full month name with day]
en: February
tr: Şubat

[ctx: full month name with day]
en: March
tr: Mart

[ctx: full month name with day]
en: April
tr: Nisan

[ctx: full month name with day]
en: May
tr: Mayıs

[ctx: full month name with day]
en: June
tr: Haziran

[ctx: full month name with day]
en: July
tr: Temmuz

[ctx: full month name with day]
en: August
tr: Ağustos

[ctx: full month name with day]
en: September
tr: Eylül

[ctx: full month name with day]
en: October
tr: Ekim

[ctx: full month name with day]
en: November
tr: Kasım

[ctx: full month name with day]
en: December
tr: Aralık

[ctx: abbreviated month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: Jan
tr: Oca

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
tr: Şub

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
tr: Nis

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
tr: Haz

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
tr: Tem

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
tr: Ağu

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
tr: Eyl

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
tr: Eki

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
tr: Kas

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
tr: Ara

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'before midday' indicator
en: AM
tr: ÖÖ

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'after midday' indicator
en: PM
tr: ÖS

en: Error opening directory “%s”: %s
tr: “%s” dizini açılamadı: %s

note: Translators: the first %s contains the file size * (already formatted with units), and the second %s * contains the file name
en: Could not allocate %s to read file “%s”
tr: “%2$s” dosyasını okumak için %1$s ayrılamadı

en: Error reading file “%s”: %s
tr: “%s” dosyası okuma hatası: %s

en: File “%s” is too large
tr: “%s” dosyası çok büyük

en: Failed to read from file “%s”: %s
tr: “%s” dosyasından okunamadı: %s

en: Failed to open file “%s”: %s
tr: “%s” dosyası açılamadı: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
tr: “%s” dosyasının öznitelikleri alınamadı: fstat() başarısız: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
tr: “%s” dosyası açılamadı: fdopen() başarısız: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
tr: “%s” dosyasının adı “%s” olarak değiştirilemedi: g_rename() başarısız: %s

en: Failed to write file “%s”: ftruncate() failed: %s
tr: “%s” dosyasına yazılamadı: ftruncate() başarısız: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
tr: “%s” dosyasına yazılamadı: write() başarısız: %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
tr: “%s” dosyasına yazılamadı: fsync() başarısız: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
tr: “%s” dosyası oluşturulamadı: %s

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
tr: Var olan dosya “%s” kaldırılamadı: g_unlink() başarısızlığı: %s

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
tr: “%s” şablonu geçersiz, “%s” içermemeli

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
tr: “%s” şablonu XXXXXX içermiyor

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
tr: “%s” simgesel bağı okunamadı: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
tr: “%s”-“%s” dönüştürücüsü açılamıyor: %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
tr: g_io_channel_read_line_string içinde ham okuma yapılamıyor

en: Leftover unconverted data in read buffer
tr: Okuma tampon belleğinde kalıntı çevrilmemiş veri

en: Channel terminates in a partial character
tr: Kanal kısmi bir karakterde sonlanıyor

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
tr: g_io_channel_read_to_end içinde ham okuma başarısız

en: Valid key file could not be found in search dirs
tr: Arama dizinlerinde geçerli anahtar dosyası bulunamadı

en: Not a regular file
tr: Normal dosya değil

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
tr: Anahtar dosyası; anahtar-değer çifti, küme veya yorum olmayan “%s” satırını içeriyor

en: Invalid group name: %s
tr: Geçersiz küme adı: %s

en: Key file does not start with a group
tr: Anahtar dosyası kümeyle başlamıyor

en: Invalid key name: %.*s
tr: Geçersiz anahtar adı: %.*s

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
tr: Anahtar dosya desteklenmeyen “%s” kodlamasını içeriyor

en: Key file does not have group “%s”
tr: Anahtar dosyasında “%s” kümesi yok

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
tr: Anahtar dosyası, “%2$s” kümesinde “%1$s” anahtarı içermiyor

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
tr: Anahtar dosyası, UTF-8 olmayan “%s” anahtarını “%s” değeriyle içeriyor

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
tr: Anahtar dosyası yorumlanamayan bir değere sahip olan “%s” anahtarını içerir.

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
tr: “%2$s” kümesindeki anahtar dosyası, yorumlanamayan “%1$s” anahtarını içeriyor.

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
tr: “%2$s” kümesindeki “%1$s” anahtarı “%4$s” değerine sahip olması beklenirken “%3$s” değerine sahip

en: Key file contains escape character at end of line
tr: Anahtar dosyası satır sonunda çıkış karakteri içeriyor

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
tr: “%s” anahtar dosyası geçersiz çıkış dizisi içeriyor

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
tr: “%s” değeri bir sayı olarak yorumlanamıyor.

en: Integer value “%s” out of range
tr: “%s”, tamsayı değeri aralık dışında

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
tr: “%s” değeri bir gerçel sayı olarak yorumlanamıyor.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
tr: “%s” değeri mantıksal değer olarak yorumlanamıyor.

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
tr: “%s%s%s%s” dosyasının özniteliklerini alma başarısız: fstat() başarısız: %s

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
tr: %s%s%s%s için eşleme oluşturulamadı: mmap() başarısız: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
tr: “%s” dosyası açılamadı: open() başarısız: %s

en: Error on line %d char %d:
tr: Satır %d karakter %d hatalı:

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
tr: Adda geçersiz UTF-8 kodlu metin — geçerli olmayan “%s”

en: “%s” is not a valid name
tr: “%s” geçerli bir ad değil

en: “%s” is not a valid name: “%c”
tr: “%s” geçerli bir ad değil: “%c”

en: Error on line %d: %s
tr: Satır %d hata içeriyor: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
tr: Karakter referansı içinde bir rakam olması gereken “%-.*s” ayrıştırılamadı, (örneğin; &#234;) — rakam çok büyük olabilir

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
tr: Karakter referansı noktalı virgül ile bitmemiş; yüksek olasılıkla bir özvarlık başlatmak istemeksizin “ve” imi kullandınız — “ve” imini &amp; olarak kullanabilirsiniz

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
tr: Karakter referansı “%-.*s” izin verilen karakteri kodlamıyor

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
tr: Boş özvarlık “&;” görüldü; geçerli ögeler: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name “%-.*s” is not known
tr: Varlık adı “%-.*s” bilinmiyor

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
tr: Özvarlık noktalı virgül ile bitmiyor; yüksek olasılıkla bir özvarlık başlatmak istemeksizin “ve” imi kullandınız — “ve” imini &amp; olarak kullanabilirsiniz

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
tr: Belge bir öge ile başlamalıdır (örneğin <kitap>)

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
tr: “<” karakterinden sonra gelen “%s” geçerli bir karakter değil; bir öge adı başlatmamalı

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
tr: Tuhaf karakter “%s”, “%s” boş öge etiketinin sonunda “>” karakteri bekledi

en: Too many attributes in element “%s”
tr: “%s” ögesinde çok fazla öznitelik var

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
tr: Tuhaf karakter “%1$s”, “%3$s” ögesinin “%2$s” özniteliğinin sonunda “=” karakteri bekledi

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
tr: Tuhaf karakter “%s”, “%s” ögesinin başlangıç etiketini sonlandırmak için “>”, “/” karakteri veya bir öznitelik bekledi; öznitelik adında geçersiz bir karakter kullanmış olabilirsiniz

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
tr: Tuhaf karakter “%1$s”, “%3$s” ögesindeki “%2$s” özniteliği için değer verildiğinde eşittir iminden sonra tırnak imi beklendi

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
tr: “</” karakterlerini takip eden “%s” geçerli bir karakter değildir; “%s”, öge adı ile başlamamalı

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
tr: “%s”, kapalı öge adı “%s” ardından gelebilecek bir karakter değil; izin verilen karakter ise “>”

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
tr: “%s” ögesi kapatılmış, hiçbir öge şu anda açık değil

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
tr: “%s” ögesi kapatılmış, ancak “%s” şu an açık olan ögedir

en: Document was empty or contained only whitespace
tr: Belge boş veya yalnızca boşluk karakteri içeriyor

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
tr: Belge, açık açı parantezi “<” iminden hemen sonra beklenmedik biçimde sonlandı

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
tr: Belge, ögeleri hala açıkken beklenmedik biçimde sonlandı - son açılan öge: “%s”

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
tr: Belge beklenmedik biçimde sonlandı, etiketi bitiren kapalı açı parantezi ile biten <%s/> beklendi

en: Document ended unexpectedly inside an element name
tr: Belge bir öge adının içinde beklenmedik biçimde sonlandı

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
tr: Belge bir öznitelik adı içinde beklenmedik biçimde sonlandı

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
tr: Belge bir öge-açma etiketi içinde beklenmedik biçimde sonlandı.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
tr: Belge öznitelik adını takip eden eşittir iminden sonra beklenmedik biçimde sonlandı; öznitelik değeri yok

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
tr: Belge bir öznitelik değeri içinde iken beklenmedik biçimde sonlandı

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
tr: Belge, “%s” ögesinin kapatma etiketi içinde beklenmedik biçimde sonlandı

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
tr: Belge, açık olmayan bir öge için kapatma etiketi içinde beklenmedik biçimde sonlandı

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
tr: Belge bir yorum veya işlem talimatı içindeyken beklenmedik biçimde sonlandı

en: deprecated
tr: kullanım dışı

en: [OPTION…]
tr: [SEÇENEK…]

en: Help Options:
tr: Yardım Seçenekleri:

en: Show help options
tr: Yardım seçeneklerini göster

en: Show all help options
tr: Tüm yardım seçeneklerini göster

en: Application Options:
tr: Uygulama Seçenekleri:

en: Options:
tr: Seçenekler:

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
tr: %2$s için tamsayı değeri “%1$s” ayrıştırılamıyor

en: Integer value “%s” for %s out of range
tr: %2$s için tamsayı değeri “%1$s” aralık dışında

en: Cannot parse double value “%s” for %s
tr: %2$s için double değeri “%1$s” ayrıştırılamıyor

en: Double value “%s” for %s out of range
tr: %2$s için double değeri “%1$s” aralık dışında

en: Error parsing option %s
tr: %s seçeneği ayrıştırılırken hata

en: Missing argument for %s
tr: %s için argüman eksik

en: Unknown option %s
tr: Bilinmeyen seçenek %s

en: corrupted object
tr: bozuk nesne

en: out of memory
tr: yetersiz bellek

en: internal error
tr: iç hata

en: the pattern contains items not supported for partial matching
tr: örüntü (pattern), kısmi eşleme için desteklenmeyen ögeler içeriyor

en: back references as conditions are not supported for partial matching
tr: koşul olarak geri referanslar kısmi eşleme için desteklenmiyor

en: recursion limit reached
tr: iç içe yineleme sınırına ulaşıldı

en: bad offset
tr: geçersiz ofset

en: recursion loop
tr: yineleme döngüsü

note: should not happen in GRegex since we check modes before each match
en: matching mode is requested that was not compiled for JIT
tr: JIT için derlenmemiş eşleşme kipi istendi

en: unknown error
tr: bilinmeyen hata

en: \ at end of pattern
tr: \ örüntünün sonunda

en: \c at end of pattern
tr: \c örüntünün sonunda

en: unrecognized character following \
tr: \ imini takiben anlaşılamayan karakter

en: numbers out of order in {} quantifier
tr: sayılar {} niceliği içerisinde sıra dışı

en: number too big in {} quantifier
tr: sayılar {} niceliği içerisinde çok büyük

en: missing terminating ] for character class
tr: karakter sınıfı için eksik sonlanan ]

en: invalid escape sequence in character class
tr: karakter sınıfında geçersiz dizi

en: range out of order in character class
tr: karakter sınıfında sıra dışı kapsam

en: nothing to repeat
tr: yinelenecek bir şey yok

en: unrecognized character after (? or (?-
tr: (? ya da (?-  sonrası tanınmayan karakter

en: POSIX named classes are supported only within a class
tr: POSIX adlandırılmış sınıflar yalnızca bir sınıf içinde desteklenir

en: POSIX collating elements are not supported
tr: POSIX karşılaştırma ögeleri desteklenmiyor

en: missing terminating )
tr: eksik sonlandıran )

en: reference to non-existent subpattern
tr: var olmayan alt örüntüye referans

en: missing ) after comment
tr: açıklama sonrası eksik )

en: regular expression is too large
tr: düzenli ifade çok uzun

en: malformed number or name after (?(
tr: (?( sonrası bozuk rakam ya da ad

en: lookbehind assertion is not fixed length
tr: geribakma iddiası sabit uzunlukta değil

en: conditional group contains more than two branches
tr: koşul kümesi ikiden daha çok dal içeriyor

en: assertion expected after (?(
tr: (?( sonrası ifade beklendi

en: a numbered reference must not be zero
tr: numaralandırılmış kaynak sıfır olmamalıdır

en: unknown POSIX class name
tr: bilinmeyen POSIX sınıf adı

en: character value in \x{...} sequence is too large
tr: \x{...} dizisi içerisinde karakter değeri çok büyük

en: \C not allowed in lookbehind assertion
tr: \C geriye bakma iddiası içerisinde izin verilmiyor

en: missing terminator in subpattern name
tr: alt örüntü adı içerisinde eksik sonlandırıcı

en: two named subpatterns have the same name
tr: iki adlı alt örüntüler aynı ada sahip

en: malformed \P or \p sequence
tr: bozulmuş \P ya da \p dizisi

en: unknown property name after \P or \p
tr: \P ya da \p sonrası bilinmeyen özellik adı

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
tr: alt örüntü adı çok uzun (en çok 32 karakter)

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
tr: çok fazla adlandırılmış alt örüntü (en çok 10.000)

en: octal value is greater than \377
tr: sekizlik değer \377’den daha büyük

en: DEFINE group contains more than one branch
tr: DEFINE kümesi birden çok dal içeriyor

en: inconsistent NEWLINE options
tr: kararsız NEWLINE seçenekleri

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
tr: \g bir parantezli ad ya da tercihten parentezli sıfır olmayan sayı tarafından takip edilmiyor

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
tr: (*ACCEPT), (*FAIL) ya da (*COMMIT) için bir argümana izin verilmez

en: (*VERB) not recognized
tr: (*VERB) tanınamadı

en: number is too big
tr: sayı çok büyük

en: missing subpattern name after (?&
tr: (?& den sonra eksik alt örüntü adı

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
tr: aynı sayıya izin verilmeyen alt örüntüler için farklı adlar

en: (*MARK) must have an argument
tr: (*MARK) bir argüman almalı

en: \c must be followed by an ASCII character
tr: \c karakteri ASCII karakterleri tarafından takip edilmelidir

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
tr: \k bir parantezli ad ya da tercihten parentezli sıfır olmayan sayı tarafından takip edilmiyor

en: \N is not supported in a class
tr: \N bir sınıfta desteklenmez

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
tr: (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP) ya da (*THEN) içinde ad çok uzun

en: code overflow
tr: kod akış taşması

en: unrecognized character after (?P
tr: (?P sonrası tanımlanmayan karakter

en: overran compiling workspace
tr: derleme çalışma alanı kaplandı

en: previously-checked referenced subpattern not found
tr: önceden denetlenmiş referanslı alt örüntü bulunamadı

en: Error while matching regular expression %s: %s
tr: Düzenli ifade %s eşleşirken hata: %s

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
tr: PCRE kütüphanesi UTF8 desteği olmadan derlenmiş

en: PCRE library is compiled with incompatible options
tr: PCRE kütüphanesi uyuşmayan seçenekler ile derlenmiş

en: Error while compiling regular expression ‘%s’ at char %s: %s
tr: Düzenli ifade ‘%s’ derlenirken karakter %s hatalı: %s

en: hexadecimal digit or “}” expected
tr: onaltılı rakam ya da “}” beklendi

en: hexadecimal digit expected
tr: onaltılı rakam beklendi

en: missing “<” in symbolic reference
tr: simgesel referansda eksik “<”

en: unfinished symbolic reference
tr: tamamlanmamış simgesel referans

en: zero-length symbolic reference
tr: sıfır-uzunlukta simgesel referans

en: digit expected
tr: rakam beklendi

en: illegal symbolic reference
tr: geçersiz simgesel referans

en: stray final “\”
tr: son “\” kayıp

en: unknown escape sequence
tr: geçersiz çıkış dizisi

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
tr: Yerine koyma metni “%s” işlenirken karakter %lu hatalı: %s

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
tr: Alıntılı metin tırnak imi ile başlamıyor

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
tr: Komut satırında veya diğer kabuk alıntısı metinde eşlenmemiş tırnak imi

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
tr: Metin “\” karakterinden hemen sonra bitti. (Metin: “%s”)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
tr: %c için eşleşen alıntı bulunmadan metin bitti. (Metin: “%s”)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
tr: Metin boştu (veya yalnızca boşluk içeriyordu)

en: Failed to read data from child process (%s)
tr: Alt süreçten bilgi okunamadı (%s)

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
tr: Alt süreçten bilgi okurken beklenmeyen hata oluştu (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
tr: waitpid() (%s) içinde beklenmeyen hata

en: Child process exited with code %ld
tr: Alt işlem %ld kodu ile sonlandı

en: Child process killed by signal %ld
tr: Alt işlem, %ld sinyali ile sonlandı

en: Child process stopped by signal %ld
tr: Alt işlem %ld sinyali ile durduruldu

en: Child process exited abnormally
tr: Alt işlem anormal bir biçimde sonlandı

en: Failed to read from child pipe (%s)
tr: Alt süreç borusundan okunamadı (%s)

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
tr: “%s” alt süreci üretilemedi (%s)

en: Failed to fork (%s)
tr: Çatallamadı (%s)

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
tr: “%s” dizinine değiştirilemedi (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
tr: “%s” alt süreç çalıştırılamadı (%s)

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
tr: Dosya tanımlayıcıyı yeniden eşlemek için dosya açılamadı (%s)

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
tr: Alt süreç için dosya tanımlayıcı çoğaltılamadı (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
tr: Alt süreç çatallanamadı (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
tr: Alt süreç için dosya tanımlayıcı kapatılamadı (%s)

en: Unknown error executing child process “%s”
tr: Alt süreç “%s” çalıştırılırken bilinmeyen hata oluştu

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
tr: Alt süreç borusundan yeterli bilgi okunamadı (%s)

en: Invalid source FDs argument
tr: Geçersiz kaynak FD argümanı

en: Failed to read data from child process
tr: Alt süreçten bilgi okunamadı

en: Failed to execute child process (%s)
tr: Alt süreç çalıştırılamadı (%s)

en: Failed to dup() in child process (%s)
tr: Alt süreç dup() yapılamadı (%s)

en: Invalid program name: %s
tr: Geçersiz program adı: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
tr: %d konumunda argüman vektörü içinde geçersiz dizge: %s

en: Invalid string in environment: %s
tr: Çevre içinde geçersiz dizge: %s

en: Invalid working directory: %s
tr: Geçersiz çalışma dizini: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
tr: Yardımcı program (%s) çalıştırılamadı

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
tr: Alt süreçten bilgi okurken g_io_channel_win32_poll() işleminde beklenmeyen hata

en: Empty string is not a number
tr: Boş dizge bir sayı değildir

en: “%s” is not a signed number
tr: “%s” işaretli bir sayı değil

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
tr: “%s” sayısı sınırların dışındadır [%s, %s]

en: “%s” is not an unsigned number
tr: “%s” işaretsiz bir sayı değil

en: Invalid %-encoding in URI
tr: URI’de geçersiz %-kodlama

en: Illegal character in URI
tr: URI’de kural dışı karakter

en: Non-UTF-8 characters in URI
tr: URI’de UTF-8 olmayan karakterler

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
tr: URI’de geçersiz IPv6 adresi ‘%.*s’

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
tr: URI’de kural dışı kodlanmış IP adresi ‘%.*s’

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
tr: URI’de kural dışı uluslararasılaştırılmış ana makine adı ‘%.*s’

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
tr: URI’deki ‘%.*s’ bağlantı noktası ayrıştırılamadı

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
tr: URI’deki ‘%.*s’ bağlantı noktası kapsam dışında

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
tr: ‘%s’ URI’si mutlak URI değil

en: URI ‘%s’ has no host component
tr: ‘%s’ URI’sinin ana makine bileşeni yok

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
tr: URI mutlak değil ve temel URI sağlanmamış

en: Missing ‘=’ and parameter value
tr: ‘=’ ve parametre değeri eksik

en: Failed to allocate memory
tr: Bellek ayrılamadı

en: Character out of range for UTF-8
tr: Karakter UTF-8 için sınırlarının dışında

en: Invalid sequence in conversion input
tr: Dönüşüm girdisi içinde geçersiz dizi

en: Character out of range for UTF-16
tr: Karakter UTF-16 sınırlarının dışında

en: byte | bytes
tr[0]: bayt

[ctx: format-size]
note: Translators: The first "%.1f" is replaced with the value, the "%s" with a unit of the value. * The order can be changed with "%$2s %$1.1f". Keep the no-break space between the value and * the unit symbol. An example: "13.0 MB"
en: %.1f %s
tr: %.1f %s

note: Translators: the %s in "%s bytes" will always be replaced by a number.
en: %s byte | %s bytes
tr[0]: %s bayt

en: %u byte | %u bytes
tr[0]: %u bayt
