glib - en to ka translation catalogue (1237 entries)

en: Setting default applications not supported yet
ka: ნაგულისხმევი აპლიკაციების დაყენება ჯერ მხარდაჭერილი არაა

en: Setting application as last used for type not supported yet
ka: აპლიკაციის, როგორც ტიპისთვის ბოლოს გამოყენებულის დაყენება ჯერ მხარდაჭერილი არაა

en: Failed to find default application for content type ‘%s’
ka: ჩავარდა ნაგულისხმევი აპლიკაციის პოვნის მცდელობა შემცველობის ტიპისთვის '%s'

en: Failed to find default application for URI Scheme ‘%s’
ka: ჩავარდა ნაგულისხმევი აპლიკაციის პოვნის მცდელობა URI-ის სქემისთვის '%s'

en: GApplication Options:
ka: GApplication-ის მორგება:

en: Show GApplication options
ka: GApplication პარამეტრების ჩვენება

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
ka: Gapplication-ის სერვისის რეჟიმში შესვლა (გამოიყენება D-Bus-ის სერვისის ფაილებიდან)

en: Override the application’s ID
ka: აპლიკაციის ID-ის გადაფარვა

en: Print the application version
ka: აპლიკაციის ვერსიის გამოტანა

en: Replace the running instance
ka: გაშვებული ინტერფეისის შეცვლა

en: Print help
ka: დახმარების ჩვენება

en: [COMMAND]
ka: [ბრძანება]

en: Print version
ka: მიმდინარე ვერსიის დაბეჭდვა

en: Print version information and exit
ka: ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en: List applications
ka: აპლიკაციების სია

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
ka: D-Bus-ით გააქტიურებადი აპლიკაციების სია (.desktop ფაილების მიხედვით)

en: Launch an application
ka: აპლიკაციის გაშვება

en: Launch the application (with optional files to open)
ka: აპლიკაციის გაშვება (არასავალდებულო, გასახსნელი ფაილებით)

en: APPID [FILE…]
ka: აპისID [ფაილი...]

en: Activate an action
ka: ქმედების აქტივაცია

en: Invoke an action on the application
ka: აპლიკაციაზე ქმედების ჩაწოდება

en: APPID ACTION [PARAMETER]
ka: აპისID ქმედება [პარამეტრი]

en: List available actions
ka: ხელმისაწვდომი ქმედებების ჩამონათვალი

en: List static actions for an application (from .desktop file)
ka: აპლიკაციისთვის სტატიკური ქმედებების სია (.desktop ფაილიდან)

en: APPID
ka: აპისID

en: COMMAND
ka: ბრძანება

en: The command to print detailed help for
ka: ბრძანება დეტალური დახმარების გამოსატანად ბრძანებისთვის

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
ka: აპლიკაციის იდენტიფიკატორი D-Bus-ის ფორმატში (მაგ: org.example.viewer)

note: Translators: commandline placeholder
en: FILE
ka: PROFILEID

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
ka: არასავალდებულო შედარებითი ან აბსოლუტური ფაილის სახელები ან ბმულები გასახსნელად

en: ACTION
ka: [ქმედება]

en: The action name to invoke
ka: ჩასაწოდებელი ქმედების სახელი

en: PARAMETER
ka: პარამეტრი

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
ka: ქმედების ჩაწოდების არასავალდებული პარამეტრი ფორმატში GVariant

en: Unknown command %s
ka: უცნობი ბრძანება: %s

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: Arguments:
ka: არგუმენტები:

en: [ARGS…]
ka: [არგუმენტები…]

en: Commands:
ka: ბრძანებები:

note: Translators: do not translate 'help', but please translate 'COMMAND'.
en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
ka: დეტალური დახმარების მისაღებად გამოიყენეთ "%s help ბრძანება".

en: %s command requires an application id to directly follow
ka: ბრძანებას %s აპლიკაციის id პირდაპირ უნდა მოსდევდეს

en: invalid application id: “%s”
ka: არასწორი აპლიკაციის id: "%s"

note: Translators: %s is replaced with a command name like 'list-actions'
en: “%s” takes no arguments
ka: “%s” -ს არგუმენტები არ მიეთითება

en: unable to connect to D-Bus: %s
ka: d-bus-თან მიერთების შეცდომა: %s

en: error sending %s message to application: %s
ka: შეცდომა %s შეტყობინების გაგზავნისას აპლიკაციისთვის: %s

en: action name must be given after application id
ka: აპლიკაციის id-ის შემდეგ ქმედების სახელის მითითება აუცილებელია

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
ka: არასწორი ქმედების სახელი: "%s"
    ქმედების სახელები უნდა შედგებოდეს მხოლოდ ალფარიცხვითი, "-" და "." სიმბოლოებისგან

en: error parsing action parameter: %s
ka: შეცდომა ქმედების პარამეტრის დამუშავებისას: %s

en: actions accept a maximum of one parameter
ka: ქმედება მაქსიმუმ ერთ პარამეტრს იღებს

en: list-actions command takes only the application id
ka: ბრძანება list-actions მხოლოდ აპლიკაციის id-ს იღებს

en: unable to find desktop file for application %s
ka: აპლიკაციისთვის %s .desktop ფაილი ვერ ვიპოვე

en: unrecognized command: %s
ka: უცნობი ბრძანება: %s

en: Too large count value passed to %s
ka: %s-სთვის გადაცემული რაოდენობის მნიშვნელობა მეტიმეტად დიდია

en: Seek not supported on base stream
ka: საბაზისო ნაკადში გადახვევა მხარდაუჭერელია

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
ka: GBufferedInputStream-ის წაკვეთა შეუძლებელია

en: Stream is already closed
ka: ნაკადი უკვე დახურულია

en: Truncate not supported on base stream
ka: საბაზისო ნაკადის წაკვეთა შეუძლებელია

en: Operation was cancelled
ka: ოპერაცია გაუქმდა

en: Invalid object, not initialized
ka: ობიექტი არასწორია. ინიციალიზებული არაა

en: Incomplete multibyte sequence in input
ka: შეტანილ ტექსტში ბაიტების მიმდევრობა მცდარია

en: Not enough space in destination
ka: დანიშნულების წერტილში საკმარისი ადგილი არაა

en: Invalid byte sequence in conversion input
ka: შეტანილ ტექსტში ბაიტების მიმდევრობა მცდარია

en: Error during conversion: %s
ka: გარდაქმნის შეცდომა: %s

en: Cancellable initialization not supported
ka: გაუქმებადი ინიციალიზაცია მხარდაჭერილი არაა

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
ka: კოდური გვერდის "%s" გარდაქმნა "%s" კოდირებაში მხარდაუჭერელია

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
ka: ვერ ხერხდება "%s" - "%s" გარდამქმნელის გახსნა

en: %s type
ka: ტიპი %s

en: Unknown type
ka: უცნობი ტიპი

en: %s filetype
ka: ფაილის ტიპი %s

en: Unexpected data after end of conversion
ka: მოულოდნელი მონაცემები გადაყვანის დასრულების შემდეგ

en: GCredentials contains invalid data
ka: GCredentials არასწორ მონაცემებს შეიცავს

en: GCredentials is not implemented on this OS
ka: GCredentials ამ OS-თვის განხორციელებული არაა

en: There is no GCredentials support for your platform
ka: თვენი პლატფორმისთვის GCredentials მხარდაჭერილი არაა

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
ka: GCredentials ამ OS-ზე პროცესის ID-ს არ შეიცავს

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
ka: ამ OS-ზე ავტორიზაციის დეტალების ჩანაცვლება შეუძლებელია

en: Unexpected early end-of-stream
ka: მოულოდნელი ნაადრევი ნაკადის დასასრული

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
ka: მხარდაუჭერელი გასაღები "%s" მისამართის ჩანაწერში "%s"

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
ka: უაზრო გასაღები/მნიშვნელობის წყვილის კომბინაცია მისამართის ჩანაწერში "%s"

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
ka: მისამართ "%s" არასწორია (საჭიროა ზუსტად 1 ბილიკი, დროებითი საქაღალდე ან აბსტრაქტული გასაღებები)

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
ka: შეცდომა მისამართში "%s"- ატრიბუტი "%s" არასწორადაა ჩამოყალიბებული

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
ka: უცნობი ან მხარდაუჭერელი ტრანსპორტი "%s" მისამართისთვის "%s"

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
ka: მისამართის ელემენტი "%s" ორწერტილს (:) არ შეიცავს

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
ka: ტრანსპორტის სახელი მისამართის ელემენტში "%s" ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
ka: გასაღები/მნიშვნელობის წყვილი %d, "%s" მისამართის ელემენტში "%s" ტოლობის ნიშანს არ შეიცავს

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
ka: გასაღები/მნიშვნელობის წყვილი %d, "%s" მისამართის ელემენტში "%s" არ შეიძლება, ცარიელ გასაღებს შეიცავდეს

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
ka: შეცდომა გასაღები/მნიშვნელობის წყვილი %d, "%s" მისამართის ელემენტში "%s" სპეციალური სიმბოლოების მოცილებისას

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
ka: შეცდომა მისამართში "%s" — unix ტრანსპორტზე აუცილებელია "path" ან "abstract"-დან მხოლოდ ერთის დაყენება

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus connection address, * the second is the literal name of an attribute in the address.
en: Error in address “%s” — the %s attribute is missing or malformed
ka: შეცდომა მისამართში "%s" — ატრიბუტი %s აკლია ან არასწორადაა ჩამოყალიბებული

en: Error auto-launching:
ka: ავტომატურად გაშვების შეცდომა:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
ka: ერთჯერადი ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %s

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
ka: ერთჯერადი ფაილიდან (%s) წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
ka: შეცდომა nonce ფაილიდან "%s" წაკითხვისას. მოველოდი 16 ბაიტს. მივიღე %d

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
ka: შეცდომა nonce ფაილის, "%s", შემცველობის ჩაწერისას ნაკადში:

en: The given address is empty
ka: მითითებული მისამართი ცარიელია

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
ka: შეტყობინებების მატარებლის შექმნა შეუძლებელია, როცა AT_SECURE დაყენებულია

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
ka: შეტყობინების მატარებლის შექმნა machine-id-ის გარეშე შეუძლებელია:

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
ka: D-Bus-ის ავტომატური გაშვება X11 $DISPLAY-ის გარეშე შეუძლებელია

en: Error spawning command line “%s”:
ka: ბრძანების სტრიქონის "%s" შექმნის შეცდომა:

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
ka: სესიის მატარებლის მისამართის დადგენა შეუძლებელია (ამ ოს-სთვის განხორციელებული არაა)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
ka: გარემოს ცვლადიდან DBUS_STARTER_BUS_TYPE მატარებლის მისამართის დადგენა შეუძლებელია - უცნობი მნიშვნელობა "%s"

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
ka: მატარებლის მისამართის დადგენა შეუძლებელია, რადგან გარემოს ცვლადი DBUS_STARTER_BUS_TYPE დაყენებული არაა

en: Unknown bus type %d
ka: მატარებლის უცნობი ტიპი %d

en: Unexpected lack of content trying to read a line
ka: შემცველობის მოულოდნელი უქონლობა ხაზის წაკითხვის მცდელობისას

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
ka: შემცველობის მოულოდნელი უქონლობა ხაზის (უსაფრთხოდ) წაკითხვის მცდელობისას

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
ka: დახარჯულია ყველა ხელმისაწვდომი ავთენტიკაციის მექანიზმი (ვცადე: %s) (ხელმისაწვდომია: %s)

en: Unexpected lack of content trying to read a byte
ka: შემცველობის მოულოდნელი უქონლობა ბაიტის წაკითხვის მცდელობისას

en: User IDs must be the same for peer and server
ka: მომხმარებლის ID-ები პარტნიორისთვის და სერვერისთვის ტოლი უნდა იყოს

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
ka: გაუქმებულია GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer-ით

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
ka: შეცდომა საქაღალდისთვის "%s" ინფორმაციის მიღებისას: %s

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
ka: წვდომები საქაღალდეზე "%s" არასწორია. მოველოდი რეჟიმს 0700, მივიღე 0%o

en: Error creating directory “%s”: %s
ka: საქაღალდის ("%s") შექმნის შეცდომა: %s

en: Operation not supported
ka: ოპერაცია მხარდაუჭერელია

en: Error opening keyring “%s” for reading:
ka: ბრელოკის "%s" წასაკითხად გახსნის შეცდომა:

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
ka: ბრელოკის ხაზი %d მისამართზე "%s" შემცველობით "%s" არასწორია

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
ka: პირველი კოდი ხაზზე %d ბრელოკისთვის "%s" შემცველობით "%s" არასწორია

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
ka: მეორე კოდი ხაზზე %d ბრელოკისთვის "%s" შემცველობით "%s" არასწორია

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
ka: ქუქი ID-ით %d ბრელოკში მისამართზე "%s" ვერ ვიპოვე

en: Error creating lock file “%s”: %s
ka: შეცდომა ბლოკის ფაილის ("%s") შექმნისას: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
ka: ბლოკის ძველი ფაილის ("%s") წაშლის შეცდომა: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
ka: ბლოკის ძველი (მოხსნილი) ფაილის ("%s") წაშლის შეცდომა: %s

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
ka: ბლოკის ფაილის ("%s") ბმულის მოხსნის შეცდომა: %s

en: Error opening keyring “%s” for writing:
ka: ბრელოკის "%s" ჩასაწერად გახსნის შეცდომა:

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
ka: (დამატებით, "%s"-ის ბლოკის მოხსნაც ჩავარდა: %s)

en: The connection is closed
ka: შეერთება არ დახურულა

en: Timeout was reached
ka: მოლოდინის ვადა ამიწურა

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
ka: კლიენტის მხრის მიერთების აწყობისას შემჩნეული ალმები მხარდაუჭერელა

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus interface, * the second is the path of an object.
en: No such interface “%s” on object at path %s
ka: ვერ ვიპოვე ინტერფეისი "%s" ობიექტზე ბილიკით %s

en: No such property “%s”
ka: თვისება "%s" ვერ მოიძებნა

en: Property “%s” is not readable
ka: თვისება "%s" წაკითხვადი არაა

en: Property “%s” is not writable
ka: თვისება "%s" ჩაწერადი არაა

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
ka: თვისების ("%s") დაყენების შეცდომა. მოველოდი ტიპს "%s", მაგრამ მივიღე "%s"

en: No such interface “%s”
ka: ვერ ვიპოვე ინტერფეისი "%s"

en: No such method “%s”
ka: ვერ ვიპოვე მეთოდი "%s"

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
ka: შეტყობინების ტიპი "%s" მოსალოდნელ ტიპს "%s" არ ემთხვევა

en: An object is already exported for the interface %s at %s
ka: ინტერფეისისთვის %s მისამართზე %s ობიექტი უკვე გატანილია

en: Unable to retrieve property %s.%s
ka: თვისების შექმნის შეცდომა: %s.%s

en: Unable to set property %s.%s
ka: თვისების დაყენების შეცდომა: %s.%s

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
ka: მეთოდმა "%s" დააბრუნა ტიპი "%s", მაგრამ მოველოდი "%s"-ს

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
ka: მეთოდი "%s" ინტერფეისზე "%s" ხელმოწერით "%s" არ არსებობს

en: A subtree is already exported for %s
ka: %s-სთვის ქვეხე უკვე გატანილია

en: Object does not exist at path “%s”
ka: ობიექტი არ არსებობს ბილიკზე "%s"

en: %s message: %s header field is invalid; expected a value of type ‘%s’
ka: %s შეტყობინება: %s თავსართის ველი არასწორია. მოველოდი '%s' ტიპის მნიშვნელობას

en: %s message: %s header field is missing or invalid
ka: %s შეტყობინება: %s თავსართის ველი აკლია ან არასწორია

en: %s message: INVALID header field supplied
ka: %s შეტყობინება: მოწოდებულია არასწორი თავსართის ველი

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus message type, * the second is the name of a header field and the third is * a value that is reserved for the given field.
en: %s message: %s header field is using the reserved value %s
ka: %s შეტყობინება: %s თავსართის ველი იყენებს დაცულ მნიშვნელობას %s

en: %s message: INTERFACE header field does not contain a valid interface name
ka: %s შეტყობინება: INTERFACE თავსართის ველი სწორ ინტერფეისის სახელს არ შეიცავს

en: %s message: MEMBER header field does not contain a valid member name
ka: %s შეტყობინება: MEMBER თავსართის ველი სწორი წევრის სახელს არ შეიცავს

en: %s message: ERROR_NAME header field does not contain a valid error name
ka: %s შეტყობინება: ERROR_NAME თავსართის ველი სწორ შეცდომის სახელს არ შეიცავს

en: type is INVALID
ka: ტიპი არასწორია

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
ka[0]: მინდოდა წამეკითხა %lu ბაიტი, მაგრამ მივიღე მხოლოდ %lu

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
ka: სტრიქონის "%s" შემდეგ მოველოდი ბაიტს NUL, მაგრამ აღმოჩენილია ბაიტი %d

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
ka: მოველოდი სწორ UTF-8 სტრიქონს, მაგრამ ბაიტის წანაცვლებაზე %d (სტრიქონის სიგრძეა %d) აღმოჩენილია არასწორი ბაიტები. სწორი UTF-8 ამ დრომდე იყო "%s"

en: Value nested too deeply
ka: მნიშვნელობა მეტისმეტად ღრმადაა ჩადგმული

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
ka: დამუშავებული მნიშვნელობა "%s" სწორ D-Bus-ის ობიექტის ბილიკს არ წარმოადგენს

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
ka: დამუშავებული მნიშვნელობა "%s" სწორ D-Bus-ის ხელმოწერას არ წარმოადგენს

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
ka[0]: შემხვდა მასივი სიგრძით %u ბაიტი. მაქსიმალური სიგრძეა 2<<26 ბაიტი (64 მიბ).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
ka: შემხვდა მასივი ტიპით "a%c". მოველოდი, რომ %u ბაიტის ნამრავლის სიგრძე ექნებოდა, მაგრამ ის %u ბაიტის სიგრძისაა

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
ka: D-Bus-ში ცარიელი სტრუქტურები (კორტეჟები) მხარდაჭერილი არაა

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
ka: ვარიანტისთვის დამუშავებული მნიშვნელობა "%s" სწორ D-Bus-ის ხელმოწერას არ წარმოადგენს

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
ka: D-Bus-ის მავთულის ფორმატიდან GVariant-ის სტრიქონის ტიპით "%s" დესერიალიზაციის შეცდომა

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
ka: არასწორი ბოლოიანობის მნიშვნელობა. მოველოდი 0x6c (“l”) ან 0x42 (“B”) მაგრამ მიღებულია მნიშვნელობა: 0x%02x

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
ka: არასწორი პროტოკოლის ძირითადი ვერსია. მოველოდი 1, აღმოჩენილია %d

en: Signature header found but is not of type signature
ka: აღმოჩენილია ხელმოწერის თავსართი, მაგრამ ის ხელმოწერის ტიპი არაა

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
ka: აღმოჩენილია ხელმოწერის თავსართი ხელმოწერით "%s", მაგრამ შეტყობინების სხეული ცარიელია

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
ka: დამუშავებული მნიშვნელობა "%s" სწორ D-Bus-ის ხელმოწერას არ წარმოადგენს (სხეულისთვის)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
ka[0]: შეტყობინებაში ხელმოწერის თავსართი აღმოჩენილი არაა, მაგრამ შეტყობინების სხეული %u ბაიტია

en: Cannot deserialize message:
ka: დესერიალიზაცია შეუძლებელია შეტყობინებისთვის:

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
ka: D-Bus-ის მავთულის ფორმატიდან GVariant-ის სტრიქონის ტიპით "%s" სერიალიზაციის შეცდომა

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
ka: დესკრიპტორების რაოდენობა შეტყობინებაში (%d) განსხვავდება თავსართის ველისგან (%d)

en: Cannot serialize message:
ka: სერიალიზაცია შეუძლებელია შეტყობინებისთვის:

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
ka: შეტყობინების სხეულს გააჩნია ხელმოწერა "%s", მაგრამ ხელმოწერის თავსართი აღმოჩენილი არაა

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
ka: შეტყობინების სხეულს გააჩნია ხელმოწერა "%s", მაგრამ ხელმოწერა, რომელიც თავსართის ველშია, "%s"-ია

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
ka: შეტყობინების სხეული ცარელია, მაგრამ ხელმოწერა თავსართის ველში "(%s)"-ის ტოლია

en: Error return with body of type “%s”
ka: "%s" ტიპის სხეულით დაბრუნების შეცდომა

en: Error return with empty body
ka: შეცდომა ცარიელი სხეულით დაბრუნდა

en: (Type any character to close this window)
ka: (ფანჯრის დასახურად დააჭირეთ ნებისმიერ კლავიშას)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
ka: სესიის dbus გაშვებული არაა და ავტომატური გაშვება ჩავარდა

en: Unable to get Hardware profile: %s
ka: აპარატურის პროფილის მიღების შეცდომა: %s

note: Translators: Both placeholders are file paths
en: Unable to load %s or %s:
ka: %s-ის ან %s-ის ჩატვირთვის შეცდომა:

en: Error calling StartServiceByName for %s:
ka: %s-თვის StartServiceByName-ის გამოძახების შეცდომა:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
ka: მოულოდნელი პასუხი %d StartServiceByName("%s") მეთოდიდან

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
ka: მეტოდის ჩაწორება შეუძლებელია. პროქსი კარგად ცნობილი სახელისთვის %s მფლობლის გარეშეა და პროქსი G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START ალმით აიგო

en: Abstract namespace not supported
ka: აბსტრაქტული სახელების სივრცე მხარდაჭერილი არაა

en: Cannot specify nonce file when creating a server
ka: სერვერის შექმნისას nonce ფაილს ვერ მიუთითებთ

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
ka: შეცდომა nonce ფაილში ჩაწერისას მისამართზე "%s": %s

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
ka: სტრიქონი "%s" სწორ D-Bus-ის GUID-ს არ წარმოადგენს

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
ka: მხარდაუჭერელ ტრანსპორტზე "%s" ვერ მოვუსმენ

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
ka: ბრძანებები:
      help         ამ ინფორაციის გამოტანა
      introspect   დაშორებული ობიექტის ინტროსპექცია
      monitor      დაშორებული ობიექტის მონიტორინგი
      call         დაშორებულ ობიექტზე მეთოდის ჩაწოდება
      emit         სიგნალის გამოცემა
      wait         მატარებლის სახელის გაჩენის დალოდება
    
    გამოიყენეთ “%s ბრძანება--help”, რათა დახმარება თითოეული ბრძანებისთვის მიიღოთ.

en: Error: %s
ka: შეცდომა: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
ka: შეცდომა ინტროსპექციის XML-ის დამუშავებისას: %s

en: Error: %s is not a valid name
ka: შეცდომა: არასწორი სახელი: "%s"

en: Error: %s is not a valid object path
ka: შედომა: %s სწორი ობიექტის ბილიკი არაა

en: Connect to the system bus
ka: სისტემურ მატარებელთან მიერთება

en: Connect to the session bus
ka: სესიის მატარებელთან მიერთება

en: Connect to given D-Bus address
ka: მითითებულ D-Bus-ს მისამართზე მიერთება

en: ADDRESS
ka: მისამართი

en: Connection Endpoint Options:
ka: მიერთების ბოლოწერტილის პარამეტრები:

en: Options specifying the connection endpoint
ka: პარამეტრები, რომლებიც მიერთების ბოლოწერტილს აღწერენ

en: No connection endpoint specified
ka: მიერთების ბოლოწერტილი მითითებული არაა

en: Multiple connection endpoints specified
ka: მითითებულია ერთზე მეტი მიერთების ბოლოწერტილი

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
ka: გაფრთხილება: ინტროსპექციის მონაცემებზე დაყრდნობით ინტერფეისი "%s" არ არსებობს

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
ka: გაფრთხილება: ინტროსპექციის მონაცემებზე დაყრდნობით ინტერფეისი "%s" არ არსებობს ინტერფეისზე "%s"

en: Error adding handle %d: %s
ka: ფაილის "%d" წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Optional destination for signal (unique name)
ka: არასავალდებულო სამიზნე სიგნალისთვის (უნიკალური სახელი)

en: Object path to emit signal on
ka: ობიექტის ბილიკი, რომელზეც სიგნალი იქნება გამოცემული

en: Signal and interface name
ka: სიგნალის და ინტერფეისის სახელი

en: Emit a signal.
ka: სიგნალის გამოცემა.

en: Error connecting: %s
ka: შეერთების შეცდომა: %s

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
ka: შეცდომა: %s მატარებლის უნიკალურ სახელს არ წარმოადგენს.

en: Error: Object path is not specified
ka: შეცდომა: ობიექტის ბილიკი მითითებული არაა

en: Error: Signal name is not specified
ka: შეცდომა: სიგნალის სახელი მითითებული არაა

en: Error: Signal name “%s” is invalid
ka: შეცდომა: სიგნალის სახელი "%s" არასწორია

en: Error: %s is not a valid interface name
ka: შეცდომა: %s ინტერფეისის სწორ სახელს არ წარმოადგენს

en: Error: %s is not a valid member name
ka: შეცდომა: %s წევრის არასწორი სახელია

note: Use the original non-"parse-me-harder" error
en: Error parsing parameter %d: %s
ka: შეცდომა %d პარამეტრის დამუშავებისას: %s

en: Error flushing connection: %s
ka: შეერთების მოცილების შეცდომა: %s

en: Destination name to invoke method on
ka: მეთოდის გამოსაყენებელი სამიზნის სახელი

en: Object path to invoke method on
ka: მეთოდის გამოსაყენებელი ობიექტის ბილიკი

en: Method and interface name
ka: მეთოდის და ინტერფეისის სახელი

en: Timeout in seconds
ka: ვადა წამებში

en: Allow interactive authorization
ka: ინტერაქტიული ავტორიზაციის დაშვება

en: Invoke a method on a remote object.
ka: მეთოდის გამოყენება დაშორებულ ობიექტზე.

en: Error: Destination is not specified
ka: შეცდომა: სამიზნე მითითებული არაა

en: Error: %s is not a valid bus name
ka: შეცდომა: %s მატარებლის სწორ სახელს არ წარმოადგენს.

en: Error: Method name is not specified
ka: შეცდომა: მეთოდის სახელი მითითებული არაა

en: Error: Method name “%s” is invalid
ka: შეცდომა: მეთოდის სახელი "%s" არასწორია

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
ka: შეცდომა %d პარამეტრის დამუშავებისას ტიპით "%s": %s

en: Destination name to introspect
ka: სამიზნის სახელი ინტროსპექციისთვის

en: Object path to introspect
ka: ობიექტის სახელი ინტროსპექციისთვის

en: Print XML
ka: XML-ის დაბეჭდვა

en: Introspect children
ka: შვილების ინტროქსპექცია

en: Only print properties
ka: მხოლოდ თვისებების გამოტნა

en: Introspect a remote object.
ka: დაშორებული ობიექტის ინტროსპექცია.

en: Destination name to monitor
ka: სამიზნის სახელი მონიტორინგისთვის

en: Object path to monitor
ka: ობიექტის ბილიკი მონიტორინგისთვის

en: Monitor a remote object.
ka: დაშორებული ობიექტის მონიტორინგი.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
ka: შეცდომა: არა-MessageBus-ის მიერთების მონიტორინგი არ შემიძლია

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
ka: სერვისი, რომელიც სხვის (კარგად-ცნობილი-სახელი) მოლოდინამდე გააქტიურდება

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
ka: ხანგრძლივობა დროისა, რომლის განმავლობაშიც მოვიცდით შეცდომით გასვლამდე (წამებში). 0 მოცდის გარეშე (ნაგულისხმევი)

en: [OPTION…] BUS-NAME
ka: [პარამეტრი…] მატარებლის სახელი

en: Wait for a bus name to appear.
ka: დაელოდეთ მატარებლის სახელს, გაჩნდეს.

en: Error: A service to activate for must be specified.
ka: შეცდომა: გასააქტიურებელი სერვისის მითითება აუცილებელია.

en: Error: A service to wait for must be specified.
ka: შეცდომა: სერვისის, რომელსაც უნდა დაველოდოთ, მითითება აუცილებელია.

en: Error: Too many arguments.
ka: შეცდომა: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
ka: შეცდომა: %s მატარებლის ცნობილ სახელს არ წარმოადგენს.

en: Not authorized to change debug settings
ka: გამართვის პარამეტრების შესაცვლელად ავტორიზაცია არ გაგაჩნიათ

en: Unnamed
ka: უსახელო

en: Desktop file didn’t specify Exec field
ka: .desktop ფაილში Exec ველი მითითებული არაა

en: Unable to find terminal required for application
ka: აპლიკაციისთვის აუცილებელი ტერმინალი ვერ ვიპოვე

en: Program ‘%s’ not found in $PATH
ka: პროგრამა '%s' $PATH-ში აღმოჩენილი არაა

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
ka: ვერ შევქმენი მომხმარებლის აპლიკაციის კონფიგურაციის საქაღალდე %s: %s

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
ka: ვერ შევქმენი MIME-ის კონფიგურაციის საქაღალდე %s: %s

en: Application information lacks an identifier
ka: აპლიკაციის ინფორმაციას იდენტიფიკატორი აკლია

en: Can’t create user desktop file %s
ka: მომხმარებლის სამუშაო მაგიდის ფაილის '%s' შექმნა შეუძლებელია

en: Custom definition for %s
ka: ხელით მითითებული აღწერა %s-სთვის

en: drive doesn’t implement eject
ka: ამძრავს გამოღების ფუნქცია არ გააჩნია

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
ka: ამძრავს გამოღების ან eject_with_operations-ის ფუნქცია არ გააჩნია

en: drive doesn’t implement polling for media
ka: ამძრავს მედიის გამოკითხვის ფუნქცია არ გააჩნია

en: drive doesn’t implement start
ka: ამძრავს გაშვების ფუნქცია არ გააჩნია

en: drive doesn’t implement stop
ka: ამძრავს გაჩერების ფუნქცია არ გააჩნია

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
ka: TLS უკანაბოლოს TLS მიბმის მიღების მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: TLS support is not available
ka: TLS-ის მხარდაჭერა ხელმისაწვდომი არაა

en: DTLS support is not available
ka: DTLS-ის მხარდაჭერა ხელმისაწვდომი არაა

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
ka: GEmblem-ის კოდირების %d ვერსია უცნობია

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
ka: კოდების არასწორი რაოდენობა(%d) GEmblem-ის დაშიფვრაში

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
ka: GEmblemedIcon-ის კოდირების %d ვერსია უცნობია

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
ka: კოდების არასწორი რაოდენობა(%d) GEmblemedIcon-ის დაშიფვრაში

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
ka: GEmblemedIcon-სთვის GEmblem-ს ველოდებოდი

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists.
en: Containing mount does not exist
ka: შეცველი მიმაგრება არ არსებობს

en: Can’t copy over directory
ka: საქაღალდეზე ზემოდან კოპირება შეუძლებელია

en: Can’t copy directory over directory
ka: საქაღალდის საქაღალდეზე კოპირება შეუძლებელია

en: Target file exists
ka: სამიზნე ფაილი უკვე არსებობს

en: Can’t recursively copy directory
ka: საქაღალდის რეკურსიულად კოპირება შეუძლებელია

en: Copy file range not supported
ka: ფაილების დიაპაზონის კოპირება მხარდაჭერილი არაა

en: Error splicing file: %s
ka: ფაილის შეერთების შეცდომა: %s

en: Splice not supported
ka: შეერთება მხარდაჭერილი არაა

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
ka: მიმაგრების წერტილებს შორის კოპირება (reflink/clone) მხარდაჭერილი არაა

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
ka: კოპირება (reflink/clone) მხარდაუჭერელი ან არასწორია

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
ka: კოპირება (reflink/clone) მხარდაუჭერელია ან არ იმუშავა

en: Cannot retrieve attribute %s
ka: ვერ მივიღე ატრიბუტი %s

en: Can’t copy special file
ka: სპეციალური ფაილის კოპირება შეუძლებელია

en: Invalid symlink value given
ka: სიმბმბულის მითითებული მნიშვნელობა არასწორია

en: Symbolic links not supported
ka: სიმბოლური ბმების გამოყენება არაა რეალიზებული

en: Trash not supported
ka: ნაგავი მხარდაუჭერელია

en: File names cannot contain “%c”
ka: ფაილის სახელი არ შეიძლება, "%c"-ს შეიცავდეს

en: Failed to create a temporary directory for template “%s”: %s
ka: შაბლონისთვის "%s" დროებითი საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %s

en: volume doesn’t implement mount
ka: ტომს მიმაგრების მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: No application is registered as handling this file
ka: ამ ფაილის გასახსნელი პროგრამა დარეგისტრირებული არაა

en: Enumerator is closed
ka: დამთვლელი დახურულია

en: File enumerator has outstanding operation
ka: ფაილის დამთვლელი დაკავებულია

en: File enumerator is already closed
ka: ფაილის დამთვლელი უკვე დახურულია

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
ka: GFileIcon-ის კოდირების %d ვერსია უცნობია

en: Malformed input data for GFileIcon
ka: GFileIcon-ს ის შეყვანილი მონაცემები არასწორია

en: Stream doesn’t support query_info
ka: ნაკადს query_info-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Seek not supported on stream
ka: ნაკადში გადახვევა მხარდაუჭერელია

en: Truncate not allowed on input stream
ka: შეყვანის ნაკადზე წაკვეთა დაუშვებელია

en: Truncate not supported on stream
ka: ნაკადის მოკვეთა მხარდაუჭერელია

en: Invalid hostname
ka: ჰოსტის არასწორი სახელი

en: Bad HTTP proxy reply
ka: არასწორი HTTP პროქსის პასუხი

en: HTTP proxy connection not allowed
ka: HTTP პროქსისთან მიერთება დაშვებული არაა

en: HTTP proxy authentication failed
ka: HTTP პროქსის ავთენტიკაცია ჩავარდა

en: HTTP proxy authentication required
ka: აუცილებელია HTTP პროქსის ავთენტიკაცია

en: HTTP proxy connection failed: %i
ka: HTTP პროქსისთან მიერთება ჩავარდა: %i

en: HTTP proxy response too big
ka: HTTP პროქსის პასუხი მეტისმეტად დიდია

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
ka: HTTP პროქსისთან მიერთება მოულოდნელად დაიხურა.

en: Wrong number of tokens (%d)
ka: კოდების არასწორი რაოდენობა (%d)

en: No type for class name %s
ka: ტიპი კლასის სახელისთვის %s მითითებული არაა

en: Type %s does not implement the GIcon interface
ka: ტიპი %s GIcon ინტერფეისის განხორციელებას არ ახდენს

en: Type %s is not classed
ka: ტიპი %s klasSi araa

en: Malformed version number: %s
ka: არასწორი ვერსიის ნომერი: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
ka: ტიპი %s GIcon ინტერფეისზე from_tokens()-ის განხორციელებას არ ახდენს

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
ka: ხატულის კოდირების მითითებული ვერსიის დამუშავება შეუძლებელია

en: No address specified
ka: მისამართი მითითებული არაა

en: Length %u is too long for address
ka: სიგრძე %u მისამართისთვის მეტისმეტად გრძელია

en: Address has bits set beyond prefix length
ka: მისამართს ბიტები პრეფიქსის სიგრძის მიღმა აქვს

en: Could not parse “%s” as IP address mask
ka: "%s"-ის IP მისამართის ნიღბის სახით დამუშავება შეუძლებელია

en: Not enough space for socket address
ka: სოკეტის მისამართისთვის ადგილი საკმარისი არაა

en: Unsupported socket address
ka: სოკეტის მხარდაუჭერელი მისამართი

en: Input stream doesn’t implement read
ka: შეყვანის ნაკადს წაკითხვის ფუნქცია განხორციელებული არ აქვს

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
ka: ნაკადი გადაუდებელ ოპერაციას ასრულებს

en: Copy with file
ka: ფაილით კოპირება

en: Keep with file when moved
ka: გადაადგილების შემთხვევაში ფაილთან ერთად წაღება

en: “version” takes no arguments
ka: "version"-ს არგუმენტები არ აქვს

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: Print version information and exit.
ka: ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა.

en: Concatenate files to standard output
ka: სტანდარტულ შეტანაზე არსებული ფაილების შეერთება

en: Copy one or more files
ka: ერთი ან მეტი ფაილის კოპირება

en: Show information about locations
ka: მდებარეობების შესახებ ინფორმაციის ჩვენება

en: Launch an application from a desktop file
ka: აპლიკაციის გაშვება სამუშაო მაგიდის ფაილიდან

en: List the contents of locations
ka: მდებარეობების შემცველობის სია

en: Get or set the handler for a mimetype
ka: დამმუშავებლის დაყენება ან მიღება mimetype-სთვის

en: Create directories
ka: საქაღალდეების შექმნა

en: Monitor files and directories for changes
ka: ფაილების და საქაღალდეების ცვლილებების მონიტორინგი

en: Mount or unmount the locations
ka: მდებარეობების მიმაგრება ან მოხსნა

en: Move one or more files
ka: ერთი ან მეტი ფაილის გადატანა

en: Open files with the default application
ka: ფაილების ნაგულისხმევი აპლიკაციით გახსნა

en: Rename a file
ka: ფაილის სახელის გადარქმევა

en: Delete one or more files
ka: ერთი ან მეტი ფაილის აშლა

en: Read from standard input and save
ka: სტანდარტული შეტანიდან წაკითხვა და შენახვა

en: Set a file attribute
ka: ფაილის ატრიბუტის დაყენება

en: Move files or directories to the trash
ka: ფაილების ან საქაღალდეების ნაგვის ყუთში გადატანა

en: Lists the contents of locations in a tree
ka: ხეში მდებარეობების შემცველობის ჩამონათვალი

en: Commands:
ka: ბრძანებები:

en: Use %s to get detailed help.
ka: დეტალური დახმარების მისაღებად გამოიყენეთ %s.

en: Error writing to stdout
ka: შეცდომა stdout-ზე ჩაწერისას

note: Translators: commandline placeholder
en: LOCATION
ka: მდებარეობა

en: Concatenate files and print to standard output.
ka: ფაილების შეერთება და სტანდარტულ გამოტანაზე ჩვენება.

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
ka: gio cat ჩვეულებრივი cat ბრძანებასავით მუშაობს, მაგრამ
    ლოკალური ფაილების მაგიერ GIO მდებარეობებს იყენებს: მაგალითად,
    შეგიძლიათ, მდებარეობად smb://server/resource/file.txt გამოიყენოთ.

en: No locations given
ka: მდებარეობები მითითებული არაა

en: No target directory
ka: სამიზნე საქაღალდის გარეშე

en: Show progress
ka: მიმდინარეობის ჩვენება

en: Prompt before overwrite
ka: კითხვა თავზე გადაწერამდე

en: Preserve all attributes
ka: ყველა ატრიბუტის შენარჩუნება

en: Backup existing destination files
ka: არსებული სამიზნე ფაილების მარქაფი

en: Never follow symbolic links
ka: არასდროს მიჰყვე სიმბმულებს

en: Use default permissions for the destination
ka: სამიზნისთვის ნაგულისხმევი წვდომების გამოყენება

en: Use default file modification timestamps for the destination
ka: სამიზნისთვის ნაგულისხმევი ფაილის ცვლილების დროის შტამპების გამოყენება

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
ka: გადაცემულია %s %s-დან (%s/წმ)

note: Translators: commandline placeholder
en: SOURCE
ka: წყარო

note: Translators: commandline placeholder
en: DESTINATION
ka: დანიშნულება

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
ka: ერთი ან მეტი ფაილის კოპირება მითითებული წყაროდან მითითებულ სამიზნეში.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
ka: gio copy ჩვეულებრივი cp ბრძანების მსგავსია, მაგრამ ლოკალური ფაილების
    მაგიერ GIO-ის მდებარეობებს იყენებს: მაგალითად, შეგიძლიათ გამოიყენოთ
    smb://server/resource/file.txt.

en: Destination %s is not a directory
ka: სამიზნე %s საქაღალდე არაა

en: %s: overwrite “%s”?
ka: %s: გადავაწერო %s-ს?

en: List writable attributes
ka: ჩაწერადი ატრიბუტების სია

en: Get file system info
ka: სისტემის ინფორმაციის მიღების შეცდომა

en: The attributes to get
ka: მისაღები ატრიბუტები

en: ATTRIBUTES
ka: ატრიბუტები

en: Don’t follow symbolic links
ka: სიმბმულების არ-მიყოლა

en: attributes:
ka: ატრიბუტები:

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: display name: %s
ka: საჩვენებელი სახელი :%s

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: edit name: %s
ka: სახელის ჩასწორება: %s

en: name: %s
ka: სახელი: %s

en: type: %s
ka: ტიპი : %s

en: size:
ka: ზომა:

en: hidden
ka: დამალული

en: local path: %s
ka: ლოკალური ბილიკი: %s

en: unix mount: %s%s %s %s %s
ka: unix მიმაგრება: %s%s %s %s %s

en: Settable attributes:
ka: დაყენებადი პარამეტრები:

en: Writable attribute namespaces:
ka: ჩაწერადი ატრიბუტი სახელის სივრცეები:

en: Show information about locations.
ka: მდებარეობების შესახებ ინფორმაციის ჩვენება.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
ka: gio info ჩვეულებრივი ls ბრძანების მსგავსია, მაგრამ ლოკალური ფაილების მაგიერ
    GIO მდებარეობებს იყენებს. მაგალითად, მდებარეობად შეგიძლიათ გამოიყენოთ
    smb://server/resource/file.txt. ფაილის ატრიბუტები მათი GIO სახელებთან ერთად შეგიძლიათ, გამოიყენოთ
    მაგ: standard::icon ან, უბრალოდ, სახელების სივრცით. მაგ: unix ან "*", რომელიც ყველა ატრიბუტს ნიშნავს

note: Translators: commandline placeholder
en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
ka: DESKTOP-FILE [ფაილი-არგ …]

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
ka: აპლიკაციის გაშვება სამუშაო მაგიდის ფაილიდან, არასავალდებულო ფაილის სახელის გადაცემით.

en: No desktop file given
ka: .desktop ფაილი მითითებული არაა

en: The launch command is not currently supported on this platform
ka: ამ პლატფორმაზე გაშვების ბრძანება მხარდაჭერილი არაა

en: Unable to load ‘%s’: %s
ka: '%s'-ის ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: Unable to load application information for ‘%s’
ka: ვერ ჩავტვირთე აპლიკაციის ინფორმაცია '%s'-სთვის

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
ka: ვერ გავუშვი აპლიკაცია ‘%s’: %s

en: Show hidden files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

en: Use a long listing format
ka: გრძელი ჩამონათვლის ფორმატის გამოყენება

en: Print display names
ka: საჩვენებელი სახელების გამოტანა

en: Print full URIs
ka: სრული URI-ების გამოტანა

en: List the contents of the locations.
ka: მდებარეობების შემცველობის სია.

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
ka: gio list ჩვეულებრივი ls ბრძანების მსგავსია, მაგრამ ლოკალური ფაილების
    ნაცვლად GIO მდებარეობებს იყენებს. შეგიძლიათ გამოიყენოთ, მაგ:
    smb://server/resource/file.txt. ფაილის ატრიბუტები მათი GIO სახელით
    შეგიძლიათ, მიუთითოთ. მაგ: standard::icon

en: HANDLER
ka: დამმუშავებელი

en: Get or set the handler for a mimetype.
ka: ამ mimetype-თვის დამმუშავებელი ვერ მივიღე.

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
ka: თუ დამმუშავებელი მითითებული არაა, ნაჩვენები იქნება რეგისტრირებული და რეკომენდებული აპლიკაციების
    სია ამ mime ტიპისთვის. თუ დამმუშავებელი მითითებულია, ის ამ mime ტიპისთვის
    ნაგულისხმევ დამმუშავებლად იქნება დაყენებული.

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
ka: უნდა მიუთითოთ ერთი MIME ტიპი ან, შეიძლება, დამმუშავებელი

en: No default applications for “%s”
ka: "%s"-სთვის ნაგულისხმევი აპლიკაცია მითითებული არაა

en: Default application for “%s”: %s
ka: ნაგულისხმევი აპლიკაცია ტიპისთვის "%s": %s

en: Registered applications:
ka: რეგისტრირებული აპლიკაციები:

en: No registered applications
ka: რეგისტრირებული აპლიკაციების გარეშე

en: Recommended applications:
ka: რეკომენდებული აპლიკაციები:

en: No recommended applications
ka: რეკომენდებული აპლიკაციების გარეშე

en: Failed to load info for handler “%s”
ka: შეცდომა ინფორმაციის ჩატვირთვისას დამმუშავებლისთვის "%s"

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
ka: შეცდომა "%s"-ის ნაგულიხმევ დამმუშავებლად დაყენებისას "%s"-სთვის: %s

en: Create parent directories
ka: მშობელი საქაღალდეების შექმნა

en: Create directories.
ka: საქაღალდეების შექმნა.

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
ka: gio mkidr ჩვეულებრივი mkdir ბრძანების მსგავსია, მაგრამ ლოკალური
    ფაილები მაგიერ GIO მდებარეობებს იყენებს. მაგ; შეგიძლიათ გამოიყენოთ
    smb://server/resource/mydir.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
ka: საქაღალდის მონიტორინგი (ნაგულისხმევი: დამოკიდებულია ტიპზე)

en: Monitor a file (default: depends on type)
ka: ფაილის მონიტორინგი (ნაგულისხმევი: დამოკიდებულია ტიპზე)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
ka: ფაილის პირდაპირი თვალთვალი (ამჩნევს მყარი ბმულების ცვლილებებს)

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
ka: ფაილის პირდაპირი მონიტორინგი ცვლილებების გადმოცემის გარეშე

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
ka: გადატანების და სახელის გადარქმევის ოპერაციების ერთ წაშლა/შექმნის მოვლენებად გამოტანა

en: Watch for mount events
ka: მიმაგრების მოვლენების მეთვალყურეობა

en: Monitor files or directories for changes.
ka: ფაილების და საქაღალდეების ცვლილებების მონიტორინგი.

en: Mount as mountable
ka: მიმაგრება მიმაგრებადია

en: Mount volume with device file, or other identifier
ka: ტომის მიმაგრება მოწყობილობის ფაილით ან სხვა იდენტიფიკატორით

en: Unmount
ka: მოხსნა

en: Eject
ka: გამოღება

en: Stop drive with device file
ka: დისკის შეჩერება მოწყობილობის ფაილით

en: DEVICE
ka: მოწყობილობა

en: Unmount all mounts with the given scheme
ka: ყველა მიმაგრების მოხსნა მითითებული სქემით

en: SCHEME
ka: სქემა

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
ka: დაუსრულებელი ფაილის ოპერაციების გამოტოვება მოხსნისას ან გამოღებისას

en: Use an anonymous user when authenticating
ka: ავთენტიკაციისას ანონიმური მომხმარებლის გამოყენება

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List user-interesting volumes, drives and mounts
ka: მომხმარებლისთვის საინტერესო ტომების, დისკებისა და მიმაგრების წერტილების სია

en: Monitor user-interesting volume, drive and mount events
ka: მომხმარებლისთვის საინტერესო ტომების, დისკებისა და მიმაგრების მოვლენების მონიტორინგი

en: Show extra information
ka: დამატებითი ინფორმაციის ჩვენება

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
ka: რიცხვითი PIM დაშიფრული VeraCrypt ტომის გახსნისას

en: Mount a TCRYPT hidden volume
ka: TCRYPT დამალული ტომის მიმაგრება

en: Mount a TCRYPT system volume
ka: TCRYPT სისტემური ტომის მიმაგრება

en: Anonymous access denied
ka: ანონიმური წვდომა აკრძალულია

en: No drive for device file
ka: მოწყობილობის ფაილისთვის დისკი არ არსებობს

en: No volume for given ID
ka: მითითებული ID-სთვის ტომი არ არსებობს

en: Mount or unmount the locations.
ka: მდებარეობების მიმაგრება ან მოხსნა.

en: Don’t use copy and delete fallback
ka: მარქაფი არ გამოიყენება და წაიშლება

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
ka: ერთი ან მეტი ფაილის გადატანა მითითებული წყაროდან მითითებულ სამიზნეში.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
ka: gio move ჩვეულებრივი mv ბრძანების მსგავსია, მაგრამ ლოკალური ფაილების
    მაგიერ GIO-ის მდებარეობებს იყენებს: მაგალითად, შეგიძლიათ გამოიყენოთ
    smb://server/resource/file.txt

en: Target %s is not a directory
ka: სამიზნე %s საქაღალდეს არ წარმოადგენს

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
ka: ფაილების გახსნა ნაგულისხმევი აპლიკაციით,
    რომელიც დარეგისტრირებულია, ამ ტიპის ფაილები გახსნას.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
ka: არარსებული ფაილების გამოტოვება. არასდროს მკითხო

en: Delete the given files.
ka: მითითებული ფაილების წაშლა.

en: NAME
ka: სახელი

en: Rename a file.
ka: ფაილის სახელის გადარქმევა.

en: Missing argument
ka: ნაკლული არგუმენტი

en: Too many arguments
ka: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი

en: Rename successful. New uri: %s
ka: სახელის გადარქმევა წარმატებულია. ახალი URI: %s

en: Only create if not existing
ka: შექმნა მხოლოდ მაშინ, თუ არსებობს

en: Append to end of file
ka: ფაილის ბოლოშ მიწერა

en: When creating, restrict access to the current user
ka: შექმნისას მიმდინარე მომხმარებელთან წვდომის შეზღუდვა

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
ka: ჩანაცვლებისას, ჩაანაცვლე, თითქოს სამიზნე ფაილი არც არსებობდა

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
ka: ბოლოში ახალი etag-ის გამოტანა

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
ka: მიმდინარეობს ფაილის etag-ის თავზე გადაწერა

en: Error reading from standard input
ka: სტანდარტული შეყვანიდან წაკითხვის შეცდომა

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
ka: Etag ხელმისაწვდომი არაა

en: Read from standard input and save to DEST.
ka: წაკითხვა სტანდარტული შეყვანიდან და მითითებულ სამიზნეზე ჩაწერა.

en: No destination given
ka: სამიზნე მითითებული არაა

en: Type of the attribute
ka: ატრიბუტის ტიპი

en: TYPE
ka: ტიპი

en: Unset given attribute
ka: ყველა ატრიბუტის მოხსნა

en: ATTRIBUTE
ka: ატრიბუტი

en: VALUE
ka: მნიშვნელობა

en: Set a file attribute of LOCATION.
ka: მითითებული მდებარეობის ფაილის ატრიბუტის დაყენება.

en: Location not specified
ka: მდებარეობა მითითებული არაა

en: Attribute not specified
ka: ატრიბუტი მითითებული არაა

en: Value not specified
ka: მნიშვნელობა მითითებული არაა

en: Invalid attribute type “%s”
ka: ატრიბუტის არასწორი ტიპი: %s

en: Empty the trash
ka: ნაგვის ყუთის გასუფთავება

en: List files in the trash with their original locations
ka: ნაგვის ყუთში არსებული ფაილების სია მათი საწყისი მდებარეობებით

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
ka: ფაილის აღდგენა ნაგვის ყუთიდან საწყის მდებარეობაზე (შეიძლება, საქაღალდეები თავიდან შეიქმნას)

en: Unable to find original path
ka: საწყისი ბილიკი ვერ ვიპოვე

en: Unable to recreate original location:
ka: საწყისი მდებარეობის თავიდან შექმნის შეცდომა:

en: Unable to move file to its original location:
ka: შეუძლებელია ფაილების გადატანა საწყის მდებარეობაზე:

en: Move/Restore files or directories to the trash.
ka: ფაილების ან საქაღალდეების ნაგვის ყუთში გადატანა/აღდგენა.

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
ka: შენიშვნა: პარამეტრისთვის --restore, თუ ნაგვის ყუთში არსებული ფაილის საწყისი მდებარეობა უკვე არსებობს,
    მას თავზე არ გადავაწერთ, თუ არ მიუთითებთ პარამეტრს --force.

en: Location given doesn't start with trash:///
ka: მითითებული მდებარეობა არ იწყება სტრიქონით trash:///

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
ka: სიმბმულების, მიმაგრების წერტილებისა და მალსახმობების ჩვენება

en: List contents of directories in a tree-like format.
ka: საქაღალდეების სიის ხის მაგვარ ფორმატში ჩვენება.

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
ka: ელემენტი <%s> <%s>-ის შიგნით დაუშვებელია

en: Element <%s> not allowed at toplevel
ka: ელემენტი <%s> შეუძლებელია, სიის თავში იყოს

en: File %s appears multiple times in the resource
ka: ფაილი %s რესურსში ერთზე მეტჯერ ჩნდება

en: Failed to locate “%s” in any source directory
ka: "%s" არც ერთ წყაროს საქაღალდეში არ აღმოჩნდა

en: Failed to locate “%s” in current directory
ka: "%s" მიმდინარე საქაღალდეში აღმოჩენილი არაა

en: Unknown processing option “%s”
ka: დამუშავების უცნობი პარამეტრი %s

note: Translators: the first %s is a gresource XML attribute, * the second %s is an environment variable, and the third * %s is a command line tool
en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
ka: %s წინასწარი დამუშავება მოთხოვნილია, მაგრამ %s დაყენებული არაა და %s გარემოს ცვლად PATH-ში არაა

en: Error reading file %s: %s
ka: ფაილის "%s" წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Error compressing file %s
ka: ფაილის ('%s') შეკუმშვის შეცდომა

en: text may not appear inside <%s>
ka: <%s>-ის შიგნით შეუძლებელია, ტექსტი გამოჩნდეს

en: Show program version and exit
ka: პროგრამის ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en: Name of the output file
ka: გამოტანის ფაილის სახელი

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
ka: საქაღალდეები, საიდანაც ფაილში მითითებული ფაილები ჩაიტვირთება (ნაგულისხმევი: მიმდინარე საქაღალდე)

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
ka: გამოტანის გენერაცია ფორმატში, რომელიც სამიზნე ფაილის სახელის გაფართოების მიხედვითაა არჩეული

en: Generate source header
ka: წყაროს თავსართის გენერაცია

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
ka: კოდის ფაილის შექმნა, რომელიც რესურსის ფაილის თქვენ კოდთან მისაბმელად გამოიყენება

en: Generate dependency list
ka: დამოკიდებულებების სიის გენერაცია

en: Name of the dependency file to generate
ka: დასაგენერირებელი დამოკიდებულებების ფაილის სახელი

en: Include phony targets in the generated dependency file
ka: ფიქტიური სამიზნეების ჩასმა შექმნილ დამოკიდებულების ფაილში

en: Don’t automatically create and register resource
ka: რესურსი ავტომატურად არ შეიქმნება და დარეგისტრირდება

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
ka: ფუნქციების გატანა არ მოხდება. ისინი G_GNUC_INTERNAL-ით აღწერეთ

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
ka: C ფაილებში რესურსის მონაცემებს ნუ ჩასვამთ. ჩათვალეთ, რომ ის გარედან მიებმება

en: C identifier name used for the generated source code
ka: C იდენტიფიკატორი, რომელიც გენერირებული წყაროს კოდისთვის გამოიყენება

en: IDENTIFIER
ka: იდენტიფიკატორი

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
ka: სამიზნე C კომპილატორი (ნაგულისხმევი: გარემოს ცვლადი CC)

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
ka: რესურსის აღწერის კომპილაცია რესურსის ფაილში.
    რესურსის სპეციფიკაციის ფაილებს .gresource.xml გაფართოება აქვთ,
    რესურსის ფაილებს კი .gresource.

en: You should give exactly one file name
ka: უნდა მიაწოდოთ ზუსტად ერთი ფაილის სახელი

en: nick must be a minimum of 2 characters
ka: ფსევდონიმი, მიმიმუმ, 2 სიმბოლოს უნდა შეიცავდეს

en: Invalid numeric value
ka: არასწორი რიცხვითი მნიშვნელობა

en: <value nick='%s'/> already specified
ka: <value nick='%s'/> უკვე მითითებულია

en: value='%s' already specified
ka: მნიშვნელობა='%s' უკვე მითითებულია

en: flags values must have at most 1 bit set
ka: ალმებს მაქსიმუმ 1 ბიტი შეგიძლიათ, დაუყენოთ

en: <%s> must contain at least one <value>
ka: <%s> სულ ცოტა ერთ <value>-ს უნდა შეიცავდეს

en: <%s> is not contained in the specified range
ka: <%s> მითითებული შუალედიდან არაა

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
ka: <%s> მითითებული ჩამონათვალის ტიპის სწორი წევრი არაა

en: <%s> contains string not in the specified flags type
ka: <%s> შეიცავს სტრიქონს, რომელიც მითითებული ალმის ტიპში არაა

en: <%s> contains a string not in <choices>
ka: <%s> შეიცავს სტრიქონს, რომელიც <choices>-ში არაა

en: <range/> already specified for this key
ka: <range/> ამ გასაღებისთვის უკვე მითითებულია

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
ka: <range> დაუშვებელია გასაღებებისთვის ტიპით “%s”

en: <range> specified minimum is greater than maximum
ka: <range> მაქსიმალური მნიშვნელობა მინიმალურზე მეტი უნდა იყოს

en: unsupported l10n category: %s
ka: მხარდაუჭერელი l10n კატეგორია: %s

en: l10n requested, but no gettext domain given
ka: l10n მოთხოვნილია, მაგრამ gettext-ის დომენი მითითებული არაა

en: translation context given for value without l10n enabled
ka: მითითებულია თარგმანის კონტექსტი l10n-ის ჩართვის გარეშე

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
ka: ჩავარდა დამუშავება <default> მნიშვნელობისა ტიპით “%s”:

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
ka: <choices> მითითებული ვერ იქნება გასაღებებისთვის, რომლებიც ჩამონათვლის ტიპისაა

en: <choices> already specified for this key
ka: <choices> ამ გასაღებისთვის უკვე მითითებულია

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
ka: <choices> დაუშვებელია გასაღებებისთვის ტიპით “%s”

en: <choice value='%s'/> already given
ka: <choice value='%s'/> უკვე გადაცემულია

en: <choices> must contain at least one <choice>
ka: <choices> უნდა შეიცავდეს სულ ცოტა ერთ <choice>

en: <aliases> already specified for this key
ka: <aliases> ამ გასაღებისთვის უკვე მითითებულია

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
ka: <aliases> შეიძლება, მხოლოდ, ჩამონათვლის ან ალმების ტიპის გასაღებებისთვის, ან შემდეგ შეიძლება მითითებული იყოს <choices>

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
ka: <alias value='%s'/> მოცემულია, როცა “%s” უკვე ჩამონათვლის ტიპის წევრია

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
ka: მითითებულია <alias value='%s'/>, როცა <choice value='%s'/> უკვე მითითებულია

en: <alias value='%s'/> already specified
ka: <alias value='%s'/> უკვე მითითებულია

en: alias target “%s” is not in enumerated type
ka: ფსევდონიმის სამიზნე “%s” ჩამონათვლის ტიპი არაა

en: alias target “%s” is not in <choices>
ka: ფსევდონიმის სამიზნე “%s” სიაში <choices> არაა

en: <aliases> must contain at least one <alias>
ka: <aliases> სულ ცოტა ერთ <alias>-ს უნდა შეიცავდეს

en: Empty names are not permitted
ka: ცარელი სახელები დაუშვებელია

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
ka: არასწორი სახელი "%s": სახელები ქვედა რეგისტრის სიმბოლოებით უნდა იწყებოდეს

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
ka: არასწორი სახელი "%s": არასწორი სიმბოლო "%c": დაშვებულია, მხოლოდ პატარა ასოები, ციფრები და ტირე ("-")

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
ka: არასწორი სახელი “%s”: ორი ტირე ზედიზედ (“--”) დაშვებული არაა

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
ka: არასწორი სახელი “%s”: ბოლო სიმბოლო ტირე (“-”) ვერ იქნება

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
ka: არასწორი სახელი "%s": მაქსიმალური სიგრძეა 1024

en: <child name='%s'> already specified
ka: <child name='%s'> უკვე მითითებულია

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
ka: ვერ დავამატე გასაღებების სქემას "list-of"

en: <key name='%s'> already specified
ka: <key name='%s'> უკვე მითითებულია

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
ka: <key name='%s'> ჩრდილავს <key name='%s'> <schema id='%s'>-ში. მნიშვნელობის შესაცვლელად გამოიყენეთ <override>

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
ka: აუცილებელია ერთ-ერთის, “type”, “enum” ან “flags” მითითება ატრიბუტად გასაღებისთვის <key>

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
ka: <%s id='%s'> (ჯერ) აღწერილი არაა.

en: Invalid GVariant type string “%s”
ka: არასწორი GVariant ტიპის სტრიქონი "%s"

en: <override> given but schema isn’t extending anything
ka: <override> მითითებულია, მაგრამ სქემა არაფერს აფართოებს

en: No <key name='%s'> to override
ka: გადასაფარი <key name='%s'>-ის გარეშე

en: <override name='%s'> already specified
ka: <override name='%s'> უკვე მითითებულია

en: <schema id='%s'> already specified
ka: <schema id='%s'> უკვე მითითებულია

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
ka: <schema id='%s'> აფართოებს ჯერ არ არსებულ სქემას “%s”

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
ka: <schema id='%s'> სიაა ჯერ არარებული სქემისთვის “%s”

en: Cannot be a list of a schema with a path
ka: ვერ იქნება სქემის სია ბილიკით

en: Cannot extend a schema with a path
ka: სქემას ბილიკით ვერ გააფართოვებთ

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
ka: <schema id='%s'> სიაა, რომელიც აფართოებს <schema id='%s'>-ს, რომელიც სია არაა

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
ka: <schema id='%s' list-of='%s'> აფართოებს <schema id='%s' list-of='%s'>-ს, მაგრამ “%s” არ აფართოებს “%s”-ს

en: A path, if given, must begin and end with a slash
ka: ბილიკი, თუ მითითებულია, უნდა იწყებოდეს და მთავრდებოდეს დახრილი ხაზით

en: The path of a list must end with “:/”
ka: სიის ბილიკი ':/'-ით უნდა მთავრდებოდეს

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
ka: გაფრთხილება: სქემას “%s” აქვს ბილიკი “%s”.  ბილიკები, რომლებიც იწყება “/apps/”, “/desktop/” ან “/system/” მოძველებულია.

en: <%s id='%s'> already specified
ka: <%s id='%s'> უკვე მითითებულია

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
ka: დაშვებულია, მხოლოდ, ერთი <%s> ელემენტი <%s>-ის შიგნით

en: Element <%s> not allowed at the top level
ka: ელემენტი <%s> დაუშვებელია უმაღლეს დონეზე

en: Element <default> is required in <key>
ka: ელემენტი <default> აუცილებელია გასაღებში <key>

en: Text may not appear inside <%s>
ka: <%s>-ის შიგნით შეუძლებელია, ტექსტი გამოჩნდეს

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
ka: გაფრთხილება: აღუწერელი მიმართვა სქემაზე <schema id='%s'/>

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
ka: მითითებულია --strict; გასვლა.

en: This entire file has been ignored.
ka: ეს მთლიანი ფაილი გამოტოვებულია.

en: Ignoring this file.
ka: ამ ფაილის გამოტოვება.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
ka: არ არსებობს გასაღები "%s" სქემაში "%s", როგორც ეს მითითებულია გადაფარვის ფაილში "%s". გადაფარვა ამ გასაღებისთვის გამოტოვებული იქნება.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
ka: არ არსებობს გასაღები "%s" სქემაში "%s", როგორც ეს მითითებულია გადაფარვის ფაილში "%s" და მითითებულია პარამეტრი --strict. გასვლა.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
ka: შეუძლებელია თითოეული სამუშაო მაგიდის ფაილის გადაფარვების წარმოდგენა ლოკალიზებული პარამეტრისთვის "%s" სქემაში "%s" (გადაფარვის ფაილი "%s"). ამ პარამეტრისთვის გადაფარვა გამოტოვებული იქნება.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
ka: შეუძლებელია თითოეული სამუშაო მაგიდის ფაილის გადაფარვების წარმოდგენა ლოკალიზებული პარამეტრისთვის "%s" სქემაში "%s" (გადაფარვის ფაილი "%s") და მითითებულია პარამეტრი --strict. გასვლა.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
ka: დამუშავების შეცდომა პარამეტრისთვის "%s" სქემაში "%s", როგორც ეს მითითებულია გადაფარვის ფაილში "%s": %s. ამ პარამეტრისთვის გადაფარვა გამოტოვებული იქნება.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
ka: დამუშავების შეცდომა პარამეტრისთვის "%s" სქემაში "%s", როგორც ეს მითითებულია გადაფარვის ფაილში "%s": %s. ასევე მითითებულია პარამეტრი --strict. გასვლა.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
ka: გადაფარვა პარამეტრისთვის "%s" სქემაში "%s" გადაფარვის ფაილში "%s" სქემაში მითითებულ შუალედს გარეთაა. ამ პარამეტრის გადაფარვა გამოტოვებული იქნება.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
ka: გადაფარვა პარამეტრისთვის "%s" სქემაში "%s" გადაფარვის ფაილში "%s" სქემაში მითითებულ შუალედს გარეთაა და მითითებულია პარამეტრი --strict. გასვლა.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
ka: გადაფარვა პარამეტრისთვის "%s" სქემაში "%s" გადაფარვის ფაილში "%s" სქემაში სწორი არჩევნების სიაში არაა. ამ პარამეტრის გადაფარვა გამოტოვებული იქნება.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
ka: გადაფარვა პარამეტრისთვის "%s" სქემაში "%s" გადაფარვის ფაილში "%s" სქემაში სწორი არჩევნების სიაში არაა და მითითებულია პარამეტრი --strict. გასვლა.

en: Where to store the gschemas.compiled file
ka: სად იქნება დამახსოვრებული ფაილი gschemas.compiled

en: Abort on any errors in schemas
ka: მუშაობის დასრულება სქემაში ნებისმიერი შეცდომის აღმოჩებისას

en: Do not write the gschema.compiled file
ka: ფაილი gschema.compiled არ ჩაიწერება

en: Do not enforce key name restrictions
ka: გასაღების სახელის შეზღუდვები არ დაწესდება

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
ka: ყველა GSettings-ის სქემა ფაილის კომპილაცია სქემის კეშში.
    სქემის ფაილებს, აუცილებლად, უნდა ჰქონდეთ გაფართოება .gschema.xml
    და კეშის ფაილს ჰქვია gschemas.compiled.

en: You should give exactly one directory name
ka: უნდა მიაწოდოთ ზუსტად ერთი საქაღალდის სახელი

en: No schema files found: doing nothing.
ka: სქემის ფაილები ვერ ვიპოვე: არაფერს ვაკეთებ.

en: No schema files found: removed existing output file.
ka: სქემის ფაილების ვერ ვიპოვე: არსებული გამოტანის ფაილი წაშლილია.

en: Invalid filename %s
ka: ფაილის არასწორი სახელი: %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
ka: '%s'-სთვის ფაილური სისტემის ინფორმაციის მიღების შეცდომა: %s

note: Translators: This is an error message when trying to find * the enclosing (user visible) mount of a file, but none * exists.
en: Containing mount for file %s not found
ka: შემცველი მიმაგრების წერტილი ფაილისთვის '%s' აღმოჩენილი არაა

en: Can’t rename root directory
ka: საქაღალდის '/' სახელის გადარქმევა შეუძლებელია

en: Error renaming file %s: %s
ka: შეცდომა სახელის გადარქმევისას ფაილისთვის %s: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
ka: ფაილის სახელის გადარქმევა შეუძლებელია, რადგან ფაილის სახელი უკვე არსებობს

en: Invalid filename
ka: ფაილის არასწორი სახელი

en: Error opening file %s: %s
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %s

en: Error removing file %s: %s
ka: ფაილის (%s) წაშლის შეცდომა: %s

en: Unable to trash child file %s
ka: შვილი ფაილის %s ნაგვის ყუთში გადატანა შეუძლებელია

en: Error trashing file %s: %s
ka: ფაილის (%s) ნაგვის ყუთში გადატანის შეცდომა: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
ka: სანაგვის საქაღალდის (%s) შექმნის შეცდომა: %s

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
ka: %s-ის წასაშლელად ზედა საქაღალდის პოვნა შეუძლებელი იყო

en: Trashing on system internal mounts is not supported
ka: სისტემურ შიდა მიმაგრების წერტილებზე ნაგვის ყუთის შექმნა მხარდაჭერილი არაა

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
ka: სანაგვე საქაღალდის (%s) შექმნა შეუძლებელია %s-ის წასაშლელად

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
ka: წაშლის ინფორმაციის ფაილის (%s) შექმნის შეცდომა: %s

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
ka: ფაილის (%s) წაშლა ფაილური სისტემის საზღვრებს მიღმა შეუძლებელია

en: Unable to trash file %s: %s
ka: ფაილის (%s) წაშლა შეუძლებელია: %s

en: Unable to trash file %s
ka: ფაილის (%s) წაშლა შეუძლებელია

en: Error creating directory %s: %s
ka: საქაღალდის (%s) შექმნის შეცდომა: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
ka: ფაილურ სისტემას სიმბმულების მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Error making symbolic link %s: %s
ka: სიმბოლური ბმულის ('%s') შექმნის შეცდომა:%s

en: Error moving file %s: %s
ka: ფაილის (%s) გადატანის შეცდომა: %s

en: Can’t move directory over directory
ka: საქაღალდის საქაღალდეზე გადატანა შეუძლებელია

en: Backup file creation failed
ka: მარქაფის ფაილის შექმნის შეცდომა

en: Error removing target file: %s
ka: სამიზნე ფაილის წაშლა შეუძლებელია: %s

en: Move between mounts not supported
ka: მიმაგრების წერტილებს შორის გადატანა მხარდაჭერილი არაა

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
ka: დისკზე %s-ის მიერ დაკავებული ადგილის გამოთვლის შეცდომა: %s

en: Attribute value must be non-NULL
ka: ატრიბუტის მნიშვნელობა ნულობანი არ უნდა იყოს

en: Invalid attribute type (string or invalid expected)
ka: ატრიბუტის არასწორი ტიპი (მოველოდი სტრიქონს ან არასწორს)

en: Invalid extended attribute name
ka: გაფართოებული ატრიბუტის არასწორი სახელი

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
ka: გაფართოებული ატრიბუტის "%s" დაყენების შეცდომა: %s

en:  (invalid encoding)
ka:  (არასწორი კოდირება)

en: Error when getting information for file “%s”: %s
ka: ფაილის "%s" შესახებ ინფორმაციის მიღების შეცდომა: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
ka: შეცდომა ფაილის დესკრიპტორის შესახებ ინფორმაციის მიღებისას: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
ka: ატრიბუტის არასწორი ტიპი (მოველოდი uint32-ს)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
ka: ატრიბუტის არასწორი ტიპი (მოველოდი uint64-ს)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
ka: არასწორი ატრიბუტის ტიპი (მოველოდები ბაიტს ან სტრიქონს)

en: Cannot set permissions on symlinks
ka: სიმბმულებზე წვდომების დაყენების შეცდომა

en: Error setting permissions: %s
ka: წვდომის დაყენების შეცდომა: %s

en: Error setting owner: %s
ka: მფლობლის დაყენების შეცდომა: %s

en: symlink must be non-NULL
ka: სიმბმული არა-ნულოვანი უნდა იყოს

en: Error setting symlink: %s
ka: სიმბმულის დაყენების შეცდომა: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
ka: სიმბმულის დაყენების შეცდომა: ფაილი სიმბმული არაა

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
ka: დამატებითი ნანოწამები %d UNIX დროის შტამპისთვის %lld უარყოფითებია

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
ka: დამატებითი ნანოწამები %d UNIX დროის შტამპისთვის %lld 1 წამს აღწევს

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
ka: UNIX დროის შტამპი %lld 64 ბიტში არ ეტევა

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
ka: UNIX დროის შტამპი %lld Windows-ის მიერ მხარდაჭერილი შუალედის გარეთაა

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
ka: ფაილის სახელის "%s" UTF-16-ში გადაყვანა შეუძლებელია

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
ka: ფაილის "%s" გახსნა შეუძლებელია: Windows-ის შეცდომა %lu

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
ka: %s-ისთვის შეცვლის ან წვდომის დროის დაყენების შეცდომა: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
ka: ცვლილების ან წვდომის დროის დაყენების შეცდომა: %s

en: SELinux context must be non-NULL
ka: SELinux-ის კონტექსტი ნულოვანი არ უნდა იყოს

en: SELinux is not enabled on this system
ka: ამ სისტემაზე SELnux ჩართული არაა

en: Error setting SELinux context: %s
ka: SELinux-ის კონტექსტის დაყენების შეცდომა: %s

en: Setting attribute %s not supported
ka: ატრიბუტის (%s) დაყენება მხარდაუჭერელია

en: Error reading from file: %s
ka: ფაილიდან წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Error closing file: %s
ka: ფაილის (%s) დახურვის შეცდომა

en: Error seeking in file: %s
ka: ფაილის გადახვევის შეცდომა: %s

en: Unable to find default local file monitor type
ka: ნაგულისხმევი ლოკალური ფაილის მონიტორის ტიპის აღმოჩენა შეუძლებელია

en: Error writing to file: %s
ka: ფაილის ჩაწერის შეცდომა: %s

en: Error removing old backup link: %s
ka: ძველი მარქაფის ბმულის წაშლის შეცდომა: %s

en: Error creating backup copy: %s
ka: მარქაფის ასლის შექმნის შეცდომა: %s

en: Error renaming temporary file: %s
ka: სახელის გადარქმევის შეცდომა დროებითი ფაილისთვის: %s

en: Error truncating file: %s
ka: ფაილის წაკვეთის შეცდომა: %s

en: Error opening file “%s”: %s
ka: ფაილის ("%s") გახსნის შეცდომა: %s

en: Target file is a directory
ka: სამიზნე ფაილი საქაღალდეა

en: Target file is not a regular file
ka: სამიზნე საქაღალდე ჩვეულებრივი არაა

en: The file was externally modified
ka: ფაილი გარედან შეიცვალა

en: Error removing old file: %s
ka: ძველი ფაილის წაშლის შეცდომა: %s

en: Invalid GSeekType supplied
ka: მიწოდებული GSeekType არასწორია

en: Invalid seek request
ka: გადახვევის არასწორი მოთხოვნა

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
ka: GMemoryInputStream-ის წაკვეთა შეუძლებელია

en: Memory output stream not resizable
ka: მეხსიერების გამოტანის ნაკადის ზომა შეცვლადი არაა

en: Failed to resize memory output stream
ka: მეხსიერების გამოტანის ნაკადის ზომის შეცვლა ჩავარდა

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
ka: მეხსიერება, რომელიც პროცესს ჩასაწერად სჭირდება, ხელმისაწვდომ სივრცეზე დიდია

en: Requested seek before the beginning of the stream
ka: მოთხოვნილია გადახვევა ნაკადის დასაწყისამდე

en: Requested seek beyond the end of the stream
ka: მოთხოვნილა გადახვევა ნაკადის ბოლოს შემდეგ

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn’t implement “unmount”
ka: მიმაგრების წერტილს არ გააჩნია მხარდაჭერა ფუნქციის "unmount"

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn’t implement “eject”
ka: მიმაგრების წერტილს არ გააჩნია მხარდაჭერა ფუნქციის "eject"

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
ka: მიმაგრების წერტილს არ გააჩნია მხარდაჭერა ფუნქციის "unmount" ან "unmount_with_operation"

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
ka: მიმაგრების წერტილს არ გააჩნია მხარდაჭერა ფუნქციის "eject" ან "eject_with_operation"

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn’t implement “remount”
ka: მიმაგრების წერტილს არ გააჩნია მხარდაჭერა ფუნქციის "remount"

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement content type guessing
ka: მიმაგრების წერტილს შემცველობის ტიპის გამოცნობის ფუნქციის მხარდაჭერა არ გააჩნია

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
ka: მიმაგრების წერტილს სინქრონული შემცველობის ტიპის გამოცნობის ფუნქციის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
ka: ჰოსტის სახელი “%s” შეიცავს “[”-ს, მაგრამ არა “]”-ს

en: Network unreachable
ka: ქსელი მიუწვდომელია

en: Host unreachable
ka: ჰოსტი მიუწვდომელია

en: Could not create network monitor: %s
ka: ქსელის მონიტორის შექმნა შეუძლებელია: %s

en: Could not create network monitor:
ka: ქსელის მონიტორის შექმნა შეუძლებელია:

en: Could not get network status:
ka: ქსელის მდგომარეობის მიღება შეუძლებელია:

en: NetworkManager not running
ka: NetworkManager-ი გაშვებული არაა

en: NetworkManager version too old
ka: NetworkManager-ის ვერსია მეტისმეტად ძველია

en: Output stream doesn’t implement write
ka: გამოტანის ნაკადს ჩაწერის ფუნქცია განხორციელებული არ აქვს

en: Sum of vectors passed to %s too large
ka: %s-სთვის გადაცემული ვექტორების ჯამი მეტისმეტად დიდია

en: Source stream is already closed
ka: შეყვანის ნაკადი უკვე დახურულია

en: Unspecified proxy lookup failure
ka: მიუთითებელი პროქსის მოძებნის შეცდომა

note: Translators: the first placeholder is a domain name, the * second is an error message
en: Error resolving “%s”: %s
ka: '%s'-ის ამოხსნის შეცდომა: %s

note: Translators: The placeholder is for a function name.
en: %s not implemented
ka: %s განხორციელებული არაა

en: Invalid domain
ka: დომენის არასწორი სახელი

en: The resource at “%s” does not exist
ka: რესურსი მისამართზე "%s" არ არსებობს

en: The resource at “%s” failed to decompress
ka: რესურის, მისამართზე "%s", გაშლა ჩავარდა

en: Resource files cannot be renamed
ka: რესურსის ფაილის სახელის გადარქმევა შეუძლებელია

en: The resource at “%s” is not a directory
ka: რესურსი მისამართზე '%s' საქაღალდე არაა

en: Input stream doesn’t implement seek
ka: შეყვანის ნაკადს გადახვევის ფუნქცია განხორციელებული არ აქვს

en: List sections containing resources in an elf FILE
ka: რესურსების შემცველი სექციების სია მითითებულ elf ფაილში

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
ka: რესურსების სია
    თუ მითითებულია სექცია, ჩამოთვლილი იქნება მხოლოდ ამ სექციის რესურსები
    თუ მითითებულია ბილიკი, ჩამოთვლილი იქნება მხოლოდ შესაბამისი რესურსები

en: FILE [PATH]
ka: ფაილი [ბილიკი]

en: SECTION
ka: სექცია

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
ka: რესურსების ჩამოთვლა დეტალებით
    თუ მითითებულია სექცია, ჩამოთვლილი იქნება, მხოლოდ, ამ სექციაში არსებული რესურსები
    თუ მითითებულია ბილიკი, ჩამოთვლილი იქნება, მხოლოდ, შესაბამისი რესურსები
    დეტალები შეიცავს სექციას, ზომას და შეკუმშვას

en: Extract a resource file to stdout
ka: რესურსის ფაილის stdout-ზე გაშლა

en: FILE PATH
ka: ფაილის ბილიკი

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
ka: გამოყენება:
      gresource [--section სექცია] ბრძანება [არგუმენტები…]
    
    ბრძანებები:
      help                      ამ ინფორმაციის ჩვენება
      sections                  რესურსის სექციების ჩვენება
      list                      რესურსების სია
      details                   რესურსების სია დეტალების ჩათვლით
      extract                   რესურსის გამოღება
    
    მეტი ინფორმაციისთვის გამოიყენეთ ბრძანება “gresource help ბრძანება”.

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
ka: გამოყენება:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en:   SECTION   An (optional) elf section name
ka:   სექცია   (არასავალდებულო) elf სექციის სახელი

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
ka:   ბრძანება   (არასავალდებულო) ასახსნელი ბრძანება

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
ka:   ფაილი      elf ფაილი (გამშვები ან გაზიარებული ბიბლიოთეკა)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
ka:   ფაილი      elf ფაილი (გამშვები ან გაზიარებული ბიბლიოთეკა)
                   ან აგებული რესურსის ფაილი

en: [PATH]
ka: [ბილიკი]

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
ka:   ბილიკი      (არასავალდებულო) რესურსის ბილიკი (შეიძლება იყოს ნაწილობრივი)

en: PATH
ka: ბილიკი

en:   PATH      A resource path
ka:   ბილიკი      რესურსის ბილიკი

en: No such schema “%s”
ka: სქემა "%s" არ არსებობს

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
ka: სქემა "%s" გადატანადი არაა (ბილიკი მითითებული არ უნდა იყოს)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
ka: სქემა "%s" გადატანადია (ბილიკი მითითებული არ უნდა იყოს)

en: Empty path given.
ka: მითითებული ბილიკი ცარიელია.

en: Path must begin with a slash (/)
ka: ბილიკი დახრილი ხაზით (/) უნდა იწყებოდეს

en: Path must end with a slash (/)
ka: ბილიკი დახრილი ხაზით (/) უნდა მთავრდებოდეს

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
ka: ბილიკი ორ თანამიმდევრულ დახრილ ხაზს (//) უნდა შეიცავდეს

en: The provided value is outside of the valid range
ka: მოწოდებული მნიშვნელობა სწორ დიაპაზონს გარეთაა

en: The key is not writable
ka: გასაღები ჩაწერადი არაა

en: List the installed (non-relocatable) schemas
ka: დაყენებული (არაგადაადგილებადი) სქემების სია

en: List the installed relocatable schemas
ka: დაყენებული გადაადგილებადი სქემების სია

en: List the keys in SCHEMA
ka: მითითებული სქემის გასაღებების სია

en: SCHEMA[:PATH]
ka: სქემა[:ბილიკი]

en: List the children of SCHEMA
ka: მითითებული სქემის შვილების სია

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
ka: გასაღებების და მნიშვნელობების რეკურსიული ჩამონათვალი
    თუ სქემა მითითებული არაა, გამოჩნდება ყველა გასაღები

en: [SCHEMA[:PATH]]
ka: [სქემა[:ბილიკი]]

en: Get the value of KEY
ka: მითითებული გასაღების მნიშვნელობის მიღება

en: SCHEMA[:PATH] KEY
ka: სქემა[:ბილიკი] გასაღები

en: Query the range of valid values for KEY
ka: მითითებული გასაღებისთვის სწორი მნიშვნელობის შუალედების გამოთხოვა

en: Query the description for KEY
ka: მითითებული გასაღების აღწერის გამოთხოვა

en: Set the value of KEY to VALUE
ka: მითითებული გასაღების მნიშვნელობის მითითებულ მნიშვნელობაზე დაყენება

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
ka: სქემა[:ბილიკი] გასაღები მნიშვნელობა

en: Reset KEY to its default value
ka: მითითებული გასაღების ნაგულისხმევ მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
ka: მითითებული სქემის ყველა გასაღების ნაგულისხმევ მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Check if KEY is writable
ka: გასაღების ჩაწერადობის შემოწმება

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
ka: მითითებული გასაღების თვალყური ცვლილებებზე.
    თუ გასაღები მითითებული არაა, თვალყური მიდევნებული იქნება სქემაში არსებულ ყველა გასაღებზე.
    გასაჩერებლად გამოიყენეთ ^C.

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
ka: სქემა[:ბილიკი] [გასაღები]

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
ka: გამოყენება:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    ბრძანებები:
      help                      ამ ინფორმაციის ჩვენება
      list-schemas              დაყენებული სქემების სია
      list-relocatable-schemas  გადატანადი სქემების ჩამოთვლა
      list-keys                 სქემაში პარამეტრების ჩამოთვლა
      list-children             სქემის შვილების ჩამოთვლა
      list-recursively          პარამეტრიების და მნიშვნელობების ჩამოთვლა, რეკურსიულად
      range                     პარამეტრის შუალედის გამოთხოვა
      describe                  პარამეტრის აღწერის გამოთხოვა
      get                       პარამეტრის მნიშვნელობის მიღება
      set                       პარამეტრის მნიშვნელობის დაყენება
      reset                     პარამეტრის მნიშვნელობის ჩამოყრა
      reset-recursively         მითითებულ სქემაში ყველა მნიშვნელობის ჩამოყრა
      writable                  შემოწმება, არის თუ არა პარამეტრი ჩაწერადი
      monitor                   ცვლილებების თვალყურის დევნება
    
    დეტალური დახმარების მისაღებად გამოიყენეთ ბრძანება “gsettings help ბრძანება”.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
ka: გამოყენება:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
ka:   SCHEMADIR საქაღალდე დამატებითი სქემების მოსაძებნად

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
ka:   SCHEMA    სქემის სახელი
      PATH      ბილიკი გადატანადი სქემებისთვის

en:   KEY       The (optional) key within the schema
ka:   KEY       (არასავალდებულო) გასაღები სქემაში

en:   KEY       The key within the schema
ka:   გასაღები       გასაღები სქემაშ

en:   VALUE     The value to set
ka:   მნისვნელობა     დასაყენებელი მნიშვნელობა

en: Could not load schemas from %s: %s
ka: %s-დან სქემების ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: No schemas installed
ka: სქემები დაყენებული არაა

en: Empty schema name given
ka: მიწოდებული სქემის სახელი ცარიელია

en: No such key “%s”
ka: ასეთი გასაღები "%s" არ არსებობს

en: Invalid socket, not initialized
ka: სოკეტი არასწორია. ინიციალიზებული არაა

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
ka: სოკეტი არასწორია. ინიციალიზაცია ჩავარდა მიზეზით: %s

en: Socket is already closed
ka: სოკეტი უკვე დახურულია

en: Socket I/O timed out
ka: სოკეტის I/O ვადა გავიდა

en: creating GSocket from fd: %s
ka: იქმნება GSocket fd-დან: %s

en: Unable to create socket: %s
ka: სოკეტის შექმნის შეცდომა: %s

en: Unknown family was specified
ka: მითითებული ოჯახი უცნობია

en: Unknown protocol was specified
ka: მითითებული პროტოკოლი უცნობია

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
ka: დატაგრამის ოპერაციებს არა-დატაგრამის სოკეტზე ვერ გამოიყენებთ.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
ka: დატაგრამის ოპერაციებს სოკეტზე, რომელსაც მოლოდინის დრო დაყენებული აქვს, ვერ გამოიყენებთ.

en: could not get local address: %s
ka: ლოკალური მისამართის მიღება შეუძლებელია: %s

en: could not get remote address: %s
ka: დაშორებული მისამართის მიღება შეუძლებელია: %s

en: could not listen: %s
ka: მოსმენა შეუძლებელია: %s

en: Error binding to address %s: %s
ka: მისამართზე '%s' მიბმის შეცდომა: %s

en: Interface name too long
ka: ინტერფეისის სახელი მეტისმეტად გრძელია

en: Interface not found: %s
ka: ინტერფეისი ვერ ვიპოვე: %s

en: Error joining multicast group: %s
ka: შეცდომა multicast ჯგუფში გაწევრებისას: %s

en: Error leaving multicast group: %s
ka: შეცდომა multicast ჯგუფის დატოვებისას: %s

en: No support for source-specific multicast
ka: წყაროზე-დამოკიდებული multicast-ის მხარდაჭერა არ არსებბობს

en: Unsupported socket family
ka: სოკეტის მხარდაუჭერელი ოჯახი

en: source-specific not an IPv4 address
ka: წყაროზე-დამოკიდებული IPv4 მისამართი არაა

en: No support for IPv4 source-specific multicast
ka: IPv4 წყაროზე-დამოკიდებული multicast-ის მხარდაჭერის გარეშე

en: No support for IPv6 source-specific multicast
ka: IPv6 წყაროზე-დამოკიდებული multicast-ის მხარდაჭერის გარეშე

en: Error accepting connection: %s
ka: შეერთების მიღების შეცდომა: %s

en: Connection in progress
ka: მიმდინარეობს მიერთება

en: Unable to get pending error:
ka: დარჩენილი შეცდომის მიღება შეუძლებელია:

en: Error receiving data: %s
ka: მონაცემები მიღების შეცდომა: %s

en: Error sending data: %s
ka: მონაცემების გაგზავნის შეცდომა: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
ka: სოკეტის გამორთვის შეცდომა: %s

en: Error closing socket: %s
ka: სოკეტის დახურვის შეცდომა: %s

en: Waiting for socket condition: %s
ka: ველოდები სოკეტის მდგომარეობას: %s

en: Unable to send message: %s
ka: შეუძლებელია შეტყობინების გაგზავნა: %s

en: Message vectors too large
ka: შეტყობინების ვექტორები მეტისმეტად დიდია

en: Error sending message: %s
ka: შეტყობინების გაგზავნის შეცდომა: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
ka: ფუნქცია GSocketControlMessage Windows-ზე მხარდაჭერილი არაა

en: Error receiving message: %s
ka: შეტყობინების მიღების შეცდომა: %s

en: Unable to read socket credentials: %s
ka: სოკეტის მომხმარებლის/პაროლის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
ka: g_socket_get_credentials ამ OS-სთვის განხორციელებული არაა

en: Could not connect to proxy server %s:
ka: პროქსი სერვერთან (%s) დაკავშირების შეცდომა:

en: Could not connect to %s:
ka: %s-სთან მიერთების შეცდომა:

en: Could not connect:
ka: მიერთების პრობლემა:

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
ka: არა-TCP შეერთების ზემოდან პროქსი მხარდაუჭერელია.

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
ka: პროქსი პროტოკოლი "%s" მხარდაუჭერელია.

en: Listener is already closed
ka: მსმენელი უკვე დახურულია

en: Added socket is closed
ka: დამატებული სოკეტი დახურულია

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
ka: SOCKSv4-ს არ აქვს მხარდაჭერა IPv6 მისამართისთვის “%s”

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
ka: SOCKSv4 პროტოკოლისთვის მომხმარებლის სახელი ძალიან გრძელია

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
ka: SOCKSv4 პროტოკოლისთვის ჰოსტის სახელი '%s' მეტისმეტად გრძელია

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
ka: სერვერი SOCKSv4 პროქსი სერვერი არაა.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
ka: შეერთება SOCKSv4 სერვერის გავლით უარყოფილია

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
ka: სერვერი SOCKSv5 პროქსი სერვერი არაა.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
ka: SOCKSv5 პროქსის ავთენტიკაციას მოითხოვს.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
ka: SOCKSv5 პროქსი მოითხოვს ავთენტიკაციის მეთოდს, რომელიც GLib-ის მიერ მხარდაჭერილი არაა.

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
ka: SOCKSv5 პროტოკოლისთვის მომხმარებლის სახელი ან პაროლი ძალიან გრძელია.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
ka: SOCKSv5 ავთენტიკაცია ჩავარდა, რადგან მომხმარებლის სახელი ან პაროლი არასწორია.

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
ka: SOCKSv5 პროტოკოლისთვის ჰოსტის სახელი '%s' მეტისმეტად გრძელია

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
ka: SOCKSv5 პროქსი სერვერი უცნობი მისამართის ტიპს იყენებს.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
ka: შიდა SOCKSv5 პროქსის შეცდომა.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
ka: SOCKSv5 მიერთება დაუშვებელია წესების მიერ.

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
ka: SOCKSv5 სერვერის გავლით ჰოსტი მიუწვდომელია.

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
ka: SOCKSv5 სერვერის გავლით ქსელი ხელმიუწვდომელია.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
ka: SOCKSv5 პროქსის გავლით მიერთება უარყოფილია.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
ka: SOCKSv5 პროქსის ბრძანება "connect"-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
ka: SOCKSv5 პროქსის მითითებული მისამართის ტიპის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
ka: უცნობი SOCKSv5 პროქსის შეცდომა.

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
ka: არხის შექმნა ქვეპროცესთან დასაკავშირებლად ვერ მოხერხდა (%s)

en: Pipes are not supported in this platform
ka: ამ პლატფორმაზე ფაიფები მხარდაჭერილი არაა

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
ka: GThemedIcon-ის კოდირების %d ვერსია უცნობია

en: No valid addresses were found
ka: სწორი მისამართები ვერ ვიპოვე

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
ka: "%s"-ის უკუამოხსნის შეცდომა: %s

note: Translators: the placeholder is a DNS record type, such as ‘MX’ or ‘SRV’
en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
ka: DNS %s ჩანაწერის დამუშავება ჩავარდა: DNS პაკეტი შეცდომებს შეიცავს

en: No DNS record of the requested type for “%s”
ka: მოთხოვნილი ტიპის DNS ჩანაწერის გარეშე "%s"-სთვის

en: Temporarily unable to resolve “%s”
ka: დროებით "%s" ვერ ამოვხსენი

en: Error resolving “%s”
ka: '%s'-ის ამოხსნის შეცდომა

en: Malformed DNS packet
ka: არასწორი DNS პაკეტი

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
ka: "%s"-სთვის DNS პასუხის დამუშავება ჩავარდა:

en: No PEM-encoded private key found
ka: PEM-ით კოდირებული პირადი გასაღები ვერ ვიპოვე

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
ka: PEM-ით დაშიფრული პირადი გასაღების გაშიფვრა შეუძლებელია

en: Could not parse PEM-encoded private key
ka: PEM-ით დაშიფრული პირადი გასაღების გაშიფვრის შეცდომა

en: No PEM-encoded certificate found
ka: PEM-ით დაშიფრული სერტიფიკატი ვერ ვიპოვე

en: Could not parse PEM-encoded certificate
ka: PEM-ით დაშიფრული სერტიფიკატის გაშიფვრის შეცდომა

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
ka: მიმდინარე TLS უკანაბოლოს PKCS #12-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
ka: GTlsBackend-ს PKCS #11 სერტიფიკატების შექმნის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
ka: ბოლო შანსი, შეიყვანოთ სწორი პაროლი, სანამ წვდომა დაგებლოკებათ.

note: Translators: This is not the 'This is the last chance' string. It is * displayed when more than one attempt is allowed.
en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
ka: რამდენიმე პაროლი, რომელიც შეიყვანეთ, არასწორი აღმოჩნდა. თუ ეს განმეორდება, წვდომა დაგებლოკებათ.

en: The password entered is incorrect.
ka: შეყვანილი პაროლი არასწორია.

en: Sending FD is not supported
ka: FD-ის გაგზავნა მხარდაუჭერელია

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
ka[0]: მოველოდი 1 საკონტროლო შეტყობინებას. მივიღე %d

en: Unexpected type of ancillary data
ka: დამატებითი მონაცემების მოულოდნელი ტიპი

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
ka[0]: მოველოდი ერთ fd-ს, მივიღე %d

en: Received invalid fd
ka: მიღებულია არასწორი fd

en: Receiving FD is not supported
ka: FD-ის მიღება მხარდაუჭერელია

en: Error sending credentials:
ka: შეცდომა ავტორიზაციის დეტალების გაგზავნისას:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
ka: შემოწმების შეცდომა, ჩართულია თუ არა SO_PASSCRED სოკეტისთვის: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
ka: შეცდომა SO_PASSCRED-ის ჩართვისას: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
ka: მოველოდი ერთი ბაიტის წაკითხვას შესვლის დეტალების მისაღებად, მაგრამ წავიკითხე ნული ბაიტი

en: Not expecting control message, but got %d
ka: არ მოველოდი საკონტროლო შეტყობინებას. მივიღე %d

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
ka: შეცდომა SO_PASSCRED-ის გამორთვისას: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
ka: შეცდომა ფაილის დესკრიპტორიდან კითხვისას: %s

en: Error closing file descriptor: %s
ka: შეცდომა ფაილის დესკრიპტორის დახურვისას: %s

en: Filesystem root
ka: ფაილური სისტემის საწყისი საქაღალდე

en: Error writing to file descriptor: %s
ka: შეცდომა ფაილის დესკრიპტორში ჩაწერისას: %s

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
ka: აბსტრაქტული UNIX სოკეტის მისამართები ამ სისტემაზე მხარდაჭერილი არაა

en: volume doesn’t implement eject
ka: ტომს გამოღების ფუნქცია არ გააჩნია

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
ka: ტომს eject ან eject_with_operaton ბრძანებების მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: The app ‘%s’ in the application object has no verbs
ka: აპს '%s' აპლიკაციის ობიექტში ზმნები არ გააჩნია

en: The app ‘%s’ and the handler ‘%s’ in the application object have no verbs
ka: აპს '%s' და დამმუშავებელს '%s' აპლიკაციის ობიექტში ზმნები არ გააჩნიათ

en: Error reading from handle: %s
ka: დამმუშავებლიდან წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Error closing handle: %s
ka: დამმუშავებლის დახურვის შეცდომა: %s

en: Error writing to handle: %s
ka: დამმუშავებელში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: Not enough memory
ka: მეხსიერება საკმარისი არ არის

en: Internal error: %s
ka: შიდა შეცდომა: %s

en: Need more input
ka: საჭიროა მეტი შეტანა

en: Invalid compressed data
ka: არასწორი შეკუმშული მონაცემები

en: Address to listen on
ka: მოსასმენი მისამართი

en: Ignored, for compat with GTestDbus
ka: გამოტოვებულია. GTestDbus-სთან თავსებადობისთვის

en: Print address
ka: მისამართის დაბეჭდვა

en: Print address in shell mode
ka: მისამართის დაბეჭდვა გარსის რეჟიმში

en: Run a dbus service
ka: D-Bus სერვისის გაშვება

en: Wrong args
ka: არასწორი არგუმენტები

en: Failed to open ‘%s’: %s
ka: '%s'-ის გახსნა ჩავარდა: %s

en: Error: Could not write the whole output: %s
ka: შეცდომა: გამოტანილი ინფორმაციის სრულად ჩაწერა შეუძლებელია: %s

en: Error: Failed to rename ‘%s’ to ‘%s’: %s
ka: შეცდომა: ჩავარდა სახელის გადარქმევა '%s'-დან '%s'-მდე: %s

en: Include directories in GIR search path
ka: საქაღალდეების ჩასმა GIR-ის ძებნის ბილიკში

en: Output file
ka: გამოტანის ფაილი

en: Shared library
ka: გაზიარებული ბიბლიოთეკა

en: Show debug messages
ka: გამართვის შეტყობინებების ჩვენება

en: Show verbose messages
ka: დამატებითი შეტყობინებების ჩვენება

en: Show program’s version number and exit
ka: პროგრამის ვერსიის ნომრის ჩვენება და გასვლა

en: Error parsing arguments: %s
ka: არგუმენტის დამუშავების შეცდომა: %s

en: Please specify exactly one input file
ka: მიუთითეთ ზუსტად ერთი შეყვანის ფაილი

en: Error parsing file ‘%s’: %s
ka: ფაილის ('%s') დამუშავების შეცდომა: %s

en: Failed to build typelib for module ‘%s’
ka: Typelib-ის აგება ჩავარდა მოდულისთვის '%s'

en: Invalid typelib for module ‘%s’: %s
ka: არასწორი typelib მოდულისთვის '%s': %s

en: Show all available information
ka: ხელმისაწვდომი ინფორმაციის სრულად ჩვენება

en: Failed to parse: %s
ka: დამუშავება ჩავარდა: %s

en: No input files
ka: შეყვანის ფაილების გარეშე

en: Failed to read ‘%s’: %s
ka: '%s'-ის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Failed to create typelib ‘%s’: %s
ka: ვერ შევქმენი typelib '%s': %s

en: Failed to load typelib: %s
ka: ჩავარდა ჩატვირთვა typelib-სთვის: %s

en: Warning: %u modules omitted
ka: გაფრთხილება: %u მოდული ამოღებულია

en: Typelib version to inspect
ka: Typelib-ის ვერსია შესამოწმებლად

en: VERSION
ka: ვერსია

en: List the shared libraries the typelib requires
ka: გაზიარებული ბიბლიოთეკების სია, რომელსაც typelib მოითხოვს

en: List other typelibs the inspected typelib requires
ka: სხვა typelib-ების სია, რომელსაც დამუშავებადი typelib მოითხოვს

en: The typelib to inspect
ka: დასათვალიერებელი typelib

en: NAMESPACE
ka: სახელების სივრცე

en: - Inspect GI typelib
ka: - GI typelib-ის დათვალიერება

en: Failed to parse command line options: %s
ka: ბრძანებების სტრიქონის პარამეტრების დამუშავება შეუძლებელია: %s

en: Please specify exactly one namespace
ka: მიუთითეთ ზუსტად ერთი სახელების სივრცე

en: Please specify --print-shlibs, --print-typelibs or both
ka: მიუთითეთ --print-shlibs, --print-typelibs ან ორივე

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
ka: მოულოდნელი ატრიბუტი '%s' ელემენტ '%s'-თვის

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
ka: ატრიბუტი'%s' ელემენტისთვის '%s' ვერ მოიძებნა

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
ka: უცნობი ჭდე '%s', მოსალოდნელი იყო '%s'

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
ka: უცნობი ჭდე '%s' - '%s'-ში

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
ka: არასწორი დრო/თარიღი ‘%s’ სანიშნეს ფაილში

en: No valid bookmark file found in data dirs
ka: მონაცემთა დასტებში მართებული საკვანძო ფაილი ვერ მოიძებნა

en: A bookmark for URI “%s” already exists
ka: სანიშნე URI-სთვის '%s' უკვე არსებობს

en: No bookmark found for URI “%s”
ka: URI '%s'-თვის სანიშნე ვერ მოიძებნა

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
ka: URI '%s' სანიშნეში MIME ტიპი მითითებული არაა

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
ka: URI '%s' სანიშნეში პირადი ალამი არ მითითებულა

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
ka: URI '%s' სანიშნეში ჯგუფები დაყენებული არაა

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
ka: პროგრამას სახელით "%s" სანიშნე "%s" არ დაურეგისტრირებია

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
ka: ვერ დავასრულე შესრულების ხაზი "%s" URI-ით "%s"

en: Unrepresentable character in conversion input
ka: გადაყვანის შეტანაზე აღმოჩენილია არაჩვენებადი სიმბოლო

en: Partial character sequence at end of input
ka: არასრული სიმბოლო შეტანის ტექსტის ბოლოს

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
ka: ვერ ხერხდება "%s" სიმბოლოს გარდაქმნა კოდირებაში "%s"

en: Embedded NUL byte in conversion input
ka: გადაყვანისას შეყვანაში ჩაშენებული NUL ბაიტი

en: Embedded NUL byte in conversion output
ka: გადაყვანისას გამოტანაში ჩაშენებული NUL ბაიტი

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
ka: URI "%s" არ გახლავთ აბსოლუტური იდენტიფიკატორი "file" სქემის გამოყენებისას

en: The URI “%s” is invalid
ka: URI იდენტიფიკატორი "%s" მცდარია

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
ka: URI იდენტიფიკატორის "%s" ჰოსტის სახელი მცდარია

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
ka: URI იდენტიფიკატორი "%s" შეიცავ მცდარ საკონტროლო სიმბოლოებს

en: The pathname “%s” is not an absolute path
ka: ბილიკი "%s" აბსოლუტური არ გახლავთ

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
ka: %Y წლის %d %B, %T %Z

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
ka: %m/%d/%Y

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the time
en: %H:%M:%S
ka: %T

[ctx: full month name]
note: Translators: Some languages (Baltic, Slavic, Greek, and some more) * need different grammatical forms of month names depending on whether * they are standalone or in a complete date context, with the day * number.  Some other languages may prefer starting with uppercase when * they are standalone an
en: January
ka: იანვარი

[ctx: full month name]
en: February
ka: თებერვალი

[ctx: full month name]
en: March
ka: მარტი

[ctx: full month name]
en: April
ka: აპრილი

[ctx: full month name]
en: May
ka: მაისი

[ctx: full month name]
en: June
ka: ივნისი

[ctx: full month name]
en: July
ka: ივლისი

[ctx: full month name]
en: August
ka: აგვისტო

[ctx: full month name]
en: September
ka: სექტემბერი

[ctx: full month name]
en: October
ka: ოქტომბერი

[ctx: full month name]
en: November
ka: ნოემბერი

[ctx: full month name]
en: December
ka: დეკემბერი

[ctx: abbreviated month name]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a complete * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context. 
en: Jan
ka: იან

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
ka: თებ

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
ka: მარ

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
ka: აპრ

[ctx: abbreviated month name]
en: May
ka: მაისი

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
ka: ივნ

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
ka: ივლ

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
ka: აგვ

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
ka: სექ

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
ka: ოქტ

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
ka: ნოე

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
ka: დეკ

[ctx: full weekday name]
en: Monday
ka: ორშაბათი

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
ka: სამშაბათი

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

[ctx: full weekday name]
en: Friday
ka: პარასკევი

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
ka: შაბათი

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
ka: კვირა

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
ka: ორშ

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
ka: სამ

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
ka: ოთხ

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
ka: ხუთ

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
ka: პარ

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
ka: შაბ

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
ka: კვი

[ctx: full month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: January
ka: იანვარი

[ctx: full month name with day]
en: February
ka: თებერვალი

[ctx: full month name with day]
en: March
ka: მარტი

[ctx: full month name with day]
en: April
ka: აპრილი

[ctx: full month name with day]
en: May
ka: მაისი

[ctx: full month name with day]
en: June
ka: ივნისი

[ctx: full month name with day]
en: July
ka: ივლისი

[ctx: full month name with day]
en: August
ka: აგვისტო

[ctx: full month name with day]
en: September
ka: სექტემბერი

[ctx: full month name with day]
en: October
ka: ოქტომბერი

[ctx: full month name with day]
en: November
ka: ნოემბერი

[ctx: full month name with day]
en: December
ka: დეკემბერი

[ctx: abbreviated month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: Jan
ka: იან

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
ka: თებ

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
ka: მარ

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
ka: აპრ

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
ka: მაისი

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
ka: ივნ

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
ka: ივლ

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
ka: აგვ

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
ka: სექ

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
ka: ოქტ

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
ka: ნოე

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
ka: დეკ

en: Error opening directory “%s”: %s
ka: ვერ გავხსენი საქაღალდე "%s": %s

note: Translators: the first %s contains the file size * (already formatted with units), and the second %s * contains the file name
en: Could not allocate %s to read file “%s”
ka: ვერ გამოვყავი %s, რომ წავიკითხო ფაილი "%s"

en: Error reading file “%s”: %s
ka: ფაილის "%s" წაკითხვის შეცდომა: %s

en: File “%s” is too large
ka: %s: ფაილი ძალიან დიდია

en: Failed to read from file “%s”: %s
ka: ფაილიდან "%s" წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Failed to open file “%s”: %s
ka: ფაილის (%s) გახსნა შეუძლებელია: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
ka: ფაილის "%s" ატრიბუტების წაკითხვის შეცდომა: fstat() ჩავარდა: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
ka: ფაილის "%s" გახსნის შეცდომა: fdopen() ჩავარდა: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
ka: ვერ მოხერხდა '%s' ფაილის გადარქმევა - '%s': g_rename() ვერ შედგა: %s

en: Failed to write file “%s”: ftruncate() failed: %s
ka: ვერ ვწერ '%s' ფაილს: ftruncate() ჩავარდა: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
ka: ვერ ვწერ '%s' ფაილს: fwrite() ვერ შედგა: %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
ka: ვერ ვწერ '%s' ფაილს: fsync() ვერ შედგა: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
ka: ვერ ვქმნი '%s' ფაილს: %s

en: Failed to set permissions of “%s”: %s
ka: "%s"-ის წვდომების მიღება ჩავარდა: %s

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
ka: არსებული '%s' ფაილი ვერ ამოიშლება: g_unlink() ვერ შედგა: %s

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
ka: შაბლონი '%s' მცდარია და '%s'-ს არ უნდა შეიცავდეს

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
ka: შაბლონი '%s' არ შეიცავს XXXXXX

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
ka: სიმბოლური ბმის "%s" წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
ka: ვერ ხერხდება გარდამქმნელის გახსნა '%s' - '%s': %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
ka: უშუალოდ წაკითხვა ფუნქციაში g_io_channel_read_line_string ვერ ხერხდება

en: Leftover unconverted data in read buffer
ka: გარდაუქმნელი მონაცემები წაკითხვის ბუფერში დარჩა

en: Channel terminates in a partial character
ka: არხი არასრული სიმბოლოთი იხურება

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
ka: უშუალოდ წაკითხვა ფუნქციაში g_io_channel_read_to_end ვერ ხერხდება

en: Valid key file could not be found in search dirs
ka: ძიების კატალოგებში შეუძლებელია დამოწმებული გასაღების პოვნა

en: Not a regular file
ka: ფაილი ჩვეულებრივი არაა

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
ka: გასაღების ფაილი '%s' შეიცავს სტრიქონს, რომელიც არ წარმოადგენს გასაღები-მნიშვნელობას, ჯგუფს ან კომენტარს

en: Invalid group name: %s
ka: ჯგუფის მიუღებელი სახელი: %s

en: Key file does not start with a group
ka: საკვანძო ფაილი ჯგუფით არ იწყება

en: Invalid key name: %.*s
ka: გასაღების მიუღებელი სახელი: %.*s

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
ka: გასაღების ფაილი შეიცავს მხარდაუჭერელ კოდირებას '%s'

en: Key file does not have group “%s”
ka: გასაღების ფაილი არ შეიცავს ჯგუფს '%s'

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
ka: გასაღების ფაილი არ შეიცავს გასაღებს '%s' ჯგუფში '%s'

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
ka: ფაილი შეიცავს გასაღებს '%s', რომლის მნიშვნელობაც '%s' UTF-8 კოდირებაში არაა

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
ka: ფაილი შეიცავს გასაღებს '%s', რომლის მნიშვნელობაც ვერ იშიფრება.

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
ka: ფაილი შეიცავს გასაღებს '%s' ჯგუფში '%s', რომლის მნიშვნელობაც ვერ იშიფრება.

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
ka: გასაღებს “%s” ჯგუფში “%s” აქვს მნიშვნელობა “%s” სადაც მოველოდი %s

en: Key file contains escape character at end of line
ka: გასაღების ფაილი სტრიქონის ბოლოს escape სიმბოლოს შეიცავს

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
ka: გასაღების ფაილი მცდარ escape მიმდევრობას '%s' შეიცავს

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
ka: მნიშვნელობა '%s' ვერ აღიქმება, როგორც რიცხვი.

en: Integer value “%s” out of range
ka: მთელი მნიშვნელობა '%s' დიაპაზონს გარეთაა

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
ka: მნიშვნელობა '%s' ვერ აღიქმება, როგორც წილადი.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
ka: მნიშვნელობა '%s' ვერ აღიქმება, როგორც ლოგიკური ოპერატორი.

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
ka: ჩავარდა ატრიბუტების მიღება ფაილისთვის “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
ka: ვერ მოხერხდა '%s%s%s%s:' ფაილის განთავსება: mmap() ვერ შედგა: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
ka: ვერ მოხერხდა '%s' ფაილის გახსნა: open() ვერ შედგა: %s

en: Error on line %d char %d:
ka: შეცდომა ხაზზე %d სიმბოლო %d:

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
ka: ტექსტი მიუღებელი UTF-8 კოდირებით - მიუღებელი '%s'

en: “%s” is not a valid name
ka: არასწორი სახელი: %s

en: “%s” is not a valid name: “%c”
ka: "%s" არასწორი სახელია: "%c"

en: Error on line %d: %s
ka: შეცდომა სტრიქონში %d: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
ka: ვერ მუშავდება სტრიქონი '%-.*s', რომელშიც უნდა იყოს სიმბოლოს ნომერი (მაგალითად, &#234;): შესაძლოა რიცხვი მეტისმეტად დიდია

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
ka: სიმბოლოს მიმართვა წერტილმძიმით არ სრულდება. როგორც ჩანს, გამოიყენეთ ამპერსანდის სიმბოლო სახელის დაწყების გარეშე. ჩაანაცვლეთ ის სტრიქონით — &amp;

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
ka: კოდი “%-.*s” დაშვებულ სიმბოლოს არ შეიცავს

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
ka: ცარიელი ერთეული "&;"; შესაძლო ერთეულებია: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name “%-.*s” is not known
ka: ერთეულის სახელი "%-.*s" უცნობია

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
ka: ერთეული არ მთავრდება წერტილ-მძიმით; როგორც ჩანს, სახელის დასაწყისში გამოყენებულია სიმბოლო "&". გამოსახეთ იგი, როგორც &amp;

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
ka: დოკუმენტი უნდა დაიწყოს ელემეტით (მაგალითად <book>)

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
ka: სიმბოლო "%s" დაუშვებელია "<" სიმბოლოს შემდეგ; ამ სიმბოლოთი ელემენტის სახელის დაწყება არ შეიძლება

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
ka: უცნაური სიმბოლო "%s". მოველოდი სიმბოლოს ">" ცარიელი ელემენტის ჭდის (%s) დასასრულებლად

en: Too many attributes in element “%s”
ka: მეტისმეტად ბევრი ატრიბუტი ელემენტში "%s"

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
ka: უცნაური სიმბოლო "%s". მოველოდი "="-ს ატრიბუტის (%s) სახელის შემდეგ ელემენტისთვის "%s"

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
ka: უცნაური სიმბოლო "%s". მოველოდი ">" ან "/" სიმბოლოს ელემენტის(%s) საწყისი ჭდის დასასრულებლად, ან ატრიბუტს. ალბათ ატრიბუტის სახელში არასწორი სიმბოლო გამოიყენეთ

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
ka: ზედმეტი სიმბოლო "%s", მოსალოდნელია გახსნილი ბრჭყალები ტოლობის ნიშნის შემდეგ ატრიბუტისთვის "%s" მნიშვნელობის მისანიჭებლად ელემენტისთვის "%s"

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
ka: სიმბოლო "%s" დაუშვებელია "</" შემდეგ; სიმბოლო "%s" არ შეიძლება იყოს ელემენტის სახელის დასაწყისში

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
ka: სიმბოლო "%s" დაუშვებელია ელემენტის "%s" დახურვის ჭდის შემდეგ; დასაშვები სიმბოლოა ">"

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
ka: ელემენტი "%s" დაიხურა, არცერთი ელემენტი არაა გახსნილი

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
ka: ელემენტი "%s" დაიხურა, მაგრამ გახსნილია ელემენტი "%s"

en: Document was empty or contained only whitespace
ka: დოკუმენტი ცარიელია ან მხოლოდ ხარეებს შეიცავს

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
ka: დოკუმენტი დასრულდა უშუალოდ კუთხოვანი ფრჩხილის "<" შემდეგ

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
ka: დოკუმენტი მოულოდნელად დასრულდა გახსნილი ელემენტებით - "%s" ბოლო გახსნილი ელემენტია

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
ka: დოკუმენტი მოულოდნელად დასრულდა, მოსალოდნელია ჩამკეტი კუთხოვანი ფრჩხილი <%s/>

en: Document ended unexpectedly inside an element name
ka: დოკუმენტი მოულოდნელად დასრულდა ელემენტის სახელის შიგნით

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
ka: დოკუმენტი მოულოდნელად დასრულდა ატრიბუტის სახელის შიგნით

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
ka: დოკუმენტი მოულოდნელად დასრულდა ელემენტის გამხსნელი ჭდის შიგნით.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
ka: დოკუმენტი მოულოდნელად დასრულდა ატრიბუტის სახელის შემდგომი ტოლობის ნიშნის შემდეგ; ატრიბუტის მნიშვნელობა არ მითითებულა

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
ka: დოკუმენტი მოულოდნელად დასრულდა ატრიბუტის მნიშვნელობის შიგნით

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
ka: დოკუმენტი მოულოდნელად დასრულდა ელემენტის "%s" ჩამკეტი ჭდის შიგნით

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
ka: დოკუმენტი მოულოდნელად დასრულდა გაუხსნელი ელემენტის ჩამკეტი ჭდის შიგნით

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
ka: დოკუმენტი მოულოდნელად დასრულდა კომენტარის ან დამუშავების ინსტრუქციის შიგნით

en: deprecated
ka: მოძველებულია

en: [OPTION…]
ka: [პარამეტრი...]

en: Help Options:
ka: დახმარების პარამეტრები:

en: Show help options
ka: დახმარების პარამეტრების ჩვენება

en: Show all help options
ka: დახმარების ყველა პარამეტრის ჩვენება

en: Application Options:
ka: პროგრამის პარამეტრები:

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
ka: მთელი მნიშვნელობის "%s" დამუშავების შეცდომა %s-თვის

en: Integer value “%s” for %s out of range
ka: მთელი მნიშვნელობა '%s' ელემენტისთვის %s დიაპაზონს გარეთაა

en: Cannot parse double value “%s” for %s
ka: ორმაგი მნიშვნელობის "%s" დამუშავების შეცდომა %s-თვის

en: Double value “%s” for %s out of range
ka: ორმაგი მნიშვნელობა '%s' ელემენტისთვის %s დიაპაზონს გარეთაა

en: Error parsing option %s
ka: შეცდომის გაანალიზების პარამეტრი: %s

en: Missing argument for %s
ka: არ არსებული არგუმენტი - %s-თვის

en: Unknown option %s
ka: უცნობი პარამეტრი %s

en: corrupted object
ka: დაზიანებული ობიექტი

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: internal error
ka: შიდა შეცდომა

en: the pattern contains items not supported for partial matching
ka: თარგი შეიცავს ნაწილობრივი დამთხვევისთვის მხარდაუჭერელ ელემეტებს

en: back references as conditions are not supported for partial matching
ka: უკუ მიმართვა პირობების სახით მხარდაუჭერელია ნაწილობრივი დამთხვევისთვის

en: recursion limit reached
ka: რეკურსიის ლიმიტი მიღწეულია

en: bad offset
ka: არასწორი წანაცვლება

en: recursion loop
ka: რეკურსიის მარყუჟი

note: should not happen in GRegex since we check modes before each match
en: matching mode is requested that was not compiled for JIT
ka: მოთხოვნილია დამთხვევის რეჟიმი, რომელიც JIT-სთვის დაკომპილებული არაა

en: unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: \ at end of pattern
ka: \ ნიმუშის ბოლოში

en: \c at end of pattern
ka: \c ნიმუშის ბოლოში

en: unrecognized character following \
ka: უცნობი სიმბოლო \-ის შემდეგ

en: numbers out of order in {} quantifier
ka: მთვლელში რიცხვები დაულაგებელია {}

en: number too big in {} quantifier
ka: მთვლელში {} რიცხვები ძალიან დიდია

en: missing terminating ] for character class
ka: სიმბოლოების კლასს დამაბოლოებელი ] აკლია

en: invalid escape sequence in character class
ka: სიმბოლოების კლასის არასწორი დამაბოლოებელი თანამიმდევრობა

en: range out of order in character class
ka: სიმბოლოების კლასის დიაპაზონი მიმდევრობის გარეთაა

en: nothing to repeat
ka: გასამეორებელი არაფერია

en: unrecognized character after (? or (?-
ka: უცნობი სიმბლოები (? ან (?- ის შემდეგ

en: POSIX named classes are supported only within a class
ka: POSIX-ის დასახელებული კლასები მხოლოდ კლასის შიგნითაა ხელმისაწვდომი

en: POSIX collating elements are not supported
ka: POSIX-ის გადაფარვადი ელემენტები მხარდაუჭერელია

en: missing terminating )
ka: აკლია დამხურავი )

en: reference to non-existent subpattern
ka: ბმა არარსებულ ქვეშაბლონთან

en: missing ) after comment
ka: კომენტარის შემდეგ ) აკლია

en: regular expression is too large
ka: რეგულარული გამოსახულება ძალიან გრძელია

en: malformed number or name after (?(
ka: (?(-ის შემდეგ არასწორი რიცხვი ან სახელია

en: conditional group contains more than two branches
ka: პირობითი ჯგუფი ორ ბრენჩზე მეტს შეიცავს

en: a numbered reference must not be zero
ka: რიცხვითი მიმართვა ნუილის ტოლი ვერ იქნება

en: unknown POSIX class name
ka: posix-ის უცნობი კლასის სახელი

en: missing terminator in subpattern name
ka: ქვეშაბლონის სახელს დამაბოლოებელი აკლია

en: two named subpatterns have the same name
ka: ორ სხვადასხვა ქვეშაბლონს ერთი და იგივე სახელი აქვთ

en: malformed \P or \p sequence
ka: არასწორი \P ან \p მიმდევრობა

en: unknown property name after \P or \p
ka: უცნობი თვისების სახელი \P-ის ან \p-ის შემდეგ

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
ka: ქვეშაბლონის სახელი ძალიან გრძელია (მაქს 32 სიმბოლო)

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
ka: მეტისმეტად ბევრი სახელიანი ქვეშაბლონი (მაქს 10000)

en: octal value is greater than \377
ka: რვაობითი მნიშვნელობა მეტია, ვიდრე \377

en: DEFINE group contains more than one branch
ka: ჯგუფი DEFINE ერთზე მეტ ჯგუფს შეიცავს

en: inconsistent NEWLINE options
ka: არამდგრადი ახალი ხაზის პარამეტრები

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
ka: \g-ს არ მოსდევს ფრჩხილი, ერთი ბრჭყალი, ორმაგი ბრჭყალი ან რიცხვი ან უბრალოდ რიცხვი

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
ka: ბრძანებებისთვის (*ACCEPT), (*FAIL), ან (*COMMIT) არგუმენტი დაშვებული არაა

en: (*VERB) not recognized
ka: (*VERB) უცნობია

en: number is too big
ka: რიცხვი ძალიან დიდია

en: missing subpattern name after (?&
ka: აკლია ქვეშაბლონის სახელი (?& -ის შემდეგ

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
ka: იგივე ნომრის მქონე ქვენიმუშებისთვის სხვადასხვა სახელები დაშვებული არაა

en: (*MARK) must have an argument
ka: (*MARK) არგუმენტის ქონა აუცილებელია

en: \c must be followed by an ASCII character
ka: \c-ს ASCII სიმბოლო უნდა მოჰყვებოდეს

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
ka: \k-ის შემდეგი ტექსტი არაა ჩასმული არც ფრჩხილებში, არც ბრჭყალებში, არც ორმაგ ბრჭყალებში

en: \N is not supported in a class
ka: კლასში \N მხარდაუჭერელია

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
ka: სახელი ძალიან გრძელია (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP) ან (*THEN)

en: code overflow
ka: კოდის გადავსება

en: unrecognized character after (?P
ka: უცნობი სიმბოლო (?P-ის შემდეგ

en: overran compiling workspace
ka: კომპილაციის სამუშაო სივრცის გადავსება

en: previously-checked referenced subpattern not found
ka: ადრე შემოწმებული მიმართული ქვენიმუში ვერ ვიპოვე

en: Error while matching regular expression %s: %s
ka: დაიშვა შეცდომა სტანდარტული გამოსახულების %s დამთხვევის ძიების დროს: %s

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
ka: ბიბლიოთეკა PCRE-ს არ გააჩნია UTF8-ის მხარდაჭერა

en: PCRE library is compiled with incompatible options
ka: PCRE ბიბლიოთეკა კომპილირებულია შეუთავსებელი პარამეტრებით

en: Error while compiling regular expression ‘%s’ at char %s: %s
ka: შეცდომა რეგულარული გამოსახულება %s-ის კომპილირებისას, სიმბოლოსთან %s: %s

en: hexadecimal digit or “}” expected
ka: მოსალოდნელია თექვსმეტობითი რიცხვი, ან '}'

en: hexadecimal digit expected
ka: მოსალოდნელია თექვსმეტობითი სიმბოლო

en: missing “<” in symbolic reference
ka: არ მოიძებნა '<', სიმბოლურ მითითებაში

en: unfinished symbolic reference
ka: დაუსრულებელი სიმბოლური მითითება

en: zero-length symbolic reference
ka: ნულოვანი სიგრძის სიმბოლური მითითება

en: digit expected
ka: მოველოდი ციფრს

en: illegal symbolic reference
ka: მიუღებელი სიმბოლური მითითება

en: stray final “\”
ka: დაბოლოვება '\'

en: unknown escape sequence
ka: უცნობი escape სეკვენცია

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
ka: შეცდომა ჩასანაცვლებელი ტექსტის "%s" განაალიზებისას, სიმბოლო ნომრით %lu: %s

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
ka: ციტირებული ტექსტი ბრჭყალებით არ იწყება

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
ka: უმართებლო ბრჭყალი ბრძანებაში ან სხვა ტექსტურ გარსში

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
ka: ტექსტი დასრულდა უშუალოდ "\" სიმბოლოს შემდეგ. (ტექსტი - "%s")

en: Text was empty (or contained only whitespace)
ka: ტექსტი ცარიელი იყო (ან მხოლოდ ხარეებს შეიცავდა)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
ka: ტექსტი დასრულდა %c შესაბამისი ბრჭყალის წინ. (ტექსტი - "%s")

en: Failed to read data from child process (%s)
ka: მონაცემთა წაკითხვა ქვეპროცესიდან ვერ მოხერხდა (%s)

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
ka: შვილეული პროცესიდან (%s) მონაცემების წაკითხვის შეცდომა

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
ka: მოულოდნელი შეცდომა ფუნქციაში waitpid() (%s)

en: Child process exited with code %ld
ka: შვილეული პროცესი დასრულდა სტატუსით %ld

en: Child process killed by signal %ld
ka: შვილი პროცესი მოკვდა სიგნალის მიერ: %ld

en: Child process stopped by signal %ld
ka: შვილი პროცესი შეწყდა სიგნალის მიერ: %ld

en: Child process exited abnormally
ka: შვილი პროცესი არანორმალურად დასრულდა

en: Failed to read from child pipe (%s)
ka: მონაცემთა წაკითხვა ქვეპროცესის არხიდან ვერ მოხერხდა (%s)

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
ka: ქვეპროცესის (%s) განტოტვის შეცდომა (%s)

en: Failed to fork (%s)
ka: განტოტების შეცდომა (%s)

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
ka: საქაღალდის ცვლილების შეცდომა "%s" (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
ka: შვილობილი პროცესის %s გაშვების შეცდომა %s

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
ka: დესკრიპტორისთვის ფაილის გადამაგრების შეცდომა (%s)

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
ka: შვილეული პროცესისთვის (%s) ფაილის დესკრიპტორის დუბლირების შეცდომა

en: Failed to fork child process (%s)
ka: დამხმარე პროცესის გაშვების შეცდომა (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
ka: შვილეული პროცესის (%s) ფაილის დესკრიპტორის დახურვის შეცდომა

en: Unknown error executing child process “%s”
ka: შეცდომა შვილეული პროცესის (%s) შესრულებისას

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
ka: ქვეპროცესის არხიდან საკმარის მონაცემთა წაკითხვა ვერ მოხერხდა (%s)

en: Invalid source FDs argument
ka: წყაროს FD-ების არასწორი არგუმენტი

en: Failed to read data from child process
ka: მონაცემთა წაკითხვა ქვეპროცესიდან ვერ მოხერხდა

en: Failed to execute child process (%s)
ka: ქვეპროცესის გამოყენება ვერ მოხერხდა (%s)

en: Failed to dup() in child process (%s)
ka: ქვეპროცესში dup()-ის შეცდომა (%s)

en: Invalid program name: %s
ka: პროგრამის მცდარი სახელი: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
ka: მცდარი სტრიქონი არგუმენტის ვექტორში - %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
ka: მცდარი სტრიქონი გარემოში: %s

en: Invalid working directory: %s
ka: უმართებლო სამუშაო დასტა: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
ka: დახმარების პროგრამის (%s) გამოყენება ვერ მოხერხდა

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
ka: მოულოდნელი შეცდომა ფუნქციაში g_io_channel_win32_poll() ქვეპროცესიდან მონაცემთა წაკითხვისას

en: Empty string is not a number
ka: ცარიელი სტრიქონი რიცხვი არაა

en: “%s” is not a signed number
ka: "%s" ნიშნიანი რიცხვი არაა

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
ka: რიცხვი "%s" დიაპაზონს გარეთაა [%s, %s]

en: “%s” is not an unsigned number
ka: "%s" უნიშნო რიცხვი არაა

en: Invalid %-encoding in URI
ka: არასწორი %s-კოდირება URI-ში

en: Illegal character in URI
ka: დაუშვებელი სიმბოლო URI-ში

en: Non-UTF-8 characters in URI
ka: არა-UTF-8 სიმბოლოები URI-ში

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
ka: არასწორი IPv6 მისამართი '%.*s' URI-ში

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
ka: არასწორად კოდირებული IP მისამართი ‘%.*s’ URI-ში

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
ka: არასწორი არა-ASCII ჰოსტის სახელი '%.*s' URI-ში

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
ka: URI-ში პორტის '%.*s'-ის დამუშავების შეცდომა

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
ka: URI-ში პორტი '%.*s' დიაპაზონს გარეთაა

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
ka: URI "%s" აბსოლუტური იდენტიფიკატორი არ გახლავთ

en: URI ‘%s’ has no host component
ka: URL-ს '%s' ჰოსტის კომპონენტი არ გააჩნია

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
ka: URI აბსოლუტური არაა და საბაზისო URI მითითებული არაა

en: Missing ‘=’ and parameter value
ka: აკლია '=' და პარამეტრის მნიშვნელობა

en: Failed to allocate memory
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: Character out of range for UTF-8
ka: სიმბოლო UTF-8 რანგს გარეთაა

en: Invalid sequence in conversion input
ka: შეტანის ტექსტის გარდაქმნის მცდარი მიმდევრობა

en: Character out of range for UTF-16
ka: სიმბოლო UTF-16 რანგს გარეთაა

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 kB"
en: kB
ka: კბ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 MB"
en: MB
ka: მბ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 GB"
en: GB
ka: გბ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 TB"
en: TB
ka: ტბ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 PB"
en: PB
ka: პბ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 EB"
en: EB
ka: ებ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 KiB"
en: KiB
ka: კიბ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 MiB"
en: MiB
ka: მიბ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 GiB"
en: GiB
ka: გიბ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 TiB"
en: TiB
ka: ტიბ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 PiB"
en: PiB
ka: პიბ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 kbit"
en: kbit
ka: კბიტ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 Mbit"
en: Mbit
ka: მბიტ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 Gbit"
en: Gbit
ka: გბიტ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 Tbit"
en: Tbit
ka: ტბიტ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 Pbit"
en: Pbit
ka: პბიტ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 Ebit"
en: Ebit
ka: ებიტ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 Kibit"
en: Kibit
ka: კიბიტ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 Mibit"
en: Mibit
ka: მიბიტ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 Gibit"
en: Gibit
ka: გიბიტ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 Tibit"
en: Tibit
ka: ტიბიტ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 Pibit"
en: Pibit
ka: პიბიტ

note: Translators: A unit symbol for size formatting, showing for example: "13.0 Eibit"
en: Eibit
ka: ეიბიტ

en: byte | bytes
ka[0]: ბაიტი

en: bit | bits
ka[0]: ბიტი

note: Translators: the %s in "%s bytes" will always be replaced by a number.
en: %s byte | %s bytes
ka[0]: %s ბაიტი

note: Translators: the %s in "%s bits" will always be replaced by a number.
en: %s bit | %s bits
ka[0]: %s ბიტი

en: %u byte | %u bytes
ka[0]: %u ბაიტი

note: Translators: this is from the deprecated function g_format_size_for_display() which uses 'KB' to * mean 1024 bytes.  I am aware that 'KB' is not correct, but it has been preserved for reasons of * compatibility.  Users will not see this string unless a program is using this deprecated function. * Pl
en: %.1f KB
ka: %.1f კბ

en: %.1f MB
ka: %.1f მბ

en: %.1f GB
ka: %.1f გბ

en: %.1f TB
ka: %.1f ტბ

en: %.1f PB
ka: %.1f პბ

en: %.1f EB
ka: %.1f ებ
