glib - en to xh translation catalogue (130 entries)

en: Conversion from character set '%s' to '%s' is not supported
xh: Uguqulo ukusuka kwingqokelela yeempawu '%s' ukuya kwi '%s' ayixhaswanga

en: Could not open converter from '%s' to '%s'
xh: Akukwazekanga ukuvula isiguquli ukusuka ku '%s' ukuya ku '%s'

en: Invalid byte sequence in conversion input
xh: Ulandelelwano olungasebenziyo lwe-byte kungeniso-lwazi yenguqulo

en: Error during conversion: %s
xh: Impazamo ngelixa lenguqulo: %s

en: Partial character sequence at end of input
xh: Inxalenye yophawu lolandelelwano ekupheleni kongeniso-lwazi

en: Cannot convert fallback '%s' to codeset '%s'
xh: Akukwazeki ukuguqula i-fallback '%s' kwiseti yekhowudi '%s'

en: The URI '%s' is not an absolute URI using the "file" scheme
xh: I-URI '%s' asiyiyo i-URI ngokupheleleyo esebenzisa indlela ye "file"

en: The local file URI '%s' may not include a '#'
xh: I-URI yefayili yendawo '%s' kunokwenzeka ingaquki i-'#'

en: The URI '%s' is invalid
xh: Ayisebenzi i-'%s' yeURI

en: The hostname of the URI '%s' is invalid
xh: Igama lomququzeleli weURI '%s' alisebenzi

en: The URI '%s' contains invalidly escaped characters
xh: I-URI '%s' iqulethe iimpawu ezisindileyo ezingasebenziyo

en: The pathname '%s' is not an absolute path
xh: Igama lendlela yothungelwano '%s' akuyiyo kuphela indlela

en: Invalid hostname
xh: Igama lomququzeleli elingasebenziyo

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
xh: %a %-e %b %Y %T %Z

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
xh: %d/%m/%Y

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the time
en: %H:%M:%S
xh: %T

[ctx: full month name]
en: January
xh: eyoMqungu

[ctx: full month name]
en: February
xh: eyoMdumba

[ctx: full month name]
en: March
xh: eyoKwindla

[ctx: full month name]
en: April
xh: uTshazimpuzi

[ctx: full month name]
en: May
xh: uCanzibe

[ctx: full month name]
en: June
xh: eyeSilimela

[ctx: full month name]
en: July
xh: eyeKhala

[ctx: abbreviated month name]
en: Jan
xh: Mqu

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
xh: Mdu

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
xh: Kwi

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
xh: Tsh

[ctx: abbreviated month name]
en: May
xh: Can

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
xh: Sil

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
xh: Kha

[ctx: full weekday name]
en: Monday
xh: uMvulo

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
xh: lwesiBini

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
xh: lwesiThathu

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
xh: ulweSine

[ctx: full weekday name]
en: Friday
xh: lwesiHlanu

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
xh: uMgqibelo

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
xh: iCawa

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
xh: Mvu

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
xh: Bin

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
xh: Tha

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
xh: Sin

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
xh: Hla

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
xh: Mgq

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
xh: Caw

en: Error opening directory '%s': %s
xh: Impazamo yokuvula uvimba weefayili '%s': %s

en: Could not allocate %lu bytes to read file "%s"
xh: Akwazekanga ukwaba %lu ii-byte ukufunda ifayili "%s"

en: Error reading file '%s': %s
xh: Impazamo yokufunda ifayili '%s': %s

en: Failed to read from file '%s': %s
xh: Akuphumelelekanga ukufunda ifayili '%s': %s

en: Failed to open file '%s': %s
xh: Akuphumelelekanga ukuvula ifayili '%s': %s

en: Failed to get attributes of file '%s': fstat() failed: %s
xh: Akuphumelelekanga ukufumana iimpawu zefayili '%s': fstat() akuphumelelekanga: %s

en: Failed to open file '%s': fdopen() failed: %s
xh: Akuphumelelekanga ukuvula ifayili '%s': fdopen() akuphumelelekanga: %s

en: Failed to create file '%s': %s
xh: Akuphumelelekanga ukudala ifayili '%s': %s

en: Template '%s' invalid, should not contain a '%s'
xh: I-Template '%s' ayisebenzi, kufuneka ingaqulathi i '%s'

en: Failed to read the symbolic link '%s': %s
xh: Akuphumelelanga ukufunda ikhonkco elingumfuziselo '%s': %s

en: Symbolic links not supported
xh: Ikhonkco elingumfuziselo alixhaswanga

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_line_string
xh: Akukwazeki ukwenza ukufunda okungalungiswanga kwi g_io_channel_read_line_string

en: Leftover unconverted data in read buffer
xh: Intsalela yedata engaguqulwanga kwisigcini sethutyana sokufunda

en: Channel terminates in a partial character
xh: Isiqhagamshelanisi siphelela inxalenye yophawu

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_to_end
xh: Akukwazeki ukwenza ukufunda okungalungiswanga kwi g_io_channel_read_to_end

en: Error on line %d: %s
xh: Impazamo emgceni %d: %s

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
xh: Akuphumelelanga ukwahlula ngezijungqe '%-.*s', obekufanele ukuba ngumvo ngaphakathi kophawu lokuthumela (&#234; umzekelo) - mhlawumbi umvo mkhulu kakhulu

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
xh: Uphawu lokuthumela aluphelelanga ngechaphaza-msila; mhlawumbi usebenzise uphawu lwe- ampersand ungenanjongo yokuqala into ezimeleyo - phepha i- ampersand njenge &amp;

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
xh: Uphawu lokuthumela '%-.*s' alulunxulumanisi uphawu olunemvume

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
xh: Into ezimeleyo eze '&;' ebonwayo; izinto ezizimeleyo ezisebenzayo: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
xh: Into ezimeleyo ayiphelelanga ngechaphaza-msila; mhlawumbi usebenzise uphawu lwe- ampersand ungazimiselanga ukuqala into ezimeleyo - phepha i- ampersand njenge &amp;

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
xh: Uxwebhu kufuneka luqale ngesiqalelo (umzkl. <book>)

en: '%s' is not a valid character following a '<' character; it may not begin an element name
xh: '%s' asilophawu elisebenzayo elilandela u '<' uphawu; linokungaqali igama lesiqalelo

en: Odd character '%s', expected a '=' after attribute name '%s' of element '%s'
xh: Uphawu olutenxileyo '%s', lulindele '=' emva kwegama lophawu '%s' lwesiqalelo '%s'

en: Odd character '%s', expected a '>' or '/' character to end the start tag of element '%s', or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
xh: Uphawu olutenxileyo '%s', lulindele '>' okanye '/' uphawu lokuphelisa ilebhile yokuqala isiqalelo '%s', okanye ngokhetho lophawu; mhlawumbi usebenzise uphawu olungasebenziyo kwigama lophawu

en: Odd character '%s', expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute '%s' of element '%s'
xh: Uphawu olutenxileyo '%s', lulindele uphawu locaphulo oluvulekileyo emva kweempawu zokulingana xa kunikwa ixabiso lophawu '%s' lwesiqalelo '%s'

en: '%s' is not a valid character following the characters '</'; '%s' may not begin an element name
xh: '%s' asilophawu olusebenzayo ukulandela iimpawu '</'; '%s' linokungaqali igama lesiqalelo

en: '%s' is not a valid character following the close element name '%s'; the allowed character is '>'
xh: '%s' asilophawu olusebenzayo ukulandela igama lesiqalelo elikufuphi '%s'; uphawu oluvunyelweyo lolu '>'

en: Element '%s' was closed, no element is currently open
xh: Isiqalelo '%s' besivaliwe, akukho siqalelo sivuliweyo njengangoku

en: Element '%s' was closed, but the currently open element is '%s'
xh: Isiqalelo '%s' besivaliwe, kodwa isiqalelo esivuliweyo njengangoku sesi '%s'

en: Document was empty or contained only whitespace
xh: Uxwebhu beluze okanye luqulathe isikhewu esimhlophe kuphela

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket '<'
xh: Uxwebhu luphele ngesiquphe kanye emva kwesibiyeli sedolo elivulekileyo '<'

en: Document ended unexpectedly with elements still open - '%s' was the last element opened
xh: Uxwebhu luphele ngesiquphe xeshikweni iziqalelo bezisavulile - '%s' isiqalelo sokugqibela besivuliwe

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
xh: Uxwebhu luphele ngesiquphe, kulindelwe ukubona isibiyeli sedolo elivaliweyo esiphelisa ilebhile <%s/>

en: Document ended unexpectedly inside an element name
xh: Uxwebhu luphele ngesiquphe ngaphakathi kwegama lesiqalelo

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
xh: Uxwebhu luphele ngesiquphe ngaphakathi kwegama lophawu

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
xh: Uxwebhu luphele ngesiquphe ngaphakathi kwelebhile evula isiqalelo.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
xh: Uxwebhu luphele ngesiquphe emva kokuba uphawu lokulingana lulandele igama lophawu; kungekho xabiso lophawu

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
xh: Uxwebhu luphele ngesiquphe xeshikweni lungaphakathi kwexabiso lophawu

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element '%s'
xh: Uxwebhu luphele ngesiquphe ngaphakathi kwelebhile evaliweyo yesiqalelo '%s'

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
xh: Uxwebhu luphele ngesiquphe ngaphaikathi komyalelo wezimvo okanye inkqubo

en: Quoted text doesn't begin with a quotation mark
xh: Umbhalo ocatshuliweyo awuqali ngophawu locaphulo

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
xh: Uphawu locaphulo olungangqinelaniyo kumgca womyalelo okanye omnye umbhalo ocatshuliweyo

en: Text ended just after a '\' character. (The text was '%s')
xh: Umbhalo uphele nje emva kophawu '\'. (Umbhalo ubu '%s')

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was '%s')
xh: Umbhalo uphele phambi kokuba ucaphulo olungqinelanayo lufunyanwe malunga %c. (Umbhalo ubu '%s')

en: Text was empty (or contained only whitespace)
xh: Umbhalo ubuze (okanye uqulethe isithuba esimhlophe kuphela)

en: Failed to read data from child process
xh: Akuphumelelekanga ukufunda idata kwinkqubo yomntwana

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukudala uthungelwano lokunxibelelana nenkqubo yomntwana (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukufunda kuthungelwano lomntwana (%s)

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukuguqukela kuvimba weefayili '%s' (%s)

en: Failed to execute child process (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukuphumeza inkqubo yomntwana (%s)

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
xh: Impazamo engalindelekanga kwi g_io_channel_win32_poll() yokufunda idata kwinkqubo yomntwana

en: Failed to read data from child process (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukufunda idata kwinkqubo yomntwana (%s)

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
xh: Impazamo engalindelekanga select() lokufunda idata kwinkqubo yomntwana (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
xh: Impazamo engalindelekanga kwi-waitpid() (%s)

en: Failed to fork (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukudala inkqubo entsha (%s)

en: Failed to execute child process "%s" (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukuphumeza inkqubo yomntwana "%s" (%s)

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukuyalela kwakhona ungeniso nophumezo lolwazi kwinkqubo yomntwana (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukudala inkqubo entsha yomntwana (%s)

en: Unknown error executing child process "%s"
xh: Impazamo engaziwayo yokuphumeza inkqubo yomntwana "%s"

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
xh: Akuphumelelekanga ukufunda ngokwaneleyo idata evela kuthungelwano nomntwana (%s)

en: Character out of range for UTF-8
xh: Uphawu lungaphandle kwesigaba se-UTF-8

en: Invalid sequence in conversion input
xh: Ulandelelwano olungasebenziyo kwinguqulo yongeniso-lwazi

en: Character out of range for UTF-16
xh: Uphawu lungaphandle kwesigaba se-UTF-16

en: Usage:
xh: Ukusetyenziswa:

en: Help Options:
xh: Uncedo lokunokukhethwa:

en: Show help options
xh: Bonisa amancedo anokukhethwa

en: Show all help options
xh: Bonisa onke amancedo anokukhethwa

en: Application Options:
xh: Iindlela zokusebenza ezinokukhethwa:

en: Integer value '%s' for %s out of range
xh: Ixabiso lenani elimbaxa '%s' le %s lingaphaya kwesigaba

en: Unknown option %s
xh: Ukhetho olungaziwayo %s

en: Not a regular file
xh: Asiyofayili esebenza rhoqo

en: File is empty
xh: Ifayili ize

en: Key file contains line '%s' which is not a key-value pair, group, or comment
xh: Ifayili engundoqo iqulethe umgca '%s' ongesiso isibini sexabiso okanye isindululo

en: Key file does not start with a group
xh: Ifayili engundoqo ayiqali ngeqela

en: Key file contains unsupported encoding '%s'
xh: Ifayili engundoqo iqulethe unxulumano olungaxhaswanga '%s'

en: Key file does not have group '%s'
xh: Ifayili engundoqo ayinalo iqela '%s'

en: Key file does not have key '%s'
xh: Ifayili engundoqo ayinalo iqhosha '%s'

en: Key file contains key '%s' with value '%s' which is not UTF-8
xh: Ifayili engundoqo iqulethe iqhosa '%s' elinexabiso '%s' elingeyiyo UTF-8

en: Key file contains key '%s' which has value that cannot be interpreted.
xh: Ifayili engundoqo iqulethe iqhosha '%s' elinexabiso elingekhe lichazwe.

en: Key file contains key '%s' in group '%s' which has value that cannot be interpreted.
xh: Ifayili engundoqo iqulethe iqhosha '%s' kwiqela '%s' elinexabiso elingekhe lichazwe.

en: Key file does not have key '%s' in group '%s'
xh: Ifayili engundoqo ayinalo iqhosha '%s' eqeleni '%s'

en: Key file contains escape character at end of line
xh: Ifayili engundoqo iqulethe uphawu lokuphepha ekupheleni komgca

en: Key file contains invalid escape sequence '%s'
xh: Ifayili engundoqo iqulethe ulandelelwano olungasebenziyo lokuphepha '%s'

en: Value '%s' cannot be interpreted as a number.
xh: Ixabiso '%s' alinakho ukuchazwa njengenani.

en: Value '%s' cannot be interpreted as a boolean.
xh: Ixabiso '%s' alinakho ukuchazwa njenge-boolean.
