glib master - en to sl_SI translation catalogue (1212 entries)

en: Setting default applications not supported yet
sl_SI: Nastavljanje privzetih programov ni podprto

en: Setting application as last used for type not supported yet
sl_SI: Nastavljanje programa kot nazadnje uporabljenega za vrsto datotek ni podprto

en: Failed to find default application for content type ‘%s’
sl_SI: Iskanje privzetega programa za vrsto vsebine »%s« je spodletelo

en: Failed to find default application for URI Scheme ‘%s’
sl_SI: Iskanje privzetega programa za shemo »%s« je spodletelo

en: GApplication Options:
sl_SI: Možnosti GApplication:

en: Show GApplication options
sl_SI: Prikaže možnosti programa

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
sl_SI: Vstopi v način storitev (uporabi iz storitvenih datotek D-Bus)

en: Override the application’s ID
sl_SI: Prepiši ID programa

en: Print the application version
sl_SI: Izpiši različico programa

en: Replace the running instance
sl_SI: Zamenjaj trenutno zagnan primerek

en: Print help
sl_SI: Izpiši pomoč

en: [COMMAND]
sl_SI: [UKAZ]

en: Print version
sl_SI: Izpiši različico

en: Print version information and exit
sl_SI: Izpiši podatke o različici in končaj

en: List applications
sl_SI: Seznam znanih programov

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
sl_SI: Izpiši nameščene programe, ki se lahko zaženejo z vodila D-Bus (po datotekah .desktop)

en: Launch an application
sl_SI: Zagon programa

en: Launch the application (with optional files to open)
sl_SI: Zagon programa (z možnostjo določitve datoteke za odpiranje)

en: APPID [FILE…]
sl_SI: APPID [DATOTEKA ...]

en: Activate an action
sl_SI: Omogoči dejanje

en: Invoke an action on the application
sl_SI: Izvedi dejanje na programu

en: List available actions
sl_SI: Izpis dejanja na voljo

en: List static actions for an application (from .desktop file)
sl_SI: Izpiši statična dejanja za program (iz datoteke .desktop)

en: COMMAND
sl_SI: UKAZ

en: The command to print detailed help for
sl_SI: Ukaz, za katerega naj bo izpisana pomoč

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
sl_SI: Določila programa v zapisu vodila D-Bus (na primer: org.example.viewer)

note: Translators: commandline placeholder
en: FILE
sl_SI: DATOTEKA

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
sl_SI: Izbirno relativno ali absolutno ime datoteke oziroma naslov URI za odpiranje

en: The action name to invoke
sl_SI: Ime dejanja za zagon

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
sl_SI: Neobvezen parameter za priklic dejanja, v zapisu GVariant

en: Unknown command %s
sl_SI: Neznan ukaz %s

en: Usage:
sl_SI: Uporaba:

en: Arguments:
sl_SI: Argumenti:

en: [ARGS…]
sl_SI: [ARGUMENTI ...]

en: Commands:
sl_SI: Ukazi:

note: Translators: do not translate 'help', but please translate 'COMMAND'.
en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
sl_SI: Z ukazom »%s help UKAZ« se izpiše podrobna pomoč.

en: %s command requires an application id to directly follow
sl_SI: Ukaz %s zahteva ID programa, da mu neposredno sledi

en: invalid application id: “%s”
sl_SI: neveljaven ID programa: »%s«

note: Translators: %s is replaced with a command name like 'list-actions'
en: “%s” takes no arguments
sl_SI: »%s« ne prevzema argumentov

en: unable to connect to D-Bus: %s
sl_SI: povezava z vodilom D-Bus ni uspela: %s

en: error sending %s message to application: %s
sl_SI: Napaka pri pošiljanju sporočila %s programu: %s

en: action name must be given after application id
sl_SI: ime dejanja mora biti podano po določilu id programa

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
sl_SI: neveljavno ime dejanja: »%s«
    imena dejanj lahko tvorijo le številke in črke, vezaj » - « in pika » . «.

en: error parsing action parameter: %s
sl_SI: napaka razčlenjevanja parametra dejanja: %s

en: actions accept a maximum of one parameter
sl_SI: dejanja prejemajo največ en parameter

en: list-actions command takes only the application id
sl_SI: ukaz list-actions zahteva le id programa

en: unable to find desktop file for application %s
sl_SI: ni mogoče najti datoteke namizja za program %s

en: unrecognized command: %s
sl_SI: neprepoznan ukaz: %s

en: Too large count value passed to %s
sl_SI: Prevelika vrednost štetja poslana na %s

en: Seek not supported on base stream
sl_SI: Iskanje po osnovnem pretoku ni podprto

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
sl_SI: Ni mogoče razčleniti GBufferedInputStream

en: Stream is already closed
sl_SI: Pretok je že zaprt

en: Truncate not supported on base stream
sl_SI: Razčlenitev na osnovnem pretoku ni dovoljena

en: Operation was cancelled
sl_SI: Opravilo je bilo preklicano.

en: Invalid object, not initialized
sl_SI: Neveljaven predmet, opravilo ni začeto

en: Incomplete multibyte sequence in input
sl_SI: Neveljavno večbitno zaporedje na vhodu

en: Not enough space in destination
sl_SI: Ni dovolj prostora za cilju

en: Invalid byte sequence in conversion input
sl_SI: Neveljavno zaporedje bajtov na vhodu pretvorbe

en: Error during conversion: %s
sl_SI: Napaka med pretvorbo: %s

en: Cancellable initialization not supported
sl_SI: Dejanje prekinitve zagona ni podprto

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
sl_SI: Pretvorba iz nabora znakov »%s« v »%s« ni podprta

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
sl_SI: Ni mogoče odpreti pretvornika iz »%s« v »%s«

en: %s type
sl_SI: %s vrsta

en: Unknown type
sl_SI: Neznana vrsta

en: %s filetype
sl_SI: %s vrsta datoteke

en: Unexpected data after end of conversion
sl_SI: Nepričakovani podatki po koncu pretvorbe

en: GCredentials contains invalid data
sl_SI: GCredentials vsebuje neveljavne podatke

en: GCredentials is not implemented on this OS
sl_SI: Na tem OS predmet GCredentials ni podprt

en: There is no GCredentials support for your platform
sl_SI: Okolje ne podpira možnosti GCredentials

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
sl_SI: Predmet GCredentials na tem sistemu ne vsebuje ustreznega ID opravila

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
sl_SI: Na tem OS vohljanje po poverilih ni podprto

en: Unexpected early end-of-stream
sl_SI: Nepričakovan prezgodnji konec pretoka

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
sl_SI: Nepodprt ključ  »%s« v vnosu naslova  »%s«

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
sl_SI: Nesmiselna kombinacija za par ključ/vrednost v vnosu naslova »%s«

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
sl_SI: Naslov »%s« ni večkavem (zahtevana je pot, začasna mapa ali abstraktni ključ)

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
sl_SI: Napaka v naslovu »%s« – atribut »%s« je nepravilno oblikovan

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
sl_SI: Neznan ali nepodprt prenos »%s« za naslov »%s«

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
sl_SI: Predmet naslova »%s« ne vsebuje dvopičja ( : )

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
sl_SI: Transportno ime v naslovu predmeta »%s« ne sme biti prazno polje

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
sl_SI: Par ključ/vrednost %d, »%s« v predmetu naslova »%s« ne vsebuje enačaja

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
sl_SI: Par ključ/vrednost %d, »%s« v predmetu naslova »%s« ne sme vsebovati praznega ključa

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
sl_SI: Napaka neubežnega ključa ali vrednosti v paru ključ/vrednost %d, »%s«, v predmetu naslova »%s«

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
sl_SI: Napaka v naslovu »%s« – prenos unix zahteva enega izmed ključev »path« ali »abstract«

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus connection address, * the second is the literal name of an attribute in the address.
en: Error in address “%s” — the %s attribute is missing or malformed
sl_SI: Napaka v naslovu »%s« – atribut %s manjka ali pa je nepravilno oblikovan

en: Error auto-launching:
sl_SI: Napaka samodejnega zaganjanja:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
sl_SI: Napaka med odpiranjem enkratne datoteke »%s«: %s

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
sl_SI: Napaka med branjem iz enkratne datoteke »%s«: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
sl_SI: Napaka med branjem iz enkratne datoteke »%s«; pričakovanih 16 bajtov, pridobljenih pa %d

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
sl_SI: Napaka med pisanjem vsebine enkratne datoteke »%s« v pretok:

en: The given address is empty
sl_SI: Podan naslov je prazen.

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
sl_SI: Ni mogoče oživiti vodila sporočila, če je nastavljena možnost AT_SECURE

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
sl_SI: Ni mogoče oživiti vodila sporočila brez predmeta machine-id:

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
sl_SI: Ni mogoče samodejno zagnati vodila D-Bus brez nastavitve X11 $DISPLAY

en: Error spawning command line “%s”:
sl_SI: Napaka med oživljanjem ukazne vrstice »%s«:

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
sl_SI: Ni mogoče določiti naslova vodila seje (ni podprto v tem OS)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
sl_SI: Ni mogoče določiti naslova vodila iz okoljske spremenljivke DBUS_STARTER_BUS_TYPE – neznana vrednost »%s«

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
sl_SI: Ni mogoče določiti naslova vodila, kajti okoljska spremenljivka DBUS_STARTER_BUS_TYPE ni nastavljena

en: Unknown bus type %d
sl_SI: Neznana vrsta vodila %d

en: Unexpected lack of content trying to read a line
sl_SI: Nepričakovano pomanjkanje vsebine med branjem vrstice

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
sl_SI: Nepričakovano pomanjkanje vsebine med (varnem) branjem vrstice

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
sl_SI: Izčrpani so vsi razpoložljivi overitveni mehanizmi (poskusi: %s) (razpoložljivih: %s)

en: Unexpected lack of content trying to read a byte
sl_SI: Nepričakovano pomanjkanje vsebine med branjem podatkov

en: User IDs must be the same for peer and server
sl_SI: Uporabniški ID mora biti enak za odjemalca in strežnik

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
sl_SI: Prekinjeno s strani GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
sl_SI: Napaka med pridobivanjem podrobnosti mape »%s«: %s

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
sl_SI: Dovoljenja na mapi »%s« so napačno oblikovana. Pričakovano je dovoljenje 0700, pridobljeno pa 0%o

en: Error creating directory “%s”: %s
sl_SI: Napaka med ustvarjanjem mape »%s«: %s

en: Operation not supported
sl_SI: Opravilo ni podprto

en: Error opening keyring “%s” for reading:
sl_SI: Napaka med odpiranjem zbirke ključev »%s« za branje:

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
sl_SI: Vrstica %d zbirke ključev »%s« z vsebino »%s« je neustrezno oblikovana

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
sl_SI: Prvi žeton vrstice %d zbirke ključev pri »%s« z vsebino »%s« je neustrezno oblikovan

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
sl_SI: Drugi žeton vrstice %d zbirke ključev pri »%s« z vsebino »%s« je neustrezno oblikovana

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
sl_SI: Piškotka z ID %d v zbirki ključev »%s« ni mogoče najti

en: Error creating lock file “%s”: %s
sl_SI: Napaka med ustvarjanjem datoteke zaklepa »%s«: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
sl_SI: Napaka brisanja stare datoteke zaklepa »%s«: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
sl_SI: Napaka med zapiranjem (nepovezane) datoteke zaklepa »%s«: %s

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
sl_SI: Napaka med razvezovanjem datoteke zaklepa »%s«: %s

en: Error opening keyring “%s” for writing:
sl_SI: Napaka med odpiranjem zbirke ključev »%s« za branje:

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
sl_SI: (V nadaljevanju je spodletelo tudi sproščanje zaklepa »%s«: %s)

en: The connection is closed
sl_SI: Povezava je zaprta

en: Timeout was reached
sl_SI: Čas zakasnitve je potekel

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
sl_SI: Med izgrajevanjem povezave s strani odjemalca so bile odkrite nepodprte zastavice

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus interface, * the second is the path of an object.
en: No such interface “%s” on object at path %s
sl_SI: Vmesnik »%s« na predmetu na poti %s ne obstaja

en: No such property “%s”
sl_SI: Lastnost »%s« ne obstaja

en: Property “%s” is not readable
sl_SI: Lastnost »%s« ni berljiva

en: Property “%s” is not writable
sl_SI: Lastnost »%s« ni zapisljiva

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
sl_SI: Napaka med nastavljanjem lastnosti »%s«: pričakovana je vrsta »%s«, javljena pa »%s«.

en: No such interface “%s”
sl_SI: Vmesnik »%s« ne obstaja

en: No such method “%s”
sl_SI: Način »%s« ne obstaja

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
sl_SI: Vrsta sporočila »%s« se ne sklada s pričakovano vrsto »%s«

en: An object is already exported for the interface %s at %s
sl_SI: Za vmesnik %s pri %s je predmet že izvožen

en: Unable to retrieve property %s.%s
sl_SI: Ni mogoče pridobiti lastnosti %s.%s

en: Unable to set property %s.%s
sl_SI: Ni mogoče določiti lastnosti %s.%s

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
sl_SI: Način »%s« je vrnil vrsto »%s«, pričakovana pa je vrsta »%s«

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
sl_SI: Način »%s« na vmesniku »%s« s podpisom »%s« ne obstaja

en: A subtree is already exported for %s
sl_SI: Podrejeno drevo je že izvoženo za %s

en: Object does not exist at path “%s”
sl_SI: Predmeta na poti »%s« ni mogoče najti.

en: %s message: %s header field is invalid; expected a value of type ‘%s’
sl_SI: Sporočilo %s: polje glave %s ni veljavno; pričakovana je vrednost vrste »%s«

en: %s message: %s header field is missing or invalid
sl_SI: Sporočilo %s: manjka ali pa ni vpisane vrednosti polja glave %s

en: %s message: INVALID header field supplied
sl_SI: Sporočilo %s: podano je napačno polje glave INVALID

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus message type, * the second is the name of a header field and the third is * a value that is reserved for the given field.
en: %s message: %s header field is using the reserved value %s
sl_SI: Sporočilo %s: polje glave %s uporablja zadržano vrednost %s

en: %s message: INTERFACE header field does not contain a valid interface name
sl_SI: Sporočilo %s: polje glave INTERFACE nima vpisanega veljavnega imena vmesnika

en: %s message: MEMBER header field does not contain a valid member name
sl_SI: Sporočilo %s: polje glave MEMBER nima vpisanega veljavnega imena

en: %s message: ERROR_NAME header field does not contain a valid error name
sl_SI: Sporočilo %s: polje glave ERROR_NAME nima vpisanega veljavnega naziva napake

en: type is INVALID
sl_SI: vrsta je neveljavna

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
sl_SI[0]: Med poskusom branja %lu bajtov je bilo prejetih le %lu
sl_SI[1]: Med poskusom branja %lu bajtov je bil prejet le %lu
sl_SI[2]: Med poskusom branja %lu bajtov sta bila prejeta le %lu
sl_SI[3]: Med poskusom branja %lu bajtov so bili prejeti le %lu

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
sl_SI: Po nizu »%s« je pričakovan bajt NUL, vendar je bil zaznan %d

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
sl_SI: Pričakovan je veljaven UTF-8 niz, vendar je najdenih nepravilno število bajtov na bajtnem odmiku %d (dolžina niza %d). Do takrat veljaven UTF-8 niz je »%s«

en: Value nested too deeply
sl_SI: Vrednost je gnezdene pregloboko

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
sl_SI: Razčlenjena vrednost »%s« ni veljavna pot predmeta vodila D-Bus

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
sl_SI: Razčlenjena vrednost »%s« ni veljaven podpis vodila D-Bus

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
sl_SI[0]: Najdeno je polje dolžine %u bajtov, največja dovoljena pa je 2<<26 bajtov (64 MiB).
sl_SI[1]: Najdeno je polje dolžine %u bajta, največja dovoljena pa je 2<<26 bajtov (64 MiB).
sl_SI[2]: Najdeno je polje dolžine %u bajtov, največja dovoljena pa je 2<<26 bajtov (64 MiB).
sl_SI[3]: Najdeno je polje dolžine %u bajtov, največja dovoljena pa je 2<<26 bajtov (64 MiB).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
sl_SI: Zaznano je polje vrste »'a%c«, pričakovana pa je vrednost večkratnika %u bajtov, zaznanih pa je %u bajtov dolžine

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
sl_SI: V vodilu D-Bus prazne vrednosti niso dovoljene

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
sl_SI: Razčlenjena vrednost »%s« ni veljaven podpis vodila D-Bus

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
sl_SI: Napaka med ločevanjem GVariant iz zaporedja z vrsto niza »%s« iz D-Bus žične oblike

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
sl_SI: Neveljavna vrednost vrstnega reda zlogov. Pričakovana je ali vrednost 0x6c (» l «) ali 0x42 (» B «), najdena pa je vrednost 0x%02x

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
sl_SI: Neveljavna večja različica protokola. Pričakovana je 1, najdenih pa jih je več (%d)

en: Signature header found but is not of type signature
sl_SI: Glava podpisa je najdena, vendar ni ustrezno oblikovana

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
sl_SI: Glava podpisa s podpisom »%s« je najdena, vendar je telo sporočila prazno

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
sl_SI: Razčlenjena vrednost »%s« ni veljaven podpis vodila D-Bus (za telo)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
sl_SI[0]: V sporočilu ni glave podpisa, vendar je telo sporočila dolgo %u bajtov
sl_SI[1]: V sporočilu ni glave podpisa, vendar je telo sporočila dolgo %u bajt
sl_SI[2]: V sporočilu ni glave podpisa, vendar je telo sporočila dolgo %u bajta
sl_SI[3]: V sporočilu ni glave podpisa, vendar je telo sporočila dolgo %u bajte

en: Cannot deserialize message:
sl_SI: Sporočila ni mogoče ločiti iz zaporedja:

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
sl_SI: Napaka pri združevanju GVariant v zaporedje z vrsto niza »%s« v D-Bus žično obliko

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
sl_SI: Število opisnikov v sporočilu (%d) se razlikuje od polja glave (%d)

en: Cannot serialize message:
sl_SI: Sporočila ni bilo mogoče združiti v zaporedje:

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
sl_SI: Telo sporočila ima podpis »%s«, vendar v glavi ni podpisa

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
sl_SI: Telo sporočila ima podpis vrste »%s«, vendar je podpis v polju glave »%s«

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
sl_SI: Telo sporočila je prazno, vendar je v polju glave podpis »(%s)«

en: Error return with body of type “%s”
sl_SI: Napaka vrnjena s telesom vrste »%s«

en: Error return with empty body
sl_SI: Napaka vrnjena s praznim telesom

en: (Type any character to close this window)
sl_SI: (S pritiskom na katerikoli znak, se okno zapre)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
sl_SI: Vodilo seje DBus ni zagnano, zato je samodejni zagon spodletel

en: Unable to get Hardware profile: %s
sl_SI: Ni mogoče pridobiti strojnega profila: %s

note: Translators: Both placeholders are file paths
en: Unable to load %s or %s:
sl_SI: Ni mogoče naložiti %s oziroma %s:

en: Error calling StartServiceByName for %s:
sl_SI: Napaka med klicanjem predmeta StartServiceByName za %s:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
sl_SI: Nepričakovan odgovor %d iz načina StartServiceByName(»%s«)

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
sl_SI: Ni mogoče sklicati načina; posredniški strežnik za znano ime %s brez lastnika je bil zgrajen z zastavico  G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START

en: Abstract namespace not supported
sl_SI: Abstraktni imenski prostor ni podprt

en: Cannot specify nonce file when creating a server
sl_SI: Med ustvarjanjem strežnika ni mogoče določiti enkratne datoteke

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
sl_SI: Napaka med zapisovanjem enkratne datoteke na »%s«: %s

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
sl_SI: Niz »%s« ni veljaven D-Bus GUID

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
sl_SI: Na nepodprtem načinu prenosa »%s« ni mogoče poslušati

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
sl_SI: Ukazi:
      help         Prikaže te podrobnosti
      introspect   Samo-preveri oddaljen predmet
      monitor      Nadzoruje oddaljen predmet
      call         Pokliče metodo nad oddaljenim predmetom
      emit         Odda signal
      wait         Zahteva prikaz imena vodila
    
    Uporabite »%s COMMAND --help« za pomoč o posameznem ukazu.

en: Error: %s
sl_SI: Napaka: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
sl_SI: Napaka med samopreverjanjem XML: %s

en: Error: %s is not a valid name
sl_SI: Napaka: %s ni veljavno ime

en: Error: %s is not a valid object path
sl_SI: Napaka: %s ni veljavna pot predmeta

en: Connect to the system bus
sl_SI: Poveži s sistemskim vodilom

en: Connect to the session bus
sl_SI: Poveži z vodilom seje

en: Connect to given D-Bus address
sl_SI: Poveži s podanim naslovom vodila D-Bus

en: ADDRESS
sl_SI: NASLOV

en: Connection Endpoint Options:
sl_SI: Možnosti končnih točk povezave:

en: Options specifying the connection endpoint
sl_SI: Možnosti, ki določajo končne točke povezave

en: No connection endpoint specified
sl_SI: Ni določene končne točke povezave

en: Multiple connection endpoints specified
sl_SI: Določenih je več povezav končne točke

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
sl_SI: Opozorilo: na osnovi podatkov samopregleda, vmesnik »%s« ne obstaja

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
sl_SI: Opozorilo: na osnovi podatkov samopregleda, način »%s« ne obstaja na vmesniku »%s«

en: Error adding handle %d: %s
sl_SI: Napaka med dodajanjem ročnika: %d: %s

en: Optional destination for signal (unique name)
sl_SI: Izbirni cilj za signal (enoznačno ime)

en: Object path to emit signal on
sl_SI: Pot predmeta za oddajanje signala

en: Signal and interface name
sl_SI: Ime signala in vmesnika

en: Emit a signal.
sl_SI: Oddaj signal.

en: Error connecting: %s
sl_SI: Napaka med povezovanjem: %s

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
sl_SI: Napaka: %s ni veljavno enoznačno ime vodila.

en: Error: Object path is not specified
sl_SI: Napaka: pot predmeta ni določena

en: Error: Signal name is not specified
sl_SI: Napaka: ime signala ni določeno

en: Error: Signal name “%s” is invalid
sl_SI: Napaka: ime signala »%s« ni veljavno

en: Error: %s is not a valid interface name
sl_SI: Napaka: %s ni veljavno ime vmesnika.

en: Error: %s is not a valid member name
sl_SI: Napaka: %s ni veljavno ime predmeta.

note: Use the original non-"parse-me-harder" error
en: Error parsing parameter %d: %s
sl_SI: Napaka med razčlenjevanjem parametra %d: %s

en: Error flushing connection: %s
sl_SI: Napaka med počiščenjem povezave: %s

en: Destination name to invoke method on
sl_SI: Ime cilja za sklicanje načina

en: Object path to invoke method on
sl_SI: Pot do predmeta za sklicanje načina

en: Method and interface name
sl_SI: Ime načina in vmesnika

en: Timeout in seconds
sl_SI: Časovni zamik v sekundah

en: Allow interactive authorization
sl_SI: Dovoli interaktivno overjanje

en: Invoke a method on a remote object.
sl_SI: Skliči način na oddaljenem predmetu.

en: Error: Destination is not specified
sl_SI: Napaka: cilj ni določen

en: Error: %s is not a valid bus name
sl_SI: Napaka: %s ni veljavno ime vodila

en: Error: Method name is not specified
sl_SI: Napaka: ime načina ni določeno

en: Error: Method name “%s” is invalid
sl_SI: Napaka: ime načina »%s« ni veljavno

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
sl_SI: Napaka med razčlenjevanjem parametra %d vrste »%s«: %s

en: Destination name to introspect
sl_SI: Samopreverjanje ciljnega imena

en: Object path to introspect
sl_SI: Samopreverjanje poti predmeta

en: Print XML
sl_SI: Natisni XML

en: Introspect children
sl_SI: Samopreverjanje podrejenih predmetov

en: Only print properties
sl_SI: Natisni le lastnosti

en: Introspect a remote object.
sl_SI: Samopreverjanje oddaljenega predmeta.

en: Destination name to monitor
sl_SI: Nadzor ciljnega imena

en: Object path to monitor
sl_SI: Nadzor poti predmeta

en: Monitor a remote object.
sl_SI: Nadzoruj oddaljeni predmet.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
sl_SI: Napaka: ni mogoče nadzirati povezav mimo sporočilnega vtiča

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
sl_SI: Storitev, ki naj se začne, preden začne program čakati na drugo (ime)

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
sl_SI: Časovni zamik, po katerem je program končan z napako (v sekundah); vrednost 0 onemogoči zamik (privzeto)

en: [OPTION…] BUS-NAME
sl_SI: [MOŽNOST …] IME-VODILA

en: Wait for a bus name to appear.
sl_SI: Počakaj na izpis imena vodila.

en: Error: A service to activate for must be specified.
sl_SI: Napaka: storitev za omogočanje mora biti določena.

en: Error: A service to wait for must be specified.
sl_SI: Napaka: storitev za čakanje mora biti določena.

en: Error: Too many arguments.
sl_SI: Napaka: navedenih je preveč argumentov.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
sl_SI: Napaka: %s ni veljavno enoznačno ime vodila.

en: Not authorized to change debug settings
sl_SI: Za spreminjanje nastavitev razhroščevanja so zahtevana posebna dovoljenja

en: Unnamed
sl_SI: Neimenovano

en: Desktop file didn’t specify Exec field
sl_SI: Namizna datoteka ne vsebuje določenega polja Exec

en: Unable to find terminal required for application
sl_SI: Ni mogoče najti terminala, ki ga zahteva program

en: Program ‘%s’ not found in $PATH
sl_SI: Programa »%s« na poti $PATH ni mogoče najti

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti nastavitvene mape uporabnikovega programa %s: %s

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti uporabnikove nastavitvene mape MIME %s: %s

en: Application information lacks an identifier
sl_SI: Podatki programa so brez določila

en: Can’t create user desktop file %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti uporabnikove datoteke namizja %s

en: Custom definition for %s
sl_SI: Določilo po meri za %s

en: drive doesn’t implement eject
sl_SI: pogona ni mogoče izvreči

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
sl_SI: pogon ne vključuje ukaza izvrzi ali izvrzi_z_dejanjem

en: drive doesn’t implement polling for media
sl_SI: pogon ne podpira preverjanja enote

en: drive doesn’t implement start
sl_SI: pogon ne vključuje možnosti zagona

en: drive doesn’t implement stop
sl_SI: pogon ne vključuje možnosti zaustavitve

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
sl_SI: Ozadnji program TLS ne vključuje pridobivanje vezi TLS

en: TLS support is not available
sl_SI: Podpora TLS ni na voljo

en: DTLS support is not available
sl_SI: Podpora za DTLS ni na voljo

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
sl_SI: Ni mogoče upravljati z različico %d kodiranja GEmblem

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
sl_SI: Nepravilno oblikovana znakov (%d) v kodiranju GEmblem

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
sl_SI: Ni mogoče upravljati z različico %d kodiranja GEmblemedIcon

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
sl_SI: Nepravilno oblikovana znakov (%d) v kodiranju GEmblemedIcon

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
sl_SI: Pričakovan GEmblem za GEmblemedIcon

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists.
en: Containing mount does not exist
sl_SI: Obstoječa enota ne obstaja

en: Can’t copy over directory
sl_SI: Ni mogoče kopirati prek mape

en: Can’t copy directory over directory
sl_SI: Ni mogoče kopirati mape prek mape

en: Target file exists
sl_SI: Ciljna datoteka obstaja

en: Can’t recursively copy directory
sl_SI: Ni mogoče kopirati drevesne zgradbe map

en: Copy file range not supported
sl_SI: Kopiranje obsega datotek ni podprto

en: Error splicing file: %s
sl_SI: Napaka med prepletanjem datoteke: %s

en: Splice not supported
sl_SI: Splice ni podprt

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
sl_SI: Kopiranje (sklic povezave/kloniranje) med različnimi priklopi ni podprto

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
sl_SI: Kopiranje (sklic povezave/kloniranje) ni podprto ali pa ni veljavno

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
sl_SI: Kopiranje (sklic povezave/kloniranje) ni podprto, ali pa ni delovalo

en: Cannot retrieve attribute %s
sl_SI: Ni mogoče pridobiti atributa %s

en: Can’t copy special file
sl_SI: Ni mogoče kopirati posebne datoteke

en: Invalid symlink value given
sl_SI: Neveljavna vrednost simbolne povezave

en: Symbolic links not supported
sl_SI: Simbolne povezave niso podprte

en: Trash not supported
sl_SI: Smeti niso podprte

en: File names cannot contain “%c”
sl_SI: Ni mogoče uporabiti »%c« v imenu datoteke

en: Failed to create a temporary directory for template “%s”: %s
sl_SI: Ustvarjanje začasne mape za predlogo »%s« je spodletelo: %s

en: volume doesn’t implement mount
sl_SI: enota ne podpira priklopa

en: No application is registered as handling this file
sl_SI: Na voljo ni programa z a upravljanje s to datoteko

en: Enumerator is closed
sl_SI: Številčnik je zaprt

en: File enumerator has outstanding operation
sl_SI: Številčnik izvaja izredno dejanje

en: File enumerator is already closed
sl_SI: Številčnik datotek je že zaprt

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
sl_SI: Ni mogoče upravljati z različico %d kodiranja GFileIcon

en: Malformed input data for GFileIcon
sl_SI: Nepravilno oblikovani podatki za GFileIcon

en: Stream doesn’t support query_info
sl_SI: Pretok ne podpira query_info

en: Seek not supported on stream
sl_SI: Iskanje po pretoku ni podprto

en: Truncate not allowed on input stream
sl_SI: Razčlenitev ni dovoljena na dovodnem pretoku

en: Truncate not supported on stream
sl_SI: Razčlenitev ni podprta na pretoku

en: Invalid hostname
sl_SI: Neveljavno ime gostitelja

en: Bad HTTP proxy reply
sl_SI: Neustrezen odziv posredniškega strežnika HTTP

en: HTTP proxy connection not allowed
sl_SI: Overitev s posredniškim strežnikom HTTP ni dovoljena

en: HTTP proxy authentication failed
sl_SI: Overitev s posredniškim strežnikom HTTP je spodletala

en: HTTP proxy authentication required
sl_SI: Zahtevana je overitev s posredniškim strežnikom HTTP

en: HTTP proxy connection failed: %i
sl_SI: Povezava s posredniškim strežnikom HTTP je spodletela: %i

en: HTTP proxy response too big
sl_SI: Odziv posredniškegam strežnika HTTP je preobsežen.

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
sl_SI: Povezava s posredniškim strežnikom HTTP je nepričakovano končana.

en: Wrong number of tokens (%d)
sl_SI: Napačno število znakov (%d)

en: No type for class name %s
sl_SI: Ni določenega imena razreda %s

en: Type %s does not implement the GIcon interface
sl_SI: Vrsta %s ne vstavlja vmesnika GIcon

en: Type %s is not classed
sl_SI: Vrste %s ni uvrščena v razred

en: Malformed version number: %s
sl_SI: Nepravilno oblikovana številka različice: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
sl_SI: Vrsta %s ne vstavlja from_tokens() vmesnika GIcon

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
sl_SI: Ni mogoče ravnati z navedeno različico kodiranja ikone

en: No address specified
sl_SI: Naslov ni naveden

en: Length %u is too long for address
sl_SI: Dolžina %u je predolga za naslov

en: Address has bits set beyond prefix length
sl_SI: Naslov ima določene bite prek dolžine predpone

en: Could not parse “%s” as IP address mask
sl_SI: Ni mogoče razčleniti »%s« kot maske naslova IP

en: Not enough space for socket address
sl_SI: Ni dovolj prostora za naslov vtiča

en: Unsupported socket address
sl_SI: Nepodprti naslov vtiča

en: Input stream doesn’t implement read
sl_SI: Vhodni pretok ne podpira branja

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
sl_SI: Pretok izvaja izredno dejanje

en: Copy with file
sl_SI: Kopiraj z datoteko

en: Keep with file when moved
sl_SI: Ohrani z datoteko ob premikanju

en: “version” takes no arguments
sl_SI: »različica« ne prevzema argumentov

en: Usage:
sl_SI: Uporaba:

en: Print version information and exit.
sl_SI: Izpiši podatke o različici in končaj.

en: Concatenate files to standard output
sl_SI: Spoji datoteke in jih izpiši na standardni izhod

en: Copy one or more files
sl_SI: Kopiraj eno ali več datotek

en: Show information about locations
sl_SI: Pokaži podatke o mestih

en: Launch an application from a desktop file
sl_SI: Zagon programa iz datoteke namizja

en: List the contents of locations
sl_SI: Izpiši seznam vsebine mest

en: Get or set the handler for a mimetype
sl_SI: Pridobi ali določi ročnik za vrsto MIME

en: Create directories
sl_SI: Ustvarite mape

en: Monitor files and directories for changes
sl_SI: Spremljaj spremembe datotek in map

en: Mount or unmount the locations
sl_SI: Priklop oziroma odklop mest

en: Move one or more files
sl_SI: Premakni eno ali več datotek

en: Open files with the default application
sl_SI: Odpri datoteke s privzetim programom

en: Rename a file
sl_SI: Preimenuj datoteko

en: Delete one or more files
sl_SI: Izbriši eno ali več datotek

en: Read from standard input and save
sl_SI: Preberi prek standardnega vhoda in shrani

en: Set a file attribute
sl_SI: Določi atribut datoteke

en: Move files or directories to the trash
sl_SI: Premakni datoteke in mape v smeti

en: Lists the contents of locations in a tree
sl_SI: Izpiši vsebino v drevesni obliki

en: Commands:
sl_SI: Ukazi:

en: Use %s to get detailed help.
sl_SI: Z ukazom %s se izpiše podrobna pomoč.

en: Error writing to stdout
sl_SI: Napaka med pisanjem v standardni odvod

note: Translators: commandline placeholder
en: LOCATION
sl_SI: MESTO

en: Concatenate files and print to standard output.
sl_SI: Spoji datoteke in jih izpiši na standardni izhod.

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
sl_SI: Program gio cat deluje enako kot ukaz cat z razliko, da uporablja
    oddaljen GIO namesto krajevnih poti do datotek. Primer: kot pot je
    mogoče uporabiti smb://strežnik/vir/datoteka.txt.

en: No locations given
sl_SI: Ni podanih mest

en: No target directory
sl_SI: Ni ciljne mape

en: Show progress
sl_SI: Pokaži napredek

en: Prompt before overwrite
sl_SI: Opozori pred prepisovanjem

en: Preserve all attributes
sl_SI: Ohrani vse atribute

en: Backup existing destination files
sl_SI: Varnostno kopiraj obstoječe ciljne datoteke

en: Never follow symbolic links
sl_SI: Nikoli ne sledi simbolnim povezavam

en: Use default permissions for the destination
sl_SI: Uporabi privzeta dovoljenja za ciljno mesto

en: Use default file modification timestamps for the destination
sl_SI: Uporabi privzete časovne žige sprememb datoteke za ciljno mesto

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
sl_SI: Preneseno %s od %s (%s/s)

note: Translators: commandline placeholder
en: SOURCE
sl_SI: VIR

note: Translators: commandline placeholder
en: DESTINATION
sl_SI: CILJ

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
sl_SI: Kopiraj eno ali več datotek iz VIRA na CILJ.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
sl_SI: Program gio copy deluje enako kot ukaz cp z razliko, da uporablja
    oddaljen GIO namesto krajevnih poti do datotek. Primer: kot pot je
    mogoče uporabiti smb://strežnik/vir/datoteka.txt.

en: Destination %s is not a directory
sl_SI: CIljni predmet %s ni mapa

en: %s: overwrite “%s”?
sl_SI: %s: Ali želite prepisati »%s«?

en: List writable attributes
sl_SI: Izpiši zapisljive atribute

en: Get file system info
sl_SI: Pridobi podrobnosti datotečnega sistema

en: The attributes to get
sl_SI: Zahtevani atributi

en: ATTRIBUTES
sl_SI: ATRIBUTI

en: Don’t follow symbolic links
sl_SI: Ne sledi simbolnim povezavam

en: attributes:
sl_SI: atributi:

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: display name: %s
sl_SI: prikaži ime: %s

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: edit name: %s
sl_SI: uredi ime: %s

en: name: %s
sl_SI: ime: %s

en: type: %s
sl_SI: vrsta: %s

en: size:
sl_SI: velikost:

en: hidden
sl_SI: skrito

en: uri: %s
sl_SI: naslov URI: %s

en: local path: %s
sl_SI: Krajevna pot: %s

en: unix mount: %s%s %s %s %s
sl_SI: priklopna točka unix: %s%s %s %s %s

en: Settable attributes:
sl_SI: Nastavljivi atributi:

en: Writable attribute namespaces:
sl_SI: Imenski prostor zapisljivih atributov:

en: Show information about locations.
sl_SI: Pokaže podatke o mestih.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
sl_SI: Program gio info deluje enako kot ukaz ls z razliko, da uporablja
    oddaljen GIO namesto krajevnih poti do datotek. Primer: kot pot je
    mogoče uporabiti smb://strežnik/vir/datoteka.txt. Atributi datoteke
    so lahko navedeni z imeni GIO, na primer standard::ikona, ali pa le z
    imenskim prostorom, na primer: unix ali z » * «, ki ustreza vsem.

note: Translators: commandline placeholder
en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
sl_SI: DATOTEKA-NAMIZJA [ARGUMENT …]

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
sl_SI: Zagon programa prek datoteke desktop skupaj z izbirnimi argumenti ukaza.

en: No desktop file given
sl_SI: Ni nobene podane datoteke namizja

en: The launch command is not currently supported on this platform
sl_SI: Ukaz za zagon trenutno v tem okolju ni podprt.

en: Unable to load ‘%s’: %s
sl_SI: Ni mogoče naložiti »%s«: %s

en: Unable to load application information for ‘%s’
sl_SI: Ni mogoče naložiti podrobnosti programa »%s«.

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
sl_SI: Ni mogoče zagnati programa »%s«: %s

en: Show hidden files
sl_SI: Pokaži skrite datoteke

en: Use a long listing format
sl_SI: Uporabi zapis v dolgi obliki

en: Print display names
sl_SI: Izpiši prikazna imena

en: Print full URIs
sl_SI: Izpiši celotne naslove URI

en: List the contents of the locations.
sl_SI: Izpiši vsebino mest.

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
sl_SI: Program gio list deluje enako kot ukaz ls z razliko, da uporablja
    oddaljen GIO namesto krajevnih poti do datotek. Primer: kot pot je
    mogoče uporabiti smb://strežnik/vir/datoteka.txt. Atributi datoteke
    so lahko navedeni z imeni GIO, na primer standard::ikona.

note: Translators: commandline placeholder
en: MIMETYPE
sl_SI: VRSTA-MIME

en: HANDLER
sl_SI: ROČNIK

en: Get or set the handler for a mimetype.
sl_SI: Pridobi ali določi ročnik za vrsto MIME.

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
sl_SI: Če ročnik ni podan, se izpiše seznam priporočene programske
    opreme za vrsto MIME, če pa je podan, je določen kot privzet
    ročnik za to vrsto MIME.

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
sl_SI: Določiti je treba eno vrsto MIME in pogojno ročnik

en: No default applications for “%s”
sl_SI: Ni privzetega programa za »%s«

en: Default application for “%s”: %s
sl_SI: Privzet program za »%s«: %s

en: Registered applications:
sl_SI: Vpisani programi:

en: No registered applications
sl_SI: Ni vpisanih programov.

en: Recommended applications:
sl_SI: Priporočeni programi:

en: No recommended applications
sl_SI: Ni priporočenih programov.

en: Failed to load info for handler “%s”
sl_SI: Nalaganje podrobnosti ročnika »%s« je spodletelo.

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
sl_SI: Določanje »%s« kot privzet ročnik za »%s« je spodletelo: %s

en: Create parent directories
sl_SI: Ustvari nadrejene mape

en: Create directories.
sl_SI: Ustvarjanje map

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
sl_SI: Program gio mkdir deluje enako kot ukaz mkdir z razliko, da uporablja
    oddaljen GIO namesto krajevnih poti do datotek. Primer: kot pot je
    mogoče uporabiti smb://strežnik/vir/mapa.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
sl_SI: Nadzor mape (privzeto: odvisno od vrste)

en: Monitor a file (default: depends on type)
sl_SI: Nadzor datoteke (privzeto: odvisno od vrste)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
sl_SI: Nadzira spremembe datotek (prek trdih povezav)

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
sl_SI: Nadzira datoteko, vendar ne shranjuje poročil sprememb

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
sl_SI: Zabeleži premikanja in preimenovanja kot enostavne dogodke izbrisano/ustvarjeno

en: Watch for mount events
sl_SI: Spremljaj dogodke priklopne točke

en: Monitor files or directories for changes.
sl_SI: Spremljaj spremembe map in datotek.

en: Mount as mountable
sl_SI: priklopi kot priklopno

en: Mount volume with device file, or other identifier
sl_SI: Priklopi nosilec z datoteko naprave oz. drugim določilnikom

en: Unmount
sl_SI: Odklopi

en: Eject
sl_SI: Izvrzi

en: Stop drive with device file
sl_SI: Zaustavi pogon z datoteko naprave

en: DEVICE
sl_SI: NAPRAVA

en: Unmount all mounts with the given scheme
sl_SI: Odklopi vse priklope s podano shemo

en: SCHEME
sl_SI: SHEMA

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
sl_SI: Prezri opravila datotek med odklapljanjem oziroma izmetavanjem priklopa

en: Use an anonymous user when authenticating
sl_SI: Uporabni brezimne podatke za overjanje

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List user-interesting volumes, drives and mounts
sl_SI: Navedite za uporabnike zanimive nosilce, pogone in priklope

en: Monitor user-interesting volume, drive and mount events
sl_SI: Spremljajte za uporabnika zanimive dogodke nosilcev, pogonov in priklopov

en: Show extra information
sl_SI: Pokaži dodatne podrobnosti

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
sl_SI: Številska koda PIM za odklepanje razdelka VeraCrypt

en: Mount a TCRYPT hidden volume
sl_SI: Priklopi skrit razdelek TCRYPT

en: Mount a TCRYPT system volume
sl_SI: Priklopi sistemski razdelek TCRYPT

en: Anonymous access denied
sl_SI: Brezimen dostop ni dovoljen!

en: No drive for device file
sl_SI: Ni določenega pogona za datoteko naprave

en: No volume for given ID
sl_SI: Ni nosilca za podano določilo ID

en: Mount or unmount the locations.
sl_SI: Priklop oziroma odklop različnih nosilcev

en: Don’t use copy and delete fallback
sl_SI: Ne ustvari kopije in izbriši povrnitvene datoteke

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
sl_SI: Premakni datoteke iz VIRA na CILJ.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
sl_SI: Program gio move deluje enako kot ukaz mv z razliko, da uporablja
    oddaljen GIO namesto krajevnih poti do datotek. Primer: kot pot je
    mogoče uporabiti smb://strežnik/vir/datoteka.txt.

en: Target %s is not a directory
sl_SI: Cilj %s ni mapa

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
sl_SI: Odpre datoteke s privzetim programom, ki
    je nastavljen za odpiranje te vrste datotek.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
sl_SI: Prezri neobstoječe datoteke in ne opozarjaj

en: Delete the given files.
sl_SI: Izbriši podane datoteke.

en: NAME
sl_SI: IME

en: Rename a file.
sl_SI: Preimenovanje datoteke

en: Missing argument
sl_SI: Manjka argument

en: Too many arguments
sl_SI: Navedenih je preveč argumentov

en: Rename successful. New uri: %s
sl_SI: Preimenovanje je bilo uspešno. Nov naslov URI: %s

en: Only create if not existing
sl_SI: Ustvari le, če ne obstaja

en: Append to end of file
sl_SI: Pripni na konec datoteke

en: When creating, restrict access to the current user
sl_SI: Med ustvarjanjem omeji dostop trenutnemu uporabniku

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
sl_SI: Med zamenjavo zamenjaj ciljno mesto, kot da to še ne obstaja.

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
sl_SI: Natisni novo oznako etag na koncu

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
sl_SI: Oznaka Etag datoteke, ki bo prepisana

en: Error reading from standard input
sl_SI: Napaka branja prek standardnega dovoda

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
sl_SI: Oznaka Etag ni na voljo

en: Read from standard input and save to DEST.
sl_SI: Preberi preko standardnega vhoda in shrani na CILJ.

en: No destination given
sl_SI: Ni podanega cilja

en: Type of the attribute
sl_SI: Vrsta atributa

en: TYPE
sl_SI: VRSTA

en: Unset given attribute
sl_SI: Odstrani podan atribut

en: ATTRIBUTE
sl_SI: ATRIBUT

en: VALUE
sl_SI: VREDNOST

en: Set a file attribute of LOCATION.
sl_SI: Določitev atributa MESTA za datoteko

en: Location not specified
sl_SI: Mesto ni določeno

en: Attribute not specified
sl_SI: Atribut ni določen

en: Value not specified
sl_SI: Vrednost ni določena

en: Invalid attribute type “%s”
sl_SI: Neveljavna vrsta atributa »%s«

en: Empty the trash
sl_SI: Izprazni smeti

en: List files in the trash with their original locations
sl_SI: Izpiši seznam datotek v smeteh z navedbo izvornega mesta.

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
sl_SI: Obnovi datoteko iz smeti na njeno izvorno mesto (upoštevajoč drevesno strukturo)

en: Unable to find original path
sl_SI: Ni mogoče določiti izvorne poti.

en: Unable to recreate original location:
sl_SI: Ni mogoče poustvariti izvornega mesta:

en: Unable to move file to its original location:
sl_SI: Ni mogoče premakniti datoteke na njeno izvorno mesto:

en: Move/Restore files or directories to the trash.
sl_SI: Premakni/Obnovi datoteke in mape v smeteh.

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
sl_SI: Opomba: če izvorna datoteka že obstaja in je uporabljen argument --restore,
    ta ne bo prepisana, če ni uporabljen tudi argument --force.

en: Location given doesn't start with trash:///
sl_SI: Podano mesto se ne začne z trash:///

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
sl_SI: Sledi simbolnim povezavam, priklopom in bližnjicam map

en: List contents of directories in a tree-like format.
sl_SI: Izpiši seznam vsebine map v drevesni obliki.

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
sl_SI: Predmet <%s> ni dovoljen znotraj predmeta <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
sl_SI: Predmet <%s> ni dovoljen na vrhnji ravni

en: File %s appears multiple times in the resource
sl_SI: Datoteka %s se v viru pojavi večkrat

en: Failed to locate “%s” in any source directory
sl_SI: Datoteke »%s« ni mogoče najti v nobeni mapi virov

en: Failed to locate “%s” in current directory
sl_SI: Datoteke »%s« ni mogoče najti v trenutni mapi

en: Unknown processing option “%s”
sl_SI: Neznana možnost obdelovanja »%s«

note: Translators: the first %s is a gresource XML attribute, * the second %s is an environment variable, and the third * %s is a command line tool
en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
sl_SI: Zahtevan ja atribut %s, vendar spremenljivka %s ni nastavljena, orodje ukazne vrstice  %s pa ni vpisano na poti PATH

en: Error reading file %s: %s
sl_SI: Napaka med branjem datoteke %s: %s

en: Error compressing file %s
sl_SI: Napaka med stiskanjem datoteke %s

en: text may not appear inside <%s>
sl_SI: besedilo se ne sme pojaviti znotraj <%s>

en: Show program version and exit
sl_SI: Izpiši podrobnosti različice in končaj

en: Name of the output file
sl_SI: Ime izhodne datoteke

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
sl_SI: Mape, iz katerih naj bodo prebrane datoteke (privzeto je to trenutna mapa)

en: DIRECTORY
sl_SI: MAPA

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
sl_SI: Ustvari odvod v obliki, izbrani s pripono imena ciljne datoteke

en: Generate source header
sl_SI: Ustvari glavo vira

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
sl_SI: Ustvari izvorno kodo za povezavo datoteke virov z vašo kodo

en: Generate dependency list
sl_SI: Ustvari seznam odvisnosti.

en: Name of the dependency file to generate
sl_SI: Ime ustvarjene datoteke odvisnosti za ustvarjanje

en: Include phony targets in the generated dependency file
sl_SI: Vključi lažne cilje v ustvarjeni datoteki odvisnosti

en: Don’t automatically create and register resource
sl_SI: Vira ne ustvari in ne vpiši samodejno

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
sl_SI: Ne izvozi funkcij; te je treba deklarirati v G_GNUC_INTERNAL

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
sl_SI: Ne vgrajuj podatkov vira v datoteko C; predvidi zunanjo povezavo

en: C identifier name used for the generated source code
sl_SI: Določilo imena jezika C za ustvarjanje izvorne kode

en: IDENTIFIER
sl_SI: DOLOČILO

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
sl_SI: Ciljni prevajalnik C (privzeto: okoljska spremenljivka CC)

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
sl_SI: Kodno prevedi določilo vira v datoteko vira.
    Datoteke določil vira imajo pripone .gresource.xml,
    datoteke vira pa pripono .gresource.

en: You should give exactly one file name
sl_SI: Podati je treba natanko eno ime datoteke

en: nick must be a minimum of 2 characters
sl_SI: vzdevek mora vsebovati najmanj 2 znaka

en: Invalid numeric value
sl_SI: Neveljavna številčna vrednost

en: <value nick='%s'/> already specified
sl_SI: <alias value='%s'/> je že določeno

en: value='%s' already specified
sl_SI: <alias value='%s'/> je že določena

en: flags values must have at most 1 bit set
sl_SI: zastavice morajo biti nastavljene vsaj kot 1 bitni niz

en: <%s> must contain at least one <value>
sl_SI: <%s> oznaka mora vsebovati vsaj eno <value>

en: <%s> is not contained in the specified range
sl_SI: <%s> ni znotraj določenega obsega

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
sl_SI: <%s> ni veljavni član določene oštevilčene vrste

en: <%s> contains string not in the specified flags type
sl_SI: <%s> vsebuje niz, ki ni med določenimi vrstami zastavic

en: <%s> contains a string not in <choices>
sl_SI: <%s> vsebuje niz, ki ni med izbirami <choices>

en: <range/> already specified for this key
sl_SI: <range/> je za ta ključ že določen

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
sl_SI: <range> ni dovoljena vrednost vrste »%s«

en: <range> specified minimum is greater than maximum
sl_SI: najmanjša vrednost <range> je večja od največje vrednosti

en: unsupported l10n category: %s
sl_SI: nepodprta kategorija l10n: %s

en: l10n requested, but no gettext domain given
sl_SI: zahtevan je predmet l10n, vendar pa ni podana domena gettext

en: translation context given for value without l10n enabled
sl_SI: podan je prevod, ni pa omogočena podpora za l10n

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
sl_SI: Razčlenjevanje vrednosti <default> vrste »%s« je spodletelo:

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
sl_SI: <choices> ni mogoče določiti za ključe, označene kot oštevilčene vrste

en: <choices> already specified for this key
sl_SI: <choices> so za ta ključ že določene

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
sl_SI: <choices> ni dovoljena vrednost vrste »%s«

en: <choice value='%s'/> already given
sl_SI: <choice value='%s'/> je že podano

en: <choices> must contain at least one <choice>
sl_SI: vrednost <choices> mora vsebovati vsaj en <choice>

en: <aliases> already specified for this key
sl_SI: <aliases> je za ta ključ že določen

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
sl_SI: <aliases> je mogoče določiti le za ključe z oštevilčenimi vrednostmi, z vrsto zastavic ali za <choices>

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
sl_SI: vrednost <alias value='%s'/> je podana, čeprav je »%s« že veljaven član oštevilčene vrste

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
sl_SI: <alias value='%s'/> je podano, vendar je <choice value='%s'/> že podan given

en: <alias value='%s'/> already specified
sl_SI: <alias value='%s'/> je že določeno

en: alias target “%s” is not in enumerated type
sl_SI: cilj vzdevka »%s« ni oštevilčene vrste

en: alias target “%s” is not in <choices>
sl_SI: cilj vzdevka »%s« ni med izbirami <choices>

en: <aliases> must contain at least one <alias>
sl_SI: vrednost <aliases> mora vsebovati vsaj en <alias>

en: Empty names are not permitted
sl_SI: Prazna polja imen niso dovoljena.

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
sl_SI: Neveljavno ime »%s«: imena se morajo začeti z malo črko.

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
sl_SI: Neveljavno ime »%s«: neveljaven znak »%c«; dovoljene so samo male črke, številke in vezaj (» - «).

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
sl_SI: Neveljavno ime »%s«: zaporedna vezaja (» -- «) nista dovoljena.

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
sl_SI: Neveljavno ime »%s«: zadnji znak ne sme biti vezaj (» - «).

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
sl_SI: Neveljavno ime »%s«: največja dolžina je 1024

en: <child name='%s'> already specified
sl_SI: <child name=»%s«> je že določeno

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
sl_SI: Shemi »list-of« ni mogoče dodati ključev.

en: <key name='%s'> already specified
sl_SI: <key name=»%s«> je že določeno

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
sl_SI: <key name=»%s«> sence <key name=»%s«> v <schema id=»%s«>; za spreminjanje vrednosti uporabite <override>

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
sl_SI: Natanko ena izmed možnosti »vrste«, »enum« ali »zastavice« mora biti določena kot lastnost ključa <key>

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
sl_SI: <%s id=»%s«> (še) ni določen.

en: Invalid GVariant type string “%s”
sl_SI: Neveljavna vrsta niza GVariant »%s«

en: <override> given but schema isn’t extending anything
sl_SI: <override> je podan, vendar shema ne razširja ničesar

en: No <key name='%s'> to override
sl_SI: <key name='%s'> za prepis ni na voljo

en: <override name='%s'> already specified
sl_SI: <override name=»%s«> je že določeno

en: <schema id='%s'> already specified
sl_SI: <schema id=»%s«> je že določeno

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
sl_SI: <schema id='%s'> razširja še neobstoječo shemo »%s«

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
sl_SI: <schema id='%s'> je seznam še neobstoječe sheme »%s«

en: Cannot be a list of a schema with a path
sl_SI: Seznam sheme s potjo ni mogoč

en: Cannot extend a schema with a path
sl_SI: Sheme ni mogoče razširiti s potjo

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
sl_SI: <schema id=»%s«> je seznam, ki razširja <schema id=»%s«>, ki ni seznam

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
sl_SI: <schema id='%s' list-of='%s'> razširja <schema id='%s' list-of='%s'> vendar »%s« ne razširja »%s«

en: A path, if given, must begin and end with a slash
sl_SI: Pot, če je podana, se mora začeti in končati s poševnico

en: The path of a list must end with “:/”
sl_SI: Pot seznama se mora končati z » :/ «

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
sl_SI: Opozorilo: shema »%s« ima določeno pot »%s«. Poti, ki se začnejo z »/apps/«, »/desktop/« ali »/system/« so opuščene.

en: <%s id='%s'> already specified
sl_SI: <%s id=»%s«> je že določeno

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
sl_SI: Le en predmet <%s> je lahko znotraj predmeta <%s>

en: Element <%s> not allowed at the top level
sl_SI: Predmet <%s> na vrhnji ravni ni dovoljen

en: Element <default> is required in <key>
sl_SI: Predmet <default> mora biti zapisan v ključu <key>

en: Text may not appear inside <%s>
sl_SI: Besedilo se ne sme pojaviti znotraj <%s>

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
sl_SI: Opozorilo: neveljaven sklic na <schema id='%s'/>

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
sl_SI: določena je zastavica --strict; opravilo bo preklicano.

en: This entire file has been ignored.
sl_SI: Celotna datoteka je prezrta.

en: Ignoring this file.
sl_SI: Datoteka je prezrta.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
sl_SI: Ključ »%s« v shemi »%s« kot je določen v datoteki prepisa »%s« ne obstaja. Prepis za ta ključ bo prezrt.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
sl_SI: Ključ »%s« v shemi »%s« kot je določen v datoteki prepisa »%s« ne obstaja, določena je tudi zastavica --strict. Opravilo je prekinjeno.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
sl_SI: Ni mogoče uporabiti prepisa jezikovno prilagojenega ključa »%s« za namizje v shemi »%s« (prepisna datoteka »%s«). Prepis za ta ključ bo prezrt.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
sl_SI: Ni mogoče uporabiti prepisa jezikovno prilagojenega ključa »%s« za namizje v shemi »%s« (prepisna datoteka »%s«), določena je tudi zastavica --strict. Opravilo je prekinjeno.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
sl_SI: Napaka razčlenjevanja ključa »%s« v shemi »%s« kot je določen v datoteki prepisa »%s«: %s. Prepis za ta ključ bo prezrt.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
sl_SI: Napaka razčlenjevanja ključa »%s« v shemi »%s« kot je določen v datoteki prepisa »%s«: %s. Določena je bila zastavica --strict; opravilo je preklicano.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
sl_SI: Prepis za ključ »%s« v shemi »%s« v datoteki prepisa »%s« ni v obsegu, podanem v shemi. Prepis za ta ključ bo prezrt.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
sl_SI: Prepis za ključ »%s« v shemi »%s« v datoteki prepisa »%s« ni v obsegu, podanem v shemi, določena je tudi zastavica --strict. Opravilo je prekinjeno.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
sl_SI: Prepis za ključ »%s« v shemi »%s« v datoteki prepisa »%s« ni v seznamu veljavnih možnosti. Prepis za ta ključ bo prezrt.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
sl_SI: Prepis za ključ »%s« v shemi »%s« v datoteki prepisa »%s« ni v seznamu veljavnih možnosti, določena je tudi zastavica --strict. Opravilo je prekinjeno.

en: Where to store the gschemas.compiled file
sl_SI: Kje naj se shrani datoteka gschemas.compiled

en: Abort on any errors in schemas
sl_SI: Prekini ob vsakršni napaki v shemi

en: Do not write the gschema.compiled file
sl_SI: Ne zapiši datoteke gschema.compiled

en: Do not enforce key name restrictions
sl_SI: Ne vsili omejitev imena ključa

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
sl_SI: Kodno prevedi vse datoteke shem GSetting v predpomnilnik.
    sheme. Datoteke shem morajo imeti pripono .gschema.xml,
    datoteka predpomnilnika pa se imenuje gschemas.compiled.

en: You should give exactly one directory name
sl_SI: Podati je treba natanko eno ime mape

en: No schema files found: doing nothing.
sl_SI: Datotek sheme ni mogoče najti: opravilo bo preklicano.

en: No schema files found: removed existing output file.
sl_SI: Datotek sheme ni mogoče najti: obstoječa odvodna datoteka je odstranjena.

en: Invalid filename %s
sl_SI: Neveljavno ime datoteke %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
sl_SI: Napaka med pridobivanjem podrobnosti datotečnega sistema za %s: %s

note: Translators: This is an error message when trying to find * the enclosing (user visible) mount of a file, but none * exists.
en: Containing mount for file %s not found
sl_SI: Priklopne točke datoteke %s ni mogoče najti

en: Can’t rename root directory
sl_SI: Ni mogoče preimenovati korenske mape

en: Error renaming file %s: %s
sl_SI: Napaka med preimenovanjem datoteke %s: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
sl_SI: Ni mogoče preimenovati datoteke, izbrano ime že obstaja

en: Invalid filename
sl_SI: Neveljavno ime datoteke

en: Error opening file %s: %s
sl_SI: Napaka med odpiranjem datoteke %s: %s

en: Error removing file %s: %s
sl_SI: Napaka med odstranjevanjem datoteke %s: %s

en: Unable to trash child file %s
sl_SI: Podrejene datoteke %s ni mogoče premakniti v koš

en: Error trashing file %s: %s
sl_SI: Napaka med premikanjem datoteke %s v smeti: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti mape smeti %s: %s

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
sl_SI: Ni mogoče najti vrhnje ravni smeti %s

en: Trashing on system internal mounts is not supported
sl_SI: Kopiranje (sklic povezave/kloniranje) med različnimi priklopi ni podprto

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
sl_SI: Ni mogoče najti oziroma ustvariti mape smeti %s za brisanje %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti datoteke podrobnosti smeti za %s: %s

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
sl_SI: Datoteke %s ni mogoče premakniti v smeti prek različnih datotečnih sistemov

en: Unable to trash file %s: %s
sl_SI: Datoteke %s ni mogoče premakniti v smeti: %s

en: Unable to trash file %s
sl_SI: Datoteke %s ni mogoče premakniti v smeti

en: Error creating directory %s: %s
sl_SI: Napaka med ustvarjanjem mape %s: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
sl_SI: Datotečni sistem ne podpira simbolnih povezav

en: Error making symbolic link %s: %s
sl_SI: Napaka med ustvarjanjem simbolne povezave %s: %s

en: Error moving file %s: %s
sl_SI: Napaka med premikanjem datoteke %s: %s

en: Can’t move directory over directory
sl_SI: Ni mogoče premakniti mape čez mapo

en: Backup file creation failed
sl_SI: Ustvarjanje varnostne kopije je spodletelo.

en: Error removing target file: %s
sl_SI: Napaka med odstranjevanjem ciljne datoteke: %s

en: Move between mounts not supported
sl_SI: Premikanje med priklopi ni podprto

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
sl_SI: Ni mogoče določiti porabe diska %s: %s.

en: Attribute value must be non-NULL
sl_SI: Vrednost atributa ni mogoče določiti kot NULL

en: Invalid attribute type (string or invalid expected)
sl_SI: Neveljavna vrsta atributa (pričakovan je niz ali neveljavna vrednost)

en: Invalid extended attribute name
sl_SI: Neveljavno razširjeno ime atributa

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
sl_SI: Napaka med določanjem razširjenega atributa »%s«: %s

en:  (invalid encoding)
sl_SI:  (neveljavni nabor znakov)

en: Error when getting information for file “%s”: %s
sl_SI: Napaka med pridobivanjem podatkov za datoteko »%s«: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
sl_SI: Napaka med potrjevanjem opisovalnika datoteke: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
sl_SI: Neveljavna vrsta atributa (pričakovan uint32)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
sl_SI: Neveljavna vrsta atributa (pričakovan uint64)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
sl_SI: Neveljavna vrsta atributa (pričakovan bitni niz)

en: Cannot set permissions on symlinks
sl_SI: Ni mogoče določiti dovoljenj simbolnih povezav

en: Error setting permissions: %s
sl_SI: Napaka med določanjem dovoljenj: %s

en: Error setting owner: %s
sl_SI: Napaka med določanjem lastnika: %s

en: symlink must be non-NULL
sl_SI: Simbolna povezava ne sme biti določena kot NULL

en: Error setting symlink: %s
sl_SI: Napaka med določanjem simbolne povezave: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
sl_SI: Napaka med določevanjem simbolne povezave; datoteka ni simbolna povezava

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
sl_SI: Dodatne nanosekunde %d za časovni žig UNIX %lld so negativne

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
sl_SI: Dodatne nanosekunde %d za časovni žig UNIX %lld so dosegle 1 sekundo

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
sl_SI: Časovni žig UNIX %lld je prevelik za 64-bitni zapis

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
sl_SI: Časovni žig UNIX %lld je izven obsega, ki je podprt na sistemih MS Windows

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
sl_SI: Imena datoteke »%s« ni mogoče pretvoriti v zapis UTF-16

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
sl_SI: Datoteke »%s« ni mogoče odpreti: napaka Windows %lu

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
sl_SI: Napaka med določanjem sprememb ali časa dostopa za datoteko »%s«: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
sl_SI: Napaka med določanjem sprememb ali časa dostopa: %s

en: SELinux context must be non-NULL
sl_SI: Atributa SELinux ni mogoče določiti kot NULL

en: SELinux is not enabled on this system
sl_SI: Na tem sistemu SELinux ni omogočen

en: Error setting SELinux context: %s
sl_SI: Napaka nastavitve vsebine SELinux: %s

en: Setting attribute %s not supported
sl_SI: Določanje atributa %s ni podprto

en: Error reading from file: %s
sl_SI: Napaka med branjem iz datoteke: %s

en: Error closing file: %s
sl_SI: Napaka med zapiranjem datoteke: %s

en: Error seeking in file: %s
sl_SI: Napaka med iskanjem v datoteki: %s

en: Unable to find default local file monitor type
sl_SI: Ni mogoče najti privzete krajevne datoteke nadzora

en: Error writing to file: %s
sl_SI: Napaka med pisanjem v datoteko: %s

en: Error removing old backup link: %s
sl_SI: Napaka med odstranjevanjem stare varnostne povezave: %s

en: Error creating backup copy: %s
sl_SI: Napaka med ustvarjanjem varnostne kopije: %s

en: Error renaming temporary file: %s
sl_SI: Napaka med preimenovanjem začasne datoteke: %s

en: Error truncating file: %s
sl_SI: Napaka med obrezovanjem datoteke: %s

en: Error opening file “%s”: %s
sl_SI: Napaka med odpiranjem datoteke »%s«: %s

en: Target file is a directory
sl_SI: Ciljna datoteka je mapa

en: Target file is not a regular file
sl_SI: Ciljna datoteka ni običajna datoteka

en: The file was externally modified
sl_SI: Datoteka je bila zunanje spremenjena

en: Error removing old file: %s
sl_SI: Napaka med odstranjevanjem datoteke: %s

en: Invalid GSeekType supplied
sl_SI: Privzet neveljaven GSeekType

en: Invalid seek request
sl_SI: Neveljavna zahteva iskanja

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
sl_SI: Ni mogoče razčleniti GMemoryInputStream

en: Memory output stream not resizable
sl_SI: Odvoda pretoka pomnilnika ni mogoče razširiti

en: Failed to resize memory output stream
sl_SI: Razširjanje pretoka odvoda pomnilnika je spodletelo.

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
sl_SI: Količina pomnilnika zahtevana za pisanje je večja kot je razpoložljivi prostor naslova

en: Requested seek before the beginning of the stream
sl_SI: Zahtevano iskanje pred začetkom pretoka

en: Requested seek beyond the end of the stream
sl_SI: Zahtevano iskanje za koncem pretoka

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn’t implement “unmount”
sl_SI: enota ne podpira možnosti »odklopi«

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn’t implement “eject”
sl_SI: enota ne podpira možnosti »izvrzi«

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
sl_SI: enota ne podpira možnosti »odklopi« ali »odklopi z dejanjem«

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
sl_SI: enota ne podpira možnosti »izvrzi« ali »izvrzi z dejanjem«

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn’t implement “remount”
sl_SI: enota ne podpira možnosti »ponovnega priklopa«

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement content type guessing
sl_SI: priklop ne podpira ugibanja vsebine vrste

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
sl_SI: priklop ne podpira usklajevanja ugibanja vsebine vrste

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
sl_SI: Ime gostitelja »%s« vsebuje » [ «, ne pa tudi » ] «

en: Network unreachable
sl_SI: Omrežje ni dosegljivo

en: Host unreachable
sl_SI: Gostitelj ni dosegljiv

en: Could not create network monitor: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti nadzornika omrežja: %s

en: Could not create network monitor:
sl_SI: Ni mogoče ustvariti nadzornika omrežja:

en: Could not get network status:
sl_SI: Ni mogoče pridobiti stanja omrežja:

en: NetworkManager not running
sl_SI: Program NetworkManager ni zagnan

en: NetworkManager version too old
sl_SI: Različica programa NetworkManager je prestara

en: Output stream doesn’t implement write
sl_SI: Odvodni pretok ne podpira pisanja

en: Sum of vectors passed to %s too large
sl_SI: Vsota vektorjev, poslanih na %s, je prevelika.

en: Source stream is already closed
sl_SI: Izvorni pretok je že zaprt

en: Unspecified proxy lookup failure
sl_SI: Prišlo je do nedoločene napake poizvedbe posredniškega strežnika

note: Translators: the first placeholder is a domain name, the * second is an error message
en: Error resolving “%s”: %s
sl_SI: Napaka med razreševanjem »%s«: %s

note: Translators: The placeholder is for a function name.
en: %s not implemented
sl_SI: Za funkcijo %s ni zagotovljene podpore.

en: Invalid domain
sl_SI: Neveljavna domena

en: The resource at “%s” does not exist
sl_SI: Vir »%s« ne obstaja.

en: The resource at “%s” failed to decompress
sl_SI: Vira »%s« ni mogoče razširiti

en: Resource files cannot be renamed
sl_SI: Izvornih datotek ni mogoče preimenovati

en: The resource at “%s” is not a directory
sl_SI: Vir »%s« ni mapa.

en: Input stream doesn’t implement seek
sl_SI: Vhodni pretok ne podpira iskanja

en: List sections containing resources in an elf FILE
sl_SI: Izpiši seznam odsekov, ki vsebujejo vire v DATOTEKI elf

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
sl_SI: Izpiši seznam virov
    Če je ODSEK podan, izpiši le vire iz tega odseka
    Če je podana POT, izpiši le skladne vire

en: FILE [PATH]
sl_SI: DATOTEKA [POT]

en: SECTION
sl_SI: ODSEK

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
sl_SI: Izpiši seznam virov s podrobnostmi
    Če je ODSEK podan, izpiši le vire iz tega odseka
    Če je podana POT, izpiši le ujemajoče vire
    Podrobnosti vsebujejo odsek, velikost in stiskanje

en: Extract a resource file to stdout
sl_SI: Razširi datoteko vira na standardni odvod

en: FILE PATH
sl_SI: DATOTEKA POT

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
sl_SI: Uporaba:
      gresource [--section ODSEK] UKAZ [ARGUMENTI ...]
    
    Ukazi:
      help                      Izpiši to besedilo
      sections                  Izpiši odseke vira
      list                      Izpiši vire
      details                   Izpiši vire s podrobnostmi
      extract                   Izlušči vir
    
    Z ukazom »gresource help UKAZ« pridobite podrobno pomoč.

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
sl_SI: Uporaba:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en:   SECTION   An (optional) elf section name
sl_SI:   ODSEK     Ime (izbirno) izbora elf

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
sl_SI:   UKAZ      Ukaz (izbirno) za razlago

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
sl_SI:   DATOTEKA  Datoteka elf (dvojiška ali skupna knjižnica)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
sl_SI:   DATOTEKA  Datoteka elf (dvojiška ali skupna knjižnica)
                ali prevedena datoteka vira

en: [PATH]
sl_SI: [POT]

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
sl_SI:   POT      Dodatna (neobvezna) pot vira (lahko je delna)

en: PATH
sl_SI: POT

en:   PATH      A resource path
sl_SI:   POT       Pot vira

en: No such schema “%s”
sl_SI: Shema »%s« ne obstaja.

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
sl_SI: Shema »%s« ni dodeljiva (pot ne sme biti določena)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
sl_SI: Shema »%s« je dodeljiva (pot mora biti določena)

en: Empty path given.
sl_SI: Pot ni podana.

en: Path must begin with a slash (/)
sl_SI: Zapis poti se mora začeti s poševnico (/)

en: Path must end with a slash (/)
sl_SI: Zapis poti se mora končati s poševnico (/)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
sl_SI: Pot ne sme vsebovati dveh zaporednih poševnic (//)

en: The provided value is outside of the valid range
sl_SI: Ponujena vrednost je izven veljavnega območja

en: The key is not writable
sl_SI: Ključ ni zapisljiv

en: List the installed (non-relocatable) schemas
sl_SI: Izpiši nameščene (nedodeljive) sheme

en: List the installed relocatable schemas
sl_SI: Seznam naloženih dodeljivih SHEM

en: List the keys in SCHEMA
sl_SI: Izpiši seznam ključev SHEME

en: SCHEMA[:PATH]
sl_SI: SHEMA[:POT]

en: List the children of SCHEMA
sl_SI: Izpiši seznam podrejenih predmetov SHEME

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
sl_SI: Rekurzivno izpiši ključe in vrednosti,
    če ni podana SHEMA, pa izpiši vse ključe

en: [SCHEMA[:PATH]]
sl_SI: [SHEMA[:POT]]

en: Get the value of KEY
sl_SI: Pridobi vrednost KLJUČA

en: SCHEMA[:PATH] KEY
sl_SI: SHEMA[:POT] KLJUČ

en: Query the range of valid values for KEY
sl_SI: Poizvej območje veljavnih vrednosti KLJUČA

en: Query the description for KEY
sl_SI: Preveri opis za KLJUČ

en: Set the value of KEY to VALUE
sl_SI: Nastavi vrednosti KLJUČA na VREDNOST

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
sl_SI: SHEMA[:POT] KLJUČ VREDNOST

en: Reset KEY to its default value
sl_SI: Ponastavi KLJUČ na privzeto vrednost

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
sl_SI: Ponastavi vse ključe SHEME na privzete vrednosti

en: Check if KEY is writable
sl_SI: Preveri ali je KLJUČ zapisljiv

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
sl_SI: Nadzoruj KLJUČ za spremembe.
    V kolikor KLJUČ ni določen, nadzoruj vse ključe SHEME.
    Pritisni ^C za zaustavitev nadzora.

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
sl_SI: SHEMA[:POT] [KLJUČ]

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
sl_SI: Uporaba:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir MAPASHEM] UKAZ [ARGUMENTI ...]
    
    Ukazi:
      help                      Pokaži to pomoč
      list-schemas              Izpiši seznam nameščenih shem
      list-relocatable-schemas  Izpiši seznam dodeljivih shem
      list-keys                 Izpiši seznam ključev v shemi
      list-children             Izpiši seznam podrejenih shem
      list-recursively          Rekurzivno izpiši seznam ključev in vrednosti
      range                     Izvede poizvedbo območja ključa
      describe                  Izvede poizvedbo opisa ključa
      get                       Pridobi vrednost ključa
      set                       Določi vrednost ključa
      reset                     Počisti vrednost ključa
      reset-recursively         Počisti vse vrednosti v podani shemi
      writable                  Preveri ali je ključ zapisljiv
      monitor                   Nadzira spremembe
    
    Z ukazom »gsettings help UKAZ« se izpiše podrobna pomoč.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
sl_SI: Uporaba:
      gsettings [--schemadir MAPASHEM] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
sl_SI:   MAPASHEM  Mapa za iskanje dodatnih shem

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
sl_SI:   SHEMA         Ime sheme
      POT              Pot do dodeljive sheme

en:   KEY       The (optional) key within the schema
sl_SI:   KLJUČ           Ključ (izbirno) znotraj sheme

en:   KEY       The key within the schema
sl_SI:   KLJUČ           Ključ znotraj sheme

en:   VALUE     The value to set
sl_SI:   VREDNOST   Vrednost za nastavitev

en: Could not load schemas from %s: %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti shem iz %s: %s

en: No schemas installed
sl_SI: Ni nameščenih shem

en: Empty schema name given
sl_SI: Ni podanega imena sheme.

en: No such key “%s”
sl_SI: Ključ »%s« ne obstaja.

en: Invalid socket, not initialized
sl_SI: Neveljaven vtič, ni zagnano

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
sl_SI: Neveljaven vtič, zaganjanje je spodletelo: %s

en: Socket is already closed
sl_SI: Vtič je že zaprt

en: Socket I/O timed out
sl_SI: Vtič V/I naprave je časovno potekel

en: creating GSocket from fd: %s
sl_SI: ustvarjanje GSocet preko fd: %s

en: Unable to create socket: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti vtiča: %s

en: Unknown family was specified
sl_SI: Določena je neznana družina

en: Unknown protocol was specified
sl_SI: Določen je neznan protokol

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
sl_SI: Ni mogoče uporabiti opravil datagrama na vtiču, ki jih ne podpira.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
sl_SI: Ni mogoče uporabiti opravil datagrama na vtiču z nastavljenim časovnim pretekom

en: could not get local address: %s
sl_SI: ni mogoče pridobiti krajevnega naslova: %s

en: could not get remote address: %s
sl_SI: ni mogoče pridobiti oddaljenega naslova: %s

en: could not listen: %s
sl_SI: ni mogoče slediti: %s

en: Error binding to address %s: %s
sl_SI: Napaka vezave na naslov %s: %s

en: Interface name too long
sl_SI: Ime vmesnika je predolgo

en: Interface not found: %s
sl_SI: Vmesnika ni mogoče najti: %s

en: Error joining multicast group: %s
sl_SI: Napaka povezovanja v skupino za večsmerno oddajanje: %s

en: Error leaving multicast group: %s
sl_SI: Napaka zapuščanja skupine za večsmerno oddajanje: %s

en: No support for source-specific multicast
sl_SI: Ni podpore za večsmerno oddajanje lastno viru

en: Unsupported socket family
sl_SI: Nepodprta skupina vtiča

en: source-specific not an IPv4 address
sl_SI: določeno po viru in ne po naslovu IPv4

en: No support for IPv4 source-specific multicast
sl_SI: Ni podpore za večsmerno oddajanje v protokolu IPv4

en: No support for IPv6 source-specific multicast
sl_SI: Ni podpore za večsmerno oddajanje v protokolu IPv6

en: Error accepting connection: %s
sl_SI: Napaka med sprejemanjem povezave: %s

en: Connection in progress
sl_SI: Povezava v teku

en: Unable to get pending error:
sl_SI: Ni mogoče pridobiti uvrščene napake:

en: Error receiving data: %s
sl_SI: Napaka med prejemanjem podatkov: %s

en: Error sending data: %s
sl_SI: Napaka med pošiljanjem podatkov: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
sl_SI: Ni mogoče izklopiti vtiča: %s

en: Error closing socket: %s
sl_SI: Napaka med zapiranjem vtiča: %s

en: Waiting for socket condition: %s
sl_SI: Čakanje na stanje vtiča: %s

en: Unable to send message: %s
sl_SI: Ni mogoče poslati sporočila: %s

en: Message vectors too large
sl_SI: Vektorji sporočila so preobsežni.

en: Error sending message: %s
sl_SI: Napaka med pošiljanjem sporočila: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
sl_SI: Predmet GSocketControlMessage na sistemih Windows ni podprt

en: Error receiving message: %s
sl_SI: Napaka med prejemanjem sporočila: %s

en: Unable to read socket credentials: %s
sl_SI: Ni mogoče prebrati poveril vtiča: %s.

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
sl_SI: Operacijski sistem ne podpira možnosti g_socket_get_credentials

en: Could not connect to proxy server %s:
sl_SI: Ni se mogoče povezati s posredniškim strežnikom %s:

en: Could not connect to %s:
sl_SI: Ni se mogoče povezati s strežnikom %s:

en: Could not connect:
sl_SI: Ni se mogoče povezati:

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
sl_SI: Posredovanje preko ne-TCP povezave ni podprto.

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
sl_SI: Protokol posredniškega strežnika »%s« ni podprt.

en: Listener is already closed
sl_SI: Poslušalnik je že zaprt

en: Added socket is closed
sl_SI: Dodan vtič je zaprt

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
sl_SI: Posredniški strežnik SOCKSv4 nima podpore za naslov IPv6 »%s«

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
sl_SI: Uporabniško ime je predolgo za protokol SOCKSv4

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
sl_SI: Ime gostitelja »%s« je predolgo za protokol SOCKSv4

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
sl_SI: Strežnik ni SOCKSv4 posredniški strežnik.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
sl_SI: Povezava preko posredniškega strežnika SOCKSv4 je zavrnjena.

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
sl_SI: Strežnik ni SOCKSv5 posredniški strežnik.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
sl_SI: Posredniški strežnik SOCKSv5 zahteva overitev.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
sl_SI: Strežnik SOCKSv5 zahteva overitveni način, ki ni podprt v GLib.

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
sl_SI: Uporabniško ime ali geslo za protokol SOCKSv5 je predolgo.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
sl_SI: Overitev strežnika SOCKSv5 je spodletela zaradi napačno vnesenega uporabniškega imena ali gesla.

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
sl_SI: Ime gostitelja »%s« je predolgo za protokol SOCKSv5

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
sl_SI: Posredniški strežnik SOCKSv5 uporablja neznano vrsto naslova.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
sl_SI: Notranja napaka posredniškega strežnika SOCKSv5

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
sl_SI: Nabor pravil ne dovoljuje SOCKSv5 povezave

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
sl_SI: Gostitelj ni dosegljiv preko strežnika SOCKSv5

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
sl_SI: Skozi SOCKSv5 posredniški strežnik ni mogoče doseči omrežja.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
sl_SI: Povezava skozi posredniški strežnik SOCKSv5 je zavrnjena.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
sl_SI: Posredniški strežnik SOCKSv5 ne podpira ukaza »connect«.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
sl_SI: SOCKSv5 posredniški strežnik ne podpira ponujene vrste naslova

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
sl_SI: Neznana napaka posredniškega strežnika SOCKSv5.

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
sl_SI: Ni mogoče ustvariti cevi za stik z opravilom podrejenega predmeta (%s)

en: Pipes are not supported in this platform
sl_SI: Uporaba cevljenja na tem sistemu ni podprta

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
sl_SI: Ni mogoče upravljati z različico %d kodiranja GThemedIcon

en: No valid addresses were found
sl_SI: Ni mogoče najti veljavnega naslova

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
sl_SI: Napaka med obratnim razreševanjem »%s«: %s

note: Translators: the placeholder is a DNS record type, such as ‘MX’ or ‘SRV’
en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
sl_SI: Napaka razčlenjevanja zapisa DNS %s: nepravilno oblikovan paket DNS

en: No DNS record of the requested type for “%s”
sl_SI: Ni zapisa DNS za zahtevano vrsto »%s«

en: Temporarily unable to resolve “%s”
sl_SI: Trenutno ni mogoče razrešiti »%s«

en: Error resolving “%s”
sl_SI: Napaka med razreševanjem »%s«

en: Malformed DNS packet
sl_SI: Nepravilno oblikovan paket DNS

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
sl_SI: Razčlenjevanje odziva DNS za »%s« je spodletelo:

en: No PEM-encoded private key found
sl_SI: Potrdila kodiranega s protokolom PEM ni mogoče najti.

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
sl_SI: Ni mogoče odšifrirati s protokolom PEM šifriranega osebnega ključa

en: Could not parse PEM-encoded private key
sl_SI: Ni mogoče razčleniti s protokolom PEM kodiranega zasebnega ključa.

en: No PEM-encoded certificate found
sl_SI: Potrdila kodiranega s protokolom PEM ni mogoče najti.

en: Could not parse PEM-encoded certificate
sl_SI: Ni mogoče razčleniti s protokolom PEM kodiranega potrdila.

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
sl_SI: Ozadnji program TLS ne podpira potrdil PKCS #12.

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
sl_SI: Ozadnji program GTlsBackend ne podpira ustvarjanja potrdil PKCS #11.

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
sl_SI: To je zadnja priložnost za pravilen vnos gesla preden se dostop zaklene.

note: Translators: This is not the 'This is the last chance' string. It is * displayed when more than one attempt is allowed.
en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
sl_SI: Neuspešnih je bilo več poskusov vnosa gesla, zato bo dostop ob naslednjem napačnem vnosu zaklenjen.

en: The password entered is incorrect.
sl_SI: Vneseno geslo je nepravilno.

en: Sending FD is not supported
sl_SI: Pošiljanje FD ni podprto

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
sl_SI[0]: Pričakovano eno nadzorno sporočilo, prejetih pa je %d sporočil
sl_SI[1]: Pričakovano eno nadzorno sporočilo, prejeto pa je %d sporočilo
sl_SI[2]: Pričakovano eno nadzorno sporočilo, prejeti pa sta %d sporočili
sl_SI[3]: Pričakovano eno nadzorno sporočilo, prejeta pa so %d sporočila

en: Unexpected type of ancillary data
sl_SI: Nepričakovana vrsta dodatnih podatkov

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
sl_SI[0]: Pričakovan en fd, prejetih pa je %d
sl_SI[1]: Pričakovan en fd, prejet pa je %d
sl_SI[2]: Pričakovan en fd, prejeta pa sta %d
sl_SI[3]: Pričakovan en fd, prejetih pa so %d

en: Received invalid fd
sl_SI: Prejet neveljaven fd

en: Receiving FD is not supported
sl_SI: Prejemanje FD ni podprto

en: Error sending credentials:
sl_SI: Napaka med pošiljanjem poveril:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
sl_SI: Napaka med preverjanjem ali je predmet O_PASSCRED omogočen za vtič: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
sl_SI: Napaka omogočanja predmeta SO_PASSCRED: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
sl_SI: Pri prejemanju poveril je pričakovano branje enega bajta, vendar se je prebralo nič bajtov

en: Not expecting control message, but got %d
sl_SI: Nadzorno sporočilo ni pričakovano, vendar pa je prejeto %d

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
sl_SI: Napaka med onemogočanjem SO_PASSCRED: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
sl_SI: Napaka med branjem iz opisovalnika datoteke: %s

en: Error closing file descriptor: %s
sl_SI: Napaka med zapiranjem opisovalnika datoteke: %s

en: Filesystem root
sl_SI: Koren datotečnega sistema

en: Error writing to file descriptor: %s
sl_SI: Napaka med pisanjem v opisovalnik datoteke: %s

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
sl_SI: Abstraktni naslovi vtiča domene UNIX na tem sistemu niso podprti

en: volume doesn’t implement eject
sl_SI: nosilec ne podpira možnosti izmetavanja

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
sl_SI: nosilec ne prepozna ukaza izvrzi ali izvrzi_z_dejanjem

en: The app ‘%s’ in the application object has no verbs
sl_SI: Program »%s« v predmetu programa nima vpisanih vseh podatkov (no verbs)

en: The app ‘%s’ and the handler ‘%s’ in the application object have no verbs
sl_SI: Program »%s« in ročnik »%s« nimata vpisanih vseh podatkov (no verbs)

en: Error reading from handle: %s
sl_SI: Napaka branja iz ročnika: %s

en: Error closing handle: %s
sl_SI: Napaka med zapiranjem ročnika: %s.

en: Error writing to handle: %s
sl_SI: Napaka pisanja v ročnik: %s.

en: Not enough memory
sl_SI: Ni dovolj pomnilnika

en: Internal error: %s
sl_SI: Notranja napaka: %s

en: Need more input
sl_SI: Zahteva več vhoda

en: Invalid compressed data
sl_SI: Neveljavni stisnjeni podatki

en: Address to listen on
sl_SI: Naslov za prisluh

en: Ignored, for compat with GTestDbus
sl_SI: Prezrto zaradi skladnosti z GTestDbus

en: Print address
sl_SI: Natisni naslov

en: Print address in shell mode
sl_SI: Natisni naslov v načinu lupine

en: Run a dbus service
sl_SI: Zaženi storitev DBus

en: Wrong args
sl_SI: Napačni argumenti

en: Failed to open ‘%s’: %s
sl_SI: Odpiranje »%s« je spodletelo: %s

en: Error: Could not write the whole output: %s
sl_SI: Napaka: ni mogoče zapisati celotnega odvoda: %s

en: Error: Failed to rename ‘%s’ to ‘%s’: %s
sl_SI: Napaka: ni mogoče preimenovati »%s« v »%s«: %s

en: Include directories in GIR search path
sl_SI: Vključi mape v iskalno pot GIR

en: Output file
sl_SI: Odvodna datoteka

en: Shared library
sl_SI: Skupna knjižnica

en: Show debug messages
sl_SI: Pokaži sporočila razhroščevanja

en: Show verbose messages
sl_SI: Pokaži podrobna sporočila

en: Show program’s version number and exit
sl_SI: Izpiši podrobnosti različice in končaj

en: Error parsing arguments: %s
sl_SI: Napaka razčlenjevanja argumentov: %s

en: Please specify exactly one input file
sl_SI: Določiti je treba le eno vhodno datoteko

en: Error parsing file ‘%s’: %s
sl_SI: Napaka razčlenjevanja datoteke »%s«: %s

en: Failed to build typelib for module ‘%s’
sl_SI: Izgradnja predmetov typelib za modul »%s« je spodletela.

en: Invalid typelib for module ‘%s’: %s
sl_SI: Neveljaven predmet typelib za modul »%s«: %s

en: Show all available information
sl_SI: Pokaži vse razpoložljive podrobnosti

en: Failed to parse: %s
sl_SI: Razčlenitev je spodletela: %s

en: No input files
sl_SI: Ni vhodnih datotek

en: Failed to read ‘%s’: %s
sl_SI: Branje »%s« je spodletelo: %s

en: Failed to create typelib ‘%s’: %s
sl_SI: Ustvarjanje predmeta typelib »%s« je spodletelo: %s

en: Failed to load typelib: %s
sl_SI: Nalaganje predmetov typelib je spodletelo: %s

en: Warning: %u modules omitted
sl_SI: Opozorilo: izpuščenih je %u modulov

en: Typelib version to inspect
sl_SI: Različica Typelib za pregled

en: VERSION
sl_SI: RAZLIČICA

en: List the shared libraries the typelib requires
sl_SI: Seznam knjižnic v souporabi, ki jih zahteva predmet typelib

en: List other typelibs the inspected typelib requires
sl_SI: Seznam drugih vrst typelib, ki jih pregledani prdmet typelib zahteva

en: The typelib to inspect
sl_SI: Predmet typelib za pregled

en: NAMESPACE
sl_SI: IMENSKI PROSTOR

en: - Inspect GI typelib
sl_SI: - Pregled vrste typelib GI

en: Failed to parse command line options: %s
sl_SI: Razčlenjevanje možnosti ukazne vrstice je spodletelo: %s

en: Please specify exactly one namespace
sl_SI: Navesti je treba natanko en imenski prostor.

en: Please specify --print-shlibs, --print-typelibs or both
sl_SI: Določiti je treba argument --print-shlibs, argument --print-typelibs ali oba

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
sl_SI: Nepričakovan atribut »%s« za predmet »%s«

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
sl_SI: Atributa »%s« predmeta »%s« ni mogoče najti

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
sl_SI: Nepričakovana oznaka »%s«, pričakovana je »%s«

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
sl_SI: Nepričakovana oznaka »%s« znotraj »%s«

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
sl_SI: Neveljaven zapis datuma/časa »%s« v datoteki zaznamka

en: No valid bookmark file found in data dirs
sl_SI: Ni veljavne datoteke zaznamkov v podatkovnih mapah

en: A bookmark for URI “%s” already exists
sl_SI: Zaznamek za naslov URI »%s« že obstaja

en: No bookmark found for URI “%s”
sl_SI: Ni veljavnega zaznamka za naslov URI »%s«

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
sl_SI: V zaznamku za naslov URI »%s« ni določene vrsta MIME

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
sl_SI: V zaznamku za naslov URI »%s« ni določene zasebne zastavice

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
sl_SI: V zaznamku za naslov URI »%s« ni nastavljenih skupin

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
sl_SI: Program z imenom »%s« ni ustvaril zaznamka za »%s«

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
sl_SI: Razširjanje ukazne vrstice »%s« z naslovom URI »%s« je spodletelo.

en: Unrepresentable character in conversion input
sl_SI: Nepredstavljiv znak na dovodu pretvorbe

en: Partial character sequence at end of input
sl_SI: Nedokončano zaporedje znakov na koncu vhoda

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
sl_SI: Ni mogoče pretvoriti »%s« v nabor znakov »%s«

en: Embedded NUL byte in conversion input
sl_SI: Vstavljeno je prazno zaporedje bajtov na dovod pretvorbe

en: Embedded NUL byte in conversion output
sl_SI: Vstavljeno je prazno zaporedje bajtov na odvod pretvorbe

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
sl_SI: Naslov URI »%s« pri uporabi »datotečne« sheme ni absoluten

en: The URI “%s” is invalid
sl_SI: Naslov URI »%s« je neveljaven

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
sl_SI: Ime gostitelja naslova URI »%s« ni veljavno

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
sl_SI: Naslov URI »%s« vsebuje neveljavne ubežne znake

en: The pathname “%s” is not an absolute path
sl_SI: Pot »%s« ni absolutna pot

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
sl_SI: %a, %e. %b %Y %H:%M:%S

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
sl_SI: %d.%m.%y

[ctx: full month name]
note: Translators: Some languages (Baltic, Slavic, Greek, and some more) * need different grammatical forms of month names depending on whether * they are standalone or in a complete date context, with the day * number.  Some other languages may prefer starting with uppercase when * they are standalone an
en: January
sl_SI: januar

[ctx: full month name]
en: February
sl_SI: februar

[ctx: full month name]
en: March
sl_SI: marec

[ctx: full month name]
en: April
sl_SI: april

[ctx: full month name]
en: May
sl_SI: maj

[ctx: full month name]
en: June
sl_SI: junij

[ctx: full month name]
en: July
sl_SI: julij

[ctx: full month name]
en: August
sl_SI: avgust

[ctx: full month name]
en: September
sl_SI: september

[ctx: full month name]
en: October
sl_SI: oktober

[ctx: full month name]
en: November
sl_SI: november

[ctx: full month name]
en: December
sl_SI: december

[ctx: abbreviated month name]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a complete * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context. 
en: Jan
sl_SI: jan

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
sl_SI: feb

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
sl_SI: mar

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
sl_SI: apr

[ctx: abbreviated month name]
en: May
sl_SI: maj

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
sl_SI: jun

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
sl_SI: jul

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
sl_SI: avg

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
sl_SI: sep

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
sl_SI: okt

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
sl_SI: nov

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
sl_SI: dec

[ctx: full weekday name]
en: Monday
sl_SI: ponedeljek

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
sl_SI: torek

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
sl_SI: sreda

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
sl_SI: četrtek

[ctx: full weekday name]
en: Friday
sl_SI: petek

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
sl_SI: sobota

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
sl_SI: nedeljo

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
sl_SI: pon

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
sl_SI: tor

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
sl_SI: sre

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
sl_SI: čet

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
sl_SI: pet

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
sl_SI: sob

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
sl_SI: ned

[ctx: full month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: January
sl_SI: januar

[ctx: full month name with day]
en: February
sl_SI: februar

[ctx: full month name with day]
en: March
sl_SI: marec

[ctx: full month name with day]
en: April
sl_SI: april

[ctx: full month name with day]
en: May
sl_SI: maj

[ctx: full month name with day]
en: June
sl_SI: junij

[ctx: full month name with day]
en: July
sl_SI: julij

[ctx: full month name with day]
en: August
sl_SI: avgust

[ctx: full month name with day]
en: September
sl_SI: september

[ctx: full month name with day]
en: October
sl_SI: oktober

[ctx: full month name with day]
en: November
sl_SI: november

[ctx: full month name with day]
en: December
sl_SI: december

[ctx: abbreviated month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: Jan
sl_SI: jan

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
sl_SI: feb

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
sl_SI: mar

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
sl_SI: apr

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
sl_SI: maj

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
sl_SI: jun

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
sl_SI: jul

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
sl_SI: avg

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
sl_SI: sep

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
sl_SI: okt

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
sl_SI: nov

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
sl_SI: dec

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'before midday' indicator
en: AM
sl_SI: dop

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'after midday' indicator
en: PM
sl_SI: pop

en: Error opening directory “%s”: %s
sl_SI: Napaka med odpiranjem imenika »%s«: %s

note: Translators: the first %s contains the file size * (already formatted with units), and the second %s * contains the file name
en: Could not allocate %s to read file “%s”
sl_SI: Ni mogoče dodeliti %s za branje datoteke »%s«

en: Error reading file “%s”: %s
sl_SI: Napaka med branjem datoteke »%s«: %s

en: File “%s” is too large
sl_SI: Datoteka »%s« je prevelika.

en: Failed to read from file “%s”: %s
sl_SI: Branje datoteke »%s« je spodletelo: %s

en: Failed to open file “%s”: %s
sl_SI: Odpiranje datoteke »%s« je spodletelo: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
sl_SI: Pridobivanje atributov datoteke »%s« je spodletelo: ukaz fstat() ni uspešno izveden: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke »%s«: ukaz fdopen() ni uspešno izveden: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
sl_SI: Ni mogoče preimenovati datoteke »%s« v »%s«: ukaz g_rename() ni uspešno izveden: %s

en: Failed to write file “%s”: ftruncate() failed: %s
sl_SI: Ni mogoče zapisati datoteke »%s«: ukaz ftruncate() je spodletel: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
sl_SI: Ni mogoče zapisati datoteke »%s«: ukaz write() je spodletel: %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
sl_SI: Ni mogoče zapisati datoteke »%s«: ukaz fsync() ni uspešno izveden: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti datoteke »%s«: %s

en: Failed to set permissions of “%s”: %s
sl_SI: Ni bilo mogoče nastaviti dovoljenj »%s«: %s

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
sl_SI: Obstoječe datoteke »%s« ni mogoče odstraniti: ukaz g_unlink() ni uspešno izveden: %s

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
sl_SI: Predloga »%s« je neveljavna, saj ne sme vsebovati »%s«

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
sl_SI: Predloga »%s« ne vsebuje XXXXXX

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
sl_SI: Branje simbolne povezave »%s« je spodletelo: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti pretvornika iz »%s« v »%s«: %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
sl_SI: Ni mogoče prebrati g_io_channel_read_line_string

en: Leftover unconverted data in read buffer
sl_SI: Preostanek nepretvorjenih podatkov v bralnem medpomnilniku

en: Channel terminates in a partial character
sl_SI: Kanal je prekinjen v delnem znaku

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
sl_SI: Ni mogoče prebrati v g_io_channel_read_to_end

en: Valid key file could not be found in search dirs
sl_SI: Veljavnega ključa v iskanih mapah ni mogoče najti

en: Not a regular file
sl_SI: Ni običajna datoteka

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
sl_SI: Datoteka ključa vsebuje vrstico »%s«, ki ni par ključ-vrednost, skupina ali opomba

en: Invalid group name: %s
sl_SI: Neveljavno ime skupine: %s

en: Key file does not start with a group
sl_SI: Datoteka s ključem se ne začne s skupino

en: Invalid key name: %.*s
sl_SI: Neveljavno ime ključa: %.*s

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
sl_SI: Datoteka ključa vsebuje nepodprto kodiranje »%s«

en: Key file does not have group “%s”
sl_SI: Datoteka s ključem ni del skupine »%s«

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
sl_SI: Datoteka s ključem nima ključa »%s« v skupini »%s«

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
sl_SI: Datoteka ključa vsebuje ključ »%s« z vrednostjo »%s«, ki ni zapisan v naboru UTF-8

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
sl_SI: Datoteka ključa vsebuje ključ »%s« z vrednostjo, ki je ni mogoče tolmačiti.

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
sl_SI: Datoteka ključa vsebuje ključ »%s« v skupini »%s« z vrednostjo, ki je ni mogoče tolmačiti.

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
sl_SI: Ključ »%s« v skupini »%s« ima vrednost »%s«, pričakovana pa je vrednost %s.

en: Key file contains escape character at end of line
sl_SI: Datoteka s ključem vsebuje ubežni znak na koncu vrstice

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
sl_SI: Datoteka ključa vsebuje neveljavno ubežno zaporedje »%s«

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
sl_SI: Vrednosti »%s« ni mogoče obravnavati kot število.

en: Integer value “%s” out of range
sl_SI: Celoštevilska vrednost »%s« je izven obsega

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
sl_SI: Vrednosti »%s« ni mogoče obravnavati kot število s plavajočo vejico.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
sl_SI: Vrednosti »%s« ni mogoče obravnavati kot logično Boolovo vrednost.

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
sl_SI: Ni mogoče pridobiti atributov datoteke »%s%s%s%s«: ukaz fstat() je spodletel: %s

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
sl_SI: Ni mogoče preslikati %s%s%s%s: ukaz mmap() nje spodletel: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
sl_SI: Odpiranje datoteke »%s« je spodletelo: ukaz open() ni uspešno izveden: %s

en: Error on line %d char %d:
sl_SI: Napaka v vrstici %d, znak %d:

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
sl_SI: Neveljavno UTF-8 kodirano besedilo imena – neveljaven »%s«

en: “%s” is not a valid name
sl_SI: »%s« ni veljavno ime

en: “%s” is not a valid name: “%c”
sl_SI: »%s« ni veljavno ime: »%c«

en: Error on line %d: %s
sl_SI: Napaka v vrstici %d: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
sl_SI: Razčlenjevanje vrste »%-.*s«, ki bi morala določati številko znotraj sklica znaka (na primer &#234;) je spodletelo – morda je številka prevelika

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
sl_SI: Sklic znaka ni končan s podpičjem; najverjetneje je uporabljen znak » & « brez povezave s predmetom – znak » & « mora biti zapisan kot »&amp;«.

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
sl_SI: Sklic znaka »%-.*s« ne kodira dovoljenega znaka

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
sl_SI: Zaznan je prazen predmet » &; «; veljavne možnosti so: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name “%-.*s” is not known
sl_SI: Ime predmeta »%-.*s« ni prepoznano

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
sl_SI: Predmet ni zaključen s podpičjem; najverjetneje je uporabljen znak » & « brez povezave s predmetom – znak » & « mora biti zapisan kot »&amp;«.

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
sl_SI: Dokument se mora začeti z predmetom (na primer <book>)

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
sl_SI: »%s« ni veljaven znak, ki lahko sledi znaku » < «;. Morda se ne začne z imenom predmeta.

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
sl_SI: Nenavaden znak »%s«; pričakovan znak je » > «, da zaključi oznako predmeta »%s«

en: Too many attributes in element “%s”
sl_SI: Določenih je preveč atributov za predmet »%s«

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
sl_SI: Nenavaden znak »%s«; za imenom atributa »%s« (predmeta »%s«) je pričakovan znak » = «.

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
sl_SI: Nenavaden znak »%s«; pričakovan znak » > « ali » / «, ki bi zaključil oznako predmeta »%s« ali pogojno atribut. Morda je uporabljen neveljaven znak v imenu atributa.

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
sl_SI: Nenavaden znak »%s«; za enačajem je pričakovan narekovaj, znotraj katerega je podana vrednost atributa »%s« predmeta »%s«.

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
sl_SI: »%s« ni veljaven znak za znakoma » </ «; imena predmeta ni mogoče začeti z »%s«

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
sl_SI: Znak »%s« ni veljaven, kadar sledi zaprtju imena predmeta »%s«; dovoljen znak je » > «.

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
sl_SI: Predmet »%s« je zaprt, trenutno ni odprtega drugega predmeta

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
sl_SI: Predmet »%s« je zaprt, še vedno pa je odprt predmet »%s«

en: Document was empty or contained only whitespace
sl_SI: Dokument je prazen ali pa vsebuje le presledne znake

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
sl_SI: Dokument je nepričakovano zaključen takoj za odprtjem oznake z » < «

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
sl_SI: Dokument je nepričakovano zaključen s še odprtimi predmeti – »%s« je zadnji odprt predmet

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
sl_SI: Dokument nepričakovano zaključen, pričakovan je zaključni zaklepaj oznake <%s/>

en: Document ended unexpectedly inside an element name
sl_SI: Dokument nepričakovano zaključen sredi imena predmeta

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
sl_SI: Dokument nepričakovano zaključen sredi imena atributa

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
sl_SI: Dokument nepričakovano zaključen sredi oznake za odprtje predmeta.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
sl_SI: Dokument nepričakovano zaključen za enačajem, ki sledil imenu atributa; ni določena vrednosti atributa

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
sl_SI: Dokument nepričakovano zaključen sredi vrednosti atributa

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
sl_SI: Dokument je nepričakovano zaključen sredi oznake zaprtja predmeta »%s«

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
sl_SI: Dokument je nepričakovano zaključen sredi oznake zaprtja predmeta za neodprt predmet

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
sl_SI: Dokument nepričakovano zaključen sredi opombe ali ukaza

en: deprecated
sl_SI: zastarelo

en: [OPTION…]
sl_SI: [MOŽNOST ...]

en: Help Options:
sl_SI: Možnosti pomoči:

en: Show help options
sl_SI: Pokaži možnosti pomoči

en: Show all help options
sl_SI: Pokaži vse možnosti pomoči

en: Application Options:
sl_SI: Možnosti programa:

en: Options:
sl_SI: Možnosti:

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
sl_SI: Ni mogoče razčleniti celoštevilske vrednosti »%s« za %s

en: Integer value “%s” for %s out of range
sl_SI: Celoštevilska vrednost »%s« za %s je izven obsega

en: Cannot parse double value “%s” for %s
sl_SI: Ni mogoče razčleniti dvojne vrednosti »%s« za %s

en: Double value “%s” for %s out of range
sl_SI: Dvojna vrednost »%s« za %s je izven obsega

en: Error parsing option %s
sl_SI: Napaka med razčlenjevanjem %s

en: Missing argument for %s
sl_SI: Manjka argument za %s

en: Unknown option %s
sl_SI: Neznana možnost %s

en: corrupted object
sl_SI: pokvarjen predmet

en: out of memory
sl_SI: primanjkuje pomnilnika

en: internal error
sl_SI: notranja napaka

en: the pattern contains items not supported for partial matching
sl_SI: vzorec vsebuje predmete, ki niso podprti za delno iskanje zadetkov

en: back references as conditions are not supported for partial matching
sl_SI: predhodne povezave, kot pogoji, niso podprti za delno primerjavo

en: recursion limit reached
sl_SI: dosežena omejitev globine drevesne ravni

en: bad offset
sl_SI: slab odmik

en: recursion loop
sl_SI: rekurzivna zanka

note: should not happen in GRegex since we check modes before each match
en: matching mode is requested that was not compiled for JIT
sl_SI: zahtevan je način skladnje, ki pa ni vključen v izgradnjo JIT

en: unknown error
sl_SI: neznana napaka

en: \ at end of pattern
sl_SI: \ na koncu vzorca

en: \c at end of pattern
sl_SI: \c na koncu vzorca

en: unrecognized character following \
sl_SI: neprepoznan znak sledi \

en: numbers out of order in {} quantifier
sl_SI: številke niso zapisane pravilno v {} količilniku

en: number too big in {} quantifier
sl_SI: številke so prevelike v {} količilniku

en: missing terminating ] for character class
sl_SI: manjkajoč zaključni znak ] za znakovni razred

en: invalid escape sequence in character class
sl_SI: neveljavno ubežno zaporedje v znakovnem razredu

en: range out of order in character class
sl_SI: nepravilen obseg v znakovnem razredu

en: nothing to repeat
sl_SI: ni mogoče ponoviti

en: unrecognized character after (? or (?-
sl_SI: neprepoznan znak za (? ali (?-

en: POSIX named classes are supported only within a class
sl_SI: Imenski razredi POSIX so podprti le znotraj razreda

en: POSIX collating elements are not supported
sl_SI: Zbirni predmeti POSIX niso podprti

en: missing terminating )
sl_SI: manjka zaključujoči )

en: reference to non-existent subpattern
sl_SI: povezava na neobstoječ podrejen vzorec

en: missing ) after comment
sl_SI: manjka ) po opombi

en: regular expression is too large
sl_SI: logični izraz je preobsežen

en: malformed number or name after (?(
sl_SI: nepravilno oblikovano ime ali številka za (?(

en: lookbehind assertion is not fixed length
sl_SI: povratna trditev ni določene dolžine

en: conditional group contains more than two branches
sl_SI: pogojna skupina vsebuje več kot dve veji

en: assertion expected after (?(
sl_SI: trditev pričakovana za (?(

en: a numbered reference must not be zero
sl_SI: oštevilčen sklic ne sme biti ničeln

en: unknown POSIX class name
sl_SI: neznano ime razreda POSIX

en: character value in \x{...} sequence is too large
sl_SI: znakovna vrednost v zaporedju \x{...} je predolga

en: \C not allowed in lookbehind assertion
sl_SI: \C ni dovoljen v povratnih trditvah

en: missing terminator in subpattern name
sl_SI: manjkajoč zaključni znak v imenu podrejenega vzorca

en: two named subpatterns have the same name
sl_SI: dva imenovana podrejena vzorca imata enako ime

en: malformed \P or \p sequence
sl_SI: nepravilno oblikovano \P ali \p zaporedje

en: unknown property name after \P or \p
sl_SI: neznano ime lastnosti za \P ali \p

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
sl_SI: ime podrejenega vzorca je predolgo (največ 32 znakov)

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
sl_SI: preveč imenovanih podrejenih vzorcev (največ 10,000)

en: octal value is greater than \377
sl_SI: osmiška vrednost je večja kot \377

en: DEFINE group contains more than one branch
sl_SI: DEFINE skupina vsebuje več kot eno vejo

en: inconsistent NEWLINE options
sl_SI: nepopolna NEWLINE možnost

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
sl_SI: \g ne sledi ime oziroma število v oklepajih, oglatih oklepajih ali narekovajih, niti navadno število

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
sl_SI: argument ni dovoljen za (*ACCEPT), (*FAIL) ali (*COMMIT)

en: (*VERB) not recognized
sl_SI: (*VERB) ni prepoznan

en: number is too big
sl_SI: številka je prevelika

en: missing subpattern name after (?&
sl_SI: manjkajoče ime podrejenega vzorca po (?&

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
sl_SI: različna imena podrejenih vzorcev z isto številko niso dovoljena

en: (*MARK) must have an argument
sl_SI: (*MARK) mora obvezno imeti argument

en: \c must be followed by an ASCII character
sl_SI: \c mora slediti znak ASCII

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
sl_SI: \k ne sledi ime v oklepajih, oglatih oklepajih ali narekovajih

en: \N is not supported in a class
sl_SI: \N ni podprto v razredu

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
sl_SI: ime je predolgo v (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP) ali (*THEN)

en: code overflow
sl_SI: prekoračitev kode

en: unrecognized character after (?P
sl_SI: neprepoznan znak za (?P

en: overran compiling workspace
sl_SI: pretečena delovna površina prevajanja kode

en: previously-checked referenced subpattern not found
sl_SI: predhodno preverjene povezave podrejenega vzorca ni mogoče najti

en: Error while matching regular expression %s: %s
sl_SI: Napaka med primerjanjem logičnega izraza %s: %s

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
sl_SI: Knjižnica PCRE je pretvorjena brez UTF-8 podpore

en: PCRE library is compiled with incompatible options
sl_SI: Knjižnica PCRE je prevedena brez možnosti nezdružljivosti

en: Error while compiling regular expression ‘%s’ at char %s: %s
sl_SI: Prišlo je do napake med rpevajanjem logičnega izraza »%s« pri znaku %s: %s

en: hexadecimal digit or “}” expected
sl_SI: šestnajstiško število ali pa manjka » } «

en: hexadecimal digit expected
sl_SI: pričakovano šestnajstiško število

en: missing “<” in symbolic reference
sl_SI: manjka znak » < « v simbolni povezavi

en: unfinished symbolic reference
sl_SI: nedokončana simbolna povezava

en: zero-length symbolic reference
sl_SI: simbolna povezava nične dolžine

en: digit expected
sl_SI: pričakovano število

en: illegal symbolic reference
sl_SI: neveljavna simbolna povezava

en: stray final “\”
sl_SI: obidi končna » \ «

en: unknown escape sequence
sl_SI: neznano ubežno zaporedje

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
sl_SI: Napaka med razčlenjevanjem besedila zamenjave »%s« pri znaku %lu: %s

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
sl_SI: Navedeno besedilo se ne začne z narekovajem

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
sl_SI: V ukazni vrstici ali v navedenem besedilu manjka končni narekovaj

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
sl_SI: Besedilo je končano takoj za znakom » \ « (besedilo je »%s«).

en: Text was empty (or contained only whitespace)
sl_SI: Besedilo je bilo prazno (ali pa vsebuje le presledne znake)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
sl_SI: Besedilo je končano pred zaključnim narekovajem za %c (besedilo je »%s«).

en: Failed to read data from child process (%s)
sl_SI: Ni mogoče prebrati podatkov podrejenega procesa (%s)

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
sl_SI: Nepričakovana napaka branja podatkov podrejenega opravila (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
sl_SI: Nepričakovana napaka v waitpid() (%s)

en: Child process exited with code %ld
sl_SI: Podrejeni proces se je zaključil s kodo %ld

en: Child process killed by signal %ld
sl_SI: Podrejeni proces je uničen s signalom %ld

en: Child process stopped by signal %ld
sl_SI: Podrejeni proces se je ustavil s signalom %ld

en: Child process exited abnormally
sl_SI: Podrejeni proces se je zaključil nenaravno

en: Failed to read from child pipe (%s)
sl_SI: Ni mogoče prebrati iz cevi podrejenega procesa (%s)

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
sl_SI: Ni mogoče ustvariti podrejenega opravila »%s« (%s)

en: Failed to fork (%s)
sl_SI: Ni mogoča razvejitev (%s)

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
sl_SI: Ni mogoče spremeniti v mapo »%s« (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
sl_SI: Ni mogoče izvesti podrejenega opravila »%s« (%s)

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke za preslikavo opisnika datoteke (%s)

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
sl_SI: Ni mogoče podvojiti opisnika datoteke podrejenega procesa (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
sl_SI: Ni mogoče razvejiti podrejenega procesa (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
sl_SI: Ni mogoče zapreti opisnika datoteke podrejenega procesa (%s)

en: Unknown error executing child process “%s”
sl_SI: Neznana napaka med izvajanjem podrejenega opravila »%s«

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
sl_SI: Ni mogoče prebrati dovolj podatkov iz cevi podrejenega procesa (%s)

en: Invalid source FDs argument
sl_SI: Neveljaven argument FD vira

en: Failed to read data from child process
sl_SI: Ni mogoče prebrati podatkov iz opravila podrejenega predmeta

en: Failed to execute child process (%s)
sl_SI: Ni mogoče izvesti podrejenega opravila (%s)

en: Failed to dup() in child process (%s)
sl_SI: Ni mogoče izvesti ukaza dup() podrejenega procesa (%s)

en: Invalid program name: %s
sl_SI: Neveljavno ime programa: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
sl_SI: Neveljaven niz v vektorju argumenta pri %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
sl_SI: Neveljaven niz okolja: %s

en: Invalid working directory: %s
sl_SI: Neveljavna delovna mapa: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
sl_SI: Napaka med izvajanjem pomožnega programa  (%s)

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
sl_SI: Nepričakovana napaka v g_io_channel_win32_poll() med branjem podatkov procesa podrejenega predmeta

en: Empty string is not a number
sl_SI: Prazen niz ni številska vrednost

en: “%s” is not a signed number
sl_SI: »%s« ni podpisano število

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
sl_SI: Število »%s« je izven območja [%s, %s]

en: “%s” is not an unsigned number
sl_SI: »%s« ni nepodpisano število

en: Invalid %-encoding in URI
sl_SI: Neveljavni nabor znakov v naslovu URI

en: Illegal character in URI
sl_SI: Neveljaven naslov v naslovu URI

en: Non-UTF-8 characters in URI
sl_SI: Napačen ne-UTF-8 znak v naslovu URI

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
sl_SI: Neveljaven naslov IPv6 »%.*s« v naslovu URI

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
sl_SI: Neveljaven kodiran naslov IP »%.*s« v naslovu URI

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
sl_SI: Neveljavno internacionalizirano ime gostitelja »%.*s« v naslovu URI.

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
sl_SI: Ni mogoče razčleniti vrat »%.*s« v naslovu URI

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
sl_SI: Vrednost vrat »%.*s« v naslovu URI je izven obsega

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
sl_SI: Naslov URI »%s« ni absolutna pot

en: URI ‘%s’ has no host component
sl_SI: Naslov URI »%s« je brez vpisa gostitelja

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
sl_SI: Naslov URI ni absoluten naslov in ni podanega osnovnega naslova URI

en: Missing ‘=’ and parameter value
sl_SI: Manjka znak »=« in vrednost parametra

en: Failed to allocate memory
sl_SI: Ni mogoče dodeliti pomnilnika

en: Character out of range for UTF-8
sl_SI: Znak izven območja za UTF-8

en: Invalid sequence in conversion input
sl_SI: Neveljavno zaporedje na vhodu pretvorbe

en: Character out of range for UTF-16
sl_SI: Znak izven območja za UTF-16

en: byte | bytes
sl_SI[0]: bajtov
sl_SI[1]: bajt
sl_SI[2]: bajta
sl_SI[3]: bajti

en: bit | bits
sl_SI[0]: bitov
sl_SI[1]: bit
sl_SI[2]: bita
sl_SI[3]: biti

note: Translators: the %s in "%s bytes" will always be replaced by a number.
en: %s byte | %s bytes
sl_SI[0]: %s bajtov
sl_SI[1]: %s bajt
sl_SI[2]: %s bajta
sl_SI[3]: %s bajti

note: Translators: the %s in "%s bits" will always be replaced by a number.
en: %s bit | %s bits
sl_SI[0]: %s bitov
sl_SI[1]: %s bit
sl_SI[2]: %s bita
sl_SI[3]: %s biti

en: %u byte | %u bytes
sl_SI[0]: %u bajtov
sl_SI[1]: %u bajt
sl_SI[2]: %u bajta
sl_SI[3]: %u bajti
