glib master - en to eu translation catalogue (1222 entries)

en: Setting default applications not supported yet
eu: Aplikazio lehenetsia ezartzea edago onartuta oraindik

en: Setting application as last used for type not supported yet
eu: Erabilitako azken aplikazioa motarako ezartzea ez dago onartuta oraindik

en: Failed to find default application for content type ‘%s’
eu: Huts egin du ‘%s’ eduki motarako aplikazio lehenetsia aurkitzeak

en: Failed to find default application for URI Scheme ‘%s’
eu: Huts egin du ‘%s’ URI eskemarako aplikazio lehenetsia aurkitzeak

en: GApplication Options:
eu: GApplication aplikazioaren aukerak:

en: Show GApplication options
eu: Erakutsi GApplication-en aukerak

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
eu: Sartu GApplication zerbitzu moduan (erabili D-Bus zerbitzuaren fitxategietatik)

en: Override the application’s ID
eu: Gainidatzi aplikazioaren IDa

en: Print the application version
eu: Inprimatu aplikazioaren bertsioa

en: Replace the running instance
eu: Ordeztu exekuzioan dagoen instantzia

en: Print help
eu: Erakutsi laguntza

en: [COMMAND]
eu: [KOMANDOA]

en: Print version
eu: Bistaratu bertsioa

en: Print version information and exit
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa eta irten

en: List applications
eu: Zerrendatu aplikazioak

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
eu: Zerrendatu instalatutako aplikazioak D-Bus-agatik aktibagarriak (.desktop fitxategien arabera)

en: Launch an application
eu: Abiarazi aplikazioa

en: Launch the application (with optional files to open)
eu: Abiarazi aplikazioa (aukerako fitxategiekin irekitzeko)

en: APPID [FILE…]
eu: APPID [FITXATEGIA…]

en: Activate an action
eu: Aktibatu ekintza bat

en: Invoke an action on the application
eu: Deitu aplikazioaren ekintza bati

en: APPID ACTION [PARAMETER]
eu: APP_ID EKINTZA [PARAMETROA]

en: List available actions
eu: Zerrendatu ekintza erabilgarriak

en: List static actions for an application (from .desktop file)
eu: Zerrendatu aplikazioaren ekintza estatikoak (.desktop fitxategitik)

en: APPID
eu: APP_ID

en: COMMAND
eu: KOMANDOA

en: The command to print detailed help for
eu: Erakutsi komandoaren laguntza xehea

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
eu: Aplikazioaren identifikatzailea D-bus formatuan (adib: org.example.viewer)

note: Translators: commandline placeholder
en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
eu: Aukerako fitxategi-izen erlatibo edo absolutuak, edo URIak irekitzeko

en: ACTION
eu: EKINTZA

en: The action name to invoke
eu: Ekintzaren izena deitzeko

en: PARAMETER
eu: PARAMETROA

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
eu: Ekintza deitzean emango zaion parametroa, GVariant formatuan

en: Unknown command %s
eu: %s komando ezezaguna

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: Arguments:
eu: Argumentuak:

en: [ARGS…]
eu: [ARGUMENTUAK…]

en: Commands:
eu: Komandoak:

note: Translators: do not translate 'help', but please translate 'COMMAND'.
en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
eu: Erabili “%s help KOMANDOA“  laguntza xehea lortzeko.

en: %s command requires an application id to directly follow
eu: %s komandoak aplikazioaren IDa behar du zuzenean jarraitzeko

en: invalid application id: “%s”
eu: aplikazioaren ID baliogabea: “%s”

note: Translators: %s is replaced with a command name like 'list-actions'
en: “%s” takes no arguments
eu: “%s” ez du argumenturik hartzen

en: unable to connect to D-Bus: %s
eu: ezin da D-Bus-arekin konektatu: %s

en: error sending %s message to application: %s
eu: errorea %s mezua aplikazioari bidaltzean: %s

en: action name must be given after application id
eu: ekintzaren izena eman behar da aplikazioaren IDaren ondoren

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
eu: baliogabeko ekintza-izena: “%s”
    ekintzaren izenak soilik karaktere alfanumerikoak, “-” eta “.” karaktereak
    eduki ditzake

en: error parsing action parameter: %s
eu: errorea ekintzaren parametroa analizatzean: %s

en: actions accept a maximum of one parameter
eu: ekintzak gehienez parametro bat onartzen du

en: list-actions command takes only the application id
eu: 'list-actions' komandoak soilik aplikazioaren IDa hartzen du

en: unable to find desktop file for application %s
eu: ezin da %s aplikazioaren '.desktop' fitxategia aurkitu

en: unrecognized command: %s
eu: komando ezezaguna: %s

en: Too large count value passed to %s
eu: Zenbaketaren balio handiegia honi pasatuta: %s

en: Seek not supported on base stream
eu: Ez da bilaketarik onartzen oinarrizko korrontean

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
eu: Ezin da GBufferedInputStream trunkatu

en: Stream is already closed
eu: Korrontea jadanik itxita dago

en: Truncate not supported on base stream
eu: Trunkatzea ez da onartzen oinarrizko korrontean

en: Operation was cancelled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: Invalid object, not initialized
eu: Baliogabeko objektua, hasieratu gabe dago

en: Incomplete multibyte sequence in input
eu: Byteen sekuentzia baliogabea sarreran

en: Not enough space in destination
eu: Ez dago nahikoa lekurik helburuan

en: Invalid byte sequence in conversion input
eu: Byteen sekuentzia baliogabea bihurketa-sarreran

en: Error during conversion: %s
eu: Errorea bihurtzean: %s

en: Cancellable initialization not supported
eu: Hasieratzea bertan behera uztea ez dago onartuta

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
eu: “%s” karaktere-multzoa “%s” bihurtzea ez da onartzen

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
eu: Ezin izan da “%s” “%s” bihurtzeko tresna ireki

en: %s type
eu: %s mota

en: Unknown type
eu: Mota ezezaguna

en: %s filetype
eu: %s fitxategi mota

en: Unexpected data after end of conversion
eu: Ustekabeko datuak bihurketa amaitu ondoren

en: GCredentials contains invalid data
eu: GCredentials-ek baliogabeko datuak ditu

en: GCredentials is not implemented on this OS
eu: GCredentials ez dago inplementatuta SE honetan

en: There is no GCredentials support for your platform
eu: Ez dago GCredentials euskarririk plataforma honetan

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
eu: GCredentials-ek ez dauka prozesuaren IDrik SE honetan

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
eu: Kredentzialak usurpatzea ezinezkoa da SE honetan

en: Unexpected early end-of-stream
eu: Ustekabeko korronte-amaiera azkarregia

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
eu: Onartu gabeko “%s” gakoa helbidearen “%s” sarreran

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
eu: Zentzurik gabeko gakoa/balioa bikotearen konbinazioa “%s” helbidearen sarreran

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
eu: “%s” helbidea baliogabea da (gako hauetako bat behar du: “path” (bide-izena), “tmpdir” (aldi baterako direktorioa) edo “abstract” (abstraktua))

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
eu: Errorea “%s” helbidean — “%s” atributua gaizki osatuta dago

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
eu: “%2$s” helbidearen “%1$s” garraioa ezezaguna edo onartu gabea

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
eu: “%s” helbidearen elementuak ez dauka bi punturik (:)

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
eu: “%s” helbidearen elementuko garraio-izenak ez du hutsik egon behar

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
eu: %d. gakoa/balioa bikoteak, “%s”, “%s” helbidearen elementuan, ez dauka berdina (=) ikurrik

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
eu: %d. gakoa/balioa bikoteak, “%s”, “%s” helbidearen elementuan, ez du gakoa hutsik eduki behar

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
eu: Errorea gakoa edo balioa iheseko modutik kentzean %d. gakoa/balioa bikotean, “%s”, “%s” helbidearen elementuan

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
eu: Errorea “%s” helbidean - unix-eko garraioak “path” edo “abstract” gakoetariko bat behar du hain zuzen.

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus connection address, * the second is the literal name of an attribute in the address.
en: Error in address “%s” — the %s attribute is missing or malformed
eu: Errorea “%s” helbidean — %s atributua falta da edo gaizki osatuta dago

en: Error auto-launching:
eu: Errorea automatikoki abiaraztean:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
eu: Errorea “%s” izendapeneko fitxategia irekitzean: %s

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
eu: Errorea “%s” izendapeneko fitxategitik irakurtzean: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
eu: Errorea “%s” izendapeneko fitxategitik irakurtzean: 16 byte espero ziren, baina %d lortu dira

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
eu: Errorea “%s” izendapeneko fitxategiko edukia korrontean idaztean:

en: The given address is empty
eu: Emandako helbidea hutsik dago

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
eu: Ezin da mezuaren deia abiarazi AT_SECURE ezarrita dagoenean

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
eu: Ezin da mezuaren deia abiarazi makinaren IDrik gabe:

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
eu: Ezin da D-Bus automatikoki abiarazi X11 $DISPLAY gabe

en: Error spawning command line “%s”:
eu: Errorea “%s” komando-lerroa abiaraztean:

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
eu: Ezin da saioaren bus-eko helbidea zehaztu (ez dago SE honetan garatuta)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
eu: Ezin da bus-aren helbidea zehaztua inguruneko DBUS_STARTER_BUS_TYPE aldagaitik. “%s” balio ezezaguna

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
eu: Ezin da bus-aren helbidea zehaztua, inguruneko DBUS_STARTER_BUS_TYPE aldagaia ezarri gabe dagoelako

en: Unknown bus type %d
eu: %d bus mota ezezaguna

en: Unexpected lack of content trying to read a line
eu: Edukiaren zati bat falta da lerro bat irakurtzean

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
eu: Edukiaren zati bat falta da lerro bat modu seguruan irakurtzean

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
eu: Autentifikazioko metodo guztiak agortuta (saiatuta: %s) (erabilgarri: %s)

en: Unexpected lack of content trying to read a byte
eu: Edukiaren zati bat falta da byte bat irakurtzean

en: User IDs must be the same for peer and server
eu: Erabiltzailearen IDak ID bera izan behar du parekoan eta zerbitzarian

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
eu: Bertan behera utzita GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer erabiliz

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
eu: Errorea “%s” direktorioaren informazioa eskuratzean: %s

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
eu: “%s” direktorioko baimenak gaizki osatuta. 0700 modua espero zen, baina 0%o lortuta

en: Error creating directory “%s”: %s
eu: Errorea “%s” direktorioa sortzean: %s

en: Operation not supported
eu: Eragiketa ez dago onartuta

en: Error opening keyring “%s” for reading:
eu: Errorea “%s” gako sorta irakurtzeko irekitzean:

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
eu: “%2$s”(e)ngo gako sortako %1$d. lerroa (“%3$s” edukiarekin) gaizki osatuta dago

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
eu: “%2$s”(e)ngo gako sortako %1$d. lerroko aurreneko tokena (“%3$s” edukiarekin) gaizki osatuta dago

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
eu: “%2$s”(e)ngo gako sortako %1$d. lerroko bigarren tokena (“%3$s” edukiarekin) gaizki osatuta dago

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
eu: Ez da %d IDko cookie-rik aurkitu “%s”(e)ngo gako sortan

en: Error creating lock file “%s”: %s
eu: Errorea blokeoko “%s” fitxategia sortzean: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
eu: Errorea blokeoaren “%s” fitxategi zaharkitua ezabatzean: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
eu: Errorea blokeoko (estekatu gabeko) “%s” fitxategia ixtean: %s

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
eu: Errorea blokeoko “%s” fitxategia desestekatzean: %s

en: Error opening keyring “%s” for writing:
eu: Errorea “%s” gako sorta idazteko irekitzean:

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
eu: (Gainera, “%s”(r)en blokeoa askatzeak ere huts egin du: %s)

en: The connection is closed
eu: Konexioa itxi egin da

en: Timeout was reached
eu: Denbora-mugara iritsi da

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
eu: Onartu gabeko banderak aurkitu dira bezeroaren aldeko konexioa eraikitzean

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus interface, * the second is the path of an object.
en: No such interface “%s” on object at path %s
eu: Ez dago “%s” interfazerik %s bide-izeneko objektuan

en: No such property “%s”
eu: Ez dago “%s” propietaterik

en: Property “%s” is not readable
eu: “%s” propietatea ez da irakurgarria

en: Property “%s” is not writable
eu: “%s” propietatea ez da idazgarria

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
eu: Errorea “%s” propietatea ezartzean: “%s” mota espero zen, baina “%s” lortu da

en: No such interface “%s”
eu: Ez dago “%s” interfazerik

en: No such method “%s”
eu: Ez dago “%s” metodorik

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
eu: “%s” mezu mota ez dator bat espero zen “%s” motarekin

en: An object is already exported for the interface %s at %s
eu: Jadanik objektu bat esportatuta dago %s interfazearentzako %s(e)n

en: Unable to retrieve property %s.%s
eu: Ezin da %s.%s propietatea eskuratu

en: Unable to set property %s.%s
eu: Ezin da %s.%s propietatea ezarri

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
eu: “%s” metodoak “%s” mota itzuli du, baina “%s” espero zen

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
eu: “%s” metodoa, “%s” interfazekoa eta “%s” sinadura duena, ez da existitzen

en: A subtree is already exported for %s
eu: Azpizuhaitza jadanik %s(e)ra esportatuta

en: Object does not exist at path “%s”
eu: Objekturik ez da existitzen “%s” bide-izenean

en: %s message: %s header field is invalid; expected a value of type ‘%s’
eu: %s mezua: %s goiburu-eremua baliogabea da; ‘%s’ motako balioa espero zen

en: %s message: %s header field is missing or invalid
eu: %s mezua: %s goiburu-eremua falta da edo baliogabea da

en: %s message: INVALID header field supplied
eu: %s mezua: goiburu-eremu BALIOGABEA eman da

note: Translators: The first placeholder is a D-Bus message type, * the second is the name of a header field and the third is * a value that is reserved for the given field.
en: %s message: %s header field is using the reserved value %s
eu: %s mezua: %s goiburu-eremua %s balio erreserbatua erabiltzen ari da

en: %s message: INTERFACE header field does not contain a valid interface name
eu: %s mezua: INTERFACE goiburu-eremuak ez du baliozko interfaze-izenik

en: %s message: MEMBER header field does not contain a valid member name
eu: %s mezua: MEMBER goiburu-eremuak ez du baliozko kide-izenik

en: %s message: ERROR_NAME header field does not contain a valid error name
eu: %s mezua: ERROR-NAME goiburu-eremuak ez du baliozko errore-izenik

en: type is INVALID
eu: mota baliogabea da

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
eu[0]: byte %lu irakurtzea nahi zen, baina soilik %lu lortu da
eu[1]: %lu byte irakurtzea nahi ziren, baina %lu lortu da

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
eu: NUL bytea espero zen “%s” katearen ondoren, baina “%d” bytea aurkitu da

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
eu: Baliozko UTF-8 katea espero zen, baina baliogabeko byte batzuk aurkitu dira byteen %d desplazamenduan (katearen luzera: %d). Ordura arteko baliozko UTF-8 katea honakoa zen: “%s”

en: Value nested too deeply
eu: Balioa sakonegi habiaratuta dago

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
eu: Analizatutako “%s” balioa ez da baliozko D-Bus objektuaren bide-izen bat

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
eu: Analizatutako “%s” balioa ez da baliozko D-Bus sinadura

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
eu[0]: %u byte luzerako matrizea aurkitu da. Gehieneko luzera 2<<26 byte da (64 MiB).
eu[1]: %u byte luzerako matrizea aurkitu da. Gehieneko luzera 2<<26 byte da (64 MiB).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
eu: “a%c' motako matrizea aurkitu da, expected to have a length a multiple of %u byteko multiploko luzera edukitzea espero zen, baina %u byteko luzera du

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
eu: D-Bus-en ez dira hutsik dauden egiturak (tuplak) onartzen

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
eu: Analizatutako “%s” balioa aldagaiarentzat ez da baliozko D-Bus sinadura bat

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
eu: Errorea GVariant deserializatzean “%s” kate motarekin D-Bus konexioko formatutik

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
eu: Baliogabeko endian balioa. 0x6c (“l“) edo 0x42 (“B“) espero zen, baina 0x%02x balioa aurkitu da.

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
eu: Protokoloaren bertsio nagusia baliogabea. 1 espero zen, baina %d aurkitu da

en: Signature header found but is not of type signature
eu: Sinaduraren goiburua aurkitu da, baina ez da sinadura motakoa

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
eu: Sinaduraren goiburua “%s” sinadurarekin aurkitu da, baina gorputza hutsik dago

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
eu: Analizatutako “%s” balioa ez da baliozko D-Bus sinadura (gorputzarentzako)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
eu[0]: Ez dago sinaduraren goibururik mezuan, baina mezuaren gorputzak %u byte du
eu[1]: Ez dago sinaduraren goibururik mezuan, baina mezuaren gorputzak %u byte ditu

en: Cannot deserialize message:
eu: Ezin da mezua deserializatu:

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
eu: Errorea GVariant serializatzean “%s” kate motarekin D-Bus konexioaren formatura

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
eu: Mezuko fitxategi-deskriptoreen kopurua (%d) goiburu-eremukoaren (%d) desberdina da

en: Cannot serialize message:
eu: Ezin da mezua serializatu:

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
eu: Mezuaren gorputzak “%s” sinadura du, baina ez dago sinaduraren goibururik

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
eu: Mezuaren gorputzak “%s” sinadura mota du, baina goiburuaren eremuko sinadura “%s” da

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
eu: Mezuaren gorputza hutsik dago, baina goiburuaren eremuko sinadura “(%s)“ da

en: Error return with body of type “%s”
eu: Errorearen itzulera “'%s” motako gorputzarekin

en: Error return with empty body
eu: Errorearen itzulera gorputz hutsarekin

en: (Type any character to close this window)
eu: (Sakatu edozein tekla leihoa ixteko)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
eu: Saioaren dbus-a ez da exekutatzen ari, eta abiarazte automatikoak huts egin du

en: Unable to get Hardware profile: %s
eu: Ezin da hardwarearen profila eskuratu: %s

note: Translators: Both placeholders are file paths
en: Unable to load %s or %s:
eu: Ezin izan da %s edo %s kargatu:

en: Error calling StartServiceByName for %s:
eu: Errorea %s(r)en StartServiceByName deia egitean:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
eu: Ustekabeko %d erantzuna StartServiceByName(“%s”) metodotik

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
eu: Ezin da metodoari deitu: proxyak jaberik gabeko %s izen ezaguna du eta G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START banderarekin eraiki zen

en: Abstract namespace not supported
eu: Izen abstraktuen lekua ez da onartzen

en: Cannot specify nonce file when creating a server
eu: Ezin da izendapeneko fitxategia zehaztu zerbitzari bat sortzean

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
eu: Errorea “%s” izendapeneko fitxategian idaztean: %s

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
eu: “%s” katea ez da baliozko D-Bus GUID bat

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
eu: Ezin da onartu gabeko “%s” garraioa entzun

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
eu: Komandoak:
      help         Informazio hau erakusten du
      introspect   Urruneko objektu baten introspekzioa
      monitor      Urruneko objektu bat monitorizatzen du
      call         Urruneko objektu bateko metodo bati deitzen dio
      emit       Seinale bat igortzen du
      wait        Zain egon bus-izen bat agertu arte
    
    Erabili “%s KOMANDOA --help” komando bakoitzari dagokion laguntza lortzeko.

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
eu: Errorea introspekzioko XMLa analizatzean: %s

en: Error: %s is not a valid name
eu: Errorea: %s ez da baliozko izena

en: Error: %s is not a valid object path
eu: Errorea: %s ez da objektuaren baliozko bide-izena

en: Connect to the system bus
eu: Konektatu sistemako bus-arekin

en: Connect to the session bus
eu: Konektatu saioko bus-arekin

en: Connect to given D-Bus address
eu: Konektatu emandako D-Bus helbidera

en: ADDRESS
eu: HELBIDEA

en: Connection Endpoint Options:
eu: Konexioaren amaierako puntuaren aukerak:

en: Options specifying the connection endpoint
eu: Aukerak konexioaren amaierako puntua zehaztuz

en: No connection endpoint specified
eu: Ez da konexioaren amaierako punturik zehaztu

en: Multiple connection endpoints specified
eu: Konexioaren hainbat amaierako puntu zehaztu dira

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
eu: Abisua: introspekzioko datuen arabera, “%s” interfazea ez da existitzen

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
eu: Abisua: introspekzioko datuen arabera, “%s” metodoa ez da existitzen “%s” interfazean

en: Error adding handle %d: %s
eu: Errorea %d heldulekua gehitzean: %s

en: Optional destination for signal (unique name)
eu: Seinalearen aukerazko helburua (izen esklusiboa)

en: Object path to emit signal on
eu: Objektuaren bide-izena bere gainera seinalea igortzeko

en: Signal and interface name
eu: Seinale eta interfazearen izena

en: Emit a signal.
eu: Igorri seinale bat.

en: Error connecting: %s
eu: Errorea konektatzean: %s

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
eu: Errorea: %s ez da bus-aren baliozko izen esklusiboa

en: Error: Object path is not specified
eu: Errorea: objektuaren bide-izena ez dago zehaztuta

en: Error: Signal name is not specified
eu: Errorea: seinale-izena ez dago zehaztuta

en: Error: Signal name “%s” is invalid
eu: Errorea: “%s” seinale-izena baliogabea da

en: Error: %s is not a valid interface name
eu: Errorea: %s ez da interfazearen baliozko izena

en: Error: %s is not a valid member name
eu: Errorea: %s ez da kidearen baliozko izena

note: Use the original non-"parse-me-harder" error
en: Error parsing parameter %d: %s
eu: Errorea %d parametroa analizatzean: %s

en: Error flushing connection: %s
eu: Errorea konexioa garbitzean: %s

en: Destination name to invoke method on
eu: Helburuaren izena metodoari deitzeko

en: Object path to invoke method on
eu: Objektuaren bide-izena metodoari deitzeko

en: Method and interface name
eu: Metodo eta interfazearen izena

en: Timeout in seconds
eu: Denbora-muga (segundotan)

en: Allow interactive authorization
eu: Onartu baimen dinamikoa

en: Invoke a method on a remote object.
eu: Deitu metodo bati urruneko objektu batean.

en: Error: Destination is not specified
eu: Errorea: helburua ez dago zehaztuta

en: Error: %s is not a valid bus name
eu: Errorea: %s ez da bus-aren baliozko izena

en: Error: Method name is not specified
eu: Errorea: metodoaren izena ez dago zehaztuta

en: Error: Method name “%s” is invalid
eu: Errorea: “%s” metodoaren izena baliogabea da

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
eu: Errorea “%2$s” motako %1$d parametroa analizatzean: %3$s

en: Destination name to introspect
eu: Helburuko izena introspekzioa egiteko

en: Object path to introspect
eu: Objektuaren bide-izena introspekzioa egiteko

en: Print XML
eu: Inprimatu XML

en: Introspect children
eu: Aztertu umeen barnean

en: Only print properties
eu: Soilik inprimatzeko propietateak

en: Introspect a remote object.
eu: Urruneko objektu baten introspekzioa egin.

en: Destination name to monitor
eu: Helburuko izena monitorizatzeko

en: Object path to monitor
eu: Objektuaren bide-izena monitorizatzeko

en: Monitor a remote object.
eu: Monitorizatu urruneko objektu bat.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
eu: Errorea: ezin da monitorizatu non-message-bus konexio bat

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
eu: Aktibatu beharreko zerbitzua bestearen (izen ezaguna) zain egon aurretik

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
eu: Denbora-muga errore batekin irten aurretik zain egoteko (segundotan); 0 denbora-mugarik ez (lehenetsia)

en: [OPTION…] BUS-NAME
eu: [AUKERA…] BUS-IZENA

en: Wait for a bus name to appear.
eu: Bus-izen bat agertzeko zain egon.

en: Error: A service to activate for must be specified.
eu: Errorea: zerbitzua zehaztu behar da aktibatzeko.

en: Error: A service to wait for must be specified.
eu: Errorea: zerbitzua zehaztu behar da haren zain egoteko.

en: Error: Too many arguments.
eu: Errorea: argumentu gehiegi.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
eu: Errorea: %s ez da bus-aren izen ezagun bat

en: Not authorized to change debug settings
eu: Ez duzu arazketa-ezarpenak aldatzeko baimenik

en: Unnamed
eu: Izengabea

en: Desktop file didn’t specify Exec field
eu: Mahaigaineko fitxategiak ez du Exec eremua zehaztu

en: Unable to find terminal required for application
eu: Ezin izan da aplikazioak eskatzen duen terminala aurkitu

en: Program ‘%s’ not found in $PATH
eu: Ez da aurkitu ‘%s’ programa $PATH bidean

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
eu: Ezin da erabiltzailearen aplikazioaren %s konfigurazio-karpeta sortu: %s

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
eu: Ezin da erabiltzailearen MIMEren %s konfigurazio-karpeta sortu: %s

en: MIME apps information is too long
eu: Aplikazioen MIME informazioa luzeegia da

en: Application information lacks an identifier
eu: Aplikazioaren informazioari identifikatzaile bat falta zaio

en: Can’t create user desktop file %s
eu: Ezin da erabiltzailearen mahaigaineko %s fitxategia sortu

en: Custom definition for %s
eu: %s(r)en definizio pertsonalizatua

en: drive doesn’t implement eject
eu: gailuak ez dauka “egotzi” inplementatuta

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
eu: gailuak ez dauka “egotzi” edo “egotzi eragiketarekin” inplementatuta

en: drive doesn’t implement polling for media
eu: gailuak ez dauka euskarria eskaneatzeko inplementaziorik

en: drive doesn’t implement start
eu: gailuak ez dauka “abiatu” inplementatuta

en: drive doesn’t implement stop
eu: gailuak ez dauka “gelditu” inplementatuta

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
eu: TLS motorrak ez du inplementatu TLS loturen atzitzea

en: TLS support is not available
eu: TLS euskarria ez dago erabilgarri

en: DTLS support is not available
eu: DTLS euskarria ez dago erabilgarri

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
eu: Ezin da GEmblem kodeketaren %d bertsioa kudeatu

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
eu: Gaizki osatutako token kopurua (%d) GEmblem kodeketan

en: Malformed origin (%s) in GEmblem encoding
eu: Gaizki osatutako jatorria (%s) GEmblem kodeketan

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
eu: Ezin da GEmblemedIcon kodeketaren %d bertsioa kudeatu

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
eu: Gaizki osatutako token kopurua (%d) GEmblemedIcon kodeketan

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
eu: GEmblen espero zen GEmblemedIcon-entzako

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists.
en: Containing mount does not exist
eu: Ontziaren muntaia ez da existitzen

en: Can’t copy over directory
eu: Ezin da direktorioaren gainean kopiatu

en: Can’t copy directory over directory
eu: Ezin da direktorioa kopiatu direktorio gainean

en: Target file exists
eu: Helburuko fitxategia existitzen da

en: Can’t recursively copy directory
eu: Ezin da direktorioa errekurtsiboki kopiatu

en: Copy file range not supported
eu: Kopiatutako fitxategi barrutia ez da onartzen

en: Error splicing file: %s
eu: Errorea fitxategia batzean: %s

en: Splice not supported
eu: Lotura ez da onartzen

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
eu: Muntaien artean kopiatzea (reflink/clone) ez dago onartuta

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
eu: Kopiatzea (reflink/clone) ez dago onartuta edo baliogabea da

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
eu: Kopiatzea (reflink/clone) ez dago onartuta edo ez du funtzionatzen

en: Cannot retrieve attribute %s
eu: Ezin da %s atributua atzitu

en: Can’t copy special file
eu: Ezin da fitxategi berezia kopiatu

en: Invalid symlink value given
eu: Esteka sinbolikoaren baliogabeko balioa eman da

en: Symbolic links not supported
eu: Esteka sinbolikoak ez dira onartzen

en: Trash not supported
eu: Zakarrontzira botatzea ez dago onartuta

en: File names cannot contain “%c”
eu: Fitxategi-izenek ezin dute “%c” eduki

en: Failed to create a temporary directory for template “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” txantiloirako aldi baterako direktorioa sortzeak: %s

en: volume doesn’t implement mount
eu: bolumenak ez dauka muntatzea inplementatuta

en: No application is registered as handling this file
eu: Ez da aplikaziorik erregistratu fitxategi hau kudeatzeko

en: Enumerator is closed
eu: Enumeratzailea itxi da

en: File enumerator has outstanding operation
eu: Fitxategiaren enumeratzaileak eragiketa bat du lanean

en: File enumerator is already closed
eu: Fitxategiaren enumeratzailea itxita dago jadanik

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
eu: Ezin da GFileIcon kodeketaren %d bertsioa kudeatu

en: Malformed input data for GFileIcon
eu: Gaizki osatutako sarrerako datuak GFileIcon-entzako

en: Stream doesn’t support query_info
eu: Korronteak ez du query_info onartzen

en: Seek not supported on stream
eu: Ez da bilaketarik onartzen korrontean

en: Truncate not allowed on input stream
eu: Trunkatzea ez da baimentzen sarrerako korrontean

en: Truncate not supported on stream
eu: Trunkatzea ez da onartzen korrontean

en: Invalid hostname
eu: Ostalari-izen baliogabea

en: Bad HTTP proxy reply
eu: HTTP proxyaren okerreko erantzuna

en: HTTP proxy connection not allowed
eu: HTTP proxyaren konexioa ez dago baimenduta

en: HTTP proxy authentication failed
eu: HTTP proxyaren autentifikazioak huts egin du

en: HTTP proxy authentication required
eu: HTTP proxyaren autentifikazioa behar da

en: HTTP proxy connection failed: %i
eu: HTTP proxyaren konexioak huts egin du: %i

en: HTTP proxy response too big
eu: HTTP proxyaren erantzuna handiegia da

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
eu: HTTP proxy zerbitzariak konexioa ustekabean itxi du.

en: Wrong number of tokens (%d)
eu: Okerreko token kopurua (%d)

en: No type for class name %s
eu: Ez dago %s klasearen izen motarik

en: Type %s does not implement the GIcon interface
eu: %s motak ez du GIcon interfazea inplementatzen

en: Type %s is not classed
eu: %s mota ez du klaserik

en: Malformed version number: %s
eu: Gaizko osatutako bertsio zenbakia: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
eu: %s motak ez du from_tokens() inplementatzen GIcon interfazean

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
eu: Ezin da ikonoaren kodeketaren emandako bertsioa kudeatu

en: No address specified
eu: Ez da helbiderik zehaztu

en: Length %u is too long for address
eu: %u luzera luzeegia da helbidearentzako

en: Address has bits set beyond prefix length
eu: Helbideak aurrizkiaren luzera baino harago bitak ditu ezarrita

en: Could not parse “%s” as IP address mask
eu: Ezin izan da “%s” analizatu IP helbide-maskara gisa

en: Not enough space for socket address
eu: Ez dago nahikoa lekurik socket helbideentzako

en: Unsupported socket address
eu: Onartu gabeko socket helbidea

en: Input stream doesn’t implement read
eu: Sarrerako korronteak ez dauka irakurtzea inplementatuta

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
eu: Korronteak eragiketa bat du lanean

en: Copy with file
eu: Kopiatu fitxategiarekin

en: Keep with file when moved
eu: Mantendu fitxategiarekin lekuz aldatzean

en: “version” takes no arguments
eu: “version” aukerak ez du argumenturik hartzen

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: Print version information and exit.
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa eta irten

en: Concatenate files to standard output
eu: Kateatu fitxategiak irteera estandarrera

en: Copy one or more files
eu: Kopiatu fitxategi bat edo gehiago

en: Show information about locations
eu: Erakutsi kokalekuei buruzko informazioa

en: Launch an application from a desktop file
eu: Abiarazi aplikazio bat mahaigaineko fitxategi batetik

en: List the contents of locations
eu: Zerrendatu kokalekuen edukia

en: Get or set the handler for a mimetype
eu: Lortu edo ezarri MIME mota baten maneiatzailea

en: Create directories
eu: Sortu direktorioak

en: Monitor files and directories for changes
eu: Monitorizatu fitxategi eta direktorioen aldaketak

en: Mount or unmount the locations
eu: Muntatu edo desmuntatu kokalekuak

en: Move one or more files
eu: Aldatu fitxategi bat edo gehiago lekuz

en: Open files with the default application
eu: Ireki fitxategiak aplikazio lehenetsiarekin

en: Rename a file
eu: Aldatu fitxategi-izena

en: Delete one or more files
eu: Ezabatu fitxategi bat edo gehiago

en: Read from standard input and save
eu: Irakurri sarrera estandarretik eta gorde

en: Set a file attribute
eu: Ezarri fitxategiaren atributua

en: Move files or directories to the trash
eu: Bota fitxategi edo direktorioak zakarrontzira

en: Lists the contents of locations in a tree
eu: Zerrendatu kokalekuen edukia zuhaitz batean

en: Commands:
eu: Komandoak:

en: Use %s to get detailed help.
eu: Erabili %s laguntza xehea lortzeko.

en: Error writing to stdout
eu: Errorea irteera arruntean (stdout) idaztean

note: Translators: commandline placeholder
en: LOCATION
eu: KOKALEKUA

en: Concatenate files and print to standard output.
eu: Kateatu fitxategiak eta erakutsi irteera estandarrean

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
eu: 'cat' tresna bezala erabiltzen da 'gio cat', baina GIOren kokalekuak erabiliz lokaleko fitxategien ordez. Adibidez, honelako zerbait erabil dezakezu kokaleku gisa: smb://zerbitzaria/baliabidea/fitxategia.txt

en: No locations given
eu: Ez da kokalekurik eman

en: No target directory
eu: Ez dago helburuko direktorioa

en: Show progress
eu: Erakutsi jarraipena

en: Prompt before overwrite
eu: Galdetu gainidatzi aurretik

en: Preserve all attributes
eu: Mantendu atributu guztiak

en: Backup existing destination files
eu: Egin existitzen diren helburuko fitxategien babeskopia

en: Never follow symbolic links
eu: Inoiz ez jarraitu esteka sinbolikoak

en: Use default permissions for the destination
eu: Erabili baimen lehenetsiak helbururako

en: Use default file modification timestamps for the destination
eu: Erabili fitxategia aldatu deneko denbora-zigilu lehenetsia helbururako

en: Copied %s (average: %s/s)
eu: Kopiatua: %s (batez bestekoa: %s/s)

en: Copied %s out of %s (%s/s; average: %s/s)
eu: Kopiatua: %s / %s (%s/s; batez bestekoa: %s/s)

note: Translators: commandline placeholder
en: SOURCE
eu: ITURBURUA

note: Translators: commandline placeholder
en: DESTINATION
eu: HELBURUA

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
eu: Kopiatu fitxategi bat edo gehiago ITURBURUtik HELBURUra.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
eu: 'cp' tresna bezala erabiltzen da 'gio copy', baina GIOren kokalekuak erabiliz lokaleko fitxategien ordez. Adibidez, honelako zerbait erabil dezakezu kokaleku gisa: smb://zerbitzaria/baliabidea/fitxategia.txt

en: Destination %s is not a directory
eu: %s helburua ez da direktorio bat

en: %s: overwrite “%s”?
eu: %s: gainidatzi “%s”?

en: List writable attributes
eu: Zerrendatu atributu idazgarriak

en: Get file system info
eu: Lortu fitxategi-sistemako informazioa

en: The attributes to get
eu: Atributuak lortzeko

en: ATTRIBUTES
eu: ATRIBUTUAK

en: Don’t follow symbolic links
eu: Ez jarraitu esteka sinbolikoak

en: attributes:
eu: atributuak:

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: display name: %s
eu: bistaratu izena: %s

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: edit name: %s
eu: editatu izena: %s

en: name: %s
eu: izena: %s

en: type: %s
eu: mota: %s

en: size:
eu: tamaina:

en: hidden
eu: ezkutukoa

en: uri: %s
eu: URIa: %s

en: local path: %s
eu: bide-izen lokala: %s

en: unix mount: %s%s %s %s %s
eu: unix muntatzea: %s%s %s %s %s

en: Settable attributes:
eu: Atributu ezargarriak:

en: Writable attribute namespaces:
eu: Atributu idazgarrien izen-espazioak:

en: Show information about locations.
eu: Erakutsi kokalekuei buruzko informazioa.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
eu: 'ls' tresna bezala erabiltzen da 'gio info', baina GIOren kokalekuak erabiliz fitxategi lokalen ordez. Adibidez, honelako zerbait erabil dezakezu kokaleku gisa: smb://zerbitzaria/baliabidea/fitxategia.txt Fitxategiaren atributuak
    haien GIO izenekin zehatz daitezke, adibidez, standard::icon edo
    izen-espazioarekin, adib. unix edo “*“ (atributu guztiekin bat datorrelarik).

note: Translators: commandline placeholder
en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
eu: MAHAIGAIN-FITXATEGIA [FITXATEGI-ARG …]

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
eu: Abiarazi aplikazio bat mahaigaineko fitxategi batetik, fitxategi-izenaren aukerako argumentuak pasatuta.

en: No desktop file given
eu: Ez da mahaiganeko fitxategirik zehaztu

en: The launch command is not currently supported on this platform
eu: Abiarazte-komandoa ez dago onartuta plataforma honetan

en: Unable to load ‘%s’: %s
eu: Ezin izan da ‘%s‘ kargatu: %s

en: Unable to load application information for ‘%s’
eu: Ezin izan da aplikazio-informazioa kargatu honetarako: ‘%s‘

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
eu: Ezin izan da ‘%s’ aplikazioa abiarazi: %s

en: Show hidden files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Use a long listing format
eu: Erabili zerrenda luzeen formatua

en: Print display names
eu: Inprimatu bistaratze-izenak

en: Print full URIs
eu: Erakutsi URI osoak

en: List the contents of the locations.
eu: Zerrendatu kokalekuen edukia.

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
eu: 'ls' tresna bezala erabiltzen da 'gio list', baina GIOren
    kokalekuak erabiliz fitxategi lokalen ordez. Adibidez, honelako zerbait
    erabil dezakezu kokaleku gisa: smb://zerbitzaria/baliabidea/fitxategia.txt Fitxategiaren atributuak
    haien GIO izenekin zehatz daitezke, adibidez, standard::icon.

note: Translators: commandline placeholder
en: MIMETYPE
eu: MIMEMOTA

en: HANDLER
eu: MANEIATZAILEA

en: Get or set the handler for a mimetype.
eu: Lortu edo ezarri MIME mota baten maneiatzailea.

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
eu: Ez bada maneiatzailerik ematen, MIME motarentzako erregistratutako
    eta gomendatutako aplikazio guztiak zerrendatzen ditu. Maneiatzaile
    bat ematen bada, MIME motaren maneiatzaile lehenetsi gisa ezarriko da.

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
eu: MIME mota bakarra zehaztu behar da, eta agian maneiatzaile bat

en: No default applications for “%s”
eu: Ez dago “%s”(r)en aplikazio lehenetsirik

en: Default application for “%s”: %s
eu: “%s”(r)en aplikazio lehenetsia: %s

en: Registered applications:
eu: Erregistratutako aplikazioak:

en: No registered applications
eu: Ez dago erregistratutako aplikaziorik

en: Recommended applications:
eu: Gomendatutako aplikazioak:

en: No recommended applications
eu: Ez dago gomendatutako aplikaziorik

en: Failed to load info for handler “%s”
eu: Huts egin du ”%s” maneiatzailearen informazioa kargatzean

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” maneiatzaile lehenetsi gisa ezartzean “%s”(r)entzako: %s

en: Create parent directories
eu: Sortu direktorio gurasoak

en: Create directories.
eu: Sortu direktorioak.

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
eu: 'mkdir' tresna bezala erabiltzen da 'gio mkdir', baina GIOren kokalekuak
    erabiliz lokaleko fitxategien ordez Adibidez, honelako zerbait erabil dezakezu
    kokaleku gisa: smb://zerbitzaria/baliabidea/fitxategia.txt

en: Monitor a directory (default: depends on type)
eu: Monitorizatu direktorio bat (lehenetsia: motaren arabera)

en: Monitor a file (default: depends on type)
eu: Monitorizatu direktorio bat (lehenetsia: motaren arabera)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
eu: Monitorizatu fitxategi bat (esteka gogorren bidez egindako aldaketaz ohartzen du)

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
eu: Monitorizatu fitxategi bat zuzenean, baina ez eman aldaketen berri

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
eu: Eman leku eta izen aldaketen berri ezabatutako/sortutako gertaera gisa

en: Watch for mount events
eu: Zaindu muntaketen gertaerak

en: Monitor files or directories for changes.
eu: Monitorizatu fitxategi edo direktorioen aldaketak

en: Mount as mountable
eu: Muntatu muntagarri gisa

en: Mount volume with device file, or other identifier
eu: Muntatu bolumena gailu-fitxategiarekin edo beste identifikatzaile batekin

en: ID
eu: IDa

en: Unmount
eu: Desmuntatu

en: Eject
eu: Egotzi

en: Stop drive with device file
eu: Gelditu unitatea gailu-fitxategiarekin

en: DEVICE
eu: GAILUA

en: Unmount all mounts with the given scheme
eu: Desmuntatu muntatze-puntu guztiak emandako eskemarekin

en: SCHEME
eu: ESKEMA

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
eu: Ez ikusi egin amaitu gabeko fitxategien eragiketei desmuntatzean edo egozketan

en: Use an anonymous user when authenticating
eu: Erabili erabiltzaile anonimoa autentifikatzean

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List user-interesting volumes, drives and mounts
eu: Zerrendatu erabiltzailearentzako interesgarriak diren bolumenak, unitateak eta muntaiak

en: Monitor user-interesting volume, drive and mount events
eu: Monitorizatu erabiltzailearentzako interesgarriak diren gertaerak bolumenetan, unitateetan eta muntaietan

en: Show extra information
eu: Erakutsi informazio gehigarria

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
eu: Zenbakizko PIMa VeraCrypt bolumen bat desblokeatzean

en: Mount a TCRYPT hidden volume
eu: Muntatu TCRYPT bolumen ezkutu bat

en: Mount a TCRYPT system volume
eu: Muntatu TCRYPT sistema-bolumen bat

en: Anonymous access denied
eu: Anonimoki atzitzea debekatua

en: No drive for device file
eu: Ez dago unitaterik gailu-fitxategirako

en: No volume for given ID
eu: Ez dago bolumenik ID horretarako

en: Mount or unmount the locations.
eu: Muntatu edo desmuntatu kokalekuak.

en: Don’t use copy and delete fallback
eu: Ez erabili ordezkoaren kopia eta ezabatzea

en: Transferred %s (average: %s/s)
eu: Transferitua: %s (batez bestekoa: %s/s)

en: Transferred %s out of %s (%s/s; average: %s/s)
eu: Transferitua: %s / %s (%s/s; batez bestekoa: %s/s)

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
eu: Aldatu fitxategi bat edo gehiago lekuz ITURBURUtik HELBURUra.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
eu: 'mv' tresna bezala erabiltzen da 'gio move', baina GIOren kokalekuak
    erabiliz lokaleko fitxategien ordez Adibidez, honelako zerbait erabil
    dezakezu kokaleku gisa: smb://zerbitzaria/baliabidea/fitxategia.txt

en: Target %s is not a directory
eu: %s helburua ez da direktorioa

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
eu: Ireki fitxategiak mota honetako fitxategiak kudeatzeko
    erregistratuta dagoen aplikazio lehenetsiarekin.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
eu: Ez ikusi egin existitzen ez diren fitxategiei, inoiz ere ez galdetu

en: Delete the given files.
eu: Ezabatu emandako fitxategiak

en: NAME
eu: IZENA

en: Rename a file.
eu: Aldatu fitxategi-izena.

en: Missing argument
eu: Argumentua falta da

en: Too many arguments
eu: Argumentu gehiegi

en: Rename successful. New uri: %s
eu: Izena ongi aldatu da. URI berria: %s

en: Only create if not existing
eu: Sortu soilik ez bada existitzen

en: Append to end of file
eu: Erantsi fitxategiaren amaieran

en: When creating, restrict access to the current user
eu: Sortzean, murriztu uneko erabiltzailearen atzipena

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
eu: Ordeztean, ordeztu helburukoa existituko ez balitz bezala

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
eu: Inprimatu entitate-etiketa (etag) berria amaieran

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
eu: Fitxategiaren entitate-etiketa (etag) gainidazten ari da

en: ETAG
eu: ENTITATE-ETIKETA (ETAG)

en: Error reading from standard input
eu: Errorea sarrera arruntetik (stdin) irakurtzean

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
eu: Entitate-etiketa ez dago eskuragarri

en: Read from standard input and save to DEST.
eu: Irakurri sarrera estandarretik eta gorde HELBIDEAN.

en: No destination given
eu: Ez da helbururik eman

en: Type of the attribute
eu: Atributu mota

en: TYPE
eu: MOTA

en: Unset given attribute
eu: Kendu emandako atributua

en: ATTRIBUTE
eu: ATRIBUTUA

en: VALUE
eu: BALIOA

en: Set a file attribute of LOCATION.
eu: Ezarri fitxategiaren KOKALEKUA atributua

en: Location not specified
eu: Ez da kokalekurik zehaztu

en: Attribute not specified
eu: Ez da atributurik zehaztu

en: Value not specified
eu: Ez da baliorik zehaztu

en: Invalid attribute type “%s”
eu: Baliogabeko ”%s” atributu mota

en: Empty the trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: List files in the trash with their original locations
eu: Zakarrontziko fitxategiak zerrendatzen ditu, haien jatorrizko kokalekuekin

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
eu: Leheneratu fitxategi bat zakarrontzitik bere jatorrizko kokalekura (posible bada, direktorioa birsortuta)

en: Unable to find original path
eu: Ezin izan da jatorrizko bide-izena aurkitu

en: Unable to recreate original location:
eu: Ezin izan da jatorrizko kokalekua birsortu:

en: Unable to move file to its original location:
eu: Ezin izan da fitxategia bere jatorrizko kokalekura eraman:

en: Move/Restore files or directories to the trash.
eu: Eraman/Leheneratu fitxategiak edo direktorioak zakarrontzira.

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
eu: Oharra: --restore aukera erabiltzeko, zakarrontziratutako fitxategiaren jatorrizko
    kokalekua lehendik badago, ez da gainidatziko --force ezarrita ez badago.

en: Location given doesn't start with trash:///
eu: Emandako kokalekua ez da trash:/// testuarekin hasten

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
eu: Jarraitu esteka sinbolikoak, muntatze-puntuak eta lasterbideak

en: List contents of directories in a tree-like format.
eu: Zerrendatu direktorioen edukia zuhaitz baten bezalako formatuan.

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
eu: <%s> elementua ez da <%s> barruan onartzen

en: Element <%s> not allowed at toplevel
eu: <%s> elementua ez da maila gorenean onartzen

en: File %s appears multiple times in the resource
eu: %s fitxategia hainbat aldiz agertzen da baliabidean

en: Failed to locate “%s” in any source directory
eu: Huts egin du “%s” bilatzean edozein iturburuko direktoriotan

en: Failed to locate “%s” in current directory
eu: Huts egin du “%s” bilatzean uneko direktorioan

en: Unknown processing option “%s”
eu: Prozesuaren “%s” aukera ezezaguna

note: Translators: the first %s is a gresource XML attribute, * the second %s is an environment variable, and the third * %s is a command line tool
en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
eu: %s aurreprozesatzea eskatu da, baina %s ez dago ezarrita eta %s ez dago BIDE-IZENA aukeran

en: Error reading file %s: %s
eu: Errorea %s fitxategia irakurtzean: %s

en: Error compressing file %s
eu: Errorea %s fitxategia konprimatzean

en: text may not appear inside <%s>
eu: testua ezin da <%s> barruan egon

en: Show program version and exit
eu: Erakutsi programaren bertsioa eta irten

en: Name of the output file
eu: Irteerako fitxategiaren izena

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
eu: FITXATEGIA atributuak erreferentziatutako fitxategiak kargatzeko direktorioak (lehenetsia: uneko direktorioa)

en: DIRECTORY
eu: DIREKTORIOA

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
eu: Sortu irteera hautatutako formatuan helburuko fitxategiaren luzapenaren arabera

en: Generate source header
eu: Sortu iturburuaren goiburua

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
eu: Sortu iturburu-kodea (baliabidearen fitxategia zure kodean estekatzeko erabilita)

en: Generate dependency list
eu: Sortu mendekotasunen zerrenda

en: Name of the dependency file to generate
eu: Sortuko den mendekotasun-fitxategiaren izena

en: Include phony targets in the generated dependency file
eu: Sartu helburu faltsuak sortutako mendekotasun-fitxategian

en: Don’t automatically create and register resource
eu: Ez sortu eta erregistratu baliabidea automatikoki

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
eu: Ez esportatu funtzioak: deklaratu haiek G_GNUC_INTERNAL gisa

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
eu: Ez kapsulatu baliabide-datuak C fitxategian; onartu kanpotik estekatuta dagoela

en: C identifier name used for the generated source code
eu: C identifikatzailearen izena (sortutako iturburuaren kodean erabilita)

en: IDENTIFIER
eu: IDENTIFIKATZAILEA

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
eu: Helburuko C konpilatzailea (balio lehenetsia: CC ingurumen-aldagaia)

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
eu: Konpilatu baliabidearen zehaztapen bat baliabideko fitxategi batean.
    Baliabideen zehaztapenen fitxategiak .gresource.xml luzapena dute,
    eta baliabideen fitxategiek berriz .gresource luzapena.

en: You should give exactly one file name
eu: Fitxategi baten izena bakarrik eman behar duzu

en: nick must be a minimum of 2 characters
eu: goitizenak gutxienez 2 karaktere eduki behar ditu

en: Invalid numeric value
eu: Baliogabeko zenbakizko balioa

en: <value nick='%s'/> already specified
eu: <value nick='%s'/> jadanik zehaztuta

en: value='%s' already specified
eu: "value='%s'"  jadanik zehaztuta

en: flags values must have at most 1 bit set
eu: balioen banderek 1 bit ezarrita eduki behar dute

en: <%s> must contain at least one <value>
eu: <%s>(e)k gutxienez <value> bat eduki behar du

en: <%s> is not contained in the specified range
eu: <%s> ez dago zehaztutako barrutian

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
eu: <%s> ez da zehaztutako zenbatutako motaren baliozko kidea

en: <%s> contains string not in the specified flags type
eu: <%s>(e)k badu katerik zehaztutako bandera motetan ez dagoena

en: <%s> contains a string not in <choices>
eu: <%s>(e)k badu katerik <choices>-en ez dagoena

en: <range/> already specified for this key
eu: <range/> jadanik zehaztuta gako honentzat

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
eu: <range> ez dago baimenduta “%s” motako gakoentzako

en: <range> specified minimum is greater than maximum
eu: <range> zehaztutako gutxienekoa gehienekoa baino handiagoa da

en: unsupported l10n category: %s
eu: onartu gabeko l10n kategoria: %s

en: l10n requested, but no gettext domain given
eu: l10n eskatuta, baina ez da gettext-en domeinurik eman

en: translation context given for value without l10n enabled
eu: balioaren emandako itzulpenaren testuingurua l10n gaitu gabe

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
eu: Huts egin du “%s” motaren <default> balioa analizatzean

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
eu: Ezin da <choices> zehaztu zenbatutako mota bat baluten bezalako etiketatutako gakoentzako

en: <choices> already specified for this key
eu: <choices> jadanik zehaztuta gakoarentzako

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
eu: <choices> ez dago baimenduta “%s” motako gakoentzako

en: <choice value='%s'/> already given
eu: <choice value='%s'/>  jadanik emanda

en: <choices> must contain at least one <choice>
eu: <choices>-ek gutxienez <choice> bat eduki behar du

en: <aliases> already specified for this key
eu: <aliases> jadanik zehaztuta gako honentzako

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
eu: <aliases> soilik zehatz daitezke zenbatuta edo banderak motetako gakoekin, edo <choices> ondoren

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
eu: <alias value='%s'/> eman da “%s” jadanik zenbatuta motako kide denean

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
eu: <alias value='%s'/> eman da jadanik <choice value='%s'/> emanda dagoenean

en: <alias value='%s'/> already specified
eu: <alias value='%s'/> jadanik zehaztuta

en: alias target “%s” is not in enumerated type
eu: helburuko “%s” aliasa ez da zenbatuta motakoa

en: alias target “%s” is not in <choices>
eu: helburuko “%s” aliasa ez dagon <choices>-en

en: <aliases> must contain at least one <alias>
eu: <aliases>-ek gutxienez <alias> bat eduki behar du

en: Empty names are not permitted
eu: Izen hutsak ez daude baimenduta

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
eu: “%s” izena baliogabea: izenak letra minuskula batekin hasi behar dira

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
eu: “%s” izena baliogabea: “%c” karakterea baliogabea. soilik letra minuskulak, zenbakiak eta hipenazioa (“-“) onartzen dira.

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
eu: “%s” izena baliogabea: bi hipenazio jarraian (“--“) ez dago onartuta.

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
eu: “%s” izena baliogabea: azken karakterea ezin da hipenazioa (“-“) izan.

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
eu: “%s” izena baliogabea: gehieneko luzera 1024 da

en: <child name='%s'> already specified
eu: <child name='%s'> jadanik zehaztuta

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
eu: Ezin zaio gakorik gehitu “list-of” eskema bati

en: <key name='%s'> already specified
eu: <key name='%s'> jadanik zehaztuta

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
eu: <key name='%s'>-ek <key name='%s'> iluntzen du <schema id='%s'>-en; erabili <override> balioa aldatzeko

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
eu: <key>-rentzako hauetariko bat zehaztu behar da atributu gisa: “type“, “enum“edo “flags“

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
eu: <%s id='%s'> ez dago (oraindik) definituta.

en: Invalid GVariant type string “%s”
eu: Baliogabeko GVariant motako “%s” katea

en: <override> given but schema isn’t extending anything
eu: <override> eman da, baina eskema ez da ezer hedatzen ari

en: No <key name='%s'> to override
eu: Ez dago <key name='%s'>(e)rik gainidazteko

en: <override name='%s'> already specified
eu: <override name='%s'> jadanik zehaztuta

en: <schema id='%s'> already specified
eu: <schema id='%s'> jadanik zehaztuta

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
eu: <schema id='%s'>  oraindik existitzen ez den “%s” eskema hedatzen du

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
eu: <schema id='%s'> oraindik existitzen ez den “%s” eskemaren zerrenda da

en: Cannot be a list of a schema with a path
eu: Ezin da bide-izena duen eskema baten zerrenda izan

en: Cannot extend a schema with a path
eu: Ezin da eskema bat bide-izen batekin hedatu

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
eu: <schema id='%s'> zerrenda bat da, zerrenda ez den <schema id='%s'> hedatzen duena

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
eu: <schema id='%s' list-of='%s'>(e)k <schema id='%s' list-of='%s'> hedatzen du, baina “%s”(e)k ez du “%s” hedatzen

en: A path, if given, must begin and end with a slash
eu: Bide-izen bat ematen bada, barra batekin (/) hasi eta amaitu behar da

en: The path of a list must end with “:/”
eu: Zerrenda bateko bide-izena “:/“-rekin amaitu behar da

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
eu: Abisua: “%s” eskemak “%s” bide-izena du.  "/apps/", "/desktop/" edo "/system/"-ekin hasten diren bide-izenak zaharkituta daude.

en: <%s id='%s'> already specified
eu: <%s id='%s'> jadanik zehaztuta

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
eu: Soilik <%s> elementu bakarra onartzen da <%s> barruan

en: Element <%s> not allowed at the top level
eu: <%s> elementua ez da maila gorenean onartzen

en: Element <default> is required in <key>
eu: <default> elementua behar da <key>-en

en: Text may not appear inside <%s>
eu: Testua ezin da <%s>(r)en barruan egon

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
eu: Abisua: definitu gabeko erreferentzia  <schema id='%s'/>-erako

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
eu: --strict zehaztu da; irteten.

en: This entire file has been ignored.
eu: Fitxategi oso honi ezikusi egin zaio.

en: Ignoring this file.
eu: Fitxategi honi ezikusi egiten.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
eu: Ez dago “%s” gakorik “%s” eskeman, gainidazteko “%s” fitxategian ageri den bezala; gako honen gainidazteari ezikusi egiten.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
eu: Ez dago “%s” gakorik “%s” eskeman, gainidazteko “%s” fitxategian ageri den bezala, eta --strict zehaztu da; irteten.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
eu: Ezin dira mahaigainaren araberako gainidazteak hornitu “%s” gako lokalizatuetarako “%s” eskeman (gainidatzi “%s” fitxategia); gako honen gainidazteari ezikusi egiten.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
eu: Ezin dira mahaigainaren araberako gainidazteak hornitu “%s” gako lokalizatuetarako “%s” eskeman (gainidatzi “%s” fitxategia), eta --strict zehaztu da; irteten.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
eu: Errorea “%s” gakoa (“%s” eskemakoa) analizatzean “%s” gainidazte-fitxategian ageri den bezala: %s. Gako honen gainidazteari ezikusi egiten.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
eu: Errorea “%s” gakoa (“%s” eskemakoa) analizatzean “%s” gainidazte-fitxategian ageri den bezala: %s. --strict zehaztu da; irteten.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
eu: “%s” gakoaren gainidaztea (“%s” eskemakoa) “%s” gainidazte-fitxategian ageri den bezala, eskeman emandako barrutitik kanpo dago; gako honen gainidazteari ezikusi egiten.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
eu: “%s” gakoaren gainidaztea (“%s” eskemakoa) “%s” gainidazte-fitxategian ageri den bezala, eskeman emandako barrutitik kanpo dago eta --strict zehaztu da; irteten.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
eu: “%s” gakoaren gainidaztea (“%s” eskemakoa) “%s” gainidazte-fitxategian ageri den bezala, ez dago baliozko aukeren zerrendan; gako honen gainidazteari ezikusi egiten.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
eu: “%s” gakoaren gainidaztea (“%s” eskemakoa) “%s” gainidazte-fitxategian ageri den bezala, ez dago baliozko aukeren zerrendan eta --strict zehaztu da; irteten.

en: Where to store the gschemas.compiled file
eu: Non gordeko den 'gschemas.compiled' fitxategia

en: Abort on any errors in schemas
eu: Abortatu eskemetan edozer motako erroreak agertzean

en: Do not write the gschema.compiled file
eu: Ez idatzi gschema.compiled fitxategia

en: Do not enforce key name restrictions
eu: Ez derrigortu gako-izenen murriztapenik

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
eu: Konpilatu GSettings eskemen fitxategi guztiak eskema-cache batean.
    Eskemen fitxategiek .gschema.xml luzapena eduki behar dute,
    eta cache-ko fitxategia gschemas.compiled deitzen da.

en: You should give exactly one directory name
eu: Direktorio baten izena bakarrik eman behar duzu

en: No schema files found: doing nothing.
eu: Ez da eskemen fitxategirik aurkitu: ez da ezer egingo.

en: No schema files found: removed existing output file.
eu: Ez da eskemen fitxategia aurkitu: lehendik dagoen irteera-fitxategia kendu da.

en: Invalid filename %s
eu: %s fitxategi-izen baliogabea

en: Error getting filesystem info for %s: %s
eu: Errorea %s(r)en fitxategi-sistemako informazioa lortzean: %s

note: Translators: This is an error message when trying to find * the enclosing (user visible) mount of a file, but none * exists.
en: Containing mount for file %s not found
eu: Ez da %s fitxategiaren muntatze-puntua aurkitzen

en: Can’t rename root directory
eu: Ezin da erroko direktorioa izenez aldatu

en: Error renaming file %s: %s
eu: Errorea %s fitxategia izenez aldatzean: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
eu: Ezin da fitxategia izenez aldatu, fitxategi-izena badago lehendik ere

en: Invalid filename
eu: Fitxategi-izen baliogabea

en: Error opening file %s: %s
eu: Errorea %s fitxategia irekitzean: %s

en: Error removing file %s: %s
eu: Errorea %s fitxategia kentzean: %s

en: Unable to trash child file %s
eu: Ezin da %s fitxategi haurra zakarrontzira bota

en: Error trashing file %s: %s
eu: Errorea %s fitxategia zakarrontzira botatzean: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
eu: Ezin izan da %s zakarrontzi-direktorioa sortu: %s

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
eu: Ezin da %s zakarrontziaren goi-mailako direktorioa aurkitu

en: Trashing on system internal mounts is not supported
eu: Sistemaren barneko muntaietan ez da onartzen zakarrontzira botatzea

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
eu: Ezin izan da %s zakarrontzi-direktorioa aurkitu edo sortu %s zakarrontzian

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
eu: Ezin da %s fitxategiaren zakarrontzi-informazioa sortu: %s

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
eu: Ezin da %s fitxategia fitxategi-sistemen arteko zakarrontzira bota

en: Unable to trash file %s: %s
eu: Ezin da %s fitxategia zakarrontzira bota: %s

en: Unable to trash file %s
eu: Ezin da %s fitxategia zakarrontzira bota

en: Error creating directory %s: %s
eu: Errorea %s direktorioa sortzean: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
eu: Fitxategi-sistemak ez ditu esteka sinbolikorik onartzen

en: Error making symbolic link %s: %s
eu: Errorea %s esteka sinbolikoa sortzean: %s

en: Error moving file %s: %s
eu: Errorea %s fitxategia lekuz aldatzean: %s

en: Can’t move directory over directory
eu: Ezin da direktorioa lekuz aldatu direktorioaren gainera

en: Backup file creation failed
eu: Huts egin du babeskopia sortzean

en: Error removing target file: %s
eu: Errorea helburuko fitxategia kentzean: %s

en: Move between mounts not supported
eu: Muntaien artean lekuz aldatzea ez dago onartuta

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
eu: Ezin izan da %s diskoaren erabilpena zehaztu: %s

en: Attribute value must be non-NULL
eu: Atributuaren balioa NULL ezin da izan

en: Invalid attribute type (string or invalid expected)
eu: Atributu mota baliogabea (katea edo baliogabea espero zen)

en: Invalid extended attribute name
eu: Atributu hedatuaren izen baliogabea

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
eu: Errorea “%s” atributu hedatua ezartzean: %s

en:  (invalid encoding)
eu:  (baliogabeko kodeketa)

en: Error when getting information for file “%s”: %s
eu: Errorea “'%s” fitxategiaren informazioa eskuratzean: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
eu: Errorea fitxategiaren deskriptorearen informazioa irakurtzean: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
eu: Baliogabeko atributu mota (uint32 espero zen)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
eu: Baliogabeko atributu mota (uint64 espero zen)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
eu: Baliogabeko atributu mota (byte katea espero zen)

en: Cannot set permissions on symlinks
eu: Ezin da baimenik ezarri esteka sinbolikoetan

en: Error setting permissions: %s
eu: Errorea baimenak ezartzean: %s

en: Error setting owner: %s
eu: Errorea jabea ezartzean: %s

en: symlink must be non-NULL
eu: esteka sinbolikoak NULL-en desberdina izan behar du

en: Error setting symlink: %s
eu: Errorea esteka sinbolikoa ezartzean: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
eu: Errorea esteka sinbolikoa ezartzean: fitxategia ez da esteka sinboliko bat

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
eu: %d nanosegundo gehigarriak negatiboak dira %lld UNIX denbora-zigiluetarako

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
eu: %d nanosegundo gehigarriak segundo 1 dira %lld UNIX denbora-zigiluetarako

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
eu: %lld UNIX denbora-zigilua ez da sartzen 64 bit-etan

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
eu: %lld UNIX denbora-zigilua Windowsen onartutako barrutitik kanpo dago

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
eu: “%s” fitxategi-izena ezin da UTF-16 kodeketara bihurtu

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
eu: “%s” fitxategia ezin da ireki: Windows errorea %lu

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
eu: Errorea “%s” fitxategiaren aldaketa edo atzipen denbora ezartzean: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
eu: Errorea eraldaketa edo atzipen ordua ezartzean: %s

en: SELinux context must be non-NULL
eu: SELinux testuinguruak NULL-en desberdina izan behar du

en: SELinux is not enabled on this system
eu: SELinux ez dago gaituta sistema honetan

en: Error setting SELinux context: %s
eu: Errorea SELinux testuingurua ezartzean: %s

en: Setting attribute %s not supported
eu: %s atributuaren ezarpena ez dago onartuta

en: Error reading from file: %s
eu: Errorea fitxategitik irakurtzean: %s

en: Error closing file: %s
eu: Errorea fitxategia ixtean: %s

en: Error seeking in file: %s
eu: Errorea fitxategian bilatzean: %s

en: Unable to find default local file monitor type
eu: Ezin da lokaleko fitxategi lehenetsiaren monitorizazio mota aurkitu

en: Error writing to file: %s
eu: Errorea fitxategian idaztean: %s

en: Error removing old backup link: %s
eu: Errorea babeskopiaren esteka zaharra kentzean: %s

en: Error creating backup copy: %s
eu: Errorea babeskopiaren kopia sortzean: %s

en: Error renaming temporary file: %s
eu: Errorea aldi baterako fitxategia izenez aldatzean: %s

en: Error truncating file: %s
eu: Errorea fitxategia trunkatzean: %s

en: Error opening file “%s”: %s
eu: Errorea “%s” fitxategia irekitzean: %s

en: Target file is a directory
eu: Helburuko fitxategia direktorio bat da

en: Target file is not a regular file
eu: Helburuko fitxategia ez da fitxategi arrunta

en: The file was externally modified
eu: Fitxategia kanpotik aldatu da

en: Error removing old file: %s
eu: Errorea fitxategi zaharra kentzean: %s

en: Invalid GSeekType supplied
eu: Baliogabeko GSeekType eman da

en: Invalid seek request
eu: Bilaketa-eskaera baliogabea

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
eu: Ezin da GMemoryInputStream trunkatu

en: Memory output stream not resizable
eu: Ezin da memoriaren irteeraren korrontea tamainaz aldatu

en: Failed to resize memory output stream
eu: Huts egin du memoriaren irteeraren korrontea tamainaz aldatzean

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
eu: Idazketa lantzeko behar den memoria kopurua erabilgarri dagoen helbide-espazioa baino handiagoa da

en: Requested seek before the beginning of the stream
eu: Bilaketa eskatu da korrontearen hasieraren aurretik

en: Requested seek beyond the end of the stream
eu: Bilaketa eskatu da korrontearen amaieraren ondoren

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn’t implement “unmount”
eu: muntaiak ez dauka “unmount” (desmuntatu) inplementatuta

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn’t implement “eject”
eu: muntaiak ez dauka “eject” (egotzi) inplementatuta

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
eu: muntaiak ez dauka “unmount” (desmuntatzea) edo “unmount_with_operation” (desmuntatu eragiketarekin) inplementatuta

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
eu: muntaiak ez dauka “eject” (egotzi) edo “eject_with_operation” (egotzi eragiketarekin) inplementatuta

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn’t implement “remount”
eu: muntaiak ez dauka “remount” (birmuntaketa) inplementatuta

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement content type guessing
eu: muntaiak ez dauka eduki mota sinkronoa asmatzea inplementatuta

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
eu: muntaiak ez dauka eduki mota sinkronoa asmatzea inplementatuta

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
eu: “%s” ostalariak “[“dauka, baina ez “]“

en: Network unreachable
eu: Sarea atziezina

en: Host unreachable
eu: Ostalaria atziezina

en: Could not create network monitor: %s
eu: Ezin izan da sareko monitorea sortu: %s

en: Could not create network monitor:
eu: Ezin izan da sareko monitorea sortu:

en: Could not get network status:
eu: Ezin izan da sarearen egoera eskuratu:

en: NetworkManager not running
eu: NetworkManager ez dago abian

en: NetworkManager version too old
eu: NetworkManager-en bertsioa zaharregia

en: Output stream doesn’t implement write
eu: Irteerako korronteak ez dauka idaztea inplementatuta

en: Sum of vectors passed to %s too large
eu: %s(e)ri pasatutako bektore-batuketa handiegia da

en: Source stream is already closed
eu: Iturburuko korrontea jadanik itxi da

en: Unspecified proxy lookup failure
eu: Proxy-kontsultaren zehaztu gabeko hutsegitea

note: Translators: the first placeholder is a domain name, the * second is an error message
en: Error resolving “%s”: %s
eu: Errorea “%s” ebaztean: %s

note: Translators: The placeholder is for a function name.
en: %s not implemented
eu: %s ez dago inplementatuta

en: Invalid domain
eu: Baliogabeko domeinua

en: The resource at “%s” does not exist
eu: “%s”(e)ko baliabidea ez da existitzen

en: The resource at “%s” failed to decompress
eu: Huts egin du “%s”(e)ko baliabidea deskonprimatzean

en: Resource files cannot be renamed
eu: Baliabideen fitxategiari ezin zaio izena aldatu

en: The resource at “%s” is not a directory
eu: “%s”(e)ko baliabidea ez da direktorio bat

en: Input stream doesn’t implement seek
eu: Sarrerako korronteak ez dauka bilaketa inplementatuta

en: List sections containing resources in an elf FILE
eu: Zerrendatu baliabideak dituzten atalak elf fitxategi batean

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
eu: Zerrendatu baliabideak
    ATALA ematen bada, soilik atal honetako baliabideak zerrendatu
    BIDE-IZENA ematen bada, bat datozen baliabideak soilik zerrendatu

en: FILE [PATH]
eu: FITXATEGIA [BIDE-IZENA]

en: SECTION
eu: ATALA

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
eu: Zerrendatu baliabideak xehetasunez
    ATALA ematen bada, soilik atal honetako baliabideak zerrendatu
    BIDE-IZENA ematen bada, bat datozen baliabideak soilik zerrendatu
    Xehetasunek atala, tamaina eta konpresioa daukate

en: Extract a resource file to stdout
eu: Erauzi baliabidearen fitxategia irteera estandarrean (stdout)

en: FILE PATH
eu: FITXATEGIA BIDE-IZENA

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
eu: Erabilera:
      gresource [--section ATALA] KOMANDOA [ARGUMENTUAK…]
    
    Komandoak:
      help                    Erakutsi informazio hau
      sections              Zerrendatu baliabidearen atalak
      list                      Zerrendatu baliabideak
      details                 Zerrendatu baliabideak xehetasunez
      extract                 Erauzi baliabide bat
    
    Erabili “gresource help KOMANDOA“ laguntza xehea eskuratzeko.

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
eu: Erabilera:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en:   SECTION   An (optional) elf section name
eu:   ATALA   elf atalaren izena (aukerakoa)

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
eu:   KOMANDOA   (aukerako) komandoa deskribatzeko

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
eu:   FITXATEGIA      Elf fitxategia (bitarra edo partekatutako liburutegia)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
eu:   FITXATEGIA      Elf fitxategia (bitarra edo partekatutako liburutegia)
                edo konpilatutako baliabidearen fitxategi bat

en: [PATH]
eu: [BIDE-IZENA]

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
eu:   BIDE-IZENA      (aukerakoa) baliabidearen bide-izena (partziala izan daiteke)

en: PATH
eu: BIDE-IZENA

en:   PATH      A resource path
eu:   BIDE-IZENA      Baliabidearen bide-izena

en: No such schema “%s”
eu: Ez dago “%s” bezalako eskemarik

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
eu: “%s” eskema ezin da lekuz aldatu (bide-izena ez da zehaztu behar)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
eu: “%s” eskema lekuz alda daiteke (bide-izena zehaztu behar da)

en: Empty path given.
eu: Bide-izen hutsa eman da.

en: Path must begin with a slash (/)
eu: Bide-izena barra batekin (/) hasi behar da

en: Path must end with a slash (/)
eu: Bide-izena barra batekin (/) amaitu behar da

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
eu: Bide-izenak ezin ditu bi barra jarraian eduki (//)

en: The provided value is outside of the valid range
eu: Emandako balioa baliozko barrutitik kanpo dago

en: The key is not writable
eu: Gakoa ez da idazgarria

en: List the installed (non-relocatable) schemas
eu: Zerrendatu instalatutako eskemak (lekuz ezin direnak aldatu)

en: List the installed relocatable schemas
eu: Zerrendatu instalatutako eskemak (lekuz alda daitezkeenak)

en: List the keys in SCHEMA
eu: Zerrendatu ESKEMAko gakoak

en: SCHEMA[:PATH]
eu: ESKEMA[:bide-izena]

en: List the children of SCHEMA
eu: Zerrendatu ESKEMAren haurrak

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
eu: Zerrendatu gako eta balioak, errekurtsiboki
    Ez bada ESKEMArik ematen, zerrendatu gako guztiak

en: [SCHEMA[:PATH]]
eu: [ESKEMA[:BIDE-IZENA]]

en: Get the value of KEY
eu: Lortu GAKOAren balioa

en: SCHEMA[:PATH] KEY
eu: ESKEMA[:BIDE-IZENA] GAKOA

en: Query the range of valid values for KEY
eu: Kontsultatu GAKOAren baliozko balioen barrutiari buruz

en: Query the description for KEY
eu: Kontsultatu GAKOAren azalpena

en: Set the value of KEY to VALUE
eu: Ezarri GAKOAren balioa BALIOArekin

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
eu: ESKEMA[:BIDE-IZENA] GAKOA BALIOA

en: Reset KEY to its default value
eu: Berrezarri GAKOA bere balio lehenetsira

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
eu: Berrezarri ESKEMAko gako guztiak beraien balio lehenetsietara

en: Check if KEY is writable
eu: Begiratu GAKOA idazgarria den edo ez

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
eu: Monitorizatu GAKOAren aldaketak.
    Ez bada GAKOA zehazten, ESKEMAko gako guztiak monitorizatuko ditu.
    Erabili ^C monitorizazioa gelditzeko.

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
eu: ESKEMA[:BIDE-IZENA] GAKOA

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
eu: Erabilera:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir ESKEMA-DIREKTORIOA] KOMANDOA [ARGUMENTUAK…]
    
    Komandoak:
      help                    Erakutsi informazio hau
      list-schemas              Zerrendatu instalatutako eskemak
      list-relocatable-schemas  Zerrendatu lekuz aldatu daitezkeen eskemak
      list-keys                 Zerrendatu eskema bateko gakoak
      list-children             Zerrendatu eskema bateko haurrak
      list-recursively          Zerrendatu gakoak eta balioak modu errekurtsiboan
      range                     Kontsultatu gako baten barrutiak
      describe                  Kontsultatu gako baten deskribapena
      get                       Eskuratu gako baten balioa
      set                       Ezarri gako baten balioa
      reset                     Berrezarri gako baten balioa
      reset-recursively         Berrezarri emandako eskema baten balio guztiak
      writable                  Begiratu gako bat idazgarria den ala ez
      monitor                   Gainbegiratu aldaketak
    
    Erabili “gsettings help COMMAND” laguntza xehea jasotzeko.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
eu: Erabilera:
      gsettings [--schemadir ESKEMA-DIREKTORIOA] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
eu:   ESKEMA-DIREKTORIOA    Eskema gehigarriak bilatzeko direkotrioa

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
eu:   ESKEMA            Eskemaren izena
      BIDE-IZENA       Bide-izena, lekuz alda daitezkeen eskementzako

en:   KEY       The (optional) key within the schema
eu:   GAKOA       Eskema barruko (aukerako) gakoa

en:   KEY       The key within the schema
eu:   GAKOA       Eskema barruko gakoa

en:   VALUE     The value to set
eu:   BALIOA     Ezarriko den balioa

en: Could not load schemas from %s: %s
eu: Ezin izan dira eskemarik '%s'(e)ndik kargatu : %s

en: No schemas installed
eu: Ez dago eskemarik instalatuta

en: Empty schema name given
eu: Eskemaren izen hutsa eman da

en: No such key “%s”
eu: Ez dago “%s” bezalako gakorik

en: Invalid socket, not initialized
eu: Baliogabeko socket-a, hasieratu gabe dago

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
eu: Baliogabeko socket-a, hasieratzeak huts egin du: %s

en: Socket is already closed
eu: Socket-a jadanik itxita dago

en: Socket I/O timed out
eu: S/Iko socketaren denbora-muga gaindituta

en: creating GSocket from fd: %s
eu: GSocket sortzen fd-tik: %s

en: Unable to create socket: %s
eu: Ezin da socket-a sortu: %s

en: Unknown family was specified
eu: Familia ezezaguna zehaztu da

en: Unknown protocol was specified
eu: Protokolo ezezaguna zehaztu da

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
eu: Ezin da datagramen eragiketarik erabili datagramak ez diren socket-etan.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
eu: Ezin da datagramen eragiketarik erabili socket-etan iraungitze-denborarik ezarri gabe.

en: could not get local address: %s
eu: ezin izan da lokaleko helbidea lortu: %s

en: could not get remote address: %s
eu: ezin izan da urruneko helbidea lortu: %s

en: could not listen: %s
eu: ezin izan da entzun: %s

en: Error binding to address %s: %s
eu: Errorea %s helbidearekin lotzean: %s

en: Interface name too long
eu: Interfaze-izena luzeegia da

en: Interface not found: %s
eu: Interfazea ez da aurkitu: %s

en: Error joining multicast group: %s
eu: Errorea multidifusioko taldean elkartzean: %s

en: Error leaving multicast group: %s
eu: Errorea multidifusioko taldea uztean: %s

en: No support for source-specific multicast
eu: Iturburu zehatzeko multidifusiorik ez da onartzen

en: Unsupported socket family
eu: Onartzen ez den socket familia

en: source-specific not an IPv4 address
eu: Iturburu zehatzekoa ez IPv4 helbidea

en: No support for IPv4 source-specific multicast
eu: IPv4 iturburu zehatzeko multidifusiorik ez da onartzen

en: No support for IPv6 source-specific multicast
eu: IPv6 iturburu zehatzeko multidifusiorik ez da onartzen

en: Error accepting connection: %s
eu: Errorea konexioa onartzean: %s

en: Connection in progress
eu: Konexioa lantzen

en: Unable to get pending error:
eu: Ezin da falta diren erroreak lortu:

en: Error receiving data: %s
eu: Errorea datuak jasotzean: %s

en: Error sending data: %s
eu: Errorea datuak bidaltzean: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
eu: Ezin da socket-a itzali: %s

en: Error closing socket: %s
eu: Errorea socket-a ixtean: %s

en: Waiting for socket condition: %s
eu: Socket-aren baldintzen zai: %s

en: Unable to send message: %s
eu: Ezin izan da mezua bidali: %s

en: Message vectors too large
eu: Mezu-bektoreak luzeegiak dira

en: Error sending message: %s
eu: Errorea mezua bidaltzean: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
eu: GSocketControlMessage ez da Windows sisteman onartzen

en: Error receiving message: %s
eu: Errorea mezua jasotzean: %s

en: Unable to read socket credentials: %s
eu: Ezin da socket-aren kredentzialik irakurri: %s

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
eu: g_socket_get_credentials ez dago S.E. honetan inplementatuta

en: Could not connect to proxy server %s:
eu: Ezin izan da %s proxy zerbitzariarekin konektatu:

en: Could not connect to %s:
eu: Ezin izan da %s(r)ekin konektatu:

en: Could not connect:
eu: Ezin izan da konektatu:

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
eu: TCP motakoak ez diren konexioen gainean proxya egitea ez dago onartuta.

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
eu: Proxy-aren “%s” protokoloa ez dago onartuta.

en: Socket connection not connected
eu: Socket-konexioa ez dago konektatuta

en: Listener is already closed
eu: Entzulea jadanik itxita dago

en: Added socket is closed
eu: Gehitutako socket-a itxi da

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
eu: SOCKSv4-ek ez du “%s” IPv6 helbidea onartzen

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
eu: Erabiltzaile-izena luzeegia da SOCKSv4 protokoloarentzako

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
eu: “%s” ostalari-izena luzeegia da SOCKSv4 protokoloarentzako

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
eu: Zerbitzaria ez da SOCKSv4 proxy zerbitzari bat.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
eu: SOCKSv4 zerbitzariaren bidezko konexioa ukatu da

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
eu: Zerbitzaria ez da SOCKSv5 proxy zerbitzari bat.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
eu: SOCKSv5 proxyak autentifikazioa eskatzen du.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
eu: SOCKSv5-ek autentifikatzeko metodo bat eskatzen du (Glib-ek onartzen ez duena).

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
eu: Erabiltzaile-izena edo pasahitza luzeegia da SOCKSv5 protokoloarentzako.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
eu: SOCKSv5 autentifikazioak huts egin du erabiltzaile-izena edo pasahitza okerra delako.

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
eu: “%s” ostalari-izena luzeegia da SOCKSv5 protokoloarentzako

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
eu: SOCKSv5 proxy zerbitzariak helbide mota ezezagunak erabiltzen ditu.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
eu: SOCKSv5 proxyaren zerbitzariaren barneko errorea.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
eu: Arauen multzoak ez du SOCKSv5 konexioa baimentzen.

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
eu: Ostalaria atziezina SOCKSv5 zerbitzariaren bidez.

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
eu: Sarea atziezina SOCKSv5 proxyaren bidez.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
eu: Konexioa ukatuta SOCKSv5 proxyaren bidez.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
eu: SOCKSv5 proxyak ez du “connect” komandoa onartzen.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
eu: SOCKSv5 proxyak ez du emandako helbide mota onartzen.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
eu: SOCKSv5 proxyaren errore ezezaguna.

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
eu: Ezin izan da kanalizazioa sortu prozesu haurrarekin komunikatzeko (%s)

en: Pipes are not supported in this platform
eu: Plataforma honetan ez dira kanalizazioak onartzen

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
eu: Ezin da GThemedIcon kodeketaren %d bertsioa kudeatu

en: No valid addresses were found
eu: Ez da baliozko helbiderik aurkitu

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
eu: Errorea “%s” alderantziz ebaztean: %s

note: Translators: the placeholder is a DNS record type, such as ‘MX’ or ‘SRV’
en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
eu: Errorea DNS %s erregistroa analizatzean: gaizki osatutako DNS paketea

en: No DNS record of the requested type for “%s”
eu: Ez dago eskatutako motaren DNS erregistrorik “%s”(r)entzako

en: Temporarily unable to resolve “%s”
eu: Ezin da “%s” ebatzi aldi batean

en: Error resolving “%s”
eu: Errorea “%s” ebaztean

en: Malformed DNS packet
eu: Gaizki osatutako DNS paketea

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
eu: Huts egin du “%s”(e)rako DNS erantzuna analizatzeak:

en: No PEM-encoded private key found
eu: Ez da PEMekin kodetutako ziurtagirik aurkitu

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
eu: Ezin da PEMekin kodetutako gako pribatua deszifratu

en: Could not parse PEM-encoded private key
eu: Ezin izan da PEMekin kodetutako gako pribatua analizatu

en: No PEM-encoded certificate found
eu: Ez da PEMekin kodetutako ziurtagirik aurkitu

en: Could not parse PEM-encoded certificate
eu: Ezin izan da PEMekin kodetutako ziurtagiririk analizatu

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
eu: Uneko TLS motorrak ez du PKCS #12 onartzen

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
eu: GTlsBackend honek ez du onartzen PKCS #11 ziurtagiriak sortzeak

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
eu: Hau azken aukera da pasahitza ongi sartzeko, zure sarbidetza blokeatu aurretik.

note: Translators: This is not the 'This is the last chance' string. It is * displayed when more than one attempt is allowed.
en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
eu: Sartu diren hainbat pasahitz ez dira zuzenak, eta zure sarbidetza blokeatu egingo da hutsegite gehiagoren ondoren.

en: The password entered is incorrect.
eu: Sartutako pasahitza okerrekoa da.

en: Sending FD is not supported
eu: FD bidaltzea ez dago onartuta

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
eu[0]: Kontroleko mezu 1 espero zen, %d lortu da
eu[1]: Kontroleko mezu 1 espero zen, %d lortu da

en: Unexpected type of ancillary data
eu: Ustekabeko datu-laguntzaile mota

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
eu[0]: fd bat espero zen, baina %d lortu da
eu[1]: fd bat espero zen, baina %d lortu da

en: Received invalid fd
eu: Baliogabeko fd jasota

en: Receiving FD is not supported
eu: FD jasotzea ez dago onartuta

en: Error sending credentials:
eu: Errorea kredentzialak bidaltzean:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
eu: Errorea SO_PASSCRED gaituta dagoen begiratzean socket-arentzako: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
eu: Errorea SO_PASSCRED gaitzean: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
eu: Harrerako kredentzialentzako byte bakar bat irakurtzea espero zen, baina zero byte irakurri dira.

en: Not expecting control message, but got %d
eu: Ez zen kontroleko mezurik espero, baina %d lortu dira

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
eu: Errorea SO_PASSCRED desgaitzean: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
eu: Errorea fitxategiaren deskriptoretik irakurtzean: %s

en: Error closing file descriptor: %s
eu: Errorea fitxategiaren deskriptorea ixtean: %s

en: Filesystem root
eu: Fitxategi-sistemaren erroa

en: Error writing to file descriptor: %s
eu: Errorea fitxategiaren deskriptorean idaztean: %s

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
eu: UNIX-eko domeinuen socket helbide abstraktuak ez daude sistema honetan onartuta

en: volume doesn’t implement eject
eu: bolumenak ez dauka “egotzi” inplementatuta

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
eu: bolumenak ez dauka “egotzi” edo “egotzi eragiketarekin” inplementatuta

en: The app ‘%s’ in the application object has no verbs
eu: Aplikazio-objektuko ‘%s’ aplikazioak ez du aditzik

en: The app ‘%s’ and the handler ‘%s’ in the application object have no verbs
eu: Aplikazio-objektuko ‘%s’ aplikazioak eta ‘%s’ maneiatzaileak ez dute aditzik

en: Error reading from handle: %s
eu: Errorea heldulekutik irakurtzean: %s

en: Error closing handle: %s
eu: Errorea heldulekua ixtean: %s

en: Error writing to handle: %s
eu: Errorea heldulekuan idaztean: %s

en: Not enough memory
eu: Ez dago nahikoa memoriarik

en: Internal error: %s
eu: Barneko errorea: %s

en: Need more input
eu: Sarrera gehiago behar dira

en: Invalid compressed data
eu: Konprimatutako datu baliogabeak

en: Address to listen on
eu: Helbidea entzuteko

en: Ignored, for compat with GTestDbus
eu: Ez ikusi egin GTestDBus-ekin bateragarria izateko

en: Print address
eu: Erakutsi helbidea

en: Print address in shell mode
eu: Erakutsi helbidea shell moduan

en: Run a dbus service
eu: Exekutatu dbus zerbitzua

en: Wrong args
eu: Okerreko argumentuak

en: Failed to open ‘%s’: %s
eu: Huts egin du ‘%s’ irekitzeak: %s

en: Error: Could not write the whole output: %s
eu: Errorea: ezin izan da irteera osoa idatzi: %s

en: Error: Failed to rename ‘%s’ to ‘%s’: %s
eu: Errorea: Huts egin du ‘%s’ izena aldatzeak ‘%s’ deitzeko: %s

en: Include directories in GIR search path
eu: Sartu GIR bilaketa-bidean dauden direktorioak

en: Output file
eu: Irteerako fitxategia

en: Shared library
eu: Liburutegi partekatua

en: Show debug messages
eu: Erakutsi arazketa-mezuak

en: Show verbose messages
eu: Erakutsi mezu xeheak

en: Show program’s version number and exit
eu: Erakutsi bertsioaren zenbakia eta irten

en: Error parsing arguments: %s
eu: Errorea argumentuak analizatzean: %s

en: Please specify exactly one input file
eu: Zehaztu sarrerako fitxategi bakar bat

en: Error parsing file ‘%s’: %s
eu: Errorea '%s' fitxategia analizatzean: %s

en: Failed to build typelib for module ‘%s’
eu: Huts egin du typelib ‘%s’ modulurako eraikitzeak

en: Invalid typelib for module ‘%s’: %s
eu: Typelib baliogabea ‘%s’ modulurako: %s

en: Show all available information
eu: Erabili informazio erabilgarri guztia

en: Failed to parse: %s
eu: Analisiak huts egin du: %s

en: No input files
eu: Ez dago sarrerako fitxategirik

en: Failed to read ‘%s’: %s
eu: Huts egin du ‘%s’ irakurtzeak: %s

en: Failed to create typelib ‘%s’: %s
eu: Huts egin du ‘%s’ typelib sortzeak: %s

en: Failed to load typelib: %s
eu: Huts egin du typelib kargatzeak: %s

en: Warning: %u modules omitted
eu: Abisua: %u moduluri ez ikusiarena egin zaie

en: Typelib version to inspect
eu: Ikuskatuko den typelib bertsioa

en: VERSION
eu: BERTSIOA

en: List the shared libraries the typelib requires
eu: Zerrendatu typelib-ek behar dituen liburutegi partekatuak

en: List other typelibs the inspected typelib requires
eu: Zerrendatu ikuskatutako typelib-ek behar dituen beste typelib-ak

en: The typelib to inspect
eu: Ikuskatuko den typelib-a

en: NAMESPACE
eu: IZEN-ESPAZIOA

en: - Inspect GI typelib
eu: - Ikuskatu GI typelib

en: Failed to parse command line options: %s
eu: Huts egin du komando-lerroko aukeren analisiak: %s

en: Please specify exactly one namespace
eu: Zehaztu sarrerako izan-espazio bakar bat

en: Please specify --print-shlibs, --print-typelibs or both
eu: Zehaztu --print-shlibs, --print-typelibs edo biak

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
eu: Ustekabeko “%s” atributua “%s” elementuan

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
eu: “%s” atributua ez da aurkitu “%s” elementuan

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
eu: Ustekabeko “%s” etiketa, “%s” espero zen

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
eu: ustekabeko “%s” etiketa “%s” barruan

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
eu: Baliogabeko ‘%s’ data/ordua laster-marken fitxategian

en: No valid bookmark file found in data dirs
eu: Ezin izan da baliozko laster-marken fitxategia aurkitu datuen direktorioan

en: A bookmark for URI “%s” already exists
eu: “%s” URIaren laster-marka badago lehendik ere

en: No bookmark found for URI “%s”
eu: Ez da “%s” URIaren laster-markarik aurkitu

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
eu: Ez dago “%s” URIaren laster-markan MIME motarik definituta

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
eu: “%s” URIaren laster-markan ez dago bandera pribaturik definituta

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
eu: “%s” URIaren laster-markan ez dago talderik ezarrita

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
eu: “%s” izeneko aplikaziorik ez du erregistratu laster-markarik '%s'(e)n

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
eu: Huts egin du “%s” exekuzioko lerroa “%s” URIarekin hedatzean

en: Unrepresentable character in conversion input
eu: Adierazi ezin den karakterea bihurketa-sarreran

en: Partial character sequence at end of input
eu: Karaktere-sekuentzia partziala sarreraren amaieran

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
eu: Ezin da “%s” atzerapena “%s” kode-multzo bihurtu

en: Embedded NUL byte in conversion input
eu: NUL byte baliogabea bihurketa-sarreran

en: Embedded NUL byte in conversion output
eu: NUL byte kapsulatua bihurketa-sarreran

en: The URI is too long
eu: URIa luzeegia da

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
eu: “%s” URIa ez da “fitxategi“-eskema erabiltzen duen URI absolutua

en: The URI “%s” is invalid
eu: “%s” URI baliogabea da

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
eu: “%s” URIaren ostalari-izena baliogabea da

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
eu: “%s” URIak ihes-karaktere baliogabeak ditu

en: The pathname “%s” is not an absolute path
eu: “%s” bide-izena ez da bide-izen absolutua

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
eu: %y-%m-%d %T %Z

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
eu: %y/%m/%d

[ctx: full month name]
note: Translators: Some languages (Baltic, Slavic, Greek, and some more) * need different grammatical forms of month names depending on whether * they are standalone or in a complete date context, with the day * number.  Some other languages may prefer starting with uppercase when * they are standalone an
en: January
eu: Urtarrila

[ctx: full month name]
en: February
eu: Otsaila

[ctx: full month name]
en: March
eu: Martxoa

[ctx: full month name]
en: April
eu: Apirila

[ctx: full month name]
en: May
eu: Maiatza

[ctx: full month name]
en: June
eu: Ekaina

[ctx: full month name]
en: July
eu: Uztaila

[ctx: full month name]
en: August
eu: Abuztua

[ctx: full month name]
en: September
eu: Iraila

[ctx: full month name]
en: October
eu: Urria

[ctx: full month name]
en: November
eu: Azaroa

[ctx: full month name]
en: December
eu: Abendua

[ctx: abbreviated month name]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a complete * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context. 
en: Jan
eu: Urt.

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
eu: Ots.

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
eu: Mar.

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
eu: Apr.

[ctx: abbreviated month name]
en: May
eu: Maiatza

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
eu: Eka.

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
eu: Uzt.

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
eu: Abu.

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
eu: Ira.

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
eu: Urr.

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
eu: Aza.

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
eu: Abe.

[ctx: full weekday name]
en: Monday
eu: Astelehena

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
eu: Asteartea

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
eu: Asteazkena

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
eu: Osteguna

[ctx: full weekday name]
en: Friday
eu: Ostirala

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
eu: Larunbata

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
eu: Igandea

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
eu: Al.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
eu: Ar.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
eu: Az.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
eu: Og.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
eu: Or.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
eu: Lr.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
eu: Ig.

[ctx: full month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: January
eu: Urtarrila

[ctx: full month name with day]
en: February
eu: Otsaila

[ctx: full month name with day]
en: March
eu: Martxoa

[ctx: full month name with day]
en: April
eu: Apirila

[ctx: full month name with day]
en: May
eu: Maiatza

[ctx: full month name with day]
en: June
eu: Ekaina

[ctx: full month name with day]
en: July
eu: Uztaila

[ctx: full month name with day]
en: August
eu: Abuztua

[ctx: full month name with day]
en: September
eu: Iraila

[ctx: full month name with day]
en: October
eu: Urria

[ctx: full month name with day]
en: November
eu: Azaroa

[ctx: full month name with day]
en: December
eu: Abendua

[ctx: abbreviated month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: Jan
eu: Urt.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
eu: Ots.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
eu: Mar.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
eu: Apr.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
eu: Mai.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
eu: Eka.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
eu: Uzt.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
eu: Abu.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
eu: Ira.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
eu: Urr.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
eu: Aza.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
eu: Abe.

en: Error opening directory “%s”: %s
eu: Errorea “%s” direktorioa irekitzean: %s

note: Translators: the first %s contains the file size * (already formatted with units), and the second %s * contains the file name
en: Could not allocate %s to read file “%s”
eu: Ezin da %s esleitu “%s” fitxategia irakurtzeko

en: Error reading file “%s”: %s
eu: Errorea “%s” fitxategia irakurtzean: %s

en: File “%s” is too large
eu: “%s” fitxategia handiegia da

en: Failed to read from file “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” fitxategitik irakurri: %s

en: Failed to open file “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” fitxategia ireki: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
eu: Ezin izan dira “%s” fitxategiko atributuak lortu, fstat() funtzioak huts egin du: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
eu: Ezin izan da “%s” fitxategia ireki, fdopen() funtzioak huts egin du: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
eu: Ezin izan da “%s” fitxategia “%s” gisa berrizendatu, g_rename() funtzioak huts egin du: %s

en: Failed to write file “%s”: ftruncate() failed: %s
eu: Huts egin du “%s” fitxategian idazteak: ftruncate() funtzioak huts egin du: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
eu: Huts egin du “%s” fitxategian idazteak: fwrite() funtzioak huts egin du: %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
eu: Huts egin du “%s” fitxategia idazteak: fsync() funtzioak huts egin du: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” fitxategia sortu: %s

en: Failed to set permissions of “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” fitxategiaren baimenak ezartzeak: %s

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
eu: “%s” fitxategia ezin izan da kendu, g_unlik() funtzioak huts egin du: %s

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
eu: “%s” txantiloia baliogabea da, ez luke “%s” eduki behar

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
eu: “%s” txantiloiak ez dauka: XXXXXX

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” esteka sinbolikorik irakurri: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s”(e)tik “%s”(e)rako bihurtzailea ireki: %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
eu: Ezin dira datu gordinak irakurri “g_io_channel_read_line_string“-en

en: Leftover unconverted data in read buffer
eu: Irakurketa-bufferrean geratu diren bihurtu gabeko datuak

en: Channel terminates in a partial character
eu: Kanala karaktere partzial batean bukatzen da

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
eu: Ezin dira datu gordinak irakurri “g_io_channel_read_to_end“-etik

en: Valid key file could not be found in search dirs
eu: Ezin izan da baliozko gakoa datuen direktorioan aurkitu

en: Not a regular file
eu: Ez da fitxategi arrunta

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
eu: Gako-fitxategiak “%s” lerroa du, gako-balioa bikotea, taldea edo iruzkinik ez daukalarik

en: Invalid group name: %s
eu: Taldearen izen baliogabea: %s

en: Key file does not start with a group
eu: Gako-fitxategiak ez da talde batekin hasten

en: Invalid key name: %.*s
eu: Gakoaren izen baliogabea: %.*s

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
eu: Gako-fitxategiak onartzen ez den “%s” kodeketa du

en: Key file does not have group “%s”
eu: Gako-fitxategiak ez dauka “%s” taldea

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
eu: Gako-fitxategiak ez dauka “%s” gakoa (“%s” taldean)

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
eu: Gako-fitxategiak “%s” gakoa dauka (%s balioduna) baina ez da UTF-8

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
eu: Gako-fitxategiak “%s” gakoa dauka, baina ezin den interpretatu balio bat dauka.

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
eu: Gako-fitxategiak “%s” gakoa dauka ('%s taldean), baina dagokion balioa ezin da interpretatu.

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
eu: “%s” gakoaren balioa “%s” taldean “%s” da, “%s” izan ordez.

en: Key file contains escape character at end of line
eu: Gako-fitxategiak ihes-karakterea dauka lerro amaieran

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
eu: Gako-fitxategiak “%s” ihes-sekuentzia baliogabea dauka

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
eu: “%s” balioa ezin da zenbaki gisa interpretatu

en: Integer value “%s” out of range
eu: “%s” osoko balioa barrutitik kanpo

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
eu: “%s” balioa ezin da zenbaki mugikor gisa interpretatu.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
eu: “%s” balioa ezin da boolear gisa interpretatu

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
eu: Huts egin du “%s%s%s%s” fitxategiaren atributuak lortzean. fstat() funtzioak huts egin du: %s

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
eu: Huts egin %s%s%s%s mapatzean. mmap() funtzioak huts egin du: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
eu: Ezin izan da “%s” fitxategia ireki, open() funtzioak huts egin du: %s

en: Error on line %d char %d:
eu: Errorea %d lerroko %d karakterean:

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
eu: UTF-8 gisa kodetutako testu baliogabea izenean - “%s” ez da baliozkoa

en: “%s” is not a valid name
eu: “%s” ez da baliozko izena

en: “%s” is not a valid name: “%c”
eu: “%s” ez da baliozko izena: “%c”

en: Error on line %d: %s
eu: Errorea %d lerroan: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
eu: Ezin izan da “%-.*s” analizatu, digitu bat izan behar zuen karaktere-erreferentzia baten barruan (&#234; adibidez); agian digitua handiegia da

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
eu: Karaktere-erreferentzia ez da puntu eta komaz bukatzen; ziurrenik & ikurra erabiliko zenuen entitatea hasteko asmorik gabe. Izendatu & karakterea &amp; gisa

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
eu: “%-.*s” karaktere-erreferentziak ez du baimendutako karaktere bat kodetzen

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
eu: “&;” entitatea hutsik dago; baliozko entitateak hauek dira: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name “%-.*s” is not known
eu: “%-.*s” entitate-izena ezezaguna da

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
eu: Entitatea ez da puntu eta komaz bukatzen; normalean & ikurra erabiltzen da entitatea hasteko asmorik gabe; izendatu & karakterea &amp; gisa

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
eu: Dokumentuak elementu batez hasi behar du (adibidez, <book>)

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
eu: “%s”  ez da baliozko karakterea '<' karakterearen atzetik; baliteke elementu baten izena ez hastea

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
eu: “%s” karaktere bitxia, '>' karakterea espero zen “%s” elementuaren etiketa hutsa amaitzeko

en: Too many attributes in element “%s”
eu: Atributu gehiegi “%s” elementuan

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
eu: “%s” karaktere bitxia, '=' espero zen “%s” atributuaren ondoren “%s” elementuan

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
eu: “%s” atributuaren ondoren karaktere bitxia, “>“ edo “/“ karakterea espero zen “%s” atributuaren ondoren elementuaren hasiera-etiketa bukatzeko, edo bestela atributu bat. Agian karaktere baliogabea erabili duzu atributu-izen batean

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
eu: “%s” karaktere bitxia, komatxo irekia espero zen berdin ikurraren ondoren “%s” atributuari balioa ematean “%s” elementuan

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
eu: “%s” ez da karaktere balioduna “</“; karaktereen atzetik; baliteke “%s” atributuak elementu baten izena ez hastea

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
eu: “%s” ez da baliozko karakterea da “%s” itxiera-elementuaren izenaren atzetik; baimendutako karakterea “>“ da

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
eu: “%s” elementua itxi egin da, unean ez dago elementurik irekita

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
eu: “%s” elementua itxi egin da, baina unean “%s” elementua dago irekita

en: Document was empty or contained only whitespace
eu: Dokumentua hutsik dago edo zuriuneak bakarrik ditu

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
eu: Dokumentua ustekabean itxi da “<“ angelu-parentesi ireki baten ondoren

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
eu: Dokumentua ustekabean amaitu da oraindik irekita zeuden elementuekin. “%s” irekitako azken elementua da

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
eu: Dokumentua ustekabean amaitu da, angelu-parentesi itxia ikustea espero zen <%s/> etiketa amaitzen

en: Document ended unexpectedly inside an element name
eu: Dokumentua ustekabean amaitu da elementu-izen baten barruan

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
eu: Dokumentua ustekabean amaitu da atributu-izen baten barruan

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
eu: Dokumentua ustekabean amaitu da elementua irekitzeko etiketa baten barruan.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
eu: Dokumentua ustekabean amaitu da atributu-izen baten ondorengo berdin ikurraren atzetik; ez dago atributu-baliorik

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
eu: Dokumentua ustekabean amaitu da atributu-balio baten barruan

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
eu: Dokumentua ustekabean amaitu da “%s” elementuaren itxiera-etiketaren barruan

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
eu: Dokumentua ustekabean amaitu da ireki gabeko elementu baten itxiera-etiketaren barruan

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
eu: Dokumentua ustekabean amaitu da iruzkin baten barruan edo prozesatzen ari zen instrukzio baten barruan

en: deprecated
eu: zaharkitua

en: [OPTION…]
eu: [AUKERA…]

en: Help Options:
eu: Laguntzako aukerak:

en: Show help options
eu: Erakutsi laguntzako aukerak

en: Show all help options
eu: Erakutsi laguntzako aukera guztiak

en: Application Options:
eu: Aplikazio-aukerak:

en: Options:
eu: Aukerak:

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
eu: Ezin da “%s” osoko balioa analizatu %s(r)ako

en: Integer value “%s” for %s out of range
eu: “%s” osoko balioa barrutitik kanpo %s(r)ako

en: Cannot parse double value “%s” for %s
eu: Ezin da “%s” balio bikoitza analizatu %s(r)ako

en: Double value “%s” for %s out of range
eu: “%s” balio bikoitza barrutitik kanpo %s(r)ako

en: Error parsing option %s
eu: Errorea %s aukera analizatzean

en: Missing argument for %s
eu: %s(e)ko argumentua falta da

en: Unknown option %s
eu: %s aukera ezezaguna

en: corrupted object
eu: hondatutako objektua

en: out of memory
eu: Memoriarik ez

en: internal error
eu: barneko errorea

en: the pattern contains items not supported for partial matching
eu: ereduak zenbait elementu ditu bat etortze partzialetan onartzen ez direnak

en: back references as conditions are not supported for partial matching
eu: aurreko erreferentziak baldintza gisa ez daude onartuta bat etortze partzialetan

en: recursion limit reached
eu: errekurtsioaren muga gainditua

en: bad offset
eu: okerreko desplazamendua

en: recursion loop
eu: errekurtsioaren begizta

note: should not happen in GRegex since we check modes before each match
en: matching mode is requested that was not compiled for JIT
eu: eskatu den bat etortze modua ez da konpilatu JITerako

en: unknown error
eu: errore ezezaguna

en: \ at end of pattern
eu: \ ereduaren amaieran

en: \c at end of pattern
eu: \c ereduaren amaieran

en: unrecognized character following \
eu: karaktere ezezagunak jarraitzen dio \ karaktereari

en: numbers out of order in {} quantifier
eu: zenbakiak barrutitik kanpo {} kuantifikatzailean

en: number too big in {} quantifier
eu: zenbaki handiegiak {} kuantifikatzaileak

en: missing terminating ] for character class
eu: karaktere-klasearen amaierako ] falta da

en: invalid escape sequence in character class
eu: karaktere-klasean baliogabeko ihes sekuentzia

en: range out of order in character class
eu: karaktere-klaseko barrutia barrutitik kanpo

en: nothing to repeat
eu: ezer ez errepikatzeko

en: unrecognized character after (? or (?-
eu: karaktere ezezaguna (? edo (?- karaktereen atzetik

en: POSIX named classes are supported only within a class
eu: POSIX izeneko klaseak soilik onartzen dira klase baten barruan

en: POSIX collating elements are not supported
eu: Tartekatutako POSIX elementuak ez daude onartuta

en: missing terminating )
eu: amaierako ) falta da

en: reference to non-existent subpattern
eu: existitzen ez den azpieredu baten erreferentzia

en: missing ) after comment
eu: iruzkinaren ondoren ) falta da

en: regular expression is too large
eu: adierazpen erregularra luzeegia da

en: malformed number or name after (?(
eu: gaizki osatutako zenbakia edo izena (?(-ren atzetik

en: lookbehind assertion is not fixed length
eu: 'lookbehind' baieztapenak ez du luzera finkorik

en: conditional group contains more than two branches
eu: baldintza taldeak bi adar baino gehiago ditu

en: assertion expected after (?(
eu: baieztapena espero zen (?)-ren atzetik

en: a numbered reference must not be zero
eu: zenbatutako erreferentzia bat ezin du zero izan

en: unknown POSIX class name
eu: POSIX klasearen izen ezezaguna

en: character value in \x{...} sequence is too large
eu: \x{…} sekuentziako karaktere-balioa luzeegia da

en: \C not allowed in lookbehind assertion
eu: \C ez dago baimenduta 'lookbehind' baieztapenean

en: missing terminator in subpattern name
eu: amaierako karakterea falta da azpiereduko izenean

en: two named subpatterns have the same name
eu: bi azpiereduk izen berdina dute

en: malformed \P or \p sequence
eu: gaizki osatutako \P edo \p sekuentzia

en: unknown property name after \P or \p
eu: propietate-izen ezezaguna \P edo \p atzetik

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
eu: azpiereduaren izena luzeegia (32 karaktere gehienez)

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
eu: izendun azpieredu gehiegi (10.000 gehienez)

en: octal value is greater than \377
eu: balio zortzitarra \377 baino handiagoa

en: DEFINE group contains more than one branch
eu: DEFINE taldeak adar bat baino gehiago ditu

en: inconsistent NEWLINE options
eu: NEWLINE aukera inkoherentea

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
eu: \g ez da parentesi, kortxete edo aipu motako izena edo zenbaki, edo zenbaki soil batekin jarraitzen

en: syntax error in subpattern number (missing terminator?)
eu: sintaxi-errorea azpiereduaren zenbakian (amaierako karakterea falta da?)

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
eu: argumentu bat ez dago onartuta (*ACCEPT), (*FAIL), edo (*COMMIT)-entzako

en: (*VERB) not recognized
eu: (*VERB) ez da ezagutzen

en: number is too big
eu: zenbakia handiegia da

en: missing subpattern name after (?&
eu: azpiereduaren izena falta da (?& ondoren

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
eu: zenbaki berdinaren azpiereduen izen desberdinak ez daude onartuta

en: (*MARK) must have an argument
eu: (*MARK) argumentu bat eduki behar du

en: \c must be followed by an ASCII character
eu: \c ondoren ASCII karaktere bat behar da

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
eu: \k ondoren ez dago parentesi, kortxete edo aipatutako izen bat

en: \N is not supported in a class
eu: \N ez dago klase batean onartuta

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
eu: izena luzeegia da  (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), edo (*THEN)-en

en: code overflow
eu: kodea gainezkatua

en: unrecognized character after (?P
eu: karaktere ezezaguna (?P karaktereen atzetik

en: overran compiling workspace
eu: konpilazioaren laneko area gainezkatua

en: previously-checked referenced subpattern not found
eu: ez da aurrez egiaztatutako erreferentziatutako azpieredua aurkitu

en: Error while matching regular expression %s: %s
eu: Errorea %s adierazpen erregularra bilatzean: %s

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
eu: PCRE liburutegia UTF8 euskarri gabe konpilatua

en: PCRE library is compiled with incompatible options
eu: PCRE liburutegia aukera bateragarririk gabe konpilatua

en: Error while compiling regular expression ‘%s’ at char %s: %s
eu: Errorea ‘%s’adierazpen erregularra %s karakterean konpilatzean: %s

en: hexadecimal digit or “}” expected
eu: digitu hamaseitarra edo “}“ espero zen

en: hexadecimal digit expected
eu: digitu hamaseitarra espero zen

en: missing “<” in symbolic reference
eu: “<“ falta da erreferentzia sinbolikoan

en: unfinished symbolic reference
eu: amaitu gabeko erreferentzia sinbolikoa

en: zero-length symbolic reference
eu: zero luzerako erreferentzia sinbolikoa

en: digit expected
eu: digitua espero zen

en: illegal symbolic reference
eu: erreferentzia sinboliko ilegala

en: stray final “\”
eu: “\“ katearen amaieran

en: unknown escape sequence
eu: ihes-sekuentzi ezezaguna

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
eu: Errorea ordezko “%s” testua analizatzean %lu karakterean: %s

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
eu: Komatxo arteko testua ez da komatxoekin hasten

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
eu: Bat ez datozen komatxoak daude komando-lerroan edo shell-ak aipatutako beste testu batean

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
eu: Testua “\“ karakterearen atzetik amaitu da. (Testua “%s” zen)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
eu: Testua hutsik dago (edo zuriuneak bakarrik ditu)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
eu: Testua %c(r)en komatxoak aurkitu baino lehen amaitu da. (Testua “%s” zen)

en: Failed to read data from child process (%s)
eu: Ezin izan da daturik irakurri prozesu umetik (%s)

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
eu: Ustekabeko errorea datuak prozesu umetik irakurtzean (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
eu: Ustekabeko errorea waitpid()-en (%s)

en: Child process exited with code %ld
eu: Prozesu haurra amaitu da %ld kodearekin

en: Child process killed by signal %ld
eu: Prozesu haurra %ld seinaleak hilda

en: Child process stopped by signal %ld
eu: Prozesu haurra %ld seinaleak geldituta

en: Child process exited abnormally
eu: Prozesu haurra ustekabean amaituta

en: Failed to read from child pipe (%s)
eu: Ezin izan da kanalizazio umetik irakurri (%s)

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
eu: Ezin izan da “%s” prozesu haurra abiarazi (%s)

en: Failed to fork (%s)
eu: Ezin da sardetu (%s)

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
eu: Ezin izan da “%s” direktoriora aldatu (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
eu: Ezin izan da “%s” prozesu haurra exekutatu (%s)

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
eu: Huts egin du fitxategia irekitzeak fitxategi-deskribatzailea birmapatzeko (%s)

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
eu: Huts egin du prozesu umerako fitxategi-deskribatzailea bikoizteak (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
eu: Ezin izan da prozesu haurra sardetu (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
eu: Huts egin du prozesu umerako fitxategi-deskribatzailea ixteak (%s)

en: Unknown error executing child process “%s”
eu: Errore ezezaguna “%s” prozesu haurra exekutatzean

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
eu: Ezin izan da nahikoa datu irakurri pid kanalizazio umetik (%s)

en: Invalid source FDs argument
eu: Iturburuko FD argumentu baliogabea

en: Failed to read data from child process
eu: Ezin izan da daturik irakurri prozesu umetik

en: Failed to execute child process (%s)
eu: Ezin izan da prozesu haurra exekutatu (%s)

en: Failed to dup() in child process (%s)
eu: Huts egin du dup() komandoak prozesu haurrean (%s)

en: Invalid program name: %s
eu: Programaren izen baliogabea: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
eu: Kate baliogabea %d(e)ko bektorearen argumentuan: %s

en: Invalid string in environment: %s
eu: Kate baliogabea ingurunean: %s

en: Invalid working directory: %s
eu: Laneko direktorio baliogabea: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
eu: Ezin izan da laguntza-programa exekutatu (%s)

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
eu: Ustekabeko errorea gertatu da 'g_io_channel_win32_poll()'-en prozesu umetik datuak irakurtzean

en: Empty string is not a number
eu: Kate hutsa ez da zenbaki bat

en: “%s” is not a signed number
eu: “%s” ez da zeinudun zenbaki bat

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
eu: “%s” zenbakia barrutitik kanpo [%s, %s]

en: “%s” is not an unsigned number
eu: “%s” ez da zeinurik gabeko zenbaki bat

en: Invalid %-encoding in URI
eu: Baliogabeko %-kodeketa URIan

en: Illegal character in URI
eu: Legez kanpoko karakterea URIan

en: Non-UTF-8 characters in URI
eu: UTF-8 ez diren karaktereak URIan

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
eu: Baliogabeko IPv6 helbidea ‘%.*s’ URIan

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
eu: Legez kanpoko IP helbide kodea ‘%.*s’ URIan

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
eu: Internazionalizatutako ostalari-izen baliogabea (‘%.*s’) URIan

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
eu: Ezin izan da ‘%.*s’ ataka analizatu URIan

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
eu: URIko ‘%.*s’ ataka barrutitik kanpo dago

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
eu: ‘%s’ URIa ez da URI absolutua

en: URI ‘%s’ has no host component
eu: ‘%s’ URIak ez du ostalari-osagairik

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
eu: URIa ez da absolutua eta ez da oinarrizko URIrik eman

en: Missing ‘=’ and parameter value
eu: ‘=’ eta parametro-balioa falta dira

en: Failed to allocate memory
eu: Huts egin du memoria esleitzeak

en: Character out of range for UTF-8
eu: Karakterea UTF-8 barrutitik kanpo

en: Invalid sequence in conversion input
eu: Sekuentzia baliogabea bihurketa-sarreran

en: Character out of range for UTF-16
eu: Karakterea UTF-16 barrutitik kanpo

note: Translators: the %s in "%s bytes" will always be replaced by a number.
en: %s byte | %s bytes
eu[0]: byte %s
eu[1]: %s byte

note: Translators: the %s in "%s bits" will always be replaced by a number.
en: %s bit | %s bits
eu[0]: bit %s
eu[1]: %s byte

en: %u byte | %u bytes
eu[0]: byte %u
eu[1]: %u byte
