libc 2.39.9000 - en to pl translation catalogue (1439 entries)

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
pl: %.*s: parametr ARGP_HELP_FMT wymaga podania wartości

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
pl: %.*s: Nieznany parametr ARGP_HELP_FMT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
pl: Błędne dane w ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
pl: Argumenty obowiązkowe lub opcjonalne dla długich opcji są również obowiązkowe lub opcjonalne dla odpowiednich krótkich opcji.

en: Usage:
pl: Składnia:

en:   or:
pl:     lub:

en:  [OPTION...]
pl:  [OPCJA...]

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
pl: Polecenie `%s --help' lub `%s --usage' pozwoli uzyskać więcej informacji.

en: Report bugs to %s.
pl: Prosimy zgłaszać błędy na adres %s.

en: Give this help list
pl: Wyświetlenie tego tekstu pomocy

en: Give a short usage message
pl: Wyświetlenie krótkiej informacji o składni polecenia

en: NAME
pl: NAZWA

en: Set the program name
pl: Określenie nazwy programu

en: SECS
pl: SEK

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
pl: Zatrzymanie na SEK sekund (domyślnie 3600)

en: Print program version
pl: Wyświetlenie wersji programu

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
pl: (BŁĄD PROGRAMU) Nieznana wersja?!

en: %s: Too many arguments
pl: %s: Za dużo argumentów

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
pl: (BŁĄD PROGRAMU) Opcja powinna zostać rozpoznana?!

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
    %n
pl: %s%s%s:%u %s%sNiespodziewany błąd: %s.
    %n

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
    %n
pl: %s%s%s:%u: %s%sWarunek zapewnienia `%s' nie został spełniony.
    %n

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
pl: Tworzenie pliku nagłówkowego C o tej NAZWIE zawierającego definicje symboli

en: Do not use existing catalog, force new output file
pl: Zamiast do istniejącego katalogu, zapisanie do nowego pliku

en: Write output to file NAME
pl: Zapisanie wyników do pliku NAZWA

en: Generate message catalog.
    If INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
pl: Generowanie katalogu komunikatów.
    Jeśli PLIK-WE to -, dane są czytane ze standardowego wejścia. Jeśli PLIK-WY
    to -, dane są zapisywane na standardowe wyjście.

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
pl: -o PLIK-WY [PLIK-WE]...
    [PLIK-WY [PLIK-WE]...]

en: For bug reporting instructions, please see:
    %s.
pl: Instrukcje dotyczące zgłaszania błędów znajdują się pod adresem:
    %s.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
pl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    To oprogramowanie jest darmowe; warunki kopiowania są opisane w źródłach.
    Autorzy nie dają ŻADNYCH gwarancji, w tym również gwarancji MOŻLIWOŚCI
    SPRZEDAŻY lub PRZYDATNOŚCI DO KONKRETNYCH ZASTOSOWAŃ.

en: Written by %s.
pl: Autorem jest %s.

en: *standard input*
pl: *standardowe wejście*

en: cannot open input file `%s'
pl: nie można otworzyć pliku wejściowego `%s'

en: illegal set number
pl: błędny numer zbioru

en: duplicate set definition
pl: powtórzona definicja zbioru

en: this is the first definition
pl: to pierwsza definicja

en: unknown set `%s'
pl: nieznany zbiór `%s'

en: invalid quote character
pl: niepoprawny znak cudzysłowu

en: unknown directive `%s': line ignored
pl: nieznana dyrektywa `%s': linia zignorowana

en: duplicated message number
pl: powtórzony numer komunikatu

en: duplicated message identifier
pl: powtórzony identyfikator komunikatu

en: invalid character: message ignored
pl: niepoprawny znak: komunikat zignorowany

en: invalid line
pl: niepoprawna linia

en: malformed line ignored
pl: błędnie sformułowana linia została pominięta

en: cannot allocate memory
pl: nie można przydzielić pamięci

en: cannot open output file `%s'
pl: nie można otworzyć pliku wyjściowego `%s'

en: invalid escape sequence
pl: błędna sekwencja specjalna

en: unterminated message
pl: nie zakończony komunikat

en: while opening old catalog file
pl: podczas otwierania starego pliku katalogu

en: conversion modules not available
pl: moduły konwersji niedostępny

en: cannot determine escape character
pl: nie można określić znaku escape

en: Don't buffer output
pl: Niebuforowanie wyjścia

en: Dump information generated by PC profiling.
pl: Zrzut informacji wygenerowanych przez profilowanie PC.

en: [FILE]
pl: [PLIK]

en: cannot open input file
pl: nie można otworzyć pliku wejściowego

en: cannot read header
pl: nie można odczytać nagłówka

en: invalid pointer size
pl: nieprawidłowy rozmiar wskaźnika

en: Usage: xtrace [OPTION]... PROGRAM [PROGRAMOPTION]...\n
pl: Składnia: xtrace [OPCJA]... PROGRAM [OPCJA-PROGRAMU]...\n

en: Try \`%s --help' or \`%s --usage' for more information.\n
pl: Polecenie `%s --help' lub `%s --usage' pozwoli uzyskać więcej informacji.\n

en: %s: option '%s' requires an argument.\n
pl: %s: opcja '%s' musi mieć argument.\n

en: Trace execution of program by printing currently executed function.
    
         --data=FILE          Don't run the program, just print the data from FILE.
    
       -?,--help              Print this help and exit
          --usage             Give a short usage message
       -V,--version           Print version information and exit
    
    Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding
    short options.
pl: Śledzenie wykonywania programu poprzez wypisywanie aktualnie wykonywanych
    funkcji.
    
         --data=PLIK          Wypisanie danych z PLIKU zamiast uruchamiania programu
    
       -?,--help              Wypisanie tego opisu i zakończenie
          --usage             Podanie krótkiego opisu składni polecenia
       -V,--version           Wypisanie informacji o wersji i zakończenie
    
    Argumenty obowiązkowe dla długich opcji są obowiązkowe również dla odpowiednich
    krótkich opcji.

en: For bug reporting instructions, please see:\\n%s.\\n
pl: Instrukcje dotyczące zgłaszania błędów znajdują się pod adresem:\\n%s.\\n

en: xtrace: unrecognized option \`$1'\n
pl: xtrace: nieznana opcja \`$1'\n

en: No program name given\n
pl: Nie podano nazwy programu\n

en: executable \`$program' not found\n
pl: nie znaleziono programu wykonywalnego \`$program'\n

en: \`$program' is no executable\n
pl: \`$program' nie jest wykonywalny\n

en: unsupported dlinfo request
pl: nieobsługiwane żądanie dlinfo

en: invalid namespace
pl: niepoprawna przestrzeń nazw

en: invalid mode
pl: niepoprawny tryb

en: invalid mode parameter
pl: niepoprawny parametr trybu

en: unknown or unsupported flag
pl: nieznana lub nieobsługiwana flaga

en: Cache file has wrong endianness.
pl: Plik pamięci podręcznej ma niewłaściwą kolejność bajtów.

en: Cache generated by:
pl: Pamięć podręczna wygenerowana przez:

en: Can't open cache file %s
pl: Nie można otworzyć pliku pamięci podręcznej %s

en: mmap of cache file failed.
pl: mmap pliku pamięci podręcznej nie powiodło się.

en: File is not a cache file.
pl: Plik nie jest plikiem pamięci podręcznej.

en: %d libs found in cache `%s'
pl: Znaleziono %d bibliotek w pamięci podręcznej `%s'

en: Malformed extension data in cache file %s
pl: Błędnie zapisane dane rozszerzone w pliku pamięci podręcznej %s

en: Writing of cache extension data failed
pl: Zapis danych rozszerzonych pamięci podręcznej nie powiódł się

en: %s: ISA level is too high (%d > %d)
pl: %s: poziom ISA zbyt wysoki (%d > %d)

en: Can't create temporary cache file %s
pl: Nie można utworzyć tymczasowego pliku pamięci podręcznej %s

en: Writing of cache data failed
pl: Zapis danych pamięci podręcznej nie powiódł się

en: Changing access rights of %s to %#o failed
pl: Zmiana praw dostępu %s na %#o nie powiodła się

en: Renaming of %s to %s failed
pl: Zmiana nazwy %s na %s nie powiodła się

en: Could not create library path
pl: Nie można utworzyć ścieżki biblioteki

en: error while loading shared libraries
pl: błąd podczas wczytywania bibliotek dzielonych

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
pl: BŁĄD DYNAMICZNEGO LINKERA!!!

en: cannot create scope list
pl: nie można utworzyć listy zakresów

en: shared object not open
pl: obiekt dzielony nie jest otwarty

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
pl: DST nie dozwolone dla programów SUID/SGID

en: empty dynamic string token substitution
pl: puste dynamiczne podstawienie znaku łańcucha

en: cannot load auxiliary `%s' because of empty dynamic string token substitution
pl: nie można wczytać pomocniczego `%s' z powodu pustego dynamicznego podstawienia

en: cannot allocate dependency buffer
pl: nie można przydzielić pamięci dla bufora zależności

en: cannot allocate dependency list
pl: nie można przydzielić pamięci dla listy zależności

en: cannot allocate symbol search list
pl: nie można przydzielić pamięci dla listy przeszukiwania symboli

en: cannot map pages for fdesc table
pl: nie można odwzorować stron dla tablicy fdesc

en: cannot map pages for fptr table
pl: nie można odwzorować stron dla tablicy fptr

en: internal error: symidx out of range of fptr table
pl: błąd wewnętrzny: symidx spoza zakresu tablicy fptr

en: cannot create HWCAP priorities
pl: nie można utworzyć priorytetów HWCAP

en: cannot create capability list
pl: nie można utworzyć listy uprawnień

en: cannot allocate name record
pl: nie można przydzielić pamięci dla rekordu nazwy

en: cannot create cache for search path
pl: nie można utworzyć pamięci podręcznej dla ścieżki przeszukiwania

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
pl: nie można utworzyć kopii RUNPATH/RPATH

en: cannot create search path array
pl: nie można utworzyć tablicy ścieżki przeszukiwania

en: cannot stat shared object
pl: nie można wykonać stat na obiekcie dzielonym

en: cannot create shared object descriptor
pl: nie można utworzyć deskryptora obiektu dzielonego

en: cannot read file data
pl: nie można odczytać danych z pliku

en: ELF load command address/offset not page-aligned
pl: adres/przesunięcie polecenia wczytania ELF nie wyrównane do strony

en: object file has no loadable segments
pl: plik obiektu nie ma segmentów ładowalnych

en: cannot dynamically load executable
pl: nie można dynamicznie załadować pliku wykonywalnego

en: object file has no dynamic section
pl: plik obiektu nie ma sekcji dynamicznej

en: cannot dynamically load position-independent executable
pl: nie można dynamicznie załadować pliku wykonywalnego niezależnego od położenia

en: shared object cannot be dlopen()ed
pl: obiekt dzielony nie może być otwarty przez dlopen()

en: cannot allocate memory for program header
pl: nie można przydzielić pamięci na nagłówek programu

en: cannot enable executable stack as shared object requires
pl: nie można włączyć wykonywalnego stosu wymaganego przez obiekt dzielony

en: cannot close file descriptor
pl: nie można zamknąć deskryptora pliku

en: file too short
pl: plik za krótki

en: invalid ELF header
pl: nieprawidłowy nagłówek ELF

en: ELF file data encoding not big-endian
pl: kodowanie danych w pliku ELF nie jest big-endian

en: ELF file data encoding not little-endian
pl: kodowanie danych w pliku ELF nie jest little-endian

en: ELF file version ident does not match current one
pl: identyfikator wersji pliku ELF nie zgadza się z aktualnym

en: ELF file OS ABI invalid
pl: niepoprawne ABI systemu w pliku ELF

en: ELF file ABI version invalid
pl: niepoprawna wersja ABI w pliku ELF

en: nonzero padding in e_ident
pl: niezerowe wypełnienie w e_ident

en: internal error
pl: błąd wewnętrzny

en: ELF file version does not match current one
pl: wersja pliku ELF nie zgadza się z aktualną

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
pl: tylko ET_DYN i ET_EXEC mogą być wczytane

en: ELF file's phentsize not the expected size
pl: phentsize w pliku ELF nie jest oczekiwanym rozmiarem

en: wrong ELF class: ELFCLASS64
pl: niewłaściwa klasa ELF: ELFCLASS64

en: wrong ELF class: ELFCLASS32
pl: niewłaściwa klasa ELF: ELFCLASS32

en: cannot open shared object file
pl: nie można otworzyć pliku obiektu dzielonego

en: failed to map segment from shared object
pl: odwzorowanie segmentu z obiektu dzielonego nie powiodło się

en: cannot change memory protections
pl: nie można zmienić ochrony pamięci

en: cannot map zero-fill pages
pl: nie można odwzorować stron wypełnionych zerami

en: symbol lookup error
pl: błąd wyszukiwania symbolu

en: cannot extend global scope
pl: nie można rozszerzyć zakresu globalnego

en: TLS generation counter wrapped!  Please report this.
pl: Licznik generacji TLS przekręcił się! Proszę to zgłosić.

en: cannot allocate address lookup data
pl: nie można przydzielić pamięci dla danych wyszukiwania adresów

en: invalid mode for dlopen()
pl: błędny typ dla dlopen()

en: no more namespaces available for dlmopen()
pl: nie ma więcej dostępnych przestrzeni nazw dla dlmopen()

en: invalid target namespace in dlmopen()
pl: błędna przestrzeń nazw dla celu w dlmopen()

en: cannot allocate memory in static TLS block
pl: nie można przydzielić pamięci w statycznym bloku TLS

en: cannot make segment writable for relocation
pl: nie można uczynić segmentu zapisywalnym w celu relokacji

en: %s: out of memory to store relocation results for %s
pl: %s: brak pamięci na zapisanie wyników relokacji dla %s

en: cannot restore segment prot after reloc
pl: nie można odtworzyć ochrony segmentu po relokacji

en: cannot apply additional memory protection after relocation
pl: nie można nałożyć dodatkowej ochrony pamięci po relokacji

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
pl: RTLD_NEXT wystąpiło w kodzie nie ładowanym dynamicznie

en: cannot create TLS data structures
pl: nie można utworzyć struktur danych TLS

en: version lookup error
pl: błąd wyszukiwania wersji

en: cannot allocate version reference table
pl: nie można przydzielić tablicy odniesień do wersji

en: DT_RELR without GLIBC_ABI_DT_RELR dependency
pl: DT_RELR bez zależności GLIBC_ABI_DT_RELR

en: Print cache
pl: Wypisanie zawartości pamięci podręcznej

en: Generate verbose messages
pl: Wyświetlanie większej liczby komunikatów

en: Don't build cache
pl: Niebudowanie pamięci podręcznej

en: Don't update symbolic links
pl: Bez uaktualniania dowiązań symbolicznych

en: Change to and use ROOT as root directory
pl: Przejście do i używanie KATALOGU jako głównego katalogu

en: ROOT
pl: KATALOG

en: CACHE
pl: BUFOR

en: Use CACHE as cache file
pl: Użycie BUFORA jako pliku pamięci podręcznej

en: CONF
pl: KONF

en: Use CONF as configuration file
pl: Użycie KONF jako pliku konfiguracyjnego

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
pl: Przetwarzanie wyłącznie katalogów podanych z linii poleceń; niebudowanie pamięci podręcznej.

en: Manually link individual libraries.
pl: Ręczne tworzenie dowiązań do pojedynczych bibliotek.

en: Format to use: new (default), old, or compat
pl: Używany format: new (domyślny), old lub compat

en: Ignore auxiliary cache file
pl: Ignorowanie dodatkowego pliku pamięci podręcznej

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
pl: Konfiguracja powiązań dynamicznego linkera.

en: Path `%s' given more than once
pl: Ścieżka `%s' podana więcej niż raz

en: (from %s:%d and %s:%d)
pl: (od %s:%d i %s:%d)

en: Could not form glibc-hwcaps path
pl: Nie udało się uformować ścieżki glibc-hwcaps

en: Listing directory %s
pl: Listowanie katalogu %s

en: Can't stat %s
pl: Nie można wykonać stat na %s

en: Can't stat %s
pl: Nie można wykonać stat na %s

en: %s is not a symbolic link
pl: %s nie jest dowiązaniem symbolicznym

en: Can't unlink %s
pl: Nie można usunąć %s

en: Can't link %s to %s
pl: Nie można dowiązać %s do %s

en:  (changed)
pl:  (zmieniono)

en:  (SKIPPED)
pl:  (POMINIĘTO)

en: Can't find %s
pl: Nie można znaleźć %s

en: Cannot lstat %s
pl: Nie można wykonać lstat na %s

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
pl: Zignorowano plik %s ponieważ nie jest zwykłym plikiem.

en: No link created since soname could not be found for %s
pl: Nie utworzono dowiązania ponieważ nie znaleziono soname dla %s

en:  (from %s:%d)
pl:  (od %s:%d)

en: Can't open directory %s
pl: Nie można otworzyć katalogu %s

en: Could not form library path
pl: Nie można złożyć ścieżki biblioteki

en: Input file %s not found.
pl: Nie znaleziono pliku wejściowego %s.

en: Cannot stat %s
pl: Nie można wykonać stat na %s

en: libc6 library %s in wrong directory
pl: biblioteka libc6 %s w złym katalogu

en: libraries %s and %s in directory %s have same soname but different type.
pl: biblioteki %s i %s w katalogu %s mają to samo soname ale inny rodzaj.

en: Warning: ignoring configuration file that cannot be opened: %s
pl: Uwaga: zignorowano plik konfiguracyjny, którego nie można otworzyć: %s

en: %s:%u: hwcap directive ignored
pl: %s:%u: zignorowano dyrektywę hwcap

en: need absolute file name for configuration file when using -r
pl: opcja -r wymaga bezwzględnej ścieżki pliku konfiguracyjnego

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: %s:%u: cannot read directory %s
pl: %s:%u: nie można odczytać %s

en: relative path `%s' used to build cache
pl: użyto względnej ścieżki `%s' do utworzenia pamięci podręcznej

en: Can't chdir to /
pl: Nie można przejść do katalogu /

en: Can't open cache file directory %s
pl: Nie można otworzyć katalogu pliku pamięci podręcznej %s

en: Written by %s and %s.
pl: Autorami są %s i %s.

en: Usage: ldd [OPTION]... FILE...
          --help              print this help and exit
          --version           print version information and exit
      -d, --data-relocs       process data relocations
      -r, --function-relocs   process data and function relocations
      -u, --unused            print unused direct dependencies
      -v, --verbose           print all information
pl: Składnia: ldd [OPCJA]... PLIK...
          --help              wypisanie tego opisu i zakończenie
          --version           wypisanie informacji o wersji i zakończenie
      -d, --data-relocs       przetworzenie relokacji danych
      -r, --function-relocs   przetworzenie relokacji danych i funkcji
      -u, --unused            wypisanie nieużywanych bezpośrednich zależności
      -v, --verbose           wypisanie wszystkich informacji

en: ldd: option \`$1' is ambiguous
pl: ldd: opcja \`$1' jest niejednoznaczna

en: unrecognized option
pl: nieznana opcja

en: Try \`ldd --help' for more information.
pl: Polecenie \`ldd --help' pozwoli uzyskać więcej informacji.

en: missing file arguments
pl: brakujące argumenty plikowe

note: TRANS This is a ``file doesn't exist'' error TRANS for ordinary files that are referenced in contexts where they are TRANS expected to already exist.
en: No such file or directory
pl: Nie ma takiego pliku ani katalogu

en: not regular file
pl: nie jest zwykłym plikiem

en: warning: you do not have execution permission for
pl: uwaga: brak uprawnień do wykonywania

en: 	not a dynamic executable
pl: 	nie jest dynamicznym programem wykonywalnym

en: exited with unknown exit code
pl: zakończył działanie z nieznanym kodem wyjścia

en: error: you do not have read permission for
pl: błąd: brak uprawnień do odczytu

en: cannot find program header of process
pl: nie można odnaleźć nagłówka programu procesu

en: cannot read program header
pl: nie można odczytać nagłówka programu

en: cannot read dynamic section
pl: nie można odczytać sekcji dynamicznej

en: cannot read r_debug
pl: nie można odczytać r_debug

en: cannot read program interpreter
pl: nie można odczytać interpretera programu

en: cannot read link map
pl: nie można odczytać mapy linkowania

en: cannot read object name
pl: nie można odczytać nazwy obiektu

en: cannot allocate buffer for object name
pl: nie można przydzielić bufora dla nazwy obiektu

en: List dynamic shared objects loaded into process.
pl: Lista dynamicznych obiektów współdzielonych załadowanych do procesu.

en: Exactly one parameter with process ID required.
pl: Wymagany jest dokładnie jeden parametr będący ID procesu.

en: invalid process ID '%s'
pl: błędny ID procesu '%s'

en: cannot open %s
pl: nie można otworzyć %s

en: cannot open %s/task
pl: nie można otworzyć %s/task

en: cannot prepare reading %s/task
pl: nie można przygotować odczytu %s/task

en: invalid thread ID '%s'
pl: błędny ID wątku '%s'

en: cannot attach to process %lu
pl: nie można podłączyć się do procesu %lu

en: no valid %s/task entries
pl: brak poprawnych wpisów %s/task

en: cannot get information about process %lu
pl: nie można uzyskać informacji o procesie %lu

en: process %lu is no ELF program
pl: proces %lu nie jest programem ELF

en: file %s is truncated
pl: plik %s jest skrócony

en: %s is a 32 bit ELF file.
pl: %s jest 32-bitowym plikiem ELF.

en: %s is a 64 bit ELF file.
pl: %s jest 64-bitowym plikiem ELF.

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
pl: Nieznana ELFCLASS w pliku %s.

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
pl: %s nie jest plikiem obiektu dzielonego (Typ: %d).

en: more than one dynamic segment
pl: więcej niż jeden segment dynamiczny

en: Cannot fstat file %s.
pl: Nie można wykonać fstat na pliku %s.

en: File %s is empty, not checked.
pl: Plik %s jest pusty, nie sprawdzony.

en: File %s is too small, not checked.
pl: Plik %s jest za mały, nie sprawdzony.

en: Cannot mmap file %s.
pl: Nie można wykonać mmap pliku %s.

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
pl: %s nie jest plikiem ELF - ma złe bajty magiczne na początku.

en: Usage: sln src dest|file
pl: Składnia: sln źródło cel|plik

en: %s: file open error: %m
pl: %s: błąd otwierania pliku: %m

en: No target in line %d
pl: Brak celu w linii %d

en: %s: destination must not be a directory
pl: %s: cel nie może być katalogiem

en: %s: failed to remove the old destination
pl: %s: nie udało się usunąć starego celu

en: %s: invalid destination: %s
pl: %s: błędny cel: %s

en: Invalid link from "%s" to "%s": %s
pl: Błędne dowiązanie "%s" do "%s": %s

en: Usage: sotruss [OPTION...] [--] EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]
      -F, --from FROMLIST     Trace calls from objects on FROMLIST
      -T, --to TOLIST         Trace calls to objects on TOLIST
    
      -e, --exit              Also show exits from the function calls
      -f, --follow            Trace child processes
      -o, --output FILENAME   Write output to FILENAME (or FILENAME.$PID in case
    			  -f is also used) instead of standard error
    
      -?, --help              Give this help list
          --usage             Give a short usage message
          --version           Print program version
pl: Składnia: sotruss [OPCJA...] [--] PROGRAM [OPCJA-PROGRAMU...]
      -F, --from LISTA        śledzenie wywołań z obiektów z LISTY
      -T, --to LISTA          śledzenie wywołań obiektów z LISTY
    
      -e, --exit              pokazywanie także wyjść z wywołań funkcji
      -f, --follow            śledzenie procesów potomnych
      -o, --output PLIK       zapis wyjścia do PLIKU (lub PLIKU.$PID w przypadku
                              użycia -f) zamiast standardowego wyjścia błędów
    
      -?, --help              wypisanie tego opisu i zakończenie
          --usage             wypisanie krótkiej informacji o składni
          --version           wypisanie informacji o wersji i zakończenie

en: Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding\nshort options.\n
pl: Argumenty obowiązkowe dla opcji długich są również obowiązkowe dla odpowiednich\nopcji krótkich.\n

en: %s: option requires an argument -- '%s'\n
pl: %s: opcja musi mieć argument -- '%s'\n

en: %s: option is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja jest niejednoznaczna; możliwości:

en: Written by %s.\n
pl: Autorem jest %s.\n

en: Usage: %s [-ef] [-F FROMLIST] [-o FILENAME] [-T TOLIST] [--exit]
    	    [--follow] [--from FROMLIST] [--output FILENAME] [--to TOLIST]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]\n
pl: Składnia: %s [-ef] [-F LISTA] [-o PLIK] [-T LISTA] [--exit]
    	    [--follow] [--from LISTA] [--output PLIK] [--to LISTA]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    PROGRAM [OPCJA-PROGRAMU...]\n

en: %s: unrecognized option '%c%s'\n
pl: %s: nieznana opcja '%c%s'\n

en: Output selection:
pl: Wybór wyjścia:

en: print list of count paths and their number of use
pl: wypisanie listy ścieżek zliczania i ich liczników użycia

en: generate flat profile with counts and ticks
pl: generowanie prostego profilu z licznikami i czasami

en: generate call graph
pl: generowanie wykresu wywołań

en: Read and display shared object profiling data.
pl: Odczyt i wyświetlanie danych profilujących dla obiektów współdzielonych.

en: SHOBJ [PROFDATA]
pl: OBIEKT_DZIELONY [DANE_PROFILUJĄCE]

en: failed to load shared object `%s'
pl: załadowanie dzielonego obiektu `%s' nie powiodło się

en: cannot create internal descriptor
pl: nie można utworzyć wewnętrznego deskryptora

en: Reopening shared object `%s' failed
pl: Ponowne otwarcie obiektu dzielonego `%s' nie powiodło się

en: reading of section headers failed
pl: odczyt nagłówków sekcji nie powiódł się

en: reading of section header string table failed
pl: odczyt tablicy łańcuchów nagłówków sekcji nie powiódł się

en: *** Cannot read debuginfo file name: %m
pl: *** Nie można odczytać nazwy pliku informacji diagnostycznych: %m

en: cannot determine file name
pl: nie można określić nazwy pliku

en: reading of ELF header failed
pl: odczyt nagłówka ELF nie powiódł się

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
pl: *** Symbole z pliku `%s' zostały usunięte, dokładna analiza jest niemożliwa

en: failed to load symbol data
pl: załadowanie danych o symbolach nie powiodło się

en: cannot load profiling data
pl: nie można załadować danych do profilowania

en: while stat'ing profiling data file
pl: podczas wykonywania stat na pliku z danymi profilującymi

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
pl: dane profilujące w pliku `%s' nie pasują do obiektu dzielonego `%s'

en: failed to mmap the profiling data file
pl: wykonanie mmap danych profilujących nie powiodło się

en: error while closing the profiling data file
pl: błąd podczas zamykania pliku z danymi profilującymi

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
pl: `%s' nie jest poprawnym plikiem danych profilujących dla `%s'

en: cannot allocate symbol data
pl: nie można przydzielić pamięci dla symboli

en: String table string is too long
pl: Łańcuch tabeli łańcuchów jest zbyt długi

en: String table has too many entries
pl: Tabela łańcuchów ma zbyt dużo wpisów

en: String table is too large
pl: Tabela łańcuchów jest zbyt duża

en: cannot open output file
pl: nie można otworzyć pliku wyjściowego

en: error while closing input `%s'
pl: błąd podczas zamykania wejścia `%s'

en: illegal input sequence at position %zd
pl: niedozwolona sekwencja wejściowa na pozycji %zd

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
pl: niekompletny znak lub sekwencja sterująca na końcu bufora

en: error while reading the input
pl: błąd podczas czytania danych wejściowych

en: unable to allocate buffer for input
pl: przydzielenie bufora dla danych wejściowych było niemożliwe

en: Input/Output format specification:
pl: Specyfikacja formatu wejścia/wyjścia:

en: encoding of original text
pl: kodowanie oryginalnego tekstu

en: encoding for output
pl: kodowanie wyników

en: Information:
pl: Informacje:

en: list all known coded character sets
pl: wyświetlenie wszystkich znanych zestawów znaków

en: Output control:
pl: Kontrola wyjścia:

en: omit invalid characters from output
pl: pominięcie nieprawidłowych znaków z wyjścia

en: FILE
pl: PLIK

en: output file
pl: plik wynikowy

en: suppress warnings
pl: bez wypisywania ostrzeżeń

en: print progress information
pl: wyświetlanie informacji o postępie konwersji

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
pl: Konwersja podanych plików między różnymi metodami kodowania.

en: [FILE...]
pl: [PLIK...]

en: failed to start conversion processing
pl: nie udało się rozpocząć konwersji

en: conversions from `%s' and to `%s' are not supported
pl: konwersje z `%s' oraz do `%s' nie są obsługiwane

en: conversion from `%s' is not supported
pl: konwersja z `%s' nie jest obsługiwana

en: conversion to `%s' is not supported
pl: konwersja do `%s' nie jest obsługiwana

en: conversion from `%s' to `%s' is not supported
pl: konwersja z `%s' do `%s' nie jest obsługiwana

en: error while closing output file
pl: błąd podczas zamykania pliku wyjściowego

en: conversion stopped due to problem in writing the output
pl: konwersja przerwana z powodu problemu z zapisaniem wyników

en: illegal input sequence at position %ld
pl: błędna sekwencja wejściowa na pozycji %ld

en: internal error (illegal descriptor)
pl: błąd wewnętrzny (nieprawidłowy deskryptor)

en: unknown iconv() error %d
pl: nieznany błąd iconv() %d

en: The following list contains all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
pl: Poniższa lista zawiera wszystkie znane zakodowane zestawy znaków. Nie oznacza
    to, że wszystkie kombinacje zestawów mogą być używane jako parametry OD i DO.
    Jeden zestaw znaków może znajdować się na liście pod wieloma nazwami
    (aliasami).

en: Create fastloading iconv module configuration file.
pl: Tworzenie pliku konfiguracyjnego do szybkiego wczytywania modułów iconv.

en: [DIR...]
pl: [KATALOG...]

en: PATH
pl: ŚCIEŻKA

en: Prefix used for all file accesses
pl: Prefiks używany przy każdym dostępie do pliku

en: Put output in FILE instead of installed location (--prefix does not apply to FILE)
pl: Umieszczenie wyjścia w PLIKU zamiast miejsca instalacji (--prefix nie wpływa na PLIK)

en: Do not search standard directories, only those on the command line
pl: Nieprzeszukiwanie standardowych katalogów, a wyłącznie podanych z linii poleceń

en: Directory arguments required when using --nostdlib
pl: W przypadku użycia --nostdlib wymagane jest podanie katalogów jako argumentów

en: no output file produced because warnings were issued
pl: nie utworzono pliku wyjściowego, ponieważ wystąpiły ostrzeżenia

en: while inserting in search tree
pl: błąd podczas wstawiania do drzewa wyszukiwań

en: cannot generate output file
pl: nie można wygenerować pliku wyjściowego

en: write of %zu bytes failed after %td: %m
pl: zapis %zu bajtów nie powiódł się po %td: %m

en: write returned 0 after writing %td bytes of %zu
pl: zapis zwrócił 0 po zapisie %td bajtów z %zu

en: read of %zu bytes failed after %td: %m
pl: odczyt %zu bajtów nie powiódł się po %td: %m

en: rcmd: Cannot allocate memory
pl: rcmd: Nie można przydzielić pamięci

en: rcmd: socket: All ports in use
pl: rcmd: socket: Wszystkie porty zajęte

en: connect to address %s:
pl: połączenie do adresu %s:

en: Trying %s...
pl: Próbowanie %s...

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
pl: rcmd: write (podczas ustawiania stderr): %m

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
pl: rcmd: poll (podczas ustawiania stderr): %m

en: poll: protocol failure in circuit setup
pl: poll: błąd protokołu podczas zestawiania pętli

en: socket: protocol failure in circuit setup
pl: socket: błąd protokołu podczas zestawiania pętli

en: rcmd: %s: short read
pl: rcmd: %s: odczyt skrócony

en: lstat failed
pl: lstat nie powiodło się

en: cannot open
pl: nie można otworzyć

en: fstat failed
pl: fstat nie powiodło się

en: bad owner
pl: nieodpowiedni właściciel

en: writeable by other than owner
pl: zapisywalny nie tylko przez właściciela

en: hard linked somewhere
pl: gdzieś twardo dowiązany

en: out of memory
pl: brak pamięci

en: Error: .netrc file is readable by others.
pl: Błąd: plik .netrc może być czytany przez innych.

en: Remove 'password' line or make file unreadable by others.
pl: Należy usunąć wiersz z hasłem lub uczynić plik niedostępnym dla innych.

en: Unknown .netrc keyword %s
pl: Nieznane słowo kluczowe w .netrc: %s

en: cannot read character map directory `%s'
pl: nie można odczytać katalogu mapy znaków `%s'

en: character map file `%s' not found
pl: nie znaleziono pliku tablicy znaków `%s'

en: default character map file `%s' not found
pl: nie znaleziono domyślnej tablicy znaków `%s'

en: character map `%s' is not ASCII compatible, locale not ISO C compliant [--no-warnings=ascii]
pl: tablica znaków `%s' niekompatybilna z ASCII, lokalizacja niekompatybilna z ISO C [--no-warnings=ascii]

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
pl: %s: <mb_cur_max> musi być większy niż <mb_cur_min>

en: syntax error in prolog: %s
pl: błąd składni w prologu: %s

en: invalid definition
pl: niepoprawna definicja

en: bad argument
pl: błędny argument

en: duplicate definition of <%s>
pl: powtórzona definicja <%s>

en: value for <%s> must be 1 or greater
pl: wartość <%s> musi wynosić 1 lub więcej

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
pl: wartość <%s> musi być większa lub równa wartości <%s>

en: argument to <%s> must be a single character
pl: argument <%s> musi być pojedynczym znakiem

en: character sets with locking states are not supported
pl: zestawy znaków ze stanami blokowania nie są obsługiwane

en: syntax error in %s definition: %s
pl: błąd składni w definicji %s: %s

en: no symbolic name given
pl: brak nazwy symbolicznej

en: invalid encoding given
pl: niepoprawne kodowanie

en: too few bytes in character encoding
pl: za mało bajtów w kodzie znaku

en: too many bytes in character encoding
pl: za dużo bajtów w kodzie znaku

en: no symbolic name given for end of range
pl: brak nazwy symbolicznej dla końca przedziału

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
pl: %1$s: definicja nie kończy się przez `END %1$s'

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
pl: po definicji CHARMAP mogą występować tylko definicje WIDTH

en: value for %s must be an integer
pl: wartość %s musi być liczbą całkowitą

en: %s: error in state machine
pl: %s: błąd w automacie skończonym

en: %s: premature end of file
pl: %s: przedwczesny koniec pliku

en: unknown character `%s'
pl: nieznany znak `%s'

en: number of bytes for byte sequence of beginning and end of range not the same: %d vs %d
pl: liczba bajtów dla sekwencji bajtów początku i końca przedziału jest różna: %d i %d

en: invalid names for character range
pl: nieprawidłowe nazwy dla przedziału znaków

en: hexadecimal range format should use only capital characters
pl: w szesnastkowym formacie przedziału powinny być używane wielkie litery

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
pl: <%s> i <%s> są niepoprawnymi nazwami dla przedziału

en: upper limit in range is smaller than lower limit
pl: górna granica przedziału nie jest mniejsza niż dolna

en: resulting bytes for range not representable.
pl: wynikowe bajty dla przedziału nie mogą zostać wyrażone.

en: No definition for %s category found
pl: Nie znaleziono definicji dla kategorii %s

en: %s: field `%s' not defined
pl: %s: pole `%s' nie jest zdefiniowane

en: %s: field `%s' must not be empty
pl: %s: pole `%s' nie może być puste

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
pl: %s: niepoprawna sekwencja specjalna `%%%c' w polu `%s'

en: %s: terminology language code `%s' not defined
pl: %s: kod języka terminologii `%s' nie jest zdefiniowany

en: %s: field `%s' must not be defined
pl: %s: pole `%s' nie może być zdefiniowane

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
pl: %s: skrót języka `%s' nie jest zdefiniowany

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
pl: %s: wartość `%s' nie pasuje do wartości `%s'

en: %s: numeric country code `%d' not valid
pl: %s: liczbowy kod kraju `%d' jest niepoprawny

en: %s: field `%s' declared more than once
pl: %s: pole `%s' zadeklarowane więcej niż raz

en: %s: unknown character in field `%s'
pl: %s: nieznany znak w polu `%s'

en: %s: incomplete `END' line
pl: %s: niekompletna linia `END'

en: %s: syntax error
pl: %s: błąd składni

en: `%.*s' already defined in charmap
pl: `%.*s' już zdefiniowany w tablicy znaków

en: `%.*s' already defined in repertoire
pl: `%.*s' już zdefiniowany w repertuarze

en: `%.*s' already defined as collating symbol
pl: `%.*s' już zdefiniowany jako symbol scalający

en: `%.*s' already defined as collating element
pl: `%.*s' już zdefiniowany jako element scalający

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
pl: %s: porządki `forward' i `backward' wykluczają się wzajemnie

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
pl: %s: `%s' wystąpiło więcej niż raz w definicji wagi %d

en: %s: too many rules; first entry only had %d
pl: %s: zbyt dużo reguł; pierwszy wpis miał tylko %d

en: %s: not enough sorting rules
pl: %s: za mało reguł sortowania

en: %s: empty weight string not allowed
pl: %s: pusty łańcuch wagi jest niedozwolony

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
pl: %s: wagi muszą używać jako nazwy tego samego symbolu wyrzutni

en: %s: too many values
pl: %s: zbyt dużo wartości

en: order for `%.*s' already defined at %s:%zu
pl: porządek dla `%.*s' został już zdefiniowany w %s:%zu

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
pl: %s: początkowy i końcowy symbol przedziału muszą być znakami

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
pl: %s: sekwencje bajtów pierwszego i ostatniego znaku muszą mieć tę samą długość

en: %s: byte sequence of first character of range is not lower than that of the last character
pl: %s: sekwencja bajtów pierwszego znaku przedziału nie jest mniejsza niż sekwencja ostatniego znaku

en: %s: symbolic range ellipsis must not directly follow `order_start'
pl: %s: wyrzutnia symbolicznego przedziału nie może być bezpośrednio po `order_start'

en: %s: symbolic range ellipsis must not be directly followed by `order_end'
pl: %s: wyrzutnia symbolicznego przedziału nie może być bezpośrednio przed `order_end'

en: `%s' and `%.*s' are not valid names for symbolic range
pl: `%s' i `%.*s' nie są poprawnymi nazwami dla symbolicznego przedziału

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%zu
pl: %s: porządek dla `%.*s' został już zdefiniowany w %s:%zu

en: %s: `%s' must be a character
pl: %s: `%s' musi być znakiem

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
pl: %s: `position' musi być użyte dla konkretnego poziomu we wszystkich sekcjach lub żadnej

en: symbol `%s' not defined
pl: nie zdefiniowany symbol `%s'

en: symbol `%s' has the same encoding as
pl: symbol `%s' ma to samo kodowanie co

en: too many errors; giving up
pl: zbyt dużo błędów; poddaję się

en: %s: nested conditionals not supported
pl: %s: warunki zagnieżdżone nie są obsługiwane

en: %s: more than one 'else'
pl: %s: więcej niż jedno 'else'

en: %s: duplicate definition of `%s'
pl: %s: powtórzona definicja `%s'

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
pl: %s: powtórzona deklaracja sekcji `%s'

en: %s: unknown character in collating symbol name
pl: %s: nieznany znak w nazwie symbolu scalającego

en: %s: unknown character in equivalent definition name
pl: %s: nieznany znak w nazwie definicji równoważności

en: %s: unknown character in equivalent definition value
pl: %s: nieznany znak w wartości definicji równoważności

en: %s: unknown symbol `%s' in equivalent definition
pl: %s: nieznany symbol `%s' w definicji równoważności

en: error while adding equivalent collating symbol
pl: błąd podczas dodawania równoważnego symbolu scalającego

en: duplicate definition of script `%s'
pl: powtórzona definicja skryptu `%s'

en: %s: unknown section name `%.*s'
pl: %s: nieznana nazwa sekcji `%.*s'

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
pl: %s: wielokrotna definicja porządku dla sekcji `%s'

en: %s: invalid number of sorting rules
pl: %s: błędna liczba reguł sortowania

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
pl: %s: wielokrotna definicja porządku dla nie nazwanej sekcji

en: %s: missing `order_end' keyword
pl: %s: brak słowa kluczowego `order_end'

en: %s: order for collating symbol %.*s not yet defined
pl: %s: porządek dla symbolu scalającego %.*s jeszcze nie zdefiniowany

en: %s: order for collating element %.*s not yet defined
pl: %s: porządek dla elementu scalającego %.*s jeszcze nie zdefiniowany

en: %s: cannot reorder after %.*s: symbol not known
pl: %s: nie można zmienić porządku po %.*s: nieznany symbol

en: %s: missing `reorder-end' keyword
pl: %s: brak słowa kluczowego `reorder-end'

en: %s: section `%.*s' not known
pl: %s: nieznana sekcja `%.*s'

en: %s: bad symbol <%.*s>
pl: %s: błędny symbol <%.*s>

en: %s: cannot have `%s' as end of ellipsis range
pl: %s: nie można użyć `%s' jako końca przedziału wyrzutni

en: %s: empty category description not allowed
pl: %s: pusty opis kategorii niedozwolony

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
pl: %s: brak słowa kluczowego `reorder-sections-end'

en: %s: '%s' without matching 'ifdef' or 'ifndef'
pl: %s: '%s' bez odpowiadającego mu 'ifdef' lub 'ifndef'

en: %s: 'endif' without matching 'ifdef' or 'ifndef'
pl: %s: 'endif' bez odpowiadającego mu 'ifdef' lub 'ifndef'

en: No character set name specified in charmap
pl: Brak nazwy zestawu znaków w tablicy znaków

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must be in class `%s'
pl: znak L'\u%0*x' z klasy `%s' musi być w klasie `%s'

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must not be in class `%s'
pl: znak L'\u%0*x' z klasy `%s' nie może być w klasie `%s'

en: internal error in %s, line %u
pl: błąd wewnętrzny w %s, linia %u

en: character '%s' in class `%s' must be in class `%s'
pl: znak '%s' z klasy `%s' musi być w klasie `%s'

en: character '%s' in class `%s' must not be in class `%s'
pl: znak '%s' z klasy `%s' nie może być w klasie `%s'

en: <SP> character not in class `%s'
pl: znak <SP> nie jest w klasie `%s'

en: <SP> character must not be in class `%s'
pl: znak <SP> nie może być w klasie `%s'

en: character <SP> not defined in character map
pl: znak <SP> nie zdefiniowany w tablicy znaków

en: `digit' category has not entries in groups of ten
pl: kategoria `digit' nie ma wpisów w grupach po dziesięć

en: no input digits defined and none of the standard names in the charmap
pl: brak cyfr wejściowych ani żadnej ze standardowych nazw w tablicy znaków

en: not all characters used in `outdigit' are available in the charmap
pl: nie wszystkie znaki użyte w `outdigit' są dostępne w tablicy znaków

en: not all characters used in `outdigit' are available in the repertoire
pl: nie wszystkie znaki użyte w `outdigit' są dostępne w repertuarze

en: character class `%s' already defined
pl: klasa znaków `%s' jest już zdefiniowana

en: implementation limit: no more than %Zd character classes allowed
pl: ograniczenie implementacji: dozwolone maksymalnie %Zd klas znaków

en: character map `%s' already defined
pl: tablica znaków `%s' jest już zdefiniowana

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
pl: ograniczenie implementacji: dozwolone maksymalnie %d tablic znaków

en: %s: field `%s' does not contain exactly ten entries
pl: %s: pole `%s' nie zawiera dokładnie dziesięciu elementów

en: to-value <U%0*X> of range is smaller than from-value <U%0*X>
pl: wartość-do <U%0*X> przedziału jest mniejsza niż wartość-od <U%0*X>

en: start and end character sequence of range must have the same length
pl: początkowa i końcowa sekwencja znaków przedziału muszą mieć tę samą długość

en: to-value character sequence is smaller than from-value sequence
pl: sekwencja znaków wartość-do jest mniejsza niż sekwencja wartość-od

en: premature end of `translit_ignore' definition
pl: przedwczesny koniec definicji `translit_ignore'

en: syntax error
pl: błąd składni

en: %s: syntax error in definition of new character class
pl: %s: błąd składni w definicji nowej klasy znaków

en: %s: syntax error in definition of new character map
pl: %s: błąd składni w definicji nowej tablicy znaków

en: ellipsis range must be marked by two operands of same type
pl: przedział wyrzutni musi być oznaczony dwoma argumentami tego samego typu

en: with symbolic name range values the absolute ellipsis `...' must not be used
pl: dla wartości przedziału będących nazwami nie można użyć bezwzględnej wyrzutni `...'

en: with UCS range values one must use the hexadecimal symbolic ellipsis `..'
pl: dla wartości przedziału w kodzie UCS trzeba użyć wyrzutni szesnastkowej `..'

en: with character code range values one must use the absolute ellipsis `...'
pl: dla wartości przedziału z kodami znaków trzeba użyć bezwzględnej wyrzutni `...'

en: duplicated definition for mapping `%s'
pl: powtórzona definicja odwzorowania `%s'

en: %s: `translit_start' section does not end with `translit_end'
pl: %s: sekcja `translit_start' nie kończy się przez `translit_end'

en: %s: duplicate `default_missing' definition
pl: %s: powtórzona definicja `default_missing'

en: previous definition was here
pl: tutaj była poprzednia definicja

en: %s: no representable `default_missing' definition found
pl: %s: nie znaleziono dającej się wyrazić definicji `default_missing'

en: %s: character `%s' not defined while needed as default value
pl: %s: znak `%s', wymagany jako domyślny, nie został zdefiniowany

en: %s: character `%s' in charmap not representable with one byte
pl: %s: znak `%s' z tablicy znaków nie może być wyrażony w jednym bajcie

en: %s: character `%s' needed as default value not representable with one byte
pl: %s: znak `%s', wymagany jako domyślny, nie może być wyrażony w jednym bajcie

en: no output digits defined and none of the standard names in the charmap
pl: brak definicji cyfr wyjściowych ani żadnej standardowej nazwy w tablicy znaków

en: %s: transliteration data from locale `%s' not available
pl: %s: dane do transliteracji z lokalizacji `%s' niedostępne

en: %s: table for class "%s": %lu bytes
pl: %s: tablica dla klasy "%s": %lu bajtów

en: %s: table for map "%s": %lu bytes
pl: %s: tablica dla odwzorowania "%s": %lu bajtów

en: %s: table for width: %lu bytes
pl: %s: tablica dla szerokości: %lu bajtów

en: %s: no identification for category `%s'
pl: %s: brak identyfikacji dla kategorii `%s'

en: %s: unknown standard `%s' for category `%s'
pl: %s: nieznany standard `%s' dla kategorii `%s'

en: %s: duplicate category version definition
pl: %s: powtórzona definicja wersji kategorii

en: %s: invalid value for field `%s'
pl: %s: błędna wartość dla pola `%s'

en: %s: field `%s' undefined
pl: %s: pole `%s' nie zdefiniowane

en: %s: value for field `%s' must not be an empty string
pl: %s: wartość pola `%s' nie może być łańcuchem pustym

en: %s: no correct regular expression for field `%s': %s
pl: %s: brak poprawnego wyrażenia regularnego dla pola `%s': %s

en: %s: value of field `int_curr_symbol' has wrong length
pl: %s: wartość pola `int_curr_symbol' ma złą długość

en: %s: value of field `int_curr_symbol' does not correspond to a valid name in ISO 4217 [--no-warnings=intcurrsym]
pl: %s: wartość pola `int_curr_symbol' nie jest zgodna z nazwami ISO 4217 [--no-warnings=intcurrsym]

en: %s: field `%s' not defined, using defaults
pl: %s: pole `%s' nie jest zdefiniowane, użycie wartości domyślnej

en: %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
pl: %s: wartość pola `%s' musi mieścić się w przedziale %d...%d

en: %s: value for field `%s' must be a single character
pl: %s: wartość pola `%s' musi być pojedynczym znakiem

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
pl: %s: `-1' musi być ostatnim elementem w polu `%s'

en: %s: values for field `%s' must be smaller than 127
pl: %s: wartości pola `%s' muszą być mniejsze niż 127

en: conversion rate value cannot be zero
pl: wartość stopnia konwersji nie może być zerem

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
pl: %s: niepoprawna sekwencja specjalna w polu `%s'

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not '+' nor '-'
pl: %s: znacznik kierunku w łańcuchu %Zd w polu `era' nie jest '+' ani '-'

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not a single character
pl: %s: znacznik kierunku w łańcuchu %Zd w polu `era' nie jest pojedynczym znakiem

en: %s: invalid number for offset in string %Zd in `era' field
pl: %s: niepoprawna wartość przesunięcia w łańcuchu %Zd w polu `era'

en: %s: garbage at end of offset value in string %Zd in `era' field
pl: %s: śmieci na końcu wartości przesunięcia w łańcuchu %Zd w polu `era'

en: %s: invalid starting date in string %Zd in `era' field
pl: %s: niepoprawna data początkowa w łańcuchu %Zd w polu `era'

en: %s: garbage at end of starting date in string %Zd in `era' field
pl: %s: śmieci na końcu daty początkowej w łańcuchu %Zd w polu `era'

en: %s: starting date is invalid in string %Zd in `era' field
pl: %s: niepoprawna data początkowa w łańcuchu %Zd w polu `era'

en: %s: invalid stopping date in string %Zd in `era' field
pl: %s: niepoprawna data końcowa w łańcuchu %Zd w polu `era'

en: %s: garbage at end of stopping date in string %Zd in `era' field
pl: %s: śmieci na końcu daty końcowej w łańcuchu %Zd w polu `era'

en: %s: missing era name in string %Zd in `era' field
pl: %s: brak nazwy ery w łańcuchu %Zd w polu `era'

en: %s: missing era format in string %Zd in `era' field
pl: %s: brak formatu ery w łańcuchu %Zd w polu `era'

en: %s: third operand for value of field `%s' must not be larger than %d
pl: %s: wartość trzeciego argumentu pola `%s' nie może być większa niż %d

en: %s: values for field `%s' must not be larger than %d
pl: %s: wartości w polu `%s' nie mogą być większe niż %d

en: %s: too few values for field `%s'
pl: %s: zbyt mało wartości w polu `%s'

en: extra trailing semicolon
pl: nadmiarowy średnik na końcu

en: %s: too many values for field `%s'
pl: %s: zbyt dużo wartości w polu `%s'

en: trailing garbage at end of line
pl: śmieci na końcu linii

en: garbage at end of number
pl: śmieci na końcu liczby

en: garbage at end of character code specification
pl: śmieci na końcu specyfikacji kodu znaku

en: unterminated symbolic name
pl: nie zakończona nazwa symboliczna

en: invalid UTF-8 sequence %s
pl: błędna sekwencja UTF-8 %s

en: illegal 8-bit character in untranslated string
pl: niedozwolony znak 8-bitowy w nie przetłumaczonym łańcuchu

en: illegal escape sequence at end of string
pl: niedozwolona sekwencja specjalna na końcu łańcucha

en: unterminated string
pl: nie zakończony łańcuch

en: illegal 8-bit escape sequence
pl: niedozwolona 8-bitowa sekwencja specjalna

en: symbol `%.*s' not in charmap
pl: brak symbolu `%.*s' w tablicy znaków

en: symbol `%.*s' not in repertoire map
pl: brak symbolu `%.*s' w tablicy repertuaru

en: unknown name "%s"
pl: nieznana nazwa "%s"

en: System information:
pl: Informacja o systemie:

en: Write names of available locales
pl: Wypisanie nazw dostępnych lokalizacji

en: Write names of available charmaps
pl: Wypisanie nazw dostępnych tablic znaków

en: Modify output format:
pl: Modyfikacja formatu wyjściowego:

en: Write names of selected categories
pl: Wypisanie nazw wybranych kategorii

en: Write names of selected keywords
pl: Wypisanie nazw wybranych słów kluczowych

en: Print more information
pl: Wypisanie większej ilości informacji

en: Get locale-specific information.
pl: Odczyt informacji dotyczących lokalizacji.

en: NAME
    [-a|-m]
pl: NAZWA
    [-a|-m]

en: while preparing output
pl: podczas przygotowywania wyników

en: Cannot set %s to default locale
pl: Nie można ustawić %s na domyślną lokalizację

en: warning: The LOCPATH variable is set to "%s"
pl: uwaga: zmienna LOCPATH jest ustawiona na "%s"

en: Input Files:
pl: Pliki wejściowe:

en: Symbolic character names defined in FILE
pl: Nazwy symboliczne znaków są zdefiniowane w PLIKU

en: Source definitions are found in FILE
pl: Definicje źródłowe znajdują się w PLIKU

en: FILE contains mapping from symbolic names to UCS4 values
pl: PLIK zawiera odwzorowania nazw symbolicznych na wartości UCS4

en: Create output even if warning messages were issued
pl: Tworzenie pliku wyjściowego nawet jeśli wystąpiły ostrzeżenia

en: Do not create hard links between installed locales
pl: Bez tworzenia twardych dowiązań między zainstalowanymi lokalizacjami

en: Optional output file prefix
pl: Opcjonalny prefiks plików wyjściowych

en: Strictly conform to POSIX
pl: Ścisłe przestrzeganie POSIX

en: Suppress warnings and information messages
pl: Pominięcie wyświetlania ostrzeżeń i informacji

en: Print more messages
pl: Wyświetlanie więcej liczby komunikatów

en: <warnings>
pl: <ostrzeżenia>

en: Comma-separated list of warnings to disable; supported warnings are: ascii, intcurrsym
pl: Oddzielona przecinkami lista ostrzeżeń do wyłączenia; obsługiwane: ascii, intcurrsym

en: Comma-separated list of warnings to enable; supported warnings are: ascii, intcurrsym
pl: Oddzielona przecinkami lista ostrzeżeń do włączenia; obsługiwane: ascii, intcurrsym

en: Archive control:
pl: Kontrola archiwum:

en: Don't add new data to archive
pl: Bez dodawania nowych danych do archiwum

en: Add locales named by parameters to archive
pl: Dodanie do archiwum lokalizacji określonych parametrami

en: Replace existing archive content
pl: Zastąpienie aktualnej zawartości archiwum

en: Remove locales named by parameters from archive
pl: Usunięcie z archiwum lokalizacji określonych parametrami

en: List content of archive
pl: Lista zawartości archiwum

en: locale.alias file to consult when making archive
pl: Plik locale.alias używany przy tworzeniu archiwum

en: Generate little-endian output
pl: Utworzenie wyjścia w formacie little-endian

en: Generate big-endian output
pl: Utworzenie wyjścia w formacie big-endian

en: Compile locale specification
pl: Kompilowanie specyfikacji lokalizacji

en: NAME
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] FILE...
    --list-archive [FILE]
pl: NAZWA
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] PLIK...
    --list-archive [PLIK]

en: cannot create directory for output files
pl: nie można utworzyć katalogu na pliki wyjściowe

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
pl: OSTATECZNE: system nie definiuje `_POSIX2_LOCALEDEF'

en: cannot open locale definition file `%s'
pl: nie można otworzyć pliku definicji lokalizacji `%s'

en: cannot write output files to `%s'
pl: nie można zapisać plików wyjściowych do `%s'

en: no output file produced because errors were issued
pl: nie utworzono pliku wyjściowego, ponieważ wystąpiły błędy

en: System's directory for character maps : %s
    		       repertoire maps: %s
    		       locale path    : %s
    %s
pl: Katalog systemowy dla odwzorowań znaków: %s
                   odwzorowania repertuarów: %s
                        ścieżka lokalizacji: %s
    %s

en: cannot create output path '%s': %s
pl: nie można utworzyć ścieżki wyjściowej '%s': %s

en: no write permission to output path '%s': %s
pl: brak uprawnień do zapisu pod ścieżką wyjściową '%s': %s

en: circular dependencies between locale definitions
pl: zapętlone zależności pomiędzy definicjami lokalizacji

en: cannot add already read locale `%s' a second time
pl: nie można dodać po raz drugi już odczytanej lokalizacji `%s'

en: cannot create temporary file: %s
pl: nie można utworzyć pliku tymczasowego: %s

en: cannot initialize archive file
pl: nie można zainicjować pliku archiwum

en: cannot resize archive file
pl: nie można zmienić rozmiaru pliku archiwum

en: cannot map archive header
pl: nie można odwzorować nagłówka archiwum

en: failed to create new locale archive
pl: tworzenie nowego archiwum lokalizacji nie powiodło się

en: cannot change mode of new locale archive
pl: nie można zmienić uprawnień nowego archiwum lokalizacji

en: cannot read data from locale archive
pl: nie można odczytać danych z archiwum lokalizacji

en: cannot map locale archive file
pl: nie można odwzorować pliku archiwum lokalizacji

en: cannot lock new archive
pl: nie można zablokować nowego archiwum

en: cannot extend locale archive file
pl: nie można rozszerzyć pliku archiwum lokalizacji

en: cannot change mode of resized locale archive
pl: nie można zmienić uprawnień archiwum lokalizacji po zmianie rozmiaru

en: cannot rename new archive
pl: nie można zmienić nazwy nowego archiwum

en: cannot open locale archive "%s"
pl: nie można otworzyć archiwum lokalizacji "%s"

en: cannot stat locale archive "%s"
pl: nie można wykonać stat na archiwum lokalizacji "%s"

en: cannot lock locale archive "%s"
pl: nie można zablokować archiwum lokalizacji "%s"

en: cannot read archive header
pl: nie można odczytać nagłówka archiwum

en: bad magic value in archive header
pl: błędna wartość magiczna w nagłówku archiwum

en: locale '%s' already exists
pl: lokalizacja '%s' już istnieje

en: cannot add to locale archive
pl: nie można dodać do archiwum lokalizacji

en: locale alias file `%s' not found
pl: nie znaleziono pliku aliasów lokalizacji `%s'

en: Adding %s
pl: Dodawanie %s

en: stat of "%s" failed: %s: ignored
pl: stat na "%s" nie powiodło się: %s: zignorowano

en: "%s" is no directory; ignored
pl: "%s" nie jest katalogiem; zignorowano

en: cannot open directory "%s": %s: ignored
pl: nie można otworzyć katalogu "%s": %s: zignorowano

en: incomplete set of locale files in "%s"
pl: niekompletny zestaw plików lokalizacji w "%s"

en: cannot read all files in "%s": ignored
pl: nie można przeczytać wszystkich plików w "%s": zignorowano

en: locale "%s" not in archive
pl: lokalizacji "%s" nie ma w archiwum

en: argument to `%s' must be a single character
pl: argument `%s' musi być pojedynczym znakiem

en: syntax error: not inside a locale definition section
pl: błąd składni: poza sekcją definicji lokalizacji

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
pl: nie można otworzyć pliku wyjściowego `%s' dla kategorii `%s'

en: failure while writing data for category `%s'
pl: niepowodzenie podczas zapisu danych dla kategorii `%s'

en: cannot create output file `%s' for category `%s'
pl: nie można utworzyć pliku wyjściowego `%s' dla kategorii `%s'

en: expecting string argument for `copy'
pl: spodziewanym argumentem dla `copy' jest łańcuch

en: locale name should consist only of portable characters
pl: nazwa lokalizacji powinna składać się wyłącznie ze znaków przenośnych

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
pl: żadne inne słowo kluczowe nie powinno występować razem z `copy'

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
pl: definicja `%1$s' musi kończyć się wyrażeniem `END %1$s'

en: syntax error in repertoire map definition: %s
pl: błąd składni w definicji tablicy repertuaru: %s

en: no <Uxxxx> or <Uxxxxxxxx> value given
pl: nie podano żadnych wartości <Uxxxx> lub <Uxxxxxxxx>

en: cannot save new repertoire map
pl: nie można zachować nowej tablicy repertuaru

en: repertoire map file `%s' not found
pl: nie znaleziono pliku tablicy repertuaru `%s'

en: Set the owner, group and access permission of the slave pseudo terminal corresponding to the master pseudo terminal passed on file descriptor `%d'.  This is the helper program for the `grantpt' function.  It is not intended to be run directly from the command line.
pl: Ustawienie właściciela, grupy i praw dostępu podrzędnego pseudoterminala odpowiadającego nadrzędnemu pseudoterminalowi przekazanemu w deskryptorze pliku `%d'. Jest to program pomocniczy dla funkcji `grantpt'. Nie jest przeznaczony do uruchamiania bezpośrednio z linii poleceń.

en: The owner is set to the current user, the group is set to `%s', and the access permission is set to `%o'.
    
    %s
pl: Właściciela ustawiono na bieżącego użytkownika, grupę na `%s', a prawa dostępu na `%o'.
    
    %s

en: too many arguments
pl: za dużo argumentów

en: needs to be installed setuid `root'
pl: musi być zainstalowany jako setuid `root'

en: memory is consistent, library is buggy
pl: pamięć jest spójna, biblioteka zawiera błędy

en: memory clobbered before allocated block
pl: pamięć została uszkodzona przed przydzielonym blokiem

en: memory clobbered past end of allocated block
pl: pamięć została uszkodzona za przydzielonym blokiem

en: block freed twice
pl: blok zwalniany dwa razy

en: bogus mcheck_status, library is buggy
pl: błędny mcheck_status, biblioteka zawiera błędy

en: %s: option '%s' requires an argument\n
pl: %s: opcja '%s' musi mieć argument\n

en: Usage: memusage [OPTION]... PROGRAM [PROGRAMOPTION]...
    Profile memory usage of PROGRAM.
    
       -n,--progname=NAME     Name of the program file to profile
       -p,--png=FILE          Generate PNG graphic and store it in FILE
       -d,--data=FILE         Generate binary data file and store it in FILE
       -u,--unbuffered        Don't buffer output
       -b,--buffer=SIZE       Collect SIZE entries before writing them out
          --no-timer          Don't collect additional information through timer
       -m,--mmap              Also trace mmap & friends
    
       -?,--help              Print this help and exit
          --usage             Give a short usage message
       -V,--version           Print version information and exit
    
     The following options only apply when generating graphical output:
       -t,--time-based        Make graph linear in time
       -T,--total             Also draw graph of total memory use
          --title=STRING      Use STRING as title of the graph
       -x,--x-size=SIZE       Make graphic SIZE pixels wide
       -y,--y-size=SIZE       Make graphic SIZE pixels high
    
    Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding
    short options.
pl: Składnia: memusage [OPCJA]... PROGRAM [OPCJA-PROGRAMU]...
    Profilowanie wykorzystania pamięci przez PROGRAM.
    
       -n,--progname=NAZWA    Nazwa pliku programu do profilowania
       -p,--png=PLIK          Wygenerowanie grafiki PNG i zapisanie jej do PLIKU
       -d,--data=PLIK         Wygenerowanie danych binarnych i zapisanie do PLIKU
       -u,--unbuffered        Niebuforowanie wyjścia
       -b,--buffer=ROZMIAR    Zgromadzenie tylu wpisów przed zapisaniem ich
          --no-timer          Bez zbierania dodatkowych informacji z użyciem zegara
       -m,--mmap              Śledzenie także mmap i podobnych funkcji
    
       -?,--help              Wypisanie tego opisu i zakończenie
          --usage             Podanie krótkiego opisu składni polecenia
       -V,--version           Wypisanie informacji o wersji i zakończenie
    
     Następujące opcje odnoszą się tylko do generowania graficznego wyjścia:
       -t,--time-based        Utworzenie wykresu liniowego w czasie
       -T,--total             Narysowanie także wykresu całkowitego użycia pamięci
          --title=ŁAŃCUCH     Użycie ŁAŃCUCHA jako tytułu wykresu
       -x,--x-size=ROZMIAR    Utworzenie wykresu o podanej szerokości w pikselach
       -y,--y-size=ROZMIAR    Utworzenie wykresu o podanej wysokości w pikselach
    
    Argumenty obowiązkowe dla długich opcji są obowiązkowe również dla odpowiednich
    krótkich opcji.

en: Syntax: memusage [--data=FILE] [--progname=NAME] [--png=FILE] [--unbuffered]
    	    [--buffer=SIZE] [--no-timer] [--time-based] [--total]
    	    [--title=STRING] [--x-size=SIZE] [--y-size=SIZE]
    	    PROGRAM [PROGRAMOPTION]...
pl: Składnia: memusage [--data=PLIK] [--progname=NAZWA] [--png=PLIK] [--unbuffered]
                [--buffer=ROZMIAR] [--no-timer] [--time-based] [--total]
                [--title=ŁAŃCUCH] [--x-size=ROZMIAR] [--y-size=ROZMIAR]
                PROGRAM [OPCJA-PROGRAMU]...

en: memusage: option \`${1##*=}' is ambiguous
pl: memusage: opcja \`${1##*=}' jest niejednoznaczna

en: memusage: unrecognized option \`$1'
pl: memusage: nieznana opcja \`$1'

en: No program name given
pl: Nie podano nazwy programu

en: Name output file
pl: Nazwa pliku wyjściowego

en: STRING
pl: ŁAŃCUCH

en: Title string used in output graphic
pl: Łańcuch tytułowy używany w wynikowym wykresie

en: Generate output linear to time (default is linear to number of function calls)
pl: Generowanie wyjścia liniowo po czasie (domyślnie: liniowo po liczbie wywołań funkcji)

en: Also draw graph for total memory consumption
pl: Narysowanie także wykresu całkowitego użycia pamięci

en: VALUE
pl: WARTOŚĆ

en: Make output graphic VALUE pixels wide
pl: Stworzenie wykresu szerokości VALUE pikseli

en: Make output graphic VALUE pixels high
pl: Stworzenie wykresu szerokości VALUE pikseli

en: Generate graphic from memory profiling data
pl: Wygenerowanie wykresu z danych profilowania pamięci

en: DATAFILE [OUTFILE]
pl: PLIK-DANYCH [PLIK-WYJŚCIOWY]

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: unable to free arguments
pl: zwolnienie argumentów niemożliwe

en: Success
pl: Sukces

en: Probable success
pl: Prawdopodobnie sukces

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Probably not found
pl: Prawdopodobnie nie znaleziony

en: Cache expired
pl: Pamięć podręczna wygasła

en: NIS+ servers unreachable
pl: Serwery NIS+ są niedostępne

en: Unknown object
pl: Nieznany obiekt

en: Server busy, try again
pl: Serwer zajęty, trzeba spróbować ponownie

en: Generic system error
pl: Ogólny błąd systemowy

en: First/next chain broken
pl: Łańcuch pierwszy/następny jest uszkodzony

note: TRANS The file permissions do not allow the attempted operation.
en: Permission denied
pl: Brak dostępu

en: Not owner
pl: Nie jest właścicielem

en: Name not served by this server
pl: Nazwa nie jest obsługiwana przez ten serwer

en: Server out of memory
pl: Brak pamięci dla serwera

en: Object with same name exists
pl: Istnieje już obiekt o tej nazwie

en: Not master server for this domain
pl: To nie jest serwer nadrzędny dla tej domeny

en: Invalid object for operation
pl: Błędny obiekt dla tej operacji

en: Malformed name, or illegal name
pl: Źle sformułowana lub nieprawidłowa nazwa

en: Unable to create callback
pl: Utworzenie wywołania zwrotnego jest niemożliwe

en: Results sent to callback proc
pl: Wyniki zostały wysłane do procedury wywołania zwrotnego

en: Not found, no such name
pl: Nie znaleziono, brak takiej nazwy

en: Name/entry isn't unique
pl: Nazwa/zapis nie jest unikalny

en: Modification failed
pl: Modyfikacja nie powiodła się

en: Database for table does not exist
pl: Brak bazy danych dla tej tabeli

en: Entry/table type mismatch
pl: Typy wpisu/tablicy nie pasują do siebie

en: Link points to illegal name
pl: Dowiązanie wskazuje na błędną nazwę

en: Partial success
pl: Częściowy sukces

en: Too many attributes
pl: Za dużo atrybutów

en: Error in RPC subsystem
pl: Błąd w podsystemie RPC

en: Missing or malformed attribute
pl: Brakujący lub źle sformułowany atrybut

en: Named object is not searchable
pl: Wskazany obiekt nie może być przeszukiwany

en: Error while talking to callback proc
pl: Wystąpił błąd podczas odwołania do procedury wywołania zwrotnego

en: Non NIS+ namespace encountered
pl: Napotkano nazwy nie należące do przestrzeni NIS+

en: Illegal object type for operation
pl: Nieprawidłowy typ obiektu dla tej operacji

en: Passed object is not the same object on server
pl: Uzyskany obiekt nie jest taki sam jak obiekt na serwerze

en: Modify operation failed
pl: Operacja modyfikacji nie powiodła się

en: Query illegal for named table
pl: Błędne zapytanie dla podanej tablicy

en: Attempt to remove a non-empty table
pl: Próba skasowania tablicy z zawartością

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
pl: Błąd podczas dostępu do pliku startowego NIS+. Czy NIS+ jest zainstalowany?

en: Full resync required for directory
pl: Katalog wymaga powtórzenia pełnej synchronizacji

en: NIS+ operation failed
pl: Operacja NIS+ nie powiodła się

en: NIS+ service is unavailable or not installed
pl: Usługa NIS+ jest niedostępna lub nie została zainstalowana

en: Yes, 42 is the meaning of life
pl: Tak, 42 jest odpowiedzią na pytanie o sens życia

en: Unable to authenticate NIS+ server
pl: Uwierzytelnienie serwera NIS+ jest niemożliwe

en: Unable to authenticate NIS+ client
pl: Uwierzytelnienie klienta NIS+ jest niemożliwe

en: No file space on server
pl: Brak miejsca na serwerze

en: Unable to create process on server
pl: Utworzenie procesu na serwerze jest niemożliwe

en: Master server busy, full dump rescheduled.
pl: Serwer nadrzędny jest zajęty, pełny zrzut danych przesunięty na później.

en: LOCAL entry for UID %d in directory %s not unique
pl: Wpis LOKALNY dla UID %d w katalogu %s nie jest unikalny

en: UNKNOWN
pl: NIEZNANY

en: BOGUS OBJECT
pl: NIEISTNIEJĄCY OBIEKT

en: NO OBJECT
pl: BRAK OBIEKTU

en: DIRECTORY
pl: KATALOG

en: GROUP
pl: GRUPA

en: TABLE
pl: TABLICA

en: ENTRY
pl: POZYCJA

en: LINK
pl: DOWIĄZANIE

en: PRIVATE
pl: PRYWATNY

en: (Unknown object
pl: (Nieznany obiekt

en: Name : `%s'
pl: Nazwa : `%s'

en: Type : %s
pl: Typ   : %s

en: Master Server :
pl: Serwer nadrzędny :

en: Replicate :
pl: Replikacja :

en: 	Name       : %s
pl: 	Nazwa           : %s

en: 	Public Key :
pl: 	Klucz publiczny :

en: None.
pl: Brak.

en: Diffie-Hellmann (%d bits)
pl: Diffie-Hellmann (%d bitów)

en: RSA (%d bits)
pl: RSA (%d bitów)

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
pl: Nieznany (typ = %d, bity = %d)

en: 	Universal addresses (%u)
pl: 	Adresy uniwersalne (%u)

en: Time to live :
pl: Czas życia :

en: Default Access rights :
pl: Domyślne prawa dostępu :

en: 	Type         : %s
pl: 	Typ          : %s

en: 	Access rights:
pl: 	Prawa dostępu:

en: Group Flags :
pl: Flagi grupy :

en: 
    Group Members :
pl: 
    Członkowie grupy :

en: Table Type          : %s
pl: Typ tablicy            : %s

en: Number of Columns   : %d
pl: Liczba kolumn          : %d

en: Character Separator : %c
pl: Separator znaków       : %c

en: Search Path         : %s
pl: Ścieżka przeszukiwania : %s

en: Columns             :
pl: Kolumny             :

en: 	[%d]	Name          : %s
pl: 	[%d]	Nazwa         : %s

en: 		Attributes    :
pl: 		Atrybuty      :

en: 		Access Rights :
pl: 		Prawa dostępu :

en: Linked Object Type :
pl: Typ dowiązanego obiektu :

en: Linked to : %s
pl: Dowiązany do : %s

en: 	Entry data of type %s
pl: 	Dane rekordu typu %s

en: 	[%u] - [%u bytes]
pl: 	[%u] - [%u bajtów]

en: Encrypted data
pl: Zaszyfrowane dane

en: Binary data
pl: Dane binarne

en: Object Name   : %s
pl: Nazwa obiektu : %s

en: Directory     : %s
pl: Katalog       : %s

en: Owner         : %s
pl: Właściciel    : %s

en: Group         : %s
pl: Grupa         : %s

en: Access Rights :
pl: Prawa dostępu :

en: 
    Time to Live  :
pl: 
    Czas życia    :

en: Creation Time : %s
pl: Czas utworz.  : %s

en: Mod. Time     : %s
pl: Czas modyf.   : %s

en: Object Type   :
pl: Typ obiektu   :

en:     Data Length = %u
pl:    Rozmiar danych = %u

en: Status            : %s
pl: Stan            : %s

en: Number of objects : %u
pl: Liczba obiektów : %u

en: Object #%d:
pl: Obiekt #%d:

en: Group entry for "%s.%s" group:
pl: Wpis dla grupy "%s.%s":

en:     Explicit members:
pl:     Członkowie zadeklarowani:

en:     No explicit members
pl:     Brak zadeklarowanych członków

en:     Implicit members:
pl:     Członkowie domniemani:

en:     No implicit members
pl:     Brak domniemanych członków

en:     Recursive members:
pl:     Członkowie rekursywni:

en:     No recursive members
pl:     Brak rekursywnych członków

en:     Explicit nonmembers:
pl:    Nie-członkowie zadeklarowani:

en:     No explicit nonmembers
pl:     Brak zadeklarowanych nie-członków

en:     Implicit nonmembers:
pl:     Nie-członkowie domniemani:

en:     No implicit nonmembers
pl:     Brak domniemanych nie-członków

en:     Recursive nonmembers:
pl:     Nie-członkowie rekursywni:

en:     No recursive nonmembers
pl:    Brak rekursywnych nie-członków

en: Request arguments bad
pl: Argumenty żądania są błędne

en: RPC failure on NIS operation
pl: Błąd RPC podczas operacji NIS

en: Can't bind to server which serves this domain
pl: Nie można połączyć się z serwerem dla tej domeny

en: No such map in server's domain
pl: Brak takiej mapy w domenie serwera

en: No such key in map
pl: Brak takiego klucza w mapie

en: Internal NIS error
pl: Błąd wewnętrzny NIS

en: Local resource allocation failure
pl: Wystąpił błąd podczas przydzielania lokalnych zasobów

en: No more records in map database
pl: Nie ma więcej rekordów w mapie

en: Can't communicate with portmapper
pl: Komunikacja z portmapperem jest niemożliwa

en: Can't communicate with ypbind
pl: Komunikacja z ypbind jest niemożliwa

en: Can't communicate with ypserv
pl: Komunikacja z ypserv jest niemożliwa

en: Local domain name not set
pl: Lokalna domena nie jest ustawiona

en: NIS map database is bad
pl: Mapa NIS zawiera błędy

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
pl: Niezgodność wersji między klientem i serwerem NIS - usługa niemożliwa

en: Database is busy
pl: Baza danych jest zajęta

en: Unknown NIS error code
pl: Nieznany kod błędu NIS

en: Internal ypbind error
pl: Błąd wewnętrzny ypbind

en: Domain not bound
pl: Domena nie została związana

en: System resource allocation failure
pl: Wystąpił błąd podczas przydzielania zasobów systemowych

en: Unknown ypbind error
pl: Nieznany błąd ypbind

en: yp_update: cannot convert host to netname
pl: yp_update: nie można przekonwertować nazwy hosta na nazwę sieci

en: yp_update: cannot get server address
pl: yp_update: nie można uzyskać adresu serwera

en: Haven't found "%s" in hosts cache!
pl: Nie znaleziono "%s" w pamięci podręcznej hostów!

en: Reloading "%s" in hosts cache!
pl: Przeładowywanie "%s" w pamięci podręcznej hostów!

en: add new entry "%s" of type %s for %s to cache%s
pl: dodanie nowego wpisu "%s" typu %s dla %s do pamięci podręcznej%s

en:  (first)
pl:  (pierwszy)

en: checking for monitored file `%s': %s
pl: sprawdzanie monitorowanego pliku `%s': %s

en: monitored file `%s` changed (mtime)
pl: plik monitorowany `%s` się zmienił (mtime)

en: pruning %s cache; time %ld
pl: czyszczenie pamięci podręcznej %s; czas %ld

en: considering %s entry "%s", timeout %<PRIu64>
pl: rozważanie wpisu %s "%s", limit czasu %<PRIu64>

en:  - all data:
pl:  - wszystkie dane:

en:  - remaining data %p:
pl:  - pozostałe dane %p:

en: invalid persistent database file "%s": %s
pl: nieprawidłowy plik trwałej bazy danych "%s": %s

en: uninitialized header
pl: niezainicjowany nagłówek

en: header size does not match
pl: rozmiar nagłówka się nie zgadza

en: file size does not match
pl: rozmiar pliku się nie zgadza

en: verification failed
pl: weryfikacja nie powiodła się

en: suggested size of table for database %s larger than the persistent database's table
pl: sugerowany rozmiar tablicy dla bazy danych %s większy od bufora trwałej bazy danych

en: cannot create read-only descriptor for "%s"; no mmap
pl: nie można utworzyć deskryptora tylko dla odczytu dla "%s"; brak mmap

en: cannot access '%s'
pl: brak dostępu do '%s'

en: database for %s corrupted or simultaneously used; remove %s manually if necessary and restart
pl: baza danych dla %s uszkodzona lub jednocześnie używana; w razie potrzeby trzeba ręcznie usunąć %s i zrestartować

en: cannot create %s; no persistent database used
pl: nie można utworzyć %s; trwała baza danych nie używana

en: cannot create %s; no sharing possible
pl: nie można utworzyć %s; współdzielenie niemożliwe

en: cannot write to database file %s: %s
pl: nie można zapisać do pliku bazy danych %s: %s

en: cannot open socket: %s
pl: nie można otworzyć gniazda: %s

en: cannot enable socket to accept connections: %s
pl: nie można otworzyć gniazda do przyjmowania połączeń: %s

en: disabled inotify-based monitoring for file `%s': %s
pl: wyłączono oparte o inotify monitorowanie dla pliku `%s': %s

en: monitoring file `%s` (%d)
pl: monitorowanie pliku `%s` (%d)

en: disabled inotify-based monitoring for directory `%s': %s
pl: wyłączono oparte o inotify monitorowanie dla katalogu `%s': %s

en: monitoring directory `%s` (%d)
pl: monitorowanie katalogu `%s` (%d)

en: monitoring file %s for database %s
pl: monitorowanie pliku %s dla bazy danych %s

en: stat failed for file `%s'; will try again later: %s
pl: stat na pliku `%s' nie powiodło się, ponowna próba później: %s

en: provide access to FD %d, for %s
pl: udostępnianie FD %d dla %s

en: cannot handle old request version %d; current version is %d
pl: nie można obsłużyć żądań w starej wersji %d; aktualna wersja to %d

en: request from %ld not handled due to missing permission
pl: żądanie od %ld nie obsłużone z powodu braku uprawnień

en: request from '%s' [%ld] not handled due to missing permission
pl: żądanie od '%s' [%ld] nie obsłużone z powodu braku uprawnień

en: request not handled due to missing permission
pl: żądanie nie obsłużone z powodu braku uprawnień

en: cannot write result: %s
pl: nie można zapisać wyniku: %s

en: error getting caller's id: %s
pl: błąd podczas pobierania identyfikatorów wywołujących: %s

en: cannot open /proc/self/cmdline: %m; disabling paranoia mode
pl: nie można otworzyć /proc/self/cmdline: %m; wyłączono tryb paranoiczny

en: cannot change to old UID: %s; disabling paranoia mode
pl: nie można zmienić na stary UID: %s; wyłączono tryb paranoiczny

en: cannot change to old GID: %s; disabling paranoia mode
pl: nie można zmienić na stary GID: %s; wyłączono tryb paranoiczny

en: cannot change to old working directory: %s; disabling paranoia mode
pl: nie można przejść do starego katalog roboczego: %s; wyłączono tryb paranoiczny

en: re-exec failed: %s; disabling paranoia mode
pl: ponowne wywołanie nie powiodło się: %s; wyłączono tryb paranoiczny

en: cannot change current working directory to "/": %s
pl: nie można zmienić bieżącego katalogu na "/": %s

en: short read while reading request: %s
pl: skrócony odczyt podczas czytania żądania: `%s'

en: key length in request too long: %d
pl: długość klucza w żądaniu zbyt duża: %d

en: short read while reading request key: %s
pl: skrócony odczyt podczas czytania klucza żądania: %s

en: handle_request: request received (Version = %d) from PID %ld
pl: handle_request: odebrano żądanie (Wersja = %d) od procesu %ld

en: handle_request: request received (Version = %d)
pl: handle_request: odebrano żądanie (Wersja = %d)

en: ignored inotify event for `%s` (file exists)
pl: zignorowano zdarzenie inotify dla `%s` (plik istnieje)

en: monitored file `%s` was %s, removing watch
pl: monitorowany plik `%s` został %s, usuwanie śledzenia

en: failed to remove file watch `%s`: %s
pl: nie udało się usunąć śledzenia pliku `%s`: %s

en: monitored file `%s` was written to
pl: monitorowany plik `%s` został zapisany

en: monitored parent directory `%s` was %s, removing watch on `%s`
pl: monitorowany katalog nadrzędny `%s` został %s, usuwanie śledzenia `%s`

en: monitored file `%s` was %s, adding watch
pl: monitorowany plik `%s` został %s, dodawanie śledzenia

en: failed to add file watch `%s`: %s
pl: nie udało się dodać śledzenia pliku `%s`: %s

en: disabled inotify-based monitoring after read error %d
pl: wyłączono oparte o inotify monitorowanie po błędzie odczytu %d

en: could not initialize conditional variable
pl: nie można zainicjować zmiennej warunkowej

en: could not start clean-up thread; terminating
pl: nie można uruchomić wątku czyszczącego; zakończenie

en: could not start any worker thread; terminating
pl: nie można uruchomić żadnego wątku roboczego; zakończenie

en: Failed to run nscd as user '%s'
pl: Uruchomienie nscd jako użytkownik '%s' nie powiodło się

en: initial getgrouplist failed
pl: początkowe getgrouplist nie powiodło się

en: getgrouplist failed
pl: getgrouplist nie powiodło się

en: setgroups failed
pl: setgroups nie powiodło się

en: short write in %s: %s
pl: błąd zapisu w %s: %s

en: Haven't found "%s" in group cache!
pl: Nie znaleziono "%s" w pamięci podręcznej grup!

en: Reloading "%s" in group cache!
pl: Przeładowywanie "%s" w pamięci podręcznej grup!

en: Invalid numeric gid "%s"!
pl: Nieprawidłowy liczbowy gid "%s"!

en: freed %zu bytes in %s cache
pl: zwolniono %zu bajtów w pamięci podręcznej %s

en: no more memory for database '%s'
pl: nie ma więcej pamięci dla bazy danych '%s'

en: Haven't found "%s" in netgroup cache!
pl: Nie znaleziono "%s" w pamięci podręcznej netgroup!

en: Reloading "%s" in netgroup cache!
pl: Przeładowywanie "%s" w pamięci podręcznej netgroup!

en: Haven't found "%s (%s,%s,%s)" in netgroup cache!
pl: Nie znaleziono "%s (%s,%s,%s)" w pamięci podręcznej netgroup!

en: Reloading "%s (%s,%s,%s)" in netgroup cache!
pl: Przeładowywanie "%s (%s,%s,%s)" w pamięci podręcznej netgroup!

en: Read configuration data from NAME
pl: Odczyt konfiguracji z pliku NAZWA

en: Do not fork and display messages on the current tty
pl: Nieprzechodzenie w tło i wyświetlanie komunikatów na bieżącym terminalu

en: Print contents of the offline cache file NAME
pl: Wypisanie zawartości pliku pamięci podręcznej offline o podanej NAZWIE

en: Do not fork, but otherwise behave like a daemon
pl: Nieprzechodzenie w tło, ale poza tym działanie jak demon

en: NUMBER
pl: LICZBA

en: Start NUMBER threads
pl: Uruchomienie takiej LICZBY wątków

en: Shut the server down
pl: Zakończenie pracy serwera

en: Print current configuration statistics
pl: Wyświetlenie aktualnych statystyk konfiguracji

en: Invalidate the specified cache
pl: Unieważnienie podanego bufora

en: TABLE,yes
pl: TABLICA,yes

en: Use separate cache for each user
pl: Użycie oddzielnego bufora dla każdego użytkownika

en: Name Service Cache Daemon.
pl: Demon buforujący usługi odwzorowania nazw.

en: wrong number of arguments
pl: zła liczba argumentów

en: failure while reading configuration file; this is fatal
pl: niepowodzenie podczas odczytu pliku konfiguracyjnego; koniec pracy

en: already running
pl: jest już uruchomiony

en: cannot create a pipe to talk to the child
pl: nie można utworzyć potoku do komunikacji z potomkiem

en: cannot fork
pl: nie można wykonać fork

en: cannot change current working directory to "/"
pl: nie można zmienić bieżącego katalogu na "/"

en: Could not create log file
pl: Nie można utworzyć pliku dziennika

en: write incomplete
pl: zapis nie był kompletny

en: cannot read invalidate ACK
pl: nie można odczytać ACK dla unieważnienia

en: invalidation failed
pl: unieważnienie nie powiodło się

en: Only root is allowed to use this option!
pl: Tylko root może używać tej opcji!

en: '%s' is not a known database
pl: '%s' nie jest znaną bazą danych

en: secure services not implemented anymore
pl: bezpieczne usługi nie są już zaimplementowane

en: Supported tables:
    %s
    
    For bug reporting instructions, please see:
    %s.
pl: Obsługiwane tabele:
    %s
    
    Instrukcje dotyczące zgłaszania błędów znajdują się pod adresem:
    %s.

en: 'wait' failed
pl: 'wait' nie powiodło się

en: child exited with status %d
pl: potomek zakończył się ze stanem %d

en: child terminated by signal %d
pl: potomek zakończony sygnałem %d

en: database %s is not supported
pl: baza danych %s nie jest obsługiwana

en: Parse error: %s
pl: Błąd analizowania: %s

en: Must specify user name for server-user option
pl: Trzeba podać nazwę użytkownika dla opcji server-user

en: Must specify user name for stat-user option
pl: Trzeba podać nazwę użytkownika dla opcji stat-user

en: Must specify value for restart-interval option
pl: Trzeba podać wartość dla opcji restart-interval

en: Unknown option: %s %s %s
pl: Nieznana opcja: %s %s %s

en: cannot get current working directory: %s; disabling paranoia mode
pl: nie można pobrać bieżącego katalogu: %s; wyłączono tryb paranoiczny

en: maximum file size for %s database too small
pl: maksymalny rozmiar pliku dla bazy danych %s jest zbyt mały

en: cannot write statistics: %s
pl: nie można zapisać statystyk: %s

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: Only root or %s is allowed to use this option!
pl: Tylko root lub %s może używać tej opcji!

en: nscd not running!
pl: nscd nie jest uruchomiony!

en: cannot read statistics data
pl: nie można odczytać danych statystycznych

en: nscd configuration:
    
    %15d  server debug level
pl: konfiguracja nscd:
    
    %15d  poziom komunikatów diagnostycznych

en: %3ud %2uh %2um %2lus  server runtime
pl: %3ud %2uh %2um %2lus  czasu działania serwera

en:     %2uh %2um %2lus  server runtime
pl:     %2uh %2um %2lus  czasu działania serwera

en:         %2um %2lus  server runtime
pl:         %2um %2lus  czasu działania serwera

en:             %2lus  server runtime
pl:             %2lus  czasu działania serwera

en: %15d  current number of threads
    %15d  maximum number of threads
    %15lu  number of times clients had to wait
    %15s  paranoia mode enabled
    %15lu  restart internal
    %15u  reload count
pl: %15d  aktualna liczba wątków
    %15d  maksymalna liczba wątków
    %15lu  razy klienci musieli czekać
    %15s  tryb paranoiczny włączony
    %15lu  między restartami
    %15u  przeładowań

en: 
    %s cache:
    
    %15s  cache is enabled
    %15s  cache is persistent
    %15s  cache is shared
    %15zu  suggested size
    %15zu  total data pool size
    %15zu  used data pool size
    %15lu  seconds time to live for positive entries
    %15lu  seconds time to live for negative entries
    %15<PRIuMAX>  cache hits on positive entries
    %15<PRIuMAX>  cache hits on negative entries
    %15<PRIuMAX>  cache misses on positive entries
    %15<PRIuMAX>  cache misses on negative entries
    %15lu%% cache hit rate
    %15zu  current number of cached values
    %15zu  maximum number of cached values
    %15zu  maximum chain length searched
    %15<PRIuMAX>  number of delays on rdlock
    %15<PRIuMAX>  number of delays on wrlock
    %15<PRIuMAX>  memory allocations failed
    %15s  check /etc/%s for changes
pl: 
    bufor %s:
    
    %15s  bufor włączony
    %15s  bufor trwały
    %15s  bufor współdzielony
    %15zu  zalecany rozmiar
    %15zu  całkowity rozmiar puli danych
    %15zu  używany rozmiar puli danych
    %15lu  sekund czasu przez który będą utrzymywane wpisy pozytywne
    %15lu  sekund czasu przez który będą utrzymywane wpisy negatywne
    %15<PRIuMAX>  trafionych wpisów pozytywnych
    %15<PRIuMAX>  trafionych wpisów negatywnych
    %15<PRIuMAX>  nie trafionych wpisów pozytywnych
    %15<PRIuMAX>  nie trafionych wpisów negatywnych
    %15lu%% trafień
    %15zu  aktualnie pamiętanych wartości
    %15zu  maksymalnie pamiętanych wartości
    %15zu  maksymalna długość szukanego łańcucha
    %15<PRIuMAX>  opóźnień na rdlock
    %15<PRIuMAX>  opóźnień na wrlock
    %15<PRIuMAX>  przydzieleń pamięci nie powiodło się
    %15s  sprawdzanie zmian w /etc/%s

en: Haven't found "%s" in user database cache!
pl: Nie znaleziono "%s" w pamięci podręcznej bazy użytkowników!

en: Reloading "%s" in user database cache!
pl: Przeładowywanie "%s" w pamięci podręcznej bazy użytkowników!

en: Invalid numeric uid "%s"!
pl: Nieprawidłowy liczbowy uid "%s"!

en: Failed opening connection to the audit subsystem: %m
pl: Nie udało się otworzyć połączenia do podsystemu audytu: %m

en: Failed to set keep-capabilities
pl: Nie udało się ustawić keep-capabilities

en: prctl(KEEPCAPS) failed
pl: prctl(KEEPCAPS) nie powiodło się

en: Failed to initialize drop of capabilities
pl: Nie udało się zainicjować porzucenia capabilities

en: cap_init failed
pl: cap_init nie powiodło się

en: Failed to drop capabilities
pl: Nie udało się porzucić capabilities

en: cap_set_proc failed
pl: cap_set_proc nie powiodło się

en: Failed to unset keep-capabilities
pl: Nie udało się wyłączyć keep-capabilities

en: Failed to determine if kernel supports SELinux
pl: Nie udało się określić, czy jądro obsługuje SELinuksa

en: Failed to start AVC thread
pl: Nie udało się uruchomić wątku AVC

en: Failed to create AVC lock
pl: Nie udało się utworzyć blokady AVC

en: Failed to start AVC
pl: Nie udało się uruchomić AVC

en: Access Vector Cache (AVC) started
pl: Access Vector Cache (AVC) uruchomione

en: Error querying policy for undefined object classes or permissions.
pl: Błąd podczas odpytywania polityki o niezdefiniowane klasy obiektów lub uprawnienia.

en: Error getting security class for nscd.
pl: Błąd podczas pobierania klasy bezpieczeństwa dla nscd.

en: Error translating permission name "%s" to access vector bit.
pl: Błąd tłumaczenia nazwy uprawnienia "%s" na bit wektora dostępu.

en: Error getting context of socket peer
pl: Błąd podczas pobierania kontekstu drugiej strony gniazda

en: Error getting context of nscd
pl: Błąd podczas pobierania kontekstu nscd

en: Error getting sid from context
pl: Błąd podczas pobierania sid z kontekstu

en: 
    SELinux AVC Statistics:
    
    %15u  entry lookups
    %15u  entry hits
    %15u  entry misses
    %15u  entry discards
    %15u  CAV lookups
    %15u  CAV hits
    %15u  CAV probes
    %15u  CAV misses
pl: 
    Statystyki SELinux AVC:
    
    %15u  wyszukiwań wpisów
    %15u  wpisów trafionych
    %15u  wpisów nie trafionych
    %15u  usunięć wpisów
    %15u  wyszukiwań CAV
    %15u  CAV trafionych
    %15u  prób CAV
    %15u  CAV nie trafionych

en: Haven't found "%s" in services cache!
pl: Nie znaleziono "%s" w pamięci podręcznej usług!

en: Reloading "%s" in services cache!
pl: Przeładowywanie "%s" w pamięci podręcznej usług!

en: database [key ...]
pl: baza [klucz ...]

en: CONFIG
pl: KONFIGURACJA

en: Service configuration to be used
pl: Użycie tej konfiguracji usługi rozwiązywania nazw

en: disable IDN encoding
pl: wyłączenie kodowania IDN

en: do not filter out unsupported IPv4/IPv6 addresses (with ahosts*)
pl: bez odfiltrowania nieobsługiwanych adresów IPv4/IPv6 (z ahosts*)

en: Get entries from administrative database.
pl: Odczyt wpisów z bazy administracyjnej.

en: Enumeration not supported on %s
pl: Wyliczanie nie obsługiwane dla %s

en: Could not allocate group list: %m
pl: Nie udało się przydzielić pamięci dla listy grup: %m

en: Unknown database name
pl: Nieznana baza danych

en: Supported databases:
pl: Obsługiwane bazy danych:

en: Unknown database: %s
pl: Nieznana baza `%s'

en: Convert key to lower case
pl: Przekształcenie klucza do małych liter

en: Do not print messages while building database
pl: Bez wypisywania komunikatów podczas tworzenia bazy danych

en: Print content of database file, one entry a line
pl: Wypisanie zawartości pliku bazy danych po jednym wpisie w linii

en: CHAR
pl: ZNAK

en: Generated line not part of iteration
pl: Wygenerowana linia nie będąca częścią iteracji

en: Create simple database from textual input.
pl: Utworzenie prostej bazy danych z wejścia tekstowego.

en: INPUT-FILE OUTPUT-FILE
    -o OUTPUT-FILE INPUT-FILE
    -u INPUT-FILE
pl: PLIK-WEJŚCIOWY PLIK-WYJŚCIOWY
    -o PLIK-WYJŚCIOWY PLIK-WEJŚCIOWY
    -u PLIK-WEJŚCIOWY

en: cannot open database file `%s'
pl: nie można otworzyć pliku bazy danych `%s'

en: no entries to be processed
pl: nie znaleziono wpisów do przetworzenia

en: cannot create temporary file name
pl: nie można utworzyć nazwy pliku tymczasowego

en: cannot create temporary file
pl: nie można utworzyć pliku tymczasowego

en: cannot stat newly created file
pl: nie można wykonać stat na nowo utworzonym pliku

en: cannot rename temporary file
pl: nie można zmienić nazwy pliku tymczasowego

en: cannot create search tree
pl: nie można utworzyć drzewa wyszukiwań

en: duplicate key
pl: powtórzony klucz

en: problems while reading `%s'
pl: problemy podczas odczytu `%s'

en: failed to allocate memory
pl: nie udało się przydzielić pamięci

en: failed to write new database file
pl: nie udało się zapisać nowego pliku bazy danych

en: cannot stat database file
pl: nie można wykonać stat na pliku bazy danych

en: cannot map database file
pl: nie można odwzorować pliku bazy danych

en: file not a database file
pl: plik nie jest plikiem bazy danych

en: cannot initialize SELinux context
pl: nie można zainicjować kontekstu SELinuksa

en: cannot set file creation context for `%s'
pl: nie można ustawić kontekstu utworzenia pliku dla `%s'

en: Usage: %s [-v specification] variable_name [pathname]
pl: Składnia: %s [-v specyfikacja] nazwa_zmiennej [ścieżka]

en:        %s -a [pathname]
pl:        %s -a [ścieżka]

en: Usage: getconf [-v SPEC] VAR
      or:  getconf [-v SPEC] PATH_VAR PATH
    
    Get the configuration value for variable VAR, or for variable PATH_VAR
    for path PATH.  If SPEC is given, give values for compilation
    environment SPEC.
pl: Składnia: getconf [-v SPEC] ZMIENNA
        lub:  getconf [-v SPEC] ZMIENNA_SC ŚCIEŻKA
    
    Odczyt wartości konfiguracji dla zmiennej ZMIENNA lub zmiennej ZMIENNA_SC
    dla ścieżki ŚCIEŻKA. Jeśli podano SPEC, podawane są wartości dla środowiska
    kompilacji SPEC.

en: unknown specification "%s"
pl: nieznana specyfikacja "%s"

en: Couldn't execute %s
pl: Nie można wykonać %s

en: undefined
pl: niezdefiniowana

en: Unrecognized variable `%s'
pl: Nierozpoznana zmienna `%s'

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna; możliwości:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
pl: %s: nieznana opcja '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%s%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%s%s' requires an argument
pl: %s: opcja '%s%s' musi mieć argument

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja musi mieć argument -- '%c'

en: No match
pl: Nic nie pasuje

en: Invalid regular expression
pl: Błędne wyrażenie regularne

en: Invalid collation character
pl: Błędny znak sortowany

en: Invalid character class name
pl: Błędna nazwa klasy znaku

en: Trailing backslash
pl: Kończący znak `\'

en: Invalid back reference
pl: Błędny odnośnik wstecz

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
pl: Niesparowane [, [^, [:, [. lub [=

en: Unmatched ( or \(
pl: Niesparowane ( lub \(

en: Unmatched \{
pl: Niesparowane \{

en: Invalid content of \{\}
pl: Błędna zawartość \{\}

en: Invalid range end
pl: Błędny koniec zakresu

en: Memory exhausted
pl: Pamięć wyczerpana

en: Invalid preceding regular expression
pl: Błędne poprzedzające wyrażenie regularne

en: Premature end of regular expression
pl: Niespodziewany koniec wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Wyrażenie regularne jest za duże

en: Unmatched ) or \)
pl: Niesparowane ) lub \)

en: No previous regular expression
pl: Brak wyrażenia regularnego

en: parameter null or not set
pl: parametr pusty lub nie ustawiony

en: Resolver Error 0 (no error)
pl: Błąd rozwiązywania nazw 0 (brak błędu)

en: Unknown host
pl: Nieznany host

en: Host name lookup failure
pl: Odnalezienie nazwy urządzenia jest niemożliwe

en: Unknown server error
pl: Nieznany błąd serwera

en: No address associated with name
pl: Brak adresu związanego z nazwą

en: Resolver internal error
pl: Błąd wewnętrzny biblioteki rozwiązującej nazwy

en: Unknown resolver error
pl: Nieznany błąd biblioteki rozwiązującej nazwy

en: %s: line %d: cannot specify more than %d trim domains
pl: %s: linia %d: nie można podać więcej niż %d prawidłowych domen

en: %s: line %d: list delimiter not followed by domain
pl: %s: linia %d: brak domeny po ograniczniku listy

en: %s: line %d: expected `on' or `off', found `%s'
pl: %s: linia %d: oczekiwano `on' lub `off', napotkano `%s'

en: %s: line %d: bad command `%s'
pl: %s: linia %d: błędne polecenie `%s'

en: %s: line %d: ignoring trailing garbage `%s'
pl: %s: linia %d: zignorowano końcowe śmieci `%s'

en: Illegal opcode
pl: Niedozwolona instrukcja

en: Illegal operand
pl: Niedozwolony argument

en: Illegal addressing mode
pl: Niedozwolony tryb adresowania

en: Illegal trap
pl: Niedozwolona pułapka

en: Privileged opcode
pl: Instrukcja wymagająca wyższych uprawnień

en: Privileged register
pl: Rejestr wymagający wyższych uprawnień

en: Coprocessor error
pl: Błąd preprocesora

en: Internal stack error
pl: Błąd wewnętrzny stosu

en: Integer divide by zero
pl: Całkowitoliczbowe dzielenie przez zero

en: Integer overflow
pl: Przepełnienie liczby całkowitej

en: Floating-point divide by zero
pl: Zmiennoprzecinkowe dzielenie przez zero

en: Floating-point overflow
pl: Przepełnienie zmiennoprzecinkowe

en: Floating-point underflow
pl: Niedopełnienie zmiennoprzecinkowe

en: Floating-poing inexact result
pl: Niedokładny wynik zmiennoprzecinkowy

en: Invalid floating-point operation
pl: Błędna operacja zmiennoprzecinkowa

en: Subscript out of range
pl: Indeks poza zakresem

en: Address not mapped to object
pl: Adres bez odwzorowania na obiekt

en: Invalid permissions for mapped object
pl: Błędne uprawnienia odwzorowanego obiektu

en: Invalid address alignment
pl: Błędne wyrównanie adresu

en: Nonexisting physical address
pl: Nieistniejący adres fizyczny

en: Object-specific hardware error
pl: Błąd sprzętowy specyficzny dla obiektu

en: Process breakpoint
pl: Pułapka procesu

en: Process trace trap
pl: Pułapka śledzenia procesu

en: Child has exited
pl: Potomek zakończył działanie

en: Child has terminated abnormally and did not create a core file
pl: Potomek zakończył się w sposób nienormaly i nie utworzył pliku core

en: Child has terminated abnormally and created a core file
pl: Potomek zakończył się w sposób nienormaly i utworzył plik core

en: Traced child has trapped
pl: Śledzony potomek zatrzymał się na pułapce

en: Child has stopped
pl: Potomek został zatrzymany

en: Stopped child has continued
pl: Zatrzymany potomek wznowił działanie

en: Data input available
pl: Dostępne wejście danych

en: Output buffers available
pl: Dostępne bufory wyjściowe

en: Input message available
pl: Dostępny komunikat wejściowy

en: I/O error
pl: Błąd we/wy

en: High priority input available
pl: Dostępne wejście o wysokim priorytecie

en: Device disconnected
pl: Urządzenie rozłączone

en: Signal sent by kill()
pl: Sygnał wysłany przez kill()

en: Signal sent by sigqueue()
pl: Sygnał wysłany przez sigqueue()

en: Signal generated by the expiration of a timer
pl: Sygnał wygenerowany przez wyczerpanie czasu zegara

en: Signal generated by the completion of an asynchronous I/O request
pl: Sygnał wygenerowany przez zakończenie żądania asynchronicznego we/wy

en: Signal generated by the arrival of a message on an empty message queue
pl: Sygnał wygenerowany przez dostarczenie komunikatu do pustej kolejki

en: Signal sent by tkill()
pl: Sygnał wysłany przez tkill()

en: Signal generated by the completion of an asynchronous name lookup request
pl: Sygnał wygenerowany przez zakończenie asynchronicznego wyszukiwania nazwy

en: Signal generated by the completion of an I/O request
pl: Sygnał wygenerowany przez zakończenie żądania we/wy

en: Signal sent by the kernel
pl: Sygnał wysłany przez jądro

en: Unknown signal %d
pl: Nieznany sygnał %d

en: %s%sUnknown signal %d
pl: %s%sNieznany sygnał %d

en: Unknown signal
pl: Nieznany sygnał

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Real-time signal %d
pl: Sygnał czasu rzeczywistego %d

en: Unknown signal %d
pl: Nieznany sygnał %d

en: out of memory
pl: brak pamięci

en: auth_unix.c: Fatal marshalling problem
pl: auth_unix.c: Krytyczny problem z przełączaniem

en: %s: %s; low version = %lu, high version = %lu
pl: %s: %s; wersja poboczna = %lu, wersja główna = %lu

en: %s: %s; why = %s
pl: %s: %s; powód = %s

en: %s: %s; why = (unknown authentication error - %d)
pl: %s: %s; powód = (nieznany błąd uwierzytelnienia - %d)

en: RPC: Success
pl: RPC: Sukces

en: RPC: Can't encode arguments
pl: RPC: Nie można zakodować argumentów

en: RPC: Can't decode result
pl: RPC: Nie można zdekodować wyniku

en: RPC: Unable to send
pl: RPC: Niemożliwe wysyłanie

en: RPC: Unable to receive
pl: RPC: Niemożliwy odbiór

en: RPC: Timed out
pl: RPC: Czas oczekiwania przekroczony

en: RPC: Incompatible versions of RPC
pl: RPC: Niekompatybilne wersje RPC

en: RPC: Authentication error
pl: RPC: Błąd uwierzytelniania

en: RPC: Program unavailable
pl: RPC: Niedostępny program

en: RPC: Program/version mismatch
pl: RPC: Niezgodność programu/wersji

en: RPC: Procedure unavailable
pl: RPC: Niedostępna procedura

en: RPC: Server can't decode arguments
pl: RPC: Serwer nie może zdekodować argumentów

en: RPC: Remote system error
pl: RPC: Błąd w odległym systemie

en: RPC: Unknown host
pl: RPC: Nieznany host

en: RPC: Unknown protocol
pl: RCP: Nieznany protokół

en: RPC: Port mapper failure
pl: RPC: Awaria portmappera

en: RPC: Program not registered
pl: RPC: Nie zarejestrowany program

en: RPC: Failed (unspecified error)
pl: RPC: Nieudane (niesprecyzowany błąd)

en: RPC: (unknown error code)
pl: RPC: (nieznany kod błędu)

en: Authentication OK
pl: Uwierzytelnienie poprawne

en: Invalid client credential
pl: Błędne uwierzytelnienie klienta

en: Server rejected credential
pl: Serwer odrzucił wierzytelność

en: Invalid client verifier
pl: Błędny weryfikator klienta

en: Server rejected verifier
pl: Serwer odrzucił weryfikację

en: Client credential too weak
pl: Wierzytelność klienta jest zbyt mała

en: Invalid server verifier
pl: Błędny weryfikator serwera

en: Failed (unspecified error)
pl: Nieudane (nieustalony błąd)

en: clnt_raw.c: fatal header serialization error
pl: clnt_raw.c: krytyczny błąd serializacji nagłówka

en: pmap_getmaps.c: rpc problem
pl: pmap_getmaps.c: problem rpc

en: Cannot register service
pl: Nie można zarejestrować usługi

en: Cannot create socket for broadcast rpc
pl: Nie można utworzyć gniazda dla rozgłaszania rpc

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
pl: Nie można ustawić opcji gniazda SO_BROADCAST

en: Cannot send broadcast packet
pl: Nie można wysłać pakietu rozgłoszeniowego

en: Broadcast poll problem
pl: Problem z nasłuchem przy rozgłaszaniu

en: Cannot receive reply to broadcast
pl: Nie można otrzymać odpowiedzi na rozgłaszanie

en: svc_run: - out of memory
pl: svc_run - brak pamięci

en: svc_run: - poll failed
pl: svc_run - poll nie powiodło się

en: can't reassign procedure number %ld
pl: nie można ponownie przypisać procedury numer %ld

en: couldn't create an rpc server
pl: nie można utworzyć serwera rpc

en: couldn't register prog %ld vers %ld
pl: nie można zarejestrować programu %ld w wersji %ld

en: registerrpc: out of memory
pl: registerrpc: brak pamięci

en: trouble replying to prog %d
pl: problem przy odpowiadaniu programowi %d

en: never registered prog %d
pl: program %d nie był nigdy zarejestrowany

en: svc_tcp.c - tcp socket creation problem
pl: svc_tcp.c - problemy przy tworzeniu gniazda tcp

en: svc_tcp.c - cannot getsockname or listen
pl: svc_tcp.c - nie można wykonać getsockname lub listen

en: svcudp_create: socket creation problem
pl: svcudp_create: problemy przy tworzeniu gniazda

en: svcudp_create - cannot getsockname
pl: svcudp_create - nie można wykonać getsockname

en: svcudp_create: xp_pad is too small for IP_PKTINFO
pl: svcudp_create: xp_pad jest za małe na IP_PKTINFO

en: enablecache: cache already enabled
pl: enablecache: bufor jest już aktywny

en: enablecache: could not allocate cache
pl: enablecache: nie można przydzielić pamięci podręcznej

en: enablecache: could not allocate cache data
pl: enablecache: nie można przydzielić danych pamięci podręcznej

en: enablecache: could not allocate cache fifo
pl: enablecache: nie można przydzielić kolejki dla pamięci podręcznej

en: cache_set: victim not found
pl: cache_set: nie znaleziono wpisu możliwego do powtórnego wykorzystania

en: cache_set: victim alloc failed
pl: cache_set: przydzielenie pamięci dla nowego wpisu jest niemożliwe

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
pl: cache_set: nie można przydzielić nowego rpc_buffer

en: svc_unix.c - AF_UNIX socket creation problem
pl: svc_unix.c - problemy przy tworzeniu gniazda AF_UNIX

en: svc_unix.c - cannot getsockname or listen
pl: svc_unix.c - nie można wykonać getsockname lub listen

en: failed to turn on BTI protection
pl: nie udało się włączyć ochrony BTI

en: error due to GNU_PROPERTY_1_NEEDED_INDIRECT_EXTERN_ACCESS
pl: błąd z powodu GNU_PROPERTY_1_NEEDED_INDIRECT_EXTERN_ACCESS

en: Hangup
pl: Rozłączenie

en: Interrupt
pl: Przerwanie

en: Quit
pl: Wyjście

en: Illegal instruction
pl: Błędna instrukcja

en: Trace/breakpoint trap
pl: Pułapka debuggera/breakpoint

en: Aborted
pl: Przerwane

en: Floating point exception
pl: Błąd w obliczeniach zmiennoprzecinkowych

en: Killed
pl: Unicestwiony

en: Bus error
pl: Błąd szyny

en: Bad system call
pl: Błędne wywołanie systemowe

en: Segmentation fault
pl: Naruszenie ochrony pamięci

note: TRANS There is no process reading from the other end of a pipe. TRANS Every library function that returns this error code also generates a TRANS @code{SIGPIPE} signal; this signal terminates the program if not handled TRANS or blocked.  Thus, your program will never actually see @code{EPIPE} TRANS u
en: Broken pipe
pl: Przerwany potok

en: Alarm clock
pl: Budzik

en: Terminated
pl: Zakończony

en: Urgent I/O condition
pl: Nagły wypadek I/O

en: Stopped (signal)
pl: Zatrzymany (sygnał)

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Continued
pl: Kontynuacja

en: Child exited
pl: Potomek zakończył pracę

en: Stopped (tty input)
pl: Zatrzymany (wejście z tty)

en: Stopped (tty output)
pl: Zatrzymany (wyjście na tty)

en: I/O possible
pl: We/Wy dozwolone

en: CPU time limit exceeded
pl: Przekroczony limit czasu procesora

en: File size limit exceeded
pl: Przekroczony limit wielkości pliku

en: Virtual timer expired
pl: Upłynął czas stopera wirtualnego

en: Profiling timer expired
pl: Upłynął czas stopera profilującego

en: User defined signal 1
pl: Sygnał użytkownika 1

en: User defined signal 2
pl: Sygnał użytkownika 2

en: Window changed
pl: Okno zmienione

en: EMT trap
pl: Pułapka EMT

en: Stack fault
pl: Błąd stosu

en: Power failure
pl: Awaria zasilania

en: Information request
pl: Żądanie informacji

en: Resource lost
pl: Zasoby zostały stracone

note: TRANS Only the owner of the file (or other resource) TRANS or processes with special privileges can perform the operation.
en: Operation not permitted
pl: Operacja niedozwolona

note: TRANS No process matches the specified process ID.
en: No such process
pl: Nie ma takiego procesu

note: TRANS An asynchronous signal occurred and prevented TRANS completion of the call.  When this happens, you should try the call TRANS again. TRANS TRANS You can choose to have functions resume after a signal that is handled, TRANS rather than failing with @code{EINTR}; see @ref{Interrupted TRANS Primi
en: Interrupted system call
pl: Przerwane wywołanie systemowe

note: TRANS Usually used for physical read or write errors.
en: Input/output error
pl: Błąd wejścia/wyjścia

note: TRANS The system tried to use the device TRANS represented by a file you specified, and it couldn't find the device. TRANS This can mean that the device file was installed incorrectly, or that TRANS the physical device is missing or not correctly attached to the TRANS computer.
en: No such device or address
pl: Nie ma takiego urządzenia ani adresu

note: TRANS Used when the arguments passed to a new program TRANS being executed with one of the @code{exec} functions (@pxref{Executing a TRANS File}) occupy too much memory space.  This condition never arises on TRANS @gnuhurdsystems{}.
en: Argument list too long
pl: Lista argumentów za długa

note: TRANS Invalid executable file format.  This condition is detected by the TRANS @code{exec} functions; see @ref{Executing a File}.
en: Exec format error
pl: Błędny format pliku wykonywalnego

note: TRANS For example, I/O on a descriptor that has been TRANS closed or reading from a descriptor open only for writing (or vice TRANS versa).
en: Bad file descriptor
pl: Błędny deskryptor pliku

note: TRANS This error happens on operations that are TRANS supposed to manipulate child processes, when there aren't any processes TRANS to manipulate.
en: No child processes
pl: Brak procesów potomnych

note: TRANS Allocating a system resource would have resulted in a TRANS deadlock situation.  The system does not guarantee that it will notice TRANS all such situations.  This error means you got lucky and the system TRANS noticed; it might just hang.  @xref{File Locks}, for an example.
en: Resource deadlock avoided
pl: Uniknięto zakleszczenia zasobów

note: TRANS The system cannot allocate more virtual memory TRANS because its capacity is full.
en: Cannot allocate memory
pl: Nie można przydzielić pamięci

note: TRANS An invalid pointer was detected. TRANS On @gnuhurdsystems{}, this error never happens; you get a signal instead.
en: Bad address
pl: Błędny adres

note: TRANS A file that isn't a block special file was given in a situation that TRANS requires one.  For example, trying to mount an ordinary file as a file TRANS system in Unix gives this error.
en: Block device required
pl: Wymagane urządzenie blokowe

note: TRANS A system resource that can't be shared is already in use. TRANS For example, if you try to delete a file that is the root of a currently TRANS mounted filesystem, you get this error.
en: Device or resource busy
pl: Urządzenie lub zasoby zajęte

note: TRANS An existing file was specified in a context where it only TRANS makes sense to specify a new file.
en: File exists
pl: Plik istnieje

note: TRANS An attempt to make an improper link across file systems was detected. TRANS This happens not only when you use @code{link} (@pxref{Hard Links}) but TRANS also when you rename a file with @code{rename} (@pxref{Renaming Files}).
en: Invalid cross-device link
pl: Błędne dowiązanie między urządzeniami

note: TRANS The wrong type of device was given to a function that expects a TRANS particular sort of device.
en: No such device
pl: Nie ma takiego urządzenia

note: TRANS A file that isn't a directory was specified when a directory is required.
en: Not a directory
pl: Nie jest katalogiem

note: TRANS You cannot open a directory for writing, TRANS or create or remove hard links to it.
en: Is a directory
pl: Jest katalogiem

note: TRANS This is used to indicate various kinds of problems TRANS with passing the wrong argument to a library function.
en: Invalid argument
pl: Zły argument

note: TRANS The current process has too many files open and can't open any more. TRANS Duplicate descriptors do count toward this limit. TRANS TRANS In BSD and GNU, the number of open files is controlled by a resource TRANS limit that can usually be increased.  If you get this error, you might TRANS want 
en: Too many open files
pl: Za dużo otwartych plików

note: TRANS There are too many distinct file openings in the entire system.  Note TRANS that any number of linked channels count as just one file opening; see TRANS @ref{Linked Channels}.  This error never occurs on @gnuhurdsystems{}.
en: Too many open files in system
pl: Za dużo otwartych plików w systemie

note: TRANS Inappropriate I/O control operation, such as trying to set terminal TRANS modes on an ordinary file.
en: Inappropriate ioctl for device
pl: Niewłaściwy ioctl dla urządzenia

note: TRANS An attempt to execute a file that is currently open for writing, or TRANS write to a file that is currently being executed.  Often using a TRANS debugger to run a program is considered having it open for writing and TRANS will cause this error.  (The name stands for ``text file busy''.)  This 
en: Text file busy
pl: Plik wykonywalny zajęty

note: TRANS The size of a file would be larger than allowed by the system.
en: File too large
pl: Plik zbyt duży

note: TRANS Write operation on a file failed because the TRANS disk is full.
en: No space left on device
pl: Brak miejsca na urządzeniu

note: TRANS Invalid seek operation (such as on a pipe).
en: Illegal seek
pl: Błędne przesunięcie

note: TRANS An attempt was made to modify something on a read-only file system.
en: Read-only file system
pl: System plików wyłącznie do odczytu

note: TRANS The link count of a single file would become too large. TRANS @code{rename} can cause this error if the file being renamed already has TRANS as many links as it can take (@pxref{Renaming Files}).
en: Too many links
pl: Za dużo dowiązań

note: TRANS Used by mathematical functions when an argument value does TRANS not fall into the domain over which the function is defined.
en: Numerical argument out of domain
pl: Argument liczbowy spoza dziedziny

note: TRANS Used by mathematical functions when the result value is TRANS not representable because of overflow or underflow.
en: Numerical result out of range
pl: Wynik liczbowy poza zakresem

note: TRANS The call might work if you try again TRANS later.  The macro @code{EWOULDBLOCK} is another name for @code{EAGAIN}; TRANS they are always the same in @theglibc{}. TRANS TRANS This error can happen in a few different situations: TRANS @itemize @bullet TRANS @item TRANS An operation that would bl
en: Resource temporarily unavailable
pl: Zasoby chwilowo niedostępne

note: TRANS An operation that cannot complete immediately was initiated on an object TRANS that has non-blocking mode selected.  Some functions that must always TRANS block (such as @code{connect}; @pxref{Connecting}) never return TRANS @code{EAGAIN}.  Instead, they return @code{EINPROGRESS} to indicate t
en: Operation now in progress
pl: Operacja jest właśnie wykonywana

note: TRANS An operation is already in progress on an object that has non-blocking TRANS mode selected.
en: Operation already in progress
pl: Operacja jest już wykonywana

note: TRANS A file that isn't a socket was specified when a socket is required.
en: Socket operation on non-socket
pl: Operacja na obiekcie, który nie jest gniazdem

note: TRANS The size of a message sent on a socket was larger than the supported TRANS maximum size.
en: Message too long
pl: Komunikat za długi

note: TRANS The socket type does not support the requested communications protocol.
en: Protocol wrong type for socket
pl: Typ protokołu nie pasuje do gniazda

note: TRANS You specified a socket option that doesn't make sense for the TRANS particular protocol being used by the socket.  @xref{Socket Options}.
en: Protocol not available
pl: Protokół niedostępny

note: TRANS The socket domain does not support the requested communications protocol TRANS (perhaps because the requested protocol is completely invalid). TRANS @xref{Creating a Socket}.
en: Protocol not supported
pl: Protokół nie obsługiwany

note: TRANS The socket type is not supported.
en: Socket type not supported
pl: Nie obsługiwany typ gniazda

note: TRANS The operation you requested is not supported.  Some socket functions TRANS don't make sense for all types of sockets, and others may not be TRANS implemented for all communications protocols.  On @gnuhurdsystems{}, this TRANS error can happen for many calls when the object does not support the
en: Operation not supported
pl: Operacja nie obsługiwana

note: TRANS The socket communications protocol family you requested is not supported.
en: Protocol family not supported
pl: Nie obsługiwana rodzina protokołów

note: TRANS The address family specified for a socket is not supported; it is TRANS inconsistent with the protocol being used on the socket.  @xref{Sockets}.
en: Address family not supported by protocol
pl: Rodzina adresów nie obsługiwana przez protokół

note: TRANS The requested socket address is already in use.  @xref{Socket Addresses}.
en: Address already in use
pl: Adres jest już w użyciu

note: TRANS The requested socket address is not available; for example, you tried TRANS to give a socket a name that doesn't match the local host name. TRANS @xref{Socket Addresses}.
en: Cannot assign requested address
pl: Nie można przypisać żądanego adresu

note: TRANS A socket operation failed because the network was down.
en: Network is down
pl: Sieć jest wyłączona

note: TRANS A socket operation failed because the subnet containing the remote host TRANS was unreachable.
en: Network is unreachable
pl: Sieć jest niedostępna

note: TRANS A network connection was reset because the remote host crashed.
en: Network dropped connection on reset
pl: Sieć przerwała połączenie po resecie

note: TRANS A network connection was aborted locally.
en: Software caused connection abort
pl: Oprogramowanie spowodowało przerwanie połączenia

note: TRANS A network connection was closed for reasons outside the control of the TRANS local host, such as by the remote machine rebooting or an unrecoverable TRANS protocol violation.
en: Connection reset by peer
pl: Połączenie zerwane przez drugą stronę

note: TRANS The kernel's buffers for I/O operations are all in use.  In GNU, this TRANS error is always synonymous with @code{ENOMEM}; you may get one or the TRANS other from network operations.
en: No buffer space available
pl: Brak miejsca w buforze

note: TRANS You tried to connect a socket that is already connected. TRANS @xref{Connecting}.
en: Transport endpoint is already connected
pl: Drugi koniec jest już połączony

note: TRANS The socket is not connected to anything.  You get this error when you TRANS try to transmit data over a socket, without first specifying a TRANS destination for the data.  For a connectionless socket (for datagram TRANS protocols, such as UDP), you get @code{EDESTADDRREQ} instead.
en: Transport endpoint is not connected
pl: Drugi koniec nie jest połączony

note: TRANS No default destination address was set for the socket.  You get this TRANS error when you try to transmit data over a connectionless socket, TRANS without first specifying a destination for the data with @code{connect}.
en: Destination address required
pl: Wymagany jest adres docelowy

note: TRANS The socket has already been shut down.
en: Cannot send after transport endpoint shutdown
pl: Wysyłanie po zamknięciu gniazda jest niemożliwe

en: Too many references: cannot splice
pl: Za dużo odniesień: dowiązanie niemożliwe

note: TRANS A socket operation with a specified timeout received no response during TRANS the timeout period.
en: Connection timed out
pl: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie

note: TRANS A remote host refused to allow the network connection (typically because TRANS it is not running the requested service).
en: Connection refused
pl: Połączenie odrzucone

note: TRANS Too many levels of symbolic links were encountered in looking up a file name. TRANS This often indicates a cycle of symbolic links.
en: Too many levels of symbolic links
pl: Za duże zagnieżdżenie dowiązań symbolicznych

note: TRANS Filename too long (longer than @code{PATH_MAX}; @pxref{Limits for TRANS Files}) or host name too long (in @code{gethostname} or TRANS @code{sethostname}; @pxref{Host Identification}).
en: File name too long
pl: Za długa nazwa pliku

note: TRANS The remote host for a requested network connection is down.
en: Host is down
pl: Urządzenie jest wyłączone

en: No route to host
pl: Brak trasy do hosta

note: TRANS Directory not empty, where an empty directory was expected.  Typically, TRANS this error occurs when you are trying to delete a directory.
en: Directory not empty
pl: Katalog nie jest pusty

note: TRANS The file quota system is confused because there are too many users. TRANS @c This can probably happen in a GNU system when using NFS.
en: Too many users
pl: Za dużo użytkowników

note: TRANS The user's disk quota was exceeded.
en: Disk quota exceeded
pl: Przekroczony limit dyskowy

note: TRANS This indicates an internal confusion in the TRANS file system which is due to file system rearrangements on the server host TRANS for NFS file systems or corruption in other file systems. TRANS Repairing this condition usually requires unmounting, possibly repairing TRANS and remounting the fi
en: Stale file handle
pl: Nieaktualny uchwyt pliku

note: TRANS An attempt was made to NFS-mount a remote file system with a file name that TRANS already specifies an NFS-mounted file. TRANS (This is an error on some operating systems, but we expect it to work TRANS properly on @gnuhurdsystems{}, making this error code impossible.)
en: Object is remote
pl: Zdalny obiekt jest obiektem podmontowanym przez NFS

note: TRANS This is used by the file locking facilities; see TRANS @ref{File Locks}.  This error is never generated by @gnuhurdsystems{}, but TRANS it can result from an operation to an NFS server running another TRANS operating system.
en: No locks available
pl: Brak dostępnych blokad

note: TRANS This indicates that the function called is TRANS not implemented at all, either in the C library itself or in the TRANS operating system.  When you get this error, you can be sure that this TRANS particular function will always fail with @code{ENOSYS} unless you TRANS install a new version of 
en: Function not implemented
pl: Nie zaimplementowana funkcja

note: TRANS While decoding a multibyte character the function came along an invalid TRANS or an incomplete sequence of bytes or the given wide character is invalid.
en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
pl: Błędny lub niepełny znak wielobajtowy

en: Bad message
pl: Błędny komunikat

en: Identifier removed
pl: Identyfikator został usunięty

en: Multihop attempted
pl: Próba przejścia przez zbyt wiele ruterów

en: No data available
pl: Brak danych

en: Link has been severed
pl: Połączenie zostało przerwane

en: No message of desired type
pl: Brak komunikatu o pożądanym typie

en: Out of streams resources
pl: Brak dodatkowych strumieni

en: Device not a stream
pl: Urządzenie nie jest strumieniem

en: Value too large for defined data type
pl: Wartość za duża dla zdefiniowanego typu danych

en: Protocol error
pl: Błąd protokołu

en: Timer expired
pl: Upłynął czas stopera

note: TRANS An asynchronous operation was canceled before it TRANS completed.  @xref{Asynchronous I/O}.  When you call @code{aio_cancel}, TRANS the normal result is for the operations affected to complete with this TRANS error; @pxref{Cancel AIO Operations}.
en: Operation canceled
pl: Operacja anulowana

en: Owner died
pl: Właściciel zmarł

en: State not recoverable
pl: Stan bez możliwości wyjścia

en: Interrupted system call should be restarted
pl: Należy wznowić przerwane wywołanie systemowe

en: Channel number out of range
pl: Numer kanału poza zakresem

en: Level 2 not synchronized
pl: Poziom 2 nie zsynchronizowany

en: Level 3 halted
pl: Poziom 3 zatrzymany

en: Level 3 reset
pl: Poziom 3 wyzerowany

en: Link number out of range
pl: Numer dowiązania poza zakresem

en: Protocol driver not attached
pl: Sterownik protokołu nie jest podłączony

en: No CSI structure available
pl: Struktura CSI niedostępna

en: Level 2 halted
pl: Poziom 2 zatrzymany

en: Invalid exchange
pl: Błędna wymiana

en: Invalid request descriptor
pl: Błędny deskryptor żądania

en: Exchange full
pl: Przepełniona wymiana

en: No anode
pl: Brak anody

en: Invalid request code
pl: Zły kod żądania

en: Invalid slot
pl: Błędny kanał

en: File locking deadlock error
pl: Błąd zakleszczenia przy blokowaniu pliku

en: Bad font file format
pl: Błędny format pliku fontu

en: Machine is not on the network
pl: Maszyna nie znajduje się w tej sieci

en: Package not installed
pl: Pakiet nie jest zainstalowany

en: Advertise error
pl: Błąd podczas ogłaszania

en: Srmount error
pl: Błąd srmount

en: Communication error on send
pl: Błąd komunikacji podczas wysyłania

en: RFS specific error
pl: Błąd RFS

en: Name not unique on network
pl: Nazwa nie jest unikalna w sieci

en: File descriptor in bad state
pl: Deskryptor pliku w złym stanie

en: Remote address changed
pl: Zmienił się adres drugiego końca

en: Can not access a needed shared library
pl: Brak dostępu do wymaganej biblioteki dzielonej

en: Accessing a corrupted shared library
pl: Próba użycia uszkodzonej biblioteki dzielonej

en: .lib section in a.out corrupted
pl: Sekcja .lib w a.out jest uszkodzona

en: Attempting to link in too many shared libraries
pl: Próba łączenia ze zbyt wieloma bibliotekami dzielonymi

en: Cannot exec a shared library directly
pl: Nie można bezpośrednio uruchomić biblioteki dzielonej

en: Streams pipe error
pl: Błąd potoku biblioteki strumieni

en: Structure needs cleaning
pl: Struktura wymaga wyczyszczenia

en: Not a XENIX named type file
pl: Nie jest XENIXowym plikiem nazwanego typu

en: No XENIX semaphores available
pl: Brak dostępnych semaforów XENIXowych

en: Is a named type file
pl: Jest plikiem nazwanym

en: Remote I/O error
pl: Błąd we/wy w odległym systemie

en: No medium found
pl: Brak medium

en: Wrong medium type
pl: Niewłaściwy typ medium

en: Required key not available
pl: Wymagany klucz niedostępny

en: Key has expired
pl: Klucz wygasł

en: Key has been revoked
pl: Klucz został unieważniony

en: Key was rejected by service
pl: Klucz został odrzucony przez usługę

en: Operation not possible due to RF-kill
pl: Operacja niemożliwa ze względu na RF-kill

en: Memory page has hardware error
pl: Strona pamięci ma błąd sprzętowy

en: RPC struct is bad
pl: Struktura RPC jest błędna

note: TRANS The file was the wrong type for the TRANS operation, or a data file had the wrong format. TRANS TRANS On some systems @code{chmod} returns this error if you try to set the TRANS sticky bit on a non-directory file; @pxref{Setting Permissions}.
en: Inappropriate file type or format
pl: Niewłaściwy typ lub format pliku

en: RPC bad procedure for program
pl: Zła procedura RPC dla programu

en: Authentication error
pl: Błąd uwierzytelnienia

note: TRANS On @gnuhurdsystems{}, opening a file returns this error when the file is TRANS translated by a program and the translator program dies while starting TRANS up, before it has connected to the file.
en: Translator died
pl: Translator przerwał pracę

en: RPC version wrong
pl: Zła wersja RPC

note: TRANS You did @strong{what}?
en: You really blew it this time
pl: Tym razem dałeś popalić

note: TRANS This means that the per-user limit on new process would be exceeded by TRANS an attempted @code{fork}.  @xref{Limits on Resources}, for details on TRANS the @code{RLIMIT_NPROC} limit.
en: Too many processes
pl: Za dużo procesów

note: TRANS This error code has no purpose.
en: Gratuitous error
pl: Nieoczekiwany błąd

note: TRANS A function returns this error when certain parameter TRANS values are valid, but the functionality they request is not available. TRANS This can mean that the function does not implement a particular command TRANS or option value or flag bit at all.  For functions that operate on some TRANS ob
en: Not supported
pl: Nie obsługiwane

en: RPC program version wrong
pl: Zła wersja programu RPC

note: TRANS On @gnuhurdsystems{}, servers supporting the @code{term} protocol return TRANS this error for certain operations when the caller is not in the TRANS foreground process group of the terminal.  Users do not usually see this TRANS error because functions such as @code{read} and @code{write} trans
en: Inappropriate operation for background process
pl: Działanie niedopuszczalne dla procesu w tle

note: TRANS Go home and have a glass of warm, dairy-fresh milk. TRANS @c Okay.  Since you are dying to know, I'll tell you. TRANS @c This is a joke, obviously.  There is a children's song which begins, TRANS @c "Old McDonald had a farm, e-i-e-i-o."  Every time I see the (real) TRANS @c errno macro EIO, I 
en: Computer bought the farm
pl: Komputer wyjechał na wakacje

note: TRANS In @theglibc{}, this is another name for @code{EAGAIN} (above). TRANS The values are always the same, on every operating system. TRANS TRANS C libraries in many older Unix systems have @code{EWOULDBLOCK} as a TRANS separate error code.
en: Operation would block
pl: Operacja spowodowałaby blokadę

en: Need authenticator
pl: Wymagane uwierzytelnienie

en: RPC program not available
pl: Program RPC niedostępny

en: Error in unknown error system:
pl: Błąd w nieznanym systemie błędów:

en: Address family for hostname not supported
pl: Rodzina adresów dla tej nazwy hosta nie jest obsługiwana

en: Temporary failure in name resolution
pl: Odwzorowanie nazwy jest chwilowo niemożliwe

en: Bad value for ai_flags
pl: Błędna wartość dla ai_flags

en: Non-recoverable failure in name resolution
pl: Wystąpił krytyczny błąd w odwzorowaniu nazw

en: ai_family not supported
pl: ai_family zawiera nie obsługiwaną rodzinę protokołów

en: Memory allocation failure
pl: Wystąpił błąd przydzielania pamięci

en: No address associated with hostname
pl: Brak adresu związanego z nazwą hosta

en: Name or service not known
pl: Ta nazwa lub usługa jest nieznana

en: Servname not supported for ai_socktype
pl: Nazwa nie obsługiwana dla ai_socktype

en: ai_socktype not supported
pl: ai_socktype zawiera nie obsługiwany typ gniazda

en: System error
pl: Błąd systemowy

en: Processing request in progress
pl: Żądanie przetworzenia jest już wykonywane

en: Request canceled
pl: Żądanie anulowane

en: Request not canceled
pl: Żądanie nie anulowane

en: All requests done
pl: Wszystkie żądania wykonane

en: Interrupted by a signal
pl: Przerwane przez sygnał

en: Parameter string not correctly encoded
pl: Łańcuch parametru niepoprawnie zakodowany

en: Result too large for supplied buffer
pl: Wynik zbyt duży na przekazany bufor

en: CPU ISA level is lower than required
pl: poziom ISA CPU jest niższy niż wymagany

en: %s is for unknown machine %d.
pl: %s jest dla nieznanej maszyny %d.

en: rebuild shared object with IBT support enabled
pl: należy przebudować obiekt współdzielony z włączoną obsługą IBT

en: rebuild shared object with SHSTK support enabled
pl: należy przebudować obiekt współdzielony z włączoną obsługą SHSTK

en: can't disable IBT
pl: nie można wyłączyć IBT

en: can't disable SHSTK
pl: nie można wyłączyć SHSTK

en: %s: size overflow
pl: %s: przepełnienie rozmiaru

en: %s: Memory exhausted
pl: %s: Pamięć wyczerpana

en: %s: unknown timezone '%s': %s
pl: %s: nieznana strefa czasowa '%s': %s

en: has characters other than ASCII alphanumerics, '-' or '+'
pl: zawiera znaki inne niż ASCII alfanumeryczne, '-' lub '+'

en: has fewer than 3 characters
pl: ma mniej niż 3 znaki

en: has more than 6 characters
pl: ma więcej niż 6 znaków

en: %s: warning: zone "%s" abbreviation "%s" %s
pl: %s: uwaga: skrót strefy "%s" "%s" %s

en: %s: usage: %s OPTIONS TIMEZONE ...
    Options include:
      -c [L,]U   Start at year L (default -500), end before year U (default 2500)
      -t [L,]U   Start at time L, end before time U (in seconds since 1970)
      -i         List transitions briefly (format is experimental)
      -v         List transitions verbosely
      -V         List transitions a bit less verbosely
      --help     Output this help
      --version  Output version info
    
    Report bugs to %s.
pl: %s: składnia: %s OPCJE STREFA ...
    Opcje:
      -c [D,]G   Rozpoczęcie od roku D (domyślnie -500), koniec przed G (dom. 2500)
      -t [D,]G   Rozpoczęcie od czasu T, koniec przed G (w sekundach od 1970)
      -i         Lista zmian czasu w skrócie (format eksperymentalny)
      -v         Lista zmian czasu szczegółowo
      -V         Lista zmian czasu nieco mniej szczegółowo
      --help     Wyświetlenie tego opisu
      --version  Wyświetlenie informacji o wersji
    
    Błędy prosimy zgłaszać na adres %s.

en: %s: wild -c argument %s
pl: %s: niepoprawny argument opcji -c: %s

en: %s: wild -t argument %s
pl: %s: niepoprawny argument opcji -t: %s

en:  (gmtime failed)
pl:  (gmtime nie powiodło się)

en:  (localtime failed)
pl:  (localtime nie powiodło się)

en: %s: Memory exhausted: %s
pl: %s: Brak pamięci: %s

en: size overflow
pl: przepełnienie rozmiaru

en: integer overflow
pl: przepełnienie liczby całkowitej

en: command line
pl: linia poleceń

en: standard input
pl: standardowe wejście

en: "%s", line %<PRIdMAX>:
pl: "%s", linia %<PRIdMAX>:

en:  (rule from "%s", line %<PRIdMAX>)
pl:  (reguła z "%s", linia %<PRIdMAX>)

en: warning:
pl: uwaga:

en: %s: usage is %s [ --version ] [ --help ] [ -v ] \
    	[ -b {slim|fat} ] [ -d directory ] [ -l localtime ] [ -L leapseconds ] \
    	[ -p posixrules ] [ -r '[@lo][/@hi]' ] [ -R '@hi' ] \
    	[ -t localtime-link ] \
    	[ filename ... ]
    
    Report bugs to %s.
pl: %s: składnia: %s [ --version ] [ --help ] [ -v ] \
    	[ -b {slim|fat} ] [ -d katalog ] [ -l czas_lokalny ] [ -L sek_przestępne ] \
    	[ -p reguły_POSIX ] [ -r '[@lo][/@hi]' ] [ -R '@hi' ] \
    	[ -t dowiązanie_czasu_lokalnego ] \
    	[ plik ... ]
    
    Błędy prosimy zgłaszać na adres %s.

en: %s: Can't chdir to %s: %s
pl: %s: Nie można zmienić katalogu na %s: %s

en: "Link %s %s" is part of a link cycle
pl: "Dowiązanie %s %s" jest częścią cyklu dowiązań

en: link %s targets itself
pl: dowiązanie %s wskazuje na siebie

en: link %s targeting link %s mishandled by pre-2023 zic
pl: dowiązanie %s wskazujące na dowiązanie %s, źle obsłużone przez zic sprzed 2023

en: link %s targeting link %s
pl: dowiązanie %s wskazujące na dowiązanie %s

en: wild compilation-time specification of zic_t
pl: niepoprawna specyfikacja zic_t w czasie kompilacji

en: incompatible -b options
pl: niezgodne opcje -b

en: invalid option: -b '%s'
pl: błędna opcja: -b '%s'

en: %s: More than one -d option specified
pl: %s: Podano więcej niż jedną opcję -d

en: %s: More than one -l option specified
pl: %s: Podano więcej niż jedną opcję -l

en: %s: More than one -p option specified
pl: %s: Podano więcej niż jedną opcję -p

en: %s: More than one -t option specified
pl: %s: Podano więcej niż jedną opcję -t

en: -y ignored
pl: zignorowano -y

en: %s: More than one -L option specified
pl: %s: Podano więcej niż jedną opcję -L

en: %s: More than one -r option specified
pl: %s: Podano więcej niż jedną opcję -r

en: %s: invalid time range: %s
pl: %s: błędny przedział czasu: %s

en: %s: invalid time: %s
pl: %s: błędny czas: %s

en: -s ignored
pl: zignorowano -s

en: %s: -R time exceeds -r cutoff
pl: %s: -R czas przekracza -r odcięcie

en: empty file name
pl: pusta nazwa pliku

en: file name '%s' begins with '/'
pl: nazwa pliku '%s' zaczyna się od '/'

en: file name '%s' contains '%.*s' component
pl: nazwa pliku '%s' zawiera element '%.*s'

en: file name '%s' component contains leading '-'
pl: element nazwy pliku '%s' zawiera wiodący '-'

en: file name '%s' contains overlength component '%.*s...'
pl: nazwa pliku '%s' zawiera zbyt długi element '%.*s...'

en: file name '%s' contains byte '%c'
pl: nazwa pliku '%s' zawiera bajt '%c'

en: file name '%s' contains byte '\%o'
pl: nazwa pliku '%s' zawiera bajt '\%o'

en: %s: Can't create %s/%s: %s
pl: %s: Nie można utworzyć %s/%s: %s

en: %s: rename to %s/%s: %s
pl: %s: zmiana nazwy na %s/%s: %s

en: %s: Can't remove %s/%s: %s
pl: %s: Nie można usunąć %s/%s: %s

en: %s: Can't link %s/%s to %s/%s: %s
pl: %s: Nie można dowiązać %s/%s do %s/%s: %s

en: symbolic link used because hard link failed: %s
pl: użyto dowiązania symbolicznego, ponieważ zwykłe nie powiodło się: %s

en: %s: Can't read %s/%s: %s
pl: %s: Nie można odczytać %s/%s: %s

en: copy used because hard link failed: %s
pl: użyto kopii, ponieważ dowiązanie zwykłe nie powiodło się: %s

en: copy used because symbolic link failed: %s
pl: użyto kopii, ponieważ dowiązanie symboliczne nie powiodło się: %s

en: same rule name in multiple files
pl: ta sama nazwa nazwa reguły w różnych plikach

en: %s in ruleless zone
pl: %s w strefie dla której nie zdefiniowano reguł

en: input error
pl: błąd wejścia

en: unterminated line
pl: nie zakończona linia

en: NUL input byte
pl: bajt wejściowy NUL

en: line too long
pl: za długa linia

en: %s: Can't open %s: %s
pl: %s: Nie można otworzyć %s: %s

en: input line of unknown type
pl: nieznany typ linii wejściowej

en: expected continuation line not found
pl: brak spodziewanej linii kontynuacji

en: fractional seconds rejected by pre-2018 versions of zic
pl: ułamki sekund są odrzucane przez wersje zic sprzed 2018 roku

en: time overflow
pl: przepełnienie czasu

en: values over 24 hours not handled by pre-2007 versions of zic
pl: wartości większe niż 24 godziny nie były obsługiwane przez zic sprzed 2007 roku

en: invalid saved time
pl: błędny czas oszczędności

en: wrong number of fields on Rule line
pl: zła liczba pól w linii Rule

en: Invalid rule name "%s"
pl: Nieprawidłowa nazwa reguły "%s"

en: wrong number of fields on Zone line
pl: zła liczba pól w linii Zone

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
pl: Linia "Zone %s" i opcja -l wykluczają się wzajemnie

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
pl: Linia "Zone %s" i opcja -p wykluczają się wzajemnie

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %<PRIdMAX>)
pl: powtórzona nazwa strefy %s (plik "%s", linia %<PRIdMAX>)

en: wrong number of fields on Zone continuation line
pl: zła liczba pól w linii kontynuacji Zone

en: invalid UT offset
pl: nieprawidłowe przesunięcie UT

en: invalid abbreviation format
pl: nieprawidłowy format skrótu

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
pl: Czas końcowy linii kontynuacji Zone nie jest po czasie końcowym poprzedniej linii

en: format '%s' not handled by pre-2015 versions of zic
pl: format '%s' nie jest obsługiwany przez wersje zic sprzed 2015 roku

en: invalid leaping year
pl: nieprawidłowy rok przestępny

en: invalid month name
pl: nieprawidłowa nazwa miesiąca

en: invalid day of month
pl: nieprawidłowy dzień miesiąca

en: time too small
pl: czas zbyt mały

en: time too large
pl: czas zbyt duży

en: invalid time of day
pl: nieprawidłowa pora dnia

en: leap second precedes Epoch
pl: sekunda przestępna sprzed Epoki

en: wrong number of fields on Leap line
pl: zła liczba pól w linii Leap

en: invalid Rolling/Stationary field on Leap line
pl: błędne pole Rolling/Stationary w linii Leap

en: invalid CORRECTION field on Leap line
pl: błędne pole CORRECTION w linii Leap

en: wrong number of fields on Expires line
pl: zła liczba pól w linii Expires

en: multiple Expires lines
pl: wiele linii Expires

en: wrong number of fields on Link line
pl: zła liczba pól w linii Link

en: blank TARGET field on Link line
pl: puste pole TARGET w linii Link

en: FROM year "%s" is obsolete; treated as %d
pl: rok FROM "%s" jest przestarzały; potraktowano jako %d

en: invalid starting year
pl: nieprawidłowy rok początkowy

en: invalid ending year
pl: nieprawidłowy rok końcowy

en: starting year greater than ending year
pl: rok początkowy jest późniejszy niż końcowy

en: year type "%s" is unsupported; use "-" instead
pl: typ roku "%s" nie jest obsługiwany; zamiast tego należy użyć "-"

en: invalid weekday name
pl: nieprawidłowa nazwa dnia tygodnia

en: reference clients mishandle more than %d transition times
pl: klienci referencyjni mogą źle obsługiwać więcej niż %d zmian czasu

en: pre-2014 clients may mishandle more than 1200 transition times
pl: klienci sprzed 2014 roku mogą źle obsługiwać więcej niż 1200 zmian czasu

en: %s: pre-2021b clients may mishandle leap second expiry
pl: %s: klienci sprzed wersji 2021b mogą źle obsługiwać czas ważności sekund przestępnych

en: %s: pre-2021b clients may mishandle leap second table truncation
pl: %s: klienci sprzed wersji 2021b roku mogą źle obsługiwać ucięcie tablicy sekund przestępnych

en: too many transition times
pl: za dużo zmian czasu

en: %%z UT offset magnitude exceeds 99:59:59
pl: wielkość przesunięcia %%z względem czasu uniwersalnego przekracza 99:59:59

en: no POSIX.1-2017 environment variable for zone
pl: brak zmiennej środowiskowej POSIX.1-2017 dla strefy

en: %s: pre-%d clients may mishandle distant timestamps
pl: %s: klienci sprzed wersji %d mogą źle obsługiwać odległe oznaczenia czasu

en: two rules for same instant
pl: dwie reguły dla tej samej chwili

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
pl: nie można określić skrótu strefy czasowej po końcu przedziału czasu

en: UT offset out of range
pl: przesunięcie względem UT poza zakresem

en: too many local time types
pl: za dużo lokalnych typów czasu

en: too many leap seconds
pl: za dużo sekund przestępnych

en: Rolling leap seconds not supported with -r
pl: Kroczące sekundy przestępne nie obsługiwane z -r

en: Leap seconds too close together
pl: Sekundy przestępne zbyt bliskie

en: last Leap time does not precede Expires time
pl: ostatni czas Leap nie poprzedza czasu Expires

en: "%s" is undocumented; use "last%s" instead
pl: "%s" nie jest udokumentowane; zamiast tego należy używać "last%s"

en: "%s" is ambiguous in pre-2017c zic
pl: "%s" jest niejednoznaczne w zic sprzed wersji 2017c

en: Odd number of quotation marks
pl: Nieparzysta liczba cudzysłowów

en: Too many input fields
pl: Za dużo pól wejściowych

en: use of 2/29 in non leap-year
pl: użycie 2/29 w roku nieprzestępnym

en: rule goes past start/end of month; will not work with pre-2004 versions of zic
pl: reguła przekracza początek/koniec miesiąca; nie zadziała z wersjami zic sprzed 2004 roku

en: time zone abbreviation has fewer than 3 characters
pl: skrót nazwy strefy czasowej ma mniej niż 3 znaki

en: time zone abbreviation has too many characters
pl: skrót nazwy strefy czasowej ma zbyt dużo znaków

en: time zone abbreviation differs from POSIX standard
pl: skrót nazwy strefy czasowej różni się od standardu POSIX

en: too many, or too long, time zone abbreviations
pl: za długie lub za dużo skrótów stref czasowych

en: %s: Can't create directory %s: %s
pl: %s: Nie można utworzyć katalogu %s: %s
