libc 2.3 - en to rw translation catalogue (11 entries)

en: Usage:
rw: Ikoresha:

en: Information:
rw: Ibisobanuro:

en: out of memory
rw: Ububiko bwarenzwe

en: syntax error
rw: Ikosa mu myandikire

en: Success
rw: Ibyatunganye

en: undefined
rw: kidasobanuye

en: Interrupt
rw: Hagarikira aho

en: Quit
rw: Kuvamo

en: Stopped
rw: Kyahagariswe

note: TRANS This is used to indicate various kinds of problems TRANS with passing the wrong argument to a library function.
en: Invalid argument
rw: Inkoresha siyo

en: Protocol error
rw: Ikosa rya Protocol
