libc 2.40.9000 - en to sr translation catalogue (1450 entries)

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
sr: %.*s: параметар „ARGP_HELP_FMT“ захтева вредност

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
sr: %.*s: Непознат параметар „ARGP_HELP_FMT“

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
sr: Ђубре у „ARGP_HELP_FMT“-у: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
sr: Обавезни или опционални аргументи за дуге опције су такође обавезни или опционални за све одговарајуће кратке опције.

en: Usage:
sr: Употреба:

en:   or:
sr:   или:

en:  [OPTION...]
sr:  [ОПЦИЈА...]

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
sr: Пробајте „%s --help“ или „%s --usage“ за више информација.

en: Report bugs to %s.
sr: Грешке пријавите на „%s“.

en: Give this help list
sr: Приказује овај списак помоћи

en: Give a short usage message
sr: Приказује кратку поруку коришћења

en: NAME
sr: НАЗИВ

en: Set the program name
sr: Поставља назив програма

en: SECS
sr: СЕКУНДЕ

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
sr: Стаје за СЕКУНДЕ секунде (основно је 3600)

en: Print program version
sr: Исписује издање програма

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
sr: (ГРЕШКА ПРОГРАМА) Није познато издање!?

en: %s: Too many arguments
sr: %s: Превише аргумената

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
sr: (ГРЕШКА ПРОГРАМА) Опција треба да буде препозната!?

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
sr: %s%s%s:%u: %s%sНеочекивана грешка: %s.

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
sr: %s%s%s:%u: %s%sТврдња „%s“ није успела.

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
sr: Прави датотеку НАЗИВ Ц заглавља која садржи дефиниције симбола

en: Do not use existing catalog, force new output file
sr: Не користи постојећи каталог, приморава нову излазну датотеку

en: Write output to file NAME
sr: Пише излаз у датотеку НАЗИВ

en: Generate message catalog.
    If INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
sr: Ствара каталог поруке.\vАко је УЛАЗНА-ДАТОТЕКА -, улаз се чита са стандардног улаза.  Ако је ИЗЛАЗНА-ДАТОТЕКА
    -, излаз се чита на стандардни излаз.

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
sr: -o ИЗЛАЗНА-ДАТОТЕКА [УЛАЗНА-ДАТОТЕКА]...
    [ИЗЛАЗНА-ДАТОТЕКА [УЛАЗНА-ДАТОТЕКА]...]

en: For bug reporting instructions, please see:
    %s.
sr: За упутства о пријављивању грешака, погледајте:
    %s.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sr: Ауторска права © %s Задужбина слободног софтвера
    Ово је слободан софтвер; погледајте изворни кôд за услове умножавања.  Не постоји
    НИКАКВА гаранција; чак ни о ТРЖИШНОЈ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.

en: Written by %s.
sr: Написао је %s.

en: *standard input*
sr: *стандардни улаз*

en: cannot open input file `%s'
sr: не могу да отворим улазну датотеку „%s“

en: illegal set number
sr: неисправан број скупа

en: duplicate set definition
sr: двострука дефиниција скупа

en: this is the first definition
sr: ово је прва дефиниција

en: unknown set `%s'
sr: непознат скуп „%s“

en: invalid quote character
sr: неисправан знак навода

en: unknown directive `%s': line ignored
sr: непозната директива `%s': ред је занемарен

en: duplicated message number
sr: удвостручен број поруке

en: duplicated message identifier
sr: удвостручен одредник поруке

en: invalid character: message ignored
sr: неисправан знак: порука је занемарена

en: invalid line
sr: неисправан ред

en: malformed line ignored
sr: лош ред је занемарен

en: cannot allocate memory
sr: не могу да доделим меморију

en: cannot open output file `%s'
sr: не могу да отворим излазну датотеку „%s“

en: invalid escape sequence
sr: неисправан низ промене реда

en: unterminated message
sr: недовршена порука

en: while opening old catalog file
sr: приликом отварања старе датотеке каталога

en: conversion modules not available
sr: модули претварања нису доступни

en: cannot determine escape character
sr: не могу да одредим знак промене реда

en: Don't buffer output
sr: Не смешта излаз у међумеморију

en: Dump information generated by PC profiling.
sr: Исказује податке створене ПЦ профилисањем.

en: [FILE]
sr: [ДАТОТЕКА]

en: cannot read header
sr: не могу да прочитам заглавље

en: cannot read pointer pair
sr: не могу да прочитам пар показивача

en: unexpected end of file in header
sr: неочекивани крај датотеке у заглављу

en: unexpected end of file in pointer pair
sr: неочекивани крај датотеке у пару показивача

en: cannot open input file
sr: не могу да отворим улазну датотеку

en: invalid pointer size
sr: неисправна величина показивача

en: Usage: xtrace [OPTION]... PROGRAM [PROGRAMOPTION]...\n
sr: Коришћење: xtrace [ОПЦИЈА]... ПРОГРАМ [ОПЦИЈА_ПРОГРАМА]...\n

en: Try \`%s --help' or \`%s --usage' for more information.\n
sr: Пробајте \„%s --help“ или \„%s --usage“ за више информација.\n

en: %s: option '%s' requires an argument.\n
sr: %s: опција „%s“ захтева аргумент.\n

en: Trace execution of program by printing currently executed function.
    
         --data=FILE          Don't run the program, just print the data from FILE.
    
       -?,--help              Print this help and exit
          --usage             Give a short usage message
       -V,--version           Print version information and exit
    
    Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding
    short options.
sr: Прати извршавање програма исписујући тренутно извршену функцију.
    
         --data=ДТТКА         Не покреће програм, само исписује податке из ДАТОТЕКЕ.
    
       -?,--help              Исписује ову помоћ и излази
          --usage             Даје кратку поруку о коришћењу
       -V,--version           Исписује податке о издању и излази
    
    Обавезни аргументи за дуге опције су такође обавезни и за сваку одговарајућу
    кратку опцију.

en: For bug reporting instructions, please see:\\n%s.\\n
sr: За упутства о пријављивању грешака, погледајте:\\n%s.\\n

en: xtrace: unrecognized option \`$1'\n
sr: xtrace: непозната опција \„$1“\n

en: No program name given\n
sr: Није дат назив програма\n

en: executable \`$program' not found\n
sr: нисам нашао извршни \„$program“\n

en: \`$program' is no executable\n
sr: \„$program“ није извршни\n

en: unsupported dlinfo request
sr: неподржан „dlinfo“ захтев

en: invalid namespace
sr: неиспрван називни простор

en: invalid mode
sr: неисправан режим

en: invalid mode parameter
sr: неисправан параметар режима

en: unknown or unsupported flag
sr: непозната или неподржана заставица

en: Cache file has wrong endianness.
sr: Датотека оставе има погрешну крајност.

en: Cache generated by:
sr: Оставу је створио:

en: Can't open cache file %s
sr: Не могу да отворим датотеку оставе „%s“

en: mmap of cache file failed.
sr: „mmap“ датотеке оставе није успело.

en: File is not a cache file.
sr: Датотека није датотека осраве.

en: %d libs found in cache `%s'
sr: %d библиотеке нађох у остави „%s“

en: Malformed extension data in cache file %s
sr: Лоши подаци проширења у датотеци оставе „%s“

en: Writing of cache extension data failed
sr: Писање података проширења оставе није успело

en: %s: ISA level is too high (%d > %d)
sr: %s: ИСА ниво је превисок (%d > %d)

en: Can't create temporary cache file %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку оставе „%s“

en: Writing of cache data failed
sr: Нисам успео да пишем податке оставе

en: Changing access rights of %s to %#o failed
sr: Нисам успео да променим права приступа „%s“ у %#o

en: Renaming of %s to %s failed
sr: Нисам успео да преименујем „%s“ у „%s“

en: Could not create library path
sr: Не могу да направим путању библиотеке

en: error while loading shared libraries
sr: грешка приликом учитавања дељених библиотека

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
sr: ГРЕШКА ДИНАМИЧКОГ СВЕЗИВАЧА!!!

en: cannot create scope list
sr: не могу да направим списак досега

en: shared object not open
sr: дељени објекат није отворен

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
sr: ДСТ није дозвољено у СУИБ/СГИБ програмима

en: empty dynamic string token substitution
sr: празна замена скупине динамичке ниске

en: cannot load auxiliary `%s' because of empty dynamic string token substitution
sr: не могу да учитам помоћно „%s“ због празне замене скупине динамичке ниске

en: cannot allocate dependency buffer
sr: не могу да доделим међумеморију зависности

en: cannot allocate dependency list
sr: не могу да доделим списак зависности

en: cannot allocate symbol search list
sr: не могу да доделим списак претраге симбола

en: cannot create HWCAP priorities
sr: не могу да направим „HWCAP“ својства

en: cannot create capability list
sr: не могу да направим списак способности

en: cannot allocate name record
sr: не могу да доделим запис назива

en: cannot create cache for search path
sr: не могу да направим оставу за путању претраге

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
sr: не могу да направим умножаг „RUNPATH/RPATH“

en: cannot create search path array
sr: не могу да направим низ путање претраге

en: cannot stat shared object
sr: не могу да добавим податке о дељеном објекту

en: cannot create shared object descriptor
sr: не могу да направим описник дељеног објекта

en: cannot read file data
sr: не могу да прочитам податке података

en: ELF load command address/offset not page-aligned
sr: адреса/померај ЕЛФ наредбе учитавања није поравната на страницу

en: object file has no loadable segments
sr: датотека објекта нема учитљиве подеоке

en: cannot dynamically load executable
sr: не могу динамички да учитам извршног

en: object file has no dynamic section
sr: датотека објекта нема динамички одељак

en: cannot dynamically load position-independent executable
sr: не могу динамички да учитам извршног независног од положаја

en: shared object cannot be dlopen()ed
sr: над дељеним објектом се не може извршити „dlopen()“

en: cannot allocate memory for program header
sr: не могу да доделим меморију за заглавље програма

en: cannot enable executable stack as shared object requires
sr: не могу да омогућим спремник извршног као што захтева дељени објекат

en: cannot close file descriptor
sr: не могу да затворим описник датотеке

en: file too short
sr: датотека је прекратка

en: invalid ELF header
sr: неисправно ЕЛФ заглавље

en: ELF file data encoding not big-endian
sr: кодирање података ЕЛФ датотеке није велике крајности

en: ELF file data encoding not little-endian
sr: кодирање података ЕЛФ датотеке није мале крајности

en: ELF file version ident does not match current one
sr: увлачење издања ЕЛФ датотеке не одговара тренутном

en: ELF file OS ABI invalid
sr: ОС АБИ ЕЛФ датотеке није исправно

en: ELF file ABI version invalid
sr: АБИ издање ЕЛФ датотеке није исправно

en: nonzero padding in e_ident
sr: ненулто попуњавање у „e_ident“-у

en: internal error
sr: унутрашња грешка

en: ELF file version does not match current one
sr: издање ELF датотеке не одговара тренутном

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
sr: само „ET_DYN“ и „ET_EXEC“ се могу учитати

en: ELF file's phentsize not the expected size
sr: „phentsize“ ЕЛФ датотеке није очекиване величине

en: wrong ELF class: ELFCLASS64
sr: погрешна ЕЛФ класа: ELFCLASS64

en: wrong ELF class: ELFCLASS32
sr: погрешна ЕЛФ класа: ELFCLASS32

en: cannot open shared object file
sr: не могу да отворим датотеку дељеног објекта

en: failed to map segment from shared object
sr: нисам успео да мапирам подеок из дељеног објекта

en: cannot change memory protections
sr: не могу да променим заштите меморије

en: cannot map zero-fill pages
sr: не могу да мапирам странице нулте попуне

en: symbol lookup error
sr: грешка претраге симбола

en: cannot extend global scope
sr: не могу да раширим општи досег

en: TLS generation counter wrapped!  Please report this.
sr: Бројач ТЛС стварања је умотан!  Пријавите ово.

en: cannot allocate address lookup data
sr: не могу да доделим податке тражења адресе

en: invalid mode for dlopen()
sr: неисправан режим за „dlopen()“

en: no more namespaces available for dlmopen()
sr: нема више доступних називних простора за „dlmopen()“

en: invalid target namespace in dlmopen()
sr: неисправни циљни називни простор „dlmopen()“

en: cannot allocate memory in static TLS block
sr: не могу да доделим меморију у статичком ТЛС блоку

en: cannot make segment writable for relocation
sr: не могу да учиним подеок уписивим за премештање

en: %s: out of memory to store relocation results for %s
sr: %s: нема више меморије за смештање резултата премештаја за „%s“

en: cannot restore segment prot after reloc
sr: не могу да повратим „prot“ подеока након „reloc“-а

en: cannot apply additional memory protection after relocation
sr: не могу да применим додатну заштиту меморије након премештаја

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
sr: „RTLD_NEXT“ коришћено у коду није динамички учитано

en: cannot create TLS data structures
sr: не могу да направим структуре ТЛС података

en: version lookup error
sr: грешка претраге издања

en: cannot allocate version reference table
sr: не могу да доделим табелу упуте издања

en: DT_RELR without GLIBC_ABI_DT_RELR dependency
sr: „DT_RELR“ без „GLIBC_ABI_DT_RELR“ зависности

en: Print cache
sr: Исписује оставу

en: Generate verbose messages
sr: Ствара опширне поруке

en: Don't build cache
sr: Не гради оставу

en: Don't update symbolic links
sr: Не освежава симболичке везе

en: Change to and use ROOT as root directory
sr: Прелази у и користи КОРЕНИ као корени директоријум

en: ROOT
sr: КОРЕНИ

en: CACHE
sr: ОСТАВА

en: Use CACHE as cache file
sr: Користи ОСТАВУ као датотеку оставе

en: CONF
sr: ПОДЕШАВАЊА

en: Use CONF as configuration file
sr: Користи ПОДЕШАВАЊА као датотеку подешавања

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
sr: Само обрађује директоријуме наведене на линији наредби.  Не гради оставу.

en: Manually link individual libraries.
sr: Ручно свезује појединачне библиотеке.

en: FORMAT
sr: ФОРМАТ

en: Format to use: new (default), old, or compat
sr: Формат за коришћење: „new“ (основно), „old“, или „compat“

en: Ignore auxiliary cache file
sr: Занемарује помоћну датотеку оставе

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
sr: Подешава свезивања времена извршења динамичког везача.

en: Path `%s' given more than once
sr: Путања „%s“ је дата више пута

en: (from %s:%d and %s:%d)
sr: (од %s:%d и %s:%d)

en: Could not form glibc-hwcaps path
sr: Не могу да формирам „glibc-hwcaps“ путању

en: Listing directory %s
sr: Исписујем директоријум „%s“

en: Can't stat %s
sr: Не могу да добавим податке за „%s“

en: Can't stat %s
sr: Не могу да добавим податке за „%s“

en: %s is not a symbolic link
sr: „%s“ није симболичка веза

en: Can't unlink %s
sr: Не могу да развежем „%s“

en: Can't link %s to %s
sr: Не могу да повежем „%s“ са „%s“

en:  (changed)
sr:  (измењено)

en:  (SKIPPED)
sr:  (ПРЕСКОЧЕНО)

en: Can't find %s
sr: Не могу да нађем „%s“

en: Cannot lstat %s
sr: Не могу да извршим „lstat“ за „%s“

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
sr: Датотека „%s“ је занемарена јер није обична датотека.

en: No link created since soname could not be found for %s
sr: Није направљена ниједна веза јер не могу да нађем „soname“ за „%s“

en:  (from %s:%d)
sr:  (од %s:%d)

en: Can't open directory %s
sr: Не могу да отворим директоријум „%s“

en: Could not form library path
sr: Не могу да направим путању библиотеке

en: Input file %s not found.
sr: Нисам нашао улазну датотеку „%s“.

en: Cannot stat %s
sr: Не могу да добавим податке за „%s“

en: libc6 library %s in wrong directory
sr: „libc6“ библиотека „%s“ је у погрешном директоријуму

en: libraries %s and %s in directory %s have same soname but different type.
sr: библиотека „%s“ и „%s“ у директоријуму „%s“ имају исти „soname“ али различите врсте.

en: Warning: ignoring configuration file that cannot be opened: %s
sr: Упозорење: занемарујем датотеку подешавања која се не може отворити: %s

en: %s:%u: hwcap directive ignored
sr: %s:%u: „hwcap“ директива је занемарена

en: need absolute file name for configuration file when using -r
sr: потребан је апсолутни назив датотеке за датотеку подешавања када се користи „-r“

en: memory exhausted
sr: меморија је потрошена

en: %s:%u: cannot read directory %s
sr: %s:%u: не могу да читам директоријум „%s“

en: relative path `%s' used to build cache
sr: релативна путања „%s“ је коришћена за градњу оставе

en: Can't chdir to /
sr: Не могу да се пребацим у директоријум /

en: Can't open cache file directory %s
sr: Не могу да отворим директоријум датотеке оставе „%s“

en: Written by %s and %s.
sr: Написали су: %s и %s.

en: Usage: ldd [OPTION]... FILE...
          --help              print this help and exit
          --version           print version information and exit
      -d, --data-relocs       process data relocations
      -r, --function-relocs   process data and function relocations
      -u, --unused            print unused direct dependencies
      -v, --verbose           print all information
sr: Коришћење: ldd [ОПЦИЈА]... ДАТОТЕКА...
          --help              исписује ову помоћ и излази
          --version           исписује податке издања и излази
      -d, --data-relocs       обрађује премештаје података
      -r, --function-relocs   обрађује премештаје података и функција
      -u, --unused            исписује некоришћене непосредне зависности
      -v, --verbose           исписује све податке

en: ldd: option \`$1' is ambiguous
sr: ldd: опција \„$1“ је нејасна

en: unrecognized option
sr: непозната опција

en: Try \`ldd --help' for more information.
sr: Пробајте \„ldd --help“ за више података.

en: missing file arguments
sr: недостају аргументи датотеке

note: TRANS This is a ``file doesn't exist'' error TRANS for ordinary files that are referenced in contexts where they are TRANS expected to already exist.
en: No such file or directory
sr: Нема такве датотеке или директоријума

en: not regular file
sr: није обична датотека

en: warning: you do not have execution permission for
sr: упозорење: немате овлашћења за извршавање

en: 	not a dynamic executable
sr: 	није динамичка извршна

en: exited with unknown exit code
sr: изађох са непознатом шифром грешке

en: error: you do not have read permission for
sr: грешка: немате овлашћења за читање

en: cannot find program header of process
sr: не могу да нађем заглавље програма процеса

en: cannot read program header
sr: не могу да прочитам заглавље програма

en: cannot read dynamic section
sr: не могу да прочитам динамички одељак

en: cannot read r_debug
sr: не могу да прочитам „r_debug“

en: cannot read program interpreter
sr: не могу да прочитам тумача програма

en: cannot read link map
sr: не могу да прочитам мапу везе

en: cannot read object name
sr: не могу да прочитам назив објекта

en: cannot allocate buffer for object name
sr: не могу да доделим међумеморију за назив објекта

en: List dynamic shared objects loaded into process.
sr: Исписује динамичке дељене објекте учитане у процес.

en: PID
sr: ПИБ

en: Exactly one parameter with process ID required.
sr: Захтеван је тачно један параметар са ИБ-ом процеса.

en: invalid process ID '%s'
sr: неисправан ИБ процеса „%s“

en: cannot open %s
sr: не могу да отворим „%s“

en: cannot open %s/task
sr: не могу да отворим „%s/task“

en: cannot prepare reading %s/task
sr: не могу да припремим читање „%s/task“

en: invalid thread ID '%s'
sr: неисправан ИБ нити „%s“

en: cannot attach to process %lu
sr: не могу да прикачим на процес %lu

en: no valid %s/task entries
sr: нема исправних „%s/task“ уноса

en: cannot get information about process %lu
sr: не могу да добавим податке о процесу %lu

en: process %lu is no ELF program
sr: процес %lu није ЕЛФ програм

en: file %s is truncated
sr: датотека „%s“ је скраћена

en: %s is a 32 bit ELF file.
sr: „%s“ је 32-битна ЕЛФ датотека.

en: %s is a 64 bit ELF file.
sr: „%s“ је 64-битна ЕЛФ датотека.

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
sr: Непознато „ELFCLASS“ у датотеци „%s“.

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
sr: „%s“ није датотека дељеног објекта (Врста: %d).

en: more than one dynamic segment
sr: више од једног динамичког одломка

en: Cannot fstat file %s.
sr: Не могу да добијем податке о датотеци „%s“.

en: File %s is empty, not checked.
sr: Датотека „%s“ је празна, није проверена.

en: File %s is too small, not checked.
sr: Датотека „%s“ је премала, није проверена.

en: Cannot mmap file %s.
sr: Не могу да м-мапирам датотеку „%s“.

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
sr: „%s“ није ЕЛФ датотека – има погрешне магичне бајтове на почетку.

en: Usage: sln src dest|file
sr: Коришћење: sln src одредиште|датотека

en: %s: file open error: %m
sr: %s: грешка отварања датотеке: %m

en: No target in line %d
sr: Нема мете у %d. реду

en: %s: destination must not be a directory
sr: %s: одредиште не сме бити директоријум

en: %s: failed to remove the old destination
sr: %s: нисам успео да уклоним старо одредиште

en: %s: invalid destination: %s
sr: %s: неисправно одредиште: %s

en: Invalid link from "%s" to "%s": %s
sr: Неисправна веза од „%s“ ка „%s“: %s

en: Usage: sotruss [OPTION...] [--] EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]
      -F, --from FROMLIST     Trace calls from objects on FROMLIST
      -T, --to TOLIST         Trace calls to objects on TOLIST
    
      -e, --exit              Also show exits from the function calls
      -f, --follow            Trace child processes
      -o, --output FILENAME   Write output to FILENAME (or FILENAME.$PID in case
    			  -f is also used) instead of standard error
    
      -?, --help              Give this help list
          --usage             Give a short usage message
          --version           Print program version
sr: Коришћење: sotruss [ОПЦИЈА...] [--] ИЗВРШНИ [ОПЦИЈА-ИЗВРШНОГ...]
      -F, --from СПИСАК_ОД    Прати позиве од објеката на СПИСКУ_ИЗ
      -T, --to СПИСАК_КА      Прати позиве ка објектима на СПИСКУ_КА
    
      -e, --exit              Такође показује излазе из позива функције
      -f, --follow            Прати процесе порода
      -o, --output ДАТОТЕКА   Пише излаз у ДАТОТЕКУ (или ДАТОТЕКА.$PID у случају
    			  да се и „-f“ такође користило) уместо на стандардну грешку
    
      -?, --help              Даје овај списак помоћи
          --usage             Даје кратку поруку о коришћењу
          --version           Исписује издање програма

en: Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding\nshort options.\n
sr: Обавезни аргументи за дуге опције су такође обавезни за све одговарајуће\nкратке опције.\n

en: %s: option requires an argument -- '%s'\n
sr: %s: опција захтева аргумент – „%s“\n

en: %s: option is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција је нејасна; могућности:

en: Written by %s.\n
sr: Написао је %s.\n

en: Usage: %s [-ef] [-F FROMLIST] [-o FILENAME] [-T TOLIST] [--exit]
    	    [--follow] [--from FROMLIST] [--output FILENAME] [--to TOLIST]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]\n
sr: Коришћење: %s [-ef] [-F СПИСАК_ОД] [-o ДАТОТЕКА] [-T СПИСАК_КА] [--exit]
    	    [--follow] [--from СПИСАК_ОД] [--output ДАТОТЕКА] [--to СПИСАК_КА]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    ИЗВРШНИ [ОПЦИЈА-ИЗВРШНОГ...]\n

en: %s: unrecognized option '%c%s'\n
sr: %s: непозната опција „%c%s“\n

en: Output selection:
sr: Избор излаза:

en: print list of count paths and their number of use
sr: исписује списак бројених путања и њихов број коришћења

en: generate flat profile with counts and ticks
sr: ствара обичан профил са бројевима и цртицама

en: generate call graph
sr: ствара график позива

en: Read and display shared object profiling data.
sr: Чита и приказује податке профилисања дељеног објекта.

en: SHOBJ [PROFDATA]
sr: ДЕЉЕНИ_ОБЈЕКАТ [ПОДАЦИ_ПРОФИЛИСАЊА]

en: failed to load shared object `%s'
sr: нисам успео да учитам дељени објекат „%s“

en: cannot create internal descriptor
sr: не могу да направим унутрашњег описника

en: Reopening shared object `%s' failed
sr: Поновно отварање дељеног објекта „%s“ није успело

en: reading of section headers failed
sr: нисам успео да прочитам заглавља одељка

en: reading of section header string table failed
sr: нисам успео да прочитам табелу ниске заглавља одељка

en: *** Cannot read debuginfo file name: %m
sr: *** Не могу да прочитам назив датотеке података прочишћавања: %m

en: cannot determine file name
sr: не могу да одредим назив датотеке

en: reading of ELF header failed
sr: нисам успео да прочитам ЕЛФ заглавље

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
sr: *** Датотека „%s“ је растављена: детаљна анализа није могућа

en: failed to load symbol data
sr: нисам успео да учитам податке симбола

en: cannot load profiling data
sr: не могу да учитам податке профилисања

en: while stat'ing profiling data file
sr: приликом добављања података датотеке података профилисања

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
sr: датотека података профилисања „%s“ не одговара дељеном објекту „%s“

en: failed to mmap the profiling data file
sr: нисам успео да м-мапирам датотеку података профилисања

en: error while closing the profiling data file
sr: грешка приликом затварања датотеке података профилисања

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
sr: „%s“ није одговарајућа датотека података профилисања за „%s“

en: cannot allocate symbol data
sr: не могу да доделим податке симбола

en: String table string is too long
sr: Ниска табеле ниске је предуга

en: String table has too many entries
sr: Табела ниске има превише уноса

en: String table is too large
sr: Табела ниске је превелика

en: cannot open output file
sr: не могу да отворим излазну датотеку

en: error while closing input `%s'
sr: грешка приликом затварања улаза „%s“

en: illegal input sequence at position %zd
sr: неисправан улазни низ на положају %zd

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
sr: непотпун низ знака или помака на крају међумеморије

en: error while reading the input
sr: грешка приликом читања улаза

en: unable to allocate buffer for input
sr: не могу да доделим међумеморију за улаз

en: Input/Output format specification:
sr: Спецификација записа Улаза/Излаза:

en: encoding of original text
sr: кодирање изворног текста

en: encoding for output
sr: кодирање за излаз

en: Information:
sr: Подаци:

en: list all known coded character sets
sr: списак свих познатих скупова кодираних знакова

en: Output control:
sr: Управљање излазом:

en: omit invalid characters from output
sr: изоставља неисправне знаке из излаза

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: output file
sr: излазна датотека

en: suppress warnings
sr: потискује упозорења

en: print progress information
sr: исписује податке о напредовању

en: BYTE-COUNT
sr: БРОЈ-БЈТОВА

en: size of in-memory scratch buffer
sr: величина урезане међумеморије у-меморији.

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
sr: Претвара кодирање датих датотека из једног кодирања у друго.

en: [FILE...]
sr: [ДАТОТЕКА...]

en: failed to start conversion processing
sr: нисам успео да почнем обрађивање претварања

en: conversions from `%s' and to `%s' are not supported
sr: претварања из „%s“ и у „%s“ нису подржана

en: conversion from `%s' is not supported
sr: претварање из „%s“ није подржано

en: conversion to `%s' is not supported
sr: претварање у „%s“ није подржано

en: conversion from `%s' to `%s' is not supported
sr: претварање из „%s“ у „%s“ није подржано

en: invalid buffer size: %s
sr: неисправна величина међумеморије: %s

en: conversion stopped due to problem in writing the output
sr: претварање је заустављено услед проблема писања излаза

en: illegal input sequence at position %lld
sr: неисправан улазни низ на положају %lld

en: internal error (illegal descriptor)
sr: унутрашња грешка (неисправан описник)

en: unknown iconv() error %d
sr: непозната „iconv()“ грешка %d

en: The following list contains all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
sr: Следећи списак садржи све познате скупове кодираних знакова.  Ово не мора
    неопходно да значи да се све комбинације тих назива могу користити за
    параметре линије наредби ОД и КА.  Један скуп кодираних знакова може бити
    наведен под неколико различитих назива (надимака).

en: Create fastloading iconv module configuration file.
sr: Прави брзоучитавајућу датотеку подешавања иконв модула.

en: [DIR...]
sr: [ДИР...]

en: PATH
sr: ПУТАЊА

en: Prefix used for all file accesses
sr: Префикс коришћен за све приступе датотеке

en: Put output in FILE instead of installed location (--prefix does not apply to FILE)
sr: Ставља излаз у ДАТОТЕКУ уместо у инсталирано место („--prefix“ се не примењује на ДАТОТЕКУ)

en: Do not search standard directories, only those on the command line
sr: Не претражује стандардне директоријуме, само оне на линији наредби

en: Directory arguments required when using --nostdlib
sr: Аргументи директоријума захтевани када се користи „--nostdlib“

en: no output file produced because warnings were issued
sr: није произведена излазна датотека јер је дошло до упозорења

en: while inserting in search tree
sr: приликом уметања у стабло претраге

en: cannot generate output file
sr: не могу да створим излазну датотеку

en: write of %zu bytes failed after %td: %m
sr: писање %zu бајта није успело након „%td“: %m

en: write returned 0 after writing %td bytes of %zu
sr: писање је вратило 0 након писања %td бајта од %zu

en: read of %zu bytes failed after %td: %m
sr: читање %zu бајта није успело након %td: %m

en: rcmd: Cannot allocate memory
sr: rcmd: Не могу да доделим меморију

en: rcmd: socket: All ports in use
sr: rcmd: прикључница: Сви прикључници у употреби

en: connect to address %s:
sr: повезан на адресу „%s“:

en: Trying %s...
sr: Покушавам „%s“...

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
sr: rcmd: пише (подешава стандардну грешку): %m

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
sr: rcmd: анкета (подешава стандардну грешку): %m

en: poll: protocol failure in circuit setup
sr: poll: неуспех протокола у поставци кола

en: socket: protocol failure in circuit setup
sr: socket: неуспех протокола у поставци кола

en: rcmd: %s: short read
sr: rcmd: %s: кратко читање

en: lstat failed
sr: „lstat“ није успело

en: cannot open
sr: не могу да отворим

en: fstat failed
sr: „fstat“ није успело

en: bad owner
sr: лош власник

en: writeable by other than owner
sr: могу да уписују и други осим власника

en: hard linked somewhere
sr: чврсто везан негде

en: out of memory
sr: нема више меморије

en: Error: .netrc file is readable by others.
sr: Грешка: „.netrc“ датотеку могу да читају други.

en: Remove 'password' line or make file unreadable by others.
sr: Уклања ред „password“ или чини да датотеку не могу да читају други.

en: Unknown .netrc keyword %s
sr: Непозната „.netrc“ кључна реч „%s“

en: cannot read character map directory `%s'
sr: не могу да читам директоријум мапе знакова „%s“

en: character map file `%s' not found
sr: нисам нашао датотеку мапе знакова „%s“

en: default character map file `%s' not found
sr: нисам нашао основну датотеку мапе знакова „%s“

en: character map `%s' is not ASCII compatible, locale not ISO C compliant [--no-warnings=ascii]
sr: мапа знакова „%s“ није АСКРИ сагласна, језик није ИСО Ц садејствен [--no-warnings=аскри]

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
sr: %s: <mb_cur_max> мора бити веће од <mb_cur_min>

en: syntax error in prolog: %s
sr: садржајна грешка у прологу: %s

en: invalid definition
sr: неисправна дефиниција

en: bad argument
sr: лош аргумент

en: duplicate definition of <%s>
sr: двострука дефиниција за <%s>

en: value for <%s> must be 1 or greater
sr: вредност за <%s> мора бити 1 или већа

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
sr: вредност за <%s> мора бити већа или једнака вредности за <%s>

en: argument to <%s> must be a single character
sr: аргумент за <%s> мора бити један знак

en: character sets with locking states are not supported
sr: скупови знакова са закључаним стањима нису подржани

en: syntax error in %s definition: %s
sr: садржајна грешка у „%s“ дефиницији: %s

en: no symbolic name given
sr: није дат симболички назив

en: invalid encoding given
sr: дато је неисправно кодирање

en: too few bytes in character encoding
sr: премало бајтова у кодирању знакова

en: too many bytes in character encoding
sr: превише бајтова у кодирању знакова

en: no symbolic name given for end of range
sr: није дат симболички назив за крај опсега

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
sr: %1$s: дефиниција се не завршава на „END %1$s“

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
sr: само дефиниције ШИРИНА су допуштене да прате дефиницију МАПА_ЗНАКОВА

en: value for %s must be an integer
sr: вредност за „%s“ мора бити цео број

en: %s: error in state machine
sr: %s: грешка у машини стања

en: %s: premature end of file
sr: %s: прерани крај датотеке

en: unknown character `%s'
sr: непознат знак „%s“

en: number of bytes for byte sequence of beginning and end of range not the same: %d vs %d
sr: бројеви бајтова за низ бајта почетка и краја опсега нису исти: %d наспрам %d

en: invalid names for character range
sr: неисправни називи за опсег знака

en: hexadecimal range format should use only capital characters
sr: запис хексадецималног опсега треба да користи само велике знакове

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
sr: <%s> и <%s> су неисправни називи за опсег

en: upper limit in range is smaller than lower limit
sr: горња граница у опсегу је мања од доње

en: resulting bytes for range not representable.
sr: резултирајући бајтови за опсег се не могу представити.

en: No definition for %s category found
sr: Нисам нашао дефиницију за „%s“ категорију

en: %s: field `%s' not defined
sr: %s: поље „%s“ није дефинисано

en: %s: field `%s' must not be empty
sr: %s: поље „%s“ не сме бити празно

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
sr: %s: неисправан низ промене реда „%%%c“ у пољу „%s“

en: %s: terminology language code `%s' not defined
sr: %s: код језика терминологије „%s“ није дефинисан

en: %s: field `%s' must not be defined
sr: %s: поље „%s“ не сме бити дефинисано

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
sr: %s: скраћеница језика „%s“ није дефинисана

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
sr: %s: „%s“ вредност се не поклапа са „%s“ вредношћу

en: %s: numeric country code `%d' not valid
sr: %s: бројевни код државе „%d“ није исправан

en: %s: field `%s' declared more than once
sr: %s: поље „%s“ је објављено више пута

en: %s: unknown character in field `%s'
sr: %s: непознат знак у пољу „%s“

en: %s: incomplete `END' line
sr: %s: непотпун ред „КРАЈ“

en: %s: syntax error
sr: %s: грешка синтаксе

en: `%.*s' already defined in charmap
sr: „%.*s“ је већ дефинисано у мапи знакова

en: `%.*s' already defined in repertoire
sr: „%.*s“ је већ дефинисано у репертоару

en: `%.*s' already defined as collating symbol
sr: „%.*s“ је већ дефинисано као симбол слагања

en: `%.*s' already defined as collating element
sr: „%.*s“ је већ дефинисано као елемент слагања

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
sr: %s: „forward“ и „backward“ се међусобно искључују

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
sr: %s: `%s' је поменуто више пута у дефиницији тежине %d

en: %s: too many rules; first entry only had %d
sr: %s: превише правила; први унос има само %d

en: %s: not enough sorting rules
sr: %s: нема довољно правила ређања

en: %s: empty weight string not allowed
sr: %s: празна ниска тежине није дозвољена

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
sr: %s: тежине морају да користе исти симбол тротачке као назив

en: %s: too many values
sr: %s: превише вредности

en: order for `%.*s' already defined at %s:%zu
sr: поредак за „%.*s“ је већ дефинисан на %s:%zu

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
sr: %s: симбол почетка и краја опсега мора стајати за знакове

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
sr: %s: низ бајтова првог и последњег знака мора имати исту дужину

en: %s: byte sequence of first character of range is not lower than that of the last character
sr: %s: низ бајтова првог знака опсега није мањи од оног последњег знака

en: %s: symbolic range ellipsis must not directly follow `order_start'
sr: %s: симболичка тротачка опсега не мора директно да прати „order_start“

en: %s: symbolic range ellipsis must not be directly followed by `order_end'
sr: %s: симболичка тротачка опсега не мора бити директно праћена са „order_end“

en: `%s' and `%.*s' are not valid names for symbolic range
sr: „%s“ и „%.*s“ нису исправни називи за симболички опсег

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%zu
sr: %s: поредак за „%.*s“ је већ дефинисан на %s:%zu

en: %s: `%s' must be a character
sr: %s: „%s“ мора бити знак

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
sr: %s: „position“ се мора користити за нарочити ниво у свим одељцима или нигде

en: symbol `%s' not defined
sr: симбол „%s“ није дефинисан

en: symbol `%s' has the same encoding as
sr: симбол „%s“ има исто кодирање као

en: symbol `%s'
sr: симбол „%s“

en: too many errors; giving up
sr: превише грешака, одустајем

en: %s: nested conditionals not supported
sr: %s: угнеждене условности нису подржане

en: %s: more than one 'else'
sr: %s: више од једног „else“

en: %s: duplicate definition of `%s'
sr: %s: двострука дефиниција за „%s“

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
sr: %s: двострука објава одељка „%s“

en: %s: unknown character in collating symbol name
sr: %s: непознат знак у називу симбола слагања

en: %s: unknown character in equivalent definition name
sr: %s: непознат знак у називу еквивалентне дефиниције

en: %s: unknown character in equivalent definition value
sr: %s: непознат знак у вредности еквивалентне дефиниције

en: %s: unknown symbol `%s' in equivalent definition
sr: %s: непознат симбол „%s“ у еквивалентној дефиницији

en: error while adding equivalent collating symbol
sr: грешка приликом додавања еквивалентног симбола слагања

en: duplicate definition of script `%s'
sr: двострука дефиниција скрипте „%s“

en: %s: unknown section name `%.*s'
sr: %s: непознат назив одељка „%.*s“

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
sr: %s: више дефиниција поретка за одељак „%s“

en: %s: invalid number of sorting rules
sr: %s: неисправан број правила ређања

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
sr: %s: више дефиниција поретка за неименовани одељак

en: %s: missing `order_end' keyword
sr: %s: недостаје кључна реч „order_end“

en: %s: order for collating symbol %.*s not yet defined
sr: %s: поредак за симбол слагања „%.*s“ још није дефинисан

en: %s: order for collating element %.*s not yet defined
sr: %s: поредак за елемент слагања „%.*s“ још није дефинисан

en: %s: cannot reorder after %.*s: symbol not known
sr: %s: не могу да преуредим након „%.*s“: симбол није познат

en: %s: missing `reorder-end' keyword
sr: %s: недостаје кључна реч „reorder_end“

en: %s: section `%.*s' not known
sr: %s: одељак „%.*s“ није познат

en: %s: bad symbol <%.*s>
sr: %s: лош симбол <%.*s>

en: %s: cannot have `%s' as end of ellipsis range
sr: %s: не могу да имам „%s“ као крај опсега тротачке

en: %s: empty category description not allowed
sr: %s: празан опис категорије није дозвољен

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
sr: %s: недостаје кључна реч „reorder-sections-end“

en: %s: '%s' without matching 'ifdef' or 'ifndef'
sr: %s: „%s“ без одговарајућег „ifdef“ или „ifndef“

en: %s: 'endif' without matching 'ifdef' or 'ifndef'
sr: %s: „endif“ без одговарајућег „ifdef“ или „ifndef“

en: No character set name specified in charmap
sr: Није наведен назив скупа знакова у мапи знакова

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must be in class `%s'
sr: знак L„\u%0*x“ у класи „%s“ мора бити у класи „%s“

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must not be in class `%s'
sr: знак L„\u%0*x“ у класи „%s“ не сме бити у класи „%s“

en: internal error in %s, line %u
sr: унутрашња грешка у „%s“, ред %u

en: character '%s' in class `%s' must be in class `%s'
sr: знак „%s“ у класи „%s“ мора бити у класи „%s“

en: character '%s' in class `%s' must not be in class `%s'
sr: знак „%s“ у класи „%s“ не сме бити у класи „%s“

en: <SP> character not in class `%s'
sr: <SP> знак није у класи „%s“

en: <SP> character must not be in class `%s'
sr: <SP> знак не сме бити у класи „%s“

en: character <SP> not defined in character map
sr: знак <SP> није дефинисан у мапи знакова

en: `digit' category has not entries in groups of ten
sr: категорија „digit“ нема уносе у групама од десет

en: no input digits defined and none of the standard names in the charmap
sr: нису дефинисане улазне цифре и ниједан од стандардних назива у мапи знакова

en: not all characters used in `outdigit' are available in the charmap
sr: нису сви знакови коришћени у „outdigit“ дозвољени у мапи знакова

en: not all characters used in `outdigit' are available in the repertoire
sr: нису сви знакови коришћени у „outdigit“ дозвољени у репертоару

en: character class `%s' already defined
sr: класа знака „%s“ је већ дефинисана

en: implementation limit: no more than %Zd character classes allowed
sr: ограничење примене: није дозвољено више од %Zd класе/а знакова

en: character map `%s' already defined
sr: мапа знакова „%s“ је већ дефинисана

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
sr: ограничење примене: није дозвољено више од %d мапе/а знакова

en: %s: field `%s' does not contain exactly ten entries
sr: %s: поље „%s“ не садржи тачно десет уноса

en: to-value <U%0*X> of range is smaller than from-value <U%0*X>
sr: „вредност-до“ <U%0*X> за опсег је мања од „вредност-од“ <U%0*X>

en: start and end character sequence of range must have the same length
sr: низ знакова почетка и краја опсега морају имати исту дужину

en: to-value character sequence is smaller than from-value sequence
sr: низ знакова „вредност-до“ је мања од низа „вредност-од“

en: premature end of `translit_ignore' definition
sr: прерани крај дефиниције „translit_ignore“

en: syntax error
sr: грешка синтаксе

en: %s: syntax error in definition of new character class
sr: %s: садржајна грешка у дефиницији нове класе знакова

en: %s: syntax error in definition of new character map
sr: %s: садржајна грешка у дефиницији нове мапе знакова

en: ellipsis range must be marked by two operands of same type
sr: опсег тротачке мора бити означен са два операнда исте врсте

en: with symbolic name range values the absolute ellipsis `...' must not be used
sr: са симболичким вредностима опсега назива апсолутна тротачка „...“ се не може користити

en: with UCS range values one must use the hexadecimal symbolic ellipsis `..'
sr: са УСЦ вредностима опсега морамо користити хексадецималну симболичку тротачку „..“

en: with character code range values one must use the absolute ellipsis `...'
sr: са вредностима опсега кода знакова морамо користити апсолутну тротачку „...“

en: duplicated definition for mapping `%s'
sr: двострука дефиниција за мапирање „%s“

en: %s: `translit_start' section does not end with `translit_end'
sr: %s: одељак „translit_start“ се не завршава са „translit_end“

en: %s: duplicate `default_missing' definition
sr: %s: двострука дефиниција „default_missing“

en: previous definition was here
sr: претходна дефиниција беше овде

en: %s: no representable `default_missing' definition found
sr: %s: нисам нашао ниједну представљиву дефиницију „default_missing“

en: %s: character `%s' not defined while needed as default value
sr: %s: знак %s“ није дефинисан када је потребан као основна вредност

en: %s: character `%s' in charmap not representable with one byte
sr: %s: знак „%s“ у мапи знакова се не може представити једним бајтом

en: %s: character `%s' needed as default value not representable with one byte
sr: %s: знак „%s“ потребан као основна вредност се не може представити једним бајтом

en: no output digits defined and none of the standard names in the charmap
sr: нису дефинисане излазне цифре и ниједан од стандардних назива у мапи знакова

en: %s: transliteration data from locale `%s' not available
sr: %s: подаци преписивања за језик „%s“ нису доступни

en: %s: table for class "%s": %lu bytes
sr: %s: табела за класу „%s“: %lu бајта

en: %s: table for map "%s": %lu bytes
sr: %s: табела за мапу „%s“: %lu бајта

en: %s: table for width: %lu bytes
sr: %s: табела за ширину: %lu бајта

en: %s: no identification for category `%s'
sr: %s: нема препознавања за категорију „%s'“

en: %s: unknown standard `%s' for category `%s'
sr: %s: непознат стандард „%s“ за категорију „%s“

en: %s: duplicate category version definition
sr: %s: двострука дефиниција издања категорије

en: %s: invalid value for field `%s'
sr: %s: неисправна вредност за поље „%s“

en: %s: field `%s' undefined
sr: %s: поље „%s“ није дефинисано

en: %s: value for field `%s' must not be an empty string
sr: %s: вредност за поље „%s“ не сме бити празна ниска

en: %s: no correct regular expression for field `%s': %s
sr: %s: нема тачног регуларног израза за поље „%s“: %s

en: %s: value of field `int_curr_symbol' has wrong length
sr: %s: вредност поља „int_curr_symbol“ је погрешне дужине

en: %s: value of field `int_curr_symbol' does not correspond to a valid name in ISO 4217 [--no-warnings=intcurrsym]
sr: %s: вредност поља „int_curr_symbol“ не одговара исправном називу у ISO 4217 [--no-warnings=intcurrsym]

en: %s: field `%s' not defined, using defaults
sr: %s: поље „%s“ није дефинисано, користим основности

en: %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
sr: %s: вредност за поље „%s“ мора бити у опсегау %d...%d

en: %s: value for field `%s' must be a single character
sr: %s: вредност за поље „%s“ мора бити један знак

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
sr: %s: -1 мора бити последњи унос у пољу „%s“

en: %s: values for field `%s' must be smaller than 127
sr: %s: вредност за поље „%s“ мора бити мања од 127

en: conversion rate value cannot be zero
sr: вредност опсега претварања не може бити нула

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
sr: %s: неисправан низ промене реда у пољу „%s“

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not '+' nor '-'
sr: %s: заставица смера у нисци %Zd у пољу „era“ није + нити -

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not a single character
sr: %s: заставица смера у нисци %Zd у пољу „era“ није један знак

en: %s: invalid number for offset in string %Zd in `era' field
sr: %s: неисправан број за померај у нисци %Zd у пољу „era“

en: %s: garbage at end of offset value in string %Zd in `era' field
sr: %s: ђубре на крају помераја вредности у нисци %Zd у пољу „era“

en: %s: invalid starting date in string %Zd in `era' field
sr: %s: неисправан почетни датум у нисци %Zd у пољу „era“

en: %s: garbage at end of starting date in string %Zd in `era' field
sr: %s: ђубре на крају датума почетка у нисци %Zd у пољу „era“

en: %s: starting date is invalid in string %Zd in `era' field
sr: %s: датум почетка је неисправан у нисци %Zd у пољу „era“

en: %s: invalid stopping date in string %Zd in `era' field
sr: %s: неисправан зауставни датум у нисци %Zd у пољу „era“

en: %s: garbage at end of stopping date in string %Zd in `era' field
sr: %s: ђубре на крају датума краја у нисци %Zd у пољу „era“

en: %s: missing era name in string %Zd in `era' field
sr: %s: недостаје назив раздобља у нисци %Zd у пољу „era“

en: %s: missing era format in string %Zd in `era' field
sr: %s: недостаје формат раздобља у нисци %Zd у пољу „era“

en: %s: third operand for value of field `%s' must not be larger than %d
sr: %s: трећи операнд за вредност поља „%s“ не сме бити већи од %d

en: %s: values for field `%s' must not be larger than %d
sr: %s: вредност за поље „%s“ не сме бити већа од %d

en: %s: too few values for field `%s'
sr: %s: премало вредности за поље „%s“

en: extra trailing semicolon
sr: додатна пратећа запетачка

en: %s: too many values for field `%s'
sr: %s: превише вредности за поље „%s“

en: trailing garbage at end of line
sr: пратеће ђубре на крају реда

en: garbage at end of number
sr: ђубре на крају броја

en: garbage at end of character code specification
sr: ђубре на крају спецификације кода знака

en: unterminated symbolic name
sr: неокончани симболички назив

en: invalid UTF-8 sequence %s
sr: неисправан УТФ-8 низ „%s“

en: illegal 8-bit character in untranslated string
sr: неисправан 8-битни знак у непреведеној ниски

en: illegal escape sequence at end of string
sr: неисправан низ промене реда на крају ниске

en: unterminated string
sr: неокончана ниска

en: illegal 8-bit escape sequence
sr: неисправан 8-битни низ промене реда

en: symbol `%.*s' not in charmap
sr: симбол „%.*s“ није у мапи знакова

en: symbol `%.*s' not in repertoire map
sr: симбол „%.*s“ није у мапи репертоара

en: unknown name "%s"
sr: непознато назив „%s“

en: System information:
sr: Подаци о систему:

en: Write names of available locales
sr: Пише називе доступних језика

en: Write names of available charmaps
sr: Пише називе доступних мапа знакова

en: Modify output format:
sr: Мења формат излаза:

en: Write names of selected categories
sr: Пише називе изабраних категорија

en: Write names of selected keywords
sr: Пише називе изабраних кључних речи

en: Print more information
sr: Исписује више података

en: Get locale-specific information.
sr: Добавља податке специфичне језику.

en: NAME
    [-a|-m]
sr: НАЗИВ
    [-a|-m]

en: while preparing output
sr: приликом припремања излаза

en: Cannot set %s to default locale
sr: Не могу да поставим „%s“ на основни језик

en: warning: The LOCPATH variable is set to "%s"
sr: упозорење: Променљива „LOCPATH“ је постављена на „%s“

en: Input Files:
sr: Улазне датотеке:

en: Symbolic character names defined in FILE
sr: Симболички називи знакова дефинисани у ДАТОТЕЦИ

en: Source definitions are found in FILE
sr: Дефиниције извора су нађене у ДАТОТЕЦИ

en: FILE contains mapping from symbolic names to UCS4 values
sr: ДАТОТЕКА која садржи мапирање из симболичких назива ка „UCS4“ вредностима

en: Create output even if warning messages were issued
sr: Ствара излаз чак и ако дође до порука упозорења

en: Do not create hard links between installed locales
sr: Не ствара чврсте везе између инсталираних језика

en: Optional output file prefix
sr: Изборни префикс излазне датотеке

en: Strictly conform to POSIX
sr: Изричито саобразно са ПОСИКС-ом

en: Suppress warnings and information messages
sr: Потискује поруке упозорења и података

en: Print more messages
sr: Исписује више порука

en: <warnings>
sr: <упозорење>

en: Comma-separated list of warnings to disable; supported warnings are: ascii, intcurrsym
sr: Зарезом раздвојен списак упозорења за искључивање; подржана упозорења су: ascii, intcurrsym

en: Comma-separated list of warnings to enable; supported warnings are: ascii, intcurrsym
sr: Зарезом раздвојен списак упозорења за укључивање; подржана упозорења су: ascii, intcurrsym

en: Archive control:
sr: Управљање архивом:

en: Don't add new data to archive
sr: Не додаје нове податке у архиву

en: Add locales named by parameters to archive
sr: Додаје језике именоване параметрима у архиву

en: Replace existing archive content
sr: Замењује постојећи садржај архиве

en: Remove locales named by parameters from archive
sr: Уклања језике именоване параметрима из архиве

en: List content of archive
sr: Исписује садржај архиве

en: locale.alias file to consult when making archive
sr: „locale.alias“ датотека за саветовање приликом прављења архиве

en: Generate little-endian output
sr: Ствара излаз мале крајности

en: Generate big-endian output
sr: Ствара излаз велике крајности

en: Compile locale specification
sr: Преводи спецификацију језика

en: NAME
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] FILE...
    --list-archive [FILE]
sr: НАЗИВ
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] ДАТОТЕКА...
    --list-archive [ДАТОТЕКА]

en: cannot create directory for output files
sr: не могу да направим директоријуме за излазне датотеке

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
sr: КОБНО: систем не дефинише „_POSIX2_LOCALEDEF“

en: cannot open locale definition file `%s'
sr: не могу да отворим датотеку дефиниције језика „%s“

en: cannot write output files to `%s'
sr: не могу да пишем излазне датотеке у „%s“

en: no output file produced because errors were issued
sr: није произведена излазна датотека јер је дошло до грешака

en: System's directory for character maps : %s
    		       repertoire maps: %s
    		       locale path    : %s
    %s
sr: Директоријум система за мапе занкова  : %s
    		       мапе репертоара: %s
    		       путања језика  : %s
    %s

en: cannot create output path '%s': %s
sr: не могу да направим путању излаза „%s“: %s

en: no write permission to output path '%s': %s
sr: нема овлашћења писања за путању излаза „%s“: %s

en: circular dependencies between locale definitions
sr: кружне зависности између дефиниција језика

en: cannot add already read locale `%s' a second time
sr: не могу да додам већ читан језик „%s“ по други пут

en: cannot create temporary file: %s
sr: не могу да направим привремену датотеку: %s

en: cannot initialize archive file
sr: не могу да покренем датотеку архиве

en: cannot resize archive file
sr: не могу да променим величину датотеке архиве

en: cannot map archive header
sr: не могу да мапирам заглавље архиве

en: failed to create new locale archive
sr: нисам успео да направим нову архиву језика

en: cannot change mode of new locale archive
sr: не могу да изменим режим нове архиве језика

en: cannot read data from locale archive
sr: не могу да прочитам податке из архиве језика

en: cannot map locale archive file
sr: не могу да мапирам датотеку архиве језика

en: cannot lock new archive
sr: не могу да закључам нову архиву

en: cannot extend locale archive file
sr: не могу да раширим датотеку архиве језика

en: cannot change mode of resized locale archive
sr: не могу да изменим режим архиве језика промењене величине

en: cannot rename new archive
sr: не могу да преименујем нову архиву

en: cannot open locale archive "%s"
sr: не могу да отворим архиву језика „%s“

en: cannot stat locale archive "%s"
sr: не могу да добавим податке архиве језика „%s“

en: cannot lock locale archive "%s"
sr: не могу да закључам архиву језика „%s“

en: cannot read archive header
sr: не могу да прочитам заглавље архиве

en: bad magic value in archive header
sr: лоша вредност магије у заглављу архиве

en: locale '%s' already exists
sr: језик „%s“ већ постоји

en: cannot add to locale archive
sr: не могу да додам у архиву језика

en: locale alias file `%s' not found
sr: нисам нашао датотеку алијаса језика „%s“

en: Adding %s
sr: Додајем „%s“

en: stat of "%s" failed: %s: ignored
sr: добављање података за „%s“ није успело: %s: занемарено

en: "%s" is no directory; ignored
sr: „%s“ није директоријум; занемарено

en: cannot open directory "%s": %s: ignored
sr: не могу да отворим директоријум „%s“: %s: занемарено

en: incomplete set of locale files in "%s"
sr: непотпун скуп датотека језика у „%s“

en: cannot read all files in "%s": ignored
sr: не могу да прочитам све датотеке у „%s“: занемарено

en: locale "%s" not in archive
sr: језик „%s“ није у архиви

en: argument to `%s' must be a single character
sr: аргумент за „%s“ мора бити један знак

en: syntax error: not inside a locale definition section
sr: грешка синтаксе: није унутар одељка дефиниције језика

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
sr: не могу да отворим излазну датотеку „%s“ за категорију „%s“

en: failure while writing data for category `%s'
sr: неуспех приликом писања података за категорију „%s“

en: cannot create output file `%s' for category `%s'
sr: не могу да направим излазну датотеку „%s“ за категорију „%s“

en: expecting string argument for `copy'
sr: очекујем аргумент ниске за „copy“

en: locale name should consist only of portable characters
sr: назив језика треба да се састоји само од преносивих знакова

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
sr: ниједна кључна реч не би требала да буде наведена када се користи „copy“

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
sr: дефиниција „%1$s“ се не завршава на „END %1$s“

en: syntax error in repertoire map definition: %s
sr: грешка синтаксе у дефиницији мапе репертоара: %s

en: no <Uxxxx> or <Uxxxxxxxx> value given
sr: није дата вредност <Uxxxx> или <Uxxxxxxxx>

en: cannot save new repertoire map
sr: не могу да сачувам нову мапу репертоара

en: repertoire map file `%s' not found
sr: нисам нашао датотеку мапе репертоара „%s“

en: Set the owner, group and access permission of the slave pseudo terminal corresponding to the master pseudo terminal passed on file descriptor `%d'.  This is the helper program for the `grantpt' function.  It is not intended to be run directly from the command line.
sr: Поставља овлашћења власника, групе и приступа помоћног псеудо терминала који одговара главном псеудо терминалу прослеђеном на описнику датотеке „%d“.  Ово је испомоћни програм за функцију „grantpt“.  Није замишљен за непосредно покретање са линије наредби.

en: The owner is set to the current user, the group is set to `%s', and the access permission is set to `%o'.
    
    %s
sr: Власник је постављен на текућег корисника, група је постављена на „%s“, а овлашћење приступа је постављено на „%o“.
    
    %s

en: too many arguments
sr: превише аргумената

en: needs to be installed setuid `root'
sr: треба бити инсталиран сетуиб „root“

en: memory is consistent, library is buggy
sr: меморија је доследна, библиотека је грешковита

en: memory clobbered before allocated block
sr: меморија је преписана пре додељеног блока

en: memory clobbered past end of allocated block
sr: меморија је преписана после краја додељеног блока

en: block freed twice
sr: блок је ослобођен два пута

en: bogus mcheck_status, library is buggy
sr: лажно „mcheck_status“, библиотека је грешковита

en: %s: option '%s' requires an argument\n
sr: %s: опција „%s“ захтева аргумент\n

en: Usage: memusage [OPTION]... PROGRAM [PROGRAMOPTION]...
    Profile memory usage of PROGRAM.
    
       -n,--progname=NAME     Name of the program file to profile
       -p,--png=FILE          Generate PNG graphic and store it in FILE
       -d,--data=FILE         Generate binary data file and store it in FILE
       -u,--unbuffered        Don't buffer output
       -b,--buffer=SIZE       Collect SIZE entries before writing them out
          --no-timer          Don't collect additional information through timer
       -m,--mmap              Also trace mmap & friends
    
       -?,--help              Print this help and exit
          --usage             Give a short usage message
       -V,--version           Print version information and exit
    
     The following options only apply when generating graphical output:
       -t,--time-based        Make graph linear in time
       -T,--total             Also draw graph of total memory use
          --title=STRING      Use STRING as title of the graph
       -x,--x-size=SIZE       Make graphic SIZE pixels wide
       -y,--y-size=SIZE       Make graphic SIZE pixels high
    
    Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding
    short options.
sr: Коришћење: memusage [ОПЦИЈА]... ПРОГРАМ [ОПЦИЈА_ПРОГРАМА]...
    Профилише коришћење меморије ПРОГРАМОМ.
    
       -n,--progname=НАЗИВ    Назив датотеке програма за профилисање
       -p,--png=ДАТОТЕКА      Ствара ПНГ графику и смешта је у ДАТОТЕКУ
       -d,--data=ДАТОТЕКА     Ствара датотеку бинарних података и смешта је у ДАТОТЕКУ
       -u,--unbuffered        Не смешта излаз у међумеморију
       -b,--buffer=БРОЈ       Скупља БРОЈ уноса пре него ли их испише
          --no-timer          Не скупља додатне податке кроз одбројавач
       -m,--mmap              Такође прати ммапу и пријатеље
    
       -?,--help              Исписује ову помоћ и излази
          --usage             Даје кратку поруку о коришћењу
       -V,--version           Исписује податке о издању и излази
    
     Следеће опције се примењују само приликом стварања графичког излаза:
       -t,--time-based        Чини график линеарним у времену
       -T,--total             Такође црта график укупног коришћења меморије
          --title=НИСКА       Користи НИСКУ као наслов графика
       -x,--x-size=БРОЈ       Чини да график буде БРОЈ пиксела широк
       -y,--y-size=БРОЈ       Чини да график буде БРОЈ пиксела висок
    
    Обавезни аргументи за дуге опције су такође обавезни за било коју одговарајућу кратку опцију.

en: Syntax: memusage [--data=FILE] [--progname=NAME] [--png=FILE] [--unbuffered]
    	    [--buffer=SIZE] [--no-timer] [--time-based] [--total]
    	    [--title=STRING] [--x-size=SIZE] [--y-size=SIZE]
    	    PROGRAM [PROGRAMOPTION]...
sr: Синтакса: memusage [--data=ДАТОТЕКА] [--progname=НАЗИВ] [--png=ДАТОТЕКА] [--unbuffered]
    	    [--buffer=ВЕЛИЧИНА] [--no-timer] [--time-based] [--total]
    	    [--title=НИСКА] [--x-size=ВЕЛИЧИНА] [--y-size=ВЕЛИЧИНА]
    	    ПРОГРАМ [ОПЦИЈА_ПРОГРАМА]...

en: memusage: option \`${1##*=}' is ambiguous
sr: коришћење меморије: опција \„${1##*=}“ је нејасна

en: memusage: unrecognized option \`$1'
sr: коришћење меморије: непозната опција \„$1“

en: No program name given
sr: Није дат назив програма

en: Name output file
sr: Назив излазне датотеке

en: STRING
sr: НИСКА

en: Title string used in output graphic
sr: Ниска наслова коришћена у излазној графици

en: Generate output linear to time (default is linear to number of function calls)
sr: Ствара излаз линеаран на време (подразумевано је линеаран на број позива функције)

en: Also draw graph for total memory consumption
sr: Такође црта график за укупан утрошак меморије

en: VALUE
sr: ВРЕДНОСТ

en: Make output graphic VALUE pixels wide
sr: Чини да излазни график буде ВРЕДНОСТ пиксела широк

en: Make output graphic VALUE pixels high
sr: Чини да излазни график буде ВРЕДНОСТ пиксела висок

en: Generate graphic from memory profiling data
sr: Ствара график из података профилисања меморије

en: DATAFILE [OUTFILE]
sr: ДАТОТЕКА_ПОДАТАКА [ИЗЛАЗНА_ДАТОТЕКА]

en: Unknown system error
sr: Непозната системска грешка

en: unable to free arguments
sr: не могу да ослободим аргументе

en: Success
sr: Успешно

en: Probable success
sr: Вероватни успех

en: Not found
sr: Нисам нашао

en: Probably not found
sr: Вероватно није нађено

en: Cache expired
sr: Остава је истекла

en: NIS+ servers unreachable
sr: Сервери NIS+“ нису доступни

en: Unknown object
sr: Непознат објекат

en: Server busy, try again
sr: Сервер је заузет, покушајте опет

en: Generic system error
sr: Општа грешка система

en: First/next chain broken
sr: Први/следећи ланац је оштећен

note: TRANS The file permissions do not allow the attempted operation.
en: Permission denied
sr: Овлашћење је одбијено

en: Not owner
sr: Није власник

en: Name not served by this server
sr: Назив није послужен овим сервером

en: Server out of memory
sr: Сервер нема меморије

en: Object with same name exists
sr: Објекат са истим називом постоји

en: Not master server for this domain
sr: Нема главног сервера за овај домен

en: Invalid object for operation
sr: Неисправан објекат за операцију

en: Malformed name, or illegal name
sr: Лош назив, или неисправан назив

en: Unable to create callback
sr: Не могу да направим повратни позив

en: Results sent to callback proc
sr: Резултати су послати процесу повратног позива

en: Not found, no such name
sr: Нисам нашао, нема таквог назива

en: Name/entry isn't unique
sr: Назив/унос није јединствен

en: Modification failed
sr: Промена није успела

en: Database for table does not exist
sr: База података за табелу не постоји

en: Entry/table type mismatch
sr: Врста уноса/табеле не одговара

en: Link points to illegal name
sr: Веза показује на неисправан назив

en: Partial success
sr: Делимични успех

en: Too many attributes
sr: Превише особине

en: Error in RPC subsystem
sr: Грешка у „RPC“ подсистему

en: Missing or malformed attribute
sr: Недостаје или је лош атрибут

en: Named object is not searchable
sr: Именовани објекат се не може тражити

en: Error while talking to callback proc
sr: Грешка приликом говора процесу повратног позива

en: Non NIS+ namespace encountered
sr: Нисам наишао на „NIS+“ називни простор

en: Illegal object type for operation
sr: Неисправна врста објекта за радњу

en: Passed object is not the same object on server
sr: Прослеђени објекат није исти објекат на серверу

en: Modify operation failed
sr: Радња промене није успела

en: Query illegal for named table
sr: Упит је неисправан за именовану табелу

en: Attempt to remove a non-empty table
sr: Покушава да уклони табелу која није празна

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
sr: Грешка приступања датотеци „NIS+“ врућег покретања.  Да ли је „NIS+“ инсталиран?

en: Full resync required for directory
sr: Пуно поновно усклађивање је захтеван за директоријум

en: NIS+ operation failed
sr: Радња „NIS+“ није успела

en: NIS+ service is unavailable or not installed
sr: Услуга „NIS+“ није доступна или није инсталирана

en: Yes, 42 is the meaning of life
sr: Да, 42 је значење живота

en: Unable to authenticate NIS+ server
sr: Не могу да потврдим идентитет „NIS+“ сервера

en: Unable to authenticate NIS+ client
sr: Не могу да потврдим идентитет „NIS+“ клијента

en: No file space on server
sr: Нема простора датотеке на серверу

en: Unable to create process on server
sr: Не могу да направим процес на серверу

en: Master server busy, full dump rescheduled.
sr: Главни сервер је заузет, потпун избачај је поново заказан.

en: LOCAL entry for UID %d in directory %s not unique
sr: Унос „LOCAL“ за УИБ %d у директоријуму „%s“ није јединствен

en: UNKNOWN
sr: НЕПОЗНАТО

en: BOGUS OBJECT
sr: ЛАЖНИ ОБЈЕКАТ

en: NO OBJECT
sr: НЕМА ОБЈЕКТА

en: DIRECTORY
sr: ДИРЕКТОРИЈУМ

en: GROUP
sr: ГРУПА

en: TABLE
sr: ТАБЕЛА

en: ENTRY
sr: УНОС

en: LINK
sr: ВЕЗА

en: PRIVATE
sr: ЛИЧНО

en: (Unknown object
sr: (Непознат објекат

en: Name : `%s'
sr: Назив: „%s“

en: Type : %s
sr: Врста: %s

en: Master Server :
sr: Главни сервер :

en: Replicate :
sr: Удвостручи :

en: 	Name       : %s
sr: 	Назив      : %s

en: 	Public Key :
sr: 	Јавни кључ :

en: None.
sr: Ништа.

en: Diffie-Hellmann (%d bits)
sr: Дифи-Хелман (%d бита)

en: RSA (%d bits)
sr: RSA (%d бита)

en: Kerberos.
sr: Керберос.

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
sr: Непознато (врста = %d, битова = %d)

en: 	Universal addresses (%u)
sr: 	Универзална адреса (%u)

en: Time to live :
sr: Време трајања :

en: Default Access rights :
sr: Основна права приступа :

en: 	Type         : %s
sr: 	Врста        : %s

en: 	Access rights:
sr: 	Права приступа:

en: Group Flags :
sr: Заставице групе :

en: 
    Group Members :
sr: 
    Чланови групе :

en: Table Type          : %s
sr: Врста табеле          : %s

en: Number of Columns   : %d
sr: Број стубаца   : %d

en: Character Separator : %c
sr: Раздвојник знака : %c

en: Search Path         : %s
sr: Путања претраге         : %s

en: Columns             :
sr: Ступци             :

en: 	[%d]	Name          : %s
sr: 	[%d]	Назив          : %s

en: 		Attributes    :
sr: 		Особине    :

en: 		Access Rights :
sr: 		Права приступа :

en: Linked Object Type :
sr: Врста повезаног објекта :

en: Linked to : %s
sr: Повезан са : %s

en: 	Entry data of type %s
sr: 	Подаци уноса врсте „%s“

en: 	[%u] - [%u bytes]
sr: 	[%u] – [%u бајта]

en: Encrypted data
sr: Шифровани подаци

en: Binary data
sr: Бинарни подаци

en: Object Name   : %s
sr: Назив објекта   : %s

en: Directory     : %s
sr: Директоријум     : %s

en: Owner         : %s
sr: Власник         : %s

en: Group         : %s
sr: Група         : %s

en: Access Rights :
sr: Права приступа :

en: 
    Time to Live  :
sr: 
    Време трајања  :

en: Creation Time : %s
sr: Време стварања : %s

en: Mod. Time     : %s
sr: Време промене : %s

en: Object Type   :
sr: Врста објекта :

en:     Data Length = %u
sr:     Дужина података = %u

en: Status            : %s
sr: Стање            : %s

en: Number of objects : %u
sr: Број објеката : %u

en: Object #%d:
sr: Објекат #%d:

en: Group entry for "%s.%s" group:
sr: Унос групе за „%s.%s“ групу:

en:     Explicit members:
sr:     Изричити чланови:

en:     No explicit members
sr:     Нема изричитих чланова

en:     Implicit members:
sr:     Неусловни чланови:

en:     No implicit members
sr:     Нема неусловних чланова

en:     Recursive members:
sr:     Дубински чланови:

en:     No recursive members
sr:     Нема дубинских чланова

en:     Explicit nonmembers:
sr:     Изричити не-чланови:

en:     No explicit nonmembers
sr:     Нема изричитих не-чланова

en:     Implicit nonmembers:
sr:     Неусловни не-чланови:

en:     No implicit nonmembers
sr:     Нема неусловних не-чланова

en:     Recursive nonmembers:
sr:     Дубински не-чланови:

en:     No recursive nonmembers
sr:     Нема дубинских не-чланова

en: Request arguments bad
sr: Аргументи захтева су лоши

en: RPC failure on NIS operation
sr: „RPC“ неуспех на „NIS“ радњи

en: Can't bind to server which serves this domain
sr: Не могу да повежем за сервер који опслужује овај домен

en: No such map in server's domain
sr: Нема такве мапе у домену сервера

en: No such key in map
sr: Нема таквог кључа у мапи

en: Internal NIS error
sr: Унутрашња „NIS“ грешка

en: Local resource allocation failure
sr: Неуспех доделе локалног ресурса

en: No more records in map database
sr: Нема више записа у бази података мапе

en: Can't communicate with portmapper
sr: Не могу да разговарам са мапером прикључника

en: Can't communicate with ypbind
sr: Не могу да разговарам са „ypbind“-ом

en: Can't communicate with ypserv
sr: Не могу да разговарам са „ypserv“-ом

en: Local domain name not set
sr: Назив локалног домена није постављен

en: NIS map database is bad
sr: База података „NIS“ мапе је лоша

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
sr: Издање „NIS“ клијента/сервера не одговара – не могу да опскрбим услугу

en: Database is busy
sr: База података је заузета

en: Unknown NIS error code
sr: Непознат ко̑д „NIS“ грешке

en: Internal ypbind error
sr: Унутрашња „ypbind“ грешка

en: Domain not bound
sr: Домен није свезан

en: System resource allocation failure
sr: Неуспех доделе ресурса система

en: Unknown ypbind error
sr: Непозната „ypbind“ грешка

en: yp_update: cannot convert host to netname
sr: yp_update: не могу да претворим домаћина у назив мреже

en: yp_update: cannot get server address
sr: yp_update: не могу да добавим адресу сервера

en: Haven't found "%s" in hosts cache!
sr: Нисам нашао „%s“ у остави домаћина!

en: Reloading "%s" in hosts cache!
sr: Поново учитавам „%s“ у оставу домаћина!

en: add new entry "%s" of type %s for %s to cache%s
sr: додаје нови унос „%s“ врсте %s за %s у оставу%s

en:  (first)
sr:  (први)

en: checking for monitored file `%s': %s
sr: проверавам за надгледаном датотеком „%s“: %s

en: monitored file `%s` changed (mtime)
sr: надгледана датотека „%s“ је измењена (mtime)

en: pruning %s cache; time %ld
sr: чистим „%s“ оставу; време %ld

en: considering %s entry "%s", timeout %<PRIu64>
sr: разматрам %s унос „%s“, истекло је време %<PRIu64>

en:  - all data:
sr:  – сви подаци:

en:  - remaining data %p:
sr:  – преостали подаци %p:

en: invalid persistent database file "%s": %s
sr: неисправна трајна датотека базе података „%s“: %s

en: uninitialized header
sr: незапочето заглавље

en: header size does not match
sr: величина заглавља не одговара

en: file size does not match
sr: величина датотеке не одговара

en: verification failed
sr: овера није успела

en: suggested size of table for database %s larger than the persistent database's table
sr: предложена величина табеле за базу података „%s“ је већа од трајне табеле базе података

en: cannot create read-only descriptor for "%s"; no mmap
sr: не могу да направим описника само за читање за „%s“; нема м-мапе

en: cannot access '%s'
sr: не могу да приступим „%s“

en: database for %s corrupted or simultaneously used; remove %s manually if necessary and restart
sr: база података за „%s“ је оштећена или истовремено оришћена, ручно уклоните „%s“ ако је неопходно и поново покрените

en: cannot create %s; no persistent database used
sr: не могу да направим „%s“; није коришћена трајна база података

en: cannot create %s; no sharing possible
sr: не могу да направим „%s“; дељење није могуће

en: cannot write to database file %s: %s
sr: не могу да пишем у датотеку базе података „%s“: %s

en: cannot open socket: %s
sr: не могу да отворим прикључницу: %s

en: cannot enable socket to accept connections: %s
sr: не могу да омогућим прикључницу за прихватање веза: %s

en: disabled inotify-based monitoring for file `%s': %s
sr: онемогућено „inotify“-засновано надгледање за датотеку „%s“: %s

en: monitoring file `%s` (%d)
sr: надгледам датотеку „%s“ (%d)

en: disabled inotify-based monitoring for directory `%s': %s
sr: онемогућено „inotify“-засновано надгледање за директоријум „%s“: %s

en: monitoring directory `%s` (%d)
sr: надгледам директоријум „%s“ (%d)

en: monitoring file %s for database %s
sr: надгледам датотеку „%s“ за базу података „%s“

en: stat failed for file `%s'; will try again later: %s
sr: није успело добављање података за датотеку „%s“; покушаћу поново касније: %s

en: provide access to FD %d, for %s
sr: обезбеђује приступ ОД %d, за „%s“

en: cannot handle old request version %d; current version is %d
sr: не могу да радим са старим захтевом издања %d; тренутно издање је %d

en: request from %ld not handled due to missing permission
sr: захтев од %ld није одрађен због недостатка овлашћења

en: request from '%s' [%ld] not handled due to missing permission
sr: захтев од „%s“ [%ld] није одрађен због недостатка овлашћења

en: request not handled due to missing permission
sr: захтев није одрађен због недостатка овлашћења

en: cannot write result: %s
sr: не могу да пишем резултат: %s

en: error getting caller's id: %s
sr: грешка добављања иб-а позивника: %s

en: cannot open /proc/self/cmdline: %m; disabling paranoia mode
sr: не могу да отворим „/proc/self/cmdline“: %m; онемогућујем режим параноје

en: cannot change to old UID: %s; disabling paranoia mode
sr: не могу да пређем на стари УИБ: %s; онемогућујем режим параноје

en: cannot change to old GID: %s; disabling paranoia mode
sr: не могу да пређем на стари ГИБ: %s; онемогућујем режим параноје

en: cannot change to old working directory: %s; disabling paranoia mode
sr: не могу да пређем на стари радни директоријум: %s; онемогућујем режим параноје

en: re-exec failed: %s; disabling paranoia mode
sr: регуларни израз није успео: %s; онемогућујем режим параноје

en: cannot change current working directory to "/": %s
sr: не могу да променим тренутни радни директоријум у „/“: %s

en: short read while reading request: %s
sr: кратко читање приликом читања захтева: %s

en: key length in request too long: %d
sr: дужина кључа у захтеву је предуга: %d

en: short read while reading request key: %s
sr: кратко читање приликом читања кључа захтева: %s

en: handle_request: request received (Version = %d) from PID %ld
sr: захтев_обраде: захтев је примљен (издање = %d) од ПИБ-а %ld

en: handle_request: request received (Version = %d)
sr: захтев_обраде: захтев је примљен (издање = %d)

en: ignored inotify event for `%s` (file exists)
sr: занемарен „inotify“ догађај за „%s“ (датотека постоји)

en: monitored file `%s` was %s, removing watch
sr: надгледана датотека „%s“ беше „%s“, уклањам праћење

en: failed to remove file watch `%s`: %s
sr: нисам успео да уклоним праћење датотеке „%s“: %s

en: monitored file `%s` was written to
sr: надгледана датотека „%s“ је уписана у

en: monitored parent directory `%s` was %s, removing watch on `%s`
sr: надгледан родитељски директоријум „%s“ беше „%s“, уклањам праћење на „%s“

en: monitored file `%s` was %s, adding watch
sr: надгледана датотека „%s“ беше „%s“, додајем праћење

en: failed to add file watch `%s`: %s
sr: нисам успео да додам праћење датотеке „%s“: %s

en: disabled inotify-based monitoring after read error %d
sr: онемогућено „inotify“-засновано надгледање након грешке читања %d

en: could not initialize conditional variable
sr: не могу да покренем условну променљиву

en: could not start clean-up thread; terminating
sr: не могу да покренем нит чишћења; окончавам

en: could not start any worker thread; terminating
sr: не могу да покренем неку нит радника; окончавам

en: Failed to run nscd as user '%s'
sr: Нисам успео да покренем „nscd“ као корисник „%s“

en: initial getgrouplist failed
sr: почетно добављање списка групе није успело

en: getgrouplist failed
sr: добављање списка групе није успело

en: setgroups failed
sr: подешавање група није успело

en: short write in %s: %s
sr: кратко писање у „%s“: %s

en: Haven't found "%s" in group cache!
sr: Нисам нашао „%s“ у остави групе!

en: Reloading "%s" in group cache!
sr: Поново учитавам „%s“ у оставу групе!

en: Invalid numeric gid "%s"!
sr: Неисправан бројевни гиб „%s“!

en: freed %zu bytes in %s cache
sr: ослободих %zu бајта у „%s“ остави

en: no more memory for database '%s'
sr: нема више меморије за базу података „%s“

en: Haven't found "%s" in netgroup cache!
sr: Нисам нашао „%s“ у остави групе мреже!

en: Reloading "%s" in netgroup cache!
sr: Поново учитавам „%s“ у оставу групе мреже!

en: Haven't found "%s (%s,%s,%s)" in netgroup cache!
sr: Нисам нашао „%s (%s,%s,%s)“ у остави групе мреже!

en: Reloading "%s (%s,%s,%s)" in netgroup cache!
sr: Поново учитавам „%s (%s,%s,%s)“ у оставу групе мреже!

en: Read configuration data from NAME
sr: Чита податке подешавања из НАЗИВ

en: Do not fork and display messages on the current tty
sr: Не исцепљује и приказује поруке на текућој конзоли

en: Print contents of the offline cache file NAME
sr: Исписује садржај ванмрежне датотеке оставе НАЗИВ

en: Do not fork, but otherwise behave like a daemon
sr: Не исцепљује, али се понаша као демон

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: Start NUMBER threads
sr: Покреће БРОЈ нити

en: Shut the server down
sr: Гаси сервер

en: Print current configuration statistics
sr: Исписује текућу статистику подешавања

en: Invalidate the specified cache
sr: Поништава наведену оставу

en: TABLE,yes
sr: ТАБЕЛА,да

en: Use separate cache for each user
sr: Користи одвојену оставу за сваког корисника

en: Name Service Cache Daemon.
sr: Демон оставе услуге назива.

en: wrong number of arguments
sr: погрешан број аргумената

en: failure while reading configuration file; this is fatal
sr: неуспех приликом читања датотеке подешавања; ово је кобно

en: already running
sr: већ је покренуто

en: cannot create a pipe to talk to the child
sr: не могу да направим спојку за разговор са породом

en: cannot fork
sr: не могу да расцепим

en: cannot change current working directory to "/"
sr: не могу да променим тренутни радни директоријум у „/“

en: Could not create log file
sr: Не могу да направим датотеку дневника

en: write incomplete
sr: писање није завршено

en: cannot read invalidate ACK
sr: не могу да читам поништавање „ACK“

en: invalidation failed
sr: поништавање није успело

en: Only root is allowed to use this option!
sr: Само администратору је дозвољено да користи ову опцију!

en: '%s' is not a known database
sr: „%s“ није позната база података

en: secure services not implemented anymore
sr: услуге безбедности нису више примењене

en: Supported tables:
    %s
    
    For bug reporting instructions, please see:
    %s.
sr: Подржане табеле:
    %s
    
    За упутства о пријављивања грешака, видите:
    %s.

en: 'wait' failed
sr: „wait“ није успело

en: child exited with status %d
sr: пород је изашао са стањем %d

en: child terminated by signal %d
sr: пород је окончан сигналом %d

en: database %s is not supported
sr: база података „%s“ није подржана

en: Parse error: %s
sr: Грешка обраде: %s

en: Must specify user name for server-user option
sr: Морате навести име корисника за корисничко серверску опцију

en: Must specify user name for stat-user option
sr: Морате навести име корисника за опцију добављања података о кориснику

en: Must specify value for restart-interval option
sr: Морате навести вредност за опцију периода поновног покретања

en: Unknown option: %s %s %s
sr: Непозната опција: %s %s %s

en: cannot get current working directory: %s; disabling paranoia mode
sr: не могу да добавим текући радни директоријум: %s; онемогућујем режим параноје

en: maximum file size for %s database too small
sr: највећа величина датотеке за „%s“ базу података је премала

en: cannot write statistics: %s
sr: не могу да пишем статистику: %s

en: yes
sr: да

en: no
sr: не

en: Only root or %s is allowed to use this option!
sr: Само администратору или %s је дозвољено да користи ову опцију!

en: nscd not running!
sr: „nscd“ није покренуто!

en: cannot read statistics data
sr: не могу да прочитам податке статистике

en: nscd configuration:
    
    %15d  server debug level
sr: „nscd“ подешавање:
    
    %15d  ниво прочишћавања сервера

en: %3ud %2uh %2um %2lus  server runtime
sr: %3uд %2uч %2uм %2luс  време рада сервера

en:     %2uh %2um %2lus  server runtime
sr:     %2uч %2uм %2luс  време рада сервера

en:         %2um %2lus  server runtime
sr:         %2uм %2luс  време рада сервера

en:             %2lus  server runtime
sr:             %2luс  време рада сервера

en: %15d  current number of threads
    %15d  maximum number of threads
    %15lu  number of times clients had to wait
    %15s  paranoia mode enabled
    %15lu  restart internal
    %15u  reload count
sr: %15d  тренутни број нити
    %15d  највећи број нити
    %15lu  број времена које клијент треба да чека
    %15s  режим параноје је укључен
    %15lu  унутрашње поновно покретање
    %15u  број поновног учитавања

en: 
    %s cache:
    
    %15s  cache is enabled
    %15s  cache is persistent
    %15s  cache is shared
    %15zu  suggested size
    %15zu  total data pool size
    %15zu  used data pool size
    %15lu  seconds time to live for positive entries
    %15lu  seconds time to live for negative entries
    %15<PRIuMAX>  cache hits on positive entries
    %15<PRIuMAX>  cache hits on negative entries
    %15<PRIuMAX>  cache misses on positive entries
    %15<PRIuMAX>  cache misses on negative entries
    %15lu%% cache hit rate
    %15zu  current number of cached values
    %15zu  maximum number of cached values
    %15zu  maximum chain length searched
    %15<PRIuMAX>  number of delays on rdlock
    %15<PRIuMAX>  number of delays on wrlock
    %15<PRIuMAX>  memory allocations failed
    %15s  check /etc/%s for changes
sr: 
    %s остава:
    
    %15s           остава је омогућена
    %15s           остава је трајна
    %15s           остава је дељена
    %15zu          предложена величина
    %15zu          укупна величина смештаја података
    %15zu          коришћена величина смештаја података
    %15lu  секунде време трајања за позитивне уносе
    %15lu  секунде време трајања за негативне вредности
    %15<PRIuMAX>   погоци оставе на позитивне уносе
    %15<PRIuMAX>   погоци оставе на негативне уносе
    %15<PRIuMAX>   промашаји оставе на позитивне уносе
    %15<PRIuMAX>   промашаји оставе на негативне уносе
    %15lu%%        ставља у оставу проток погодака
    %15zu          текући број вредности смештених у оставу
    %15zu          највећи број вредности смештених у оставу
    %15zu          највећа дужина траженог ланца
    %15<PRIuMAX>   број застоја на „rdlock“-у
    %15<PRIuMAX>   број застоја на „wrlock“-у
    %15<PRIuMAX>   неуспех додељивања меморије
    %15s           проверава „/etc/%s“ за променама

en: Haven't found "%s" in user database cache!
sr: Нисам нашао „%s“ у остави базе података корисника!

en: Reloading "%s" in user database cache!
sr: Поново учитавам „%s“ у остави базе података корисника!

en: Invalid numeric uid "%s"!
sr: Неисправан бројевни уиб „%s“!

en: Failed opening connection to the audit subsystem: %m
sr: Нисам успео да отворим везу за подсистем испитивања: %m

en: Failed to set keep-capabilities
sr: Нисам успео да поставим задржавање могућности

en: prctl(KEEPCAPS) failed
sr: „prctl(KEEPCAPS)“ није успело

en: Failed to initialize drop of capabilities
sr: Нисам успео да покренем одбацивање могућности

en: cap_init failed
sr: „cap_init“ није успело

en: Failed to drop capabilities
sr: Нисам успео да одбацим могућности

en: cap_set_proc failed
sr: „cap_set_proc“ није успело

en: Failed to unset keep-capabilities
sr: Нисам успео да расподесим задржавање могућности

en: Failed to determine if kernel supports SELinux
sr: Нисам успео да одредим да ли кернел подржава СЕЛинукс

en: Failed to start AVC thread
sr: Нисам успео да покренем „AVC“ нит

en: Failed to create AVC lock
sr: Нисам успео да направим „AVC“ закључавање

en: Failed to start AVC
sr: Нисам успео да покренем „AVC“

en: Access Vector Cache (AVC) started
sr: Приступ остави вектора (AVC) је покренут

en: Error querying policy for undefined object classes or permissions.
sr: Грешка упитивања политике за недефинисане класе објекта или овлашћења.

en: Error getting security class for nscd.
sr: Грешка добављања класе безбедности за „nscd“.

en: Error translating permission name "%s" to access vector bit.
sr: Грешка превођења назива овлашћења „%s“ у бит вектора приступа.

en: Error getting context of socket peer
sr: Грешка добављања контекста парњака прикључнице

en: Error getting context of nscd
sr: Грешка добављања контекста „nscd“-а

en: Error getting sid from context
sr: Грешка добављања сиб-а из контекста

en: 
    SELinux AVC Statistics:
    
    %15u  entry lookups
    %15u  entry hits
    %15u  entry misses
    %15u  entry discards
    %15u  CAV lookups
    %15u  CAV hits
    %15u  CAV probes
    %15u  CAV misses
sr: 
    Статистика СЕЛинукс АВЦ-а:
    
    %15u  тражења уноса
    %15u  погоци уноса
    %15u  промашаји уноса
    %15u  одбачених уноса
    %15u  „CAV“ тражења
    %15u  „CAV“ погоци
    %15u  „CAV“ пробе
    %15u  „CAV“ промашаји

en: Haven't found "%s" in services cache!
sr: Нисам нашао „%s“ у остави услуга!

en: Reloading "%s" in services cache!
sr: Поново учитавам „%s“ у оставу услуга!

en: database [key ...]
sr: база података [кључ ...]

en: CONFIG
sr: ПОДЕШАВАЊА

en: Service configuration to be used
sr: Подешавање услуге које ће се користити

en: disable IDN encoding
sr: искључује „IDN“ кодирање

en: do not filter out unsupported IPv4/IPv6 addresses (with ahosts*)
sr: не филтрира неподржане IPv4/IPv6 адресе (са „ahosts*“)

en: Get entries from administrative database.
sr: Добавља уносе из административне базе података.

en: Enumeration not supported on %s
sr: Набрајање није подржано на „%s“

en: Could not allocate group list: %m
sr: Не могу да доделим списак групе: %m

en: Unknown database name
sr: Непознат назив базе података

en: Supported databases:
sr: Подржане базе података:

en: Unknown database: %s
sr: Непозната база података: %s

en: Convert key to lower case
sr: Претварар кључ у мала слова

en: Do not print messages while building database
sr: Не исписује поруке приликом градње базе података

en: Print content of database file, one entry a line
sr: Исписује садржај датотеке базе података, један унос по реду

en: CHAR
sr: ЗНАК

en: Generated line not part of iteration
sr: Створени ред није део понављања

en: Create simple database from textual input.
sr: Ствара једноставну базу података из текстуалног улаза.

en: INPUT-FILE OUTPUT-FILE
    -o OUTPUT-FILE INPUT-FILE
    -u INPUT-FILE
sr: УЛАЗНА-ДАТОТЕКА ИЗЛАЗНА-ДАТОТЕКА
    -o ИЗЛАЗНА-ДАТОТЕКА УЛАЗНА-ДАТОТЕКА
    -u УЛАЗНА-ДАТОТЕКА

en: cannot open database file `%s'
sr: не могу да отворим датотеку базе података „%s“

en: no entries to be processed
sr: нема уноса за обраду

en: cannot create temporary file name
sr: не могу да направим привремени назив датотеке

en: cannot create temporary file
sr: не могу да направим привремену датотеку

en: cannot stat newly created file
sr: не могу да добавим податке новостворене датотеке

en: cannot rename temporary file
sr: не могу да преименујем привремену датотеку

en: cannot create search tree
sr: не могу да направим стабло претраге

en: duplicate key
sr: двоструки кључ

en: problems while reading `%s'
sr: проблеми приликом читања „%s“

en: failed to allocate memory
sr: нисам успео да доделим меморију

en: failed to write new database file
sr: нисам успео да запишем нову датотеку базе података

en: cannot stat database file
sr: не могу да добавим податке датотеке базе података

en: cannot map database file
sr: не могу да мапирам датотеку базе података

en: file not a database file
sr: датотека није датотека базе података

en: cannot initialize SELinux context
sr: не могу да покренем СЕЛинукс контекст

en: cannot set file creation context for `%s'
sr: не могу да подесим контекст стварања датотеке за „%s“

en: Usage: %s [-v specification] variable_name [pathname]
sr: Коришћење: %s [-v спецификација] назив_променљиве [назив_путање]

en:        %s -a [pathname]
sr:        %s -a [назив_путање]

en: Usage: getconf [-v SPEC] VAR
      or:  getconf [-v SPEC] PATH_VAR PATH
    
    Get the configuration value for variable VAR, or for variable PATH_VAR
    for path PATH.  If SPEC is given, give values for compilation
    environment SPEC.
sr: Коришћење: getconf [-v СПЕЦ] ПРОМЕНЉИВА
      или:  getconf [-v СПЕЦ] ПРОМЕНЉИВА_ПУТАЊЕ ПУТАЊА
    
    Добавља вредност подешавања за променљиву ПРОМЕНЉИВА, или за променљиву ПРОМЕНЉИВА_ПУТАЊЕ
    за путању ПУТАЊА.  Ако је дата СПЕЦ, даје вредности за окружење
    превођења СПЕЦ.

en: unknown specification "%s"
sr: непозната спецификација ‘%s’

en: Couldn't execute %s
sr: Не могу да извршим „%s“

en: undefined
sr: неодређено

en: Unrecognized variable `%s'
sr: Непозната променљива „%s“

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sr: %s: непозната опција „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%s%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s%s“ захтева аргумент

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција — „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент — „%c“

en: No match
sr: Нема поклапања

en: Invalid regular expression
sr: Неисправан регуларни израз

en: Invalid collation character
sr: Неисправан знак слагања

en: Invalid character class name
sr: Неисправан назив класе знака

en: Trailing backslash
sr: Пратећа контра коса црта

en: Invalid back reference
sr: Неисправна повратна упута

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sr: Не одговара [, [^, [:, [., или [=

en: Unmatched ( or \(
sr: Не одговара ( или \(

en: Unmatched \{
sr: Не одговара \{

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправан садржај за \{\}

en: Invalid range end
sr: Неисправан крај опсега

en: Memory exhausted
sr: Меморија је потрошена

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неисправан регуларан израз који претходи

en: Premature end of regular expression
sr: Прерани крај регуларног израза

en: Regular expression too big
sr: Регуларни израз је превелик

en: Unmatched ) or \)
sr: Не одговара ) или \)

en: No previous regular expression
sr: Нема претходног регуларног израза

en: parameter null or not set
sr: параметар је ништаван или није подешен

en: Resolver Error 0 (no error)
sr: Грешка решавача 0 (нема грешака)

en: Unknown host
sr: Непознат домаћин

en: Host name lookup failure
sr: Неуспех претраге назива домаћина

en: Unknown server error
sr: Непозната грешка сервера

en: No address associated with name
sr: Ниједна адреса није придружена са називом

en: Resolver internal error
sr: Унутрашња грешка решавача

en: Unknown resolver error
sr: Непозната грешка решавача

en: %s: line %d: cannot specify more than %d trim domains
sr: %s: %d. ред: не можете навести више од %d домена скраћивања

en: %s: line %d: list delimiter not followed by domain
sr: %s: %d. ред: ограничавача списка не прати домен

en: %s: line %d: expected `on' or `off', found `%s'
sr: %s: %d. ред: очекивано је „on“ или „off“, нађох „%s“

en: %s: line %d: bad command `%s'
sr: %s: %d. ред: лоша наредба „%s“

en: %s: line %d: ignoring trailing garbage `%s'
sr: %s: %d. ред: занемарујем водеће ђубре „%s“

en: Illegal opcode
sr: Неисправан опкод

en: Illegal operand
sr: Неисправан операнд

en: Illegal addressing mode
sr: Неисправан режим адресирања

en: Illegal trap
sr: Неисправна замка

en: Privileged opcode
sr: Повлашћени опкод

en: Privileged register
sr: Повлашћени регистар

en: Coprocessor error
sr: Грешка копроцесора

en: Internal stack error
sr: Унутрашња грешка спремника

en: Integer divide by zero
sr: Цели број дели нулом

en: Integer overflow
sr: Целобројно преливање

en: Floating-point divide by zero
sr: Децимални зарез дели нулом

en: Floating-point overflow
sr: Прекорачење децималног зареза

en: Floating-point underflow
sr: Поткорачење децималног зареза

en: Floating-poing inexact result
sr: Нетачан резултат децималног зареза

en: Invalid floating-point operation
sr: Неисправна радња децималног зареза

en: Subscript out of range
sr: Подскрипта је ван опсега

en: Address not mapped to object
sr: Адреса није мапирана на објекат

en: Invalid permissions for mapped object
sr: Неисправна овлашћења за мапирани објекат

en: Invalid address alignment
sr: Неисправно поравнање адресе

en: Nonexisting physical address
sr: Непостојећа физичка адреса

en: Object-specific hardware error
sr: Објектно специфична хардверска грешка

en: Process breakpoint
sr: Тачка прекида процеса

en: Process trace trap
sr: Замка праћења процеса

en: Child has exited
sr: Пород је изашао

en: Child has terminated abnormally and did not create a core file
sr: Пород је окончан ненормално и није направио језгрену датотеку

en: Child has terminated abnormally and created a core file
sr: Пород је окончан ненормално и направио је језгрену датотеку

en: Traced child has trapped
sr: Праћени пород је ухваћен

en: Child has stopped
sr: Пород је заустављен

en: Stopped child has continued
sr: Заустављени пород је наставио

en: Data input available
sr: Улаз података је доступан

en: Output buffers available
sr: Међумеморије излаза су доступне

en: Input message available
sr: Улазна порука је доступна

en: I/O error
sr: У/И грешка

en: High priority input available
sr: Улаз високе хитности је доступан

en: Device disconnected
sr: Веза уређаја је прекинута

en: Signal sent by kill()
sr: Сигнал је послат функцијом „kill()“

en: Signal sent by sigqueue()
sr: Сигнал је послат функцијом „sigqueue()“

en: Signal generated by the expiration of a timer
sr: Сигнал је створен истеком тајмера

en: Signal generated by the completion of an asynchronous I/O request
sr: Сигнал створен довршавањем асинхроног У/И захтева

en: Signal generated by the arrival of a message on an empty message queue
sr: Сигнал је створен пристизањем поруке на празном реду чекања поруке

en: Signal sent by tkill()
sr: Сигнал је послат функцијом „tkill()“

en: Signal generated by the completion of an asynchronous name lookup request
sr: Сигнал створен довршавањем асинхроног захтева тражења назива

en: Signal generated by the completion of an I/O request
sr: Сигнал створен довршавањем У/И захтева

en: Signal sent by the kernel
sr: Сигнал је послат кернелом

en: Unknown signal %d
sr: Непознати сигнал %d

en: %s%sUnknown signal %d
sr: %s%sНепознати сигнал %d

en: Unknown signal
sr: Непознати сигнал

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Real-time signal %d
sr: Сигнал у стварном времену %d

en: Unknown signal %d
sr: Непознати сигнал %d

en: out of memory
sr: нема више меморије

en: auth_unix.c: Fatal marshalling problem
sr: auth_unix.c: Кобан проблем серијализације

en: %s: %s; low version = %lu, high version = %lu
sr: %s: %s; мање издање = %lu, веће издање = %lu

en: %s: %s; why = %s
sr: %s: %s; зашто = %s

en: %s: %s; why = (unknown authentication error - %d)
sr: %s: %s; зашто = (непозната грешка потврђивања идентиета – %d)

en: RPC: Success
sr: RPC: Успешно

en: RPC: Can't encode arguments
sr: RPC: Не могу да кодирам аргументе

en: RPC: Can't decode result
sr: RPC: Не могу да декодирам резултат

en: RPC: Unable to send
sr: RPC: Не могу да пошаљем

en: RPC: Unable to receive
sr: RPC: Не могу да примим

en: RPC: Timed out
sr: RPC: Истекло је време

en: RPC: Incompatible versions of RPC
sr: RPC: Несагласна издања „RPC“-а

en: RPC: Authentication error
sr: RPC: Грешка потврђивања идентитета

en: RPC: Program unavailable
sr: RPC: Програм није доступан

en: RPC: Program/version mismatch
sr: RPC: Програм/издање не одговара

en: RPC: Procedure unavailable
sr: RPC: Поступак није доступан

en: RPC: Server can't decode arguments
sr: RPC: Сервер не може да декодира аргументе

en: RPC: Remote system error
sr: RPC: Удаљена грешка система

en: RPC: Unknown host
sr: RPC: Непознат домаћин

en: RPC: Unknown protocol
sr: RPC: Непознат протокол

en: RPC: Port mapper failure
sr: RPC: Неуспех мапера прикључника

en: RPC: Program not registered
sr: RPC: Програм није регистрован

en: RPC: Failed (unspecified error)
sr: RPC: Неуспех (неодређена грешка)

en: RPC: (unknown error code)
sr: RPC: (непознат код грешке)

en: Authentication OK
sr: Потврђивање идентитета је у реду

en: Invalid client credential
sr: Неисправна уверења клијента

en: Server rejected credential
sr: Сервер је одбацио уверења

en: Invalid client verifier
sr: Неисправан потврђивач клијента

en: Server rejected verifier
sr: Сервер је одбио потврђивача

en: Client credential too weak
sr: Уверења клијента су преслаба

en: Invalid server verifier
sr: Неисправан потврђивач сервера

en: Failed (unspecified error)
sr: Неуспех (неодређена грешка)

en: clnt_raw.c: fatal header serialization error
sr: clnt_raw.c: кобна грешка серијализације заглавља

en: pmap_getmaps.c: rpc problem
sr: pmap_getmaps.c: „rpc“ проблем

en: Cannot register service
sr: Не могу да региструјем услугу

en: Cannot create socket for broadcast rpc
sr: Не могу да направим прикључницу за рпц разаслања

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
sr: Не могу да поставим опцију прикључнице „SO_BROADCAST“

en: Cannot send broadcast packet
sr: Не могу да пошаљем пакет разаслања

en: Broadcast poll problem
sr: Проблем анкете разаслања

en: Cannot receive reply to broadcast
sr: Не могу да примим одговор на разаслање

en: svc_run: - out of memory
sr: svc_run: – нема више меморије

en: svc_run: - poll failed
sr: svc_run: – анкета није успела

en: can't reassign procedure number %ld
sr: не могу поново да доделим број поступка %ld

en: couldn't create an rpc server
sr: не могу да направим рпц сервер

en: couldn't register prog %ld vers %ld
sr: не могу да региструјем програм %ld издање %ld

en: registerrpc: out of memory
sr: registerrpc: нема више меморије

en: trouble replying to prog %d
sr: проблем одговарања програму %d

en: never registered prog %d
sr: никада регистрован програм %d

en: svc_tcp.c - tcp socket creation problem
sr: svc_tcp.c – проблем стварања тцп прикључнице

en: svc_tcp.c - cannot getsockname or listen
sr: svc_tcp.c – не могу да добавим назив прикључнице или да слушам

en: svcudp_create: socket creation problem
sr: svcudp_create: проблем стварања прикључнице

en: svcudp_create - cannot getsockname
sr: svcudp_create – не могу да добавим назив прикључнице

en: svcudp_create: xp_pad is too small for IP_PKTINFO
sr: svcudp_create: „xp_pad“ је превише мало за „IP_PKTINFO“

en: enablecache: cache already enabled
sr: enablecache: остава је већ омогућена

en: enablecache: could not allocate cache
sr: enablecache: не могу да доделим оставу

en: enablecache: could not allocate cache data
sr: enablecache: не могу да доделим оставу података

en: enablecache: could not allocate cache fifo
sr: enablecache: не могу да доделим пупи оставе

en: cache_set: victim not found
sr: cache_set: нисам нашао жртву

en: cache_set: victim alloc failed
sr: cache_set: додела жртве није успела

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
sr: cache_set: не могу да доделим нову рпц_међумеморију

en: svc_unix.c - AF_UNIX socket creation problem
sr: svc_unix.c – проблем стварања прикључнице „AF_UNIX“

en: svc_unix.c - cannot getsockname or listen
sr: svc_unix.c – не могу да добавим назив прикључнице или да слушам

en: failed to turn on BTI protection
sr: нисам успео да укључим БТИ заштиту

en: error due to GNU_PROPERTY_1_NEEDED_INDIRECT_EXTERN_ACCESS
sr: грешка због „GNU_PROPERTY_1_NEEDED_INDIRECT_EXTERN_ACCESS“

en: Hangup
sr: Обустави

en: Interrupt
sr: Прекини

en: Quit
sr: Изађи

en: Illegal instruction
sr: Неисправна инструкција

en: Trace/breakpoint trap
sr: Замка праћења/тачке прекида

en: Aborted
sr: Прекинуто

en: Floating point exception
sr: Изузетак покретног зареза

en: Killed
sr: Убијен

en: Bus error
sr: Грешка сабирнице

en: Bad system call
sr: Лош системски позив

en: Segmentation fault
sr: Неуспех сегментације

note: TRANS There is no process reading from the other end of a pipe. TRANS Every library function that returns this error code also generates a TRANS @code{SIGPIPE} signal; this signal terminates the program if not handled TRANS or blocked.  Thus, your program will never actually see @code{EPIPE} TRANS u
en: Broken pipe
sr: Оштећена спојка

en: Alarm clock
sr: Будилник

en: Terminated
sr: Окончано

en: Urgent I/O condition
sr: Хитни У/И услов

en: Stopped (signal)
sr: Заустављен (сигнал)

en: Stopped
sr: Заустављен

en: Continued
sr: Настављен

en: Child exited
sr: Потпроцес је напуштен

en: Stopped (tty input)
sr: Заустављен (улаз конзоле)

en: Stopped (tty output)
sr: Заустављен (излаз конзоле)

en: I/O possible
sr: У/И је могућ

en: CPU time limit exceeded
sr: Прекорачено је временско ограничење процесора

en: File size limit exceeded
sr: Прекорачено је ограничење величине датотеке

en: Virtual timer expired
sr: Виртуелни одбројавач је истекао

en: Profiling timer expired
sr: Одбројавач профилисања је истекао

en: User defined signal 1
sr: Кориснички одређени сигнал 1

en: User defined signal 2
sr: Кориснички одређени сигнал 2

en: Window changed
sr: Прозор је измењен

en: EMT trap
sr: „EMT“ замка

en: Stack fault
sr: Неуспех стека

en: Power failure
sr: Неуспех напајања

en: Information request
sr: Захтев за подацима

en: Resource lost
sr: Губитак изворишта

note: TRANS Only the owner of the file (or other resource) TRANS or processes with special privileges can perform the operation.
en: Operation not permitted
sr: Радња није допуштена

note: TRANS No process matches the specified process ID.
en: No such process
sr: Нема таквог процеса

note: TRANS An asynchronous signal occurred and prevented TRANS completion of the call.  When this happens, you should try the call TRANS again. TRANS TRANS You can choose to have functions resume after a signal that is handled, TRANS rather than failing with @code{EINTR}; see @ref{Interrupted TRANS Primi
en: Interrupted system call
sr: Прекинути системски позив

note: TRANS Usually used for physical read or write errors.
en: Input/output error
sr: Улазно/излазна грешка

note: TRANS The system tried to use the device TRANS represented by a file you specified, and it couldn't find the device. TRANS This can mean that the device file was installed incorrectly, or that TRANS the physical device is missing or not correctly attached to the TRANS computer.
en: No such device or address
sr: Нема таквог уређаја или адресе

note: TRANS Used when the arguments passed to a new program TRANS being executed with one of the @code{exec} functions (@pxref{Executing a TRANS File}) occupy too much memory space.  This condition never arises on TRANS @gnuhurdsystems{}.
en: Argument list too long
sr: Списак аргумената је предуг

note: TRANS Invalid executable file format.  This condition is detected by the TRANS @code{exec} functions; see @ref{Executing a File}.
en: Exec format error
sr: Грешка формата извршавања

note: TRANS For example, I/O on a descriptor that has been TRANS closed or reading from a descriptor open only for writing (or vice TRANS versa).
en: Bad file descriptor
sr: Лош описник датотеке

note: TRANS This error happens on operations that are TRANS supposed to manipulate child processes, when there aren't any processes TRANS to manipulate.
en: No child processes
sr: Нема процеса порода

note: TRANS Allocating a system resource would have resulted in a TRANS deadlock situation.  The system does not guarantee that it will notice TRANS all such situations.  This error means you got lucky and the system TRANS noticed; it might just hang.  @xref{File Locks}, for an example.
en: Resource deadlock avoided
sr: Смртно закључавање изворишта је избегнуто

note: TRANS The system cannot allocate more virtual memory TRANS because its capacity is full.
en: Cannot allocate memory
sr: Не могу да доделим меморију

note: TRANS An invalid pointer was detected. TRANS On @gnuhurdsystems{}, this error never happens; you get a signal instead.
en: Bad address
sr: Лоша адреса

note: TRANS A file that isn't a block special file was given in a situation that TRANS requires one.  For example, trying to mount an ordinary file as a file TRANS system in Unix gives this error.
en: Block device required
sr: Зхтеван је блоковни уређај

note: TRANS A system resource that can't be shared is already in use. TRANS For example, if you try to delete a file that is the root of a currently TRANS mounted filesystem, you get this error.
en: Device or resource busy
sr: Уређај или извориште је заузето

note: TRANS An existing file was specified in a context where it only TRANS makes sense to specify a new file.
en: File exists
sr: Датотека постоји

note: TRANS An attempt to make an improper link across file systems was detected. TRANS This happens not only when you use @code{link} (@pxref{Hard Links}) but TRANS also when you rename a file with @code{rename} (@pxref{Renaming Files}).
en: Invalid cross-device link
sr: Неисправна веза унакрсног уређаја

note: TRANS The wrong type of device was given to a function that expects a TRANS particular sort of device.
en: No such device
sr: Нема таквог уређаја

note: TRANS A file that isn't a directory was specified when a directory is required.
en: Not a directory
sr: Није директоријум

note: TRANS You cannot open a directory for writing, TRANS or create or remove hard links to it.
en: Is a directory
sr: То је фасцикла

note: TRANS This is used to indicate various kinds of problems TRANS with passing the wrong argument to a library function.
en: Invalid argument
sr: Неисправан аргумент

note: TRANS The current process has too many files open and can't open any more. TRANS Duplicate descriptors do count toward this limit. TRANS TRANS In BSD and GNU, the number of open files is controlled by a resource TRANS limit that can usually be increased.  If you get this error, you might TRANS want 
en: Too many open files
sr: Превише отворених датотека

note: TRANS There are too many distinct file openings in the entire system.  Note TRANS that any number of linked channels count as just one file opening; see TRANS @ref{Linked Channels}.  This error never occurs on @gnuhurdsystems{}.
en: Too many open files in system
sr: Превише отворених датотека у систему

note: TRANS Inappropriate I/O control operation, such as trying to set terminal TRANS modes on an ordinary file.
en: Inappropriate ioctl for device
sr: Неодговарајуће „ioctl“ за уређај

note: TRANS An attempt to execute a file that is currently open for writing, or TRANS write to a file that is currently being executed.  Often using a TRANS debugger to run a program is considered having it open for writing and TRANS will cause this error.  (The name stands for ``text file busy''.)  This 
en: Text file busy
sr: Текстуална датотека је заузета

note: TRANS The size of a file would be larger than allowed by the system.
en: File too large
sr: Датотека је превелика

note: TRANS Write operation on a file failed because the TRANS disk is full.
en: No space left on device
sr: Није преостало простора на уређају

note: TRANS Invalid seek operation (such as on a pipe).
en: Illegal seek
sr: Неисправно премотавања

note: TRANS An attempt was made to modify something on a read-only file system.
en: Read-only file system
sr: Систем датотека само за читање

note: TRANS The link count of a single file would become too large. TRANS @code{rename} can cause this error if the file being renamed already has TRANS as many links as it can take (@pxref{Renaming Files}).
en: Too many links
sr: Превише веза

note: TRANS Used by mathematical functions when an argument value does TRANS not fall into the domain over which the function is defined.
en: Numerical argument out of domain
sr: Бројевни аргумент је ван домена

note: TRANS Used by mathematical functions when the result value is TRANS not representable because of overflow or underflow.
en: Numerical result out of range
sr: Бројевни резултат је ван опсега

note: TRANS The call might work if you try again TRANS later.  The macro @code{EWOULDBLOCK} is another name for @code{EAGAIN}; TRANS they are always the same in @theglibc{}. TRANS TRANS This error can happen in a few different situations: TRANS @itemize @bullet TRANS @item TRANS An operation that would bl
en: Resource temporarily unavailable
sr: Извориште је тренутно недоступно

note: TRANS An operation that cannot complete immediately was initiated on an object TRANS that has non-blocking mode selected.  Some functions that must always TRANS block (such as @code{connect}; @pxref{Connecting}) never return TRANS @code{EAGAIN}.  Instead, they return @code{EINPROGRESS} to indicate t
en: Operation now in progress
sr: Радња је сада у току

note: TRANS An operation is already in progress on an object that has non-blocking TRANS mode selected.
en: Operation already in progress
sr: Радња је већ у току

note: TRANS A file that isn't a socket was specified when a socket is required.
en: Socket operation on non-socket
sr: Радња прикључнице на не-прикључници

note: TRANS The size of a message sent on a socket was larger than the supported TRANS maximum size.
en: Message too long
sr: Порука је предуга

note: TRANS The socket type does not support the requested communications protocol.
en: Protocol wrong type for socket
sr: Погрешна врста протокола за прикључницу

note: TRANS You specified a socket option that doesn't make sense for the TRANS particular protocol being used by the socket.  @xref{Socket Options}.
en: Protocol not available
sr: Протокол није доступан

note: TRANS The socket domain does not support the requested communications protocol TRANS (perhaps because the requested protocol is completely invalid). TRANS @xref{Creating a Socket}.
en: Protocol not supported
sr: Протокол није подржан

note: TRANS The socket type is not supported.
en: Socket type not supported
sr: Врста прикључнице није подржана

note: TRANS The operation you requested is not supported.  Some socket functions TRANS don't make sense for all types of sockets, and others may not be TRANS implemented for all communications protocols.  On @gnuhurdsystems{}, this TRANS error can happen for many calls when the object does not support the
en: Operation not supported
sr: Радња није подржана

note: TRANS The socket communications protocol family you requested is not supported.
en: Protocol family not supported
sr: Фамилија протокола није подржана

note: TRANS The address family specified for a socket is not supported; it is TRANS inconsistent with the protocol being used on the socket.  @xref{Sockets}.
en: Address family not supported by protocol
sr: Фамилија адресе није подржана протоколом

note: TRANS The requested socket address is already in use.  @xref{Socket Addresses}.
en: Address already in use
sr: Адреса је већ у употреби

note: TRANS The requested socket address is not available; for example, you tried TRANS to give a socket a name that doesn't match the local host name. TRANS @xref{Socket Addresses}.
en: Cannot assign requested address
sr: Не могу да доделим захтевану адресу

note: TRANS A socket operation failed because the network was down.
en: Network is down
sr: Мрежа је пала

note: TRANS A socket operation failed because the subnet containing the remote host TRANS was unreachable.
en: Network is unreachable
sr: Мрежа је недостижна

note: TRANS A network connection was reset because the remote host crashed.
en: Network dropped connection on reset
sr: Мрежа је одбацила вез на захтев

note: TRANS A network connection was aborted locally.
en: Software caused connection abort
sr: Софтвер је изазвао прекид везе

note: TRANS A network connection was closed for reasons outside the control of the TRANS local host, such as by the remote machine rebooting or an unrecoverable TRANS protocol violation.
en: Connection reset by peer
sr: Везу је поново поставио парњак

note: TRANS The kernel's buffers for I/O operations are all in use.  In GNU, this TRANS error is always synonymous with @code{ENOMEM}; you may get one or the TRANS other from network operations.
en: No buffer space available
sr: Нема доступног простора међумеморије

note: TRANS You tried to connect a socket that is already connected. TRANS @xref{Connecting}.
en: Transport endpoint is already connected
sr: Крајња тачка преноса је већ повезана

note: TRANS The socket is not connected to anything.  You get this error when you TRANS try to transmit data over a socket, without first specifying a TRANS destination for the data.  For a connectionless socket (for datagram TRANS protocols, such as UDP), you get @code{EDESTADDRREQ} instead.
en: Transport endpoint is not connected
sr: Крајња тачка преноса није повезана

note: TRANS No default destination address was set for the socket.  You get this TRANS error when you try to transmit data over a connectionless socket, TRANS without first specifying a destination for the data with @code{connect}.
en: Destination address required
sr: Адреса одредишта је захтевана

note: TRANS The socket has already been shut down.
en: Cannot send after transport endpoint shutdown
sr: Не могу да пошаљем након гашења крајње тачке преноса

en: Too many references: cannot splice
sr: Превише упута: не могу да сплетем

note: TRANS A socket operation with a specified timeout received no response during TRANS the timeout period.
en: Connection timed out
sr: Истекло је време везе

note: TRANS A remote host refused to allow the network connection (typically because TRANS it is not running the requested service).
en: Connection refused
sr: Веза је одбијена

note: TRANS Too many levels of symbolic links were encountered in looking up a file name. TRANS This often indicates a cycle of symbolic links.
en: Too many levels of symbolic links
sr: Превише нивоа симболичких веза

note: TRANS Filename too long (longer than @code{PATH_MAX}; @pxref{Limits for TRANS Files}) or host name too long (in @code{gethostname} or TRANS @code{sethostname}; @pxref{Host Identification}).
en: File name too long
sr: Назив датотеке је предуг

note: TRANS The remote host for a requested network connection is down.
en: Host is down
sr: Домаћин је пао

en: No route to host
sr: Нема путање до рачунара

note: TRANS Directory not empty, where an empty directory was expected.  Typically, TRANS this error occurs when you are trying to delete a directory.
en: Directory not empty
sr: Директоријум није празан

note: TRANS The file quota system is confused because there are too many users. TRANS @c This can probably happen in a GNU system when using NFS.
en: Too many users
sr: Превише корисника

note: TRANS The user's disk quota was exceeded.
en: Disk quota exceeded
sr: Квота диска је премашена

note: TRANS This indicates an internal confusion in the TRANS file system which is due to file system rearrangements on the server host TRANS for NFS file systems or corruption in other file systems. TRANS Repairing this condition usually requires unmounting, possibly repairing TRANS and remounting the fi
en: Stale file handle
sr: Ручка датотеке загушења

note: TRANS An attempt was made to NFS-mount a remote file system with a file name that TRANS already specifies an NFS-mounted file. TRANS (This is an error on some operating systems, but we expect it to work TRANS properly on @gnuhurdsystems{}, making this error code impossible.)
en: Object is remote
sr: Објекат је удаљени

note: TRANS This is used by the file locking facilities; see TRANS @ref{File Locks}.  This error is never generated by @gnuhurdsystems{}, but TRANS it can result from an operation to an NFS server running another TRANS operating system.
en: No locks available
sr: Закључавање није доступно

note: TRANS This indicates that the function called is TRANS not implemented at all, either in the C library itself or in the TRANS operating system.  When you get this error, you can be sure that this TRANS particular function will always fail with @code{ENOSYS} unless you TRANS install a new version of 
en: Function not implemented
sr: Функција није примењена

note: TRANS While decoding a multibyte character the function came along an invalid TRANS or an incomplete sequence of bytes or the given wide character is invalid.
en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
sr: Неисправан или непотпун мултибајт или широк знак

en: Bad message
sr: Лоша порука

en: Identifier removed
sr: Одредник је уклоњен

en: Multihop attempted
sr: Мултискок је покушан

en: No data available
sr: Нема доступних података

en: Link has been severed
sr: Веза је раскинута

en: No message of desired type
sr: Нема поруке жељене врсте

en: Out of streams resources
sr: Нема више изворишта токова

en: Device not a stream
sr: Уређај није ток

en: Value too large for defined data type
sr: Вредност је превелика за дефинисану врсту података

en: Protocol error
sr: Грешка протокола

en: Timer expired
sr: Одбројавач је истекао

note: TRANS An asynchronous operation was canceled before it TRANS completed.  @xref{Asynchronous I/O}.  When you call @code{aio_cancel}, TRANS the normal result is for the operations affected to complete with this TRANS error; @pxref{Cancel AIO Operations}.
en: Operation canceled
sr: Радња је отказана

en: Owner died
sr: Власник је умро (Бог да му душу прости)

en: State not recoverable
sr: Стање није поправљиво

en: Interrupted system call should be restarted
sr: Прекинути позив система треба поново бити покренут

en: Channel number out of range
sr: Број канала је ван опсега

en: Level 2 not synchronized
sr: Ниво 2 није усаглашен

en: Level 3 halted
sr: Ниво 3 је заустављен

en: Level 3 reset
sr: Ниво 3 је поново постављен

en: Link number out of range
sr: Број везе је ван опсега

en: Protocol driver not attached
sr: Управљач протокола није прикачен

en: No CSI structure available
sr: Није доступна „CSI“ структура

en: Level 2 halted
sr: Ниво 2 је заустављен

en: Invalid exchange
sr: Неисправна размена

en: Invalid request descriptor
sr: Неисправан описник захтева

en: Exchange full
sr: Размена је пуна

en: No anode
sr: Нема аноде

en: Invalid request code
sr: Неисправан код захтева

en: Invalid slot
sr: Неисправан утор

en: File locking deadlock error
sr: Грешка чврстог катанца закључавања датотеке

en: Bad font file format
sr: Лош формат датотеке словног лика

en: Machine is not on the network
sr: Рачунар није на мрежи

en: Package not installed
sr: Пакет није инсталиран

en: Advertise error
sr: Грешка обавести

en: Srmount error
sr: Грешка ср-монтирања

en: Communication error on send
sr: Грешка комуникације при слању

en: RFS specific error
sr: Грешка „RFS“-у специфична

en: Name not unique on network
sr: Назив није јединствен на мрежи

en: File descriptor in bad state
sr: Описник датотеке је у лошем стању

en: Remote address changed
sr: Удаљена адреса је измењена

en: Can not access a needed shared library
sr: Не могу да приступим потребној дељено библиотеци

en: Accessing a corrupted shared library
sr: Приступам оштећеној дељеној библиотеци

en: .lib section in a.out corrupted
sr: одељак „.lib“ у „a.out“ је оштећен

en: Attempting to link in too many shared libraries
sr: Покушавам да повежем у превише дељених библиотека

en: Cannot exec a shared library directly
sr: Не могу непосредно да извршим дељену библиотеку

en: Streams pipe error
sr: Грешка спојке токова

en: Structure needs cleaning
sr: Структури је потребно чишћење

en: Not a XENIX named type file
sr: Није „XENIX“ именована датотека врсте

en: No XENIX semaphores available
sr: Нису доступни „XENIX“ сигнализатори

en: Is a named type file
sr: Јесте именована датотека врсте

en: Remote I/O error
sr: Удаљена У/И грешка

en: No medium found
sr: Нисам пронашао медијум

en: Wrong medium type
sr: Погрешна врста медијума

en: Required key not available
sr: Захтеван кључ није доступан

en: Key has expired
sr: Кључ је истекао

en: Key has been revoked
sr: Кључ је опозван

en: Key was rejected by service
sr: Кључ је одбијен услугом

en: Operation not possible due to RF-kill
sr: Радња није могућа због „RF-kill“

en: Memory page has hardware error
sr: Страница меморије има хардверску грешку

en: RPC struct is bad
sr: „RPC“ структура је лоша

note: TRANS The file was the wrong type for the TRANS operation, or a data file had the wrong format. TRANS TRANS On some systems @code{chmod} returns this error if you try to set the TRANS sticky bit on a non-directory file; @pxref{Setting Permissions}.
en: Inappropriate file type or format
sr: Неодговарајућа врста датотеке или формат

en: RPC bad procedure for program
sr: „RPC“ лош поступак за програм

en: Authentication error
sr: Грешка потврђивања идентитета

note: TRANS On @gnuhurdsystems{}, opening a file returns this error when the file is TRANS translated by a program and the translator program dies while starting TRANS up, before it has connected to the file.
en: Translator died
sr: Преводилац је загин'о (човек је жив, ово је за програм)

en: RPC version wrong
sr: „RPC“ издање је погрешно

note: TRANS You did @strong{what}?
en: You really blew it this time
sr: Стварно сте га ... овог пута (Пијани сте???)

note: TRANS This means that the per-user limit on new process would be exceeded by TRANS an attempted @code{fork}.  @xref{Limits on Resources}, for details on TRANS the @code{RLIMIT_NPROC} limit.
en: Too many processes
sr: Превише процеса

note: TRANS This error code has no purpose.
en: Gratuitous error
sr: Поклоњена грешка (Чиме заслужена???)

note: TRANS A function returns this error when certain parameter TRANS values are valid, but the functionality they request is not available. TRANS This can mean that the function does not implement a particular command TRANS or option value or flag bit at all.  For functions that operate on some TRANS ob
en: Not supported
sr: Није подржано

en: RPC program version wrong
sr: Издање „RPC“ програма је погрешно

note: TRANS On @gnuhurdsystems{}, servers supporting the @code{term} protocol return TRANS this error for certain operations when the caller is not in the TRANS foreground process group of the terminal.  Users do not usually see this TRANS error because functions such as @code{read} and @code{write} trans
en: Inappropriate operation for background process
sr: Неодговарајућа радња за позадински процес

note: TRANS Go home and have a glass of warm, dairy-fresh milk. TRANS @c Okay.  Since you are dying to know, I'll tell you. TRANS @c This is a joke, obviously.  There is a children's song which begins, TRANS @c "Old McDonald had a farm, e-i-e-i-o."  Every time I see the (real) TRANS @c errno macro EIO, I 
en: Computer bought the farm
sr: Рачунар је отишао у вечна ловишта

note: TRANS In @theglibc{}, this is another name for @code{EAGAIN} (above). TRANS The values are always the same, on every operating system. TRANS TRANS C libraries in many older Unix systems have @code{EWOULDBLOCK} as a TRANS separate error code.
en: Operation would block
sr: Радња ће блокирати

en: Need authenticator
sr: Потребан је потврђивач идентитета

en: RPC program not available
sr: „RPC“ програм није доступан

en: cannot map pages for fdesc table
sr: не могу да мапирам странице за „fdesc“ табелу

en: cannot map pages for fptr table
sr: не могу да мапирам странице за „fptr“ табелу

en: internal error: symidx out of range of fptr table
sr: унутрашња грешка: „symidx“ је ван опсега „fptr“ табеле

en: Error in unknown error system:
sr: Грешка у непознатом систему грешке:

en: Unknown error code:
sr: Непознат ко̑д грешке:

en: Address family for hostname not supported
sr: Породица адреса за назив домаћина није подржана

en: Temporary failure in name resolution
sr: Привремени неуспех одређивања назива

en: Bad value for ai_flags
sr: Неисправна вредност за аи_опције

en: Non-recoverable failure in name resolution
sr: Непоправљива грешка при одређивању назива

en: ai_family not supported
sr: аи_породица није подржана

en: Memory allocation failure
sr: Расподела меморије није успела

en: No address associated with hostname
sr: Ниједна адреса није придружена називу домаћина

en: Name or service not known
sr: Није познат назив или сервер

en: Servname not supported for ai_socktype
sr: Назив сервера није подржан за аи_врступрикључнице

en: ai_socktype not supported
sr: аи_врстаприкључнице није подржана

en: System error
sr: Грешка система

en: Processing request in progress
sr: Захтев обрађивања је у току

en: Request canceled
sr: Захтев је отказан

en: Request not canceled
sr: Захтев није отказан

en: All requests done
sr: Сви захтеви су готови

en: Interrupted by a signal
sr: Прекинуто сигналом

en: Parameter string not correctly encoded
sr: Ниска параметра није исправно кодирана

en: Result too large for supplied buffer
sr: Резултат је превелик за достављену међумеморију

en: CPU ISA level is lower than required
sr: ИСА ниво процесора је нижи од потребног

en: %s is for unknown machine %d.
sr: „%s“ је за непознат рачунар %d.

en: rebuild shared object with IBT support enabled
sr: поново гради дељени објекат са укљученом „IBT“ подршком

en: rebuild shared object with SHSTK support enabled
sr: поново гради дељени објекат са укљученом „SHSTK“ подршком

en: can't disable IBT
sr: не могу да искључим „IBT“

en: can't disable SHSTK
sr: не могу да искључим „SHSTK“

en: %s: size overflow
sr: %s: прекорачење величине

en: %s: Memory exhausted
sr: %s: Меморија је потрошена

en: %s: setenv: %s
sr: %s: постављам окружење: %s

en: %s: unknown timezone '%s': %s
sr: %s: непозната временска зона „%s“: %s

en: has characters other than ASCII alphanumerics, '-' or '+'
sr: има друге знакове осим АСКРИ алфанумеричке, - или +

en: has fewer than 3 characters
sr: има мање од 3 знака

en: has more than 6 characters
sr: има више од 6 знакова

en: %s: warning: zone "%s" abbreviation "%s" %s
sr: %s: упозорње: зона „%s“ скраћење „%s“ %s

en: %s: usage: %s OPTIONS TIMEZONE ...
    Options include:
      -c [L,]U   Start at year L (default -500), end before year U (default 2500)
      -t [L,]U   Start at time L, end before time U (in seconds since 1970)
      -i         List transitions briefly (format is experimental)
      -v         List transitions verbosely
      -V         List transitions a bit less verbosely
      --help     Output this help
      --version  Output version info
    
    Report bugs to %s.
sr: %s: коришћење: %s ОПЦИЈЕ ВРЕМЕНСКА_ЗОНА ...
    У опције спадају:
      -c [L,]U   Почиње године L (основно -500), и пре године U (основно 2500)
      -t [L,]U   Почиње у време L, завршава пре времена U (у секундама све до 1970)
      -i         Кратко исписује прелазе (формат је пробни)
      -v         Опширно исписује прелазе
      -V         Исписује прелазе мало опширније
      --help     Исписује ову помоћ
      --version  Испсиује податке о издању
    
    Грешке пријавите на „%s“.

en: %s: wild -c argument %s
sr: %s: дивљи „-c“ аргумент %s

en: %s: wild -t argument %s
sr: %s: дивљи „-t“ аргумент %s

en:  (gmtime failed)
sr:  („gmtime“ није успело)

en:  (localtime failed)
sr:  („localtime“ није успело)

en: %s: Memory exhausted: %s
sr: %s: Меморија је потрошена: %s

en: size overflow
sr: прекорачење величине

en: integer overflow
sr: прекорачење целог броја

en: command line
sr: линија наредби

en: standard input
sr: стандардни улаз

en: "%s", line %<PRIdMAX>:
sr: „%s“, ред %<PRIdMAX>:

en:  (rule from "%s", line %<PRIdMAX>)
sr:  (правило из „%s“, ред %<PRIdMAX>)

en: warning:
sr: упозорење:

en: %s: usage is %s [ --version ] [ --help ] [ -v ] \
    	[ -b {slim|fat} ] [ -d directory ] [ -l localtime ] [ -L leapseconds ] \
    	[ -p posixrules ] [ -r '[@lo][/@hi]' ] [ -R '@hi' ] \
    	[ -t localtime-link ] \
    	[ filename ... ]
    
    Report bugs to %s.
sr: %s: коришћење је %s [ --version ] [ --help ] [ -v ] \
    	[ -b {slim|fat} ] [ -d директоријум ] [ -l локално_време ] [ -L секунде_преступа ] \
    	[ -p посикс_правила ] [ -r '[@lo][/@hi]' ] [ -R '@hi' ] \
    	[ -t веза-локалног_времена ] \
    	[ назив_датотеке ... ]
    
    Грешке пријавите на „%s“.

en: %s: Can't chdir to %s: %s
sr: %s: Не могу да променим директоријум у „%s“: %s

en: "Link %s %s" is part of a link cycle
sr: „Веза %s %s“ је део циклуса везе

en: link %s targets itself
sr: веза „%s“ циља на себе

en: link %s targeting link %s mishandled by pre-2023 zic
sr: пре-2023 zic је лоше одрадио везу „%s“ која циља на везу „%s“

en: link %s targeting link %s
sr: веза „%s“ циља на везу „%s“

en: wild compilation-time specification of zic_t
sr: дивља спецификација времена превођења за „zic_t“

en: incompatible -b options
sr: несагласне „-b“ опције

en: invalid option: -b '%s'
sr: неисправна опција: -b „%s“

en: %s: More than one -d option specified
sr: %s: Наведено је више од једне „-d“ опције

en: %s: More than one -l option specified
sr: %s: Наведено је више од једне „-l“ опције

en: %s: More than one -p option specified
sr: %s: Наведено је више од једне „-p“ опције

en: %s: More than one -t option specified
sr: %s: Наведено је више од једне „-t“ опције

en: -y ignored
sr: „-y“ је занемарено

en: %s: More than one -L option specified
sr: %s: Наведено је више од једне „-L“ опције

en: %s: More than one -r option specified
sr: %s: Наведено је више од једне „-r“ опције

en: %s: invalid time range: %s
sr: %s: неисправан временски опсег: %s

en: %s: invalid time: %s
sr: %s: неисправно време: %s

en: -s ignored
sr: „-s“ је занемарено

en: %s: -R time exceeds -r cutoff
sr: %s: „-R time“ премашује „-r cutoff“

en: empty file name
sr: празан назив датотеке

en: file name '%s' begins with '/'
sr: назив датотеке „%s“ почиње са /

en: file name '%s' contains '%.*s' component
sr: назив датотеке „%s“ садржи „%.*s“ састојак

en: file name '%s' component contains leading '-'
sr: састојак назива датотеке „%s“ садржи водећи -

en: file name '%s' contains overlength component '%.*s...'
sr: назив датотеке „%s“ садржи предугачак састојак „%.*s...“

en: file name '%s' contains byte '%c'
sr: назив датотеке „%s“ садржи бајт „%c“

en: file name '%s' contains byte '\%o'
sr: назив датотеке „%s“ садржи бајт „\%o“

en: %s: Can't create %s/%s: %s
sr: %s: Не могу да направим „%s/%s“: %s

en: %s: rename to %s/%s: %s
sr: %s: преименујем у „%s/%s“: %s

en: %s: Can't remove %s/%s: %s
sr: %s: Не могу да уклоним „%s/%s“: %s

en: %s: Can't link %s/%s to %s/%s: %s
sr: %s: Не могу да вежем „%s/%s“ на „%s/%s“: %s

en: symbolic link used because hard link failed: %s
sr: симболичка веза је коришћена јер чврста веза није успела: %s

en: %s: Can't read %s/%s: %s
sr: %s: Не могу да прочитам „%s/%s“: %s

en: copy used because hard link failed: %s
sr: умножак је коришћен јер чврста веза није успела: %s

en: copy used because symbolic link failed: %s
sr: умножак је коришћен јер симболичка веза није успела: %s

en: same rule name in multiple files
sr: исти назив правила у више датотека

en: %s in ruleless zone
sr: „%s“ у зони без правила

en: input error
sr: грешка улаза

en: unterminated line
sr: неокончан ред

en: NUL input byte
sr: ПРАЗАН бајт улаза

en: line too long
sr: ред је предуг

en: %s: Can't open %s: %s
sr: %s: Не могу да отворим „%s“: %s

en: input line of unknown type
sr: улазни ред непознате врсте

en: expected continuation line not found
sr: нисам нашао очекивани ред настављања

en: fractional seconds rejected by pre-2018 versions of zic
sr: разломачке секунде су одбацила пре-2018 издања „zic“-а

en: time overflow
sr: прекорачење времена

en: values over 24 hours not handled by pre-2007 versions of zic
sr: вредностима преко 24 часова не могу да раде пре-2007 издања „zic“-а

en: invalid saved time
sr: неисправно сачувано време

en: wrong number of fields on Rule line
sr: погрешан број поља у реду Правила

en: Invalid rule name "%s"
sr: Неисправан назив правила „%s“

en: wrong number of fields on Zone line
sr: погрешан број поља у реду Зона

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
sr: Ред „Зона %s“ и опција „-l“ се узајамно искључују

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
sr: Ред „Зона %s“ и опција „-p“ се узајамно искључују

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %<PRIdMAX>)
sr: двоструки назив зоне „%s“ (датотека „%s“, ред %<PRIdMAX>)

en: wrong number of fields on Zone continuation line
sr: погрешан број поља у реду настављања Зоне

en: invalid UT offset
sr: неисправан „UT“ померај

en: invalid abbreviation format
sr: неисправан формат скраћења

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
sr: Време завршетка реда настављања Зоне није после времена завршетка претходног реда

en: format '%s' not handled by pre-2015 versions of zic
sr: форматом „%s“ не могу да раде издања „zic“-а од пре 2015. године

en: invalid leaping year
sr: неисправна преступна година

en: invalid month name
sr: неисправан назив месеца

en: invalid day of month
sr: неисправан дан у месецу

en: time too small
sr: време је премало

en: time too large
sr: време је превелико

en: invalid time of day
sr: неисправно време дана

en: leap second precedes Epoch
sr: секунда преступа претходи Епоси

en: wrong number of fields on Leap line
sr: погрешан број поља у реду преступа

en: invalid Rolling/Stationary field on Leap line
sr: неисправно променљиво/непроменљиво поље у реду преступа

en: invalid CORRECTION field on Leap line
sr: неисправно поље ИСПРАВКА у реду преступа

en: wrong number of fields on Expires line
sr: погрешан број поља у реду Истиче

en: multiple Expires lines
sr: више редова Истиче

en: wrong number of fields on Link line
sr: погрешан број поља у реду Веза

en: blank TARGET field on Link line
sr: празно поље МЕТЕ у реду Везе

en: FROM year "%s" is obsolete; treated as %d
sr: ОД године „%s“ је застарело; сматра се као %d

en: invalid starting year
sr: неисправна почетна година

en: invalid ending year
sr: неисправна завршна година

en: starting year greater than ending year
sr: почетна година је већа од завршне године

en: year type "%s" is unsupported; use "-" instead
sr: врста године „%s“ није подржана; зато користите „-“

en: invalid weekday name
sr: неисправан назив дана у недељи

en: reference clients mishandle more than %d transition times
sr: клијенти упуте су промашени више од %d пута прелаза

en: pre-2014 clients may mishandle more than 1200 transition times
sr: пре-2014 клијенти могу промашити више од 1200 пута прелаза

en: %s: pre-2021b clients may mishandle leap second expiry
sr: %s: пре-2021b клијенти могу промашити истек секунде преступа

en: %s: pre-2021b clients may mishandle leap second table truncation
sr: %s: пре-2021b клијенти могу промашити скраћење табеле секунде преступа

en: too many transition times
sr: превише времена прелаза

en: %%z UT offset magnitude exceeds 99:59:59
sr: %%z „UT“ магнитуда помераја премашује 99:59:59

en: no proleptic TZ string for zone
sr: нема преурањене TZ ниске за зону

en: %s: pre-%d clients may mishandle distant timestamps
sr: %s: пре-%d клијенти могу промашити далеке временске ознаке

en: two rules for same instant
sr: два правила за исти тренутак

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
sr: не могу да одредим скраћеницу временске зоне за коришћење одмах након „до“ времена

en: UT offset out of range
sr: „UT“ померај је ван опсега

en: too many local time types
sr: превише врсти локалног времена

en: too many leap seconds
sr: превише секунди преступа

en: Rolling leap seconds not supported with -r
sr: Покретне секунде преступа нису подржане са „-r“

en: Leap seconds too close together
sr: Секунде преступа су превише близу

en: last Leap time does not precede Expires time
sr: последње време преступа не претходи времену истека

en: "%s" is undocumented; use "last%s" instead
sr: „%s“ није документовано; зато користите „last%s“

en: "%s" is ambiguous in pre-2017c zic
sr: „%s“ је нејасно у „pre-2017c zic“-у

en: Odd number of quotation marks
sr: Непаран број знакова наводника

en: Too many input fields
sr: Превише улазних поља

en: use of 2/29 in non leap-year
sr: коришћење 29.02. у непреступној години

en: rule goes past start/end of month; will not work with pre-2004 versions of zic
sr: правило иде кроз почетак/крај месеца; неће радити са пре--2004 издањима „zic“-а

en: time zone abbreviation has fewer than 3 characters
sr: скраћеница временске зоне има мање од 3 знака

en: time zone abbreviation has too many characters
sr: скраћеница временске зоне има превише знакова

en: time zone abbreviation differs from POSIX standard
sr: скраћеница временске зоне се разликује од ПОСИКС стандарда

en: too many, or too long, time zone abbreviations
sr: превише, или су прекратке, скраћенице временске зоне

en: %s: Can't create directory %s: %s
sr: %s: Не могу да направим директоријум „%s“: %s
