libc 2.31.9000 - en to eo translation catalogue (827 entries)

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
eo: %.*s: Parametro en ARGP_HELP_FMT postulas valoron

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
eo: %.*s: Nekonata parametro en ARGP_HELP_FMT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
eo: Rubaĵo en ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
eo: (Endaj aŭ eblaj argumentoj por longaj opcioj ankaŭ endas aŭ eblas por
    iuj korespondaj mallongaj opcioj.)

en: Usage:
eo: Uzmaniero:

en:   or:
eo:        aŭ:

en:  [OPTION...]
eo:  [OPCIO...]

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
eo: Tajpu «%s --help» aŭ «%s --usage» por pli da informoj.

en: Report bugs to %s.
eo: Raportu programmisojn al <%s>.

en: Give this help list
eo: montri ĉi tiun helptekston

en: Give a short usage message
eo: montri mallongan uzmanieran mesaĝon

en: NAME
eo: NOMO

en: Set the program name
eo: agordi la programnomon

en: SECS
eo: SEKUNDOJ

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
eo: paŭzi por SEKOJ sekundoj (defaŭlte 3600)

en: Print program version
eo: montri programversion

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
eo: (**Programmiso**) Ne konas sian version!?

en: %s: Too many arguments
eo: %s: tro da argumentoj

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
eo: (**Programmiso**) Opcio devus esti rekonata!?

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
eo: krei C-ĉapdosieron kiu enhavas simboldifinojn

en: Do not use existing catalog, force new output file
eo: ne aldoni al eligdosiero; anstataŭigi ĝin

en: Write output to file NAME
eo: skribi eligon al dosiero NOMO

en: Generate message catalog.
    If INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
eo:   
    Generas mesaĝan katalogon.
    Se ENIGDOSIERO estas «-», ĉefenigujo legiĝas.  Se ELIGDOSIERO estas «-», la eligo skribiĝas al ĉefeligujo.

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
eo: -o ELIGDOSIERO [ENIGDOSIERO...]
    [ELIGDOSIERO [ENIGDOSIERO...]]

en: For bug reporting instructions, please see:
    %s.
eo: Por raporti programmisojn, bonvolu legi (angle):
      %s.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
eo: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Ĉi tio estas libera programo; vidu la fontdosierojn por la kopikondiĉoj.
    Doniĝas NENIA GARANTIO; eĉ ne por KOMERCKVALITO aŭ ADEKVATECO POR IU CELO.

en: Written by %s.
eo: Verkita de %s.

en: *standard input*
eo: *ĉefenigujo*

en: cannot open input file `%s'
eo: ne eblas malfermi enigan dosieron «%s»

en: illegal set number
eo: nevalida numero de aro

en: duplicate set definition
eo: duobla difino de aro

en: this is the first definition
eo: ĉi tiu estas la unua difino

en: unknown set `%s'
eo: nekonata aro «%s»

en: invalid quote character
eo: nevalida cita signo

en: unknown directive `%s': line ignored
eo: nekonata komando '%s': linio ignoriĝas

en: duplicated message number
eo: duobla mesaĝnumero

en: duplicated message identifier
eo: duobla mesaĝnomo

en: invalid character: message ignored
eo: nevalida signo: mesaĝo ignoriĝas

en: invalid line
eo: nevalida linio

en: malformed line ignored
eo: misformita linio ignoriĝas

en: cannot open output file `%s'
eo: ne eblas malfermi eligan dosieron «%s»

en: invalid escape sequence
eo: nevalida stirkodo

en: unterminated message
eo: nefinita mesaĝo

en: while opening old catalog file
eo: dum malfermo de malnova katalogdosiero

en: conversion modules not available
eo: konvertmoduloj ne disponeblas

en: cannot determine escape character
eo: ne eblas eltrovi kodŝanĝan signon

en: Don't buffer output
eo: ne bufri eligon

en: Dump information generated by PC profiling.
eo: Eligas informojn kiuj generiĝis por profililo.

en: [FILE]
eo: [DOSIERO]

en: cannot read header
eo: ne eblas legi ĉapon

en: cannot open input file
eo: ne eblas malfermi enigan dosieron

en: invalid pointer size
eo: nevalida grando de referenco

en: Try \`%s --help' or \`%s --usage' for more information.\n
eo: Tajpu «%s --help» aŭ «%s --usage» por pli da informoj.\n

en: %s: option '%s' requires an argument.\n
eo: %s: opcio «%s» bezonas argumenton\n

en: For bug reporting instructions, please see:\\n%s.\\n
eo: Por raporti programmisojn, bonvolu legi (angle):\\n  %s.\\n

en: xtrace: unrecognized option \`$1'\n
eo: xtrace: nekonata opcio «$1»\n

en: No program name given\n
eo: Ne indikatas programnomo\n

en: executable \`$program' not found\n
eo: rulebla «$program» ne troviĝas\n

en: \`$program' is no executable\n
eo: «$program» ne ruleblas\n

en: invalid namespace
eo: nevalida nomspaco

en: invalid mode
eo: nevalida moduso

en: invalid mode parameter
eo: nevalida modusa argumento

en: Can't open cache file %s
eo: Ne eblas malfermi kaŝmemoran dosieron %s

en: mmap of cache file failed.
eo: Malsukcesis enmemorigo de kaŝmemora dosiero.

en: File is not a cache file.
eo: Dosiero ne estas kaŝmemora dosiero.

en: %d libs found in cache `%s'
eo: %d bibliotekoj troviĝis en kaŝmemoro '%s'

en: Can't create temporary cache file %s
eo: Ne eblas krei provizoran kaŝmemoran dosieron %s

en: Writing of cache data failed
eo: Malsukcesis skribado de kaŝmemoraj datumoj

en: Changing access rights of %s to %#o failed
eo: Malsukcesis ŝanĝi la atingpermesojn por %s al %#o

en: Renaming of %s to %s failed
eo: Malsukcesis alinomi %s al %s

en: error while loading shared libraries
eo: eraro dum ŝargo de komunaj bibliotekoj

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
eo: **PROGRAMMISO** en dinamika bindilo!!!

en: cannot create scope list
eo: ne eblas krei ampleksliston

en: shared object not open
eo: komuna objekto ne estas malferma

en: cannot create capability list
eo: ne eblas krei mandatliston

en: cannot allocate name record
eo: mankas sufiĉa memoro por nomrikordo

en: cannot create cache for search path
eo: ne eblas krei kaŝmemoron por serĉpado

en: cannot stat shared object
eo: malsukcesis eltrovi statinformon pri komuna objekto

en: cannot read file data
eo: ne eblas legi dosierdatumojn

en: cannot close file descriptor
eo: ne eblas fermi dosierpriaĵon

en: file too short
eo: dosiero tro mallongas

en: invalid ELF header
eo: nevalida ELF-ĉapo

en: internal error
eo: **interna programmiso**

en: wrong ELF class: ELFCLASS64
eo: malĝusta ELF-klaso: ELFCLASS64

en: wrong ELF class: ELFCLASS32
eo: malĝusta ELF-klaso: ELFCLASS32

en: cannot open shared object file
eo: ne eblas malfermi komunan objektdosieron

en: invalid mode for dlopen()
eo: nevalida moduso por 'dlopen()'

en: Print cache
eo: eligi kaŝmemoron

en: Generate verbose messages
eo: eligi detalajn mesaĝojn

en: Don't build cache
eo: ne krei kaŝmemoron

en: Don't update symbolic links
eo: ne ĝisdatigi simbolajn ligojn

en: Change to and use ROOT as root directory
eo: ŝanĝi al RADIKO kaj uzi ĝin kiel radikan dosierujon

en: ROOT
eo: RADIKO

en: CACHE
eo: KAŜMEMORO

en: Use CACHE as cache file
eo: uzi KAŜMEMOROn kiel kaŝmemoran dosieron

en: CONF
eo: AGORDDOSIERO

en: Use CONF as configuration file
eo: uzi AGORDDOSIEROn kiel agordan dosieron

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
eo: nur trakti dosierujojn kiuj indikatas en komandlinio; ne krei kaŝmemoron

en: Manually link individual libraries.
eo: mane ligi individuajn bibliotekojn

en: FORMAT
eo: ARANĜO

en: Format to use: new (default), old, or compat
eo: uzenda aranĝo: 'new' (nova, defaŭlte), 'old' (malnova), aŭ 'compat' (kongrua)

en: Ignore auxiliary cache file
eo: ignori neĉefan kaŝmemoran dosieron

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
eo:   
    Agordas la dinamika bindilo.

en: Path `%s' given more than once
eo: pado '%s' indikatas plurfoje

en: Can't stat %s
eo: malsukcesis eltrovi statinformon pri %s

en: Can't stat %s
eo: malsukcesis eltrovi statinformon pri %s

en: %s is not a symbolic link
eo: %s ne estas simbola ligo

en: Can't unlink %s
eo: ne eblas malligi %s

en: Can't link %s to %s
eo: ne eblas ligi %s al %s

en:  (changed)
eo:  (ŝanĝiĝis)

en:  (SKIPPED)
eo:  (TRANSSALTITA)

en: Can't find %s
eo: malsukcesis trovi %s

en: Cannot lstat %s
eo: malsukcesis eltrovi statinformon pri %s

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
eo: Dosiero %s ignoriĝis ĉar ĝi ne estas normala dosiero.

en:  (from %s:%d)
eo:  (elde %s:%d)

en: Can't open directory %s
eo: ne eblas malfermi dosierujon %s

en: Input file %s not found.
eo: Eniga dosiero %s ne troviĝas.

en: Cannot stat %s
eo: malsukcesis eltrovi statinformon pri %s

en: libc6 library %s in wrong directory
eo: libc6-biblioteko %s estas en malĝusta dosierujo

en: Warning: ignoring configuration file that cannot be opened: %s
eo: Averto: ignoriĝas agorda dosiero kiu ne malfermeblas: %s

en: memory exhausted
eo: mankas sufiĉa memoro

en: %s:%u: cannot read directory %s
eo: %s:%u: ne eblas legi dosierujon %s

en: relative path `%s' used to build cache
eo: uziĝas relativa pado '%s' por krei kaŝmemoron

en: Can't chdir to /
eo: malsukcesis ŝanĝi aktualan dosierujon al «/»

en: Can't open cache file directory %s
eo: malsukcesis malfermi kaŝmemoran dosierujon %s

en: Written by %s and %s.
eo: Verkita de %s kaj %s.

en: ldd: option \`$1' is ambiguous
eo: ldd: opcio «-$1» estas plursenca

en: unrecognized option
eo: nekonata opcio

en: Try \`ldd --help' for more information.
eo: Tajpu «ldd --help» por pli da informoj.

en: missing file arguments
eo: mankas dosieraj argumentoj

note: TRANS This is a ``file doesn't exist'' error TRANS for ordinary files that are referenced in contexts where they are TRANS expected to already exist.
en: No such file or directory
eo: Dosiero aŭ dosierujo ne ekzistas

en: not regular file
eo: ne estas normala dosiero

en: warning: you do not have execution permission for
eo: averto: vi ne havas permeson ruli

en: 	not a dynamic executable
eo:     ne estas dinamika rulebla dosiero

en: exited with unknown exit code
eo: finis kun nekonata elirstato

en: error: you do not have read permission for
eo: eraro: vi ne havas permeson legi

en: cannot find program header of process
eo: ne eblas trovi programĉapon de procezo

en: cannot read program header
eo: ne eblas legi programĉapon

en: cannot read dynamic section
eo: ne eblas legi dinamikan sekcion

en: cannot read r_debug
eo: ne eblas legi 'r_debug'

en: cannot read program interpreter
eo: ne eblas legi programinterpretilon

en: cannot read link map
eo: ne eblas legi ligojmapon

en: cannot read object name
eo: ne eblas legi objektnomon

en: cannot allocate buffer for object name
eo: mankas sufiĉa memoro por objektnoma bufro

en: invalid process ID '%s'
eo: nevalida indiko de procezo: '%s'

en: cannot open %s
eo: ne eblas malfermi %s

en: cannot open %s/task
eo: ne eblas malfermi %s/task

en: cannot prepare reading %s/task
eo: ne eblas prepari legado de %s/task

en: cannot get information about process %lu
eo: ne eblas ekhavi informon pri procezo %lu

en: process %lu is no ELF program
eo: procezo %lu ne estas ELF-programo

en: file %s is truncated
eo: dosiero %s trunkiĝis

en: more than one dynamic segment
eo: pli ol unu dinamika segmento

en: Cannot fstat file %s.
eo: Malsukcesis eltrovi statinformon pri %s.

en: File %s is empty, not checked.
eo: Dosiero %s vakas; ne kontroliĝas.

en: File %s is too small, not checked.
eo: Dosiero %s tro malgrandas; ne kontroliĝas.

en: Cannot mmap file %s.
eo: Malsukcesis meti tutan dosieron %s en memoro.

en: Usage: sln src dest|file
eo: Uzmaniero:  sln ORIGINO CELO|DOSIERO

en: %s: file open error: %m
eo: %s: malsukcesis malfermi dosieron: %m

en: No target in line %d
eo: Mankas celo en linio %d

en: %s: destination must not be a directory
eo: %s: celo ne povas esti dosierujo

en: %s: failed to remove the old destination
eo: %s: malsukcesis forigi la malnovan celon

en: %s: invalid destination: %s
eo: %s: nevalida celo: %s

en: Invalid link from "%s" to "%s": %s
eo: Nevalida ligo de «%s» al «%s»: %s

en: Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding\nshort options.\n
eo: Endaj argumentoj por longaj opcioj ankaŭ endas por korespondaj mallongaj opcioj.\n

en: %s: option requires an argument -- '%s'\n
eo: %s: opcio bezonas argumenton -- «%s»\n

en: %s: option is ambiguous; possibilities:
eo: %s: opcio estas plursenca; eblaĵoj estas:

en: Written by %s.\n
eo: Verkita de %s.\n

en: %s: unrecognized option '%c%s'\n
eo: %s: nekonata opcio «%c%s»\n

en: cannot open output file
eo: ne eblas malfermi eligan dosieron

en: error while closing input `%s'
eo: eraro dum fermado de enigo «%s»

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
eo: nekompleta signo aŭ sekvenco je fino de bufro

en: error while reading the input
eo: eraro dum legado de enigo

en: unable to allocate buffer for input
eo: mankas sufiĉa memoro por eniga bufro

en: Input/Output format specification:
eo: Indiko de en-eliga aranĝo:

en: encoding of original text
eo: kodo de la eniga teksto

en: encoding for output
eo: kodo por la eligo

en: Information:
eo: Informo:

en: list all known coded character sets
eo: listigi ĉiujn konatajn signarnomojn

en: Output control:
eo: Stiro de eligo:

en: omit invalid characters from output
eo: forlasi nevalidajn signojn de eligo

en: FILE
eo: DOSIERO

en: output file
eo: skribi la eligon al ĉi tiu dosiero

en: suppress warnings
eo: forlasi avertojn

en: print progress information
eo: montri informon pri progreso

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
eo:   
    Konvertas la kodon de indikataj dosieroj de iu al alia.

en: [FILE...]
eo: [DOSIERO...]

en: failed to start conversion processing
eo: malsukcesis startigi konvertan procezadon

en: conversions from `%s' and to `%s' are not supported
eo: konvertoj el «%s» kaj al «%s» ne subtenatas

en: conversion from `%s' is not supported
eo: konverto el «%s» ne subtenatas

en: conversion to `%s' is not supported
eo: konverto al «%s» ne subtenatas

en: conversion from `%s' to `%s' is not supported
eo: konverto el «%s» al «%s» ne subtenatas

en: conversion stopped due to problem in writing the output
eo: konverto haltis kaŭze de problemo je skribado de eligo

en: internal error (illegal descriptor)
eo: **interna programmiso** (nevalida dosiernumero)

en: unknown iconv() error %d
eo: nekonata eraro %d de 'iconv()'

en: The following list contains all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
eo: La sekva listo enhavas ĉiujn konatajn signarenkodigojn.  Tiu ne signifas
    ke ĉiuj kombinoj de ĉi tiuj nomoj uzeblas kiel ekdea kaj cela enkodigo.
    Signaroj povas esti listigitaj sub diversaj nomoj.

en: [DIR...]
eo: [DOSIERUJO...]

en: Prefix used for all file accesses
eo: vojprefikso por ĉiuj dosieratingoj

en: cannot generate output file
eo: ne eblas generi eligan dosieron

en: rcmd: Cannot allocate memory
eo: rcmd: Mankas sufiĉa memoro

en: lstat failed
eo: malsukcesis eltrovi statinformon

en: cannot open
eo: ne eblas malfermi

en: fstat failed
eo: malsukcesis eltrovi statinformon

en: out of memory
eo: mankas sufiĉa memoro

en: invalid definition
eo: nevalida difino

en: bad argument
eo: misa argumento

en: duplicate definition of <%s>
eo: duobla difino de <%s>

en: value for <%s> must be 1 or greater
eo: valoro por <%s> devas esti 1 aŭ pli granda

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
eo: valoro de <%s> devas esti egala aŭ pli granda ol la valoro de <%s>

en: argument to <%s> must be a single character
eo: argumento de <%s> devas esti ununura signo

en: syntax error in %s definition: %s
eo: sintakseraro en %s-difino: %s

en: no symbolic name given
eo: ne indikatas simbola nomo

en: invalid encoding given
eo: nevalida kodo indikatas

en: too few bytes in character encoding
eo: tro malmultaj da bajtoj en signokodo

en: too many bytes in character encoding
eo: tro multaj da bajtoj en signokodo

en: no symbolic name given for end of range
eo: ne indikatas simbola nomo por fino de gamo

en: value for %s must be an integer
eo: valoro por %s devas esti entjero

en: %s: error in state machine
eo: %s: **interna programmiso** en statmaŝino

en: %s: premature end of file
eo: %s: trofrua fino de dosiero

en: unknown character `%s'
eo: nekonata signo «%s»

en: invalid names for character range
eo: nevalidaj nomoj por signogamo

en: hexadecimal range format should use only capital characters
eo: deksesuma gamo devus uzi nur majusklajn signojn

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
eo: <%s> kaj <%s> estas nevalidaj nomoj por gamo

en: upper limit in range is smaller than lower limit
eo: suba limo en gamo pli grandas ol supra limo

en: %s: syntax error
eo: %s: sintakseraro

en: symbol `%s' has the same encoding as
eo: simbolo «%s» havas la saman kodon kiel

en: symbol `%s'
eo: simbolo «%s»

en: %s: more than one 'else'
eo: %s: pli ol unu 'else'

en: internal error in %s, line %u
eo: **interna programmiso** en %s, linio %u

en: premature end of `translit_ignore' definition
eo: trofrua fino de difino de 'translit_ignore'

en: syntax error
eo: sintakseraro

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
eo: %s: nevalida stirkodo en kampo '%s'

en: unterminated symbolic name
eo: nefinita simbola nomo

en: illegal escape sequence at end of string
eo: nevalida stirkodo je fino de signoĉeno

en: unterminated string
eo: nefinita signoĉeno

en: unknown name "%s"
eo: nekonata nomo "%s"

en: <warnings>
eo: <avertoj>

en: cannot write output files to `%s'
eo: ne eblas skribi eligajn dosierojn al '%s'

en: cannot create output path '%s': %s
eo: ne eblas krei eligan padon '%s': %s

en: cannot create temporary file: %s
eo: malsukcesis krei provizoran dosieron %s

en: Adding %s
eo: Aldoniĝas %s

en: stat of "%s" failed: %s: ignored
eo: malsukcesis eltrovi statinformon pri '%s': %s -- ignoriĝas

en: "%s" is no directory; ignored
eo: '%s' ne estas dosierujo -- ignoriĝas

en: cannot open directory "%s": %s: ignored
eo: ne eblas malfermi dosierujon '%s': %s -- ignoriĝas

en: too many arguments
eo: tro multaj argumentoj

en: needs to be installed setuid `root'
eo: necesas ĝin instali kun 'setuid root'

en: memory is consistent, library is buggy
eo: memoro bonas; biblioteko enhavas programmisojn

en: memory clobbered before allocated block
eo: memoro surskribiĝis antaŭ rezervita bloko

en: memory clobbered past end of allocated block
eo: memoro surskribiĝis post rezervita bloko

en: block freed twice
eo: bloko liberiĝis dufoje

en: bogus mcheck_status, library is buggy
eo: malvalida 'mcheck_status'; biblioteko enhavas programmisojn

en: %s: option '%s' requires an argument\n
eo: %s: opcio «%s» bezonas argumenton\n

en: memusage: option \`${1##*=}' is ambiguous
eo: memusage: opcio «${1##*=}» estas plursenca

en: memusage: unrecognized option \`$1'
eo: memusage: nekonata opcio «$1»

en: No program name given
eo: programnomo ne indikatas

en: VALUE
eo: VALORO

en: Unknown system error
eo: Nekonata sistemeraro

en: unable to free arguments
eo: ne eblas liberigi argumentojn

en: Success
eo: Sukceso

en: Probable success
eo: Probabla sukceso

en: Not found
eo: Ne troviĝas

en: Probably not found
eo: Probable ne troviĝas

en: Cache expired
eo: Kaŝmemoro kadukiĝis

en: NIS+ servers unreachable
eo: NIS+-serviloj ne atingeblas

en: Unknown object
eo: Nekonata objekto

en: Server busy, try again
eo: Servilo okupiĝas; reprovu

en: Generic system error
eo: Ĝenerala sistemeraro

en: First/next chain broken
eo: Unua/sekva-ĉeno estas rompita

note: TRANS The file permissions do not allow the attempted operation.
en: Permission denied
eo: Mankas permeso

en: Not owner
eo: Ne estas posedanto

en: Name not served by this server
eo: Nomo ne doniĝas per ĉi tiu servilo

en: Server out of memory
eo: Mankas sufiĉa memoro je servilo

en: Object with same name exists
eo: Objekto kun tiu nomo jam ekzistas

en: Not master server for this domain
eo: Ne estas ĉefa servilo por ĉi tiu domajno

en: Invalid object for operation
eo: Nevalida objekto por operacio

en: Malformed name, or illegal name
eo: Malformita nomo aŭ nevalida nomo

en: Unable to create callback
eo: Malsukcesis krei re-alvokon

en: Results sent to callback proc
eo: Rezultoj sendiĝis al re-alvokan procezon

en: Not found, no such name
eo: Ne troviĝas; tiu nomo ne ekzistas

en: Name/entry isn't unique
eo: Nomo/elemento ne estas unika

en: Modification failed
eo: Malsukcesis modifo

en: Database for table does not exist
eo: Datumbazo por tabelo ne ekzistas

en: Entry/table type mismatch
eo: Ne kongruas tipoj de elemento kaj tabelo

en: Link points to illegal name
eo: Ligo indikas nevalidan nomon

en: Partial success
eo: Parta sukceso

en: Too many attributes
eo: Tro multaj atributoj

en: Error in RPC subsystem
eo: Eraro en RPC-a subsistemo

en: Missing or malformed attribute
eo: Mankas aŭ misformatas atributo

en: Named object is not searchable
eo: Nomata objekto ne traserĉeblas

en: Error while talking to callback proc
eo: Eraro dum komunikado kun re-alvoka procezo

en: Non NIS+ namespace encountered
eo: Ne-NIS+-a nomspaco renkontiĝis

en: Illegal object type for operation
eo: Nevalida objekttipo por operacio

en: Passed object is not the same object on server
eo: Donata objekto ne estas la sama objekto je servilo

en: Modify operation failed
eo: Malsukcesis modifa operacio

en: Query illegal for named table
eo: Informpeto nevalidas por nomata tabelo

en: Attempt to remove a non-empty table
eo: Proviĝis forigi nevakan tabelon

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
eo: Eraro dum atingo de NIS+-unuastarta dosiero.  Ĉu NIS+ estas instalata?

en: Full resync required for directory
eo: Necesas kompleta resinkronigo por dosierujo

en: NIS+ operation failed
eo: Malsukcesis NIS+-operacio

en: NIS+ service is unavailable or not installed
eo: NIS+-servo ne disponeblas aŭ ne estas instalata

en: Yes, 42 is the meaning of life
eo: Jes, 42 estas la senco de la vivo

en: Unable to authenticate NIS+ server
eo: Malsukcesis aŭtentokontrolo de NIS+-servilo

en: Unable to authenticate NIS+ client
eo: Malsukcesis aŭtentokontrolo de NIS+-kliento

en: No file space on server
eo: Mankas spaco por dosieroj je servilo

en: Unable to create process on server
eo: Malsukcesis krei procezon je servilo

en: Master server busy, full dump rescheduled.
eo: Mastra servilo okupiĝas; kompleta ŝuto replaniĝis.

en: UNKNOWN
eo: NEKONATA

en: TABLE
eo: TABELO

en: PRIVATE
eo: PRIVATA

en: Name : `%s'
eo: Nomo : «%s»

en: Type : %s
eo: Tipo : %s

en: Master Server :
eo: Ĉefa servilo :

en: 	Name       : %s
eo: 	Nomo            : %s

en: 	Public Key :
eo: 	Publika ŝlosilo :

en: None.
eo: Nenia.

en: Diffie-Hellmann (%d bits)
eo: Diffie-Hellmann (%d bitoj)

en: RSA (%d bits)
eo: RSA (%d bitoj)

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
eo: Nekonata (tipo = %d, bitoj = %d)

en: 	Universal addresses (%u)
eo: 	Universalaj adresoj (%u)

en: Time to live :
eo: Vivdaŭro :

en: Default Access rights :
eo: Defaŭltaj atingpermesoj:

en: 	Type         : %s
eo: 	Tipo         : %s

en: 	Access rights:
eo: 	Atingpermesoj:

en: Group Flags :
eo: Grupaj flagoj :

en: 
    Group Members :
eo: 
    Grupaj anoj :

en: Table Type          : %s
eo: Tabeltipo           : %s

en: Number of Columns   : %d
eo: Nombro da kolumnoj  : %d

en: Character Separator : %c
eo: Disigilo de signoj  : %c

en: Search Path         : %s
eo: Serĉpado            : %s

en: Columns             :
eo: Kolumnoj            :

en: 	[%d]	Name          : %s
eo: 	[%d]	Nomo          : %s

en: 		Attributes    :
eo: 		Atributoj     :

en: 		Access Rights :
eo: 		Atingpermesoj :

en: Linked Object Type :
eo: Tipo de ligita objekto :

en: Linked to : %s
eo: Ligita al : %s

en: 	Entry data of type %s
eo: 	Eraj datumoj de tipo %s

en: 	[%u] - [%u bytes]
eo: 	[%u] - [%u bajtoj]

en: Encrypted data
eo: ĉifritaj datumoj

en: Binary data
eo: duumaj datumoj

en: Object Name   : %s
eo: Objektnomo    : %s

en: Directory     : %s
eo: Dosierujo     : %s

en: Owner         : %s
eo: Posedanto     : %s

en: Group         : %s
eo: Grupo         : %s

en: Access Rights :
eo: Atingpermesoj :

en: 
    Time to Live  :
eo: 
    Vivdaŭro :

en: Creation Time : %s
eo: Krea tempo    : %s

en: Mod. Time     : %s
eo: Ŝanĝa tempo   : %s

en: Object Type   :
eo: Objekta tipo  :

en:     Data Length = %u
eo:     Datuma longo = %u

en: Status            : %s
eo: Stato              : %s

en: Number of objects : %u
eo: Nombro de objektoj : %u

en: Object #%d:
eo: Objekto #%d:

en: Group entry for "%s.%s" group:
eo: Grupa ero por grupo "%s.%s":

en: Request arguments bad
eo: Argumentoj de peto estas misaj

en: Internal NIS error
eo: Interna NIS-eraro

en: Database is busy
eo: Datumbazo okupiĝas

en: Unknown NIS error code
eo: Nekonata NIS-erarkodo

en: Internal ypbind error
eo: **Interna programmiso** en 'ypbind'

en: Domain not bound
eo: Domajno ne estas bindita

en: Unknown ypbind error
eo: Nekonata eraro en 'ypbind'

en: Haven't found "%s" in hosts cache!
eo: Ne troviĝas "%s" en kaŝmemoro de gastigantoj!

en: Reloading "%s" in hosts cache!
eo: Reŝargo de "%s" en kaŝmemoron de gastigantoj!

en: add new entry "%s" of type %s for %s to cache%s
eo: aldoni novan eron "%s" de tipo %s por %s al kaŝmemoron%s

en:  (first)
eo:  (unua)

en: pruning %s cache; time %ld
eo: pritondo de %s-kaŝmemoro; tempo %ld

en: considering %s entry "%s", timeout %<PRIu64>
eo: konsidero de %s-ero "%s", templimo %<PRIu64>

en: invalid persistent database file "%s": %s
eo: nevalida daŭra datumbaza dosiero "%s": %s

en: uninitialized header
eo: senpravaloriza ĉapo

en: header size does not match
eo: ĉapgrando ne kongruas

en: file size does not match
eo: dosiergrando ne kongruas

en: verification failed
eo: kontrolo fiaskis

en: cannot access '%s'
eo: ne eblas atingi '%s'

en: cannot create %s; no persistent database used
eo: ne eblas krei %s; ne uziĝas daŭra datumbazo

en: cannot create %s; no sharing possible
eo: ne eblas krei %s; komuna uzo ne eblas

en: cannot write to database file %s: %s
eo: ne eblas skribi al datumbazan dosieron %s: %s

en: cannot open socket: %s
eo: ne eblas malfermi konektilon: %s

en: cannot write result: %s
eo: ne eblas skribi rezulton: %s

en: Read configuration data from NAME
eo: legi agordajn datumojn el tiu ĉi dosiero

en: Do not fork and display messages on the current tty
eo: ne krei novan procezon; eligi mesaĝojn al nuna terminalo

en: Do not fork, but otherwise behave like a daemon
eo: ne krei novan procezon, sed cetere agi kiel servo

en: NUMBER
eo: NOMBRO

en: Start NUMBER threads
eo: startigi ĉi tiun nombron de fadenoj

en: Shut the server down
eo: malŝalti la servilon

en: Print current configuration statistics
eo: eligi nunajn agordajn statistikojn

en: Invalidate the specified cache
eo: malvalidigi la indikatan kaŝmemoron

en: TABLE,yes
eo: TABELO,yes

en: Use separate cache for each user
eo: uzi apartan kaŝmemoron por ĉiu uzanto

en: Name Service Cache Daemon.
eo: Nomserva kaŝmemora servo.

en: wrong number of arguments
eo: malĝusta nombro de argumentoj

en: failure while reading configuration file; this is fatal
eo: fiaskis legi agordan dosieron; la servo ne startiĝas

en: already running
eo: jam rulas

en: cannot create a pipe to talk to the child
eo: ne eblas krei dukton por komuniki kun ido

en: cannot fork
eo: malsukcesis krei novan procezon

en: cannot change current working directory to "/"
eo: ne eblas ŝanĝi aktualan dosierujon al «/»

en: Could not create log file
eo: ne eblas krei protokolan dosieron

en: write incomplete
eo: skribo ne kompletiĝis

en: cannot read invalidate ACK
eo: ne eblas legi malvalidigan konsenton

en: invalidation failed
eo: malsukcesis malvalidigo

en: Only root is allowed to use this option!
eo: Nur sistemestro rajtas uzi ĉi tiun opcion!

en: '%s' is not a known database
eo: '%s' ne estas konata datumbazo

en: secure services not implemented anymore
eo: sekuraj servoj ne plu subteniĝas

en: Supported tables:
    %s
    
    For bug reporting instructions, please see:
    %s.
eo: Subtenataj tabeloj:
    %s
    
    Por raporti programmisojn, bonvolu legi (angle):
      %s.

en: 'wait' failed
eo: fiaskis 'wait()'

en: child exited with status %d
eo: ido finis kun elirstato %d

en: child terminated by signal %d
eo: ido ĉesiĝis per signalo %d

en: database %s is not supported
eo: datumbazo %s ne subteniĝas

en: Parse error: %s
eo: Analizeraro: %s

en: Unknown option: %s %s %s
eo: Nekonata opcio: %s %s %s

en: cannot get current working directory: %s; disabling paranoia mode
eo: ne eblas eltrovi aktualan dosierujon: %s; malŝaltiĝas timegema moduso

en: maximum file size for %s database too small
eo: tro malgrandas maksimuma dosiergrando por %s-datumbazo

en: cannot write statistics: %s
eo: ne eblas skribi statistikojn: %s

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: Only root or %s is allowed to use this option!
eo: Nur sistemestro aŭ %s rajtas uzi ĉi tiun opcion!

en: nscd not running!
eo: 'nscd' ne rulas!

en: cannot read statistics data
eo: ne eblas legi statistikajn datumojn

en: Haven't found "%s" in user database cache!
eo: Ne troviĝas "%s" en kaŝmemoro de uzantoj!

en: Reloading "%s" in user database cache!
eo: Reŝargo de "%s" en kaŝmemoron de uzantoj!

en: Invalid numeric uid "%s"!
eo: Nevalida numera UID "%s"!

en: Haven't found "%s" in services cache!
eo: Ne troviĝas "%s" en kaŝmemoro de servoj!

en: Reloading "%s" in services cache!
eo: Reŝargo de "%s" en servan kaŝmemoron!

en: database [key ...]
eo: DATUMBAZO [ŜLOSILO...]

en: CONFIG
eo: AGORDDOSIERO

en: Service configuration to be used
eo: uzenda dosiero de sistemagordoj

en: disable IDN encoding
eo: malŝalti IDN-kodon

en: Get entries from administrative database.
eo: Prenas erojn el administrativa datumbazo.

en: Enumeration not supported on %s
eo: listigo ne subtenatas en dosiero '%s'

en: Could not allocate group list: %m
eo: mankas sufiĉa memoro por grupa listo: %m

en: Unknown database name
eo: nekonata datumbaznomo

en: Supported databases:
eo: Subtenataj datumbazoj:

en: Unknown database: %s
eo: nekonata datumbazo: %s

en: Convert key to lower case
eo: konverti ŝlosilon al minuskloj

en: Do not print messages while building database
eo: ne montri mesaĝojn dum kreado de datumbazo

en: Print content of database file, one entry a line
eo: montri enhavon de datumbaza dosiero, unu ero po linio

en: CHAR
eo: SIGNO

en: Create simple database from textual input.
eo: Kreas simplan datumbazon el teksta enigo.

en: INPUT-FILE OUTPUT-FILE
    -o OUTPUT-FILE INPUT-FILE
    -u INPUT-FILE
eo: ENIGDOSIERO ELIGDOSIERO
    -o ELIGDOSIERO ENIGDOSIERO
    -u ENIGDOSIERO

en: cannot open database file `%s'
eo: ne eblas malfermi datumbazdosieron '%s'

en: no entries to be processed
eo: neniuj eroj por trakti

en: cannot create temporary file name
eo: malsukcesis krei nomon de provizora dosiero

en: cannot create temporary file
eo: malsukcesis krei provizoran dosieron

en: cannot stat newly created file
eo: malsukcesis eltrovi statinformon pri ĵuse kreita dosiero

en: cannot rename temporary file
eo: malsukcesis alinomi provizoran dosieron

en: cannot create search tree
eo: malsukcesis krei serĉarbo

en: duplicate key
eo: duobla ŝlosilo

en: problems while reading `%s'
eo: problemoj dum legado de '%s'

en: failed to write new database file
eo: malsukcesis skribi novan datumbazan dosieron

en: cannot stat database file
eo: malsukcesis eltrovi statinformon pri datumbaza dosiero

en: cannot map database file
eo: malsukcesis meti tutan datumbazan dosieron en memoro

en: file not a database file
eo: dosiero ne estas datumbaza dosiero

en: cannot set file creation context for `%s'
eo: malsukcesis agordi dosierkrean kuntekston por '%s'

en: Couldn't execute %s
eo: Ne eblas ruli %s

en: undefined
eo: nedifinita

en: Unrecognized variable `%s'
eo: Nerekonata variablo '%s'

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
eo: %s: opcio «%s%s» estas plursenca

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
eo: %s: opcio «%s%s» estas plursenca; eblaĵoj estas:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
eo: %s: nekonata opcio «%s%s»

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
eo: %s: opcio «%s%s» ne toleras argumenton

en: %s: option '%s%s' requires an argument
eo: %s: opcio «%s%s» bezonas argumenton

en: %s: invalid option -- '%c'
eo: %s: nevalida opcio -- «%c»

en: %s: option requires an argument -- '%c'
eo: %s: opcio bezonas argumenton -- «%c»

en: No match
eo: Neniu trafo

en: Invalid regular expression
eo: Nevalida regulesprimo

en: Invalid collation character
eo: Nevalida kunmetita signo

en: Invalid character class name
eo: Nevalida nomo de signoklaso

en: Trailing backslash
eo: Malsuprenstreko '\' ĉe la fino

en: Invalid back reference
eo: Nevalida retroreferenco

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
eo: Senpara [, [^, [:, [., aŭ [=

en: Unmatched ( or \(
eo: Senpara ( aŭ \(

en: Unmatched \{
eo: Senpara \{

en: Invalid content of \{\}
eo: Nevalida enhavo de \{\}

en: Invalid range end
eo: Nevalida fino de gamo

en: Memory exhausted
eo: Mankas sufiĉa memoro

en: Invalid preceding regular expression
eo: Nevalida antaŭa regulesprimo

en: Premature end of regular expression
eo: Neatendita fino de regulesprimo

en: Regular expression too big
eo: Regulesprimo tro grandas

en: Unmatched ) or \)
eo: Senpara ) aŭ \)

en: No previous regular expression
eo: Mankas antaŭa regulesprimo

en: Resolver Error 0 (no error)
eo: 'Eraro' 0 en adrestrovilo (neniu eraro)

en: Unknown host
eo: Nekonata gastiga komputilo

en: Host name lookup failure
eo: Malsukcesis eltrovo de nomo de gastiga komputilo

en: Unknown server error
eo: Nekonata eraro je servilo

en: No address associated with name
eo: Neniu adreso estas asociata kun nomo

en: Resolver internal error
eo: **Interna programmiso** en adrestrovilo

en: Unknown resolver error
eo: Nekonata eraro en adrestrovilo

en: Illegal opcode
eo: Nevalida instrukcia kodo

en: Illegal operand
eo: Nevalida operando

en: Illegal addressing mode
eo: Nevalida adresada moduso

en: Illegal trap
eo: Nevalida 'trap'-instrukcio

en: Privileged opcode
eo: Privilegiata instrukcia kodo

en: Privileged register
eo: Privilegiata reĝistro

en: Coprocessor error
eo: Kromprocesora eraro

en: Internal stack error
eo: Interna stak-eraro

en: Integer divide by zero
eo: Entjerdivido per nulo

en: Integer overflow
eo: Entjertroo

en: Floating-point divide by zero
eo: Glitkomdivido per nulo

en: Floating-point overflow
eo: Glitkomkalkul-troo

en: Floating-point underflow
eo: Glitkomkalkul-maltroo

en: Floating-poing inexact result
eo: Neekzakta glitkomkalkul-rezulto

en: Invalid floating-point operation
eo: Nevalida glitkomkalkul-operacio

en: Subscript out of range
eo: Indico estas ekster gamo

en: Address not mapped to object
eo: Adreso ne estas ligata al iu objekto

en: Invalid permissions for mapped object
eo: Nevalida permesoj por ligata objekto

en: Invalid address alignment
eo: Nevalida alliniigo de adreso

en: Nonexisting physical address
eo: Neekzistanta fizika adreso

en: Object-specific hardware error
eo: Objektspecifa aparata eraro

en: Process breakpoint
eo: Procezo-romppunkto

en: Process trace trap
eo: Procezo-spuruma instrukcio

en: Child has exited
eo: Ido finis

en: Child has terminated abnormally and did not create a core file
eo: Ido ĉesis nenormale kaj ne kreis nekropsian 'core'-dosieron

en: Child has terminated abnormally and created a core file
eo: Ido ĉesis nenormale kaj kreis nekropsian 'core'-dosieron

en: Traced child has trapped
eo: Spurita ido plenumis 'trap'-instrukcion

en: Child has stopped
eo: Ido paŭziĝis

en: Stopped child has continued
eo: Paŭzigita ido kontinuis

en: Data input available
eo: Disponeblas enigo de datumoj

en: Output buffers available
eo: Disponeblas eligaj bufroj

en: Input message available
eo: Disponeblas eniga mesaĝo

en: I/O error
eo: En-eliga eraro

en: High priority input available
eo: Disponeblas urĝa enigo

en: Device disconnected
eo: Aparato malkonektiĝis

en: Signal sent by kill()
eo: Signalo sendita per 'kill()'

en: Signal sent by sigqueue()
eo: Signalo sendita per 'sigqueue()'

en: Signal generated by the expiration of a timer
eo: Signalo generita por fortempiĝo de horloĝo

en: Signal generated by the completion of an asynchronous I/O request
eo: Signalo generita por kompletiĝo de nesinkrona en-eliga peto

en: Signal generated by the arrival of a message on an empty message queue
eo: Signalo generita por alveno de mesaĝo en vaka mesaĝvico

en: Signal sent by tkill()
eo: Signalo sendita per 'tkill()'

en: Signal generated by the completion of an asynchronous name lookup request
eo: Signalo generita por kompletiĝo de nesinkrona nom-eltrova peto

en: Signal generated by the completion of an I/O request
eo: Signalo generita por kompletiĝo de en-eliga peto

en: Signal sent by the kernel
eo: Signalo sendita per kerno

en: Unknown signal %d
eo: Nekonata signalo %d

en: %s%sUnknown signal %d
eo: %s%sNekonata signalo %d

en: Unknown signal
eo: Nekonata signalo

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Real-time signal %d
eo: Realtempa signalo %d

en: Unknown signal %d
eo: Nekonata signalo %d

en: out of memory
eo: mankas sufiĉa memoro

en: %s: %s; low version = %lu, high version = %lu
eo: %s: %s; malalta versio = %lu, alta versio = %lu

en: %s: %s; why = %s
eo: %s: %s; kialo = %s

en: %s: %s; why = (unknown authentication error - %d)
eo: %s: %s; kialo = (nekonata eraro en aŭtentokontrolo - %d)

en: RPC: Success
eo: RPC: Sukceso

en: RPC: Can't encode arguments
eo: RPC: Ne eblas kodi argumentojn

en: RPC: Can't decode result
eo: RPC: Ne eblas malkodi rezulton

en: RPC: Unable to send
eo: RPC: Maleblas sendi

en: RPC: Unable to receive
eo: RPC: Maleblas ricevi

en: RPC: Timed out
eo: RPC: Daŭris tro longe

en: RPC: Incompatible versions of RPC
eo: RPC: Nekongruaj versioj de RPC

en: RPC: Authentication error
eo: RPC: Eraro en aŭtentokontrolo

en: RPC: Program unavailable
eo: RPC: Programo ne disponeblas

en: RPC: Program/version mismatch
eo: RPC: Malkongruo je programo/versio

en: RPC: Procedure unavailable
eo: RPC: Proceduro ne disponeblas

en: RPC: Server can't decode arguments
eo: RPC: Servilo ne eblas malkodi argumentojn

en: RPC: Remote system error
eo: RPC: Eraro en fora sistemo

en: RPC: Unknown host
eo: RPC: Nekonata gastiga komputilo

en: RPC: Unknown protocol
eo: RPC: Nekonata protokolo

en: RPC: Program not registered
eo: RPC: Programo ne registriĝis

en: RPC: Failed (unspecified error)
eo: RPC: Malsukcesis (neindikata eraro)

en: RPC: (unknown error code)
eo: RPC: (nekonata erarkodo)

en: Authentication OK
eo: Aŭtentokontrolo sukcesis

en: Failed (unspecified error)
eo: Malsukcesis (neindikata eraro)

en: svc_run: - out of memory
eo: svc_run: mankas sufiĉa memoro

en: svc_run: - poll failed
eo: svc_run: fiaskis 'poll()'

en: can't reassign procedure number %ld
eo: ne eblas reasigni proceduran numeron %ld

en: couldn't create an rpc server
eo: ne eblas krei RPC-an servilon

en: couldn't register prog %ld vers %ld
eo: ne eblas registri programon %ld version %ld

en: registerrpc: out of memory
eo: registerrpc: mankas sufiĉa memoro

en: trouble replying to prog %d
eo: problemoj je respondo al programo %d

en: never registered prog %d
eo: neniam registriĝis programo %d

en: svc_tcp.c - tcp socket creation problem
eo: svc_tcp.c: problemo je kreo de TCP-konektilo

en: svc_tcp.c - cannot getsockname or listen
eo: svc_tcp.c: ne eblas 'getsockname()' aŭ aŭskulti

en: svcudp_create: socket creation problem
eo: svcudp_create: problemo je kreo de konektilo

en: svcudp_create - cannot getsockname
eo: svcudp_create: ne eblas 'getsockname()'

en: svcudp_create: xp_pad is too small for IP_PKTINFO
eo: svcudp_create: 'xp_pad' tro malgrandas por 'IP_PKTINFO'

en: enablecache: cache already enabled
eo: enablecache: kaŝmemoro jam aktiviĝis

en: enablecache: could not allocate cache
eo: enablecache: mankas sufiĉa memoro por kaŝmemoro

en: enablecache: could not allocate cache data
eo: enablecache: mankas sufiĉa memoro por kaŝmemoraj datumoj

en: enablecache: could not allocate cache fifo
eo: enablecache: mankas sufiĉa memoro por kaŝmemora FIFO

en: cache_set: victim not found
eo: cache_set: ne troviĝas 'victim'

en: cache_set: victim alloc failed
eo: cache_set: mankas sufiĉa memoro por 'victim'

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
eo: cache_set: mankas sufiĉa memoro por nova RPC-bufro

en: svc_unix.c - AF_UNIX socket creation problem
eo: svc_unix.c: problemo je kreo de AF_UNIX-konektilo

en: svc_unix.c - cannot getsockname or listen
eo: svc_unix.c: ne eblas 'getsockname()' aŭ aŭskulti

en: Hangup
eo: Malkonekto

en: Interrupt
eo: Interrompo

en: Quit
eo: Forlasigo

en: Illegal instruction
eo: Miskomando

en: Trace/breakpoint trap
eo: Spurumo-/romppunkto-komando

en: Aborted
eo: Abortita

en: Floating point exception
eo: Glitkomkalkul-eraro

en: Killed
eo: Buĉita

en: Bus error
eo: Bus-eraro

en: Bad system call
eo: Misa sistemvoko

en: Segmentation fault
eo: Adres-eraro

note: TRANS There is no process reading from the other end of a pipe. TRANS Every library function that returns this error code also generates a TRANS @code{SIGPIPE} signal; this signal terminates the program if not handled TRANS or blocked.  Thus, your program will never actually see @code{EPIPE} TRANS u
en: Broken pipe
eo: Rompita dukto

en: Alarm clock
eo: Vekhorloĝo

en: Terminated
eo: Ĉesigita

en: Urgent I/O condition
eo: Urĝa en-eliga stato

en: Stopped (signal)
eo: Paŭzigita (signale)

en: Stopped
eo: Paŭzigita (uzule)

en: Continued
eo: Daŭrigita

en: Child exited
eo: Ido finis

en: Stopped (tty input)
eo: Paŭzigita (pro terminalenigo)

en: Stopped (tty output)
eo: Paŭzigita (pro terminaleligo)

en: I/O possible
eo: En-eligo eblas

en: CPU time limit exceeded
eo: Limo de procesortempo transpasiĝis

en: File size limit exceeded
eo: Limo de dosiergrando transpasiĝis

en: Virtual timer expired
eo: Virtuala horloĝo transpasis limtempon

en: Profiling timer expired
eo: Profilanta horloĝo transpasis limtempon

en: User defined signal 1
eo: Uzula signalo 1

en: User defined signal 2
eo: Uzula signalo 2

en: Window changed
eo: Fenestro ŝanĝiĝis

en: EMT trap
eo: EMT-komando

en: Stack fault
eo: Stak-eraro

en: Power failure
eo: Elektra provizo perdiĝis

en: Information request
eo: Informpeto

en: Resource lost
eo: Risurco perdiĝis

note: TRANS Only the owner of the file (or other resource) TRANS or processes with special privileges can perform the operation.
en: Operation not permitted
eo: Operacio ne permesatas

note: TRANS No process matches the specified process ID.
en: No such process
eo: Tiu procezo ne ekzistas

note: TRANS An asynchronous signal occurred and prevented TRANS completion of the call.  When this happens, you should try the call TRANS again. TRANS TRANS You can choose to have functions resume after a signal that is handled, TRANS rather than failing with @code{EINTR}; see @ref{Interrupted TRANS Primi
en: Interrupted system call
eo: Interrompita sistemvoko

note: TRANS Usually used for physical read or write errors.
en: Input/output error
eo: Eraro de en-eligo

note: TRANS The system tried to use the device TRANS represented by a file you specified, and it couldn't find the device. TRANS This can mean that the device file was installed incorrectly, or that TRANS the physical device is missing or not correctly attached to the TRANS computer.
en: No such device or address
eo: Tiu aparato aŭ adreso ne ekzistas

note: TRANS Used when the arguments passed to a new program TRANS being executed with one of the @code{exec} functions (@pxref{Executing a TRANS File}) occupy too much memory space.  This condition never arises on TRANS @gnuhurdsystems{}.
en: Argument list too long
eo: Listo de argumentoj tro longas

note: TRANS Invalid executable file format.  This condition is detected by the TRANS @code{exec} functions; see @ref{Executing a File}.
en: Exec format error
eo: Nevalida aranĝo de rulenda dosiero

note: TRANS For example, I/O on a descriptor that has been TRANS closed or reading from a descriptor open only for writing (or vice TRANS versa).
en: Bad file descriptor
eo: Nevalida dosierpriaĵo

note: TRANS This error happens on operations that are TRANS supposed to manipulate child processes, when there aren't any processes TRANS to manipulate.
en: No child processes
eo: Ne ekzistas idaj procezoj

note: TRANS Allocating a system resource would have resulted in a TRANS deadlock situation.  The system does not guarantee that it will notice TRANS all such situations.  This error means you got lucky and the system TRANS noticed; it might just hang.  @xref{File Locks}, for an example.
en: Resource deadlock avoided
eo: Evitiĝis klinĉo inter risurcoj

note: TRANS The system cannot allocate more virtual memory TRANS because its capacity is full.
en: Cannot allocate memory
eo: Mankas sufiĉa memoro

note: TRANS An invalid pointer was detected. TRANS On @gnuhurdsystems{}, this error never happens; you get a signal instead.
en: Bad address
eo: Nevalida adreso

note: TRANS A file that isn't a block special file was given in a situation that TRANS requires one.  For example, trying to mount an ordinary file as a file TRANS system in Unix gives this error.
en: Block device required
eo: Blokaparato bezoniĝas

note: TRANS A system resource that can't be shared is already in use. TRANS For example, if you try to delete a file that is the root of a currently TRANS mounted filesystem, you get this error.
en: Device or resource busy
eo: Aparato aŭ risurco uziĝas

note: TRANS An existing file was specified in a context where it only TRANS makes sense to specify a new file.
en: File exists
eo: Dosiero jam ekzistas

note: TRANS An attempt to make an improper link across file systems was detected. TRANS This happens not only when you use @code{link} (@pxref{Hard Links}) but TRANS also when you rename a file with @code{rename} (@pxref{Renaming Files}).
en: Invalid cross-device link
eo: Nevalida ligo inter aparatoj

note: TRANS The wrong type of device was given to a function that expects a TRANS particular sort of device.
en: No such device
eo: Tiu aparato ne ekzistas

note: TRANS A file that isn't a directory was specified when a directory is required.
en: Not a directory
eo: Ne estas dosierujo

note: TRANS You cannot open a directory for writing, TRANS or create or remove hard links to it.
en: Is a directory
eo: Estas dosierujo

note: TRANS This is used to indicate various kinds of problems TRANS with passing the wrong argument to a library function.
en: Invalid argument
eo: Nevalida argumento

note: TRANS The current process has too many files open and can't open any more. TRANS Duplicate descriptors do count toward this limit. TRANS TRANS In BSD and GNU, the number of open files is controlled by a resource TRANS limit that can usually be increased.  If you get this error, you might TRANS want 
en: Too many open files
eo: Tro da malfermaj dosieroj

note: TRANS There are too many distinct file openings in the entire system.  Note TRANS that any number of linked channels count as just one file opening; see TRANS @ref{Linked Channels}.  This error never occurs on @gnuhurdsystems{}.
en: Too many open files in system
eo: Tro da malfermaj dosieroj en sistemo

note: TRANS Inappropriate I/O control operation, such as trying to set terminal TRANS modes on an ordinary file.
en: Inappropriate ioctl for device
eo: Nevalida 'ioctl' por aparato

note: TRANS An attempt to execute a file that is currently open for writing, or TRANS write to a file that is currently being executed.  Often using a TRANS debugger to run a program is considered having it open for writing and TRANS will cause this error.  (The name stands for ``text file busy''.)  This 
en: Text file busy
eo: Tekstdosiero uziĝas

note: TRANS The size of a file would be larger than allowed by the system.
en: File too large
eo: Dosiero tro grandas

note: TRANS Write operation on a file failed because the TRANS disk is full.
en: No space left on device
eo: Ne haviĝas plu da spaco sur aparato

note: TRANS Invalid seek operation (such as on a pipe).
en: Illegal seek
eo: Nevalida 'seek'

note: TRANS An attempt was made to modify something on a read-only file system.
en: Read-only file system
eo: Nur-lega dosiersistemo

note: TRANS The link count of a single file would become too large. TRANS @code{rename} can cause this error if the file being renamed already has TRANS as many links as it can take (@pxref{Renaming Files}).
en: Too many links
eo: Tro da ligoj

note: TRANS Used by mathematical functions when an argument value does TRANS not fall into the domain over which the function is defined.
en: Numerical argument out of domain
eo: Numereca argumento estas ekster gamo

note: TRANS Used by mathematical functions when the result value is TRANS not representable because of overflow or underflow.
en: Numerical result out of range
eo: Numereca rezulto estas ekster gamo

note: TRANS The call might work if you try again TRANS later.  The macro @code{EWOULDBLOCK} is another name for @code{EAGAIN}; TRANS they are always the same in @theglibc{}. TRANS TRANS This error can happen in a few different situations: TRANS @itemize @bullet TRANS @item TRANS An operation that would bl
en: Resource temporarily unavailable
eo: Risurco dumtempe ne disponeblas

note: TRANS An operation that cannot complete immediately was initiated on an object TRANS that has non-blocking mode selected.  Some functions that must always TRANS block (such as @code{connect}; @pxref{Connecting}) never return TRANS @code{EAGAIN}.  Instead, they return @code{EINPROGRESS} to indicate t
en: Operation now in progress
eo: Operacio nun fariĝas

note: TRANS An operation is already in progress on an object that has non-blocking TRANS mode selected.
en: Operation already in progress
eo: Iu operacio jam fariĝas

note: TRANS A file that isn't a socket was specified when a socket is required.
en: Socket operation on non-socket
eo: Konektila operacio sur ne-konektilo

note: TRANS The size of a message sent on a socket was larger than the supported TRANS maximum size.
en: Message too long
eo: Mesaĝo tro longas

note: TRANS The socket type does not support the requested communications protocol.
en: Protocol wrong type for socket
eo: Protokolo havas malĝustan tipon por konektilo

note: TRANS You specified a socket option that doesn't make sense for the TRANS particular protocol being used by the socket.  @xref{Socket Options}.
en: Protocol not available
eo: Protokolo ne disponeblas

note: TRANS The socket domain does not support the requested communications protocol TRANS (perhaps because the requested protocol is completely invalid). TRANS @xref{Creating a Socket}.
en: Protocol not supported
eo: Protokolo ne subtenatas

note: TRANS The socket type is not supported.
en: Socket type not supported
eo: Konektiltipo ne subtenatas

note: TRANS The operation you requested is not supported.  Some socket functions TRANS don't make sense for all types of sockets, and others may not be TRANS implemented for all communications protocols.  On @gnuhurdsystems{}, this TRANS error can happen for many calls when the object does not support the
en: Operation not supported
eo: Operacio ne subtenatas

note: TRANS The socket communications protocol family you requested is not supported.
en: Protocol family not supported
eo: Familio de protokoloj ne subtenatas

note: TRANS The address family specified for a socket is not supported; it is TRANS inconsistent with the protocol being used on the socket.  @xref{Sockets}.
en: Address family not supported by protocol
eo: Protokolo ne subtenas adresfamilion

note: TRANS The requested socket address is already in use.  @xref{Socket Addresses}.
en: Address already in use
eo: Adreso jam uziĝas

note: TRANS The requested socket address is not available; for example, you tried TRANS to give a socket a name that doesn't match the local host name. TRANS @xref{Socket Addresses}.
en: Cannot assign requested address
eo: Ne eblas asigni petatan adreson

note: TRANS A socket operation failed because the network was down.
en: Network is down
eo: La reto ne funkcias

note: TRANS A socket operation failed because the subnet containing the remote host TRANS was unreachable.
en: Network is unreachable
eo: La reto ne atingeblas

note: TRANS A network connection was reset because the remote host crashed.
en: Network dropped connection on reset
eo: La retkonekto malekis ĉar gastiganto malfunkciis

note: TRANS A network connection was aborted locally.
en: Software caused connection abort
eo: La retkonekto malekis ĉar loka komputilo malfunkciis

note: TRANS A network connection was closed for reasons outside the control of the TRANS local host, such as by the remote machine rebooting or an unrecoverable TRANS protocol violation.
en: Connection reset by peer
eo: Konekto simple malekis

note: TRANS The kernel's buffers for I/O operations are all in use.  In GNU, this TRANS error is always synonymous with @code{ENOMEM}; you may get one or the TRANS other from network operations.
en: No buffer space available
eo: Mankas sufiĉa memoro por bufroj

note: TRANS You tried to connect a socket that is already connected. TRANS @xref{Connecting}.
en: Transport endpoint is already connected
eo: Celkonektilo jam havas konekton

note: TRANS The socket is not connected to anything.  You get this error when you TRANS try to transmit data over a socket, without first specifying a TRANS destination for the data.  For a connectionless socket (for datagram TRANS protocols, such as UDP), you get @code{EDESTADDRREQ} instead.
en: Transport endpoint is not connected
eo: Celkonektilo ne havas konekton

note: TRANS No default destination address was set for the socket.  You get this TRANS error when you try to transmit data over a connectionless socket, TRANS without first specifying a destination for the data with @code{connect}.
en: Destination address required
eo: Celadreso bezoniĝas

note: TRANS The socket has already been shut down.
en: Cannot send after transport endpoint shutdown
eo: Ne eblas sendi post fermado de celkonektilo

en: Too many references: cannot splice
eo: Tro da referencoj: ne eblas displekti

note: TRANS A socket operation with a specified timeout received no response during TRANS the timeout period.
en: Connection timed out
eo: Konekto transpasis limtempon

note: TRANS A remote host refused to allow the network connection (typically because TRANS it is not running the requested service).
en: Connection refused
eo: Konekto rifuziĝas

note: TRANS Too many levels of symbolic links were encountered in looking up a file name. TRANS This often indicates a cycle of symbolic links.
en: Too many levels of symbolic links
eo: Tro multaj sinsekvaj simbolaj ligoj

note: TRANS Filename too long (longer than @code{PATH_MAX}; @pxref{Limits for TRANS Files}) or host name too long (in @code{gethostname} or TRANS @code{sethostname}; @pxref{Host Identification}).
en: File name too long
eo: Dosiernomo tro longas

note: TRANS The remote host for a requested network connection is down.
en: Host is down
eo: Gastiganto ne funkcias

en: No route to host
eo: Gastiganto ne atingeblas

note: TRANS Directory not empty, where an empty directory was expected.  Typically, TRANS this error occurs when you are trying to delete a directory.
en: Directory not empty
eo: Dosierujo ne vakas

note: TRANS The file quota system is confused because there are too many users. TRANS @c This can probably happen in a GNU system when using NFS.
en: Too many users
eo: Tro multaj uzantoj

note: TRANS The user's disk quota was exceeded.
en: Disk quota exceeded
eo: Diska kvoto transpasiĝis

note: TRANS This indicates an internal confusion in the TRANS file system which is due to file system rearrangements on the server host TRANS for NFS file systems or corruption in other file systems. TRANS Repairing this condition usually requires unmounting, possibly repairing TRANS and remounting the fi
en: Stale file handle
eo: Malfreŝa dosierpriaĵo

note: TRANS An attempt was made to NFS-mount a remote file system with a file name that TRANS already specifies an NFS-mounted file. TRANS (This is an error on some operating systems, but we expect it to work TRANS properly on @gnuhurdsystems{}, making this error code impossible.)
en: Object is remote
eo: Objekto estas fora

note: TRANS This is used by the file locking facilities; see TRANS @ref{File Locks}.  This error is never generated by @gnuhurdsystems{}, but TRANS it can result from an operation to an NFS server running another TRANS operating system.
en: No locks available
eo: Neniu ŝloso disponeblas

note: TRANS This indicates that the function called is TRANS not implemented at all, either in the C library itself or in the TRANS operating system.  When you get this error, you can be sure that this TRANS particular function will always fail with @code{ENOSYS} unless you TRANS install a new version of 
en: Function not implemented
eo: Funkcio ne realiĝis

note: TRANS While decoding a multibyte character the function came along an invalid TRANS or an incomplete sequence of bytes or the given wide character is invalid.
en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
eo: Nevalida aŭ nekompleta plurbajta aŭ larĝa signo

en: Bad message
eo: Malbona mesaĝo

en: Identifier removed
eo: Indentigilo forigiĝis

en: Multihop attempted
eo: Plursalta provo

en: No data available
eo: Ne disponeblas datumoj

en: Link has been severed
eo: Ligo tranĉiĝis

en: No message of desired type
eo: Neniu mesaĝo de petita tipo

en: Out of streams resources
eo: Ne havas plu da flu-risurcoj

en: Device not a stream
eo: Aparato ne estas fluo

en: Value too large for defined data type
eo: Valoro tro grandas por difinita datumtipo

en: Protocol error
eo: Protokol-eraro

en: Timer expired
eo: Horloĝo transpasis limtempon

note: TRANS An asynchronous operation was canceled before it TRANS completed.  @xref{Asynchronous I/O}.  When you call @code{aio_cancel}, TRANS the normal result is for the operations affected to complete with this TRANS error; @pxref{Cancel AIO Operations}.
en: Operation canceled
eo: Operacio nuligitas

en: Owner died
eo: Posedanto ĉesiĝis

en: State not recoverable
eo: Stato ne ripareblas

en: Interrupted system call should be restarted
eo: Interrompita sistemvoko devus esti restartigata

en: Channel number out of range
eo: Kanalnumero estas ekster gamo

en: Level 2 not synchronized
eo: Nivelo 2 ne sinkroniĝis

en: Level 3 halted
eo: Nivelo 3 haltiĝis

en: Level 3 reset
eo: Nivelo 3 rekomenco

en: Link number out of range
eo: Lignumero estas ekster gamo

en: Protocol driver not attached
eo: Protokolpelilo ne kunligatas

en: No CSI structure available
eo: Neniu CSI-strukturo disponeblas

en: Level 2 halted
eo: Nivelo 2 haltiĝis

en: Invalid exchange
eo: Nevalida interŝanĝo

en: Invalid request descriptor
eo: Nevalida petpriaĵo

en: Exchange full
eo: Interŝanĝo plenas

en: No anode
eo: Neniu anodo

en: Invalid request code
eo: Nevalida petkodo

en: Invalid slot
eo: Nevalida sulko

en: File locking deadlock error
eo: Klinĉeraro je dosierŝlosado

en: Bad font file format
eo: Nevalida aranĝo de tipardosiero

en: Machine is not on the network
eo: Komputilo ne havas retkonekton

en: Package not installed
eo: Pako ne estas instalita

en: Advertise error
eo: Anonc-eraro

en: Srmount error
eo: Eraro je 'srmount'

en: Communication error on send
eo: Komunik-eraro je sendo

en: RFS specific error
eo: RFS-specifa eraro

en: Name not unique on network
eo: Nomo ne unikas en reto

en: File descriptor in bad state
eo: Dosierpriaĵo estas en malbona stato

en: Remote address changed
eo: Fora adreso ŝanĝis

en: Can not access a needed shared library
eo: Ne eblas atingi necesan komunan bibliotekon

en: Accessing a corrupted shared library
eo: Atingo de kripla komuna biblioteko

en: .lib section in a.out corrupted
eo: Sekcio '.lib' en «a.out» kriplas

en: Attempting to link in too many shared libraries
eo: Provo de bindi tro multajn komunajn bibliotekojn

en: Cannot exec a shared library directly
eo: Ne eblas rekte ruli komunan bibliotekon

en: Streams pipe error
eo: Fludukta eraro

en: Structure needs cleaning
eo: Strukturo bezonas purigon

en: Not a XENIX named type file
eo: Ne estas XENIX-dosiero kun nomo

en: No XENIX semaphores available
eo: Neniu XENIX-semaforo disponeblas

en: Is a named type file
eo: Estas dosiero kun nomo

en: Remote I/O error
eo: Fora en-eliga eraro

en: No medium found
eo: Neniu datumportilo troviĝas

en: Wrong medium type
eo: Neĝusta tipo de datumportilo

en: Required key not available
eo: Necesa ŝlosilo ne disponeblas

en: Key has expired
eo: Ŝlosilo kadukiĝis

en: Key has been revoked
eo: Ŝlosilo senvalidiĝis

en: Key was rejected by service
eo: Ŝlosilo rifuziĝis per servo

en: Operation not possible due to RF-kill
eo: Operacio ne eblas pro 'RF-kill'

en: Memory page has hardware error
eo: Memorpaĝo havas fizikan difekton

en: RPC struct is bad
eo: RPC-strukturo malbonas

note: TRANS The file was the wrong type for the TRANS operation, or a data file had the wrong format. TRANS TRANS On some systems @code{chmod} returns this error if you try to set the TRANS sticky bit on a non-directory file; @pxref{Setting Permissions}.
en: Inappropriate file type or format
eo: Maladekvata dosiera tipo aŭ aranĝo

en: RPC bad procedure for program
eo: Malbona RPC-proceduro por programo

en: Authentication error
eo: Eraro en aŭtentokontrolo

note: TRANS On @gnuhurdsystems{}, opening a file returns this error when the file is TRANS translated by a program and the translator program dies while starting TRANS up, before it has connected to the file.
en: Translator died
eo: Tradukprogramo pereis

en: RPC version wrong
eo: RPC-versio malbonas

note: TRANS You did @strong{what}?
en: You really blew it this time
eo: Vi plene ruinigis ĝin ĉifoje

note: TRANS This means that the per-user limit on new process would be exceeded by TRANS an attempted @code{fork}.  @xref{Limits on Resources}, for details on TRANS the @code{RLIMIT_NPROC} limit.
en: Too many processes
eo: Tro multaj procezoj

note: TRANS This error code has no purpose.
en: Gratuitous error
eo: Sensenca eraro

note: TRANS A function returns this error when certain parameter TRANS values are valid, but the functionality they request is not available. TRANS This can mean that the function does not implement a particular command TRANS or option value or flag bit at all.  For functions that operate on some TRANS ob
en: Not supported
eo: Ne subtenatas

en: RPC program version wrong
eo: RPC-programversio malbonas

note: TRANS On @gnuhurdsystems{}, servers supporting the @code{term} protocol return TRANS this error for certain operations when the caller is not in the TRANS foreground process group of the terminal.  Users do not usually see this TRANS error because functions such as @code{read} and @code{write} trans
en: Inappropriate operation for background process
eo: Maladekvata operacio por fona procezo

note: TRANS Go home and have a glass of warm, dairy-fresh milk. TRANS @c Okay.  Since you are dying to know, I'll tell you. TRANS @c This is a joke, obviously.  There is a children's song which begins, TRANS @c "Old McDonald had a farm, e-i-e-i-o."  Every time I see the (real) TRANS @c errno macro EIO, I 
en: Computer bought the farm
eo: Sidiĝu kaj ne pensu plu

note: TRANS In @theglibc{}, this is another name for @code{EAGAIN} (above). TRANS The values are always the same, on every operating system. TRANS TRANS C libraries in many older Unix systems have @code{EWOULDBLOCK} as a TRANS separate error code.
en: Operation would block
eo: Operacio blokiĝus

en: Need authenticator
eo: Bezoniĝas aŭtentoktrololilo

en: RPC program not available
eo: RPC-programo ne disponeblas

en: Error in unknown error system:
eo: Eraro en nekonata erarsistemo:

en: Address family for hostname not supported
eo: Ne subteniĝas adresfamilio por komputilretnomo

en: Temporary failure in name resolution
eo: Dumtempa malsukceso ĉe nom-eltrovo

en: Bad value for ai_flags
eo: Misa valoro por 'ai_flags'

en: Non-recoverable failure in name resolution
eo: Neriparebla malsukceso ĉe nom-eltrovo

en: ai_family not supported
eo: 'ai_family' ne subtenatas

en: Memory allocation failure
eo: Mankas sufiĉa memoro

en: No address associated with hostname
eo: Neniu adreso estas asociata kun nomo de gastiga komputilo

en: Name or service not known
eo: Nomo aŭ servo ne konatas

en: Servname not supported for ai_socktype
eo: 'servname' ne subtenatas por 'ai_socktype'

en: ai_socktype not supported
eo: 'ai_socktype' ne subtenatas

en: System error
eo: Sistemeraro

en: Processing request in progress
eo: Traktado de peto daŭras

en: Request canceled
eo: Peto nuligitas

en: Request not canceled
eo: Peto ne nuligitas

en: All requests done
eo: Ĉiuj petoj estas plenumitaj

en: Interrupted by a signal
eo: Interrompita per signalo

en: Parameter string not correctly encoded
eo: Parametra ĉeno ne estas ĝuste kodita

en: %s is for unknown machine %d.
eo: %s estas por nekonata maŝino %d.

en: has fewer than 3 characters
eo: havas malpli ol tri signojn

en: has more than 6 characters
eo: havas pli ol ses signojn

en: %s: warning: zone "%s" abbreviation "%s" %s
eo: %s: averto: zono "%s" mallongigo "%s" %s

en: %s: wild -c argument %s
eo: %s: troa argumento %s je opcio «-c»

en: %s: wild -t argument %s
eo: %s: troa argumento %s je opcio «-t»

en: %s: Memory exhausted: %s
eo: %s: Mankas sufiĉa memoro: %s

en: size overflow
eo: grandtroo

en: integer overflow
eo: entjertroo

en: standard input
eo: ĉefenigujo

en: "%s", line %<PRIdMAX>:
eo: «%s», linio %<PRIdMAX>:

en:  (rule from "%s", line %<PRIdMAX>)
eo:  (regulo el «%s», linio %<PRIdMAX>)

en: warning:
eo: averto:

en: %s: More than one -d option specified
eo: %s: Indikatas pluraj opcioj «-d»

en: %s: More than one -l option specified
eo: %s: Indikatas pluraj opcioj «-l»

en: %s: More than one -p option specified
eo: %s: Indikatas pluraj opcioj «-p»

en: %s: More than one -L option specified
eo: %s: Indikatas pluraj opcioj «-L»

en: same rule name in multiple files
eo: sama regulnomo en pluraj dosieroj

en: %s in ruleless zone
eo: %s en senregula zono

en: line too long
eo: linio tro longas

en: %s: Can't open %s: %s
eo: %s: Ne eblas malfermi %s: %s

en: input line of unknown type
eo: eniga linio estas de nekonata tipo

en: time overflow
eo: temptroo

en: invalid saved time
eo: nevalida konservita tempo

en: invalid UT offset
eo: nevalida UTC-deŝovo

en: invalid abbreviation format
eo: nevalida aranĝo de mallongigo

en: invalid leaping year
eo: nevalida superjaro

en: invalid month name
eo: nevalida monatnomo

en: invalid day of month
eo: nevalida tago de monato

en: time too small
eo: tempo tro etas

en: time too large
eo: tempo tro grandas

en: invalid time of day
eo: nevalida tempo de tago

en: leap second precedes Epoch
eo: supersekundo antaŭas al Epoko

en: wrong number of fields on Expires line
eo: malĝusta nombro de kampoj en 'Expires'-linio

en: multiple Expires lines
eo: pluraj 'Expires'-linioj

en: wrong number of fields on Link line
eo: malĝusta nombro de kampoj en 'Link'-linio

en: invalid starting year
eo: nevalida komencjaro

en: invalid ending year
eo: nevalida finjaro

en: starting year greater than ending year
eo: komencjaro pli grandas ol finjaro

en: invalid weekday name
eo: nevalida nomo de semajntago

en: too many transition times
eo: tro multaj pasaĵaj tempoj

en: UT offset out of range
eo: UTC-deŝovo estas ekster gamo

en: too many leap seconds
eo: tro multaj supersekundoj

en: Odd number of quotation marks
eo: Nepara nombro de citiloj

en: use of 2/29 in non leap-year
eo: uzo de feb 29 en nesuperjaro

en: time zone abbreviation has fewer than 3 characters
eo: horzona mallongigo havas malpli ol tri signojn

en: time zone abbreviation has too many characters
eo: horzona mallongigo havas tro da signoj

en: time zone abbreviation differs from POSIX standard
eo: horzona mallongigo diferencas de POSIX-normo

en: too many, or too long, time zone abbreviations
eo: tro multaj aŭ tro longaj horzonaj mallongigoj

en: %s: Can't create directory %s: %s
eo: %s: Ne eblas krei dosierujon %s: %s
