glom master - en to sl_SI translation catalogue (840 entries)

en: Error while parsing command-line options:
sl_SI: Napaka med razčlenjevanem možnosti ukazne vrstice:

note: TODO: How can we just print them out?
en: Use --help to see a list of available command-line options.
sl_SI: Uporabite --help za ogled seznama razpoložljivih možnosti ukazne vrstice.

en: Glom: The file does not exist.
sl_SI: Glom: Datoteka ne obstaja.

en: Glom: The file path is a directory instead of a file.
sl_SI: Glom: Pot datoteke je mapa namesto datoteke.

en: Glom: Generating Encryption Certificates
sl_SI: Glom: Ustvarjanje potrdil šifriranja

en: Please wait while Glom prepares your system for publishing over the network.
sl_SI: Počakajte, da program Glom pripravi vaš sistem na objavljanje preko omrežja.

en: A Database GUI
sl_SI: Grafični uporabniški vmesnik podatkovnih zbirk

note: TODO: Put this in the generic bakery code.
en: Open Failed
sl_SI: Odpiranje je spodletelo

en: The document could not be found.
sl_SI: Dokumenta ni mogoče najti.

en: The document could not be opened because it was created or modified by a newer version of Glom.
sl_SI: Dokumenta ni mogoče odpreti, ker je bil ustvarjen ali spremenjen z novejšo različico Gloma.

note: std::cout << "   SOUP_STATUS_FORBIDDEN or SOUP_STATUS_UNAUTHORIZED" << std::endl; Warn the user, and let him try again:
en: Connection Failed
sl_SI: Povezava je spodletela

en: Glom could not connect to the database server. Maybe you entered an incorrect user name or password, or maybe the postgres database server is not running.
sl_SI: Ni se mogoče povezati s strežnikom podatkovnih zbirk. Morda ste vnesli napačno uporabniško ime ali geslo, ali pa strežnik podatkovne zbirke ni zagnan.

en: The file cannot be opened because this version of Glom does not support self-hosting of databases.
sl_SI: Datoteke ni mogoče odpreti, ker ta različica programa ne podpira samo-gostujočih podatkovnih zbirk.

en: The file cannot be opened because this version of Glom does not support PostgreSQL databases.
sl_SI: Datoteke ni mogoče odpreti, ker ta različica programa ne podpira podatkovnih zbirk PostgreSQL.

en: The file cannot be opened because this version of Glom does not support SQLite databases.
sl_SI: Datoteke ni mogoče odpreti, ker ta različica programa ne podpira podatkovnih zbirk SQLite.

note: Warn the user.
en: File Uses Unsupported Database Backend
sl_SI: Datoteka uporablja nepodprto zaledje podatkovne zbirke

en: Creating From Example File
sl_SI: Ustvarjanje iz datoteke primera

en: To use this example file you must save an editable copy of the file. A new database will also be created on the server.
sl_SI: Za uporabo te poskusne datoteke  je treba shraniti uredljivo kopijo datoteke. Nova podatkovna zbirka bo ustvarjena tudi na strežniku.

en: Creating From Backup File
sl_SI: Ustvarjanje iz datoteke varnostne kopije

en: To use this backup file you must save an editable copy of the file. A new database will also be created on the server.
sl_SI: Za uporabo te datoteke varnostne kopije je treba shraniti uredljivo kopijo datoteke. Nova podatkovna zbirka bo ustvarjena tudi na strežniku.

en: Opening Read-Only File.
sl_SI: Odpiranje datoteke le za branje.

en: This file is read only, so you will not be able to enter Developer mode to make design changes.
sl_SI: Ta datoteka je le za branje, zato ni mogoče vstopiti v razvijalski način za spremembe oblikovanja.

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: Continue without Developer Mode
sl_SI: Nadaljuj brez razvijalskega načina

note: The connection to the server is OK, but the database is not there yet.
en: Database Not Found On Server
sl_SI: Podatkovne zbirke ni mogoče najti na strežniku

en: The database could not be found on the server. Please consult your system administrator.
sl_SI: Podatkovne zbirke na strežniku ni mogoče najti. Posvetujte se s skrbnikom sistema.

note: std::cerr might show some hints, but we don't want to confront the user with them: TODO: Actually complain about specific stuff such as missing data, because the user might really play with the file system.
en: Problem Loading Document
sl_SI: Težava med nalaganjem dokumenta

en: Glom could not load the document.
sl_SI: Glom ni mogel naložiti dokumenta.

en: Creating Glom database from example file.
sl_SI: Ustvarjanje podatkovne zbirke Glom iz poskusne datoteke.

en: Creating Glom database from backup file.
sl_SI: Ustvarjanje podatkovne zbirke Glom iz datoteke varnostne kopije.

en: Glom could not create the new database. Maybe you do not have the necessary access rights. Please contact your system administrator.
sl_SI: S programom ni mogoče ustvariti nove podatkovne zbirke. Morda dovoljenja za dostop niso ustrezna. Stopite v stik s skrbnikom sistema.

en: Database Creation Failed
sl_SI: Ustvarjanje podatkovne zbirke je spodletelo

note: The save failed. Tell the user and don't do anything else:
en: Save failed.
sl_SI: Napaka med shranjevanjem.

en: There was an error while saving the example file.
sl_SI: Prišlo je do napake med shranjevanjem datoteke primera.

en: Save Document
sl_SI: Shrani dokument

en: _Save
sl_SI: _Shrani

note: Warn the user:
en: Read-only File.
sl_SI: Datoteka le za branje.

en: You may not overwrite the existing file, because you do not have sufficient access rights.
sl_SI: Obstoječe datoteke ni mogoče prepisati, saj nimate ustreznih dovoljenj dostopa.

note: Warn the user:
en: Read-only Directory.
sl_SI: Mapa le za branje.

en: You may not create a file in this directory, because you do not have sufficient access rights.
sl_SI: V tej mapi datoteke ni mogoče ustvariti, saj nimate ustreznih dovoljenj dostopa.

en: Database Title missing
sl_SI: Naslov podatkovne zbirke manjka

en: You must specify a title for the new database.
sl_SI: Navesti morate naslov za drugo podatkovno zbirko.

en: Directory Already Exists
sl_SI: Mapa že obstaja

en: There is an existing directory with the same name as the directory that should be created for the new database files. You should specify a different filename to use a new directory instead.
sl_SI: Novo ustvarjena mapa za nove datoteke podatkovne zbirke ima enako ime kot obstoječa mapa. Navedite drugo ime mape za nove datoteke podatkovne zbirke.

note: This actually creates the directory:
en: Save Backup
sl_SI: Shrani varnostno kopijo

en: Exporting backup
sl_SI: Izvažanje varnostne kopije

en: Export Backup failed.
sl_SI: Izvoz varnostne kopije je spodletel.

en: There was an error while exporting the backup.
sl_SI: Prišlo je do napake med izvažanjem varnostne kopije.

en: Choose a backup file
sl_SI: Izbor datoteke varnostne kopije

en: .tar.gz Backup files
sl_SI: Datoteke varnostnih kopij .tar.gz

en: Restore
sl_SI: Obnovi

en: Restoring backup
sl_SI: Obnavljanje varnostne kopije

en: Restore Backup failed.
sl_SI: Obnova varnostne kopije je spodletela.

en: There was an error while extracting the backup.
sl_SI: Prišlo je do napake med razširjanjem varnostne kopije.

en:  (read-only)
sl_SI:  (le za branje)

en: Processing
sl_SI: Obdelovanje

en: Open Document
sl_SI: Odpri dokument

note: Add a button for related record navigation:
en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: Internal error
sl_SI: Notranja napaka

en: Value Is Not Unique
sl_SI: Vrednost ni edinstvena

en: The field's value must be unique, but a record with this value already exists.
sl_SI: Vrednost polja mora biti edinstvena, toda zapis s to vrednostjo že obstaja.

note: Warn the user: TODO: Make the field insensitive until it can receive data, so people never see this dialog.
en: Data may not be entered into this related field, because the related record does not yet exist, and the relationship does not allow automatic creation of new related records.
sl_SI: Podatkov ni mogoče vnesti v to povezano polje, ker povezani zapis še ne obstaja in razmerje ne dovoli samodejnega ustvarjanja novih povezanih zapisov.

en: Related Record Does Not Exist
sl_SI: Povezan zapis ne obstaja

note: Warn the user: TODO: Make the field insensitive until it can receive data, so people never see this dialog.
en: Data may not be entered into this related field, because the related record does not yet exist, and the key in the related record is auto-generated and therefore can not be created with the key value in this record.
sl_SI: Podatkov ni mogoče vnesti v povezano polje, ker povezan zapis še ne obstaja. Ključ in povezan zapis sta ustvarjena samodejno in ju zato v tem zapisu ni mogoče ustvariti z vrednostjo ključa.

en: Related Record Cannot Be Created
sl_SI: Povezanega zapisa ni mogoče ustvariti

note: Ask the user for confirmation:
en: Are you sure that you would like to delete this record? The data in this record will then be permanently lost.
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta zapis? Podatki v tem zapisu bodo po izbrisu trajno izgubljeni.

en: Delete record
sl_SI: Izbriši zapis

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

note: Append the View columns: Use set_cell_data_func() to give more control over the cell attributes depending on the row: Name column:
en: Name
sl_SI: Ime

note: Don't allow a relationship to be added twice.
en: This report already exists. Please choose a different report name
sl_SI: To poročilo že obstaja. Izberite drugo ime poročila

note: Title column:
en: Title
sl_SI: Naslov

en: Are you sure that you want to rename this report?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite preimenovati to poročilo?

note: TODO: Show old and new names?
en: Rename Report
sl_SI: Preimenuj poročilo

en: A user-friendly database environment.
sl_SI: Uporabniku prijazno okolje podatkovnih zbirk.

en: Not yet created.
sl_SI: Še ni ustvarjeno.

en: No recently used documents available.
sl_SI: Ni nedavno uporabljenih dokumentov.

en: No sessions found on the local network.
sl_SI: Na krajevnem omrežju ni najdenih sej.

en: No templates available.
sl_SI: Ni predlog na voljo.

en: Open a Document
sl_SI: Odpriranje dokumenta

en: Select File
sl_SI: Izbor datoteke

en: Local Network
sl_SI: Krajevno omrežje

en: Recently Opened
sl_SI: Nedavno odprti

en: New Empty Document
sl_SI: Nov prazen dokument

en: New From Template
sl_SI: Nov iz predloge

note: Translator hint: This is <Service Name> on <Host> (via Network Interface such as eth0).
en: %s on %s (via %s)
sl_SI: %s na %s (preko %s)

en: Export to File
sl_SI: Izvozi v datoteko

en: Define Data _Format
sl_SI: Določi _obliko podatkov

en: _Export
sl_SI: _Izvozi

en: Find All
sl_SI: Najdi vse

en: No Table Selected
sl_SI: Ni izbrane razpredelnice

en: Quick _search:
sl_SI: _Hitro iskanje:

en: _Find
sl_SI: _Iskanje

en: Records:
sl_SI: Zapisi:

en: Found:
sl_SI: Najdeno:

note: TODO: Obviously this document should have been deleted when the database-creation was cancelled. Note that "canceled" is the correct US spelling.
en: No table
sl_SI: Ni razpredelnice

en: This database has no tables yet.
sl_SI: Ta podatkovna zbirka še nima razpredelnic.

note: TODO: Obviously this could be possible but it would require a network protocol and some work:
en: Developer mode not available.
sl_SI: Razvijalski način ni na voljo.

en: Developer mode is not available because the file was opened over the network from a running Glom. Only the original file may be edited.
sl_SI: Razvijalski način in na voljo, ker je bila datoteka odprta preko omrežja iz delujočega Gloma. Urejati je mogoče le izvirno datoteko.

en: Developer mode not available
sl_SI: Razvijalski način ni na voljo

en: Developer mode is not available. Check that you have sufficient database access rights and that the glom file is not read-only.
sl_SI: Razvijalski način ni na voljo. Preverite, če imate zadostne pravice podatkovne zbirke in da datoteka glom ni le za branje.

en: Saving in new document format
sl_SI: Shranjevanje v novi vrsti dokumenta

en: The document was created by an earlier version of the application. Making changes to the document will mean that the document cannot be opened by some earlier versions of the application.
sl_SI: Ta dokument je bil ustvarjen s prejšnjo različico programa. Spremembe dokumenta bodo onemogočile odpiranje dokumenta v nekaterih starejših različicah programa.

en: Continue
sl_SI: Nadaljuj

en: Export Not Allowed.
sl_SI: Izvoz ni dovoljen.

en: You do not have permission to view the data in this table, so you may not export the data.
sl_SI: Ni ustreznih dovoljenj za ogled podatkov razpredelnice, zato podatkov ni mogoče izvoziti.

en: Could Not Create File.
sl_SI: Datoteke ni mogoče ustvariti.

en: Glom could not create the specified file.
sl_SI: Navedene datoteke ni mogoče ustvariti.

en: No Table
sl_SI: Ni razpredelnice

en: There is no table in to which data could be imported.
sl_SI: Ni razpredelnice v katero bi lahko bili podatki uvoženi.

en: Open CSV Document
sl_SI: Odpri dokument CSV

en: CSV files
sl_SI: Datoteke CSV

en: All files
sl_SI: Vse datoteke

en: Share on the network
sl_SI: Daj v souporabo na omrežju

en: This will allow other users on the network to use this database.
sl_SI: To bo drugim uporabnikom na omrežju dovolilo uporabo te podatkovne zbirke.

en: _Share
sl_SI: _Souporaba

note: TODO: Warn about connected users if possible.
en: Stop sharing on the network
sl_SI: Zaustavi souporabo na omrežju

en: This will prevent other users on the network from using this database.
sl_SI: To bo drugim uporabnikom na omrežju preprečilo uporabo te podatkovne zbirke.

en: _Stop Sharing
sl_SI: _Zaustavi souporabo

en: Stopping Database Server
sl_SI: Zaustavljanje strežnika podatkovne zbirke

note: Do startup, such as starting the self-hosting database server
en: Starting Database Server
sl_SI: Zaganjanje strežnika podatkovne zbirke

en: Table Exists Already
sl_SI: Razpredelnica že obstaja

en: A table with this name already exists in the database. Please choose a different table name.
sl_SI: Razpredelnica s tem imenom že obstaja v podatkovni zbirki. Izberite drugo ime razpredelnice.

en: Relationship Exists Already
sl_SI: Razmerje že obstaja

en: A relationship with this name already exists for this table. Please choose a different relationship name.
sl_SI: Razmerje s tem imenom že obstaja za to razpredelnico. Izberite drugo ime razmerja.

en: More information needed
sl_SI: Zahtevanih je več podrobnosti

en: You must specify a field, a table name, and a relationship name.
sl_SI: Določiti morate polje, ime razpredelnice in ime razmerja.

en: Related Table Created
sl_SI: Ustvarjena je bila povezana razpredelnica

en: The new related table has been created.
sl_SI: Ustvarjena je bila nova povezana razpredelnica.

note: namespace Glom
en: Edit Tables
sl_SI: Uredi razpredelnice

en: You have not entered any find criteria. Try entering information in the fields.
sl_SI: Niste vnesli kriterijev iskanja. Poskusite vnesti podatke v poljih.

en: No Find Criteria
sl_SI: Ni kriterijev iskanja

en: Reports
sl_SI: Poročila

en: Print Layouts
sl_SI: Razporeditve tiskanja

en: Could Not Create Directory
sl_SI: Mape ni mogoče ustvariti

en: There was an error when attempting to create the directory for the new database files.
sl_SI: Med poskusom ustvarjanja mape za nove datoteke podatkovne zbirke je prišlo do napake.

en: Could Not Start Database Server
sl_SI: Strežnika podatkovne zbirke ni mogoče zagnati

en: There was an error when attempting to start the database server.
sl_SI: Med poskusom zaganjanja strežnika podatkovne zbirke je prišlo do napake.

en: Initializing Database Data
sl_SI: Zaganjanje podatkov podatkovne zbirke

note: Show 0 instead of "all" when all of no records are found, to avoid confusion.
en: All
sl_SI: Vse

en: No help file available
sl_SI: Datoteka pomoči ni na voljo

en: Could not display help: %1
sl_SI: Ni mogoče prikazati pomoči: %1

en: Your find criteria did not match any records in the table.
sl_SI: Vaši kriteriji iskanja se ne skladajo z nobenim zapisom v razpredelnici.

en: No Records Found
sl_SI: Zapisov ni mogoče najti

en: New Find
sl_SI: Novo iskanje

en: Report Finished
sl_SI: Poročilo je končano

en: The report will now be opened in your web browser.
sl_SI: Poročilo bo sedaj odprto v vašem spletnem brskalniku.

en: Script Uses PyGTK 2
sl_SI: Skript uporablja PyGTK 2

en: Glom cannot run this script because it uses pygtk 2, but Glom uses GTK+ 3, and attempting to use pygtk 2 would cause Glom to crash.
sl_SI: Program Glom ne podpira izvajanja te vrste skripta, saj uporablja pygtk 2, Glom pa uporablja GTK+ 3. Poskus uporabe pygtk 2 bi povzročilo sesutje programa.

note: These strings are not actually used by Glom. I am putting them here so that GNOME's translators can translate them without dealing with the awkward (not gettext) system here: http://www.murrayc.com/blog/permalink/2012/01/27/online-glom-more-translation/ murrayc
en: Search
sl_SI: Poišči

en: Back to List
sl_SI: Nazaj na seznam

note: Translators: This is a noun. It is a notebook tab title. Details column:
en: Details
sl_SI: Podrobnosti

en: Generating the report...
sl_SI: Poteka ustvarjanje poročila ...

en: Login
sl_SI: Prijava

en: Enter the username and password.
sl_SI: Vpis uporabniškega imena in gesla.

en: Username
sl_SI: Uporabniško ime

en: Password
sl_SI: Geslo

en: Log Out
sl_SI: Odjava

en: The username or password are not correct.
sl_SI: Uporabniško ime in geslo nista pravilna.

en: Login seems to be necessary, but will not be attempted. This site is not being served via HTTPS, which is required for secure login. Please contact your system administrator.
sl_SI: Videti je, da je prijava zahtevana, vendar ne bo izvedena. Stran se ne objavlja preko protokola HTTPS, ki zahteva varno prijavo. Stopite v stik s skrbnikom!

note: / Translators: This is the title of a button used to register a new user.
en: Register
sl_SI: Vpis

note: / Translators: This is the title of a button used to reset a user's password.
en: Forgot Password
sl_SI: Novo geslo

en: There was an error while saving the file. Your changes have not been saved.
sl_SI: Prišlo je do napake med shranjevanjem datoteke. Vaše spremembe ne bodo shranjene.

en: Open Failed.
sl_SI: Napaka med odpiranjem.

en: The document could not be opened.
sl_SI: Dokumenta ni bilo mogoče odpreti.

en: This document has unsaved changes. Would you like to save the document?
sl_SI: Dokument vsebuje neshranjene spremembe. Ali želite dokument shraniti?

note: TODO: Can we use filename_display_basename() with a URI? No, almost certainly not. murrayc.
en: Document:
    %1
sl_SI: Dokument:
    %1

en: Close without Saving
sl_SI: Zapri brez shranjevanja

en: Discard
sl_SI: Zavrzi

en: Auto Detect
sl_SI: Samodejno zaznaj

note: We mean 22nd November 2008: C years start are the AD year - 1900. So, 01 is 1901. C months start at 0. starts at 1 Get the ISO (not current locale) text representation: ignored iso_format
en: Note that the source file should contain numbers and dates in international ISO format. For instance, 22nd November 2008 should be %1.
sl_SI: Izvorna datoteka naj vsebuje številke in datume v mednarodni obliki ISO. Na primer, dvaindvajseti November 2008 bi moral biti %1.

en: No Document Available
sl_SI: Ni dokumentov na voljo

en: You need to open a document to import the data into a table.
sl_SI: Za uvažanje podatkov v razpredelnico morate odpreti dokument.

en: Import From CSV File
sl_SI: Uvoz iz datoteke CSV

en: <None>
sl_SI: <Brez>

en: Error Importing CSV File
sl_SI: Napaka med uvažanjem datoteke CSV

en: Encoding detected as: %1
sl_SI: Kodiranje je zaznano kot: %1

en: Encoding detection failed. Please manually choose one from the box.
sl_SI: Zaznavanje kodiranja je spodletelo. Izberite enega iz okna.

en: The file contains data not in the specified encoding. Please choose another one, or try "Auto Detect".
sl_SI: Datoteka vsebuje podatke, ki niso v navedenemu kodiranju. Izberite drugega ali poskusite "Samodejno zaznaj".

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name). This is a straight line, not a database row.
en: Line
sl_SI: Vrstica

en: Target Field
sl_SI: Ciljno polje

en: <Import Failure>
sl_SI: <Uvoz je spodletel>

en: <Picture>
sl_SI: <Slika>

en: One column needs to be assigned the table's primary key (<b>%1</b>) as target field before importing
sl_SI: Pred uvozom je treba osnovnemu ključu razpredelnice (<b>%1</b>) dodeliti en stolpec kot ciljno polje

en: Could Not Open file
sl_SI: Datoteke ni mogoče odpreti

en: The file at "%1" could not be opened: %2
sl_SI: Datoteke na "%1" ni mogoče odpreti: %2

en: Import From CSV File: %1
sl_SI: Uvoz iz datoteke CSV: %1

en: Parsing CSV file %1
sl_SI: Razčlenjevanje CSV datoteke %1

en: Import complete
sl_SI: Uvoz je končan

en: Warning: Importing row %1: The value for field %2 must be unique, but is already in use. The value will not be imported.
sl_SI: Opozorilo: Uvažanje vrstice %1: Vrednost polja %2 mora biti edinstvena, toda je že uporabljena. Vrednost ne bo uvožena.

en: Warning: Importing row %1: The value for field %2, "%3" could not be converted to the field's type. The value will not be imported.
sl_SI: Opozorilo: Uvažanje vrstice %1: Vrednosti polja %2 "%3" ni mogoče pretvoriti v vrsto polja. Vrednost ne bo uvožena.

en: Error importing row %1: Cannot import the row because the primary key is empty.
sl_SI: Napaka uvažanja vrstice %1: Vrstice ni mogoče uvoziti, ker je osnovni ključ prazen.

note: TODO: Can we get this from anywhere else, such as iso-codes? murrayc TODO: Make this generally more efficient.
en: Unicode
sl_SI: unicode

note: This just adds a separator in the combo box
en: Western
sl_SI: zahodno

note: This just adds a separator in the combo box
en: Central European
sl_SI: srednjeevropsko

en: South European
sl_SI: južnoevropsko

en: Baltic
sl_SI: baltsko

en: Cyrillic
sl_SI: cirilica

en: Arabic
sl_SI: arabščina

en: Greek
sl_SI: grščina

en: Hebrew Visual
sl_SI: vizualna hebrejščina

en: Hebrew
sl_SI: hebrejščina

en: Turkish
sl_SI: turščina

en: Nordic
sl_SI: nordijsko

en: Celtic
sl_SI: keltsko

en: Romanian
sl_SI: romunščina

en: Vietnamese
sl_SI: vietnamščina

note: Translators: This means an unknown or unnacceptable value type in a database.
en: Invalid
sl_SI: Neveljavno

note: Translators: This means a numeric value type in a database.
en: Number
sl_SI: Številka

note: Translators: This means a text/string value type in a database. Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Text
sl_SI: Besedilo

note: Translators: This means a time value type in a database.
en: Time
sl_SI: Čas

note: Translators: This means a time value type in a database.
en: Date
sl_SI: Datum

note: Translators: This means a picture value type in a database. Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Image
sl_SI: Slika

note: TRANSLATORS: Please only translate this string if you know that strftime() * shows only 2 year digits when using format "x". We want to always display * 4 year digits. For instance, en_GB should translate it to "%d/%m/%Y". * Glom will show a warning in the terminal at startup if this is necessary * 
en: %x
sl_SI: %d.%m.%Y

note: Note to translators: If you see this error in the terminal at startup then you need to translate the %x elsewhere.
en: ERROR: sanity_check_date_parsing(): Sanity check failed: Glom could not parse a date's text representation that it generated itself, in this locale.
sl_SI: NAPAKA: sanity_check_date_parsing(): pregled je spodletel: program Glom predstavitve besedila ustvarjenega datuma ne more razčleniti v tej jezikovni oznaki.

note: Note to translators: If you see this error in the terminal at startup then you need to translate the %x elsewhere.
en: ERROR: sanity_check_date_text_representation_uses_4_digit_year(): Sanity check failed: Glom does not seem to use 4 digits to display years in a date's text representation, in this locale. Defaulting to dd/mm/yyyy though this might be incorrect for your locale. This needs attention from a translator. Please file a bug - see http://www.glom.org
sl_SI: NAPAKA: sanity_check_date_text_representation_uses_4_digit_year(): pregled je spodletel. Videti je, da v tej jezikovni oznaki Glom ne uporablja štirih številk za prikaz let. Uporabljanje privzetega dd/mm/llll, čeprav je to morda napačno za vašo jezikovno oznako. To mora videti prevajalec. Pošljite poročilo o hrošču - oglejte si http://www.glom.org

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Group
sl_SI: Združi

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Button
sl_SI: Gumb

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Calendar Portal
sl_SI: Portal koledarja

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Field
sl_SI: Polje

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name). "Notebook" means a GtkNotebook-type widget.
en: Notebook
sl_SI: Beležka

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Placeholder
sl_SI: Vsebnik

note: TODO: This prevents "" as a real title. parent table - not relevant Note to translators: This text is shown instead of a table title, when the table has not yet been chosen.
en: Undefined Table
sl_SI: Nedoločena razpredelnica

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Field Summary
sl_SI: Povzetek polja

en: No summary chosen
sl_SI: Povzetek ni na voljo

en: Sum
sl_SI: Vsota

en: Average
sl_SI: Povprečno

en: Count
sl_SI: Števec

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Footer
sl_SI: Noga

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Group By
sl_SI: Združi po

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Header
sl_SI: Glava

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Summary
sl_SI: Povzetek

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Vertical Group
sl_SI: Navpična skupina

en: Custom Title
sl_SI: Naslov po meri

en: Relationship
sl_SI: Razmerje

en: Layout Item
sl_SI: Razporeditev predmeta

en: Print Layout
sl_SI: Postavitev strani

en: Report
sl_SI: Poročilo

note: Tables:
en: Table
sl_SI: Razpredelnica

en: Layout Group
sl_SI: Razporeditev skupine

en: Field Title
sl_SI: Naslov polja

en: Text Item
sl_SI: Besedilni predmet

en: Field Choice
sl_SI: Izbira polja

en: Database Title
sl_SI: Naslov podatkovne zbirke

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: System Preferences
sl_SI: Možnosti sistema

en: System Name
sl_SI: Ime sistema

en: Organisation Name
sl_SI: Ime organizacije

en: Organisation Logo
sl_SI: Logotip organizacije

en: Street
sl_SI: Ulica

en: Street (line 2)
sl_SI: Ulica (druga vrstica)

en: City
sl_SI: Mesto

en: State
sl_SI: Regija

en: Country
sl_SI: Država

en: Zip Code
sl_SI: Poštna številka

en: Overview
sl_SI: Pregled

en: Untitled
sl_SI: Neimenovano

en: Could not install package
sl_SI: Paketa ni mogoče namestiti

en: The necessary applications to install the package could not be found.
sl_SI: Zahtevanih programov za namestitev paketa ni mogoče najti.

note: Show only debug output
en: Gettext-Warning:
sl_SI: Opozorilo Gettext:

en: System: Auto Increments
sl_SI: Sistem: samodejno povečanje

en: Description
sl_SI: Opis

en: Comments
sl_SI: Opombe

note: Translators: This is a noun. It is the title of a report. Add Pages: Translators: This is a noun. It is a notebook tab title.
en: List
sl_SI: Seznam

en: Glom options
sl_SI: Možnosti glom

en: Command-line options
sl_SI: Možnosti ukazne vrstice

en: The example .glom file to open.
sl_SI: Odprta je vzorčna datoteka .glom.

en: The directory in which to save the created .glom file, or sub-directory if necessary, such as /home/someuser/ .
sl_SI: Mapa za shranjevanje ustvarjene datoteke .glom ali pa podrejena mapa, na primer /home/uporabnik/ .

en: The name for the created .glom file, such as something.glom .
sl_SI: Ime ustvarjene datoteke .glom, na primer imedatoteke.glom .

en: The version of this application.
sl_SI: Različica tega programa.

en: The hostname of the PostgreSQL server, such as localhost. If this is not specified then a self-hosted database will be created.
sl_SI: Ime gostitelja strežnika PostgreSQL, na primer localhost. V kolikor možnost ni navedena, bo samodejno ustvarjena  podatkovna zbirka z lastnim gostiteljem.

en: The port of the PostgreSQL server, such as 5434.
sl_SI: Vrata strežnika PostgreSQL, na primer 5434.

en: The username for the PostgreSQL server.
sl_SI: Uporabniško ime za povezavo s strežnikom PostgreSQL.

en: Use MySQL instead of PostgreSQL.
sl_SI: Uporabi MySQL namesto PostgreSQL.

en: Glom: The output directory does not exist.
sl_SI: Glom: odvodna mapa ne obstaja.

en: Glom: The output path is not a directory.
sl_SI: Glom: odvodna pot je mapa.

en: Please enter the database server's password for the user %1:
sl_SI: Vnesite geslo za povezavo s strežnikom podatkovne zbirke za uporabnika %1:

en: The path at which to save the created .po file, such as /home/someuser/somefile.po .
sl_SI: Mapa za shranjevanje ustvarjene datoteke .po, na primer /home/uporabnik/ imedatoteke.po.

en: The locale whose translations should be written to the .po file, such as de_DE.
sl_SI: Jezikovni nabor katerega prevodi naj se zapišejo v datoteko .po (primer sl.SI, de_DE ...).

en: Generate a .pot template file instead of a .po file for a locale.
sl_SI: Ustvari datoteko predloge .pot namesto datoteke .po v iz branem jezikovnem naboru.

en: Please specify a glom file.
sl_SI: Določiti je trema datoteko glom.

en: Please use either the --locale-id option or the --template option.
sl_SI: Uporabiti je treba ali možnost --locale-id ali pa možnost --template.

en: Please specify an output path.
sl_SI: Določiti je treba odvodno pot.

en: Pot file creation failed.
sl_SI: Ustvarjanje datoteke pot je spodletelo.

en: Pot file created at: %1
sl_SI: Ustvarjena datoteka pot v: %s

en: Po file creation failed.
sl_SI: Ustvarjanje datoteke po je spodletelo.

en: Po file created at: %1
sl_SI: Ustvarjena datoteka po v: %s

en: The directory path at which to save the created .po files, such as /home/someuser/po_files/ .
sl_SI: Mapa za shranjevanje ustvarjenih datotek .po, na primer /home/uporabnik/ po_files/.

en: The Glom file does not exist.
sl_SI: Datoteka glom ne obstaja.

en: The Glom file path is a directory instead of a file.
sl_SI: Pot datoteke glom je mapa in ne datoteka.

en: The ouput directory could not be created.
sl_SI: Odvodne mape ni mogoče ustvariti.

en: Glom: The output file path is not a directory.
sl_SI: Glom: odvodna pot datoteke ni mapa.

en: The Glom document has no translations.
sl_SI: Dokument glom je brez prevoda.

en: The path to a directory containing .po files, such as /home/someuser/po_files/ .
sl_SI: Pot do mape z datotekami .po kot na primer /home/someuser/po_files/.

en: Please specify the path to a directory containing po files.
sl_SI: Določite pot do mape z datotekami po.

en: Glom: The po files directory path is not a directory.
sl_SI: Glom: pot do mape z datotekami po ni mapa.

en: Po file import failed for locale: %1
sl_SI: Uvažanje datoteke po za jezikovni nabor %1 je spodletelo.

en: Po file imported for locale: %1 for file %2
sl_SI: Datoteka po %2 je uvožena za jezikovni nabor %1.

en: The hostname of the PostgreSQL server, such as localhost.
sl_SI: Ime gostitelja strežnika PostgreSQL, na primer localhost.

en: The specific database on the PostgreSQL server (Optional).
sl_SI: Podatkovna zbirka na strežniku PostgreSQL (izbirno).

en: Please provide a database username.
sl_SI: Vnesite uporabniško ime za podatkovno zbirko.

en: Please enter the PostgreSQL server's password for the user %1:
sl_SI: Vnesite geslo za povezavo s strežnikom PostgreSQL za uporabnika %1:

en: Error: Could not connect to the server even without specifying a database.
sl_SI: Napaka: ni se mogoče povezati s strežnikom brez določila podatkovne zbirke.

en: Error: Could not connect to the specified database.
sl_SI: Napaka: povezava z določeno podatkovno zbirko ni mogoča.

en: Successful connection.
sl_SI: Povezava je uspešno vzpostavljena.

en: You seem to be running Glom as a user with administrator privileges. Glom may not be run with such privileges for security reasons.
    Please login to your system as a normal user.
sl_SI: Videti je, da zaganjate Glom kot uporabnik s skrbniškimi pravicami. Gloma ni mogoče zagnati s temi pravicami zaradi varnostnih vzrokov.
    Prijavite se v svoj sistem kot običajni uporabnik.

note: Warn the user:
en: You seem to be running Glom as root. Glom may not be run as root.
    Please login to your system as a normal user.
sl_SI: Videti je, da zaganjate Glom kot skrbnik. Programa ni mogoče uporabljati kot tak skrbnik.
    Prijavite se v svoj sistem kot običajen uporabnik.

en: Running As Root
sl_SI: Zagnano s skrbniškim računom

note: Show message to the user about the broken installation: This is a packaging bug, but it would probably annoy packagers to mention that in the dialog: Unlike for PostgreSQL, this warning is only shown if MySQL was specified in the build.
en: Incomplete Glom Installation
sl_SI: Nepopolna namestitev Gloma

note: use_markup modal
en: Your installation of Glom is not complete, because PostgreSQL is not available on your system. PostgreSQL is needed for self-hosting of Glom databases.
    
    You may now install PostgreSQL to complete the Glom installation.
sl_SI: Vaša namestitev Gloma ni končana, ker PostgreSQL na vašem sistemu ni na voljo. PostgreSQL je zahtevan za samo-gostovanje podatkovnih zbirk Glom.
    
    Za končanje namestitve Gloma namestite PostgreSQL.

en: Install PostgreSQL
sl_SI: Namesti PostgreSQL

note: Show message to the user about the broken installation:
en: Your installation of Glom is not complete, because PostgreSQL is not available on your system. PostgreSQL is needed for self-hosting of Glom databases.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sl_SI: Vaša namestitev Gloma ni končana, ker PostgreSQL na vašem sistemu ni na voljo. PostgreSQL je zahtevan za samo-gostovanje podatkovnih zbirk Glom.
    
    Pošljite poročilo o tem hrošču svojemu proizvajalcu ali skrbniku sistema, da bo lahko popravljen.

note: use_markup modal
en: Your installation of Glom is not complete, because MySQL is not available on your system. MySQL is needed for self-hosting of some Glom databases.
    
    You may now install MySQL to complete the Glom installation.
sl_SI: Vaša namestitev Gloma ni končana, ker MySQL na vašem sistemu ni na voljo. MySQL je zahtevan za samo-gostovanje podatkovnih zbirk Glom.
    
    Za končanje namestitve programa Glom namestite MySQL.

en: Install MySQL
sl_SI: Namestiti MySQL

note: use_markup modal
en: Your installation of Glom is not complete, because MySQL is not available on your system. MySQL is needed for self-hosting of some Glom databases.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sl_SI: Vaša namestitev programa Glom ni končana, ker MySQL na vašem sistemu ni na voljo. MySQL je zahtevan za samo-gostovanje podatkovnih zbirk Glom.
    
    Pošljite poročilo o tem hrošču svojemu proizvajalcu ali skrbniku sistema, da bo lahko popravljen.

note: The python module could not be imported by Glom, so warn the user:
en: Your installation of Glom is not complete, because the Glom Python module is not available on your system.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sl_SI: Vaša namestitev Gloma ni končana, ker modul Glom Python na vašem sistemu ni na voljo.
    
    Pošljite poročilo o tem hrošču svojemu proizvajalcu ali skrbniku sistema, da bo lahko popravljen.

en: Glom Python Module Not Installed
sl_SI: Python module glom ni nameščen

note: The python module could not be imported by Glom, so warn the user:
en: Your installation of Glom is not complete, because the gi.repository Python module is not available on your system.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sl_SI: Namestitev Gloma ni končana, ker modul Python gi.repository na vašem sistemu ni na voljo.
    
    Pošljite poročilo o tem hrošču skrbniku sistema, da bo lahko popravljen.

en: gi.repository Python Module Not Installed
sl_SI: Python modul gi.repository ni nameščen

note: The python module could not be imported by Glom, so warn the user:
en: Your installation of Glom is not complete, because the gi.repository.Gda python module is not available on your system.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sl_SI: Namestitev Gloma ni končana, ker modul Python gi.repository.Gda na vašem sistemu ni na voljo.
    
    Pošljite poročilo o hrošču skrbniku sistema, da bo lahko popravljen.

en: gi.repository.Gda Python Module Not Installed
sl_SI: Python modul gi.repository.Gda ni nameščen

note: The Postgres provider was not found, so warn the user:
en: Your installation of Glom is not complete, because the PostgreSQL libgda provider is not available on your system. This provider is needed to access Postgres database servers.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sl_SI: Vaša namestitev Gloma ni končana, ker ponudnik PostgreSQL libgda na vašem sistemu ni na voljo. Ponudnik je zahtevan za dostop do podatkovnih strežnikov Postgres.
    
    Pošljite poročilo o tem hrošču svojemu proizvajalcu ali skrbniku sistema, da bo lahko popravljen.

en: Extra Glom options
sl_SI: Dodatne možnosti Glom

en: Extra command-line options for glom
sl_SI: Dodatne možnosti ukazne vrstice za program glom

en: Show how Glom outputs a date in this locale, then stop.
sl_SI: Pokaži kako Glom izpiše datum v tej jezikovni oznaki, nato se zaustavi.

en: Main Glom options
sl_SI: Glavne možnosti glom

en: Main command-line options for glom
sl_SI: Glavne možnosti ukazne vrstice za program glom

en: The Filename
sl_SI: Ime datoteke

en: Whether the filename is a .tar.gz backup to be restored.
sl_SI: Ali je datoteka varnostne kopije .tar.gz za obnovo.

en: Do not automatically stop the database server if Glom quits. This is helpful for debugging with gdb.
sl_SI: Ne zaustavi samodejno strežnika podatkovne zbirke, če se opravilo Glom konča. To je v pomoč pri razhroščevanju z gdb.

en: Show the generated SQL queries on stdout, for debugging.
sl_SI: Pokaži ustvarjene poizvedbe SQL na standardnem izhodu za razhroščevanje.

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

en: _Layout
sl_SI: R_azporeditev

en: This data cannot be stored in the database because you have not provided a primary key.
    Do you really want to discard this data?
sl_SI: Podatkov ni mogoče shraniti v podatkovni zbirki, ker niste zagotovili osnovnega ključa.
    Ali resnično želite zavreči te podatke?

note: Ask user to confirm loss of data:
en: No primary key value
sl_SI: Ni vrednosti osnovnega ključa

en: _Add
sl_SI: _Dodaj

en: _First
sl_SI: _Prva

en: _Back
sl_SI: _Nazaj

en: _Forward
sl_SI: _Naprej

en: _Last
sl_SI: _Zadnja

en: Create a new record.
sl_SI: Ustvari nov zapis.

en: Remove this record.
sl_SI: Odstrani ta zapis.

en: View the first record in the list.
sl_SI: Ogled prvega zapisa na seznamu.

en: View the previous record in the list.
sl_SI: Ogled predhodnega zapisa na seznamu.

en: View the next record in the list.
sl_SI: Ogled naslednjega zapisa na seznamu.

en: View the last record in the list.
sl_SI: Ogled zadnjega zapisa na seznamu.

en: Layout Contains No Fields
sl_SI: Razporeditev ne vsebuje polj

en: There are no fields on the layout, so there is no way to enter data in a new record.
sl_SI: Na razporeditvi ni polj, zato ni mogoče vnesti podatkov v nov zapis.

note: Tell user that a primary key is needed to delete a record:
en: No primary key value.
sl_SI: Ni vrednosti osnovnega ključa.

en: This record cannot be deleted because there is no primary key.
sl_SI: Zapisa ni mogoče izbrisati, ker ni osnovnega ključa.

note: Warn user that they can't choose their own primary key:
en: Primary key auto increments
sl_SI: Samodejni prirastki osnovnega ključa

en: The primary key is auto-incremented.
     You may not enter your own primary key value.
sl_SI: Osnovni ključ se samodejno povečuje.
     Svoje vrednosti osnovnega ključa ne morete vnesti.

en: No Corresponding Record Exists
sl_SI: Ustrezni zapis ne obstaja

en: No record with this value exists. Therefore navigation to the related record is not possible.
sl_SI: Zapis s to vrednostjo ne obstaja. Zato krmarjenje na povezan zapis ni mogoče.

en: New Group
sl_SI: Nova skupina

en: notebook
sl_SI: beležka

note: Note to translators: This is the default name (not seen by most users) for a notebook tab.
en: tab1
sl_SI: zavihek1

note: Note to translators: This is the default label text for a notebook tab.
en: Tab One
sl_SI: Zavihek ena

en: button
sl_SI: gumb

en: New Button
sl_SI: Nov gumb

note: Note to translators: This is the default contents of a text item on a print layout:
en: text
sl_SI: besedilo

en: New Text
sl_SI: Novo besedilo

note: TODO: Use a real English sentence here?
en: Delete whole group "%1"?
sl_SI: Ali naj bo izbrisana celotna skupina "%1"?

note: TODO: Use a real English sentence here:
en: Delete whole group?
sl_SI: Ali naj bo izbrisana celotna skupina?

note: Translators: This is a title, not an action.
en: List Or Details View
sl_SI: Pogled seznama ali podrobnosti

note: Don't allow a relationship to be added twice.
en: This relationship already exists. Please choose a different relationship name
sl_SI: To razmerje že obstaja. Izberite drugo ime razmerja

note: Translators: FROM as in SQL's FROM
en: From Field
sl_SI: Polje od

en: To Field
sl_SI: Polje za

en: Allow Editing
sl_SI: Dovoli urejanje

en: Automatic Creation
sl_SI: Samodejno ustvarjanje

en: Title (Singular Form)
sl_SI: Naslov (edninska oblika)

en: Next Value
sl_SI: Naslednja vrednost

en: None selected
sl_SI: Brez izbora

en: Username Is Empty
sl_SI: Uporabniško ime je prazno

en: Please enter a login name for the new user.
sl_SI: Vnesite prijavno ime za novega uporabnika.

en: Passwords Do Not Match
sl_SI: Gesli se ne ujemata

en: The entered password does not match the entered password confirmation. Please try again.
sl_SI: Vneseno geslo se ne ujema z vnesenim potrditvenim geslom. Poskusite znova.

en: Password Is Empty
sl_SI: Geslo je prazno

en: Please enter a password for this user.
sl_SI: Vnesite geslo za tega uporabnika.

note: Don't allow adding of fields that already exist.
en: This field already exists. Please choose a different field name.
sl_SI: To polje že obstaja. Izberite drugo ime polja

en: Type
sl_SI: Vrsta

note: TODO: Auto-size columns. Setup the buttons:
en: _Field Definition
sl_SI: Definicija _polja

en: _Default Formatting
sl_SI: _Privzeto oblikovanje

note: TODO: Only show this when there are > 100 records?
en: Recalculation Required
sl_SI: Zahtevan je ponoven izračun

en: You have changed the calculation used by this field so Glom must recalculate the value in all records. If the table contains many records then this could take a long time.
sl_SI: Spremenili ste izračun, ki ga uporablja to polje, zato mora Glom ponovno izračunati vrednost v vseh zapisih. V primeru da razpredelnica vsebuje veliko zapisov, lahko to vzame veliko časa.

en: Recalculate
sl_SI: Ponovno izračunaj

en: Invalid database structure
sl_SI: Neveljavna struktura podatkovne zbirke

en: This database field was created or edited outside of Glom. It has a data type that is not supported by Glom. Your system administrator may be able to correct this.
sl_SI: Polje podatkovne zbirke je bilo ustvarjeno ali urejeno izven Glom. Vsebuje vrsto podatkov, ki je Glom ne podpira. Morda lahko to popravi skrbnik vašega sistema .

en: Primary key required
sl_SI: Zahtevan je osnovni ključ

en: You may not unset the primary key because the table must have a primary key. You may set another field as the primary key instead.
sl_SI: Osnovnega ključa ni mogoče odnastaviti, ker razpredelnica mora imeti osnovni ključ. Namesto tega lahko kot osnovni ključ nastavite drugo polje.

en: Field contains empty values.
sl_SI: Polje vsebuje prazne vrednosti.

en: The field may not yet be used as a primary key because it contains empty values.
sl_SI: Polja ni mogoče uporabiti kot osnovni ključ, ker vsebuje prazne vrednosti.

en: Field contains non-unique values.
sl_SI: Polje vsebuje ne-edinstvene vrednosti.

en: The field may not yet be used as a primary key because it contains values that are not unique.
sl_SI: Polja ni mogoče uporabiti kot osnovni ključ, ker vsebuje ne-edinstvene vrednosti.

note: Ask the user to confirm this major change:
en: Change primary key
sl_SI: Spremeni osnovni ključ

en: Are you sure that you wish to set this field as the primary key, instead of the existing primary key?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite nastaviti to polje kot osnovni ključ namesto obstoječega osnovnega ključa?

en: Change Primary Key
sl_SI: Spremeni osnovni ključ

note: Warn the user and refuse to make the change:
en: Field Name Already Exists
sl_SI: Ime polja že obstaja

en: This field already exists. Please choose a different field name
sl_SI: To polje že obstaja. Izberite drugo ime polja

en: Calculation Error
sl_SI: Napaka izračuna

en: The calculation does not have a return statement.
sl_SI: Izračun nima vrnjene izjave.

en: Calculation result
sl_SI: Rezultat izračuna

en: The result of the calculation is:
    %1
sl_SI: Rezultat izračuna je:
    %1

en: Calculation failed
sl_SI: Izračun je spodletel

en: The calculation failed with this error:
    %s
sl_SI: Izračun je spodletel z napako:
    %s

en: Default Value
sl_SI: Privzeta vrednost

note: A special "None" item, allowing the user to do the equivalent of clearing the combobox, which is not normally possible with the GtkComboBox UI: set_property() does not work with a const gchar*, so we explicitly create a ustring. otherwise we get this warning: " unable to set property `text' of type 
en: (None)
sl_SI: (Brez)

en:  Via: %1::%2
sl_SI:  Preko: %1::%2

en:  Via: %1
sl_SI:  Preko: %1

en: None: No visible tables are specified by the fields.
sl_SI: Brez: Polja ne navajajo nobenih vidnih razpredelnic.

note: Columns-count column: Note to translators: This is the number of columns in a group (group being a noun)
en: Group Columns
sl_SI: Število stolpcev

note: Column-Width column: (only for list views) Note to translators: This is a name (the width of a UI element in the display), not an action.
en: Display Width
sl_SI: Širina prikaza

en: Text Title
sl_SI: Naslov besedila

en: Image Title
sl_SI: Naslov slike

en: group
sl_SI: skupina

en: Notebook Tabs
sl_SI: Zavihki beležke

en: Add child groups to the notebook to add tabs.
sl_SI: Za dodajanje zavihkov dodajte v beležko podrejene skupine.

en: Related Calendar: %1
sl_SI: Povezan koledar: %1

en: Related List: %1
sl_SI: Povezan seznam: %1

en: Field: %1
sl_SI: Polje: %1

en: (Notebook)
sl_SI: (Beležka)

note: Append the View columns:
en: Fields
sl_SI: Polja

en: Invalid Relationship
sl_SI: Neveljavno razmerje

en: The relationship may not be used to show related records because the relationship does not specify a field in the related table.
sl_SI: Razmerja ni mogoče uporabiti za prikaz povezanih zapisov, ker razmerje ne določa polja v povezani razpredelnici.

en: Relationship Uses a Related Primary Key
sl_SI: Razmerje uporablja povezani osnovni ključ

en: The relationship may not be used to show related records because the relationship uses a primary key field in the related table, which must contain unique values. This would prevent the relationship from specifying multiple related records.
sl_SI: Razmerja ni mogoče uporabiti za prikaz povezanih zapisov, ker razmerje v povezani razpredelnici vsebuje polje osnovnega ključa, ki mora vsebovati edinstvene vrednosti. To razmerju prepreči določitev več povezanih zapisov.

en: Relationship Uses a Related Unique Field
sl_SI: Razmerje uporablja edinstveno povezano polje

en: The relationship may not be used to show related records because the relationship uses a unique-values field in the related table. This would prevent the relationship from specifying multiple related records.
sl_SI: Razmerja ni mogoče uporabiti za prikaz povezanih zapisov, ker razmerje v povezani razpredelnici uporablja polje edinstvenih vrednosti. To razmerju prepreči določitev več povezanih zapisov.

note: Translators: This is Automatic text alignment.
en: Automatic
sl_SI: Samodejno

note: Translators: This is Left text alignment.
en: Left
sl_SI: Levo

note: Translators: This is Right text alignment.
en: Right
sl_SI: Desno

note: Give it access to the document.
en: Extra Fields
sl_SI: Dodatna polja

note: Give it access to the document.
en: Sort Order
sl_SI: Vrstni red

note: Add labels (because we will hide the checkboxes):
en: Font
sl_SI: Pisava

en: Foreground Color
sl_SI: Barva ospredja

en: Background Color
sl_SI: Barva ozadja

en: The calculation failed with this error:
    %1
sl_SI: Izračun je spodletel z napako:
    %1

en: Formatting
sl_SI: Oblikovanje

note: Give it access to the document.
en: Group By - Secondary Fields
sl_SI: Združi po - dodatnih poljih

en: Ascending
sl_SI: Naraščajoče

note: Append the View columns: Use set_cell_data_func() to give more control over the cell attributes depending on the row: Name column:
en: Part
sl_SI: Del

note: Don't allow a relationship to be added twice.
en: This item already exists. Please choose a different item name
sl_SI: Ta predmet že obstaja. Izberite drugo ime predmeta

en: Are you sure that you want to rename this print layout?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite preimenovati postavitev tiskanja?

note: TODO: Show old and new names?
en: <b>Rename Print Layout</b>
sl_SI: <b>Preimenuj postavitev strani</b>

en: Rename
sl_SI: Preimenuj

en: Items
sl_SI: Predmeti

en: Lines
sl_SI: Vrstice

en: Records
sl_SI: Zapisi

en: Database Field
sl_SI: Polje podatkovne zbirke

en: Drag this to the layout to add a new database field.
sl_SI: Vleka tega v razporeditev doda novo polje podatkovne zbirke.

en: Drag this to the layout to add a new static text box.
sl_SI: Vleka tega v razporeditev doda novo statično polje z besedilom.

en: Drag this to the layout to add a new static image.
sl_SI: Vleka tega v razporeditev doda novo statično sliko.

en: Horizontal Line
sl_SI: Vodoravna vrstica

en: Drag this to the layout to add a new horizontal line.
sl_SI: Vleka tega v razporeditev doda novo vodoravno vrstico.

en: Vertical Line
sl_SI: Navpična vrstica

en: Drag this to the layout to add a new vertical line.
sl_SI: Vleka tega v razporeditev doda novo navpično vrstico.

en: Related Records
sl_SI: Povezani zapisi

en: Drag this to the layout to add a new related records portal.
sl_SI: Vleka tega v razporeditev doda nov portal povezanih zapisov.

note: Ask for confirmation:
en: Create Standard Layout
sl_SI: Ustvari standardno razporeditev

en: This is an experimental feature. It will remove all items from the print layout and then try to create a layout similar to the layout of the detail view.
sl_SI: Ta možnost je preizkusna. Odstranjeni bodo vsi predmeti razporeditve tiskanja, nato pa bo ustvarjena razvrstitev, ki je enaka razvrstitvi v podrobnem pogledu.

en: Create
sl_SI: Ustvari

note: Ask the user to confirm:
en: Remove page
sl_SI: Odstrani stran

en: Are you sure that you wish to remove the last page and any items on that page?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite odstraniti zadnjo stran in vse predmete na njej?

en: Remove Page
sl_SI: Odstrani stran

en: Remove library script
sl_SI: Odstrani skript  knjižnice

en: Do you really want to delete this script? This data can not be recovered
sl_SI: Ali resnično želite izbrisati ta skript? Teh podatkov ni mogoče povrniti

en: _Remove
sl_SI: _Odstrani

en: View
sl_SI: Pogled

note: TODO: Prevent deletion of standard groups
en: Delete Group
sl_SI: Izbriši skupino

en: Are your sure that you wish to delete this group?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite izbrisati to skupino?

en: Full access.
sl_SI: Polen dostop.

[ctx: Users List]
note: Append the View columns:
en: User
sl_SI: Uporabnik

en: Delete User
sl_SI: Izbriši uporabnika

en: Are your sure that you wish to delete this user?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite izbrisati tega uporabnika?

en: Error Retrieving the List of Users
sl_SI: Napaka med pridobivanjem seznama uporabnikov

en: Glom could not get the list of users from the database server. You probably do not have enough permissions. You should be a superuser.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti seznama uporabnikov s strežnika. Najverjetneje ni ustreznih dovoljenje za skrbniška opravila.

en: Developer group may not be empty.
sl_SI: Skupina razvijalcev ne sme biti prazna.

en: The developer group must contain at least one user.
sl_SI: Skupina razvijalcev mora vsebovati vsaj enega uporabnika.

note: Prevent two tables with the same name from being added.
en: This table already exists. Please choose a different table name
sl_SI: Ta razpredelnica že obstaja. Izberite drugo ime razpredelnice

en: Hidden
sl_SI: Skrito

note: TODO: This should really be a radio, but the use of AddDel makes it awkward to change that CellRenderer property.
en: Default
sl_SI: Privzeto

note: Ask the user if they want us to try to cope with this:
en: Table Already Exists
sl_SI: Razpredelnica že obstaja

en: This table already exists on the database server, though it is not mentioned in the .glom file. This should not happen. Would you like Glom to attempt to use the existing table?
sl_SI: Ta razpredelnica že obstaja na strežniku podatkovne zbirke, čeprav ni omenjena v datoteki .glom. To se ne bi smelo zgoditi. Ali želite, da program Glom poskusi uporabiti obstoječo razpredelnico?

note: TODO: Do not show tables that are not in the document.
en: You cannot delete this table, because there is no information about this table in the document.
sl_SI: Te razpredelnice ni mogoče izbrisati, ker v dokumentu ni podatkov o tej razpredelnici.

note: Ask the user to confirm:
en: Are you sure that you want to delete this table?
    Table name: %1
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite izbrisati to razpredelnico?
    Razpredelnica: %1

en: Delete Table
sl_SI: Izbriši razpredelnico

en: Are you sure that you want to rename this table?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite preimenovati to razpredelnico?

note: TODO: Show old and new names?
en: <b>Rename Table</b>
sl_SI: <b>Preimenuj razpredelnico</b>

en: Unknown Table
sl_SI: Neznana razpredelnica

en: You cannot open this table, because there is no information about this table in the document.
sl_SI: Te razpredelnice ni mogoče odpreti, ker v dokumentu ni podatkov o tej razpredelnici.

en: Choose Field
sl_SI: Izbor polja

en: _Formatting
sl_SI: _Oblikovanje

note: Append the View columns:
en: Original
sl_SI: Izvirnik

en: Translation
sl_SI: Prevod

note: This is at the end, because it can contain a long description of the item's context.
en: Item
sl_SI: Predmet

note: Show the file-chooser dialog, to select an output .po file:
en: Choose .po File Name
sl_SI: Izberite ime datoteke .po

en: Po files
sl_SI: Datoteke po

en: Export
sl_SI: Izvozi

note: Note to translators: "Import" here is an action verb - it's a button.
en: Import
sl_SI: Uvoz

en: This item already exists. Please try again.
sl_SI: Ta predmet že obstaja. Poskusite znova.

note: Something more specific and helpful.
en: Duplicate
sl_SI: Podvoji

note: Translators: This is just some example text used to discover an appropriate height for user-entered text in the UI. This text itself is never shown to the user.
en: Example
sl_SI: Primer

note: TODO: A better label/icon for "Choose Date".
en: Choose a date from an on-screen calendar.
sl_SI: Izbor datuma na zaslonskem koledarju.

en: Open the record identified by this ID, in the other table.
sl_SI: Odpre zapis določen s tem ID v drugi razpredelnici.

en: Enter search criteria to identify records in the other table, to choose an ID for this field.
sl_SI: Vnesite kriterije iskanja za določitev zapisov v drugi razpredelnici za izbor ID tega polja.

en: _New
sl_SI: _Nova

en: Enter details for a new record in the other table, then use its ID for this field.
sl_SI: Vnesite podrobnosti novega zapisa  v drugi razpredelnici za izbor ID tega polja.

en: Table Content
sl_SI: Vsebina razpredelnice

note: Translators: This is just some example text used to discover an appropriate height for user-entered text in the UI. This text itself is never shown to the user.
en: ExampleEg
sl_SI: Primer

en: Right-click to layout, to specify the related fields.
sl_SI: Za določitev povezanih polj desno kliknite na razporeditev.

note: Tell user that they can't do that:
en: Extra Related Records Not Possible
sl_SI: Dodatni povezani zapisi niso mogoči

en: You attempted to add a new related record, but there can only be one related record, because the relationship uses a unique key.
sl_SI: Poskusili ste dodati nov povezan zapis, toda obstaja lahko le en povezan zapis, ker razmerje uporablja edinstven ključ.

en: Select
sl_SI: Izberi

en: You have not entered any quick find criteria.
sl_SI: Niste vnesli kriterijev za hitro iskanje.

en: Not enough memory available to load the image
sl_SI: Na voljo ni dovolj pomnilnika za nalaganje slike

en: Error loading %1
sl_SI: Napaka nalaganja %1

en: Error loading image
sl_SI: Napaka nalaganja slike

en: Error Saving
sl_SI: Napaka med shranjevanjem

en: Error saving image
sl_SI: Napaka med shranjevanjem slike

en: New Database
sl_SI: Nova podatkovna zbirka

note: For instance, an extra hint when saving from an example, saying that a new file must be saved.
en: Please choose a human-readable title for the new database. You can change this later in the database properties. It may contain any characters.
sl_SI: Izberite človeku berljiv naslov za novo podatkovno zbirko. To lahko spremenite kasneje v lastnostih podatkovne zbirke. Lahko vsebuje katerekoli znake.

en: _Title:
sl_SI: _Naslov:

note: Use titles that show the distinction between PostgreSQL and the alternatives:
en: Create PostgreSQL database in its own folder, to be hosted by this computer.
sl_SI: Ustvari podatkovno zbirko PostgreSQL v svoji mapi na tem računalniku.

en: Create database on an external PostgreSQL database server, to be specified in the next step.
sl_SI: Ustvari podatkovno zbirko na zunanjem strežniku podatkovne zbirke PostgreSQL, ki ga je treba navesti v naslednjem koraku.

en: Create database in its own folder, to be hosted by this computer.
sl_SI: Ustvari podatkovno zbirko v svoji lastni mapi na tem računalniku.

en: Create database on an external database server, to be specified in the next step.
sl_SI: Ustvari podatkovno zbirko na zunanjem strežniku podatkovne zbirke, ki ga je treba navesti v naslednjem koraku.

en: Create SQLite database in its own folder, to be hosted by this computer.
sl_SI: Ustvari podatkovno zbirko SQLite v svoji mapi na tem računalniku.

en: SQLite does not support authentication or remote access but is suitable for embedded devices.
sl_SI: SQLite ne podpira overitve ali oddaljenega dostopa, vendar je primeren za vstavljene naprave.

en: Create MySQL database in its own folder, to be hosted by this computer.
sl_SI: Ustvari podatkovno zbirko MySQL v svoji mapi za gostovanje na tem računalniku.

en: MySQL support in Glom is experimental and unlikely to work properly.
sl_SI: Podpora za MySQL je v programu Glom še preizkusna, zato najverjetneje ne bo deloval pravilno.

en: Create database on an external MySQL database server, to be specified in the next step.
sl_SI: Ustvari podatkovno zbirko na zunanjem strežniku podatkovne zbirke MySQL, ki ga je treba navesti v naslednjem koraku.

en: Images
sl_SI: Slike

en: Save Image
sl_SI: Shrani sliko

en: Choose Image
sl_SI: Izbor slike

en: _Open File
sl_SI: _Odpri datoteko

en: Open File With
sl_SI: Odpri s programom

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: _Paste
sl_SI: _Prilepi

en: _Clear
sl_SI: _Počisti

en: Containers
sl_SI: Zabojniki

en: Drag this to the layout to add a new group.
sl_SI: Vleka tega v razporeditev doda novo skupino.

en: Drag this to the layout to add a new notebook.
sl_SI: Vleka tega v razporeditev doda novo beležko.

en: Drag this to the layout to add a new Related Record.
sl_SI: Vleka tega v razporeditev doda nov povezan zapis.

en: Drag this to the layout to add a new button.
sl_SI: Vleka tega v razporeditev doda nov gumb.

en: Field Layout Properties
sl_SI: Lastnosti razporeditve polja

en: Add Related Records
sl_SI: Dodaj povezane zapise

en: Add Notebook
sl_SI: Dodaj beležko

en: Add Group
sl_SI: Dodaj skupino

en: Add Button
sl_SI: Dodaj gumb

en: Add Text
sl_SI: Dodaj besedilo

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: Delete whole notebook "%1"?
sl_SI: Izbris celotne beležnice "%1"?

en: Delete whole notebook?
sl_SI: Izbris celotne beležnice?

en: _Show hidden tables
sl_SI: _Pokaži skrite razpredelnice

en: Choose Date
sl_SI: Izbor datuma

en: <span weight="bold" size="larger">Choose Date</span>
    
    Please select a date to enter in this field.
sl_SI: <span weight="bold" size="larger">Izbor datuma</span>
    
    Izberite datum za vnos v to polje.

en: Connect to Server
sl_SI: Poveži se s strežnikom

en: Please enter the connection details for your database server.
sl_SI: Vnesite podrobnosti povezave za vaš strežnik podatkovne zbirke.

en: Host
sl_SI: Gostitelj

en: User
sl_SI: Uporabnik

en: _Host:
sl_SI: _Gostitelj:

en: Database:
sl_SI: Podatkovna zbirka:

en: _User:
sl_SI: _Uporabnik:

en: _Password:
sl_SI: _Geslo:

en: Database
sl_SI: Podatkovna zbirka

en: <span weight="bold" size="larger">Invalid Format</span>
    
    The data in the field was not recognized. Please try to correct the data or revert to the previous value. Here is an example of correctly-formatted data for this field.
sl_SI: <span weight="bold" size="larger">Neveljavna oblika</span>
    
    Podatki v polju niso bili prepoznani. Poskusite popraviti podatke ali se povrnite na predhodno vrednost. Tukaj je primer pravilno oblikovanih podatkov za to polje.

en: example data format
sl_SI: primer oblike podatkov

en: Welcome to Glom
sl_SI: Dobrodošli v Glom

en: _Select
sl_SI: _Izberi

en: <span weight="bold" size="larger">Open or Create a Document</span>
sl_SI: <span weight="bold" size="larger">Odpiranje ali ustvarjanje dokumenta</span>

en: Open or create Document
sl_SI: Odpre ali ustvari dokument

en: Open Existing Document
sl_SI: Odpre obstoječi dokument

en: Create New Document
sl_SI: Ustvari nov dokument

en: Find Related Record
sl_SI: Najdi povezan zapis

en: <b>Table:</b>
sl_SI: <b>Razpredelnica:</b>

en: table_name
sl_SI: ime_razpredelnice

en: New Related Record
sl_SI: Nov povezan zapis

en: Loading image
sl_SI: Nalaganje slike

en: Saving Image
sl_SI: Shranjevanje slike

en: bla.blub - Import from CSV
sl_SI: bla.blub - Izvozi iz CSV

en: I_mport
sl_SI: _Uvozi

en: label
sl_SI: oznaka

en: _First line as title
sl_SI: _Prva vrstica kot naslov

en: _Encoding:
sl_SI: _Kodiranje:

en: Import Into _Table:
sl_SI: Uvozi v _razpredelnico:

en: Encoding detected as: UTF-8
sl_SI: Kodiranje je zaznano kot: UTF-8

note: Import is a noun here. This is the title for a window showing options for an import operation.
en: <b>Import Options</b>
sl_SI: <b>Možnosti uvoza</b>

en: _Number of sample rows:
sl_SI: _Število vrstic vzorca:

note: Import is a noun here. This is the title for a list of fields to import.
en: <b>Import Fields</b>
sl_SI: <b>Polja uvoza</b>

note: This is a status message for a progress dialog. It says that importing is currently happenning.
en: Importing Data
sl_SI: Uvažanje podatkov

en: Please wait while your data is imported.
sl_SI: Počakajte, medtem ko se vaši podatki uvažajo.

en: _File
sl_SI: _Datoteka

en: _Save as Example
sl_SI: _Shrani kot primer

en: S_hared on Network
sl_SI: So_uporabjeno na omrežju

en: _Print
sl_SI: _Natisni

en: _Edit Print Layouts
sl_SI: _Uredi razporeditve tiskanja

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: Cu_t
sl_SI: I_zreži

en: _Tables
sl_SI: _Razpredelnice

en: _Edit Tables
sl_SI: _Uredi razpredelnice

en: R_eports
sl_SI: P_oročila

en: _Edit Reports
sl_SI: _Uredi poročila

en: _Developer
sl_SI: Ra_zvijalec

en: _Fields
sl_SI: Po_lja

en: _Relationships
sl_SI: _Razmerij

en: Relationships _Overview
sl_SI: Pregled _razmerij

en: _Print Layouts
sl_SI: Razporeditve _tiskanja

en: _Reports
sl_SI: _Poročila

en: _Database Preferences
sl_SI: Možnosti podatkovne _zbirke

en: _Users
sl_SI: _Uporabniki

en: Script _Library
sl_SI: _Knjižnica skriptov

en: _Translations
sl_SI: _Prevodi

en: Test Tra_nslation
sl_SI: Preizkusi pre_vod

en: Active Platform
sl_SI: Dejaven sistem

en: _Normal
sl_SI: _Običajno

en: _Drag and Drop Layout
sl_SI: _Razporeditev potegni in spusti

en: _Export Backup
sl_SI: _Izvozi varnostne kopije

en: _Restore Backup
sl_SI: _Obnovi varnostne kopije

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _About
sl_SI: _O programu

en: _Contents
sl_SI: _Vsebina

en: Add Related Table
sl_SI: Dodaj povezano razpredelnico

en: This will add a new table and add a relationship that refers to the new  table, as a convenient alternative to doing this in separate steps.
    
    If a suitable related table already exists then you should instead cancel and just add a relationship.
sl_SI: To bo dodalo novo razpredelnico in dodalo razmerje, ki se nanaša na novo razpredelnico, kar je priročna dodatna možnost izvedbi tega v več korakih.
    
    V primeru da primerna povezana razpredelnica že obstaja, prekličite dejanje in dodajte le razmerje.

note: Translators: FROM as in SQL's FROM
en: From field:
sl_SI: Polje od:

en: Name of new related table:
sl_SI: Ime nove povezane razpredelnice:

en: Name of new relationship:
sl_SI: Ime novega razmerja:

en: Test Translation
sl_SI: Preizkus prevoda

en: <span weight="bold" size="larger">Test Translation</span>
    
    Choose a language to use temporarily to test the translations. These translations are normally used automatically when the application is started on a computer that uses the language.
    
    Note that the standard parts of the Glom user interface, such as menus and dialog windows, will only be translated when you start Glom on a computer that uses that language.
sl_SI: <span weight="bold" size="larger">Preizkus prevoda</span>
    
    Izberite začasni jezik za preskus prevodov. Ti prevodi so običajno uporabljeni samodejno, ko je program zagnan na računalniku, ki uporablja ta jezik.
    
    Običajni deli uporabniškega vmesnika Glom, kot so meniji in pogovorna okna bodo prevedeni ob zagonu Gloma na računalniku, ki uporablja ta jezik.

en: Locale:
sl_SI: Jezikovna oznaka:

en: Select Field
sl_SI: Izberi polje

en: Show _Related Relationships
sl_SI: Pokaži _povezana razmerja

en: _Table:
sl_SI: _Razpredelnica:

en: Select Relationship
sl_SI: Izberi razmerje

en: Table:
sl_SI: Razpredelnica:

en: Choose User
sl_SI: Izbor uporabnika

en: <span weight="bold" size="larger">Add User To Group</span>
    
    Which user should be added to this group?
sl_SI: <span weight="bold" size="larger">Dodajanje uporabnika v skupino</span>
    
    Kateri uporabnik naj bo dodan v to skupino?

en: Database Preferences
sl_SI: Možnosti podatkovne zbirke

en: System Name:
sl_SI: Ime sistema:

en: Name:
sl_SI: Ime:

en: Country:
sl_SI: Država:

en: Zip/Postal Code:
sl_SI: Poštna številka:

en: State/County:
sl_SI: Regija:

en: Town:
sl_SI: Mesto:

en: Street (Line 2):
sl_SI: Ulica (druga vrstica):

en: Street:
sl_SI: Ulica:

en: <b>Address</b>
sl_SI: <b>Naslov</b>

en: Organisation
sl_SI: Organizacija

en: Logo
sl_SI: Logotip

en: Auto-increment values
sl_SI: Samodejno povečujoče vrednosti

en: When the database is opened the python function implemented here will run.
sl_SI: Ko bi podatkovna zbirka odprta, bo zagnana tukaj podprta zmožnost python.

en: Test
sl_SI: Preizkus

en: Startup Script
sl_SI: Začetni skript

en: Table:
sl_SI: Razpredelnica:

en: <b>Fields</b>
sl_SI: <b>Polja</b>

en: Field:
sl_SI: Polje:

en: Summary Type:
sl_SI: Vrsta povzetka:

en: Group Properties
sl_SI: Lastnosti skupine

en: Columns:
sl_SI: Stolpci:

en: Title:
sl_SI: Naslov:

en: Sort Fields:
sl_SI: Razvrsti polja:

en: Secondary Fields:
sl_SI: Drugotna polja:

en: Border Width (ems):
sl_SI: Širina robu (ems):

en: Database User
sl_SI: Uporabnik podatkovne zbirke

en: Please enter the initial connection details for your database. You may add additional users later. Remember to keep this password secret because it allows access to your data from other computers on the network.
sl_SI: Vnesite začetne podrobnosti povezave za svojo podatkovno zbirko. Dodatne uporabnike lahko dodate pozneje. Obdržite geslo skrito, saj dovoli dostop do vaših podatkov z ostalih računalnikov na omrežju.

en: _Confirm Password:
sl_SI: _Potrdi geslo:

en: C_reate
sl_SI: U_stvari

en: Text Object
sl_SI: Predmet besedila

en: Line Width:
sl_SI: Širina črte:

en: Color:
sl_SI: Barva:

en: Field Layout
sl_SI: Razporeditev polja

en: <b>Field:</b>
sl_SI: <b>Polje:</b>

en: Use default field title:
sl_SI: Uporabi privzet naslov polja:

en: Use custom title:
sl_SI: Uporabi naslov po meri:

en: <b>Title</b>
sl_SI: <b>Naslov</b>

en: Use default formatting
sl_SI: Uporabi privzeto oblikovanje

en: Use custom formatting
sl_SI: Uporabi oblikovanje po meri

en: <b>Formatting</b>
sl_SI: <b>Oblikovanje</b>

en: Create Group
sl_SI: Ustvari skupino

en: <span weight="bold" size="larger">Create Group</span>
    
    What name should this group have?
sl_SI: <span weight="bold" size="larger">Ustvarjanje skupine</span>
    
    Kakšno ime naj ima ta skupina?

en: Group name:
sl_SI: Ime skupine:

en: <span weight="bold" size="larger">Add Module</span>
    
    What name should this module have?
sl_SI: <span weight="bold" size="larger">Dodajanje modula</span>
    
    Kakšno ime naj ima ta modul?

en: Script name:
sl_SI: Ime skripta:

en: <b>Notebook Tabs</b>
sl_SI: <b>Zavihki beležke</b>

en: Script Library
sl_SI: Knjižnica skriptov

en: These modules will be available to your button scripts and field calculations via the python import keyword.
sl_SI: Ti moduli bodo na voljo vašim gumbom skript in izračunom polja preko uvožene ključne besede pyhton.

en: Module name:
sl_SI: Ime modula:

note: Translators: This is the verb. It is for checking that a Python script works.
en: _Check
sl_SI: _Preveri

en: Group By - Sort Fields
sl_SI: Združi po - poljih razvrščanja

en: <b>Sort Fields</b>
sl_SI: <b>Razvrsti polja</b>

en: Identify Original
sl_SI: Določi izvirnik

en: <span weight="bold" size="larger">Copy Translation</span>
    
    From what language would you like to copy the translations to use as the start of the current translation?
sl_SI: <span weight="bold" size="larger">Kopiranje prevoda</span>
    
    Iz katerega jezika želite kopirati prevode, ki bodo uporabljeni kot začetek trenutnega prevoda?

en: Language:
sl_SI: Jezik:

en: <span weight="bold" size="larger">Identify Original</span>
    
    The language of the original text is currently identified as:
sl_SI: <span weight="bold" size="larger">Določi izvirni jezik</span>
    
    Jezik izvirnega besedila je trenutno določen kot:

en: <b>English</b>
sl_SI: <b>angleščina</b>

en: If the text is not actually in this language, please choose the correct language.
sl_SI: V primeru da besedilo ni v tem jeziku, izberite pravilnega.

en: Group:
sl_SI: Skupina:

en: Password:
sl_SI: Geslo:

en: Confirm Password:
sl_SI: Potrdite geslo:

en: User:
sl_SI: Uporabnik:

en: Button Script
sl_SI: Skript gumba

en: <b>Title:</b>
sl_SI: <b>Naslov:</b>

en: When the button is clicked it will run the python function which you implement here.
sl_SI: Ko je gumb kliknjen, zažene tukaj podprto zmožnost python.

en: Export Format
sl_SI: Oblika zapisa za izvoz

en: Layout
sl_SI: Razporeditev

en: table name
sl_SI: ime razpredelnice

en: <b>Relationship:</b>
sl_SI: <b>Razmerje:</b>

en: Show child relationships
sl_SI: Pokaže podrejena razmerja

en: Add a layout item that shows the data from a field in the record, and allows the user to edit that value.
sl_SI: Dodajanje predmeta razporeditve, ki pokaže podatke iz polja v zapisu in uporabniku dovoli urejanje te vrednosti.

en: Add Field
sl_SI: Dodaj polje

en: Add text to a layout, such as an explanation or a warning. The text will be the same for every record viewed.
sl_SI: Doda besedilo v razporeditev, kot sta na primer razlaga ali opozorilo. Besedilo bo enako za vsak ogledan zapis.

en: Add an image to the layout, such as a logo. The image will be the same for every record viewed. To show an image field from a record, to show different images for each field, use the field layout item.
sl_SI: Doda sliko razporeditvi, kot je na primer logotip. Ta slika bo enaka za vsak ogledan zapis. Za prikaz polja slike iz zapisa in za prikaz različnih slik za vsako polje uporabite predmet razporeditve polja.

en: Add a button. Edit the button to define the script that will be run when the button is clicked.
sl_SI: Dodajanje gumba. Uredite gumb za določitev skripta, ki to tekel ob kliku na gumb.

en: Add a group which can contain other layout items. Use this to group items together, such as fields.
sl_SI: Dodajanje skupine, ki lahko vsebuje druge predmete razporeditve. To uporabite za združevanje predmetov, kot so polja, skupaj.

en: Add _Group
sl_SI: Dodaj _skupino

en: Add a tabbed notebook. Each page of the notebook may contain several other layout items, but only one page will be visible at one time.
sl_SI: Doda beležko z zavihki. Vsaka stran beležke lahko vsebuje več drugih predmetov razporeditev, toda naenkrat bo vidna samo ena stran.

en: Add a related records portal. This is a list of records in a related table. Remember to edit this layout item to specify the relationship to use, and the fields to show from the related table.
sl_SI: Doda portal povezanih zapisov. To je seznam zapisov v povezani razpredelnici. Ne pozabite urediti tega predmeta razporeditve za določitev razmerja za uporabo, in polj za prikaz iz povezane razpredelnice.

en: Add a related records calendar portal. This is a calendar showing records from a related table. Remember to edit this layout item to specify the relationship to use, and the fields to show from the related table.
sl_SI: Doda portal povezanega koledarja. To je koledar, ki prikaže zapise iz povezane razpredelnice. Ne pozabite urediti tega predmeta razporeditve za določitev razmerja za uporabo, in polj za prikaz iz povezane razpredelnice.

en: Add Related Calendar
sl_SI: Dodaj povezan koledar

en: Remove the item from the layout. If you remove a field layout item, it will not remove the field from the table itself. It just will not be seen on the layout.
sl_SI: Odstrani predmet iz razporeditve. V primeru, da odstranite predmet razporeditve polja, polje ne bo odstranjeno iz razpredelnice. Polje samo ne bo prikazano na razporeditvi.

en: Clicking the row button takes the user to the table specified by this relationship:
sl_SI: Klik na gumb vrstice ponese uporabnika v razpredelnico, ki jo poda razmerje:

en: Automatic:
sl_SI: Samodejno:

en: None
sl_SI: Brez

en: <b>Navigation</b>
sl_SI: <b>Krmarjenje</b>

en: Date Field:
sl_SI: Polje datuma:

en: <b>Dates</b>
sl_SI: <b>Datumi</b>

en: Minimum number of rows:
sl_SI: Najmanjše število vrstic:

en: Show at least this many rows.
sl_SI: Pokaži vsaj toliko vrstic.

en: Maximum number of rows:
sl_SI: Največje število vrstic:

en: Show no more than this many rows.
sl_SI: Ne pokaži več kot toliko vrstic.

en: Row Line Width:
sl_SI: Širina črte vrstice:

en: Column Line Width:
sl_SI: Širina črte stolpca:

en: Line Color:
sl_SI: Barva črte:

en: <b>Lines</b>
sl_SI: <b>Črte</b>

en: Default Formatting
sl_SI: Privzeto oblikovanje

en: Field Definitions
sl_SI: Definicije polja

en: Field Calculation
sl_SI: Izračun polja

en: The field value will be the return value of the python function, which you implement here.
sl_SI: Vrednost polja bo vrnjena vrednost tukaj podprte zmožnosti python.

en: Triggered by:
sl_SI: Sprožil:

en: Field Definition
sl_SI: Definicija polja

en: _Name:
sl_SI: _Ime:

en: Typ_e:
sl_SI: V_rsta:

en: _Primary Key
sl_SI: _Osnovni ključ

en: _Unique
sl_SI: _Edinstveno

en: _Auto-increment
sl_SI: S_amodejno povečevanje

en: _Lookup value when a field changes.
sl_SI: _Poizvedba vrednosti ob spremembi polja.

en: _Relationship:
sl_SI: _Razmerje:

en: _Field:
sl_SI: _Polje:

en: _User Entry
sl_SI: _Uporabniški vnos

en: _Calculate Value
sl_SI: _Izračunaj vrednost

en: Value
sl_SI: Vrednost

en: Use 1000s separator
sl_SI: Ustvari ločnico tisočic

en: If this is not selected then a thousands separator will not be used, even if your locale would normally use one. If it is selected then a thousands separator will be used only if your locale normally uses one.
sl_SI: Neizbrana možnost onemogoči uporabo ločilnika tisočic, tudi če vaše jezikovno določilo običajno uporablja ločilnik. Izbrana možnost omogoči ločilnik tisočic le če ga vaša jezikovna oznaka običajno uporablja.

en: Decimal Places:
sl_SI: Decimalna mesta:

en: Currency Symbol:
sl_SI: Simbol denarne enote:

en: Alternative Color for Negative Values
sl_SI: Dodatna barva za negativne vrednosti

en: Click this check box to use a different foreground color to display negative values.
sl_SI: Klik na to potrditveno polje omogoči drugo barvo ospredja za prikaz negativnih vrednosti.

en: Numeric Formatting
sl_SI: Oblikovanje števil

en: Horizontal Alignment:
sl_SI: Vodoravna poravnava:

en: Multi-line
sl_SI: Večvrstično

en: If this is selected then the field value will be shown in a multi-line box with a scrollbar.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči prikaz vrednosti polja v več vrstičnem oknu z drsnikom.

en: Height (lines)
sl_SI: Višina (vrstice)

en: Font:
sl_SI: Pisava:

en: Click this check box to use a non-standard font.
sl_SI: Kliknite na to potrditveno polje za uporabo neobičajne pisave.

en: Foreground Color:
sl_SI: Barva ospredja:

en: Click this check box to use a non-standard foreground color.
sl_SI: Kliknite na to potrditveno polje za neobičajno barvo ospredja.

en: Background Color:
sl_SI: Barva ozadja:

en: Click this check box to use a non-standard background color.
sl_SI: Kliknite na to potrditveno polje za uporabo neobičajne barve ozadja.

en: Text Formatting
sl_SI: Oblikovanje besedila

en: No Choices
sl_SI: Ni izbire

en: Relationship:
sl_SI: Razmerje:

en: Also show:
sl_SI: Prikaži tudi:

en: Sort Order:
sl_SI: Vrstni red:

en: Show all records
sl_SI: Pokaže vse zapise

en: If this option is selected then the choices will list values from all records in the related table. If this option is not selected then the choices will list values only from related records.
sl_SI: V primeru da je ta možnost izbrana bodo izbire izpisale vrednosti iz vseh zapisov v povezani razpredelnici. V primeru da ta možnost ni izbrana, bodo izbire izpisale le vrednosti iz povezanih zapisov.

en: Choices From Related Records
sl_SI: Izbire iz povezanih zapisov

en: Custom Choice List
sl_SI: Izbirni seznam po meri

en: Restrict data to these choices
sl_SI: Omeji podatkoe na te izbire

en: Display as radio buttons
sl_SI: Prikaži kot radijske gumbe

en: Choices
sl_SI: Izbire

en: Groups
sl_SI: Skupine

en: Users
sl_SI: Uporabniki

en: <b>Groups</b>
sl_SI: <b>Skupine</b>

en: <b>Tables</b>
sl_SI: <b>Razpredelnice</b>

en: Image Object
sl_SI: Slikovni predmet

en: <b>Image:</b>
sl_SI: <b>Slika:</b>

en: Page Set_up
sl_SI: Nastavitev _strani

en: Print Pre_view
sl_SI: Predogled _tiskanja

en: Select _All
sl_SI: Izberi _vse

en: _Unselect All
sl_SI: _Prekliči izbor

en: _Insert
sl_SI: _Vstavi

en: Insert _Field
sl_SI: Vstavi _polje

en: Insert _Text
sl_SI: Vstavi _besedilo

en: Insert _Image
sl_SI: Vstavi _sliko

en: Insert _Related Records
sl_SI: Vstavi _povezane zapise

en: Insert _Horizontal Line
sl_SI: Vstavi _vodoravno črto

en: Insert _Vertical Line
sl_SI: Vstavi _navpično črto

en: Create _Standard
sl_SI: Ustvari _standardno razporeditev

en: Add Page
sl_SI: Dodaj stran

en: Delete Page
sl_SI: Izbriši stran

en: _Align
sl_SI: _Poravnaj

en: Align _Top
sl_SI: Poravnaj _zgoraj

en: Align _Bottom
sl_SI: Poravnaj _spodaj

en: Align _Left
sl_SI: Poravnaj _levo

en: Align _Right
sl_SI: Poravnaj _desno

en: _View
sl_SI: _Pogled

en: Show _Grid
sl_SI: Pokaži _mrežo

en: Show _Rules
sl_SI: Pokaži _pravila

en: Show _Outlines
sl_SI: Pokaži _obrise

en: Fit Page _Width
sl_SI: Prilagodi širini _strani

en: Zoom 200%
sl_SI: Približaj na 200%

en: Zoom 100%
sl_SI: Približaj 100%

en: Zoom 50%
sl_SI: Približaj na 50%

en: Zoom 25%
sl_SI: Približaj na 25%

en: Print Layout Editor
sl_SI: Urejevalnik razporeditev tiskanja

en: <b>Table Name</b>
sl_SI: <b>Ime preglednice</b>

en: Layout name:
sl_SI: Ime razporeditve:

en: Width:
sl_SI: Širina:

en: Height:
sl_SI: Višina:

en: Page _Setup
sl_SI: Nastavitev _strani

en: Edit _Fields
sl_SI: Uredi _polja

en: Edit _Relationships
sl_SI: Uredi _razmerja

en: Relationships Overview
sl_SI: Pregled razmerij

en: Report Layout
sl_SI: Razporeditev poročila

en: _Show table title
sl_SI: Pokaži naslov p_reglednice

en: When this is checked the table's title will be shown at the top of the report in addition to the report title.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči prikaz naslova razpredelnice na vrhu poročila poleg naslova poročila.

en: _Report name:
sl_SI: Ime _poročila:

en: <b>Available Parts</b>
sl_SI: <b>Deli na voljo</b>

note: Translators: The Main part of the report (not the footer or header)
en: Main
sl_SI: Glavni del

en: <b>Parts</b>
sl_SI: <b>Deli</b>

en: Text Format
sl_SI: Oblika besedila

en: <b>Text:</b>
sl_SI: <b>Besedilo:</b>

en: Translations
sl_SI: Prevodi

en: <b>Source Language:</b>
sl_SI: <b>Izvirni jezik:</b>

en: English
sl_SI: angleščina

en: Identify Source
sl_SI: Določi vir

en: <b>Target Language:</b>
sl_SI: <b>Ciljni jezik:</b>

en: Copy From Existing Translation
sl_SI: Kopiraj iz obstoječega prevoda

en: Start a translation for this target locale by copying the strings from another target locale.
sl_SI: Začnite prevod za to ciljno jezikovno oznako s kopiranjem nizov iz druge ciljne jezikovne oznake.

en: <b>Group:</b>
sl_SI: <b>Skupina:</b>

en: <b>Users</b>
sl_SI: <b>Uporabniki</b>
