glom master - en to sr translation catalogue (854 entries)

en: Error while parsing command-line options:
sr: Грешка приликом обраде могућности линије наредби:

note: TODO: How can we just print them out?
en: Use --help to see a list of available command-line options.
sr: Користите „--help“ да видите списак доступних могућности линије наредби.

en: Glom: The file does not exist.
sr: Глом: Датотека не постоји.

en: Glom: The file path is a directory instead of a file.
sr: Глом: Путања датотеке је директоријум а не датотека.

en: Glom: Generating Encryption Certificates
sr: Глом: Стварам уверења шифровања

en: Please wait while Glom prepares your system for publishing over the network.
sr: Сачекајте док Глом не припреми ваш систем за објављивање на мрежи.

en: A Database GUI
sr: ГКС базе података

note: TODO: Put this in the generic bakery code.
en: Open Failed
sr: Није успело отварање

en: The document could not be found.
sr: Не могу да пронађем документ.

en: The document could not be opened because it was created or modified by a newer version of Glom.
sr: Документ не може бити отворен зато што је направљен или измењен новијим издањем Глома.

note: std::cout << "   SOUP_STATUS_FORBIDDEN or SOUP_STATUS_UNAUTHORIZED" << std::endl; Warn the user, and let him try again:
en: Connection Failed
sr: Није успело повезивање

en: Glom could not connect to the database server. Maybe you entered an incorrect user name or password, or maybe the postgres database server is not running.
sr: Глом не може да се повеже на сервер базе података. Можда сте унели неисправно корисничко име или лозинку, или можда није покренут постгрес сервер базе података.

en: The file cannot be opened because this version of Glom does not support self-hosting of databases.
sr: Датотека не може бити отворена зато што ово издање Глома не подржава само-удомљавање база података.

en: The file cannot be opened because this version of Glom does not support PostgreSQL databases.
sr: Датотека не може бити отворена зато што ово издање Глома не подржава ПостгреСКуЛ базе података.

en: The file cannot be opened because this version of Glom does not support SQLite databases.
sr: Датотека не може бити отворена зато што ово издање Глома не подржава СКуЛајт базе података.

note: Warn the user.
en: File Uses Unsupported Database Backend
sr: Датотека користи неподржаног позадинца базе података

en: Creating From Example File
sr: Стварам из датотеке примера

en: To use this example file you must save an editable copy of the file. A new database will also be created on the server.
sr: Да користите ову датотеку примера морате да сачувате уредљив умножак датотеке. Нова база података ће такође бити направљена на серверу.

en: Creating From Backup File
sr: Стварам из датотеке резерве

en: To use this backup file you must save an editable copy of the file. A new database will also be created on the server.
sr: Да користите ову датотеку резерве морате да сачувате уредљив умножак датотеке. Нова база података ће такође бити направљена на серверу.

en: Opening Read-Only File.
sr: Отварам датотеку само за читање.

en: This file is read only, so you will not be able to enter Developer mode to make design changes.
sr: Ова датотека је само за читање, тако да нећете бити у могућности да покренете развојни режим да унесете измене у дизајну.

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: Continue without Developer Mode
sr: Настави без развојног режима

note: The connection to the server is OK, but the database is not there yet.
en: Database Not Found On Server
sr: База података није пронађена на серверу

en: The database could not be found on the server. Please consult your system administrator.
sr: База података не може бити пронађена на серверу. Обратите се вашем администратору система.

note: std::cerr might show some hints, but we don't want to confront the user with them: TODO: Actually complain about specific stuff such as missing data, because the user might really play with the file system.
en: Problem Loading Document
sr: Грешка учитавања документа

en: Glom could not load the document.
sr: Глом не може да учита документ.

en: Creating Glom database from example file.
sr: Стварам Гломову базу податка из датотеке примера.

en: Creating Glom database from backup file.
sr: Стварам Гломову базу податка из датотеке резерве.

en: Glom could not create the new database. Maybe you do not have the necessary access rights. Please contact your system administrator.
sr: Глом не може да направи нову базу података. Можда немате потребна овлашћења за приступ. Молим обратите се администратору система.

en: Database Creation Failed
sr: Није успело стварање базе података

note: The save failed. Tell the user and don't do anything else:
en: Save failed.
sr: Није успело чување.

en: There was an error while saving the example file.
sr: Дошло је до грешке приликом чувања датотеке примера.

en: Save Document
sr: Сачувајте документ

en: _Save
sr: _Сачувај

note: Warn the user:
en: Read-only File.
sr: Датотека само за читање.

en: You may not overwrite the existing file, because you do not have sufficient access rights.
sr: Не можете да препишете постојећу датотеку, зато што немате довољна права приступа.

note: Warn the user:
en: Read-only Directory.
sr: Директоријум само за читање.

en: You may not create a file in this directory, because you do not have sufficient access rights.
sr: Не можете да направите датотеку у овом директоријуму, зато што немате довољна права приступа.

en: Database Title missing
sr: Недостаје наслов базе података

en: You must specify a title for the new database.
sr: Морате да наведете наслов за нову базу података.

en: Directory Already Exists
sr: Директоријум већ постоји

en: There is an existing directory with the same name as the directory that should be created for the new database files. You should specify a different filename to use a new directory instead.
sr: Већ постоји један директоријум са истим називом као директоријум који треба да буде направљен за датотеке нове базе података. Треба да наведете други назив датотеке да користи нови директоријум.

note: This actually creates the directory:
en: Save Backup
sr: Сачувај резерву

en: Exporting backup
sr: Извозим резерву

en: Export Backup failed.
sr: Извоз резерве није успео.

en: There was an error while exporting the backup.
sr: Дошло је до грешке приликом извоза резерве.

en: Choose a backup file
sr: Изаберите датотеку резерве

en: .tar.gz Backup files
sr: „.tar.gz“ датотеке резерве

en: Restore
sr: Поврати

en: Restoring backup
sr: Враћам резерву

en: Restore Backup failed.
sr: Враћање резерве није успело.

en: There was an error while extracting the backup.
sr: Дошло је до грешке приликом извлачења резерве.

en:  (read-only)
sr:  (само за читање)

en: Processing
sr: Обрађујем

en: Open Document
sr: Отвори документ

note: Add a button for related record navigation:
en: _Open
sr: _Отвори

en: Internal error
sr: Унутрашња грешка

en: Value Is Not Unique
sr: Вредност није јединствена

en: The field's value must be unique, but a record with this value already exists.
sr: Вредност поља мора бити јединствена, али запис са овом вредношћу већ постоји.

note: Warn the user: TODO: Make the field insensitive until it can receive data, so people never see this dialog.
en: Data may not be entered into this related field, because the related record does not yet exist, and the relationship does not allow automatic creation of new related records.
sr: Подаци не могу бити унети у ово односно поље, зато што односни запис још увек не постоји, а међуоднос не допушта самостално стварање нових односних записа.

en: Related Record Does Not Exist
sr: Односни запис не постоји

note: Warn the user: TODO: Make the field insensitive until it can receive data, so people never see this dialog.
en: Data may not be entered into this related field, because the related record does not yet exist, and the key in the related record is auto-generated and therefore can not be created with the key value in this record.
sr: Подаци не могу бити унети у ово односно поље, зато што односни запис још увек не постоји, а кључ у односном запису је самостално створен и стога не може бити направљен са вредношћу кључа у овом запису.

en: Related Record Cannot Be Created
sr: Односни запис не може бити створен

note: Ask the user for confirmation:
en: Are you sure that you would like to delete this record? The data in this record will then be permanently lost.
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете овај запис? Подаци у овом запису ће тада бити неповратно изгубљени.

en: Delete record
sr: Обриши запис

en: _Delete
sr: _Обриши

note: Append the View columns: Use set_cell_data_func() to give more control over the cell attributes depending on the row: Name column:
en: Name
sr: Назив

note: Don't allow a relationship to be added twice.
en: This report already exists. Please choose a different report name
sr: Овај извештај већ постоји. Изаберите неки други назив извештаја

note: Title column:
en: Title
sr: Наслов

en: Are you sure that you want to rename this report?
sr: Да ли сте сигурни да желите да преименујете овај извештај?

note: TODO: Show old and new names?
en: Rename Report
sr: Преименуј извештај

note: namespace Glom
en: Glom
sr: Глом

en: A user-friendly database environment.
sr: Кориснику наклоњено окружење базе података.

en: Not yet created.
sr: Још увек није створено.

en: No sessions found on the local network.
sr: Нису пронађене сесије на месној мрежи.

en: Open a Document
sr: Отворите документ

en: Select File
sr: Изабери датотеку

en: Local Network
sr: Месна мрежа

en: Recently Opened
sr: Недавно отворени

en: No recently used documents available.
sr: Нема доступних недавно коришћених докумената.

en: New Empty Document
sr: Нови празан документ

en: New From Template
sr: Ново из шаблона

note: Translator hint: This is <Service Name> on <Host> (via Network Interface such as eth0).
en: %s on %s (via %s)
sr: %s на %s (путем %s)

en: Export to File
sr: Извезите у датотеку

en: Define Data _Format
sr: Одреди _облик података

en: _Export
sr: _Извези

en: Find All
sr: Пронађи све

en: No Table Selected
sr: Није изабрана табела

en: Quick _search:
sr: Брза _претрага:

en: _Find
sr: _Нађи

en: Records:
sr: Записи:

en: Found:
sr: Нађох:

note: TODO: Obviously this document should have been deleted when the database-creation was cancelled. Note that "canceled" is the correct US spelling.
en: No table
sr: Нема табеле

en: This database has no tables yet.
sr: Ова база података још увек нема табеле.

note: TODO: Obviously this could be possible but it would require a network protocol and some work:
en: Developer mode not available.
sr: Развојни режим није доступан.

en: Developer mode is not available because the file was opened over the network from a running Glom. Only the original file may be edited.
sr: Развојни режим није доступан зато што је датотека отворена преко мреже из покренутог Глома. Само изворна датотека може бити уређивана.

en: Developer mode not available
sr: Развојни режим није доступан

en: Developer mode is not available. Check that you have sufficient database access rights and that the glom file is not read-only.
sr: Развојни режим није доступан. Проверите да ли имате довољна права за приступ бази података и да датотека глома није само за читање.

en: Saving in new document format
sr: Чувам у новом облику документа

en: The document was created by an earlier version of the application. Making changes to the document will mean that the document cannot be opened by some earlier versions of the application.
sr: Документ је направљен ранијим издањем програма. Уношење измена у документ ће значити да документ неће моћи да се отвори неким ранијим издањима програма.

en: Continue
sr: Настави

en: Export Not Allowed.
sr: Извоз није допуштен.

en: You do not have permission to view the data in this table, so you may not export the data.
sr: Немате овлашћења да видите податке у овој табели, тако да не можете да извезете податке.

en: Could Not Create File.
sr: Не могу да направим датотеку.

en: Glom could not create the specified file.
sr: Глом не може да направи наведену датотеку.

en: No Table
sr: Нема табеле

en: There is no table in to which data could be imported.
sr: Не постоји табела у којој би подаци могли да буду увезени.

en: Open CSV Document
sr: Отвори ЦСВ документ

en: CSV files
sr: ЦСВ датотеке

en: All files
sr: Све датотеке

en: Share on the network
sr: Дели на мрежи

en: This will allow other users on the network to use this database.
sr: Ово ће омогућити другим корисницима на мрежи да користе ову базу података.

en: _Share
sr: _Дели

note: TODO: Warn about connected users if possible.
en: Stop sharing on the network
sr: Заустави дељење на мрежи

en: This will prevent other users on the network from using this database.
sr: Ово ће спречити друге кориснике на мрежи да користе ову базу података.

en: _Stop Sharing
sr: _Заустави дељење

en: Stopping Database Server
sr: Заустављам сервер базе података

note: Do startup, such as starting the self-hosting database server
en: Starting Database Server
sr: Покрећем сервер базе података

en: Table Exists Already
sr: Табела већ постоји

en: A table with this name already exists in the database. Please choose a different table name.
sr: Табела са овим називом већ постоји у бази података. Молим изаберите други назив за табелу.

en: Relationship Exists Already
sr: Међуоднос већ постоји

en: A relationship with this name already exists for this table. Please choose a different relationship name.
sr: Међуоднос са овим називом већ постоји за ову табелу. Молим изаберите други назив за међуоднос.

en: More information needed
sr: Потребно је још података

en: You must specify a field, a table name, and a relationship name.
sr: Морате да наведете поље, назив табеле и назив међуодноса.

en: Related Table Created
sr: Односна табела је направљена

en: The new related table has been created.
sr: Нова односна табела је направљена.

note: namespace Glom
en: Edit Tables
sr: Уреди табеле

en: You have not entered any find criteria. Try entering information in the fields.
sr: Нисте унели никакво мерило претраге. Покушајте да унесете податке у поља.

en: No Find Criteria
sr: Нема мерила претраге

en: Reports
sr: Извештаји

en: Print Layouts
sr: Штампај распоред

en: Could Not Create Directory
sr: Не могу да направим директоријум

en: There was an error when attempting to create the directory for the new database files.
sr: Дошло је до грешке при покушају стварања директоријума за нове датотеке базе података.

en: Could Not Start Database Server
sr: Не могу да покренем сервер базе података

en: There was an error when attempting to start the database server.
sr: Дошло је до грешке при покушају покретања сервера базе података.

en: Initializing Database Data
sr: Покрећем податке базе података

note: Show 0 instead of "all" when all of no records are found, to avoid confusion.
en: All
sr: Све

en: No help file available
sr: Није доступна датотека помоћи

en: Could not display help: %1
sr: Не могу да прикажем помоћ: %1

en: Your find criteria did not match any records in the table.
sr: Ваше мерило претраге не одговара ниједном запису у табели.

en: No Records Found
sr: Нисам пронашао записе

en: New Find
sr: Ново тражење

en: Report Finished
sr: Извештај је завршен

en: The report will now be opened in your web browser.
sr: Извештај ће сада бити отворен у вашем веб прегледнику.

en: Script Uses PyGTK 2
sr: Скрипта користи ПиГТК 2

en: Glom cannot run this script because it uses pygtk 2, but Glom uses GTK+ 3, and attempting to use pygtk 2 would cause Glom to crash.
sr: Глом не може да покрене ову скрипту зато што она користи пигтк 2, док Глом користи ГТК+ 3, а сам покушај коришћења пигтк 2 ће срушити Глома.

note: These strings are not actually used by Glom. I am putting them here so that GNOME's translators can translate them without dealing with the awkward (not gettext) system here: http://www.murrayc.com/blog/permalink/2012/01/27/online-glom-more-translation/ murrayc
en: Search
sr: Тражи

en: Back to List
sr: Назад на списак

note: Translators: This is a noun. It is a notebook tab title. Details column:
en: Details
sr: Подаци

en: Generating the report...
sr: Стварам извештај...

en: Login
sr: Пријави ме

en: Enter the username and password.
sr: Унесите корисничко име и лозинку.

en: Username
sr: Корисничко име

en: Password
sr: Лозинка

en: Log Out
sr: Одјави ме

en: The username or password are not correct.
sr: Корисничко име или лозинка нису исправни.

en: Login seems to be necessary, but will not be attempted. This site is not being served via HTTPS, which is required for secure login. Please contact your system administrator.
sr: Пријављивање изгледа да је неопходно, али неће бити покушано. Овај сајт није услужен путем ХТТПС-а, који је потребан за безбедно пријављивање. Обратите се администратору система.

note: / Translators: This is the title of a button used to register a new user.
en: Register
sr: Отвори налог

note: / Translators: This is the title of a button used to reset a user's password.
en: Forgot Password
sr: Заборави лозинку

en: There was an error while saving the file. Your changes have not been saved.
sr: Дошло је до грешке за време чувања датотеке. Ваше измене нису сачуване.

en: Open Failed.
sr: Отварање није успело.

en: The document could not be opened.
sr: Документ не може бити отворен.

en: This document has unsaved changes. Would you like to save the document?
sr: Овај документ има несачуваних измена. Да ли желите да га сачувате?

note: TODO: Can we use filename_display_basename() with a URI? No, almost certainly not. murrayc.
en: Document:
    %1
sr: Документ:
    %1

en: Close without Saving
sr: Затвори без чувања

en: Discard
sr: Одбаци

en: Auto Detect
sr: Сам препознај

note: We mean 22nd November 2008: C years start are the AD year - 1900. So, 01 is 1901. C months start at 0. starts at 1 Get the ISO (not current locale) text representation: ignored iso_format
en: Note that the source file should contain numbers and dates in international ISO format. For instance, 22nd November 2008 should be %1.
sr: Знајте да датотека извора треба да садржи бројеве и датуме у међународном ИСО облику. На пример, 22. Новембар 2008. треба да будите „%1“.

en: No Document Available
sr: Нема доступних докумената

en: You need to open a document to import the data into a table.
sr: Морате да отворите документ да бисте увезли податке у табелу.

en: Import From CSV File
sr: Увези из ЦСВ датотеке

en: <None>
sr: <Ништа>

en: Error Importing CSV File
sr: Грешка увоза ЦСВ датотеке

en: Encoding detected as: %1
sr: Кодирање је откривено као: %1

en: Encoding detection failed. Please manually choose one from the box.
sr: Откривање кодирања није успело. Ручно изаберите једно из оквира.

en: The file contains data not in the specified encoding. Please choose another one, or try "Auto Detect".
sr: Датотека садржи податке који нису у наведеном кодирању. Молим изаберите неко друго, или пробајте „Сам откриј“.

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name). This is a straight line, not a database row.
en: Line
sr: Ред

en: Target Field
sr: Циљно поље

en: <Import Failure>
sr: <Неуспех увоза>

en: <Picture>
sr: <Слика>

en: One column needs to be assigned the table's primary key (<b>%1</b>) as target field before importing
sr: Једној колони треба да буде додељен примарни кључ табеле (<b>%1</b>) као циљно поље пре увоза

en: Could Not Open file
sr: Не могу да отворим датотеку

en: The file at "%1" could not be opened: %2
sr: Датотека на „%1“ не може бити отворена: %2

en: Import From CSV File: %1
sr: Увези из ЦСВ датотеке: %1

en: Parsing CSV file %1
sr: Обрађујем ЦСВ датотеку „%1“

en: Import complete
sr: Увоз је завршен

en: Warning: Importing row %1: The value for field %2 must be unique, but is already in use. The value will not be imported.
sr: Упозорење: Увозим ред %1: Вредност за поље %2 мора бити јединствена, али је већ у употреби. Вредност неће бити увезена.

en: Warning: Importing row %1: The value for field %2, "%3" could not be converted to the field's type. The value will not be imported.
sr: Упозорење: Увозим ред %1: Вредност за поље %2, „%3“ не може бити претворена у врсту поља. Вредност неће бити увезена.

en: Error importing row %1: Cannot import the row because the primary key is empty.
sr: Грешка увоза реда %1: Не могу да увезем ред зато што је празан примарни кључ.

note: TODO: Can we get this from anywhere else, such as iso-codes? murrayc TODO: Make this generally more efficient.
en: Unicode
sr: Уникод

note: This just adds a separator in the combo box
en: Western
sr: западни

note: This just adds a separator in the combo box
en: Central European
sr: средње-европски

en: South European
sr: јужно-европски

en: Baltic
sr: балтички

en: Cyrillic
sr: ћирилични

en: Arabic
sr: арапски

en: Greek
sr: грчки

en: Hebrew Visual
sr: хебрејски визуелни

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Turkish
sr: турски

en: Nordic
sr: нордијски

en: Celtic
sr: келтски

en: Romanian
sr: румунски

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

note: Translators: This means an unknown or unnacceptable value type in a database.
en: Invalid
sr: Неисправно

note: Translators: This means a numeric value type in a database.
en: Number
sr: Број

note: Translators: This means a text/string value type in a database. Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Text
sr: Текст

note: Translators: This means a time value type in a database.
en: Time
sr: Време

note: Translators: This means a time value type in a database.
en: Date
sr: Датум

note: Translators: This means a true/false value type in a database.
en: Boolean
sr: Логичка вредност

note: Translators: This means a picture value type in a database. Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Image
sr: Слика

note: Note to translators: If you see this error in the terminal at startup then you need to translate the %x elsewhere.
en: ERROR: sanity_check_date_parsing(): Sanity check failed: Glom could not parse a date's text representation that it generated itself, in this locale.
sr: ГРЕШКА: „провера_исправности_обраде_датума()“: Провера исправности није успела: Глом не може да обради текст представљања датума који је он сам створио, у овом локалитету.

note: Note to translators: If you see this error in the terminal at startup then you need to translate the %x elsewhere.
en: ERROR: sanity_check_date_text_representation_uses_4_digit_year(): Sanity check failed: Glom does not seem to use 4 digits to display years in a date's text representation, in this locale. Defaulting to dd/mm/yyyy though this might be incorrect for your locale. This needs attention from a translator. Please file a bug - see http://www.glom.org
sr: ГРЕШКА: „провера_исправности_текста_представљања_датума_користи_4_цифре_за_годину()“: Провера исправности није успела: Изгледа да Глом не користи 4 цифре за приказ године у тексту представљања датума, у овом локалитету. Пребацујем се на задато „дд/мм/гггг“ мада ово може бити неисправно за ваш локалитет. На ово би преводиоци требали да обрате пажњу. Молим попуните извештај о грешци — погледајте „http://www.glom.org“

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Group
sr: Група

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Button
sr: Дугме

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Calendar Portal
sr: Портал календара

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Field
sr: Поље

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name). "Notebook" means a GtkNotebook-type widget.
en: Notebook
sr: Бележница

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Placeholder
sr: Местодржач

note: TODO: This prevents "" as a real title. parent table - not relevant Note to translators: This text is shown instead of a table title, when the table has not yet been chosen.
en: Undefined Table
sr: Неодређена табела

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Field Summary
sr: Сажетак поља

en: No summary chosen
sr: Није изабран сажетак

en: Sum
sr: Збир

en: Average
sr: Просек

en: Count
sr: Укупност

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Footer
sr: Подножје

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Group By
sr: Групиши према

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Header
sr: Заглавље

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Summary
sr: Сажетак

note: Translators: This is the name of a UI element (a layout part name).
en: Vertical Group
sr: Усправна група

en: Custom Title
sr: Произвољан наслов

en: Relationship
sr: Однос

en: Layout Item
sr: Ставка распореда

en: Print Layout
sr: Приказ штампања

en: Report
sr: Извештај

note: Tables:
en: Table
sr: Табела

en: Layout Group
sr: Група распореда

en: Text Item
sr: Ставка текста

en: Field Choice
sr: Избор поља

en: Database Title
sr: Назив базе података

en: Unknown
sr: Непознато

en: System Preferences
sr: Поставке система

en: System Name
sr: Назив система

en: Organisation Name
sr: Назив удружења

en: Organisation Logo
sr: Логотип удружења

en: Street
sr: Улица

en: Street (line 2)
sr: Улица (ред 2)

en: City
sr: Град

en: State
sr: Република

en: Country
sr: Држава

en: Zip Code
sr: Поштански број

en: Overview
sr: Преглед

en: Untitled
sr: Неименовано

note: Show only debug output
en: Gettext-Warning:
sr: Упозорење Геттекста:

en: System: Auto Increments
sr: Систем: Самостално повећање

en: Description
sr: Опис

en: Comments
sr: Напомене

note: Translators: This is a noun. It is the title of a report. Add Pages: Translators: This is a noun. It is a notebook tab title.
en: List
sr: Списак

en: Glom options
sr: Опције Глома

en: Command-line options
sr: Опције линије наредби

en: The example .glom file to open.
sr: Пример „.glom“ датотеке за отварање.

en: The directory in which to save the created .glom file, or sub-directory if necessary, such as /home/someuser/ .
sr: Директоријум у коме ће бити сачувана направљена „.glom“ датотека, или под-директоријум ако је потребно, као што је „/home/someuser/“ .

en: The name for the created .glom file, such as something.glom .
sr: Назив за направљену „.glom“ датотеку, као што је „нешто.glom“ .

en: The version of this application.
sr: Издање овог програма.

en: The hostname of the PostgreSQL server, such as localhost. If this is not specified then a self-hosted database will be created.
sr: Назив рачунара ПостгреСКуЛ сервера, као што је месни рачунар. Ако ово није наведено онда ће бити направљена само-удомљена база података.

en: The port of the PostgreSQL server, such as 5434.
sr: Прикључник ПостгреСКуЛ сервера, као нпр. 5434.

en: The username for the PostgreSQL server.
sr: Корисничко име ПостгреСКуЛ сервера.

en: Use MySQL instead of PostgreSQL.
sr: Користи МајСКуЛ уместо ПостгреСКуЛ-а.

en: Glom: The output directory does not exist.
sr: Глом: Излазни директоријум не постоји.

en: Glom: The output path is not a directory.
sr: Глом: Излазна путања није директоријум.

en: Please enter the database server's password for the user %1:
sr: Молим унесите лозинку сервера базе података за корисника %1:

en: The path at which to save the created .po file, such as /home/someuser/somefile.po .
sr: Путања у којој ће бити сачувана „.po“ датотека, као нпр. „/home/неки-корисник/нека-датотека.po“ .

en: The locale whose translations should be written to the .po file, such as de_DE.
sr: Језик чији превод треба да буде уписан у „.po“ датотеку, као нпр. „de_DE“.

en: Generate a .pot template file instead of a .po file for a locale.
sr: Направите датотеку „.pot“ шаблона уместо „.po“ датотеке за језик.

en: Please specify a glom file.
sr: Молим наведите глом датотеку.

en: Please use either the --locale-id option or the --template option.
sr: Молим користите или „--locale-id“ или „--template“.

en: Please specify an output path.
sr: Молим наведите излазну путању.

en: Pot file creation failed.
sr: Стварање пот датотеке није успело.

en: Pot file created at: %1
sr: Пот датотека је направљена у: %1

en: Po file creation failed.
sr: Стварање по датотеке није успело.

en: Po file created at: %1
sr: По датотека је направљена у: %1

en: The directory path at which to save the created .po files, such as /home/someuser/po_files/ .
sr: Путања директоријума у коме ће бити сачуване направљене „.po“ датотеке, као нпр. „/home/неки-корисник/по_датотеке/“ .

en: The Glom file does not exist.
sr: Глом датотека не постоји.

en: The Glom file path is a directory instead of a file.
sr: Путања Гломове датотеке је директоријум а не датотека.

en: The ouput directory could not be created.
sr: Излазни директоријум не може бити направљен.

en: Glom: The output file path is not a directory.
sr: Глом: Путања излазне датотеке није директоријум.

en: The Glom document has no translations.
sr: Гломов документ нема превода.

en: The path to a directory containing .po files, such as /home/someuser/po_files/ .
sr: Путања до директоријума са по датотекама, као нпр. „/home/неки-корисник/по_датотеке/“ .

en: Please specify the path to a directory containing po files.
sr: Молим наведите путању до директоријума са по датотекама.

en: Glom: The po files directory path is not a directory.
sr: Глом: Путања директоријума са по датотекама није директоријум.

en: Po file import failed for locale: %1
sr: Увоз по датотеке није успео за језик: %1

en: Po file import failed during document saving for locale: %1
sr: Није успео увоз по датотеке за време чувања документа за језик: %1

en: Po file imported for locale: %1 for file %2
sr: По датотека је увезена за језик: %1 за датотеку %2

en: The hostname of the PostgreSQL server, such as localhost.
sr: Назив домаћина ПостгреСКуЛ сервера, као нпр. месни домаћин.

en: The specific database on the PostgreSQL server (Optional).
sr: Посебна база података на ПостгреСКуЛ серверу (необавезно).

en: Please provide a database username.
sr: Молим доставите корисничко име базе података.

en: Please enter the PostgreSQL server's password for the user %1:
sr: Молим унесите лозинку ПостгреСКуЛ сервера за корисника %1:

en: Error: Could not connect to the server even without specifying a database.
sr: Грешка: Не могу да се повежем на сервер чак и без навођења базе података.

en: Error: Could not connect to the specified database.
sr: Грешка: Не могу да се повежем на наведену базу података.

en: Successful connection.
sr: Повезивање је успело.

en: You seem to be running Glom as a user with administrator privileges. Glom may not be run with such privileges for security reasons.
    Please login to your system as a normal user.
sr: Изгледа да сте покренули Глом као корисник са повластицама администратора. Глом не може да ради са таквим повластицама из безбедносних разлога.
    Молим пријавите се на систем као обичан корисник.

note: Warn the user:
en: You seem to be running Glom as root. Glom may not be run as root.
    Please login to your system as a normal user.
sr: Изгледа да сте покренули Глом као администратор. Глом не може да ради као администратор.
    Молим пријавите се на систем као обичан корисник.

en: Running As Root
sr: Радим као администратор

note: Show message to the user about the broken installation: This is a packaging bug, but it would probably annoy packagers to mention that in the dialog: Unlike for PostgreSQL, this warning is only shown if MySQL was specified in the build.
en: Incomplete Glom Installation
sr: Непотпуна инсталација Глома

note: use_markup modal
en: Your installation of Glom is not complete, because PostgreSQL is not available on your system. PostgreSQL is needed for self-hosting of Glom databases.
    
    You may now install PostgreSQL to complete the Glom installation.
sr: Ваша инсталација Глома није потпуна, зато што ПостгреСКуЛ није доступан на вашем систему. ПостгреСКуЛ је потребан за само-удомљавање Гломове базе података.
    
    Сада можете да инсталирате ПостгреСКуЛ да довршите инсталацију Глома.

en: Install PostgreSQL
sr: Инсталирај ПостгреСКуЛ

note: Show message to the user about the broken installation:
en: Your installation of Glom is not complete, because PostgreSQL is not available on your system. PostgreSQL is needed for self-hosting of Glom databases.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sr: Ваша инсталација Глома није потпуна, зато што ПостгреСКуЛ није доступан на вашем систему. ПостгреСКуЛ је потребан за само-удомљавање Гломове базе података.
    
    Молим пријавите ову грешку вашем продавцу, или администратору вашег система да би могла бити исправљена.

note: use_markup modal
en: Your installation of Glom is not complete, because MySQL is not available on your system. MySQL is needed for self-hosting of some Glom databases.
    
    You may now install MySQL to complete the Glom installation.
sr: Ваша инсталација Глома није потпуна, зато што МајСКуЛ није доступан на вашем систему. МајСКуЛ је потребан за само-удомљавање Гломове базе података.
    
    Сада можете да инсталирате МајСКуЛ да довршите инсталацију Глома.

en: Install MySQL
sr: Инсталирај МајСКуЛ

note: use_markup modal
en: Your installation of Glom is not complete, because MySQL is not available on your system. MySQL is needed for self-hosting of some Glom databases.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sr: Ваша инсталација Глома није потпуна, зато што МајСКуЛ није доступан на вашем систему. МајСКуЛ је потребан за само-удомљавање неких Гломових база података.
    
    Молим пријавите ову грешку вашем продавцу, или администратору вашег система да би могла бити исправљена.

note: The python module could not be imported by Glom, so warn the user:
en: Your installation of Glom is not complete, because the Glom Python module is not available on your system.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sr: Ваша инсталација Глома није потпуна, зато што Гломов модул Питона није доступан на вашем систему.
    
    Молим пријавите ову грешку вашем продавцу, или администратору вашег система да би могла бити исправљена.

en: Glom Python Module Not Installed
sr: Гломов модул Питона није инстлиран

note: The python module could not be imported by Glom, so warn the user:
en: Your installation of Glom is not complete, because the gi.repository Python module is not available on your system.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sr: Ваша инсталација Глома није потпуна, зато што „gi.repository“ модул Питона није доступан на вашем систему.
    
    Молим пријавите ову грешку вашем продавцу, или администратору вашег система да би могла бити исправљена.

en: gi.repository Python Module Not Installed
sr: Питонов „gi.repository“ модул није инсталиран

note: The python module could not be imported by Glom, so warn the user:
en: Your installation of Glom is not complete, because the gi.repository.Gda python module is not available on your system.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sr: Ваша инсталација Глома није потпуна, зато што „gi.repository.Gda“ модул Питона није доступан на вашем систему.
    
    Молим пријавите ову грешку вашем продавцу, или администратору вашег система да би могла бити исправљена.

en: gi.repository.Gda Python Module Not Installed
sr: Питонов „gi.repository.Gda“ модул није инстлиран

note: The Postgres provider was not found, so warn the user:
en: Your installation of Glom is not complete, because the PostgreSQL libgda provider is not available on your system. This provider is needed to access Postgres database servers.
    
    Please report this bug to your vendor, or your system administrator so it can be corrected.
sr: Ваша инсталација Глома није потпуна, зато што ПостгреСКуЛ либгда достављач није доступан на вашем систему. Овај достављач је потребан за приступ серверима Постгрес база података.
    
    Молим пријавите ову грешку вашем продавцу, или администратору вашег система да би могла бити исправљена.

en: Extra Glom options
sr: Допунске могућности Глома

en: Extra command-line options for glom
sr: Допунске могућности линије наредби за глом

en: Show how Glom outputs a date in this locale, then stop.
sr: Приказује како Глом исписује датум на овом језику, затим стаје.

en: Main Glom options
sr: Главне могућности Глома

en: Main command-line options for glom
sr: Главне могућности линије наредби за глом

en: The Filename
sr: Назив датотеке

en: Whether the filename is a .tar.gz backup to be restored.
sr: Да ли је назив датотеке „.tar.gz“ резерва за повраћај.

en: Do not automatically stop the database server if Glom quits. This is helpful for debugging with gdb.
sr: Не зауставља самостално сервер базе података ако Глом заврши рад. Ово је корисно за уклањање грешака са гдб-ом.

en: Show the generated SQL queries on stdout, for debugging.
sr: Приказује створене СКуЛ упите на стандардном излазу, зарад уклањања грешака.

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Layout
sr: _Распоред

en: This data cannot be stored in the database because you have not provided a primary key.
    Do you really want to discard this data?
sr: Ови подаци не могу бити смештени у базу података зато што нисте обезбедили примарни кључ.
    Да ли заиста желите да одбаците ове податке?

note: Ask user to confirm loss of data:
en: No primary key value
sr: Нема вредности примарног кључа

en: _Add
sr: _Додај

en: _First
sr: _Први

en: _Back
sr: _Назад

en: _Forward
sr: _Напред

en: _Last
sr: _Последњи

en: Create a new record.
sr: Направите нови запис.

en: Remove this record.
sr: Уклоните овај запис.

en: View the first record in the list.
sr: Погледајте први запис на списку.

en: View the previous record in the list.
sr: Погледајте претходни запис на списку.

en: View the next record in the list.
sr: Погледајте следећи запис на списку.

en: View the last record in the list.
sr: Погледајте последњи запис на списку.

en: Layout Contains No Fields
sr: Распоред не садржи поља

en: There are no fields on the layout, so there is no way to enter data in a new record.
sr: Нема поља на распореду, тако да не постоји начин за унос података у нови запис.

note: Tell user that a primary key is needed to delete a record:
en: No primary key value.
sr: Нема вредности примарног кључа.

en: This record cannot be deleted because there is no primary key.
sr: Овај запис не може бити обрисан зато што нема примарног кључа.

note: Warn user that they can't choose their own primary key:
en: Primary key auto increments
sr: Само повећање примарног кључа

en: The primary key is auto-incremented.
     You may not enter your own primary key value.
sr: Примарни кључ је самостално повећан.
     Не можете да унесете вредност вашег личног примарног кључа.

en: No Corresponding Record Exists
sr: Не постоји одговарајући запис

en: No record with this value exists. Therefore navigation to the related record is not possible.
sr: Не постоји запис са овом вредношћу. Тако да кретање до односног записа није могуће.

en: New Group
sr: Нова група

en: notebook
sr: бележница

note: Note to translators: This is the default name (not seen by most users) for a notebook tab.
en: tab1
sr: језичак1

note: Note to translators: This is the default label text for a notebook tab.
en: Tab One
sr: Први језичак

en: button
sr: дугме

en: New Button
sr: Ново дугме

note: Note to translators: This is the default contents of a text item on a print layout:
en: text
sr: текст

en: New Text
sr: Нови текст

note: TODO: Use a real English sentence here?
en: Delete whole group "%1"?
sr: Да обришем читаву групу „%1“?

note: TODO: Use a real English sentence here:
en: Delete whole group?
sr: Да обришем читаву групу?

note: Translators: This is a title, not an action.
en: List Or Details View
sr: Списак или преглед појединости

note: Don't allow a relationship to be added twice.
en: This relationship already exists. Please choose a different relationship name
sr: Овај међуоднос већ постоји. Изаберите неки други назив међуодноса

note: Translators: FROM as in SQL's FROM
en: From Field
sr: Из поља

en: To Field
sr: У поље

en: Allow Editing
sr: Допусти уређивање

en: Automatic Creation
sr: Самостално стварање

en: Title (Singular Form)
sr: Наслов (једнина)

en: Next Value
sr: Следећа вредност

en: None selected
sr: Ништа није изабрано

en: Username Is Empty
sr: Корисничко име је празно

en: Please enter a login name for the new user.
sr: Молим унесите име за пријављивање за новог корисника.

en: Passwords Do Not Match
sr: Лозинке се не подударају

en: The entered password does not match the entered password confirmation. Please try again.
sr: Унесена лозинка се не поклапа са унетом потврдом лозинке. Молим покушајте опет.

en: Password Is Empty
sr: Лозинка је празна

en: Please enter a password for this user.
sr: Молим унесите лозинку за овог корисника.

note: Don't allow adding of fields that already exist.
en: This field already exists. Please choose a different field name.
sr: Ово поље већ постоји. Изаберите неки други назив поља.

en: Type
sr: Врста

note: TODO: Auto-size columns. Setup the buttons:
en: _Field Definition
sr: _Одредница поља

en: _Default Formatting
sr: _Основно обликовање

note: TODO: Only show this when there are > 100 records?
en: Recalculation Required
sr: Потребно је поновно израчунавање

en: You have changed the calculation used by this field so Glom must recalculate the value in all records. If the table contains many records then this could take a long time.
sr: Изменили сте прорачун коришћен овим пољем тако да Глом мора поново да израчуна вредност у свим записима. Ако табела садржи много записа онда ово може да потраје мало.

en: Recalculate
sr: Поново израчунај

en: Invalid database structure
sr: Неисправна структура базе података

en: This database field was created or edited outside of Glom. It has a data type that is not supported by Glom. Your system administrator may be able to correct this.
sr: Ова база података је направљена или измењена изван Глома. Садржи врсту података која није подржана Гломом. Можда ће администратор система моћи да исправи ово.

en: Primary key required
sr: Потребан је примарни кључ

en: You may not unset the primary key because the table must have a primary key. You may set another field as the primary key instead.
sr: Не можете да одзначите примарни кључ зато што табела мора да га има. Уместо тога можете да поставите друго поље као примарни кључ.

en: Field contains empty values.
sr: Поље садржи празне вредности.

en: The field may not yet be used as a primary key because it contains empty values.
sr: Поље још увек не може бити коришћено као примарни кључ зато што садржи празне вредности.

en: Field contains non-unique values.
sr: Поље садржи нејединствене вредности.

en: The field may not yet be used as a primary key because it contains values that are not unique.
sr: Поље још увек не може бити коришћено као примарни кључ зато што садржи вредности које нису јединствене.

note: Ask the user to confirm this major change:
en: Change primary key
sr: Измени примарни кључ

en: Are you sure that you wish to set this field as the primary key, instead of the existing primary key?
sr: Да ли сте сигурни да желите да поставите ово поље као примарни кључ, уместо постојећег примарног кључа?

en: Change Primary Key
sr: Измени примарни кључ

note: Warn the user and refuse to make the change:
en: Field Name Already Exists
sr: Назив поља већ постоји

en: This field already exists. Please choose a different field name
sr: Ово поље већ постоји. Изаберите неки други назив за поље

en: Calculation Error
sr: Грешка прорачуна

en: The calculation does not have a return statement.
sr: Прорачун нема повратно стање.

en: Calculation result
sr: Резултат прорачуна

en: The result of the calculation is:
    %1
sr: Резултат прорачуна је:
    %1

en: Calculation failed
sr: Прорачун није успео

en: The calculation failed with this error:
    %s
sr: Прарачун није успео уз ову грешку:
    %s

en: Default Value
sr: Основна вредност

note: A special "None" item, allowing the user to do the equivalent of clearing the combobox, which is not normally possible with the GtkComboBox UI: set_property() does not work with a const gchar*, so we explicitly create a ustring. otherwise we get this warning: " unable to set property `text' of type 
en: (None)
sr: (Ништа)

en:  Via: %1::%2
sr:  Путем: %1::%2

en:  Via: %1
sr:  Путем: %1

en: None: No visible tables are specified by the fields.
sr: Ништа: Видљиве табеле нису наведене пољима.

note: Columns-count column: Note to translators: This is the number of columns in a group (group being a noun)
en: Group Columns
sr: Групиши колоне

note: Column-Width column: (only for list views) Note to translators: This is a name (the width of a UI element in the display), not an action.
en: Display Width
sr: Ширина приказа

en: Text Title
sr: Наслов текста

en: Image Title
sr: Назив слике

en: group
sr: група

en: Notebook Tabs
sr: Језичци бележнице

en: Add child groups to the notebook to add tabs.
sr: Додајте проистекле групе у бележницу да дода језичке.

en: Related Calendar: %1
sr: Односни календар: %1

en: Related List: %1
sr: Односни списак: %1

en: Field: %1
sr: Поље: %1

en: (Notebook)
sr: (Бележница)

note: Append the View columns:
en: Fields
sr: Поља

en: Invalid Relationship
sr: Неисправан међуоднос

en: The relationship may not be used to show related records because the relationship does not specify a field in the related table.
sr: Међуоднос не може бити коришћен за приказ односних записа зато што међуоднос не наводи поље у односној табели.

en: Relationship Uses a Related Primary Key
sr: Међуоднос користи односни примарни ључ

en: The relationship may not be used to show related records because the relationship uses a primary key field in the related table, which must contain unique values. This would prevent the relationship from specifying multiple related records.
sr: Међуоднос не може бити коришћен за приказ односних записа зато што међуоднос користи поље примарног кључа у односној табели, која мора да садржи јединствене вредности. Ово ће спречити међуоднос да не наведе вишеструко односне записе.

en: Relationship Uses a Related Unique Field
sr: Међуоднос користи односно јединствено поље

en: The relationship may not be used to show related records because the relationship uses a unique-values field in the related table. This would prevent the relationship from specifying multiple related records.
sr: Међуоднос не може бити коришћен за приказ односних записа зато што међуоднос користи поље јединствених вредности у односној табели. Ово ће спречити међуоднос да не наведе вишеструко односне записе.

note: Translators: This is Automatic text alignment.
en: Automatic
sr: Самостално

note: Translators: This is Left text alignment.
en: Left
sr: Лево

note: Translators: This is Right text alignment.
en: Right
sr: Десно

note: Give it access to the document.
en: Extra Fields
sr: Посебна поља

note: Give it access to the document.
en: Sort Order
sr: Редослед ређања

note: Add labels (because we will hide the checkboxes):
en: Font
sr: Слова

en: Foreground Color
sr: Боја исцртавања

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: The calculation failed with this error:
    %1
sr: Прарачун није успео уз ову грешку:
    %1

en: Formatting
sr: Обликовање

note: Give it access to the document.
en: Group By - Secondary Fields
sr: Групиши према — секундарним пољима

en: Ascending
sr: Растуће

note: Append the View columns: Use set_cell_data_func() to give more control over the cell attributes depending on the row: Name column:
en: Part
sr: Део

note: Don't allow a relationship to be added twice.
en: This item already exists. Please choose a different item name
sr: Ова ставка већ постоји. Изаберите неки други назив за ставку

en: Are you sure that you want to rename this print layout?
sr: Да ли сте сигурни да желите да преименујете овај распоред штампања?

note: TODO: Show old and new names?
en: <b>Rename Print Layout</b>
sr: <b>Преименуј распоред штампања</b>

en: Rename
sr: Преименуј

en: Items
sr: Ставке

en: Lines
sr: Редови

en: Records
sr: Записи

en: Database Field
sr: Поље базе података

en: Drag this to the layout to add a new database field.
sr: Превуците ово у распоред да додате ново поље базе података.

en: Drag this to the layout to add a new static text box.
sr: Превуците ово у распоред да додате нови оквир статичког текста.

en: Drag this to the layout to add a new static image.
sr: Превуците ово у распоред да додате нову статичку слику.

en: Horizontal Line
sr: Водоравни ред

en: Drag this to the layout to add a new horizontal line.
sr: Превуците ово у распоред да додате нови водоравни ред.

en: Vertical Line
sr: Вертикални ред

en: Drag this to the layout to add a new vertical line.
sr: Превуците ово у распоред да додате нови усправни ред.

en: Related Records
sr: Односни снимци

en: Drag this to the layout to add a new related records portal.
sr: Превуците ово у распоред да додате нови портал односних записа.

note: Ask for confirmation:
en: Create Standard Layout
sr: Направи уобичајени распоред

en: This is an experimental feature. It will remove all items from the print layout and then try to create a layout similar to the layout of the detail view.
sr: Ово је пробна функција. Уклониће све ставке из распореда штампања и затим ће покушати да направи распоред сличан распореду детаљног прегледа.

en: Create
sr: Направи

note: Ask the user to confirm:
en: Remove page
sr: Уклони страницу

en: Are you sure that you wish to remove the last page and any items on that page?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните последњу страницу и све ставке на њој?

en: Remove Page
sr: Уклони страницу

en: Remove library script
sr: Уклони скрипту библиотеке

en: Do you really want to delete this script? This data can not be recovered
sr: Да ли заиста желите да уклоните ову скрипту? Ови подаци не могу бити опорављени

en: _Remove
sr: _Уклони

en: View
sr: Преглед

note: TODO: Prevent deletion of standard groups
en: Delete Group
sr: Обриши групу

en: Are your sure that you wish to delete this group?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати ову групу?

en: Full access.
sr: Потпун приступ.

[ctx: Users List]
note: Append the View columns:
en: User
sr: Корисник

en: Delete User
sr: Обриши корисника

en: Are your sure that you wish to delete this user?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати овог корисника?

en: Error Retrieving the List of Users
sr: Грешка довлачења списка корисника

en: Glom could not get the list of users from the database server. You probably do not have enough permissions. You should be a superuser.
sr: Глом не може да добави списак корисника са сервера базе података. Највероватније да немате довољна овлашћења. Треба да будете супер корисник.

en: Developer group may not be empty.
sr: Развојна група не може бити празна.

en: The developer group must contain at least one user.
sr: Развојна група мора да садржи барем једног корисника.

note: Prevent two tables with the same name from being added.
en: This table already exists. Please choose a different table name
sr: Ова табела већ постоји. Изаберите неки други назив за табелу

en: Hidden
sr: Сакривена

note: TODO: This should really be a radio, but the use of AddDel makes it awkward to change that CellRenderer property.
en: Default
sr: Основно

note: Ask the user if they want us to try to cope with this:
en: Table Already Exists
sr: Табела већ постоји

en: This table already exists on the database server, though it is not mentioned in the .glom file. This should not happen. Would you like Glom to attempt to use the existing table?
sr: Ова табела већ постоји на серверу базе података, иако није ни поменута у „.glom“ датотеци. Ово није требало да се деси. Да ли желите да Глом покуша да користи постојећу табелу?

note: TODO: Do not show tables that are not in the document.
en: You cannot delete this table, because there is no information about this table in the document.
sr: Не можете да обришете ову табелу, зато што не постоје подаци о овој табели у документу.

note: Ask the user to confirm:
en: Are you sure that you want to delete this table?
    Table name: %1
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете ову табелу?
    Назив табеле: %1

en: Delete Table
sr: Обриши табелу

en: Are you sure that you want to rename this table?
sr: Да ли сте сигурни да желите да преименујете ову табелу?

note: TODO: Show old and new names?
en: <b>Rename Table</b>
sr: <b>Преименуј табелу</b>

en: Unknown Table
sr: Непозната табела

en: You cannot open this table, because there is no information about this table in the document.
sr: Не можете да отворите ову табелу, зато што не постоје подаци о овој табели у документу.

en: Choose Field
sr: Изабери поље

en: _Formatting
sr: _Обликујем

note: Append the View columns:
en: Original
sr: Оригинал

en: Translation
sr: Превод

note: This is at the end, because it can contain a long description of the item's context.
en: Item
sr: Ставка

note: Show the file-chooser dialog, to select an output .po file:
en: Choose .po File Name
sr: Изабери назив .по датотеке

en: Po files
sr: По датотеке

en: Export
sr: Извези

note: Note to translators: "Import" here is an action verb - it's a button.
en: Import
sr: Увези

en: This item already exists. Please try again.
sr: Ова ставка већ постоји. Молим покушајте поново.

note: Something more specific and helpful.
en: Duplicate
sr: Удвостручи

note: Translators: This is just some example text used to discover an appropriate height for user-entered text in the UI. This text itself is never shown to the user.
en: Example
sr: Пример

note: TODO: A better label/icon for "Choose Date".
en: Choose a date from an on-screen calendar.
sr: Изаберите датум из календара на екрану.

en: Open the record identified by this ID, in the other table.
sr: Отворите запис одређен овим ИБ-ом, у другој табели.

en: Enter search criteria to identify records in the other table, to choose an ID for this field.
sr: Унесите мерило претраге да одредите записе у другој табели, да изаберете ИБ за ово поље.

en: _New
sr: _Нови

en: Enter details for a new record in the other table, then use its ID for this field.
sr: Унесите податке за нови запис у другој табели, затим користите његов ИБ за ово поље.

en: Table Content
sr: Садржај табеле

note: Translators: This is just some example text used to discover an appropriate height for user-entered text in the UI. This text itself is never shown to the user.
en: ExampleEg
sr: ПримерЕг

en: Right-click to layout, to specify the related fields.
sr: Десни клик на распоред, да наведете односна поља.

note: Tell user that they can't do that:
en: Extra Related Records Not Possible
sr: Додатни односни записи нису могући

en: You attempted to add a new related record, but there can only be one related record, because the relationship uses a unique key.
sr: Покушали сте да додате нови односни запис, али може да постоји само један односни запис, зато што међуодноси користе јединствени кључ.

en: Select
sr: Изабери

en: You have not entered any quick find criteria.
sr: Нисте унели ниједно мерило брзе претраге.

en: Not enough memory available to load the image
sr: Нема довољно доступне меморије за учитавање слике

en: Error loading %1
sr: Грешка учитавања „%1“

en: Error loading image
sr: Грешка учитавања слике

en: Error Saving
sr: Грешка чувања

en: Error saving image
sr: Грешка чувања слике

en: New Database
sr: Нова база података

note: For instance, an extra hint when saving from an example, saying that a new file must be saved.
en: Please choose a human-readable title for the new database. You can change this later in the database properties. It may contain any characters.
sr: Молим изаберите људима читљив назив за нову базу података. Ово можете касније да измените у својствима базе података. Може да садржи било који знак.

en: _Title:
sr: _Назив:

note: Use titles that show the distinction between PostgreSQL and the alternatives:
en: Create PostgreSQL database in its own folder, to be hosted by this computer.
sr: Направите ПостгреСКуЛ базу података у његовој личној фасцикли, која ће бити удомљена на овом рачунару.

en: Create database on an external PostgreSQL database server, to be specified in the next step.
sr: Направите базу података на спољном серверу ПостгреСКуЛ базе података, који ће бити наведен у следећем кораку.

en: Create database in its own folder, to be hosted by this computer.
sr: Направите базу података у његовој личној фасцикли, која ће бити удомљена на овом рачунару.

en: Create database on an external database server, to be specified in the next step.
sr: Направите базу података на спољном серверу базе података, који ће бити наведен у следећем кораку.

en: Create SQLite database in its own folder, to be hosted by this computer.
sr: Направите СКуЛајт базу података у његовој личној фасцикли, која ће бити удомљена на овом рачунару.

en: SQLite does not support authentication or remote access but is suitable for embedded devices.
sr: СКуЛајт не подржава потврђивање идентитета или удаљени приступ али је погодан за угнеждене уређаје.

en: Create MySQL database in its own folder, to be hosted by this computer.
sr: Направите МајСКуЛ базу података у његовој личној фасцикли, која ће бити удомљена на овом рачунару.

en: MySQL support in Glom is experimental and unlikely to work properly.
sr: МајСКуЛ подршка у Глому је пробна и мало је вероватно да ће да ради исправно.

en: Create database on an external MySQL database server, to be specified in the next step.
sr: Направите базу података на спољном серверу МајСКуЛ базе података, који ће бити наведен у следећем кораку.

en: Images
sr: Слике

en: Save Image
sr: Сачувај слику

en: Choose Image
sr: Изабери слику

en: _Open File
sr: _Отвори датотеку

en: Open File With
sr: Отворите датотеку програмом

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Clear
sr: _Очисти

en: Containers
sr: Садржаоци

en: Drag this to the layout to add a new group.
sr: Превуците ово у распоред да додате нову групу.

en: Drag this to the layout to add a new notebook.
sr: Превуците ово у распоред да додате нову бележницу.

en: Drag this to the layout to add a new Related Record.
sr: Превуците ово у распоред да додате нови односни запис.

en: Drag this to the layout to add a new button.
sr: Превуците ово у распоред да додате ново дугме.

en: Field Layout Properties
sr: Својства распореда поља

en: Add Related Records
sr: Додај односне снимке

en: Add Notebook
sr: Додај бележницу

en: Add Group
sr: Додај групу

en: Add Button
sr: Додај дугме

en: Add Text
sr: Додај текст

en: Delete
sr: Обриши

en: Properties
sr: Својства

en: Delete whole notebook "%1"?
sr: Да обришем читаву бележницу „%1“?

en: Delete whole notebook?
sr: Да обришем читаву бележницу?

en: _Show hidden tables
sr: _Прикажи скривене табеле

en: _Close
sr: _Затвори

en: Choose Date
sr: Изабери датум

en: _Help
sr: По_моћ

en: _OK
sr: У _реду

en: <span weight="bold" size="larger">Choose Date</span>
    
    Please select a date to enter in this field.
sr: <span weight="bold" size="larger">Изабери датум</span>
    
    Изаберите датум за унос у ово поље.

en: Connect to Server
sr: Повежи се на сервер

en: C_onnect
sr: _Повежи се

en: Please enter the connection details for your database server.
sr: Унесите податке везе за сервер ваше базе података.

en: Host
sr: Домаћин

en: User
sr: Корисник

en: _Host:
sr: _Рачунар:

en: Database:
sr: База података:

en: _User:
sr: _Корисник:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: Database
sr: База података

en: _Revert
sr: _Врати

en: <span weight="bold" size="larger">Invalid Format</span>
    
    The data in the field was not recognized. Please try to correct the data or revert to the previous value. Here is an example of correctly-formatted data for this field.
sr: <span weight="bold" size="larger">Неисправан облик</span>
    
    Подаци у пољу нису препознати. Молим покушајте да исправите податке или вратите претходну вредност. Ово је пример исправно обликованих података за ово поље.

en: example data format
sr: пример облика података

en: Welcome to Glom
sr: Добродошли у Глом

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Select
sr: _Изабери

en: <span weight="bold" size="larger">Open or Create a Document</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Отворите или направите документ</span>

en: Open or create Document
sr: Отвори или направи документ

en: Open Existing Document
sr: Отвори постојећи документ

en: Create New Document
sr: Прави нови документ

en: Find Related Record
sr: Нађи односне снимке

en: <b>Table:</b>
sr: <b>Табела:</b>

en: table_name
sr: назив_табеле

en: New Related Record
sr: Нови односни снимак

en: Loading image
sr: Учитавам слику

en: Saving Image
sr: Чувам слику

en: bla.blub - Import from CSV
sr: bla.blub — Увези из ЦСВ-а

en: I_mport
sr: _Увези

en: label
sr: натпис

en: _First line as title
sr: _Први ред као назив

en: _Encoding:
sr: _Кодирање:

en: Import Into _Table:
sr: Увези у _табелу:

en: Encoding detected as: UTF-8
sr: Кодирање је откривено као: УТФ-8

note: Import is a noun here. This is the title for a window showing options for an import operation.
en: <b>Import Options</b>
sr: <b>Опције увоза</b>

en: _Number of sample rows:
sr: _Број редова узорка:

note: Import is a noun here. This is the title for a list of fields to import.
en: <b>Import Fields</b>
sr: <b>Увоз поља</b>

note: This is a status message for a progress dialog. It says that importing is currently happenning.
en: Importing Data
sr: Увозим податке

en: Please wait while your data is imported.
sr: Молим сачекајте док се не увезу ваши подаци.

en: _File
sr: _Датотека

en: _Save as Example
sr: _Сачувај као пример

en: S_hared on Network
sr: _Дељено на мрежи

en: _Print
sr: _Штампај

en: _Edit Print Layouts
sr: _Уреди распореде штампања

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: _Tables
sr: _Табеле

en: _Edit Tables
sr: _Уреди табеле

en: R_eports
sr: _Извештаји

en: _Edit Reports
sr: _Уреди извештаје

en: _Developer
sr: _Програмер

en: _Operator
sr: _Оператер

en: _Fields
sr: _Поља

en: _Relationships
sr: _Међуоднос

en: Relationships _Overview
sr: _Преглед међуодноса

en: _Print Layouts
sr: _Штампај распоред

en: _Reports
sr: _Извештаји

en: _Database Preferences
sr: _Поставке базе података

en: _Users
sr: _Корисници

en: Script _Library
sr: Библиотека _списа

en: _Translations
sr: _Преводи

en: Test Tra_nslation
sr: Испробај _превод

en: Active Platform
sr: Радна платформа

en: _Normal
sr: _Обична

en: _Maemo
sr: _Маемо

en: _Drag and Drop Layout
sr: _Превуци и убаци распоред

en: _Export Backup
sr: _Извези резерву

en: _Restore Backup
sr: _Поврати резерву

en: _About
sr: _О програму

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Add Related Table
sr: Додај односну табелу

en: C_reate Table
sr: Направи _табелу

en: This will add a new table and add a relationship that refers to the new  table, as a convenient alternative to doing this in separate steps.
    
    If a suitable related table already exists then you should instead cancel and just add a relationship.
sr: Ово ће додати нову табелу и додати међуоднос који упућује на нову табелу, као исплативи начин за обављање овог у посебним корацима.
    
    Ако одговарајућа односна табела већ постоји онда треба само да откажете и да додате међуоднос.

note: Translators: FROM as in SQL's FROM
en: From field:
sr: Из поља:

en: _Edit Fields
sr: Уреди _поља

en: Name of new related table:
sr: Назив нове односне табеле:

en: Name of new relationship:
sr: Назив новог међуодноса:

en: Test Translation
sr: Испробај превод

en: Change Language
sr: Промени језик

en: <span weight="bold" size="larger">Test Translation</span>
    
    Choose a language to use temporarily to test the translations. These translations are normally used automatically when the application is started on a computer that uses the language.
    
    Note that the standard parts of the Glom user interface, such as menus and dialog windows, will only be translated when you start Glom on a computer that uses that language.
sr: <span weight="bold" size="larger">Испробај превод</span>
    
    Изаберите језик за привремено коришћење да испробате преводе. Ови преводи се обично самостално користе при покретању програма на рачунару који користи језик.
    
    Знајте да уобичајени делови Гломовог корисничког сучеља, као што су изборници и прозорчићи, бити преведени једино када покренете Глома на рачунару који користи тај језик.

en: Locale:
sr: Језик:

en: Select Field
sr: Изабери поље

en: Show _Related Relationships
sr: Прикажи _односне међуодносе

en: _Table:
sr: _Табела:

en: Select Relationship
sr: Изабери међуоднос

en: Table:
sr: Табела:

en: Choose User
sr: Изабери корисника

en: <span weight="bold" size="larger">Add User To Group</span>
    
    Which user should be added to this group?
sr: <span weight="bold" size="larger">Додајте корисника у групу</span>
    
    Који корисник треба да буде додат у ову групу?

en: Database Preferences
sr: Поставке базе података

en: System Name:
sr: Назив система:

en: Name:
sr: Назив:

en: Country:
sr: Држава:

en: Zip/Postal Code:
sr: Поштански број:

en: State/County:
sr: Република/Округ:

en: Town:
sr: Град:

en: Street (Line 2):
sr: Улица (ред 2):

en: Street:
sr: Улица:

en: <b>Address</b>
sr: <b>Адреса</b>

en: Organisation
sr: Удружење

en: Logo
sr: Логотип

en: Auto-increment values
sr: Сам повећај вредности

en: When the database is opened the python function implemented here will run.
sr: Када се отвори база података биће покренута питонова функција која је овде примењена.

en: Test
sr: Испробај

en: Startup Script
sr: Скрипта покретања

en: Table:
sr: Табела:

en: _Up
sr: _Горе

en: _Down
sr: _Доле

en: <b>Fields</b>
sr: <b>Поља</b>

en: Field:
sr: Поље:

en: Summary Type:
sr: Врста сажетка:

en: Group Properties
sr: Својства групе

en: Columns:
sr: Колоне:

en: Title:
sr: Назив:

en: Sort Fields:
sr: Поља ређања:

en: Secondary Fields:
sr: Споредна поља:

en: Border Width (ems):
sr: Ширина ивице (емс):

en: Database User
sr: Корисник базе података

en: C_reate
sr: _Направи

en: Please enter the initial connection details for your database. You may add additional users later. Remember to keep this password secret because it allows access to your data from other computers on the network.
sr: Молим унесите почетне податке везе за вашу базу података. Можете да додате накнадне кориснике касније. Не заборавите да држите ову лозинку у тајности јер она омогућава приступ вашим подацима са других рачунара на мрежи.

en: _Confirm Password:
sr: _Потврди лозинку:

en: Text Object
sr: Текстуални објекат

en: Line Width:
sr: Ширина линије:

en: Color:
sr: Боја:

en: Field Layout
sr: Распоред поља

en: <b>Field:</b>
sr: <b>Поље:</b>

en: Use default field title:
sr: Користи основни назив поља:

en: Use custom title:
sr: Користи произвољан назив:

en: <b>Title</b>
sr: <b>Наслов</b>

en: Use default formatting
sr: Користи основно обликовање

en: Use custom formatting
sr: Користи произвољно обликовање

en: <b>Formatting</b>
sr: <b>Обликовање</b>

en: Create Group
sr: Направи групу

en: <span weight="bold" size="larger">Create Group</span>
    
    What name should this group have?
sr: <span weight="bold" size="larger">Направи групу</span>
    
    Који назив треба да има ова група?

en: Group name:
sr: Назив групе:

en: <span weight="bold" size="larger">Add Module</span>
    
    What name should this module have?
sr: <span weight="bold" size="larger">Додај модул</span>
    
    Који назив треба да има овај модул?

en: Script name:
sr: Назив скрипте:

en: <b>Notebook Tabs</b>
sr: <b>Језичци бележнице</b>

en: Script Library
sr: Библиотека скрипте

en: These modules will be available to your button scripts and field calculations via the python import keyword.
sr: Ови модули ће бити доступни вашим скриптама дугмади и прорачунима поља путем кључне речи питоновог увоза.

en: Module name:
sr: Назив модула:

note: Translators: This is the verb. It is for checking that a Python script works.
en: _Check
sr: _Провери

en: Group By - Sort Fields
sr: Групиши према — пољима ређања

en: <b>Sort Fields</b>
sr: <b>Поља ређања</b>

en: Identify Original
sr: Препознај оригинал

en: Copy Translation
sr: Умножи превод

en: <span weight="bold" size="larger">Copy Translation</span>
    
    From what language would you like to copy the translations to use as the start of the current translation?
sr: <span weight="bold" size="larger">Умножи превод</span>
    
    Из ког језика желите да умножите преводе да их користите као почетак текућег превода?

en: Language:
sr: Језик:

en: <span weight="bold" size="larger">Identify Original</span>
    
    The language of the original text is currently identified as:
sr: <span weight="bold" size="larger">Препознај оригинал</span>
    
    Језик изворног текста је тренутно препознат као:

en: <b>English</b>
sr: <b>Енглески</b>

en: If the text is not actually in this language, please choose the correct language.
sr: Ако текст заправо није на том језику, молим изаберите одговарајући језик.

en: Group:
sr: Група:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Confirm Password:
sr: Потврди лозинку:

en: User:
sr: Корисник:

en: Button Script
sr: Скрипта дугмета

en: <b>Title:</b>
sr: <b>Наслов:</b>

en: When the button is clicked it will run the python function which you implement here.
sr: Када кликнете на дугме оно ће покренути питонову функцију коју сте овде применили.

en: Export Format
sr: Облик извоза

en: Layout
sr: Распоред

en: table name
sr: назив табеле

en: <b>Relationship:</b>
sr: <b>Међуодноси</b>

en: Show child relationships
sr: Прикажи проистекле међуодносе

en: Add Field
sr: Додај поље

en: Add a layout item that shows the data from a field in the record, and allows the user to edit that value.
sr: Додајте ставку распореда која приказује податке из поља у запису, и која омогућава кориснику да измени ту вредност.

en: Add text to a layout, such as an explanation or a warning. The text will be the same for every record viewed.
sr: Додајте текст у распоред, као што је неко објашњење или упозорење. Текст ће бити исти за сваки прегледани запис.

en: Add Image
sr: Додај слику

en: Add an image to the layout, such as a logo. The image will be the same for every record viewed. To show an image field from a record, to show different images for each field, use the field layout item.
sr: Додајте слику у распоред, као што је логотип. Слика ће бити иста за сваки прегледани запис. Да прикажете поље слике из записа, да прикажете другачије слике за свако поље, користите ставку распореда поља.

en: Add a button. Edit the button to define the script that will be run when the button is clicked.
sr: Додајте дугме. Измените дугме да одредите скрипту која ће бити покренута када кликнете на дугме.

en: Add a group which can contain other layout items. Use this to group items together, such as fields.
sr: Додајте групу која може да садржи друге ставке распореда. Користите ово да групишете ставке заједно, као што су поља.

en: Add a tabbed notebook. Each page of the notebook may contain several other layout items, but only one page will be visible at one time.
sr: Додајте бележницу са језичцима. Свака страница бележнице може да садржи неколико других ставки распореда, али само једна страница ће бити видљива у једном тренутку.

en: Add a related records portal. This is a list of records in a related table. Remember to edit this layout item to specify the relationship to use, and the fields to show from the related table.
sr: Додајте портал односних записа. Ово је списак записа у односној табели. Не заборавите да уредите ставку овог распореда да наведете међуоднос за коришћење, и поља за показивање из односне табеле.

en: Add Related Calendar
sr: Додај односни календар

en: Add a related records calendar portal. This is a calendar showing records from a related table. Remember to edit this layout item to specify the relationship to use, and the fields to show from the related table.
sr: Додајте портал календара односних записа. Ово је календар који показује записе из односне табеле. Не заборавите да уредите ставку овог распореда да наведете међуоднос за коришћење, и поља за показивање из односне табеле.

en: Remove the item from the layout. If you remove a field layout item, it will not remove the field from the table itself. It just will not be seen on the layout.
sr: Уклоните ставку из распореда. Ако уклоните ставку распореда поља, то неће уклонити поље из саме табеле. Једноставно неће бити видљива на распореду.

en: Clicking the row button takes the user to the table specified by this relationship:
sr: Клик на дугме реда пребацује корисника на табелу наведену овим међуодносом:

en: Automatic:
sr: Самостално:

en: None
sr: Ништа

en: <b>Navigation</b>
sr: <b>Кретање</b>

en: Date Field:
sr: Поље датума:

en: <b>Dates</b>
sr: <b>Датуми</b>

en: Minimum number of rows:
sr: Најмањи број редова:

en: Show at least this many rows.
sr: Прикажите барем оволико редова.

en: Maximum number of rows:
sr: Највећи број редова:

en: Show no more than this many rows.
sr: Немојте приказати више од оволико редова.

en: Row Line Width:
sr: Ширина линије реда:

en: Column Line Width:
sr: Ширина линије колоне:

en: Line Color:
sr: Боја линије:

en: <b>Lines</b>
sr: <b>Линије</b>

en: Default Formatting
sr: Основно обликовање

en: Field Definitions
sr: Одреднице поља

en: Field Calculation
sr: Прорачун поља

en: The field value will be the return value of the python function, which you implement here.
sr: Вредност поља ће бити повратна вредност питонове функције, коју овде примењујете.

en: Triggered by:
sr: Окинуто помоћу:

en: Field Definition
sr: Одредница поља

en: Typ_e:
sr: _Врста:

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Primary Key
sr: _Примарни кључ

en: _Unique
sr: _Јединствено

en: _Auto-increment
sr: _Сам повећај

en: _Lookup value when a field changes.
sr: _Потражи вредност када се измени поље.

en: _Relationship:
sr: _Међуоднос:

en: _Field:
sr: _Поље:

en: _User Entry
sr: _Користи унос

en: _Calculate Value
sr: _Израчунај вредност

en: Value
sr: Вредност

en: Use 1000s separator
sr: Користи раздвојник за 1000

en: If this is not selected then a thousands separator will not be used, even if your locale would normally use one. If it is selected then a thousands separator will be used only if your locale normally uses one.
sr: Ако ово није изабрано онда раздвојник хиљада неће бити коришћен, чак и ако би га ваш језик користио. Ако је ово изабрано онда ће раздвојник хиљада бити коришћен само ако га ваш језик користи.

en: Decimal Places:
sr: Децимална места:

en: Currency Symbol:
sr: Симбол валуте:

en: Alternative Color for Negative Values
sr: Изборна боја за негативне вредности

en: Click this check box to use a different foreground color to display negative values.
sr: Кликните на ову кућицу за избор да користите другачију боју исцртавања за приказ негативних вредности.

en: Numeric Formatting
sr: Обликовање бројева

en: Horizontal Alignment:
sr: Водоравно поравнање:

en: Multi-line
sr: Вишелинијско

en: If this is selected then the field value will be shown in a multi-line box with a scrollbar.
sr: Ако је ово изабрано онда ће вредност поља бити приказана у вишелинијском пољу са клизачем.

en: Height (lines)
sr: Висина (линија)

en: Font:
sr: Слова:

en: Click this check box to use a non-standard font.
sr: Кликните на ову кућицу за избор да користите неуобичајени словни лик.

en: Foreground Color:
sr: Боја исцртавања:

en: Click this check box to use a non-standard foreground color.
sr: Кликните на ову кућицу за избор да користите неуобичајену боју исцртавања.

en: Background Color:
sr: Боја позадине:

en: Click this check box to use a non-standard background color.
sr: Кликните на ову кућицу за избор да користите неуобичајену боју позадине.

en: Text Formatting
sr: Обликовање текста

en: No Choices
sr: Без избора

en: Relationship:
sr: Међуоднос:

en: Also show:
sr: Прикажи такође:

en: Edit
sr: Уреди

en: Sort Order:
sr: Редослед ређања:

en: Show all records
sr: Прикажи све записе

en: If this option is selected then the choices will list values from all records in the related table. If this option is not selected then the choices will list values only from related records.
sr: Ако изаберете ову могућност онда ће избори исписивати вредности из свих записа у односној табели. Ако не изаберете ову могућност онда ће избори исписивати вредности само из односних записа.

en: Choices From Related Records
sr: Избори из односних записа

en: Custom Choice List
sr: Списак произвољних избора

en: Restrict data to these choices
sr: Ограничи податке на ове изборе

en: Display as radio buttons
sr: Прикажи као радио дугмад

en: Choices
sr: Избори

en: Groups
sr: Групе

en: Users
sr: Корисници

en: <b>Groups</b>
sr: <b>Групе</b>

en: <b>Tables</b>
sr: <b>Табеле</b>

en: Image Object
sr: Предмет слике

en: <b>Image:</b>
sr: <b>Слика:</b>

en: C_hoose Image
sr: Изабери _слику

en: Page Set_up
sr: Поде_шавање странице

en: Print Pre_view
sr: Пре_глед пред штампу

en: Select _All
sr: _Изабери све

en: _Unselect All
sr: _Поништи изабрано

en: _Insert
sr: _Уметни

en: Insert _Field
sr: Уметни _поље

en: Insert _Text
sr: Уметни _текст

en: Insert _Image
sr: Уметни _слику

en: Insert _Related Records
sr: Уметни _односне записе

en: Insert _Horizontal Line
sr: Уметни _водоравни ред

en: Insert _Vertical Line
sr: Уметни _усправни ред

en: Create _Standard
sr: Направи _стандард

en: Add Page
sr: Додај страницу

en: Delete Page
sr: Обриши страницу

en: _Align
sr: _Поравнај

en: Align _Top
sr: Поравнај _горе

en: Align _Bottom
sr: Поравнај _доле

en: Align _Left
sr: Поравнај ле_во

en: Align _Right
sr: Поравнај де_сно

en: _View
sr: _Преглед

en: Show _Grid
sr: Прикажи _мрежу

en: Show _Rules
sr: Прикажи _правила

en: Show _Outlines
sr: Прикажи _контуре

en: Fit Page _Width
sr: Испуни ширину _странице

en: Zoom 200%
sr: Увећај на 200%

en: Zoom 100%
sr: Увећај на 100%

en: Zoom 50%
sr: Увећај на 50%

en: Zoom 25%
sr: Увећај на 25%

en: Print Layout Editor
sr: Уређивач распореда штампања

en: <b>Table Name</b>
sr: <b>Назив табеле</b>

en: Layout name:
sr: Назив распореда:

en: X:
sr: Водоравно:

en: Y:
sr: Усправно:

en: Width:
sr: Ширина:

en: Height:
sr: Висина:

en: Page _Setup
sr: Подешавање _странице

en: Edit _Fields
sr: Уреди _поља

en: Edit _Relationships
sr: Уреди _међуодносе

en: Relationships Overview
sr: Преглед међуодноса

en: Report Layout
sr: Распоред извештаја

en: _Show table title
sr: _Прикажи наслов табеле

en: When this is checked the table's title will be shown at the top of the report in addition to the report title.
sr: Када је ово изабрано наслов табеле ће бити приказан на врх извештаја као додатак наслову извештаја.

en: _Report name:
sr: _Назив извештаја:

en: <b>Available Parts</b>
sr: <b>Доступни делови</b>

note: Translators: The Main part of the report (not the footer or header)
en: Main
sr: Главно

en: <b>Parts</b>
sr: <b>Делови</b>

en: Text Format
sr: Облик текста

en: <b>Text:</b>
sr: <b>Текст:</b>

en: Translations
sr: Преводи

en: <b>Source Language:</b>
sr: <b>Изворни језик:</b>

en: English
sr: енглески

en: Identify Source
sr: Препознај извор

en: <b>Target Language:</b>
sr: <b>Циљни језик:</b>

en: Copy From Existing Translation
sr: Умножи из постојећег превода

en: Start a translation for this target locale by copying the strings from another target locale.
sr: Започните превођење за овај циљни језик тако што ћете умножити ниске из другог циљног језика.

en: <b>Group:</b>
sr: <b>Група:</b>

en: <b>Users</b>
sr: <b>Корисници</b>
