gmpc - en to bs translation catalogue (11 entries)

note: Name
en: Alarm Timer
bs: Alarm tajmer

en: _Enable alarm
bs: _Uključi alarm

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
bs: Vrijeme:

en: Action:
bs: Akcija:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
bs: Sviraj/Pauza

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Close  (& Stop)
bs: Zatvori (&Zaustavi)

en: Close only
bs: Samo zatvori

en: Shutdown
bs: Ugasi

en: Toggle random
bs: Uključi slučajno

note: Label to show remaining time
en: Time left:
bs: Prestalo vrijeme:
