gmpc - en to de translation catalogue (9 entries)

en: _Enable alarm
de: Alarm _aktivieren

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
de: Uhrzeit:

en: Action:
de: Aktion

en: Stop
de: Wiedergabe stoppen

en: Close  (& Stop)
de: Beenden (& stoppen)

en: Close only
de: Nur beenden

en: Shutdown
de: Herunterfahren

en: Toggle random
de: Zufall ein-/ausschalten

note: Label to show remaining time
en: Time left:
de: Verbleibende Zeit:
