gmpc - en to es translation catalogue (11 entries)

note: Name
en: Alarm Timer
es: Despertador

en: _Enable alarm
es: _Activar alarma

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
es: Hora:

en: Action:
es: Acción:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
es: Reproducir/Pausa

en: Stop
es: Parar

en: Close  (& Stop)
es: Cerrar (y parar)

en: Close only
es: Sólo cerrar

en: Shutdown
es: Apagar

en: Toggle random
es: Cambio aleatorio

note: Label to show remaining time
en: Time left:
es: Tiempo restante:
