gmpc - en to fi translation catalogue (11 entries)

note: Name
en: Alarm Timer
fi: Hälytyksen ajastin

en: _Enable alarm
fi: _Aktivoi hälytys

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
fi: Aika:

en: Action:
fi: Toiminto:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
fi: Toista/tauko

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Close  (& Stop)
fi: Sulje (& pysäytä)

en: Close only
fi: Sulje vain

en: Shutdown
fi: Sammuta

en: Toggle random
fi: Kytke satunnainen

note: Label to show remaining time
en: Time left:
fi: Aikaa jäljellä:
