gmpc - en to hu translation catalogue (11 entries)

note: Name
en: Alarm Timer
hu: Ébresztőóra

en: _Enable alarm
hu: Ébr_esztés engedélyezése

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
hu: Idő:

en: Action:
hu: Művelet:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
hu: Lejátszás/Szünet

en: Stop
hu: Leállítás

en: Close  (& Stop)
hu: Bezár (és Leállít)

en: Close only
hu: Csak bezárás

en: Shutdown
hu: Kikapcsolás

en: Toggle random
hu: Véletlenszerűen

note: Label to show remaining time
en: Time left:
hu: Hátralevő idő:
