gmpc - en to ja translation catalogue (11 entries)

note: Name
en: Alarm Timer
ja: アラームタイマー

en: _Enable alarm
ja: アラームを有効にする

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
ja: 時間:

en: Action:
ja: 動作:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
ja: 再生/一時停止

en: Stop
ja: 停止

en: Close  (& Stop)
ja: 閉じる (&s)

en: Close only
ja: 閉じるのみ

en: Shutdown
ja: シャットダウン

en: Toggle random
ja: ランダムにする

note: Label to show remaining time
en: Time left:
ja: 経過時間:
