gmpc - en to nb translation catalogue (11 entries)

note: Name
en: Alarm Timer
nb: Alarmklokke

en: _Enable alarm
nb: _Slå på alarm

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
nb: Tid:

en: Action:
nb: Handling:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
nb: Spill av/Pause

en: Stop
nb: Stopp

en: Close  (& Stop)
nb: Lukk (& Stopp)

en: Close only
nb: Bare lukk

en: Shutdown
nb: Slå av

en: Toggle random
nb: Slå tilfedlighet av/på

note: Label to show remaining time
en: Time left:
nb: Gjenstående tid:
