gmpc - en to nl translation catalogue (9 entries)

en: _Enable alarm
nl: _Alarm inschakelen

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
nl: Tijd:

en: Action:
nl: Actie:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
nl: Afspelen/Pauzeren

en: Close  (& Stop)
nl: Sluiten (& Stop)

en: Close only
nl: Alleen sluiten

en: Shutdown
nl: Uitschakelen

en: Toggle random
nl: Willekeurig aan/uit

note: Label to show remaining time
en: Time left:
nl: Tijd over:
