gmpc - en to pt_BR translation catalogue (10 entries)

note: Name
en: Alarm Timer
pt_BR: Temporizador do Alarme

en: _Enable alarm
pt_BR: _Habilitar alarme

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
pt_BR: Hora:

en: Action:
pt_BR: Ação:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
pt_BR: Tocar/Pausar

en: Stop
pt_BR: Parar

en: Close  (& Stop)
pt_BR: Fechar (e parar)

en: Close only
pt_BR: Apenas fechar

en: Shutdown
pt_BR: Desligar

note: Label to show remaining time
en: Time left:
pt_BR: Tempo restante:
