gmpc - en to ro translation catalogue (11 entries)

note: Name
en: Alarm Timer
ro: Timer alarmă

en: _Enable alarm
ro: _Activează alarma

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
ro: Timp:

en: Action:
ro: Acţiune:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
ro: Redare/Pauză

en: Stop
ro: Oprire

en: Close  (& Stop)
ro: Închide ( & Oprire)

en: Close only
ro: Doar închide

en: Shutdown
ro: Oprire sistem

en: Toggle random
ro: Setare mod aleator

note: Label to show remaining time
en: Time left:
ro: Timp rămas:
