gmpc - en to ru translation catalogue (11 entries)

note: Name
en: Alarm Timer
ru: Таймер напоминания

en: _Enable alarm
ru: _Включить напоминание

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
ru: Время:

en: Action:
ru: Действие:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
ru: Воспроизведение/Пауза

en: Stop
ru: Остановить

en: Close  (& Stop)
ru: Закрыть (и остановить)

en: Close only
ru: Только закрыть

en: Shutdown
ru: Выключить

en: Toggle random
ru: Случайное воспроизведение

note: Label to show remaining time
en: Time left:
ru: Осталось времени:
