gmpc - en to sq translation catalogue (11 entries)

note: Name
en: Alarm Timer
sq: Kohëmatës alarmi

en: _Enable alarm
sq: Aktivizo alarmin

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
sq: Kohëzgjatja:

en: Action:
sq: Veprimi:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
sq: Luaj/Pushim

en: Stop
sq: Ndalo

en: Close  (& Stop)
sq: Mbyll (& Ndalo)

en: Close only
sq: Vetëm mbylle

en: Shutdown
sq: Fike

en: Toggle random
sq: Ngatërroi rastësisht

note: Label to show remaining time
en: Time left:
sq: Koha e mbetur:
